Kullanıcı mesaj:kibele

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

vikipedi'nin engellenmesini 'kendinize çeki düzen verin, ayağınızı denk alın' deme fırsatı olarak değerlendirenleri de yazıyor özgür ansiklopedi tarihi! sansüre hayır! otosansüre hayır!


engel meseleleri

kukla trollerin çağrısıyla gelip üç gün sonra geri dönüş engeli veren hizmetli, daha önce çeşitli vikipedi kurallarından bihaber olduğunu kanıtlamıştı, aynı yolda devam etmiş.. :) 'kullanıcının en.wiki'de tartışma sayfasını kullandığına defalarca şahit oldum. Bizim neyimiz eksik?' demiş. mesela okumamız eksik olabilir, tartışma sayfasının kullanıldığını görmek için gerekli.. bir de sas sayfasındaki düşmanca ifademi göstermeni istiyorum mümkünse @Sabri76. görüşmek üzere.. --kibele 17:12, 3 Ağustos 2017 (UTC)

tartışma sayfasında engele ve ifadelerine ilişkin cevap vermek yerine 'normalde yazılmayacak içerik' diye çıkartılmış.. o kadar baştan sona uygunsuz ki yapılanlar, gülmekten başka bir yorumum yok. bülent ortaçgil'den gelsin tribünlere: nedir bu normal? --kibele 18:46, 11 Ağustos 2017 (UTC)
Merhabalar. Nasılsınız, iyi misiniz? Umarım biraz hava değişimi iyi gelmiştir. Eğer engel verirken yanlışlıkla mesaj sayfasının da kapatmayı unutmasaydım bu yazı yazılmamış olacaktı. Elbette engel bittikten sonra aynısı yazılabilir, neden olmasın. Geçmişe yönelik bir hatayı düzeltmek istemiştim. Sorunuza gelecek olursam düşmanca ifadeden ziyade tavrı kasdettim. Engeli 3 gün sonra vermemin çok önemi olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta kurallar hepimiz için mevcut. Haklı da olsak haksız da olsak uymalıyız. Kullanıcı azlığı çektiğimiz şu günlerde normalde 1 haftada bitecek tartışmalar bile 1 aya kadar uzayabiliyor. Tabii olayın üzerinden birkaç hafta geçseydi engel vermek mantıksız olurdu. Şarkıyı severim teşekkürler, iyi çalışmalar...--Śαвяí¢αи76ileti 22:02, 11 Ağustos 2017 (UTC)
'Umarım biraz hava değişimi iyi gelmiştir'.. asıl meselenin vikipedi ilkeleri filan değil de, sabri76'nın engel tuşuna basması/ basabilmesi olduğunu bundan iyi anlatacak bir cümle tanımıyorum. :) e biz de zaten 'o tuşlara basamazsın' dememiştik ki.. geri kalanı da totoloji.. zaten 'hakkımda şikayet yok' deyip sonra gidip 'haksız şikayet' diye hakkında yazılanları silen birinden da başka birşey beklemek nafile. iyi tuşlamalar.. --kibele 10:19, 12 Ağustos 2017 (UTC)