Kullanıcı mesaj:Superyetkin

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Jump to navigation Jump to search

Hatalı taşımalar

Selamlar. Şunlarıhızlıca geri alabilir misin? Kullanıcıyı da beyaz listeden çıkarmak düşünülebilir, böyle bilinçsiz değişiklikler yapan bir kullanıcının beyaz listede olması sıkıntılı. İyi günler.--RapsarEfendim? 16.53, 6 Nisan 2018 (UTC)

Kullanıcı haklarımın değiştirilmesi.

Selamlar. bu değişiklikleri maddelerin ayırt edilebilmesi için yapmıştım ama yanlış anlaşıldım. Vikipedi'ye yapmış olduğum bu kadar katkıdan sonra kullanıcı haklarımın yükseltilmesini beklerken düşürüldüğünü gördüm. Bu tür yanlışlıkları bir daha yapmayacağımı beyan eder ve kullanıcı haklarımın tekrardan Beyaz listeye çıkarılması için talepte bulunmak isterim. İyi akşamlar. Maple24 22.29, 6 Nisan 2018 (UTC)

Engel

Şu kullanıcının engelini kontrol edebilir misiniz? Hatalı gibi geldi. --Selahattin ilhan (mesaj) 15.24, 8 Nisan 2018 (UTC)

Gözden kaçan kuklacı

Merhaba Superyetkin Bey, engel talepleri sayfasında bir kuklacıyı es geçtiniz sanırım. Acer Ali 2 isimli hesap Yurttaş Tete'ye ait. Maddelerime penis resmi koyması tipik bir Yurttaş Tete vandallığı. Engellemenizi rica ediyorum. --Ali Haydar (mesaj) 16.25, 17 Nisan 2018 (UTC)

Geçmiş birleştirme

Merhaba, şunun geçmişini Franz Kafka ile birleştirebilir misin? Ardından o deneme sayfası silinebilir. Teşekkür ederim şimdiden. --Hedda Gabler (mesaj) 19.08, 17 Nisan 2018 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü

K

Selamlar. Bir süre önce Kategori:Politik kitapları, diğer madde ve kategorilerle uyumlu olması açısından "siyasi kitaplar" adına taşıdım. @Kibele tarafından "gerekçesiz" olduğu öne sürülerek bu taşımalar tek tek geri almaya başlanınca kendisine mesaj attım, ancak kendisi bunu da geri aldı. Kategoriler, uyum aranması açısından taşınıyor bildiğin gibi, hatalı bir işlem yok. İlgili kullanıcı burada zaten bana ve bazı kullanıcılara olan bakış açısını net bir şekilde belirtmiş, bizi bir nevi damgalamış ve bundan sonraki davranışlarının da kişiye odaklığı olacağını bizzat belirtmişti. Bu tip mesnetsiz itirazlarını, Vikipedi'nin işlenişini durdurucu hareketlerine çokça şahit oldum, bunları dilersen tek tek de yazabilirim. Bu kullanıcının şahsi düşünceleri kapsamında, kişilere yönelik bu bakış açısıyla, Vikipedi'ye yarar sağladığını düşünmüyorum ve aksine biz yarar sağlamaya çalışan kullanıcılara da zarar verdiğini düşünüyorum. Bu konu daha da dallanıp budaklanmadan kullanıcının buradan uzaklaştırılmasını (neyin yanlış neyin doğru olduğunu anlayabilecek tecrübeye sahip olmasına karşın artık bilinçli olarak bu davranışları sergilediği aşikar) talep ediyorum. Bu kadar açık faaliyetler varken göz göre göre buna izin vermemelisiniz. İyi günler.--RapsarEfendim? 16.32, 26 Nisan 2018 (UTC)

Kaynak belirt

Merhaba Superyetkin, umarım iyisindir. :) Senden bir şey arz edecektim. {{Kaynak belirt}} şablonunun "date" parametresine alternatif olarak "tarih" parametresi de ekleyebilir misin? Kolay gelsin. ~ Z (m) 08.46, 27 Nisan 2018 (UTC)

Kaynak sorunu

Bizim Hikâye maddesindeki kaynaklar nedense bozuk görünüyor. Turgut46 13.46, 27 Nisan 2018 (UTC)

Bozukluk tam olarak nerede? --Superyetkinileti 16.38, 27 Nisan 2018 (UTC)
Bende şu şekilde görünüyor: "Bizim Hikaye'den 2. fragman geldi!". Milliyet. 5 Şubat 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. http://web.archive.org/web/20180205072405/http://www.milliyet.com.tr/yerli-shameless-bizim-hikaye-den-gundem-2506498/. Turgut46 16.51, 27 Nisan 2018 (UTC)
Olağandışı bir durum göremedim. Farklı bir tarayıcıda deneyebilir misiniz? Önbelleği boşaltmak ya da sayfayı doğrudan (hiçbir değişiklik yapmadan) kaydetmek de işe yarayabilir. --Superyetkinileti 17.03, 27 Nisan 2018 (UTC)

[1] Turgut46 17.13, 27 Nisan 2018 (UTC)

Silinmesi için etiketlenen boş kategoriler hakkında bilgilendirme

Merhaba Superyetkin Bey, silinecek sayfalar kategorisinde bir sürü boş kategori göreceksiniz. Silinmesi için önerilen kategoriler aylar önce vandalizmden engellediğiniz bir kullanıcının şuan ki kukla hesabıyla açtığı, kategorilendirme hataları barındıran kategorilerdir. Vikipedi:Kukla_şüphelileri#Kullanıcı:GFB_Mete_34 sayfasından göreceğiniz üzere kullanıcı geçmişinde sıkça hata yapmış, şuan bile yapmaya devam etmektedir. --Ali Haydar (mesaj) 16.46, 27 Nisan 2018 (UTC)

Yasal tehdit

Superyetkin Bey, bariz bir biçimde mahkemeye verilmekle tehdit ediliyorum, gereğinin yapılmasını rica ediyorum. --Ali Haydar (mesaj) 17.12, 27 Nisan 2018 (UTC)

Kategori talebi

Merhaba Superyetkin, kadın futbolcu Ada Hegerberg'in maddesinde eksik olan bazı kategoriler var. Eksik kategorilerin kategori ağını tam olarak çözemediğim için işi en iyi bilenine götürmek geldi aklıma. Eğer ilgilenirseniz sizden bu kategorileri açmanızı rica edeceğim.

--Ali Haydar (mesaj) 23.30, 29 Nisan 2018 (UTC)

+

Merhaba, Tartışma:Edward Bradford Titchener, Tartışma:Türkiye'de medya, Tartışma:Hirami Ahmet Paşa Camii, Tartışma:O Ses Türkiye, Tartışma:İndirgenmiş sıcaklık ve Tartışma:2016 Ankara saldırısını geri getirebilir misiniz? Çoğu benim yorum yaptığım, bir eksikliği belirttiğim şeylerdi. Bu tartismalara uygun Vikiproje sablonlari ekleyecegim. Vurgulamak gerekirse benim actigim surumleri rica ediyorum.--Kingbjelica (mesaj) 10.37, 4 Mayıs 2018 (UTC)

Tartışma:2016 Ankara saldırısının ilk sürümü bana ait, temizleme yaparak ilgili şablonları ekleyeceğim, onu tekrar rica edeyim. Bir de şöyle bir sas vardı. Bu sürümde listeledim, ilgili SAS'ın gereğini yapar mısınız? Kolay gelsin, iyi vikiler.--Kingbjelica (mesaj) 20.34, 4 Mayıs 2018 (UTC)
Ankara saldırısıyla ilgili eklemeler için şu sayfayı kullanabilirsiniz. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 20.51, 4 Mayıs 2018 (UTC)

Module?

MediaWiki:Nstab-module sayfasında neden Module yazıyor? Modül yazması gerekmez mi? ~ Z (m) 15.55, 4 Mayıs 2018 (UTC)

Bir de wikt:MediaWiki:Scribunto-doc-page-show, wikt:MediaWiki:Scribunto-doc-page-does-not-exist sayfalarını burada da oluşturabilir misiniz? Burada modüllerin belgelemeleri yokmuş uzun zamandır. Olması gerek. ~ Z (m) 16.09, 4 Mayıs 2018 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü

Değişiklik problemi

Merhaba. Buraya Pragdon isimli kullanıcıyla uzun süredir yaşadığım kaynak + içerik sorunu için geldim. 12 eylül darbesi sayfasının tartışma bölümüne gelip durumu denetlemenizi arz ederim. Yetkiyi kötüye kullanma durumu da var, ilgili devriyeci aynı kaynakta kendi görüşüyle çelişmeyen içeriğe izin verip kendi görüşüyle çelişen içeriği engellemekte; kaynakta bulunmayan yazıyı ekleyerek özgün araştırmaya yer vermekte, getirdiğim ana kaynaktan alıntı içeriği engelleyip onun yerine 3.kaynaktan içeriğe yer vermekte. Bütün bunlar gösteriyor ki Pragdon isimli kullanıcı yetkisini kendi siyasi/dünya görüşü için kullanmakta. Tartışma sayfasına gelin ve inceleme yapın. Saygılarla --Sir artur (mesaj) 18.45, 17 Mayıs 2018 (UTC)

Bot

Merhaba. Ben azerice vikipedidenim. Botun nasıl kullanıldığını öğrete bilirmisiniz? -- Nəriman  Müzakirə  14.46, 19 Mayıs 2018 (UTC)

Botu siz programlayacaksanız Mediawiki API'sini kullanabilirsiniz. Başkası tarafından hazırlanmış bir botun çalıştırılması için ise ilgili kişiyle iletişime geçilmesi gerekir. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 15.01, 19 Mayıs 2018 (UTC)

3GDK

Selamlar. Pakistan Yüce Mahkemesi sayfasında defalarca üç geri dönüş kuralı ihlali yapıldı. Gerekeni yapmanı rica ediyorum. İyi günler. --RapsarEfendim? 18.16, 19 Mayıs 2018 (UTC)

Yine geri alındı. Tartışma sayfasında sunulan onca argüman boşuna galiba... Değişiklik savaşı sürdürülüyorsa durdurmanın yolları belli. --RapsarEfendim? 17.05, 22 Mayıs 2018 (UTC)

Toplu mesaj gönderme

Selamlar. Bu şekilde mesaj gönderirken kendi imzan yerine Mediawiki... şeklinde başka bir imza gözüküyor. Kendi imzamızın gözükmesi daha uygun olmaz mı? Yahut mümkün mü düzeltmek? Bir de bazı yerlerde mesaj değil ileti yazıyor, uyum açısından mesaj yapabilirsek daha iyi olacaktır. İyi günler. --RapsarEfendim? 05.23, 21 Mayıs 2018 (UTC)

İmzayı özelleştirmek için bir araç geliştirilebilir, ancak bu durumda iletiler Vikipedi arayüzü aracılığıyla değil, bot hesabının çalıştırıldığı bir alan adından (örn. http://tools.wmflabs.org/[xyz]) gönderilebilecektir. Topluluğun konuya ilgi göstermesi durumunda geliştirme işini üstlenebilirim. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 17.58, 22 Mayıs 2018 (UTC)
Bu araç geliştirme zaten topluluk onayı gerektirecek bir şey değil diye biliyorum? Arzu eden kullanıyor, öyle değil mi? İmza konusu normalde de bu şekilde mi? Ben bir gariplik olduğunu düşünmüştüm, o yüzden. --RapsarEfendim? 22.28, 22 Mayıs 2018 (UTC)
Toplu ileti eklentisinde imza için bir yapılandırma ayarı mevcut, ancak bu ayar iletilerin sabit (Vikipedi genelinde etkin) bir imzayla gönderilmesini desteklemekte. --Superyetkinileti 15.59, 23 Mayıs 2018 (UTC)

Tüh ya :/ Ne yapsak bilemedim. Senin dediğin sistemle, mevcut toplu mesaj gönderme sistemi dışında bir toplu mesaj gönderimi olacak değil mi @Superyetkin? Ben manuel olarak kullanıcı adımı ekleyeyim mesajlara madem, aklıma bu çözüm geldi :) --RapsarEfendim? 18.04, 23 Mayıs 2018 (UTC)

Evet; Vikipedi hesabıyla çalışan, ancak site dışında kullanılan bir araç olacak. --Superyetkinileti 18.09, 23 Mayıs 2018 (UTC)
Teşekkürler, hiç seni zahmete sokmayayım, ben kendi kullanıcı adımı ekleyeyim mesaj sonuna :) İlgin için sağol @Superyetkin. --RapsarEfendim? 18.11, 23 Mayıs 2018 (UTC)

PYM

Pakistan Yüce Mahkemesinde yaygın kullanım Pakistan Yüksek Mahkemesinden yana iken ve bunu @Seksen iki yüz kırk beş tartışma sayfasında belirtmiş iken siz hangi veriye dayanarak "bu ada ilişkin yaygın kullanım mevcut değil" diyorsunuz? Hizmetlisiniz diye her dediğiniz doğru mu oluyor? Hizmetlisiniz diye gerekçesiz kendi başınıza buyruk karar alabileceğinizi mi sanıyorsunuz? --Nushirevan11 19.51, 22 Mayıs 2018 (UTC)

Vikipedi'de iletişim sürecinin nezaket kurallarıyla uyumlu olması gerektiğini anımsatmak isterim. Söz konusu madde üzerindeki tam koruma da şu an kalkmış olduğundan, ilgili tartışma sayfasında dile getirilen görüşler sonucunda kesin bir karara varılabileceği kanısındayım. İyi vikiler. --Superyetkinileti 16.04, 23 Mayıs 2018 (UTC)

Tripolis ad Meaendrum

Tripolis (Türkiye) maddesi Tripolis ad Meaendrum ile birleştirilmesi lazım. Yardımcı olur musun? Teşekkürler. --Yzkoc (mesaj) 06.42, 25 Mayıs 2018 (UTC)

Kullanıcı Sayfası

Merhaba, kullanıcı sayfamın silinmesini istiyorum. Bu hala mümkün müdür? Alperen Gezer (mesaj) 22.00, 25 Mayıs 2018 (UTC)

Merhaba, mesaj sayfamı da silmeniz mümkünse silmenizi rica ederim. Teşekkürler. Alperen Gezer (mesaj) 18.06, 26 Mayıs 2018 (UTC)
İleti sayfaları arşivleme amacıyla korunmaktadır. Bilginize. --Superyetkinileti 19.22, 26 Mayıs 2018 (UTC)

Şablon geri getirme

Madde açmayı düşünüyorum da, rica etsem kullanılmıyor diye silmiş olduğunuz Şablon:FIVB turnuvası bilgi kutusu adlı şablonu geri getirebilir misiniz acaba? Şimdiden teşekkür ederim 😊. Ali95Acar (mesaj) 02.25, 26 Mayıs 2018 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü

Ortak yol

Merhaba. Sakhalino'nun mesaj sayfasindaki "Mesaj sayfama mudahale basligina" bakar misiniz? Sorunun ortak cozumu icin dogrudan iletsimi yegleyip soru soruyorum, cevap gelmiyor. Israrla benim baska bir baslik ile gonderdigim icerik farkli bir baslik altina aliniyor ve bunun nedeni aciklanmiyor. Bu kulaniciyi kisisel olarak taniyosunuzdur muhtemelen, lutfen tarafsiz ve titiz bir sekilde ortak bir cozum bulalim. Kingbjelica (mesaj) 18.11, 30 Mayıs 2018 (UTC)

Beyaz liste

Selamlar Superyetkin, Kullanıcı:Add480 adlı arkadaşın beyaz liste yetkilerini kim verdi bilmiyorum ama yaptığı şu ve diğer değişikliklerinde problemler var. Şans eseri maddeye bakarken denk geldim. Beyaz liste haklarını geri almakta fayda var. --Pragdonmesaj 14.05, 3 Haziran 2018 (UTC)

Kategori: 21. Yüzyıl Türk Ressamları

Merhaba Superyetkin,

21. yüzyıl Türk ressamları kategorisi oluşturmuşsunuz ve yalnızca 1945 doğumlu bir sanatçı var. Türk ressamları kategorisinde ise çok daha genç birçok sanatçı bulunuyor ve 292 madde var. Hangi kriterlere göre ressamları ayrıştıracağız? İyi çalışmalar. Cem Altınel (mesaj) 17.55, 4 Haziran 2018 (UTC)

Merhaba. Söz konusu ulam, Türk ressamları etkin oldukları dönemlere göre sınıflandırmak amacıyla oluşturulmuştur. Taşıma işlemlerini zaman içinde (hep birlikte) yapabiliriz. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 18.02, 4 Haziran 2018 (UTC)

Devriye

Merhaba. Kullanıcının devriye olması için gereken kuralları nerden bulabilirim. Azericeye çeviricem. -- Nəriman  Müzakirə  16.36, 8 Haziran 2018 (UTC)

Konuya ilişkin ayrıntılı bilgiye şuradan ulaşabilirsiniz. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 16.42, 8 Haziran 2018 (UTC)

Devriyelik yetkilerim

Merhaba @Superyetkin. Artık Vikipedi'de, sade bir okur olarak yer alacağımı, hiçbir katkıda bulunmayacağımı, hiçbir madde açmayacağımı, çeviri de yapmayacağımı SAS tartışmalarına da katılmayacağımı önceden belli şekillerde belirtmiştim. Elimde devriyelik yetkilerim bulundukça maalesef tartışmalara gireceğim endişesi beni kapladı. Devriyelik yetkimi alabilirseniz çok rahatlarım. Ya siz, ya @Vikiçizer, ya @Sabri76 veya @Sakhalinio ya da herhangi bir hizmetlinin bu yetkilerimi benden almasını talep ediyorum. Selamlar. --SarvSarv 18.00, 9 Haziran 2018 (UTC)

Merhaba sayın @Sarv devriyelik yetkiniz sizi tartışmalara girme konusunda pozitif yada negatif bir etkisi olmayacağından (IP ile bile bişeyler yazılarak tartışmalara katılınabilir) ben böyle bir şeyin gerekli olmadığını düşünüyorum. Selamlarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 18.17, 9 Haziran 2018 (UTC)
@Superyetkin, @Vikiçizer, @Sabri76 ve @Sakhalinio yetkilerimi alın talebimi geri çekiyorum. Artık geri dönmem gerek. Bütün eleştirilerime rağmen Vikipedisiz duramıyorum. :) --SarvSarv 21.38, 9 Haziran 2018 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü

Son değişiklikler sayfasındaki bekleyen değişiklikler kısmı

Selamlar. Bekleyen değişiklik sayısı kaç olursa olsun 76 gözüküyor bende. Düzeltebilir misin? --RapsarEfendim? 18.08, 13 Haziran 2018 (UTC)

Şu şablonun güncellenmesi gerek. Mavrikant ilgilenecektir. --Superyetkinileti 19.27, 13 Haziran 2018 (UTC)

Bir kategori yeniden isimlendirilmeli

Merhaba, "Demokratik Sol Partisi mensubu siyasetçiler" kategorisi "Demokratik Sol Parti mensubu siyasetçiler" olarak yeniden adlandırılıp maddelerdeki eski ad bot aracılığıyla yeni adla değiştirilmeli. Ben bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum, halledebilirseniz mutlu olurum. Kolay gelsin. - Ullierlich 13.10, 21 Haziran 2018 (UTC)

Şablon düzeltme

Selamlar. Kaon maddesinin bilgi kutusunda, bileşim bölümünde işaret hataları var. Düzeltebilir misin rica etsem?--RapsarEfendim? 06.46, 22 Haziran 2018 (UTC)

Bir müdahalede bulunmuşsun ama bunun çözüm amaçlı mı olduğunu yoksa deneme amaçlı olup da hâlâ üzerinde çalışıp çalışmadığını anlayamadım :) Bu yüzden tekrar yazayım, çift çizgi/eksi işareti hatası devam ediyor.--RapsarEfendim? 18.04, 22 Haziran 2018 (UTC)