İçeriğe atla

Anasayfa

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Vikipedi'ye hoş geldiniz!

Herkesin katkıda bulunabildiği özgür ansiklopedi

Kerem Aktürkoğlu (d. 21 Ekim 1998, İzmit), Türk futbolcudur. Sol kanat ve ofansif orta saha pozisyonlarında görev almakta olup Süper Lig takımlarından Galatasaray'da oynamaktadır. 21 Ekim 1998'de İzmit'te doğan Kerem Aktürkoğlu, 2011 yılında 13 yaşındayken, doğduğu şehirdeki Gölcükspor altyapısına girdi. Burada geçirdiği iki yılın ardından Hisareynspor altyapısına transfer olan Aktürkoğlu, 2015'te İstanbul Başakşehir altyapısına transfer oldu ve bir sene sonra profesyonel sözleşme imzaladı. 2016'da bir seneliğine Bodrumspor'a kiralandı. 2018'de Başakşehir'den ayrılarak Karacabey Belediyespor'a gitti. 2018-19 sezonunda Karacabey ile 3. Lig yükselme play-off'ları ve Türkiye Kupası'nda toplam 35 maça çıktı ve beş gol katkısı verdi. 2019 yazında bedelsiz olarak aynı ligdeki ekiplerden 24 Erzincanspor'a transfer oldu. Erzincanspor'la 2019-20 sezonu boyunca 34 maça çıktı ve 20 gol atarak bir de asist yaptı. 2 Ekim 2020'de yine bedelsiz olarak Galatasaray'a transfer oldu. (Devamı...)
En İyi Aranjman Grammy Ödülü, Grammy Ödülleri kapsamında, yılın en iyi aranjmanına sahip olduğu belirlenen şarkının veya albümün aranjörüne verilen ödüldür. 1959-1962 yılları arasındaki ilk dört törende verilmesinin ardından kaldırılmıştır. Grammy Ödülleri'ni dağıtan Kayıt Akademisi 1959'daki ilk ödül töreninde, aranjörleri ilk olarak bu kategoride ödüllendirmeye başladı. 1962'deki 4. yıla kadar gerçekleştirilen tüm Grammy Ödülleri kapsamında bu kategori yer aldı ve 1963'deki törenle birlikte kaldırılırdı. Dağıtıldığı 4 törende ödülü üç kez Henry Mancini, bir kez de Billy May kazandı. Yalnızca bu ikili, kategoride birden fazla adaylık alan isimler oldular. Grammy Ödülleri, 1959'da düzenlenen ilk törenden beri aranjörleri çeşitli kategorilerde ödüllendirmektedir. En İyi Aranjman kategorisi, aranjmanları ödüllendirmek için oluşturulan ilk kategoriydi. (Devamı...)

14 TemmuzBastille Günü

Mycena interrupta
Mycena interrupta
Avustralya, Yeni Zelanda, Yeni Kaledonya ve Şili'de bulunan ve Gondvana dağılışı gösteren bir mantar türü olan Mycena interrupta.
Fotoğraftaki mantarlar Avustralya'nın Tasmanya eyaletindeki Collinsvale bölgesindendir.

Üreten: JJ Harrison

4 milyondan fazla maddeye sahip dil sürümleri:
2 milyondan fazla maddeye sahip dil sürümleri:
1 milyondan fazla maddeye sahip dil sürümleri:
500 binden fazla maddeye sahip dil sürümleri:
250 binden fazla maddeye sahip dil sürümleri: