Kullanıcı mesaj:Chansey

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Galatasaray (futbol takımı)
Arşivime Ulaşmak İsterseniz Tıklayınız. Son Arşivleme: 17.01.2017
HS Loglarım Burada
Toplu Mesaj Sayfam

Merhabalar[kaynağı değiştir]

Mesaj sayfama kolay gelsin yazdığınızı gördüm. Superyetkin'e bıraktığım mesajla mı alakalıdır ? Eğer onunla alakalıysa sorunum çözülmedi bildirmek isterim.Bu imzasız yazı hfeminoglu (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Merhaba @Hfeminoglu. Merhaba mesajı faydalı bilgiler içeren, her yeni kullanıcımızın incelemesi gereken bir şablon. Ben size son olarak imza atmanızla ilgili bir bilgi şablonu gönderdim. Mesaj sayfanızda da bulunan buradaki linki incelerseniz, silinen sayfa ile ilgili soru işaretleriniz gidecektir. Kolay gelsin. chanseyMesajYaz 15:04, 3 Ocak 2018 (UTC)

Yanlış anlamışım. Bilgilendirme için teşekkürler. İyi çalışmalar @Chansey.

@Chansey Attığınız linke girdim gözden geçirdim. Fakat konu hakkında Superyetkin adlı yetkili bana bilgilendirme yapmıştı. Asıl sorunum şu ki, tarafsız bakış açısıyla sayfayı girmek adına çalışıyorum fakat sayfaya logo yüklemeyi denediğimde sayfanın korumalı olduğu ibaresi çıkıyor. Yardımcı olma şansınız var mı ?--Hfeminoglu (mesaj) 15:11, 3 Ocak 2018 (UTC)

Hangi sayfa olduğunu tam olarak yazarsanız, yardım edebilirim @Hfeminoglu. chanseyMesajYaz 15:13, 3 Ocak 2018 (UTC)

"Eofis" başlıklı geçmişte silinen sayfa.Şimdiden teşekkürler @Chansey--Hfeminoglu (mesaj) 15:15, 3 Ocak 2018 (UTC)

Başlık için herhangi bir koruma söz konusu değil @Hfeminoglu. Madde oluşturulabilir. Ama şunu hatırlatmayı önemli görüyorum, bu tip maddeleri açarken öncelikle VP:TELİF, VP:REKLAM ve VP:ŞİRKET incelemenizi, müteakben VP:KG esasları doğrultusunda oluşturmanızı rica ederim. Aksi halde içerik yeniden silinecektir. Kolay gelsin. chanseyMesajYaz 15:19, 3 Ocak 2018 (UTC)

@Chansey Kusura bakmayın, meşgul ediyorum fakat sorun hala mevcut. Şirket bilgi kutusuna logoyu eklemek adına çalışıyorum fakat sanırım bir şeyleri yanlış yapıyorum. Nasıl yapacağıma dair tam bi kaynak bulamadım. Nasıl çözüme ulaşabilirim ?--Hfeminoglu (mesaj) 15:23, 3 Ocak 2018 (UTC)

İş biraz karışık hal aldı @Hfeminoglu :) Adil kullanım ve logolarla ilgili bu bölümleri incelemelisiniz. Devamında dosyanızı uygun şekilde buradan yükleyip (uygun yüklemezseniz silinebilir) ilgili şablondaki logo kısmına tam ismini (örneğin Chansey.jpg) yazmanız yeterlidir. Biraz daha devam edersek tüm politika bağlantılarını burada yazmış olacağız :) Kolay gelsin. chanseyMesajYaz 15:29, 3 Ocak 2018 (UTC)

Acemiliğime verin, öğrenmek zaman alıyor :) @Chansey ilgiliniz için teşekkürler.--Hfeminoglu (mesaj) 15:31, 3 Ocak 2018 (UTC)

Herkes böyle başlar @Hfeminoglu, estagfurullah :) Kolay gelsin. chanseyMesajYaz 15:33, 3 Ocak 2018 (UTC)

KG[kaynağı değiştir]

Selam Rapsar, aktif gördüğüm için sana da yazayım dedim.. Bu kaynakla özellikle yerleşim birimlerinin tarihçe kısmına girdiler yapılmakta. Bu site IMDb gibi bişey? KG aykırı ve güvenilir değil. Katkıları zaten takip etmişsindir. Birde senin kanaatini alayım... chanseyMesajYaz 08:08, 11 Ocak 2018 (UTC)

Selam. Aynen, doğrudur.--RapsarEfendim? 08:12, 11 Ocak 2018 (UTC)

++[kaynağı değiştir]

  • Normalde Bakur sayfasının tartışmasına yazacaktım ama oradaki mevzu çok lüzumsuz uzadı o sebeple hem oradaki tartışmanın sonlanması hem de meseleyi daha sağlıklı konuşma açısından @Maurice Flesier'ın ve senin affına sığınarak buraya yazayım dedim. Chansey, oradaki yazdığınıza cevaben; niyetlerde anlaşabilirsek maddelerde de anlaşırız zaten. Esas olarak maddelerde anlaşmak daha kolay bana kalırsa. Zira burada her ne yapılırsa yapılsın, geçmiş tartışmalardan vs kaynaklı hem eksiyle yaklaşıyoruz. Bunu elimden geldiğince yapmamaya çalışıyorum ben. Flesier'da öyledir eminim ki ama bir noktadan sonra kopuyor işler. Bütün mesele o noktada. Nasıl aşarız bilmiyorum bu durumu ama aşarız elbet. Ben ciddi ciddi aşmak istiyorum bu meseleyi. Misal Bakur'da vikipedideki en lüzumsuz, en saçma tartışmayı yaptık. Flesier'ın son yazdığından "eleştiri" vs.'nin olumsuz anlaşılacağından kaynaklı bir tartışma yaptığımızın düşünülmüş olduğu gördüm. Burada bahsettiğim "niyet" tam olarak bu işte. Bunu açıklamakla uğraşmayacağım burada tabi. Tartışma alevlenmeye başladığı anda konuyu, oradaki niyetimi vs açıklayan bir mail atmıştım Flesier'a. Belki mailde niyetimi daha iyi anlatırım, o saçma tartışmayı da çok uzatmayız diye ama herhangi bir dönüş alamadım. Dönüş yapmak zorunda değil elbette ama sanırım orada da anlatamamışım kendimi ki uzamaya devam etti tartışma. Beni bilirsin Chansey, niyetlerimi ve kişiliğimi de az biraz çözmüşsündür. Vikiçizer'in sayfasında da belirtmiştim daha önce, Flesier da hatırlar. Şurada tartıştığımız kim varsa yüz yüze gelsek bu saçma tartışmaların goygoyunu yapacağız, iki lafın belini kıracağız çok rahat. Bu benim adıma böyle ve buradaki diğer kullanıcılara da hep bu mantıkla yaklaşmaya çalışıyorum. Umarım bir gün Maurice Flesier da sizin gibi benim niyetimi vs. anlayabilir ya da ben anlatabilirim. Bunu anlatmaya çalışmaktan vazgeçecek değilim. Bir gün mutlaka anlaşırız elbet. Mesele kendi yaşamlarımızda baktığımız pencereler değil, vikipedi olursa da bunu çok rahat aşarız bence. :) --Pragdonmesaj 08:55, 11 Ocak 2018 (UTC)
Burada anahtar kelime Önyargı ve bu önyargı sadece Flesier'le senin aranda olacak kadar küçük değil. Sizin aranızdaki sorunu şimdi tatlıya bağlarız:) Sorun genelde ve uadsınılmayacak derecede büyük. Kibir, çok bilmişlik, öfke ve hatta nefrete varan söylemler var. Sen, Flesier veya başkası değişen yoğunlukta hep bunu yaşıyoruz. Ruh halimize göre ben dahil herkes olmadık cümleler sarfediyor; bunu sende yapıyorsun, Flesier'de. Ne gerek var? Evveliyatında da belirttim; buradaki gömlek Vikipedi gömleği, dışarda Sultan Süleyman'da olsan burada o kaftanı çıkartıp Vikipedi gömleğini giyeceksin. Bunun ortak yolunu şahsi fikirlerimize göre bulamayız. Araya kibir de girerse iyice işin içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Tüm bu tartışmalar sade ve sadece dinirlenmekten ve zaman kaybından başka işe yaramıyor. İkinizinde niyetinin iyi olduğuna adım gibi eminim; ikinizi de biliyorum. Ah bir de siz birbirinizden emin olsanız? chanseyMesajYaz 11:18, 11 Ocak 2018 (UTC)

Güvenilirlik[kaynağı değiştir]

Sevan Nisanyan ilm dunyasinda cok itibar edilen munevver bi Ermenidir. Senin ne tahsilin var ki? 🤣 https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Özel:MobileDiff/19448379 bunu duzeltmen lazim. Seni wikipedianin ust duzey yetkilisine bildiririm. Manaviko (mesaj) 10:57, 11 Ocak 2018 (UTC)

+[kaynağı değiştir]

Öncelikle mesajıma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim buraya ilk katıldığım zaman acemi olduğum için bazı hatalar yapmış olabilirim doğrudur.ancak bu yapmış olduğum hatalar tamamen yanlışlıkla olmuştur isteyerek değildir.ve benim sayfamdaki Vandalizm uyarı şablonları beni rahatsız ettiği için kaldırmışımdır bunun başka bir sebebi yoktu emin olunuz ve bana yardımcı olacağınızı umuyorum ve teşekkür ediyorum Balamir5 (mesaj) 15:00, 11 Ocak 2018 (UTC)

Bigli[kaynağı değiştir]

Merhaba, büyükelçilerin direkt kayda değer olduğuna dair bir karar alınmış sanırım. Bu karar nerede alındı öğrenebilir miyim?--Nushirevan11 19:38, 13 Ocak 2018 (UTC)

Valla ben almadım :) Hatta ve hatta tartışmaya katıldığımı da hatırlamıyorum @Nushirevan11. Belki @Sarv biliyordur. Daha evvelden @Vito Genovese’nin bahsettiğini hatırlıyorum; bir bakayım bulursam yazarım yine. chanseyMesajYaz 20:15, 13 Ocak 2018 (UTC)
Büyükelçilerin niçin kayda değer olduğuna mana veremedim. Yardımcı olursanız sevinirim.--Nushirevan11 20:21, 13 Ocak 2018 (UTC)
İlgili tartışma sayfasını arıyorum @Nushirevan11. chanseyMesajYaz 20:23, 13 Ocak 2018 (UTC)
Bağlantımda sorun var, sağlıklı giremiyorum Vikipedi’ye... chanseyMesajYaz 20:37, 13 Ocak 2018 (UTC)

Selam[kaynağı değiştir]

Merhaba. Politika teklifi sayfasına yazdıklarınızdan ötürü buraya yazma ihtiyacı hissettim. Öncelikle hangi madde olursa olsun, KD'liğinden şüphe duyulursa bu SAS'a taşınabilir. Bunda bir sorun göremiyorum. Ben kendi açtığınız maddelerin silinmesi hususunda endişelerinizi insani ve iyi niyetli karşılıyorum ama aşırı bir durum oluşursa bir VP:MM ihlali söz konusu olabilir. Saatlerce emek vermiş olduğunuz bir madde dahi olsa o sizin değil projenin bir parçasıdır. Bunu bir köşeye yazalım. Diğer hususta ise şikayet sayfasına konu olmanıza üzüldüğünüzü belirttiniz. Bunu da her ne kadar insani karşılasam da doğrusu gereksiz buluyorum. Bu kendinizi ifade etmeniz için de bir fırsattır. Daha önce de çeşitli mecrada belirtmiştim, şikayet edilmekten çekinmeyiniz; mühim olan politikalar doğrultusunda iş yapabilmektir. Bir ihlal söz konusu ise elbette gereği de yapılır. Şikayet sayfasına uğramayı pek sevmediğim için doğrusu içeriği hiç görmeden yorum yapıyorum, hatam varsa mazur görün. Son olarak büyükelçilerin KD'liği konusunda Nushirevan11 bana tartışmanın yerini sordu. O dönem, bunu araştırdığımı, yorumladığımı, devamında mutat yollarla Rapsar'la konuştuğumu ve bu husustaki SAS yorumumu ona göre yaptığımı anımsıyorum. Nerede yazdığını ise henüz bulamadığımı itiraf etmeliyim. Malum maalesef ki tek işimiz Vikipedi değil, unutabiliyoruz. Tüm bunları toplarsak size 24 saatlik bir VikiMola tavsiye ediliyorum. Her ne olursa olsun kendinizi üzmenize gerek yok, anlamı yok. Aynı gemide farklı dümen tutmaktan kaynaklı bir takım aksaklıklar var o kadar. Düzelecektir emin olun. Kolay gelsin :) chanseyMesajYaz 21:48, 14 Ocak 2018 (UTC)

Çok teşekkür ederim @Chansey teskin etmeye çalıştığınız için, sanırım bu ara bitirme tezimi de yetiştirmeye çalıştığım için fazlasıyla duygusalım o da etkiliyor olabilir beni. Haklısınız. Size de kolay gelsin :) SarvSarv 21:56, 15 Ocak 2018

Bilgilendirme[kaynağı değiştir]

Panorama of lake Baikal.jpg Bilgilendirme
Merhaba, öncelikle çok teşekkür ederim. Köksal Baba elimden gele bildiği kadar düzenleyeceğim ve sizlerinde yardımına çok ihtiyacım var.

Bu sayfaya göz atın! https://tr.wikipedia.org/wiki/Enes_Batur Bu sayfadakı gibi İçindekiler kısmını nereden ekleye bilirim? Elimden geleni yapmaya çalışıyorum, mesajınız için çok teşekkürler. Deviloffhell (mesaj) 12:28, 15 Ocak 2018 (UTC)

@Deviloffhell siz maddeyi ilgili kriterler doğrultusunda geliştirin, içindekiler önemli değil. chanseyMesajYaz 12:42, 15 Ocak 2018 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Spotify, iTunes gibi platform linklerini ekledim. Daha nasıl bilgiler ekleyebilirim?--Recepasan (mesaj) 14:41, 15 Ocak 2018 (UTC)

Selam @Recepasan. Bu konu hakkında kaynak gösterme ile ilgili yönergeyi inceleyebilirsiniz. chanseyMesajYaz 15:04, 15 Ocak 2018 (UTC)

Rütbeler[kaynağı değiştir]

Selamlar. Bu değişikliğiniz dolayısıyla yazıyorum. Sizce ilgili KHK ile statüsü değiştirilen jandarma teşkilatına mahsus uzman jandarma rütbesi bu şablonda olmalı mı? chanseyMesajYaz 11:19, 19 Ocak 2018 (UTC)

Hiç sormayın, benimde aklımdan yirmi defa geçti. Fakat Uzman jandarmaların özlük hakları maalesef hâlâ hem Devlet Memurları Kanunu hem de J.Gn.K.lığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Personel Yönetmeliği (Kanun tasarı aşamasında) uyarınca yürütülüyor. Yani çıkarılabilir de, çıkarılmayabilir de... Kolay gelsin. --İnceleme Elemanı (mesaj) 02:38, 20 Ocak 2018 (UTC)
Şablon isminde bir düzenlemeye gitmeli diye düşünüyorum. TSK ve J.Gn. Shl.Güv.K.lığı rütbeleri gibi birşey. Aslında böyle kalmasında da bir sorun yok ama %100 mükemmeliyeti arıyorum @İncelemeelemani :) chanseyMesajYaz 05:54, 20 Ocak 2018 (UTC)
Düşündüğünüz şekilde yapıldığında aynı rütbeler, eskisi gibi tekrar tekrar kullanılmış olacak. Ancak düzenlerseniz, görmek isterim. Kolay gelsin. --İnceleme Elemanı (mesaj) 06:26, 20 Ocak 2018 (UTC)

KD kaynak[kaynağı değiştir]

@Seksen iki yüz kırk beş buradan devam edelim, buradan @Rapsar kızıyor :) chanseyMesajYaz 21:53, 23 Ocak 2018 (UTC)

Kendisi de yorum yapıp güvenilir değil dedi diye oradan yazmıştım halbuki, neyse... Kütük kayıtları net bir şekilde işaretlenmiş oluyor, değiştirilmeleri söz konusu değil. Farklı kullanıcıların eklemeleri yapılmadan da bu siteyi kullanıyordum, izlenimim Nişanyan'ın notlarına dokunulmadığı ve diğerlerinin eklemelerinin gerekirse ayrı bir paragrafta ekleyene atıfta bulunarak verildiğidir. Tabii şimdi kesin kanıt veremem buna ama üslup farkı vs. gibi genel noktalardan gözlenebilir diye düşünüyorum. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 00:30, 26 Ocak 2018 (UTC)
Anladım, bilgilendirme için çok teşekkürler @Seksen iki yüz kırk beş. chanseyMesajYaz 05:02, 26 Ocak 2018 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Peace Barnstar Hires.png Diplomasi Yıldızı
Hakettiniz, sevgiler :) Ahmet Turhan (mesaj) 01:34, 24 Ocak 2018 (UTC)

@Ahmet Turhan teşekkür ederim. chanseyMesajYaz 05:18, 24 Ocak 2018 (UTC)


Aladdin Malikov[kaynağı değiştir]

Salam Marhaba

İkaz için teşekkürler. Kaydaları bilyorum. Son değişiklikleri kayıt ediyorum. Bu sehife Neden silinmeye aday? Rica Ediyorum. İyi çalışmalar.--Ələddin.Məlikov (mesaj) 10:04, 24 Ocak 2018 (UTC)

Tartışma sayfasında belirttim, teşekkürler. chanseyMesajYaz 14:50, 24 Ocak 2018 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]


Çok, çok özür dilerim gecikme için. Ben ödülleri gönderdim zannediyordum, ama göndermemişim. :( ~ Z (m) 15:15, 24 Ocak 2018 (UTC)

@HastaLaVi2 rica ederim hiç mühim değil. Teşekkür ederim. chanseyMesajYaz 15:26, 24 Ocak 2018 (UTC)

KET Bot Bildirim[kaynağı değiştir]

Merhaba. Yurttaş Tete S!ks!n Sizi..., siz bildirim yaptıktan sonra 5 gün geçmesine rağmen engellenmediği için sayfadan çıkartıldı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler. --KET Bot (mesaj) 15:32, 25 Ocak 2018 (UTC)