Kullanıcı mesaj:Kingbjelica

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Keşke...[kaynağı değiştir]

Gitmeseydiniz iyiydi. Tam engelin kalktığı ivmemizi aldığımız şu dönemde... Mesajımı okuduğunuzdan emin olduktan sonra geri alacağım. İyi akşamlar, bir an evvel aramıza geri dönmenizi bekliyorum. Saygılar. Chansey 21.10, 23 Mart 2020 (UTC)

  • Bir "keşke" de benden. Ben VP seçimlerinde "yetkili makamlara" (hizmetli, denetçi, bürokrat) aday kişilere -görüşüm olumsuz değilse- oy vermemeye özen gösteriyorum. Başkalarını tenzih ederim, ama bana eline "düğmeler" alacak birine "olsun, olsun" demek kendi açımdan gelecek kaygısıyla ilişkilendirilebilecek birşey gibi geliyor. (Zırp pırt, yerli-yersiz engel aldığımı, geçmişte olmayan kuklalarımla suçlandığımı farketmişsinizdir. :) O nedenle, bir daha aday olursanız size de oy vermeyeceğim. Geçen sefer adaylığınızı görünce herkesten önce koşup olumlu oy kullandım, çünkü içimden bir ses sizi kırabilecek gelişmeler olabileceğini söyledi, belki bu yaklaşımımın bir nebze yararı olur diye düşündüm. Neyse, hizmetli seçilemeyip dertsiz başınıza dert almaktan kurtulduğunuz gibi kimse de eleştirilerini sizi kıracak düzeye taşımadı. Memnuniyet verici bir durum. Bilesiniz benden size bir daha oy yok, ona göre. İyi istirahatler. Fazla da özletmeyin. E4024 (mesaj) 23.15, 23 Mart 2020 (UTC)
Teşekkür ederim @Chansey, @E4024, can sıkıntısından kısa kestim arayı.. Bu arada sizin canınız sağ olsun @E4024, güzel taktikmiş :)--Kingbjelica (mesaj) 08.59, 1 Nisan 2020 (UTC)
Hoşgeldiniz :) chansey mesaj? 17.13, 1 Nisan 2020 (UTC)

Kadınlar Dünyası[kaynağı değiştir]

Selamlar Kingbjelica, iyisindir umarım. Kadınlar Dünyası'ndaki geliştirmeler sonlandı mı? Konuya hakim olduğun için sana danışayım dedim. Eğer çalışma sonlandıysa maddeyi VP:SMA sürecine gönderelim istiyorum. Ne dersin? --Pragdonmesaj 21.51, 2 Nisan 2020 (UTC)

Merhaba @Pragdon, iyim teşekkür ediyorum umarım sen de çok iyisindir. Madde üzerindeki son eklemelerde bu konu için en kapsamlı kaynaklar kullanılmış ama literatürü iyice taramak lazım. Daha bugün Serpil Çakır'ın Tarih ve Toplum'da başka bir konudaki makalesini gördüm, dergi hakkında da kıyıda köşede kalmış kullanılacak kaynaklar vardır. Kütüphaneler kapalı olmasaydı madde içeriğinin doygunluğunu daha rahat saptayabilirdik. Biçem ve kaynak gösterme sorunları da var maddede. Şu günler sona erdiğinde aklımızda bulunsun, sağ olsun @Yagmurkozmik baya bir ekleme yaptı. Bize sadece biçemsel açıdan ufak dokunuşlar kalacak. KM'nin eşiğinde, dediğim gibi son bir literatür taraması gerekiyor.. Sevgiler.--Kingbjelica (mesaj) 22.14, 2 Nisan 2020 (UTC)
İyiyim ben de çok teşekkür ederim. Biçem ve kaynak gösterme sorunlarını hızlıca hallederiz onlar pek sorun değil ama son bir literatür taraması gerekiyorsa biraz daha bekleyelim elbet. Umarım en kısa sürede bu karantina sürecini hepimiz sağlıkla atlatırız da kütüphanelere dadanabiliriz :)--Pragdonmesaj 22.34, 2 Nisan 2020 (UTC)
Evet ben kendi kütüphanelerimi çok özledim.. Sağlıklı günler diliyorum ben de. Size bir Ankaralinin sarkisini yolluyorum, Karantina sonrasinda şart :) YouTube'da video Görüşmek üzere.--Kingbjelica (mesaj) 22.52, 2 Nisan 2020 (UTC)
Bildirim gelmediği için görmemişim yazdığınızı. Şans eseri mesaj sayfanıza uğrayınca fark ettim . Şarkı için teşekkürler. Keyifli bir şarkı :) --Pragdonmesaj 09.22, 7 Nisan 2020 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Merhaba Kingbjelica. Sana e-posta gönderemiyor muyuz? --Vikiçizer (mesaj) 20.35, 3 Nisan 2020 (UTC)

Merhaba @Vikiçizer, şu an e-posta göndermeyi aktifledim.--Kingbjelica (mesaj) 20.42, 3 Nisan 2020 (UTC)

Kibele&Nanahuatl ihtilafı[kaynağı değiştir]

Merhaba Superyetkin, Kibele&Nanahuatl ihtilafının geldiği son aşama topluluğu kaosa sürükleyecek ve sonrası için daha da menfi sonuçlar doğuracak bir seviyeye geldi. Kibele&Nanahuatl arasındaki tartışmaya doğrudan taraf değildiniz ancak daha sonraki çatışmada yer aldığınız düşüncesindeyim. Bu çatışma Tartışma:Dönme sayfasından taştı ve @Vikiçizer, @Théoden'e danışma durumunuz oldu, Kibele de durumu @Elmacenderesi'nin mesaj sayfasında devam ettirdi. İhtilaf yaşayan iki kullanıcı da birçok hizmetliden çözüm bekliyordu ve tartışmalar hala günceldi. Dolayısıyla bu tartışma genişledi ve bunun bir parçası oldunuz kanımca, özellikle Kibele'ye troll demeniz de kullanıcının şikayet ettiği bir husustu. Bence genişleyen tartışmanın doğrudan bir tarafı olarak en son başka bir hizmetlinin alacağı reaksiyonu bir taraf olarak en başta aldınız ve Kibele'yi engellediniz. İhtilaf devam ederken bu kaosu büyütecek bir adım bence. Sizden ricam, Vikiçizer, elmacenderesi vd. hizmetlilerin bu güncel tartışmayı sona erdirmesini beklemeniz yönünde. Hakikaten daha sonrası için menfi sonuçlar olacak, biraz daha soğukkanlı ve reaksiyonsuz davranmak sizin buradaki tecrübenize yakışacak bir durum olacak. İhtilafın çözümü için yapılan tartışmaları (ve bunların çokluğunu) göz önüne alarak engel kararınızı revize etmenizi rica ediyorum. Sağlıklı günler dilerim. --Kingbjelica (mesaj) 13.09, 6 Nisan 2020 (UTC)

Merhaba. Engel gerekçesinde belirtildiği gibi, kullanıcı Vikipedi'nin işleyişine zarar verdiği ve açık kural ihlallerini sürdürdüğü için engellenmiştir. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 13.17, 6 Nisan 2020 (UTC)
Tekrar merhaba Superyetkin, VP:Şikayet sayfasında durumu özetler bir başlık açmayı ve hizmetlilerin kısa bir sürede sonuca varması önerisinde bulunuyorum. Siz de engel gerekçelerinizi orada yazarsınız ve daha şeffaf bir süreç işletmiş oluruz. Vikiçizer de bu görüşte. Gerçekten engel bir çözüm değil ve verilecekse sürecin en sonunda verilmelidir diye düşünüyorum. Sizden durumun daha da büyümemesi için ufak bir ricadır sadece. Kolaylıklar. --Kingbjelica (mesaj) 13.23, 6 Nisan 2020 (UTC)
Engel gerekçesi yeterince açık. Eylemleiyle Vikipedi topluluğunun sabrını zorlayan ve bütüncül verimimizi düşüren kullanıcıların buradan belirli bir süre için uzak tutulması ve döndüklerinde ansiklopedinin iyiliği için çalışmaları gerektiğinin kendilerine anımsatılması gerekmekteydi. Yapılan işlemin karşılığı tam olarak budur. --Superyetkinileti 13.32, 6 Nisan 2020 (UTC)
Vardığınız sonucun haklılığı veya haksızlığı şu an için tarafımca ana tartışma konusu değil, ben sadece bu ihtilaf da taraf olduğunuz fikrindeyim ve bu taraflığın sizi reaksiyon almamaya itmesini tartışıyor ve bir revize ricasında bulunarak çözüm için Vikiçizer'le beraber VP:Şikayet'i öneriyorum. Bunu da topluluğun daha fazla kaosa itilmemesi ve ilerisi için menfi sonuçlar doğurmaması adına sizden rica ediyorum. Engel kararının revize edilmesi sizin adınıza bir taviz veya karşı taraf için bir haklılık olmayacak, sadece durumu tartışmak gerekiyor.--Kingbjelica (mesaj) 13.42, 6 Nisan 2020 (UTC)

VP:Ş[kaynağı değiştir]

Selamlar Kingbjelica. Oraya yazıp alakasız bir hususta satır işgal etmek istemedim. Aslında çok mühim de değil fakat teknik olarak düşündüğümüzde acaba bu durumu VP:Ş’de değil de hizmetli özelinde değerlendirerek (VP:Ş’de bir link vermek kaydıyla) VP:Ş/H’ta açmak daha mı uygun olurdu? Metni yazan kullanıcı olduğunuz için size yazmayı uygun buldum. chansey mesaj? 16.35, 6 Nisan 2020 (UTC)

Selam @Chansey, Vikiçizer'le VP:Ş'yi uygun gördük, oranın kapsamıyla bu şikayetin kapsamı bana daha farklı geliyor. Kolaylıklar.--Kingbjelica (mesaj) 16.47, 6 Nisan 2020 (UTC)
Gördüm Vikiçizer mesaj sayfasını, karmaşık bir konu dolayısıyla görüş almak ve bildirmek için size yazdım. İyi çalışmalar dilerim... chansey mesaj? 17.18, 6 Nisan 2020 (UTC)