Kullanıcı mesaj:Anerka

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Copyeditor Barnstar Hires.png Redaktör Yıldızı
AK-19 sayfasında yaptığınız düzenlemeler için teşekkür ederim. Mustafa MVC 14.31, 1 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

ERDEM SALİM adlı kullanıcıdan Sözde rastgele anahtar üretici hakkında soru (16.30, 2 Mart 2023)[kaynağı değiştir]

Merhaba --ERDEM SALİM (mesaj) 16.30, 2 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Merhaba @ERDEM SALİM --anerka'ya söyleyin 12.05, 3 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

beyaz listeden çıkarılmam.[kaynağı değiştir]

canınız sağolsun. O silah konusunda haklısınız silahlar konusunda tam bilgim yok çeviri editörünü kullandım. Bölümü düzeltemeden işlerim çıktı. Ama diğerlerinde pek bir hata yok. beyaz listede olmamam da sorun değil. çeviri editörü olsa da olur olmasa da, beyaz listeden çıkarsanız da olur çıkarmasanız da yaptığım katkılar azalarak da olsa devam eder. zaten çeviri editörünüz bir işe yaramıyor. çevirdiğim bölümleri kendim defa kere düzeltmek zorunda kaldım. Moro isyanı çeviri idi sildiniz baştan tekrar çevirdim ama bu sefer çeviri araçsız çevirdim. 'yani silmeniz hata olur'.
Bu sayfada geçen bütün muharebelerde de çeviri editörünüzü kullandım ama bir işe yaramadığından şablonunuz üstüne pek çok yeri düzeltip elle çevirmek zorunda kaldım. Silmeniz hata olur zira silinecek hatalar neredeyse kalmadı:
Malalag Nehri Muharebesi,
Datu Ali,
Bayang Muharebesi,
Hassan Ayaklanması .... Moro isyanı konusunun içinde muharebe şablonu var ingilizcesinden ben çevirip koydum o şablonda geçenlerin tamamını ben çevirdim.
Girit İsyanı (1897-1898) çeviri editörünüzle çevirdim ama bir işe yaramadığından tekrar düzeltmek zorunda kaldım şu anda da iyi durumda,
Uluslararası Donanma (Girit müdahalesi, 1897-1898) da hata üstüne hata yaptığından ancak baş kısmını çeviri editörünüzle düzenledim sonrasında kendim elle düzeltme yapmak zorunda kaldım kalan kısmı ne kendim ne çeviri editörüne çevirttim. gidip bakabilirsiniz.
Leonard Wood (Asker) çeviri aracınızı denedim işe yaramadığından pek çok kısmı elle yazdım. ha baş şablonda türkçeleştirilmeyen kısımlar vardı şimdi türkçeleştirip düzelttim bilginize.
Ahmed Nureddin Efendi (II. Abdülhamid'in oğlu) çeviri aracınızdan da yararlandım elle de çeviri yaptım. hatada düzelttim hatta şimdi bir hata vardı onu da giderdim.
Ha köyçeşmesindeki tartışmanıza katılmadım ama en deneyimli kullanıcınız bile her halde çeviri aracının felaket halini görüyordur.
çeviri aracınızın niye işe yaramadığını da söyleyeyim: 1-En başta ingilizceden türkçe ye başta şablonlarınızı idrak edemiyor. Ama en kötü hatanız google translate veya yandex çeviriye çeviri aracını şartlandırmanız. yandex bir nebze iyi ama yine hatalı. Köy çeşmesindeki tartışmalardan haberim yok ama olsaydı vikipedi yönetimine ve tarafınıza çeviri editöründe google translate veya yandex değil bunu editör olarak kullanmayı önerirdim: https://www.deepl.com/translator Deepl prosunu kullanmanıza para vermenize gerek yok ücretsiz versiyonu bile çeviri aracınızdaki sorunları bir nebze giderebilir. buyrun isterseniz deneyebilirsiniz. silah haricinde son olayı biliyorsunuz öyle çok fazla çeviri aracınızdan yararlanmadım yararlanmışsam da yayınladıktan sonra defa kere her yerini değiştirdim. Saygılarımla. Gerçekler (mesaj) 19.20, 2 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
ha birde Kiram Bates antlaşması mindanao sultanlığı lanao sultanlıklar federasyonu tophane elçiler konferansı, Maynila Krallığı ve Raja maddesi içinde çeviri aletinizden yararlandım ama hataları nedeniyle kendim pek çok yerini değiştirmek zorunda kaldım.zaten Maynila krallığının içinde bastan 2.değişikliğe bakın sizin ceviri aletinize giydirmemi yukarida belirttiğim DeepL a çeviri motorunun değiştirme önerisi ve pek çok yerini değistirdiğimi görürsünüz sizin bot ve üyelerinizde kontrol edip değişikliklerimi onaylamıştır.ceviri aletinizi kullanmadan yaptigim 10larcada madde bulunmaktadir. 2.Abdülhamid maddesinin %70ini yeniden yazan 400den fazla kaynagi ekleyen benim ha bazi uyelerinizinde tepkisini aliyorum bu madde 10larca kere vandalizme günde kurban gidiyor ya hadi neyse.ama yani tamami kaynakli bilgiler dogru yazi orjinal. bilginize. Gerçekler (mesaj) 03.41, 3 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
@Gerçekler öncelikle, çeviri editörü benim değil :) burasının benim ya da başkasının olmadığı gibi.
Çeviri aracının eksikleri ve hataları olduğunun hepimiz farkındayız. Zaten bu nedenle sadece ona bağlı kalınmaması gerektiğini belirtiyoruz. Yukarıda belirtmiş olduğun maddeleri mümkün olan en kısa zamanda okuyacağım, istersen geri bildirim yapabilirim. Düzeltilecek yerlere rastlayıp düzeltecek vakti bulabilirsem sen zaten benim düzeltmelerimi maddelerden de takip edersin. Ben {{çalışma}} şablonu görmeyince, kullanıcıların o madde özelinde çalışmalarının bittiğini maddenin, en azından o ana kadar yazılmış halinin yazan kullanıcı açısından tamam olduğunu varsayıyorum. Bu bağlamda üzerinde çalıştığın maddeleri kendi kullanıcı alt sayfanda açıp taşımak ya da çalışman süresince çalışma şablonuyla etiketlemek güzel çözümler olabilir, eğer tavsiye olarak kabul edersen :)
BL konusunu bir süre senle çeviri konusunda istişare ettikten eski maddelerinde yaptığın değişiklikleri gözden geçirdikten sonra tekrar değerlendiririz. Amacım bir "ceza" vermek değil, sen de "suçlu" değilsin. Sadece maddelere baktığımda biraz daha özen gösterebileceğini görüyorum ve seni "yazdığın maddeleri, yazdığın kadarıyla iyi ve anlaşılabilir oluşturmaya" teşvik etmek istiyorum.
Sevgiler ve iyi vikiler. --anerka'ya söyleyin 12.16, 3 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
teşekkurler hepimiz aynı amaçtayız.tabii ki daha özenli olacağım. Çalışma şablon tavsiyesi için ayrıca teşekkürler. Gerçekler (mesaj) 15.54, 3 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Madde Silinmesi Hakkında[kaynağı değiştir]

Değerli yetkili, şikayet alanında bulunduğum itiraza yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim, lakin konuyu kapattığınız için cevap verebilme imkanım kalmıyor. Özetlemek gerekirse yapılan işlemin hatalı olduğunu düşünüyor ve savunuyorum. Teklif haklarından bahsetmişsiniz, fotoğrafı çeken kişi benim, öznesi de babamdır. Başka meclis üyelerinin olması konusunda bizimki siliniyor diye başkalarının silinmesiyle ilgili çaba sarfetmenin mantıklı bir düşünce olduğunu sanmıyorum aksine insanlar bilgilendirilmeli. Diğer konuysa kayda değerlik ilkesi, bunun yanına artık eşitlik ilkesi de giriyor buna aykırı olduğunu düşünmekteyim ama anlıyorum ki burada böyle bir sorunu ifade edebilme kültürü yok. Madde özelinde tartışma açmam gerektiğini söyleyerek şikayetin son makam olduğunu belirtmişsiniz. Bunu yazarken açıp açmadığımı kontrol etmeniz faydalı olurdu. İkinci kez madde açılıyor ve siliniyor. Her seferinde hem tartışma alanında hemde işlemi yapan kişiye soru sorarak yardım talep etmeme rağmen bir cevap ve muhattap bulamıyoruz. Bu hareketin ısrar olduğu alelade olarak yazılıyor. Yine de şikayet kısmında eksik olduğunuzu düşünsem de cevap bulmak önemliydi. Yönlendirme yapabilirseniz doğru şekilde maddeyi oluşturmak isterim. Yine sağlamıyor derseniz de ısrarlı davranmayacağım. Bilinirlik ve itibar dünyasında vikipedia ısrarı bizim için önemli değil. Dönüşünüzü beklerim, teşekkürler. Umutarslans (mesaj) 09.20, 3 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

@Umutarslans merhaba,
1) Fotoğrafı çeken kişi sensen telif haklarını serbest bırakman sorun teşkil etmiyor, ancak fotoğrafın telif hakları korumalı olan başka bir sitede olmaması gerekli. Bu durumu sağlıyorsan fotoğraf telifi sorunu ortadan kalkar. Ancak maddenin silinme nedeni fotoğraf değil, maddenin metnindeki telif.
2) Başkalarınınkinin silinmesi için çaba göstermiş olmuyorsun, bu bir karşılıklılık ilkesi değil. Başka uygun olmayan maddelerin temizlenmesine yardımcı oluyorsun. Konu/kişi/oluşum/olgudan bağımsız kriterlerimiz mevcut :) Tam olarak burada.
3) Eşitlik ilkesinden kastın nedir?
4) Kontrol ettim, şikayetle tartışma sayfası arasında birkaç dakika var, Vikipedi bu kadar hızlı işleyen bir oluşum değil. Gönüllüklük esasına dayalı dolayısıyla tartışmaların ilgi görmesi/kararların alınması vb. işlemler uzun sürebilir. Yeterli bir süre değil şikayet açmak için, kaldı ki silen hizmetliye mesaj da atmamışsın :) Şikayet sayfasını bulabiliyorsan hizmetliye yazmak için mesaj sayfasını da bulabilirdin diye düşünüyorum. ki kendisini de bilgilendirelim, son silen @Citrat yanlış hatırlamıyorsam.
5) Silen kişilere ulaşmayı denememişsin, Vikipedi'de kullanıcı hesabın açıkken yaptığın değişiklikleri herkes görüntüleyebiliyor, kontrol ettim sana yazmadan önce :) "Katkılarım" kısmından görebilir hatta istediğin kullanıcının adını girerek onların katkılarına da bakabilirsin. Sorduğun soruya da danışmanının yeni yanıt verdiğini görebiliyorum tabii aynı yolla.
6) Telif hakları ihlali olan herhangi bir girişe izin veremeyiz, dolayısıyla açmış olduğun maddeyi geri getirmem mümkün değil. VP:KD konusunda kendim bir değerlendirme yapmadım, ancak @ToprakM deneyimli bir hizmetlimiz ve değerlendirip silme işlemi uygulamış, yinede karşıladığını düşünüyorsan kendisine mesaj atabilir ve görüşünü tekrar isteyebilirsin. --anerka'ya söyleyin 12.56, 3 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Kişisel blok kaldırma anahtarı maddesinin adını 'Kişisel Kilit Açma Anahtarı' olarak değiştirirmisiniz? Ayrıca Vikiveri'dende adını değiştirmek lazım.

Noninani1 (mesaj) 11.15, 5 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

@Noninani1 iki isim de bana çok aşina ve kullanılır gelmedi açıkçası. Tartışma sayfasına yazıp görüş isteyebilir ya da başka bir hizmetliye danışabilirsin. --anerka'ya söyleyin 14.32, 6 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
İnceleme yaptım ve doğru adı
'Kişisel Kilit Açma Anahtarı'ymış. Yada direkt madde adını 'PUK kodu' olarak değiştirelim.
Noninani1 (mesaj) 15.29, 6 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Articles for Creation Barnstar Hires.png
Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!

Merhaba Anerka,
2023/8. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Biyologlar listesinde yer alan kırmızı bağlantıların giderilmesi" konulu projedeki performansınız sonrasında Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.
Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 08.58, 6 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Süresiz engellenmem[kaynağı değiştir]

Anonim kukla kullandığım için çok pişmanım. Denetçi aksiyonunu da sadece Zafer Bey'e yaptım o da engelli olduğum için ama baskı yapmadım. Hatamı anladım, bundan sonra yararlı değişiklikler yapacağım. Nolur affedin, süresiz engel vermeyin. Bunları engelli olduğum için Vincent Vega'ya yazamıyorum. Ben @Sarı Saçlı 176.55.141.198 16.26, 6 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Wikidata weekly summary #562[kaynağı değiştir]

Değişiklikler[kaynağı değiştir]

MEK TV ve Kanal 5 sayfalarında değişiklik yaptım, inceler misiniz? 94.54.229.230 16.19, 7 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Çalışma sayfalarımın geri getirilmesi[kaynağı değiştir]

Selamlar. Kolay gelsin. Etkin hizmetli olarak en yeni sizi gördüm. Temizlik sebebiyle silinen sayfaların (Kullanıcı sayfamın çalışma alt sayfaları) geri getirilmesi mümkün müdür acaba? Teşekkürler. --Stultiwikiabana yaz 01.10, 8 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

@Stultiwikia ben şunu sormayı unutmuşum sana, hangi sayfalar? bir liste var mı? --anerka'ya söyleyin 17.40, 10 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
Benim kullanıcı sayfamda çıkmaz sokak şeklinde kırmızılar aslında yeterli olur herhalde sanıyorum. 🙏🏽 --Stultiwikiabana yaz 20.36, 10 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
@Stultiwikia, yapıldı. Hoşgeldin, geri dönüşünün Vikipedi'ye yarar, sana da keyif getirmesini dilerim. İyi vikiler. --anerka'ya söyleyin 10.59, 11 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Articles for Creation Barnstar Hires.png
Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!

Merhaba Anerka,
2023/9. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Mevcut olmayan tüfek maddelerinin oluşturulması" konulu projedeki performansınız sonrasında Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.
Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 15.10, 11 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Wikidata weekly summary #563[kaynağı değiştir]

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Tireless Contributor Barnstar Hires.gif
Yorulmaz Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!

Merhaba Anerka,
2023/10. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Kendisine hiç bağlantı verilmemiş (öksüz) maddelerin bakımı" konulu projedeki performansınız sonrasında 10 hafta üst üste katılım gerçekleştirdiğiniz için Yorulmaz Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.
Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 08.21, 14 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Mehmet altunn adlı kullanıcıdan soru (08.33, 16 Mart 2023)[kaynağı değiştir]

Kendi biyografimi nasıl hazırlaya bilirim . --Mehmet altunn (mesaj) 08.33, 16 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

@Mehmet altunn kendi biyografini hazırlamak Vikipedi'de hoş karşılanmıyor. Başka konularda katkı yapmanı öneririm. --anerka'ya söyleyin 13.38, 19 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Değişiklikler[kaynağı değiştir]

Kanal 23, Mavi Karadeniz TV ve Kontv sayfalarında değişiklikler yaptım. İnceler misiniz? 88.250.112.5 14.07, 16 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Lütfen hesabımı silin. İyi günler ve iyi çalışmalar.[kaynağı değiştir]

Selamlar VİKİPEDİ yetkilileri. Lütfen benim hesabımı, benim hesabımın yaptığı bütün değişiklikleri, benim hesabımın alt sayfalarını, benim hesabımdan diğer kullanıcılara atılan ve diğer kullanıcılardan bana gönderilen mesajları ve son olarakta benim kullanıcı adımı siler misiniz? Emir verir gibi yazmak istemediğimden dolayı sizden rica ediyorum. VİKİPEDİ'de bir hesabımın kalmasını istemiyorum. Hesabımla alakalı olarak kullanıcı adım ve diğer bütün bilgileriminde VİKİPEDİ'den silinmesini talep ediyorum. Lütfen benim kullanıcı adımı silin ve aynı kullanıcı adının bir daha kullanılamaması için benim kullanıcı adıma global block atın. Eğer kullanıcı adını silmek mümkün değilse kullanıcı adım dışındaki diğer bütün bilgileri silip kullanıcı adım ve hesabıma global block atın. Bu işlemleri kendim yapmak isterdim ama ben mesajlarımı falan silince VİKİPEDİ geçmişinde görünüyor ve VİKİPEDİ ayarlarını kontrol ettiğimde maalesef hesabını sil seçeneği bulunmuyor. Ben hiçbir şekilde hesap bilgimin kalmasını ve ulaşılabilir olmasını istemiyorum. Lütfen bana yardım edin. İyi çalışmalar. Casual05 (mesaj) 17.49, 17 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

@Casual05, Vikipedi'de hesap silme bulunmuyor. Senin için işletilir mi bilmemekle beraber Vikipedi:Kaybolma tercihi sayfasını okuyabilirsin. Mesaj sayfalarının ve madde alanındaki nitelikli katkıların silinmesi mümkün değildir. İyi günler dilerim. --anerka'ya söyleyin 13.44, 19 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Mehmet.tunc85 adlı kullanıcıdan soru (11.15, 19 Mart 2023)[kaynağı değiştir]

Yazdıklarımı geri silmek istiyorum. --Mehmet.tunc85 (mesaj) 11.15, 19 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

@Mehmet.tunc85, eklediklerini maddeden silmişsin zaten. İyi vikiler. --anerka'ya söyleyin 13.42, 19 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Cüneyt kadri çakar adlı kullanıcıdan soru (08.41, 20 Mart 2023)[kaynağı değiştir]

Slm Zalo sinema filminin görüntü yönetmeni benim yannız googleden girişte başkası çıkıyor düzeltirseniz sevinirim --Cüneyt kadri çakar (mesaj) 08.41, 20 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

@Cüneyt kadri çakar merhaba, Google'da çıkan bilgilere müdahale imkanımız bulunmuyor. Google'dan birileriyle görüşmeniz yerinde olacaktır. --anerka'ya söyleyin 07.22, 22 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Wikidata weekly summary #564[kaynağı değiştir]

Alosbi adlı kullanıcıdan soru (06.46, 22 Mart 2023)[kaynağı değiştir]

Merhaba, Aliağa Kimya ve İhtisas Organize Sanayi Bölgesi olarak dün sayfamızı oluşturduk fakat dışarıdan birisi de giriş yaptığında sayfada düzenleme veya değişiklik yapabiliyor. Nerede hata yapmış olabiliriz? --Alosbi (mesaj) 06.46, 22 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

@Alosbi Vikipedi herkesin değişiklik yapabildiği bir platform. "oluşturduk" demenizden yola çıkarak şu konuda da bilgilendirme yapmak durumundayım. Kullanıcı hesapları bir kişiye ait olmalı, birden fazla kişi tarafından kullanılmamalıdır. Kukla politikasının rol hesaplar alt başlığında bu tip bir kullanımın engelle sonuçlanabileceği belirtiliyor. Birden fazla kişi iseniz ayrı ayrı hesaplar açmalı ya da bu hesabı sadece biriniz kullanmalısınız.
Bunlara ek olarak VP:Maddelerin mülkiyeti, VP:ÇÇ ve VP:Ücretli editörlük sayfalarını okumanızı öneriyorum, bu mesaj sonrasındaki tüm değişikliklerinizi bu politika ve yönergeler çerçevesinde gerçekleştirmeniz gerekmekte. --anerka'ya söyleyin 07.50, 22 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
anladığım kadarıyla, herhangi birisi google üzerinden arama yapıp sayfamıza girdiğinde içeriğimizde değişiklik yapabiliyor, doğru mudur? Bir de, yazımızın sağ üst köşesinde "kontrol edilmemiş" açıklaması çıkıyor. bu neden kaynaklıdır? Alosbi (mesaj) 08.06, 22 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
Merhaba, bilgi rica edebilir miyim? Alosbi (mesaj) 12.41, 22 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
@Alosbi hesabı kullanan kaç kişisiniz?
Yukarıda verdiğim bağlantı doğrultusunda Vikipedi üzerindeki hiçbir madde kimsenin değildir. Maddeleri sahiplenmeyiniz, evet herkes maddelerde değişiklik yapabilir. --anerka'ya söyleyin 19.52, 22 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
Hesabın kullanımı tek kişide yani bende ama anladığım kadarıyla herhangi bir 3. kişi istediği değişiklikleri yapabiliyor. Peki "KONTROL EDİLMEMİŞ" ifadesi ne anlama geliyor onu da söyleyebilir misiniz? Alosbi (mesaj) 05.24, 23 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Shintarō Ishihara maddesinin silmişsiniz ancak söz konusu maddede herhangi bir sorun bulunmamaktaydı. Acaba yeniden getirlebilirmisiniz, eğer bir sorun varsa hemen düzeltebilirim. Teşekkürler, iyi çalışmalar Beşiktaşlı48 ❯❯❯ mesaj 15.13, 22 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Merhaba @Beşiktaşlı48,
Geri getiriyorum, bir kontrol yapabilirsen harika olur. --anerka'ya söyleyin 19.56, 22 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
Tamam kontrol edildi. Beşiktaşlı48 ❯❯❯ mesaj 20.24, 22 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Selinorek adlı kullanıcıdan soru (11.44, 23 Mart 2023)[kaynağı değiştir]

Merhabalar kayda değerlik ilkesini karşılayan ve ülkede tanınmış bir isim olan festivallerde yer alan Didem Zeybek maddesini eklemeye çalışıyorum ama sürekli siliniyor internette madde ekleyebileceğini söyleyen kişiler 1500tl ödeme istiyor burası özgün bir sözlük değil mi kuralları karşılamama rağmen eklediğim madde niye siliniyor yardımcı olur musunuz lütfen --Selinorek (mesaj) 11.44, 23 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

@Selinorek merhaba,
Öncelikle Vikipedi'ye hoşgeldin. Senden ilk isteyeceğim şey burada değişiklik yapmak ya da madde açmak için para isteyenlere herhangi bir ödeme yapmaman. Vikipedi'de herkes değişiklik yapabilir, bunun için birilerine para ödemene gerek yok.
İkinci konu ise kayda değerlik konusu, bu konu VP:KD ve VP:KD (kişi) sayfalarında nedeni/nasılı tarif edilmiş, kriterleri belirli bir konu. İtirazın varsa işlemi yapan hizmetliye mesaj atabilir ve görüşebilirsin. --anerka'ya söyleyin 06.57, 24 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
Çok teşekkürler cevabınız için..Sanırım sitedeki en büyük sorun bu silinen maddeyle ilgili silen kişi çok yüzeysel bilgi veriyor bu sefer kafasına göre silmiş gibi oluyor ve gerçekten dışarıda yeni madde açmanın ticaretini yapanlar çoğalmış durumda bu durumu fırsat bilerek..Linkini eklediğiniz sayfaları da tekrar tekrar inceleyeceğim teşekkürler Selinorek (mesaj) 07.49, 24 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Selinorek adlı kullanıcıdan Kullanıcı:Selinorek/deneme tahtası hakkında soru (14.45, 23 Mart 2023)[kaynağı değiştir]

Merhaba deneme tahtasındaki maddeyi nasıl sitede yayınlayabilirim? https://tr.wikipedia.org/wiki/Kullan%C4%B1c%C4%B1:Selinorek/deneme_tahtas%C4%B1 --Selinorek (mesaj) 14.45, 23 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Piyanisto adlı kullanıcıdan soru (20.23, 23 Mart 2023)[kaynağı değiştir]

Merhaba ben Osman Bozkurt öğretmen, yazar, ve müzisyenim vikipedia da bilgilerimin olması için ne yapmalıyım? --Piyanisto (mesaj) 20.23, 23 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

@Piyanisto merhaba,
Vikipedi'de bir kişiyi konu eden bir sayfa olması için VP:KD ve VP:KD (kişi) sayfalarındaki kriterlerin karşılanıyor olması gerekmektedir. Bu kriterleri inceleyebilirsiniz. VP:OTOBİYOGRAFİ ve VP:ÇÇ kavramları nedeniyle kendinizle ilgili bir madde açmanız hoş karşılanmaz. Vikipedi üzerinde bizler her maddenin kendisinden bağımsız biri tarafından açılacağı günün geleceğini düşünürüz. Kriterleri karşılıyorsanız bir başka vikipedist bir gün sizi konu eden bir madde açacaktır. İyi vikiler. --anerka'ya söyleyin 07.02, 24 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Selinorek adlı kullanıcıdan Kullanıcı mesaj:Anerka hakkında soru (07.35, 25 Mart 2023)[kaynağı değiştir]

Merhabalar https://tr.wikipedia.org/wiki/Didem_Zeybek sayfayı oluşturmuştum yine hiçbir gerekçe belirtilmeden sadece kayda değerlik ölçütleri sağlanmıyor diye hızlı silinmeye aday gösterilmiş ben artık ağlayacağım gerçekten tam olarak neresi karşılamıyor bir bakar mısınız? Ve silinme adaylığını kaldırır mısınız? Düzeltmem gereken yerler varsa düzeltebilirim hemen.tüm ölçütler sağlanmasına rağmen nasıl hızlı silinmeye aday gösterilebilir buranın özgün bir sözlük olduğunu ve kimseye madde oluşturması için para vermememi belirtmiştiniz ama Türkiye deki adminler böyle yaptığı için zaten Vikipedi de bir madde oluşturmayı iyice ticarete döküp binlerce lira istiyorlar bu haksızlık:((( --Selinorek (mesaj) 07.35, 25 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

@Selinorek selamlar,
Konuyu işlemi yapan hizmetli/hizmetlilerle de görüşebilirsin ancak kendilerine işlem konusunda katıldığımı belirtmeliyim. Vikipedi hakkında bir yanlış anlaşılma var ne yazık ki. Burada bizler uzun vadeli bir ansiklopedi oluşturma çabasındayız, özgür ansiklopedi sloganı ise Vikipedi'nin içeriğinin nasıl lisanslandığını ifade etmekte. İnternette hemen her yerde hemen herkesin para ödeyerek ve/veya ödemeden kendilerine ve/veya istedikleri insanlara ve konulara ilişkin bilgi paylaşmaları mümkün, farkındayım. Burayı ayıran şey ise ansiklopedik bilgi ile popüler ya da reklam amaçlı bilgi arasındaki ayrımın korunmaya çalışılması.
Seni temin ederim ki para vermiş olsan dahi bu içerik silinecekti. Bir gün VP:KD kriterlerini karşılaması halinde tekrar açılabilir ancak şu an içerik buna uygun değil. İyi vikiler. --anerka'ya söyleyin 12.24, 11 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Axis09 adlı kullanıcıdan soru (12.33, 25 Mart 2023)[kaynağı değiştir]

Uzun bir aradan sonra selamlar. Bir bot yazmayı düşünüyorum. Bunu nasıl yapabilirim? --Axis (mesaj) 12.33, 25 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

@Axis09 bir süredir birtakım 2FA sorunlarıyla boğuşuyorum, uğrayamadım, uğradığım anlarda da 1-2 değişiklikle kaçtım. Şimdi okudum mesajını, kusura bakmayasın.
Bot yazmak için bir miktar da olsa yazılım bilgisine sahip olman gerekli, botlarla ilgili olarak en:Help:Creating a bot ve m:Manual:Pywikibot sayfalarından bilgi alabilirsin. --anerka'ya söyleyin 12.17, 11 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Wikidata weekly summary #565[kaynağı değiştir]

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Articles for Creation Barnstar Hires.png
Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!

Merhaba Anerka,
2023/11. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Simya şablonunda yer alan kırmızı bağlantıların giderilmesi" konulu projedeki performansınız sonrasında Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.
Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 20.17, 27 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Articles for Creation Barnstar Hires.png
Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!

Merhaba Anerka,
2023/12. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Entomologlar listesinde yer alan kırmızı bağlantıların giderilmesi" konulu projedeki performansınız sonrasında Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.
Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 21.29, 27 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

SnnZbs adlı kullanıcıdan soru (23.36, 30 Mart 2023)[kaynağı değiştir]

Merhaba, yaklaşık olarak 1 ay önce birkaç maddede ufak tefek değişiklik yaptım. Ancak maddelerde değişikliklerin kontrol edilmesi süreci oldukça uzun sürüyor. Yani ciddi değişiklikler de değil, birkaç imla hatasını düzelttim ve biçeme aykırı ifadeleri değiştirdim. Bu durum, yeni değişiklik yapma konusunda motivasyonu kırıyor. Bu nedenle yapılan değişikliklerin daha hızlı bir şekilde kontrol edilmesini sağlamak mümkün müdür? Örneğin beyaz listede olmak için daha fazla değişiklikle kendimizi kanıtlamamız gerekiyor ancak yapılan değişiklikler çok uzun süreler içerisinde gözden geçiriliyor. Bu durumda benim gibi hevesi olan çoğu insan kararsız kalıyordur sanıyorum. --SnnZbs (mesaj) 23.36, 30 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

@SnnZbs merhaba,
Bir süredir burada yoktum, geç yanıt için kusura bakma lütfen.
Esasen değişikliklerin sadece anonim olarak sayfalarda gezinen kullanıcılara görünür değil, yani senin benim gibi kullanıcı adıyla katkı yapanlar her halükarda bu değişiklikleri okuyabilmekteler. Zaman zaman devriyelerimizin yoğunlukları olabiliyor, gönüllü katkı yapılan bir platformda olduğumuz için kimseden sürekli burada olmasını veya ilgi alanına girmeyen maddelere bakmasını talep edemiyoruz.
Ancak değişikliklerini görebildiğimiz için beyaz liste kriterlerini sağlayıp sağlamadığını bu değişiklikler kontrol edilmiş olmasa dahi söyleyebiliriz. Gördüğüm kadarıyla VP:Güvenilir kaynaklar ve VP:KD gibi konularda eksiklerin olabilir. Genel anlamda çok az değişikliğin bulunuyor, lütfen bir süre daha ilgi alanların yönünde düzenlemeler yap ve makul bir sürenin sonunda başvuru yapmayı dene. İyi vikiler. --anerka'ya söyleyin 12.13, 11 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Akbulgualperen adlı kullanıcıdan soru (16.22, 1 Nisan 2023)[kaynağı değiştir]

Merhaba iyi çalışmalar, Yaptığımız düzenlemeler ne zaman kontrol edilip yayınlanır? İlginiz için teşekkür ederim. --Akbulgualperen (mesaj) 16.22, 1 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

@Akbulgualperen merhabalar,
Bir süredir yoktum, gecikmiş bir yanıt olacak ama düzenlemelerin esasen yayında, sadece anonim olarak Vikipedi'ye bakanlara görünür değiller. Devriyeler kendi ilgi alanlarına göre aralıklarla yapılan düzenlemelere bakıyorlar, konusuna ve devriyelerin müsaitliğine göre anonim kullanıcılara da görünür hale gelme süresi değişiklik gösteriyor.
Değişikliklerine devam edersen bir süre sonra bu ara seviyeyi gerektirmeyen kullanıcı gruplarına dahil olabilirsin.
İyi vikiler. :) --anerka'ya söyleyin 12.02, 11 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Pro potter adlı kullanıcıdan soru (05.43, 2 Nisan 2023)[kaynağı değiştir]

Merhaba,ne yapmam gerekiyor? --Pro potter (mesaj) 05.43, 2 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

@Pro potter merhaba,
hangi konuda? :) --anerka'ya söyleyin 11.59, 11 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Wikidata weekly summary #566[kaynağı değiştir]

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Articles for Creation Barnstar Hires.png
Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!

Merhaba Anerka,
2023/13. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Vikiveri ögeleri olan Osmanlı kadınlarının maddelerinin oluşturulması" konulu projedeki performansınız sonrasında Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.
Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 13.18, 4 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Medenice adlı kullanıcıdan soru (18.34, 4 Nisan 2023)[kaynağı değiştir]

Merhaba, İlk madde girişini düzenledim. umarım bilerek bir hata yapmamışımdır. onayınıza sunar teşekkür ederim. https://tr.wikipedia.org/wiki/Medeni_%C3%87elik --Medenice (mesaj) 18.34, 4 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Yokeden adlı kullanıcıdan Vikipedi:Vikibahar 2023 hakkında soru (09.57, 6 Nisan 2023)[kaynağı değiştir]

Merheba vikibaharda ismimi yanlış yazdım galiba nasıl düzeltebilirim --Yokeden (mesaj) 09.57, 6 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

@Yokeden selamlar,
Buralarda değildim. Halledebildin mi? --anerka'ya söyleyin 11.56, 11 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Seaque adlı kullanıcıdan soru (15.50, 8 Nisan 2023)[kaynağı değiştir]

İyi günler. Tartışmadan sonra silinmiş olan maddelerden biri de Sharp Objects, bu madde dahil diğer denk geldiğim maddeleri tekrar oluşturmak için izin almam gerekiyorsa sormak istedim. Teşekkürler. seaque 📧 12.49, 8 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

@Seaque selamlar,
Herhangi bir izne gerek yok. Silinmiş de olsalar kayda değer olan ve kaynaklarla doğrulanabilir şekilde, tarafsız bir dille açılan tüm maddeler başımızın üstünde :) --anerka'ya söyleyin 11.55, 11 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Bekleyen değişiklikler[kaynağı değiştir]

Merhaba Anerka, PowerTürk TV HD, Tatlıses TV ve Line TV sayfalarında değişiklikler yaptım. İnceler misiniz? 94.54.230.1 13.48, 9 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Merhaba Anerka, Mavi Karadeniz TV, Cadde TV, WM TV Woman Kadın ve Kontv sayfalarında değişiklikler yaptım. İnceler misiniz?176.219.116.151 13.48, 11 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Wikidata weekly summary #567[kaynağı değiştir]

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Articles for Creation Barnstar Hires.png
Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!

Merhaba Anerka,
2023/14. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Anlam ayrımı sayfalarına verilen bağlantıların temizliği" konulu projedeki performansınız sonrasında Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.
Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 18.12, 11 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Wikidata weekly summary #568[kaynağı değiştir]

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Articles for Creation Barnstar Hires.png
Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!

Merhaba Anerka,
2023/15. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Başlığı olmayan kaynak içeren sayfaların bakımı" konulu projedeki performansınız sonrasında Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.
Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 06.07, 18 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Vikiproje:Vikipedi daveti ve kayda değerliği belirsiz maddelerle ilgili yardım çağrısı[kaynağı değiştir]

Wikipedia scale of justice.png
Vikipedi Vikiproje daveti

Tarafsız bakış açısı yetmez. Tarafsız dokunuşlar da gerekir. Tarafsızlık tarafında taraf tutmaya var mısın?

~~Vikipedi VikiProjesi~~
Yapılacaklar listesinde her zaman herkese göre bir konu vardır.

Vikipedi'de kayda değerliği belirsiz 2181 madde bulunuyor. 2020'den beri incelenmeyi bekleyen maddelerimiz de mevcut. Vikipedi'nin kalitesini muhafaza etmesi bakımından işbu maddeleri incelememiz gerekli. Eğer ilgileniyorsanız madde listesine Kategori:Kayda değerliği belirsiz maddeler yazarak ulaşabilirsiniz. Yardımlarınıza ihtiyacımız var.

(Bu mesaj bir bot hesap vasıtasıyla Kadı tarafından gönderilmiştir. Mesaj almak istemeyenlerin listeden isimlerini çıkartmaları rica olunur.)

Kadı Mesaj 19.13, 18 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Merhaba, Recep Erdoğan yönlendirme sayfasını silmenizin bir hata olduğunu düşünüyorum. ErceÇamurOfficial (mesaj) 07.31, 19 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

@ErceÇamurOfficial selamlar,
Arama çubuğuna yazıldığında doğrudan öneri olarak sayfa çıkıyor ve sık kullanılan bir versiyonu değil isminin, yanlışım yoksa o dönemde her versiyon için yönlendirme de açılmıştı. Biraz zaman geçti üstünden ve o aralıkta vikiye pek giremedim, yanlış hatırlıyorsam da affola. Tekrar açabilirsin ya da istersen başka bir hizmetliden değerlendirmesini isteyebilirsin tabii. --anerka'ya söyleyin 17.14, 19 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
Ya ama lütfen geri getiriniz sayfayı. ErceÇamurOfficial (mesaj) 17.20, 19 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Turkcell TV+ Kanal Listesi güncellenmesi[kaynağı değiştir]

Değişiklikler vandalizm amaçlı değil. Sadece Kanal Listesi Doğru bir şekilde düzeltmek istiyorum. Lütfen Zafer adlı kullanıcısının değişikliklerimizi ikaz ediyoruz. 178.240.204.123 12.14, 19 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Hangi değişikliği istediğini yazıp bu değişikliğin doğrulanabileceği bir kaynak gösterebilir misin? Kaynak varsa üzerinden konuşabiliriz tabii ki. --anerka'ya söyleyin 17.16, 19 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
Turkcell TV+ https://tvplus.com.tr/canli-tv 2A02:E0:5941:900:C97E:D45B:80E6:AF89 17.42, 19 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
Verdiğin bağlantıda kanallarin adları var yerleri yok (en azından üye değilsen), öte yandan bu bağlantıda listeyi numaralarla beraber görebiliyorum va senin dediklerinle değil kullanıcı @Zafer'in geri getirdiği versiyonla uyuşuyorlar. Değişiklikleri senin versiyonunda bırakabilmemiz için bana aksini kanıtlayan doğrudan görebileceğim bir kaynak sunman ve benim ilettiğim kaynağı çürütebilmen gerek. O şekilde tekrar değerlendirmeye alabiliriz. --anerka'ya söyleyin 18.13, 19 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
Merhaba sayın Anerka, kullanıcı sürekli olarak sayfalarda vandalizm yapmakta. Saygılarımla, bilginize, Zafer (mesaj - e-posta) 17.57, 19 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
Örneğin, bu değişikliği yapıyor, şu resmi kanal listesine göre, yaptıklarının yarısı doğru, diğer yarısı vandalizm amaçlı yanlış değişilikler. Kullanıcının değişikliklerinin aralarda doğrular olsada, büyük çoğunluğu aralara sıkıştırılmış vandalizmler. Selamlar, Zafer (mesaj - e-posta) 18.12, 19 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
Hmmm, @Zafer o zaman şuradaki numaraları da doğru kabul etmemem lazım sanırım, resmi liste için teşekkürler. --anerka'ya söyleyin 18.16, 19 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
Aha bu digitürk listesi! my bad. --anerka'ya söyleyin 18.16, 19 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
https://m.superonline.net/turkcell-tv/evde-tvplus 2A02:E0:5941:900:C97E:D45B:80E6:AF89 20.23, 19 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Beratsayhanofficial adlı kullanıcının engel kaldırılması ve hizmet vermesi[kaynağı değiştir]

2 yıl sonra engellenen kullanıcıyı engelini kaldırabilir misiniz? Hizmetliler olmaya başlayacağım da! 2A02:E0:5941:900:C97E:D45B:80E6:AF89 18.45, 19 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Mail-message-new.svg
Merhaba, Anerka. Lütfen e-posta hesabınızı kontrol edin – e-postanız var!
Bu mesajı, istediğiniz zaman {{E-postanız var}} ya da {{EPV}} şablonunu silerek sayfanızdan kaldırabilirsiniz.

Tün (mesaj) 22.01, 21 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

AsilKullanıcı adlı kullanıcıdan soru (14.16, 23 Nisan 2023)[kaynağı değiştir]

merhaba yeni bi sayfa açmak istiyoruz fakat sizin yetkilileriniz tarafından sayfa hızlı silime tabii oluyor. büyük bi saygısızlık ile karşı karşıya kalıyoruz --AsilKullanıcı (mesaj) 14.16, 23 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

AsilKullanıcı adlı kullanıcıdan soru (17.21, 23 Nisan 2023)[kaynağı değiştir]

Merhaba, İbrahim Akın (Eş Sözcü) adlısayfamızı kurmuş bulunmaktayız incelemek için yetkililerinizi gönderirimisiniz? --AsilKullanıcı (mesaj) 17.21, 23 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Articles for Creation Barnstar Hires.png
Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!

Merhaba Anerka,
2023/16. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Başlığı olmayan kaynak içeren sayfaların bakımı" konulu projedeki performansınız sonrasında Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.
Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 13.25, 24 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Wikidata weekly summary #569[kaynağı değiştir]

Berkkoksal adlı kullanıcıdan soru (18.36, 24 Nisan 2023)[kaynağı değiştir]

Merhaba Ben bir müzisyenim ve vikipedia ya eklenmek istiyorum. Ne yapmam gerekiyor, tüm eserlerimi ve biyografimi hazırladım nasıl yayınlayabilirim. Lütfen yardım edermisiniz sevgiler --Berkkoksal (mesaj) 18.36, 24 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

İncelermisin[kaynağı değiştir]

İbrahim Akın (siyasetçi) AsilKullanıcı (mesaj) 11.54, 25 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

HAMZAAYRİC adlı kullanıcıdan soru (20.08, 25 Nisan 2023)[kaynağı değiştir]

Merhaba, SNMP sayfasında yaptığım değişiklikler hala incelemede bekliyor neden yayınlanmadı ne tür bir problem var? --HAMZAAYRİC (mesaj) 20.08, 25 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Muhammed Safa13 adlı kullanıcıdan Mahmut Celadet Gaydalı hakkında soru (20.47, 26 Nisan 2023)[kaynağı değiştir]

Merhaba Acaba herhangi bir maddeye görsel nasıl eklenir --Muhammed Safa13 (mesaj) 20.47, 26 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

@Muhammed Safa13 merhaba,
Y:Resim ekleme sayfasını inceleyebilirsin. İyi vikiler. --anerka'ya söyleyin 11.24, 3 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Team Barnstar Hires.png Ekip Çalışması Yıldızı
Kaliteli ve seçkin içerik adaylıklarında derinlemesine değerlendirme yapan kullanıcı sıkıntısı çektiğimiz günlerde, hem bunu gerçekleştirip hem de cesur bir şekilde görüşlerini ifade ettiğin için bu yıldızı vermek isterim. Umarım senin daha fazla değerlendirmeni, benzer değerlendirmeler yapan daha fazla kullanıcıyı aramızda görürüz. Nanahuatl? 00.26, 27 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Yezda tastan adlı kullanıcıdan İsim tamlaması hakkında soru (11.16, 27 Nisan 2023)[kaynağı değiştir]

Merhaba bahcivanlik terapisi sitresi azaltiyormuş belirtili isim tamlamasi var mi --Yezda tastan (mesaj) 11.16, 27 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

@Yezda tastan soruyu anlayamadım 🤔 --anerka'ya söyleyin 11.22, 3 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Murat 148 adlı kullanıcıdan soru (17.12, 28 Nisan 2023)[kaynağı değiştir]

Bir sayfa açmak nasıl bir sayfa yapmam gerekiyor? --Murat 148 (mesaj) 17.12, 28 Nisan 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

@Murat 148, önce kayda değer bir konu belirlemelisin, sonra bununla ilgili bağımsız ve güvenilir kaynakları taramalısın. Ardından VP:Madde sihirbazına tıklayıp adımları takip ederek yeni bir madde oluşturabilirsin. Maddeyi yazarken kopyala yapıştır yapmadan, temiz nesnel bir dille, yazdığın bilgileri aldığın kaynağı hemen cümlenin ardına kaynak göstererek yazabilirsin. İyi vikiler. --anerka'ya söyleyin 11.21, 3 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Wikidata weekly summary #570[kaynağı değiştir]

DeathxMachine adlı kullanıcıdan soru (15.56, 3 Mayıs 2023)[kaynağı değiştir]

İç Yapımlarda İyiyim Ama Dış Yapımlar Sıkıntılı Beyaz Listedeyim Doğrulamayı Nasıl Yapacağım Bilemiyorum Yardımcı Olursanız İyi Olur --DeathxMachine (mesaj) 15.56, 3 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Safamorgul adlı kullanıcıdan soru (09.45, 5 Mayıs 2023)[kaynağı değiştir]

merhabalar,

ben işletmem için bir sayfa kurmak istiyorum. bana yardımcı olur musun? --Safamorgul (mesaj) 09.45, 5 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Articles for Creation Barnstar Hires.png
Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!

Merhaba Anerka,
2023/17. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Sporla ilişkili maddelerin oluşturulması" konulu projedeki performansınız sonrasında Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.
Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 12.11, 5 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Let there be light![kaynağı değiştir]

The Phial of Galadriel.jpg The Phial of Galadriel
Hey there! YankiMukan (mesaj) 05.29, 6 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
@YankiMukan, Aiya Eärendil elenion ancalima!. --anerka'ya söyleyin 21.54, 6 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Busrassahinn adlı kullanıcıdan soru (06.44, 7 Mayıs 2023)[kaynağı değiştir]

Teşekkür ederim elinden geldiğince yardımcı olabilirsin . --Busrassahinn (mesaj) 06.44, 7 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

@Busrassahinn bir şey değil, Vikipedi ile ilgili sorun olursa sorarsın. --anerka'ya söyleyin 19.59, 7 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Abdulvasi balta adlı kullanıcıdan soru (08.53, 7 Mayıs 2023)[kaynağı değiştir]

Merhaba benim adıma daha önceden açılmış olan wikipedi sayfam silinmiş tekrardan Avrupada ve Dünya şampiyonalarında yapmış olduğum dereceleri ekleyebilir miyiz --Abdulvasi balta (mesaj) 08.53, 7 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

@Abdulvasi balta merhaba,
VP:KD kriterlerini karşılar hale geldiyse konu tekrar açılabilir. Ama kişinin kendisinin açması hoş karşılanmaz, tanıdıklar vb. için de VP:ÇÇ ihlali olabilir.
İyi vikiler. --anerka'ya söyleyin 20.00, 7 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
Peki sizin benim adıma wikipedi oluşturma şansınız var mı ? Teşekkürler Abdulvasi balta (mesaj) 02.16, 8 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
@Abdulvasi balta benim bu konunun kriterlere uyup uymadığını araştırmaya da madde yazmaya da vaktim yok şu sıralar. İyi vikiler. --anerka'ya söyleyin 17.24, 13 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Nankör kedi adlı kullanıcıdan NORA MURPHY GOOD hakkında soru (09.48, 8 Mayıs 2023)[kaynağı değiştir]

Merhaba ben bir içerik oluşturdum da görselleri nasıl telif yemeden ekleyebilirim? --Nankör kedi (mesaj) 09.48, 8 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Merhaba @Nankör kedi,
Görseller sana aitse commons a yükleyebilirsin, değilse ve telif hakları serbest bırakılmamışsa yükleme şansın pek yok. --anerka'ya söyleyin 17.26, 13 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Articles for Creation Barnstar Hires.png
Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!

Merhaba Anerka,
2023/18. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Bağımsız Türk devletlerinin şablonlarındaki kırmızı maddelerin giderilmesi" konulu projedeki performansınız sonrasında Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.
Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 14.13, 8 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Wikidata weekly summary #571[kaynağı değiştir]

Çağan Yetkin Seyit adlı kullanıcıdan soru (13.30, 13 Mayıs 2023)[kaynağı değiştir]

Merhaba Anerka İş Birliği Projesinde İlerleme: 224/224 madde yazıyor bende. Bu ne demek acaba? Biliyor musun tam olarak. Örnek şablon verdiğini düşünüyorum. Yardım edersen sevinirim. --Çağan Yetkin Seyit (mesaj) 13.30, 13 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

@Çağan Yetkin Seyit, işbirliği projelerinde hedeflenen bir sayı var. 224/224 yazıyorsa bu 224 hedeflenmiş ve 224ün tamamı açılmış/düzenlenmiş demek oluyor. --anerka'ya söyleyin 17.27, 13 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Çağan Yetkin Seyit adlı kullanıcıdan soru (13.51, 13 Mayıs 2023)[kaynağı değiştir]

Anerka ayrıca Redstone (Minecraft) blogum için güvenilir site olduğundan emin olun falan diyor. Göz atarsan sevinirim. --Çağan Yetkin Seyit (mesaj) 13.51, 13 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

@Çağan Yetkin Seyit, kullandığın kaynaklar blog/wiki bunları kullanarak madde yazamazsın çünkü oralardaki bilgi değişikliği yapanı belli olmadığı ya da işin uzmanı vb. olmadığı için güvenilir sayılmıyor. Bu defa açtığın madde bana pek de VP:KD kriterlerini karşılıyor gibi gelmedi. Başka kaynak ve bilgiler yoksa silmem gerekecek, birkaç gün vermek için sana bekletmeli sil şablonuyla işaretledim, tekrar bakıp geliştirebiliyorsan geliştir öyle görelim son halini, yok olmuyorsa sileyim. Kolay gelsin. --anerka'ya söyleyin 17.31, 13 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Turkcell TV+ ile ilgili içerik düzeltilmesi[kaynağı değiştir]

Merhaba anerka vandalizm koruma nedeniyle düzenleme yapamıyorum koruma kaldırılırsa vandalizm amaçlı olmayacak doğru şekilde düzelmeye çalışacağını duyuyorum. https://www.superonlineinternet.com/turkcell_tv_kanal_listesi.html 188.58.109.222 17.18, 14 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Merhabalar,
Oluşturacağın bir alt sayfada bu düzenlemeleri yapıp bana iletirsen kontrollü şekilde sayfaya ekleyebiliriz. Daha önceden bilinçli ve hatalı/hatasız girişlerin karışık olacağı şekilde yapılan düzenlemelerin tekrar tekrar kullanıcıların vaktini çalmasına fırsat tanıyamayız. Bu işleyişi aksatıcı değişikliklerin devam etmeyeceğine dair bir bulgu ise mevcut değil. --anerka'ya söyleyin 11.41, 18 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Articles for Creation Barnstar Hires.png
Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!

Merhaba Anerka,
2023/19. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Yalın URL kaynaklı tüm maddeler kategorisindeki maddelerin bakımı" konulu projedeki performansınız sonrasında Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.
Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 08.04, 15 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Wikidata weekly summary #572[kaynağı değiştir]

Kuru Otlar Üstüne afiş[kaynağı değiştir]

"Görüntünün üzerine x bir kişi tarafından yapılmış yani buraya yüklenmeden önce de telif ihlali yapılmış" ifadesini neye dayanarak yazdınız? Araştırmama rağmen telif hakkına sahip bir "fan yapımı" poster olduğunu belirten bilgiyi bulamadım. Tanıtıcı poster olduğu için yükledim, üstüne de çok yakında yayınlanacak olan teatral posteri yükleyecektim. ᏁᎩጀᏗᏒᎧᏕ 19.19, 19 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

@Nyxaros resmi afiş olduğuna dair internette bilgi yok, öte yandan bazı sitelerde resmi olmadığı yazıyor ve görüntü filmden bir kare anladığım kadarıyla. Instagram'da fan afiş adı altında mevcut. Filmle ilgili kaynaklardan birinin Instagram'ında ise 2 afiş verilmiş (Türkçe değiller) ve bunlardan birinin seçileceği söylenmiş.
Fotoğrafın üzerinde yazı, tasarım gibi değişiklikler olunca bu bir çeşit telif ihlali. İhlal şüphesi olan bir medyayı adil kullanımla barındırmanın sorunlu olduğuna inanıyorum, resmiyeti teyit edemediğim gibi resmi olmadığını yazan yerlere denk geldim.
İstersen fotoğrafı bir haber sitesinden (ilk görüntü geldi tarzı bir haberden) yükleyebilirsin, doğru afişi ise yayınlanınca eklersin, ne dersin? --anerka'ya söyleyin 20.14, 19 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
Lütfen telif hakkı ihlali gibi ciddi bir ithamı "Instagram" ya da "bazı siteler" gibi belirsiz ve güvenilir olmayan kaynaklarla yapmayınız. Afiş, çoğu Türkçe afiş dosyalarında olduğu gibi film tanıtımları yapan sadibey.com sitesinden alınmıştı ve şu ana kadar hiçbir problem yaşanmamıştı. Eğer telif hakkının filmlerin yayıncısında veya çalışmayı oluşturan kişiye ait olduğu afişler hakkında bu siteye ilişkin bir sıkıntı varsa bildirilmelidir. ᏁᎩጀᏗᏒᎧᏕ 09.13, 20 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
@Nyxaros şüphem var dolayısıyla önlem aldım. Seni ya da bir başkasını suçlamıyorum, basitçe Vikipediyi koruyorum. Tekrarlıyorum, resmi afiş olduğuna dair bir ibare bulamadım.
Başka bir sitenin içeriğinin telif ihlali olup olmaması ise benim sorumluluk alanım değil, site sahibi afişi aldığı yeri elbetteki biliyordur. --anerka'ya söyleyin 16.11, 20 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Anonim anononimoion adlı kullanıcıdan soru (19.24, 21 Mayıs 2023)[kaynağı değiştir]

Merhabalar ben bir wiki sayfası yaptım ilginç bulduğum bir konu üzerine ama hızlı silinmesi için düzenleme yapmışlar öyle bişey yazıyordu her önüne gelen kafasına göre bu şeyi yazabiliyormu? --Anonim anononimoion (mesaj) 19.24, 21 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

@Anonim anononimoion merhaba,
Hangi sayfadan bahsediyorsun bilmiyorum ama Vikipedi'de bir sayfanın kalabilmesi için bazı kriterleri karşılaması gerekli. Bunların başında metnin ya da görselin telif haklarına aykırı olmaması ve konunun bu kriterleri karşılıyor olması geliyor. Karşılamayan sayfalara herhangi bir kullanıcı sil etiketi koyabiliyor. --anerka'ya söyleyin 14.34, 22 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

EzelJK adlı kullanıcıdan Vikipedi:Deneme tahtası hakkında soru (19.40, 21 Mayıs 2023)[kaynağı değiştir]

Merhaba --EzelJK (mesaj) 19.40, 21 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

@EzelJK merhaba --anerka'ya söyleyin 14.24, 22 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

MakFlu adlı kullanıcıdan soru (20.19, 21 Mayıs 2023)[kaynağı değiştir]

İyi günler --MakFlu (mesaj) 20.19, 21 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

MakFlu adlı kullanıcıdan soru (20.22, 21 Mayıs 2023)[kaynağı değiştir]

ben kendi wikipedi hesabımı hani şu bir vikicube bu adam şampiyonlar ligini takip ediyor gibi kendi profiline bu tür şeyler ekleniyor ya o nasıl yapılır danışmanım --MakFlu (mesaj) 20.22, 21 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

MakFlu, babil adını verdiğimiz o yapının nasıl kullanıldığına buradan ulaşabilirsin. Kullanıcı kutularının bir kısmı şuradaki bağlantılarda mevcut. @Bu bağlantının üzerine tıklayıp o düzenlemeleri ekleyebiliyorsun. --anerka'ya söyleyin 14.28, 22 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]
Teşekkürler İyi günler dilerrn MakFlu (mesaj) 15.27, 22 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Mnasiroglu7 adlı kullanıcıdan Muammer Lütfi hakkında soru (22.03, 21 Mayıs 2023)[kaynağı değiştir]

Merhaba Muammer Lütfi Bahşi sayfası için bir görsel yüklemek istiyorum ancak bunu nasıl yapabilirim? Kaynağı ile birlikte paylaşmak istiyorum. --Mnasiroglu7 (mesaj) 22.03, 21 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

@Mnasiroglu7 merhaba,
Vikipedi'ye bir görsel yüklemek için görselin telif haklarına sahip olman gerekir. Eğer telif hakları sende değilse VP:Adil kullanım kavramı içinde değerlendirilip değerlendirilemeyeceğine bak. Resim Vikipedi için şart değil, dolayısıyla adil kullanım kavramını oldukça dar kullanıyoruz. Görselin telifi sende değilse yüklememen daha iyi olabilir.
Bir medyayı Vikipedi'ye yüklemek için Yardım:Resim yükleme sayfasına bakabilirsin. --anerka'ya söyleyin 14.32, 22 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Gearstar ani.gif
Makinevari Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!

Merhaba Anerka,
2023/20. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "URL hataları olan sayfalar kategorisindeki maddelerin bakımı" konulu projedeki performansınız sonrasında 20 hafta katılım gerçekleştirdiğiniz için Makinevari Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.
Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 12.47, 22 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Guestbook barnstar.png
Düzenleme Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!

Merhaba Anerka,
2023/20. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "URL hataları olan sayfalar kategorisindeki maddelerin bakımı" konulu projedeki performansınız sonrasında Düzenleme Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.
Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 12.47, 22 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Wikidata weekly summary #573[kaynağı değiştir]

Yakup Kırtay adlı kullanıcıdan soru (12.49, 23 Mayıs 2023)[kaynağı değiştir]

Vikipedi sayfası oluşturmak istiyorum --Yakup Kırtay (mesaj) 12.49, 23 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

@Yakup Kırtay oluşturmak istediğin konu bu kriterleri karşılıyorsa o zaman VP:Madde sihirbazı yardımı ile madde oluşturabilirsin. --anerka'ya söyleyin 06.54, 25 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

MakFlu adlı kullanıcıdan Doğa Koleji hakkında soru (13.54, 23 Mayıs 2023)[kaynağı değiştir]

Merhaba Ben nasıl yazdığım maddeye resmi ekleyebilirim --MakFlu (mesaj) 13.54, 23 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

@MakFlu merhaba,
Resim Resim depomuzda yüklüyse sorunun cevabını Yardım:Resim ekleme sayfasından bulabilirsin.
Eğer kendi çektiğin fotoğraflardan birini yükleyeceksen önce yükleme yapman sonra eklemen gerekir. --anerka'ya söyleyin 06.57, 25 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Aslan atem adlı kullanıcıdan Aslan Atem hakkında soru (08.54, 25 Mayıs 2023)[kaynağı değiştir]

Aslan atem hakkında daha fazla bilgi vermek istiyorum. Ve düzeltme yapmak istiyorum çünkü doğum yeri yanlış yazılmış --Aslan atem (mesaj) 08.54, 25 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

@Aslan atem merhaba,
Değişiklik yapabilirsin tabii, kaynak göstererek yapman yerinde olacaktır. Bir de tanınmış bir kişinin adını kullanmak Vikipedi kullanıcı adı kurallarına aykırı. Bu nedenle kullanıcı adını değiştirmen gerekecek. Bu mesajdan sonra seni adını değiştirene kadar sürecek şekilde engelleyeceğim lütfen ilgili yönlendirmeleri takip edip yeni bir isim seç. İyi vikiler. --anerka'ya söyleyin 13.15, 25 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Geri döndürülen değişiklik hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba. Şöyle göstereyim: "Başrollerini Deniz Celiloğlu, Merve Dizdar ve Musab Ekici'nin paylaştığı film, Doğu Anadolu'nun kırsal kesiminde [...] öğrencisini taciz etmekle suçlanmasını anlatan filmin ilk gösterimi 19 Mayıs 2023 tarihinde 76. Cannes Film Festivali'nin yarışma bölümünde yaptı." Gereksiz cümle birleştirmeden oluşan sorun daha belli oluyordur umarım. "Yönetmenliği gerçekleştirmek" yerine "yönetmenlik yapmak" ve önceki sürümdeki (basitçe "Nuri Bilge Ceylan'ın yönettiği" olarak belirtilen) ifade daha uygundur. Ayrıca değişikliği geri döndürülen kullanıcının yerine bir başkasının iletişime geçmesini ilginç buluyorum. ᏁᎩጀᏗᏒᎧᏕ 09.52, 26 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

KUVVA Kuvayi milliyeden günümüze adlı kullanıcıdan soru (08.30, 28 Mayıs 2023)[kaynağı değiştir]

Sayfa adını yanlış yazmışım değiştirebilir miyim --KUVVA Kuvayi milliyeden günümüze (mesaj) 08.30, 28 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Articles for Creation Barnstar Hires.png
Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!

Merhaba Anerka,
2023/21. Hafta İş Birliği Projesine katılımınız için çok teşekkürler. "Arşivurl kaynak hataları bulunan sayfalar kategorisindeki maddelerin bakımı" konulu projedeki performansınız sonrasında Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.
Sevgiler. İyi vikiler. --LostMyMind (mesaj) 07.34, 29 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Wikidata weekly summary #578[kaynağı değiştir]

Muhammed Safa13 adlı kullanıcıdan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimler tarihi hakkında soru (21.13, 29 Mayıs 2023)[kaynağı değiştir]

Merhaba. Acaba herhangi bir maddede tablo nasıl oluşturulur --Muhammed Safa13 (mesaj) 21.13, 29 Mayıs 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Merhaba yardım lütfen[kaynağı değiştir]

merhaba sorunumu şöyle özetlemek istiyorum.  Sedademir868  ve  Aleynatalat  için engelleme alınmış süresiz. Aynı ip kullandığım için ev arkadaşımla   Xf7596sony isimimde ipimde engel yemiş süresiz. ben pandemiden beri wikipedia ya ilgi merakım oluştu. bu durum beni üzdü.   xf7596sony engellemiş görünüyor. Size mesaj atmaya iletişime geçmeye çalışyorum ama engelli olduğu için ip ve ismim ulaşamadım ve size yazıyorum bu yüzden. lütfen bu sorunumun çözülmesine yardımcı olur musunuz? çok teşekkür ederim.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Kullan%C4%B1c%C4%B1:Xf7596sony Talat92 (mesaj) 15.49, 1 Haziran 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

Aşık Zemani adlı kullanıcıdan soru (13.01, 2 Haziran 2023)[kaynağı değiştir]

Sayfamı Nasıl Oluşturacağım, Şiirlerimi PAylaşabiliyorumuyum --Aşık Zemani (mesaj) 13.01, 2 Haziran 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]