Bu proje sayfası yarı korumaya alınmıştır. Uygulanan süresiz korumayla, süregelen yüksek vandalizm riskine karşı önlem alınması amaçlanmıştır.

Vikipedi:Seçkin içerik

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara


Vikipedi'deki seçkin içerik

Seçkin içerik yıldızı

Seçkin içerik Vikipedi'nin en başarılı çalışmalarını örnekler. Bunlar, Vikipedi'nin başarısının arkasında yatan ortaklaşa çabaların sonucu olan madde, resim ve diğer katkılardır. Tüm seçkin içerik çeşitleri detaylı bir inceleme sürecinden geçirilir ve yüksek standartları karşıladığından ve nihai amaçlarımıza örnek teşkil ettiğinden emin olunur. Sayfaların sağ üst köşelerine koyulan küçük altın bir yıldız (Cscr-featured1.png), içeriğin seçkin olduğunun işaretidir.

Bu sayfa Vikipedi'de seçkin içeriğin tamamına bağlantılar içerir ve her türden bir örnek sergiler. Sergilenen sayfalar, seçilmiş seçkin materyallerden rastgele seçilerek sergilenir. Aşağıda farklı seçkin içerik örneklerini görüntülemek için tıklayın.

Kısayol:

Seçkin içerik:

Seçkin madde: 38. Hafta 2014

Batmanlee.png
Batman film serisi, DC Comics şirketinin kurgusal bir karakterinin uyarlandığı altı filmden oluşur. Bu filmlerin finansını ve dağıtımını da Warner Bros. Pictures şirketi yaptı. İlk Batman filminin hazırlıkları 1979 yılında başladı. Benjamin Melniker ve Michael Uslan filmi teklif ettikleri ilk üç stüdyodan (Columbia Pictures, United Artist ve Universal Pictures) olumsuz yanıt aldı. 1981'de Warner Bros. şirketi filmi çekmeyi kabul etti.

İlk çekilen Batman filmini Tim Burton yönetti. Devam filmi Batman Dönüyor'u da yöneten Burton, Batman Daima'da yerini Joel Schumacher'e bıraktı. Schumacher'in yönettiği devam filmi Batman & Robin'nin başarısızlığından sonra, beşinci bir film daha çekmeyi planlayan Warner Bros. şirketi seriyi bitirme kararı aldı. Yedi yıl sonra yeni bir film için hazırlıklara başlandı ve yönetmenliğe Christopher Nolan getirildi. Batman Başlıyor filmi finansal ve eleştirel olarak başarılı olunca Nolan'ın yönettiği Kara Şövalye adlı devam filmi çekildi.

Filmlerde Batman'i Michael Keaton (Batman, Batman Dönüyor), Val Kilmer (Batman Daima), George Clooney (Batman & Robin) ve Christian Bale (Batman Başlıyor ve Kara Şövalye) canlandırdı. (Devamı...)

Seçkin portal

Portal:YahudilikYahudilik
Yahudilik

Seçkin resim: 28 Kasım 2009

Hâfız Kabri'nin Kubbesi
İranlı şair Hâfız'ın Şiraz'da bulunan ve Hâfıziye olarak adlandırılan kabrinin kubbesinin içi. İçi çini ile işlenmiş olan kubbe 1935 yılında kabrin var olan sütunlarının üzerine yerleştirilmiştir ve dışarıdan bir derviş sarığını andırır.

Çeken: Pentocelo

Seçkin Liste: Christina Aguilera diskografisi

Aguilera'nın 2007 yılındaki bir konseri

Pop, R&B ve hip hop tarzı müzik icra eden ABD'li pop şarkıcısı Christina Aguilera'nın diskografisi, şarkıcının müzikal çalışmalarını içermektedir. Şarkıcı, biri İspanyolca olmak üzere dört stüdyo, bir kaç DVD ile bir tatil albümü yayınladı ve 17 single çalışması (2 tanesi soundtracktir.) gerçekleştirdi. Albümlerini RCA Records ve Sony BMG etiketleri ile piyasaya sundu.

Aguilera ilk çıkışını debut albümünde yer alan ve 1998 yılında animasyon film Mulan'ın soundtracki olan Reflection adlı şarkı ile yaptı ve son albümü 1997-2008 yılları arasında yaptığı müzikal çalışmaları içeren ilk best of albümü Keeps Gettin' Better - A Decade of Hits'i 7 Kasım 2008 yılında piyasaya sundu. Yayınladığı albüm ve single çalışmalarıyla toplam dört Grammy kazandı.

Pop müziğinin en başarılı isimleri arasına giren Aguilera, toplamda 42 milyondan fazla albüm satışı yaptı. RIAA'ye göre, Aguilera, ABD'de yaklaşık 14.5 milyon albüm sattı.

Stüdyo albümleri

Yıl Albüm Liste posizyonları Satış ve sertifikalar
Newworldmap.png Amerika Birleşik Devletleri Kanada Birleşik Krallık Almanya Japonya Fransa Avustralya İtalya
1999 Christina Aguilera
1 1 2 14 42 5 44 21 -
Toplam satış: 13,000,000
2002 Stripped
1 2 3 3 7 1 49 7 16
Toplam satış: 10,000,000
RIAA sertifikası: 4 x platin
ARIA sertifikası: 4 x platin
BPI sertifikası: 5 x platin
2006 Back to Basics
1 1 1 1 1 7 10 1 3
Toplam satış: 4,500,000
RIAA sertifikası: Platin
ARIA sertifikası: 2 x platin
CRIA sertifikası: 3 x platin

Yeni seçkin sayfalar

Maddeler Resimler Listeler Portaller

Seçkin içerik prosedürleri ve kısayolları

Maddeler Resimler Listeler Portaller
Seçkin: 183 / T 1.796 / T 141 / T 7 / T
Kıstaslar: SM? / T SR? / T SL? / T SP? / T
Adaylar: SMA / T SRA / T SLA / T SPA / T
İhraç: SMİ / T SRİ / T SLİ / T SPİ / T
Eski: ESM ESR ESL ESP

Kategori:Vikipedi seçkin içerik

Önbelleği boşalt!