Kullanıcı mesaj:Superyetkin

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Vikiveri

Merhabalar.

"Yay", "Yay (silah)", "bow", "BOW", "ok ve yay", "Yay (anlam ayrımı)" konularında biraz karışıklık var. Bizde ("Yay", "Yay (silah)", "bow"), başkalarında kendi dillerinde başka seçimler var. Bunları wikidata ile birbirine bağlarken sorun oluşmuş. Örneğin "Yay (silah)"tan İngilizcesi olan "Bow and arrow"a geçilemiyor. Çare diye yaptığım geri alındı.Soru yönelttim henüz cevap yok. Özeti:

Articles for "Bow (Disambiguation)" "Bow" "Bow (weapon)" and "Bow and arrow" in different languages are used inconsistently. I was trying to simplify by reducing to two (one for disambiguation and one for weapon). It seems this is not true for only 6 out of 88. The remaining 82 have used one of the last 3 versions in their language. 18 of the 88 are together with the English "Bow and arrow" at Q19827042, while 76 are together with German, French Chinese and Cantonese at Q46311. I was trying to unite as many as possible at the larger group. I thought that the remaining 6 in the smaller group can themselves find out what to do.

Bow düzeltmenize hak veriyorum. Benim hatam. Wikidata konusunda sizce ne yapılabilir? Cobanyastigi (mesaj) 09.39, 3 Ocak 2019 (UTC)

Merhaba. Yay (silah) maddesinin Vikiveri kaydını güncelledim. Diğer dil bağlantıları için ise kapsamlı bir çalışma yapmamız gerek. İyi vikiler. --Superyetkinileti 15.03, 3 Ocak 2019 (UTC)
Merhaba. Sizin guncellemeniz de ayni akibete ugramis, ben engelleyenin, ve o iki vikiveri sayfalarinin ([Q19827042 Q46311) tartisma tablarina aciklama biraktim. Bakalim ne sonuc cikacak. Iyi calismalar. Cobanyastigi (mesaj) 18.39, 3 Ocak 2019 (UTC)

Şablon sorunu

Selam, şuradaki şablonumda bir hata var maddeler sonsuza kadar gidiyor çözemedim bir türlü yardımcı olabilir misiniz? Saygılar --By erdo can • msj 18.04, 4 Ocak 2019 (UTC)

Arayüz sayfası

Merhaba. Yine bir arayüz sayfası için rahatsız ediyorum. Acaba Özel:SayfaTaşı sayfasındaki açıklamanın hangi arayüz sayfasında yerleştiğini biliyormusunuz? Bizde ingilizce. Çevrilmesi lazım. --NMW03 (mesaj) 19.47, 10 Ocak 2019 (UTC)

İlgili sayfa şurada. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 20.08, 10 Ocak 2019 (UTC)

Şablon:İlk on tenisçi

Merhaba Superyetkin, rica etsem Şablon:İlk on tenisçi ye bir bakabilir misin? Eskiden düzgün görünüyordu ama şimdi bişeyler değişmiş. Selamlar ve iyi vikiler, SakhalinioBuyrun beniiiim? 09.01, 12 Ocak 2019 (UTC)

Umur Doma sayfasının silinmesi

Vikipedi:Kayda değerlik (müzik) ilkelerine göre 1, 7 ve 9. maddeleri sağlayan123456 FreeZone Son Ses yarışması birincisi ve ilk single'ı şu an Türkiye genelinde radyo ve TV'lerde yayınlanmakta olan 789 Umur Doma sayfasında yaptığım değişiklikler Sakhalinio tarafından hızlı silinmiş. Sayfaların geçmişlerine de ulaşamıyorum, saatlerce uğraşarak kaynakçasına kadar hazırlamıştım. Bu verileri geri getirme şansımız var mı acaba? --Vinewoodblvd (mesaj) 21.21, 13 Ocak 2019 (UTC)

sayfa SAS olarak geri getirildi, teşekkürler. --Vinewoodblvd (mesaj) 06.39, 14 Ocak 2019 (UTC)

Kullanıcı başlığı silinmesi

Merhabalar,

Kullanıcı adımı değiştirdim. Eski kullanıcı adımı profilimde düzenleme geçmişinde görebilirsiniz. Yönlendirme eklendi ama sayfayı tamamen yok etmek/taşımak istiyorum. Düzenleme geçmişimde eski kullanıcı adımın çıkması hoşuma gitmiyor.

Daha önce "kullanıcı talebi" veya isim değişikliğinde şeklinde silinen sayfalar görmüştüm diye hatırlıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Saygılar.

Mavreju (mesaj) 08.05, 16 Ocak 2019 (UTC)

Tekrar Merhaba,
Sakhhalinio ile görüştüm, kendisi yardımcı oldu. Sorun çözüldü.
Teşekkürler ve saygılar.
Mavreju (mesaj) 10.50, 16 Ocak 2019 (UTC)

FileImporter

Merhaba, beta özelliklerde FileImporter etkin hâle getirilmiş ama yapılandırma dosyası olmadığı için kullanamıyoruz. Bi' bakabilir misin? --Hedda Gabler (mesaj) 11.36, 21 Ocak 2019 (UTC)

Yapılandırma dosyası oluşturuldu. Bildirim için teşekkürler. --Superyetkinileti 15.12, 21 Ocak 2019 (UTC)

İtalik başlık yapmak hakkında

Merhaba Superyetkin,

Bildiğin gibi bir zaman önce Bahar ve Güz Yıllıkları maddesini açtım. Fakat madde adı bir edebi eser olduğu için italik olması gerekiyor. Fakat ben bunun nasıl yapıldığını bilmiyorum. Acaba bunu nasıl yapabilirim? Maddeyi açtıktan sonra bu durumun farkına vardım da. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Esenlikler. --Narsilien (mesaj) 17.23, 24 Ocak 2019 (UTC)

İstek yapıldı Yapıldı --Superyetkinileti 17.28, 24 Ocak 2019 (UTC)

Silinen sayfa

Selamlar. Sildiğiniz Yiğitler Burcu sayfası Vikipedi:VikiLefkoşa projesi kapsamında (bkz. konuyla ilgili WMTR toplantı notları) deneyimsiz kullanıcıların üzerinde çalıştığı bir sayfa. Projeyi henüz köy çeşmesinden duyurmadığım için kusuruma bakmayın, ödüllü iş birliğiyle ilgili son rötuşları kurumlarla hallederken Kıbrıslı gönüllüleri geri tutmak istemedim. Sayfanın silindiği durumu bilemiyorum ama proje kapsamındaki sayfaların tamamı belli bir seviyeye getirilecek ve zaten ardından uzman kontrolünden geçecek, süreçle şahsen ilgileneceğim. Dolayısıyla ricam biraz müsamaha gösterilmesidir, geri getirebilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar... --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 21.06, 1 Şubat 2019 (UTC)

Eski ülke bilgi kutusu

Bu maddede görüldüğü üzere bilgi kutusunda "Meclis Reisi" ve "İcra Vekilleri Heyeti Reisi" yazılarının altındaki çizgiler aslında onların üstünde olmalı. Bir de armalara yer verilmeyen kutularda bayraklar sola hizalı duruyor, ortalanarak bunun da halledilmesi lazım. - Ullierlich 09.20, 2 Şubat 2019 (UTC)

Bu kez "Arma" alt yazısıyla şablon kenarı görünmüyor. - Ullierlich 20.27, 2 Şubat 2019 (UTC)
Sovyetler Birliği maddesindeki sorun giderildi. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 21.10, 2 Şubat 2019 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü

IPA şablonları

Merhaba Superyetkin. Umarım iyisinizdir. Şu tartışmayı bırakayım ve bunun üzerine sizden {{IPA}} şablonunun korumasını kaldırmanızı istesem. Zira bu şablonu da aynı modülü kullanarak çalıştırmak istiyorum. ~ Z (m) 12.13, 9 Şubat 2019 (UTC)

Şablon üzerindeki tam koruma kaldırıldı, teşekkürler. --Superyetkinileti 12.30, 9 Şubat 2019 (UTC)

Şablon:Maplink

Selam SY,

Şablon:Maplink acaba neden çalışmıyor? <mapframe> özelliği bizde olmadığı için mi? Bu imzasız yazı Hedda Gabler (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 11 Şubat 2019

Evet, bu özelliği etkinleştirmek adına bir girişimde bulunacağım. Teşekkürler. --Superyetkinileti 17.32, 11 Şubat 2019 (UTC)
mapframe etiketi, sayfaların güncel durumunun bekleyen değişiklikler eklentisindeki onay sürecine bağlı olduğu viki sürümlerinde (örn. Almanca, Lehçe, Çince, Türkçe) kararlı çalışmadığından devreye alınamamakta. Bilginize. --Superyetkinileti 17.11, 12 Şubat 2019 (UTC)
Teşekkürler SY. --Hedda Gabler (mesaj) 18.27, 12 Şubat 2019 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü

Kötüye kullanım süzgeci

Yetkin merhaba, Kötüye kullanım süzgecinin verdiği engellerde, 'Bu kullanıcının engelliyken kendi mesaj sayfasında değişiklik yapmasını önle' -en azından bir süre için- tikini aktif edebilir miyiz acaba? Böylece neredeyse her gün yaşanan vandalizmin önüne geçmek mümkün olacaktır sanıyorum. --Théoden ileti 12.42, 14 Şubat 2019 (UTC)

Yerinde bir öneri. Çözüm için gerekli başvuruyu yaptım. Teşekkürler, iyi çalışmalar. --Superyetkinileti 17.20, 14 Şubat 2019 (UTC)

Tarihte bugün/23 Şubat

"1919 - Benito Mussolini, İtalya'da Faşist Partisini kurdu." cümlesini yanlış olduğu için siler misiniz? - Ullierlich 09.51, 23 Şubat 2019 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü

Telif

Selamlar. Şu kullanıcı sürekli olarak telif hakkı saklı içerik ekliyor ve beyaz listede. İlgilenebilir misin?--RapsarEfendim? 20.28, 3 Mart 2019 (UTC)

Selam Dikkatli incelenirse eklediğin bütün yazıların kaynağı belirtilmiştir ana kaynağı ise ingilizce vikipedi dir cevrilip türçeye ilk olarak bilgibankta yayınlanıp daha sonra bu wikiye ekleniyor görüldüğü gibi reklam veya diğer olası bir durum yoktur butun yazılar Creative Commons Atıf-BenzerPaylaşım Lisansı antındadır nedeni ise ingilizce wikipedidki yazıları mümkün olduğunca tr cevirmek ve tr Creative Commons Atıf-BenzerPaylaşım Lisansı altında yayınlamaktır çünkü para ile cevrilip lisans altına alıyorlar amaç bunun önüne geçmek araştırın isterseniz yolunuz bilgi paylaşımı degilse kalsın kendim bu yolda yürümeye devam edecegim saygılar. --Enemyx (mesaj) 02.43, 4 Mart 2019 (UTC)

Öğrenciler kategorileri

Selamlar. Tam bot isteğinde bulunacaktım ki senin bu taşımalara başladığını gördüm :) Emeğine sağlık öncelikle. Yalnız, ilgili tartışmada öneri "İstanbul Üniversitesi öğrencileri" şeklindeydi ve öneriyi yapan ben dahil beş kullanıcı da bu öneriye destek verdi. Bir kullanıcı ise, senin taşıma yaptığın şekilde "İstanbul Üniversitesi'nde öğrenim görenler" önerisinden bahsetti ve buna destek gelmedi (dikkat çekmedi muhtemelen). "Galatasasaray SK futbolcuları" gibi, "Royal Society üyeleri" gibi kategorilerimiz de var zaten halihazırda, orada bahsedilen endişeyle paralel endişelere yol açabilecek kategoriler. Her neyse, böyle bir talep olursa elbette topluluk değerlendirecektir; ancak şu anda bahsettiğim şekilde taşıma yapılması gerekmez mi? İyi günler diliyorum. --RapsarEfendim? 07.52, 5 Mart 2019 (UTC)

Merhaba. İlgili tartışmada kibele'den önce yorum yapmış kullanıcıların, doğru adlandırmanın "XX'te öğrenim görenler" yerine "XX öğrencileri" olması gerektiğini açıkça belirtmiyor oluşları nedeniyle mevcut taşıma biçimi yerinde görünüyor. Katılımcı sayısının görece az olduğu bu tür tartışmaları sonuçlandırırken önemsediğimiz noktalardan biri de, alınan kararları görüş alışverişinin "evrilme durumuna" göre uyarlamak. Bu durumda, yeni öneri aykırı bir durum yaratmıyorsa eski önerinin yerini almakta. Teşekkürler, iyi çalışmalar. --Superyetkinileti 15.04, 5 Mart 2019 (UTC)
Öneri bu yöndeydi zaten ve yaptığım açıklama gayet açıktı diye düşünüyorum, itiraz eden de olmamış. Benim görüşüme ek olarak Maurice Flesier de zaten bu ilk kısmı okuduğunu ve onayladığını belirtmiş. Buna karşın Kibele'nin görüşüne herhangi bir tepki gelmemişken, onun kendi endişeleri -ki bu endişenin doğru ya da yanlışlığı bir kenara, benzer kategoriler olduğunu yukarıda ifade ettim- yönünde taşımalar gerçekleştirmek ne kadar doğrudur? Hiçbir destek bulamayan, hatta tepki gelmeyen bir yönde neden taşınıyor? Diğer kullanıcılara mesaj atıp, onu desteklediklerini mi tasdik etmemiz lazım? --RapsarEfendim? 17.32, 5 Mart 2019 (UTC)
Maurice Flesier'in ikinci öneriyi desteklediğini belirteyim Face-smile.svg Özetle, "kesinlikle karşı olunmayan" en yeni öneri karar sürecinde öne çıkmakta. SAS ve KT süreçlerinde etkin olan Sakhalinio, Théoden ve Vikiçizer de bu konuda görüş belirtebilir. --Superyetkinileti 17.48, 5 Mart 2019 (UTC)

Öyle olmuş, o kısmı atlamışım. Ben dikkat etseydim ifade ederdim orada ve kapanmasını talep etmezdim açıkçası :/ Kimsenin hatası yok gözüküyor.--RapsarEfendim? 04.07, 6 Mart 2019 (UTC)

Silinmiş şablon

Merhaba, Superyetkin. Şablon:Currentuser şablonunun içeriği geri getirilebilir mi? Bu şablon Şablon:DSHata tarafından kullanılmakta. (Şablon:DSHata da Vikipedi:Değişiklik süzgeci/Hatalar sayfasında bildirim yapmak için kullanılan bir şablon.) -- Curious (mesaj) 18.20, 6 Mart 2019 (UTC)

Teşekkürler! -- Curious (mesaj) 22.17, 6 Mart 2019 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü