Kullanıcı mesaj:Superyetkin

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Kategori:Türkiye şablonları

Tekrardan merhaba Superyetkin. Türkiye şablonları kategorisinde özellikle "Türk Telekom, Tivibu, TTNET" gibi "T" harfiyle başlayan pek çok maddenin sıralandığını görüyorum. Birkaç tanesini inceledim fakat maddelerden bu kategoriye herhangi bir yönlendirme yapılmamış. Neden bu sayfalar şablon kategorisinde çıkıyor anlamadım. Müsait olunca ilgilenebilir misin? --Gargarapalvin (mesaj) 22.42, 30 Haziran 2020 (UTC)

@Gargarapalvin, Türk Telekom şablonunun bulunduğu tüm maddelerde durum aynıydı. Şablondaki kategori <noinclude> kıskacına alınmamış, düzelttim. Dr. Coalmesaj 23.51, 30 Haziran 2020 (UTC)
Aa, o hiç aklıma gelmemişti. Fakat hala gözüküyor maddeler kategoride. Bende mi bir sıkıntı var acaba? @Dr. Coal -- 23.58, 30 Haziran 2020 (UTC)
Ben de şu an önbellekten dolayı mı kategoride görünüyorlar, yoksa başka bir mesele daha mı var halledilmesi gereken diye inceliyorum @Gargarapalvin. Maddelerden gittiler, kategoriden de göndeririz elbet bir şekilde. :) Dr. Coalmesaj 00.02, 1 Temmuz 2020 (UTC)

Önbelleği boşaltınca düzeldi @Gargarapalvin, 24 madde kategoriden düştü. Dr. Coalmesaj 00.07, 1 Temmuz 2020 (UTC)

Hahaha çok teşekkür ederim, elinize sağlık. İyi Vikiler.. :) @Dr. Coal --Gargarapalvin (mesaj) 00.15, 1 Temmuz 2020 (UTC)

Bir yıldız da sizin için!

Administrator Barnstar Hires.png Hizmetli Yıldızı
Yaptığınız düzeltmeler için elinize sağlık. Bir çok insana faydanız oldu. MacitKaraca (mesaj) 14.05, 2 Temmuz 2020 (UTC)

Deep Silver

1 ve 2. Bu iki bölüme bakın bir de geri getirdiğiniz maddeye bakın. Gerekli yönlendirmeleri vs. vermiştim ben ayrı bir madde olarak Deep Silver'ın açılmasına gerek yok. Oldukça detaylı bir biçimde Koch Media'nın alt sayfasında gerekli verilere yer verildi + olarak tüm oyunlarının listesi ilgili listede bulunuyor. Bu listeye de gerekli alt bölümden ulaşılabiliyor. Şu an vikide aynı işlevi gören maddeler varken çok daha kapsamsız, detaysız bir sayfayı geri getirdiniz. Hangi gerekçeye dayanarak bunları yaptığınızı öğrenebilir miyim? -TheDerebeyi ileti 08.05, 3 Temmuz 2020 (UTC)

Merhaba. Maddenin İngilizce sürümü incelendiğinde içeriğin (özellikle tarihçe alt başlığı) gelişime açık olduğu görülmekte. Bu bağlamda, konunun Vikipedi'de ayrı bir madde olarak var olması yerinde olacaktır. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 15.27, 3 Temmuz 2020 (UTC)

Tabloda satır numaralandırma ile ilgili bir soru

Selam Superyetkin,

Yine bir soru ile karşındayım. Bir tabloda satırlara sıra numarası vermenin birkaç farklı yolu var gördüğüm kadarıyla, en uygununu bulmaya çalışırken senin engin bilgilerinden faydalanmak istedim.

COVID-19 pandemisinden ölenler listesi sayfasında tablodaki satırlara Şablon:statik sütun başlangıcı şablonunu kullanarak sıra numarası verdim. Görsel olarak güzel görünüyor, tabloyu sıraladığımda sıra numaraları değişmeden kalıyor, gayet güzel, ancak satırların boyları değiştiğinde sıkıntı oluyor, sıra numaraları ile satırlar aynı hizaya gelmiyor. Mesela cep telefonumdan baktığımda satırdaki veriler uzun gelip alta kayıyor ve satır yüksekliği değişiyor, bu şekilde sıra numarası verme özelliğini çok beğenmiştim aslında ama bu görsel bozukluktan dolayı vazgeçip başka şekilde vermek istiyorum. Bu şablonu kullanmadan önce de Şablon:row numbers şablonunu kullanmıştım, o zaman da tablo şu şekildeydi. Fakat sıra numarasını tablonun içine alınca, örneğin yaşa göre sıraladım diyelim, sıra no sütunu da sıralamaya dahil oluyor ve onlar da değişiyor. Görsel olarak kayma bozukluğundan daha iyi aslında, o haline geri çevireyim diyorum. Ama çevirmeden önce tavsiye edeceğin iyi bir yöntem var mı diye sormak istedim.

Sevgiler, iyi vikiler.

LostMyMind (mesaj) 09.23, 3 Temmuz 2020 (UTC)

Bu konuda önerebileceğim bir çözüm bulunmuyor Üzgün İyi vikiler. --Superyetkinileti 15.34, 3 Temmuz 2020 (UTC)
Tamam teşekkür ederim. Sanırım row numbers'lı eski yönteme döneceğim. Sevgiler, LostMyMind (mesaj) 17.29, 3 Temmuz 2020 (UTC)

VikiProje İnternet sizi bekliyor!Wikiproject internet.svg
Vikiproje İnternet tekrardan aktif!
Merhaba, yıllardır aktif olmayan Vikiproje İnternet'i tekrardan aktif hale getirme kararı aldık. Siz değerli katılımcımız da projemize üye olduğu için bu güzel haberi bildirmek istedik.

Yenilenen sayfaları, ödülleri ve İş birliği projeleri ile projeyi sürekli aktif tutmaya çalışacağız. Katılımınızı beklerim... MediaWiki message delivery (mesaj) 18.14, 3 Temmuz 2020 (UTC)

VP İnternet Temmuz ayı iş birliği projesi davetiInternet Golden Barnstar.svg
Vikiproje İnternet İş Birliği Projesi Daveti
İyi günler, iyi Vikiler.
İnternet ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan Vikiproje İnternet projesi kapsamında Temmuz ayı İnternet İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Her ay planlı bir şekilde İnternet konusu ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler! MediaWiki message delivery (mesaj) 19.03, 3 Temmuz 2020 (UTC)

Şirket bilgi kutusu

Merhaba Superyetkin. Şirket bilgi kutusu şablonunda bağlanması mümkün olan yerleri Vikiveri'ye bağlayayım mı? Örneğin "websitesi" parametresi belirtilmemişse Vikiveri'den çek ve varsa kullan gibi. --evrifaessa ❯❯❯ mesaj 17.28, 5 Temmuz 2020 (UTC)

Evet, böyle bir ekleme çok iyi olur. Teşekkürler. --Superyetkinileti 17.35, 5 Temmuz 2020 (UTC)
Şu an için logo ve web sitesini çekecek şekilde ayarladım. Kategori:Logosu Vikiveri'den çekilen şirketler şeklinde de bir izleme kategorisi oluşturdum. Eklenebilecek başka propertyleri de zamanla eklerim. Sevgiler.--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 09.16, 6 Temmuz 2020 (UTC)
Son hali Kategori:Vikiveri'den veri çeken bilgi kutusu parametreleri kategorisinden görülebilir. 10 adet alt izleme kategorisi oluşturdum. Şu an için bunlar çekiliyor :
Kişiler için :
  • Boy
  • Etnisite
  • Göz rengi
  • Kilo
  • Kan grubu
  • İmza
  • Resim
  • Saç rengi
Web siteleri için :
  • Logo
  • Resmî site
Öneriniz varsa dinlemeye hazırım, sevgiler. --evrifaessa ❯❯❯ mesaj 17.21, 6 Temmuz 2020 (UTC)

İfade hatası: Beklenmedik < operatörü

Merhaba. Paul Henri Thiry d'Holbach maddesinde bu hata var. Çözebilir misiniz? – Aybeg 16.36, 6 Temmuz 2020 (UTC)

Ayrıca "Başlıklar" parametresinin "Unvanlar" olarak düzeltilmesi gerek. Teşekkürler. – Aybeg 17.16, 6 Temmuz 2020 (UTC)

Y-Bot arşiv işlemleri

Merhaba, Sn. Superyetkin. Oluşturmuş olduğunuz Y-bot adlı bot, zaman zaman "arşiv bağlantısı" eklemektedir. Periyodik olarak mı arşive ekleniyor, rotasyonu nedir? Saygılarımla. --Ourlipsareapocalypse (mesaj) 22.33, 6 Temmuz 2020 (UTC)

Kodu belirli aralıklarla çalıştırmaktayım. İyi vikiler. --Superyetkinileti 22.40, 6 Temmuz 2020 (UTC)

Ana sayfa

Selam. Ölümler kısmında Vivien Leigh’ın ölüm tarihi yanlış Perencal (mesaj) 19.25, 8 Temmuz 2020 (UTC)

Düzeltildi, teşekkürler. --Superyetkinileti 20.29, 8 Temmuz 2020 (UTC)

Silinmeli

Merhaba. Göktürk, Eyüpsultan maddesi için Göktürk Merkez, Eyüpsultan, Bahçeköy, Sarıyer maddesi için Bahçeköy Merkez, Sarıyer yönlendirmesi olmadığından Karacaköy, Çatalca maddesi için olan Karacaköy Merkez, Çatalca maddesini silmek istiyorum. Bunu yapabilir misin @Superyetkin? AYBARS 10.01, 9 Temmuz 2020 (UTC)

Kaynak hatası

Selamlar Yetkin. Nasılsın? umarım iyisindir. Binlerce köy maddesinde çalışan standart tek bir kaynak bu sayfada hata veriyor. 20 dakikamı harcayarak denemeler yaparak bulamadım. Bakabilir misin? --Śαвяí¢αи76ileti 12.23, 9 Temmuz 2020 (UTC)

Teşekkürler Sabri, iyiyim. Umarım senin için de işler yolundadır. Kaynak hatasını düzelttim. Görüşmek üzere. --Superyetkinileti 12.49, 9 Temmuz 2020 (UTC)
Selamlar. Teşekkürler ancak hata düzelmemiş. Şöyle ki, rakım kaynağı fallingrain ve sadece rakımı gösteriyor. Ancak nüfusu gösteren nufusune.com kaynağı, 2007-2019 arası nüfuslara kaynak vermesine karşın çalışmıyor. Sıkıntı orada yani :) --Śαвяí¢αи76ileti 12.58, 9 Temmuz 2020 (UTC)

Sayma taşıma talepleri

@Superyetkin [1] tartışma sayfasını bürokrat olarak oluşturmanı bekliyorum. Aksi halde yıllar bekleyen tartışma sayfasına dönüşecek. Ha eğer çifte standart politikalar izlenecekse ben ana isimleri anlam ayrımı sayfasına dönüştürmeye başlayacağım. Liste hazırlıyorum. AYBARS 10.58, 10 Temmuz 2020 (UTC)

Kategori bakımı aracınız

Merhaba Superyetkin. Buradaki aracınız süper, ellerinize sağlık :) Eğer boş olduğunuz bir zamanda yeni bir araç geliştirmek isterseniz sizden bir isteğim olacaktı. Bunun tersini yapabilir misiniz? Örneğin en:Category:Enwiki kategori ismi ve tr:Kategori:Trwiki kategori ismi şeklinde girildiğinde bu iki kategorideki Vikiveri ile birbirine bağlanmış maddeleri bulacak, sonra kategoride bulunmayan trwiki maddelerini listeleyecek gibi. Bu şekilde topluca kategorileri doldurmuş oluruz, çok işe yarar bir araç olur. İyi çalışmalar, sevgiler. --evrifaessa ❯❯❯ mesaj 09.53, 11 Temmuz 2020 (UTC)

Böyle bir sorgu mevcut. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 11.14, 11 Temmuz 2020 (UTC)
Bu işimi fazlasıyla görür. Elinize sağlık, teşekkürler :). --evrifaessa ❯❯❯ mesaj 11.17, 11 Temmuz 2020 (UTC)

Vikikaynak'ta bir şablon için yardım isteği

Selamlar, hocam. Bir konuda yardımınızı isteyecektim: https://tr.wikisource.org/wiki/Yeni_Ahit/Matta/8 sayfasına eklediğimiz kamu malı şablonu, eklendiği her sayfayı Türkiye'de yayınlanmış kamu malı eserler kategorisine ekliyor. Ancak alt sayfalara/gizli kategorisi olan sayfalara bu kategoriyi eklememesini sağlayabilir miyiz? Satırdan Kahraman (mesaj) 17.05, 11 Temmuz 2020 (UTC)

İstisnai bir durum için örnek gösterebilir misiniz? --Superyetkinileti 17.14, 11 Temmuz 2020 (UTC)
Yukarıda bağlantısını koyduğum Matta/8 sayılır. Örneğin https://tr.m.wikisource.org/wiki/Yeni_Ahit/Matta. Bu sayfada olsa sorun olmayacak ama 20 küsur ayet, (Matta/1, Matta/2 vb.) ilgili kategoriye eklenmemeli. Satırdan Kahraman (mesaj) 17.23, 11 Temmuz 2020 (UTC)
Yapıldı. --Superyetkinileti 17.35, 11 Temmuz 2020 (UTC)

Çok çok çok teşekkür ederim, var olun. :) Satırdan Kahraman (mesaj) 14.18, 12 Temmuz 2020 (UTC)

Şablon dz.

Selam. {{fb|YUG}} doğru yere bağlantı verirken {{fb-sağ|YUG}} yönlendirme sayfasına bağlantı veriyor. Örnek şurada. Daha önce benzer sorunu burada çözmüştün. Şimdi sorun Şablon:Bayraksağ/çekirdek şablonunda sanırım. İlgilenirsen sevinirim.--Teacher0691 (mesaj) 20.42, 11 Temmuz 2020 (UTC)