Fas'ın vize politikası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Vizeden muafiyeti için uygun ülkelerden birinin vatandaşı olunmadığı sürece Fas'a girmek isteyen yabancı uyruklu vatandaşlar vize almak zorundadır.

Vize politikası haritası[değiştir | kaynağı değiştir]

Fas'ın vize politikası
  Fas
  90 gün boyunca vizesiz
  30 gün boyunca vizesiz (Sadece Hong Kong, Macaristan ve Singapur)

Vizesiz erişim[değiştir | kaynağı değiştir]

Aşağıdaki 64 ülkenin pasaport hamilleri vizesiz 90 güne kadar Fas'ta kalabilirler:[1][2][3]

Dominik Cumhuriyeti, Pakistan ya da Uruguay vatandaşlarına verilen diplomatik veya resmî pasaport hamilleri, Kolombiya ve Kosta Rika vatandaşlarına verilen diplomatik, resmî ya da hizmet pasaportu, sahipleri, Azerbaycan, Karadağ, Sırbistan ve Ukrayna vatandaşlarına verilen diplomatik ya da hizmet pasaportu sahipleri, Ürdün vatandaşları ve diplomatik, hizmet veya Benin vatandaşlarına verilen özel pasaport sahiplerine verilen diplomatik veya özel pasaport hamilleri, Mısır, Gabon, Moritanya, Sao Tome ve Principe, Sierra Leone, Sudan, Vietnam ve Yemen diplomatik veya özel pasaport hamillerine Fas için vize almaları gerekmez.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Formalités et procédures pour les visiteurs internationaux" (Fransızca). Ministry of Foreign Affairs and Cooperation, Kingdom of Morocco. 3 Temmuz 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 27 Ağustos 2010. 
  2. ^ "Visa information". Consulate-General of Morocco, New York. 11 Aralık 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Sep 2013. 
  3. ^ "Visa Information". Timatic. IATA. 14 Mart 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Aralık 2013. 
  4. ^ Timatic information