Kullanıcı mesaj:Uğurkent

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Kullanıcı:Uğurkent/Çalışma

Vikipedi'ye Hoşgeldiniz![kaynağı değiştir]

Vikipedi'ye hoşgeldiniz

Merhaba Uğurkent. Herkesin katkıda bulunabildiği Özgür Ansiklopedi Vikipedi'ye hoşgeldiniz!

  • Aklınıza takılan sorular varsa ve danışma gereği duyuyorsanız yardım ve sıkça sorulan sorular sayfalarına bakabilirsiniz. Ayrıca sorularınızı Danışma masası ve Köy çeşmesinde de belirtebilirsiniz. Maddelerde değişiklik yapmak için bu sayfaya ve bu sayfaya bakmanızda yarar var. Ses, animasyon, fotoğraf, vb. dosyaları Vikipediye yüklemek için önce mutlaka bu sayfayı okumalısınız. Vikipedistlerle mesajlaşmak isterseniz size her konuda yardımcı olmak isteyeceklerdir. Mesaj atmak istediğiniz kullanıcının mesaj sayfasına girip, üstteki "+" butonuna tıklayıp, çıkan değişiklik sayfasında konuyu, mesajı yazıp sonunda da 4 tilde ile (~~~~) imza atmayı lütfen unutmayınız!
  • Telif politikalarımız sebebiyle Vikipedi'ye telif hakkı saklı başka bir kaynakta var olan metinleri eklemiyoruz. Bunların içerdiği bilgileri ancak kendi cümlelerimizle buraya yazabilir ve onları kaynak gösterebiliriz. Lütfen başka site, kitap veya dergilerden Vikipedi'ye bilgi kopyalamayınız.

Unutmayın![kaynağı değiştir]

  • Maddelere imza atmayınız, maddelerde reklam yapmayınız, e-posta ve telefon numarası gibi özel bilgilerinizi paylaşmayınız. Kendinizi tanıtabilmek için kullanıcı sayfanızda Babil şablonlarını kullanabilirsiniz.
  • Aynı kişiye ait birden fazla hesabın ya da farklı kişilere ait olsa bile birden fazla hesabın tartışmalarda avantaj sağlamak amacıyla birlikte hareket etmesinin Kuklacılık olarak değerlendirileceğini ve bunun yasak olduğunu unutmayın. Politika ve yönergeleri okuduysanız, değişiklik yapmayı ve Vikipedide neler yapabileceğinizi artık biliyorsanız cesur olun ve değişiklik yapmaya başlayın!...
Haydi kolay gelsin!

ki bl 19:48, 9 Şubat 2011 (UTC)

Graumann[kaynağı değiştir]

Graumann sayfasını kayda değer bulmamanız elektronik müziğe bakış açınızın farklı olmasından dolayıdır. Lütfen tekrar değerlendirin. Bu imzasız yazı SarahOzdal (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Öncelikle Vikipedi'ye hoşgeldiniz. Elektronik müzik ile aramda bir sorun yok, ben Vikipedi'nin kurallarına göre yazmış olduğunuz maddeyi sildim. Sizin de Vikipedi:Kayda değerlik (müzik) uyarınca müzisyenlerin Vikipedi'de yer alması için gereken kıstaslara bakmanızı tavsiye ederim. --Uğurkentmesaj 18.18, 16 Ocak 2020 (UTC)

Örneğin kendisinin gazetede haberi var. Onedio'da kendisinden bahsedildi. Popülerlikle bağdaştıralamayacak bir janrada müzik yapıyor. Uluslararası portallarda kendisi hakkında yazılar mevcut. Ve ülkemizi prodüksiyon anlamında iyi plak şirketleriyle çalışarak müziğiyle temsil ediyor. SarahOzdal (mesaj) 19.55, 16 Ocak 2020 (UTC)

Sizi anlıyorum verdiğiniz linklerde bahsedilmiş ama biz daha çok Vikipedi:Güvenilir kaynaklarca değinilen içerikleri kaynak olarak eklemeliyiz. Vikipedi'nin belli başlı kuralları vardır, örneğin bugün kayda değer olmayan kişi, birkaç yıl sonra hakkında kayda değerliğini ortaya koyacak daha çok içeriğin çıkması sonucunda Vikipedi'de yer alabilmektedir. Çok ünlü olup Vikipedi'de yer almayan insanlar da var keza. Çünkü popülerlik ile kayda değerlik aynı şeyleri ifade etmez. Bu bağlamda tavrımın subjektif olmadığını bir kez daha belirtmek isterim. --Uğurkentmesaj 20.05, 16 Ocak 2020 (UTC)

Kayda değerlik bakış açınıza dünyaca ünlü Armin Van Buuren'in şovundan bir link ile destek vermek istiyorum. Örneğin Suat Aydoğan'dan veya Erdem Kınay'dan bu sanatçının ne farkı var? Onlar gibi eser üretmekte ve uluslararası çalışmakta. Graumann Beatport satış kanalında Top 100'e ve Itunes'ta Fransa'da dans kategorisinde 7.sıraya yerleşmiş çalışmalara da sahip bir sanatçı. Fiziksel anlamda CD'si de bulunmakta ve dijitalde albümü de var. SarahOzdal (mesaj) 20.39, 16 Ocak 2020 (UTC)

SarahOzdal, kayda değerlik ölçütlerine göre genel olarak müzisyenlerin yaptığı eserlerin ulusal veya uluslararası bir müzik listesinde bir yer edinmiş olması, en az iki albümünün ünlü bir müzik şirketi aracılığıyla yayınlanmış olması, önemli bir ödül kazanması, ulusal yayın yapan tv veya radyo kanallarında kendisinin veya eserlerinin en az yarım saat işlenmesi gerek diyor. Verdiğiniz bağlantıdaki kişiler gördüğüm gibi bunlardan en az birini karşılıyor. Ulusal müzik listelerine girmiş eserlere de katkıları var. Belirtiğiniz müzik satış kanallarında müzisyenin Top100 ve 7. girmiş olduğunu söylüyorsunuz. Bunları araştırdığımda bu bilgiler ilgili platformlarda veya başka bir yerde bunun için kaynak bulamadım. Bu müzik satışı kanallarındaki yeri, müzik listesi yerine sayılabilir mi bilemiyorum. --Uğurkentmesaj 11.34, 17 Ocak 2020 (UTC)

The Ants isimli parçasının Tomorrowland 2017 Main-Stage'de Aly&Fila tarafından çalınması da mı bir başarı sayılmıyor? Dakika 1:05:51'de çalmakta. Ayrıca kendisinin çıkardığı tekliler Armada Music, Traum Schallplatten, Steyoyoke ve Sony Music gibi etiketlere sahip.

The Ants isimli parçasının Tomorrowland 2017 Main-Stage'de Aly&Fila tarafından çalınması bu müzisyeni kayda değer yapmaz. Belirttiğiniz üzere Armada Music'in yayınladığı dediğiniz parça Oriental Nights - JEE Productions adıyla yayınlanıyor; Steyoyoke kayda değer bir müzik şirketi değil, Sony Music adıyla yayınlanan dediğiniz parça ise orijinal adıyla My Head - FSOE UV Productions altında yayınlanıyor. Kayda değer müzik şirketi sayabileceğimiz eser olarak sadece Culm - Traum Schallplatten kalıyor. --Uğurkentmesaj 14.06, 17 Ocak 2020 (UTC)

Uğurkent, yayın ve dağıtım haklarının Armada Music ve Sony Music olduğu apaçık ortada. Bilmediğiniz konu hakkında olumsuz bir değerlendirme yapıyorsunuz. SarahOzdal (mesaj) 14.35, 17 Ocak 2020 (UTC)

Tekrardan baktım da JEE Productions ile Armada Music arasında bir ortaklık söz konusu galiba. Sony Music'teki ise Aly & Fila'nın remixi olduğu için doğrudan bu parça sadece FSOE UV Productions tarafından yayınlandığı için aldım. --Uğurkentmesaj 16.13, 17 Ocak 2020 (UTC)

Uğurkent, parça Aly Fila remixi değil albüm içerisindeki tekli, Sony Music tarafından yayını ve dağıtımı gerçekleştirildi. Lütfen silinen sayfayı tekrar açınız. Gerekli kanıtları gösterdiğimi düşünüyorum. SarahOzdal (mesaj) 17.29, 17 Ocak 2020 (UTC)

Açıklamalarınız için teşekkürler, benim hala tam olarak kayda değer olmadığına dair bazı çekincelerim var. İsterseniz sayfayı tekrar açabilirsiniz. --Uğurkentmesaj 19.21, 17 Ocak 2020 (UTC)

Captain bradley[kaynağı değiştir]

merhaba, captain bradley engelli ve kuklacılık sebebiyle erişimi kaldırılmıştı. Hem kullanıcı profilinin hem mesaj sayfasının temizlenmesi beni mutlu eder. "Google aramasıyla ulaşılan bu sayfanın gözükmesini istemiyorum, zaten engelli olan bu hesabın kişisek kullanıcı sayfasını temizliyorum." diye açıklama yaptım fakat spam olarak algılanmış belli ki. --195.142.69.20 18.34, 16 Ocak 2020 (UTC) -Kullanıcı mesaj:Captain Bradley" -Kullanıcı:Captain Bradley

Merhabalar, ben sizin captain bradley olup olamadığınızı bilemem. Bu yüzden sayfayı sizin isteğinize göre silmem mümkün değildir. --Uğurkentmesaj 18.40, 16 Ocak 2020 (UTC)

-Tekrar merhaba, son değişikliğin (Bir önceki IP adresi ile erişimi kısıtlanmış profile girdim ve mesaj sayfasını temizledim fakat kısıtlama sebebiyle profil sayfasını düzenleyemiyorum ve 1 günlük IP engellemesi yedim) kimliğimi kanıtladığını düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi akşamlar.

Söylediğim gibi sayfayı silmeyeceğim. Sizin hala o engelli kullanıcı olduğunuza dair şüphelerim var. Başka hizmetliler de silebilir kısaca. --Uğurkentmesaj 18.57, 16 Ocak 2020 (UTC)

Üstat[kaynağı değiştir]

Hoşgeldin Theoden, son değişikliklerde görünce bir selam vereyim dedim. Umarım iyisindir. Eski dostlar da engel kalkınca hemen gelivermiş. :) Umarım bu zor süreçlerden bir daha geçmeyiz. Kolay gelsin. --Uğurkentmesaj 20.25, 19 Ocak 2020 (UTC)

Merhabalar Uğurkent, teşekkür ederim nezaketin için. İyiyim, sen de iyisindir umarım. :) VPN'le mücadele etmek çok yorucuydu gerçekten, şuan bu özgürlüğü tadıyor olmak çok zevkli ve aynı temennileri ben de paylaşıyorum. Sevgiler. :) --Théoden ileti 20.34, 19 Ocak 2020 (UTC)

Kayda değerlik[kaynağı değiştir]

Kayda değer olmadığı gerekçesiyle Çerkes sülale sayfası silinmiş. Çoğu sülaleyi ekleyecektim. Çerkeslerde sülale 2. en önemli şey olabilir. Bu sülaleler geçmişte toprak yönetmiş birnevi hanedanlardır. İngilizce vikipediye girin Çerkes sülalelerini görebilirsiniz. Niye böyle bir şey yapılmış anlamış değilim. -Patlichan (mesaj) 21.06, 20 Ocak 2020 (UTC))

Kayda değerliğini bilmemiz için kayda değerliğini ispat edecek güvenilir kaynaklar kullanarak makaleyi yazmalıyız. Maddeyi yazdığınızda bir cümlelik bilgi vardı ve maddede hiçbir kaynak yoktu. Sülaleler belki Çerkesler için önemli bir kurum olabilir fakat bunu ansiklopedik bilgi haline gelmesi için ansiklopedik bir dille yazılması gereklidir. Bilgilerin İngilizce Vikipedi'de yer alması Türkçe Vikipedi'de yer alabileceği anlamına gelmez. Bu maddede de ,Lmaf Sülalesi, yaptığınız gibi kaynakça kısmında Vikipedi maddelerini kullanmıyoruz. Maddelere kaynak gösterme kısmında Vikipedi:Kaynak göstermeye bakmanızda fayda vardır. --Uğurkentmesaj 10.45, 21 Ocak 2020 (UTC)

Olcay Kutluca[kaynağı değiştir]

Merhaba, Ben Ugurcan Yargıç Wikipedia Yazarlardan birisiyim. Olcay Kutluca Adlı Şahıs Vikipedide olmadığı için yazı yayınladım neden silindi? Cevabinizi Bekliyorum Bu imzasız yazı Ugurcan48 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Oluşturduğunuz madde Vikipedi:Kayda değerlik (kişiler) kriterlerini sağlamalı ve Vikipedi:Güvenilir kaynaklar kullanarak yazılmalıdır. Madde her ikisini de karşılamadığı için silinmiştir. Mavi renkteki linklere bakmanızı tavsiye ederim. --Uğurkentmesaj 11.26, 21 Ocak 2020 (UTC)
Alanında en iyi birisi ve haberleride var. Nasil kayda değer değil? Ugurcan48 (mesaj) 12.50, 21 Ocak 2020 (UTC)
Alanında en iyisi derken bile bir ansiklopedide yer alması için objektiflikten uzak bir değerlendirme yapıyorsunuz, Vikipedi'de bir kişinin yer alması için alanının en iyisi olması gerekmemektedir. Güvenilir kaynaklarca bu kişinin kayda değerliğini ispatlamak gereklidir. Ayrıca madde de bu kişinin kayda değer olabileceğini gösteren herhangi bir kaynak da yoktu. --Uğurkentmesaj 13.46, 21 Ocak 2020 (UTC)

sayfa silinmesi[kaynağı değiştir]

merhaba sayfayı neden sildiğinizi öğrenebilirmiyim? Footballexpertt (mesaj) 15.38, 21 Ocak 2020 (UTC)

Öncelikle açmış olduğunuz sayfa İngilizce idi. Kayda değerlik kriterlerine göre futbolcuların herhangi bir ülkenin en yüksek profesyonel 1. ve 2. liginde en az bir maç oynaması ya da profesyonel liglerde önemli bir başarı elde etmesi gerekmektedir. Bu bilgilerin de güvenilir kaynaklar kullanılarak yazılması gerekmektedir. Bu futbolcunun maddesinde bu bilgileri ortaya koyacak herhangi bir kaynak göremedim. --Uğurkentmesaj 22.17, 21 Ocak 2020 (UTC)

SOPE[kaynağı değiştir]

SOPE (BTS) sayfamı neden sildiğinizi sorabilir miyim acaba? Ben oluşturduğum sayfanın madde 8'e uygun olduğunu düşünüyorum. Size sayfamın uygun olmadığını düşündüren şey nedir? Sope9493 (mesaj) 16.42, 21 Ocak 2020 (UTC)

Oluşturduğunuz maddeler hiçbir güvenilir kaynak bulundurmamakta ve ansiklopedik bilgi taşımamaktadır. Verdiğiniz linkler YouTube, Twitter ve Vlive'dir, bunlar doğrudan güvenilir kaynak sayılmamaktadır. Maddede grubun nasıl kurulduğundan, kimi örnek aldığından yayınlanmayan şarkısına kadar her şeyi anlatmışsınız. İçerik yazarken ansiklopedik olmayacak fazla bilgileri çıkartmalısınız. Ayrıca kayda değerliğini ispat etmek için güvenilir kaynaklar kullanmalıyız. Sope ayrı bir madde olacak gibi pek fazla ansiklopedik bilgi içermemektedir. Bunun yerine güvenilir kaynaklar kullanarak BTS sayfasında alt başlık açabilirsiniz. --Uğurkentmesaj 22.17, 21 Ocak 2020 (UTC)

Uyari Hk.[kaynağı değiştir]

Kusura bakmayin hocam dalginlik. Halettim. Iyi vikilemeler--Lucky Lucianom 14.17, 26 Ocak 2020 (UTC)

@Erhfb Bizim yaptığımız uyarı değildi. Estağfurullah. Olur öyle hatalar. --Uğurkentmesaj 14.25, 26 Ocak 2020 (UTC)

Gelişme?[kaynağı değiştir]

Maddenin silinmesiyle ilgili mi? Anlamadım ne gelişmesi? Perencal (mesaj) 00.40, 27 Ocak 2020 (UTC)

@Perencal, kaynakları bulunca ekleyeceğim demişsiniz de onunla ilgili. --Uğurkentmesaj 10.52, 27 Ocak 2020 (UTC)
Elazığ’da oturuyorum ve şu sıralar pek fırsat olmuyor.

I. Frederick[kaynağı değiştir]

Merhabalar Omerfaruk16, I. Frederick sayfanızda yaptığınız silme şablonunu geri aldım. Sayfada düzenleme yaptıktan sonra silme isteğinde bulunmuşsunuz. Acaba yanlışlıkla mı eklediniz? --Uğurkentmesaj 14.39, 5 Şubat 2020 (UTC)

Merhaba, I. Friedrich ve I. Frederick aynı anlama çıktığı için şablonu eklemiştim. Ama kalabilir diyorsanız benim için sorun yoktur. İyi çalışmalar dilerim :)--Omerfaruk16 Mesaj? 14.41, 5 Şubat 2020 (UTC)
Ben hep k ile yazarım. Diğer sayfayı fark etmemiştim. Kalmasında benim açımdan sakınca yok derdim de aynı içerik diğer sayfada da varmış. Silelim en iyisi. Ben yanlışlıkla eklediniz zannettim. Kusura bakmayın. --Uğurkentmesaj 14.48, 5 Şubat 2020 (UTC)
Rica ederim, kolay gelsin.--Omerfaruk16 Mesaj? 14.51, 5 Şubat 2020 (UTC)

Olcay Kutluca[kaynağı değiştir]

Olcay Kutluca isimli şahıs neden vikipedia ya eklenmiyor? Ugurcan48 (mesaj) 16.15, 5 Şubat 2020 (UTC)

kişiler için kayda değerlik kriterlerini sağlaması gerekmektedir. Sayfanızda yer alan bağlantıları okuyabilirsiniz. --Uğurkentmesaj 17.01, 5 Şubat 2020 (UTC)

Yer Çizenler[kaynağı değiştir]

Merhabalar, Yer Çizenler Herkes İçin Haritacılık Derneği maddesini eklemiştim, silmişsiniz acaba nedeni nedir biraz açıklayabilirmisiniz. https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Yer_%C3%87izenler Nesim İŞ 05.48, 6 Şubat 2020 (UTC)

Oluşturduğunuz sayfa hakkında hiçbir güvenilir kaynak olmadığı için kayda değerlik kriterlerini karşılamadığı ortadadır. Ayrıca kaynakçada belirttiğiniz derneğin internet sitesinden bilgileri direkt almışsınız. Bu durum telif hakkı ihlaline sebep olmaktadır. Bundan sonra telif hakkı ihlaline sebep olmamak için okuduğunuz bilgileri objektif bir şekilde tekrar yorumlayıp, bu şekilde içeriği eklemelisiniz. Bu durumları göz önünde bulundurarak sayfa hızlı silinmiştir. --Uğurkentmesaj 21.28, 6 Şubat 2020 (UTC)

Reklam içeren kullanıcı adları[kaynağı değiştir]

Merhaba Uğurkent, reklamla mücadele kapsamında şu sayfada 300 adet reklam içeren kullanıcı adlarını listeledim. Hepsini VP:KET üzerinden bildirmek yerine bir liste oluşturup hizmetlilere yollamaya karar verdim. Rica etsem listede bulunan kullanıcıları engeller misiniz? --Ali Haydar (mesaj) 21.09, 6 Şubat 2020 (UTC)

@Ali Haydar dikkatiniz için teşekkürler, elimden geldiğince ilgilenmeye çalışacağım. --Uğurkentmesaj 21.31, 6 Şubat 2020 (UTC)

Houze Istanbul'un kayda değer bulunulmaması[kaynağı değiştir]

Merhabalar,

Wikipedia'da konusu bulunan Reynmen'in Kasım 2019'da kurmuş olduğu Houze Istanbul ile ilgili bir kaynak eklemiştim. Ancak kayda değer bulunulmadığı ile ilgili karar verdiniz.

Ancak Houze Istanbul'un yayınladığı ilk EP RNBESK'in de Wikipedia üzerinde konusu bulunmaktadır. Yani kaynak olarak eklemeye çalıştığım şirkete ait bir eserin ve şirketin sahibinin Wikipedia üzerinde konusu bulunuyor.

Houze Istanbul'a ait sosyal medya platformlarından milyonlarca insana ulaşılıyor. Google üzerinde Houze Istanbul aramalarında "albüm etiketi" şeklinde yanlış bir bilgi çıkıyor. Bunu düzeltmek amacıyla kaynağın tekrar kontrol edilmesini rica ediyorum. Lulazlo (mesaj) 08.49, 12 Şubat 2020 (UTC)

Houze İstanbul şirketi söylediğiniz gibi Yusuf Aktaş tarafından kurulmuş olup Reynmen'in bu yılki şarkılarını çıkarmıştır. Bu şirket hakkında sizin eklediğiniz link dışında ayrıntılı olarak bahseden başka bir kaynak bulamadım. Kaynak olarak eklediğiniz link güvenilir kaynak değildir. Houze'u araştırınca kendinden bahseden güvenilir ikincil kaynaklar olmadığını görürsünüz. Bunun için şirketi 3-4 farklı şekilde yine aradım fakat yine bir kaynak bulamadım. Bu yüzden şirketi doğrulayacak güvenilir kaynak olmadığından kayda değerlik kriterlerini karşılamadığını görürsünüz. Houze İstanbul şirketinin sosyal medyada yüzbinlerce takipçisi olabilir fakat bu Vikipedi'de yer alacağını anlamına gelmez. İyi günler. --Uğurkentmesaj 09.05, 12 Şubat 2020 (UTC)

Silinen sayfalar hakkında[kaynağı değiştir]

İngilzcede olan kişileri neden sürekli siliyorsunuz ? öğrencilerime ödev verdim. internette türkçe bilgi yok dediler. saatlerce uğraşıp türkçeye çevirdim. Önemli kişi değil diye sildiniz. Yani çok mu bilim tarihi biliyorsunuz? doktoranız mı var bu konuda nasıl siz karar verebiliyorsunuz buna? ayrıca ajdar'a onay verip, koskoca filozofların sayfalarını silmenizi etik bulmuyorum. Sizin gibi insanlar yüzünden kapanıyor bu site

24.133.144.35 06.57, 14 Şubat 2020 (UTC)dr.emre gürkuman

Öncelikle silinen sayfa hangisi bilmiyorum. Sildiğim son sayfalar arasında bir filozof yoktu. Silinen sayfanızı söyleyin yardımcı olalım. Adınızı araştırdığımda böyle bir akademisyen de bulamadım. Konuşmanıza bakılırsa büyük ihtimalle Efe Aydal'dan bahsediyorsunuz. Bu sayfaya bakmanızı tavsiye ederim. Önemli kişi diye değil kayda değer olmadığı için silinmiştir. Vikipedi de benim gibi buraya katkı veren insanlar yüzünden kapanmadı. Konuşurken de üslubunuza dikkat ediniz, karşınızda bir arkadaşınız vs. yok. Eğer trollük yapmaya geldiyseniz, lütfen yapmayınız. --Uğurkentmesaj 14.55, 15 Şubat 2020 (UTC)

Mesut Uçar[kaynağı değiştir]

Kayda değerliliği olmadığı için silinmiş. Kaynaklar tam googleden aratınca bile kim olduğunu bulabilirsiniz silme sebebiniz nedir? Bu imzasız yazı Husitali (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Kaynak olarak eklediğiniz bilgiler birbirini taklit eden haberler. Bu bağlamda geriye asıl 2 kaynak kalıyor. Bu kaynaklardan biri de yeterince kişi hakkında bilgi vermiyor. Vikipedi:Kayda değerlik (kişiler) kayda değerlik ölçütlerine de bakabilirsiniz. --Uğurkentmesaj 20.16, 15 Şubat 2020 (UTC)

KET[kaynağı değiştir]

Selamlar Uğurkent. Yasal tehdit yönünden KET ricamdır. İyi çalışmalar. Chansey 20.20, 15 Şubat 2020 (UTC)

Zaten engelledim. Yine de bildiriminiz için teşekkürler. Kolay gelsin. --Uğurkentmesaj 20.21, 15 Şubat 2020 (UTC)

Rica[kaynağı değiştir]

Selamlar. Siz de bir göz atarsanız] memnun olurum. Kolay gelsin. Chansey 10.18, 20 Şubat 2020 (UTC)

Selam @Chansey Son 1 haftadan beri yıkıcı değişikliklere maruz kalıyor sayfa. 2 günlük koruma şu anlık maddedeki kişinin ölüm yıldönümü nedeniyle de yeterlidir diye düşünüyorum. --Uğurkentmesaj 10.33, 20 Şubat 2020 (UTC)
Merhabalar, bu tarz sayfalar için yarı koruma uygulanmasının daha uygun olduğunu düşünüyorum. Devriyeler arasında bir değişiklik savaşı yok. Cem 53 mesaj 10.38, 20 Şubat 2020 (UTC)
Teşekkürler Uğurkent. @Cem Rize zaten düzeltmiştim yarı diyerek. Chansey 10.57, 20 Şubat 2020 (UTC)
Tam korumayı kayıtlı kullanıcılar da sayfayı değiştirebilir diye verdim, birkaç kayıtlı kullanıcı değiştirmiş zaten. Yani korumanın devriyelerin değişiklik savaşı sebebiyle değil. Ayrıca sürekli devriyelerin aynı değişikleri geri alması sebebiyle sizlerin vaktini çalmaya da gerek yok. Maddeye şu 2 günde yeni bilgiler girileceğini zannetmiyorum. --Uğurkentmesaj 11.10, 20 Şubat 2020 (UTC)

koruma[kaynağı değiştir]

selam uğur, Fırat Çakıroğlu cinayeti maddesini tam korumaya almışsın. anonimler ve yeni kullanıcılar tarafından yapılan değişiklikler mevcut, yarı koruma yeterlidir esasen. ama istersen yarına kadar bekleyip öyle düzenleyebilirsin. kolay gelsin. --kibele 15.08, 20 Şubat 2020 (UTC)

Selam @Kibele, aslında yarı korumaya alacaktım fakat madde şuanlık güncel bir durum olduğu için yarı korumaya rağmen onaylı kullanıcılar da ısrarla aynı değişiklikleri yapabileceği için tam korumaya aldım. Kolay gelsin. --Uğurkentmesaj 15.24, 20 Şubat 2020 (UTC)

Geçmiş birleştirme[kaynağı değiştir]

Merhaba. İki tane aynı konuyu anlatan sayfa var rusyanın sesi radyosu ve rusyanın sesi birleşmeye çalıştım yapamadım birin içeriğini boşalttım yardımcı olursanız sevinirim. Murat Kuş 19.21, 21 Şubat 2020 (UTC)

Sayfaların geçmişini birleştirdim, ilginiz için teşekkürler. İmza nasıl atılır konusunda Vikipedi:İmza kullanımı bu sayfaya bakmanızı tavsiye ederim. --Uğurkentmesaj 21.20, 21 Şubat 2020 (UTC)

Hesabımın e-posta adresini ve şifresini unuttum.[kaynağı değiştir]

Uzun süre önce Wikipedia hesabı açmıştım. Eski hesabımın şifresini unuttum. Hangi e-posta adresiyle kayıt olduğumu da unuttum. Sadece kullanıcı adını biliyorum. Büyük ihtimal kayıt olduğum e-posta adresini sildim. Acaba, eski hesabımın kullanıcı adını söylesem e-posta adresini öğrenme imkânım var mı? Eğer silinen e-posta adresiyle kayıt olmuşsam, e-posta adresimi nasıl değiştiririm? Kısacası eski hesabımı kurtarma ihtimâlim var mı? İyi günler. HeinzGuderian01 (mesaj)

@HeinzGuderian01, öncelikle eski hesabınızın adı nedir, eski hesabınızı söyleseniz bile sistemsel olarak kullanılan e-posta adresini öğrenmemiz mümkün değildir. Bu nedenle e-posta adresinizi değiştiremez ve eski hesabınızı kurtaramazsınız. Değişikliklerinizi bu hesapla sürdürünüz. --Uğurkentmesaj 08.02, 23 Şubat 2020 (UTC)

Neden Engellediniz?[kaynağı değiştir]

Merhaba Alidogancik adlı hesabımı kukla suçundan engellemişsiniz bu yüzden yeni hesap açmak zorunda kaldım. Ben bir kuklacı değilim tek amacım vikipediye katkıda bulunmak. Birçok madde açmıştım. Engelin kaldırılmasını arz ediyorum. @Uğurkent--Ahmetdombra (mesaj) 06.36, 23 Şubat 2020 (UTC)Ahmetdombra (mesaj) 06.35, 23 Şubat 2020 (UTC)

@Ahmetdombra Kamiltolon kullanıcısı uygun olmayan kukla kullanımından dolayı engellenmiştir. Sizin de değişiklikleriniz bu kullanıcın kuklası olduğunu göstermektedir. Lütfen daha fazla yeni hesap açıp diğer insanların katkı yapmalarına engel olmayınız. Bu sizin engelinizin uzamasına sebeptir. --Uğurkentmesaj 08.08, 23 Şubat 2020 (UTC)

@Uğurkent Ben birçok iyi madde açtım. Tek amacım vikipediye katkı sağlamak Uğur Bey. O bir hataydı Özür dilerim artık affedilmek istiyorum.--Ahmetdombra (mesaj) 08.11, 23 Şubat 2020 (UTC)

@Ahmetdombra, size kullanıcılar defalarca söyledi fakat aynı davranışlarınıza devam etmektesiniz. Özür dilemeniz hiçbir şeyi şimdilik değiştirmez. Bir süre yeni hesap açıp katkı sunmayınız iyiliğiniz için. --Uğurkentmesaj 09.27, 23 Şubat 2020 (UTC)

@Uğurkent "İyiliğiniz için" ne demek ve ne anlama geliyor?--Ahmetdombra (mesaj) 10.06, 23 Şubat 2020 (UTC)

@Ahmetdombra, gerek Vikipedi gerek farklı mecralarda ben o kişi değilim, onu tanımıyorum deyip engellendiğinizde de hep özür dilediniz. Size de defalarca kukla hesaplar anlatıldı. Sizin böyle yapmanız engeliniz uzamasına sebep olur. Bu konu hakkında daha fazla konuşmaya gerek yok çünkü yeterince bu durumu anlamış olduğunuzu varsayıyorum. --Uğurkentmesaj
Elinize sağlık Uğur bey. Umarım bu arkadaş daha çok yormaz sizi de bizleri de..--Yağızhanmesaj 10.17, 23 Şubat 2020 (UTC)
Rica ederim sizlerin de dikkati sayesinde yakalıyoruz. Kullanıcıya herkes anlayış gösterdi ama işte sonuç ortada. --Uğurkentmesaj 10.44, 23 Şubat 2020 (UTC)

Vikipedi benim için artık bitmiştir. Bir hatam yüzünden bu kadar gönüllü ve istekli bir insanın hevesini kursağında bıraktınız. Size Yeni kullanıcıları ısırmayınız bölümünü okumanızı öneririm. @Uğurkent @Yagizhan49 Saygılarımla,--Ahmetdombra (mesaj) 12.58, 23 Şubat 2020 (UTC)

Merhaba Ahmet bey, Ali bey, Güneş hanım ya da adınız her neyse. Size çok kez müsamaha gösterildi. Her defasında yeni kullanıcıdır, kukla nedir onu bile bilmez denildi; ama siz yılmadınız, sürekli hesap açıp sizinle uğraşmamıza neden oldunuz. Ne ben, ne Uğur bey ne de başka bir kullanıcının bahsettiğiniz politikaya aykırı davrandığını düşünmüyorum. Aksine, kaç kez kukla hesap açıp ihlalde bulunmanıza ve bizi mesajlarınızla taciz etmenize rağmen sizi doğruya yönetmeye çalıştık ama siz kukla hesap açıp önce "Kamil Tolon da kim? Ben onu tanımıyorum bile" gibi yalanlarla kukla olduğunuzu inkar edip sonrasında gerçekler ortaya çıkınca itirafta bulunma yolunu seçtiniz. Bu defalarca oldu ve siz yine de vazgeçmeyip hevesinizi kursağınızda bıraktığımızı söylüyorsunuz. Gerçekten yazık.. yazabilecek başka bir şey kaldığını düşünmüyorum. Büyük ihtimal tekrar bir hesap açacaksınız ve bunlar yine yaşanacak.. neyse, iyi günler--Yağızhanmesaj 13.05, 23 Şubat 2020 (UTC)

Bir hatadır oldu. Bu kadar da olmamalı. Bilmiyordum siz beni devamlı engellediniz bir şans daha istiyorum kötü bir amacım yok. @Yagizhan49--Ahmetdombra (mesaj) 13.11, 23 Şubat 2020 (UTC) --Ahmetdombra (mesaj) 13.11, 23 Şubat 2020 (UTC)

Bir hata mı 5 hata mı? Yoksa bu hesapla birlikte 6 mı ediyor? şu listeye bir bakın isterseniz..--Yağızhanmesaj 13.15, 23 Şubat 2020 (UTC)

@Yagizhan49 siz beni devamlı engellediniz. Ben birçok madde açmıştım. bir şans daha istiyorum--Ahmetdombra (mesaj) 13.16, 23 Şubat 2020 (UTC)

@Ahmetdombra, şans böyle istenmez. Kuklacılıktan vazgeçene şans verilmesi taraftarıyım, tabi vandallığa dönüşmemiş bir kuklacılık olmaması şartıyla. Ama böyle olur olmaz hesaplar alıp başka işlere girişirseniz şans işini zora sokarsınız. Bu hesabınızı süresiz engellemek durumundayız, mesaj sayfası açık kalacak bir süre. Oraya meramınızı düzgünce anlatırsanız, neymiş ne değilmiş bakılabilir. --Vikiçizer (mesaj) 15.26, 23 Şubat 2020 (UTC)

Beyaz Liste[kaynağı değiştir]

Selam Uğurkent vikipedide vandalizmle mücadele ediyorum. Beni beyaz listeye alabilir misiniz? @Uğurkent Saygılarımla--Veyselsahinli (mesaj) 17.17, 25 Şubat 2020 (UTC)--Veyselsahinli (mesaj) 18.31, 25 Şubat 2020 (UTC)

Şimdilik sizi beyaz listeye almam mümkün değildir. Kolay gelsin. --Uğurkentmesaj 18.44, 25 Şubat 2020 (UTC)

Soru[kaynağı değiştir]

Silme sebebiniz?Bu imzasız yazı Biyograff (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Selam @Biyograff hangi madde? Chansey 15.46, 29 Şubat 2020 (UTC)
Neden sildiniz funda karayeli herhangi ynlış bilgi yoktu Biyograff (mesaj) 16.26, 29 Şubat 2020 (UTC)
Funda Karayeli adlı bir sayfa oluşturulmuş, silinmiş veya mevcut değil @Biyograff lütfen tekrar kontrol edin. Chansey 16.39, 29 Şubat 2020 (UTC)
Merhaba @Biyograff, Funda Karayel sayfasının içeriği Funda Karayel (d.1987 Bodrum) Köşe Yazarı - Tv sunucusu - Öğretim Görevlisi olarak idi ve herhangi bir kaynak da bulunmamaktaydı. Bu yüzden kayda değerlik kriterlerini karşıladığı belirsizdir. Ayrıca kendisinin genelde Sabah gazetesinde yazdığı köşe yazıları çıkmaktadır. Elimizde kayda değerliğini koyacak güvenilir kaynaklar olduğunu da düşünmüyorum. Sayfa bu yüzden silinmiştir. --Uğurkentmesaj 16.50, 29 Şubat 2020 (UTC)
Kaynakları size yollayabilirim Bu imzasız yazı Biyograff (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
@Biyograff, öncelikle imza kullanımı öğrenmenizi tavsiye ederim. Ayrıca mesaj sayfalarında hangi yere cevap yazacaksanız oraya yazmanız daha iyi olur. Kaynakları gösterirseniz memnun olurum. --Uğurkentmesaj 17.31, 29 Şubat 2020 (UTC)
Mesaj sayfanızda imza bilgilendirmesi var @Biyograff. Chansey 17.33, 29 Şubat 2020 (UTC)
Kaynakları size yollayabilirim mail verirseniz Biyograff (mesaj) 17.29, 29 Şubat 2020 (UTC)
Ayrıca kişi yaratıcı mesleklere giriyor Biyograff (mesaj) 17.30, 29 Şubat 2020 (UTC)
Hey Biyograff (mesaj) 20.43, 1 Mart 2020 (UTC)
Merhaba kaynakları iletiyorum daha da iletebilirim Teve2 de 2,5 yıl yaptığı sinema programı https://www.teve2.com.tr/programlar/arsiv/film-koptu Biyograff (mesaj) 20.45, 1 Mart 2020 (UTC)
http://www.ekranella.com/haber/film-koptu-ya-bu-hafta-kardesim-benim-in-oyunculari-konuk-oluyor https://www.gazetemag.com/funda-karayel-film-koptu-ile-sinemanin-mutfagina-giriyor/

Geçtiğimiz yıl trt haberde yaptığı klasikler programından Biyograff (mesaj) 20.45, 1 Mart 2020 (UTC)

Mail adresi verir misiniz buradan çok zor oluyor? Biyograff (mesaj) 20.50, 1 Mart 2020 (UTC)
MailBiyograff (mesaj) 20.51, 1 Mart 2020 (UTC)
Funda Karayel Teve 2de film koptu programını sundu 2,5 yıl Trt Haber’de Klasikler programını sundu Şu an a para’da günaydın hafta sonu programını sunuyor Kaynak için linkleri kabul etmiyor sistem mail atabilirim Biyograff (mesaj) 20.55, 1 Mart 2020 (UTC)
Merhaba kaynakları iletiyorum daha da iletebilirim
Sabah gazetesinde 7 yıldır köşe yazarlığı yapmaktadır https://www.sabah.com.tr/yazarlar/funda-karayel/arsiv?getall=true
Nişantaşı üniversitesinde öğretim görevlisi
Gazetecilik bölümünde kültür sanat haberciliği ile röportaj ve söyleşi teknikleri dersi veriyor https://www.nisantasi.edu.tr/HaberDetay/kultur-sanat-muhabirligi-ogrencileri-oscar-adayi-filmi-izledi.html#.XiBgk3MnLFQ.whatsapp http://iisbf.nisantasi.edu.tr/Sayfa/akademik-kadro-gazetecilik.html Biyograff (mesaj) 20.53, 1 Mart 2020 (UTC)
Kaynakları yolladım hala ses yok nedendir Biyograff (mesaj) 19.03, 2 Mart 2020 (UTC)
@Biyograff, öncelikle geç cevap yazdığım için özür dilerim. Biz de bazen hayatımızda yoğunluklar yaşıyoruz. Gösterdiğiniz kaynaklar bu kişinin çalıştığı kurumlarda hakkında yazılan yazılardır. Bu yüzden bunlar bağımsız kaynaklar değildir ve bu da ilgili kişinin kayda değerliğini ortaya koyamamaktadır. Önceden size verilen bağlantıları bir kez daha okumanızı tavsiye ederim. --Uğurkentmesaj 14.54, 4 Mart 2020 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Beni beyaz listeye ekler misiniz? --Hakaretamiz (mesaj) 19.00, 29 Şubat 2020 (UTC)

@Hakaretamiz, öncelikle hoşgeldiniz. Bir süre daha değişikliklerinizi yapmaya devam edin ona göre gereken işlemi yaparız. --Uğurkentmesaj 21.26, 29 Şubat 2020 (UTC)

Yahyalar, Yenimahalle[kaynağı değiştir]

Maddeyi silmişsiniz; ama ben kurtarmak için çaba harcıyordum. Metni bir kullanıcı sayfası şeklinde iade ederseniz çalışmaya devam etmek istiyorum. Ayrıca mümkünse "geçmiş"ini de koruyalım. Ben silinecek bir maddeyi kurtarabilirsem bundan mutluluk duyuyorum ve bu çabamın madde geçmişinde görülmesini de istiyorum açıkçası. Teşekkürler. E4024 (mesaj) 21.45, 29 Şubat 2020 (UTC)

Aynı maddeyi geri getirdim. Silinmesini isteyen kullanıcı maddenin doğrulanabilir olmadığı için silinmesini istemişti. Haklılık payı da var elbette. Buna rağmen maddeyi geliştirirseniz ne mutlu. @E4024 kolay gelsin. --Uğurkentmesaj 06.56, 1 Mart 2020 (UTC)

Değişiklik özeti[kaynağı değiştir]

Vandalizm, silinmesi gerekiyor. E4024 (mesaj) 04.52, 1 Mart 2020 (UTC)

İstek yapıldı Yapıldı ve kullanıcı engellendi. İlginiz için teşekkürler. --Uğurkentmesaj 06.56, 1 Mart 2020 (UTC)
Sağolun. Bir de Yurttaş Tete'nin son IP'sini (https://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%96zel:Katk%C4%B1lar/62.113.118.249) biraz dinlendirsek... E4024 (mesaj) 11.40, 1 Mart 2020 (UTC)
@E4024, tekrardan bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim. Kolay gelsin. --Uğurkentmesaj 12.24, 1 Mart 2020 (UTC)

Kayda Değerlik & Silme[kaynağı değiştir]

Sevgili Uğurkent; oluşturmuş olduğum Hasan Tanal Bal adlı kişinin sayfasını "madde:6 kayda değer olmadığını" belirterek silmişsiniz. Halbuki sayfa bu madde üzerinden sorunu yoktu. Sizden önce bir devriye; "G:11 reklam politikası yönünden" hızlı silmeye adaya sunmuştu. Bende bu noktada ki hatalarımı bulup revize ettim. Ancak sizin silme nedeniniz kayda değer olmaması... Biliyorsunuz ki kayda değerlik çok hassas bir konu. Maalesef wikipedia'da hiç bir başarısı, Dünya üzerinde varlığının bir yararı olmayan, kayda değerliliği sadece bir kaç sinemada yan rol oynayan Tv-dizi oyuncuları bile wikipedia'da yer alırken Hasan Tanal Bal sayfasının kayda değerliği yok diyerek hızlı silinmeye alınması çok üzücü. Kişinin kayda değerlik maddelerine uyduğunu düşünüyorum. Oluşturduğum kaynakçalarda ulusal haber kanallarının ve gazetelerin bu kişinin yaptığı çalışmaları anlatan kaynaklara yer verdim. Ayrıca yaptığı çalışmalar Türkiye'nin ekonomik ve ticari yönden gelişmelerini etkiliyor. Kayda değersizliğin tanımı bana göre genel alınan bir olguyu, düşünceyi ve varlığı olumlu ya da olumsuz etkileme durumudur. Türkiye'de yerli ilk ve tek sanal gerçeklik platformunu İCAT ETMİŞ ve yurtiçi - yurtdışı ticari olarak faaliyete sunmuş. Türkiye'ye ham madde dışında yüksek teknoloji sınıfında ihracat ayağı oluşturmuş. Ayrıca bunun gibi bir çok projesi ve markası var. Havelsan, Enerjisa gibi Türkiye'nin büyük kurumlarına danışmanlık yapıyor bu kişi. Yurtdışı firmalar ve yatırımcılar marka ve projelerini sürekli inceliyor, takip ediyorlar. Dünya devi Samsung; bu kişinin Türkiye'deki markalarını satın alma noktasında görüşmeler yapıyor. Bu kişinin varlığı Türkiye'de ekonomik ve ticari alanlarda derinsel etkilemeleri var. Ama kendi alanı üzerine medyatik olmasına rağmen 25 yaşındaki hayattan bir haber gencimize bu kişiyi sorduğunuzda tanımaz. Niye? Çünkü tv oyuncusu değil, sanatçı değil, artist değil, model değil. Hayatında bir tane şiir yazmış ve onu imdb'den onaylatıp satışa sunduğu kaynağı gösterilmiş kişilerin bile wikipedia'da sayfası bulunmakta. Hayatındaki tek başarısı ünlü bir medya patronunun 1 yıllık eşi olmasından ötürü burada wikipedia'da yer verilen sayfalar var. Kayda değerlik bu mu sizce? Ancak bilimsel çalışmaları hayatta kayda değer olan insanlarımız bir kalemde sayfası silinebiliyor. Kaynakçalarınız yeterli değil diyorsanız (ki bence diğer kişi sayfalarına nazaran baya yeterli) bu kişiye ait hem akademik hem de Türk Patent Enstitüsü bazında yer alan kaynaklarıda var. Silmek yerine tartışmaya almanız ya da düzeltme talep etmenizi beklerdim. Buradaki katılımcılar tüm maddelere hakim değil. 9 yıldır wikipedia kullanıcısıyım. Ben bile wikipedia'da yeni yeni cesur işlevlere başlayabildim. Yapılan katkıları lütfen objektif değerlendirme yapalım. Bu konuda yardımlarınızı rica edeceğim. Bağcıyı dövmek yerine bağı korumamız gerekiyor diye düşünüyorum. Saygılarımla; PrOOgRaMMeR (mesaj) 13.56, 1 Mart 2020 (UTC)

Devriye arkadaşımız reklam amacı ile silinmesini düşünmüş olabilir en sonki revizyonda siz reklam amaçlı içerikleri kaldırmıştınız. Geriye sadece kaynakları kullanarak eklediğiniz bilgiler vardı. Bu yüzden sayfayı kayda değer olmayan kişi gerekçesi ile sildim. Kayda değerliğini belirlememiz için birden fazla güvenilir kaynaklar tarafından işlenmiş bilgileri kullanmamız gerekmektedir. Güvenilir kaynak kabul edebileceğimiz 4 kaynak vardı. Bunlardan 3'ü ilk kaynağı aynı ifadelerle tekrar eden içeriklerdi. Bu yüzden kayda değerliğini ispat edecek yeteri kadar kaynak olduğunu söyleyemem. Diğer maddeler ile bu şahısı kıyaslamanız yanlıştır. Sanatçı, artist dediğiniz kişilerin bilgileri birçok kaynak tarafından doğrulanabilmektedir. Bahsettiğiniz kişinin yaptığı işi düşünürsek ondan bahseden kaynakların sayısı da muhtemelen azdır. Söylediğiniz yaptığı işler de onun sayfasının Vikipedi'de olacağı garantisini veremez. Maddeyi tak diye anında silmedim. Siz sayfayı açtıktan yaklaşık 12 saat sonra silinmiştir. Bu süre içinde madde üzerinde kapsamlı bir değişiklik yaptığınızı görememekteyim. Amacım bağcıyı dövmek değil, elimden geldiğince insanlara yardımcı olmaktır. Benim endişelerim bunlardır yine de isterseniz maddeyi tekrardan açabilirsiniz, lütfen cesur olmaktan da korkmayın. --Uğurkentmesaj 14.21, 1 Mart 2020 (UTC)
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Burada size yazmış olduğum bilgiler kişinin kayda değer olduğunu göstermek içindir. Sayfayı neden-sonuç ilişkisine göre düzenlemek daha disiplinel halde süreç oluşturacağını düşündüm. Aslında da böyle olması lazım. Yani devriye arkadaşımızın reklam politikasına uymuyor dediği zaman benim reklam politikasına uymayan bir kısım varsa düzenlemem, yoksa da bunu tartışma ortamına sunmam gerekiyor. Sonrasında kayda değerlik üzerine bir düzenleme ya da silme işlemi varsa onun üzerinde düzenlemeye gitmemiz gerekiyor diye düşünüyorum. Ayrıca ben sayfayı açtıktan sonra siz önceden kontrol etmediniz. Revize talebinde bulunmadınız. Sonuçta reklam üzerine yapılan bir düzenlemenin incelemesini beklerken 12 saat süre geçti dememiz şahsıma nazaran biraz haksızca bir yaklaşım olmuş sayın Uğurkent. Sonuçta G:11 üzerine HS verilmiş bir hakkı; bu alan üzerine yapılmış revizenin incelenmesi bile beklenmeden, hiç bir uyarı yapılmaksızın silmek bence yanlış olmuş. Ayrıca sanatçı, model, artist derken genelleme olması açısından söylemedim. Dünyaca ünlü artistlerimiz, sanatçılarımız var. Siz orada demek istediğimi anladınız aslında. 1 kaynak gösterimi, 1 cümle içerikle wikipedia'da yer alan kişi sayfaları var. Ayrıca oluşturduğum sayfa ile aynı alanda yer alan sayfaların kaynaklarına baktığımda aynı mecraları, aynı sayıda kaynakları görüyorum. Yani burada bir yanlış yapılan bir işlem var. Sonuçta kaynağı nasıl olsa azdır sanırsam bunu silelim demek yerine daha yapıcı ve tartışma konusuna taşıyıcı bir üslupta yaklaşmanızı rica ederim. Maddeyi tekrardan açabilirsiniz dediğinizden anladığım (wiki terimlerinde biraz cahilim kusura bakmayın) sanırsam sayfayı yeniden açabilirsiniz anlamında. Sayfayı yeniden açmam önemli değil. Önemli olan bu gibi içeriklere biraz daha objektif ve adaletli yaklaşmanızı oluşturabilmem. Tekrar ilginiz için teşekkür ederim. Saygılarımla;PrOOgRaMMeR (mesaj) 15.14, 1 Mart 2020 (UTC)
Merhabalar @PrOOgRaMMeR, siz hızlı silme etiketi konulduktan sonra reklam amacı gerekçesi ile düzenleme yapmışsınız. Doğrudur, ben sayfayı kayda değer olmadığı gerekçesiyle sildim. Hızlı silme politikası gereğince kayda değer olmadığı bariz olan sayfalar silinebilir. Eğer kayda değerliği için şüphem olsaydı sizden düzenleme talep eder ya da topluluğa tartışmaya sunardım. Sizden 12 saat boyunca katkı sunmadığınızdan bahsederken 10 yıllık bir üye olmanıza rağmen ilk ve tek katkınızı sadece bu sayfada yaptığınız için bir daha bu sayfayı açtıktan sonra geri dönmeyeceğinizi düşünmemdir. Bu işlemi gerçekleştirirken herhangi bir kötü amacım olmadığını bilmenizi isterim. Vikipedi'de yer alan diğer sayfalar tek kaynakla bile belli koşullar altında kayda değerliğini ortaya koyabilir. Eğer yine şüpheniz varsa o sayfaları da topluluğun görüşüne sunmanızda herhangi bir engel yoktur. Kendi tabirinizle Vikipedi konusunda cahilim demenize hiç gerek yoktur. Biz de zamanında bu yollardan geçtik. Kolay gelsin. --Uğurkentmesaj 14.54, 4 Mart 2020 (UTC)
Verdiğiniz detaylı cevap ve değerli yorumunuz için teşekkür ederim @Uğurkent, Ben burada elbette ki başka katkılarım da olacak. Ama ilk etapta duvara çarpınca insanın hevesi kırılmıyor değil. Bazı hizmetli arkadaşlar sizin kadar anlayışlı da değiller burada. Empati yetenekleri biraz gelişmemiş. Yazdığımız mesajı bile nezaketsiz gibi değerlendirip silebiliyorlar. Yıllar önce bu platformda yazar olmak çok zordu. Sonrasında wikipedia vpn engeli ile karşı karşıya kaldık. Biraz da dünyevi işler beni burada ki ilgimi azaltmıştı. Şimdi tekrar başladım. Demek istediğinizi çok iyi anladım sevgili Uğurkent. Belli bir süre kişi maddeleri açmayı düşünmüyorum. Daha çok bilinen nesneler üzerine gitmeyi deniyeceğim. Umarım o maddelerim de kayda değerlikte sorun yaşamam. Kendimi katkı noktasında geliştirdiğim zaman kişi maddeleri gibi kapsamlı maddelerine girmeyi düşünüyorum. Aslında Türkiye'de o kadar kayda değer girilecek kişi maddesi var ki. Tek bir haber küpürünü kaynak diye gösterilmiş kişi maddelerinden çok daha kayda değer olan... Ancak kendimi geliştirip rütbemin taşıyacağı tecrübeye göre bu tarz komplike katkıları koyacağım. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. PrOOgRaMMeR (mesaj) 23.36, 4 Mart 2020 (UTC)
@PrOOgRaMMeR, her kullanıcının iletişim süreçlerindeki tutumu farklı olabiliyor. Diğer bir hizmetli olan Superyetkin arkadaşımızın neden mesajınıza cevap vermediğini anlayamadım. Umarım katkılarınızı sürdürürsünüz. Katkılarınız için bizim bir kısıtlama getirmemiz mümkün olmasa da kişiler istediği alanlarda madde yazabilirsiniz. Şimdiden yapacağınız çalışmalar için kolay gelsin. --Uğurkentmesaj 16.44, 7 Mart 2020 (UTC)

ŞABLON KONUSU[kaynağı değiştir]

Evet tartışmalar kısmına ekledim. Düzenleme geçmişlerine de bakabilirsiniz Sakalar kısmında hatta birkaç devriye, Kibeler ve cem rize'nin hint avrupacı faşistik devriyelerine rağmen değişiklerimi kabul ediyorlar... Buyrun saka kısmının tartışmasına bakabilirsiniz Buyrun o şablonun tartışma kısmına bakabilirsiniz kaynakları ekledim tek bir kaynak var mı ne demek Sakaların türklüğü üzerine kazan üniversitesinde yazılmış 10 larca eser vardır bunları derleyen toplayan isimlerden biri de zekiyev dir Janos harmatta dan daha bilgileri günceldir ayriyeten iran dillerine yönelik yatkınlığı sözde doğu türkistan yazıtlarını inceleyen geçmişte sakaları tibetlilerle sonra bengallilerle sonra hint avrupalılarla sonra 80 ler de yazdıgı bir kitaplada iranlılarla sınıflandırmaya çalışıp bir khorest tezi yaratmaya çalışan arkadaşlar dan daha iyidir...Çelişkili değildir yani...Kaynaklar sundum deliller ekledim akademik makale isterseniz şuanda dosyalar halinde bilgisayarda mevcut yerli yabancı pek çok ismin onu da ekleyebilirim hatta saka ve sarmatların geçmiş düzenlemelerine bakarsanız da nerden nereye geldiklerini görürsünüz..Kaynak ta eklendi delil de eklendi çoğu güncel delillerdir...Esenlikler..--Tourangarim (mesaj) 16.05, 1 Mart 2020 (UTC)

@Tourangarim, bahsettiğiniz şablona bakarsanız kesin Türk olduğundan emin olunan devletleri görürsünüz. Bahsettiğiniz milletlerin daha Türk olduğu kesin olarak bilinmemektedir. Bu yüzden değişiklikleriniz geri alınmaktadır. Tartışma sayfasında diğer kullanıcılar ile fikir alışverişinde bulunmanız daha iyi olur. Diğer kullanıcılar hakkında yorum yaparken nezaket çerçevesinde konuştuğumuzu unutmayalım. --Uğurkentmesaj 14.54, 4 Mart 2020 (UTC)

Esenlikler dilerim,Nezaket çerçevesinde konusmak gerekiyor evet,Sakaları mesela 2 kaynakla iranlı bir toplum yapan dillerini de doğu iran dil ailesine dahil eden insanlar,Aslı nesli arap olan fakat gelip bir aşiretle temas edip sonradan müslümanlığa geçen aslında bölge bakiyesi bakımından ermeni olan bir toplumla temas ediyor ve oluşan bir hint avrupacı otonomi bakış açıları dünya tarih literatünde parlamaya başladığı için kürt kavramı ekrad içeren pek çok yerlerle karıştırılıyor,Açık açık sosyolojik bir tabir içeren ekrad tanımı genetik olarak ta kafkas bir toplum oldugu kanıtlanan gutiler ve izole bir ermenistan halkı olan karduklar ile temas ettiriliyor kürttür deniyor.Fakat ortaya sunulan belgelere baktığımızda taraflı bir tarihçilik yapılmış oluyor türk şablonuna kanıtlar deliller eklenmesine rağmen daha da arttırılabilir sadece 2 tane devleti bile ekleyemeden sakalar iskitler sarmatlar gırla bir anda hint avrupa şablonlarına ekleniyor ve kabul görüyor acaba bunun adı nedir vandalizm değil midir ? Sırf bir taraf kendi ideolojilerini tabulaştırdı diye o doğru mu olucak ? Lütfen istirham ediyorum.Ben sonuna kadar nezaket kuralları gereğince çalışma yapıyorum örneğin Emir Timur hakkında yaklaşık 2 sayfalık bir çalışma hazırladım düzenlemesini de yaptım emir timurun dönemin ilim,bilim adamları ve zanaatkarla karşı tutumuyla ilgili tevekkeli bahanelerle değişiklilerim defalarca geri alındı ben bir tarihçiyim bu plartform o kadar ki moralimi olumsuz yönde etkiliyor ki yazım kurallarına dahi dikkat edemiyorum,Akademik çerçevede bakalım olaylara,Hint avrupalı oldugu yönünde sadece iddialar olan bir toplumu hint avrupa şablonuna eklenilenemez,Arap olduğu belli ermeni olduğu belli kafkas toplumu oldugu belli olan toplumlar da kürt şablonuna işlenemez.Anlatabildim değil mi tarafsızlık bunu getirir örneğin,Hunların hanedan bakımından biraz iran kültürüyle karıştığını fakat genel itibariyle toplum bazında konfederatif bir altay topluluğu oldugunu biliyoruz ve bunu türk ile ilişkilendiriyoruz evet,Mesela keltlerin de biz hint avrupa toplumu oldugunu kanıtlarıyla ortaya koyuyoruz gerek dil açısından gerek fonetik yapıları acısından fiziki yapıları acısından hint avrupalı şablonlarına ekliyoruz.Pekala Fakat ortada veri yetersizliğinden aslında 3 toplum arasında sıkısıp kalmış bir doğu avrasya toplumunu bir anda irani hint avrupalı gösterip diğer tezleri reddetmek ve direk yangından mal kaçırır gibi hint avrupa şablonuna koyup dünyaca bilinen birşey bu deyip benim dediğim olacak o kadar demek bilimi dogmalara sıgdırmaya çalışmak ne kadar nezaket kurallarına uyuyor acaba burda sitemim size değil arkadaşım burda sitemim maleseft tarafcı bir politika izleyen arkadaşlarımıza...Esenlikler Dilerim..--Tourangarim (mesaj) 20.35, 4 Mart 2020 (UTC)

Sağolun dilekleriniz için @Tourangarim. Nezaket çerçevesinde konuşalım derken şundan bahsetmiştim: Kibele ve cem rize'nin hint avrupacı faşistik devriyelerine rağmen. Bu başkalarının hakkında yapılan ithamlara girer. Bunlar da Vikipedi'de kabul edilmezdir. Yanlış anlamazsanız mesaj sayfamdan değil de maddenin tartışma sayfası üzerinden tartışma yapalım. Ben bu konuda çok bir şey diyemem, benim tarih konusundaki bilgilerim bellidir. Yeri gelir gördüğüm bir yanlış ifadeyi değiştiririm. Onun yerine değişikliklerinizin reddedildiği maddenin tartışma sayfasına yazmanız diğer insanların da görmesi açısından iyi olur. Böylece madde ile ilgilenen başka insanlar da yazdıklarını görüp görüşlerini belirtir ve madde geliştirilir. --Uğurkentmesaj 20.48, 4 Mart 2020 (UTC)
Teşekkürler arkadaşım,Bu plartform'da yeniyiz..Esenlikler Dilerim.. Bu imzasız yazı Tourangarim (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
@Tourangarim, rica ederim efendim. Bu arada imza atmayı unutmayınız Vikipedi:İmza kullanımı. --Uğurkentmesaj 16.44, 7 Mart 2020 (UTC)

Sayfa Kurtarma[kaynağı değiştir]

@Uğurkent İyi akşamlar, rahatsız ediyorum kusuruma bakmayın. Vikipedi'ye katıldığım ilk zamanlar da gerek vikipedi politikalarını tam bilmemden gerekse yeni oluşumdan ötürü pek çok hata yaptım ve yapmaya da devam ediyorum. Her vikipedist gibi bu şekilde günden güne vikipedi de kendimi geliştiriyor ve daha iyi öğreniyorum. Açmış olduğum Hakkâri Emirliği adlı sayfayı geçenlerde öğrendiğim telif kontrolünden geçirdiğimde %76 gibi bir oranla karşılaştım ve düzeltmeye çalıştım lakin %43 gibi bir oranla hala karşı karşıyayım maddenin içinden çıkamıyorum sizden ricam bu sayfanın silinmesidir. Mümkün olduğunca yazılarımda bu konulara dikkat etmeye başladım ve tüm yazılarımı intihalden geçirdim lakin bu sayfa anlamadığım şekilde düzelmiyor. Bunun için sayfanın silinmesi ve yeni edindiğim tecrübeler doğrultusunda tekrardan oluşturulması hem benim açımdan hem de Vikipedi açısından daha iyi olacaktır diye düşünmekteyim.--Vladdracotepeş (mesaj) 21.13, 1 Mart 2020 (UTC)

@Vladdracotepeş, ne rahatsızlığı efendim. Sıkıntı yaşadığınız, istediğiniz bir zamanda kapımızı çalabilirsiniz. Madde Mskyrider tarafından söylediğiniz üzere telif hakkı ihlali gerekçesiyle silinmiştir. Sizden ricam bundan sonraki içerikleri oluştururken olabildiğince telif hakkı ihlaline sebep olmayacak şekilde yorumlayıp düzenlemenizdir. Bu sayede maddeleri oluştururken artık sıkıntı yaşamazsınız. Sizi bu durumda anlıyorum. Herkes bir şekilde deneye deneye daha iyi katkı sunma noktasına geliyor. Özellikle bu sayfa size yardımcı olacaktır. Kolay gelsin. --Uğurkentmesaj 14.54, 4 Mart 2020 (UTC)

@Uğurkent İlgi ve alakanız için çok teşekkürler dediğim gibi ilk başladığım zamanlardan kalma hatalarımdı. Hepsini halletmek için elimden geleni yaptım halledemediklerimi de ricada bulunarak sildirdim ve şuan daha iyi yazıyorum iyiki de o hataları yapmışım tecrübe oldu hepsi. --Vladdracotepeş (mesaj) 18.38, 4 Mart 2020 (UTC) @Vladdracotepeş katkılarınızı artırarak değişiklikler yapmaya devam edebilirsiniz. Bu hem sizin hem Vikipedi için iyi olur. Kolay gelsin. --Uğurkentmesaj 22.53, 4 Mart 2020 (UTC)

Kukla davasi hk[kaynağı değiştir]

Merhabalar, bu dava sonuclandi. Isleme alabilirsek sevinirim. Kolay gelsin.--Nystaléos benim? 22.20, 4 Mart 2020 (UTC)

@Nystaléos yapıldı. Bildirim için teşekkürler. --Uğurkentmesaj 22.43, 4 Mart 2020 (UTC)

Neden siliyorsunuz?[kaynağı değiştir]

Merhaba The Verge...isimli sayfada da yazan pek bir sey yok ama onu silmiyorsunuz. Amaç nedir? Feneroin (mesaj) 05.46, 9 Mart 2020 (UTC)

@Feneroin, oluşturduğunuz radyo kanalı hakkında Vikipedi:Güvenilir kaynaklar bulunmamaktadır. Örnek gösterdiğiniz medya kuruluşu hakkında bolca güvenilir kaynakları bulabilirsiniz. Vikipedi:Kayda değerlik kriterleri gereğince oluşturduğunuz sayfa silinmiştir. --Uğurkentmesaj 06.37, 9 Mart 2020 (UTC)

Şubadap Çocuk başlığı hakkında[kaynağı değiştir]

Merhabalar, Şubadap Çocuk başlığı açmaya çalışmıştım, ancak "kayda değerlik ölçütlerini sağlamayan müzisyen" gerekçesiyle sayfayı sildiğinizi gördüm. Kayda değerlik kriterlerini okumama rağmen bu başlığı neden sildiğinizi anlayamadım. Şubadap Çocuk, 2013'ten beri çocuk şarkıları yapan ve yüzlerce konser vermiş, şarkıları çocuklar tarafından benimsenmiş bir grup ve hakkında birçok gazetede haberi de bulunmakta. Bu referanslar mı yetersiz? Nasıl ilerlemek gerekir acaba?

Teşekkürler --Feride Yazıcı (mesaj) 13.10, 13 Mart 2020 (UTC)Feride

@Feride Yazıcı öncelikle Vikipedi'ye hoş geldiniz. Vikipedi:Kayda değerlik (müzik) uyarınca madde tarafımdan silinmiştir. Bu kriterlerden sadece 1 numaralı şartı sağladığını düşünmekle beraber kaynaklar açısından yeterli bulamamaktayım. Maddenin altına birçok kaynak eklemenize rağmen güvenilir kaynaklar olarak az bir kaynak vardı. Bunlar da konudan ayrıntılı olarak bahsetmemişlerdi. Ayrıca maddeyi incelerken bazı içeriklerin ilgili grubun internet sitesinden alındığı fark ettim. Bu durum da telif hakkı ihlaline sebep olmaktadır. Maddenin yer alması için doğrudan başka yerlerden bilgiyi kopyala-yapistir yapmayınız ve konudan yeterince bahseden kaynakları kullanınız. --Uğurkentmesaj 15.52, 13 Mart 2020 (UTC)
selam uğur, kayda değer olduğunu gösteren kaynaklar var. geri getirirsen kaynak ve telif konusunda ilgilenirim. --kibele 11.30, 17 Mart 2020 (UTC)
Selam @Kibele düzenlemeyi yapacaksan geri getiriyorum. --Uğurkentmesaj 11.32, 17 Mart 2020 (UTC)
sağol düzenliyorum ama maddede zaten bir sürü kaynak varmış. bazı kullanıcıların maddeler açılır açılmaz silinmesi için işaretleme furyasına dikkat etmek gerek. kolay gelsin. --kibele 11.36, 17 Mart 2020 (UTC)
Yeni sayfalara olabildiğince şüphem varsa tekrar kontrol edip dokunmamaya çalışıyorum. Yukarıda açıklamıştım ama maddede gerekli düzenlemeyi yapacak olman için teşekkürler. Kullanıcıya bilgi verebilirsin belki ekleyeceği önemli bilgiler de vardır. --Uğurkentmesaj 11.43, 17 Mart 2020 (UTC)

Çukur[kaynağı değiştir]

Madrox isimli kullanıcı sürekli ana karakter yerlerini değiştirmektedir onu da engellemeniz rica olunur Kaan2019 (mesaj) 18.22, 14 Mart 2020 (UTC)

Ben yerlerini değiştirmekten çok yerlerini değiştirenlerin değişikliklerini geri aldığını görüyorum. Bu durum engel gerektirmez. --Uğurkentmesaj 18.29, 14 Mart 2020 (UTC)

Haydar Karaer[kaynağı değiştir]

Merhaba Haydar Karaer sayfasında yanılmışım. SAS'a koyduğum için ve sizleri meşgul ettiğim için özür dilerim.--Maytapcibaba (mesaj) 10.25, 17 Mart 2020 (UTC)

@Maytapcibaba merhaba hoşgeldiniz, Kamil Tolonu tanıyor musunuz. Değişiklikleriniz onun kuklalarına benziyor da. --Uğurkentmesaj 10.26, 17 Mart 2020 (UTC)

Hayır ilk defa duydum. Kukla ne demek? --Maytapcibaba (mesaj) 10.27, 17 Mart 2020 (UTC)--Maytapcibaba (mesaj) 10.28, 17 Mart 2020 (UTC)

Daha öncede gelip bilmiyorum demiştiniz ama arkanızda bıraktığınız izler yalan söylemez. Defalarca da denetçiler onayladı bu tür davranışlarınızı. Vikipedi:Kukla sayfasını bir kez daha okuyunuz. --Uğurkentmesaj 10.31, 17 Mart 2020 (UTC)

Bilgi girişi engeli[kaynağı değiştir]

Natalie Portman filmografisi sayfasını açmaya çalışırken Hata: Otomatik olarak bu işlemin zararlı olduğu belirlendi ve izin verilmedi. İşleminizin yapıcı olduğunu düşünüyorsanız, lütfen ne yapmaya çalıştığınız konusunda bir hizmetliye bilgi verin. İşleminizin eşleştiği kötüye kullanım kuralının kısa bir açıklaması: Ağır vandalizm hatası veriyor. Daha önce sayfam deneme diye silindi eğer sistem bilgi girişine izin verseydi doğru bilgileri girecektim.

Linklerden sayfaya eklemek istediğim bilgilerin önizlemesi mevcuttur lütfen sistem engeli kalksın. --Halukyıldız94 (mesaj) 10.37, 17 Mart 2020 (UTC) Giriş kısmı: https://www.resimag.com/p1/96f602d1f36.jpeg Orta kısmı: https://www.resimag.com/p1/da71f35d69a.jpeg Son kısmı: https://www.resimag.com/p1/1701c47c280.jpeg

@Halukyıldız94 Vikipedi'ye hoşgeldiniz. Takıldığınız süzgeçler ağır vandalizm nedeniyle değişiklik yapmanızı engelliyor. Sayfayı oluştururken süzgeç yeni kullanıcı olduğunuz ve değişikliklerinizde küfürlü ifadeler olduğu için izin vermiyor. Fakat kontrol ettiğimde küfürlü bir değişikliğinizi göremedim. Ben sizin yerinize Natalie Portman filmografisi sayfasını oluşturdum. Oradan değişikliklerinize devam edebilirsiniz. --Uğurkentmesaj 11.14, 17 Mart 2020 (UTC)

Teşekkür ederim. Natalie Portman filmography sayfasını geri getirip bilgileri oraya girseniz olmaz mı ? Silinen sayfada benim adım da yazıyordu yeni sayfanın geçmişinde adım yazmıyor. Silinen sayfanın geçmişi yeni sayfada gözüksün mümkün mü acaba ? --Halukyıldız94 (mesaj) 11.29, 17 Mart 2020 (UTC)

Bahsettiğiniz sayfada pek bir değişiklik olmadığı için geri getirmeye gerek olmadığını düşünüyorum. Adınızın gözüküp gözükmemesi bir sorun değil. Ne de olsa sizin adınızı geçmişe not ettim. --Uğurkentmesaj 11.31, 17 Mart 2020 (UTC)

Ama benim katkılarımda bu değişiklik gözükmüyor bu değişikliği ben yaptım ve katkılarımda bu değişikliğin olmasını istiyorum. Eski sayfanın geçmişi geri getirilse olmaz mı ? --Halukyıldız94 (mesaj) 11.33, 17 Mart 2020 (UTC)

Peki sizi mi kıracağım. --Uğurkentmesaj 11.34, 17 Mart 2020 (UTC)

Teşekkür ederim sayfayı geliştireceğim. Sisteme takılmamak için ne yapmam gerek ? Film ve dizi maddelerini açacağım ancak sisteme takılmaktan korkuyorum. --Halukyıldız94 (mesaj) 11.42, 17 Mart 2020 (UTC)

İlgili süzgeçte 50 değişiklik sınırı var. Bu sınırı ufak değişiklikler yapıp ve olabildiğince net değişiklik özeti de yazarak aşmaya çalışabilirsiniz. Bu hata neden oldu bilmiyorum. :( --Uğurkentmesaj 11.46, 17 Mart 2020 (UTC)

Tık tık[kaynağı değiştir]

Selam. Dün herkes son kuklacımıza "hayırlı işler" dilemeden çok önce ben sizin "Kamil Tolon'u tanıyor musunuz? Değişiklikleriniz onun kuklalarına benziyor da"nıza benzer ifadeleri kullanacaktım ama çekindim. (Yanılmaktan değil, hata yapmanın ne önemi var, herkes yanılıyor; asıl "ya bir hizmetli, örneğin Uğurkent dostumuz beni engellerse" diye çekindim... :) Aynı teşhiste bulunduğumuzu görmekten sevindim. İyi Vikiler. E4024 (mesaj) 13.11, 17 Mart 2020 (UTC)

Öncelikle kapımıza hoşgeldiniz. Hizmetli olarak görebildiğim günlüklerde Kamil Tolon'un kuklaları ile benzer ortak noktalar yakaladım. Dün bayağı kişi onun yeni birisi olmadığını düşünmüş. Ayrıntılı olarak açıklamayayım yakayı nerede ele verdiğini. Sizi neden engelleyeyim canım bir teşhiste bulunacaksanız diye. Buradan sizin aracılığınızla dikkatleri için herkese tekrardan teşekkür ederim. :-) --Uğurkentmesaj 13.21, 17 Mart 2020 (UTC)

Murat ÖZEN sayfasını neden sildin[kaynağı değiştir]

Beşiktaş taraftarı olarak Murat ÖZEN sayfasını silmenizi kınıyorum. Eşit olmanızı beklerdim. Yakışmadı size beyefendi Haticeyildiz 1903 (mesaj) 22.25, 17 Mart 2020 (UTC)

Saatlerce silinmesi için duran bir sayfanın tartışma sayfasına onlarca hesap gelip silinmemesi için yorum yazıyor. Bunun ilerisi Vikipedi:Kuklaya kadar gidebilir. Eğer diğer hesaplar sizinse ya da sizle beraber hareket ediyorsa buna son veriniz. İlgili sayfada kaynakça olarak Twitter, Facebook, İnstagram gibi sosyal medya hesapları eklenmiş. Bir kişinin Vikipedide yer alması için Vikipedi:Güvenilir kaynaklar kulllanılarak Vikipedi:Kayda değerlik (kişi) kriterlerini karşılaması gerekmektedir. Ayrıca bana attığınız mesajınız Vikipedi:Nezaket kapsamında değildir. --Uğurkentmesaj 22.32, 17 Mart 2020 (UTC)

engelleme ile ilgili[kaynağı değiştir]

xenonmax kullanıcısını engelleme sebebi ve kanıtınızı öğrenebilir miyim? kendisi telegramdan telefon ve modem ip sini değiştirdiğini söylüyor. bi yanlışlık olmasın diye soruyorum.--İnkanyezimesaj 17.00, 19 Mart 2020 (UTC)

Denetçiler tarafından onaylanmış olan Kullanıcı:Kamiltolon kuklasının kuklaları ile çok benzer değişiklikleri olmuştur. Hep de aynı tutumları devam ettirmektedir. Bu yüzden engel deldiği gerekçesiyle uygunsuz kukla kullanımı sonucu engellenmiştir. --Uğurkentmesaj 17.02, 19 Mart 2020 (UTC)
benzer değişiklik derken nedir? ben geçmişine baktım benzerlik göremedim.--İnkanyezimesaj 17.05, 19 Mart 2020 (UTC)
Mesela belediye başkanları sayfası açması olabilir mi? Kusura bakmazsanız arkasında bıraktığı davranışsal izleri öğrenemesin diye pek fazla ayrıntı veremeyeceğim.--Uğurkentmesaj 17.08, 19 Mart 2020 (UTC)

Birahane Darbesi[kaynağı değiştir]

Alıntı yaptığım kitabın yazarı ölmüştür. Herhangi bir telif hakkı taşımamaktadır. --Visnelma (mesaj) 13.44, 22 Mart 2020 (UTC)

@Visnelma öldü diye içeriği aynen ekleyemeyiz. Ortalama olarak bir telif hakkı sahibi ölse bile ölümünün üzerinden en az 70 yıl geçmelidir. --Uğurkentmesaj 13.47, 22 Mart 2020 (UTC)

Resim yükleme[kaynağı değiştir]

Selam. Resim yükleme konusunu bilmiyorum. Daha doğrusu Commons'takini biliyorum da buradakini bilemiyorum. 38 yıl önce öldürülmüş bir diplomatımızın 1940'lı yıllardaki Nüfus Cüzdanı. (Üzerinde ergenlik çağı fotoğrafı var.) Ailesi resmi makamlara vermiş, ben de bir arşiv nüshası aldım. (Açıkçası üzerinden zaman geçti, o imgenin fotoğrafını mı çekmiştim, yoksa bana e-posta ile mi göndermişlerdi, onu da unuttum. Bir yandan benim çektiğim serbest, sorunsuz bir resim değil, öte yandan da TC yasalarına göre üzerinden 70 sene geçmiş, sorunsuz olacağını sandığım bir resmi belge örneği. Her hal ve karda, suikast sonucu 38 yıl önce öldürülmüş bir insanın maddesinde kullanacağım, 70 küsur yıllık bir belge fotokopisi. Atatürk'ün nüfus cüzdanı örnekleri var Commons'ta, onlardan birkaç yıl daha yeni. Nedense hangi lisansı seçsem yüklemede sonuç alamıyorum. Acaba bununla ilgili alet mi bozuk yoksa ben mi yanlış birşey yapıyorum? Siz ya da burayı okuyan, bu işleri bilen biri, bana "çocuğa anlatır gibi" aşama aşama ne yapmam, nasıl yapmam gerektiğini anlatabilirseniz çok memnun olurum. Peşin teşekkürlerimle. E4024 (mesaj) 19.47, 24 Mart 2020 (UTC)

Selamlar @E4024, Commons'ta da benim gördüğüm 70 yıldan daha fazla eski resmi belgeler kamu malı altında yayınlanmış. Bu kimliklerdeki kişilerin bazılarının ölümü 1950 yılını geçiyor. Bazı ülkelerin kimlikler, pasaportlar dahil bazı eserlerin kamu malı olduğuna dair yasalarda bir ifadeleri söz konusudur. T.C. yasalarında bu durumu yok benim bildiğim kadarıyla. Commons'u örnek alırsak 1950'den önce ise direkt Commons'ta da yayınlayabilirsiniz. Benim aklıma takılan durum şu, kimliğin sahibi kimliği aldıktan itibaren kimliğin telif hakkı sahibi oluyor ise buradan bir sıkıntı olacaktır. Bizim telif hakları eserin sahibi tüzelse (bu durumda devlet) eser üretildikten 70 yıl sonra kamu malı olur diyor. Bu durumu Nanahuatl veya Sakhalinio ile konuşarak daha kesin bir sonuca varırsınız. Eğer kamu malı ise Özel:Yükle sayfasındaki lisans çeşitlerinden kamu malını seçerseniz bir sorun olmaz. --Uğurkentmesaj 20.54, 24 Mart 2020 (UTC)
Resmi bir şekilde yükledim, olan oldu. Doğru ya da yanlış. Şimdi sizden istirhamım bunu silmeye kalkacak birileri olursa bana destek vermeniz ve lisanslama hatası neyin bir kusuru varsa, her ne ise onu gidermekle yetinelim. Burada onun benzeri (daha yeni bir yazar resmini ben kurtardım, Kerime Nadir, o da 1940'lardan; ama nasıl kurtardığımı bilmiyorum :) veya çok daha telif hakkına dokunan (mesela çağdaş sanatçıların profesyonel bir fotoğrafçı tarafından çekilmiş olabilecek resimleri) gözüme çarpıyor zaman zaman. Türk Devletinin 70 yıldan eski ve hiç bir telife açık içeriği bulunmayan belge için talebi olmaz. İlgili zaten yıllar önce aramızdan ayrılmış. (A.R.E.) 1940'larda vesikalık resim çeken bir fotoğrafçı da o zaman 20 yaşında olsa şimdi 100. İtalya'da olsa hastaneye bile kabul etmezler zavallıyı... E4024 (mesaj) 22.44, 24 Mart 2020 (UTC)
Teşekkürler @E4024, fotoğraf ile ilgili bir sıkıntı çıkarsa yardımcı olmaya çalışırım. Dünya şu anki durumdan kurtulsun da. :) --Uğurkentmesaj 08.53, 25 Mart 2020 (UTC)
Size teşekkürler, sağolun. Şimdi yine bir yardım gerek. Tartışma:Asaf Zeki Yüksel sayfasına girip hatamı düzeltebilir misiniz? 2. SAS imiş, bilemedim; araştırıp düzeltirim ama çok zamanımı alır. Peşin teşekkürlerimle. E4024 (mesaj) 15.26, 25 Mart 2020 (UTC)
@E4024 sorunu hallettiğinizi görüyorum. Şimdilik herhangi bir sorun var mıdır? --Uğurkentmesaj 16.07, 25 Mart 2020 (UTC)
Yok, sağolun. Denetçiliğiniz de hayırlara vesile olsun şimdiden. Kutlarım. E4024 (mesaj) 17.04, 25 Mart 2020 (UTC)
Sağ olun, şimdilik daha 3 gün var. Topluluğun bana güvenmesi de şahane bir duygu. Sizi de oylamada görmek isterdim. --Uğurkentmesaj 17.31, 25 Mart 2020 (UTC)

Not: Hizmetlilerin hizmetli adaylarının konuşma sayfalarını da izlemesinde yarar olabilir. :) İyi günler. E4024 (mesaj) 17.37, 25 Mart 2020 (UTC)

Ben pek fazla mesaj sayfalarına bakamıyorum. King'in bu moladan sonra daha güçlü döneceğine eminim. --Uğurkentmesaj 20.07, 25 Mart 2020 (UTC)

Sonia Beytoushi[kaynağı değiştir]

This article is a crosswiki hoax+spam, please delete, thank you.Aldnonymous (mesaj) 15.49, 25 Mart 2020 (UTC)

Hello @Aldnonymous, I am happy to see you. How are you? I hope you are good. HakanIST deleted the page. You are a good global sysop, thank you. --Uğurkentmesaj 16.07, 25 Mart 2020 (UTC)
Thanks! I ask HakanIST to delete it, and it got deleted. That article is problematic as she is never did participate in any kind of competition, so the article is a lie/hoax.Aldnonymous (mesaj) 16.10, 25 Mart 2020 (UTC)
Not problem. :) Good wikis. --Uğurkentmesaj 17.31, 25 Mart 2020 (UTC)

Hayırdır[kaynağı değiştir]

Siyah kurdele koronavirüs ölümleri için mi? Yakınlarınız iyidir umarım. E4024 (mesaj) 20.20, 26 Mart 2020 (UTC)

O siyah kurdele 6 yıldır orada. Zamanında Soma maden şehitleri için koymuştum. Herhangi bir sıkıntı yok. Kendinize iyi bakın. --Uğurkentmesaj 20.24, 26 Mart 2020 (UTC)

Soru[kaynağı değiştir]

Öncelikle merhaba Uğurkent.(20.11, 27 Mart 2020 Uğurkent mesaj katkılar Kartallar ve leylekler savaşı sayfasını sildi (Madde 6: Kayda değerlik ölçütlerini sağlamayan konuya sahip madde: .)) Durumu için Yazıyorum. Yazdığım Maddenin Vikipedi:Kayda değerlik kriterlerini karşıladığını düşüyorum. Yaşanan olay bir çok kişi tarafından bilinmekle birlikte ders konusu olmuştur. Bununla beraber kaynaklar bizzat arşivlerden oluşup birbiriyle çelişen hiçbir durum söz konusu değildir. Madde içeriği konuyu tarafsız olarak anlatmakta ve herhangi bir öznellik içermemektedir. Tecrübenize saygımı sunar kararınızı gözden geçirmenizi arz ederim. Saygılarımla. Arslankurt (mesaj) 17.34, 28 Mart 2020 (UTC)

Merhabalar. Eklediğiniz içeriği internette yer alan bazı köşe yazıları, forum gibi sitelerdeki bilgileri yorumlayıp yazdığınızı düşünüyorum. Bundan daha doğal bir şey olamaz. Yararlandığınız 1934 senesinde yazılan birkaç gazete küpürü; bu savaşta Türkiye'nin dört bir yanından leylekler, kartallar toplanıp özellikle Aydın, Balıkesir ve Bursa civarında savaşa girmiş diyor. Bu ifade oluşturmuş olduğunuz maddede de geçmektedir. Sonra olaylar vs.ler. Kayda değerlik ölçütlerimize göre konuya değinen birçok güvenilir kaynak kullanılmalıdır. Sadece Hürriyet ve Times gazetelerinde yayınlanmış iki haber yazısı var güvenilir sayabileceğimiz. Onun dışındaki kaynakların güvenilirliği şüpheli. Harp okulundaki bir öğretim görevlisinin bu savaşları derslerinde anlatması da bu olayı kayda değer yapmaz. Zira bunun için de bir kaynak yoktu. Bu gibi nedenlerle madde silinmiştir. --Uğurkentmesaj 18.13, 28 Mart 2020 (UTC)
İlginiz ve cevabınız için teşekkür ederim. Olay çok eski olduğundan ve yeterli bilgi bulunmadığından düşündüğünüz gibi araştırma yapıp maddeyi oluşturdum. Fakat kayda değerlik için gereken kaynaklar (ki kaç tane olursa kayda değer olur diye bir bilgi bulamadım, varsa lütfen bilgilendiriniz) ancak Times ve Hürriyet gazetesinin arşivi ile sınırlı. Şayet "x kadar kaynak" olmaz ise madde siliniyor ise takdir edersiniz ki 345.712 maddeden x-1 kadar kaynak içereni kaldırılmak zorunda olsa gerek. Kaynağın güvenirliği şüpheli konusunda, diğer bilgilerin arşivlerini gösterildiği halde sadece "Harp okulundaki bir öğretim görevlisinin bu savaşları derslerinde anlatması da bu olayı kayda değer yapmaz." düşüncesi ile tüm maddeyi silmek yerine maddeyi düzenleyebilir ve "kayda değer bulmadığınız" için o kısmı sile bilirdiniz. Diğer taraftan yaşanan olay zoolojik anlamda eşsiz burum durum arz etmekte ve wikipedia'da bulunmaya değdiğini düşünüyorum. Burada yeni,tecrübesiz ve bilgisizim. Lütfen size saygısızlık ettiğimi düşünmeyiniz. Amacım silinme amacını çok daha iyi kavramak (bir ihtimal gerekli düzenlemeler ile yeniden yayınlamak) ve yaptığım hataları tekrarlamamaktır. İyi günler diler saygılarımı sunarım Arslankurt (mesaj) 14.26, 29 Mart 2020 (UTC)
Ben de size katkı sunmaya çalıştığınız için teşekkür ederim. Ben de bu olayı internette görmüştüm. Ama sadece Hürriyet gazetesinin arşivini görüp bu madde Vikipedi'de açılsa kdlikten gider demiştim. Maddeyi ileride siz açmış oldunuz. :) Şüphem olsa silmek yerine sasa götürürdüm. Politikalarımızda herhangi bir kaynak sayısıyla ilgili bir kural yok. Benim düşünceme göre sadece o iki gazete haberi ile bu madde yazılamaz. Çünkü o iki haber maddedeki bilgilerin tamamını doğrulamıyor. Sadece internette başka yazılan güvenilir olmayan sitelerdeki bilgiler ile madde doğrulanabiliyor. Bu yüzden maddede yazılan bazı bilgiler ilgili iki haber yazısından doğrulanamadığı için özgün araştırma yapmak gerekiyor. Özgün araştırmalar da Vikipedi'de yer alamaz. Eğer ileride daha kapsamlı birkaç tane elle tutulur kaynak bulabilirseniz maddenin kdliğinden emin olur ya da şüphe ederek topluluğun görüşüne sunardım. Bu silinme mevzusu yüzünden canınızı da sıkmayın. Bu konuda size özel bir durum yok. Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim. --Uğurkentmesaj 15.11, 29 Mart 2020 (UTC)
İlginiz için teşekkür ederim. Bilgilendirmeniz için teşekkürler. İyi wikiler dilerim :) --Arslankurt (mesaj) 20.18, 29 Mart 2020 (UTC)

Yeniden Merhaba Uğurkent. Liu_Cixin Maddesini elimden geldiğince yazmaya çalıştım. Görüş ve incelemenize arz ederim. --Arslankurt (mesaj) 21.34, 30 Mart 2020 (UTC)

Merhabalar, elinize sağlık. Maddeyi kontrol ettim ve bazı yanlışları düzelttim. Çin bilim kurgu edebiyatının en önemli yazarıdır demişsiniz. Bunun için bir araştırma ya da kaynak var mı, yoksa çıkartılması gereken bir ifadedir. Onun dışında maddede İngilizce'den kopyala yapıştır yaptığınızı düşündüğüm için, biraz biçim olarak kaynakça göstermenizde sıkıntı var. Bunda bir sıkıntı yok, şimdilik normaldir çünkü en azından kaynak göstermemekten daha iyi bir durum. :) Onun için de Vikipedi:Kaynak gösterme ve Şablon:Web kaynağı sayfalarına bakabilirsiniz. Onun dışında başlangıç olarak iyi bir madde açtığınızı söyleyebilirim. --Uğurkentmesaj 21.53, 30 Mart 2020 (UTC)
Teşekkür ederim. İlk başta çeviri yapmak istedim fakat sonradan bunun için erken olduğunu düşündüm. Kaynak göstermede elimden geldiğince düzelttim fakat uzman görüşü başka oluyor tabi. Yavaş yavaş kendimi geliştireceğim tekrardan teşekkür ederim.--Arslankurt (mesaj) 11.53, 31 Mart 2020 (UTC)
Size göre burada daha çok vakit geçirmiş olabilirim ama beni veya diğer vikipedistleri bir üst merci ya da uzman gibi görmeyin. Hepimiz eşitiz. Siz olabildiğince katkılarını yapınız, yanlış yaptığınız yerde başka birileri size yardımcı olur. Sonuçta biz de yavaş yavaş hata yaparak öğrendik. Kolay gelsin. --Uğurkentmesaj 12.51, 31 Mart 2020 (UTC)

Öncelikle merhabai cevabınız için teşekkür ederim. Yavaş yavaş öğreneceğim. Platform (film) maddesini hazırladım(Yeterli görmediğimden taslak olarak belirttim) fakat Netflix linki verme konusunda sıkıntı yaşadım. Şablon:Netflix'te içerik şablonunu kullanmaya çalıştım fakat fazla karmaşık gelmesinden dolayı çözemedim. "IMDb'de El hoyo" şablonunu kullanmama rağmen Netflix şablonunu kullanamıyorum ve göze hoş gelmiyor. Yardımcı olursanız sevinirim. --Arslankurt (mesaj) 15.22, 1 Nisan 2020 (UTC)

Tekrardan merhaba @Arslankurt taslak olarak işaretlemeniz şimdilik iyi olmuş. İçerik geliştikçe çıkarırsınız. Ben Netflix şablonunu ekledim. Benim değişikliğime bakarak nasıl işlediğini anlayabilirsiniz. --Uğurkentmesaj 17.51, 1 Nisan 2020 (UTC)
Anladım teşekkür ederim --Arslankurt (mesaj) 18.19, 1 Nisan 2020 (UTC)

denetçilik hk.[kaynağı değiştir]

  • merhaba Uğurkent, denetçilik başvurunu olumlu olarak kapattım ve meta'da başvuruyu yaptım. Şimdiden kolaylıklar dilerim. --Mskyrider ileti 09.55, 29 Mart 2020 (UTC)
Teşekkür ederim. Gizlilik sözleşmesini imzaladım, vakfın cevap vermesini bekliyorum. Senin gibi bir bürokratın aksiyon almasına da vesile olduk. :) --Uğurkentmesaj 10.45, 29 Mart 2020 (UTC)

izleyen, izleri tanıdık tanımadık demeden yorumlayan ve harekete geçen cesur bir denetçi olman dileğiyle uğur. kolay gelsin. :) --kibele 10.23, 29 Mart 2020 (UTC)

Teşekkür ederim, kibele. Elimden geldiğince denetçi davaları ile ilgileneceğim. Kolay gelsin. --Uğurkentmesaj 10.45, 29 Mart 2020 (UTC)
  • Tekrar candan kutlarım. Başarılar... E4024 (mesaj) 12.26, 29 Mart 2020 (UTC)
Merhaba E4024, teşekkür ederim. --Uğurkentmesaj 15.11, 29 Mart 2020 (UTC)
Tebrik ederim Uğurkent, bundan sonrası için de kolaylıklar dilerim. Sevgiler. --Théoden ileti 14.14, 29 Mart 2020 (UTC)
Teşekkür ederim. Sana zamanında denetçi adayı ol dedik yok benim ilgimi çekmiyor dedin, kaparlar böyle. :) Topluluğun ve senin inancını boşa çıkarmayacağım. --Uğurkentmesaj 15.11, 29 Mart 2020 (UTC)
Uğurkent topluluğumuza ve sana hayırlı, uğurlu olsun... Tebrik eder başarılar dilerim :) chansey mesaj? 16.57, 29 Mart 2020 (UTC)
Teşekkür ederim, chansey. Vikipedi'miz için hayırlı olur. --Uğurkentmesaj 18.13, 29 Mart 2020 (UTC)

Email[kaynağı değiştir]

Hi Uğurkent. Please take a look at your email and reply. Thank you. Trijnstel (mesaj) 14.11, 29 Mart 2020 (UTC)

PS. Please also provide me your IRC nick and cloak if you have them. Trijnstel (mesaj) 14.12, 29 Mart 2020 (UTC)
@Trijnstel I answered your e-mail. Thanks for your interest. --Uğurkentmesaj 15.11, 29 Mart 2020 (UTC)

Tebrikler[kaynağı değiştir]

Vikipedinin zaten denetçiye ihtiyacı vardı ve sonunda yeni bir denetçi daha geldi :) 2 aylık üyelik süresi kuralı nedeniyle oy kullanamadım ancak kullansaydım ben de herkes gibi olumlu oy kullanacaktım. Neyse yeni görevinizde başarılar dilerim --Tryoicileti 18.29, 31 Mart 2020 (UTC)

Oy kullanmasanız da teşekkür ederim. Hep beraber Vikipedi'yi geliştireceğiz. --Uğurkentmesaj 18.31, 31 Mart 2020 (UTC)

Geç oldu biraz lakin ben de yeni denetçilik görevinizde başarılar dilerim. --ToprakM 23.50, 31 Mart 2020 (UTC)

Teşekkür ederim Toprak. Dünkü alakan için de sağ ol. --Uğurkentmesaj 10.14, 1 Nisan 2020 (UTC)

Trol var[kaynağı değiştir]

Kullanıcı:Elcin Rehimov 001. E4024 (mesaj) 16.30, 3 Nisan 2020 (UTC)

Zaten engellenmiş --Conderasileti 16.32, 3 Nisan 2020 (UTC)

Selam[kaynağı değiştir]

Herkes size çay kahve ikram ediyor, ay çöreği de benden olsun.

Nasıl gidiyor? Şefik Kamil Efes kukla kaynıyor. Yurttaş da nasılsa ben ne yapsam hoşgörülüyor diye IP'den yine kullanıcı adına terfi etti. Bugün yarın beyaz liste talep eder. Hayırlısı. E4024 (mesaj) 15.46, 4 Nisan 2020 (UTC)

@E4024 teşekkür ederim, umarım iyisinizdir. Yaptığım incelemeler sonucu kukla hesaplar engellenmiştir. İlginiz için teşekkürler. --Uğurkentmesaj 19.46, 4 Nisan 2020 (UTC)
Ben teşekkür ederim, ellerinize sağlık. İyiyiz diyelim iyi olalım. Karantinada VP'ye olağandan fazla zaman veriyorum, günde 3-4 maddeyi SAS'a sunarak bir buçuk ışık yılı sonra Vikipediyi ortadan kaldırmış olacağımı hesapladım! :) Şaka bir yana, Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar'da kapatılmaya hazır olanlar var sanki, özellikle -nedense- en yeniler arasında... Kendinize iyi bakın. E4024 (mesaj) 19.50, 4 Nisan 2020 (UTC)
  • Bu bir şaka olabilir mi? Sanıyorum kuklacılara ait olanlar dahil kullanıcı adlarının taklidi yasak. Doğru mu? E4024 (mesaj) 14.09, 5 Nisan 2020 (UTC)
Hem isim olarak da uygunsuzdur bu durum. İlginiz için teşekkürler. --Uğurkentmesaj 17.38, 5 Nisan 2020 (UTC)
  • Bir bakabilir misiniz lütfen? Teşekkürler. E4024 (mesaj) 23.57, 5 Nisan 2020 (UTC)
  • Sir, bu kişi daha dün herkese "valla iyi çocuk olucam" diyen insan olabilir mi? Yoksa birisi onu taklit mi ediyor (impersonation)? Denetçi yetenekleriniz ne diyor? E4024 (mesaj) 02.16, 8 Nisan 2020 (UTC)
Bir de gece yarısı hiç aktif hizmetli olmamasını fırsat bilerek gelmiş vikipediyi yok ediyor resmen. Şu an hiçbir hizmetlinin geri dönmeyeceğini varsayarak küresel hizmetlilerden birine talepte bulunuyorum --Conderasileti 02.26, 8 Nisan 2020 (UTC)

SAS[kaynağı değiştir]

Selam. Aktif olduğunuzu gördüm. Rica etsem Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Gevrek ekmek tartışmasını kapatabilir misiniz? SAS'ı açan olarak ben de oydaşmaya katıldım, uzatmaya gerek yok. Teşekkürler. E4024 (mesaj) 15.43, 6 Nisan 2020 (UTC)

Hatırlatma için teşekkür ederim. Maddede birkaç kullanıcın çalışması sonucunda silme gerekçelerin çoğu olan robot çevirisi kendi kendini imha etmiş bulunmakta. Görüşlerce sayfanın kalması kararlaştırılmıştır. --Uğurkentmesaj 15.59, 6 Nisan 2020 (UTC)

Hata[kaynağı değiştir]

Ya Uğurkent sen anlayabildin mi hatanın kaynağını? Mesaj sayfasına bildirim koyuyorum sonra imzasız kalınca imzayı ekliyorum ama değişiklik şablon sayfasında gerçekleşiyor. İkidir oldu bu. Anlamadım ben? chansey mesaj? 16.04, 6 Nisan 2020 (UTC)

Bak bu sayfada bildirim bölümünün kaynağı değiştir kısmına tıkla, şablon değiştirme sayfası açılıyor? chansey mesaj? 16.05, 6 Nisan 2020 (UTC)
yk:yazmadan şablon konulduğunda böyle bir şey yapıyor... chansey mesaj? 16.11, 6 Nisan 2020 (UTC)
Kullanmak için böyle yapman lazım. : Örneğin {{tl:yk:HS-Bildirim|Uğurkent}} . Baştaki tl:yi silmesi unutma. Ben de bu şablonu az kullanmadım değil. Genelde buna benzer iç bağlantı veren şablonlarda bağlantı vermek için | bu ayracı koyup sayfa adını yazıyoruz. Senin düzenlediğin gibi şablonu başka bir devriye bir kullanıcıya atsa istediği sayfa değil senin şablondaki değiştirdiğin en son sürüm gözükürdü. ;) --Uğurkentmesaj 16.20, 6 Nisan 2020 (UTC)

R10Net Black List[kaynağı değiştir]

Saygılar Uğurkent,

R10Net'in buradaki kullanıcıların yanlış eklenmesinden ve burada bulunan başlıkla birlikte Global olarak yasaklanması hakkında yardımınızı rica edeccektim. Spam_Backlist[1] tarafına yazdık fakat, global olarak yasağın kaldırılması için gerekli adımları nasıl atacağımızı söyleyebilir misiniz? Kullanıcıların ekledikleri bizim sitemize yönlenenen URL'leri kaldırabilir ve bundan sonra böyle spam/reklam/seo odaklı ekleme işlemlerinde organize bir şekilde yaklaşım sağlayabilirim.

2005 yılında webmasterlara yönelik oluşturulan R10.Net'in, Vikipedi 'de bulunmasını istiyorum. Global yasaklanmanın yanında R10.Net için oluşturduğumuz sayfa reklam amacı taşıdığı gerekçesiyle kaldırıldı. Vikipedi'ye uygun bir dilde tekrar oluşturabilmemiz için de öneride bulunabilirsiniz çok sevinirim. Yimith (mesaj) 16.53, 6 Nisan 2020 (UTC)

Merhabalar @Yimith, Meta'da bunu kaldırabilecek kişilerden bazıları ile konuşmuşsunuz. Bunun için eklenmesine sebep olan tartışmadaki görüşleri değiştirebilecek argümanlar sunmanız gerekmektedir. İlgili site global spamlistte olduğundan benim de elimden pek fazla bir şey gelemiyor. Oluşturduğunu sayfaya baktım, reklam amaçlı anlaşılabilecek bir sayfa imiş. Genelde sitenin iyi yönlerinden bahsetmişsiniz tabi doğal olarak. Bunun için güvenilir kaynaklar kullanarak sayfayı yazmanız gerekmektedir. --Uğurkentmesaj 14.38, 7 Nisan 2020 (UTC)
Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim @Uğurkent. Güvenilir kaynakları ekleyerek tekrar oluşturacağız. Görüşlerini değiştirebilecek argümanlar konusunda söylediğiniz kısımı tam olarak anlayamadım. Forum tabanlı olduğu için kullanıcıların bir daha link eklemesinin önüne nasıl geçileceği ve bu durum hakkında bizim sorumluluklarımızı nasıl yerine getirebiliriz, bu durum hakkında bir bilginiz veya yönlendirebileceğiniz birisi var mı? Saygılarımla. -- Yimith (mesaj) 18.26, 7 Nisan 2020 (UTC)
Küresel olarak vikilerde sitenin eklenilen bağlantıları genellikle reklam amaçlı olmuş. Bu olaylardan sonra biraz zor gibi görünüyor. Engel açılırsa bir daha link eklemeyeceğinin garantisi yok. Çünkü Wikimedia Foundation'a bağlı 900 küsür viki projesi var. Bunları takip etmek zor açıkçası. İlgili tartışma sayfasında görüşlerinizi belirtmişsiniz. Kahyalardan biri size de cevap vermiş. Oradaki tartışmayı takip etmekte fayda var. --Uğurkentmesaj 18.31, 7 Nisan 2020 (UTC)