Bu proje sayfası yarı korumaya alınmıştır. Uygulanan süresiz korumayla, süregelen yüksek vandalizm riskine karşı önlem alınması amaçlanmıştır.

Vikipedi:Seçkin içerik

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara


Vikipedi'deki seçkin içerik

Seçkin içerik yıldızı

Seçkin içerik Vikipedi'nin en başarılı çalışmalarını örnekler. Bunlar, Vikipedi'nin başarısının arkasında yatan ortaklaşa çabaların sonucu olan madde, resim ve diğer katkılardır. Tüm seçkin içerik çeşitleri detaylı bir inceleme sürecinden geçirilir ve yüksek standartları karşıladığından ve nihai amaçlarımıza örnek teşkil ettiğinden emin olunur. Sayfaların sağ üst köşelerine koyulan küçük altın bir yıldız (Cscr-featured1.png), içeriğin seçkin olduğunun işaretidir.

Bu sayfa Vikipedi'de seçkin içeriğin tamamına bağlantılar içerir ve her türden bir örnek sergiler. Sergilenen sayfalar, seçilmiş seçkin materyallerden rastgele seçilerek sergilenir. Aşağıda farklı seçkin içerik örneklerini görüntülemek için tıklayın.

Kısayol:

Seçkin içerik:

Seçkin madde: 52. Hafta 2008

Samuel Barclay Beckett, , (d. 13 Nisan 1906, Dublin - ö. 22 Aralık 1989, Paris), İrlandalı yazar, oyun yazarı, eleştirmen ve şairdir. 20. yüzyıl deneysel edebiyatının önde gelen yazarlarından biridir. James Joyce'un takipçisi olduğu için "son modernistlerden", daha sonraki pek çok yazarı etkilemiş olduğu için de "ilk postmodernistlerden" biri olarak değerlendirilir. Beckett ayrıca, Martin Esslin'in "Absürd Tiyatro" olarak adlandırdığı akımın en önemli yazarı sayılmaktadır. Eserlerinin çoğunu Fransızca ya da İngilizce yazıp, diğer dile kendisi çevirmiştir. En bilinen eseri Godot'yu Beklerken'dir.

Beckett'in eserleri sade ve temel olarak minimalisttir. Bazı yorumlara göre, çağdaş insanın durumu hakkında oldukça kötümser, hatta nihilist eserler vermiştir. Gittikçe daha kısa ve özlü eserler veren Beckett, bu kötümserliği kara mizah yoluyla anlatır. "Roman ve drama türlerinde yeni formlarda oluşturduğu eserlerini, modern insanın yoksunluğu üzerine kurguladığı" için, 1969'da Nobel Edebiyat Ödülü'ne layık görülen Beckett, ayrıca 1984'te Aosdána'da Saoi seçilmiştir. (Devamı...)

Seçkin portal

Portal:İslamİslam
İslam

Seçkin resim: 2008-11-20

Carl Van Vechten.jpg
Fotoğrafçı Carl Van Vechten'in kendi portresi (1934)

Üreten: Carl Van Vechten


Seçkin Liste: Coldplay diskografisi

Coldplay Barcelona'da, 2005.

Coldplay diskografisi, İngiliz alternatif rock grubu Coldplay'in piyasaya sürmüş olduğu müzikal çalışmalarını içermektedir. Grup, günümüze kadar dört stüdyo albümü, on dokuz tekli, beş EP, birer konser albümü ve toplama albüm piyasaya sürdü. Grup, günümüze kadar tüm dünyada toplam 30 milyon albüm sattı.

Yıl Albüm Liste durumları Derecelendirme
Birleşik Krallık
UK
Avustralya
AVS
Avusturya
AVT
Kanada
KAN
Danimarka
DAN
Almanya
ALM
Finlandiya
FIN
Fransa
FRA
İrlanda
IRL
İtalya
ITA
Hollanda
HOL
Yeni Zelanda
YZL
Norveç
NOR
Portekiz
POR
İsviçre
ISV
İsveç
ISE
Amerika Birleşik Devletleri
ABD
2000 Parachutes 1 2 41 19 29 54 29 31 14 11 29 4 1 38 20 51
BPI: 7× Platin
RIAA: 2× Platin
2002 A Rush of Blood to the Head 1 1 10 1 1 1 4 4 2 1 3 2 1 8 1 5 5
BPI: 8× Platin
RIAA: 4× Platin

Yeni seçkin sayfalar

Maddeler Resimler Listeler Portaller

Seçkin içerik prosedürleri ve kısayolları

Maddeler Resimler Listeler Portaller
Seçkin: 176 / T 1.761 / T 133 / T 7 / T
Kıstaslar: SM? / T SR? / T FL? / T FP? / T
Adaylar: SMA / T SRA / T SLA / T SPA / T
İhraç: SMİ / T SRİ / T SLİ / T SPİ / T
Eski: ESM ESR ESL ESP

Kategori:Vikipedi seçkin içerik

Önbelleği boşalt!