Kullanıcı mesaj:Chansey

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Galatasaray (futbol takımı)
Arşivime Ulaşmak İsterseniz Tıklayınız. Son Arşivleme:15.11.2020
Toplu Mesaj Sayfam


Mezarlık resmi için ne yapmalıyım[kaynağı değiştir]

Tuzla Mezarlığı resmi çektim kendi cihazımla nasıl yüklemem gerekiyor maddeye eklemek için yardımcı olurmusunuz sizi aktif gördüm yazıyım dedim...--Kostantin (mesaj) 08.59, 2 Kasım 2020 (UTC)--Kostantin (mesaj) 08.59, 2 Kasım 2020 (UTC)

Selamlar @Kostantinopolisli Kostantinopulos. Bu fotoğrafın ihtiyacı olan başkalarınca serbestçe kullanılabilmesi adına Commons'a yüklenmesi daha doğru olacaktır. Commons'ta bulunan yükleme sihirbazını kullanarak fotoğrafı yükleyebilirsiniz. Siz Commons'a yükleyin devamında maddeye eklerken yine yardımcı olurum. Kolay gelsin. chansey mesaj? 09.01, 2 Kasım 2020 (UTC)

Başlık değiştirme konusu hakkında[kaynağı değiştir]

Merhabalar bir sorum olacaktı bu sayfayı https://tr.wikipedia.org/wiki/Coffee_Talk_(video_game) çeviri yardımıyla oluşturdum lakin başlığı düzenlemeden yayınlamışım. Yayınladıktan sonra başlığı değiştiremedim, nasıl yapacağımı araştırdım ama yine bulamadım rica etsem nasıl yapacağımı açıklar mısınız? şimdiden teşekkürler :) Ali İhsan Koçoğlu7 (mesaj) 13.37, 2 Kasım 2020 (UTC)

Selamlar. Hani başlığa taşımak istiyorsanız yukarı kısımdaki açılır menüden taşı seçeceğini kullanabilirsiniz. @Ali İhsan Koçoğlu7. chansey mesaj? 14.01, 2 Kasım 2020 (UTC)

Bilgilendirme[kaynağı değiştir]

Berat Albayrak şu sayfada yapıcı olmayan değişiklikler var. Bilgilendirmek istedim. Teşekkürler--Bacaisi (mesaj) 10.46, 5 Kasım 2020 (UTC)

Selamlar. Sizde geri alabilirsiniz @Bacaisi. chansey mesaj? 10.48, 5 Kasım 2020 (UTC)
5-6 değişiklik olunca geri alabilir miyim? Merak ettiğim bir konu aslında. En son yapılanı sadece geri alırsam diğerlerini kabul etmiş gibi mi oluyorum ? Bu imzasız yazı Bacaisi (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
Alabilirsiniz elbette. Vikipedi'de tüm maddeler ve değişiklikler için geçerlidir. chansey mesaj? 10.51, 5 Kasım 2020 (UTC)
Anladım, deneyeceğim. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. --Bacaisi (mesaj) 10.56, 5 Kasım 2020 (UTC)
Şu an düzenlemelerde bulunarak sürümü kontrol ettim @Bacaisi bildirim için teşekkürler. chansey mesaj? 10.56, 5 Kasım 2020 (UTC)
Zahmetleriniz için tekrar teşekkür ederim. İyi vikiler.--Bacaisi (mesaj) 12.55, 5 Kasım 2020 (UTC)

Silinen yazar[kaynağı değiştir]

Yamaç erdoğan; O kadar kaynak belirtmeme rağmen sayfası kapandı , Yanı daha ne göstermem gerektiğini bilmiyorum röportajını kaynağını ve fotoğrafını dahi ekledim silinmemesini rica ediyorum Doğukan Bayraktar (mesaj) 13.44, 7 Kasım 2020 (UTC)

Lütfen burada belirtilmiş olan kişiler için kayda değerlik kriterlerini inceleyiniz. Sayın @Doğukan Bayraktar. chansey mesaj? 13.45, 7 Kasım 2020 (UTC)

Türkiye Halkla İlişkiler Sektörü Ansiklopedik Hafıza Oluşturma[kaynağı değiştir]

Merhaba Chansey,

Bu mesajı Viktor'a da iletmiştim ama henüz cevap alamadım.

Silinen bir içerik hakkında yazıyorum. İçeriği silmenize karşı dikkatinizi çekme adına düştüğüm şerhleri aşağıda iletiyorum;

Öncelikle Halkla İlişkiler sektörü Türkiye'de Betün Mardin ile başlamış, dünya'da 150 yıllık bir geçmişi olan bir sektör. Sektörün Türkiye'de bu kadar yeni olması, yaratıcılık noktasında yeni değerler üretmeye yeni başlamış olması umut verici. Kurumsal, ansiklopedik bir hafıza oluşturma adına da desteklenmesi önem arz eden bir konu. Önümüzdeki dönemde Türkiye'de son 40 yılda sektöre katkı yapmış, "kayda değerlik kriterlerini" taşıyan 7-8 kişiyi daha eklemeyi düşünüyordum ama içerik silindikten sonra tereddüt ettim açıkcası.

İlk olarak içerik; kayda değerlik kriterleri başlığı altında yaratıcı meslekler arasında sayılan "yazarlar ve diğer yaratıcı meslek sahipleri" olarak yer alan wikipedia kriterlerinin iki kapsamını da karşılıyor. Kişinin Milliyet'te yazarlık yapması, aynı zamanda akademik bir kitap bölümünün yayınlanması, akademik çalışmalarına Galatasaray Üniversitesine devam ediyor olması bu açıdan önem taşıyor.

Bunun yanında diğer kriterlerden olan "Kişinin, önemli sayılan ödüller kazanmış olması" başlığını da karşılıyor. Altın Pusula Ödülleri, Betün Mardin tarafından kurulan TÜHİD (Türkiye Halkla İlişkiler Derneği) tarafından 18 yıldan beri verilen bir ödül. Yaratıcılığın en yoğun olduğu Halkla İlişkiler sektörü adına oldukça önemli bu ödül. Belirtilen kaynakta NTV yayını ve İlber Ortaylı'nın da açıklamaları mevcut. Buna ek olarak Halkla İlişkiler Sektöründe önemli mecralardan biri olan MediaCat tarafından 30 yaş altı yetenekler arasında gösterilmekte zaten.

Halihazırda sektörde bir "ansiklopedinin" oluşturulmaya çalışıldığı düşünüldüğünde, sektörde bilinirlik sağlamış; teorisyenler, meslek pratisyenleri ve öğrenciler tarafından tanınmış sektörel isimleri silmek "sektörel hafıza" oluşmasını engelleyebilir.

Bu husuları yeniden gözden geçirmenizi istirham edeceğim,

sancarsaral mesaj? 18:55, 7 Kasım 2020 (UTC Bu imzasız yazı Sancarsaral (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 15.56, 7 Kasım 2020 (UTC)

Selamlar Sn. @Sancarsaral. Hangi madde olduğunu belirtebilir misiniz? chansey mesaj? 15.58, 7 Kasım 2020 (UTC)

Ravideşa[kaynağı değiştir]

Merhaba https://tr.wikipedia.org/wiki/Ravide%C5%9Fa_dini şu sayfayı çeviri yardımıyla oluşturdum. https://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=Ravide%C5%9Fa&action=edit&redlink=1 şu sayfa ile birleştirebilir misiniz teşekkürler Birde şu ikisinin https://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=Dis_Pater&action=edit&redlink=1 https://tr.wikipedia.org/wiki/D%C4%ABs_Pater Ali İhsan Koçoğlu7 (mesaj) 07.55, 9 Kasım 2020 (UTC)

2020 Yılın Maddeleri yarışması için jüri adaylığı[kaynağı değiştir]

Merhaba Chansey. Kabul ederseniz sizi 2020 Yılın Maddeleri yarışmasına jüri adayı göstermek istiyorum. Ne dersiniz? --iazak (mesaj) 15.38, 11 Kasım 2020 (UTC)

  • Selamlar @İazak. Nazik teklifiniz için teşekkür ederim. Lakin gördüğünüz (ve muhtemelen bildiğiniz) üzere madde yazımından çok teknik görevlerle ilgiliyim. Maalesef en büyük eksikliğim. Benden ziyade ilgili ve hevesli kullanıcılar jüri olursa daha etkili bir sonuç olacağını düşünüyorum. Çok teşekkürler tekrar, iyi çalışmalar. chansey mesaj? 21.04, 11 Kasım 2020 (UTC)
  • Nasıl isterseniz. Yine de madde okuyup adaylık belirlemelerine bekleriz. İyi çalışmalar. --iazak (mesaj) 07.57, 12 Kasım 2020 (UTC)
  • Tabi ki @İazak. Kolaylıklar. chansey mesaj? 08.13, 12 Kasım 2020 (UTC)
    @İazak siz aday olun ben destekleyeyim :) chansey mesaj? 09.33, 12 Kasım 2020 (UTC)
  • Teşekkür ederim. Hakkını verecek kadar zaman ayıramayacağım. Yazacaklarımın listesi uzayıp gidiyor, hadi onların acelesi yok, SM adaylıklarını okumaya bile yetişemedim, hele bir tanesine söz verdiğim halde. Durum değişirse haber veririm. --iazak (mesaj) 09.57, 12 Kasım 2020 (UTC)
    Tamamdır, bekliyorum. chansey mesaj? 10.52, 12 Kasım 2020 (UTC)

Lotus Yayınevi[kaynağı değiştir]

Merhaba Chansey. Lotus Yayınevi sayfası en azından taslak halinde dursaydı ve sonradan kayda değerlik kriterini sağlayacak kaynaklar eklenebilseydi nasıl olurdu? :) Yenizamanlar (mesaj) 13.51, 12 Kasım 2020 (UTC)yenizamanlar

Merhaba @Yenizamanlar. Kayda değerliğin kanıtlanmasına yönelik olarak kaynak bulursaydı emin olun SAS tartışması esnasında eklenirdi. Oradaki argümanlara bakarsanız zaten kaynak bulamadı kimse. Dolayısıyla olmayan bir kayda değerliği zorlayarak elde edemeyiz. İlerleyen dönemde eğer madde KD olursa, elbet yeniden açılabilir. Kolaylıklar dilerim. chansey mesaj? 14.21, 12 Kasım 2020 (UTC)

Sağ olun, teşekkür ederim. Yenizamanlar (mesaj) 14.38, 12 Kasım 2020 (UTC)yenizamanlar

Selânik Askerî Rüştiyesi[kaynağı değiştir]

Merhaba Chansey. Selânik Askerî Rüştiyesi'ndeki değişiklikle ilgili Selânik Mülkiye Rüştiyesi maddesi de var. abc, 12.12, 13 Kasım 2020 (UTC)

Selamlar Abecesel. Maddeye M1'den HS koymuştunuz. Şimdi sildim. Kolaylıklar. chansey mesaj? 12.14, 13 Kasım 2020 (UTC)
Değişikliğimi geri almanı anlamadım, gerekçeyi değiştirebilirdin. Değişiklik geri alındığında boşuna silinmesi gereken sayfaları etiketliyormuşum gibi hissettim. abc, 12.20, 13 Kasım 2020 (UTC)
Değerlendirmeyi yalnızca gerekçelere bakarak yaptığım için geri alma oldu Abecesel, doğru diyorsunuz düzeltilebilirdi çok büyük bir sorun değil bu, bahsettiğiniz gibi hissettiyseniz kusura bakmayın öyle bir amacım yoktu. Bu arada sırası gelmişken dikkat ettiyseniz M1'den etiketlediğiniz tüm HS'leri bir kısmını bizzat düzenleyerek geri almış bulunuyorum. Eğer maddede anlam örgüsü olan 1 cümle dahi olsa benim gözümde kalması için bir sorun yoktur, elbette KD'lik, telif vb. başka bir sorun yok ise. Bu hususta benim kullandığım bir diğer yöntem de HS yerine BS kullanarak maddeye gelişim için fırsat vermek. Konu hakkında VP:TASLAK incelemenizi tavsiye ederim. İyi çalışmalar. chansey mesaj? 12.26, 13 Kasım 2020 (UTC)

Bir teşekkür etmek için buradayım.[kaynağı değiştir]

Merhaba beni beyaz liste görevlisi olarak terfi ettirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Bu sorumluluk beni çok mutlu etti. ♥️ Kepler-45b (mesaj) 19.27, 13 Kasım 2020 (UTC)

Rica ederim Kepler-45b Tam da sizin mesaj sayfanıza bir açıklama yazıyordum. Kolay gelsin. chansey mesaj? 19.30, 13 Kasım 2020 (UTC)

Evet çok hoş bir tesadüf oldu :) Kepler-45b (mesaj) 19.31, 13 Kasım 2020 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Barnstar of Diligence Hires.png Özen Yıldızı
Merhaba sayın chansey, size bir konuda daha teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Gerçekten yardımlarınız sayesinde Vikipedi biçem ve ansiklopedik yapsını daha iyi öğreniyorum. Hatalarımı düzeltme konusunda yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler. Kepler-45b (mesaj) 19.38, 14 Kasım 2020 (UTC)
Teşekkür ve rica ederim @Kepler-45b. Takıldığınız yerde bana, bir diğer tecrübeli Vikipedist’e veya danışma masasına sorularınızı her zaman sorabilirsiniz. İyi vikiler. chansey mesaj? 19.40, 14 Kasım 2020 (UTC)

Hata telafisi[kaynağı değiştir]

Merhabalar chasey sezer1995gs isimli kullanıcıyı haksız tutumundan dolayı engellemişsiniz. Aslında bu kişi okul arkadaşım oluyor. Kötü niyetli bir kişi değil. Kendi ısrarıyla şu an sizin ile iletişime geçiyorum. Dün size hukuki yollar derkende duygularına yenik düştüğü için demiş. Birazda mecrayı yeni öğrendiği için hata yapmış ve pişmanmış. Sezer1995gs kullanıcısının engelini kaldırırsanız çok iyi olur. Zaten sizden özür dileyecek fakat iletişime geçmesini de engellemişsiniz. Hiçbir şekilde ne sizin ne de başkaları ile iletişime geçmesi engellenmiştir. Bu seferliğine bu kullanicinin engeli kaldırmanız çok sevineceğim. Şu an arkadaşım çok üzgün. Zaten size kötü bir sözde bulunmamış. Ayrıca engeli süresiz yapmışsınız bu sebepten arkadaşın durumu Vikipedi özgür platform anlayışına biraz engel olmuş. Ben sezer yerine çok özür diliyorum. Arkadaşım okulda çok başarılı ve alıngan ve insanlara saygılı bir kişidir. Bana rica etti. İyi günler efendim. Selinkaya89 (mesaj) 15.10, 15 Kasım 2020 (UTC)

Selamlar. Size yazacağım @Selinkaya89 chansey mesaj? 15.53, 15 Kasım 2020 (UTC)
@Selinkaya89 öncelikle ben Sezer1995Gs isimli hesabı defeatle ikaz edilmesine rağmen devam ettiği yapıcı olmayan değişiklikler dolayısıyla 24 saat için engellemiştim. Engeli süresince itiraz edebilmesi için de mesaj sayfası standart olarak açık bırakılmıştı. Mesaj sayfasında kişisel saldırı, içerik üzerine yorum yapınız katılımcılar üzerine değil, nezaket gibi bir çok ihlali de engeli uygulayan hizmetli olarak iyi niyet varsaydım ve görmezden geldim, zaten devamında bir başka hizmetlimiz temizliği yaptı. Son olarak engelin bitmesine takribi 2 saat kala kendisi yasal yollara başvuracağını belirtti ve bende bu politika gereğince engelledim. Yine de itiraz sağlayabilmesi maksadıyla kullanıcılara elektronik posta gönderme seçeceğini açık bıraktım. Sizi anlıyorum, kendisinin bu politikadan habersiz olduğunu da değerlendirebiliyorum fakat nihai işlem için ufak bir inceleme neticesini bekliyorum. Son olarak Özgür Ansiklopedi demek "ben bu projede istediğimi özgürce yaparım" demek değildir, dolayısıyla bu işlemlerin tümünün Vikipedi anlayışıyla alakası yoktur. Engel politikasına göz atarsanız bir kullanıcının engellenmesi için yalnızca kötü söz söylemesi gerekmemektedir. Bilgilerinize sunarım. chansey mesaj? 17.02, 15 Kasım 2020 (UTC)

Chasey en azından İp engelini kaldırabilir misiniz? Sezer arkadaşım apartman internetini kullanıyor. Ve internet komşularının internetiymiş. Bu sebepten ip engeli diğerlerini de etkiliyor. O konuda diğerlerinde mağdur olabilir. Ve siz maili açık bıraktığınızı söylemiştiniz. Mailden Sezer size nasıl mesaj atabilir? Bunu detaylı anlatabilir misiniz? Selinkaya89 (mesaj) 17.17, 15 Kasım 2020 (UTC)

Selinkaya89 takdir edersiniz ki bahsettiğiniz ortak IP kullanımını üzgünüm ki ben bilemem, bu konuda yapabileceğim çok bir şey yok. Kullanıcı sayfamın sol menüsünde "Bu kullanıcıya e-posta gönder" linki mevcut ama dediğim gibi bir süre beklemede kalırsanız zaten gereğini yapacağım. Sizden kısa bir süre beklemede kalmanızı rica ediyorum. chansey mesaj? 17.20, 15 Kasım 2020 (UTC)

Arkadaşım Sezer'e ileteceğim. Bilgilwndirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Arkadaşım Sezer engel kalkınca pozitif ve faydalı işler yapacaktır. Size son sorum olacak vikipedide hizmetli olmak istiyorum nasıl olunur? İyi akşamlar Selinkaya89 (mesaj) 17.22, 15 Kasım 2020 (UTC)

Lütfen bakınız Selinkaya89: Vikipedi:Hizmetliler. chansey mesaj? 17.24, 15 Kasım 2020 (UTC)

Soru[kaynağı değiştir]

Merhaba siz bilgisayar mısınız yoksa gerçek bir üye mi? Epostalar geliyor ama hazır mesaj mı yoksa yazılmış bir mesaj mı anlayamıyorum. Ve vikipediaya yeni üye oldum ama site çok karışık yani eskiden sadece bilgi amaçlı girerdim ve direk karşıma okuyacağım şey geldiği için kolaylıkla kullanırdım ama şuan direk wikipediaya üye olup kullanmaya çalışıyorum ama çok karışık size bu mesajı bile zor atıyorum. Neden her açtığım konu siliniyor? Ve bana öğretir misiniz kullanmayı? Teşekkür ederim. Lilkoray (mesaj) 20.52, 15 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba. Ben chansey, ben de tıpkı siz gibi gönüllü bir kullanıcıyım :) Üzgünüm ki kendiniz için oluşturmuş olduğunuz madde iki defa silindi. Sebebi ise kayda değerlik. Malum bir ansiklopedi olan Vikipedi’de bilgiler gelişigüzel bulunmuyor ve bazı asgari şartları sağlamaları gerekmekte. Biz bir konunun Vikipedi’de bulunup bulunamayacağının, yeteri kadar ansiklopedik olup olmadığının ölçütüne kayda değerlik diyoruz. Şimdi size bazı linkler paylaşacağım onları incelerseniz işleyiş hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.
Kayda değerlik : VP:KD - VP:KİŞİ - VP:MÜZİK
Vikipedi Ne Değildir? : VP:VND
5 Temel Taş: VP:5TT
Bunlar haricinde takıldığınız konularda danışma masasına sorunuzu yazabilirsiniz. Tecrübeli Vikipedistler cevaplayacaktır. İyi vikiler! :) chansey mesaj? 20.58, 15 Kasım 2020 (UTC)
Neden bu kadar karmaşık ve zor bir arayüzü var, daha kolay olabilirdi. Çok zorlanıyorum bir yeri bulmak için. Lilkoray (mesaj) 21.04, 15 Kasım 2020 (UTC)
Sn. Lilkoray Vikipedi, Viki yazılımını kullanmaktadır. Bu konuda söyleyebileceğim pek bir şey yok aslında ama alıştıktan sonrası kolay. Sizden Yardım:Sayfa değiştirme ve Yardım:Sayfa nasıl yazılır? maddelerini okumanızı rica ediyorum. (Not : Bana veya bir başka kullanıcıya mesaj yazarken en üstte bulunan + veya ‘’Kaynağı değiştir butonunu kullanmanız yeterli.) chansey mesaj? 21.07, 15 Kasım 2020 (UTC)

Bir Başkadır maddesi hakkında geri alma talebim üzerine gönderdiğiniz mesaj[kaynağı değiştir]

Maddede yaptığım düzenleme diziyi kendim izlemem üzerine yazılan üye olmadan önce yapılan bir eklemedir. Can isimli kullanıcının değişikliği kaldırmasının gerekçesi olarak linkten kendisi paylaşana kadar haberim yoktu. Aynı dizi hakkında yazılar olduğundan bilgilerin örtüşmesi bir raddeye kadar normaldir.

Kendi izlemem sonucunda kaynakça olarak bir link gösteremem, kendi gözlemimin telif ihlali de söz konusu değil. Yaptığım şey maddenin yapısına aykırı bulunuyorsa ya da kendi gözlemim iyi bir kaynakça oluşturmuyorsa bu gerekçeler kabul edilebilir ancak ısrarla telif ihlali olarak yazılmasını absürd buluyorum.--Babanindusmanlarini (mesaj) 16.54, 16 Kasım 2020 (UTC)

Selamlar Babanindusmanlarini; öyle veya böyle telif hakkı saklı mecralardan kopyala yapıştır yöntemiyle içerik alamıyoruz. Yazdığınız kopyala-yapıştır bir içerik, gözlemlerinize dayanarak, içeriği bu kadar tesadüfi eklemiş olamazsınız. Ben Can veya bir başka kimsenin geri almasından ötürü sunmadım o bilgi şablonunu, kendi tespitim üzerine bilgilenmeniz adına gönderdim. Sorun yok, iyi çalışmalar dilerim. chansey mesaj? 16.59, 16 Kasım 2020 (UTC)
Sayın chansey bahsedilen kopyala yapıştırla itham edilen kaynakta 8 karakter hakkında bilgi varken değişiklikte 21 karakter hakkında bilgi vardır, tesadüfilik hakkındaki değerlendirmenizi uygunsuz buluyorum. Aynı karakter bilgilerinde de okunursa farklı kelimeler hatta düşünceler bile mevcuttur.
İntihal meselesini ciddiye alırım ve açıkçası değerlendirmenizin yüzeyselliği beni biraz gücendirmiştir. Yine de dizi film konusundaki değişikliklerde dikkatli olmaya çalışacağım zira aynı şeyi izleyip benzer fikirlerde bulununca böyle sorunlar çıkabiliyor demek. İyi günler.--Babanindusmanlarini (mesaj) 17.26, 16 Kasım 2020 (UTC)
Bende intihal meselesini çok ciddiye alırım, hepimiz almak zorundayız Babanindusmanlarini; zaten topluluğumuzun benden beklentisi de bu yönde. Siz eğer derseniz ki kalan 13 karakterde telif yok; buyrun efendim ekleyin onları, yine bir devriyemiz kontrol edecektir. Neticede kişisel bir durum değil bu, dolayısıyla gücenmenize hiç gerek yok, buna üzülürüm. chansey mesaj? 17.59, 16 Kasım 2020 (UTC)

Araya girmek zorunda kaldım çünkü verilen kaynak sadece bir örnektir. Şahsıma yönelik kelimeler eklenmiş bu yüzden ilk ve son defa cevap vereceğim. Siz direkt olarak onedio, hürriyet ve birkaç sayfadan daha kopyala yapıştır yaparak oraya yazdınığınızı gözlemledim ve bu geri alma işlemini gerçekleştirdim. Sebepsiz yere ve araştırma yapmadan herhangi bir vikipedistin hele yeni kullanıcıların değişikliklerini geri almadığımı burada Chansey dahil özellikle tüm dizi maddelerinde diğer kullanıcılarda gayet iyi bilirler. Ayrıca kişiye yönelik kullandığınız kelimeler için de sizleri kınıyorum ve başarılar diliyorum tekrardan.--CanQui es-tu? 17.43, 16 Kasım 2020 (UTC)

Sayın Can benim itirazım kesinlikle sizin kişisel özelliklerinize değildir, bu açıdan kınamanızı da pek yerinde bulmadım açıkçası. Mesele yaptığınız eylem ve bu eylemin tarafımca haksız bulunması. Ancak düşününce kullanıcılara yapılan değşikliğin kendime özgün içerik olduğunu kanıtlamanın zor olduğuna, zaten böyle bir katkının da maddeye pek fayda etmediğine kanaat getirdim. Bu açıdan yeni düzenleme yapmayacağım. Yine de sonraki gözlemlerinizde bu kadar yüzeysel olmamanız önerimi lütfen dikkate alın, zira düzenlememde kopyala-yapıştır yoktur, tesadüfi paraphrasing vardır. İyi günler.--Babanindusmanlarini (mesaj) 18.12, 16 Kasım 2020 (UTC)

VHKİ[kaynağı değiştir]

Bu konu ile ilgili bilgi veren Telifsiz bir kaynak yok bu sebeple ekleyemedim ancak çalıştığım eski bir kurumda ne olduğunu ögrenmiştim. Kaynaksız kalması sorun olur mu ? Kepler-45b (mesaj) 23.42, 17 Kasım 2020 (UTC)

Mümkünse kaynaklandırmak gerekir Kepler-45b. Şimdi bir kaynak ekleriz. Diğer taraftan emin değilim bu başlık burada mı olmalı yoksa Vikisözlük'e mi taşınmalı? chansey mesaj? 23.44, 17 Kasım 2020 (UTC)

Doğrusu, vikisözlük için uygun olacağını düşündüm fakat bir mesleki pozisyon olduğu (CEO gibi) için ve biraz üzerine yaptığım araştırmalarda'da TDK gibi kurumlarda eklemeler yapılmadığı gördüm. Burası için uygun gibi göründü fakat son söz sizindir. Saygılarımla :) Kepler-45b (mesaj) 23.48, 17 Kasım 2020 (UTC)

Şimdi daha iyi Kepler-45b :) chansey mesaj? 23.54, 17 Kasım 2020 (UTC)

Silme işlemi[kaynağı değiştir]

Merhaba Chansey. Elif Teksoy maddesini silmene karşılık Tuana Öztürk maddesini bekletmişsin. Her ikisini de işaretleyen olduğumdan dikkatimi çekti. Göremediğim bir yönü varsa bu nedir? abc, 12.36, 23 Kasım 2020 (UTC)

Selamlar abecesel. Şurada A Takımda forma giydiğini gördüm. Kişi genç takımda lakin A Takımda da voleybol oynamış gözüküyor. Dolayısıyla eğer maddeyi oluşturan kullanıcının düzen olarak maddeyi kurtarmasına bir şans tanımak istedim. KD değil de düzenden HS konulduğunda genellikle bu prosedürü uyguluyorum. Bence daha bir şans tanımak lazım. Kolay gelsin. chansey mesaj? 12.41, 23 Kasım 2020 (UTC)
Tam olarak buna karşılık Elif Teksoy maddesini silmeni anlayamadığımdan söz ediyorum. abc, 12.44, 23 Kasım 2020 (UTC)
İki gerekçe mevcut Abecesel
1. Maddeyi aslında M8'den değil M3'ten sildim çünkü maddede tablo harici bir içerik yoktu. Orada değiştirmeden sizin gerekçenizle silmekte hata ettim, M3 yazmalıydım özür dilerim. (VP:HS'ten M3 kriterini inceleyiniz.)
2. Size verdiğim kaynaktan da görebileceğiniz üzere Elif Teksoy isimli oyuncunun A Takımda voleybol oynadığını tespit edemedim.
Anladığım kadarıyla pozitif (maddenin kalması) veya negatif (diğer maddenin de silinmesi) bir itirazınız var. Bu kapsamda size;
a. Maddeyi geri getirip M3'ten yeniden silme işlemi yapabilirim.
b. Maddeyi geri getirip BS sürecine alabilirim (içeriği olmayan bir maddeyi her hizmetli temizleyecektir, çünkü tartışma sayfasına notumu düşerim)
c. Son olarak maddeyi olduğu gibi HS etiketiyle getirip başka bir hizmetlinin kararını bekleyebiliriz. Benim açımdan hiç bir farklılık yok bu iki madde açısından. chansey mesaj? 12.59, 23 Kasım 2020 (UTC)
Maddenin durumuyla ilgili yanlı olduğum bir durum yok. İlk mesajında birinci gerekçeni gösterseydin yeterli olurdu. Şu seçenekleri sunuyorum olayına girip gereksiz açıklamalar yapmana gerek yok yani. Bu büyüklenmenin sonu ne olacak bilemiyorum. M3 ile bir madde kaybederken M8 ile bir madde mi kazanıyoruz? Bu nasıl bir hesap? Ben Vikipedi'yi ezberlemiyorum, anlıyorum! Sadece işlemle ilgili göremediğim bir yön varsa nedir diye sormuştum. abc, 13.35, 23 Kasım 2020 (UTC)
Abecesel lütfen üslubunuzu düzeltin, burada hiç kimseyle ikili bir problemim yokken ve olayları şahsileştirmezken şu son tepkinizi anlamış değilim, doğrudan şahsıma yönelik hitabınız söz konusu. Amacınız üzüm yemekse izahta bulundum ve düzeltebileceğimi söyledim. Yok değilse topluluğun görüşünü almak için hizmetli şikayet sayfasını kullanınız. Hizmetli olarak tesis ettiğim işlemde bir rahatsızlığınız olduğunu düşündüm ve size seçenekler sundum, yok değilse zaten anlamışsınızdır kaçırılan noktayı. Yukarda dikkat ettiyseniz hatalı yaptığım işlem için özür de diledim. Burada büyüklenmeden bahsediyorsunuz lakin büyük olan hizmetli değil kullanıcılar; yaptığımız bir işlemde nasıl eleştiriler alıyoruz/alabiliyoruz tahmin ediyor musunuz, takdir edersiniz ki tek muhatap olduğum kullanıcı siz değilsiniz. Ayrıca size en başından beri mesafeli konuşurken bana hoşlanmadığım şekilde ikinci tekil şahıs kipiyle konuşuyorsunuz ben tanımadığım kişiler için bunu da istemiyorum. Bana karşı mesafenizi korumanızı rica ediyorum. chansey mesaj? 13.52, 23 Kasım 2020 (UTC)
Anonim bir kullanıcı, anonim bir kullanıcıyla ikinci çoğul şahış kullanarak mı konuşur? Anlatma biçimimde herhangi bir kötülük yok. Ben Chansey'e yazıyorum. Burada özür beklemiyorum ki özürü dikkate alayım. Buna gerek yok. Ben iyi niyeti biliyorum zaten. Yazışma yoluyla iletişimden kaynaklanan bir anlaşmazlık yaşıyoruz sanırım. Herkesin seçtiği bir seslenme biçimi vardır. Bu tür ortamlarda ikinci tekil şahışı kullanmak kurum-kuruluşlardaki iletişim bölümündekilerinde epeydir tercihi üstelik. abc, 14.06, 23 Kasım 2020 (UTC)
  • Sorununuz çözüldüyse uzatmaya lüzum görmüyorum Abecesel. Sizle nezaket tartışmasına girecek değilim. Ben hoşlanmadığım durumu da belirttim kurum kuruluş sizin başkalarıyla ilişkiniz vs. beni ilgilendirmiyor. Bu hususta ricamı dikkate alırsanız sevinirim. chansey mesaj? 14.10, 23 Kasım 2020 (UTC)

İnceleme[kaynağı değiştir]

Merhaba efendim. Sayfamı kontrol edebilir misiniz lütfen?

Bir çok kaynak ekledim ve düzeltmelerde bulundum. Hatalarımın olduğu yerleri söyleyebilir misiniz lütfen?

Saygılarımla. Asked (mesaj) 00.41, 28 Kasım 2020 (UTC)

Selamlar Sn.Asked.121. Müsait olduğumda bakacağım. Bu esnada bir diğer devriyemiz de bakabilir. İyi vikiler dilerim. chansey mesaj? 01.08, 28 Kasım 2020 (UTC)

Tamam. Sağ olun Asked (mesaj) 01.29, 28 Kasım 2020 (UTC)

Düzenleme isteği[kaynağı değiştir]

Merhaba Sayın chansey. Benzerlikler olduğunu ben de fark ettim ama ben sadece bu hesabımı kullanıyorum, sayın demir.2531 hakkında bir bilgim yok. ayrıca sayfamda değişiklik bekleyen 32 düzenleme isteği var. uygun olduğunuzda kontrol eder misiniz? saygılarımla. Asked (mesaj) 19.18, 28 Kasım 2020 (UTC)

Deneme tahtam hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba, ben orada küfür etmedim sadece öylesine bir deneme tahtası yazdım hem orası benim deneme tahtam değil mi istediğimi yazamaz mıyım? Tamam orada ki küfürü sileceğim. Özür dilerim. Huluxsi (mesaj) 17.25, 30 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba @Huluxsi. Uygunsuz kelimeler mevcuttu, ne olduğunu siz de biliyorsunuz. Ayrıca üzgünün ki deneme tahtanıza Vikipedi kurallarıyla çelişen içerik eklemeniz uygun değildir, örneğin telif hakkı saklı içerik veya adil kullanım fotoğrafı koymamalısınız. Aksi halde ben bir kullanıcıya sinirlenince kendi deneme tahtamda o kişiye istediğimi yazabilirdim değil mi? Sizden ricam bu hususta daha hassas olmanızdır. İyi çalışmalar. chansey mesaj? 17.30, 30 Kasım 2020 (UTC)

Kuruluş/Osmancık[kaynağı değiştir]

Merhaba Chansey. İlgili sayfaya iç bağlantı eklenen sayfalara ulaşabilirsem temizlik işleminin olması adına tümüne direkt Kuruluş "Osmancık" bağlantısını eklerim. abc, 19.14, 30 Kasım 2020 (UTC)

Selamlar Abecesel, Buradan ulaşabilirsiniz. chansey mesaj? 19.16, 30 Kasım 2020 (UTC)
Değiştirildi. abc, 19.33, 30 Kasım 2020 (UTC)
Sayfa silinmiştir Abecesel. Teşekkür ederim. chansey mesaj? 19.35, 30 Kasım 2020 (UTC)

Silinme Hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba Chansey. oluşturduğum Hüseyin Kaya maddesini kayda değer olmadığı gerekçesiyle silmişsiniz. Kayda değerlik kriterlerinden siyasetçiler bölümünü inceledim. Hukuk alanında hükümetle birlikte hizmet veren bir derneğin genel başkanı hakkındaydı oluşturduğum madde. Bir hata yapmış olabilir misiniz?--Eerdenler (mesaj) 20.55, 1 Aralık 2020 (UTC)

Ayrıca bahsedilen kişi anayasa düzenlemelerinde teklif ve oy kullanan bir kişi. Bununla ilgili kaynaklar oldukça fazla. Google'da aratıldığında çıkacaktır. Bilgi kirliliği olmaması açısından tüm kaynakları eklemek yerine bulabildiğim farklı kaynakları ekledim.--Eerdenler (mesaj) 20.56, 1 Aralık 2020 (UTC)
Merhaba @Eerdenler. Yapmış olduğunuz itiraz üzerine maddeyi geri getiriyor ve SAS süreci başlatıyorum. Kolay gelsin. chansey mesaj? 21.47, 1 Aralık 2020 (UTC)
Öncelikle teşekkür ediyorum. Ayrıca size sormak istediğim bir kaç soru olacak, şimdiden yanıtlarınız için minnettarım. Öncelikle madde oluşturmadan önce kayda değerlik kriterlerini iyice araştırdım ve örnek sayfalara baktım. O sayfalara uygun şekilde ilk maddemi oluşturdum. KD kriterlerinin maddelerini sağlayan bir sayfada neden KD olmadığı için silinme gerçekleşti? Sivil Toplum Kuruluşları, kayda değerlik araştırılması yapılırken göz ardı ediliyor mu? Bu kuruluşların başkanları için (kariyer geçmişi iyi olan ve mesleklerinde üst düzeyde olan kişiler için soruyorum) yeni madde oluşturmak sakıncalı mı?--Eerdenler (mesaj) 21.57, 1 Aralık 2020 (UTC)
Hayır elbette ki sakıncalı değildir Eerdenler. Ben maddeyi inceledim ve kriterlere uymadığı kanaatiyle işlem tesis ettim, size en basit şekilde şöyle arz edeyim; sonuçta benim de bir kullanıcı olarak hata yapma/yanlış değerlendirme ihtimalim elbette ki herkesin olduğu kadar var ve bu hatanın neresinden dönersem benim için kardır. Dolayısıyla ben de itirazınız üzerine tek başıma vermiş olduğum kararı geri alarak maddeyi incelenmesi üzere topluluğumuzun görüşlerine sundum. Siz de yorum yapabilirsiniz. İyi vikiler. chansey mesaj? 22.08, 1 Aralık 2020 (UTC)

Nasıl bir vikiproje başlatabilirim?[kaynağı değiştir]

Merhaba. Ben bir vikiproje oluşturmak istiyorum da. Nasıl yapacağız. Vikiprojelerden anlamamda. Yardım eder misiniz? Bunu Vikiçizer'e sormuştum fakat Vikiproje Konseyinden birine sor falan dedi. Oraya baktığımda ilk sizi gördüm. Nasıl vikiproje başlatabilirim? Huluxsi (mesaj) 18.16, 2 Aralık 2020 (UTC)

Merhaba Huluxsi. Orada ismim yazmasına rağmen üzgünüm ki aktif değilim. Diğer kullanıcılarımızla görüştünüz sanırım ben biraz geç kaldım. Halen sorunuz olursa buradayım. chansey mesaj? 17.24, 3 Aralık 2020 (UTC)