Bu proje sayfası yarı korumaya alınmıştır. Uygulanan süresiz korumayla, süregelen yüksek vandalizm riskine karşı önlem alınması amaçlanmıştır.

Vikipedi:Seçkin içerik

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara


Vikipedi'deki seçkin içerik

Seçkin içerik yıldızı

Seçkin içerik Vikipedi'nin en başarılı çalışmalarını örnekler. Bunlar, Vikipedi'nin başarısının arkasında yatan ortaklaşa çabaların sonucu olan madde, resim ve diğer katkılardır. Tüm seçkin içerik çeşitleri detaylı bir inceleme sürecinden geçirilir ve yüksek standartları karşıladığından ve nihai amaçlarımıza örnek teşkil ettiğinden emin olunur. Sayfaların sağ üst köşelerine koyulan küçük altın bir yıldız (Cscr-featured1.png), içeriğin seçkin olduğunun işaretidir.

Bu sayfa Vikipedi'de seçkin içeriğin tamamına bağlantılar içerir ve her türden bir örnek sergiler. Sergilenen sayfalar, seçilmiş seçkin materyallerden rastgele seçilerek sergilenir. Aşağıda farklı seçkin içerik örneklerini görüntülemek için tıklayın.

Kısayol:

Seçkin içerik:

Seçkin madde: 5. Hafta 2010

Pm1234 Cauchy.svg
1 − 2 + 3 − 4 + · · ·, sınırsız bir matematik seridir. Bu seri art arda gelen pozitif tam sayıların verilen sırayla değişimini gösterir. Iraksak (kısmî toplamlar sırası 1, −1, 2, −2, … biçiminde süren) diziler herhangi bir limit değerine yakınsamazlar. Bu, 1 − 2 + 3 − 4 + … serisinin ıraksadığı biçiminde de ifade edilebilir. Leonhard Euler 18. yüzyılın ortalarında 1 − 2 + 3 − 4 + · · · = 14 olduğunu öne sürmüştür. Cesàro toplamı, 1 − 2 + 3 − 4 + …'e yaklaşık da olsa bir değer atayamayan az sayıdaki yöntemden biridir. Bu, Abel toplamı gibi daha sağlam sonuçlar veren yöntemlerin kullanılmasını zorunlu kılmaktadır. 1 − 2 + 3 − 4 + … serisi, Grandi serisi (1 − 1 + 1 − 1 + …) ile yakından ilintilidir. Euler bu ikisini, herhangi bir n için, 1 − 2n + 3n − 4n + · · · denkleminin özel hâli olarak ele almıştır. (Devamı...)

Seçkin portal

Portal:KıbrısKıbrıs
Kıbrıs

Seçkin resim: 2009-11-13

Alter Strom Kanalı'nda gün batımı
Almanya'nın Rostock kentinde bulunan sahil sayfiyesi Warnemünde'deki Alter Strom (Eski Nehir) Kanalı'ndan görünen gün batımı.

Çeken: Alabama

Seçkin Liste: Ne-Yo'nun ödülleri ve adaylıkları listesi

Ne-Yo (2007)

Ne-Yo'nun ödülleri ve adaylıkları listesi, ABD'li R&B şarkıcısı ve söz yazarı Ne-Yo'nun kariyeri boyunca kazandığı ödülleri ve adaylıkları içeren bir listedir. Afro-Asyalı olan sanatçı, genç yaşlardan bu yana diğer sanatçılar için şarkılar yazmaktadır. Bunlardan Mario için yazdığı "Let Me Love You" parçası, Amerikan radyo kanallarında en çok çalınan parçalardan biri hâline geldi. Ne-Yo üç stüdyo albümü yayımladı: In My Own Words (2006), Because of You (2007) ve Year of the Gentleman (2008). İlk stüdyo albümü In My Own Words, ilk haftasında 301,000 kopya satarak Amerikan albüm listesine bir numaradan giriş yaptı ve dünya çapında dört milyon ve Amerika Birleşik Devletleri'nde iki milyondan fazla kopya satarak RIAA'den platin plak kazandı. İkinci stüdyo albümü Because of You 1 Mayıs 2007'de piyasaya sürüldü ve Amerikan listelerine zirveden girdi. Albümün ilk teklisi olarak "Because of You" parçası piyasaya sunuldu.

Ne-Yo, kariyeri boyunca çeşitli Grammy Ödülleri'ne aday gösterildi. Her üç stüdyo albümü de "En İyi Çağdaş R&B Albümü" ödülüne aday gösterilirken; Year of the Gentleman albümü "Yılın Albümü" dalında ödüle aday gösterildi. "So Sick", "Because of You" ve "Miss Independent" parçaları "En İyi Erkek Vokal R&B Performansı" dalında, "Closer" parçası "En İyi Erkek Vokal Pop Performansı" dalında, Rihanna'ya eşlik ettiği "Hate That I Love You" parçası "En İyi R&B Grup Performansı" ve "Hate That I Love You" ile "Miss Independent" parçaları "En İyi R&B Şarkısı" dalında Grammy'lere aday gösterildi. "Closer" video klibiyle 2008 yılında "En İyi Dans Videosu" dalında MTV Video Müzik Ödülü'ne aday gösterildi.

BET Ödülleri

BET Ödülleri, 2001 yılından bu yana her yıl dağıtılan ödüllerdir. Ne-Yo, altı adaylık arasından bir ödül kazanmıştır.

Yıl Aday gösterilen çalışma Ödül Sonuç
2006 Ne-Yo En İyi Yeni Sanatçı Adaylık
Ne-Yo En İyi Erkek R&B Sanatçısı Adaylık
"So Sick" Viewer's Choice Adaylık
2007 Ne-Yo En İyi Erkek R&B Sanatçısı Kazandı
"Because of You" Viewer's Choice Adaylık
2008 Ne-Yo En İyi Erkek R&B Sanatçısı Adaylık
2009 Ne-Yo En İyi Erkek R&B Sanatçısı Kazandı

Yeni seçkin sayfalar

Maddeler Resimler Listeler Portaller

Seçkin içerik prosedürleri ve kısayolları

Maddeler Resimler Listeler Portaller
Seçkin: 176 / T 1.759 / T 136 / T 7 / T
Kıstaslar: SM? / T SR? / T SL? / T SP? / T
Adaylar: SMA / T SRA / T SLA / T SPA / T
İhraç: SMİ / T SRİ / T SLİ / T SPİ / T
Eski: ESM ESR ESL ESP

Kategori:Vikipedi seçkin içerik

Önbelleği boşalt!