Honduras'ın vize politikası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Vizeden muaf ülkelerden birinden gelmek sürece Honduras ziyaretçileri vize almak zorundadır. Tüm ziyaretçilerin en az 3 ay geçerli bir pasaporta sahip olmaları gerekmektedir.

Vize politikası haritası[değiştir | kaynağı değiştir]

  Honduras
  Honduras'a Vizesiz giriş
  

Vize muafiyeti[değiştir | kaynağı değiştir]

Aşağıdaki 84 ülkenin pasaport sahipleri en fazla 90 gün süreyle vizesiz El Salvador'a gidebilirler:[1][2]

Vize muafiyeti, vize muafiyetinin yanı sıra, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri veya Schengen üyesi devlet tarafından verilmiş geçerli bir vize sahibi ülkenin vatandaşları içinde geçerlidir. Fakat bu, Afganistan, Cezayir, Angola, Ermenistan, Bangladeş, Botsvana, Kongo ve Cumhuriyeti, bir Kongo DC, Küba, Eritre, Etiyopya, Gana, İran, Irak, Ürdün, Kenya , Laos, Lübnan, Liberya, Libya, Mali, Moğolistan, Mozambik, Nepal Nijerya, Kuzey Kore, Umman, Pakistan, Sierra Leone, Somali, Sri Lanka, Sudan, Suriye, Doğu Timor, Vietnam ve Yemen vatandaşları için geçerli değildir.

Diplomatik, resmi ya da hizmet pasaportu sahipleri Beyaz Rusya, Bolivya, Çin, Küba, Dominika, Dominik Cumhuriyeti, Mısır, Fiji, Grenada, Guyana, Haiti, Hindistan, Jamaika, Kenya, Libya, Karadağ, Fas, Pakistan, Papua Yeni Gine, Peru, Filipinler, Sırbistan, Surinam, Tayland ve Birleşik Arap Emirlikleri ve diplomatik pasaport hamilleri Filistin Devleti vatandaşlarına vize gerekmez.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ [1]
  2. ^ "Visa Information". Timatic. IATA. 14 Mart 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Aralık 2013. 
  3. ^ Peru, Honduras ratify visa-free regime for travelers