Kullanıcı mesaj:kibele

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

vikipedi'nin engellenmesini 'kendinize çeki düzen verin, ayağınızı denk alın' deme fırsatı olarak değerlendirenleri de yazıyor özgür ansiklopedi tarihi! sansüre hayır! otosansüre hayır!


engel meseleleri

kukla trollerin çağrısıyla gelip üç gün sonra geri dönüş engeli veren hizmetli, daha önce çeşitli vikipedi kurallarından bihaber olduğunu kanıtlamıştı, aynı yolda devam etmiş.. :) 'kullanıcının en.wiki'de tartışma sayfasını kullandığına defalarca şahit oldum. Bizim neyimiz eksik?' demiş. mesela okumamız eksik olabilir, tartışma sayfasının kullanıldığını görmek için gerekli.. bir de sas sayfasındaki düşmanca ifademi göstermeni istiyorum mümkünse @Sabri76. görüşmek üzere.. --kibele 17:12, 3 Ağustos 2017 (UTC)

tartışma sayfasında engele ve ifadelerine ilişkin cevap vermek yerine 'normalde yazılmayacak içerik' diye çıkartılmış.. o kadar baştan sona uygunsuz ki yapılanlar, gülmekten başka bir yorumum yok. bülent ortaçgil'den gelsin tribünlere: nedir bu normal? --kibele 18:46, 11 Ağustos 2017 (UTC)
Merhabalar. Nasılsınız, iyi misiniz? Umarım biraz hava değişimi iyi gelmiştir. Eğer engel verirken yanlışlıkla mesaj sayfasının da kapatmayı unutmasaydım bu yazı yazılmamış olacaktı. Elbette engel bittikten sonra aynısı yazılabilir, neden olmasın. Geçmişe yönelik bir hatayı düzeltmek istemiştim. Sorunuza gelecek olursam düşmanca ifadeden ziyade tavrı kasdettim. Engeli 3 gün sonra vermemin çok önemi olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta kurallar hepimiz için mevcut. Haklı da olsak haksız da olsak uymalıyız. Kullanıcı azlığı çektiğimiz şu günlerde normalde 1 haftada bitecek tartışmalar bile 1 aya kadar uzayabiliyor. Tabii olayın üzerinden birkaç hafta geçseydi engel vermek mantıksız olurdu. Şarkıyı severim teşekkürler, iyi çalışmalar...--Śαвяí¢αи76ileti 22:02, 11 Ağustos 2017 (UTC)
'Umarım biraz hava değişimi iyi gelmiştir'.. asıl meselenin vikipedi ilkeleri filan değil de, sabri76'nın engel tuşuna basması/ basabilmesi olduğunu bundan iyi anlatacak bir cümle tanımıyorum. :) e biz de zaten 'o tuşlara basamazsın' dememiştik ki.. geri kalanı da totoloji.. zaten 'hakkımda şikayet yok' deyip sonra gidip 'haksız şikayet' diye hakkında yazılanları silen birinden da başka birşey beklemek nafile. iyi tuşlamalar.. --kibele 10:19, 12 Ağustos 2017 (UTC)

Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti

Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Kibele!
Vikiproje Sinema bünyesinde Ekim ve Kasım 2017 iş birliği projesi, 90. Akademi Ödülleri'nde Yabancı Dilde En İyi Film Ödülü başvuruları maddesindeki kırmızı bağlantılı film maddelerinin açılması olarak seçilmiştir.

Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 78 film maddesinin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 18:05, 26 Ekim 2017 (UTC)

Madde açma

Selam. Seçkin liste yapmak adına birkaç maddenin açılması gerek. Bu listede ilgi alanınıza giren madde varsa açabilir misin? --Ahmet Turhan (mesaj) 17:28, 14 Aralık 2017 (UTC)

Adana kebabı

Teşekkür ederim, tavsiyenize uydum, söylediğiniz şekilde değiştirdim. Abes bir şey için bu kadar uğraşmak çok tuhaf tabii. PoorTom (mesaj) 15:01, 30 Aralık 2017 (UTC)

@PoorTom abes filan demeyip uğraşmak gerekiyor bazen böyle. :) kolay gelsin.. --kibele 15:05, 30 Aralık 2017 (UTC)

Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti

Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Kibele!
Vikiproje Sinema bünyesinde gerçekleştirilen Ocak 2018 iş birliği projesi, 75. Altın Küre Ödülleri maddesindeki kırmızı bağlantılı maddelerinin açılması olarak seçilmiştir.

Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 30 maddenin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 09:52, 6 Ocak 2018 (UTC)

nezaket mi?

@Superyetkin ana cadde, ara sokak dinlemeden herkesin birbirine çalakalem giriştiği, hakaretlerin havada uçuştuğu ortamda hiçbirşeye bulaşmadan, mesaj sayfasındaki başvuruları silerek sessiz kalan bir hizmetli sadece kendisine yapılan 'nezaketsizliği' kaldırarak sözü kanıtlamış aslında: beyhude! görmedim, duymadımlara karşı, diğer onlarcasının yanısıra mesela şuradaki aşırı nezaketli ifadelerle de ilgilenilir mi diye şuracığa bırakayım bakalım, vikipedi'nin bugününe değil, geleceğine olan inancımla..Vikipedi:Seçkin içerik/Sorumlular.. --kibele 08:35, 17 Ocak 2018 (UTC)

Selam kibele. Yukarıda yazdıklarına denk geldim şimdi. Farketmişsindir belki, şurada bir itirazda bulundum ama geri alındı. Değişiklik savaşına girmemek için uzatmadım ama gerçekten dile getirdiğin eleştirilere hak vermemek elde değil. Sadece bu sayfada değil, genel olarak burada kendi görüşünü paylaştığın hemen hemen her konuda malum bir kaç kişinin ısrarla sana yönelik kişisel saldırılarda bulunmasını görmezden gelen hizmetlileri göreve davet etmek isterdim ama bunca süre müdahale etmediklerine göre pek umurlarında değil galiba. Çok yazık. Seni bu şekilde tahrik etmeye, sansürlemeye, susturmaya çalışan bazı kişilerin bu hareketlerine göz yumanlar, yarın bir gün kendilerini aynı durumda bulduklarında itiraz eden kimse kalacak mı acaba? Sabırlar diliyorum sana, iyi ki varsın. — Pınar (mesaj) 02:27, 19 Ocak 2018 (UTC)
sağolasın @Pinar, sen de iyi ki varsın.. gölge etmesinler, başka ihsan istemem.. :) --kibele 20:53, 19 Ocak 2018 (UTC)

Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti

Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Kibele!
Vikiproje Sinema bünyesinde Şubat 2018 iş birliği projesi, 71. İngiliz Akademisi Film Ödülleri maddesindeki kırmızı bağlantılı maddelerin açılması olarak seçilmiştir.

Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 50 maddenin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 07:39, 7 Şubat 2018 (UTC)

rica

selam, Türk Sinema Tarihi (Scognamillo) kaynaklandırabilir misin? kibele 21.24, 24 Şubat 2018 (UTC)

Selam Kibele, bugün çalışırım üzerine elbette :) --Pragdonmesaj 09.25, 25 Şubat 2018 (UTC)

Madde düzenlemesi

Merhaba Kidz TV sayfasındaki içerikler alt başlığı olan Kidz TV tarafından yayınlanan programların listesi sayfasında da var. Ya son yapıldığı gibi içerikte sadeleştirme yoluna gidilmeli ya da bu iki sayfa birleştirilmeli fakat ilk önerim daha doğru olacak gibi. Uygun şekilde birçok kez düzenlenmiş olmasına rağmen devriyeler tarafından dikkate alınmayarak başlıktaki gereksiz ayrıntılar geri getirip duruluyor. Bu konuya el atabilir misiniz Jidzo (mesaj) 20.17, 28 Şubat 2018 (UTC)

Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti

Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Kibele!
Vikiproje Sinema bünyesinde Mart 2018 iş birliği projesi, Akademi Ödülleri şablonundaki kırmızı bağlantılı tören maddelerinin açılması olarak seçilmiştir.

Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 30 maddenin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 10.12, 2 Mart 2018 (UTC)

Karagözyan Yetimhanesi

Merhaba Kibele, Özel Karagözyan Ermeni İlköğretim Okulu maddesi zaten 2006 yılında açılmıştı. Siz ise 2016 yılında Karagözyan Yetimhanesi maddesini açmışsınız, ikisi de aynı kurum. Acaba birleştirme durumu için Karagözyan Yetimhanesi sayfasında tartışma açsak mı? Yani resmi adı "Özel Karagözyan Ermeni İlköğretim Okulu" internet sitesi de öyle, yetimhane maddesini yönlendiririz okul maddesine. İyi Vikiler --SarvSarv 12:11, 17 Mart 2018 (UTC)

selam @Sarv, aslında açmadan önce bakarım ama gözden kaçırmışım.. doğrudur, metinler ve madde geçmişleri birleştirilebilir, tartışmaya gerek yok. --kibele 14.20, 17 Mart 2018 (UTC)
@Kibele siz çalışkan ve titiz biri olduğunuz için özellikle zaten mesaj atarak önceden danışmak istemiştim. Teşekkürler.--SarvSarv 19:49, 17 Mart 2018 (UTC)

Vikiproje Sinema Nisan ayı iş birliği daveti

Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Kibele!
Vikiproje Sinema bünyesinde Nisan 2018 iş birliği projesi, Vikiveri'de IMDb bilgisi eksik olan maddeler kategorisinin temizlenmesi olarak seçilmiştir.

Proje sonunda, kategoride bulunan 200 maddenin IMDb bilgisinin Vikiveri'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11.28, 2 Nisan 2018 (UTC)

Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti

Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Kibele!
Vikiproje Sinema bünyesinde Ağustos 2018 iş birliği projesi Afiş aranan filmler kategorisinin temizlenmesi olarak seçilmiştir.

Proje sonunda 50 film afişinin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 14.18, 3 Ağustos 2018 (UTC)

SAS

Merhaba. Bahsettiğin SAS için tartışma sayfasına cevaben "tamam SAS'ı yeniden başlatalım" gibi birşeyler yazıp, kapatma değişikliklerini geri almıştım, yani SAS yeniden devam ediyordu. Fiber hızında tekrar kapatılıp silindiği için 3 saniye önce ne yazdığımı da unuttuğumu fark ettim, ama cevapsız bırakmadığımı ve talebin üzerine SAS'ı geri getirdiğimi bilebilmen için yazıyorum. İyi çalışmalar. Vikiçizer (mesaj) 20.01, 21 Eylül 2018 (UTC)

@Vikiçizer bir hizmetlinin ilgilenmekte olduğu konuya bu şekilde müdahale edilmesi de, yazışmanın silinmesi de sorunlu elbette. teşekkürler.. --kibele 13.58, 22 Eylül 2018 (UTC)