Kullanıcı mesaj:Anerka

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Mesaj Sandığı


Bir yavru kedi de sizin için![kaynağı değiştir]

Cute grey kitten.jpg
Nezaketi elden bırakmayan, her zaman tavrını doğrular üzerinden şekillendiren sana minik güzel bir kediyle harikulade bir pazar günü dilerim! Can Nystaléos 13.04, 5 Nisan 2020 (UTC)

SAS[kaynağı değiştir]

Ben de yorumumda ne tür düzenlemeler yapabilirim diye bir dönüş yapmıştım, ki siz benden önce müdahil olmuşsunuz, o hali ile kalsın o zaman. Teşekkürler.-thecatcherintheryemesaj 17.30, 11 Nisan 2020 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Barnstar of Diligence Hires.png Özen Yıldızı
. SultanSezgi (mesaj) 09.53, 12 Nisan 2020 (UTC)

Merhaba, çok teşekkür ederim vaktiniz için, en önemlisi nezaketiniz için... Evet o sayfaya tekrar girmek bile istemeyişimin sebeplerinden biri de kendimin bile artık sinir hududuma dayandığımdan, ne yazdıklarımı ne de yazdıklarını okumak istemeyişim. Sevgili Anerka, bu işin çıkış noktasını okumuşsunuzdur, sonra sayfa geti getirilip "ibret alınsın, örnek olsun" yazısıyla tartışmaya açıldı, bu bile çok üzücü. Sonra hepsi birbirini izleyen fikirler (silinsin) içi doldurulmadığı, doğru gerekçe sunulmadığı halde yazıldıkça ben maddenin concrete oluşunu kanıtlayabilmek adına her türlü bilgi belgeyi sundum ve yaklaşım değişmedi. https://tr.wikipedia.org/wiki/Daniel_Handler yazar dilimize bu yazarın eserlerini kazandırmış (lemoney snicket mahlasını kullanır) ki bu bile burada yerini alması için tek başına yeterli sebeptir ancak sorun ne biliyor musunuz? Bir insanın bir konuda fikri yoksa zikri de olmamalı, hele ki edebiyatlarla kitaplarla ilişkisi yok ise daha doğrusu "takipte değil" ise Türkçe dilinin değerlerinden biri olmuş bir yazarı kayda değer bulup bulmamak bu "ilgisi olmayan" ve üstelik de öğrenmeye kapalı kişilerin tekelinde olmamalı-ydı. Ben bu süreçte doktora tezimde yer vermek istediğim "eseri yazarından yahut sanat eserini üreticinsden ayırma" olgusuyla karşılaştım. Bu da benim kazancım oldu ama inanın dilimde offensive bulabileceğiniz kelimeler olduysa tamamen kontrol dışı ve arkadaşların bana toplu şekilde, adeta hücumu andırıcasına yüklenmesi. Siz çok naziksiniz ve bakınız ben de size naziğim. Zaten normali bu değil midir? Bir de buradaki yazışma dilini öğrenmem belki vakit alabilir, mazur görün beni. Fakat tüm yazılanları okuduysanız bana da çok fazla sert, keskin ifadeler kullanıldı ilk andan beri. Çok çok sevgi saygı ve sıhhat diliyorum. Güzel bir pazar dilerim. (O tartışma sayfasına tekrar girmeyeceğim, beni affedin.) SultanSezgi (mesaj) 09.55, 12 Nisan 2020 (UTC)

Not: Bu arada kitap ve yayınevi siteleri kaynak olamaz diyen arkadaşlara, Kurt'un son eserini yayınlayan yayınevinden iki yazar örnekledim ve mesela Faruk Duman'ın sayfasında idefix kaynak gösterilmişti ve yine Kurt ile aynı yayıncıdan çıkan Nermin Yıldırım (doktora tezimde onun eserleri de önemli ölçüde yer alır) sayfasında kaynakçada yazarın kişisel instagram hesabı ve yayınevinden yazar sayfası var, ama benim Kurt için verdiğim yayınevinin yazar sayfası silindi? Kurt'un kitapyurdu kaynakçası da silindi, fakat idefix ve kitap yurdunun kaynak olarak kullanıldığı başka edebiyatçı sayfaları neden mevcut öyleyse? Böyle durumları gerekirse ben kendim SAS'A getirirm demişsiniz, sevgili anerka, ben baktığım ilk iki yazarda bunları bulduysam emin olun ki ansikolpedideki neredeyse tüm yazarlarda bu durumu buluruz ki buluyorum. Bu durumda hangi birine SAS'a taşıyacaksınız? Demek ki bunlar kaynakça olabiliyormuş. Dahası yazara özel bir tavır yok dediniz ama benim bu gördüklerimden sonra böyle düşünmem sizce de normal değil mi? :) Yani durduk yerde bir paranoyaya kapılmadım. Ortadaki haksızlığı görmemek elde mi? Tekrar iyi günler diler, sevgiler sunarım. SultanSezgi (mesaj)

İş Birliği Projesi daveti[kaynağı değiştir]

Merhabalar, 2020'nin 2. haftasının İş Birliği Projesi, Uluslararası UNICEF İyi Niyet Elçileri ve Savunucuları maddelerinin oluşturulması olarak belirlenmiştir. Projeye katılıp çeşitli ödüller kazanabilir ve bunları kullanıcı sayfanızda sergileyebilir ve ödül koleksiyonunuzu tamamlayabilirsiniz! Projeye katılımınızı bekleriz :)--Nanahuatl--MediaWiki message delivery (mesaj) 06.30, 25 Mayıs 2020 (UTC)

Oyun oynuyor musunuz?[kaynağı değiştir]

Merhaba. Bilgisayar oyunlarıyla aranız nasıldır? CS:GO, League of Legends vb. oyunları oynuyor musunuz? --aniladiguzel (mesaj) 16.47, 1 Haziran 2020 (UTC)

Merhaba, oyunlarla aram iyidir. Bazılarını oynuyorum. Konu neydi?----anerka'ya söyleyin 16.53, 1 Haziran 2020 (UTC)
İsterseniz, sizinle birlikte oyun oynamak isterim. Ne düşünüyorsunuz? --aniladiguzel (mesaj) 19.42, 1 Haziran 2020 (UTC)
Teklifiniz için teşekkürler, aslında güzel de olurdu, ancak oyun hesaplarımda kişisel bilgilerimi kullanıyorum ve Viki de anonim kalmak istiyorum. Dolayısıyla mümkün olmayacak :) Size iyi vikiler ve iyi oyunlar. Vikiyle ilgili soracağınız bir şeyler olursa mesaj sayfamdan yine ulaşabilirsiniz. ----anerka'ya söyleyin 14.03, 2 Haziran 2020 (UTC)
Pekâlâ, anlayışınız için teşekkür ederim. Sevgilerle... --aniladiguzel (mesaj) 14.53, 2 Haziran 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi daveti[kaynağı değiştir]

Merhabalar. 2020'nin 23. haftasının İş Birliği Projesi, Spike Lee filmografisindeki film maddelerinin oluşturulması olarak belirlenmiştir. Projeye katılıp çeşitli ödüller kazanabilir ve bunları kullanıcı sayfanızda sergileyebilir ve ödül koleksiyonunuzu tamamlayabilirsiniz! Projeye katılımınızı bekleriz :)--Nanahuatl--MediaWiki message delivery (mesaj) 21.20, 1 Haziran 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi daveti[kaynağı değiştir]

Merhabalar. 2020'nin 24. haftasının İş Birliği Projesi, açılması istenen maddelerin oluşturulması olarak belirlenmiştir. Projeye katılıp çeşitli ödüller kazanabilir ve bunları kullanıcı sayfanızda sergileyebilir ve ödül koleksiyonunuzu tamamlayabilirsiniz! Projeye katılımınızı bekleriz :)--Nanahuatl--MediaWiki message delivery (mesaj) 01.01, 8 Haziran 2020 (UTC)

Naira[kaynağı değiştir]

@Anerka Merhabalar, gerçek yaşamdaki mesleğiniz nedir bilmiyorum ama müzik konusunda siz ve diğer devriyeleri acilen profesyonel bir destek almaya davet ediyorum. 2 albüm şartını karşılamıyor demişsiniz. Senelerdir Demet Akalın, Hande Yener, Serdar Ortaç gibi isimler neden albüm çıkartmıyor hiç incelediniz mi? 2 albüm maliyeti kliplerle beraber en az 400.000 TL(sözler size aitse, satın alacaksanız 2 ile çarpın) haberlere reklam demişsiniz eğer öyleyse yarın ya da baskıya yetişmez Cuma günü tüm ulusal gazetelerde bir haber çıkartır mısınız metni ben size ileteceğim? Son olarak birde çıkmayan film demişsiniz, haberlerin çıktığı tarihe ve dünyada yaygın olan PANDEMİ sürecine hakim olduğunuzu düşünüyorum, neden çıkmadığını anlamış olmalısınız. Sayenizde burdaki müzik bölümünde yeni isimler olmayacak mutlu olunuz bu sitede yazdığım son mesajdırCodes20 (mesaj) 20.50, 10 Haziran 2020 (UTC)

Selamlar Codes20,
Yorumumu gerçekleştirirken sizi üzmek, madde ya da kullanıcı kaybetmek niyetinde değildim. Single çalışmalarını hafife almıyorum ancak kriterlerimizde "albüm" şeklinde geçmektedir. Tecrübenizle, bizlere kızıp gitmektense örneğin ilgili kriterlerin neden eksik ya da hatalı olduklarını teker teker sıralayıp değişiklik için teklif verebilirsiniz. :) Bazı şeylerin çözümü var, sadece bu çözümler dolaylı yoldan ilerlemeyi gerektirebiliyor.
Ben reklam amaçlı yazı yayımlatabileceğimi tabii ki iddia etmiyorum size, ancak ajanslarla yapım şirketleriyle çalışan kişilerin bu tip benzer metinli reklamları çıkartabildiği, hatta internet gazetelerinin bu metinleri bir yandan da kendilerine ziyaretçi çekmek için kullanabildiği bilinmekte.
Film çıkmadı, nedeni tabii ki belli. Çıktığında kendisinin rolünü ve filmin kayda değer olup olmadığını değerlendireceğiz, henüz çıkmamış filmin haberi üzerinden kayda değerlik iddia etmek ne yazık ki doğru değil.
Sizin mesleğinizi ya da alt yapınızı da ben bilmemekteyim, ancak sorunların konuşularak ve düzenlemelerle çözülebileceğine hep inanmışımdır. Viki'ye dönmek isterseniz kapımız açık, sizin yaptığınız tespitleri kişisel olarak ben dikkate alıyorum, ancak her maddeye kişiye ve olguya aynı bakmak gerekiyor, bazı insanların vakti henüz gelmemiş oluyor. Kriterler değerlendirmeyi tarafsız yapabilmek için var, hatalı olduklarını düşünüyorsanız lütfen kendinizi çekmektense bunların nedenlerini topluluğa sıralayıp değişiklik talebi yapınız, belki bu süreçte birbirimizi de daha iyi anlamış oluruz. Bu mesajın birer kopyasını da hem sizin hem de kendimin mesaj sayfalarına da bırakıyorum, ancak Viki'ye girmeyeceğinizi belirttiğiniz için, size ulaşması amacıyla e-posta olarak ilettim. İyi günler dilerim.----anerka'ya söyleyin 12.25, 11 Haziran 2020 (UTC)

@Anerka :Ben sayfada her albüm için çıkan tüm ulusal medya haberlerini ekledim, bir kaç dfa yorum da ilettim ancak GOOGLE HABERLER bölümüne bakarak bulamadım silinsin diyenler eklenen linklere bakmadılar bile. GOOGLE HABERLER bölümünde ulusal haber sitelerinin bile bir çok haberi çıkmıyor, bunun dikkate alınması gerektiğini düşünüyorum. Siz e-posta gönderdiniz diye cevap vermek amacıyla girdim. 2 ALBÜM demişsiniz ancak son senelerde Single çalışmaları da albüm niteliğindedir. Hatta Hande Yener'in https://www.milliyet.com.tr/hande-yener--krema--sarkisi-sayesinde-cok-daha-cool-molatik-12439/?Sayfa=5 şurdaki açıklamasını okumanızı istiyorum sonuçta Hande KD birisi tanıyorsunuzdur :)

benim mesleğime gelince mail adresimi görebiliyorsunuzdur adım ve soyadımdan araştırma yapabilirsiniz. Özel bir mesajlaşma olmadığı için burdan açık açık yazamam ama sektörün içinde ve KD veya değil diye nitelendirdiğiniz bir çok isimle beraberim.
1200 albüm çıkaran, ülkenin köklü gruplarından Doğan Holding'e bağlı NETD üzerinde çıkardığı albümlerin klipleri paylaşılan müzik şirketini bile KD olarak görmediler bence çokta zaman kaybetmeye gerek yok burası için. GOOGLE HABERLER kısmına bakarak yapılan değerlendirmeler sonuçsuz kalır ve yeni kaynak oluşturamazsınız, buranın algoritmalarını da bilmeleri gerekiyor burda yorum yapanların ama %10 bile bildiklerini sanmıyorum. Ayrıca pek çok ünlü isim gibi yeni bazı isimlerinde basın haberleri ad soyad şeklinde çıkmaz, Naira'dan gidelim mesela. Ülkemize sadece Naira adıyla gelip haberleri de o isimle çıktığından dolayı arama sonuçlarında her ne kadar ulusal medyada çıksa bile görülmesi çok zor, ancak kaynakça kısmına bakılsa hürriyet milliyet gibi her yerde onlarca haberinin çıktığı görülebilirdi. Anlatacak çok şey var ancak dediğim gibi burdan mektup gibi yazmakla olmuyor :) size görevinizde başarılar, dün bir kaç kişiye daha sordum ama olumsuz yanıt aldım, siz silebiliyorsanız üyeliğimi komple silebilirsiniz. Codes20 (mesaj) 13.22, 11 Haziran 2020 (UTC)
Tekrar merhaba,
Görüşlerinizi dinlemek ya da saygı duymak için kişi olarak kim olduğunuzu bilmeme lüzum olmadığını ileteyim öncelikle. İlettiğiniz bağlantılara ben baktım, tek tek inceledim üzerine konuştuğumuz kişiyi kriterlerimize göre KD yapmadıklarını ve nedenlerini de ilgili SAS'ta açıkladım biliyorsunuz ki. Size söyleyebileceğim tek şey şu; bu kişi özelinde değil genel anlamda kriterlerde gördüğünüz hataları ve nedenlerini sıralayıp topluluk onayına sunmanız mümkün. Tabii ki kriterlerde hata olduğunu düşünüyorsanız. :) Ki ilgili kişinin bu kriterler çerçevesinde yapılan değerlendirme sonucu benim görüşüme göre hatalı değil. Bu da sizin kriterler konusunda bir itirazı ister iseniz yapabileceğiniz ve bunun topluluk tarafından değerlendirilebileceği anlamına geliyor. Bu vesile ile single larla ilişkili konu düzenlenirse kişinin maddesi tekrar değerlendirilir elbette. Yazar kaybetmek sevmediğim bir şey, ancak isteğinizde ısrarlıysanız tabii ki sizi kimse zorla tutamaz. Hesap silme gibi bir işlev var ise, zaten ilgili kişilere iletmişsiniz, benim bu anlamda bir yetkim bulunmuyor. Size iyi günler dilerim. ----anerka'ya söyleyin 07.50, 12 Haziran 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi daveti[kaynağı değiştir]

Merhabalar. 2020'nin 25. haftasının İş Birliği Projesi, kadın millî ragbi birliği takımı maddelerinin oluşturulması olarak belirlenmiştir. Projeye katılıp çeşitli ödüller kazanabilir, bunları kullanıcı sayfanızda sergileyebilir ve ödül koleksiyonunuzu tamamlayabilirsiniz! Projeye katılımınızı bekleriz :)--Nanahuatl--MediaWiki message delivery (mesaj) 19.06, 15 Haziran 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi daveti[kaynağı değiştir]

Merhabalar. 2020'nin 26. haftasının İş Birliği Projesi, Viki bağlantısı olmayan maddelerde iç bağlantı verilmesi olarak belirlenmiştir. Projeye katılıp çeşitli ödüller kazanabilir, bunları kullanıcı sayfanızda sergileyebilir ve ödül koleksiyonunuzu tamamlayabilirsiniz! Projeye katılımınızı bekleriz :)--Nanahuatl--MediaWiki message delivery (mesaj) 21.21, 22 Haziran 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi daveti[kaynağı değiştir]

Merhabalar. 2020'nin 27. haftasının İş Birliği Projesi, Wolf Kimya Ödülü sahibi maddelerinin oluşturulması olarak belirlenmiştir. Projeye katılıp çeşitli ödüller kazanabilir, bunları kullanıcı sayfanızda sergileyebilir ve ödül koleksiyonunuzu tamamlayabilirsiniz! Projeye katılımınızı bekleriz :)--Nanahuatl--MediaWiki message delivery (mesaj) 06.20, 29 Haziran 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi daveti[kaynağı değiştir]

Merhabalar. 2020'nin 28. haftasının İş Birliği Projesi, Bayrak taşıyıcı hava yolu maddelerinin oluşturulması olarak belirlenmiştir. Projeye katılıp çeşitli ödüller kazanabilir, bunları kullanıcı sayfanızda sergileyebilir ve ödül koleksiyonunuzu tamamlayabilirsiniz! Projeye katılımınızı bekleriz :)--Nanahuatl--MediaWiki message delivery (mesaj) 23.19, 6 Temmuz 2020 (UTC)

Vikipedi projeleri[kaynağı değiştir]

Merhaba ben Tuğçe, kısa bir süredir Vikipedi başlıklarını geliştirmek ve yeni başlıklar oluşturmak için uğraşıyorum ama çok küçük detayları bile bilmiyorum. Örneğin kendimi tanıtabileceğim bir sayfam yok ve bu mesajı doğru yerden mi atıyorum hala emin değilim ayrıca bunu bile atmak için fazlaca uğraştım :) Asıl somak istediğim şey Vikipedi projeleri. Katılmak istediğim projelere nasıl ulaşacağımı bilmiyorum. Katılıp katkı sağlamak istiyorum- örneğin Vikipedi proje sayfalarından biri olan siyaset gibi- ama katılımcı listesine adımı ekleyemiyorum. Bu noktada ne yapmam gerektiği hakkında hiç fikrim yok ve umarım yardımcı olursunuz :) TuğçeKılıçç (mesaj) 19.51, 19 Temmuz 2020 (UTC)

  • Selamlar Tuğçe, öncelikle hoşgeldiniz ve geç cevap için üzgünüm, bir süre aktif olamadım. :) Vikipedi'de kendinizle ilgili bilgileri verebileceğiniz sayfa bu sayfa. Ancak sayfanızı oluşturmadan önce burayı okumanızda fayda var. :) Genel anlamda Vikipedi'de kendi sayfam dediğiniz yerde bile bazı şeyleri paylaşmamaya dikkat ediyoruz. Projelere gelirsek projeleri bulabileceğiniz toplu bir şablon var; Şablon:Vikiprojeler. Aktif olan projeler mevcut ama hepsi aktif değil. Siyaset projesine katılımcı olarak isim ekleyememeniz doğal, başlangıç için biraz zormuş, ben sizin yerinize ekledim. Ancak aklınızda olsun, katkı yapmak için projelere dahil olmak da şart değil. Başka sorularınız olursa yine mesaj sayfamdan ulaşabilirsiniz. İyi vikiler. ----anerka'ya söyleyin 20.52, 23 Temmuz 2020 (UTC)

'Fırsat eşitliği'adında hazırladığım sayfa hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba, ben Tuğçe. Daha önceki yardımlarınız için teşekkür ederek fırsat eşitliği sayfam hakkında bir şey istemek için yazıyorum. Fırsat eşitliği sayfama bakıp kaynak sorunuyla ilgili şablonun neden orada olduğunu söyler misiniz, kaynak ve dipnot kullanımını doğru yaptığımı düşünüyorum çünkü. Şimdiden teşekkür ederim :) TuğçeKılıçç (mesaj) 19.48, 6 Ağustos 2020 (UTC)

Tekrar selamlar, maddedeki kaynak kullanımınıza baktığımda muhtemelen nedenin makale için ve dergi için kullanılan web kaynağı şablonları olabileceğini düşündüm, ancak maddeye kaynak sorununa ilişkin şablonu ekleyen kullanıcımıza seslenip netleştirmekte fayda var. {{seslen|Dr. Coal}}----anerka'ya söyleyin 12.37, 8 Ağustos 2020 (UTC)
seslenme nowiki içine alınmış, ben sesleneyim madem. @Dr. Coal--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 13.36, 8 Ağustos 2020 (UTC)
İlgili sayfada yanıtladım, çok teşekkür ederim Evrifaessa. :) -- Dr. Coalmesaj 13.39, 8 Ağustos 2020 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Kindness Barnstar Hires.png Rastgele İncelik Yıldızı
Danışma masasında bana yardımcı olup, bir sonraki sefer için yararlı bilgiler verdiğiniz için teşekkür ederim. Valienne (mesaj) 19.55, 27 Ağustos 2020 (UTC)

Sorun[kaynağı değiştir]

Merhaba ben Doğa Rutkay sayfasına bir kaç gündür bilgi ekliyorum. Inceleme bekleniyor deniyor fakat hic geri donus almadim bu konuda bana yardimci olabilirmisiniz Kdkdodmdick (mesaj) 00.53, 14 Eylül 2020 (UTC)

Kdkdodmdick merhaba, inceleme bekleniyor yazmasının sebebi bizim VP:Vandalizm dediğimiz değişikliklerin önlenmesi amacıyla kurulmuş bir sistem. Ancak değişikliğiniz kötü niyetli olmasa da zaman zaman yoğunluktan ötürü bu tip gecikmelerle karşılaşabiliyorsunuz, şu anda bilgiler görünür hale gelmiş olmalı. Ek bir öneri yapayım, oynadığı roller kısmına başroller için {{Ana karakter}} şablonunu, konuk oyuncu olduğu roller için {{Konuk}} şablonunu eklerseniz tablo renkli oluyor, bence göze daha hoş görünüyor ama siz bilirsiniz tabii. İyi vikiler.----anerka'ya söyleyin 09.47, 14 Eylül 2020 (UTC)

sağolun yardımınız için Kdkdodmdick (mesaj) 09.51, 14 Eylül 2020 (UTC)

Ne demek ! İyi vikiler.----anerka'ya söyleyin 09.52, 14 Eylül 2020 (UTC)

Kukla[kaynağı değiştir]

Merhaba ben Kdkdodmdick Uncitoyen adlı bir hizmetli beni kukla kullanmaakla suçlayıp Kdkdodmdick hesabini suresiz engelledi. Halbuki bana kendimi savunma fırsatı verseydi savunurdum kendimi. Ben düzenleme isine basladigimda kullanici adimdan dolayı yeni hesap acip devam etmek istedim isime daha sonrada vazgectim. hatta o hesabim kullanici adini bile unuttum. Hesabimin acilmasini istiyorum. Ayrica o Uncitoyen arkadasa bu gorevi dogru kullanmadigi ve haketmedigini soylemek isterim Isterseniz adamin mesaj sayfasina bakin hep engel konusu lutfen bana yardim edin Bu imzasız yazı 212.252.117.87 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 20.35, 16 Eylül 2020

Kdkdodmdick merhaba, konuya hakim değilim. Ancak sinirle tekrar VP:N ihlalleri yaptığınızı diğer kullanıcılara attığınız mesajlardan takip ettim. Şunu söylemek isterim ki ilgili hizmetlinin sizin hesabınızı daha önce açıp şu an kullanmadığınız bir hesap yüzünden engelleyeceğini sanmıyorum, kişiye karşı buradan sarf ettiğiniz sözleri okuduğum için karşı tarafın sizin ihlal içeren sözlerinize cevap vermesini ummaktansa kukla politikasını okuyup nedeni anlamaya çalışmanızı öneririm. Bana düşmez belki ama insanlara hitabınızda bu tip sözcükler sarf ettiğiniz sürece haklı olsanız dahi size yardımcı olacak birini bulmanızın mümkün olmayacağını da eklemek istiyorum. ----anerka'ya söyleyin 16.25, 18 Eylül 2020 (UTC)

Seçkin madde adaylıkları görüş bekliyor![kaynağı değiştir]

Selamlar, şu an "Vikipedi'de bulunan 365.786 maddenin 199 tanesi seçkin madde statüsündedir; yani diğer bir deyişle 1.830 Vikipedi maddesine bir seçkin madde düşmektedir." Oysa ki bu oran enWiki'de 1.050 maddede 1 seçkin madde. Seçkin madde oluşturmak kadar, seçkin maddde adaylıklarına görüş bildirmekte çok önemlidir, zira adaylıkların bekleme süresi 1 aydan fazla sürebiliyor. Ancak burada yalnızca "Destek Destek" şablonu eklemekten değil, detaylı bir incelemeden bahsediyoruz. Unutmayın ki, seçkin olması amacıyla bir madde oluşturduğunuzda o madde de "görüş bekleyen seçkin madde adaylıklarından" biri olacak. Eee bu kadar dil döktükten sonra bir görüşünüzü alırız, iyi Vikiler :) MediaWiki message delivery (mesaj) 13.22, 19 Eylül 2020 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Writers Barnstar Hires.png Yazar Yıldızı
Türkçe Vikipedi'ye yaptığınız katkılar için... Huuntaİleti 21.02, 22 Eylül 2020 (UTC)
Rica ederim @Anerka. Ben de teşekkür ederim ayrıca. İyi çalışmalar.--Huuntaİleti 20.03, 23 Eylül 2020 (UTC)

Kdkdodmdick - Evrifaessa[kaynağı değiştir]

Merhaba beni tanirsiniz ben Kdkdodmdick size bir konu hakkinda bahsetmisim sizde hitap seklinize dikkat ederseniz sorun olmaz deyip beni haksiz bulmustunuz simdi bahsettigim kisiye sizi dinleyip guzel guzel sordum oda cevapladi eyvallah fakat daha sonda bende espiri maksadiyla "normalde sallama engelletirdin dedim" oda "yine yaptiracagim" dedi ve beni yine ayni konu olan kuklacikikla roporladi tabi sonuc alamadi daha sonrada benim sorularimi sayfa ihlali diye vandalizm le raporladi ve engel yedim yani simdi kim sucli hâla benmi sucluyum adam gorevli diye ben bisey yapamiyorum simdi ben onu sikayet etsem sizcd sonuc ne olur bahsettigim ksii Evrifaessa bu arada inanmassan bak nesajlara Bu imzasız yazı 212.252.139.87 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 15.01, 9 Ekim 2020

Tekrar selamlar Kdkdodmdick,
Size yardımcı olmak için konuyu özetlemeye çalışayım. Öncelikle kukla politikasını okumanızı tekrar önereceğim. Anlaşılan o ki aynı anda birden çok hesap kullanmakla ya da daha önce engellenmiş bir kullanıcı olmakla itham edilmişsiniz. Bu durumun sizin şifresini kaybettiğiniz inaktif bir hesapla ilişkili olması pek olası değil. Bu tip durumlarda konuyu denetçiler inceler ve bir eşleşme yakalarlarsa bunu bildirirler. Durumunuz bu olduğu için şu anda Vikipedi'de yaptığınız değişiklikler engel delme olarak nitelendirilir ve bu engelinin kalkmasını isteyen biri için mantıklı bir hareket değildir. Öncelikli olarak bu kuklacılık durumuyla ilgili konu neyse bunu kabullenmenizi, bir süre katkı yapmamanızı ve de engelinizi veren hizmetliye makul bir süre sonunda ulaşıp kendisiyle durumunuzu düzgün bir dille konuşmanızı tavsiye ederim. Rastgele kullanıcılarla (ki bu durumda bu Evrifaessa oluyor, kendisinin an itibarıyla engel/engel kaldırma yetkisi yok) iletişime geçip bir noktadan sonra VP:N'i ihlal etmenizin de durumunuza katkıda bulunmayacağı kesin. Biraz sabır, yaptığını kabullenme ve tekrarlamama koşullarıyla topluluğa tekrar kabulünüz mümkün, ancak bu sizden ciddi bir özveri, sabır ve de doğru iletişimle olasılık dahilinde. ----anerka'ya söyleyin 19.07, 9 Ekim 2020 (UTC)
selamlar anerka. seslenmişsin madem, iki bir şey yazayım ben de :) ilgili kullanıcı uncitoyen tarafından tespit edilip kuklacılıktan dolayı engellenmiş. benden defalarca gerek uygun, gerek uygunsuz şekillerde engelini kaldırma konusunda yardım istedi. denetçilere mail üzerinden ulaşmasını söylesem de bana yazarak (çoğunlukla nezaket sınırlarını aşıp küfür ederek) engelinin kaldırmasını istedi. kullanıcıyı küfür etmemesi ve anonim hesapları daha fazla süistimal etmeden denetçilere mail yolundan ulaşması konusunda defalarca kez bilgilendirdim ama küfürler üzerinden iletişim kurmaya devam ettiği için hâliyle engellenmeye devam etti, benim mesaj sayfamdaki küfürlere de zaten sürüm gizleme uygulandı. yine kendisine söyleyeyim, viki üzerinden anonim hesaplarla küfür etmek yerine engeli veren (veya diğer) denetçilerle mail üzerinden iletişime geçmesi en iyi yol olacaktır. ilgin için teşekkür ederim sana. sevgiler :)--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 19.16, 9 Ekim 2020 (UTC)

Demek istesigimi anlatamadım o engelleyen denetci artık cevap vermiyor zaten cokta tin yemisim wikinizi bi hevesim vardi oda gitti zaten demek istedigim bu adam sırf seyligine beni EN SON olayda dediginizi dikkate alip duzgunce konusmama ragmen yinede engelletti bu gorevli/hizmetli yada her neise gorev taniminda varmi bununda bisey yapilmasi gerekmiyormu Bu imzasız yazı 212.252.139.87 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 21.21, 9 Ekim 2020 (UTC)

Problem şu; son olaya gelene kadar yaptıklarınızdan ötürü son olayda bir şey yapmamış olsanız dahi engel alıyorsunuz. Şuna benziyor, bir suçtan ötürü farz edin ki hapse girdiniz, hapisten kaçabildiniz sonra, kaçtığınızı gören olursa o anda suç işlemiyor olsanız dahi yakalayıp hapse geri atarlar. Şu an düzgün davranıyor olsanız dahi olayın üzerinden çok az geçti. Biraz beklerseniz daha olumlu sonuç alabilirsiniz.----anerka'ya söyleyin 21.30, 9 Ekim 2020 (UTC)
Anladim gorevli diye bisey olmuyor yani tamam sana saygim var yaptiklarindan oturu zaten ben wikideki duzenlemelerimdenden vazgevtim anladinki haklida olsan haksizda olsan sozum gecmiyorsa bi hicmissin iyi gunler size iyi calismalar.. Yani bumca zaman ayni seyleri yaziyorum unicitoyene direk kufurmi ettim anlattim tamam inanmadi bana bi dediginiz digerini tutmuyo dedi bidaha anlattim uzatmayin diyo yani adam inanmak istemiyo ben napayimBu imzasız yazı 212.252.139.87 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 21.51, 9 Ekim 2020
Ben o unicitoyenin bahsettigi degilim yanlis anlamis nasil uyuyor izler Bu imzasız yazı 212.252.139.87 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 09.44, 10 Ekim 2020 (UTC)
Anlattığınız konunun dışında bir mevzu olduğunu kendisinin aşağıdaki açıklamasıyla görebilirsiniz, doğru değil diyorsanız dahi konunun soğuması için süre vermeniz şart, ısrarlı davranışlarınız sizi nezaketsiz davranışlara sürüklüyor bu da sonuç olarak dinlenmemenize sebebiyet veriyor olabilir. Tekrar ediyorum, vakit geçsin. Tekrar dönmek istediğinizde makul bir süre geçtiyse hizmetlilerden biriyle durumu e-posta üzerinden paylaşıp anlaşmayı deneyebilirsiniz. Engel politikasında Vikipedi üzerinde yaptığınız her değişiklik engeli aşmak olarak değerlendiriliyor ve sürenin tekrar başlamasına neden oluyor. Mesele "güç" sahibi olmak değil, bir topluluğun var olabilmesi için basit ama zorunlu kurallar vardır. Bu kurallar açık açık yazmasına karşın görmezden gelmiş gibi görünüyorsunuz. Lütfen değişiklik yapmayacağınız bu dönemi bu kuralları okuyup içselleştirmekle geçirin. Bu sayfalardan başlayabilirsiniz; Vikipedi:Politika ve yönergeler, Vikipedi:Politikalar listesi. ----anerka'ya söyleyin 09.48, 10 Ekim 2020 (UTC)
En son engellediğim bu kullanıcının Kullanıcı:Mertkayayilmaz olduğunu söyleyebilirim. Zaten teknik izler vs. tek bu kullanıcı ile aynı. Malum sürekli kullanıcılara küfür etmesi de bu kullanıcının bir özelliği idi. Buradaki şikayet sayfasındaki en alt başlıktan da görebilirsiniz. --Uncitoyenmesaj 09.13, 10 Ekim 2020 (UTC)
Açıklamalar için teşekkürler Uncitoyen----anerka'ya söyleyin 09.48, 10 Ekim 2020 (UTC)
Kardesim adam yazmis zaten konu bambaskaymis tamam iste o kisinin ben olmadigimi anlasin konu zaten bitiyo haksiz yede suclandim bide haklanmak icin suremi beklicem E postayla iletisim kur demis bilmiyorim diyorum inanmiyor bana soylernisin bide
Kendisi elimizde teknik izlerle kanıt var demekte. Denetçiler bu anlamda topluluğun güvendiği kullanıcılardır. Bilerek ya da bilmeyerek sorun yaratacak bir durumun içine girmiş gibi görünüyorsunuz. Biraz sabır diyorum tekrar, kanıt varsa yapılacak başka bir şey bulunmamakta.----anerka'ya söyleyin 12.57, 11 Ekim 2020 (UTC)
bakin anlamiyor adam neyin ne oldugunuda soylemiyor cevap yazmiyir ama bi kanit daha iste ben Merhaba suze kanitim var bakin benim Kullanıcı:Kdkdodmdick/deneme tahtası diye kayit oldugumdan beri urastigim bir sayfa var sadece zevkine yaptigim bi sayfa. benim kuklasi oldugumu dusundugunuz o hesapla bu eslesen yerlerle bu yerde varmı artik kabul edin Bu imzasız yazı 212.252.139.87 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 18.18, 11 Ekim 2020
Denetçi süreçlerine çok hakim değilim, onlar adına konuşmam da doğru olmaz, ancak sizin deneme tahtanızın eşleşip eşleşmemesi değil konu :) teknik iz varsa bu bağlantınız/bilgisayarınıza özgü bazı bilgiler vb. olabilir. Size beklemekten ve tekrarlamamaktan başka verebileceğim ek bir tavsiye ne yazık ki yok.----anerka'ya söyleyin 18.56, 11 Ekim 2020 (UTC)

Süryaniler[kaynağı değiştir]

Bildiğiniz gibi Verum nunc kullanıcısı Süryaniler sayfasını ispatlanmamış yanlış verilerle düzenliyor. açık bir vandalizm vakası var. Değişiklikleri geri almalarını ve kullanıcıyı rapor etmelerini istiyorum. Oxford Semitic (mesaj) 10.01, 11 Ekim 2020 (UTC)

Bu tartışmayı nihayete erdirmek ve tekrarlanmasının önüne geçebilmek için sizi ve ilgili diğer hesabı Tartışma:Süryaniler'e davet ettim Oxford Semitic, konuşup konuyu netleştirelim.---anerka'ya söyleyin 12.52, 11 Ekim 2020 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. KALF Müzik, siz bildirim yaptıktan 0:16:25 saat sonra Superyetkin tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 17.51, 14 Ekim 2020 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Keçiören escort, siz bildirim yaptıktan 0:09:15 saat sonra Dr. Coal tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 12.43, 18 Ekim 2020 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Adenflowers, siz bildirim yaptıktan 0:04:17 saat sonra Dr. Coal tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 12.43, 18 Ekim 2020 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Rivasol, siz bildirim yaptıktan 0:08:49 saat sonra Dr. Coal tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 12.44, 18 Ekim 2020 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Merhaba, bu makalelerin son baskılarını kabul edebilirsiniz, teşekkürler:

Teşekkürler.--87.223.55.249 15.49, 18 Ekim 2020 (UTC)

  • Anerka, kullanıcı bana da mesaj atmış. Bahsettiği maddelerle ben ilgilendim, sizi de bilgilendirmek istedim. İyi çalışmalar. --justinianus | mesaj 16.32, 18 Ekim 2020 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Ziraat müze, siz bildirim yaptıktan 0:20:24 saat sonra Chansey tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 12.59, 19 Ekim 2020 (UTC)

Siyaset VikiProjesi İBP[kaynağı değiştir]

Katılımınızı bekleriz. İBP'nin bitmesine az kaldı! Kadıköylümesaj 14.45, 20 Ekim 2020 (UTC)


Kategori:Lev Nikolayevich Tolstoy kitaplarının kapakları[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben Satirdan kahraman. Oluşturduğun Kategori:Lev Nikolayevich Tolstoy kitaplarının kapakları maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "Özel" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --Satırdan Kahraman (mesaj) 16.30, 21 Ekim 2020 (UTC)

Sanperperde kullanıcısından soru (14.21, 22 Ekim 2020)[kaynağı değiştir]

Selam, ben web sitemin vikipedia da gözükmesi için kayıt oldum nasıl yapabilirim? --Sanperperde (mesaj) 14.21, 22 Ekim 2020 (UTC)

@Sanperperde, merhaba. Öncelikle hoşgeldin.
Web sitenin ya da şirketinin Vikipedi'de görünebilmesi için Vikipedi:Kayda değerlik (İnternet) ya da Vikipedi:Kayda değerlik (organizasyonlar ve şirketler) bağlantılarındaki kriterlere uyması gerekiyor. Eğer bu sitelere henüz uymuyorsa açtığın madde silinmeye aday gösterilir ve bir süre sonunda da silinir. Lütfen bu kriterleri okuyarak madde açmadan önce kriterleri sağladığına emin olun. :)
Farz edelim ki web siten ya da şirketin kriterleri sağlıyor, bu durumda da maddeyi yazarken reklam diliyle yazmaman gerekir çünkü burası ansiklopedi olma amacı taşıyan bir site, reklam yasak :)
Son olarak şunu da söylemeliyim, kullanıcı adın uygun olmayan isimler arasında çünkü ticari marka içeriyor. Değiştirmek için bu bağlantıda yazanları takip edebilirsin, ancak bu kullanıcı adıyla devam edip reklam amaçlı bir değişiklik yaparsan erişimin engellenebilir.
Web siteni tanıtma amacıyla girdiysen dahi, ilgi duyduğun pek çok konuda düzenlemeler yapabileceğin bir sitedesin, lütfen aramızda kalarak diğer konularda katkı yapmayı da bir düşün. İyi vikiler. --anerka'ya söyleyin 15.30, 22 Ekim 2020 (UTC)

BLACKHAWK LIGHTNING kullanıcısından soru (09.13, 24 Ekim 2020)[kaynağı değiştir]

Merhaba --BLACKHAWK LIGHTNING (mesaj) 09.13, 24 Ekim 2020 (UTC)

Merhaba ----anerka'ya söyleyin 09.15, 24 Ekim 2020 (UTC)

A Curious Man kullanıcısından soru (15.57, 25 Ekim 2020)[kaynağı değiştir]

Merhaba. Ben Vikipedi'ye yeni üye oldum. Amacım sadece İngilizce Vikipedi'de yer alan maddeleri Türkçe'ye çevirerek Türkçe Vikipedi'ye kazandırmak (hatta bir tanesini çevirmeye başladım). Üye olmadan önce de Vikipedi'de çok vakit geçiren birisiydim fakat Vikipedi'deki kuralları bilmiyorum. Şu an nereden başlayacağım konusunda hiçbir fikrim yok. Vikipedi'de yer alan İngilizce bir maddeyi Türkçe'ye çevirdikten sonra orijinal maddenin altında yer alan kaynakçayı kopyalayıp, oluşturduğum maddenin altına yapıştırmam yeterli mi? Bunları tecrübeli birine danışmadan hareket etmek istemiyorum. --A Curious Man (mesaj) 15.57, 25 Ekim 2020 (UTC)

Merhaba A Curious Man,
Öncelikle hoşgeldiniz. Başka bir dilden çeviri yaparken orjinal maddenin kaynakçasını doğrudan kopyalayabilirsiniz. Bazı şablonları Vikipedi'deki botlar arkanızdan gelip Türkçe parametrelere dönüştürüyor, kaynak şablonları da bunlar arasında. Ancak şunu da söylemek lazım, en.wikinin de doğruluğu kesin değil, oraya da sizin benim gibi insanlar katkıda bulunuyor ve bazen hatalı bilgiler maddelerde kalabiliyor, dolayısıyla en güzeli o kaynakları ziyaret edip gerçekten böyle bilgiler var mı diye kontrol etmek ya da kendiniz derlemek. Madde yazımı konusunda size şöyle bir başlangıç önerebilirim. Vikide özellikle "kaynak değiştir" seçeneğiyle düzenleme yapıyorsanız, bu sayfada size gerekebilecek işaretleri bulabilirsiniz. Daha derin bir inceleme için el kitabına bakmak iyi olur. Ek olarak madde nasıl olmalı konusunda, sol menüde de bulunan seçkin içeriklerden kopya da çekebilirsiniz, bunlar Vikipedi'nin iyi örnekleridir. Başka sorularınız olursa sormaktan çekinmeyin, iyi vikiler. :) ----anerka'ya söyleyin 16.50, 25 Ekim 2020 (UTC)

AnilKahramandigitall kullanıcısından soru (05.34, 27 Ekim 2020)[kaynağı değiştir]

Merhabalar, benim bir işletmem mevcut. bunu Vikipedi'ye yüklemek istiyorum. ancak nasıl yapacağımı veya neler yazmam gerektiği hakkında bilgim yok bana bilgi verebilir misiniz? --AnilKahramandigitall (mesaj) 05.34, 27 Ekim 2020 (UTC)

Merhabalar AnilKahramandigitall,
Ne yazık ki işletmenizin sayfası için yardımcı olamayacağım, çünkü Vikipedi'de reklam yapmanız yasaktır. Burada sadece ansiklopedik değere sahip şirketlerin maddeleri bulunmakta, reklam amaçlı değişiklikler silinmektedir. Farklı alanlarda katkı yapmayı düşünürseniz yardımcı olabilirim. ----anerka'ya söyleyin 15.12, 27 Ekim 2020 (UTC)

Fgsbunyamin kullanıcısından soru (06.48, 27 Ekim 2020)[kaynağı değiştir]

Selam ben burada ne yapabilirim --Fgsbunyamin (mesaj) 06.48, 27 Ekim 2020 (UTC)

Selam,
İlgi duyduğunuz konularda madde yazabilir, daha önce yazılmış maddeleri okuyup yazım yanlışlarını düzeltebilir, bunları geliştirebilir, isterseniz haftalık olarak değişen iş birliği projelerine katılabilirsiniz. İlk aklıma gelenler bunlar :) Yardıma ihtiyacınız olursa bana her zaman yazabilirsiniz.----anerka'ya söyleyin 15.19, 27 Ekim 2020 (UTC)

İBP - Teslim Edilememiş Yıldızların Tespiti Çağrısı[kaynağı değiştir]

Merhaba Anerka.

2020'nin son haftalarına gelmekte olduğumuz şu günlerde, geçmiş bazı haftalarda İBP katılımcılarının hakettikleri bazı yıldızların arşive ve yıldız koleksiyonuna eklenmemiş olduğunu şans eseri farkettim. Takdir edersiniz ki, unutulan yıldızları bulmak için geriye dönük 40+ haftanın tek kişi tarafından kontrol edilmesi oldukça zor. Bu sebeple, herkes kendi kontrolünü kendisi yapıp, hak ettiğini düşündüğü ama alamadığı yıldızları haftasıyla birlikte bildirirse geriye dönük tekrar kontrol edip güncelleme yaparak yıl bitmeden herkesin koleksiyonunu olması gerektiği haline getirebiliriz.

Yıldızıma kavuşmak istiyorum diyen herkesi kendi eksik yıldızlarını tespit etmeye davet ediyorum. Tespitlerinizi bana mesaj bırakarak bildirebilirsiniz.

Geriye dönük yıldızlar şöyle dursun, bundan sonrasına bakalım diyenleri ise haftalık İBP'lerimize bekliyorum. Bu haftanın projesi "Meksika mutfağı maddelerinin oluşturulması" olarak belirlenmiştir ve projeyi ilk beş sırada tamamlayan kullanıcılar, Yeme-İçme Yıldızı ödülünün de sahibi olacaktır.

Sevgiler, iyi vikiler. LostMyMind (mesaj) 21.42, 27 Ekim 2020 (UTC)

ÇağrıCan Nuroğlu kullanıcısından soru (21.18, 30 Ekim 2020)[kaynağı değiştir]

Merhaba düzenleme nedir --ÇağrıCan Nuroğlu (mesaj) 21.18, 30 Ekim 2020 (UTC)

Merhaba ÇağrıCan, öncelikle hoş geldin.
Düzenleme genel olarak madde, şablon ve kategoriler üzerinde yaptığınız her bir değişikliğe verdiğimiz isim. Bu bir madde yazmak, bir maddenin içerisine kaynak eklemek, kategori eklemek, şablonda bir renk değiştirmek, yazım yanlışı düzeltmek ve buna benzer değişikliklerden herhangi biri olabilir.
Bu değişiklikleri yapmak için sayfa üzerindeki "Değiştir" ya da "Kaynağı değiştir" bağlantılarını kullanabilirsin, başlangıç için "Değiştir" daha pratik olacaktır.
Madde yazmak istersen başlangıç için en iyi yer seni yönlendirecek olan Vikipedi:Madde sihirbazı olacaktır. Aklına takılan başka şeyler olursa bana yine sorabilirsin. İyi vikiler.----anerka'ya söyleyin 21.26, 30 Ekim 2020 (UTC)