Bu proje sayfası yarı korumaya alınmıştır. Uygulanan süresiz korumayla, süregelen yüksek vandalizm riskine karşı önlem alınması amaçlanmıştır.

Vikipedi:Seçkin içerik

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla


Vikipedi'deki seçkin içerik

Seçkin içerik yıldızı

Seçkin içerik Vikipedi'nin en başarılı çalışmalarını örnekler. Bunlar, Vikipedi'nin başarısının arkasında yatan ortaklaşa çabaların sonucu olan madde, resim ve diğer katkılardır. Tüm seçkin içerik çeşitleri detaylı bir inceleme sürecinden geçirilir ve yüksek standartları karşıladığından ve nihai amaçlarımıza örnek teşkil ettiğinden emin olunur. Sayfaların sağ üst köşelerine koyulan küçük altın bir yıldız (Cscr-featured1.png), içeriğin seçkin olduğunun işaretidir.

Bu sayfa Vikipedi'de seçkin içeriğin tamamına bağlantılar içerir ve her türden bir örnek sergiler. Sergilenen sayfalar, seçilmiş seçkin materyallerden rastgele seçilerek sergilenir. Aşağıda farklı seçkin içerik örneklerini görüntülemek için tıklayın.

Kısayol:

Seçkin içerik:

Seçkin madde: 4. Hafta 2015

African Bush Elephant.jpg
Fil, hortumlular takımında yer alan filgiller (Elephantidae) familyasını oluşturan memeli bir hayvandır. Geleneksel olarak Asya fili (Elephas maximus) ve Afrika fili (Loxodonta africana) olmak üzere iki türü tanınır. Ancak bazı kanıtlara göre Afrika savan fili (L. africana) ile Afrika orman filinin (L. cyclotis) iki ayrı tür olduğu önerilmektedir. Filler, Sahra altı Afrika ile Güney ve Güneydoğu Asya'da bulunur. İçinde mamutlar ve mastodonlar gibi soyu tükenmiş türleri de barındıran hortumlular takımında günümüzde de soyunu sürdüren bir tek filler kalmıştır. Karada yaşayan en büyük hayvan olan Afrika filinin erkeği 4 m boya ve 7.000 kg ağırlığa ulaşabilir. Bu hayvanların dikkat çekici ve ayırt edici bazı özellikleri vardır. Bunların arasında, nesneleri yakalamak gibi çeşitli amaçlar için kullanılan uzun hortumlar başta gelir. Çok uzun ve sivri olan kesici dişlerini nesneleri taşımak, yeri kazmak için kullanırlar. Fildişinin kaynağı olan bu kesici dişler aynı zamanda dövüşürken silah olarak da kullanılır. Filin büyük ve geniş kulakları vücut ısısını kontrol etmeye yarar. Afrika fillerinin kulakları daha büyük olur ve sırtları içbükeydir. Asya fillerinin ise kulakları daha küçük olur ve sırtları dışbükey ya da düzdür.

(Devamı...)

Seçkin portal

Portal:YahudilikYahudilik
Yahudilik

Seçkin resim: 12 Eylül 2008

Şablon:GSR koruma/2008-09-12

Seçkin Liste: Christina Aguilera diskografisi

Aguilera'nın 2007 yılındaki bir konseri

Pop, R&B ve hip hop tarzı müzik icra eden ABD'li pop şarkıcısı Christina Aguilera'nın diskografisi, şarkıcının müzikal çalışmalarını içermektedir. Şarkıcı, biri İspanyolca olmak üzere dört stüdyo, bir kaç DVD ile bir tatil albümü yayınladı ve 17 single çalışması (2 tanesi soundtracktir.) gerçekleştirdi. Albümlerini RCA Records ve Sony BMG etiketleri ile piyasaya sundu.

Aguilera ilk çıkışını debut albümünde yer alan ve 1998 yılında animasyon film Mulan'ın soundtracki olan Reflection adlı şarkı ile yaptı ve son albümü 1997-2008 yılları arasında yaptığı müzikal çalışmaları içeren ilk best of albümü Keeps Gettin' Better - A Decade of Hits'i 7 Kasım 2008 yılında piyasaya sundu. Yayınladığı albüm ve single çalışmalarıyla toplam dört Grammy kazandı.

Pop müziğinin en başarılı isimleri arasına giren Aguilera, toplamda 42 milyondan fazla albüm satışı yaptı. RIAA'ye göre, Aguilera, ABD'de yaklaşık 14.5 milyon albüm sattı.

Stüdyo albümleri

Yıl Albüm Liste posizyonları Satış ve sertifikalar
Newworldmap.png Amerika Birleşik Devletleri Kanada Birleşik Krallık Almanya Japonya Fransa Avustralya İtalya
1999 Christina Aguilera
1 1 2 14 42 5 44 21 -
Toplam satış: 13,000,000
2002 Stripped
1 2 3 3 7 1 49 7 16
Toplam satış: 10,000,000
RIAA sertifikası: 4 x platin
ARIA sertifikası: 4 x platin
BPI sertifikası: 5 x platin
2006 Back to Basics
1 1 1 1 1 7 10 1 3
Toplam satış: 4,500,000
RIAA sertifikası: Platin
ARIA sertifikası: 2 x platin
CRIA sertifikası: 3 x platin

Seçkin içerik prosedürleri ve kısayolları

Maddeler Resimler Listeler Portaller
Seçkin: 183 / T 1.851 / T 165 / T 7 / T
Kıstaslar: SM? / T SR? / T SL? / T SP? / T
Adaylar: SMA / T SRA / T SLA / T SPA / T
İhraç: SMİ / T SRİ / T SLİ / T SPİ / T
Eski: ESM ESR ESL ESP

Kategori:Vikipedi seçkin içerik

Önbelleği boşalt!