Winx Dönüşümleri

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

Winx Club Dönüşümleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Winx Club'da 7 kız vardır. Bunlar: Stella, Bloom,Roxy, Layla, Flora, Miusa ve Tecna'dır. Winx Club peri üyeleri ve cadılar bazı dönüşümler geçirmiştir. Daha İleri ve güçlü bir peri olmak için bu aşamalardan geçilmesi gerekir .Winx Club kızları Magic Winx, Charmix, Enchantix, Believix, Speedix, Tracix, Zoomix, Sophix, Lovix, Harmonix, Sirenix, Bloomix , Mythix, Hatıralar Taşı, Butterflix, Tynix, Dreamix ve Candix adlı dönüşümler geçirmiştir. Cadılar ise Brujas'a ve Gloomix isminde bir madalyona, sonrasında da Disenchantix, Sirenix, Mythix ve Wild Magic isminde dönüşümlere sahip olmuşlardır.Cadılar Sirenix ' i Tritannus'un Daphne'nin gücünü alıp onlara vermesi ile kazanmışlardır... Roxy sadece Believix,Hatıralar Taşı ve Candix'e Daphne sadece Sirenix'e dönüşmüştür.

Rai Charmix[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu daha güçlü perilerin zayıflıklarını aşarak kazandıkları bir mücevherdir. Bloom, arkadaşlarına kötü davrandıktan sonra pişman olup özür dilediği için, Stella Layla'ya ayrım yapmadığını kanıtladığı için, Musa Riven'a güvendiği için, Tecna Timmy ile barıştığı için, Layla yalnızlık ve karanlık korkusunu yendiği için, Flora Helia'ya onu sevdiğini söylediği için Charmix kazanmıştır. Flora dışındaki herkes sihirsiz iken kazanmıştır. Flora Pixie köyünde kazanmıştır.

Enchantix[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu güç gerçek bir peri olmak için gereklidir. Bu peri hali Peri Tozu barındıran yeni bir kanat verir ve bu sayede tüm kara büyüler yok edebilir. Bu güç kendi millettinizden olan birine fedakarlık yaparak kazanılır. İlk başta Layla, Valtor tarafından kör edilmiş gözlerini kurtarmak için yengesi Kraliçe Ligea'nın asasını kullanıp kendini iyileştirmek yerine kraliçeyi iyileştirdi. Stella babasını bir ejderhadan kurtardı ancak kendisi yaralandı ve Enchantix kazandı. Musa Trix'in kütüphanede açtığı yangında boğulmak üzere olan Melody Prensesi Galatea'yı kurtardı. Flora ise kardeşini sudan çıkardı ve kendisi aşağıda kaldı ama Enchantix kazandı ve kurtuldu. Tecna Valtor'un açtığı Omega Geçidi'ni kapatmak için geçidin içine girdi yürekliliği ve muhteşem fedakarlığıyla Enchantix'i kazandı bu sayede geçidi kapatabildi, öldüğü sanıldı ancak daha sonra Winx ve Uzmanlar tarafından bulundu. Ve çok mutlu oldular. Sadece Bloom'un Enchantix'i kazanma yolu farklıdır. Bloom ise ejderha enerjisi ve istek duygusunu birleştirdi ve kazandı. Başta fedakarlık yapmadığı için Enchantix'i tam kullanamıyordu. Ancak sonrasında Enchantix'ini annesini ve babasını kurtararak tamamladı.

Peri Tozu[değiştir | kaynağı değiştir]

Winx Club üyeleri bu güç ile karanlık büyüleri yok ediyorlar. Örneğin Layla gözlerini düzeltti. Stella babasını Valtor'un büyüsünden kurtardı. Musa yangını söndürdü. Flora Kara Söğütü canlandırdı. Tecna Geçidi kapadı. Bloom ise Buz Ejderha'sını durdurdu. Ve ailesini bulup kurtardı.

Mini Winx[değiştir | kaynağı değiştir]

Winx içindeki karanlık yönü üzerine peri tozu serpip kendilerini minik bir peri haline sokuyor ama bunu Bloom yapamıyor. Nedeni Bloom'un Enchantix'inin tam olmamasından. Ama Bloom 4. Sezonda Mini Winx olabiliyor çünkü kendisinin prenses olduğu Domino Gezegen'inin kralını yani babasını kurtarmıştır. Aynı zamanda Domino kraliçesi yani annesini de kurtarmıştır.

Believix[değiştir | kaynağı değiştir]

Winx Club'ın Roxy'nin güvenini kazanarak kazandıkları dönüşümdür. Bu dönüşüm sayesinde İnsanları sihre inandırabilir,çeşitli şartlara ayak uydurabilirlerdir. Ayrıca Speedix, Zoomix ve Tracix adlı yedek kanatlardan da faydalanabilirler.

Speedix, Tracix, Zoomix[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu kanatlar Winx Club'un özel Believix kanatlarıdır;

Speedix: daha hızlı uçmayı,

Tracix: geçmişte yaşanan olayları ve geçmişi görmeyi,

Zoomix: istedikleri yere ışınlanmayı sağlayan kanatdır...

Lovix, Sophix[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu dönüşümler 4. sezonda Winxler'in Believix değişim dönüşümleridir.

Sophix: Diana yani Dünya'nın doğa perisini yenmek için kullandıkları Believix'in doğa gücüdür.

Lovix: Aurora yani Dünya'nın buz perisini yenmek için kullandıkları Believix'in buz gücüdür.

Harmonix[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu güç Sirenix kitabının Believix dönüşümünde iken su altında zorlandıkları için kazandıkları güçtür bu güçle Sirenix Kutusunun mücevherlerini kazanmışlardır,

Flora Özgüven Mücevherini kazandı çünkü kendine güvendi ve inandı bu sayede mücevheri aldı.

Tecna Layla ile kavga etmeden beraberce yapabilceklerine inandı ve empati mücevheri kazandı.

Bloom canavarı yenerek cesaretini göstermiş oldu ve Sirenix kutusunun mücevherlerinin tamamı kazanılmış oldu.

Sirenix[değiştir | kaynağı değiştir]

Sirenix gücü, Winx Sirenix Kitabı'nın görevi olan Sirenix kutusunu tamamladığı için elde ettikleri bir güçtür, bu güçle Tritannus'u yenmişlerdir ve ceza olarak Tritannus unutulanlar geçidi adında bir yere gönderilmiştir.

Bloomix[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu 6. Sezonda Winx'in Selina yüzünden güçlerini kaybetmesi sonucunda Bloom arkadaşlarına verdiği ejdarha ateşi Bloomix gücünü oluşturur ve bunu kazanmak için ise her bir Winx cesaretini göstermek zorundadır. Stella, Flora ve Layla bu gücü Linfea Kolejinde, Tecna ve Miusa Altın Oditoryum 'da, ve Bloom Alev Girdanında kazanmış ve yeni güçlere sahip olmuşlardır.

Mythix[değiştir | kaynağı değiştir]

Mythix bir Legendarium dönüşümüdür Eldora sayesinde bu gücü kazanmışlardır. Bu dönüşümün 6 tane asası vardır. Bu asalar Nebula'nın sarayındalardır. Sadece Legendarium Kitabı'nın görevlerinde Mythix'e dönüşürler.Eğer bu güçle Legendarium'da uzun süre kalırlarsa oradan çıkamazlar. Bu güç onları efsane dünyasına aparır.Bu dönüşum legendarium dönüşümüdür.

Hatıralar Taşı[değiştir | kaynağı değiştir]

Müdire Faragonda'nın Winx Club'a verdiği özel taşlardır. Bu taşlar sayesinde geçmişe gidebilir ve eskiden yaşanmış tüm olayların seyrini değiştirebilirlerdir. Butterflix ve Tynix'i kazanmak için bu taşlardan faydalanmışlardır.

Butterflix[değiştir | kaynağı değiştir]

Winx'in 7.sezonda keşfettiği bir güçtür. Bu gücü onlara doğa 3.Bölümde yani 'Butterflix' adlı bölümde geçmişin Alfea Koleji´nde kazanmışlardır. Roxy, Enchantix kazanmadığı için Butterflix'e dönüşemez. Ama Roxy 8.sezon 7.bölümde Enchantix kazanacaktır. Bu güçle Kalshara ve Brafilius'a karşı avantaj edinirler. Peri hayvanlarla özel bağ kurabilir ve onlarla konuşabilirler.

Tynix[değiştir | kaynağı değiştir]

Winx'in peri hayvanlar aracılığıyla kazandıkları mini-dünya dönüşümüdür. Alfea Tabiat Parkı'nda kazanmışlardır. Bu güçle ekosistemi etkileyen mini-dünya'lara girebilmiş ve "Evrenin ilk rengi"ni bulabilmişlerdir.

Dreamix[değiştir | kaynağı değiştir]

Winx'in World of Winx adlı serisinde kazandıkları bir güçtür. Kaçırılan yetenekli insanları kurtarmak için bu güçten faydalanmışlardır.

Candix[değiştir | kaynağı değiştir]

Winx ve Roxy'nin 8. sezonda kazandıkları bir güçtür.