Kullanıcı mesaj:Baran Ahmet

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

BenFero ile ilgili[kaynağı değiştir]

Ben Feroyla ilgili değişikliği yapmayın demişsiniz sizin yetkiniz nedir , fanboy falan mı :) yoksa ciddi bir editörmüsünüz eğer fanboysanız sadece bu konu sizi ilgilendirmez ben değişikliği doğru yapıyorum Zyt.ats (mesaj) 15.49, 27 Ocak 2020 (UTC)

Bakınız, Vikipedi’yi bilmiyorsunuz. Vikipedi engeli süresi boyunca 2017’den bu yana kadar eminim ki hiçbir değişiklik yapmadınız kaldı ki iki günlük bilginizle gereksi konuşmalarda bulunuyorsunuz. Lütfen vikipediyi öğreniniz kullandığınız dil bile yanlış. Baran Ahmet (mesaj) 23.22, 27 Ocak 2020 (UTC)

“Türk rapçi” olarak düzeltmeme rağmen siz saçma bir şekilde “türkçe rap yaptığını sanan” falan yazıyorsunuz. Size her şeyin başında Türk dilini Öğrenmenizi tavsiye ederim.

İyi günler Baran Ahmet (mesaj) 23.24, 27 Ocak 2020 (UTC)

Beyaz liste[kaynağı değiştir]

Konuya ilişkin ayrıntılı bilgiye şuradan ulaşabilirsiniz. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 17.58, 31 Ocak 2020 (UTC)

Beyaz Liste[kaynağı değiştir]

  • Beyaz listeye sizi almak için benim yetkim yok bu konuyu Hizmetli bir arkadaşla konuşmanız daha iyi olacaktır.İyi günler Krystal. 07.47, 1 Şubat 2020 (UTC)

VANDALİZM[kaynağı değiştir]

  • Beyaz liste ve devriyeler in kullanıcı engelleme gibi bir yetkisi yoktur. Onun için hizmetlilere söylemeniz gerekiyor. Özel:KullanıcıListesi/sysop buradaki hizmetlilerden birine söyleyebilirsiniz --Tryoicileti 16.38, 9 Şubat 2020 (UTC)

Peki teşekkürler Baran Ahmet (mesaj) 16.40, 9 Şubat 2020 (UTC)

Peki Sayfa onaylama yetkiniz var mı? Baran Ahmet (mesaj) 16.40, 9 Şubat 2020 (UTC)

Benim şuanda o yetkim de yok çünkü ben beyaz listeyim ama devriyelerin var. --Tryoicileti 16.43, 9 Şubat 2020 (UTC)

VİKİPEDİ HİZMETLİ[kaynağı değiştir]

Merhaba, ben vikipedi de sayfa oluşturan bir adaylık olup olmadığını merak ediyorum. Mesela sizin Tlu mesaj göndericisi olduğunuz yazıyor. Sayfa oluşturucuları için de var mı? Eğer varsa aday olmak istiyorum. Yoksa yine de farklı bir kategoride istiyorum. Baran Ahmet (mesaj) 18.34, 8 Şubat 2020 (UTC)

Merhaba Baran Ahmet, hoşgeldiniz aramıza. Sayfa oluşturmak ek bir yetkiye bağlı değil, Vikipedi kurallarına uygun olmak kaydıyla yeni madde oluşturabilirsiniz. Toplu mesaj gönderimi yetkisi yanılmıyorsam Kâhya unvanına sahip olan Kullanıcı:HakanIST tarafından veriliyor. Ama bu deneyim seviyesi için bu yetki verilmiyor. Yine de kendisine amacınızla birlikte sorabilirsiniz. İyi vikilemeler. --iazak (mesaj) 08.17, 10 Şubat 2020 (UTC)

Reynmen[kaynağı değiştir]

Merhaba, reynmen maddesine acil koruma gereklli. Ama benim size demek istediğim şey daha farklı reynmen kürt. Sivaslı bir kürt fakat Türkiyede yaşadığı için Türk sayılabilir lakin Kürtçe bildiğini de unutmamak lazım. O yüzden lütfen geri ekleyin. (AYRICA REYNMEN İÇİN YAPTIĞIM DEĞİŞİKLİKLERDEN DE KONTROL EDEBİLİRSİNİZ SAYFANIN DOĞRU BİLGİLER İÇERMESİ İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPTIM)

Teşekkürler

Not: BÜYÜK YAZDIM Kİ DİKKATİNİZİ ÇEKSİN.

İyi günler Baran Ahmet (mesaj) 14.40, 10 Şubat 2020 (UTC)

Öncelikle, İnternette büyük harf kullanımı hoş karşılanmaz, çünkü bağırmak anlamını taşır. Ha, ben öyle algılamadım, ancak siz de bu konuda bir bilgi sahibi olun. İkinci olarak, ilgili youtube videosunu izledim, ancak bu videoyu kaynak olarak kullanamayız. Daha iyi kaynak gerekli. Ben baktım, göremedim, eğer bulur ve eklerseniz, onaylarım, onaylarlar. Sayfanın doğru bilgiler vermesi için yaptığınız katkılardan dolayı da teşekkür ederim, kendi adıma. Bu arada, ben de İngilizce biliyorum, ana İngiliz olduğumu hiç sanmıyorum :)-thecatcherintheryemesaj 14.44, 10 Şubat 2020 (UTC)

Öncellikle cevabınız için çom teşekkür ederim. Doğru algıladığınız için de teşekkür ederim. Bağırmak anlamına geldiğini biliyorum. İngilizceyi bende birkaç cümle tipi dışında biliyorum. Fakat reynmen zaten Kürt olduğunu inkâr etmiyor. Aksine kendisinin bir sosyal medya paylaşımı olmuştu. Baran Ahmet (mesaj) 15.34, 10 Şubat 2020 (UTC)

Başlıklar[kaynağı değiştir]

Lütfen mesaj gönderirken ve tartışma başlatırken kullandığınız başlıkların tüm harflerini büyük yazmayınız. Başlığın baş harfini ve Türkçe kurallarına uygun olarak özel isimlerin baş harflerini büyük yazmanız yeterli. Teşekkürler ve kolay gelsin --ToprakM 18.25, 10 Şubat 2020 (UTC)

Peki bir daha dikkat edeceğim Baran Ahmet (mesaj) 18.55, 10 Şubat 2020 (UTC)
Bana dikkat ediyormuşsunuz gibi gelmedi, bknz. --ToprakM 18.02, 11 Şubat 2020 (UTC)

Orada sadece başlık olarak yazdım çok özür diliyorum

Çok özür dilerim Baran Ahmet (mesaj) 18.12, 11 Şubat 2020 (UTC)

RackaRacka[kaynağı değiştir]

Merhaba, ingilizce çeviri yaptım lütfen kontrol edin

Teşekkürler Baran Ahmet (mesaj) 14.13, 15 Şubat 2020 (UTC)

Uyardığınız için teşekkürler. Hızlı Sil şablonu kaldırılmıştır.--GelecekGecmisteGizlidir 📩Mesaj 15.02, 15 Şubat 2020 (UTC)

Merhaba, sayfa onaylama yetkiniz bulunmuyor mu? Baran Ahmet (mesaj) 15 Şubat 2020 (UTC)

Devriye olduğum için onaylama yektim bulunuyor.Merak etmeyin sizi bilgilendirdikten sonra onayladım.
İyi vikiler--GelecekGecmisteGizlidir 📩Mesaj 15.09, 15 Şubat 2020 (UTC)

Değişiklik özetleriniz[kaynağı değiştir]

Merhaba, az önce yaptığınız bu değişikliğe bıraktığınız değişiklik özetini fark ettim ve size yazma gereği duydum. Lütfen değişiklik özetleri özelliğini uygun biçimde kullanın. Vikipedi'de tarafsız bakış açısı edinmemiz gerektiğini tekrar belirtmek isterim. Burada hepimiz ilgimizi çekmeyen ya da Vikipedi dışında karşıt olduğumuz kişilerin/kurumların maddelerini de uygun şekilde düzeltiyoruz ve kimsenin de maddeye göre farklı davrandığını düşünmüyorum. Değişiklik özetlerinde bu gibi ifadelerden kaçınmanızı rica ederim. İyi vikiler.--Yağızhanmesaj 15.06, 19 Şubat 2020 (UTC)

Teşekkürler yorumunuz için fakat ben sadece kendi yorumumu yazdım. Sayfayı ona rağmen uygun şekilde düzenledim Baran Ahmet (mesaj) 16.03, 19 Şubat 2020 (UTC)

Keişan[kaynağı değiştir]

Merhabalar keişan hakkında silmeye aday sayfalar kısmını sonuçlandırıp, kalmasına karar verdim fakar siz geri alıp kendi yorumunuzu bırakmışsınız normalde bir hafta içinde tüm her şey yazılır ve 1 haftanın sonunda hangi taraf fazla ise sonuç o olur. İsterseniz kontrol edin. Ben de silinsin demiştim fakat oy çokluğu kalması yönünde Baran Ahmet (mesaj) 17.52, 9 Mart 2020 (UTC)

  • Merhabalar. Yaptığınız işlemle ilgili hiçbir itirazım yok. Ne var ki, "kalsın" kararını belirten şablonu ilgili sayfanın sonunda kapatmadığınız için SAS'ta o kısmın altındaki tüm tartışmalar da "kalsın" kararıyla kapatılmış görünüyordu. O hata dolayısıyla geri aldım değişikliğinizi. Yoksa, dediğim gibi, karar veya işlemle alakalı bir durum değil. Dr. Coalmesaj 17.55, 9 Mart 2020 (UTC)
  • Ek olarak, "oy çokluğu"nun Vikipedi'de bir şey ifade etmediğini de belirtmek isterim - bu konudan bağımsız. Dr. Coalmesaj 17.57, 9 Mart 2020 (UTC)
Benim itirazım var. Ben de sandım ki Baran Bey oy kullanmak isterken yanlış şablon kullanmış. (Hatta şaşırdım doktor niye düzeltmek yerine geri aldı diye. :) Baran Bey, üzerinde oydaşma bulunmayan bir SAS tartışmasını kapatmaktan kaçınmakta yarar var. Muhtemelen sizden birkaç yaş büyüğüm, o nedenle kendimde öğüt verme hakkı gördüm, kusura bakmayın. Selamlar herkese. E4024 (mesaj) 18.13, 9 Mart 2020 (UTC)

estağfurullah ne kusuru ben özür dilerim. Baran Ahmet (mesaj) 20.01, 9 Mart 2020 (UTC)

@E4024, başka kullanıcının hatasını düzeltmek adına dahi olsa kendi başlattığım SAS'ı kapatmam uygun düşmezdi. Hem, bir fikir birliği olmadığı görüşüne de katılıyorum. Gelgelelim; "kalsın" yönünde fikir birliği de olsa, fikir birliği olmasa da pratik olarak sonuç değişmiyor ve madde kalıyor. Bu bahsettiğim çerçevede kapatılmasıyla alakalı bir itirazım yok. İyi çalışmalar. Dr. Coalmesaj 21.31, 9 Mart 2020 (UTC)
Yok, Doktor, ben düzeltmek derken oy şablonunu kastetmiştim. Burada telgraf gibi kısa yazışınca yanlış anlamalar oluyor, uzun yazsam bu sefer de lafların içinden insanlar kendilerine dokunan birşeyler bulup rahatsız oluyor. Hay Allah! :) E4024 (mesaj) 21.37, 9 Mart 2020 (UTC)

Hakan Ergün[kaynağı değiştir]

  • Selamlar. Hakan Ergün maddesini silinmeye aday göstermişsiniz. Fakat sayfa önceden de aday gösterildiği için SAS'ta eski tartışma yer alıyor. Bu yüzden değişikliklerinizi geri aldım. Buradaki talimatlardan aynı maddenin ikinci kez aday gösterilmesiyle ilgili kısımlara bir göz atarak tekrar SAS tartışması başlatabilirsiniz. Saygılarımla. --ravages | mesaj 09.25, 19 Mart 2020 (UTC)

Keloğlan Masalları hk.[kaynağı değiştir]

  • Selamlar. Değişikliğiniz yaptığınız parametre dizinin Vikipedi'de bölümlerinin yer aldığı maddeye bağlantı vermelidir. Madde varsa da yoksa da o bağlantıyı vermemiz gerekir. Sizin verdiğiniz bağlantı Keloğlan maddesine. Fakat verilmesi gereken o değil, dizinin bölümlerinin listesinin yer aldığı madde olmalıdır. Değişikliği de o nedenle yaptım. Saygılarımla. --ravages | mesaj 18.20, 23 Mart 2020 (UTC)

Ynt:Değişikliklerim[kaynağı değiştir]

Aslına bende yeni anlıyorum uygun olmadığımı haklısınız ama oradalarda ki değişikliklerden bahsedeyim murda ile ilgili olan değişiklik doğum tarihini düzeltmek yönünde oldu. Kaynağı sildim çünkü hollanda vikipedisinde olan doğum tarihinin daha doğru olduğunu düşündüm. Yanıldıysam geri alabilirsiniz. Baran Ahmet (mesaj) 15.14, 25 Mart 2020 (UTC)

Yanıt için teşekkür ederim ancak bu cevabınızı devriyelik başvurunuzda yazmanız daha makul olacaktır. Sevgiler.--Madrox❯❯❯ mesaj? 15.16, 25 Mart 2020 (UTC)

Reynmen[kaynağı değiştir]

Merhaba, reynmenin yeni şarkısını ekledim fakat vandalizm olarak adlandırmışsınız lütfen kontrol edin. Dün akşam çıkan bir şarkı Baran Ahmet (mesaj) 09.30, 10 Nisan 2020 (UTC)

  • Değişikliği geri alma nedenim sizin yaptığınız değişiklik değildi sizinki arada kaynamış kusura bakmayın iyi günler Krystal. 11.31, 10 Nisan 2020 (UTC)

Kayda Değerlik[kaynağı değiştir]

Merhaba, Furkan Göksel adlı yeni oluşturduğum makaleye kayda değerlik koymuşsunuz fakat web’de aslında daha fazla kaynak var o madde geliştirilebilir. Baran Ahmet (mesaj) 12.00, 17 Nisan 2020 (UTC)

Merhaba sayın Baran Ahmet, kayda değerlik etiketi olması sayfanın geliştirilmesi için bir engel değildir. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 12.03, 17 Nisan 2020 (UTC)

Yanıtınız için çok teşekkürler fakat sayfanın zaten hâli hazırda kayda değer olduğunu savunuyorum. Webde daha fazla kaynak var. Baran Ahmet (mesaj) 12.04, 17 Nisan 2020 (UTC)

Patron maddesi[kaynağı değiştir]

Merhaba, Patron adında bir yeni sayfa oluşturdum fakat bu sayfa daha önceden birçok kez kaynak bulunamaması nedeniyle silinmiş ancak kişi kayda değer lütfen onaylayın. Baran Ahmet (mesaj) 13.51, 19 Nisan 2020 (UTC)

Sayın Baran Ahmet, konu kayda değer olmadığı için silinmiştir. Kayda değerliğinin kanıtlanabilmesi için bağımsız ve güvenilir kaynaklar gerekmektedir. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 16.30, 19 Nisan 2020 (UTC)

Ahu Yağtu[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben Dijkstra. Oluşturduğun Ahu Yağtu maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "M1: Taslak kriterlerini sağlamayan madde" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. ---- Dijkstra·ileti 22.16, 2 Mayıs 2020 (UTC)

kendisinin birçok kayda değer film ve dizi projeleri var üstelik ingilizce vikipedi ve ispanyolca vikipedi de bulunuyor Baran Ahmet (mesaj) 22.18, 2 Mayıs 2020 (UTC)

Kayda değerliğini sorgulamadım zaten. Sayfa taslak olmak için çok kısa ve doğru kaynaklandırma yapmamışsınız. Kaynak olarak vikileri kullanmayın.---- Dijkstra·ileti 22.20, 2 Mayıs 2020 (UTC)

o zaman geliştirilebilir bir madde olmalı öyleyse geliştireceğim Baran Ahmet (mesaj) 22.22, 2 Mayıs 2020 (UTC)

Maddedeki eksikleri tamamlamanız için hızlı sil ibaresini kaldırıp çalışma şablonu koydum. Viki kaynaklarını değiştirmeniz ve maddeye uygun kategoriler eklemeniz gerekmekte. Kolay gelsin.---- Dijkstra·ileti 22.32, 2 Mayıs 2020 (UTC)

teşekkürler iyi vikiler Baran Ahmet (mesaj) 22.33, 2 Mayıs 2020 (UTC)

Deli Mi Ne[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben Hedda Gabler. Oluşturduğun Deli Mi Ne maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "M6: Kayda değer olmayan konulu madde" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --Hedda Gabler (mesaj) 14.50, 3 Mayıs 2020 (UTC)

N Akvaryum[kaynağı değiştir]

Merhaba Baran,

Türkçe kullanabileceğiminden emin olamadım. İsimler Türkçe olmadığı için ingilizce yazmanın daha doğru olduğunu düşündüm.

Oluşturduğum N Akvaryum sayfası için silinme talebi hakkında bir tartışma başlatmak istemiştim.

N Akvaryum 2018 yılında faliyete giren ve 2020 yılı içerisinde kurumsal olarak faliyetlerine devam eddecek olan, Türkiye'de tuzlu su akvaryumları ve türkiye denizleri hakkında kapsamlı makale, inceleme ve bilgilerin yer aldığı bir internet sitesi. Yazarlar arasında Profesörler de yer alıyor. Bu yüzden sayfanın silinme işleminin yeniden değerlendirilmesini rica etmek istemiştim.

Teşekkürler --Tniron (mesaj) 15.47, 3 Mayıs 2020 (UTC)

anlattıklarınız için sadece şunu söyleyebilirim her ne kadar global dil ingilizce olsada türkçe vikipedi ansiklopedisine bir madde yaratmak istiyorsunuz. Ayrıca vikipedistler türk türk olmasalar veya bu dili bilmeseler burada görevleri ne? Baran Ahmet (mesaj) 15.50, 3 Mayıs 2020 (UTC)

Deli Mi Ne[kaynağı değiştir]

Merhaba. İçeriğin Vikipedi'de yer alabilmesi için konunun kayda değerliği güvenilir kaynaklarla ortaya konmalı. Lütfen şu sayfayı inceleyiniz. Teşekkürler, iyi çalışmalar. --Superyetkinileti 19.26, 3 Mayıs 2020 (UTC)

Joker rapçi[kaynağı değiştir]

Merhaba, joker (rapçi) sayfasına yaptığım değişiklik geri alınmış fakat o değişikliği ben yapmamıştım Müzik şirketini silmemiştim sadece zaman farklılıkları vardı onları düzeltmiştim lütfen kontrol edin benim düzenlediğim sürümü Baran Ahmet (mesaj) 22.21, 3 Mayıs 2020 (UTC)

Sayın Baran Ahmet, ziden önce yapılan değişiklikle birlikte sürüm kontrolü önümüze şu şekilde gelmekte. Bilginize, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 06.24, 4 Mayıs 2020 (UTC)

başkası yapmış lütfen kontrol edin. Baran Ahmet (mesaj) 13.59, 4 Mayıs 2020 (UTC)

Bende siz yapmışsınız demedim. Kontrolde görünen ekran bu şekilde bu nedenle geri alındı. Çok zor bir değişiklik değil. Tekrar aynı değişikliği yapabilirsiniz. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 16.55, 4 Mayıs 2020 (UTC)

Yeni Sayfalar[kaynağı değiştir]

Merhaba bu sayfalar uzun süredir kontrol edilmedi lütfen siz yardımcı olun .

Baran lakabımEvet dinliyorum 18.32, 6 Mayıs 2020 (UTC)

İlgilenecek arkadaşlar gerekli zamanda mutlaka vakit ayıracaktır. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 18.44, 6 Mayıs 2020 (UTC)

Vikipedi:Dış bağlantılar[kaynağı değiştir]

Merhaba Baran Ahmet, resmi site olan sayfalara sosyal medya hesaplarını eklememekte fayda var. Vikipedi'yi dış bağlantı deposu olarak kullanmak yanlış olur, Zeynep Bastık maddesinde olduğu gibi resmi sitelerde bu bağlantılar mevcut. Değişiklik özetinde yazamayınca buradan yazdım. Kolay gelsin.--Kingbjelica (mesaj) 23.37, 10 Mayıs 2020 (UTC)

Mesajınıza cevaben yazıyorum. Maddelere sürekli dış bağlantı eklemek projeye hakim olduğunuz izlenimini vermemenize neden oluyor, bunu sonlandırabilir misiniz rica etsem? Sadece son dönem rapçileri hakkında madde açmak yerine (bunlar genelde kayda değerliğinin sınırlarında oluyorlar) farklı ilgi alanlarınıza dair maddeler oluşturmak, maddelere uygun kategoriler eklemek, Vikipedi:Kaynak gösterme şablonlarını maddelerde kullanmak sizin için iyi izlenimler yaratır kullanıcılar üzerinde. İlk önerilerim bunlar, kolaylıklar dilerim. --Kingbjelica (mesaj) 15.07, 11 Mayıs 2020 (UTC)

Peki teşekkürler. Bir daha dış bağlantılar eklemeyeceğim Baran Ahmet (mesaj) 15.37, 11 Mayıs 2020 (UTC)

Şehinşah (müzisyen)[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben Kasetcalar. Oluşturduğun Şehinşah (müzisyen) maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "M6: Kayda değer olmayan konulu madde" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --Kasetcalar (mesaj) 19.33, 11 Mayıs 2020 (UTC)

Merhaba kasetçalar, değişiklik için şunları söyleyebilirim; sayfa çok uzun süredir yayında ve webde daha fazla kaynak mevcut bence en az Khontkar kadar kaydadeğer Baran Ahmet (mesaj) 20.03, 11 Mayıs 2020 (UTC)

Patron (rapçi) silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Patron (rapçi)) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Patron (rapçi) sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--Khutuckmsj 06.34, 12 Mayıs 2020 (UTC)

Server Uraz silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Server Uraz) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Server Uraz sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--Khutuckmsj 06.39, 12 Mayıs 2020 (UTC)

Can Yavuz[kaynağı değiştir]

Yazdığım metinlerde uzun uzadıya yazı yazmadım. Kaynakçaya eklediğim yazılar, yazdıklarımı desteklemesi ve kanıtlanabilirlik için eklendi. Rica ediyorum açtığınız maddelere bir bakın önce ve neden silinmeye aday olduğunu görün. Sonrasında bana gelip fikir verirsiniz. İyi çalışmalar--Berkkgun (mesaj) 10.17, 17 Mayıs 2020 (UTC)

Yaptığınız gerçekten yanlış ben sadece kaynak eklerken gidip tüm referansları kaynakça kısmına yapıştırmanıza karşı çıkıyorum. Yoksa o kaynakları doğru yerine ekleyebilirsiniz zaten otomatik olarak kaynakça da gözükecektir ayrıca belli ki vikipedi yönergelerine göz gezdirmemişsiniz lütfen bakın. Son olarak SAS a taşınan maddelerim genel olarak kaydadeğer sadece bir iki madde de problem çıktı lütfen SAS’a yazılanlara bakın Baran Ahmet (mesaj) 10.20, 17 Mayıs 2020 (UTC)

Hocam yazdığım şey bir biyografi. Hem kanalın hem de kanalın sahibinin ortak açılmış bir biyografisi. Ben de KD için ekstradan linkler ekliyorum. Eklediğim haber linklerini hangi yazıların sonuna eklemeliyim acaba? Rica etsem göster misiniz şunu?--Berkkgun (mesaj) 10.25, 17 Mayıs 2020 (UTC)

kaynakları şu şekil ekleyebilirsiniz. Mesela youtube’da aktif olduğu yılın başlangıcı olarak 2014’ü göstermek istiyorsunuz. O kısma referansı yazcaksınız hemen yanına daha sonra zaten o kaynakçada gözükecektir Baran Ahmet (mesaj) 10.28, 17 Mayıs 2020 (UTC)

Mesaj[kaynağı değiştir]

İnsanların hesaplarını silmeyin yazık Bu imzasız yazı 62.29.72.110 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. Ahmet Baran insanların emekleri var neden silinen aday gösteriyorsunuz düzenleyip hayır işleyin ayıptır. Bu imzasız yazı 62.29.72.110 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Sayın @62.29.72.110 öncelikle 4 adet tilde (~~~~) koyarak imzanızı atın, mesajınızı en alta düzgün başlığa ekleyin. Bakınız, her madde Vikipedi'de bulunacak standartları karşılamayabilir, bunun için bu maddeyi okuyunuz. Teşekkürler --euvonia mesaj 16.33, 28 Mayıs 2020 (UTC)

Ne bir eksik ne bir fazla.. Sevgili @Euvonia benim adıma açıklama yaptığınız için çok teşekkürler.. Dediğimiz gibi öncelikle burayı okuyunuz @62.29.72.110. Sevgiler. Baran Ahmet (mesaj) 19.49, 28 Mayıs 2020 (UTC)

Ayrıca fark ettiğim üzere birçok farklı IP adresleri üzerinden aynı maddeyi geliştiriyorsunuz. Birden fazla hesap kullanmak vikipediye aykırıdır Baran Ahmet (mesaj) 16.52, 28 Mayıs 2020 (UTC)

IP adresleri buna dahil değildir bkz. Dinamik IP Adresleri. Ayrıca yasak olan, birden fazla kullanıcı hesabının kötü amaçla kullanılmasıdır, yasal olan durumlara buradan bakınız: VP:K euvonia mesaj 17.06, 29 Mayıs 2020 (UTC)

foto[kaynağı değiştir]

Selamlar Baran Ahmet, geçenlerde Fester Abdü maddesinde kişi ile iletişimde olduğunuzu belirtmiştiniz. Acaba bu tarz İnternet ünlülerinden commons veya Vikipedi'ye (ya da uygun lisans altında flickr'a) kendi fotoğraflarını yüklemelerini isteyebilir misiniz? Çoğu İnternet ünlüsünün (Enes Batur, Fester, Reynmen, Kafalar, Berkcan Güven, Danla Bilic geliyor aklıma) fotoğrafı eksik maalesef baya okunan maddelerden olmalarına rağmen. Yüzlerinin göründüğü bir videoyu serbest lisanslamarını veya eğer kabul ederlerse size daha önce bir yerde yayımlanmamış rastgele bi selfie atmalarını da isteyebilirsiniz (sanırım). Teşekkürler. Gogolplex (mesaj) 16.45, 29 Mayıs 2020 (UTC)

Peki, @Gogolplex yalnız her ünlü ile iletişim kurmak kolay olmuyor mâlumunuz benim şu anda yalnızca Abdü ile iletişimim var. Kendisinden isteyeceğim. İyi günler Baran Ahmet (mesaj) 17.55, 29 Mayıs 2020 (UTC)

Ruhi Çenet[kaynağı değiştir]

Merhaba, Sn. Baran Ahmet. Oluşturmuş olduğum (Ruhi Çenet) adlı sayfaya, "yalnızca" düzenlemek için düzenlediğinizi görüyorum. Çok basit yerlerde düzenleme yapmanıza ilişkin yaptığınız düzenlemeler, sayfanın görünüşü ve diğer sayfalarla uyumunu bozmaktadır. Lütfen: Düzenleyeceğiniz sayfaları "düzenlemek için, istemeden" düzenlemeyin. Düzenlenmeye ihtiyaç olduğu durumlarda müdahale edin. İnsanlığa kısmen dahi olsa faydalı olmak için -eğer böyle bir istediğiniz varsa- kendiniz sıfırdan madde (sayfa) oluşturmayı deneyebilirsiniz. Teşekkür ederim. aniladiguzel (mesaj) 17.42, 30 Mayıs 2020 (UTC)

Sayın @Aniladiguzel, burayı lütfen okuyunuz. Teşekkürler. —euvonia mesaj 17.45, 30 Mayıs 2020 (UTC)

Merhaba, Sn. Euvonia. Maddeleri "sahiplenmektense" maddelere "sahip çıkmayı" deniyorum ve daha akılcı oluyor. Demek istediğinizi az çok anladığımı düşünüyorum ve gerçekten samimi bir şekilde söylemeliyim ki, yanıtınız için teşekkür ederim. Saygılarımla. aniladiguzel (mesaj) 18.05, 30 Mayıs 2020 (UTC)

Rica ederim @Aniladiguzel, iyi Vikiler! —euvonia mesaj 18.11, 30 Mayıs 2020 (UTC)

Selam, @Aniladiguzel öncelikle vikipediye henüz katılalı yaklaşık 8 gün olmuş. Yani bu durumda eğer daha önceden de vikipediyi ziyaret etmediyseniz ya da sık ziyaret etmediyseniz çok fazla vikipedi politikalarına hâkim olmanız beklenmez ki öyle olduğunuzu düşünüyorum çünkü maddeye sahip çıkmak gibi bir tabir çok yanlış oluyor. Ben sayfanın kalması için o üstteki kayda değerlik etiketinin kalkması için uğraşırken sizin bana o sayfayı öylesine düzenlemeyin demeniz abez kaçıyor. Baran Ahmet (mesaj) 18.53, 30 Mayıs 2020 (UTC)

Tekrardan merhaba, Sn. Baran Ahmet. Sn. Euvonia adlı devriye ekibi personelinin, bana bakmamı söylediği sayfada şu şekilde yazıyor: "Yani maddeleri 'sahiplenmektense' maddelere 'sahip çıkmayı' denemek daha uyumlu bir çalışma ortamında Vikipedi'nin ilerlemesine olanak sağlayacaktır." Ben de bu açıklama ilişkin bir yanıt göndermiştim. Herhangi bir şekilde samimiyetsizlik ve buna benzer bir tutum göstermiyorum, göstermeyi de tercih etmiyorum. Ama yapmış olduğunuz birkaç değişiklik pek doğru gelmedi. "Kayda değerlik" etiketini kalkması için verdiğiniz uğraş için de ayrıca teşekkür ederim, saygılarımla. aniladiguzel (mesaj) 20.14, 30 Mayıs 2020 (UTC) aniladiguzel (mesaj) 20.14, 30 Mayıs 2020 (UTC)

Sayın @Aniladiguzel, Ben teşekkür ederim. İyi günler diliyorum Baran Ahmet (mesaj) 20.26, 30 Mayıs 2020 (UTC)

Ateş Fatih Uçan silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Ateş Fatih Uçan) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Ateş Fatih Uçan sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.----Gonuldagi mesaj 23.07, 31 Mayıs 2020 (UTC)

Joana Ceddia silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Joana Ceddia) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Joana Ceddia sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.----Gonuldagi mesaj 00.32, 1 Haziran 2020 (UTC)

İmzanız[kaynağı değiştir]

Tercihlerimden imzanın altındaki "Ham imza" yazan kutuyu işaretlemeyi unutmayın :) --euvonia mesaj 11.24, 1 Haziran 2020 (UTC)

@Euvonia teşekkürler:) Baran Ahmet (mesaj) 11.26, 1 Haziran 2020 (UTC)

Rica ederim.. --euvonia mesaj 11.42, 1 Haziran 2020 (UTC)

Yüsra Geyik silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Yüsra Geyik) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Yüsra Geyik sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.----Gonuldagi mesaj 11.30, 1 Haziran 2020 (UTC)

Contra (rapçi)[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben Aniladiguzel. Oluşturduğun Contra (rapçi) maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "M6: Kayda değer olmayan konulu madde" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --aniladiguzel (mesaj) 15.54, 1 Haziran 2020 (UTC)

Hayki[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben Aniladiguzel. Oluşturduğun Hayki maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "M1: Taslak kriterlerini sağlamayan madde" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --aniladiguzel (mesaj) 15.54, 1 Haziran 2020 (UTC)

Poppy[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben Aniladiguzel. Oluşturduğun Poppy maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "M6: Kayda değer olmayan konulu madde" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --aniladiguzel (mesaj) 15.56, 1 Haziran 2020 (UTC)

Hesap doğrulaması[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben Aniladiguzel. Oluşturduğun Hesap doğrulaması maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "M6: Kayda değer olmayan konulu madde" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --aniladiguzel (mesaj) 15.59, 1 Haziran 2020 (UTC)

Contra (rapçi) silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Contra (rapçi)) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Contra (rapçi) sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--aniladiguzel (mesaj) 16.56, 1 Haziran 2020 (UTC)

Nav (rapçi) silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Nav (rapçi)) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Nav (rapçi) sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--aniladiguzel (mesaj) 15.20, 2 Haziran 2020 (UTC)

Poppy silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Poppy) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Poppy sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--aniladiguzel (mesaj) 15.21, 2 Haziran 2020 (UTC)

Sizi Türkçe Vikipedi'nin Telegram kanalına davet ediyoruz![kaynağı değiştir]


Wikipedia-Telegram.png
Türkçe Vikipedi'nin Telegram Kanalına Davetlisiniz!
İyi günler, iyi Vikiler.
Türkçe Vikipedi'nin genel konularının ele alındığı, vikipedistler arasında daha hızlı iletişimin hedeflenerek kurulduğu Telegram grubuna davetlisiniz.

Grup WMTR gönüllüleri tarafından yönetilmektedir, Wikimedia Vakfı ile bağı bulunmamaktadır. Grupta paylaşılacak her şey sadece bilgi amaçlı olacaktır. Grupta yazılanlar Vikipedi işleyişini hiçbir şekilde bağlamaz, grubun hiçbir resmi işlevi yoktur. Grup içerisindeki tüm konuşmalarda Vikipedi'nin dostane alan politikaları ve tüm genel Vikipedi kuralları geçerlidir. Daha fazla bilgi için Vikipedi:Telegram sayfasına göz atabilirsiniz.

Gruba katılmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.
İyi çalışmalar Face-smile.svg euvonia mesaj 17.40, 2 Haziran 2020 (UTC)


Hesap doğrulaması maddesine ilişkin soru[kaynağı değiştir]

Merhaba, Sn. @Baran Ahmet. Oluşturmuş olduğunuz Hesap doğrulaması adlı maddeye ilişkin eklemiş olduğum "Uzman" adlı şablonu kaldırma nedeniniz nedir? Konu dâhilinde bilgi verirseniz sevinirim. --aniladiguzel (mesaj) 19.00, 7 Haziran 2020 (UTC)

Merhaba @Aniladiguzel, öncelikle neden sadece benim yarattığım maddelere bu şablonları ekliyorsunuz merak ediyorum. Onun dışında uzman şablonu genel olarak her taslak maddeye eklenmez. Siz gördüğünüz tüm taslaklara eklemeye kalkmışsınız. Lütfen tüm taslaklara eklemeyiniz.. İyi günler diliyorum.. İyi vikiler Baran Ahmet (mesaj) 19.03, 7 Haziran 2020 (UTC)

Gördüğüm her maddeye eklediğimi düşünmüyorum: Eğer bu şekilde olsaydı, kendi sayfama ve oluşturduğum veya varsıllaştırdığım "her" maddeye de "Uzman" şablonu eklerdim. Yeteri kadar açık bilgi olmadığını düşündüğüm, -çok kısa olan- maddelerinize ilişkin "Uzman" şablonu eklemiş olmam doğrudur. Herhangi bir şekilde yanlış bir şey mi yaptığımı mı düşünüyorsunuz? Eklediğim maddelere "Uzman" şablonunun eklenmesinin doğru olacağını bildiğim hâlde, geri alma sebebiniz: "Yalnızca sizin maddelerinize 'Uzman' şablonu eklediğimi düşünmeniz ve bunu içselleştirmenizden" kaynaklı bir şey olduğu hakkında birtakım düşüncelerim bulunmaktadır. Gerekli olduğunu düşündüğüm maddelere "Uzman" şablonu eklemek kadar normal bir şey olmadığını düşünmekteyim. Sonuç olarak: Sn. @Chansey adlı yetkilinin bana iletmiş olduğu VP:İÜYYKÜD adlı maddeyi sizin de okumanızı tavsiye ediyorum (Chansey Bey, ilgili maddeyi ilettiğiniz için çok teşekkür ederim). İlginiz için teşekkür ederim, saygılarımla. --aniladiguzel (mesaj) 19.10, 7 Haziran 2020 (UTC)
Tekrar merhaba, Sn @Baran Ahmet. İlgili maddelerinize "Uzman" şablonu koymak yerine "Eksik" şablonu kullanmanın daha yararlı olduğu bana bildirildi. İlgili düzenlemelerim için kusura bakmayın. İyi çalışmalar. --aniladiguzel (mesaj) 18.59, 8 Haziran 2020 (UTC)

Sevgili @Aniladiguzel, Hiç önemli değil, İyi çalışmalar dilerim. Baran Ahmet (mesaj) 19.04, 8 Haziran 2020 (UTC)

Anlayışınız için teşekkür ederim. İyi vikiler! --aniladiguzel (mesaj) 19.14, 8 Haziran 2020 (UTC)

Nalet Bebe silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Nalet Bebe) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Nalet Bebe sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.----Gonuldagi mesaj 13.26, 8 Haziran 2020 (UTC)

Hayki silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Hayki) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Hayki sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--Can Je suis là 19.38, 8 Haziran 2020 (UTC)

2.000 değişiklik![kaynağı değiştir]

Merhaba, Sn. @Baran Ahmet. Vikipedi'de 2.000 değişikliği doldurmuş bulunmaktasınız! Tebrik ederim. İyi çalışmalar. --aniladiguzel (mesaj) 17.54, 9 Haziran 2020 (UTC)

@Aniladiguzel, İnşallah siz de ulaşırsınız teşekkür ediyorum. Baran Ahmet (mesaj) 18.02, 9 Haziran 2020 (UTC)

Teşekkür ederim. İyi çalışmalar. --aniladiguzel (mesaj) 18.28, 9 Haziran 2020 (UTC)

Ruhi Çenet hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba, Sn. @Baran Ahmet. Daha önce "Ruhi Çenet'in Çin'e gittiğini ve ses getirdiği" hakkında bir yazı yazmıştınız (öyle hatırlıyorum): "kayda değerlik" etiketinin kalması için. Söz konusu kayda değerlik etiketi kalktı; inisiyatifiniz için teşekkür ederim. İlgili maddenin "Tartışma" başlığı için alt madde ekleyip, "Çin'e gitmesi" hakkında metin oluşturabilir misiniz? Teşekkür ederim. Saygılarımla. İyi çalışmalar! --aniladiguzel (mesaj) 23.06, 11 Haziran 2020 (UTC)

Sayın @Aniladiguzel, teşekkür ediyorum yalnız bu konuda ortaklaşa bir çalışma yapabiliriz diye düşünüyorum. Hayat müşterek:) Baran Ahmet (mesaj) 05.20, 12 Haziran 2020 (UTC)

Merhaba, Sn. @Baran Ahmet. Konu dâhilinde özgün yazı yazmakta zorlanıyorum. Çoğunlukla internetteki kaynakların da "copy past" olduğu belli oluyor zaten ama çok net yani: "Adam Koronavirüs ile mücadele edenleri görmek için Çin'e (Hong Kong'a) gidiyor." Ne düşünüyorsunuz? İyi çalışmalar. --aniladiguzel (mesaj) 20.24, 15 Haziran 2020 (UTC)
Sevgili @Aniladiguzel, Açıkçası eğer samimi olmak gerekirse oralara gitmesi bir acayip geliyor bana. Sonuçta virüsun tam merkezine gidiyor, her ne kadar önlem alsada riskli. İlk dediğinize gelirsek eğer size şunları söyleyebilirim; Vikipedi’de eğer ansiklopedik bir madde açmak istiyorsanız ya da herhangi bir sayfayı geliştirmek istiyorsanız kopyala yapıştır yapmaktan kesinlikle kaçınmalısınız.. İyi günler diliyorum..  Baran Ahmet  Talk? 21.50, 16 Haziran 2020 (UTC)
Merhaba, @Baran Ahmet. İncelemek, araştırmak ve görmek için gidebilir. Konunun detayına indiğimde, Koronavirüs'ün ana vatanı her ne kadar "Çin" olsa da, salgının az olduğu yerler de var (Bkz: Hong Kong). Gitme amacı bana da acayip geliyor. İlginiz için teşekkür ederim; evet, maddelerin geliştirilme aşamasındaki özgün fikirlerimiz gerçekten de önemli. İyi çalışmalar. Saygılarımla. --aniladiguzel (mesaj) 21.55, 15 Haziran 2020 (UTC)

Devriyelik görevinizde başarılar[kaynağı değiştir]

Selam Baran Ahmet, Yeni gönüllü devriyelik görevinizde başarılar. Başlamadan önce birkaç hatırlatma yapmak istiyorum. Öncelikle aşağıdaki yönerge ve politikaları yeniden okumanız sizin için faydalı olabilir:

Bunlarla ilgili anlamadığınız herhangi bir yer varsa bana, herhangi bir devriyeye ya da hizmetli arkadaşlarımdan birine sorabilirsiniz. Size yardım etmekten zevk duyarız.

Şimdi buraya kadar her şeyi anladıysanız okuyucuya gösterilmeden önce devriyeler tarafından incelenmeyi bekleyen değişiklikleri Özel:BekleyenDeğişiklikler sayfasından incelemeye başlayabilirsiniz. Özel:Doğrulamaİstatistikleri sayfasından çalışkan devriye arkadaşlarımızı görebilirsiniz. Her değişikliği kabul etmek ya da reddetmek zorunda değilsiniz. Anlamadığınız veya emin olamadığınız değişikliği pas geçiniz. Böylece konunun uzmanı bir arkadaşımız ilgilenebilir. Özel:Tercihler sayfasında işinizi kolaylaştırabilecek bazı küçük programlar var. Gerekçe yardımcısı bunların olmazsa olmazı diyebiliriz.

Eskiden beri bekleyen değişiklikleri incelemek dışında yeni eklenen katkıları da canlı olarak takip edebilir ve kontrol edebilirsiniz. Vikipedi:Huggle programı bunu yapmanızın en kolay yolu. Program bir değişikliği geri aldığınızda kullanıcıya uygun bir uyarı mesajı da gönderiyor. Ayrıca programda diğer çevrim içi Huggle kullanıcıları ile fikir alışverişi yapabileceğiniz bir chat penceresi de var.

Çok konuştum biliyorum. Haydi kolay gelsin.--Can Je suis là 07.45, 12 Haziran 2020 (UTC)

Sevgili @Can, Öncelikle teşekkür ediyorum. Yukarıda belirttiklerinizi dikkatli bir şekilde okuyacağım. Artık bir revizyonu kontrol ederken iyice araştırıp soruşturarak haraket etmek zorunda olduğumun bilincindeyim. Bu yüzden elimden geldiğince bu hususta dikkatli olacağımdan şüpheniz olmasın. İyi vikiler  Baran Ahmet  Talk? 07.55, 12 Haziran 2020 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Barnstar of Diligence.png Gayret Yıldızı
Çalışmalarınızın ve katkılarınızın devamını dilerim. aniladiguzel (mesaj) 10.15, 20 Haziran 2020 (UTC)


Bir maddedeki "dış bağlantılar" hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba, Sn. @Baran Ahmet. Son 1 saatlik değişikliklerinizin içinde, bir maddenin dış bağlantılardaki "Resmî sitesi"ni ekleyip diğer "Instagram, Facebook, Twitter" vb. bağlantıları eklemediğinizi görmüştüm ama o zaman müsait değildim, yazamadım. Sizden ricam: ilgili maddenin dış bağlantılarını güncellemeniz. Bu sayede sayfanın bütünlüğü ve zenginliği artacaktır. Saygılarımla. --aniladiguzel (mesaj) 18.07, 21 Haziran 2020 (UTC)

Merhaba sayın @Aniladiguzel, Eğer bir yaşayan insanın biyografisinin web sitesi mevcut ise zaten sosyal mecralar orada bulunacağından ötürü fazladan yazmaya gerek yoktur. İyi vikiler  Baran Ahmet  Talk? 18.09, 21 Haziran 2020 (UTC)

@Baran Ahmet, bu konuyu topluluğa açabiliriz bence. --aniladiguzel (mesaj) 18.12, 21 Haziran 2020 (UTC)
Tekrardan merhaba sevgili @Aniladiguzel, aslında bunu sanırım çoğu vikipedist böyle kabul ediyor ama siz bilirsiniz.  Baran Ahmet  Talk? 18.15, 21 Haziran 2020 (UTC)
Çoğu vikipedistin nasıl kabul ettiğini bilemem ama şahsen ben kişilerin sayfalarına Instagram ya da Twitter linklerini eklememizin içeriği ansiklopedik açıdan iyileştireceğini düşünmüyorum. Web sitesi kâfi. Sevgiler.--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 18.18, 21 Haziran 2020 (UTC)
Merhaba, Sn. @Evrifaessa. Kişinin hakkında bilgiler veriyoruz, kariyeriyle ilgili eklemeler yapıyoruz ve "Dış bağlantılar" bölümünde resmî sosyal hesaplarını bağlamamız, bütünsel bir şey olmaz mı? Saygılarımla. --aniladiguzel (mesaj) 18.29, 21 Haziran 2020 (UTC)

Sayın @Evrifaessa, ben de sizinle aynı fikirdeyim zaten daha demin bunu belirtiyordum sevgili Anıladiguzel’e İyi vikiler.  Baran Ahmet  Talk? 18.21, 21 Haziran 2020 (UTC)

Merhaba, dün bu başlıkta belirtilen değişikliği tekrar etmişsiniz. Ben de @Ourlipsareapocalypse ile aynı kanaatteyim. Birçok maddede web site yanında sosyal medya hesapları veriliyor. Bunu kaldırmanın bir anlamı ve yararı olduğunu düşünmüyorum. Eğer kaldırılacaksa da herkesin fikrinin alınması ve topluluk kararının uygulanmasının daha doğru olacağı kanaatindeyim. Selamlar.--Gonuldagi mesaj 12.12, 7 Temmuz 2020 (UTC)

Sayın @Gonuldagi, Eskiden ben daha beyaz listede bile değilken, ben de sizin gibi düşünüyordum ama sevgili @Kingbjelica bana "eğer web sitesi mevcut ise sosyal medyaları fazladan yazmaya gerek yok" demişti. O yüzden ben de artık web sitesi varsa sosyal medyayı eklemeye gerek yok diye düşünüyorum.  Baran Ahmet  Talk? 12.25, 7 Temmuz 2020 (UTC)
Eğer bir karara istinaden söylenmişse bunda bir problem yok ama ortada karar yok ise şayet hâli hazırda sosyal medya hesapları ve internet site bilgisi birlikte var olan maddelerden bunları kaldırmanın bir anlamı ve yararı yok. Yeni oluşturulan maddelerde tercihen yer verilmeyebilir. Fakat şu an çoğu maddede internet sitesi ve sosyal medya hesapları bulunuyor. Bir kişi eklerken sizin kaldırmanız, sizden sonra tekrar eklenmeyeceği anlamına gelmez. Bu sebeple konunun netleştirilmesinde fayda var. Selamlar.--Gonuldagi mesaj 12.36, 7 Temmuz 2020 (UTC)

Soru?[kaynağı değiştir]

Baran Ahmet, Vikipedi Türkiye'de nasıl engelleniyor, ben de İngilizce Vikipediğin kullanıcısıyım? Tahaaleem (mesaj) 20.13, 29 Haziran 2020 (UTC)

Selam sevgili @Tahaaleem, Vikipedi türkiyede artık engelli değil. Bir zamanlar öyleydi. Engel vardı ama artık yok erişim mümkün.  Baran Ahmet  Talk? 20.31, 29 Haziran 2020 (UTC)

@Baran Ahmet Bunu duymak güzel, çünkü Türkiye'de yasaklandıklarında şok oldum, bunun nedenini bilmiyorum. Tahaaleem (mesaj) 20.35, 29 Haziran 2020 (UTC)

@Baran Ahmet, Grand Theft Auto V hayranı mısınız? Oyunu özellikle seviyorum, V ve III. Tahaaleem (mesaj) 20.47, 29 Haziran 2020 (UTC)

@Tahaaleem, Evet Grand Theft Auto V 4 kez bitirdim Her seferinde başka birini öldürdüm son görevde Franklin’e gelen mesajda. Ve online oynuyorum.  Baran Ahmet  Talk? 20.58, 29 Haziran 2020 (UTC)

@Baran Ahmet GTA'yı sevmemin sebebi, insanları ve meşale arabalarını öldürmeyi seviyorum, insanları çok iyi hissettiriyor ve arabaları yakıyor, GTA III'ü üç kez ve GTA V'yi sadece bir kez tamamladım. Tahaaleem (mesaj) 21.01, 29 Haziran 2020 (UTC)

@Tahaaleem, Sizin adınıza sevindim, İyi günler..  Baran Ahmet  Talk? 21.05, 29 Haziran 2020 (UTC)

@Baran Ahmet İyi geceler, burada zaten sabah 2. Hoşçakal Tahaaleem (mesaj) 21.12, 29 Haziran 2020 (UTC)

@Baran Ahmet doğum günün ne zaman, benim dünüm. Tahaaleem (mesaj) 13.57, 30 Haziran 2020 (UTC)

@Baran Ahmet Merhaba arkadaşım ne yapıyorsun? Tahaaleem (mesaj) 13.07, 7 Temmuz 2020 (UTC)

@Tahaaleem İyidir senden?  Baran Ahmet  Talk? 15.33, 7 Temmuz 2020 (UTC)

@Baran Ahmet Ben de iyiyim, sadece bu korona yaşam tarzımızı mahvetti. Tahaaleem (mesaj) 15.37, 7 Temmuz 2020 (UTC)

@Baran Ahmet Pakistan'daki 2005 depremi hakkında bazı bilgiler ekledim, eğer herhangi bir hata varsa kontrol edebilir misiniz? Tahaaleem (mesaj) 16.13, 7 Temmuz 2020 (UTC)

@Baran Ahmet Kurban Bayramniz Kutlu Olsun Tahaaleem (mesaj) 09.30, 31 Temmuz 2020 (UTC)

@Tahaaleem Çok teşekkür ederim dostum seninde mübarek olsun.  Baran Ahmet  Talk? 11.39, 31 Temmuz 2020 (UTC)

d. ibaresi hk.[kaynağı değiştir]

Merhaba, Sn. Baran Ahmet. Şu linke istinaden lütfen eklemiş olduğunuz (gelecekte eklenecek) veya düzenlediğiniz maddelerdeki "d. ve ö." ibarelerini kaldırınız. İyi çalışmalar. --Ourlipsareapocalypse (mesaj) 20.37, 12 Temmuz 2020 (UTC)

Bir yanlışlıktan ötürü yazmış olduğum yazıyı göz ardı edebilirsiniz. --Ourlipsareapocalypse (mesaj) 17.21, 16 Temmuz 2020 (UTC)

Duygu Özaslan silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Duygu Özaslan) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Duygu Özaslan sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler. --[evolutionoftheuniverse] @trwiki 16.12, 16 Temmuz 2020 (UTC)

Duygu Özaslan maddesi hk.[kaynağı değiştir]

Merhaba, Sn. Baran Ahmet. Oluşturmuş olduğunuz (Duygu Özaslan adlı) maddeye ilişkin SAS sürecinin olumlu gitmesi adına, maddenin büyük ölçüde geliştirilmesi ve beraberinde kaynaklar eklenerek içeriği zenginleştirilmesi gerekmektedir. Son zamanlarda Vikipedi'ye zaman ayıramama durumunda olduğum için maddede radikal veya çeşitli değişiklik yapamayacağımı bilginize sunarım. Eğer geliştirme şansınız varsa maddeyi geliştiriniz. Maddenin gelişmesi durumu, SAS sürecini etkileyecektir. --Ourlipsareapocalypse (mesaj) 17.25, 16 Temmuz 2020 (UTC)