Kullanıcı mesaj:Superyetkin

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Kaynak/iç

{{Kaynak/iç}} şablonu artık hiçbir sayfada kullanılmıyor, ama hala buraya başka Vikipedi sayfalarından bağlantılar var. Silinmesi gerekiyorsa silebilir misiniz? ~ Z (m) 07.14, 3 Ekim 2018 (UTC)

Ha bir de, rica etsem {{Atomaltı parçacık}} şablonun tüm alt şablonlarına bir göz atabilir misiniz? Hiçbiri maddelerde artık kullanılmıyor ve hepsi sanırsam birbiri içerisinde ilişkili. Silinmeleri gerekiyor sanırım bunların da. ~ Z (m) 07.18, 3 Ekim 2018 (UTC)

Vikipedi:Değişiklik sayılarına göre Vikipedistler listesi (botlar dâhil)

Eski sayfayı imla düzeltmesi yapmak için başlıktaki gibi taşıdım. Bot güncelleme yaparken bu sayfayı güncellemesi gerekecek. İlgili düzeltmeyi siz yaparsınız. Turgut46 21.51, 4 Ekim 2018 (UTC)

Fazladan kronoloji

Merhaba Superyetkin, Şablon:Fazladan kronoloji şablonunda parametreler girilmediğinde Toplama Kampı (albüm) maddesinde olduğu gibi kesme işareti çıkıyor. Düzeltebilir misiniz? Turgut46 13.17, 6 Ekim 2018 (UTC)

BL

Selamlar. Kullanıcı:Manaviko'nun BL için uygun olmadığını düşünüyorum. Kendi kafasına göre birçok madde adı değişikliği yapmış, kaynaksız veriler eklemiş. Bunlar, yıllardır süregelen hareketleri ve değişme yok. Değişikliklerinin otomatik onaylanmaması lazım. --RapsarEfendim? 05.09, 7 Ekim 2018 (UTC)

Kendisini daha önce engellemiş olan Vikiçizer ve Sakhalinio'dan görüş bildirmelerini rica edelim. --Superyetkinileti 11.53, 7 Ekim 2018 (UTC)
Son değişikliklerinde de problemli olan kısımlar var. Daha önceden de ben yaptım oldu şeklinde değişiklikleri çok fazla idi. BL'den çıkarılması şu an için uygundur diye düşünüyorum. Selamlar ve iyi vikiler, SakhalinioBuyrun beniiiim? 13.02, 7 Ekim 2018 (UTC)
Katılıyorum, değişikliklerin sürüm kontrolünde olmasında fayda var. --Vikiçizer (mesaj) 15.37, 7 Ekim 2018 (UTC)

Kaynak arşivlemeleri

Selamlar. Ziynet Sali maddesindeki web kaynaklarının arşivlemesini bot ile yapabilmen mümkün müdür? Yapamadığı olursa ben elle yapayım :) İyi günler.--RapsarEfendim? 16.55, 8 Ekim 2018 (UTC)

Vikiproje kategorileri

Selamlar. Vikiproje:Sovyetler Birliği'nde sağ tarafta madde değerlendirme tablosunda A-ayrımı sekmesinde bir kategorizasyon sorunu var, nasıl çözülür pek anlayamadım. Yani şablon konulan maddeler orada gözükmüyor. Durum şöyle; Mesela Tartışma:İzmir (anlam ayrımı) sayfasında altta Kategori:Vikiproje İzmir Az-önemli Anlam ayrımı-sınıf sayfalar sekmesi görünüyor. Ama örneğin Tartışma:26 Komiser (anlam ayrımı) sayfasında yönlendirilmiş kategori gözüküyor. Bir yerlerde bir hata yaptım ama sonra nasıl olduğunu çözemedim :) Şurada ve Şurada yönlendirilmiş kategoriler var, nasıl düzeltebiliriz? --Ahmet Turhan (mesaj) 13.21, 11 Ekim 2018 (UTC)

Sorun şöyle çözülebilir. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 16.21, 11 Ekim 2018 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü

Maddedeki şablon görünürlüğü bozukluğu.

Tekrar selam. Romanya Parlamentosu maddesinde "Meclis dönemleri ve başkanları" sekmesi eğey bir altta kalıyor, bunu nasıl düzeltebiliriz? --Ahmet Turhan (mesaj) 15.58, 15 Ekim 2018 (UTC)

İlgili çizelge maddedeki bilgi kutusuyla çakıştığından otomatik olarak altta görüntülenmekte. Çözüm için genişliği azaltmak ya da maddenin giriş bölümünü varsıllaştırarak çakışmayı önlemek denenebilir. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 16.50, 15 Ekim 2018 (UTC)

Bölüm listesi

Merhabalar Superyetkin, Şablon:Bölüm listesi şablonunda bölüm başlıkları diğer başlıklar gibi ortalı değiller. Onları da diğer başlıklar gibi ortalar mısınız? Turgut46 22.43, 19 Ekim 2018 (UTC)

@Turgut46, eğer Doctor Who bölümleri listesi sayfasını incelerseniz, bu istediğiniz değişikliğin tabloları okumayı ne kadar zorlaştıracağını algılayabilirsiniz. Bölüm başlıklarının ortalı olmamasının sebebi, bu başlıklar listelerin en önemli sütunu ve okunabilirliği kolay olması gerekiyor. Ama bunları ortalamak bu konuda yardımcı olmuyor. Ek olarak, Superyetkin bu değişikliğin sebebi için geçmişe bakmaya çalıştım acaba bir kullanıcı istedi mi diye ama göremediğim için kusura bakmayın. İyi çalışmalar. ~ Z (m) 12.03, 27 Ekim 2018 (UTC)

Televizyon bölümü bilgi kutusu

Merhaba Superyetkin, şu maddeye bakarsanız "Konuk oyuncular" ve "Bölüm kronolojisi" gibi başlıklar mobil sürümde görünmüyor. Oysa İngilizce Wikipedia'daki şu maddeye bakarsanız orada görünüyor. Başlıkta da aynı sorun var. Üstelik sezon kronolojisindeki bölümlerin biri aşağıda biri yukarıda görünüyor. İngilizce Wikipedia'daki her yönden daha düzgün görünüyor. Düzeltebilir misiniz? Turgut46 13.25, 20 Ekim 2018 (UTC)

Kategori:Abonelikle erişilebilen içeriğe bağlantı veren sayfalar

Kategori:Abonelikle erişilebilen içeriğe bağlantı veren sayfalar kategorisine nasıl bir çözüm bulabiliriz? Gizli kategori bile değil, madde altında kırmızı bağlantı olarak görünüyor. Gizli yapsak bile kaynağa ulaşma sorununu nasıl çözebiliriz? --Ahmet Turhan (mesaj) 19.10, 21 Ekim 2018 (UTC)

İlgili modül bağlantısını şu ulamla değiştirdim. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 19.20, 21 Ekim 2018 (UTC)

Hizmetlilik yetkilerinin geri alınmasına dair politika teklifi

Selamlar. Şurada, 25 Temmuz 2018'de topluluğa sunulan politika teklifi tartışması tamamlanmış gözüküyor. Oldukça yüksek katılım oldu, bir ay kadardır herhangi bir faaliyet yok. En muallakta kalan kısım, "Topluluk üyelerinin başvurusu" kısmı gibi gözüküyor, orada da katılımcıların %75'inin desteği söz konusu. Burada da bürokrat takdiri durumu var malum, topu sana atmak istiyorum. Öte yandan tartışmada "bürokrat vurgusu olmasın" yönünde de bir karar çıkmış gözüküyor, bunun için de bir metin değişikliği lazım; ancak buna dair bir öneri gelmemiş. Bu konuyu gündeme getirmiş kullanıcı olarak metinde gerekli düzenlemeleri yapabilirsen şahane olacaktır. İyi günler.--RapsarEfendim? 17.59, 24 Ekim 2018 (UTC)

Evet, beklediğim noktaya geldik maalesef. Bu bir oylama değil, tartışmayı başlatan kişi de bunu defalarca vurgulamış olmasına rağmen burada oylamaymış gibi bir yüzdelik vermesine ve hizmetlilik başvurusu yüzdesiymiş gibi "bürokrat takdiridir" demesine diyecek söz bulamıyorum. En başından kurgulanış biçimiyle beraber sağlıksız, tek taraflı bir sonuca itilmeye çalışılan sağlıksız bir tartışma görüyorum. Referans olması açısından birkaç sayı da ben ekleyeyim, algıyı dengelesin: mesela bir "ölüm" kısmına destek veren kullanıcı sayısına bakalım (21), bir de "topluluk üyelerinin başvurusu" kısmına (14). Katılmamak veya katılıp desteği geri çekmek de bir tercihtir, unutmayalım. Üstelik bu 14 sayısının içinde beş kişinin imza atıp geçtiğini, herhangi bir argüman değerlendirmesi göstermediğini görüyoruz. Mademki oylama yapmıyoruz, şöyle değerlendirmeli durumu: Rapsar bu tartışmayı başlattı, altına karşıt görüşler verildi, 6-7 kullanıcı bu görüşleri ikna edici bulmadığını söyleyip öneriyi uygun bulduğunu belirtti, birkaç kullanıcı karşıt görüşleri değerlendirmeye almadan destekleyici ifadeler kurdu, beş kullanıcı da "güzel öneri" deyip geçti. Evet çok sağlıklı bir tartışma ortamı kesinlikle olumlu sonuç. Her neyse, Superyetkin'in ve diğer bürokratlarımızın bu yazdıklarıma ihtiyaçları olmayacağına ve durumu sağlıklı değerlendireceklerine inancım zaten tam, maksadım topluluğun gözünde duvarda yazı olsun. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 22.16, 24 Ekim 2018 (UTC)

Ana kullanımlar

Adlandırma politikasına göre ana kullanımları esas almıyor muyduk. Buffy the Vampire Slayer başta film olarak gösterime girdi. Filmden 5 yıl sonra da dizisi çekildi. Film maddesinde de yazıyor: "Filmin konusu, asıl senarist Joss Whedon'un üretmek istediğinden farklı bir yöne gitmiştir ve bu filmden beş yıl sonra da Whedon daha karanlık olan aynı isimdeki televizyon dizisini oluşturmuştur.". Vikipedi'deki diğer kullanımlar da bu şekilde değil midir? Turgut46 14.28, 26 Ekim 2018 (UTC)

Evet, genel eğilimimiz bu yönde. Buffy the Vampire Slayer gibi istisnai örnekler için ise (dizinin filme göre açık bilinirlik farkı nedeniyle) topluluğun görüşünü almak daha doğru olacaktır. İyi vikiler. --Superyetkinileti 14.34, 26 Ekim 2018 (UTC)

Navbox -> Dolaşım

Merhaba Superyetkin, umarım iyisindir. Modül kullanımını Türkçe adlı olana çevirdim. İkisini ayrı ayrı ben oluşturmadım, zamanında oluşturulmuş, ama içerik aynı şu an. Yani İngilizce olan navbox'a ihtiyaç yok. Sayfaya bağlantılara girince hala kullanılıyor görünüyor ama henüz yeni değiştirdiğimden o. Zamanla sayfalar oradan Dolaşım'a aktarılacak. Şimdiden silsen de bekleyip silsen de bir şey değişmeyecek. İlgilenebilir misin? ~ Z (m) 17.07, 3 Kasım 2018 (UTC)

Bir de bir şey soracağım. Dolaşım şablonunu modüle aktarmak istiyorum, ama durum biraz karışık. Dolaşım modülü, aynı anda 3 modül tarafından kullanılıyor şu an: Modül:Otorite kontrolü, Modül:Teknik direktörler ve Modül:Askeri dolaşım. Hepsinde de parametreler İngilizce olarak girilmiş. Şöyle bir planım var:
  1. Önce tüm modüllerdeki parametre adlarını çevir ama kaydetme
  2. Daha sonra bu modülleri kullanan ana şablonları ({{teknik direktörler}} ve {{Askeri dolaşım}}) parametrelerinin, hem Türkçe hem İngilizce kabul edecek şekilde düzenle. İç içe parametre geçirme mantığı ile. Modülde bunu yapmak istemiyorum; çünkü çorba olabilir.
  3. Modülleri kaydet.
  4. AWB ile bu şablonların hepsinin parametrelerini Türkçeleriyle değiştir. 768 adet şablon var toplamda.
  5. Son olarak ana şablonlarda ingilizce parametreleri sil.
Ve parametre uyuşmazlığı ortadan kalkınca dolaşım şablonu bu modülü kullanabiliyor olacak. Eğer daha iyi bir öneriniz varsa alabilir miyim, zira bu çalışmaya başlayacağım şu anda. ~ Z (m) 17.58, 3 Kasım 2018 (UTC)
Açıkladığınız yöntem bence iş görür. Teşekkürler, iyi çalışmalar. --Superyetkinileti 18.06, 3 Kasım 2018 (UTC)
Merhaba, çalışmayı dün tamamladım. Ama şablon koruma altında olduğu için güncelleyemedim. Modüle güncelleyebilirsiniz misiniz? ~ Z (m) 20.30, 4 Kasım 2018 (UTC)

İstek yapıldı Yapıldı --Superyetkinileti 15.52, 5 Kasım 2018 (UTC)


Aynı zamanda {{dolaşım iç}} için:
<includeonly>{{#invoke:Dolaşım|navbox|kenar = {{#if:{{{kenar|}}}|{{{kenar}}}|child}}}}</includeonly><noinclude>
{{belgeleme}}
</noinclude>
koduna günceller misiniz? ~ Z (m) 16.41, 5 Kasım 2018 (UTC)

Dil maddeleri

Merhaba Superyetkin, İBP'de bu hafta ilgini çekeceğini sandığım bir proje var. Bir göz atarsan sevinirim. Mukaddimeileti 11.05, 5 Kasım 2018 (UTC)

Mesaj sayfası

Merhaba Superyetkin, rica etsem @Balamir50'i mesaj sayfasındaki geri almalar konusunda uyarabilir misiniz? Selamlar ve iyi vikiler, SakhalinioBuyrun beniiiim? 19.20, 6 Kasım 2018 (UTC)

Şablon:Vikipediler

Hi Superyetkin, excuse me but I don't speak Turkish. In Şablon:Vikipediler the writings come out of the page margins, something that did not happen before (October 30). Are you sure this change is correct? --Antonio1952 (mesaj) 16.04, 11 Kasım 2018 (UTC)

Fixed, thanks. --Superyetkinileti 16.47, 11 Kasım 2018 (UTC)
Thank You. --Antonio1952 (mesaj) 16.50, 11 Kasım 2018 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü