Doğu Timor'un vize politikası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Doğu Timor'un vize politikası'nda, yolculara farklı gruplar şeklinde ayrım yapılmaktadır.

Vize politikası haritası[değiştir | kaynağı değiştir]

Doğu Timor'un vize politikası
  Doğu Timor
  Vizesiz giriş
  Herhangi bir sınır karakoluna vardıklarında Vize alınabilir
  sadece Delhi havaalanına ve limana gelindiğinde Vize alınabilir

Vize muafiyeti[değiştir | kaynağı değiştir]

İkili anlaşma uyarınca, Portekiz'den gelen turist, ülkeye varışta vize almak zorunda değildi ve 90 güne kadar ikamet edebilirdi. Doğu Timor 28 Mayıs 2015 tarihinden tarihinden itibaren Avrupa Birliği ile karşılıklı vize feragat anlaşması imzaladı. Bu anlaşma, 180 günlük bir süre içinde 90 gün bir süre için vizesiz Schengen Bölgesi ülkelerine seyahat edilebeilmektedirler.[1]

Kara sınır kapılarına gelenler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kara sınır karakoluna gelen (herhangi bir sınır karakoluna gelen Endonezya vatandaşları hariç) tüm ziyaretçiler daha sonra sınırda bir göçmenlik yetkilisine sunulan bir Vize Başvuru Yetkilendirme için önceden başvurmaları gerekmektedir. Diğer şartlar yerine getirildiği takdirde 90 gün süreyle geçerli tek veya çoklu giriş vizesini US $ 30 ücret karşılığında alabilir.

Varışta vize[değiştir | kaynağı değiştir]

Ziyaretçiler Presidente Nicolau Lobato Uluslararası Havalimanı'nda veya Deniz Limanına geldiklerinde vize için başvuruda bulunabilirler. Diğer koşullar (toplam 90 gün kalmak için uzatılabilir) 30 gün süreyle geçerli tek bir giriş vizesi karşılanırsa US $ 30 bir ücret karşılığında verilir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]