Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Kayıt/2020 Haziran

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 19.30, 5 Haziran 2020 (UTC)

Joana Ceddia[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

VP:KD’de bulunan “Popülerlik ile kayda değerlik aynı şey değildir.” ifadesine atıfla kayda değer olmadığını düşünüyorum. Tartışmamız faydalı olacaktır. --Gonuldagi mesaj 00.32, 1 Haziran 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Aday gösteren olarak. --Gonuldagi mesaj 11.21, 1 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Kayda değer. İngilizce sayfasında baya kaynak mevcut ve aratınca da baya bağımsız ve güvenilir kaynak çıkıyor. İlgilenenler maddeye kaynak ekleyip biraz bilgi eklemesi yaparsa sorun kalmayacaktır. --Can Je suis là 16.05, 2 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Can'a katılıyorum. Bağımsız ve güvenilir kaynaklarda kendisiyle ilgili kullanılabilecek ansiklopedik bilgiler bulunabiliyor. --justinianus 13.34, 3 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 13.16, 6 Haziran 2020 (UTC)

Kerimhan Duman[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Kayda değer olmadığı gerekçesiyle. --Gonuldagi mesaj 11.28, 1 Haziran 2020 (UTC)

@Talhaaisk ilgili kaynaklardan ilki bildiğim kadarıyla herkes tarafından değiştirilebilir bir site olduğu için kaynak olarak kabul edilmiyor. İkincisinin ise kayda değerlik için yeterli olmadığı kanaatindeyim. Üçüncü kaynak da kayda değer olmayan herkes için yapılan “Kimdir, nedir, büyük değişimi” haberlerinden yalnızca biri.--Gonuldagi mesaj 00.25, 2 Haziran 2020 (UTC)
 • Çekimser Çekimser IMDB ve Webtekno kaynağından umutluydum, fakat dediklerinize dayanarak oyumu çekimser olarak değiştiriyorum diğer kullanıcıların düşüncelerini de görmek isterim. @Gonuldagi -Talhaaisk Dinliyorum? 02.08, 2 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin geçenlerde silinen Furkan Göksel maddesiyle aynı durumda. Kariyerinde tek dizi ve onunla alakalı haberler. Kayda değer değil.--Can Je suis là 15.58, 2 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin KD değil. Baran Ahmet 09.46, 3 Haziran 2020 (UTC)

euvonia mesaj 13.50, 3 Haziran 2020 (UTC)

 • Sayın @Euvonia, Yüsra Geyik ve bundan önce silinen Furkan Göksel maddeleri de aynı dizide oynuyolardı. Üstelik hepsi yardımcı karakter rolünde ve aynı zaman aralığındalardı sadece Furkan Göksel yakın bir zamanda ayrıldı. Kerimhan’ın da onlardan aşağı kalır yanı yok. Bundan ötürü eğer onlar Vikipedi’ye uygun değillerse Kerimhan da değildir diye düşünüyorum lakin nihai karar topluluğundur. Saygılar... Baran Ahmet 14.42, 3 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Can ile aynı düşünüyorum. Arka Sokaklar'da yıllardır yer almakla birlikte, bu dizide önemli bir rol sahibi değil. Bunun dışında hakkında bilgi veren bağımsız ve güvenilir kaynaklar da bulunmuyor. --justinianus 13.42, 3 Haziran 2020 (UTC)
Yorum Yorum Kerimhan Duman, yalnızca dizi oyuncusu değildir. Kendisi, aktif olarak bilgisayar oyunları oynayıp, e-Spor'da da adını göstermiştir: Profesyonel olarak CS:GO oynamaktadır. Şu, Şu Şu Şu ve Şu linkleri birkaç saniye içinde buldum. Daha detaylı araştırmayla ilgili linki ilerleyen zamanlarda düzenleyeceğim. İlgili kişi hem oyuncu, hem de profesyonel bilgisayar oyuncusudur. Belirtilen diğer kişilerden eksiği olmayıp, bilâkis, artısı bile vardır. Silinmesinin doğru olduğunu düşünmüyorum. --aniladiguzel (mesaj) 13.45, 4 Haziran 2020 (UTC)
@Aniladiguzel, herhangi bir işi profesyonel olarak (para kazanma, hayatını idame ettirme amaçlı) yapmak, Vikipedi'de yer almayı gerektirecek bir durum değildir. Öyle zannediyorum ki kullanıcılarımızın çoğu, dünyadaki milyarlarca insan bir şekilde profesyonel olarak bazı mesleklere sahip. Bu, bu kişilerin Vikipedi'de maddelerinin olabileceği anlamı taşımamaktadır.--NanahuatlEfendim? 00.31, 5 Haziran 2020 (UTC)
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın VP:KİŞİ'den alıntılayarak, Kayda değer filmlerde, televizyon ve sahne gösterilerinde ve diğer prodüksiyonlarda önemli rol oynamış olanlar., ve kişi Arka Sokaklar dizisinde önemli bir role sahip, kalması makul olacaktır. --euvonia mesaj 13.48, 3 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Aday gösteren olarak.--Gonuldagi mesaj 00.13, 5 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 14.50, 6 Haziran 2020 (UTC)

Yüsra Geyik[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

“Sosyal medyayı salladı” haberlerinden başka kayda değer bir haber göremedim. KD olmadığı gerekçesiyle. --Gonuldagi mesaj 11.30, 1 Haziran 2020 (UTC)

 • Yorum Yorum --aniladiguzel (mesaj) 16.02, 1 Haziran 2020 (UTC) (VP:OY kriterlerini karşılamadığı için yoruma çevrildi.--Gonuldagi mesaj 20.21, 1 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin geçenlerde silinen Furkan Göksel maddesiyle aynı durumda. Hatta maddeyi sonradan düzenlemiştim bir tek röportajı var hürriyete başka kaynak yok güvenilir olabilecek ve kariyerinde tek dizi ve onunla alakalı haberler. Kayda değer değil.--Can Je suis là 16.00, 2 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Bu dizinin yan karakterlerinden Furkan Göksel ve Kerimhan Duman için de adaylıklar açıldı. Onlarda da belirttiğim üzere, bu karakterlerin Arka Sokaklar haricinde bir yapımları yok (Kerimhan Duman'ın başka bir projesi daha var galiba, emin değilim), hatta Arka Sokaklar'da bazen bölümlerde görünmüyorlar. Bu yönleriyle VP:KİŞİ kriterlerini sağlamadıklarını düşünüyorum. Bunun dışında bağımsız ve güvenilir kaynak da bulunmamakta. --justinianus 13.47, 3 Haziran 2020 (UTC)
sevgili @Justinianus, kerimhan duman bu dizinin yanında Kara Para Aşk’da oynamış. Furkan Göksel maddesini ve Yüsra Geyik’i ben yaratmıştım. Mâlumunuz Furkan Göksel silindi. Ben de bunun üzerine sizden aldığım bilgiler doğrultusunda (tecrübeli kullanıcılar) silinmeleri yönünde, daha önce varolan "kalsın" fikrimi değiştiriyorum. Ben de tıpkı sizin gibi "eğer birinin maddesi yoksa hiçbirinin olmamalı" diye düşünüyorum. Zaten bunu Kerimhan Duman’ın SAS kısmına da belirttim. İyi günler. Baran Ahmet 14.51, 3 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 14.24, 8 Haziran 2020 (UTC)

Alpaslan Özmol[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

“Çaycı Hüseyin Öldü mü?” haberleri dışında pek kayda değer kaynak bulamadım. Tartışmamızda fayda var. --Gonuldagi mesaj 11.36, 1 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin hakkında bağımsız ve güvenilir kaynak mevcut değil.--Can Je suis là 16.06, 2 Haziran 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Trajikomik "öldü mü?" haberleri haricinde bilgi veren bir kaynak maalesef yok. Oynadığı roller itibarıyla da VP:KİŞİ kriterlerinin sağlandığı kanaatinde değilim. --justinianus 13.53, 3 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Aday gösteren olarak.--Gonuldagi mesaj 14.49, 5 Haziran 2020 (UTC)

 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın ilgili politika der ki (Vikipedi:Kayda değerlik (kişiler)) Kayda değer filmlerde, televizyon ve sahne gösterilerinde ve diğer prodüksiyonlarda önemli rol oynamış olanlar kd'dir. Diyot 19.19, 6 Haziran 2020 (UTC)
”Önemli rol üstlenmiş“ ifadesine dikkatinizi çekerim Sayın @Diyot. Zira ilgili kişi başrol oyuncusu değil. Hakkında yeterli kaynak dahi yok.--Gonuldagi mesaj 23.45, 6 Haziran 2020 (UTC)
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın @Gonuldagi, belki Alpaslan Bey, Çocuklar Duymasın'ın başrolü olmayabilir, ama Türkiye'deki hemen herkes Çaycı Hüseyin adını bilir. Kaynak yokluğu madde öyle çok fazla geliştirilemez demek, kişi kayda değer değil demek değil. --SplendidSnowLeopard (mesaj) 05.07, 7 Haziran 2020 (UTC)
@SplendidSnowLeopard söylediğiniz şekilde bir politika izlenirse şayet, Arka Sokaklar dizisinin tüm karakterleri Türkiye tarafından tanınıyor diye maddelerini açmamız gerekiyor. Hakkında doğru düzgün biyografik kaynak dahi olmayan birisini neye göre ansiklopedik madde kabul edeceğiz?--Gonuldagi mesaj 09.44, 7 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Yukarıda da dendiği gibi parodi haberler harici kayda değer bir kaynak bulunmamakta. --Jelican9 (mesaj) 12.47, 7 Haziran 2020 (UTC)
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Diğer aynı fikirde olan kullanıcılar gibi Uzun süre Kayda Değer bir yapımda oynadığından ötürü KD. Nihai kararı yine topluluk verecektir ama kanımca KD olması için gereken şartların bir kısmını yerine getiriyor. Baran Ahmet (mesaj) 12.22, 8 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Daha önceki örneklerdeki gibi, uzun süre rol almış olsa da yardımcı rolde bir oyuncu. Oynadığı herhangi bir başrol yok. Kaldı ki başrol dahi olsa hangi dizi/diziler olduğu da önemli kayda değerlik açısından, tıpkı İpek Filiz Yazıcı ve Mert Yazıcıoğlu gibi. Popülerlikle kayda değerliği karıştırmayalım. ----anerka'ya söyleyin 14.08, 8 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Uğurkentmesaj 11.45, 6 Haziran 2020 (UTC)

Orhan Temur[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Bağımsız kaynağa sahip olmayan KD'liği belirsiz madde. Almanca ve Türkçe Viki'de de kullanıcı kendi makalesini oluşturmuş. Madrox❯❯❯ mesaj? 12.31, 1 Haziran 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kullanıcının 11 adet değişikliği var, bana sadece kendi "reklamını" yapmak için üye olmuş gibi geldi. -Talhaaisk Dinliyorum? 21.15, 1 Haziran 2020 (UTC)
 • Yorum Yorum kullanıcının günlüğü -Talhaaisk Dinliyorum? 21.17, 1 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Tamamen PR, Kayda değer değil.--Can Je suis là 16.08, 2 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Almanca Vikipedi'de silinmeye aday gösterilmiş ama sayfanın kalmasına karar verilmiş. Bunun yanı sıra kitap aramalarında da atıfta bulunulan bir sanatçı. Maddede var olan bilgilerle beraber değerlendirildiğinde kalabilir diye düşünüyorum. --justinianus 14.05, 3 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kaynaklarda sadece adı geçiyor, kayda değer değil.--Madrox❯❯❯ mesaj? 14.11, 3 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kaynaklarda derinlemesine işleme yapılmamasını bir kenara koyarsak, zaten 5 kaynak sırf kendisinin kim olduğunu (bağlamacı) belirtmek için kullanılmış. Maddede kaynak ve içerik çok gibi gözüküyor ilk bakışta; ancak oturup da bu içeriği ve kaynakları daha titiz bir şekilde değerlendirirsek gerek içeriğin ansiklopedik olmayan ifadelerle doldurulduğu gerekse kaynaklarda yer almayan ifadelerin de metin içine eklendiği görülecektir. TV programına katılma bilgisi verilmiş mesela, ansiklopedik değil bile. Ya da bir sinema/TV yapımının credits kısmında kendisinin adı geçiyor doğal olarak, bunlar kaynak gösterilmiş (orada kameramanından ışık şefine kadar yüzlerce kişinin ismi olabilir, onlar da kayda değer değil mesela). Sonuç olarak kayda değer olduğunun ispat edilebildiğini düşünmüyorum.--NanahuatlEfendim? 18.33, 3 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Bence son derece trajikomik bir durum, sırf ben varım diyebilmek için kendi Viki maddeni açma gereği hissetmek... O şahsa tavsiyem, böyle boş işlerle uğraşacağına müziğine odaklansın. O zaman ileride gerçekten kayda değer olabilir, o da belki. Ama şimdilik bu madde kesinlikle silinsin. SplendidSnowLeopard (mesaj) 23.01, 3 Haziran 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Nanahuatl'ın açıklamasına ve kişinin kayda değerlik ölçütlerini sağlamadığı gerekçesine katılıyorum. Dr. Coalmesaj 01.32, 5 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 13.15, 6 Haziran 2020 (UTC)

Müge Seymen[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

KD'liği belirsiz. Madrox❯❯❯ mesaj? 12.36, 1 Haziran 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Milliyet Emlak'ta genel yayın yönetmenliği yaptığına dair bağımsız olmayan kaynaklar haricinde başka kaynak tespit edemedim. Kayda değerlik kriterlerini sağlamıyor görünmekte. --justinianus 14.10, 3 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Hakkında güvenilir ve tarafsız kaynak mevcut değil.--Can Je suis là 14.39, 3 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Khutuckmsj 06.39, 3 Haziran 2020 (UTC)

Oyuncak Avı[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Kayda değerliği belirsiz. [evolutionoftheuniverse] @trwiki 14.06, 1 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin --euvonia mesaj 14.10, 1 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Kayda değer olmadığı kanaatiyle.--Gonuldagi mesaj 14.14, 1 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin KD değil. Baran Ahmet 17.08, 1 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin -Talhaaisk Dinliyorum? 21.11, 1 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin KD değil.--evrifaessamesaj 10.01, 2 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Kayda değer değil.--Can Je suis là 16.10, 2 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin M6. Dr. Coalmesaj 01.23, 3 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 20.42, 6 Haziran 2020 (UTC)

Contra (rapçi)[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Kaynakların yetersiz olduğunu düşünüyorum. Hakkında net bir bilgimiz bulunmamakla birlikte: "Eğitim durumunu, medeni hâlini, okuduğu okulları ve buna ilişkin" detayların, KD'lik açısından sıkıntı teşkil edeceğini düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda hakkında daha fazla bilgi sahibi olursak, ekleyebiliriz ama şu an için kaynaklar yetersiz. --aniladiguzel (mesaj) 16.56, 1 Haziran 2020 (UTC) VP:OY kriterlerini karşılamadığı için yoruma çevrildi.--Gonuldagi mesaj 00.13, 3 Haziran 2020 (UTC)

Kalsın Kalsın KD Baran Ahmet (mesaj) 10.23, 2 Haziran 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin VP:MÜZİK kriterlerine uymamakla birlikte bağımsız ve güvenilir kaynaklar bulunmuyor. @Baran Ahmet KD kriterlerinin hangisini(lerini) karşılamakta ? -Talhaaisk Dinliyorum? 23.17, 1 Haziran 2020 (UTC)
Anıl Piyancı ile çalışmış sn.@Talhaaisk ben sadece kendi fikrimi belirttim eğer gerçekten silinmeli ise topluluk belirleyecektir. Baran Ahmet (mesaj) 11.21, 2 Haziran 2020 (UTC)
Sayın @Baran Ahmet, eğer maddenin sonucu bariz bir şekilde belli değilse oy kullanırken açıklama yapmanız herkes açısından daha yararlı olacaktır, aksi halde "oyumu verip kenara çekileyim" :) tarzı bir duruş ortaya çıkıyor bana göre. İyi çalışmalar. -Talhaaisk Dinliyorum? 23.30, 1 Haziran 2020 (UTC)
Çok teşekkür ediyorum aslında haklısınız madde VP:MÜZİK kriterlerini karşılamıyor. Son kez bir inceleyeyim dedim ama dişe dokunur sonuç yok. Baran Ahmet (mesaj) 11.35, 2 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğunu gösterir bağımsız ve güvenilir kaynaklar bulunmuyor. Rap gibi yaygın tercih edilen türden olmayan müzik türlerini icra eden sanatçılar için kaynak bulmak gerçekten zor, ayrıca kullanabileceğimiz haber kaynakları da artık eskisi gibi güvenilir içerikler üretmiyor. Sırf içerik üretmek için "X kimdir?" gibi güvenilir olmayan haberler üretilmekte ve bunlar her yerde kullanılmakta. Bu nedenle bu kaynaklara da güvenmek, itibar etmek zorlaştı. VP:KİŞİ açısından baktığımızda da kriterlerin sağlanmamış olduğunu görüyorum. Bu nedenle şimdilik silinmesinin daha uygun olacağını düşünüyorum. --justinianus 14.15, 3 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Hakkında güvenilir ve tarafsız kaynak mevcut değil.--Can Je suis là 14.46, 3 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 20.14, 6 Haziran 2020 (UTC)

İnsan Sevince 2[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Kayda değer değil. Daha evvelki örnekleri gibi. Ortaya çıkardığınız için sizi kutlarım.--Can Je suis là 08.11, 2 Haziran 2020 (UTC)

 • Teşekkürler efendim. Bera (mesaj) 11.39, 1 Haziran 2020 (UTC)
 • @Berayldz'ın bu albümlerin korsanlığı ve kayda değer olmadığı konusunda muhakemesinin değeri, geçmişte bu şekilde SAS'a getirdiği tüm korsan albümlerin silinmesiyle sabit. Emeğinize sağlık. Yeni gelenler için farklı bir sonuç beklemiyorum. Öncekileri emsal olarak kullanıp tartışma sayfalarına not düşerek bekletmeli sil uygulanmasının uygun olacağını düşünmekteyim. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 21.15, 2 Haziran 2020 (UTC)
 • Teşekkürler efendim. Sizler için en uygunu neyse o olsun. Bera (mesaj) 21.33, 2 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Korsan albümlerin kayda değerlik kriterlerini sağlamadığına ilişkin düşüncem nedeniyle silinmesi gerektiğini düşünüyorum. Önceki adaylıklarda da söylediklerimi tekrarlıyorum. Bundan sonraki adaylıklar için de benzer yorumlarımı tekrar edeceğim. --justinianus 14.18, 3 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Madem korsanmış, silinsin. Biz de "Kurtuldum" diyebilelim. SplendidSnowLeopard (mesaj) 22.37, 3 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Daha önceki yorumlarım geçerli, ek olarak kullanıcı zaten oldukça detaylı araştırmalar yapıyor ve bu konuya hakimiyeti bu anlamda belli oluyor. Seksen'in dediği gibi SAS'a taşımak yerine bekletmeli sil kullanılabilir, ekledikleriniz dışında kalan benzer madde var mı @Berayldz? Sonraki SAS'la için de bu yazıya bağlantı verip hızlı silinsin diyeceğim zaten. ----anerka'ya söyleyin 11.20, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin açıklamalara katılarak. -Talhaaisk Dinliyorum? 22.14, 4 Haziran 2020 (UTC)

 • @Anerka Merhabalar. O zaman bir liste hazırlıyorum albümlere herhangi bir problem çıkarsa bana ulaşılabilir. Zamanında anonim kullanıcılar Uzelli, Türküola, Minareci gibi Avrupa'da albüm basan şirketleri eklemişler. Herhalde bitirdiğimi umuyorum :)
 • Selamlar @Berayldz, sizden rica etsem su an sasta olanlar kapandiktan sonra bu son kalanlari buraya getirebilir misiniz? boylece bizde hepsini daha rahat inceleyelim? Sizin icin sakincasi yoksa tabi:) Kolay gelsin.--Can Je suis là 06.31, 5 Haziran 2020 (UTC)
 • Selam @Can bu yaptığım listeden sonra da başka sanatçıdan da korsan albümler çıktı zaten. O zaman bu SAS'takiler kapandıktan sonra diğer maddeleri aday gösteririm. --Bera (mesaj) 11.52, 5 Haziran 2020 (UTC)

Selam tekrar @Berayldz, tabi ki anlayışınız için teşekkür ederim:) En son bu sabah sunduğunuz dahil hepsi kapansın sonra 10 tane getirip onlar da kapandıktan sonra 10 tane daha aday gösterirsiniz. Bu şekilde devam. Böylece daha rahat değerlendirme şansı vermiş olursunuz bize de. Tabi son karar sizin, öneri benimki:)--Can Je suis là 11.57, 5 Haziran 2020 (UTC)

 • @Can Önerinize uyaraktan bugün sunduğum maddeden sonra şimdilik SAS'taki maddeler kapanmasını bekleyerek ondan sonra diğer maddeleri sunacağım. Öylesi daha iyi olacaktır yoksa liste kabarıklaşacak :) --Bera (mesaj) 17.25, 5 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 20.16, 6 Haziran 2020 (UTC)

Yetiş Emmioğlu[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Gerekçem ile aynı--Can Je suis là 08.18, 2 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Burada da söyledim, artık bu albüm maddelerinin bekletmeli sil yapılarak temizlenmesi taraftarıyım. ----anerka'ya söyleyin 11.28, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin-Talhaaisk Dinliyorum? 22.15, 4 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 20.18, 6 Haziran 2020 (UTC)

Kralın Anıları (Postacılar)[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Gerekçem ile aynı--Can Je suis là 08.19, 2 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Burada da söyledim, artık bu albüm maddelerinin bekletmeli sil yapılarak temizlenmesi taraftarıyım. ----anerka'ya söyleyin 11.29, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin-Talhaaisk Dinliyorum? 22.15, 4 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 20.20, 6 Haziran 2020 (UTC)

Avrupa Konser[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Gerekçem ile aynı--Can Je suis là 08.19, 2 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin SplendidSnowLeopard (mesaj) 22.38, 3 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Burada da söyledim, artık bu albüm maddelerinin bekletmeli sil yapılarak temizlenmesi taraftarıyım. ----anerka'ya söyleyin 11.29, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin-Talhaaisk Dinliyorum? 22.16, 4 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 20.22, 6 Haziran 2020 (UTC)

Postacılar[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Gerekçem ile aynı--Can Je suis là 08.20, 2 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin SplendidSnowLeopard (mesaj) 22.38, 3 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Burada da söyledim, artık bu albüm maddelerinin bekletmeli sil yapılarak temizlenmesi taraftarıyım. ----anerka'ya söyleyin 11.29, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin-Talhaaisk Dinliyorum? 22.16, 4 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 20.24, 6 Haziran 2020 (UTC)

Bir Avuç Gözyaşı[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Gerekçem ile aynı--Can Je suis là 08.20, 2 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin SplendidSnowLeopard (mesaj) 22.38, 3 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Burada da söyledim, artık bu albüm maddelerinin bekletmeli sil yapılarak temizlenmesi taraftarıyım. ----anerka'ya söyleyin 11.29, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin-Talhaaisk Dinliyorum? 22.16, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Kayda değer olmadığı gerekçesiyle.--Gonuldagi mesaj 16.14, 6 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 20.26, 6 Haziran 2020 (UTC)

Ferdi Tayfur 3 (Çeşme)[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Gerekçem ile aynı--Can Je suis là 08.20, 2 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Burada da söyledim, artık bu albüm maddelerinin bekletmeli sil yapılarak temizlenmesi taraftarıyım. ----anerka'ya söyleyin 11.30, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Kayda değer olmadığı gerekçesiyle.--Gonuldagi mesaj 16.15, 6 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 20.29, 6 Haziran 2020 (UTC)

Ferdi Tayfur 4 (Benim Gibi Sevenler)[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Gerekçem ile aynı--Can Je suis là 08.20, 2 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin SplendidSnowLeopard (mesaj) 22.37, 3 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Burada da söyledim, artık bu albüm maddelerinin bekletmeli sil yapılarak temizlenmesi taraftarıyım. ----anerka'ya söyleyin 11.30, 4 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 20.30, 6 Haziran 2020 (UTC)

Mapushane[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Gerekçem ile aynı--Can Je suis là 08.21, 2 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin SplendidSnowLeopard (mesaj) 22.37, 3 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Burada da söyledim, artık bu albüm maddelerinin bekletmeli sil yapılarak temizlenmesi taraftarıyım. ----anerka'ya söyleyin 11.30, 4 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 14.40, 8 Haziran 2020 (UTC)

Mert Yazıcıoğlu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK)

Yeteri kadar bağımsız ve güvenilir kaynak olmadığı gerekçesiyle. Baran Ahmet (mesaj) 09.42, 2 Haziran 2020 (UTC)

Yorum Yorum Kaynaklar ekledim, bakabilirsiniz. --aniladiguzel (mesaj) 15.17, 2 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Telif ihlalinden hızlı silinebilir.--Dijkstra·ileti 14.54, 2 Haziran 2020 (UTC)

Tekrar kontrol ettiğimde belirgin bir ihlale rastlamadım.--Dijkstra·ileti 15.44, 2 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin --euvonia mesaj 14.55, 2 Haziran 2020 (UTC)

Yorum Yorum Sn. Dijkstra, Sn. Euvonia. Sayfada telif ihlâli sorunu olmasına rağmen, aşağı kısımda şu şekilde yazmaktadır: "Herhangi bir fikir ve sanat ürününün telif hakları sahibinden izin alınmaksızın Vikipedi'de kullanımı, Vikipedi ilke ve kuralları ile yasalara aykırıdır. Israrla telif sorunlu içerik kullananların Vikipedi sayfalarında değişiklik yapmalarına, Vikipedi engelleme politikası doğrultusunda geçici veya sürekli kısıtlamalar koyulabilir. Yapacağınız özgün katkılar, bu maddede telif hakları sorunları olmasına rağmen olumlu karşılanacaktır." Özgün bir şekilde oluşturduğumu düşünüyorum. --aniladiguzel (mesaj) 17.40, 2 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Hakkında bağımsız ve tarafsız kaynak mevcut değil.--Can Je suis là 16.18, 2 Haziran 2020 (UTC)

Yorum Yorum Degerlendirme yapmayi unutmusum, ekleyeyim: Kendisi ile beraber dizide oynayanlar toplam 8 oyuncudan 6'si da basrol oyuncusu zaten ondan "basrol" argumani gecersiz. Maddeye eklenen "Sozcu, Hurriyet, Ajansspor ve fanatik" bu 4'u de "Kim kimdir?" dedigimiz oyuncuyu kitlelere tanitan ayni klavyeden cikmis gibi klasik "clickbait" yazilardan, adi ustunde "tanitim yazisi" Bunlardan bir tek Hurriyet'i birakalim ornegin. 3'unu eleyelim, Neden birbirinin kopyasi olan 4 tane tanitim yazisi kalsin? bunu gecelim ve oyuncuyla yapilan roportajlar da var. 4 tane kaynak eklenmis: "Sozcu, Hurriyet, Milliyet ve Instyle" Bu roportajlari da yapmak oyuncunun ajansi vardir oranin vasitasiyla yapilmakta. Bunlardan da 1 tane maddeyi tamamlamak icin birakalim, kim kimdirler gibi 4 tane roportajin kalmasina gerek yok 1 tane kalsa yeterli. Ayni orneklendirmeyi SAS'a tasidigim Ipek Filiz Yazici'da yapmistim bunda kisa bir ozetle yapayim dedim. Ozetle ve Bu sebeplerle birlikte kendisinin "Kayda deger" oldugunu dusunmuyorum. Ileride daha fazla uzun sureli dizilerde rol alir, daha fazla guvenilir, tarafsiz ve bagimsiz kaynaklar olur hakkinda, o zaman tekrar degerlendirilme yapilir. Yukarida dedigim gibi tekrarlayayim: roportajlar ve su anda sunulan kaynaklar 4'u kim kimdir? cikar 1 tanesini ve 4 roportajdan 1 tanesi kalsin, gene maddeyi VP;KISI kriterlerlerini karsilamiyor ve diger argumanlar maalesef kendisinin kayda degerligini ispatlamiyor.--Can Je suis là 17.45, 3 Haziran 2020 (UTC)
 • Yorum Yorum telif şablonunda kullanılan Hürriyet Kelebek kaynağının içerikte birebir kullanıldığına dair bir emare göremedim. Nasıl böyle bir kanıya varıldı. İkinci olarak kayda değerlik etiketlemesinin üzerinden çok uzun bir süre geçmeden neden SAS’a çıkarma gereği duyuldu? Bu maddenin oluşturulması “sadece hizmetliler” olarak yer alırken tarafımın ricası ile kayıtlı kullanıcılar tarafından açılması için güncellendi. Bence kullanıcılara biraz zaman verilmesi gerekiyordu. --Maurice Flesier message 00.48, 3 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğunu gösterir bağımsız ve güvenilir kaynaklar bulunmuyor. Maddedeki ve internetteki diğer kaynaklar ya oyuncuyla yapılan röportajlar (bağımsız değiller) ya da "X kimdir?" tarzı güvenilir olmayan haberler. Bunlar dışında bir kaynak yok. VP:KİŞİ kriterlerinin de sağlandığı kanaatinde değilim. Flesier'in çekincesine hak vermekle birlikte, oyuncunun kayda değerlik kriterlerini karşılamıyor olması nedeniyle silinmesinin doğru olacağını düşünüyorum. --justinianus 14.29, 3 Haziran 2020 (UTC)
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın VP:BK nedir? Şöyle bir ifade var: “ Bağımsız bir kaynak, maddede ele alınan konuyla herhangi bir ilişiği olmayan, dolayısıyla konu hakkında tarafsız bir içerik sunması beklenen kaynaktır.“ Sözcü, Milliyet, Hürriyet ve InSytle gazete ve dergilerinin Mert Yazıcıoğlu ile doğrudan bir ilişkisi var mı? Mert Yazıcıoğlu’nun bu gazetelerde hissedar sahibi olduğu ispat ediliyorsa eğer, evet bunlar kesinlikle bağımsız kaynak değiller. Kayda değer görüldüğü için röportaj yapılma gereği duyulmuş ki, burada birçok oyuncu maddesindeki güvenilir kaynaklarda röportaj yayınlarına başvurulmuştur. Hadi bunu geçelim son rol aldığı dizide başrol oyuncularından birisi olarak tanımlanmış, bu detayda mı o kişiyi kayda değer yapmaz? Bu aşamada @Pragdon’un değerli görüşüne başvurmak istiyorum. --Maurice Flesier message 16.29, 3 Haziran 2020 (UTC)
 • Hızlı kalsın. VP:KİŞİ: "Kayda değer filmlerde, televizyon ve sahne gösterilerinde ve diğer prodüksiyonlarda önemli rol oynamış olanlar." Kayda değer olan Aşk 101 dizisinde başrol oynamış. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 16.39, 3 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Arkadaşlar, maddenin silinmesine neden olacak bir intihâl sorunu mevcut değil. Öyle bir sorun olsa VP:HS#G9 ile işaretlenirdi. Telif ihlâli yalnızca "Kariyeri" başlığının ilk birkaç cümlesinde, küçük bir kısımda. Kopyalanarak değiştirilmiş bir kısım türetilmiş eser durumunu ortaya çıkarıyor. İhlâlin azı çoğu olmaz, bir cümle bile olsa yer alamaz. Elbette ki bu, bir cümlelik intihâl taşıyan her maddenin silinmesi olarak algılanmamalı. Lütfen Şablon:Telifihlal ve VP:HS#G9 farkına dikkat ediniz. Güvenilir kaynak olmayan kaynak olarak arama motoru optimizasyonu amaçlı veya tık avcılığı (clickbait) maksatlı iki link var, Sözcü ve Fanatik. "X kimdir, nerededir, kaç yaşındadır" ve açtığınızda anahtar kelime yerleştirme amaçlı olan "Internet kullanıcıları x kaç yaşında, x nereli sorularının yanıtlarını arıyor" gibi ifadeler olan metinler bunlar. Buraya dikkat; Sözcü ve Fanatik'in kayda değerliğini değil yalnızca haber sitelerinde yer alan bu tarz metinlerin kayda değer olmadığını ifade ediyorum. Maddede bu tip kaynakların kullanılmaması gerekir. Maddenin sorunları bunlardır ancak bu sorunlar silinme gerektirecek sorunlar değil çünkü yapılan çalışmalar ile kayda değerlik ortaya çıkmış. --[evolutionoftheuniverse] @trwiki 16.59, 3 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın. VP:BK, "Kayda değer filmlerde, televizyon ve sahne gösterilerinde ve diğer prodüksiyonlarda önemli rol oynamış olanlar."--evrifaessamesaj 17.52, 3 Haziran 2020 (UTC)
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın kayda değerlik şartlarını tartışmaya gerek olmaksızın karşılıyor. İyi Oyun filmindeki rolü afişte gözükeceği üzere başrol. Umuda Kelepçe Vurulmaz dizisinde başrol, afişte gözüküyor, aynı şekilde oyuncu listesine bakınca başrollerden birisi olduğu karşımıza çıkıyor, 15 bölüm süren dizide 15 bölüm rol almış. Karagül dizisinde yanlış anlamadıysam hikâye tamamen onun canlandırdığı karakter üstüne yazılmış. Karagül dizisi 125 bölüm sürmüş ve Mert Yazıcıoğlu 125 bölüm rol almış. Aşk 101 maddesinde eklenen afişte var ve IMDB tarafından listenen oyuncularda başrollerden biri olduğu karşımıza çıkıyor. Telif veya başka bir durum varsa maddeyi bütünüyle silmek yerine bu iddiaların sahipleri telifli bölümü veya başka sorunları detaylıca belirtirse madde düzenlenebilir. Silinmesi doğru değil.--Göktürk97 (mesaj) 18.05, 3 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın. Ben de onun kayda değerlik kriterlerini karşıladığı kanaatindeyim. Ancak sayfadaki kaynakçada bulunan siteler, hiç bir kayda değerlik içermeyen clickbait siteleri. Kaynakça temizlenmeli, adamakıllı kaynaklar bulunmalı, ama her halükarda bu sayfa silinmemeli. SplendidSnowLeopard (mesaj) 22.44, 3 Haziran 2020 (UTC)
İleri-de burayı okuyup yanlış bilgi alınmaması için bazı şeyleri düzelteyim iznizle. Ayrıca İmdb tıpkı Vikipedi gibi herkesin değişiklik yapacağı bir internet sitesi bu yüzden güvenilir değil. Afişlere göre Kayda değer buluyorsak kişileri Çok Güzel Hareketler 2 ekibinin tüm oyuncularının hepsinin maddesi açılmalı. 1 ya da 10 fark etmez:) ondan bu afişlerde var o zaman oyuncu kayda değer argümanı maalesef geçerli değil.

Karagül dizisinden başlayalım. Hikaye onun üzerinden ilerlemiyor. İzlediğim ve bildiğim bir konu olduğu için bunu belirteyim: Ece Uslu, Yavuz Bingöl, Özlem Conker ve Mesut Akusta, Og0n Kaptanoğlu ve Şerif Sezer dizinin ana karakterlerini oynayan başrol oyuncuları. Vikipedi dizi sayfalarına kalsa ve imdb ye herkes başrol. Ondan üste verilen bu bilgi yanlış.

Üçüncüsüne ve dördüncüsüne aynı anda gelelim: "Umuda Kelepçe Vurulmaz" 15 oyuncudan zaten 8'i başrol olarak nitelendirilmiş. Dizi 15. Bölümde apar topar yayından kaldırılmış final yaptırılarak.

Aşk 101 dizii 8 bölümden oluşan, dizide zaten 8 oyuncu oynuyor ve 6'si İpek Filiz Yazıcı dahil hepsi başrol bu sebeple maddeye de baktığımız zaman kaynaklar da yetersiz olduğundan kayda değer olmadığını yineliyorum.

İmdb de güvenilir bir kaynak değil bunu da tekrarlayım. Herkes istediği gibi bilgi ekleyebilir. Kolay gelsin.--Can Je suis là 03.26, 4 Haziran 2020 (UTC)

@Can, afişlerde ya en önde gözüküyor ya da tek başına gözüküyor. Herhangi bir yapımda başrol olduğunun kanıtı değil midir bu? Kıyıda köşede veya kendisi yok ismi var şeklinde değil afişlerde, direkt tek başına veya tamamen afiş onun üstüne yapılmış. Hadi diyelim afişler bir şey göstermez, hadi diyelim IMDB güvenilir kaynak değil. İyi Oyun filmindeki başrollüğünü ne yapacağız? Bunun da ötesinde 125 bölüm süren Karagül televizyon dizisinde 125 bölüm oynamış ve siz buna rağmen "Vikipedi dizi sayfalarına kalsa ve imdb ye herkes başrol" diyorsunuz, merak ediyorum başrol olması için başka ne olması lazımdı? 125 bölüm süren yapımda 125 bölüm rol alan önemsiz bir karakter gördünüz mü? Politika çok açık: "Kayda değer filmlerde, televizyon ve sahne gösterilerinde ve diğer prodüksiyonlarda önemli rol oynamış olanlar." sadece Karagül'deki varlığı bile kişiyi kayda değer yapmaya yetiyor politikaya göre. İyi Oyun, Aşk 101 gibi yapımları konuşmuyoruz bile.--Göktürk97 (mesaj) 03.49, 4 Haziran 2020 (UTC)
Yazdığınıza tekrar Karagül'den başlayayım tekrar bu yanlışı düzelteyim izninizle. Yukarida da yazdim fakat gorulmemis tekrar copy paste yapayim: "Ece Uslu, Yavuz Bingöl, Özlem Conker ve Mesut Akusta, Og0n Kaptanoğlu ve Şerif Sezer dizinin ana karakterlerini oynayan başrol oyuncuları, Mert Yazicioglu degil" kendisi yardimci karakterdi diger belirttiginiz dizi gibi. Ayrica bir ornek vereyim: Arka Sokaklar dizisinde 555 bölümdür oynayan yardımcı karakterler de var örneğin çoğu şu an sasta ve büyük ihtimal onlar da 13 yil oynayan Furkan Göksel'in maddesi gibi silinebilir eger kayda deger kaynak bulunmazsa. Mert Yazıcıoğlu gibi kendilerinin kayda değer bir rolleri yok. Başrol oyuncusu da değiller bu yüzden Karagul dizisinde Mert Yazicioglu istiyorsa 500 bölüm oynasaydi gene bu argüman geçersiz olurdu cunku basrol degil. Iyi Oyun ve Aşk 101 bunlar neye göre kayda değer oluyor? Aşk 101 de tekrarlıyorum 8 oyuncudan 6'si başrol zaten:) bu onu kayda değer yapmaz. Dediğiniz gibi elimizde bir tek "iyi oyun" kalıyor. Ödül mu almış? Yok araştırdım oyuncunun yapım sayesinde aldığı ödül de mevcut değil. Haddi diyelim tek bu olsun afişte tek başına yer aldığı için. Tek bir yapımla gene kayda değer olmadığını düşünüyorum. Bu benim düşüncem sizin ise değil. Saygı duyuyorum yanlış bulsam da çoğunu ve bu konuyu kapatıyorum tekrar açıklayarak. Izninizle. Karar topluluğun ve sası kapatacak hizmetlinin:)--Can Je suis là 04.04, 4 Haziran 2020 (UTC)
125 bölüm rol almış birisi nasıl oluyor da başrol sayılmıyor diye merak ettim. Hadi beş bölümde bir altı bölümde bir oynar, ara sıra gözükür de dediğiniz doğrudur diye düşündüm ve araştırdım. Konuyu tekrar irdeledim. Diziden birkaç kesit izledim, konuyu birçok kaynaktan araştırmaya çalıştım. Karşıma çıkan şey konunun Baran Şamverdi üstüne yazılmış olması, bu karakteri canlandıran da Mert Yazıcıoğlu. Ece Uslu tarafından canlandırılan Ebru Şamverdi ve Özcan Deniz tarafından canlandırılan Murat Şamverdi 4 çocuğa sahip bunlardan birisi de aslında Baran Şamverdi fakat bu karakter ailesinden uzaklaştırılıyor, Murat Şamverdi öldüğü zaman onun ailesinin yanına giden Ebru Şamverdi kendisinden alınan çocuğunu× görüyor, bu çocuğu büyüten de Narin Mercan adlı karakter ve Murat Şamverdi'nin diziye göre dini nikahlı eşi. Hepsi bir araya geliyor ve konu bu şekilde ilerliyor. Yanlışım varsa başta Karagül maddesini düzenlemenizi rica ederim çünkü kaynak olarak orayı da kullandım. Mesela Narin Mercan bölümünde "Ebru'nun oğlu Baran da ona verilir." diyor, Ebru Şamverdi bölümünde "...Baran ise hiç tanımadığı, doğumda öldü sandığı ilk çocuğudur. Ebru, Halfeti'ye yerleştiğinde kocasının ondan sakladığı gerçeklerle yüzleşir." bölümü mevcut ve bu karakter gördüğüm kadarıyla öyle üç beş saniye değil, dakikalarca rol alıyor. Diziden bölümlere bakmak amacıyla ismini arattığımda dakikalarca süren videolarla karşılaşıyorum. Dizi tamamen Mert Yazıcıoğlu'nun canlandırdığı karakterin üstüne yazılmış, Mert Yazıcıoğlu bu 125 bölümlük dizide 125 bölüm rol ve gözüktüğü kadarıyla hatrı sayılır derecede süre almış ama siz bunu Arka Sokaklar'daki sırf belli başlı karakter derinliği oluşturmak amacıyla eklenen oyuncularla mı karşılaştırıyorsunuz? Örneğini verdiğiniz Furkan Göksel'in Arka Sokaklar harici bir yapımı da yok. Bir tarafta konunun merkezinde bulunan karakteri canlandıran Mert Yazıcıoğlu, diğer tarafta belli başlı karakterlerin karakter derinliğini sağlayabilmek amacıyla diziye eklenen Furkan Göksel. Bir tarafta birçok yapımda yer almış, başrol oynamış Mert Yazıcıoğlu, diğer tarafta tek yapımı Arka Sokaklar olan Furkan Göksel. Bunların karşılaştırılmasını gerçekten mantıklı buluyor musunuz @Can? Birkaç örnek daha vereyim: Şu kaynakta Mert Yazıcıoğlu'nun başrol olduğu yazılı. Bölüm hakkında inceleme mevcut, olayların tamamen Baran üstünden döndüğü gözüküyor okunursa. Dizinin çekildiği kanalın resmi sitesinde oyuncular arasında ilk sıralarda, hadi diyelim bu size göre "hepsi başrol" olarak görülecek bir şey, final bölümü tanıtımında "tüm taşların yerine oturduğu" söyleniyor ve fotoğraf olarak kullanılan kişiler yanlış bilmiyorsam Ece Uslu ve Mert Yazıcıoğlu. Dizinin baştan sona Mert Yazıcıoğlu'nun canlandırdığı karakter üstüne yazıldığını kanıtlıyor bence bu durum. Başrol olması için başka ne olması lazım?--Göktürk97 (mesaj) 06.09, 4 Haziran 2020 (UTC)
@Göktürk97 sanirim yanlis anlasildim, ortada bir karsilastirma yok, ornek var, yani size gore 125 bolum oynadigi icin ve bir filmin afisinde tek basina (kaldi ki tekrar kontrol ettim kayda deger bir yapim degil) ya da afislerde digerleri ile gozuktugu icin "kayda deger"ligi karsiladigini dusundugunuz icin birkac ornek verdim sadece. Neyse ben genede size cevap vereyim baska orneklerle bittabi. cok uzuyor ama yapacak bisey yok. Hikaye onun uzerinde kurulu dediniz, oyuncunun uzerine degil karakterin uzerinde bu ikisi farkli seyler:) ayirt edelim lutfen. Ben size asil basrol olanlari yazdim zaten. Mert Yazicioglu basrol degil ki "Karagul" dizisinde kendisi yazdiginiz gibi o ciftin cocuklarindan biri rolunde ve yardimci karakter olarak oynuyor. Ona basrol dediginiz zaman diger saydigim 6 isim ne oluyor o zaman? Dizilerde tum karakterler basrol diye birsey yok. Bizim ulkemizde bir tek bu mantik var:) Basrol dedigin bilemedin 2'dir bilemedin bazen diziye ve konuya gore Arka Sokaklar gibi 8'e bile cikar. Yardimci karakterler dahil 20'ye cikmaz. Ben dizileri eski ve yenileri takip eden biriyim. O donem Mert Yazicioglu'nun oynadigi karakter hikayede adi gecmekteydi evet bunun haricinde cok rolu olmayan ve diger 6 basrol oyuncu haricinde fazla on planda olmayan biriydi, evet kabiliyeti mevcut idi kendini de ara ara gosteriyordu. Bir diger ornek vereyim size bu durum gibi:

"Aras Bulut Iynemli" ismini biliyorsunuzdur kendisi de ilk cikisini "Oyle Bir Gecer Zamanki" dizisinde yapti fakat basrol degil tipki Mert Yazicioglu gibi yardimci karakterlerden biriydi keza o ciftin kizlari rolunde olanlar da. Ara ara Mert Yazicioglu gibi dizide kendini gosteriyordu o donem. Sonraki dizilerde kendini de ispatladi ve kayda deger bir oyuncu oldu, bir suru oduller aldi, en son filmi tum dunyada izlendi ve kendisi tanindi. Umarim Mert Yazicioglu icin de aynisi olur, kendisi kabiliyetli biri. Neyse diger konuya geceyim izninizle ve bitireyim; inceleme olarak yolladiginiz kaynaktan size ben Arka Sokaklar dizisinde 14 yil boyunca oynayan oyuncular ile ilgili youtube da ve milliyet vs 100 tane ornek gosterebilirim:) Bu onlari kayda deger yapmadigi gibi verdiginiz orneklerden yola cikarak Mert Yazicioglu'nu da kayda deger yapmiyor. Yukarida dedigim gibi tekrar belirteyim o afiste tek gozuktugu film tipki Enes Batur'un filmleri gibi, kayda deger yapimlar degil yani. Ask 101'de de yineliyorum 10 oyuncu var toplam seslendiren Bade Iscil dahil 8 tanesi hep gozukenler 6'si basrol zaten:) Actigim maddeden biliyorum ve takip ettigim dizi ve dizilerden. Saygilarimla.--Can Je suis là 06.31, 4 Haziran 2020 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Uzun uzun yazıp açıklamaya gerek yok sanırım. Aşk 101 dizisindeki ansambl oyuncu kadrosunda yer almış. Google taramasında "kimdir, kaç yaşında, nereli" haberleri dışında da kaynaklar mevcut. Sadece yukarıdaki yorumlara küçük bir ek; bir oyuncun, bir dizinin tüm bölümlerinde yer alıyor olması onun başrol oyuncusu veya ansambl oyuncu kadrosunda yer aldığı anlamına gelmez. --Pragdonmesaj 09.55, 4 Haziran 2020 (UTC)
Selam, @Pragdon "ansambl oyuncu kadrosu" dediğiniz uzun süreli diziler için geçerlidir. Örnek verdiğiniz maddede bile Lost ve Friends örneği verilmiş. Bunlar kaç sezon yayımlanmış? Bu yüzden bunu geçelim. Yukarıda yeterince belirttim fakat okunmamış tekrar kısa bir özet geçeyim izninizle:) Aşk 101 ise 8 bölümden oluşan 10 oyuncusundan 6 başrol diye gözüktüğü bir mini dizi. Bu yüzden sunduğunuz argüman Mert Yazıcıoğlu için geçerli değil. Keza İpek Filiz Yazıcı, Kubilay Aka ve Selahattin Paşalı için de aynı durum geçerli. O dizide Alina Boz, Pınar Deniz, Kaan Urgancıoğlu ve hatta az rolleri de olsa Bade İşçil ve Müfit Kayacan kayda değer oyuncular, daha evvel oynadıkları diziler uzun süreli ve başrolleri mevcut. 10 dakika gözüken Tuba Ünsal'ı saymadım bile. Özetle Aşk 101 dizisinde oynayan diğer oyuncuların maddelerinden bunu görebilirsiniz. Ayrıca maddede eklenen kaynaklar 8 tanesi 4ü "kim kimdir?" bunlar güvenilir değil. 4 röportaj bağımsız ve tarafsız değil. Ajansların tanıtım için yaptırdıkları röportajlar, kim kimdir? Bunları yukarıda açıkladım zaten clickbait yazılar. Sadece Aşk 101'de başrol oynadığı için de oyuncunun maddesi kayda değer olmuyor. İnternette gerekli aramaları da yaptığım zaman klasik magazin haberleri haricinde bağımsız, tarafsız ve güvenilir kaynaklar bulamadım. Eğer eklemek isteyen varsa eklesin fakat maddedekiler var sadece, hepsi de birbirinin aynısı. İleride Aşk 101 daha uzun soluklu olur ve televizyonda daha uzun süreli dizilerde olurlar o zaman kayda değer olabilirler en yukarıda saydığım 4 oyuncu fakat şu anda değiller.--Can Je suis là 12.45, 4 Haziran 2020 (UTC)
Bu "uzun süreli" kriterini neye göre belirliyoruz peki @Can? Çünkü yayın süresinden falan bahsediyorsak uzun metraj filmlerin başrol veya ansambl oyuncu kadrosu denen başrol kadrosunu komple yok saymamız gerekecek. Daha önce bir yerler de belirttiğim gibi yine belirteyim; bu durumu sektör çalışanı biri olarak söylüyorum. Ansambl oyuncu kadrosu ile ilgili sunduğunuz argüman ne sektör pratiğinde ne de sektörün kuramsal/akademik alanında hiç ama hiç bir karşılığı yok. Bakın aşağıda da söyledim. Bu argümanlar ilgili dizinin sayfasında tartışılacak argümanlar. Dizi bu ansiklopedi için KD bir dizi mi? Evet. Bu oyuncu ilgili kriterimize göre KD bir yapımda başrol oyunculuğu yapıyor mu? Evet. O halde pek sorun kalmıyor ortada. Kaynakları eleştirebilirsiniz, sağlıklı elle tutulur kaynak bulamadığınızı belirtebilirsiniz ama kalkıp bu karakter başrol oyuncusu değil diyemezsiniz maalesef. Bu durum 2+2=4 kadar net bir şeydir.--Pragdonmesaj 13.00, 4 Haziran 2020 (UTC)
Siz kayda değer diyorsanız bende kayda değer değil diyebilirim. Yukarıdan aşağı yazdıklarım ortada neden kayda değer değil diye yazdığımı teker teker hepsini yazdım tekrarlamayacağım artik ne burada ne diğer SAS'ta:) bu yüzden siz dahil bu sasla ilgili de son defa cevap yazacağım. Gereksiz uzadı açıkçası vaktimiz değerli Sevgili @Pragdon :) Siz nasıl sinema konusunda deneyimli ve tecrübeli bir kullanıcı olduğunuzu söylüyorsunuz ki ben buna saygı duyuyorum. (şimdi de yazdığınız gibi) bende diziler konusunda oldukça tecrübeli ve deneyimli bir kullanıcıyım bu yüzden bu kadar emin konuşuyorum. Yukarıda sorduğunuz soruların çoğunu cevapladım tekrar etmeyeceğim bu yüzden ayrıca demediğim şeyleri diyormuşum gibi yazıp kendi sorularınıza kendiniz cevap veriyorsunuz kesin kayda değer diye. Ben nerede "başrol oyuncusu değil" yazmışım? 10 oyuncudan 6'si başrol dedim. Mert Yazıcıoğlu bu dizide başrol değil demedim, lütfen soluklanıp tekrar okuyunuz yazdıklarımı, (üslûbunuz da kırıcı oluyor biraz bunu da belirteyim üzücü)Mert Yazıcıoğlu ve diğer 3 madde kayda değer değil dedim. "Bu durum 2+2=4 kadar net bir şeydir" böyle bir netlik yok. Neye göre kime göre? Oyuncunun maddesi kayda değer değil şu durumuyla. İleride dizinin yeni sezonları çekilir, daha uzun soluklu bir dizi olur veya kendisi diğer 3 oyuncu ile birlikte uzun süreli başka bir dizide başrol oynar o zaman kayda değer diyebilirim fakat şu an bu şekilde değil. Oyuncu da kabiliyetli bir oyuncu bu arada umarım başarılı olur ki bunlar alakasız konular sizin sinema sektörü çalışanı vb ve diğer yazdığınız şeyler bu yüzden onlara cevap vermiyorum ve size iyi günler, iyi vikiler diliyorum.--Can Je suis là 13.40, 4 Haziran 2020 (UTC)
Dizinin KD'liğini yorumladığınızın farkındasınızdır umarım. Diziler konusunda tecrübeniz nereden kaynaklı bilmiyorum ama dediğim gibi ne pratikte ne de akademide bir karşılığı yok maalesef. 2+2=4 net bir şeydir çünkü politikalarımız net. Şu söylediklerinizin tamamı dizinin KD olmadığını iddia ediyormuşsunuz olarak yorumlanabilir. Çünkü son cevabınızda da hala dizinin süresinden "belki ileride yeni bölümleri çekilir"inden falan bahsetmişsiniz. Üslup için kusura bakmayın aşağıda da belirttiğim gibi madde özelinde fazla vakit harcamamak için hızlıca yazıp çıkıyorum. Yanlış anlaşılmasın lütfen. :) İyi çalışmalar.--Pragdonmesaj 13.58, 4 Haziran 2020 (UTC)
"pratikte ne de akademide bir karşılığı yok maalesef." bu tarz kisisel soylemleri birakirsak rica ediyorum ve fazlasiyla yukarida dizi mi oyuncunun maddesiyle ilgili mi yazdim hepsi ortada. Bu maddeye konu olan oyuncunun hakkinda maddeye eklenen kaynaklar dahil internette arama yapildigi zaman kisa ve net: Ne bagimsiz, guvenilir ve tarafsiz kaynaklar var, ne odulu var, diger oynadigi roller yan roller ve sadece elimizde ask 101 var. Bu da tek basina kayda degerliligini ispatlamiyor ve yeterli degil, politikamizda bu da gayet net. Ayrica tekrar belirteyim yanlis anlama olmasin: Siz ne kadar sinema konusunda soyleminize gore bilgiliyseniz bende dizi sektoru konusunda bilgiliyim bu da benim soylemim fakat bunlar da buranin konusu degil. Ben kendimce dogru bilgileri ileride bu sasi okuyanlar icin birakiyorum, yanlis anlamadiniz umarim yazdiklarimi, size de iyi calismalar.--Can Je suis là 20.05, 4 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kendisiyle ilgili haberler genellikle Afra Saraçoğlu'nun sevgilisi olmasıyla ilgili, birlikte verilen röportajlar, sevgililer arası dinamiklerin anlatıldığı yazılar, doğumgünü kutlaması vb. Bazı rolleri var evet kariyeri yakın zamanda pik yapabilir. Ancak Kullanıcı:Can'ın dediği gibi bir dizide yıllarca yardımcı oyuncu olarak oynamak mümkün, kendisi Karagül'ü izlediğini ve karakterin başrolde olmadığını söylüyor, bu diziyi VP:KİŞİ başrol kriteri için geçiyorum. İpek Filiz Yazıcı SAS'ında da söylediğim üzere Aşk 101'de bir lise dizisi sayın vikipedistler, dizide olan hemen hemen bütün oyuncular ekrana sık çıkıyor çünkü en azından sınıfta görüntüleniyor :) kemik kadro olarak 6-8 kişi arası sayılabilir desek bile, 8 bölüm yayınlanmış ve başrol kavramı çok sayıda oyuncu üzerine dağılmış bir yapım olarak bunun yeterli olmadığını düşünüyorum. Eklemeyi unutmuşum, kendisi hakkında bir eleştiri yazısı, aldığı bir ödül vb. de bulunmuyor. ----anerka'ya söyleyin 12.15, 4 Haziran 2020 (UTC)
İlgili dizinin lise, ilkokul vs vs vs dizisi olması ansiklopediyi bağlayan bir konu değil. KD'mi değil mi ona bakarız sadece. Başrolü figüranlıkla karıştırmışsınız anladığım kadarıyla. Sektörde bu tarz başroller için ansambl oyuncu kadrosu denen bir kavram var. Bu kavram da bir yapımda birden fazla başrol karakterini temsil eder. Ayrıca 8 bölüm yayınlanmış olması da burayı bağlayan bir durum değil. 8 bölüm diyerek ortalama 360 dk yayın yapmış ve uzun metraj filmlerden daha fazla yayın saatine sahip bir yapımı es geçemeyiz. Tartışmanın bu kısımları ilgili dizilerin sayfalarında yapılması gerekir. Burada dizilerin KD'liğini görüşmüyoruz en nihayetinde. Böyle durumlarda politikalarımıza bakarız. Politikamız da der ki; "Kayda değer filmlerde, televizyon ve sahne gösterilerinde ve diğer prodüksiyonlarda önemli rol oynamış olanlar KD'dir."--Pragdonmesaj 12.43, 4 Haziran 2020 (UTC)
Anlatmaya çalıştığım konu bağlamında "lise" dizisi olduğunu belirttim Sayın Pragdon dizinin konusuyla olayı küçümseme amacı gütmedim. Figüranlıkla başrolü de karıştırmıyorum çok şükür merak etmeyiniz :) Ancak konumuz başka yerlere çekilmesin ve cevabınızın sertliğini algılayış biçimim dolayısıyla, ikimiz ya da diğer kullanıcılar arasında gerçekleşmesi muhtemelen bir çekişmeye taşınmasın diye yazdıklarımda düzenleme yapıyorum. Bununla birlikte görüşüm halen KD olmadığı yönündedir. Dizinin 8 bölüm olması bence konuyla ilişkili çünkü "dizi" kavramı içerisinde uzun soluklu olmak mevcut, "mini dizi" ibaresi taşımıyor. KD'lik konusundaysa bu noktadan sonra zaten genel okuma yapıp sonuca bağlayacak kişiler karar verecek, verilen karar sonucu nasıl olursa saygı duyarım. İyi vikiler dilerim.----anerka'ya söyleyin 13.17, 4 Haziran 2020 (UTC)
@Anerka, üslubum sert algılandıysa kusura bakmayın lütfen. Konu özelinde fazla vakit harcamamak için hızlıca yazdığımdan kaynaklı öyle anlaşıldı sanırım. Kusura bakmayın böyle bir algı oluştuğu için :) --Pragdonmesaj 13.47, 4 Haziran 2020 (UTC)
 • Yorum Yorum Üstte oyumu kullanmıştım, benzer şekilde açılan diğer adaylıkta yazdıklarımı fikir olması amacıyla şöyle paylaşayım. Sevgiler. --justinianus 15.52, 5 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Silinmesi yönünde belirtilen görüşlere katılmakla beraber, kayda değerliğin şu an için sağlanmadığını düşünüyorum. Oyuncuyu, kalması yönündeki argümanlardan biri olan Ansambl oyuncu kadrosu kategorisinde değerlendirecek olursak bu durumda buradan "dizideki tüm oyuncular kayda değerdir" çıkarımı yapılabilir. Tüm oyuncular kayda değer olmadığına; tartışılan maddedeki kişinin aldığı ödül, hakkında boyu ve yaşı dışında bağımsız, tarafsız kaynaklarca yayımlanan haber vs. bulunmadığına göre kalmasının da bir anlamı yok.--Gonuldagi mesaj 13.21, 8 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 20.33, 6 Haziran 2020 (UTC)

Nisan Yağmuru 6[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin ----anerka'ya söyleyin 11.33, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Daha önceki açıklamalarımı tekraren. --justinianus 10.16, 5 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Kayda değer olmadığı gerekçesiyle.--Gonuldagi mesaj 16.15, 6 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. M6, G4 ve tartışma neticesinde hızlı silinmiştir. chansey mesaj? 20.17, 2 Haziran 2020 (UTC)

Ali Mahmoud Oglu[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Yine arka arkaya kaynaklarla donatılmış kayda değerliği belirsiz maddelerden biri. Bu tarz maddelere HS etiketi koyunca geri alınma sebebi sanırım minimum 40 kaynağa sahip olmaları. Birde topluluğa sormak istiyorum kayda değer midir? Madrox❯❯❯ mesaj? 12.11, 2 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Cross-Wiki spam. --euvonia mesaj 12.12, 2 Haziran 2020 (UTC)

 • Hızlı silinsin VP:HS#M6. Tek cümleye 26 atıf vermek nedir? Açıkça bir kaynak enflasyonu yaratılmış ve hepsi de büyük olasılıkla kendisinin yarattığı kaynaklar, zira hiçbiri güvenilir kaynak değil. Bu tip maddeleri kolayca silebilirsiniz. --[evolutionoftheuniverse] @trwiki 14.39, 2 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Daha önce crosswiki spam'den silinmiş.--Dijkstra·ileti 14.50, 2 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Hakkında bağımsız ve tarafsız kaynak mevcut değil.--Can Je suis là 16.28, 2 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Aday gösteren olarak.--Madrox❯❯❯ mesaj? 17.18, 2 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin PR ihitmali yüksek. -Talhaaisk Dinliyorum? 19.03, 2 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın hızlı kalması yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 20.50, 2 Haziran 2020 (UTC)

Nav (rapçi)[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Yeteri kadar bağımsız ve -güvenilir- kaynak olmadığı gerekçesiyle SAS'a taşımak istedim. aniladiguzel (mesaj) 15.20, 2 Haziran 2020 (UTC)

 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Kayda değer. İngilizce sayfasında baya kaynak mevcut ve aratınca da baya bağımsız ve güvenilir kaynak çıkıyor. İlgilenenler maddeye kaynak ekleyip biraz bilgi eklemesi yaparsa sorun kalmayacaktır..--Can Je suis là 16.40, 2 Haziran 2020 (UTC)
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Aynı maddeyi bende SAS'a taşıyacaktım fakat İngilizce maddesinden ötürü geri adım attım. -Talhaaisk Dinliyorum? 19.05, 2 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Bence denk geldiğiniz maddeleri SAS'a taşımadan önce bir araştırma veya inceleme yapmanızı öneriyorum @Aniladiguzel. Madde kayda değerdir, sadece taslak bir şekilde ve yeterli boyutta açılmamış. Yetersiz kaynağa yada hiçbir kaynağa sahip olmayan maddelere kaynaksız şablonu eklemeniz daha iyi olacaktır. İlgili arkadaşlarımızın yapacağı düzenlemeler sonucu daha iyi bir madde haline geleceğini düşünüyorum.--Madrox❯❯❯ mesaj? 20.28, 2 Haziran 2020 (UTC)
 • @Superyetkin, bunun da aynı şekilde silinmesini rica ediyorum, belli ki kendi açtığı maddeler aday gösterilince böyle bir girişimde bulunulmuş. Bunlara izin vermeyelim, yarın bir gün Eminem falan da aday gösterilmesin, önünü açmayalım.--NanahuatlEfendim? 20.46, 2 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 20.12, 2 Haziran 2020 (UTC)

Poppy[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Yeteri kadar bağımsız ve -güvenilir- kaynak olmadığı gerekçesiyle SAS'a taşımak istedim. aniladiguzel (mesaj) 15.21, 2 Haziran 2020 (UTC)

 • Yorum Yorum Link paylaşımı için teşekkürler. --aniladiguzel (mesaj) 17.46, 2 Haziran 2020 (UTC)
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Kayda değer.--Can Je suis là 15.48, 2 Haziran 2020 (UTC)
 • Yorum Yorum @Aniladiguzel, lütfen her maddeyi iyice araştırmadan emin olmadan sadece Açmak için açmayın rica ediyorum. Özellikle de son açtıklarınız (Poppy, Nav). Sanki amaç güdmeden yapıyormuşsunuz gibi oluyor. O yüzden lütfen kaynakların bol olmadığı ve güvenilir olmadığı sayfalar için açın zira öbürlerinin Kayda değerlikleri bariz bir şekilde belli. İyi günler diliyorum, sağlıcakla kalın. Baran Ahmet (mesaj) 17.34, 2 Haziran 2020 (UTC)
 • Yorum Yorum Merhaba, Sn. Baran Ahmet. Bu yazıyı oluşturmak verdiğiniz vakti, ilgili sayfalar için (Poppy, Nav (rapçi)) kıymetli olduğunu düşündüğünüz zamanınızdan biraz fedakârlık yaparak daha fazla ekleme yapabilirsiniz: Bu sayede: amaçlarınıza ve hedeflerinize ulaşmanız, başarının anahtarı olacaktır. --aniladiguzel (mesaj) 17.44, 2 Haziran 2020 (UTC)
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın VP:MÜZİK açısından KD, ayrıca en:Poppy (entertainer) --euvonia mesaj 17.40, 2 Haziran 2020 (UTC)
 • @Superyetkin, aynı kullanıcı tarafından açılan iki SAS, sanıyorum ki "bakın bunlara böyle yaptınız, bunlara da yapın" düşüncesiyle açılmış. Silinmeleri uygun olacaktır diye düşünüyorum, bu tarz şeylerin arşivlerde kalmasına ya da konuşulmasına dahi gerek yok.--NanahuatlEfendim? 18.29, 2 Haziran 2020 (UTC)
Yorum Yorum Merhaba, Sn. Nanahuat.(...) söylemeliyim ki, (...) farklı sonuçlara ulaşmanızı beklerdim: Aksi hâlde bu şekilde (...) dolaylı şekilde maruz kalabiliyorum. Saygılarımla.--aniladiguzel (mesaj) 19.18, 2 Haziran 2020 (UTC)
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın KD'liği bariz madde açmayın lütfen Sn. @Aniladiguzel. SAS tartışması açacağınız zamanı maddeyi kaynaklandırmaya harcayabilirsiniz. -Talhaaisk Dinliyorum? 19.11, 2 Haziran 2020 (UTC)
Yorum Yorum Evet, KD olduğunu Sn. Can iletti. Bundan böyle; uzun yazılar yazmaktansa, KD ilkesini karşılayan herkesi ve her şeyi, çok kısa yazılar yazarak madde oluşturacağım: Böyle daha etkin oluyor sanırım (!). Teşekkürler. --aniladiguzel (mesaj) 19.18, 2 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 18.19, 3 Haziran 2020 (UTC)

Öğretmenler Ayspor[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Maddenin bağımsız ve güvenilir olmayan yerel haber sitelerinde ve bir maç üzerinden aynı haberi yapan kaynaklarda sadece adı geçmiş. Vikipedi'de yer alacak kadar kayda değer olduğunu düşünmüyorum. -Talhaaisk Dinliyorum? 16.45, 3 Haziran 2020 (UTC)

 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın İlgili kullanıcıyı bu maddenin SAS sayfasına çıkmasına gerek olmadığına mesaj sayfasında ikna etmek için uğraştım ancak başarılı olamadım. Yıllardır en azından bir sezon profesyonel liglerde (minimum 3. Lig) mücadele etmiş futbol kulüplerini kayda değer kabul ediyoruz ve herhangi bir kaynak gösterilmese de TFF ya da futbol liglerinin arşivlerini gösteren kaynaklardan bunlara ulaşabiliyoruz. Bu kulüp ad değiştirmeden önce 1997-2000 yılları arasında 3. Lig'de mücadele etti. Zaten maddeye eklediğim kaynak kulübün eski adının Diyarbakır İl Özel İdaresi Ayspor olduğunu gösteriyor. Bunu şu şekilde de kanıtlayabiliriz: 1999-2000 sezonu 3. Lig 1. Grup'ta 16. sırada yer alan bu kulüp amatöre düşmüştür ve TFF'deki 1999-2000 sezonu 3. Lig 1. Grup sayfasına gelip 16. sırada yer alan "DİYARBAKIR KÖY HİZ.AY SPOR" ismine tıklayınca "ÖĞRETMENLER AYSPOR" kulübü açılıyor zira burada önemli olan TFF'deki kulüp kodu. Yani ismi mahalle kulübü gibi gelse de 3 sezon 3. Lig'de mücadele etmiş bir kulüp var ve mücadele ettiği her bir sezon için her maddede TFF'den ayrı ayrı kaynak göstermenin şart olmadığını düşünüyorum. Futbolla ilgilenen kullanıcılar olarak (aklıma gelenlerden @Nanahuatl, @SAİT71,@Akil13, @Hakanp, @Salihhr91 ve @Tekask1903) teamülen uyguladığımız KD'lik kuralını politika sayfalarına "Profesyonel liglerde en azından bir sezon mücadele etmek bir futbol kulübünün en azından bir sezon profesyonel olarak mücadele ettiği anlamına gelir ve bu nedenle kayda değerdir." şeklinde eklememizin zamanı geldi sanırım. Böylece bu adaylık gibi gereksiz yere SAS'ın meşgul edilmeyeceğini düşünüyorum.--Śαвяí¢αи76ileti 17.11, 3 Haziran 2020 (UTC)
SAS etiketini siz belirtmeden önce koydum. Eğer ilgili politika eklenirse size katılırım, fakat sırf "politikalar"a uygun olmadığı için bir çok sayfa silindi diye hatırlıyorum. Bu sayfanın farkı ne? Ayrıca ilgili kullanıcıyı uyarmama rağmen hızlı sil şablonunu maddeden çıkarttığı için SAS'a taşıdığımı da belirtmek isterim. -Talhaaisk Dinliyorum? 17.20, 3 Haziran 2020 (UTC)
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın. Sabri76'nın sunduklarının gayet yeterli olduğunu düşünüyorum.--evrifaessamesaj 17.59, 3 Haziran 2020 (UTC)
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın @Superyetkin, Sabri76, kullaniciya mesaj sayfasinda ve burada konuyu belirtmesine ragmen hatali bir SAS olusturulmus. Direkt kapatilabilir diye dusunuyorum.--Can Je suis là 18.12, 3 Haziran 2020 (UTC)
 • @Sabri76 bir hizmetli, durumu açıklamış. Geçenlerde de ben açıklamıştım bu kadar hızlı silinmeye aday gösterme olmaz, tartışma sayfası ya da kaynaksız, kayda değerliği belirsiz gibi şablonlar kullanılmalı diye. Af edersiniz, kimseye hakaret amaçlı demiyorum, tam bir başçavuşun eşeği osuruyor durumu olmakta. Açıklama yapıyoruz ama nafile sanıyorum ki. Bazı görece yeni kullanıcılarda böyle furyalar geliyor, AWB furyası, silinmeye aday gösterme furyası, kaliteli madde adayı gösterme furyası... Yahu bir oturup soluklanalım da böyle seri değişiklikleri yapmadan, değil mi? Sitemim bireysel değil, genel.--NanahuatlEfendim? 18.16, 3 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 14.56, 4 Haziran 2020 (UTC)

Kaderimsin / Sevgili Yarim[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm

 • Bilgilendirme Merhabalar, geçen bunlara hızlı sil önerisinde bulunulmuştu hızlı silinmesi yönünde ilettim.Fakat Sakhalinio bunları SAS'a taşımayı daha uygun gördü. Bundan sonraki hızlı silme yerine SAS'a sunacağım maddeler bundan dolayıdır.
 • Bu 45'lik plakın asıl ismi Kaderimsin / Çok Bekledim Gelmedin'dir ve Vikipedi'de mevcuttur. Kaynaklar: https://tr.wikipedia.org/wiki/Kaderimsin_/_%C3%87ok_Bekledim_Gelmedin
 • https://www.ferdibaba.net/ferdi-tayfur-gen-plak-no-zp-7
 • https://www.youtube.com/playlist?list=PL1oQWbiTGY8Y1Dlwtfx-e7QBYglKJeR8D Bera (mesaj) 21.25, 3 Haziran 2020 (UTC)
 • SAS'a gelmesine dahi gerek yoktu bu maddenin ve diğer eklenenlerin fakat böyle uygun gorulmus. Korsan albüm olarak gördüğünüz albüm maddesinin (aralarinda orijinal albüm maddesi olanlar bile var) tartışma sayfasında burada eklediğiniz kaynakları sunup hizmetlilere seslenmeniz yeterli bence. (@Superyetkin, @Khutuck, @ToprakM ve @Chansey, SAS'ta ve tartisma sayfalarinda en aktif olanlar) Böylece 5 gün ya da daha uzun süre burada duracağına kısa sürede incelenip korsan albümün maddesi "hizli silinir" diye düşünüyorum. Bu benim onerim tabi:) Gerisi size ve hizmetlilere kalmış fakat genede belirteyim: "

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin kayda değer değil. bağımsız, tarafsız ve güvenilir kaynak da yok." Teşekkürler.--Can Je suis là 05.30, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Burada da söyledim, artık bu albüm maddelerinin bekletmeli sil yapılarak temizlenmesi taraftarıyım.----anerka'ya söyleyin 11.37, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Buradaki açıklamalarıma istinaden. --justinianus 13.27, 4 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 20.35, 6 Haziran 2020 (UTC)

Dilek Kapısı[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm

https://tr.wikipedia.org/wiki/Dilek_Kap%C4%B1s%C4%B1/%C3%96ld%C3%BCrecek_Beni_Bu_Kara_Sevda

Bera (mesaj) 21.38, 3 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin burada yazdigim gorusle ayni.--Can Je suis là 05.32, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Burada da söyledim, artık bu albüm maddelerinin bekletmeli sil yapılarak temizlenmesi taraftarıyım.----anerka'ya söyleyin 11.37, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Buradaki açıklamalarıma istinaden. --justinianus 13.32, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Kayda değer olmadığı gerekçesiyle.--Gonuldagi mesaj 16.16, 6 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 20.37, 6 Haziran 2020 (UTC)

Çok Bekledim / Kaderimsin[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin burada yazdigim gorusle ayni.--Can Je suis là 05.32, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Burada da söyledim, artık bu albüm maddelerinin bekletmeli sil yapılarak temizlenmesi taraftarıyım.----anerka'ya söyleyin 11.38, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Buradaki açıklamalarıma istinaden. --justinianus 13.52, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Korsan albümlerin kayda değer olmaması gerekçesiyle.--Gonuldagi mesaj 16.17, 6 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 20.39, 6 Haziran 2020 (UTC)

Bitmeyen Çile[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm

https://tr.wikipedia.org/wiki/Nerelerdesin_Sultan%C4%B1m_-_Sebebim_Nazl%C4%B1_Yar_Oldu

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin burada yazdigim gorusle ayni.--Can Je suis là 05.34, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Burada da söyledim, artık bu albüm maddelerinin bekletmeli sil yapılarak temizlenmesi taraftarıyım.----anerka'ya söyleyin 11.38, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Buradaki açıklamalarıma istinaden. --justinianus 13.58, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Korsan albümlerin kayda değer olmaması gerekçesiyle.--Gonuldagi mesaj 16.19, 6 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 20.41, 6 Haziran 2020 (UTC)

Bana Gerçekleri Söyle/Ümitsiz Aşk[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm

https://tr.wikipedia.org/wiki/Dur_Dinle_Sevgilim_/_K%C4%B1r_%C3%87i%C3%A7ekleri Bera (mesaj) 22.10, 3 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin burada yazdigim gorusle ayni.--Can Je suis là 05.34, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Burada da söyledim, artık bu albüm maddelerinin bekletmeli sil yapılarak temizlenmesi taraftarıyım.----anerka'ya söyleyin 11.38, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Buradaki açıklamalarıma istinaden. --justinianus 14.04, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Korsan albümlerin kayda değer olmaması gerekçesiyle.--Gonuldagi mesaj 16.21, 6 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 19.18, 4 Haziran 2020 (UTC)

Arabesk Rüzgarı[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm Not: Ferdi Tayfur Bayar Müzik'le bile çalışmadı vallahi helal olsun ekleyen arkadaşımıza :),

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Gerekçem ile aynı--Can Je suis là 08.19, 2 Haziran 2020 (UTC)

 • Selam @Chansey bunu hızlı kapatabilir misin zaten asıl madddesi mevcut yukarıda @Berayldz maddesini de paylaşmış. Direkt M6 gerekçesiyle hızlı silinme işaretleyebilirsiniz bundan sonra asıl albümün maddesi varsa:)--Can Je suis là 13.35, 2 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin SplendidSnowLeopard (mesaj) 22.39, 3 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Burada da söyledim, artık bu albüm maddelerinin bekletmeli sil yapılarak temizlenmesi taraftarıyım.----anerka'ya söyleyin 11.38, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Buradaki açıklamalarıma istinaden. --justinianus 14.09, 4 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 14.59, 4 Haziran 2020 (UTC)

Fortnite Battle Royale[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Fortnite adında zaten bir madde var. Silinmesi gerektiğini düşünüyorum Egecik35 (mesaj) 22.23, 3 Haziran 2020 (UTC)

Birleştirilsin Birleştirilsin Fortnite maddesiyle birleştirilmesi en doğru hareket olacaktır. SplendidSnowLeopard (mesaj) 22.32, 3 Haziran 2020 (UTC)

 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın İngilizce Vikide 261 kaynağı olan bir maddeyi niye birleştirelim ki? Kişisel düşünceleriniz dışında politikalarımıza dayanan bir gerekçeniz var mı @Egecik35, @SplendidSnowLeopard? Eğer yoksa hizmetlilerimizden birini SAS'ı kapatması için pingleyelim @Chansey, @Superyetkin.--Pragdonmesaj 10.02, 4 Haziran 2020 (UTC)

Birleştirilsin Birleştirilsin Fortnite ile birleştirilsin. --euvonia mesaj 10.05, 4 Haziran 2020 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Save the World ve Creative modu olduğunu da hesaba katarak görüşümü değiştirdim.
@Euvonia Hangi politikaya istinaden?--Pragdonmesaj 11.11, 4 Haziran 2020 (UTC)
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın aktarılmasına gerek yok. Madde burada taslak olarak da durabilir. İleride konuyla ilgilenen biri maddeyi genişletebilir. Google'dan ve Pragdon'un yazdığı gibi ingilizce wikiye göz atılsaydı sasa bile gelmesine gerek yoktu.--Can Je suis là 11.09, 4 Haziran 2020 (UTC)
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın İngilizce Vikipedi'de oldukça geliştirilmiş bir maddeden bahsediyoruz. Bizde taslak olarak kalmasında bir sakınca görmüyorum. İleride belki birileri maddeyi bizde de geliştirir.--evrifaessamesaj 11.15, 4 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 20.43, 6 Haziran 2020 (UTC)

Collection (Ferdi Tayfur albümü)[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm Korsan albüm bile diyemiyorum inceleyebilirsiniz :D

 • Bu korsan albümümüzde şarkı veya kaynak yok çünkü şarkı listesi yok :) Ben şarkı listesini sürelerini ekleyip 4 tane kaynak sunup albümün satışı, yapılmış haberlerini eklememe rağmen kayda değer kabul edilemiyor maalesef. Bu albüm nasıl onaylandı bilmiyorum :) Bera (mesaj) 22.26, 3 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin SplendidSnowLeopard (mesaj) 22.39, 3 Haziran 2020 (UTC)

 • @Sakhalinio geri almış ancak sanırım topluluğun bugüne denki genel eğilimi ışığında bu korsan albümlerin M6'yla etiketlenmesi konusunda beis yok. Hızlı silinsin. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 23.10, 3 Haziran 2020 (UTC)
  Merhaba @Seksen iki yüz kırk beş, 2015‎ yılında açılmış bir madde, bu tip maddelerin toplu bir SAS tartışması altında tartışılarak silinmesi daha doğru olur diye düşünüyorum. Selamlar, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 10.01, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin burada yazdigim gorusle ayni.--Can Je suis là 05.32, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Burada da söyledim, artık bu albüm maddelerinin bekletmeli sil yapılarak temizlenmesi taraftarıyım.----anerka'ya söyleyin 11.38, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Buradaki açıklamalarıma istinaden. --justinianus 14.16, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Korsan albümlerin kayda değer olmaması gerekçesiyle.--Gonuldagi mesaj 16.22, 6 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 20.46, 6 Haziran 2020 (UTC)

2-D (Gorillaz)[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Gerçek bir karakter değil ve kendisinin ayrı bir maddesinin olmasına değecek kadar kayda değer olduğunu düşünmüyorum. Google'da aratınca da Fandom sayfaları ve sosyal medyadaki fan gruplarının sayfaları dışında önemli bir kaynak çıkmıyor. Her ne kadar onun İngilizce Vikiedi'de maddesi olsa da kanaatimce biz, Vikipedi'nin kalitesini yüksek tutmak adına Almanca Vikipedi'deki gibi kurgusal karakterler için kolay kolay ayrı başlık açmamalı ve onları ana bir madde altında birleştirmeyi tercih etmeliyiz.--SplendidSnowLeopard (mesaj) 22.29, 3 Haziran 2020 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Karakter kayda değer bir sanal müzik grubu üyesi. Konserlerde hologram olarak performans göstermiş.[1] MTV Crib[2](Herkes için uygun bir video değil), Jimmy Kimmel Live[3] televizyon programlarına çıkmış. Röportajlara katılıyor.[4][5][6] Ayrıca 20 küsür yüksek bütçeli Gorillaz müzik videosunda yer alıyor. Bu arada daha önce enwiki'de maddenin silinmesi tartışılmış.--Dijkstra·ileti 23.05, 3 Haziran 2020 (UTC)
Bunu bilmiyordum, teşekkürler @Dijkstra. Ancak ben, bazı konularda İngilizce Vikipedi'den farklı davranmamızın gerekliliğini tartışmaya açmak için silinmeye aday gösterdim. Ayrı bir maddenin varlığı gerçekten gerekli mi? Böyle bir madde kalırsa bile çok fazla geliştirilemeyeceği ortada. Anca şişirilebilir. Belki Gorillaz elemanları için tek bir madde açma yoluna gidilebilir. Siz ne dersiniz? SplendidSnowLeopard (mesaj) 23.15, 3 Haziran 2020 (UTC)
2-D bizde maddesi olan tek karakter şuan. Diğer üyelerin hepsi için kayda değerlik konusunda kesin bir sonuca varamıyorum çünkü ayrı ayrı tanınırlıkları da mevcut gibi görünüyor. Fakat bir kayda değerlik sıralaması yapacak olsam→2-D > Noodle ve Murdoc > Russell (Russell kayda değer değil)--Dijkstra·ileti 23.45, 3 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Kayda deger. Dijkstra'nin goruslerine de katiliyorum.--Can Je suis là 08.08, 4 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Ben de kayda değer olduğu kanaatindeyim. Haber ve kitap aramalarında tatmin edici kaynaklara ulaşılabiliyor. Bu yönüyle bağımsız ve güvenilir kaynakların varlığı nedeniyle kalması gerektiğini düşünüyorum. --justinianus 09.05, 5 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 20.50, 6 Haziran 2020 (UTC)

Baharımsın Kışımsın[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm Not:Ferdi Tayfur kendi plak şirketini kurduktan sonra zaten başka şirketle bile çalışmadı.Yine de biraz bilgi ve kaynak ekleyeceğim.

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin SplendidSnowLeopard (mesaj) 22.39, 3 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin burada yazdigim gorusle ayni.--Can Je suis là 05.34, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Burada da söyledim, artık bu albüm maddelerinin bekletmeli sil yapılarak temizlenmesi taraftarıyım.----anerka'ya söyleyin 11.39, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Buradaki açıklamalarıma istinaden. --justinianus 14.20, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Korsan albümlerin kayda değer olmaması gerekçesiyle.--Gonuldagi mesaj 16.23, 6 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 20.52, 6 Haziran 2020 (UTC)

Baharımsın Kışımsın 9[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm Not:Ferdi Tayfur kendi plak şirketini kurduktan sonra zaten başka şirketle bile çalışmadı.Yine de biraz bilgi ve kaynak ekleyeceğim.

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin burada yazdigim gorusle ayni.--Can Je suis là 05.34, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Burada da söyledim, artık bu albüm maddelerinin bekletmeli sil yapılarak temizlenmesi taraftarıyım.----anerka'ya söyleyin 11.39, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Buradaki açıklamalarıma istinaden. --justinianus 14.27, 4 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. Önceklikle tüm tartışmaya katılan kullanıcılarımıza teşekkür ediyorum. Mevcut eklenen ve eklenmeyen kaynakların niteliği, kişiyi ele alış biçimi ve derinliği, kişinin single/albümlerinin niceliği, yapım şirketleri ve bu şirketlerin vasıfları, madde ve tartışma sayfası geçmişi, kullanıcılarımızın yorumları ve kendi araştırmalarım neticesinde maddenin kayda değer olmadığı yönünde bir görüş birliği oluştuğu kanaatindeyim. chansey mesaj? 08.28, 11 Haziran 2020 (UTC)

Naira Seyidova[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Kullanıcının itirazı üzerine SAS'a taşınmıştır. Sakhalinio (mesaj - e-posta) 22.42, 3 Haziran 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Anladığım daha çok yeni bir şarkıcı. Bir ya da iki teklisi var anca. İtiraf edeyim, adını da ilk olarak burada duyuyorum. Madde de maddeden çok kendisinin şahsi tanıtımı şeklinde zaten. Belki gerçekten meşhur ya da kayda değer olursa maddesinin açılması düşünülebilir. SplendidSnowLeopard (mesaj) 22.55, 3 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Sayfayı kirlettiğimin farkındayım ama kısa bir araştırma sonrası yazdığım aşağıdaki yorumuma istinaden SplendidSnowLeopard (mesaj) 00.02, 4 Haziran 2020 (UTC)

(...)Codes20, bu kişiden sanki bir Michael Jackson ya da Madonna gibi hit ardına hit yakalamış gibi bahsediyor, ancak sadece YouTube'da varlığı var, ki onda bile tık ya da takip sayıları milyonlara ulaşmaktan çok uzak. Film dediği daha vizyona bile çıkmamış. Kaynak diye de anca ansiklopedik ya da kültürel hiç bir değeri olmayan magazin sayfaları sunulabiliyor. Google'da bile sadece 4000 sonuç çıkıyor, ki bu acınası bir rakam, çünkü ben kendi adımı Google'dan arattığımda (çoğu alakasız da olsa) daha fazla sonuç çıkar.SplendidSnowLeopard (mesaj) 23.57, 3 Haziran 2020 (UTC)

4 single çalışması KD MÜZİK için yeterlidir daha önceki silmeye alınanlardan gördüğüm kadarıyla. (...) ULUSAL basında, HÜRRİYET,MİLLİYET,TAKVİM gibi yerlerde haber olmuş KD görüşmüş birini siz KD görmüyorsanız o sizin probleminiz. Bu buraya yazacağım son mesajdır, diğer yetkililer anlayacaklar zaten. Codes20 (mesaj) 00.13, 4 Haziran 2020 (UTC)

 • Kalsın Kalsın 4 Single çalışması ve ulusal basında yer almasından dolayı KD sağladığını düşünüyorum. Sizlerinde yorumlarınızı alabilirsek çok seviniriz. @Nanahuatl @Can @Justinianus @Anerka @Seksen iki yüz kırk beş Codes20 (mesaj) 22.45, 4 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğunu gösterir bağımsız ve güvenilir kaynak bulunmuyor. Adı soyadıyla yaptığım haber aramasında bir tane bile habere rastlayamadım. Bununla birlikte VP:MÜZİK kriterleri de karşılanmamış durumda. Dört adet single çıkarmış görebildiğim kadarıyla, bunların YouTube izlenmeleri bir milyon dahi değil. Elbette bunun bir kayda değerlik kriteri olmadığının farkındayım. Fakat tüm bu doneler bana sanatçının şimdilik kayda değerlik kriterlerini karşılamadığını düşündürmekte. @Codes20, düşüncelerinize saygı duymakla birlikte burada değerlendirmelerimizi kayda değerlik yönergelerimize yaptığımızın bilinmesini isterim. "Kayda değer değil" demek sanatçının kayda değer olmayan, önemsiz biri olduğu anlamına gelmemelidir, yalnızca Vikipedi'nin kayda değerlik kriterlerini sağlamadığını gösterir. Bu politikamızla ilgili olarak yukarıda bağlantısını paylaştığım VP:MÜZİK sayfasına (şarkıcılar, müzisyenlerle ilgili özel kayda değerlik kriterlerimiz) ve VP:KD (genel kayda değerlik kriterlerimiz) sayfalarına bir göz atabilirsiniz. Saygılarımla. --justinianus 09.28, 5 Haziran 2020 (UTC)
  Yorum Yorum Bir kullanıcı kendi açtığı maddeye "kalsın" oyu verebilir mi? Ya da verse bile geçersiz sayılması gerekmez mi? Affınıza sığınarak bu konudaki Vikipedi politikasını öğrenmeyi rica ederim. --SplendidSnowLeopard (mesaj) 05.02, 7 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Kayda değer bir kaynak yok. /1 Sadece 1 tane haber bulabildim. O da zaten magazin, şarkının reklamı. Kayda değerlik sağlanamamakta. --Bera (mesaj) 12.02, 5 Haziran 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Hakkında bağımsız ve tarafsız kaynak mevcut değil.--Can Je suis là 12.15, 5 Haziran 2020 (UTC)
 • Yorum Yorum Son yorumumdur, [Ünlü bir müzik yayın şirketi aracılığıyla en az iki albüm yayımlamış olmalı. Müzik şirketinin ünlü olduğu tartışmalı ise bu şirketin en az birkaç yıllık bir geçmişi olmalı, önemli sayıda sanatçının albümünü yayımlamış olmalı ve bu kişilerin pek çoğu da kayda değer olmalıdır.] Özdemir plak ve Melodi müzik etiketiyle 4 Albümü çıkmış. Şirketin ünlü olduğu tartışmalıysa şirketin en az bir kaç yıllık geçmişi olmalıdır kısmına dikkat edin; ilk plak şirketi; 1984 Yilinda Ibrahim Özdemir ve Mustafa Özdemir, tarafindan kurulan Özdemir Plakcilik Anadolu kultur gelenegi ve bu gelenegin uzerine olusturulan Halk Muzigini gelecek kusaklara aktarmada kopru gorevi ustlenmistir.

ikinci plak şirketi; 2008 yılında kurulmasına rağmen, başarı hikayesi 1930’lara dayanan Melodi Music Production, Azad Üzüm tarafından yönetilmektedir. [Konunun birçok kez güvenilir ve müzisyen/gruptan bağımsız olarak yayınlanmış kaynaklarda (haber yazıları, radyo/TV programları, vb.) geçmiş olması.] Konu içeriğinde yer alan kaynakça da müzisyenden bağımsız olarak yayınlanmış kaynaklarda, SOYADI yazılmadan çıkan onlarca ulusal basın haberi var, her sanatçının haber başlığında adını ve soyadını kullanmıyorlar. KAYNAKÇA kısmına dikkatli bakmanızı rica ediyorum. KD'lik konusunda Google üzerinden isim soyisim yazarak arama yapmakla burda düzenli kaynak oluşturamayacağınızı da tekrar belirtmek istiyorum. Yineleyerek söylüyorum Müzik kısmı için müzik sektöründen bir veya bir kaç kişiyle görüşmeler yaparak bilgi alışverişinde bulunulması gereklidir, size bu konuda da destek olabilirim. Bundan sonraki yorumlar da size kalmış. @Nanahuatl @Can @Justinianus @Anerka @Seksen iki yüz kırk beş Codes20 (mesaj) 14.21, 5 Haziran 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Hakkında bağımsız ve tarafsız kaynak bulunmuyor.--Gonuldagi mesaj 20.05, 8 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Hakkında herhangi bir tarafsız ve güvenilir kaynak göremedim. BaranEvet dinliyorum 11.41, 9 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 20.52, 6 Haziran 2020 (UTC)

Altın Şarkılar[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm

 • Albümde yer alan Ben De Özledim şarkısı Ben De Özledim albümünden, Nisan Yağmuru şarkısı Nisan Yağmuru albümünden, Kader Bağlıyor şarkısının asıl ismi Huzurum Kalmadı albümü olup Huzurum Kalmadı albümünden alınmıştır. Kaynaklar:

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin burada yazdigim gorusle ayni.--Can Je suis là 05.34, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Burada da söyledim, artık bu albüm maddelerinin bekletmeli sil yapılarak temizlenmesi taraftarıyım. ----anerka'ya söyleyin 11.34, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Buradaki açıklamalarıma istinaden. --justinianus 14.30, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Korsan albümlerin kayda değer olmaması gerekçesiyle.--Gonuldagi mesaj 16.24, 6 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 13.18, 8 Haziran 2020 (UTC)

Melodi müzik[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Kullanıcının itirazı üzerine SAS'a taşınmıştır. Sakhalinio (mesaj - e-posta) 23.01, 3 Haziran 2020 (UTC)


 • Yorum Yorum Yorum yapacak yetkililer için, Melodi Müzik şirketini bilmeyen varsa (ki olacağını sanmıyorum) Şirketle çalışan bir kaç ünlü ismin ulusal KD sayılabilecek çıkan haberlerini eklemek istiyorum. Çünkü az önce başka bir konuda bir yetkilinin araştırma yapmadan, konu açılır açılmaz anında silsin dediğine şahit oldum.

Lara https://www.milliyet.com.tr/cadde/sanal-alem-cikiyor-6224706 Tarık Mengüç https://www.nutuk.com.tr/cem-yilmaz-istedi-tarik-menguc-yapti-700h.htm - https://www.adagazetesi.com.tr/cem-yilmaz-istedi-tarik-menguc-yapti.html Ümit Yaşar https://gazetebirlik.com/haber/umit-yasar-beter-ol-ile-dondu-7488/ Hakan ergün - https://www.haberler.com/baris-manco-anisina-single-ve-klip-12675510-haberi/ - http://www.ankahaber.com.tr/kultur-sanat/baris-manco-anisina-single-ve-klip-h56145.html

Youtube'da plak şirketiyle ilgili yapacağınız arama linki; https://www.youtube.com/results?search_query=Melodi+M%C3%BCzik+etiketiyle+yay%C4%B1nlanan

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Sıfr PR amaçlı, reklam kokan hareketler. Adı yazılan şarkıcıların hiç öyle televizyon ya da radyoda çıkmış devasa meşhur şarkıları yok ve bulunabilen kaynaklar da haber değeri taşımayan magazin siteleri. SplendidSnowLeopard (mesaj) 23.59, 3 Haziran 2020 (UTC)

Lara https://www.youtube.com/watch?v=P8_f65Q-nF4, https://www.youtube.com/watch?v=buyrIw5TKVA Burda işler inatlaşarak yürüyor herhalde. https://tr.wikipedia.org/wiki/Akba%C5%9F_M%C3%BCzik bu sayfa da bir pr o zaman, şirketin sanatçılarının tamamının yazılmadığını (...) görebilirsiniz. sayın SplendidSnowLeopard :) Sizle ilgili şikayetimi wikipedia mail adresine ilettim. Adil bir yönetim istiyoruz. Codes20 (mesaj) 00.28, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin @SplendidSnowLeopard'ın görüşlerine katılmaktayım ve reklam amaçlı buluyorum. @Codes20 Öncelikle merhabalar. 2 Gün önce Milliyet haberini görmüş bulunmaktayım. Fakat kayda değerlik kriterleri sağlamadığı düşüncesindeyim. Sizin (ki olacağını sanmıyorum) ifade etmeniz üzerine ben (bilen olacağını sanmıyorum) görüşündeyim. Diğer Vikipedist'leri de bekliyorum. İleride büyük işlere imza atarsa (umarım) eklenilmesinde kayda değerliğinde hiçbir sakınca olmayacaktır. Bir de burası Vikipedi üyelerininin özgür bir şekilde fikirlerini belirtebileceği bir yer. @SplendidSnowLeopard da görüşünü net bir şekilde belirtmiş, lütfen saygı duyunuz. (şikayetini Wikipedia Mail'e iletmeden) ve (adil bir yönetim istemeden) önce kendi üslubunuza dikkat etmenizi rica ediyorum. --Bera (mesaj) 00.58, 4 Haziran 2020 (UTC)

 • Yorum Yorum MELODİ MÜZİK şirketi büyük işler mi yapmalı :) (...) :) MELODİ MÜZİK şirketi 12 seneden beri onlarca sanatçıya albüm çıkarmış bir müzik şirketidir.
 • @Codes20 (...) Eğer, sizin değiminizle MELODİ MÜZİK hakkında bilgileri eklemek isterseniz kullanıcı sayfanız mevcut orada açıklama yapabilirsiniz.--Bera (mesaj) 01.33, 4 Haziran 2020 (UTC)
 • Diğer bir bölüm olarak sizin değiminizle MELODİ MÜZİK içim yaptığım araştırma neticesinde MÜ-YAP yapımcı Listesi MÜ-YAP listesinde adını görememiş bulunmaktayım. Ayrıca sizin değiminizle 12 seneden beri onlarca sanatçıya albüm çıkaran MÜ-YAP repertuar listesi'nde sizin değiminizle MELODİ MÜZİK adlı müzik şirketinden albüm görememiş bulunmaktayım. MÜ-YAP bu konuda 1986'dan beri kayıtları tutmaya devam etmektedir. Kayda değerlik ilkelerine bakmanız daha sağlıklı olacaktır.--Bera (mesaj) 02.12, 4 Haziran 2020 (UTC)
 • @Berayldz Sizin yazınızı düzeltmek için yazıyorum, anladığım kadarıyla müzik sektrüyle ilgili bilgi sahibi değilsiniz. Mesam, Müyap, Msg gibi MESLEK BİRLİKLERİ listelemeyi kendileri belirlediklerine değil, kendisine ödeme yaparak üyelik yapan kişilere yapmaktadır. Bir firmanın bu yada başka bir meslek birliğinde üyeliği olmamasını bu konuyla bağdaştıramazsınız çünkü bu listelemeyi onlar değer görerek yapmaz, tekrar ediyorum bu tür meslek birliklerinin web sayfasında listelenmek için ödeme yaparsınız ve onaylandığında listelenirsiniz. http://tr.mu-yap.org/uyelik-basvurusu/ burda üyelik başvurusunda yer alan üyelik aidatı ve iban'a bakabilirsiniz. Sizin Kayda Değerlik sayfası olarak etiketlediğiniz yere baktığımda;

- "Çoklu" kaynaklar entelektüel açıdan bağımsız olmalıdır ve gereken sayı kaynakların kalitelerine dayanır. Çoklu kaynakların bulunmadığı durumda, sunulan kaynağın tarafsız bir bakış açısını yansıttığı ve güvenilebilir olduğunu doğrulamanın mümkün olması gerekir. Çoklu kaynak eksikliği konunun daha geniş bir konuya ait bir maddeye dahil edilmesinin daha uygun olabileceğini önermiş olur. (Bu maddede belirtildiği üzere ulusal olarak yayın yapan onlarca haber sitesinde Melodi Müzik'ten çıkan tüm albümleri görebilirsiniz.) - "Güvenilir" ile kast edilen kaynakların, kayda değerliğin doğrulanabilir ölçümüne izin verecek editörsel doğruluğa sahip olmalarıdır. (Tanınır olmayan bir kişi yada kuruluşla ilgili ULUSAL basında haber çıkmaz. Ulusalda çıktıysa tanınır olmuştur.) - "İkincil kaynaklar" birincil kaynakları genellemeler veya özgün yorumlayıcı, analitik, sentetik veya açıklayıcı yorumlar yapmak için kullanır. Kullanılabilecek kaynak materyaller her türlü medya ve formda yayımlanmış çalışmaları kapsamakta kullanılabilecek tiptendir. (Bu medya derken Melodi Müzik etiketiyle çıkan yüzlerce klip çalışması var. diğer maddelere de açıklama yazmayayım tek tek.) Codes20 (mesaj) 02.53, 4 Haziran 2020 (UTC)

 • Yorum Yorum Öncelikle basında reklam ile iş yapılabilmekte. Bunun için tanınır olmasına gerek yok aksine parayla işler hallediliyor. Sizinle olan tartışmayı burada kendimce bitiriyorum. Yeterince görüşlerimi bildirdim konudan çıkmaya gerek yok.
 • Değerli Vikipedistler ben ekleyeceğim kaynaklara rağmen silinmesi düşüncesindeyim ve @SplendidSnowLeopard'ın görüşündeyim.
 • Araştırmalarım neticesinde bazı kaynaklar var.
 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğunu gösterir bağımsız ve güvenilir kaynaklar bulunmuyor. Berayldz'ın da gösterdiği kaynaklardan birisi röportaj ki röportaj şirketten birisiyle yapıldığı için bağımsız sayılamaz. Bunun dışındaki kaynaklarda şirketten sadece ismen bahsedilmiş; "Melodi müzik etiketiyle çıkan..." şeklinde. Bu tip yalnızca isme yapılan atıflarla kayda değerlik sağlanmaz. Bu şirket nedir, ne zaman kuruldu, bünyesinde kimler var, (varsa) aldığı ödüller nedir... Bunlarla ilgili bir bilgi bulunmuyor. Bu da kayda değerliğin sağlanmamış olduğu kanaatini uyandırıyor. Bu nedenlerle silinmesi gerektiğini düşünüyorum. --justinianus 09.59, 5 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Hakkında bağımsız ve tarafsız kaynak mevcut değil.--Can Je suis là 12.22, 5 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 21.13, 6 Haziran 2020 (UTC)

Tiryakiyim Ben[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm

 • İsyankar şarkısının asıl ismi Tövbekar'dır ve Yuvasız Kuşlar albümünden alınmıştır.
 • Gittin De Sevgilim,Ben Olaydım şarkıları Haram Oldu albümünden alınmıştır.

Kaynaklar:

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin burada yazdigim gorusle ayni.--Can Je suis là 05.34, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Burada da söyledim, artık bu albüm maddelerinin bekletmeli sil yapılarak temizlenmesi taraftarıyım. ----anerka'ya söyleyin 11.34, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Buradaki açıklamalarıma istinaden. --justinianus 14.30, 4 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 21.24, 6 Haziran 2020 (UTC)

Sabahı Olmayan Geceler[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm

 • Mahkumların Duası ve Mahşer Günü şarkıları Mahkumların Duası / Mahşer Günü plağından alınmıştır.
 • Sakın Düşme şarkısı Ne Bilirdim Ki / Sakın Düşme plağından alınmıştır.
 • Dur Dinle Sevgilim şarkısı Dur Dinle Sevgilim / Kır Çiçekleri 45'lik plağından alınmıştır.

Kaynaklar:

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin burada yazdigim gorusle ayni.--Can Je suis là 05.34, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Burada da söyledim, artık bu albüm maddelerinin bekletmeli sil yapılarak temizlenmesi taraftarıyım. ----anerka'ya söyleyin 11.35, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Buradaki açıklamalarıma istinaden. --justinianus 14.31, 4 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj?

Haram Oldu 2[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm

 • Bu korsan albümün çoğu şarkısı Haram Oldu albümünden alınmış ve Vikipedi'de orijinal albüm mevcuttur.

Kaynaklar:

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin burada yazdigim gorusle ayni.--Can Je suis là 05.34, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Burada da söyledim, artık bu albüm maddelerinin bekletmeli sil yapılarak temizlenmesi taraftarıyım. ----anerka'ya söyleyin 11.35, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Buradaki açıklamalarıma istinaden. --justinianus 14.31, 4 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj?

Ferdi Tayfur 1 (Mahkumların Duası)[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm

 • Dur Dinle Sevgilim ve Kır Çiçekleri şarkıları Dur Dinle Sevgilim / Kır Çiçekleri 45'lik plağından alınmıştır.
 • Yüreğimde Yara Var, Bana Gerçekleri Söyle şarkıları Yüreğimde Yara Var / Bana Gerçekleri Söyle 45'lik plağından alınmıştır.

Kaynaklar:

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin burada yazdigim gorusle ayni.--Can Je suis là 05.34, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Burada da söyledim, artık bu albüm maddelerinin bekletmeli sil yapılarak temizlenmesi taraftarıyım. ----anerka'ya söyleyin 11.35, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Buradaki açıklamalarıma istinaden. --justinianus 14.31, 4 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj?

Canına Okuyacağım[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm

 • Bu albümün orijinali Naz Etme - Canına Okuyacağım'dır ve Vikipedi'de mevcuttur. Bu korsan albümdeki şarkılarda orijinal albümden alınmış.Kaynaklar:

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin burada yazdigim gorusle ayni.--Can Je suis là 05.34, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Burada da söyledim, artık bu albüm maddelerinin bekletmeli sil yapılarak temizlenmesi taraftarıyım. ----anerka'ya söyleyin 11.35, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Buradaki açıklamalarıma istinaden. --justinianus 14.32, 4 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj?

Bu Gece Düğün Var[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm

 • Albüme ismini veren Bu Gece Düğün Var parçası Kurtuldum albümünden alınmış ve Vikipedi'de mevcuttur.
 • Bu Dünyanın Derdi Bitmez, İki Gözüm, Boşver Diyorlar şarkıları Nisan Yağmuru albümünden alınmış ve Vikipedi'de mevcuttur. Kaynaklar:

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin burada yazdigim gorusle ayni.--Can Je suis là 05.34, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Burada da söyledim, artık bu albüm maddelerinin bekletmeli sil yapılarak temizlenmesi taraftarıyım. ----anerka'ya söyleyin 11.35, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Buradaki açıklamalarıma istinaden. --justinianus 14.32, 4 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 21.24, 6 Haziran 2020 (UTC)

Bir Sen Söyle[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm

 • Almanya Treni şarkısı Huzurum Kalmadı albümünden alınmıştır.
 • Bir Sen söyle şarkısının asıl ismi Ağlamazsam Uyuyamam'dır ve Yadeller - Ağlamazsam Uyuyamam 45'lik plağından alınmıştır.

Kaynaklar:

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin burada yazdigim gorusle ayni.--Can Je suis là 05.34, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Burada da söyledim, artık bu albüm maddelerinin bekletmeli sil yapılarak temizlenmesi taraftarıyım. ----anerka'ya söyleyin 11.36, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Buradaki açıklamalarıma istinaden. --justinianus 14.32, 4 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 21.24, 6 Haziran 2020 (UTC)

Ferdi Tayfur 6 (Bağlama Versiyon)[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin burada yazdigim gorusle ayni.--Can Je suis là 05.33, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Burada da söyledim, artık bu albüm maddelerinin bekletmeli sil yapılarak temizlenmesi taraftarıyım. ----anerka'ya söyleyin 11.36, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Buradaki açıklamalarıma istinaden. --justinianus 14.32, 4 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 21.29, 6 Haziran 2020 (UTC)

Dert Yağmuru[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm

 • Kaybolan Günler,Sabır Duası,Ne Senden Geçerim şarkıları Batan Güneş albümünden alınmıştır.
 • Vazgeç Felek şarkısı Vazgeç Felek / Derbeder 45'lik plağından alınmıştır.

Kaynaklar:

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin burada yazdigim gorusle ayni.--Can Je suis là 05.33, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Burada da söyledim, artık bu albüm maddelerinin bekletmeli sil yapılarak temizlenmesi taraftarıyım.----anerka'ya söyleyin 11.39, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Buradaki açıklamalarıma istinaden. --justinianus 14.32, 4 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. M6 gerekçesiyle hızlı silinmiştir. chansey mesaj? 19.20, 4 Haziran 2020 (UTC)

Kötüçıktı[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Son zamanlarda televizyonda reklamları dönen bir web sitesi. Maddenin reklam amaçlı yazıldığı ya da sitenin kayda değer olduğu konusunda şüphelerim olduğu için SAS'a taşıyorum. Ayrıca aynı kategorideki bir web sitesi olan Şikayetvar'ın Vikipedi'de maddesi var.--evrifaessamesaj 08.23, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Reklam olduğunu düşünüyorum, ayrıca VP:INTERNET kriterlerini de karşılamıyor, hakkında kaynak bulamadım. --euvonia mesaj 08.26, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin M6. Dr. Coalmesaj 08.27, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin SAS'a bile gerek yok aslında. Dr.Coal'un dediği gibi M6'dan silinmesi gerekirdi.--Can Je suis là 08.31, 4 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.

Seni 3000 kez seviyorum.[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Kayda değer olduğunu gösterir bağımsız ve güvenilir kaynak tespit edemedim. Aslında hızlı silinmesi için işaretlemiştim fakat sayfayı açan kullanıcının itirazı üzerine maddeyi SAS'a getirmemin daha doğru olacağını düşündüm. Silinmesi düşünülebileceği gibi belki Vikisöz'e de aktarabiliriz. --justinianus 13.42, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Ne zamandan beri film replikleri ilgili ansiklopedik bilgiler yazıyoruz? Nasıl "Amerika'ya inanıyorum" diye bir madde yoksa bu da olmamalı. --Turgut46 13.55, 4 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Kayda değer değil. Turgut46'nın dediği gibi "Ansiklopedik bilgi" değil.--Can Je suis là 14.01, 4 Haziran 2020 (UTC)

 • Maddeyi açan kullanıcı olduğu için @Aniladiguzel'e de seslenelim. --justinianus 14.13, 4 Haziran 2020 (UTC)
 • Birleştirilsin Avengers: Endgame'de yer alacak "popüler kültüre yansımaları" gibi bir alt başlığa. Popüler kültüre yansımaları bağımsız ve güvenilir kaynaklarca ele alınırsa kayda değerlik sorunu olmayabilir, o durumda kendi maddesi olur. Söz, maddede kaynaklarda "ikonik" olarak tasvir edilmiş. Mevcut şekliyle ayrıca maddesi olacak kadar kayda değer gözükmüyor. --[evolutionoftheuniverse] @trwiki 14.43, 4 Haziran 2020 (UTC)
 • Vikisöz'e aktarılsın Madde oraya uygun gibi.--Yaratmayıcı evet? 14.47, 4 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin "Popüler kültüre yansıma" durumu söz konusu değil, filmin kendisi zaten popüler kültür ögesi. Vikisöz'e aktarılacak bir söz de varsa o söz, alıntı aktarılmalı, bu şekilde bir aktarım söz konusu olamaz. İsteyen şuradaki filmin sayfasını Türkçe Vikisöz'de açabilir. Maddeye gelirsek, kayda değer olduğunu ispat edebilecek bağımsız ve güvenilir kaynaklar bulunmuyor.--NanahuatlEfendim? 00.34, 5 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Diğer aynı görüşte olan kullanıcılara katılarak. Baran lakabımEvet dinliyorum 20.40, 5 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin O filmi ben de izledim, ama böyle bir repliğin varlığına hiç dikkat etmemiştim bile. Öyle "Mr. Stark, I don't feel so good" gibi internet fenomeni olmamış, akılda kalıcı da değil. Bu sebeplerle silinsin derken @Turgut46'a film replikleri konusunda tamamen katılmıyorum. İngilizce Viki'de Terminatör'den en:I'll be back, Terminatör 2: Kıyamet Günü'nden :en:Hasta la vista, baby ve sayısız James Bond filminden en:Shaken, not stirred replikleri için mmaddeler var. Ama evet, en:Category:Quotations from film'den anladığım kadarıyla bunlar için çok nadiren özel sayfalar açılmış, neredeyse hepsi filmin ya da karakterin sayfasına yönlendirilmiş. Benim listelediklerim gibi istisnalar da başka filmelerde de kullanılan veya gerçekten devasa bir kültürel önem kazanan maddeler. Buradan yola çıkarak replikler için genellikle başlık açılmasının gerekmediği çıkarımında bulunabiliriz bence. -SplendidSnowLeopard (mesaj) 05.20, 7 Haziran 2020 (UTC)

Merhaba, Sn. @SplendidSnowLeopard. Daha detaylı sonuçlar için internete "I love you three thousand" ya da "I love you 3000" yazabilirsiniz. Konu dâhilindeki fikriniz için teşekkür ederim: Diğer fikirler sayesinde de az çok anladığımı düşünüyorum. Saygılarımla. --aniladiguzel (mesaj) 15.32, 7 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Yukarıda da belirtildiği üzere ansiklopedik bilgi olmaması hasebiyle.--Gonuldagi mesaj 05.42, 8 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 14.59, 8 Haziran 2020 (UTC)

Bekle Sevgilim[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm (Sakhalinio'nun maddeyi SAS'a taşıma isteği üzerine maddeyi SAS'a taşıdım.)

 • Sevgilim şarkısının asıl ismi Bekle Sevgilimdir. Bahsedilen Farklı Değilim şarkısının diğer ismi de Kalbinde Yer Ver (Farklı Değilim) dir. Albümdeki şarkılar Sen Neredesin Ben Neredeyim albümünden alınmıştır ve bu şarkı da Sen Neredesin Ben Neredeyim albümünün yedek parçasıdır. Kaynaklar:

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Gerekçem ile aynı ve @Berayldz, sizden rica etsem su an "sasta" olanlar komple kapandiktan sonra digerlerini buraya getirebilir misiniz? acelemiz yok:) Boylece son kalanlari daha rahat inceleyelim? Sizin icin sakincasi yoksa tabi:) Kolay gelsin.--Can Je suis là 07.35, 5 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Önceki adaylıklarda belirttiğim gerekçelerle. --justinianus 10.11, 5 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Korsan albümlerin kayda değer olmaması gerekçesiyle.--Gonuldagi mesaj 23.36, 6 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Diğer tüm korsan albüm maddeleriyle aynı gerekçelerle --SplendidSnowLeopard (mesaj) 05.08, 7 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın hızlı kalması yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 14.43, 6 Haziran 2020 (UTC)

Gürcistan Kıpçakları[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Sayfa çeşitli kaynaklardan cımbızla alıntılar yapılarak oluşturulmuş bu kaynakların arasında daha önce kabul edilmiş olduğu için benim de ekleme yapmak istediğim ancak telif hakkı uyarısı aldığım bir kaynak da bulunmakta. Ayrıca sayfa göreceli ve yer yer ansiklopedik olmayan ifadeler içeriyor bu ifadeler düzeltilebilir ancak sayfa bu haliyle sayfayla ilgili tarihsel gelişmeleri yazmaya müsait gözükmüyor ve art niyetli olarak sürekli konu ile alakası olmayan ancak tarihi çarpıtan ifadeler eklenmeye çalışılıyor bu yüzden silinmesi gerektiğini düşünüyorum ve örnek olarak İngilizce Wikipedia sayfasında olduğu gibi geliştirilebilir.--Meambokhe (mesaj) 11.13, 5 Haziran 2020 (UTC)

 • Siz o zaman daha iyi kaynaklarla daha nitelikli bir madde hazırlayın, neden daha önce kabul edilmiş kaynaklı bilgileri silmeye çalışıyorsunuz? Amacınız maddenin daha tarafsız hale gelmesini istemek mi, yoksa görmek istemediğiniz türdeki bilgileri sayfadan temizlemek mi? Ucuz milliyetçilik vs. gibi ithamlarınızın, Vikipedia platformunda yeri yok, burası Twitter'da yapılan atışmaların yeri değildir. Maddeye gelince, Gürcistan'a yerleşen kıpçaklarla ilgili bilgiler ihtilaflı, bu konuda bir uzlaşma yok, sınırlı sayıdaki kaynağa göre çıkarımlar yapılıyor genelde. Gürcü kaynakları sizin için ne kadar objektifse Türk kaynakları da o kadar objektiftir. Gürcü kaynaklarıyla ilgili de ucuz milliyetçilik yorumları yapılıyor. Dolayısıyla, sadece Gürcü tezleri bu konuyla ilgili geçerli kaynak sayılabilir motivasonuyla başlığı temizlemeye çalışmanız zaten pek çok kere devriye tarafından engellenmiş. Vikipedi çok sayıdaki insanın yaptığı değişiklikler sayesinde bir tür denetleme mekanizması görüyor, dolayısıyla siz de diğer insanlarla birlikte maddeyi geliştirmeye odaklanın, yok etmeye değil. Elinizde nitelikli kaynaklar varsa bunu maddeye ekleyin, başkalarının da bu yöndeki çabalarını destekleyin. Maddeyi domine etmeye çalışmayın. Ne kadar çok kişi değişiklik yaparsa o kadar objektif hale gelir.--85.106.102.251 14.22, 5 Haziran 2020 (UTC)
 • Cevap : Maddenin silinmesini istiyorum çünkü Otrok Hanın Slav Kroniklerinde geçen hayatını ya da Gürcü Kıpçak ilişkilerini yazmak mümkün değil bu sayfada çünkü cımbızla alınmış bilgiler olduğu için bir metin bütünlüğü yok. Hayalinizden suçlamalarla yorum yapmak yerine mantıklı bir yorum yapmanız daha iyi olur. --Meambokhe (mesaj) 15.55, 5 Haziran 2020 (UTC)
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Maddenin içeriğinden (yanlış, eksik, taraflı olması vs.) kaynaklı sorunlar nedeniyle silinmesinin istenmesini doğru bulmuyorum. Bu tip durumlarda Tartışma sayfalarını kullanıp (varsa) ihtilaf yaşayan kullanıcıların yapacakları tartışmalar sonucunda varılan karar her ne ise onun uygulanması gerekmekte. Diğer dillerdeki maddelere baktığımda içeriğin kayda değer olduğunu görüyorum, telif konusunda da herhangi bir sorun görünmemekte (şu sayfa ile çakışma var fakat bizdeki giri daha önceden olduğu için muhtemelen o sayfa Vikipedi'den almış). O hâlde silinmesi için bir neden de yok. --justinianus 13.41, 5 Haziran 2020 (UTC)
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Justinianus'un gerekçeleri yerinde. Maddenin "Tartışma sayfası" kullanılması elzemdir ve silinmesine gerek yok.--Can Je suis là 15.28, 5 Haziran 2020 (UTC)
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Maddenin sürekli istismar ediliyor oluşu bir gerekçe değil. -Talhaaisk Dinliyorum? 20.28, 5 Haziran 2020 (UTC)
 • SAS silinsin Her anlaşmazlık yaşadığınızda maddeleri SAS'a taşıyamazsınız, SAS tartışmalarının temeli olmalıdır. Maddenin silinmesini gerekecek bir sistemik yanlılık bulunmuyor. Madde içeriği ile ilgili konuları maddenin tartışma sayfasında tartışınız. @Chansey, SAS'ın temeli oluşmuyor sanıyorum. --[evolutionoftheuniverse] @trwiki 14.23, 6 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 07.34, 10 Haziran 2020 (UTC).

Fişek Enstitüsü[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Madde 2017'den beri KD etiketiyle duruyor. Kaynak araştırdığımda sadece tek bir kaynaktan bir çok haberle karşılaştım diğer kaynaklarda ise sadece adı geçiyor. -Talhaaisk Dinliyorum? 20.32, 5 Haziran 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Aday gösteren olarak. -Talhaaisk ? 23.35, 6 Haziran 2020 (UTC)
 • Yorum Yorum Şöyle iki kitapta bahsi geçiyor. İlkinde kurumun kısa bir tanımı var, ikincisinin ise az bir kısmını görüntüleyebildiğim için çok bir şey göremiyorum. Yaptıkları açıklamalara dair haber kaynaklarını da kullanarak bir ansiklopedik içerik oluşturabiliriz diye düşünüyorum. Kesin olmamakla birlikte kalmasına daha yakınım. --justinianus 12.17, 8 Haziran 2020 (UTC)
 • Yorum Yorum Sayın @Justinianus Eğer yapılabilirse bende kalması yönünde oy vereceğim ama şu an için silinmesi gerekiyor gibi duruyor. -Talhaaisk ? 21.22, 8 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Dün ilgilenememiştim, bugün biraz çalışma yaptım. Bahsettiğim kaynakları ve kurumun kendi sitesindeki bilgileri kullanarak maddeyi geliştirdim. Güvenilir ve bağımsız kaynaklarda geçmesi nedeniyle kayda değerliğin sağlandığını düşünüyorum. --justinianus 09.58, 9 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Gerekli değişiklikler yapılmış. Teşekkürler. -Talhaaisk ? 12.31, 9 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Maddede gerekli çalışmalar yapılmış. Justinianus'a teşekkürler.--Can Je suis là 12.36, 9 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 17.32, 11 Haziran 2020 (UTC)

Awox[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Maddeye 23 Mayıs 2020 tarihinde KD etiketi konmuş. Şirketin kayda değerliğinin tartışılması için SAS'a taşıyorum. evrifaessamesaj 09.14, 7 Haziran 2020 (UTC)

 • Yorum Yorum İçeriğe bakıldığında Can Holding maddesi olsa orada bağlı markalar başlığı altında yer verilmesi yeterli olurdu. Şu haliyle firma sayfasından ayrı, aynı medya kuruluşunun iki medya yapılanmasında bir şekilde haber olmuş. Burada net karar veremiyorum, alınacak kararı da merak ediyorum doğrusu--Muratero 19.29, 7 Haziran 2020 (UTC)
 • Yorum Yorum Awox'tan çok Can Holding ile haberler çıkıyor. Can Holding diye bir madde açılması daha doğru olur gibi :) Can Holding maddesi açılıp bünyesindeki markalar belirtilse örneğin alt başlık Awox diye belirtilse daha iyi olur. Satışları da birçok ünlü sanal alışveriş sitelerinde mevcut. --Bera (mesaj) 21.24, 7 Haziran 2020 (UTC)
 • Yorum Yorum Yanlış anlamadıysam yabancı kökenli bir şirketin Türkiye temsilciliğini (distribütörlüğünü?) Can Holding üstleniyor. Hakkında Fransızca bazı kaynaklar var, @Can bu kaynaklarla ilgili bir yorum yapabilir belki. --justinianus 12.55, 8 Haziran 2020 (UTC)

Birleştirilsin Birleştirilsin Yaptigim kisa arastirmalar sonucunda maddede bulunan bilgiler tamamen yanlis. Bir kere Awox Fransa merkezli bir sirket ve marka adini diger ulkelere satarak distributorluk vermektedir. Bu baglamda @Justinianus hakli. Basta bende ayri bir Turk firmasi sandim fakat oyle degil. @Berayldz'in dedigi sekilde yapmak elzemdir. Can Holding maddesi acilip buradakiler oraya aktarilsin ve alt baslik olarak Temsilciler diye Can Holding'in temsilciligini yaptigi Awox gibi sirketler siralanmasi ve bilgi verilmesi elzemdir.--Can Je suis là 19.03, 8 Haziran 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Araştırdığım kadarıyla yabancı kökenli şirketle maddede bahsedilen şirketler arasında bir bağlantı bulunmuyor. O hâlde maddeyi Türkçe kaynaklarla değerlendirmek gerekiyor. Görebildiğim kadarıyla madde VP:ŞİRKET kriterlerini karşılamıyor. Hatta Can Holding'in bile kayda değerliği şüpheli. Bu nedenle maddesini açıp oraya aktarmak yerine direkt silinmesinin daha uygun olacağını düşünüyorum. --justinianus 15.47, 9 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Fransız şirketiyle alakası bulunmuyor. herhangi bir bağımsız ve güvenilir kaynak mevcut değil.--Can Je suis là 15.56, 9 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Nedenler yukarıda belirtilmiş zaten.----anerka'ya söyleyin 14.00, 10 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 17.35, 11 Haziran 2020 (UTC)

Tekin Türe[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

7 Mayıs 2020 tarihli bir haber haricinde kişiyi konu eden bağımsız ve güvenilir kaynaklara rastlamadığım için kayda değer olmadığı kanaati ve silinmesi talebiyle görüşlerinize sunarım. Dr. Coalmesaj 20.06, 7 Haziran 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin En başta Tekin Türe diye görünce ünlü söz yazarı Ali Tekintüre zannettim :) Ben de sadece 2 kaynak bulabildim, o da kayda değerliği sağlamayan kimdir veya nerede doğdunu belirten [7] bunun gibi. İleride ne olacağı bilinmez ama şu an silinmesinin daha doğru olacağı düşüncesindeyim. --Bera (mesaj) 21.19, 7 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Arama sonuçlarında sadece kişiyle ilgili bir haberin başka sitelerdeki versiyonları ve Ali Tekintüre görülüyor.--Dijkstra·ileti 06.42, 8 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda deger degil. Hakkinda guvenilir ve bagimsiz kaynaklar da mevcut degil.--Can Je suis là 11.35, 8 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğunu gösterir bağımsız ve güvenilir kaynak bulunmuyor. Birbirinin tıpatıp aynısı "eserleri hayranlarıyla buluşuyor" haberleri (ki birisi basın bildirisi) dışında kaynak yok. Hatta bazı kaynaklar direkt Ali Tekintüre'den bahsediyor :). VP:KİŞİ kriterleriyle birlikte, kayda değerliğin sağlanmamış olduğunu düşünüyorum. --justinianus 13.40, 8 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Hakkında yeterli kaynak ve bilgi bulunmuyor.--Gonuldagi mesaj 16.55, 8 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değerlik kriterlerini karşılamıyor. Reklam amaçlı bir görünümü de mevcut. ----anerka'ya söyleyin 11.23, 9 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Dişe dokunur bir kaynak göremedim. BaranEvet dinliyorum 11.46, 9 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Geçerli bir kaynak bulunmamaktadır. Dr.Suskun (mesaj) 17.14, 9 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Kayda değer değil.--Madrox❯❯❯ mesaj? 17.48, 10 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 18.03, 11 Haziran 2020 (UTC)

Nalet Bebe[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Kayda değerlik konusunda etiketlenmiş olması ve "popülerliğin kayda değerlik ile aynı anlam taşımaması" hasebiyle tartışılması gerekiyor. --Gonuldagi mesaj 13.26, 8 Haziran 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğunu gösterir bağımsız ve güvenilir kaynak bulunmuyor. Oyuncu bir film çekmiş (Şahane Hayaller, Vikipedi maddesi yok), bir de Tutunamayanlar dizisinde konuk oyuncu olarak yer alıyor. Film görebildiğim kadarıyla VP:FİLM kriterlerini karşılamıyor, dizideki rolü için de "önemli" denemez diye düşünüyorum. Bu nedenlerle silinmesi bence daha uygun. --justinianus 13.46, 8 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Aday gösteren olarak.--Gonuldagi mesaj 15.23, 8 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Yapılan haberlerin hepsi magazin yönünde ve Şahane Hayaller adlı film ile ilgili. Bu filmin maddesi bile Vikipedi'de yer almıyor ve haberlerde de Nalet Bebe magazin haberleri çıkıyor. Filminin reklamları dışında kayda değer bağımsız bir kaynak da mevcut değil. --Bera (mesaj) 17.16, 8 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Hakkinda guvenilir ve bagimsiz kaynaklar mevcut degil.--Can Je suis là 19.12, 8 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Şu haliyle kriterleri karşıladığını düşünmüyorum.----anerka'ya söyleyin 11.22, 9 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Kayda değer değil.--Madrox❯❯❯ mesaj? 17.47, 10 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. Mevcut tartışmada kullanıcılarımızın sunduğu argümanları; maddede eklenmiş veya eklenmemiş kaynakları, sanatçının albüm ve teklilerini tek tek değerlendirerek gerçekleştirdiğim incelemede; kayda değerliğin sağlanması için gerekli olan kaynakların nicelik ve niteliğinin maddenin Vikipedi'de kalması için yeterli olduğu kanaatiyle tartışmayı kapatıyorum. chansey mesaj? 08.20, 16 Haziran 2020 (UTC)

Hayki[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Hakkinda herhangi bir bagimsiz, tarafsiz ve guvenilir kaynak mevcut degil. Kayda degerliligi mechul. Can Je suis là 19.38, 8 Haziran 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Gerekçeye istinaden, kayda değer olmadığı gerekçeliyle.--Gonuldagi mesaj 20.09, 8 Haziran 2020 (UTC)
 • @Seksen iki yüz kırk beş Şu yorumunuza istinaden bir değerlendirmede bulunabilir misiniz? 1, 2, 3 gibi kaynaklar var Sony Music gibi kayda değer bir şirketle çalışıyor. Yine madde içinde 2 bağımsız kaynak mevcut.--Kingbjelica (mesaj) 20.19, 8 Haziran 2020 (UTC)
4, 5(?), 6, 7--Kingbjelica (mesaj) 22.25, 8 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Aday gösteren olarak. Bittabi sebebine gelirsek: Sunulan 2 kaynak "Tanıtım" bunlar tıpkı oyuncular gibi kendi ajanslarının yaptırdığı haberler. Ne bağımsız ne güvenilir değil. Diğer haber de attığı bir tweet ile ilgili haber. Bu da magazine giriyor güvenilir ve tarafsız değil. Maddeye geçersek: Sunulan 2 kaynaktan biri magazin haberi diğeri de single hakkında reklam haberi. Bunların hiçbiri güvenilir, tarafsız ve bağımsız değil. Aralarından yukarıda denildiği gibi bir tek şirket olarak Sony Music kayda değer bir şirket, Onlardan da 1 tane albümü var şimdilik. Susamam adlı şarkıda diğer rapçilerle birlikte ortak bir çalışma. Bunların hepsini yan yana koyduğumuz zaman kendisi ne VP:MÜZİK ne de VP:KİŞİ'ye göre kayda değer olmadığını düşünüyorum.--Can Je suis là 21.10, 8 Haziran 2020 (UTC)
Buraya 4 kaynak eklenmiş. Gene 2'si röportaj: bunlar bağımsız değil. 1 tane bir şarkının tanıtım haberi ve 1 tane de magazin haberi. Bir tanesi hayko cepkin ile düet yapılmış onun tanıtımı ile ilgili haber. Diğeri de zaten maddede ayrı şekilde sunulan rapçi tartışmasının farklı versiyonu, bu kaynaklar da tarafsız ve güvenilir değil. Klasik "clickbait" haberleri.--Can Je suis là 22.37, 8 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın 2000'lerin başlarından beri müzik yapan bir sanatçı. Arama sonuçlarında bulduğum haberler beni tatmin etti ve zamana yayılı kaynaklar mevcut.--Dijkstra·ileti 11.09, 9 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Sony Music ile çalışan bir sanatçı. Onun dışında hâli hazırda sayfanın içerisinde de kaynaklar mevcut. BaranEvet dinliyorum 11.37, 9 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Beta (rapçi) adaylığıyla aynı seviyede şu an. Albümü mevcut ama bir eleştiri yazısı ya da ödülü falan yok. Rap için zor kabul ediyorum ama adı genellikle Beta'da olduğu gibi başkalarının şarkılarında geçiyor. Haber kaynağı olarak rastladıklarım yaptığı açıklamaya (ki bu müzikle ilgili değil) tepkiler ya da Patron isimli başka bir rapçi ile kavgaları olarak sıralanıyor ki bu da diss atma mantığında olmayan kavgalar, müziğine dair olumlu olumsuz bir eleştiri sağlamış olmuyor. Sony Music tabii ki kayda değer ama kriterlerde en az 2 albüm diyor, tek albümü var bu şirketten. Önceki albümlerinin çıktığı şirketlerse kayda değer değil. ----anerka'ya söyleyin 11.47, 9 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğunu gösterir bağımsız ve güvenilir kaynak bulunmuyor. Var olan kaynaklar artık standart olarak görmeye başladığımız "X kimdir?" türü haberler. Bunun dışında bazı kaynaklarda yalnızca ismi geçiyor. Bazı kaynaklar ise güvenilir olmayan, magazinel kaynaklar. Ayrıca görebildiğim kadarıyla VP:MÜZİK kriterleri de karşılanmamış. Bu yönüyle bana kalırsa şu an için kayda değerlik sağlanmamış durumda, bu nedenle silinmesi gerektiği görüşüne katılıyorum. --justinianus 13.41, 9 Haziran 2020 (UTC)
Hiçbir kaynak x kimdir tarzında değil @Justinianus. Milliyet Sanat bile yükselen rapçi diye röportaj yapacak kadar önemli görmüş, Bir müzisyen hakkında ansiklopedik madde yazsanız albüm haberlerini, röportajlarını kullanırsınız. Burada kişinin mesleki faaliyetleri BirGün gibi bağımsız bir organda haber oluyor, kaldı ki BirGün tık tuzağı haber yapan bir yer değil. Bu haberler ajanslar gönderiyor denmiş, kahinliğe girmiyor mu? Nereden bilebiliriz ki? İsmen geçiyor dediğiniz haber ise PowerTürk FM kaynağı, bir müzisyen maddesi yazılsa elbette bakacağımız ilk yerler buralar olur. Kişinin, VP:KİŞİ'yi de karşıladığı fikrindeyim. Maddeye eklenmiş olan iki kaynak tamamen bağımsız. Sözcü haberi dışında, Akit gazetesi de saldırgan bir başlıkla ele alıyor kişiyi, buradan da12 (aynı haber) görüleceği üzere muhafazakar cenahın sevmediği bir isim. Cumhuriyet ise "İlk günden bu yana yazdığı şarkı sözleriyle dikkat çeken rap müziğinin güçlü kalemlerinden Hayki’nin" diye giriş yaparak kişiyle röportaj yayımlıyor. Demem şu ki kişi müzisyenlik faaliyetiyle eleştirilmiş, kayda değer görülmüş. Böyle haberler herkes için bulunmuyor, bir rapçi için ise daha zor.--Kingbjelica (mesaj) 14.08, 9 Haziran 2020 (UTC)
@MHIRM Türkçe Viki'de müzik alanında önemli katkıları olan bir isim, o aktif olsaydı sunulan kaynakların tam da bir müzisyen maddesinde kullanılabilicek kaynaklar olduğunu daha doğru ifade ederdi. İki farklı dünya görüşünden yayınlar olduğu gibi Milliyet Sanat ve Sony Music gerçeğini de es geçmeyelim.--Kingbjelica (mesaj) 14.11, 9 Haziran 2020 (UTC)
Burada da "Ragıp Aytuğ Tunal'ın “uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak..." şeklinde hakkında haber var, TESAD şöyle bir listede yer veriyor. Bu dergi müzik alanında oldukça iyi yayınlar yapıyor, bu röportaj da ansiklopedik yazımlarda tercih edilebilir. Hürriyet'in müzik eleştirmeni Sinem Vural da 2018'de bu yazısında burada maddesi olan diğer rapçilerle beraber "rap müziğin yükselişe geçmesine neden olan/ sağlam işler yapan" şeklinde bahsediyor.--Kingbjelica (mesaj) 14.31, 9 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Yeteri kadar bağımsız ve güvenilir kaynaklar var ve bu kaynaklar muhtelif atıflarla beraber kişiyi mesleki açıdan ele alıp TRAP içinde önemli bir yere oturtuyor.--Kingbjelica (mesaj) 14.31, 9 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın. Röportajların bağımsız kaynak olmadığı düşüncesi nereden kaynaklanıyor bilmiyorum ancak yönergelerde karşılığı olan bir durum değil. Kayda değerlik açısından kaynakların önemi konuya "dış dünyanın ilgi gösterdiği"ni ortaya koymaktır. Şuradaki yorumum da incelenebilir, geçenlerde @Maurice Flesier de yazmıştı, gazetelerin söz konusu kişiyle bağlantısı yok ki diye. Der.gy, Cumhuriyet ve Milliyet Sanat röportajlarının bağımsız kaynak olarak değerlendirilmemesi için bir neden göremiyorum, kaldı ki bunlar gayet nitelikli röportajlar gibi, röportajı yapan gazetecinin sunduğu bilgiler vs. var her türlü bağımsız olarak değerlendirilebilecek. Kingbjelica'nın sunduğu diğer kaynaklarla birlikte genel kayda değerlik kriteri için yeterli kaynak olduğunu görüyorum. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 00.06, 13 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 18.06, 11 Haziran 2020 (UTC)

Webcam model[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Verilen bilgiler translate'den motomot çevrilmiş gibi duruyor. Ayrıca kavrama ilişkin yeterli bir türkçe terminoloji henüz gelişmiş değil. Daha detaylıca ele alınmalı. İsmetby (mesaj) 11.05, 9 Haziran 2020 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Madde adı tartışılabilir fakat silinmeyi gerektirecek bir dil ve üslup anlaşılmazlığı söz konusu değil. Daha detaylıca ele alınması gereken taslak maddeleri de silmiyoruz. Dr. Coalmesaj 11.53, 9 Haziran 2020 (UTC)
  Yorumum sonrası şu şekilde küçük iyileştirmeler yapmaya çalıştım. Dr. Coalmesaj 11.57, 9 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Son haliyle kalması uygun görünüyor, madde adı sıkıntılı.--Dijkstra·ileti 13.14, 9 Haziran 2020 (UTC)
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Silinme gerekçesinin doğru olmadığını düşünüyorum. İngilizce sürüme bakarsak kayda değer görünüyor. Düzenlenebilir. --justinianus 13.58, 9 Haziran 2020 (UTC)
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Kayda deger.--Can Je suis là 14.38, 9 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Maddeye kaynak ve konuyla ilgili yayınlar ekledim, madde kayda değer. Ad değişikliğine gidilebilir.--Madrox❯❯❯ mesaj? 17.45, 10 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın hızlı kalması yönünde karar verilmiştir. . chansey mesaj? 14.19, 9 Haziran 2020 (UTC)

Demirdöküm[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

KD gerekçesi ile -Talhaaisk ? 12.11, 9 Haziran 2020 (UTC)

Gerekçeniz nedir sayın @Dijkstra ?-Talhaaisk ? 12.34, 9 Haziran 2020 (UTC)
@Talhaaisk Neden kayda değer görmediğinizi belirtebilirseniz ona göre bir yorum yapabilirim. Bu madde için kaynak taraması vs. yapmak sadece zaman kaybı olur.--Dijkstra·ileti 12.41, 9 Haziran 2020 (UTC)
Maddenin reklamvari bir üslupla yazıldığını şimdi fark ediyorum, madde sorunlu fakat aynı zamanda kayda değer.--Dijkstra·ileti 13.44, 9 Haziran 2020 (UTC)
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın 2011 yılından beri açık bir sayfa, üzerinde bir çok değişiklik de bulunuyor. Bu kadar süre sonra silmek için nedeniniz nedir? Hakkında da bir çok tarafsız kaynak görüyorum. --- Paradoksman (MesajKatkılarİstatistikler)
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Maddeleri SAS'a getirmeden önce minik bir google araması yapmakta fayda var. Yeni bir kullanıcı sayılırsınız zamanla daha sağlıklı gözlem yapacağınıza inanıyorum. Hakkında yazılmış akademik yayınlar var.--Pragdonmesaj 12.52, 9 Haziran 2020 (UTC)
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Her "kayda deger" etiketi olan maddeler kayda deger degil diye bir kuralimiz yok. Maddeyi SAS'a tasimadan once ufak bir arastirma yaparak KD oldugunu gorup etiketi de kaldirabilirdiniz ornegin, ben oyle yapiyorum ya da kaynak yoksa kaynak ekliyorum ve KD etiketini kaldiriyorum. Kapatabilirsiniz @Chansey ya da @Superyetkin saniyorum ki.--Can Je suis là 13.21, 9 Haziran 2020 (UTC)
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Söylenebilecekler söylenmiş, fazla tekrarlamaya gerek yok. Yine de kayda değer olduğunu gösterir kaynakların olduğu bariz. --justinianus 14.02, 9 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 15.08, 14 Haziran 2020 (UTC)

Haiti Başkan Yardımcısı[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Madde içeriği birebir Haiti devlet başkanları listesi'nden kopyalanmış. Bazı dillerde de mevcut olan madde baştan düzenlenebilir veya silinebilir diye düşünüyorum, bu haliyle var olmasına gerek yok. Madrox❯❯❯ mesaj? 12.25, 9 Haziran 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin İlgili maddeyle bir farkı yok. Dikkatinizi tebrik ediyorum.--Dijkstra·ileti 13.03, 9 Haziran 2020 (UTC)
  • Belki G9'dan hızlı bile silinebilir. Sonuçta Creative Commons ile korunan bir sitedeyiz.--Dijkstra·ileti 13.07, 9 Haziran 2020 (UTC)
 • Yorum Yorum Kullanıcı sanırım bir liste oluşturmak niyetinde. Daha sabah açılmış bir madde. Biraz zaman verip beklemek sanki daha iyi olurdu. Burada bir başkan yardımcısı listesi oluşturulacaksa onu devlet başkanları listesine aktarırdık. --justinianus 14.06, 9 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Gerekçeye katılıyorum. Ben Haiti Başkan Yardımcısı diye kd bir makam göremedim.--Muratero 09.32, 14 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Gerekce yerinde. O gunden bu yana da herhangi bir calisma yapilmamis, ileride tekrar acilir, yapilir.--Can Je suis là 14.27, 14 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.

SkinCeuticals[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Maddede kullanılan kaynaklarda ismi geçiyor fakat "konu edilmiş" değil. İnternet aramalarında da tahmin edileceği üzere pazarlama ve reklam içerikleri çıkıyor ancak markanın kendi başına kayda değer olduğunu gösteren bir sonuca rastlamadım. Tamamen silinebileceği gibi L'Oréal maddesinde de kısaca bahsedilebilir. Merak edenler için, İngilizce sürümdeki madde de kayda değerlik etiketiyle duruyor. Dr. Coalmesaj 16.36, 10 Haziran 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğunu gösterir bağımsız ve güvenilir kaynak bulunmuyor. Var olan kaynaklar Dr Coal'ın da belirttiği üzere reklam içerikleri. --justinianus 10.28, 11 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Herhangi bir tarafsız ve bağımsız kaynak mevcut değil.--Can Je suis là 18.17, 11 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin gerekçe doğru görünüyor, kaynak taraması yapınca aynı sonuçlarla karşılaştım.----anerka'ya söyleyin 13.58, 12 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. Tartışmaının açık kalmasının kayda değerliğe etkisi bulunmamakta. chansey mesaj?

Ömer Turan[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Hakkında herhangi tarafsız ve güvenilir kaynak mevcut değil. Tek güvenilir kaynak diyebileceğimiz zaten o dönem oynadığı TRT1 kanalının dizi sayfası o da tarafsız ve güvenilir olmuyor. Diğerleri de kopyala yapıştır siteler. Google'dan aratılınca bin tane sayfa çıkıyor bu tarz. Belki televizyon gazetesi sitesi olabilir fakat o da kurtarmıyor çünkü dizinin oyuncularını/karakterlerini tanıtıyor.--Can Je suis là 22.25, 10 Haziran 2020 (UTC)

Silinsin Silinsin Aday gösteren olarak. Can Je suis là 22.24, 10 Haziran 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğunu ispat edecek bağımsız ve güvenilir kaynaklar yok. Son zamanlarda dizilerle ilgili bir(kaç) ajans Vikipedi'de çalışıyor ve böyle zayıf kaynaklı fakat eli yüzü görece düzgün maddeler açıyor sanırım... Dikkatli olmakta fayda var.--NanahuatlEfendim? 23.35, 10 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer kaynak yok ve Ömer Turan olarak aratıldığında gazeteci Ömer Turan çıkmakta. Reklam yapılıyor gibi geldi bana. --Berayldz (mesajkatkılar) 23.51, 10 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Gerekçeye katılıyorum. Dr. Coalmesaj 09.09, 11 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Gerekçeye istinaden.--Gonuldagi mesaj 09.17, 11 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin KD olduğunu kanıtlayan herhangi bir güvenilir kaynak yok.  Baran Ahmet  Talk? 10.11, 11 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğunu gösterir bağımsız ve güvenilir kaynaklar bulunmuyor. Var olan kaynaklar aynı isimdeki başka kişilere ait. Oyuncunun da kayda değer yapımları görebildiğim kadarıyla şimdilik yok. Bu yönüyle VP:KİŞİ de karşılanmıyor. --justinianus 10.56, 11 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Çıkan kaynaklar haberlerin çoğu tamamen başka insanlar hakkında görünüyor, kendisine ilişkin bağımsız kaynak bulamadım. ----anerka'ya söyleyin 14.07, 12 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın hızlı kalması yönünde karar verilmiştir. Kayda değerlik açısından hızlı kalmıştır. chansey mesaj? 20.31, 12 Haziran 2020 (UTC)

Tansu Yeğen[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

2017’den bu yana KD etiketi bulunuyor. --Gonuldagi mesaj 09.10, 11 Haziran 2020 (UTC)

Silinsin Silinsin KD değil.  Baran Ahmet  Talk? 10.08, 11 Haziran 2020 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Çeşitli sitelerde biyografik bilgiler bulunabiliyor. Bunun dışında haber kaynakları da var kendisine atıfta bulunan kitaplar da var. Kayda değer mi bilmiyorum, ama 2008 yılında Stevie Ödülü almış. Tüm bunları bir arada değerlendirdiğimde kayda değer olduğunu düşünüyorum. --justinianus 11.27, 11 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Yaptığım araştırma sonucunda hakkında oldukça bağımsız ve güvenilir kaynak mevcut. Ayrıca @Justinianus da bazı bağımsız ve güvenilir kaynakları eklemiş, ellerinize sağlık. Tekrar @Gonuldagi ve @Baran Ahmet kontrol eder misiniz?--Can Je suis là 19.06, 11 Haziran 2020 (UTC)
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Belirtildiği gibi kayda değerliği karşılıyor. Teşekkürler @Justinianus, @Can --Gonuldagi mesaj 19.10, 11 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Son kez detaylı bir araştırmada haklı olduğunuzu anladım.  Baran Ahmet  Talk? 19.14, 11 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 19.10, 13 Haziran 2020 (UTC)

Kaderimin Oyunu[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Korsan albümlerin Vikipedi'de yeri olmamalı. Kayda değer değil, hakkında bağımsız ve tarafsız kaynak yok.--Can Je suis là 10.33, 12 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Önceki adaylıklarda belirttiğim üzere, kayda değerlik kıstaslarını karşılamadığı için. --justinianus 10.55, 12 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Korsan albüm olması hasebiyle.--Gonuldagi mesaj 12.14, 12 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Burada da söyledim, artık bu albüm maddelerinin bekletmeli sil yapılarak temizlenmesi taraftarıyım.----anerka'ya söyleyin 14.12, 12 Haziran 2020 (UTC)

@Anerka Selam. Ya ben de önceki aday gösterdiğim maddelerde hızlı sil, bekletmeli sil yöntemlerini denedim de Sakhalinio bu tarz maddeleri SAS'a taşımayı daha uygun gördü. Bu sebepten dolayı hızlı sil veya bekletmeli sil yerine SAS'a taşıyorum maddeleri. Daha çok madde var hepsini sununca yeterli araştırma yapılamıyor. Ben de kolaylık olsun diye sadece 3 tane sundum. --Berayldz (mesajkatkılar) 14.45, 12 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 19.10, 13 Haziran 2020 (UTC)

Bir Teselli Ver (albüm)[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Korsan albümlerin Vikipedi'de yeri olmamalı. Kayda değer değil, hakkında bağımsız ve tarafsız kaynak yok.--Can Je suis là 10.34, 12 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Önceki adaylıklarda belirttiğim üzere, kayda değerlik kıstaslarını karşılamadığı için. --justinianus 11.25, 12 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Korsan albüm olması hasebiyle.--Gonuldagi mesaj 12.15, 12 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Burada da söyledim, artık bu albüm maddelerinin bekletmeli sil yapılarak temizlenmesi taraftarıyım.----anerka'ya söyleyin 14.13, 12 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vito Genovese 19.08, 13 Haziran 2020 (UTC)

Musalla Taşı (albüm)[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Korsan Albüm

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Korsan albümlerin Vikipedi'de yeri olmamalı. Kayda değer değil, hakkında bağımsız ve tarafsız kaynak yok.--Can Je suis là 10.34, 12 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Önceki adaylıklarda söylediklerimi tekraren, kayda değer olmadığı kanaatiyle. --justinianus 11.52, 12 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Korsan albüm olması hasebiyle.--Gonuldagi mesaj 12.16, 12 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Burada da söyledim, artık bu albüm maddelerinin bekletmeli sil yapılarak temizlenmesi taraftarıyım.----anerka'ya söyleyin 14.13, 12 Haziran 2020 (UTC)

@Anerka: SAS sonuçları emsal niteliğindedir. Bu kararlardan herhangi birine bağlantı vererek hızlı sildirebilirsin.--Vito Genovese 19.08, 13 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 20.08, 13 Haziran 2020 (UTC)

Spotify'da aylık dinleyicisi en fazla olan Türk rap şarkıcıları listesi[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Kayda değer bir liste olmadığını düşünüyorum. Dijkstra·ileti 13.26, 12 Haziran 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kesinlikle ben de KD olmadığını düşünüyorum. --Tekask1903mesaj 16.10, 12 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Gerekçe yerinde, benim de aday göstereceğim bir sayfaydı.--Kingbjelica (mesaj) 17.55, 12 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Gerekçeye katılıyorum. --justinianus 18.09, 12 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Gerekçeye katılarak.--NanahuatlEfendim? 18.14, 12 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Gerekçeye bende katılıyorum.--Can Je suis là 18.22, 12 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Gerekçeye istinaden.--Gonuldagi mesaj 19.45, 12 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer değil ve verilen rakamda da problem var. Örneğin Patron hakkında verdiği rakamda doğru değil.--Berayldz (mesajkatkılar) 22.35, 12 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Spotify normalde verilerinin dikkate alınması konusunda fikir belirtebileceğim bir müzik servisi, bazı listeleri hakkında haberler bulmak mümkün ve dünya çapında kullanımda olan servislerden. Ancak bu listeyi, maddeyi açan kişi oluşturmuş gibi görünüyor. Haliyle ortada çaba olsa da kaynaklandırmak ya da kayda değerliğini iddia etmek mümkün değil. ----anerka'ya söyleyin 20.00, 13 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Gerekçeye katılıyorum. Dr. Coalmesaj 20.03, 13 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. Halihazırda sunular argümanlar ve bu argümanların ağırlıkları, kişinin faaliyetleri (yapımları, ödül durumu vs.) ve kaynak taramaları beraber değerlendirilerek fikir birliğinin politikalarımız nezdinde kalması yönünde tecelli ettiği kanaatindeyim. Bununla birlikte maddenin kaynaklandırma başta olmak üzere düzenlenmesi şart...chansey mesaj? 09.02, 20 Haziran 2020 (UTC)

Serdar Pehlivanoğlu[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Gün içerisinde maddeyi görüp kaynak taraması gerçekleştirmiştim ve bağımsız güvenilir bir kaynağa rastlamamıştım. Bu sebeple "Bekletmeli Sil" etiketini koymuştum ancak SAS gerektiği belirtildi. Belki gözümden kaçanlar vardır. Topluluk karar versin. Pragdonmesaj 21.35, 12 Haziran 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Sayfayı oluşturan beyefendi kendi sayfasını oluşturmuş otobiyografi yani. Burada kendisi belirtmiş. Beyefendi IMDB'de yer alıyor.Burada belirtilmiş. Ancak haber sitelerinde ise 1, 2, 3, 4 sadece adı geçmiş. Kendisi hakkında yapılmış bir haber veya röportaj bulamadım. Maddeyi oluşturan kişi de zaten beyefendinin kendisi. Kişinin kendisinden bağımsız olarak yazılmamış ve kişinin adının yaygınca tanınır olması gibi VP:KİŞİ kriterlerini sağlamadığını düşünüyorum. --Berayldz (mesajkatkılar) 23.19, 12 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Gerekçe yerinde gözüküyor.--NanahuatlEfendim? 02.12, 13 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kaynaklar KD olduğunu kanıtlar nitelikte değil.  Baran Ahmet  Talk? 08.28, 13 Haziran 2020
 • Yorum Yorum Benimkine benzeyen başka sayfalara da rastlıyorum. Mesela İlker Canikligil. İtiraz edilen sayfayı kendimin hazırlamış olması mıdır? Bu imzasız yazı Lokomotifk (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
  Cevap Cevap Silinme adaylığı için sunulan gerekçe, konunun kayda değer olmayışı; özgül olarak şurada belirtilen ölçütleri karşılamadığıdır @Lokomotifk. Ek olarak, burada sadece Serdar Pehlivanoğlu maddesi tartışılmaktadır; diğer hiçbir madde değil. -- Dr. Coalmesaj 16.34, 13 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Gerekçeye istinaden.--Gonuldagi mesaj 19.54, 13 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Ufak bir taramayla böyle bir ödülünü ve böyle bir başka ödülünü buldum. Ödül almış bir yönetmenden bahsediyoruz. Çok daha azıyla kişilerin maddeleri burada kaldı arkadaşlar, daha geçen haftanın kapanmış SAS'larından örnek verebilirim. Festivalde ödül almış bir yönetmeni niye siliyoruz? Kalsın diyorum ben, festivalde ödül almış olması ve bunun kaynaklandırılabilmesi gerekçeleriyle. Maddenin düzenlenmesi gerekli tabii, bu kaynakların birinin maddede olduğunu bile tarama yaptıktan sonra fark ettim, kaynak şablonları ile konulmamış. ----anerka'ya söyleyin 20.32, 13 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Ödüllü bir yönetmen. Kaynaklar da mevcut, kayda değer. Anerka'nın görüşlerine de katılıyorum.--Can Je suis là 21.41, 13 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Vikipedi:Kayda değerlik (kişiler) kriterlerinde yönetmen ve senarist için ayrı açıklama yok. Ankara Uluslararası Film Festivalinde yöentmenliğini yaptığı film, en iyi film seçilmiş. Tek başına yeterli mi? Yetersiz olduğuna dair kriter olmadığına göre yeterli diye düşünüyorum. Bence "Kayda değerlik (kişiler)"e el atılması gerekiyor yoksa Anerka'nın dediği gibi kişiye göre görüş bildirilme durumu ortaya çıkıyor--Muratero 21.47, 13 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın @Anerka’nın, ödüllü yönetmen olduğunu belirtmesi üzerine kayda değerlik kriterlerini karşıladığını düşünüyorum. Emeğinize sağlık.--Gonuldagi mesaj 02.41, 14 Haziran 2020 (UTC)
Ödüllü bir yönetmen olunca kayda değer olduğu nerede yazmakta @Anerka? @Muratero, kısa filmler yarışmasında "video" ile ödül almış, ancak aynı soruyu sana da yöneltebiliriz. Hemen herkes bir yerlerde bir şekilde ödül alıyor, bu, o kişileri kayda değer yapmamakta. Kişiler için kayda değerlik yönergesi de "Kişinin, önemli sayılan ödüller kazanmış olması"na atıfta bulunuyor. Önemliden kasıt Nobel, Akademi, BAFTA, Grammy'dir; Ankara Film Festivali'nin kısa film bölümünün video kategorisi değildir.--NanahuatlEfendim? 06.01, 14 Haziran 2020 (UTC)
@Nanahuatl Önemliden kasıt BAFTA, Grammy dir nerede yazıyor? Bak sende kafandan böyle olmalı diye yorum yapıyorsun. Ankara Uluslararası Film Festivali kayda değer ise bu festivalde ödül alanı görmezden gelemeyiz. Senin mantığına göre Türkçe vikipediada Türk yönetmen ve senarist maddesi bir kaç kişi haricinde kalmaz. Bence öylede olmalı ancak bunu Vikipedi:Kayda değerlik (kişiler) maddesinde netleştirmeliyiz. Muğlak ve herkesin kafasına göre yorumlayacağı içeriklere sahip kriterlerin acilen elden geçmesi lazım.--Muratero 08.43, 14 Haziran 2020 (UTC)
Cevap Cevap Burada "Kişinin, önemli sayılan ödüller kazanmış olması." demekte, Ankara Uluslararası Film Festivali'nin Kısa film kategorilerinden birinde "En iyi film" ödülünü almış. Önemliden kasıtın bu kadar dar anlamda değerlendirilmesi yönergelerin neresinde yazmaktadır @Nanahuatl? Her ikisi de yorumdur. Ben sizin yorumunuza bu anlamda saygı duyarım, siz bu ödülü geçerli saymayıp fikrinizi değiştirmeyebilirsiniz. Benim de bazı noktalarda fikir değiştirmediğim oldu, ancak herkesin bir yerlerde aldığı ödüller de 1988 yılından beri devam eden ve aynı yıl itibarıyla ödül vermeye başlamış olan uluslararası bir festivalin dağıttığı ödüllerle kıyaslanmamalı bence. Geçerli saydığım ödül sistemi sadece birkaç yıldır ödül veren taraflı biçimde ya da reklam amaçlı olarak kazananları seçen bir yerin ödül sistemi değil neticede. ----anerka'ya söyleyin 09.43, 14 Haziran 2020 (UTC)
@Muratero ve @Anerka. "Önem terazisi"ni alalım ve bir tarada Emmy, Grammy, Akademi, BAFTA; diğer tarafa Ankara Film Festivali kısa film kısmını koyalım. Denk midir? Denk derseniz kabul, orada ödül alan onlarca kişi kayda değer...--NanahuatlEfendim? 19.04, 14 Haziran 2020 (UTC)
@Nanahuatl "Önem terazisinin" bir kefesinde kıyas için neden bu kadar dar kapsam olması gerektiğini açıklamadınız. :) Yönetmenin başarısı neden dünya üzerinde sadece Emmy, Grammy, Akademi, BAFTA alıp almadığı ile belirlensin? Neden ben "önemli sayılan ödüller" açıklamasını dünya üzerindeki 4 ödüle indirgemeliyim? Ben bunlar dışında hiçbir ödülün önemli sayılmadığını düşünmüyorum, sizin terazinizde bunun böyle olabileceğini de kabul ediyorum; daha önce de yazdığım gibi sizin fikriniz ve sizin değerlendirmeniz. Bahsi geçen ödüle dönecek olursak "bu X şirket reklam amaçlı şunu vermeye başladı" ya da "paramı verip de şu ödülü kendime satın aldım" ödüllerinden değil. Tekrar ediyorum, yıllardır düzenlenen bir festivalde dağıtılan ödüller bunlar. Festivalin kayda değer olduğunda hem fikirizdir sanırım. Ben saygıdeğer olduğunu da düşünüp önem terazimde ödülü "önemli" görmekteyim, değerlendirmem de bu görüşüme paralel olarak madde kalsın yönünde olacak.----anerka'ya söyleyin 09.39, 16 Haziran 2020 (UTC)
Önemlilik kavramı göreceli, ancak dünya genelinde yakı uyandıran ve alanının birincisi kabul edilen ödüller ile ulusal çapta dahi kısıtlı olarak tanınan (kısa film kısmından bahsediyorum) ve alanında lider olmayan (Altın Portakal liderdir) bir ödülün denk tutulması... Bilemiyorum Altan.--NanahuatlEfendim? 17.57, 16 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Kayda değer olduğunu gösterir bağımsız ve güvenilir kaynaklar mevcut. Kitap aramalarına bakılırsa kendisinden "kısa metraj filmlerde kaydı gereken genç yönetmenlerden biri" olarak bahsedilmiş. Bununla birlikte aldığı ödüller de hesaba katıldığında kişinin kayda değerlik kriterlerini karşıladığını düşünüyorum. --justinianus 10.07, 15 Haziran 2020 (UTC)
 • Yorum Yorum Genel fikrimde bir değişiklik yok. Kaynaklar sınırlı. Sadece ödül almış olmasından dolayı çok zayıf olarak kalsın diyorum SAS'ı açan olarak. Bence kapatabiliriz artık @Chansey--Pragdonmesaj 08.27, 20 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 18.43, 16 Haziran 2020 (UTC)

Ekrem Saltık[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Son düzenlemelerde de görüldüğü üzere 2012'de maddeyi direkt oluşturan kullanıcı şu anda başka revizyonlarda bulunmaya çalışıyor. Maddenin reklam amaçlı yazıldığını düşünüyorum. Aynı zamanda hakkında yeterli kaynak bulunmadığı ve kriterleri sağlamadığı kanaatindeyim. --Gonuldagi mesaj 18.23, 13 Haziran 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin @Gonuldagi gerekçene katılaraktan reklam amaçlı ve özel bilgiler içermekte. Özgün belgeselleriyle tanınır yazılmış. 1 tane kayda değer belgesel bulamadım. Ayrıca geçmişteki katkılara bakıldığında Burada anonim bir kullanıcı tarafından (oturum açmayı unutmuş olabilir) sadece bu maddeye yönelik değişiklikler yapılmış. Kayda değer bir haber veya belgesel bulamadım. VP:KİŞİ kriterlerini sağlamadığını düşünüyorum. --Berayldz (mesajkatkılar) 19.44, 13 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğunu gösteri bağımsız ve güvenilir kaynak bulunmadığı gibi, VP:AKADEMİSYEN kriterlerinden herhangi birini sağladığını da tespit edemedim. --justinianus 10.43, 15 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Herhangi bir tarafsız ve bağımsız kaynak mevcut değil.--Can Je suis là 11.17, 15 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin KD değil.  Baran Ahmet  Talk? 16.58, 15 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin yukarıdaki görüşlere katılarak..--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 17.00, 15 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Aday gösteren olarak.

@Superyetkin ve @Chansey, yukarıdakiler (8- 12 Haziran’da açılan) ve benim SAS dahil (13 Haziran), aşağıdaki ve yeterince görüş gelen SASlardan bazıları kapanabilir sanıyorum :) Son karar sizlerin elbette. Kolay gelsin.--Gonuldagi mesaj 06.37, 16 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 19.03, 17 Haziran 2020 (UTC)

Gökhan Birben[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Kasım 2019'daki Ermenistan konserine ilişkin aynı içerikli birkaç haber haricinde bir iki "kimdir?", bir iki tane de "ilimizde konser verecek" gibi yüzeysel kaynağa rastladım. Kayda değer olmadığı kanaati ve silinmesi talebiyle görüşlerinize sunarım. Dr. Coalmesaj 20.32, 13 Haziran 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Müzisyen ve müzik grubu kriterlerine bakınca 4. kriterde "Ünlü bir müzik yayın şirketi aracılığıyla en az iki albüm yayımlamış olmalı...." diyor. Kişinin albümlerine baktım, maddede olmayan "Yağmurların Ardındaki Ezgiler" adlı albümü Esen Müzik'den yayınlanmış olduğundan 4. kriteri günümüz itibariyle sağlayamıyor. Bu "Kayda değerlik (müzik)" kriterlerine el atmakta fayda var.--Muratero 21.21, 13 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın İlk albümü de Raks Müzik'ten çıkmış. Buradan görülebilir. Böylece Vikipedi:Kayda değerlik (müzik) kriterlerinden birini karşılıyor. Bunun dışında şuradaki kitapta da yayınladığı şarkı ve albümleri inceleniyor. İlk çıktığı zamanlar kayda değerdi şuan durumları nedir bilmiyorum ama Karnaval.com'da da bahsi geçiyor. --Pragdonmesaj 09.38, 14 Haziran 2020 (UTC)
Düzeltme: Tekrar baktığımda ilk albümün kaset üretimi Raks'mış yapım şirketi Metropol Müzik'miş. Şuradan kontrol edilebilir. Ancak kişi, kayda değer bir alt-kültüre yönelik yayınlarda bahsi geçen biri. Yukarıda verdiğim kitap kaynağında ve burada görülebilir.--Pragdonmesaj 09.50, 14 Haziran 2020 (UTC)
Maddeyi düzenleyip kaynaklandırdım. --Pragdonmesaj 10.50, 14 Haziran 2020 (UTC)
anladığım kadarıyla sizde "4. kriteri günümüz itibariyle sağlayamıyor." diyorsunuz. kayda değer bir alt-kültüre yönelik yayınlarda bahsi geçen biri diye KD olarak kabul edilmeli görüşünüz var. Ancak KD'lik kriterinde "Kayda değer bir alt-kültüre yönelik yayınlarda sıkça bahsi geçmesi." deniyor. Sizin bir alt kültüre yönelik yüksek lisans tezinde, sadece Tulumcu Bülent Bekar tarafından yapılan açıklamadan yapılan alıntının bir bölümünde "Bu 4.parça kemer horonudur bunu Gökhan Birben kardeşimiz bir kasetinde okudu." şeklinde ifade var. yüksek lisans tezinde sıkça bahsi geçmiş değil orada Gökhan Birben'in sanatı da anlatılmıyor. Verdiğiniz kitap alıntısı daha uygun bir örnektir ama tek başına kdliği sağlar mı?Maddede 5. ve 6. kaynaklar aynı sayılmaz mı? ikisinin yazarı da aynı 1. kaynağınızı sitesinden pdfini açmaya çalıştım ama "404 - File or directory not found." uyarısı veriyor. sonradan bakacağım. Tartışmaya açık bir madde, mevcut kriterlerle herkes farklı görüş verebilir. --Muratero 11.21, 14 Haziran 2020 (UTC)
Tartışmaya açık olmasaydı SAS'ta olmazdı :). İlk kaynağı madde üzerinden tıkladığımda bende de aynı problem oldu ama direkt linki kopyalayınca erişebildim. Sorun nereden kaynaklı bilmiyorum. Alt kültüre dair "sıkça bahsi geçmesi"ni yerel kaynakları tarayarak da ulaşabiliyoruz. 5 ve 6 numaralı kaynaklar aynı sayılmaz çünkü iki farklı kitap. Birinde yazar tek başına yazmış diğerinde başka bir yazar da girmiş araya. Bunun dışında Gülbeyaz dizisinin yayınladığı dönem hatırlanırsa seslendirdiği parçalar ulusal radyolarda bolca çalındı bir dönem. İlgili politika dışında zamana yayılmış bağımsız güvenilir kaynaklar da mevcut. Konseri sırasında söyledi bir cümleden dolayı hedef alınmış misal. Yine Türkiyede KD bir ödül olan Altın Kelebek'in aday listesi girecek kadar işler yapabilmiş biri.--Pragdonmesaj 17.48, 14 Haziran 2020 (UTC)
Kişiyi kesinlikle küçümsemiyorum. Sanatçıların kayda değerliği konusu tartışmaya açık olabiliyor. Ben açıkçası "Kayda değer bir alt-kültüre yönelik yayınlarda sıkça bahsi geçmesi." derken Hemşinli olması nedeniyle Hemşin alt kültürü olarak düşünmüştüm. Hemşinli sanatına önemli katkıları nedeniyle sıkça haber olmuş gibi mesela. ingilizce yazılmış kitaplarda da Hemşinli kültürünün şarkılarıyla güzide bir temsilcisinin işlenmesini bekliyordum.Yoksa 53 Gazeteciler Derneği “2014 Başarı Ödülleri” almasını yani Karadeniz müziğini alt kültür diye düşünmemiştim. --Muratero 20.38, 15 Haziran 2020 (UTC)
 • Karadeniz Bölgesi'nde popüler olduğunu biliyorum. Bu popülarite muhakkak kaynaklara yansımıştır. Google aramalarda çok daha fazla kaynak olduğu görülüyor. Bunları tarayacak vakti olanlar KD'liği ispat edecek kaynaklar ortaya çıkaracaktır. Ben, Pragdon'un eklediği kaynakların dahi yeterli olduğunu düşünüyorum. Kalsın.-TheCatcherInTheRyeileti 21.48, 14 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Hakkında yeterince bağımsız ve güvenilir kaynak mevcut.--Can Je suis là 04.18, 15 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Kayda değer olduğunu gösterir kaynaklar mevcut. Bununla birlikte VP:KİŞİ kriterleri de sağlanmış görünüyor. Emeği geçenlere teşekkürlerimle. --justinianus 11.40, 15 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Birçok kaynakta ele alınmış.  Baran Ahmet  Talk? 13.57, 17 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Bir albümü kayda değer şirketten, diğerleri Beyoğlu Metropol Müzik'ten Kazım Koyuncu da albüm çıkartmış ama KD mi şirket emin olamıyorum. Diğer kaynaklarla desteklenişi bana sınırdan kalsın dedirtiyor. Yine de daha kapsamlı bir kaynak bulunabilse güzel olurdu.----anerka'ya söyleyin 14.22, 17 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 18.46, 16 Haziran 2020 (UTC)

Musa Heybet[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

KD'lik kriterlerini sağlayamıyor. silinsin--Muratero 20.44, 13 Haziran 2020 (UTC)

Adalet Bakanlığı'nda Müsteşar Yardımcısı olmak kayda değerlik sağlamıyor. Yargıda Birlik Derneği'nin kurucu üyeleri arasında yer almakta kayda değerlik sağlamıyor. Basın açıklamaları zaten hiç kayda değerlik sağlamıyor. Geçmişte de çok tartışıldı diye hatırlıyorum. Teamül olarak Türkiye'de yargı teşkilatı maddesindeki "Yüksek Mahkemeler" alt başlığında geçen yargı organlarının başkanları ile Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısının KDliği kabul görmektedir. Türkiye için Türkiye Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi, Danıştay (Türkiye), Yargıtay (Türkiye), Sayıştay (Türkiye) başkanları oluyor. Şimdi bu kişi hangi yargı organının şimdiki ve geçmiş başkanı? Öyle basın açıklamaları, buluşma, toplantı,ziyaret vb otuz haber koymanız anlamlı değil, emeğinize yazık.--Muratero 09.09, 14 Haziran 2020 (UTC)

::Aynen basında önemli derecede bahsedilmiş VP:KİŞİ kriterine uymuyor değil mi pardon. --Berayldz (mesajkatkılar) 11.10, 14 Haziran 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğunu gösterir ve hakkında yeterli düzeyde bilgi verir bağımsız ve güvenilir kaynak bulunmuyor. Bizim için önemli olan kaynakta adının geçmesi değil, o kaynakta kişi ile ilgili yeterli düzeyde bilginin olup olmadığıdır. Yoksa elbette basında yer bulacak. Fakat yalnızca yaptığı görevlere, içinde bulunduğu oluşumlara ilişkin bilgilerin olduğu, kendisinden hiç bahsetmeyen ya da ismen bahseden kaynaklar kayda değerlik için değerlendirmeye alınmamalıdır. Ayrıca VP:KİŞİ kriterlerinin karşılanmadığı tespitine de katılıyorum. Bu sayfada yer alan "Kişi hakkında gösterilen ikincil kaynakların konuyu sıradan bir şekilde işlemiş olması kayda değerliği belirlemek için yeterli değildir." ifadesine dikkat çekmek isterim. Buna göre bu kişinin kaynaklarda sıradan bir şekilde işlendiğini ve kayda değerliği göstermediğini, yine hakkında bilgi veren kaynak sayısının azlığı nedenleriyle, genel ve özel kayda değerlik kriterlerinin sağlanmamış olduğu kanaatiyle, silinmesi yönündeki görüşe katılıyorum. --justinianus 16.06, 14 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin VP:KİŞİ kriterlerini karşılamıyor.--Can Je suis là 16.57, 14 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin VP:KİŞİ kriterlerini karşıladığını düşünmüyorum.  Baran Ahmet  Talk? 17.18, 14 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Gerekçe yerinde, her ne kadar unvan sahibi olsa da kriterleri sağlamıyor maalesef.--Gonuldagi mesaj 17.35, 14 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 06.59, 19 Haziran 2020 (UTC)

Kaan Demirdöven[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Kayda değerliğin tespiti ve tartışılması maksadıyla SAS sunulmuştur. chansey mesaj? 11.12, 14 Haziran 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğunu gösterir bağımsız ve güvenilir kaynak bulunmuyor. Görebildiğim kadarıyla VP:KİŞİ kriterleri de sağlanmamış durumda. --justinianus 12.11, 15 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Hakkında tarafsız ve bağımsız kaynak mevcut değil.--Can Je suis là 18.31, 15 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer değil. --Berayldz (mesajkatkılar) 17.42, 16 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Yine bir yazar, bir kitap tanıtımı mevcut haber olarak ama reklam nitelikli. Bir de [şöyle] bir söyleşi (ki bu maddede varmış, bir tane daha röportajlar beraber) ve bir program konukluğu diyeyim. Yeterli değiller, başka kaynak da bulamadım.----anerka'ya söyleyin 14.32, 17 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin KD değil.  Baran Ahmet  Talk? 23.31, 18 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 07.01, 19 Haziran 2020 (UTC)

Metin Işık (müzisyen)[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK
 • Merhabalar. Maddenin KD olmadığını düşünüyorum. Gözümden kaçan bir şey olabilir elbette. Ama korsan albümlerin de bulunduğu Discogs'ta Burada bile bir tane albümü yok. Berayldz (mesajkatkılar) 20.38, 14 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Sanırım "Melek Yüzlü Sahtekar" şarkısı dışında bir etki yaratmamış. Bu şarkının çeşitli yerlerde bahsi geçiyor.[8][9][10][11][12][13][14] Bunun dışında bir de araba kazasıyla ilgili haberlere rastladım. Bir kez de Beyaz Show'a çıkmış.[15]--Dijkstra·ileti 22.03, 14 Haziran 2020 (UTC)
"Ağla Gözüm" diye bir şarkısı da Leyla ile Mecnun'da (41. bölüm) yer almış ve Berkay coverlamış.--Dijkstra·ileti 22.31, 14 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğunu gösterir bağımsız ve güvenilir kaynak bulunmadığı gibi, VP:MÜZİK kriterleri de karşılanmamış gördüğüm kadarıyla. --justinianus 12.54, 15 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Gerekçeye ve Justinianus'e katılarak VP:MÜZİK kriterlerini karşılamadığı gerekçesiyle.--Gonuldagi mesaj 17.48, 15 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Hakkında herhangi bir güvenilir ve tarafsız kaynak mevcut değil. Yukardakı gerekçeler yerinde.--Can Je suis là 18.39, 15 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Bayağı aradım ama 1 tane albümünü buldum. Ödül, eleştiri falan da çıkartamadım. Kaynaklarda da denilen gibi bir şarkısının adı geçiyor. Kriterleri karşılamıyor. ----anerka'ya söyleyin 13.59, 17 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Hakkında yeteri kadar güvenilir ve bağımsız kaynak olmadığı gerekçesiyle.  Baran Ahmet  Talk? 23.34, 18 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj?

Tahsin Özer[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK
 • KD'lik kriterlerini sağlamadığı düşüncesindeyim. Gözümden kaçan olabilir elbette. Bu yüzden oylamaya katılımınızı bekliyorum. Berayldz (mesajkatkılar) 21.21, 14 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Şöyle bir kitapta biyografisi var. Bunun dışında bağımsız ve güvenilir kaynak bulunmuyor. Bu yönüyle VP:KİŞİ kriterini de karşılamıyor. --justinianus 13.15, 15 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Hakkında güvenilir ve bağımsız kaynak mevcut değil.--Can Je suis là 18.43, 15 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Hakkında kaynak bulamadım. ----anerka'ya söyleyin 14.05, 17 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin hakkında herhangi bir kaynak bulamadım.--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 17.34, 18 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 07.26, 25 Haziran 2020 (UTC)

Ayşe Çınar[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK
 • KD'lik veya VP:MÜZİK kriterlerini sizce sağlamakta mıdır? Discogs'tan veya YouTube'dan da inceleyebilirsiniz. (Discogs'ta ismine rastlamadım.) Maddenin tartışılması için oylamaya sunuyorum. Berayldz (mesajkatkılar) 21.54, 14 Haziran 2020 (UTC)
 • Yorum Yorum Burada emin olamadığım bir durum var. Sanatçının iki albümü var: birincisi Pasion Turca diye bir şirketten çıkmış, ama albüm kapağında EMI logosu da var. İkinci albümü ise Arpej Yapım şirketinden çıkmış. Bunları VP:MÜZİK kapsamında ünlü bir müzik yayın şirketi olarak değerlendirirsek kayda değer diyebiliriz, aksi takdirde (ki ben buna daha yakınım şu an) kayda değer görünmüyor. --justinianus 13.46, 15 Haziran 2020 (UTC)
  • Emin değilim ama Pasion Turca menajerlik firması diye biliyorum @Justinianus. Dr. Coalmesaj 23.14, 22 Haziran 2020 (UTC)
@Justinianus, bu konu özelinden yola çıkarak genel bir şey demek istiyorum. Aslında kayda değerlik kriterleri "iki albüm çıkardı, kesin kayda değer o zaman" tarzı bir şey değil. Ben de dahil çoğu kullanıcı buna alışmışız, ancak esasen bu kriterler şunun için var: "kayda değer şirketlerden en az iki albüm çıkarmış, kesin kaynak vardır, o zaman hiç şüphelenmeyelim" tarzı bir anlayışın sonucu :) Bizim Vikipedi'nin "...aşağıdaki kriterlerden en az birini sağlıyorsa kayda değer oldukları kabul edilir" dediği yerde İngilizce Vikipedi "...may be notable if they meet at least one of the following criteria" diyor, biliyor muydun? Ta en baştan kaynaklanan ufak ama çok kritik bir çeviri hatası, hepimizin bu "kayda değerlik kriteri" kavramını hatalı olarak oturtmamız bu tip sonuçlara yol açıyor. Vikipedi:Kayda değerlik (kişiler) mesela açık açık "bu kriterlerin bir veya birkaçının sağlanması da kişinin yer almasını garantilemez" derken bu kısmı bile atlayıp direkt kayda değer kabul ediyoruz. Bir bilinçlendirme yazısı, pratiğe bunu dökme şart. Tıpkı "seçkin maddelerde kırmızı olmamalıdır" gibi, "en az dört cümle yoksa o madde taslak kriterlerini karşılamaz, hızlı silinir" gibi (bu, senin zamanından önceydi, cidden böyleydi) gibi birilerinin mesnetsiz bir şekilde ortaya attığı, yorumlarda göre göre dilden dile kullanıcıdan kullanıcıya yayılan mitler bunlar. Daha önce kayda değerlik kriterlerine, "bağımsız ve güvenilir kaynak" kavramına atıfta dahi bulunulmuyordu silinme tartışmalarında. O yüzden Vikipedi:Bağımsız kaynaklar sayfasını dahi oluşturmuş, kendimce bir bilinçlendirme çabasına girmiştim. Meyvesini verdi mesela bu, birçok kullanıcı bunlara atıf yapmaya başladı. Bu bahsettiğim "kriterler" olayını da yerleştirmek lazım--NanahuatlEfendim? 02.31, 20 Haziran 2020 (UTC)
 • @Berayldz, Discogs, üye olan herkesin değiştirebileceği bir platform olduğundan güvenilir bir kaynak değildir öncelikle. Buna atıfta bulunmasak da olur. Maddenin kayda değerliği konusunda ise kararsız kaldım. Yayımladığı iki albümüne dair kaynak var, "Monica Molina" kaynakları olmasa da olur. Onun dışında elle tutulur bir kaynağa rastlayamadım. Silinmesine daha yakınım.--NanahuatlEfendim? 02.44, 20 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Hakkinda herhangi bir bagimsiz ve guvenilir kaynak mevcut degil.--Can Je suis là 12.56, 24 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 07.07, 19 Haziran 2020 (UTC)

Ali Arslan Kızılçay[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK
 • Silinsin Silinsin KD'lik kriterlerini sağladığını gerçekten düşünmüyorum. Ayrıca sayfada bahsi geçen kişi, Ali Arslan Kızılçay hakkında yazılmış olan bilgilerin neredeyse tamamı yanlıştır (Çalgılar'da Viyolonsel olarak bilgi verip, Mesleklere keman virtüözü yazılması bir örnek yalnızca), bunların yanı sıra son derece kişisel yorumlar, yanlış tarihler ve kaynakları olmayan bilgilerle doludur. Silinmesi yönünde görüş bildirmek istiyorum ve tartışılmasını talep ediyorum.--Dunyakizilcay (mesaj) 18.55, 15 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Yanlış bilgiler belki düzeltilir dedim ancak KD'lik kriterlerini de karşılamıyor.--Pragdonmesaj 19.17, 15 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin KD'lik kriterlerini sağlamıyor ve zaten oğlu olduğunu iddia eden beyefendinin de talebi bu yönde. --Berayldz (mesajkatkılar) 23.39, 15 Haziran 2020 (UTC)
 • Yorum Yorum Hakkında ölüm haberleri dışında bir kaynak bulamadım. Bu yönüyle özel ve genel kayda değerlik kriterlerimizi karşılamadığı düşüncesiyle silinmesi gerektiğini düşünüyorum. --justinianus 10.25, 17 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 08.05, 20 Haziran 2020 (UTC)

Sorgu[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

kayda değer bir müzisyen olmadığını düşünüyorum hatta ben çok rap dinleyen biriyim bu kişinin kim olduğunu bile bilmiyorum Egecik35 (mesaj) 20.01, 15 Haziran 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Gerekçeye katılarak. --Tekask1903mesaj 20.10, 15 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin KD'lik kriterlerini sağlamıyor.--Berayldz (mesajkatkılar) 23.35, 15 Haziran 2020 (UTC)
 • Yorum Yorum Görünüşe bakılırsa sanatçı Dokuz Sekiz Müzik ve Pasaj Müzik gibi kayda değer ve önemli kabul edilebilecek şirketler vasıtasıyla albümler yapmış birisi. Bu yönüyle direkt olarak VP:MÜZİK kriterlerinden birini karşılıyor. İçinde yer aldığı projeler ve çıkardığı şarkılar itibarıyla haberlerde de yer almış bir isim. Kayda değerlik kriterlerinin var olması nedeniyle kalması gerektiğini düşünüyorum. --justinianus 10.46, 17 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Maddeye bakınca @Justinianus ile aynı fikirdeydim fakat bilgileri doğrulayabileceğim bir kaynağa erişemedim. Gerçek ismi de dahil birkaç kombinasyon ile arama yaptım ancak "Sorgu" olarak adının geçtiği 1-2 kaynak haricinde kendisi hakkında bilgi veren bağımsız ve güvenilir kaynak göremedim. Madde içeriğinde verilen bilgiye göre KD olmalı fakat doğrulanabilir olmayınca bir anlamı yok... Eğer bu konuda kaynağa rastlayan olursa ve seslenebilirse gerçekten çok sevinirim. Dr. Coalmesaj 19.12, 17 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Dr. Coal'a katılarak..--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 15.21, 19 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin KD değil.--Madrox❯❯❯ mesaj? 15.56, 19 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. Noktası virgülüne aynı madde G4 + M6’dan hızlı silinmiştir. İleriye yönelik kayda değerlik potansiyeli söz konusu olursa elbette yeniden oluşturulabilir. İki defa silinen bu maddenin geri getirilme talebi olmaksızın benzer harf değişikliği yapmak suretiyle yeniden açılmasının da ısrarlı oluşturma kapsamında değerlendirileceğini belirtelim. chansey mesaj? 12.48, 16 Haziran 2020 (UTC)

Simay Özyigit[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Kayda değerliği tartışılması için sas açıldı. Baran Ahmet (mesaj) 20.06, 15 Haziran 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Madde ilk olarak Simay Özyiğit (yumuşak g ile) Kullanıcı:Siyah Us tarafından açıldı. Maddede Simay Özyiğit'in fotoğrafını Kullanıcı:Munferitkuzgun yüklemişti. 13 Haziran'da silindi. Aynı kullanıcı tekrar açtı, dün tekrar silindi. Bu sefer Simay Özyigit (yumuşak g olmadan) şeklinde Kullanıcı:Munferitkuzgun tarafından açılmış. Ve garip ki silinen maddenin harfi harfine aynı şekilde açılmış yine. Bu başlıkları açan iki hesabın, aynı kişiye ait kukla hesap olduğunu düşünüyorum. (Siyah Us Vikipedi hesabını oluşturduktan sonra Kullanıcı:Kalender77 adlı hesabın profilini olduğu gibi kopyalayıp kendi kullanıcı sayfasına yapıştırmış.) Ayrıca maddenin de kayda değer olmadığını düşünüyorum; hem yazar (Maddedeki tek kitap birçok yazar tarafından ortak yazılmış), hem internet ünlüsü olarak. Köşe yazarı olarak da Milliyet'te 4 yazısı bulunuyor, 2019 yılına ait tamamı. Ücretli bir şekilde kendisini Vikipedi'ye ekletmeye çalışıyor gibi geldi bana. Lawlss (mesaj) 02.54, 16 Haziran 2020 (UTC)
 • Yorum Yorum Söz konusu şahıs instagram fenomenidir , sunucudur, yazardır. vikipedi'de yer alan bir çok kişiden daha çok tanınmaktadır.söz konusu şahsı bizzat tanımıyorum ekşi sözlükte tanıdığım siyah Us aracılığı ile tanıdım kendisine yardımcı olacağımı söyledim.Herhangi bir ücret almadım. Ücret karşılığı yazı giren yazarlar bellidir.Hiçbir suçlamayı kabül etmiyorum. bu maddenin silinemsine sonuna kadar karşıyım. vikipedi kalıplarını kırmalı kapılarını sosyal medya fenomenlerine açmalı. Bu imzasız yazı Munferitkuzgun (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
Sevgili @Munferitkuzgun, Öncelikle burası bir İnternet ansiklopedisidir ve tamamen ücretsizdir. Üstelik biz bu işi para için yapmıyoruz vikipedi gönüllülük işidir. Konuya dönecek olursak lütfen VP:KİŞİ kriterlerini dikkatli bir şekilde okuyun. İyi günler diliyorum.  Baran Ahmet  Talk? 09.48, 16 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin @Chansey bu maddeyi 2 defa Simay Özyiğit olarak zaten KD'lik kriterlerini sağlamadığı için silmiş. @Munferitkuzgun mesele (Sizin değiminizle Vikipedi kalıplarını kırmalı kapılarını sosyal medya fenomenlerine açması) değil, KD'lik kriterlerini sağlamadığından dolayıdır. Zaten KD'lik kriterlerini sağlayan sosyal medya fenomenleri (Enes Batur, Reynmen) gibi isimler Vikipedi'de yer almakta. --Berayldz (mesajkatkılar) 10.55, 16 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 08.07, 20 Haziran 2020 (UTC)

Efecan Dianzenza[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Kayda değerliğinin tartışılması amacıyla SAS'a taşıyorum. evrifaessa ❯❯❯ mesaj 11.55, 16 Haziran 2020 (UTC)

 • Yorum Yorum Kayda değer olduğunu gösterir bağımsız ve güvenilir kaynaklar bulunmuyor. Bir sanatçı ile yaptığı "nefis" düet ve sevgilisiyle evlenip baba olduğu yönündeki copy-paste haberler haricinde bir şey bulamadığım gibi, VP:MÜZİK ya da VP:KİŞİ uyarınca kayda değer olduğunu gösterir bir durum da tespit edemedim. Bu yönüyle silinmesi gerektiğini düşünüyorum. --justinianus 11.07, 17 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kaynaklar bile Survivor Efecan olarak belirtiyor kendilerini, ayrıca girişte survivor yarışmacısı diyor bu bir meslek mi? KD değil.--Madrox❯❯❯ mesaj? 15.57, 19 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin KD olduğuna dair yeteri kadar güvenilir kaynak yok.  Baran Ahmet  Talk? 17.38, 19 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 08.08, 20 Haziran 2020 (UTC)

Weepay[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Kayda değerliğin tespiti amacıyla SAS sürecine alınmıştır. chansey mesaj? 12.59, 16 Haziran 2020 (UTC)

 • Yorum Yorum Tanıtım yazıları dışında bir kaynak bulunamıyor maalesef. Bu yönüyle özel ve kayda değerlik kriterlerinin karşılanmadığı kanaatiyle silinmesinin daha uygun olacağını düşünüyorum. --justinianus 11.20, 17 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kaynakların kayda değerliği kanıtlamak için yeterli olmadığı kanaatindeyim.--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 14.24, 17 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer olmadığı kanaatiyle. Dr. Coalmesaj 19.05, 17 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin KD değil. -Talhaaisk ? 20.53, 17 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Yeteri düzeyde kayda değer değil şu an için sadece reklam amaçlı içerikler mevcut. --Berayldz (mesajkatkılar) 09.34, 19 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Ücretli editör kokusu alıyorum, ayrıca Webtekno ve Donanım haber gibi siteler güvenilir haber niteliğini taşıyan siteler değil.--Madrox❯❯❯ mesaj? 15.59, 19 Haziran 2020 (UTC)

Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Reklam amaçlı sayfa gibi duruyor. Kaynaklar da yeterli değil. --Евунтиаmesaj 22.48, 19 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda bir fikir birliğine varılamamıştır. chansey mesaj? 20.31, 22 Haziran 2020 (UTC)

Ali Fazıl Uluocak[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Kayda değerliği belirsiz. --ToprakM  14.23, 16 Haziran 2020 (UTC)

Burada bir teklif olmuştu lakin hem ilgi görmemişti, hem "VP:KİŞİ yeterli" savıyla reddedilmişti @Muratero. Oradaki tartışmadan esinlenilebilir yeni bir çalışma için... chansey mesaj? 22.53, 20 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Sadece Uyuşmazlık Mah. başkanlığı dahi kayda değer olması için yeterli. --Hattusili (mesaj) 09.14, 17 Haziran 2020 (UTC)
 • Yorum Yorum Bu tip bürokratlar, hukukçular ilgili özel bir kriterimiz yok. Dolayısıyla çeşitli yorumlar yaparak bir tespit yapmamamız gerekir. Kayda değerlik yönergemiz gereği, özel kriterler dışında bakmamız gereken genel kriterimiz de vardır, o da hakkında bağımsız ve güvenilir kaynak bulunup bulunmadığıdır. Bakıldığı zaman, çeşitli kaynaklarda kendisinden ismen bahsedilen, Anayasa Mahkemesinin sitesinde hakkında kısa bir biyografisi bulunan (madde kullanılan kaynağın da AYM sitesinden yararlandığını düşünüyorum) bir şahıs olduğu görülüyor. Bu kaynakların ve bilgilerin pek de yeterli olmadığını, bu nedenle silinmesinin daha uygun olacağını düşünüyorum. --justinianus 11.39, 17 Haziran 2020 (UTC)
İnternetten kaynak bulamamak bir kişinin ansiklopedik olmadığına gerekçe olmamalı. 1976 yılında emekli olan bir kişi yüksek yargı üyesi bir bürokrat hakkında internetten kaynak aramak ve bulamayarak ya da bulduklarına da pek de yeterli değil şeklinde yorum yaparak bu kişi kayda değer değil demek kolay çözüm bulma yolu görünüyor. hakkında bağımsız ve güvenilir kaynak bulunmayan ancak "birinci ve ikinci liglerde en az bir maça çıkmış olan futbolcu" sadece 1 maça çıkarak KD oluyor ise Ali Fazıl Uluocak gibi yüksek yargı organında başkanlık yapmış olan kişinin de ansiklopedik olup olmadığına karar vermek için kriteri ortaya koymamız gerektiğini zaten söylüyorum. Kişi hakkında bağımsız ve güvenilir kaynak bulunup bulunmadığı konusunun anlanış şeklinde de bir çarpıklık var. İnternet medyasında bir şekilde kişi derinlemesine işlenmeden sadece haber olması bile KDlikte yeterlidir mantığına doğru yönelim bence yanlış.--Muratero 12.37, 17 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 20.28, 22 Haziran 2020 (UTC)

Levent Caddesi[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Hiçbir özelliği olmayan cadde. Bilgi kaybı olmaması açısında Büyükdere Caddesi ile birleştirilebilir. Geçtiği tek tek kaynakta da caddenin Büyükdere Caddesi ile kesiştiği yerlerde alışveriş ve iş merkezlerinin olduğu yazıyor. Bahsedilen alışveriş merkezi ve iş merkezlerinin tamamı da Büyükdere Caddesi üzerinde. Ⓛⓐⓩ mesaj 15.19, 16 Haziran 2020 (UTC)

Birleştirilsin Birleştirilsin Ⓛⓐⓩ mesaj 15.21, 16 Haziran 2020 (UTC)

 • Yorum Yorum Tek başına kayda değer olduğunu gösterir bağımsız ve güvenilir kaynak yok. Başka konularla ilgili haberlerde/bilgilerde kendisinden ismen bahsedilen bir cadde. Büyükdere Caddesine aktarılabilecek bir bilgi olduğunu da düşünmüyorum. Doğrudan silinebilir. --justinianus 11.49, 17 Haziran 2020 (UTC)
 • Yorum Yorum Caddelerle ilgili aransa bulunabilecek kaynakların çok olduğunu biliyorum ama Google Kitaplar şu an için bu izlenimi vermiyor.--Kingbjelica (mesaj) 21.03, 19 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 20.26, 22 Haziran 2020 (UTC)

Anatolian Rock Revival Project[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Konu kayda değerliği konusunda değerlendirilmesi için SAS'a taşınmıştır. Sakhalinio (mesaj - e-posta) 07.38, 17 Haziran 2020 (UTC)

 • Yorum Yorum Yeni sayılabilecek bir YouTube kanalı olmalarına rağmen yaptıkları iş takdir ediliyor olmalı ki hakkında birçok kaynak var. Bazıları tanıtımvari olsa da; [16], [17], [18] (röportaj), [19], [20], [21], [22] (röportaj), [23] (bu da röportaj sanıyorum, İngilizce) gibi kaynaklar var. Ansiklopedik bir içerik oluşturulabilir gibi. Üzerinde çalışabilirim, onun için birkaç gün müsaadenizi istiyorum. --justinianus 12.30, 17 Haziran 2020 (UTC)
 • Yorum Yorum Hakkında birçok kaynak mevcut, bu durumda kayda değer olduğunu da düşünüyorum. --Hustle77¿aquí estás?💬 16.44, 17 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Gaia ve BirGün kaynakları oldukça iyi görünüyor, burada sunulan asgari miktarda bağımsız kaynak da var.--Kingbjelica (mesaj) 21.07, 19 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Hakkında bağımsız ve güvenilir kaynak mevcut.--Can Je suis là 10.25, 21 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 05.35, 21 Haziran 2020 (UTC)

Merve Bulut[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

KD değerlendirilmesi için SAS'a sunulmuştur. Can Je suis là 07.56, 17 Haziran 2020 (UTC)

 • Yorum Yorum Kayda değer olduğunu gösterir bağımsız ve güvenilir kaynaklar bulunmamakta. Biyografya'da biyografisi var fakat buradaki bilgiler de her oyuncu için aşağı yukarı aynı bilgileri bulabileceğimiz sitelerden ve "X kimdir?" tarzı bir haberden almış. Oynadığı yapımlar içerisinde de önemli olduğunu düşündüğüm bir rolü bulunmuyor, genellikle yardımcı rollerde oynamış. Bu yönüyle özel ve genel kayda değerlik kriterlerini karşıladığını düşünmüyorum. Silinsin. --justinianus 12.57, 17 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Şu an için KD olmadığını düşünüyorum.  Baran Ahmet  Talk? 13.53, 17 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Justinianus ile aynı gerekçelerle, kayda değer olmadığı kanaatiyle.--Gonuldagi mesaj 22.14, 17 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin - VP:KİŞİ'deki "Kayda değer filmlerde, televizyon ve sahne gösterilerinde ve diğer prodüksiyonlarda önemli rol oynamış olanlar." kısmına uymuyor. Görüyorum ki kendisini ele alan güvenilir kaynaklar da yok.--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 17.29, 18 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin VP:KİŞİ kriterlerini sağlamadığı düşüncesindeyim. --Berayldz (mesajkatkılar) 23.46, 18 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Aday gosteren olarak. Hakkinda herhangi bir bagimsiz ve guvenilir kaynak mevcut degil.--Can Je suis là 10.49, 19 Haziran 2020 (UTC)
 • Kişi, Mucize Doktor'daki Gülin idi galiba. Hakkında bağımsız ve güvenilir kaynak bulamadım; ama ilerleyen zamanlarda maddeyi tekrar açacağız gibi. --aniladiguzel (mesaj) 09.53, 20 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 06.02, 21 Haziran 2020 (UTC)

Kök (müzik grubu)[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

KD değerlendirilmesi için SAS'a sunulmuştur. Can Je suis là 07.57, 17 Haziran 2020 (UTC)

 • Yorum Yorum Görebildiğim kadarıyla özel ve genel kriterleri karşılayan bir grup değil. İki tane röportaj ve şöyle bir biyografi haricinde bir şey bulamadım. Şu an için silinmesine daha yakınım. --justinianus 13.09, 17 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin KD değil. --Tekask1903mesaj 20.46, 17 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Justinianus ile aynı gerekçelerle, kayda değer olmadığı kanaatiyle.--Gonuldagi mesaj 22.15, 17 Haziran 2020 (UTC)

* Silinsin Silinsin Justinianus gibi ben de silinmesi gerektiğini düşünüyorum.--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 10.42, 18 Haziran 2020 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 12.14, 20 Haziran 2020 (UTC)

Imran Nazar Hosein[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

KD değerlendirilmesi için SAS'a sunulmuştur. Can Je suis là 08.04, 17 Haziran 2020 (UTC)

 • Yorum Yorum İngilizce Vikipedi'deki kaynaklar oldukça az görünüyor. İnternette özellikle "Imran Hosein" diye aratınca gerek kitap kaynaklarında, gerek haber kaynaklarında, gerekse diğer kaynaklarda oldukça doyurucu içerikler var. Bu yönüyle kayda değer olduğunu ve kalması gerektiğini düşünüyorum. --justinianus 13.31, 17 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Justinianus'un gerekcesine binaen--Can Je suis là 10.51, 19 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 07.28, 25 Haziran 2020 (UTC)

Beşir Derneği[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Maddede Ocak 2017'den beri duran bir kayda değerlik etiketi var. Daha önce 1 kez silinmeye aday gösterilmiş ama görüş birliği oluşmamış.--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 12.43, 18 Haziran 2020 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Dernekle ilgili basın açıklamaları, yardım faaliyetleriyle ilgili bazı haberler var ancak derneğin işlendiği ya da kayda değer bir faaliyetiyle ile ilgili anlatım göremedim.--Muratero 06.01, 19 Haziran 2020 (UTC)
 • Yorum Yorum Kitap aramalarında dernekten bahseden kitaplar var. Bunları haberlerle birleştirerek ansiklopedik içerik oluşturabilir. Çoklu bağımsız ve güvenilir kaynak olması nedeniyle kalması gerektiğini düşünüyorum. --justinianus 12.20, 19 Haziran 2020 (UTC)
Örnek bir link verebilir misiniz?--Muratero 08.20, 20 Haziran 2020 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Kitaplar bolumunde aratinca dernek hakkinda baya bilgi bulunabiliyor.--Can Je suis là 12.50, 24 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 11.07, 23 Haziran 2020 (UTC)

Kemal Atakay[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Maddede Ocak 2017'den beri duran bir kayda değerlik etiketi var. Kayda değerliğinin tartışılması için SAS'a taşıyorum. evrifaessa ❯❯❯ mesaj 12.47, 18 Haziran 2020 (UTC)

 • Kalsın Kalsın İngilizce ve İtalyanca'dan yaptığı çeviriler önde gelen yayın evleri tarafından yayınlanıyor. Özellikle şiir çevirisinde az sayıdaki çevirmenden biridir.--Cem Altınel (mesaj) 09.10, 19 Haziran 2020 (UTC)
 • Yorum Yorum Kayda değer olduğunu gösterir bağımsız ve güvenilir kaynak bulunmuyor. Var olan kaynaklar kişinin çevirmenliğini yaptığı kitapta kendisine yapılan atıflardan ibaret. Bir de çevirdiği kitaplardan birinde biyografisi yer alıyor ki onu da bağımsız olarak kabul etmek mümkün görünmüyor. Bu yönüyle silinmesine daha yakınım. --justinianus 12.45, 19 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin. Kişiyi ele alan bir tane dahi bağımsız kaynak bulamadım. Justinianus'un da dediği gibi ismi geçen kaynaklarda sadece kitabın ismi ve çevirmen olduğu için kişinin ismi geçiyor, örnek olarak "KÜNYE: Pezzettino, Leo Lionni, Çev: Kemal Atakay, Elma Yayınevi, 2016, 40 Sayfa." gibi. Maddenin şu halinde bulunan kaynaklarda da kişi direkt olarak ele alınmadığı için ve bu kaynakları VP:GÜVEN kapsamına alamayacağımız için maddenin silinmesi gerektiğini düşünüyorum.--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 14.32, 19 Haziran 2020 (UTC)
 • Yorum Yorum Atakay, bir futbolcu ya da dizi oyuncusu gibi popüler bir kişilik değil. Vikipedi’nin Türk çevirmenler kategorisinde yer alan pek çok usta çevirmen gibi yalın bir kişiliği var. Yazarlar yazıları ile, oyuncular oyunları ile, ressamlar resimleri ile, fotoğrafçılar fotoğrafları ile, danscılar dansları ile müzisyenler besteleri ya da icraları ile çevirmeler de çevirileri ile kendilerini ifade eder. Gerçek sanatçıların sürekli ortada gözükerek ilgi odağı olma gibi bir kaygıları genelde yoktur. Nitelik ve nicelik olarak Atakay’ın çevirileri onu fazlasıyla kayda değer yapıyor. Ayrıca çeviri ile ilgili yapılan toplantı ve söyleşilerde de ismini görüyoruz. Maddeye birkaç kaynak ekledim.--Cem Altınel (mesaj) 15.39, 19 Haziran 2020 (UTC)
 • Eklediğiniz kaynaklardan biri Blogspot'ta barınan kişisel bir blog, diğeri ise ceviribilim.com isimli bir site. Çeviribilim adlı sitenin VP:GÜVEN kapsamında olduğu konusunda kuşkularım olsa da diğer eklediğiniz kaynaktaki kişisel blog'un VP:GÜVEN kapsamında olmadığından eminim. Madde şu haliyle güvenilir kaynaklardan yoksun geliyor bana. Kendi yaptığım kaynak taramasında da açıkçası bir şey bulamadım. Benim görüşüm hala maddenin silinmesi yönünde.--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 15.43, 19 Haziran 2020 (UTC)
 • @Evrifaessa Bürokrasi ve teknokrasi açısından bakıldığında haklısınız. Aynı bakış açısısıyla Türk çevirmenler kategorisindeki çevirmenlerin yarısını silmemiz gerekir. Bu da Türkçe Vikipedi’yi popüler dizi oyuncusu ve başta futbolcu olmak üzere çeşitli popüler sporcuların bilgi kaynağı yapmak gibi bir tuzağa sürükler bizi.Cem Altınel (mesaj) 18.34, 19 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğunu ispat edebilecek bağımsız ve güvenilir kaynaklar yok. Güvenilir olmayan blog kaynağı zaten içeriğini Vikipedi'den almış :)--NanahuatlEfendim? 03.29, 20 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Hakkında bağımsız ve güvenilir kaynak mevcut değil.--Can Je suis là 10.30, 21 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 07.30, 25 Haziran 2020 (UTC)

Kütahyalı Şerif Mehmed Efendi[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Maddede Ocak 2017'den beri duran bir kayda değerlik etiketi var. Kayda değerliğinin tartışılması için SAS'a taşıyorum. evrifaessa ❯❯❯ mesaj 12.48, 18 Haziran 2020 (UTC)

 • Yorum Yorum Kayda değer olduğunu gösterir bağımsız ve güvenilir kaynak yok. Kendisi ve babasından ismen bahseden Kütahya İl Yıllıkları var, bunlar haricinde sadece bir makalede zamanında bir lisede hangi dersi verdiğine dair bir tabloda adı geçiyor. Bunlar haricinde bir kaynak yok. Aynı isimde başka kişiler var, onlara dair bilgilerle karıştırılmasın. --justinianus 13.08, 19 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Hakkinda bagimsiz ve guvenilir herhangi bir kaynak mevcut degil.--Can Je suis là 14.13, 24 Haziran 2020 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Justinianus'un dedikleri yerinde gözüküyor, kendisine katılıyorum.--NanahuatlEfendim? 19.13, 24 Haziran 2020 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. chansey mesaj? 07.32, 25 Haziran 2020 (UTC)

Mavi Sahne[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · FENS · JSTOR · NYT · VK

Maddede Ocak 2017'den beri duran bir kayda değerlik etiketi var. Kayda değerliğinin tartışılması için SAS'a taşıyorum. evrifaessa ❯❯❯ mesaj 12.49, 18 Haziran 2020 (UTC)

 • Yine burada görülebileceği üzere maddede bahsedilen "Mavi Sahne"'nin bahsettiğim "Anadolu Efes Mavi Sahne" ile alakası yok. Hatta sanırım maddede bahsedilen gruba ait olan bu Twitter hesabının biyografisinde "kapanmıştır" yazıyor ama buradan görülebileceği üzere "Anadolu Efes Mavi Sahne" oluşumu kapanmamış ve 23 Ocak 2019'da da bir etkinlik gerçekleştirmiş. İki "Mavi Sahne"nin farklı oluşumlar olması muhtemel bence. Tiyatro konusunda bilgili arkadaşların yorumu güzel olurdu.--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 13.07, 18 Haziran 2020 (UTC)
 • Yorum Yorum Bulabildiğim kaynaklar şunlar; [35], [36], [37], [38] (röportaj, bahsi geçiyor)