Bu proje sayfası yarı korumaya alınmıştır. Uygulanan süresiz korumayla, süregelen yüksek vandalizm riskine karşı önlem alınması amaçlanmıştır.

Vikipedi:Seçkin içerik

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara


Vikipedi'deki seçkin içerik

Seçkin içerik yıldızı

Seçkin içerik Vikipedi'nin en başarılı çalışmalarını örnekler. Bunlar, Vikipedi'nin başarısının arkasında yatan ortaklaşa çabaların sonucu olan madde, resim ve diğer katkılardır. Tüm seçkin içerik çeşitleri detaylı bir inceleme sürecinden geçirilir ve yüksek standartları karşıladığından ve nihai amaçlarımıza örnek teşkil ettiğinden emin olunur. Sayfaların sağ üst köşelerine koyulan küçük altın bir yıldız (Cscr-featured1.png), içeriğin seçkin olduğunun işaretidir.

Bu sayfa Vikipedi'de seçkin içeriğin tamamına bağlantılar içerir ve her türden bir örnek sergiler. Sergilenen sayfalar, seçilmiş seçkin materyallerden rastgele seçilerek sergilenir. Aşağıda farklı seçkin içerik örneklerini görüntülemek için tıklayın.

Kısayol:

Seçkin içerik:

Seçkin madde: 2. Hafta 2016

Athens 1896 report cover.jpg
1896 Yaz Olimpiyatları, 6-15 Nisan 1896 tarihleri arasında Yunanistan'ın başkenti Atina'da gerçekleştirilen çok sporlu etkinlik. İlk modern Olimpiyat Oyunları olma niteliği taşıyan etkinlik, antik Olimpiyat Oyunları'nın doğduğu yerin antik Yunanistan olması nedeniyle Atina'da düzenlendi. Atina, 23 Haziran 1894 tarihinde Paris'te, Fransız pedagog ve tarihçi Pierre de Coubertin tarafından düzenlenen bir kongrede oy birliği ile ev sahibi şehir olarak seçilmişti. Uluslararası Olimpiyat Komitesi de bu kongre esnasında kurulmuştu. Oyunlar, o tarihe kadar gerçekleştirilen etkinlikler arasında uluslararası anlamda en yüksek katılımın sağlandığı etkinlik oldu. Müsabakaların birçoğunun gerçekleştirildiği Panathinaiko Stadyumu, dönem itibarıyla bir spor etkinliğini seyretmek için gelen en kalabalık insan topluluğuna ev sahipliği yaptı. 9 farklı sporda toplam 43 müsabakanın düzenlendiği etkinliklerde en başarılı ülke 11 altın, 7 gümüş ve 2 bronz madalya kazanan Amerika Birleşik Devletleri idi. Ev sahibi Yunanistan ise toplamda 49 madalya toplayarak en çok madalya kazanan ülke olurken altın sayısı 10'da kaldığından madalya sıralamasında ikincilikte yer aldı. (Devamı...)

Seçkin portal

Portal:SporSpor
Spor

Seçkin resim: 25 Ocak 2014

Charles Baudelaire
Charles Baudelaire (1821 – 1867), Fransız şair. Şiirlerini derlediği kitaplar arasında Kötülük Çiçekleri (Les Fleurs du Mal - 1857) ve Paris Sıkıntısı (Le Spleen de Paris - 1869) da bulunur. Bu fotoğraf, Paris'te politika, edebiyat ve sanat çevrelerinden birçok kişinin fotoğrafını çekmiş olan Étienne Carjat (1828 - 1906) tarafından 1862 civarında çekilmiştir.

Üreten: Étienne Carjat

Seçkin Liste: Natalia Oreiro diskografisi

Tu Veneno albümünün CD baskısı.
Natalia Oreiro diskografisi, Natalia Oreiro'nun müzikal açıdan piyasaya sunmuş olduğu çalışmaları içermektedir. Oreiro, Uruguay doğumlu olmasına rağmen kariyerini Arjantin'de gerçekleştiren müzisyen ve oyuncudur. İlk yıllarda geleneksel latin ritimleri ile bezenmiş şarkılar söylerken, zamanla latin pop, pop, rock, R&B türlerindeki şarkılar söylemeye başladı. 1998 yılında yayınladığı ve kendi adını taşıyan ilk albümünü CNN.Com tarafından 2000 yılındaki en iyi 100 albüm içinde yer aldı ayrıca Arjantin'de çift platin plak, Yunanistan, İsrail ve Slovenya'da altın plak kazandı. 9 Ocak 2000 yılında şarkıcı, Tu Veneno adındaki ikinci stüdyo albümü yayınladı. Tu Veneno ile de Arjantin'de 2000 yılında ilk, 2002 yılında ikinci altın plak ödülünü kazandı. Tu Veneno albümü ile şarkıcı, 2001 Latin Grammy ve MTV Latin Amerika ödüllerinde "en iyi pop sanatçısı" dalında aday gösterildi. Üçüncü stüdyo albümü Turmalina ise 2002 yılında piyasaya sunuldu.

Stüdyo albümleri

Yıl Albüm Tarih Tür Satış Not
1998   Natalia Oreiro 
  • İlk stüdyo albüm
  • Firma: BMG
  • Format: CD, kaset
 Latin pop   2.000.000
  • 2 x Altın
  • 10 x Platin
2000  Tu Veneno  Pop, rock  3.650.000
  • 20 x Platin
2002  Turmalina   Rock, pop, R&B   2.000.000
  • 10 x Platin

Yeni seçkin sayfalar

Maddeler Resimler Listeler Portaller

Seçkin içerik prosedürleri ve kısayolları

Maddeler Resimler Listeler Portaller
Seçkin: 189 / T 1.816 / T 144 / T 7 / T
Kıstaslar: SM? / T SR? / T SL? / T SP? / T
Adaylar: SMA / T SRA / T SLA / T SPA / T
İhraç: SMİ / T SRİ / T SLİ / T SPİ / T
Eski: ESM ESR ESL ESP

Kategori:Vikipedi seçkin içerik

Önbelleği boşalt!