Kullanıcı mesaj:Kingbjelica

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
A child sleeping.jpg Kingbjelica vikimola yapmaktadır.


Içerik ekleme[kaynağı değiştir]

Merhaba Kingbjelica, Galatasaray 0-7 Güneş maddesinde güzel kaynaklar ve içerik eklediğini gördüm. Zahmet olmazsa onları ingilizce maddeye de ekler misin? çok iyi olur. Saygılarımla, Akocsg (mesaj) 19.34, 14 Haziran 2018 (UTC)

Bilgi[kaynağı değiştir]

Selamlar Kingbjelica, gecikmiş cevap için özür dilerim öncelikle. Yasal tehdit durumunun ortadan kalktığını beyan ediyor iseniz, engeli kaldırıyorum. İyi çalışmalar. --Eldarion 13.41, 25 Haziran 2018 (UTC)

@Eldarion Evet beyan ediyorum. Teşekkür ederim ilgi için, sevgiler.--Kingbjelica (mesaj) 23.07, 25 Haziran 2018 (UTC)

Kadın biyografileri[kaynağı değiştir]

Merhaba, ileride açarım diye umup şurada listelediğim kadın biyografileri var projeyle ilgili olabilecek. Katkıda bulunmayı düşünen başkaları da ilgi duyabilir diye düşündüm :) İyi çalışmalar... --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 00.48, 1 Temmuz 2018 (UTC)

Merhaba, ilgili eklemeyi yaptım, Servet Sami Dedeçay'ın da maddesini açtım, ilgimi en çok o çekti. Sevgiler.--Kingbjelica (mesaj) 10.04, 1 Temmuz 2018 (UTC)

Minnettarım[kaynağı değiştir]

Merhaba @Kingbjelica arabuluculuğunuz için minnettarım, eğer bir yanlışım olursa başta sizin güveninizi kaybedeceğim için daha dikkatli olacağımı ve engelimin kalkması konusunda öncelikle size borçlu olduğumun bilincindeyim. Saygılar, kolay gelsin. --SarvSarv 22.14, 3 Temmuz 2018 (UTC)

Merhaba Sarv, uzun bir şeyler yazmak istediğim için geç döndüm ama vakit ayıramadım yine. Daha dikkatli, sakin ve şeffaf davranacağınıza inanıyorum. İyi çalışmalar.--Kingbjelica (mesaj) 18.20, 5 Temmuz 2018 (UTC)

+[kaynağı değiştir]

Merhaba Sakhalino. Acaba diyorum Benim silinen katkılarımı görme şansım var mı? Aralarında geniş çaplı eklemelerim varsa kurtarmak isterim. Mirada'nın silinen maddelerine zamanında katkı yapmış olabilirim, onlar boşa gitmesin diyorum. Böyle bir imkan varsa pdf formatında veya diğer formatlarda bana mail atabilir misiniz? Ekran görüntüsü bile işe yarayabilir. Sevgiler.--Kingbjelica (mesaj) 22.39, 8 Temmuz 2018 (UTC)

Cevap vermediniz? Mümkün değil mi yoksa. Bir de Alfred Heilbronn Botanik Bahçesi'ni İstanbul Üniversitesi Alfred Heilbronn Botanik Bahçesi'ne yönlendirmeli olarak taşıyabilir misiniz? Ben taşıma işlemlerini sevmiyorum da sizden rica edeyim dedim. Sevgiler.--Kingbjelica (mesaj) 19.30, 17 Temmuz 2018 (UTC)
Selamlar Kingbjelica, şöyle bişey işini görür mü? Gecikme için kusura bakma. Taşıma da tamamlandı. Selamlar, SakhalinioBuyrun beniiiim? 19.37, 17 Temmuz 2018 (UTC)
Evet tam olarak bunu istemiştim, teşekkürler. Kendi deneme sayfama kopyaladım teşekkür ederim.--Kingbjelica (mesaj) 19.40, 17 Temmuz 2018 (UTC)

Aıslin Sands maddesi[kaynağı değiştir]

Bu maddeyi eklemiştim kaydadeğer olduğunu düşünüyorum nedensizce kaydadeğer denilerek silinmiştir bir yetkili tarafından sizde bayansınız bu maddenin silinen versiyonu getirip SAS a taşınmasını rica sayın Ancelika...--213.183.63.204 23.40, 14 Ağustos 2018 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]


İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Kişiler hukuku[kaynağı değiştir]

Merhaba Kışiler Hukukuna yaptığım eklemeleri neden kabul etmediniz acaba, gerekçe belirtmemişsinizBu imzasız yazı Salomeee.B (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Merhaba @Salomeee.B, geri aldıktan sonra tereddütte kaldığım için revizyonu başka bir devriye incelesin diye "kontrol edilmedi" olarak işaretlemiştim. Sonrasında @Théoden onaylamış. Kendisinden yeniden incelemesi için rica ediyorum.--Kingbjelica (mesaj) 07.59, 15 Mayıs 2019 (UTC)

Merhaba yeniden İlginiz için çok teşekkür ederim. İyi günlerBu imzasız yazı Salomeee.B (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

@Salomeee.B katkılarının devamını bekliyoruz bu arada. VP:BEK ve Vikipedi:Kaynak gösterme ilk aşamada işinize yarayabilecek bağlantılar.--Kingbjelica (mesaj) 12.43, 22 Mayıs 2019 (UTC)

Yanlışlıkla Silinmiş Bir Kategoriyi Tekrar Eklediniz (Bilgi)[kaynağı değiştir]

Merhaba @Kingbjelica düzeltme için minnettarım, Yusuf Kenan Bey Sayfasında ki Kategoriyi Yanlışlıkla Silmiştim. Tekrar Eklediğinizi için Teşekkür Eder, Saygılarımı Sunarım ve kolay gelsin. -- Earslaner2001 (mesaj) 15.05, 23 Temmuz 2019 (UTC)

Merhaba @Earslaner2001, Rica ederim, kolaylıklar size de.--Kingbjelica (mesaj) 16.39, 23 Temmuz 2019 (UTC)

Stéphanie Frappart[kaynağı değiştir]

Merhaba, Robot çevirilerde son okumaları yapmayı, ufak hataları düzeltmeyi unutmayalım lütfen. Kolaylıklar. Kingbjelica (mesaj) 21.36, 16 Ağustos 2019 (UTC)

Selam Kingbjelica, haklı uyarınız için teşekkürler, (bu eksikliği içerik çevirmeni ile gerçekleştirilen maddelerde tekrarlı madde ziyaretleri ile toparlamaya gayret ediyorum lakin maddeden biraz uzaklaşıp bakmak gerekiyor - yahut çeviriye daha fazla zaman ayırmak)~Tarkovsky~ 21.46, 16 Ağustos 2019 (UTC)

Mihail Apostolios[kaynağı değiştir]

Merhaba, Mihail Apostolios maddesinin kayda değerliği hakkında görüşünüzü merak ediyorum, kaynak aramalarım yetersiz kaldı, rica etsem bir bakabilir misiniz?--Kingbjelica (mesaj) 21.34, 26 Ağustos 2019 (UTC)

Öncelikle diğer wiki projelerine bağladım. İngilizce maddeyi inceledim. Oxford Dictionary of Byzantium'da olan bir madde benim için kayda değerdir. --Yzkoc (mesaj) 15.48, 27 Ağustos 2019 (UTC)
Merhaba. Ben nedense diğer dillerdeki maddeleri bulamadım ve Google Kitaplar da sağlıklı sonuçlar vermemişti. Çok teşekkür ederim yardımınız için @Yzkoc, kolaylıklar.. .--Kingbjelica (mesaj) 18.45, 27 Ağustos 2019 (UTC)

Gün/yıl maddeleri ve fotoğraflar[kaynağı değiştir]

Merhaba. Gün ve yıl maddelerine fotoğraf eklemek sağlıklı değil, yanlış yorumlara ve çatışmaya sebep olabilir. Fotoğraf eklerken, gerçekten o yıl doğanlar arasındaki yerini ve önemini sorgulamalısınız. Siz bir sosyalistin fotoğrafını eklerseniz birisi liberalin, biri faşistin, öbürü de bir nazinin fotoğrafını ekler. Bu ideolojik çatışma maddeyi fotoğraf galerisine çevirir, enerjimizi alır ve yıpratır. Genel temayül bu maddelerde aşırı fotograf konulmaması yönünde. Kolayliklar. Kingbjelica (mesaj) 21.40, 4 Eylül 2019 (UTC)

Ben açtığım tüm maddelerin/olayların/kuruluşların bilgilerini ekliyorum. Herhangi bir ayrımım yok, pek çok Nazi lideri maddesi veya Wehrmacht birimi maddesi, veyahut liberal ekonomist düşünürlerin maddelerini de açtım. Tamamını alfabetik sıraya göre ekliyorum. Keşke tüm kullanıcılar bahsettiğiniz ilgi alanlarına dair veya açtığı maddelere dair bilgileri eklese. --Ahmet Turhan (mesaj) 09.57, 5 Eylül 2019 (UTC)
Siz dememişsiniz ama ben tekrar merhabalar diyeyim. Yazdığım anlaşılmamış, açtığınız maddelerin mahiyeti önemli önemli değil. Ben, örnek veriyorum 22 Ekim ya da 1922 yılına eklediğiniz kişileri fotoğraflarıyla birlikte eklemenizden bahsediyorum. 22 Ekim'de doğan 3 kişi var ve siz de bir kişiyi fotoğrafıyla eklediniz, insanlar bunu sorgulayabilir, özellikle yıl maddelerinde. Yukarıda bu endişemi paylaşıp genel temayül ve olası çatışmadan bahsettim. Kişilerin eklenmesine elbette lafım yok ve ben de ekliyorum.--Kingbjelica (mesaj) 19.38, 5 Eylül 2019 (UTC)
Anlatmak istediğim şey Isaac Newton'un doğumu/ölümü maddelerde yer alabilir çünkü önemi malumdur, veya ENIAC bilgisayarı. Ama Sloven partizanlar1-2 aynı öneme maruf değiller. Bunun önü alınamayacağı için müdahil oldum, dilerseniz konuyu köy çeşmesine taşıyabilirsiniz.--Kingbjelica (mesaj) 20.34, 5 Eylül 2019 (UTC)
Bu ifadeler bu tür özgün tercihler ile yürümemeli, neye göre kime göre önemli sorusu her zaman geçerli bir soru. Dolayısıyla kendi katkı odağıma göre geliştirdiğim içeriklere ve katkılara ket vurmak yerine bahsettiğiniz bir eksiklik varsa siz de diğer alternatif katkıları sağlayın ki ki ansiklopedi büyüsün. Ben açtığım tüm maddeler özelinden başlamak suretiyle gerek Nazi gerek Sovyet kişileri veya Suriye tarihi, Rusya tarihi, ya da Türkiye tarihindeki olayları veya Brezilya Arjantin ya da Çin tarihindeki kuruluşların veya kavramların eklemesine odaklandım. Çünkü bu maddelere odaklanıp yarattım. Siz de kendi açtığınız maddelere dair bu sayfaları zenginleştirin, hatta başkalarına da çağrı yaparak bu sayfaları zenginleştirelim ki ansiklopedimiz büyüsün. Örneğin 1927 maddesine veya İngilizce sürümüne bakın, ne demek istediğimi anlarsınız. Ortada bir sorun yok, çalışalım yeter ki. --Ahmet Turhan (mesaj) 21.46, 5 Eylül 2019 (UTC)
Tartışma konusu sizin özgün tercihleriniz, neye göre kime göre sorusunu kendinize sormalıydınız bence. Bu tür fotoğraf eklemeleri sağlıklı değil. Diğer projeler bizim için emsal değil. Konuyu köy çeşmesine taşıyabilirsiniz.--Kingbjelica (mesaj) 21.56, 5 Eylül 2019 (UTC)
Bu gibi konularda usül "Geri al-tartış" şeklinde idi, yani bir katkıya itiraz var ise katkı sağlanan içeriği geri alıp tartışmayı itirazı yapan kişinin itiraz noktalarını belirterek tartışmayı açması gerek. Yani ben şu an kendi yaptığımı tartışmaya açmaktan ziyade siz itirazınızı açmalısınız :) İlgili yerde tam olarak itirazınızı bildirin bence tartışma ve fikirler orada konuşulsun derim. --Ahmet Turhan (mesaj) 22.02, 5 Eylül 2019 (UTC)
Tartışmalar dallanıp budaklanınca vakit ve enerjim tükeniyor ama ilk fırsatta ele alacağım tabii. Kolaylıklar.--Kingbjelica (mesaj) 19.51, 7 Eylül 2019 (UTC)
  • @Kingbjelica itiraz kaynağını topluluk görüşüne danışmak suretiyle sormadın hala, katkımı durdurdun ama sessizlik içerisinde bekleniyor. Katkı böyle durdurulmaz, ve açıkçası şevk böyle kırılmamalı. Bu sayfadakileri alfabetik listeye göre ekliyorum, tamamında özgür lisanslı görsel varsa ekliyorum. Nazileri de, roman yazarlarını da, siyasetçileri de, hatta 1700'lü yılların generalleri de. Biyografiler bitince sonrasında olayları, açtığım gelişmeleri vb. de ekleyeceğim zaten. Endişe edecek bir şey yok. --Ahmet Turhan (mesaj) 17.24, 10 Eylül 2019 (UTC)
Bilgisayara geçince tartışmayı açıyorum. Topluluğun görüşü alınmadan görsel eklenmemeli.--Kingbjelica (mesaj) 18.26, 10 Eylül 2019 (UTC)
Topluluğun görüşü alınmadan yaptım oldu diyerek fotoğraf eklemeniz kabul edilemez. Tartışma çıkarmaya, kullanıcıların reaksiyonlarını bu kadar sınamak istemeniz garip.--Kingbjelica (mesaj) 18.32, 10 Eylül 2019 (UTC)
O sayfadaki gün/yıl maddelerine eklemenize yardım bile edebilirim ama o kişilerin fotoğraflarıyla eklenmesi kabul edilemez bir öznellikten ileri gitmiyor. Bu tartışmada kişilerin kim olduğu veya taşıdıkları vasıf benim için hiç önemli değil, sadece fotoğraflarıyla eklenemeyeceğini belirtmek istiyorum. Bu nedenle topluluğun fikri alınmadan eklediğiniz fotoğraflar kaldırılmalı.--Kingbjelica (mesaj) 19.15, 10 Eylül 2019 (UTC)
Geri al-tartış yapıyoruz, ben de açıkça sizin bunu tartışmanızı bekliyorum (tartışma çıkarıyorum zaten :) ), o yüzden topluluk görüşü istedim. Fotoğraf eklemenin kabul edilemeyeceğini neye dayanarak söylüyorsunuz? Lütfen tam da bunu tartışmaya açın. --Ahmet Turhan (mesaj) 19.23, 10 Eylül 2019 (UTC)

Community Insights Survey[kaynağı değiştir]

RMaung (WMF) 00.47, 7 Eylül 2019 (UTC)