Kullanıcı mesaj:Kingbjelica

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

Yardım[kaynağı değiştir]

Merhaba, Şablon:Makedonya'daki camiler'de şablon içeriği görünmüyor. Böyle bi şeyle ilk defa karşılaştım. Yardımcı olur musunuz?--Nushirevan11 16:18, 20 Haziran 2017 (UTC)

@Nushirevan11 İstek yapıldı Yapıldı--Kingbjelica (mesaj) 16:23, 20 Haziran 2017 (UTC)
Teşekkür ederim, o ayrıntıyı gözden kaçırmışım. Az daha kriz geçirecektim.--Nushirevan11 16:25, 20 Haziran 2017 (UTC)

Zengin Kız Fakir Oğlan[kaynağı değiştir]

Bütün Türk qardaşlarıma Salam həmkar! Zengin Kız Fakir Oğlan məqaləsində Dilimiz Azəricə yazılıb. Biz Azəri deyilik. Azərbaycanlıyıq! Dilimizin adı da, Azərbaycan dilidir! Xahiş edirəm, məqalələri redaktə edəndə, fikir verin! --Masalli qasimli (mesaj) 08:42, 23 Haziran 2017 (UTC)

Merhaba, zaten kendi düzenlemeni geri almışsın, ilgili tartışmayı burada başlatabilirsin.--Kingbjelica (mesaj) 11:43, 23 Haziran 2017 (UTC)

Sayfa inceleme ve Sürüm Kontrolü[kaynağı değiştir]

Merhaba sayın Kingbjelica, sizden sayfa inceleme ve Sürüm Kontrolü yapmanızı rica ediyorum. Türkçe Vikipedi'de fazla aktif devriye olmadığı için size yazdım kusura bakmayın. Bu sayfarda; Suriye Kara Kuvvetleri, Suriye Hava Kuvvetleri, Suriye Hava Savunma Kuvvetleri, Suriye Deniz Kuvvetleri, Irak Silahlı Kuvvetleri, Irak Özel Operasyonel Kuvvetleri, İran Kara Kuvvetleri, İran Hava Kuvvetleri, İran Hava Savunma Kuvvetleri, Suudi Arabistan Silahlı Kuvvetleri ve Suudi Arabistan Ulusal Muhafızları sayfalarında inceleme bekleyen değişiklikler var. Bu sayfaları inceleyebilirmisiniz? Ayrıca yeni açtığım Suudi Arabistan Kara Kuvvetleri, Suudi Arabistan Hava Kuvvetleri, Suudi Arabistan Hava Savunma Kuvvetleri, Suudi Arabistan Deniz Kuvvetleri ve Suudi Arabistan Stratejik Füze Kuvvetleri sayfalarını kontrol edebilir misiniz? Not:Bu sayfalardaki tüm değişiklikleri ben yaptım ve yeni sayfaları ben açtım. Allah rızası için bu sayfaları inceleyin ve kontrol edin. Biraz fazla oldu kusura bakmayın. Ama sayfalar incelenmiyor siz incelerseniz iyi olur. Teşekkürler. 94.156.35.60 11:52, 24 Haziran 2017 (UTC)

Merhaba, yaptığınız düzenlemelerden haberdarım fakat bazılarını onaylayıp bazılarını da başka devriyelerin onaylamasına bıraktım. Biraz beklemek ya da diğer kullanıcılar mesaj atmak daha hızlı incelemeyi doğuracaktır. Kolay gelsin.--Kingbjelica (mesaj) 13:49, 24 Haziran 2017 (UTC)

İş Birliği Projesi[kaynağı değiştir]

Selamlar. Bu haftanın İş Birliği Projesi ilginizi çekebilir diye düşünüyorum. İyi günler.--RapsarEfendim? 17:29, 11 Temmuz 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi'nde 3. oldunuz[kaynağı değiştir]


Bronze Medal.svg
VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi'nde 3. oldunuz
Tebrikler. VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında düzenlenen "Kurtuluş Savaşı'nda SSCB-Türkiye ilişkileri maddesini Türkçe Vikipedi'ye kazandırma" konulu işbirliği projesinde 3. oldunuz. Gelecekteki iş birliği projelerine katılımınızın devamını bekleriz.

--Ahmet Turhan (mesaj) 15:41, 31 Temmuz 2017 (UTC)

Özür[kaynağı değiştir]

Komple geri aldığım için özür dilerim. Çünkü emeğinizi dışlamış oldum. Ancak bunu kötü niyetle yapmadım. Size bildirim göndererek o kaynağı sayfada işleyin diye yaptım. Sonrasında bana yaptığınız hakaretler ne gerçekçi ne de ahlakî. Çoğu kere ılımlı bir kullanıcı idiniz. Bu fevri çıkışınıza mana veremedim. Kolay gelsin.--Nushirevan11 13:52, 17 Ağustos 2017 (UTC)

User:Kingbjelica ; burada ve burada kullandığınız değişiklik özetleri nezakete aykırı yorum içermektedir, tekrar etmeyiniz. @Nushirevan11 bildirim göndermek için mesaj veya tartışma sayfasını kullanınız.-- Hakan·IST 13:58, 17 Ağustos 2017 (UTC)

@Nushirevan11 Arkadaşım, kullanıcılar az çok tanıyorlar birbirlerini. Ben oraya bir dış bağlantı eklemişim ve sen bunu doğrudan siliyorsun. Üstelik ikinci geri almamda çalışma şablonu koymama rağmen. Eğer dış bağlantıyı yeterli görmeyip sadece kd şablonu ekleseydin bunu anlardım. Sonuç olarak şundan eminim ki bu projede görebileceğin en sakin kişilerdenim. Tek sorun iyi niyet görmedim senden ve ben de iyi niyet göstermedim. Defalarca tartışma yaşanılan insanlardan iyi niyet görünce onlarla bile anlaşılabileceğini gördüm burada. Bundan dolayı ben de özür dilerim. Son olarak da kullanıcılarla doğrudan iletişime geçmek yerine gereksiz şablonlar kullanmak hoş değil: Tekrar özür dilerim. User:HakanIST (ingilizce şeyler yazmayı pek severiz}} burada bir buçuk yıldır trollük yapanlara ses çıkarmayıp, buraya bir şeyler katmak isteyenleri hemen gördüğün için teşekkür ederim. Hani şimdi beni uyardınız ya. Pek tarafsız oldunuz şimdi. Pek sorumluluk aldınız. Size de teşekkürler.--Kingbjelica (mesaj) 14:13, 17 Ağustos 2017 (UTC)

Olayın başından beri takip ediyorum. HakanIST yazmamış olsa ben yazacaktım. Siz de @Nushirevan11'de projemize çeşitli alanlarda katkı sağlamış kullanıcılarımızsınız ve en az ben kadar tecrübelisiniz. Anlaşılan her iki kullanıcı da sert tepki verdiğini kabul etmekte ve üzgün. Keskin sirke küpüne zarar atasözünü tekrar hatırlatmayı bir Vikipedist olarak kendime borç bilirim. Bu kadar çabuk sulh olmanız da çok güzel ve örnek teşkil etmekte, tebrik ederim. Ama şu var bence her iki kullanıcımız da yarım saat bir kahve molası verse iyi olur ne dersiniz? :) chanseyMesajYaz 14:25, 17 Ağustos 2017 (UTC)

@Nushirevan11, değişiklik özetlerim için burada bir talepte bulundum. Kolay gelsin.--Kingbjelica (mesaj) 22:39, 17 Ağustos 2017 (UTC)

Karşılıklı anlaşabilmek ne güzel. Gönlümüz hep yüce olsun. :)--Nushirevan11 11:04, 18 Ağustos 2017 (UTC)

Lütfen dikkat[kaynağı değiştir]

Selam Sakhalinio, inceleme bekleyen sayfaları daha dikkatli incelemek gerekiyor. Örn burada tamamem reklam amaçlı bir düzenlemeyi gözden kaçırarak onaylamışsınız. Maddelerin boyutları ve kaynakların nitelik ve sayıları bizler için önemli bir kıstastır. Eklenen bu tip kaynaklar projeye uygun ve güvenilir değildir. Üstelik bu madde SM adayı. Kolay gelsin.--Kingbjelica (mesaj) 12:50, 23 Ağustos 2017 (UTC)

Merhaba Sayın Kingbjelica, reklam sadece siteye erişim midir? Ben onaylarken linke tıkladım ve siteye girdim, sitede Peyami Safa'nın hayatı ile ilgili bazı bilgiler bulunmaktadır. Wikipedia'daki iş yükünde Peyami Safa sayfasındaki tüm bilgileri okuyup o linkteki bilgilerle karşılaştırmamı beklemediğinizi düşünüyorum. BU nedenledir ki bu incelemede dikkat edilmesi gereken bir hata yapılmamıştır. Saygılarımla, iyi vikiler, SakhalinioBuyrun beniiiim? 13:22, 23 Ağustos 2017 (UTC)

@Sakhalinio Tekrar merhaba. Aslında demek istediğim bu tür kaynakları ekleyenler sadece sitelerine tıklanma istiyor. Daha önce aynı sitenin başka bir sayfaya eklendiğini hatırlıyorum. Akademik ve güvenilir bir site olmadığı aşikâr duruyor. Görüşmek üzere, sevgiler. --Kingbjelica (mesaj) 16:46, 23 Ağustos 2017 (UTC)

Sayın Kingbjelica, kaynak ekleyen neredeyse kimse olmadığı yerde, kurallara uygun olarak birileri gerçekten bilgi içeren kaynaklar ekliyorlarsa benim görüşüm hep olumlu olacaktır. Yani tekrar edecek olursak burada bir yanlış yoktur. Selamlarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 18:31, 23 Ağustos 2017 (UTC)

Filiz Aker hakkında[kaynağı değiştir]

SAS'ta karar için oylamaya katkı yapabilirmisiniz efendim..--Alahop Tereyağlı Ballıekmek (mesaj) 03:09, 4 Eylül 2017 (UTC)

Merhaba, çok önceden kayda değerlik için arşiv taramaları yapmıştım fakat sağlıklı sonuçlar çıkmadı. Muhtemelen sayfa silinecektir. Fakat hakkındaki haberler bu şekilde devam ederse -ki devam edecektir- ilerleyen aylarda tekrar oluşturabilirsiniz. İyi vikiler.--Kingbjelica (mesaj) 09:15, 4 Eylül 2017 (UTC)

2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası Finali[kaynağı değiştir]

2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası Finalinin maç kadrolarını girdim ama oyuncuların final maçında istatistiklerini giremedim. Bugün yapabileceğimi sanmıyorum. Yarın için de söz veremiyorum şimdilik. Bilginize. --Hancer i figan (mesaj) 11:14, 19 Eylül 2017 (UTC)

@Hancer i figan Tamamdır onları mobilden yapabildim. Çok teşekkür ederim eline sağlık. Güzel oldu. --Kingbjelica (mesaj) 15:26, 19 Eylül 2017 (UTC)

Selam[kaynağı değiştir]

Merhaba Kingbjelica. İşlem yapmadan önce fikir alışverişinde bulunmak iyidir. Birçok insan erişim engelinden ötürü Vikipedi'ye giriş yapamıyor. Bunu bertaraf etmek adına çözümler üretmeliyiz ki bunun en güzel mecrası da Köy çeşmesidir. Selamlar. --Mecnun (mesaj) 23:05, 25 Eylül 2017 (UTC)

2017 Erkekler Cumhurbaşkanlığı Kupası[kaynağı değiştir]

Merhaba, 2017 Erkekler Basketbol Cumhurbaşkanlığı Kupası sayfası oluşturacağım. 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası Finalindaki gibi Bs game player şablonunu kullanmak istiyorum ama şablonunun normal halini bulamadım. 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası Finali'nden kopyala yapıştır yaptıktan sonra düzeltmek zor geldi. Bs game player şablonunu nasıl kullanabilirim? --Hancer i figan (mesaj) 19:10, 4 Ekim 2017 (UTC)

Selam @Hancer i figan, ben başka bir finalden kopyalamıştım. En. Vikide "Template:Bs game header" biz de "Şablon:Bs game header"; "Template:Bs game player" bizde "Şablon:Bs game player: vb. gibi gidiyo. Ne yalan söyleyeyim bu işlerden anladığımı söyleyemem. Belki yukarıdakileri bulmuşsundur önceden ama yine de işe yarar diye düşündüm. Bu arada maç kadrolarını benim gibi tablo olarak değil de En. Viki'deki gibi şablonla vermek profesyonelce olabilir. (Yalnız genel şablon değil yeni bir sezon şablonu.) --Kingbjelica (mesaj) 19:30, 4 Ekim 2017 (UTC)
Ben biraz daha bakayım o zaman. Zaten haftasonuna kadar tamamlanır. Teşekkürler.--Hancer i figan (mesaj) 19:58, 4 Ekim 2017 (UTC)

Şikayet sayfası kullanımı[kaynağı değiştir]

Sayın Kingbjelica, öncelikle şikayet sayfasındaki üslubunuz, suçlamalarda bulunmanız kabul edilebilir gibi değil. Vikipedi'de her yapılan geri alım, her yapılan etiketleme kişilerin diğer kullanıcılara yaptığı bir davranış olarak algılanması doğru bir düşünce tarzı değildir. Kişi sizi normal hayatta tanımadan nasıl bir terslik yapabilir? Bu nedenledir ki lütfen bu düşünce tarzından vazgeçiniz. Ben şikayet bölümündeki ilgili kısmı komple kaldırıyorum. Ve sizden ricam şikayet sayfasında bu tarz ve üslubta bir daha bir bildirimde bulunmayınız. Selamlarımla, iyi vikiler, SakhalinioBuyrun beniiiim? 20:36, 24 Ekim 2017 (UTC)

Projede birbirlerini tanıyanların yakınlıklarını işbirliğine döktüklerine inanmak istemiyorum. Hakaret etmedim, eleştirdim. Küçük düşürmedim, ihtimal verdim. Sözde tecrübeninin içi boş olduğunu belirttim. Her insanın bir dayanma üst sınırı oluyo. Sayfada 2 yıldır düzenleme yok, ben bi şeyi düzenliyorum sonra o kategoriden kategoriye atlarken o sayfalara denk geliyo. Ne tesadüf ama. O şikâyet bunları ortaya döken bir şilayetti. Umarım kendisiyle yeni tesadüfler yaşamayız. Ben size duyduğum saygı-sevgi veya ne tür bir sıfat varsa onun adına daha özenli davranmaya çalışacağım. Teşekkür ederim.--Kingbjelica (mesaj) 21:12, 24 Ekim 2017 (UTC)
  • Ben farkına vardım ki çogumuz bu projede kalıcı olacağız. Aslında Rapsar'ın önceden de bu konuda düzenlemelerini hep geri almıştım. Geçen günlerde biraz gergindim. Daha önce @Vikiçizer'le bunları konuşmuştum. Yani kendisi 10 yıldır burada birçok örneğe rastlamıştır. Daha geçen de Nushv... (adını yazamadım) örneği oldu. Haklı veya haksız olmaktan öte başta @Rapsar sonra da @Ahmet Turhan'a üzgün olduğumu bildirmek istiyorum. Burada kötü yorumuma sürüm gizleme istedim. Vikiçizer de tüm şikayet geçmişine bu mesaja bağ vererek sürüm gizleme yapabilir. Olmasaydı keşke ama oldu. Robot olmadığımızdan buraya yansıyan böyle tepkiler oluyo ara ara. @Sakhalinio'ya özel olarak teşekkür ediyorum. Ayrıca şu sıralar en iyi Vikipedistler olarak gördüğüm @Seksen iki yüz kırk beş ve @Hedda Gabler (eski)'yi de anmak istiyorum. Tartışmalarda adları geçti vb.--Kingbjelica (mesaj) 17:09, 25 Ekim 2017 (UTC)
Estağfurullah, olayları kişiselleştirmeyelim ya da kişisel olduğunu düşünmeyelim yeter (en azından benim kişiselleştirmem için hiçbir sebep yok). Benim için sürüm gizleme ya da yorum sansürleme, daha önce de dediğim gibi problem değil, neyin ne olduğunun görülmesi açısından da olmaması gerekir hatta, zira bunlar kalkınca geçmişe dönen kullanıcılar "ne oldu ki, hiçbir şey yok" oluyor :) Projeye odaklanalım birlikte. İyi günler.--RapsarEfendim? 19:44, 25 Ekim 2017 (UTC)
Merhaba. Sürüm gizlemeyi Superyetkin yapmış, ama yine de söylemeden edemedim; bu gibi durumlarda aktüel görünürlüğü ve muhtemel çatışmayı önlemek için geri alma-çıkartma-metin içi gizleme vs. yapıyoruz ama sürüm silme yapmıyoruz. Şimdi bir direksiyon savaşına sebep olmamak için işlem yapmıyorum ama @Rapsar'ın gizleme konusunda söylediği genel olarak doğrudur. Bu konu gizleme nedenlerine uymuyor, ama @Ahmet Turhan'a yönelik açık bir VP:KSY ihlali olduğunu da söylemeliyim. Gelinen aşamada Kingbjelica'nın son yazdıklarını nedamet ve olumlu bir adım olarak kabul edip, sadece ihlali belirtmekle yetineceğim, kendisinin de durumu anladığına şüphem yok. --Vikiçizer (mesaj) 07:48, 26 Ekim 2017 (UTC)

+[kaynağı değiştir]

Selam. Pingleri ve tartışmaları görüyorum ama yoğunluktan okuyamıyor ve inceleyemiyorum. İlgisiz kalmak değil yani. En kısa sürede, kişisel bilgisayarıma kavuşunca dönüp bakmayı umuyorum. Kolay gelsin. Kingbjelica (mesaj) 18:53, 1 Kasım 2017 (UTC)

Selam. Estağfurullah, yalnızca haberdar ediyorum ben, herkes her konu ile ilgilenmek ya da vaktini belli konularla geçirmek zorunda değil :) İyi günler, kolay gelsin.--RapsarEfendim? 00:06, 2 Kasım 2017 (UTC)

+[kaynağı değiştir]

Şuradan bir mesaj gönderir misiniz? https://tr.wikipedia.org/wiki/Özel:E-postaGönder/Basak --Başak (mesaj) 10:42, 4 Kasım 2017 (UTC)

Sabahattin Ali[kaynağı değiştir]

Merhaba, kolay gelsin, etkin görünce mesaj atıp öyle hareket edeyim dedim. Sabahattin Ali incelememe devam ediyorum, "romanlar" kısmında fazla detay olduğunu düşündüğüm birkaç nokta var. Bunları direkt kırpmayı düşünüyorum, şimdilik kalsın derseniz adaylık sayfasında hangi kısımlardan bahsettiğimi belirtirim, orada görüş belirtir veya çıkartırsınız. Ne dersiniz? --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 00:09, 13 Kasım 2017 (UTC)

Selam @Seksen iki yüz kırk beş, maddenin tartisma sayfasinda "romanlari" basligini acip onerilerinizi yazarsaniz daha iyi olur sanki? Adaylikta size topluca geri donus yaptigimda bu konuyu tartisma sayfasinda hallettigimize atif yapabilirim. Veya ben sizin tecrubenize guveniyorum, ilgili duzenlemeleri madde icinde yapip tartisma sayfasina not da dusebilirsiniz. Inisiyatif sizde yani :). Kolayliklar, ve de esenlikler.--Kingbjelica (mesaj) 00:25, 13 Kasım 2017 (UTC)
Estağfurullah, sözüm veya önerilerim özel olarak muteber değildir :) İş/yazım yükünü en aza indirgemek açısından şöyle yapıyorum o zaman: ilgili düzenlemeleri yapıp çıkarılan kısımları tartışma sayfasına not düşeyim, sizin uygun bulmadığınız olursa hiç çekinmeden geri alıverin, teatide bulunalım. Adaylık sayfasında da zaten uzattıkça uzattım, ilgili noktalar hallolduktan sonra açılıp kapanır bir kutuya falan saklarım herhalde yorumları yapabilirsem :) Kolay gelsin tekrardan, iyi çalışmalar. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 00:38, 13 Kasım 2017 (UTC)
Mutabıkız.--Kingbjelica (mesaj) 00:48, 13 Kasım 2017 (UTC)

+[kaynağı değiştir]

Selamlar. Şablon:Çoklusütun-son div.son vb. gibi şeylerin kaynakça ve altta kalan başliklari yutmasi nasil engellenebilir? Mesela Fazıl Say maddesinde mobil okumada kaynakca basligi cikmiyor vs. Balonlar da iyiymis bu arada. Sevgiler. Kingbjelica (mesaj) 23:36, 12 Kasım 2017 (UTC)

Sorun acaba daha sonra düzeldi mi? Bende şu an başlıklar gayet düzgün görünüyor? Ayrıca genel olarak başlık yutma olayları şu nedenden olur: eklenen elementler "inline"lanır yani yan yana dizilir şekle getirilir ama altına kapatma stili verilmediğinden sorunlar çıkar. En iyi çözüm bu sütunların en altına <div style="clear:both;"></div> kodunu eklemektir. ~ Z (m) 08:00, 13 Kasım 2017 (UTC)

Masonlar[kaynağı değiştir]

Selam. Evet, mason.org.tr sitesini kaynak gösteriyorum, zira HKEMBL'nin resmî web sitesi. Bu resmî site bir kaynak olmaya layık görülmüyorsa Kategori:Türk masonlar kategorisini tümden silin bari. - Ullierlich 14:11, 20 Kasım 2017 (UTC)

O kategoriyi açan kişi malumdur. Vikipedide içerikler tek kaynağa indirgenemez. Farklı iddialar varsa oturulup tartışılır. Hele hele bu tarihi kişiler ise...--Kingbjelica (mesaj) 14:13, 20 Kasım 2017 (UTC)
Birkaç kaynağa, hele akademik kaynaklara işaret edilmesinin önemini biliyorum fakat derneğin resmî sitesinin de kayda değer olduğunu düşünüyorum. - Ullierlich 14:16, 20 Kasım 2017 (UTC)
Çok tartışmalı bir konu, kişileri kimler nasıl tanımlıyordan çok, kişiler kendilerini nasıl tanımlıyor bu önemli. Ha şu var, kişi bu konu hakkında bir şey söylememiştir fakat onun bu ideolojisi sıkça paylaşılmış, araştırılmış, incelenmiştir. O kadar akademik kaynakta geçmeyen bilgiyi bir siteye göre veremeyiz üzgünüm. İsterseniz ilgili kategorinin tartışma sayfasında farklı görüşler bekleyebilirsiniz, faydalı olacaktır.--Kingbjelica (mesaj) 14:21, 20 Kasım 2017 (UTC)
Burada başlık açtım. - Ullierlich 14:42, 20 Kasım 2017 (UTC)

Not[kaynağı değiştir]

Merhaba, uğramışken bir kusura bakmayın demek istedim pinglediğiniz çalışmaya an itibarıyla yardımcı olamadığım için. Vakit ayırabildiğim en kısa sürede eğilmek isterim konu üzerine. Son derece olumlu bu projeniz için elinize sağlık. İyi çalışmalar, kolay gelsin... --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 22:16, 10 Ocak 2018 (UTC)

Selam Seksen iki yüz kırk beş. Anladım, size kolaylıklar diliyorum. Bu arada size cevaben bir mail attım, belki görmememişsinizdir. Cevap vermedi olmasın diye yineleyeyim istedim.--Kingbjelica (mesaj) 12:49, 11 Ocak 2018 (UTC)

Tartışma sayfasındaki görüşler[kaynağı değiştir]

Merhabalar değerli Bjelica, Zeytin Dalı Harekatı maddesinden bilgileri çıkarmışsınız başka bir maddeye aktarmak üzere ama henüz tartışma sayfasında bir karar yok. Aksine iki aksi görüş daha belirtilmiş. Biraz acele etmiyor musunuz?--Tuğkan (mesaj) 21:33, 29 Ocak 2018 (UTC)

Bilgi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Lütfen kaynak göstermeye onem verin. Topluluk sizinle II. Mirada Vakasini yasasa pek uzulmeyip sevinecek durumda. Otomasyon maddeler, kaynaksiz ve bos kaynaklar size yonelik endise yaratiyor. Bu devriyelik yetkisinin alinmasi ve projden uzaklastirilmaniz ile sonuclanabilir. Ozellikle otomasyon ve kaynaksiz maddelerin basili kaynaklardan direk alindigini ongorusune itiyor. Bu mesajin aynisini Mirada'ya yazdigimi belirtmek zorundayim. Zor degil, bu iceriklerin nerelerden alindigini tespit etmek, hayali olup olmadiklarini ortaya koymak. Sadece vakit harcamak gerekecek. Bu mesaj size, bilgi gorunumlu kucuk bir hatirlatma. Toplulugun genel gorusunu zaten biliyorsunuz. Iyi vikiler. Kingbjelica (mesaj) 23:14, 29 Ocak 2018 (UTC)

Haklısınız bu endişe konusunda kaynak konusunda hassas olmaya çalışacağım, katkı sunmaya çalışırken maalesef bazı şeyleri eksik yapıyorum asla kötü niyetli değilim, beni Vikipedi:Şikâyet'e bildirdiğinizde uzlaşmaya varmıştık ve söz verdiğim üzere bu olaydan sonra hiç yargı mensuplarına dair vikipediye madde açmadım, hatta blog açmam önerisinde bulunulmuştu ben de bunun üzerine kişisel blog açıp oraya biyografileri geçirdim. Ben genelde Fransızca'dan vikipediye siyasetçi maddesi çeviriyordum, bunun dışında büyükelçiler ve yargıçlarla da ilgileniyordum. Daha çok dikkat etmeye çalışacağım ama ne olur SAS maddeler ile kaynaksız etiketi konulan benim açtığım maddelerde (bazen cidden kaynak eklemeyi unutuyorum, bulmama rağmen kaynakları) beni haberdar ediniz. Mesela Nushirevan11 uyarıda bulunuyor sağ olsun. İyi vikiler--SarvSarv 23:55, 29 Ocak 2018 (UTC)

Görsel çıkarma hakkında[kaynağı değiştir]

Merhabalar, nasılsınız? Zeytin Dalı Harekâtı maddesinde bu değişiklikle bu dosyayı maddeden çıkarmışsınız. Değişiklik özetinde "kaynaklar kadar fotoğraflar da dengeli olmalı, tartışma sayfasında görüş belirtebilirsiniz" demişsiniz. Burada sizin tartışma sayfasında gerekçeli görüş bildirmeniz gerekli diye düşünüyorum çünkü içeriği çıkaran sizsiniz :) Ondan önce şu olguyu merak ettiğim ve doğru mu anladım size sormak için danışayım dedim. "kaynaklar kadar fotoğraflar da dengeli olmalı" demişsiniz, bunu anlayamadım. Maddede sivil kayıplara dair karşıt bir görsel yok ki? Bunu anlamadım. Eğer sadece sivil kayıpları konu alan bir konuya değindeyseniz bunun başka bir örneği yok ki. Ha eğer bunu kastetmeyip maddenin taraflarına dair bir görsel dengelemesinden bahsettiyseniz maddede dengeli 1 adet SGD yetkililerinin açıklaması ve TSK yetkilileri açıklaması görseli, 1 er adet dengeli double image şablonlu görsel, bunun dışında 2 TSK tankı, 1 TSK bombalaması, 3 ÖSO militanlarının görseli ve 1 SDG'li cenaze görseli var. Sivil ölüm konusunda son derece değerli olan ve bağımsız bir kaynakça çeklilen uygun lisanslı görseli kaldırma gerekçenizi anlayamadım, onu sorayım dedim. Başkalarının görüşlerini tartışma sayfasında alırız da ben olayı anlayamadım gerçekten. --Ahmet Turhan (mesaj) 16:17, 1 Şubat 2018 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Branche d'olivier.svg Özen yıldızı
Zeytin Dalı Harekâtı maddesindeki objektif, yapıcı ve özenli katkılarınız için.. --Maurice Flesier message 13:31, 4 Şubat 2018 (UTC)
Teşekkür ederim Flesier, kolay gelsin.--Kingbjelica (mesaj) 17:45, 4 Şubat 2018 (UTC)

Kategori sorunlarınız[kaynağı değiştir]

Merhaba, bu tecrübesiz kategori eklemelerini size yakıştıramıyorum doğrusu. Oysa ki eski bir kullanıcısınız. Mesela x kişisi z kurumunun baskanı ise "z kurumu baskanlari" kategorisini olusturup eklemelisiniz. Hasan Eren maddesindeki eklemeniz hatalı. Kategorilerde olabildigince özele inmek getekiyor. Siz direk genel kategorileri maddelere ekliyosunuz. Umarim ilgili düzenlemeler son bulur. Kolay gelsin.--Kingbjelica (mesaj) 00:55, 13 Şubat 2018 (UTC)

Hayır bunları bildiğinizden eminim. Ama neden yapıyorsunuz peki? Flesier da değinmis olmali bunlara. Lütfen rica ediyorum, özel maddelere genel kategoriler eklemeyin. Bakın böyle devam ederseniz projede troll damgası bile yiyebilirsiniz. Ben iyi niyetli oldugunuza inanmak istedigimden zaman zaman ugruyorum buraya. Lutfen yazdiklarimi dikkate alin.--Kingbjelica (mesaj) 01:04, 13 Şubat 2018 (UTC)
Haklısınız, özür diliyorum ve uyarınız için çok teşekkür ederim, bunu yapmamın tek sebebi genel kategoriye ekleyip ardından kolayca o başlık içerisinden başkanlar kısmını oluşturup oraya eklemekti. Haklısınız, sağ olun. --SarvSarv 13:25, 13 Şubat 2018 (UTC)

Balkondaki Mayalar[kaynağı değiştir]

Hello Kingbjelica, the painting of majas from MET is not by Goya, it's a copy or work of a follower. It is stated on the MET website. Many articles repeat this mistake. The original painting is in a private collection in Switzerland. That's why i updated the pciture. If you have time, please update the article. Best regards Tremendo (mesaj) 11:53, 14 Şubat 2018 (UTC)

Hi @Tremendo. I sent message to user @Guzelonlu, who created the page. Thanks for the info, we will fix this mistake.--Kingbjelica (mesaj) 14:40, 14 Şubat 2018 (UTC)

++[kaynağı değiştir]

Selam sizi özledik!! 2018'de daha fazla aktif olmanız dileğiyle. Sevgiler. Kingbjelica (mesaj) 18:45, 4 Ocak 2018 (UTC)

Teşekkürler Face-smile.svg Kısmet bakalım... İyivikiler... [ho? ni!] 07.17, 23 Şubat 2018 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Merhaba, rica etsem Aday olduğum hizmetli adaylık sayfamda oy kullanıp görüşünüzü belirtir misiniz? İyi vikiler.

Admin mop question.svg Bu kullanıcı şu sıralar bir hizmetli adayıdır. İlgili başvuruya göz atmak ve fikrinizi belirtmek için lütfen On 15 sayfasını ziyaret ediniz.

--On 15 (mesaj) 08.46, 23 Şubat 2018 (UTC)

Selamlar @On 15, bu tür mesajlar aslında oy kullanacaklar için olumsuz bir görünüm. Bunu yapmamanızı sizin faydanıza görüyorum. Uygun bir vakitte değerlendirme yaparım elbette, kolay gelsin.--Kingbjelica (mesaj) 08.50, 23 Şubat 2018 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Barnstar of Diligence Hires.png Özen Yıldızı
Özür dilemek erdemdir derler, hele böyle hassas bir konuda daha da imrendirici. Diğer tüm maddelerdeki gibi Zeytin Dalı Harekâtı maddesindeki hassas tavrınızı, yapıcı tutumunuzu denk geldik sonra takdir ediyorum, kaleminize sağlık... Erdemli değişikliklerinize devam etmeniz dileğiyle :) Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 00.50, 11 Mart 2018 (UTC)

Kocaman tesekkur ve sevgilerimle seksen245. Gorusmek uzere.--Kingbjelica (mesaj) 00.55, 11 Mart 2018 (UTC)

+[kaynağı değiştir]

Selamlar, elestirmesini bilmek kadar olcusunu de bilmek gerekiyor. Icerige yonelik elestirimi sakli tutmakla beraber (ki bunu orada konusuyoruz) bu duzeltme ekseninde uzgun oldugumu belirtmek istiyorum. Kolay gelsin. Kingbjelica (mesaj) 00.42, 11 Mart 2018 (UTC)

Teşekkür ederim. Bu konu çok hassas bir konu, bu engel olduğundan beri birkaç kere bu konu gündeme geldi ve "engele sebebiyet vermek" şeklinde anlaşılabilir. Ki zaten orada da tam olarak "Vikipedi neden engelli sorusunun cevabı tam olarak Turhan'ın yaptığı eklemede gizli." yazılı, bu açık şekilde bir ithamdı. Fakat duyarlılığınız ve samimiyetine inandığım bu mesajı attığınız için teşekkürler, bu durumu yok saymak için benim için yeterli :) Katkılara devam. --Ahmet Turhan (mesaj) 15.50, 11 Mart 2018 (UTC)