Kullanıcı mesaj:kibele

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

VikiProje Sinema Ocak 2017 İş birliği daveti

Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Kibele!
VikiProje Sinema bünyesinde Ocak 2017 iş birliği projesi Değerlendirilmemiş Sinema maddelerinin değerlendirilmesi olarak seçilmiştir.

Bu kapsamda, proje başlangıcı itibariyle değerlendirilmemiş 6.708 maddenin değerlendirilmesini sağlamak ve {{VikiProje Sinema}} şablonu olmayan maddelere bu şablonun eklenmesi hedeflenmektedir.

Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN. --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:53, 31 Aralık 2016 (UTC)

Pers imparatorluğu

Merhaba. Pers İmparatorluğu sayfasında bazı değişiklikler yaptım. Zahmet olmazsa kontrol edip onaylarmısınız. Daha önce bir kullanıcı bazı değişiklikler yapmış. Evet onun değişikliği biraz yanlış olmuş ama bu ingilizce vikipedide çok fazla propagandalı içerik olduğu ve ingilizce vikipediyi sadece milliyetçi propaganda amaçlı kullanan editör sayısının çok fazla olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Kullanıcı sayısı çok fazla olunca ingilizce vikipedi bambaşka bir hal almış. Türkçe versiyon ise görünüşe göre ingilizce versiyonundan kopyalanıp oluşturulmuş.İngilizce versiyon hiçbir kaynağa dayanmıyor ve çok taraflı hazırlanmış. Ben bu sayfanın ingilizce versiyonundada tartışmaya katıldım. Ve gerekli açıklamalarıda orada yaptım. Buradan [1] kontrol edebilirsiniz. İyi günler.--Halil Can (mesaj) 13:22, 2 Ocak 2017 (UTC)

selam Halil Can, konunun buradaki tartışma sayfasında konuşulması gerekiyor. yaptığınız büyük ölçekteki değişiklikleri orada açıklayın lütfen. --kibele 08:36, 5 Ocak 2017 (UTC)
Haklısınız ilk önce açıklama yapmam gerekirdi. Gerekli açıklamayı yaptım. Görüşünüzü belirtirseniz memnun olurum.--Halil Can (mesaj) 11:50, 7 Ocak 2017 (UTC)

ince fırça darbeleri

  • merhaba kibele, Vincent van Gogh'un ben kabasını aldım, ince rötuşa gereksinimi var. Zaman bulursan sevinirim. --Mskyrider ileti 07:28, 5 Ocak 2017 (UTC)
ilgilenmeye çalışırım mskyrider.. eline sağlık.. --kibele 07:48, 5 Ocak 2017 (UTC)

Kerimcan Durmaz maddesi silinmeye aday gösterildi

Kerimcan Durmaz maddesi burada silinmeye aday gösterildi. Sizin de fikrinizi sunmanızı rica ediyorum, kolay gelsinǃ --OmerFarukDemir ileti 8 Ocak 2017, 16:22. (UTC)

?

selam, beylerbeyi ve şeyhülislam maddeleri açılıyor seri olarak. doğrudan kayda değerler mi? --kibele 13:15, 11 Ocak 2017 (UTC)

Selamlar. Beylerbeyi günümüzdeki valiye, şeyhülislam ise diyanet işleri başkanına (aslında bakan gibi de neyse) denk geliyor. Bunlar da VP:KD (KİŞİ) sayfasına göre kayda değer.--RapsarEfendim? 13:28, 11 Ocak 2017 (UTC)

uyarı şablonu kullanma

  • kibele, yeni ve tecrübesiz kullanıcılar için kullandığımız uyarı şablonlarının tecrübeli kullanıcılar için kullanılması genellikle olumsuz algılanıyor sanırım. bu tarz şablonları kullanmak yerine konu ile ilgili anlaşmazlık üzerine söz etmek ya da içerik ile ilgili başka bir kullanıcının görüşünü istemek daha yapıcı olur. --Mskyrider ileti 10:48, 12 Ocak 2017 (UTC)
Mskyrider kullanıcılar yenilerin yaptığı türden hatalar yapıyorlarsa yollanabilir bence. yıllar içinde ettiğim sözlerin karşılık bulması açısından çabaların beyhude olduğunu gördüğüm kullanıcılar hazır şablonlarla yetinecekler korkarım, sonuç alınabilecek yerlerde zaten öyle yapıyorum. benim algım da bu yönde ki olumsuz algıladığım konuları yazsam burdan oraya yol olur. --kibele 12:17, 12 Ocak 2017 (UTC)

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey

+

Merhaba kibele, buradaki adlandırma çabaları boşa uğraş mıdır sence? bir fikrini almak istedim -MHIRM. 19:17, 18 Ocak 2017 (UTC)

MHIRM selam, adlandırma tartışmaları genellikle vakit kaybı, zaman zaman yapılmak zorunda kalınsa da.. hele ki bu maddede.. zamanını madde geliştirmelere ayırsan daha iyi olur bence. ha bir de trolleri beslemeyiver gari.. kolay gelsin.. --kibele 20:35, 18 Ocak 2017 (UTC)

Kütahyalı Şerif Mehmed Efendi sayfasındaki ansiklopedik ifadeler dışındaki yerleri silip, değerlendirme kısmındaki yazarın eserleri kısmı ile belirtilen kaynağa dokunmadan düzenleyelim? DieFledermaus 16:00, 22 Ocak 2017 (UTC)

İşbirliği

Selam kibele, nasılsın? Daha önce tarihte bugün sayfalarında TBA kapsamında önerdiğim bir birliktelik önerim olmuştu hatırlarsan. Şurada bir örneğini yapmıştık fakat malesef katılım az olmuştu. Buna benzer olarak yeniden bir girişim yapmaı istiyorum ve hatta uygun olursa VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında da bu tür çalışmalar yapmak istiyorum. Bu tür eksikliklerin giderilmesi adına bir önerin var mı ya da birlikte böyle bir uğraş yapalım mı ne dersin? --Ahmet Turhan (mesaj) 08:27, 28 Ocak 2017 (UTC)

Ahmet Turhan çeşitli nedenlerle bir süre daha pek aktif değilim gibi görünüyor. yetişirsem el atarım, kolay gelsin.. --kibele 09:08, 28 Ocak 2017 (UTC)

Plaj ve vandalizm

Merhaba, bir grup Türkiye Türkçesi'nde kullanılmayan üstelik anlamı çarpık olan bir sözcüğü kullanılıyormuş gibi göstererek plaj maddesine ekliyorlar. --123snake45 (mesaj) 18:38, 1 Şubat 2017 (UTC)

VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin

Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Kibele!
VikiProje Sinema bünyesinde Şubat 2017 iş birliği projesi Film festivalleri listesi'ndeki maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir.

Bu kapsamda, proje başlangıcı itibarıyla maddesi oluşturulmamış film festivallerinin 50'sinin maddesinin oluşturulması hedeflenmektedir.

Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN. --MediaWiki message delivery (mesaj) 17:41, 8 Şubat 2017 (UTC)

Beluciler sayfası

Merhaba Kibele, Beluciler sayfasını Türkçedeki doğru kullanımı uyarınca 2009 yılında düzeltmişsiniz. Son günlerde madde adı dolayısıyla bir tartışma yürütüyoruz. Fikrinizi paylaşırsanız memnun olurum. İyi katkılar. ÖterbülbülBuyrun? 21:18, 13 Şubat 2017 (UTC)

Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey

(Sorry for writing in English)

Gerekçe

Gerekçenizin Vikipedi politikalarındaki somut karşılığı nedir? --Nushirevan11 ☾★ 22:05, 22 Şubat 2017 (UTC)

İş Birliği Projesi

Selamlar. Bu haftanın projesi ilgi alanına girebilir diye düşünüyorum :) İyi günler.--RapsarEfendim? 06:01, 24 Şubat 2017 (UTC)

VikiProje Sinema Ayın İş birliği daveti (Mart 2017)

Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Kibele!
VikiProje Sinema bünyesinde Mart 2017 iş birliği projesi Kadın film yönetmenleri listesi'ndeki maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir.

Bu kapsamda, proje başlangıcı itibarıyla maddesi oluşturulmamış kadın film yönetmenlerinin 50'sinin maddesinin oluşturulması hedeflenmektedir.

Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*VikiProje Sinema mesajları almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:52, 1 Mart 2017 (UTC)

denge

Selaam, su sayfaya ugramayali cok uzun sure olmus.. Cinsiyet dengesizliğini bir nebze önleyebilmek adına şurada listelediğim ve çoğunu kadınların oluşturduğu seramikçilerin maddelerini oluşturmada katkılarıni elbette bekliyorum. Taslak icin bir kaynakta biraktim oraya.. İsbirliği olarak önerdim belki gormussundur. Gorusmek uzere..--Kingbjelica (mesaj) 23:12, 12 Mart 2017 (UTC)

TBA kapsamında cümlelerin oluşturulması

Selamlar. Tartışma:Ana Sayfada yer alan cümlelerin TBA kapsamında tekrar ele alınması konusunu ve Tartışma:Sakız Adası'nın Fethi tartışmasını tekrar okuyunca bu konuda epey bir eksikliğimiz olduğunu farkettim. Daha önce sana bu konuda bir ortaklaşmaya gitmemiz gerektiğinden bahsetmiştim hatırlarsan. Şuradaki gibi. Bu konuda ne düşünüyorsun? Özellikle Fetih, işgal, ele geçirme, kurtulma gibi ifadeler konusunda fazlasıyla geniş yelpaze mevcut. Bu konuda uyacağımız daha somut bir yönergeye ihtiyaç olabilir. --Ahmet Turhan (mesaj) 09:33, 14 Mart 2017 (UTC)

Kemal Kurkurt

Selamlar Kibele, gözden kaçırmışım kaynaklardakini :) Düzeltme için teşekkürler --Pragdonmesaj 17:25, 28 Mart 2017 (UTC)

VikiProje Sinema Ayın İş birliği daveti (Nisan 2017)

Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Kibele!
VikiProje Sinema bünyesinde Nisan 2017'nin 15 günlük ilk iş birliği projesi, Sergey Yutkeviç filmleri'ndeki maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir.

Bu kapsamda, proje başlangıcı itibarıyla maddesi oluşturulmamış Sergey Yutkeviç filmlerinin 18'inin maddesinin oluşturulması hedeflenmektedir.

Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:11, 1 Nisan 2017 (UTC)

artı, eksi, iki nokta üst üste vs...

Merhaba kibele,

Vikiçizer'e şurada sorduğum soruyu aktif olarak gördüğüm size de yöneltmek istedim. Sizin bir fikriniz var mı acaba?--thecatcherintheryemesaj 17:40, 5 Nisan 2017 (UTC)

Kayda değerlik

Ramazan Özkepir ile aynı pozisyonda görev alan tüm yüksek yargı başkanlarının Viki sayfası bulunmakta. Ayrıca bu kişinin 5'in üzerinde yayımlanmış kitabı bulunuyor. Bu nedenle "... birden fazla, birbirinden fikirsel olarak bağımsız, yayımlanmış, güvenilir ikincil kaynaklar tarafından bu kişinin konu edilmiş olması... " kayda değerlik kriterini de karşılıyor. Ek olarak Yargıtay resmi sitesinden birincil kaynak da dış bağlantı olarak kullanılmış. Kayda değerlik işaretinin kaldırılması gerektiğini düşünüyorum. Selamlarımla..

Scaptor86 (mesaj) 18:29, 5 Nisan 2017 (UTC)

Fikir

Merhaba! Boş zamanınızda fikirlerinizi alabilir miyiz? Teşekkürler :) chansey Mesaj 20:37, 13 Nisan 2017 (UTC)

Kaynaklandırma

Kaynak eksikliği giderme çalışmalarını sevdiğini biliyorum, belki ilgini çeker :) --Ahmet Turhan (mesaj) 22:07, 15 Nisan 2017 (UTC)

  1. ^ This survey is primarily meant to get feedback on the Wikimedia Foundation's current work, not long-term strategy.
  2. ^ Legal stuff: No purchase necessary. Must be the age of majority to participate. Sponsored by the Wikimedia Foundation located at 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Ends January 31, 2017. Void where prohibited. Click here for contest rules.