Suriye'nin vize politikası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Kanun uyarınca, bütün ülke vatandaşlarının Suriyeyi ziyaret etmeleri için vize almaları gerekmektedir. Vizeler Suriye dış temsilciliklerinden alınmalıdır.[1] 2014 yılı öncesinde, birçok Arap ülkeleri vatandaşlarının vize almaları gerekmezdi ve birçok eski Sovyet devletlerinin vatandaşları da ülkeye varışta vize almalarına izin verilirdi.

Vize muafiyeti[değiştir | kaynağı değiştir]

Vize muafiyeti Rusya'nın diplomatik ve hizmet pasaport hamilleri içinde geçerlidir. Bununla birlikte, ulusal hükümetler tarafından sağlanan bilgileri sunan IATA'ya göre, Cezayir, Bahreyn, Ürdün, Kuveyt, Lübnan, Moritanya, Umman, Katar, Suudi Arabistan, Sudan, Tunus ve Ürdün'de doğan tüm vatandaşlara veya insanlara vizesiz erişim sağlayan eski kanun, Birleşik Arap Emirlikleri ve Yemen ve ayrıca Faslı kadın vatandaşlar ve Irak ve Somali'nin ikamet etmeyen vatandaşları ile Ermenistan, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Mısır, Gürcistan, İran, Kazakistan, Kırgızistan, Malezya, Moldova, Rusya, Tacikistan, Türkmenistan, Ukrayna ve Özbekistan vatandaşları hala mevcuttur.

İsrail[değiştir | kaynağı değiştir]

İsrail ya da İsrail Devleti ile herhangi bir bağlantısını gösteren herhangi veri, bir vize / vize damgası içeren pasaport veya seyahat belgeleri sahiplerinin ülkeye girişleri reddedilir.[2][3]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]