El Salvador'un vize politikası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Vizeden muaf ülkelerden birinden gelmek sürece El Salvador ziyaretçileri vize almak zorundadır. Tüm ziyaretçilerin en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olmaları gerekmektedir.

Vize politikası haritası[değiştir | kaynağı değiştir]

  El Salvador
  El Salvador vizesiz giriş
  Kanada / Schengen / ABD vizesi ile girilemez

Vize muafiyeti[değiştir | kaynağı değiştir]

Aşağıdaki 86 ülkenin pasaport sahipleri en fazla 90 gün süreyle vizesiz El Salvador'a gidebilirler (Belize, Kosta Rika, Guatemala, Honduras, Nikaragua ve Panama vatandaşlarına dışındaki tüm ziyaretçilerin ülkede kalmaları için gerekli belgeleri) karşılamak için yeterli paraya sahip olduklarına dair kanıt sunmaları gerekmektedir:[1][2]

Vize muafiyeti, vize muafiyetinin yanı sıra, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri veya Schengen üyesi devlet tarafından verilmiş geçerli bir vize sahibi ülkenin vatandaşları içinde geçerlidir. Fakat bu, Afganistan, Arnavutluk, Cezayir, Angola, Ermenistan, Bangladeş, Bosna-Hersek Botsvana, Kamerun, Çin, Kongo DC, Kongo Cumhuriyeti, Eritre, Etiyopya, Gana, Haiti, Hong Kong, Endonezya, İran, Irak, Ürdün, Kenya, Laos, Lübnan, Liberya, Libya, Mali, Moğolistan, Mozambik, Nepal, Nijerya, Kuzey Kore, Umman, Pakistan, Filistin Devleti, Sierra Leone, Somali, Sri Lanka, Sudan, Suriye, Doğu Timor, Vietnam ve Yemen vatandaşları için geçerli değildir.

Diplomatik, resmi ya da hizmet pasaportu sahibi olan Beyaz Rusya, Bolivya, Küba, Dominika, Dominik Cumhuriyeti, Mısır, Grenada, Guyana, Haiti, Jamaika, Ürdün, Kenya, Karadağ, Fas, Pakistan, Papua Yeni Gine, Peru, Filipinler, Sırbistan, Surinam, Tayland, Venezuela ve Vietnam vatandaşlarına vize gerekmemektedir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Requisitos por país de origen
  2. ^ "Visa Information". Timatic. IATA. 14 Mart 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 17 Aralık 2013.