Kullanıcı mesaj:Mskyrider

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
12th International Congress on bird Preservation Stamp.JPG

Doğuş Otomotiv[kaynağı değiştir]

Merhabalar,

Doğuş Otomotiv sayfasında bazı güncellemeler gerçekleştirdik. Ancak kontrol edilerek sayfanın güncellenmesi gerçekleştirilmedi. Ayrıca sayfada kullanılacak logonun da değişmesi gerekiyor. Logoyu da sizinle paylaşıyorum. Bu konuyla ilgili bize yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ediyorum.

Doğuş Otomotiv Logo Dogussm (mesaj) 10:40, 18 Ocak 2017 (UTC)

Tekrar merhaba, sanırım logo konusunda da gerekli düzenlemeleri gerçekleştirdim ancak onaylanması gerekiyor. Doğru şekilde değişiklileri gerçekleştirmemize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Dogussm (mesaj) 08:08, 19 Ocak 2017 (UTC)

Kategori:Doğuş Otomotiv

Koruma[kaynağı değiştir]

Merhaba Mskyrider. Şurada korumaya rağmen vandalizm nasıl oluyor, normal mi?Vikiçizer (mesaj) 20:09, 1 Ocak 2017 (UTC)

 • merhaba Vikiçizer ben de aynı anda aynı şeyi anlamaya çalışıyordum. Şu ana kadar anlayamadım. Superyetkin bu konuya bakabilir misin ? --Mskyrider ileti 20:11, 1 Ocak 2017 (UTC)

yine aynı mesele..[kaynağı değiştir]

şu katkılara bi göz atar mısın. dediğin gerçek olacak yakında, vikipedi'nin tamamı projeye dahil olmak üzere. --kibele 20:53, 2 Ocak 2017 (UTC)

Sürüm gizleme[kaynağı değiştir]

Selam Mskyrider, hazır aktif bir hizmetli görmüşken yardımını almak istiyorum. Kişisel bilgi içeren bu ve bu sürümü gizlersen çok memnun olurum. Sevgiler.--MerhabaNe yapabilirim? 07:19, 5 Ocak 2017 (UTC)

Temizleme[kaynağı değiştir]

Selamlar. Şu maddede her bir oyuncu için hem ayrı ayrı şablonlar oluşturulmuş hem de hatalı biçimde bunlara adil kullanım resimleri eklenmiş. Hem şablonların hem dosyaların silinmesi gerekmekte. Tek tek sil şablonu eklemektense direkt mesaj atayım dedim :) Kolay gelsin.--RapsarEfendim? 21:13, 6 Ocak 2017 (UTC)

 • Rapsar İstek yapıldı Yapıldı --Mskyrider ileti 21:37, 6 Ocak 2017 (UTC)
 • Bir de artık kullanımda olmayan şu, şu ve şu şablonları silebilir misin? Tam koruma altında olduklarından sil şablonu ekleyemedim. Tamamı için teşekkürler.--RapsarEfendim? 18:00, 7 Ocak 2017 (UTC)
 • Rapsar 1 ve 2 yi sildim, 3 1 ile aynı, farklı bir 3. şablon var mı? --Mskyrider ileti 18:04, 7 Ocak 2017 (UTC)
Yokmuş :) Teşekkürler.--RapsarEfendim? 18:05, 7 Ocak 2017 (UTC)
 • Şurada MM kapakları ve Bleach kapakları var kullanılmayan. Kullanılacak maddeleri de yok. Tek tek sil şablonu eklemek zaman kaybı olacak, silebilir misin? Teşekkürler şimdiden.--RapsarEfendim? 11:23, 9 Ocak 2017 (UTC)
 • İstek yapıldı Yapıldı --Mskyrider ileti 14:59, 9 Ocak 2017 (UTC)

Sürüm gizleme[kaynağı değiştir]

Selam @Mskyrider, kullanıcı ve mesaj sayfamdaki vandilizmli değişiklikleri gizler misiniz? Ayrıca sayfalarımdaki vandalizmi yapan kullanıcın eklediği sayfalrında kaldırılması gerekli sanırsam --By erdo can • msj 14:38, 9 Ocak 2017 (UTC)

gizleme[kaynağı değiştir]

selam, şu sürümü gizleyip kullanıcıyı bilgilendirebilir misin.. korkarım bu tahrik/provoke edilme yorumu alışkanlık olmuş. bana ve başka kullanıcılara yaptığı benzer yorumların karşılık bulmaması devam edilmesine yol açıyor. --kibele 16:52, 11 Ocak 2017 (UTC)

yanlış anlaşmışız. sürümün değil sağdaki değişiklik özetinin gizlenmesi gerekiyor. --kibele 09:51, 12 Ocak 2017 (UTC)
 • kibele, evet "şu sürümü gizleyip" deyince Muratero'ya attığın mesajı geri almak istiyorsun diye anladım.--Mskyrider ileti 09:54, 12 Ocak 2017 (UTC)
 • cümleyi çıkartıp, gizlemeyi yaptım. --Mskyrider ileti 10:01, 12 Ocak 2017 (UTC)
hâlâ benim sürümüm gizlenmiş durumda ve takipli tahrikli cümle orada duruyor. :( --kibele 14:56, 12 Ocak 2017 (UTC)

Hedef gösterme[kaynağı değiştir]

Hizmetli bir arkadaşımız Bağlıca, Çat sayfasını düzenledi. Benzer şekilde bende Başköy, Çat sayfasında düzenleme yaptım. Ancak burada hedef gösterilerek sanki ben tek başıma karar alıp değişiklikler yapıyormuşum gibi yönlendirme yapılmakta olup, şahsıma taraflı ve maksatlı değişiklik yapıyormuşum suçlamasında bulunuyor. Beni hedef gösteren bu davranışla ilgili gerekli uyarı da bulunarak suçlayıcı ifadelerin bulunduğu kısmı siler misiniz?--Muratero 17:56, 12 Ocak 2017 (UTC)

ermenilerin kurduğu bilgisini silip 'köyde sadece Müslümanlar yaşamaktaydı' diye içerik eklemenin adı vikipedide taraflı değişiklik yapmaktır ki görüldüğü gibi tek başına yapılmıştır. hedef olan kişiler değil bu tür değişikliklerdir. --kibele 18:09, 12 Ocak 2017 (UTC)

Siz beni şikayet ettiğinizde ben nezaketen size böyle saldırgan bir üslupla cevap yazmadım. Yerleşimi Ermenilerin kurduğuyla ilgili bilgi yok. Sanki bu topraklarda Ermenilerden önce insanlar yokmuş gibi niye laf ediyorunuz. Kaynaklandırın hadi. Son yıllarda önüne gelenin katkıda bulunduğu nişanyanmap' te bile köyü (http://nisanyanmap.com/?yer=12854&haritasi=ba%C5%9Fk%C3%B6y) Ermeniler kurmuştur denmezken siz bana bu suçlamalarlasaldıramazsınız. Ben kaynaklı bir bilgi ekledim. osmanlı kaynaklarına göre 1533 yılında köyde müslümanlar yaşıyormuş. Burada sizi rahatsız eden neyse o benim sorunum değil.--Muratero 18:19, 12 Ocak 2017 (UTC)

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey[kaynağı değiştir]

 1. ^ This survey is primarily meant to get feedback on the Wikimedia Foundation's current work, not long-term strategy.
 2. ^ Legal stuff: No purchase necessary. Must be the age of majority to participate. Sponsored by the Wikimedia Foundation located at 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Ends January 31, 2017. Void where prohibited. Click here for contest rules.

Özel:Katkılar/185.134.120.184[kaynağı değiştir]

Oluşturduğu sayfaları silip, engeli de kendi mesaj sayfasını değiştiremeyecek şekilde değiştirebilir misiniz? --Selahattin ilhan (mesaj) 13:08, 18 Ocak 2017 (UTC)

Sayfam neden silindi?[kaynağı değiştir]

Merhaba Mskyrider. Yeni alfabe olan Riverce için açtığım sayfayı neden sildiniz? Kötü bir şey bile paylaşmadım --Yunylsa (mesaj) 20:34, 18 Ocak 2017 (UTC)

Silinen madde için TEŞEKKÜR :))[kaynağı değiştir]

"Erlang" ile ilgili madde tamamen yarım kaldı. İlgilenip sildiginiz için teşekkür ederim. En kısa zamanda kurallara uygun tamamlarım umarım :) iyi şanslar Gkmedia (mesaj) 00:16, 20 Ocak 2017 (UTC)

Beyaz liste[kaynağı değiştir]

Selamlar. Şöyle bir içerik ekleyen arkadaşımızın BL'de olması uygun değil gibi sanki? Kolay gelsin.--RapsarEfendim? 09:41, 22 Ocak 2017 (UTC)

Vincent van Gogh'un sağlığı silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Vincent van Gogh'un sağlığı) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Vincent van Gogh'un sağlığı sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--Ahmet Turhan (mesaj) 11:21, 22 Ocak 2017 (UTC)

Silinecek sayfalar[kaynağı değiştir]

{{Japon bölüm listesi}} ve {{Japanese episode list}} şablonlarına bir el atabilir misiniz? Şablon:Japon bölüm listesi/belge sayfasını da tabi, teşekkürler. :) ~ HastaLaVi2 (mesaj) 11:11, 23 Ocak 2017 (UTC)

silinme tartışması[kaynağı değiştir]

selam, Şablon tartışma:Bilgi kutusuz, şablonun silinmesine ilişkin tartışma içermesi nedeniyle geri getirilmeli diye düşünüyorum. --kibele 13:39, 30 Ocak 2017 (UTC)

VikiProje Azerbaycan Şubat ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
Flag of Azerbaijan.svg
Azerbaycan Ayın İşbirliği Daveti

Flag-map of Azerbaijan.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Azerbaycan ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Azerbaycan projesi kapsamında her ay tekrarlanan Azerbaycan İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayki proje, Azerbaycan sineması maddelerinin oluşturulması olarak belirlenmiştir. Hedef 50 madde oluşturmaktır

Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler! --MediaWiki message delivery (mesaj) 09:00, 1 Şubat 2017 (UTC)

https://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=Vikipedi:K%C3%B6y_%C3%A7e%C5%9Fmesi_(ilginize)&curid=106614&diff=18121712&oldid=18121710[kaynağı değiştir]

 • Burada bana karşı sarfettiğiniz otorite sahibi adam edası lafınızı nezâketsiz buluyor ve bana karşı yapılmış kişisel saldırı olarak yorumluyorum. Lütfen lafınız geri alınız. --Mskyrider ileti 13:34, 1 Şubat 2017 (UTC)
Selamlar @Mskyrider, o ifadeyi hemen üst altbaşlıkta yer alan Mukaddime'nin aynı konudaki ifadesini kopyalayarak bir ironi ile oraya yazdım. Siz de benzer ifadeler yazdığınız, ve tartışılıp karara varılmış gibi ifadeler kullandığınız için, Mukaddime'nin aynı ifadelerinin vuku bulduğunu ifade ettim, hepsi bu. Durum kişisel bir ifade değil (zaten ifadeler benim değil), bir durum tespiti. Kullanıcıların duyurularını böyle alelade tartışılıp karara bağlanmadan kaldırmak bu tür tartışmalara yol açar. --Ahmet Turhan (mesaj) 13:56, 1 Şubat 2017 (UTC)
Ahmet Turhan, Mukaddime'nin ifadesini ironi diyerek benim için kullanmanızı nezâketsiz buluyorum ve bunu kişisel saldırı olarak algıladığımı tekrar ifade ediyorum. Lütfen lafınızı geri alınız. --Mskyrider ileti 14:02, 1 Şubat 2017 (UTC)
Kırıldığınız ve size saldırı olarak algıladığınız için afedersiniz, amacım bu değildi elbet, fakat kusurlu bir hareket olan duyuruların/yada kullanıcı mesajlarının böylece silinmesi konusunda ben de halen aynı şeyi düşündüğüm gibi aynı zamanda bu hareket dolayısıyla kırıldığımı ifade etmeliyim. Çünkü kısa süre önce bu ifadeye neden olan kusurlu hareketin aynısını şu an siz de yaptınız. Kişisel anlaşmazlık değil, ve asla olmamalı da, burada bir davranış tutumu ve Vikipedi'yi ilgilendiren bir durumun varlığı söz konusu. Vikipedi duyurularının böylece kaldırılacağına dair otorite veya kural nerededir? --Ahmet Turhan (mesaj) 14:11, 1 Şubat 2017 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

GLAM Barnstar-van Gogh.png Van Gogh Yıldızı
Van Gogh maddeleri üzerinde yaptığınız katkılardan dolayı... Ryan O'Reily (mesaj) 05:54, 10 Şubat 2017 (UTC)

Merhabalar[kaynağı değiştir]

Sayın Mskyrider, hakaret içeren bir mesajı size bildirme zorunluluğu hissettim, aynı tutumu e-posta yoluyla bana da gösterdi. Rica ediyorum ilgilenin. Saygılarımla... --Ryan O'Reily (mesaj) 20:03, 16 Şubat 2017 (UTC)

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey[kaynağı değiştir]

(Sorry for writing in English)

Türkiye-YPG çatışmaları[kaynağı değiştir]

Merhaba Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Türkiye-YPG çatışmaları tartışma sürerken ve yorumlar ve oylamalar çok az iken neden tartışmayı kapattığınızı sormak ve değişikliğinizi geri almanızı beklemekteyim.--Çakırmsj 21:31, 23 Şubat 2017 (UTC)

@Çakır. Çatışmalar yaşanıyor. Kısa kısa olsa da çatışmalar var. Maddeyi okuduğum kadarıyla bir yanlışlıkta göremedim açıkçası. Nerelerde yanlışlık olduğunu söylerseniz daha aydınlatıcı olur veya madde kaldıysa yanlış gördüğünüz yerleri düzeltmek için kaynaklı girişler yapabilirsiniz. Yine de bu madde silinse bile, kısa süre içinde yeniden açacağız. Gidişat onu gösteriyor. Biraz araya girmiş gibi oldum ama görüşümü belirtmek istedim. İyi çalışmalar. --Tuğkan (mesaj) 22:07, 23 Şubat 2017 (UTC)
 • @Çakır, maddenin silinmesi için öne sürdüğünüz gerekçelerin hepsi madde içinde değişiklik yapılarak düzeltilebilecek gerekçeler ayrıca maddenin tartışma sayfasında da içerik ile ilgili yorumlara devam edebilirsiniz. --Mskyrider ileti 05:10, 24 Şubat 2017 (UTC)

Görkem Sala[kaynağı değiştir]

Silinmeye aday sayfalarda oylama yapılırken sayfa silme oluyor mu? [...] Sayfa silinmeye aday eklenmiş sen ne diye siliyorsun oylama sonucu silinirse silinir kalırsa kalır. Yaptığın uymaz hiç bir yere o zaman tüm silinmeye aday sayfaları sil. [...] OmerFarukDemir ileti 2 Mart 2017, 14:21 (UTC)

H.G. Wells'in eserleri silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (H.G. Wells'in eserleri) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/H.G. Wells'in eserleri sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--HastaLaVi2 (mesaj) 11:52, 4 Mart 2017 (UTC)

Overview #2 of updates on Wikimedia movement strategy process[kaynağı değiştir]

Note: Apologies for cross-posting and sending in English. This message is available for translation on Meta-Wiki.

As we mentioned last month, the Wikimedia movement is beginning a movement-wide strategy discussion, a process which will run throughout 2017. This movement strategy discussion will focus on the future of our movement: where we want to go together, and what we want to achieve.

Regular updates are being sent to the Wikimedia-l mailing list, and posted on Meta-Wiki. Each month, we are sending overviews of these updates to this page as well. Sign up to receive future announcements and monthly highlights of strategy updates on your user talk page.

Here is a overview of the updates that have been sent since our message last month:

More information about the movement strategy is available on the Meta-Wiki 2017 Wikimedia movement strategy portal.

Posted by MediaWiki message delivery on behalf of the Wikimedia Foundation, 19:43, 9 Mart 2017 (UTC) • Lütfen kendi dilinize çevirmeye yardım edin.Get help

We invite you to join the movement strategy conversation (now through April 15)[kaynağı değiştir]

05:02, 18 Mart 2017 (UTC)

Lafayette[kaynağı değiştir]

Merhaba Mskyrider. Marquis de Lafayette maddesiyle ilgili iki sorum olacak: 1. Maddeyi Mirada zamanında bu adla açmış. İng. Vikipedide maddenin adı, Gilbert du Motier, Marquis de Lafayette. Sence buradaki adlandırma nasıl olmalı? 2. İkinci paragrafta "He again sailed to America in 1780, and was given senior positions in the Continental Army" cümlesindeki "senior positions" kısmının çevirisinden emin olamadım. Cümleyi kontrol edip hatalıysa düzeltebilir misin? (Çevirdiğim cümle "1780'de deniz yoluyla" diye başlıyor.) Gözüne çarpan başka hatalarım olursa onları da düzeltmen harika olur. Şimdiden teşekkürler. --Yabancım 08:53, 1 Nisan 2017 (UTC)

 • Merhaba @Yabancı, bence maddenin adını Gilbert du Motier de La Fayette olarak değiştirebiliriz, aslında yalnızca Lafayette demek bile yeterli olabilir ama ünvanı ya da kısa adını kullanmaya gerek yok bence. Çevirin bence yanlış değil, Lafayette Virginia'da bulunan birliklerin komutanlığına getirildiği için üst düzey rütbe sayılır. O zamanlar Amerika'ya denizden başka ulaşım yolu olmadığı için özel olarak söylemeye gerek olmasa da Fransızca vikiden de yararlanarak şöyle bir cümle ile de değiştirebiliriz: "Hermione fırkateyni ile 1780'de Amerika'ya dönen Lafayette George Washington tarafından Virgina birliklerinin başına geçirildi." Kolay gelsin. Bu arada maddeyi daha sonra gözden geçireceğim daha detaylı. --Mskyrider ileti 11:53, 1 Nisan 2017 (UTC)

Şablon[kaynağı değiştir]

Hay yaşa! :) --Yabancım 12:31, 16 Nisan 2017 (UTC)

Umarım öyle olur ve bu kapsamda SM'lerin devamı gelir. --Yabancım 12:44, 16 Nisan 2017 (UTC)

Kalıcı bağlantı sorunu: Fil[kaynağı değiştir]

Merhaba, ilgili maddedeki değişikliginizi kalıcı bağlantı sorunlu olduğu için reddettim. TDK sitesinde arama formlarını kullandıktan sonra gelen sonuç link ile ulaşılamaz olabiliyor, değişikliğinizde de bu sorun vardı. Dilerseniz çalışan bir bağlantı kullanarak ya da basılı bir esere âtıfta bulunarak yeniden ekleyebilirsiniz. Teşekkürler. --[evolutionoftheuniverse] @trwiki 20:50, 6 Mayıs 2017 (UTC)

Rica[kaynağı değiştir]

Merhaba Mskyrider. Virginia Eliza Clemm Poe'yu çalışma tamamlandığında SMA yapmayı düşünüyorum. Ancak şu kısımdaki şiiri çeviremedim. Kolay olmadığını biliyorum ama acaba sen çevirebilir misin? Şimdiden teşekkürler. --Yabancım 17:43, 9 Mayıs 2017 (UTC)

Birkaç kitap[kaynağı değiştir]

Selamlar. Elimde şu, şu, şu ve şu kitap var. Tamamı İspanyolca ama. Kaynak olarak kullanabileceğiniz, işime yarar diyeceğiniz var mı arasında? E-posta atabilirim öyle dediğiniz varsa.--RapsarEfendim? 19:28, 11 Mayıs 2017 (UTC)

 • @Rapsar düşündüğün için teşekkürler. Şimdilik gereksinim duymuyorum. --Mskyrider ileti 05:37, 12 Mayıs 2017 (UTC)

Mavrikant Bot[kaynağı değiştir]

Sorun daha fazla büyümeden farkedip engellemen iyi olmuş. Sorunlu sayfaları tespit edip elle düzeltiyorum. Program şuan kapalı. Diğer işlemler için hesabın engellini kaldırman lazım. --Mavrikantmsj 12:25, 14 Mayıs 2017 (UTC)

Toplam 1198 değişlik yapılmış. Bunlardan 26 tanesi(8 farklı sayfa) hatalı çıktı. Hepsini geri aldım. --Mavrikantmsj 13:16, 14 Mayıs 2017 (UTC)
Çift eklenen şablonu tespit edip geri aldım ama Alakarga gibi alakasız sayfalara neden şablon eklendiğini henüz çözemedim. O yüzden programı şimdilik çalıştırmıyorum. Alakasız olanları kendim kontrol edip elle çıkartıcağım. --Mavrikantmsj 14:45, 14 Mayıs 2017 (UTC)
 • Bu hesap üzeriden tek bir bot çalışmıyor. Günün maddesi, bekleyen değişlikler vs.. bunların birkaçı. Diğer botların çalışması ve hatalı sayfaları geriye doğru kontrol edip çıkarmam için engeli kaldırman lazım. Sorunun kaynağına ilişkin birkaç fikrim var ama şimdilik bunların hiçbir önemi yok. --Mavrikantmsj 15:13, 14 Mayıs 2017 (UTC)
 • Sorunun kaynağı alfanümerik olmayan karakterler. Her türlü engellemelerine rağmen bozulan sayfaları kendi hesabım üzerinden normalde olması gerekenin 2-3 katı zaman harcayarak düzelttim. Çok teşekkürler. Çok iyi bir hizmetli ve bürokratsın. Vikipedi'nin senin gibi zeki ve anlayışlı insanlara daha çok ihtiyacı var. --Mavrikantmsj 17:40, 14 Mayıs 2017 (UTC)

İş Birliği Projesi[kaynağı değiştir]

Selamlar. Vincent van Gogh tabloları maddelerinin oluşturulması konulu bu haftanın İş Birliği Projesi ilginizi çekebilir :)--RapsarEfendim? 00:27, 16 Mayıs 2017 (UTC)

Bir de elinizde Türkçe kaynak varsa tablo isimlerinin Türkçe kaarşılıklarını yazıp, hatta maddelerde de bu karşılıklar için kaynak ekleyebilir misiniz?--RapsarEfendim? 01:01, 16 Mayıs 2017 (UTC)
 • Elimdeki yazılı ve çevrimiçi kaynaklarda aynı resmin farklı adlandırmaları mevcut. Bazıları daha yaygın bazıları ise değil. Bazılarının ise Türkçesini bulamadım. --Mskyrider ileti 04:21, 16 Mayıs 2017 (UTC)

Join the next cycle of Wikimedia movement strategy discussions (underway until June 12)[kaynağı değiştir]

19:30, 16 Mayıs 2017 (UTC)

Silinmiş içerik[kaynağı değiştir]

Şu sayfanın içeriğini bana gönderebilir misiniz? Eldarion 1 aydır aktif değilmiş. İçerik şair Metin Demirtaş hakkında ise kayda değer olduğunu kaynaklar ile ispatlayabilirim. --Selahattin ilhan (mesaj) 06:43, 2 Haziran 2017 (UTC)

İş Birliği Projesi[kaynağı değiştir]

Selamlar. Önümüzdeki haftanın İş Birliği Projesi olarak Edgar Allan Poe'nun hikâyelerini koymayı düşünüyorum da. Şablonu yeniledim ama bu hikâyelerin Türkçe karşılıklarının kullanılması lazım orada. Sizde kaynak vardır, bu hikâyeleri ve hatta mümkünse diğer bağlantıları da Türkçeleştirebilir misiniz? Bir de biyoloji alanında bir proje koyacaktım ama hangisi daha faydalı sonuç verir kestiremedim. Şöyle tür listesi falan varsa güzel olacaktır.--RapsarEfendim? 17:10, 19 Temmuz 2017 (UTC)

 • merhaba Rapsar, maalesef coğrafi konumum nedeniyle basılı kaynaklara erişimim kısıtlı şu anda. @Yabancı'da belki vardır diye umuyorum. Biyoloji tür listesi için bir bakınayım haber veririm. --Mskyrider ileti 04:25, 20 Temmuz 2017 (UTC)
 • Şurada kitabın içindekileri listelemişler, bu kaynak kullanılabilir. --Mskyrider ileti 04:29, 20 Temmuz 2017 (UTC)
 • biyoloji türleri için şu iki şablona Sansargiller ve Kokarcagiller bakabilirsin. Zamanında Türkçe kaynaklardan yararlanarak oluşturmuştum. Latince olan türler benim Türkçe kaynaklarda bulamadıklarım. Eğer projeye seçersen İngilizcesinden çeviri yoluyla adlarını koymalarına dikkat etmek gerekli. Bu Latince türlere Türkçe adına kaynak istemek gerek yoksa Latince bırakmalı. --Mskyrider ileti 04:40, 20 Temmuz 2017 (UTC)
Poe şablonunun %90'lık kısmını Türkçeleştirdim ama birkaç tane eser kaldı karşılıklarını bulamadığım. Şiirlere ise hiç dokunmadım. SM'ile sonuçlanacak bir biyoloji listesi yoksa bu ikisinden birini alırım.--RapsarEfendim? 23:09, 20 Temmuz 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset Ağustos 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Ağustos 2017'nin işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine yapılacak katkı ile Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine yapılacak katkı ile C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 500, (b) kısmı için 25 madde, (c) kısmı için 10 maddedir.

MediaWiki message delivery(mesaj) 22:32, 31 Temmuz 2017 (UTC)

VikiProje Azerbaycan Ağustos ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
Flag of Azerbaijan.svg
Azerbaycan Ayın İşbirliği Daveti

Flag-map of Azerbaijan.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Azerbaycan ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Azerbaycan projesi kapsamında her ay tekrarlanan Azerbaycan İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu en:Category:Azerbaijani women kategorisinin ve alt kategorilerinde bulunan Trwikide olmayan maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir. Hedef 20 madde oluştumaktır.

Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler! --MediaWiki message delivery (mesaj) 10:25, 3 Ağustos 2017 (UTC)

en:Category:Azerbaijani women kategorisinin ve alt kategorilerinde bulunan Trwikide olmayan maddelerin oluşturulması konulu VikiProje Azerbaycan Ağustos ayı işbirliği Projesinde Son 17 gün[kaynağı değiştir]
Flag of Azerbaijan.svg
Azerbaycan Ayın İşbirliği Daveti

Flag-map of Azerbaijan.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Azerbaycan ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Azerbaycan projesi kapsamında her ay tekrarlanan Azerbaycan İşbirliği Projesinde son 17 kaldı. Proje sonlanmadan sizde katılın!

Bu ayın proje konusu en:Category:Azerbaijani women kategorisinin ve alt kategorilerinde bulunan Trwikide olmayan maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir. Hedef 20 madde oluştumaktır.

Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 21:37, 13 Ağustos 2017 (UTC)

VikiProje Azerbaycan Eylül ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
Flag of Azerbaijan.svg
Azerbaycan Ayın İşbirliği Daveti

Flag-map of Azerbaijan.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Azerbaycan ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Azerbaycan projesi kapsamında her ay tekrarlanan Azerbaycan İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Vikiproje Azerbaycan bilinmeyen-önemli değerlendirilmemiş-sınıf sayfalar kategorisindeki değerlendirilmemiş maddelerin değerlendirilmesi olarak belirlenmiştir. Hedef 500 şablonun düzenlenmesidir.

Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 10:24, 31 Ağustos 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset Eylül 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Eylül 2017'nin işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 300, (b) kısmı için 20 madde, (c) kısmı için 10 maddedir.

MediaWiki message delivery(mesaj) 11:35, 6 Eylül 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset Ekim 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Ekim 2017'nin işbirliği, aşağıdaki 4 şablonun "kırmızı bağlantılı" maddelerinin açılmasıdır.
Şablon:Çift meclisli ulusal yasama organları, Şablon:Tek meclisli ulusal yasama organları, Şablon:Ulusal alt meclisler, Şablon:Ulusal üst meclisler

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedef: Eksik 350 maddeden 100 adedinin açılması.

Siyaset alanına odaklanan işbirliği projelerinin bu dönemkine siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli.

Herkese verimli çalışmalar dilerim.

VikiProje Siyaset Kasım 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Kasım 2017'nin işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 50, (b) kısmı için 10 madde, (c) kısmı için 5 maddedir.

MediaWiki message delivery(mesaj) 21:13, 2 Kasım 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset Aralık 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Aralık 2017'nin işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 50, (b) kısmı için 10 madde, (c) kısmı için 3 maddedir.

--MediaWiki message delivery(mesaj) 12:20, 1 Aralık 2017 (UTC)

Madde açma önerisi[kaynağı değiştir]

Selamlar. Bu madde kapsamındaki alanlarla ilgili olduğuna daha önce rastlamıştım. Jozef Stalin'in yükselişi maddesini oluşturma niyetim vardı ama Rise of Joseph Stalin maddesinden çevirme işi epey uzun sürecek gibi. Şuradaki maddelerle uğraşıyordum, bu maddenin senin tarafından oluşturulup güzel bir hale getirilebileceğini düşünüyorum. --Ahmet Turhan (mesaj) 16:23, 13 Aralık 2017 (UTC)