Anasayfa

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Vikipedi'ye hoş geldiniz!

Herkesin katkıda bulunabildiği özgür ansiklopedi

Türkçe Vikipedi'deki madde sayısı: 393.452

Mercedes-Benz O403.jpg
1997 Karapınar trafik kazası, 24 Ekim 1997'de, Karapınar-Ereğli arasındaki D 330 karayolunda gerçekleşen bir trafik kazasıdır. Bir tankerin, şoförünün direksiyon başında uyuyarak şerit ihlali yapması sonucu Mercedes-Benz O403 otobüs ile kafa kafaya çarpışması ve devamında da iki aracın yanmasıyla 49 kişinin ölümü ile 4 kişinin yaralanmasına yol açmıştır.

Kazayla ilgili olarak Karapınar Cumhuriyet Başsavcılığınca, kazaya karışan otobüsün şoförlerinden direksiyon başında olan hakkında tedbirsizlik veya dikkatsizlik sonucu bir kimsenin ölümüne sebebiyet vermek iddiasıyla açılan kamu davasının ilk duruşması 1998'de görüldü. Bu ceza davasında kazaya karışan tarafların kusur oranlarının belirlenmesi adına bilirkişi raporu istendi ve kazaya ilişkin davalarda toplam altı adet bilirkişi raporu hazırlandı. Bunların dördü ceza davasında, ikisi ise tazminat davasında oluşturuldu. (Devamı...)

Rihanna Fenty 2018.png
"Stupid in Love", Barbadoslu şarkıcı Rihanna'nın 2009 çıkışlı dördüncü stüdyo albümü Rated R'dan bir şarkı. Shaffer Smith, Mikkel S. Eriksen ve Tor Erik Hermansen tarafından yazılıp bestelenen şarkının yapımcılığını Eriksen ile Hermansen'in oluşturduğu StarGate yaparken, Ne-Yo da yardımcı yapımcı olarak görev aldı. Şarkı, Rihanna ve erkek arkadaşı Chris Brown'ın 8 Şubat 2009'da gerçekleştirilen 2009 Grammy Ödülleri gecesindeki kavgasından iki gün önce yazıldı. Sözlerinde artık bozulan bir ilişkinin konu edilmesini Ne-Yo "önsezi" olarak yorumladı. Pop ve R&B tarzında bir power balad olan "Stupid in Love"ın müziği; parmak şıklatmaları, minör piyano tuşları ve piyano riffleri ile yapılmıştır. Sözler, kötü niyetli ve kendisini aldatan erkek arkadaşı olan bir kadının kaçması gerektiğini anlaması etrafında gelişir. (Devamı...)
Update-manager-icon.svg

Herkesi "Kategori:Güncellenmesi gereken maddelerin bakımı" konulu iş birliği projesine davet ediyoruz!

  • Sevdiğiniz oyuncunun, dinlediğiniz müzisyenin, izlediğiniz programın ya da tuttuğunuz takımın bilgilerinin güncel olmasını istemez misiniz? Hangi maddelerin güncelleneceğine göz atın.
  • Güvenilir kaynaklardan güncel bilgileri bulun ve kaynak göstererek ekleyin.
  • Katkılarınızla puan toplayın, haftanın sonunda ilk beşe girerek "Düzenleme Yıldızı" kazanın ve kullanıcı sayfanızda sergileyin.

4 Mart:

Logo of Beşiktaş JK.svg

4 milyondan fazla maddeye sahip dil sürümleri:
2 milyondan fazla maddeye sahip dil sürümleri:
1 milyondan fazla maddeye sahip dil sürümleri:
500 binden fazla maddeye sahip dil sürümleri:
250 binden fazla maddeye sahip dil sürümleri:
Filistinli Kadınlar
Filistin'de eski usüllerle kahve öğüten kadınlar - (1905).

Üreten : Library of Congress