Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Tartışmalar
Kısayollar:

Bu sayfa, Vikipedi kullanıcılarının sayfaların silinmesi hakkında tartıştıkları ve oy kullandıkları sayfadır. Silinmesi öngörülen güncel sayfalara yukarıdan bu aya tıklayarak erişebilirsiniz. Buraya eklenen silinmeye aday sayfaların durumu genellikle 5 gün (bu süre tartışmanın durumuna göre uzayabilir) içinde oylanarak karara bağlanır. Kullanıcıların çok miktarda hızlı silme yönünde oy vermesi durumunda 5 günlük süre beklenmeksizin oylama sonuçlandırılabilir.

Bir sayfanın silinebilmesi için fikir birliğinin sağlanmış olması gerekmektedir. (bkz. Vikipedi:Hizmetliler için silme yönergeleri)

Oylama sonucuna göre sayfa:

 • Kalır
 • Silinir
 • Uygun şekilde düzenlenir
 • Diğer bir sayfa ile birleştirilebilir
 • Diğer Wikimedia projelerine gönderilir (Transwiki: Vikikitap, Vikisöz, Vikisözlük, Vikikaynak veya diğer dillerdeki Vikipedi'ler)
 • İsmi değiştirilir.

İçindekiler

SAS şablonu kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalar[kaynağı değiştir]

Ayrıca, "tarafsız olmama" (Vikipedi:Tarafsız bakış açısı) gerekçesi de sıklıkla kullanılır, fakat bu durumdaki çoğu sayfanın kurtarılabilmesi olasıdır. Dolayısıyla bu gerekçe, silme için çok kuvvetli bir dayanak değildir.

Oy kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar[kaynağı değiştir]

 • Sayfanın ilk veya önemli katkıları bulunan bir yazarı iseniz, neden silinmemesi gerektiğini silme politikasını göz önünde bulundurarak açıkça belirtin.
 • Sayfa hakkında görüş belirtmeden önce, lütfen sayfayı inceleyin. Sadece aday gösteren kişinin verdiği bilgiler ile oy kullanmayın. Sayfanın durumu hakkında daha çok bilgi edinmek için, tartışma sayfasını ve sayfanın geçmişini incelemeniz tavsiye edilir, tartışma sayfası görüş belirtirken dikkate almanız gereken bilgiler içerebilir.
 • Lütfen oyunuzu sadece bir kez kullanın. Bir kullanıcının herhangi bir şekilde birden fazla oy kullandığı belirlenirse oylarının tamamı geçersiz sayılır. Bkz.VP:Kukla
 • Eğer fikriniz değiştiyse ve oyunuzu değiştirmek isterseniz, tavsiye edilen yol, eski oyunuzun üstünü çizip, yanına yenisini yazmanızdır. (Örn: <s>eskioy</s> yeni oy ; Sil Kesinlikle kalsın şeklinde.)
 • Genel olarak kullanıcıların konuya ilişkin oylarının bir eylem belirtmesi ve bu eylemi belirten kısmın koyu harflerle (Örn; "Silinmesin" veya "Silinsin" şeklinde) yazılması öngörülmüştür. Sadece görüş bildirmek, bir oy değildir. Kullanılan oy, yukarıda belirtilen eylemlerden birinin yapılmasına dair bir karar içermelidir. Oylamada, oyunuzun yönüne bağlı olarak oylama şablonları olan {{silinsin}} (Silinsin Silinsin) veya {{Kalsın}} (Kalsın Kalsın) şablonlarını da kullanabilirsiniz.
 • Oylama ile ilgili bilgiler ve oy kullanma hakkının elde edilebilmesi için Oylama sayfasına bakınız.
 • Kayıt olmamış kişiler ve oy kullanma hakkı olmayan yeni kullanıcılar tartışmalara katılabilir, fakat yorum ve tavsiyeleri, özellikle kötü niyetle yapılmış izlenimi veriyorsa, inandırıcı olmayabilir.
 • Her oylama için oy kullanmak zorunda değilsiniz. Aşağıda belirtilen hususları göz önünde tutup oylamaya katılmayabilirsiniz:
  • Oylama sizin bilmediğiniz ya da size hiç tanıdık gelmeyen bir konuyu içerebilir.
  • Zaten hâlihazırda oybirliği ile alınmış kararı kabul etmiş olabilirsiniz.
 • Sayfalara eklediğiniz sebep ve önerilerin sonuna "~~~~" şeklinde imzanızı atmayı unutmayınız.

Bir sayfanın silinmeye aday gösterilmesi[kaynağı değiştir]

Bir sayfayı silinmeye aday göstermek için aşağıdaki adımları izleyiniz. Burada sayfa adı yerine silinecek sayfanın adı yazılmalıdır.

I.
Silme şablonunu sayfaya ekleyiniz.

  Silinecek sayfada değiştir sekmesine tıklayarak açılan değiştirme penceresinde sayfanın en üstüne şablonu ekleyiniz.
  (Bu kısmı kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.):

{{yk:sas}}

Lütfen "SAS" kelimesini değişiklik özetine eklemeyi unutmayın ve küçük değişiklik olarak işaretlemeyin. "Sayfayı izle" kutusunu seçmeniz iyi olacaktır. Bu sayede sayfadaki uyarı şablonunun vandalizm sonucu kaldırılmasını engelleyebilirsiniz. Sayfayı kaydedin.

Eğer şablonu silmeye aday gösteriyorsanız, <noinclude>{{yk:sas1}}</noinclude> şeklinde kullanın.

(Şayet sayfa daha önceden silinmeye aday olmuşsa, {{yk:sasx|"x"}} (ikinci "x" kısmına sayfanın kaçıncı kez aday gösterildiği yazılmalıdır) şablonunu {{yk:sas1}} yerine kullanın.

II.
Silmeye aday sayfanın oylama sayfasını oluşturun.

  Sayfanın üstündeki SAS kutusu, oluşmamış bir bağlantı içermektedir.
  Bu bağlantı oylamanın olacağı bağlantıdır. Sayfayı açmak için tıklayın.
  Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/sayfa adı.
  Bu sayfayı değiştirin ve alttaki kısmı oraya kopyalayın.

{{yk:sas2 | sa=sayfa adı | metin=Sayfa ne için silinmelidir.}}--~~~~

sayfa adı kısmını silinecek sayfanın ismi ile değiştirin ve neden silinmesi gerektiğini belirtin. İstiyorsanız, gerekçe kısmı sonrasında {{silinsin}} şablonu ekleyebilirsiniz. Bu, oylamada sizin oyunuz olarak geçecektir. "Sayfayı izle" kutusunu seçmeniz tartışmayı takip etmenizi sağlayacaktır. Özet olarak bir şey yazmanız gerekmiyor, fakat "ilk silme oyu" yazmanız iyi olur. Sayfayı kaydedin.

III.
Sas oylamalarına katılan kullanıcılara haber verebilirsiniz.

  Aşağıdaki şablonu kopyalayın ve bu bağlantıya basarak kayıt sayfasına ulaşın.
  Şablonu kayıt sayfasının en altına ekleyiniz.

{{yk:sas3 | sa=sayfa adı}}

Yine "sayfa adı" kısmını silinmeye aday sayfanın adı ile değiştirin. Özet kısmında da sayfanın adını belirtmeyi unutmayın. Sayfayı kaydedin.

SAS oylaması sonucunun arşivlenmesi[kaynağı değiştir]

SAS oylaması sonucunda aşağıdaki şablonlar kullanılarak oylamalar kapatılır:

 • Eğer sayfanın kalması yönünde fikir birliği oluşmuşsa: Sayfanın başına {{SAS Kalsın}} şablonu ve imza, sonuna da {{SAS Son}} şablonu eklenir. Sayfa içindeki SAS etiketi, özet kutusuna oylama sayfasının bağlantısı girilerek kaldırılır. Sayfanın tartışma sayfasına {{Eski SAS}} şablonu eklenir.
 • Eğer sayfanın silinmesi yönünde fikir birliği oluşmuşsa: Sayfanın başına {{SAS Silinsin}} şablonu ve imza, sonuna da {{SAS Son}} şablonu eklenir. Sayfa silinir, silinme nedeni olarak oylama sayfasının bağlantısı girilir.
 • Eğer sayfanın ne kalması ne de silinmesi yönünde fikir birliği oluşmamışsa: Sayfanın başına {{SAS Kararsız}} şablonu ve imza, sonuna da {{SAS Son}} şablonu eklenir. Sayfa içindeki SAS etiketi, özet kutusuna oylama sayfasının bağlantısı girilerek kaldırılır. Tartışma sayfasına {{Eski SAS}} şablonu eklenir.

Silme işlemine dair not: Bir sayfanın silinmeye aday gösterilmesi ve oylama sonucu silinmesi, sayfanın ele aldığı konunun Vikipedi'de işlenmesinin uygun olmadığı anlamına gelmez. Her ne kadar ele aldığı konunun ansiklopedik olmadığı gerekçesiyle silinen bazı sayfalar için bu doğru olsa da, çoğu sayfa tarafsızlık, muhtemel telif ihlali veya ansiklopedik tarzda yazılmadığı gerekçeleriyle silinmeye aday gösterilmektedir. Düzensiz, taraflı unsurlar taşıyan ve telif durumu belirsiz sayfaların silinmesi, ileride konunun daha nitelikli biçimde ele alınmasına olanak sağlar.


< Ocak · Şubat · Mart · Nisan · Mayıs · Haziran · Temmuz ·


Tartışmalar[kaynağı değiştir]

Numune-i Terakki Mektebi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Numune-i Terakki Mektebi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Numune-i Terakki Mektebi maddede yazdığı gibi farklı bir okul değil İstanbul Lisesi'nin uzak geçmişteki adı. Dolayısıyla madde içeriği İstanbul Lisesi maddesinin şu anda boş olan tarihçe bölümüne aktarılmalı ve madde bağlantı adı İstanbul Lisesi maddesine yönlendirilmelidir.--Antmqr mesaj at 16:20, 6 Haziran 2016 (UTC)

kibele aynı şey değil kanımca. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nin resmi kuruluş tarihi 20 Temmuz 1982 olarak geçiyor, Sanâyi-i Nefîse Mektebi'nin kuruluşu olan 1882 değil. İki kurum bu yüzden direkt ilişkili değil. Ayrı maddeler olmaları son derece doğru karar. Ama İstanbul Lisesi'nin resmi kuruluş tarihi bu mektebin kuruluşu olan 1884 yılında başlıyor. Dolayısıyla iki farklı kurum yok, kabul görmüş tek bir kurum var, maddelerin birleştirilmeleri daha sağlıklı. Mekteb-i Sultani ve Galatasaray Lisesi'ni de ayıralım o zaman. Bu bağlamda tekrar düşünmeni rica ediyorum. - Antmqr mesaj at 22:35, 6 Haziran 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum
--Evolutionoftheuniverse (mesaj) 02:09, 7 Haziran 2016 (UTC)
1882 gayrıresmi bir tarihidir. Üniversitenin gerçek kuruluş tarihi maddede yer alan kaynakta olduğu gibi 1982'dir. Yıldız Teknik Üniversitesi'de gayriresmi 1911 olarak kuruluş yılını iddia eder ama resmi olarak 1982 yılı kuruluş yılı olarak kabul görür. Aynı şekilde TSK kuruluşunu M.Ö'ye dayandırır, fakat resmi kuruluş yılı 1920'dir. Kısaca önemli olan resmi kuruluş yılı. İstanbul Lisesi resmi olarak 1884'te kuruldu ve isim değişiklikleri ile bu günlere geldi. Fakat Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi resmi olarak 1982 yılında üniversite olarak kuruldu, 2003'te isim değişikliği yaşayarak bugünlere geldi. Bu farka dikkat edilmelidir.
- Antmqr mesaj at 02:49, 7 Haziran 2016 (UTC)
Tartışmanız yanlış yöne gitmesin diye araya girmiştim. Yolladığınız linkteki tarihler ilgili kurumu hukuken kuran son kanunun yürürlüğe girdiği tarihler. Bazen kurumları yeniden yapılandırmak için eski kanun kaldırılıp yerine yenisi konulur. Neyse, tartışma konusu bu değil zaten, yanıtınız varsa bana yazınız. --Evolutionoftheuniverse (mesaj) 04:26, 7 Haziran 2016 (UTC)
burası resmi gazete ya da devlet dairesi değil. dolayısıyla sadece böyle hukuki yaklaşımlarla davranmıyoruz. söz konusu olan sadece basit bir isim değişikliği değil. maddelerin alt başlıkları olabiliyor, bu da okulun ayrıca kayda değer bir döneminin maddesidir. ayrı bir madde olarak kalması yönündeki fikrim devam ediyor. --kibele 08:51, 10 Haziran 2016 (UTC)
Aynen, çok güzel açıklamışsınız. Konu üniversite değil lise olduğu için uzatmak istemedim. --Evolutionoftheuniverse (mesaj) 10:16, 10 Haziran 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum İlgili bir maddeye yönlendirilmeli...--Ormanlar Kralı Aslan (mesaj) 05:03, 7 Haziran 2016 (UTC)VP:OY nedeniyle yoruma çevirildi.-- Hakan·IST 22:30, 2 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Nasıl Terakki Vakfı Okulları'nın esasını Şemsi Efendi Mektebi oluşturuyor ve Şemsi Efendi Mektebi'nin kuruluş yılı olan 1877 yılı Terakki Vakfı Okulları'nın da kuruluş tarihi kabul ediliyor olmasına rağmen iki kurum için Vikipedi'de ayrı ayrı maddeler yer alıyorsa birbirinin devamı Numune-i Terakki Mektebi ve İstanbul Lisesi için de ayrı maddeler yer almalı kanısındayım. Yalnız maddeler geliştirilip düzenlenmeli. Numune-i Terakki Mektebi maddesinde "1913 yılında “İstanbul Sultanisi” adını aldı. Günümüzde “İstanbul Lisesi” adıyla varlığını sürdürür." denmiş. İstanbul Lisesi maddesi Tarihçe altbaşlığı altında sadece ana madde Numune Mektebi'ne yönlendirme var. Halbuki lisenin Numune Mektebi günlerinden sonrasına ait bir tarihi yok mu? Bu alt başlıkta Lisenin temelini Numune-i Terakki'nin oluşturduğu belirtilip İstanbul İdadisi olduktan sonraki tarihi anlatılmaya devam edilmeli. Vaktim müsait olunca üstünde çalışabilirim.--Başak (mesaj) 11:40, 17 Haziran 2016 (UTC)
Başak madde 2012'de açılmış. Dört yılda üzerinde tek bir kişinin değişikliği mevcut ve özgün çalışma gibi. Aynı okulun ilk ismi için ayrı bir madde açıp, İstanbul Lisesi tarihçesinden koca bir boş alandan tek bir link yönlendirilmesi ayrı bir sorun. Ayrıca kaynakçada yer alan kaynakların biri özgün siteye, diğer ikisi okulun kendi dergisine çıkıyor. Maddenin ciddi bir kayda değerlik sorunu zaten var. Aynı zamanda ayrı bir madde olması konusunda bir tartışmayı şuan yürütüyoruz ki bu da oldukça gereksiz. Herşey ortada madde şuan ki haliyle zaten silinmesi gerekir. Maddenin İstanbul Lisesi'nin tarihçe bölümüne aktarılması en doğrusu olucaktır. Belirttiğiniz maddeleri inceleyeceğim. Vikipedi'de bu konuda bir eksik mevcut olduğunu düşünüyorum. Bu maddeler tekrar değerlendirilmeliler. Saygılarımla - Antmqr mesaj at 12:38, 17 Haziran 2016 (UTC)
Yorum Yorum İnceleyince asıl sorunlu maddenin İstanbul Lisesi maddesi olduğunu gördüm (ansiklopedik olmayan içerik, kaynaksız bilgiler vs.) Öncelikle İstanbul Lisesi, sonra Numune-i Terakki Mektebi maddesi üzerinde biraz çalıştım. Ayrı maddeler olması gerektiği konusunda görüştüm pekişti. Numune-i Terakki, sarayın 1896'da kapatıp idaresini üstüne aldığı bir özel okul. İstanbul Lisesi'nin atası olduğu kesin ama ayrı bir maddede tanıtımı gereken farklı bir kurum olarak algılıyorum. Maddelerin şu andaki haline bir daha bakılmasını rica ederim.--Başak (mesaj) 19:13, 19 Haziran 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın ÖterbülbülBuyrun? 12:35, 25 Haziran 2016 (UTC)
 • Aktarılmasın Aktarılsın ve yönlendirilsin. Antmqr haklı. --E4024 (mesaj) 22:24, 2 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Tersi söylense de belirgin bir devamlılık görünmemekte.--Kafkasmurat- 05:16, 5 Temmuz 2016 (UTC)

Zazaistan[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Zazaistan"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Güvenilir kaynaklarda yer almayan suni bir isimlendirme. E4024 (mesaj) 13:39, 13 Haziran 2016 (UTC)

Yorum Yorum Konu hakkında bilgim yok, yol göstermesi açısından: Birkaç deste Türkçe, İngilizce, Fransızca akademik kaynakta değinilmiş. https://scholar.google.de/scholar?start=0&q=zazaistan&hl=en&as_sdt=0,5 İlk sırada çıkan makalede "First the term Zazaistan was used by Ebubekir Pamukchu and, according to his own words, had no political meaning (A. Pamukçu. Dersim Zaza Ayaklanmasının Tarihsel Kökenleri. Istanbul, 1992, pp. 3-4)." ifadeleri var (V. Arakelova, 1999). --evolutionoftheuniverse mesaj 14:56, 13 Haziran 2016 (UTC)
İlk defa Hz. Ebubekir mi kullanmış? Demek ki eski, yerleşmiş bir kavram. --E4024 (mesaj) 14:57, 13 Haziran 2016 (UTC)
Kullanıcı emek verip araştırmış, siz burada bizimle dalga geçmeye çalışıyorsunuz. Espri tamam, ama devamında saygılı bir yorum gelse daha iyi.--RapsarEfendim? 15:09, 13 Haziran 2016 (UTC)
Bana saygısız davranıldığında böyle göğüs germemiştiniz; benimki ise bir şaka sonuçta. --E4024 (mesaj) 15:17, 13 Haziran 2016 (UTC)
Herkesin saygısızlıklarına müdahale edemem, gördüklerim ve rahatsız ettiklerime bir şey deme ihtiyacı duyuyorum. "Kukla"nız olduğunda (kukla değildi tabi) sizin arkanızda duranlardan biri, konuyu sürekli gündeme getirenlerden biri de bendim, bunu da hatırlatayım. Şaka olabilir dediğim gibi ama böyle kalınca kullanıcıyı takmamış, saygısız bir yorum olarak gözüküyor, zira bu argümana karşı bir argüman sunmadınız. Daha fazla uzatıp da vakit almayalım ;)--RapsarEfendim? 16:09, 13 Haziran 2016 (UTC)
E4024 Rapsar'ın hakkı var ancak değişiklik özetindeki ifadeniz ve kullanıcı adınız ile katkı geçmişinize dayanarak tanıdığım biri olabileceğiniz ihtimalini de göz önüne alarak hoşgörü ile karşılıyorum. (Nereden tanışıyoruz? sorusunu ve isim vererek soruları Vikipedi üzerinde sormayınız lütfen, sizi tanıyıp tanımadığımı bile bilmiyorum.)
Bu arada ilgili kişi için aynı makalede 1946'da doğduğu yazılı ve "the founder of the Zaza national movement" ifadesi de mevcut (V. Arakelova, 1999).
--evolutionoftheuniverse mesaj 16:37, 13 Haziran 2016 (UTC)
 • Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Tarihin hiçbir devrinde Zazaların yaşadığı coğrafi bölgenin adına Zazaistan denilmedi. Doğal olarak çıkan kaynaklar da son derece yetersiz kalıyor konu hakkında. Ziyadesiyle uydurma bir adlandırma olduğu için tarihçilerce vs. de karşılık bulamamış Zazaistan adlandırması. Zaten bu tip rastgele adlandırmaların arkasında Zazalar da durmaz. Elde patlaması normal. :) Vitruvian (mesaj) 15:04, 13 Haziran 2016 (UTC)
  Vitruvian, adlandırmaların yapay veya uyduruk olması üzerinden kayda değerlik değerlendirmesi yapmıyoruz. Kategori:Siyasi kavramlarda benzer adlandırmalar var. --esc2003 (mesaj) 15:56, 13 Haziran 2016 (UTC)
Esc, çıkan kaynaklar da son derece yetersiz kalıyor demişim. Hatta dahası ciddiye alınacak herhangi bir kaynak göremedim Google Books'ta. Vitruvian (mesaj) 18:42, 14 Haziran 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Zazaistan kavramını ilk defa ortaya atan kişi Ebubekir Pamukçu'dur. Yani bu Zazaistan kavramı ortalama 30-40 yıl önce ilk defa söylenmiş ve önerilmiş. Tabii tarihte hiçbir zaman o bölgeye Zazaistan denilmemiş. Enaz 100-200 yil önce tarih kitaplarinda geçseydi bari. Xwedêda Ozyilmaz (mesaj) 17:26, 13 Haziran 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın - Aynı bölge bazı etnik kürt grupları tarafından kuzey kürdistan, bazı etnik ermeni grupları tarafından batı ermenistan, bazı etnik zaza grupları tarafından zazaistan olarak nitelendirilmektedir. 3 grupta politik çıkarlar doğrultusunda birbirini asimile etme, domine etme ya da inkar etme amaçları içinde olduğundan hassas bir konudur. Bu adlandırmalardan hiç biri resmi tabir olmamakla birlikte politik amaçlarla gayriresmi kullanım olarak varlık göstermektedirler. Ortaya sunulan güvenilir kaynak ışığında kalması gerektiğini düşünüyorum. - Antmqr mesaj at 19:00, 13 Haziran 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Adlandırma bana da biraz uydurma geldi başta, ancak kullanımı öyle ya da böyle varmış. İlgili kaynaklar yukarıdaki yorumlarda sunulmuş. Uydurma olup olmaması bizi bağlamaz artık. Bizans adlandırması da uydurma mesela ama Vikipedi'de madde adı olarak Bizans'ı tercih etmişiz. Ya da Karadağca diye bir dilin varlığı bile uydurma. Slav kökenli bir Makedon ulusunun varlığı birçoklarına göre uydurma. Önemli olan uydurma olsun ya da olmasın literatüre geçip geçmediği. --Kudyaz 22:30, 13 Haziran 2016 (UTC)
Uyduruk kavramlara madde açılmasını savunuyorsanız bir zahmet o maddelere girip bu kavramların "uydurukluğu" konusunda bilgi de ekleyin. Zira okurumuz bizim maddelerden bu kavramların uyduruk olmadığını anlayamaz. Ben uyduruk kavramlara madde açılmasına taraftar olmadığım için bu işlemi bizzat yapmıyorum. --E4024 (mesaj) 07:05, 14 Haziran 2016 (UTC)
 • Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin Tıpkı kürdistan söylentisi gibi hayal ürünü bir kavram.Tarih de hiçbir zaman zazaistan diye bir yer olmadı.Bir kişinin çıkarmış olduğu söylenti hakkında madde oluşturmak gereksiz ve faydasız. --Kant 22:52, 13 Haziran 2016 (UTC)
 • Aktarılmasın Aktarılsın Ayrı madde olacak kadar ne kaynak ne de içerik var gördüğüm kadarıyla. Tarihî bir kavram değil, sonradan önerilen ve çok da yaygınlaşmamış bir kullanım. Zazalar maddesine aktarılması daha uygun olacaktır diye düşünüyorum.--RapsarEfendim? 16:29, 14 Haziran 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın ya da Aktarılmasın Aktarılsın Vikipediadaki değişik maddelere bakıyorum. Büyük Ermenistan diye madde var, bu maddeninde ondaki gibi ifadelerle düzenlenmesi yapılabilir. O olmuyorsa Türkiye Kürdistanı diye bir yönlendirme var, bu şekilde aktarmada yapılabilir.--Muratero 21:30, 23 Haziran 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Uydurulmuş bir terim olduğu yazıyor. Böyle şeylerin madde olarak değil ilgili maddelerde ifade olarak yer alması bilimsel tutuma uygun olur.--Kafkasmurat- 05:17, 5 Temmuz 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum Yukarıda (en başta) varlığına değinilen kaynaklara baktım. (Sonradan sorgu olmasın, bunları "hatmetmedim. :) Bana göre "en baba" kaynak, Faik Bulut adlı kişinin yazdığı "Dersim Raporları:İnceleme" başlıklı makale. Burada Zazaistan kelimesinin geçtiği yeri aşağıya aynen alıyorum, ancak yazarın -aynen koruduğum- imlası ve kendi noktalama işaretleri ile karışmasın diye başına ve sonuna tırnak (") koymuyorum:
Kürdistan Marksist Hareketi ismiyle ayrı bir oluşuma öncülük eden Cengiz, 1991'lerde yayınladığı Desmala Sure dergisinde Zazacılık hakkındaki görüşlerini uç noktalara vardırarak, "Kürdistan" yerine "Zazaistan" deyimini kullandı.

Neymiş? "Zazaistan ile Kürdistan aynı şey" imiş. (Bir kaynağa göre!) Bu durumda Zazaistan maddesini (yani kendisini silip başlığını) Kürdistan maddesine "yönlendirmeyi" de tartışabiliriz. Ya da maddeyi silip, metinde birşey kalırsa onu Zazacılık maddesine ekleyebilir, "Zazaistan" başlığını da oraya yönlendirebiliriz. Ama "Zazaistan" diye ayrı bir madde tutamayız. (Gereksiz ama espri olsun diye soruyorum: Nüfus vb verileri ekleyince "Kürdistan" ile çakışma olmayacak mı? :) Sonuçta Türkiye'de Kürtleri, Zazaları, Ermenileri, Hemşinlileri, Kripto Ermenileri, Rumları, Müslüman Rumları, Pontusluları, Boşnakları, Arnavutları, Çerkezleri, Abhazları, Acemleri, Azerileri, Gürcüleri vb vb vb bir araya toplayınca nüfusları 80-81 milyonu filan buluyor. (Gerçi ülkenin nüfusu 77-78 milyon ama Suriyeli vd konuklarımızı ekleyince 80-81 oluyor. Birisi bana bu denklemde Türklerin nereye kaybolduğunu açıklarsa ben Zazaistan maddesinin silinmesi konusundaki tutumumu gözden geçirebilirim. Ciddiyim.) --E4024 (mesaj) 08:02, 14 Temmuz 2016 (UTC)

 • Kalsın Kalsın önerilmiş ve çeşitli yayınlarda kullanılmış, atıf yapılmış bir kavram. kalması için yeterli. --kibele 08:42, 14 Temmuz 2016 (UTC)

Yeşil sermaye[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: "Yeşil sermaye"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler

Kayda değerliği konusunda emin olamadığım için topluluğa sunmayı uygun görüyorum.--MerhabaNe yapabilirim? 16:36, 13 Haziran 2016 (UTC)

 • Yorum Yorum mevcut içerik bir felaket ancak kanımca kayda değer bir konu. --kibele 10:32, 14 Haziran 2016 (UTC)
  Derine indikçe, bir çok şey çıkıyor; içerik direkt görüldüğü gibi değilmiş. Ancak, madde de denildiği gibi, bu kavram 28 Şubat'la yakından ilgili ancak, ilgilenilmemiş. Web'de ilk karşıma çıkan 2006'da Murat Ülker haberi oldu, fakat zaten en başta 2000'de Hürriyet'in haberi var. Bir yeşil sermaye listesinden bahsediliyor. Aslında bu liste, -şu anda SAS'ta adı geçen kişi mi bilmiyorum, bu yüzden bağlantıda veriyorum- Faik Bulut'a ait bir kitapta geçiyormuş. YİMPAŞ olayı da önemli, daha sonra yayımlanan haberler de var. Ancak, her şey parça parça. Maalesef bu ay müsait değilim. Vikipedi'ye arada sırada uğrayabiliyorum. Eğer mümkünse, madde bu verdiğim içeriklerle beraber geliştirilebilirse memnun olurum.--MerhabaNe yapabilirim? 17:12, 15 Haziran 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum Kendi başına kayda değer değil bana göre, lakin Türkiye de Siyasal İslami akımları, sosyolojik, kültürel ve ekonomik anlamda irdeleyen bir madde olsa belki orada alt başlık olabilir. FBugraKagan 13:16, 17 Haziran 2016 (UTC)
 • Kalsın Akademik olarak tartışılmış ve atıf almış makalelere sahip bir kavram. [3] --evolutionoftheuniverse mesaj 17:08, 23 Haziran 2016 (UTC)

Boddah[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Boddah"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Öncelikle bir yanlışı düzeltelim. Maddede "Kurt Cobain'in çocukken (anne-babası ayrılmadan önce) yarattığı kurgusal bir kahraman" tanımı hatalı, doğrusu "Cobain's childhood imaginary friend" yani "çocukluktaki hayalî arkadaşı". Kayda değerliğini ortaya koyacak yeteri kadar kaynak yok.--RapsarEfendim? 09:15, 15 Haziran 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin--RapsarEfendim? 09:15, 15 Haziran 2016 (UTC)
 • Aktarılmasın Aktarılsın Kurt Cobain maddesine.. --kibele 09:22, 15 Haziran 2016 (UTC)
 • Aktarılsın ve silinsin KD değil, Kurt Cobain'in hayali arkadaşı imiş. --evolutionoftheuniverse mesaj 17:00, 23 Haziran 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kaynak yoksa aktarılamaz. --E4024 (mesaj) 11:26, 13 Temmuz 2016 (UTC)
yorum yapmadan önce bakmak gerek.. --kibele 14:08, 13 Temmuz 2016 (UTC)
 • Rapsar, ben size güvenmiştim. Mahcup oldum. --E4024 (mesaj) 14:09, 13 Temmuz 2016 (UTC)
Anlayamadım?--RapsarEfendim? 16:55, 13 Temmuz 2016 (UTC)
Rapsar sanırım senin 'Kayda değerliğini ortaya koyacak yeteri kadar kaynak yok' ifadenden söz ediliyor. her neyse gelmişken sorayım, bu bilginin aktarılması gerekmiyor mu sence maddeye ve neden? --kibele 20:56, 13 Temmuz 2016 (UTC)
Kaynaklı ifadeler aktarılabilir belki ama ansiklopedik değerde mi onu çözemedim.--RapsarEfendim? 09:11, 14 Temmuz 2016 (UTC)
Rapsar üzerine kısa film bile yapılmış. böyle bir ismin intihar mektubunu çocukluk kahramanına hitaben yazması zaten yeterince filmik ve romanesk bir durum, bu kadar sözü edilen bir şeye maddede yer verilmemesi tuhaf olur. intihar mektubunu da maddeye ekledim. bir de Yurttaş Kane tavsiye ederim bu konuda. --kibele 13:53, 15 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın maddeye eklediğim kaynaklarla birlikte.. --kibele 14:14, 15 Temmuz 2016 (UTC)
kibele Bu kadar kısa bir içeriğe sahip bir konunun ayrı bir madde olması neden gerekli? Şimdilik Kurt Cobain'de yer alsın, çok uzarsa ayrı bir madde olarak değerlendirilebilir derim. --evolutionoftheuniverse mesaj 14:42, 15 Temmuz 2016 (UTC)
bundan daha kısa maddelerimiz var, bu bir silinme gerekçesi değil.. --kibele 15:16, 15 Temmuz 2016 (UTC)
Mesele ayrı bir konu olarak ele alınabilecek seviyede olup olmadığı aslında, yoksa daha kısa maddelerimiz var elbette. --evolutionoftheuniverse mesaj 15:36, 15 Temmuz 2016 (UTC)
 • Aktarılmasın Aktarılsın, silinmesi doğru değil. Kalması da doğru değil. Kurt Cobain maddesine aktarılabilir. --Kant 15:19, 15 Temmuz 2016 (UTC)
 • Aktarılmasın Aktarılsın Tek başına madde olmasına gerek yok gibi görünüyor.--Muratero 15:31, 15 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın per kibele Coriolis (mesaj) 13:41, 17 Temmuz 2016 (UTC)

Bülent Zülfikar[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Bülent Zülfikar"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değerliğini ortaya koyacak yeteri kadar bağımsız ve güvenilir kaynağa rastlayamadım.--RapsarEfendim? 09:34, 15 Haziran 2016 (UTC)

Cem Erkara[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Cem Erkara"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olduğunu ortaya koyacak yeteri kadar bağımsız ve güvenilir kaynağa rastlayamadım.--RapsarEfendim? 16:22, 15 Haziran 2016 (UTC)

Katıldığı kategori "masters", yaşlı sporcuların katıldığı bir kategori (bkz). Veteranlar için ayrı değerlendirme gerekmez mi?--RapsarEfendim? 17:31, 15 Haziran 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum Bir sene (kac ay?) Ingiltere'de dil kursuna gitmis, cok iyi Ingilizce biliyormus. (Tabii kaynak yok.) Masallah! Ben en az 11 sene ciddi bir Ingilizce egitimi aldim ama "çok iyi" Ingilizce konustugumu soyleyemem. Bu bir madde degil, "CV". (Hani orada hersey abartilir ama işe giris mulakatında yelkenler suya iner...) Umarim silinir de baskalarina kotu ornek olmaz. --E4024 (mesaj) 17:45, 10 Temmuz 2016 (UTC)

Yemaek[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Yemaek"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

En son birkaç kaynak eklenmiş ama kaynakların güvenilirliğinin ve gerçekten madde metninde yer alıp almadığının tartışılması gerekli. Radikal'in "Ege'de Japon yeni bulundu" gibi başlığı olan haberi ilgisiz bir kaynak örneğin, maddede de geçmiyor (ki zaten haberin kendisinin kaynak sorunları var). Facebook sayfası ise zaten kaynak olamaz. evolutionoftheuniverse mesaj 18:59, 15 Haziran 2016 (UTC)

+ Kaynaklarda sözü geçen sempozyum bildirilerinde konu çok farklı. --evolutionoftheuniverse mesaj 19:07, 15 Haziran 2016 (UTC)
+ Madde geçmişine bakılırsa daha öncesinde hızlı sil şablonunun çıkarıldığı görülebilir. --evolutionoftheuniverse mesaj 19:10, 15 Haziran 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Hangi gerekçeyle aday gösterildiği açıklanmamış, kaynakların güvenirliği sorun ise kaynaksız etiketi konur. Gördüğüm kadarıyla madde içeriği uydurma değil, metinde yer alan Cirlot, Chevalier ve Ögel kaynakları uygun şekilde eklenmeli sadece. --cobija 19:09, 21 Haziran 2016 (UTC)
Cobija Maddede bir kaynak listesi vardı, SAS'a gösterildikten sonra bu silindi. Sorun, maddeyi açan kullanıcı tarafından eklenen kaynakların yarısında maddedeki bilgilerin olmaması ve diğer kaynaklar için bilgi doğruluğu şüphesi, offline kaynaklar olduğundan bakamadım. Kaynaklar Türkçe idi, mesaj sayfama bakarsanız ilgili kullanıcı bana Türkçe kaynak bulunmadığını söyledi, bu da bir tezat. İngilizcesinden çevirdim dedi, iki dildeki metin bambaşka kulvarda. Bu nedenle madde doğru bilgi içeriyor mu, nedir, bir uzman görüşüne gerek var. --evolutionoftheuniverse mesaj 20:23, 21 Haziran 2016 (UTC)
Haklı eleştiriler tabii ki fakat böyle durumlarda madde silinmiyor ki. Maddenin tepesine eklediğim şablonlar kafandaki soru işaretlerini karşılıyor diye düşünüyorum. --cobija 21:28, 21 Haziran 2016 (UTC)
Madde silinsin demiyorum şimdilik ancak bu konuyu bilen biri maddedeki bilgiler tümüyle yanlış (eksik değil, bilimsel ve akademik olarak yanlış) derse silinmesinin doğru olduğunu düşünüyorum. Zira yanlış bilgi, asparagaslar büyük sonuçlar doğurur, konu ne olursa olsun. En başta politikalara aykırı. Şablonlar için teşekkürler. Bakalım, tartışıp göreceğiz bilgilerin durumunu. Bir yandan da akademik kaynakları taramaya başlayacağım ama uzun zaman alabilir, çünkü ne uzmanlık alanım ne de ilgi alanım. --evolutionoftheuniverse mesaj 22:46, 21 Haziran 2016 (UTC)
İçeriğin yanlış olduğu tespit edildiği taktirde tartışmadan hızlı silinir tabii ki, buna itirazım yok. Kolay gelsin. --cobija 22:48, 21 Haziran 2016 (UTC)
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Cobija'nın dediklerine katılarak. İçeriğin tamamı yanlışsa dahi tamamını silip, en azından 1-2 cümle yazmak daha iyi olacaktır.--RapsarEfendim? 08:41, 22 Haziran 2016 (UTC)

Ayşegül Korkmaz Yağız[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ayşegül Korkmaz Yağız"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

E4024'ün isteği doğrultusunda oluşturulmuştur. --Superyetkinileti 16:32, 16 Haziran 2016 (UTC)

Teşekkürler, ama benim argümanlarım nerede? Olur mu böyle? --E4024 (mesaj) 17:41, 16 Haziran 2016 (UTC)

Silinsin Silinsin - Güvenilir kaynaklarca yeterince desteklenmeyen bir biyografi. 5 yıl önce de "tartışılmış". Bir kullanıcı "Bana kayda değermiş gibi geldi." demiş, iki kullanıcı da bu görüşe katıldıklarını belirtmiş. Silme tartışması yeterli içeriğe sahip olamamış. Aradan geçen sürede de maddenin yeterli güvenilir kaynaklarla desteklenmediği kanısındayım. --E4024 (mesaj) 08:00, 17 Haziran 2016 (UTC)

Yorum Yorum Biyografi bağımsız bilinerek yazılmıştır. Ayrıca 5 sene önce görüşülmüş, kararı verilmiş SAS'ta kapanmış maddeyi tekrar silinmeye aday göstermek ne kadar etik; yargısız infaz yapılır gibi tekrar açmak ne kadar etik o zaman silinen maddeleride tekrar getirin SAS'ta görüşülsün kapanan maddeleri diyorum iyi Olurmu ???--195.142.6.36 12:26, 17 Haziran 2016 (UTC)

Hiçbir sakıncası yok. Fikir birliği zamanla değişebilir. Bir hafta, dört hafta olsa belki. Bittiği anda yeni bir SAS başlatmanın ise hoş karşılanacağını sanmıyorum, belki VP:İNOV ihlâli olabilir.--evolutionoftheuniverse mesaj 13:53, 17 Haziran 2016 (UTC)
Bu kişi bahsedilen haber spikeri önemli kanallarda önemli pozisyonlarda bulunmuş bir isim Show TV, NTV ve Kanal 24 gibi ulusal kanallarda görev yapmıştır, biyografide baştan sağma değil bilinerek yazılmıştır kişi bilinen bir isimdir TV sektöründe ... sadece sunucu değil editörlük ve moderatörlükte yapmıştır... Silinmemesi için karar verilmiş şimdi tekrar SAS'a getirip silinmeye aday gösterip karar değiştirilmesi yakışık olmamıştır... Bu imzasız yazı 195.142.6.36 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
Sanıyorum insanlar sizin yorumlarınızdan korkularına bu tür maddeleri SAS'a çıkartmıyorlar. --E4024 (mesaj) 14:27, 17 Haziran 2016 (UTC)
Alakası bile yok insanlar özgürce karar vermiştir. SAS'ta bir yerden alıntı çalıntı yapılmamış, bio kişiyi yansıtmaktadır... Kararınız ve düşünceniz yanlıştır... Madde SAS görmüş zaten verilen karar belli bunun üstünede illa silinsiz diye çıkardaıysanız sizlerin bilceğidir o zaman deneme tahtasıysa isteyen istediğini yapabiliyorsa kurallara rağmen silinen maddelerdende getirin görüşülsün o zaman--195.142.6.36 15:26, 17 Haziran 2016 (UTC)

Kalsın Kalsın - 5 sene önceki SAS adaylığında ulusal birçok kanalda uzun süre haber spikerliği ve yapımcılık yapmış olmasından kaynaklı tanınmışlığından dolayı KD olarak düşünülmüş. O tartışmalardan sonra da değişik haber kanallarında ekran yüzü olmaya ve yeni yapımlara devam etmiş. Kısacası 5 sene önceki durumuna göre daha tartışmasız bir şekilde KD. Maddenin şu anda tek sorunu bu bilgilerin yeterince kaynakla desteklenmemiş olması. Onu da halletmek zor değil gibi çünkü "Ayşegül Korkmaz" google araması 15000 küsur sonuç veriyor. | ɾɐsǝɯ zoɯɐʞɐʎ | 07:09, 20 Haziran 2016 (UTC)

Yorum Yorum Hah, Yakamoz, iyi ki yazdın! Unuttuğum birşey vardı, neydi diye hatırlıyamıyordum bir türlü. Şimdi aklıma geldi: Bun bu başvuruyu yaparken teknik altyapımız nedense silme argümanlarımı elimine etti (sildi). Söylediğim birşey de şu idi. Bu hanım Meslekte 10 Yıl ödülü almış ama onu 10 yılı kazasız belasız geçiren herkese veriyorlar. Bende de var. Bu KD'lik getiren bir unsur değil. (Bunların senin yorumlarınla bir ilgisi yok, sadece hangi maddeye ek yapmak istediğimi hatırlattın, ondan. Sağol. :-) --E4024 (mesaj) 07:39, 20 Haziran 2016 (UTC)

bir yardımım oldu ise ne mutlu bana :) Sağlıcakla kalın efenim - | ɾɐsǝɯ zoɯɐʞɐʎ | 08:42, 20 Haziran 2016 (UTC)

Kalsın Kalsın - Silinmesinin istenme nedeni konusunu anlamış değilim. "Güvenilir kaynaklarca yeterince desteklenmeyen bir biyografi." yeterli neden değil. Ayrıca subjektif, tam aksini de ifade edebilirim. Bu yaklaşım sadece maddedeki bilginin kaynağının sorgulanmasını gerektirir, maddenin silinmesini değil. "Aradan geçen sürede de maddenin yeterli güvenilir kaynaklarla desteklenmediği kanısındayım." nedeni de su götürür. Böyle güncellenmeyen çokça madde var. Yanlış pencereden bakıyoruz. Doğru pencere KD sorgulanmasıdır. Meslekte 10 yılı geçirmek de KD için yeterli değildir diyebilirsiniz (ama laf aramızda " Bu hanım Meslekte 10 Yıl ödülü almış ama onu 10 yılı kazasız belasız geçiren herkese veriyorlar. Bende de var." şeklinde yaklaşımı kaba buluyorum). KD sorgulamasında listelenen sorguları değerlendirdiğimde yanıtlar KD'ye uygun. Ama buna rağmen KD'ye dair şu not yazılı "Ancak, bu kriterlerin sağlanamaması bu kişinin ansiklopedide yer almaması gerektiğinin kesin delili sayılmamalıdır ve bu kriterlerin bir veya birkaçının sağlanması da kişinin yer almasını garantilemez." (o yüzden ilgili silinme tartışmalarında vikipedistler "kayda değermiş gibi" net olmayan ifadeler kullanır. Uzun süredir Vikideki tavır ve ifadelerden uzaktayım, lütfen yorumlarımı da o çerçeveden değerlendirin) İlgili spiker televizyoncu ulusal kanallarda yer almış, ulusal bir gazeteden ödül almaya yetecek süre de mesleğini istigal etmiş biri. Kayda değer (ve elbette bence) kalmalı ~Tarkovsky~ 08:07, 7 Temmuz 2016 (UTC)

Cevap Cevap Kayda değerlik konusundaki görüşlerinize yanıt vermeyeceğim. Ancak üç gün önce sayfasında kendisine sinkaf edilmiş, Vikipedidedi hoyratlıktan çok çekmiş (ararsanız örneklerini bolca bulabilirsiniz katkı ve konuşma geçmişlerimde) bir kullanıcı olarak kabalıkla itham edilmeyi kabul edemem. Beğenmediğiniz ifadelerim ödül sahibi olmanın (ödülün kendisi KD olduğu sürece) biyografilere KD'lik getireceği, ancak 10 yıl hizmet "ödülünün" (gerçi ona ödül de denmez ya, neyse) "otomatik olarak verilen/alınan" birşey olduğunu anlatmaya yönelik ve hiç bir kabalık içermiyor. Kendinize iyi bakın. --E4024 (mesaj) 08:19, 11 Temmuz 2016 (UTC)

Koku (albüm)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Koku (albüm)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Güvenilir kaynaklarda yer almayan bir albüm ve kaynaksız ifadelerle yapılan maddesi. Vikipediye bu tür maddelerin yararı olmaz; zararı (itibar kaybı) olur. Silinmesini öneriyorum. E4024 (mesaj) 13:36, 16 Haziran 2016 (UTC)

 • Yorum Yorum Koku ve Tuğçe San (albüm) ikiside isim yapmış sanatçıların tanınmasını sağlamış albümler... Neden siliyorsunuz ayıp yanlış yapmayın...Bu imzasız yazı 195.142.6.36 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Kaynaklar eklendi, albümün silinmesi için bir neden yoktur.--Alptns90 (mesaj) 10:25, 17 Haziran 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Ben zaten albümün degil maddenin silinmesini onermistim. :) --E4024 (mesaj) 13:58, 23 Temmuz 2016 (UTC)
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vikiçizer (mesaj) 20:42, 25 Temmuz 2016 (UTC)

Eyilik FM[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Eyilik FM"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Temmuz 2011'den beri KD etiketi ile bekliyor, tartışılsın. evolutionoftheuniverse mesaj 16:27, 16 Haziran 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin kayda değerliğini kanıtlayacak kaynak bulunmuyor. --kibele 12:19, 19 Temmuz 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum Bu kapsamda Eyilik TV maddesini de tartışılması gerekli bence. --Aabdullayev851 (mesaj) 06:43, 21 Temmuz 2016 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vikiçizer (mesaj) 20:44, 25 Temmuz 2016 (UTC)

FM İzmir 101[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "FM İzmir 101"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Temmuz 2011'den beri KD etiketi ile bekliyor, tartışılsın. evolutionoftheuniverse mesaj 16:28, 16 Haziran 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin kayda değerliğini kanıtlayacak kaynak bulunmuyor. --kibele 12:19, 19 Temmuz 2016 (UTC)
 • Aktarılmasın Aktarılsın Ayrı bir madde olacak kadar kayda değer gözükmüyor ama ansiklopedik içerik, EGS Holding maddesine aktarılabilir. Kullanıcı:Kibele?--RapsarEfendim? 10:18, 22 Temmuz 2016 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

I. Bursa Rock Festivali[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "I. Bursa Rock Festivali"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Temmuz 2011'den beri KD etiketi ile bekliyor, tartışılsın. evolutionoftheuniverse mesaj 16:28, 16 Haziran 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin KD değil. Yeteri kadar bağımsız kaynağa rastlamadım. --Pragdonmesaj 16:26, 22 Temmuz 2016 (UTC)

II. Bursa Rock Festivali[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "II. Bursa Rock Festivali"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Temmuz 2011'den beri KD etiketi ile bekliyor, tartışılsın. evolutionoftheuniverse mesaj 16:29, 16 Haziran 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin KD değil. Yeteri kadar bağımsız kaynağa rastlamadım. --Pragdonmesaj 16:26, 22 Temmuz 2016 (UTC)

Pecya[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Pecya"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Temmuz 2011'den beri KD etiketi ile bekliyor, tartışılsın. evolutionoftheuniverse mesaj 16:30, 16 Haziran 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kayda değerliği ispat edilememekte.--RapsarEfendim? 09:14, 12 Temmuz 2016 (UTC)

Balıkesir T.C. Ziraat Bankası Fen Lisesi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Balıkesir T.C. Ziraat Bankası Fen Lisesi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değerliliği tartışılsın. evolutionoftheuniverse mesaj 16:33, 16 Haziran 2016 (UTC)

Kocaeli Anadolu Lisesi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Kocaeli Anadolu Lisesi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ekim 2011'den beri kayda değerlilik etiketi var,tartışılsın. Yaratmayıcı evet? 04:40, 17 Haziran 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin 1955'te açılan Maarif Kolejleri KD olabilir, ama bu ve diğerlerinin KD'liği olmadığı açık. --E4024 (mesaj) 05:59, 17 Haziran 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğu ispat edilemiyor.--RapsarEfendim? 09:34, 19 Temmuz 2016 (UTC)

Naz Çavuşoğlu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Naz Çavuşoğlu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Bu ansiklopedi maddesi değil eksik ve kötü bir CV. Bununla koca profesör iş bile bulamaz. Her prof olana madde hazırlamak zorunda değilsek asla kabul edilemez. KD değil. İki yıl önce bu maddeye onay veren devriyeler umarım artık "kayda değerlik" kavramının ne olduğunu öğrenmişlerdir ve bu tür maddeleri açıldığı gün sildirme yoluna giderler. E4024 (mesaj) 08:31, 17 Haziran 2016 (UTC)

 • Yorum Yorum Açıkçası hoca bu maddeyi kendisi yazmamıştır, sorsak bu haliyle maddenin oluşturulmasına izin verir miydi o da ayrı tartışma. Burada sanki kendi hazırlamış gibi, kötü CV diyerek haksızlık etmeyelim. Vikipediada bu gibi yüzeysel yazılmış çok madde var maalesef. daha netleşmemiş olmakla birlikte Vikipedi:Kayda değerlik (akademisyenler) kriteri var. Sayın hocayla ilgili biraz baktım. Burada ve Burada dergi ve meclis yayınlarındaki makalelerde kendisine atıfta bulunulmuş. Bu yeterli mi? Mevcut kriterlere göre pek değil.--Muratero 20:32, 26 Haziran 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Ben CV deyince "otobiyografi" demek istememiştim, netleştireyim. KD değil ve silinmesi uygun olur. --E4024 (mesaj) 12:37, 12 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değerliği ispat edilemiyor.--RapsarEfendim? 10:19, 22 Temmuz 2016 (UTC)

Yücel Teşkilatı[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Yücel Teşkilatı"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ekim 2011'den beri kayda değerlik etiketi,Şubat 2009'dan beri de standartlara uygun değil.Ayrıca madde taraflı,tartışılsın. Yaratmayıcı evet? 09:15, 17 Haziran 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin kayda değerliği için yeterli kaynak görünmüyor.. --kibele 17:11, 19 Temmuz 2016 (UTC)

Kral Pop Avrupa TV Top 20[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Kral Pop Avrupa TV Top 20"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Mayıs 2012'den beri KD etiketli, tartışılsın. evolutionoftheuniverse mesaj 09:34, 17 Haziran 2016 (UTC)

Sorun Yayınları[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Sorun Yayınları"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Haziran 2012'den beri KD etiketli, tartışılsın. evolutionoftheuniverse mesaj 09:36, 17 Haziran 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Sahibi kayda değer ama bu kurum kayda değer gözükmüyor.--Kingbjelica (mesaj) 13:00, 22 Haziran 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin KD değil.--Pragdonmesaj 16:27, 22 Temmuz 2016 (UTC)

Tiyatro Candela[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Tiyatro Candela"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Haziran 2012'den beri KD etiketli, tartışılsın. evolutionoftheuniverse mesaj 09:36, 17 Haziran 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kayda değerliği ispat edilemiyor.--RapsarEfendim? 10:20, 22 Temmuz 2016 (UTC)

Kayıp Madalyon[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Kayıp Madalyon"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Eylül 2011'den beri KD etiketli, tartışılsın. evolutionoftheuniverse mesaj 09:38, 17 Haziran 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin KD değil. --Pragdonmesaj 16:39, 22 Temmuz 2016 (UTC)

Yusuf Çapraz Anadolu Lisesi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Yusuf Çapraz Anadolu Lisesi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ağustos 2012'den beri KD etiketli, tartışılsın. evolutionoftheuniverse mesaj 09:40, 17 Haziran 2016 (UTC)

Kalsın Kalsın 1-2-3-4-5-6 gibi yerel başarıları var. Hatta bir başarısı Hürriyet yerel kısmında haber olmuş. müdürleri de dolaylı şekilde haber olmuş Belki birisi düzenler veya sonradan ilgilenirim ben --Kingbjelica (mesaj) 12:52, 22 Haziran 2016 (UTC)

Tiran Yunus Emre Türk Kültür Merkezi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Tiran Yunus Emre Türk Kültür Merkezi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ağustos 2012'den beri KD etiketli, tartışılsın. evolutionoftheuniverse mesaj 09:40, 17 Haziran 2016 (UTC)

Kalsın Kalsın Madde düzenli, kaynaklar yeterli konu KD görünüyor. | ɾɐsǝɯ zoɯɐʞɐʎ | 07:57, 22 Haziran 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Haberlerde yaptıkları etkinliklere değiniliyor. Normal, işi bu. Diş Kliniği değil ki faaliyetleri (dolgu, taç, vb) basına yansımasın. Bu Merkezi özel olarak ele alan hangi bağımsız kaynak var? Ben pek göremedim. --E4024 (mesaj) 12:42, 12 Temmuz 2016 (UTC)

Handan Güçyılmaz[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Handan Güçyılmaz"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ağustos 2012'den beri KD etiketli, tartışılsın. evolutionoftheuniverse mesaj 09:40, 17 Haziran 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Bence KD değil. Etiketleyen kullanıcı da tatilde değilse bir görüş belirtir herhalde. --E4024 (mesaj) 07:00, 15 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Maddede birtakım geliştirmeler yaptım. Kayda değer olduğu ispatlanmış diye düşünüyorum.--RapsarEfendim? 09:11, 15 Temmuz 2016 (UTC)

Ozan Pezek[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ozan Pezek"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ağustos 2012'den beri KD etiketli, tartışılsın. evolutionoftheuniverse mesaj 09:41, 17 Haziran 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin KD değil. --E4024 (mesaj) 12:29, 12 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin 1-2 haber buldum hakkında ama daha fazlası yok ne yazık ki. Kayda değerliği ispat edilemiyor.--RapsarEfendim? 10:22, 22 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin --Adem20mesaj 16:11, 24 Temmuz 2016 (UTC)

Ahmet Toklu[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: "Ahmet Toklu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler

Kasım 2012'den beri KD etiketli, tartışılsın.--evolutionoftheuniverse mesaj 09:46, 17 Haziran 2016 (UTC)

Nazan Şara Şatana[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Nazan Şara Şatana"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kasım 2012'den beri KD etiketli, tartışılsın. evolutionoftheuniverse mesaj 09:47, 17 Haziran 2016 (UTC)

Yıldızlar Savaşı[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Yıldızlar Savaşı"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kasım 2012'den beri KD etiketli, tartışılsın. evolutionoftheuniverse mesaj 09:47, 17 Haziran 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin KD değil. --cobija 15:13, 25 Temmuz 2016 (UTC)

Threads of Fate[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Threads of Fate"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Madde Ağustos 2010'dan beri standartlara uygun değil ve yarısı büyük harf. Yaratmayıcı evet? 11:44, 17 Haziran 2016 (UTC)

 • Yorum Yorum Silinirse belki meraklısı bu kez yeniden, düzgün olarak yapar. Aksi takdirde sittin sene böyle kalır, korkarım... --E4024 (mesaj) 11:47, 17 Haziran 2016 (UTC)
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Düzenlenmeye ihtiyaç duyan bir madde, silinmesi için herhangi bir gerekçe yok. Yalnızca başlıklar büyük harfle, 2 dakikada düzeltilebilecek bir şey.--RapsarEfendim? 15:29, 17 Haziran 2016 (UTC)

Asuman Susam[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Asuman Susam"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ekim 2013'den beri kayda değerlilik var ve kaynaksız,tartışılsın. Yaratmayıcı evet? 14:11, 18 Haziran 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin kayda değer olduğunu düşünmüyorum. Saitcank (mesaj) 00:09, 21 Haziran 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum Aslında kayda değer birisi, kendisinden haberlerde sıkça söz ediliyor, konferanslara katılıyor, eleştiriliyor fakat bu maddedeki içerikleri kapsayacak bir bağımsız kaynağa rastlayamadım/uğraşmadım. Bu da silinmesi için bir neden midir bilmiyorum. --Kingbjelica (mesaj) 12:39, 22 Haziran 2016 (UTC)

Bilinçli ve Gelişimci Eğitim Çalışanları Sendikası[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Bilinçli ve Gelişimci Eğitim Çalışanları Sendikası"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olduğunu ispat edecek yeteri kadar bağımsız ve güvenilir kaynağa rastlayamadım. Şu arama sonuçları da fikir verebilir.--RapsarEfendim? 13:20, 19 Haziran 2016 (UTC)

Cember[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Cember"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olduğunu ispatlayacak yeteri kadar bağımsız ve güvenilir kaynağa rastlayamadım. Şu arama sonuçları daha net fikir verecektir.--RapsarEfendim? 16:01, 19 Haziran 2016 (UTC)

Nöbetçi Oyuncular[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Nöbetçi Oyuncular"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kaydadeğer olduğu yönünde yetersiz bilgi var, (amatör topluluklar kaydadeğer mi?) verilen bilgiler yetersiz, tartışılabilir.Bu imzasız yazı Saitcank (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

 • Kalsın Kalsın Nöbetçi Oyuncular / Nöbetçi Tiyatro'yu 1980 yılında Ferhan Şensoy, Ortaoyuncular'a oyuncu yetiştirmek için kurdu. Buradan birçok oyuncu çıktı. İlk akla gelenler Rasim Öztekin, Sermiyan Midyat ve Ali Çatalbaş. Türk tiyatrosunun gelişiminde önemli bir yeri olan bu oluşum herhangi bir amatör tiyatro topluluğu değil, bir tür tatbikî tiyatro okuluydu. Benzeri bir girişim de, tiyatroya ilk başladığı yıllarda birkaç ay Nöbetçi Tiyatro'ya devam eden Yılmaz Erdoğan'ın yıllar sonra kurduğu BKM Mutfak'tır. Maddenin mevcut hâli yetersiz, mümkün olursa geliştirmeye çalışacağım. Ama kaydeğerlik sebebiyle silinmesini doğru bulmuyorum. İyivikiler... [ho? ni!] 04:59, 21 Haziran 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Yukarıda sunulan gerekçenin içeriği, topluluğun "önemli" olduğunu belirten kişisel görüşlerden ibaret. Yeteri kadar bağımsız ve güvenilir kaynaklarla kayda değerliği ispatlanamamış, ben de rastlayamadım. Kullanıcı:homonihilis bahsettiği gibi bu yönde bir çalışma yaparsa ve kayda değerliği ispatlanırsa elbette ki kalsın...--RapsarEfendim? 06:47, 21 Haziran 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Çeşitli oyuncuların yetiştiği bir kurum ise şayet kaydadeğerliğine yönelik kayıt bulunması gerekirdi, geliştirilirse kalsın ama bu haliyle faydasız olduğunu düşünüyorum. Silinsin, maddede verilen bilgiler Ferhan Şensoy'un sayfasına aktarılabilir.Saitcank (mesaj) 09:12, 21 Haziran 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kaynaksız, aktarılacak kadar da önemli bir içeriğe sahip olduğu düşünmüyorum.--Kingbjelica (mesaj) 12:35, 22 Haziran 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Hakkında bilgi yok, olsa da doğrulanamaz, doğrulansa bile kayda değer değil.--Kafkasmurat- 05:20, 5 Temmuz 2016 (UTC)
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 14:34, 23 Temmuz 2016 (UTC)

Cemal Gürsel Caddesi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Cemal Gürsel Caddesi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olduğunu ispat edecek yeteri kadar bağımsız ve güvenilir kaynağa rastlayamadım.--RapsarEfendim? 07:00, 21 Haziran 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin--RapsarEfendim? 07:00, 21 Haziran 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Bende KD konusunda süpheliyim kriterleri karşıladığını düşünmüyorum --Doruk455 14:11, 3 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin KD değil. --Pragdonmesaj 16:28, 22 Temmuz 2016 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

Cebrail Osmanov[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Cebrail Osmanov"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kişinin kayda değer olduğunu ispat edecek yeteri kadar bağımsız ve güvenilir kaynağa rastlayamadım. İçerik doğrulanamıyor.--RapsarEfendim? 07:06, 21 Haziran 2016 (UTC)

Ceren Abdullah[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ceren Abdullah"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değerliğini ispat edecek yeteri kadar bağımsız ve güvenilir kaynağa rastlayamadım.--RapsarEfendim? 07:37, 21 Haziran 2016 (UTC)

Emeğinize sağlık. Eklenen beş kaynak var. TRT kaynağı çalıştığı kurumun sitesi, bağımsız kaynak değil. Linkedin profili var, bağımsız değil. "Falanca programını sundu" diyen bir YerelNET kaynağı eklenmiş, zaten sunucu olduğu belli bir için "bu kişi sunucudur" ifadesini ispat etmek için eklenen bir kaynak. Şahıs hakkında derinlemesine bilgi barındırmıyor. Diğer iki kaynak da son kaynağa benzer. Bunların yeterli olduğunu düşünmüyorum.--RapsarEfendim? 14:05, 22 Haziran 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum Kadın TRT' de çalışıyor, Madde de "Halen TRT Spor kanalında spiker olarak görev yapmaktadır." diye yazılmış buna kaynakta TRT gösterilmiş. TRT bağımsız kaynak değil deniliyor. bağımsız kaynak gerekçe gösterilmiş ancak başında şöyle deniyor. "Bu sayfa Vikipedi hakkında bir deneme yazısıdır, bir politika veya yönerge değildir. " Haliyle bunu örnek vermek pek uygun değil diye düşünüyorum. Vikipediadaki kişi maddelerinin maalesef çoğunda derinlemesine bilgi yok.--Muratero 12:15, 24 Haziran 2016 (UTC)

Philip Champion[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Philip Champion"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Bizim dışımızda üç farklı dilde olsa da hiçbirinde kayda değerliği ispat edilmemiş. Bir sokak basketbolcusu olarak kayda değer gözükmüyor.--RapsarEfendim? 07:51, 21 Haziran 2016 (UTC)

Halit Yasin[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Halit Yasin"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kaynaksız. KD olup olmadığı tartışılsın. E4024 (mesaj) 12:59, 21 Haziran 2016 (UTC)

 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Şuradan kaynaklara ulaşılabilir. Halihazırda kayda değer olduğu ispat edilmiş bir madde.--RapsarEfendim? 15:09, 21 Haziran 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Birincisi "official website biography" olan kaynaklar mı? Beni pek ikna etmediler. Kaynak araştırması yapmadan SAS açtığımı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. --E4024 (mesaj) 13:08, 12 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Burada nice insanlar KD değil diye silindi ya da silinmeye aday gösterildi. Bu kişininde silinmemesi için neden yok. KD olduğu açıklanmalı. --Muratero 13:45, 14 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin "Maddede kayda değerliği ispat edilemediği sürece hiçbir madde kayda değer değildir." (Bu cümleyi de bir kullanıcının Ahmet Şimşirgil SAS'ı tartışmasındaki katkısından aldım. :) --E4024 (mesaj) 12:17, 15 Temmuz 2016 (UTC)
Aklınızca laf sokmaya çalışıyorsunuz, sürekli alttan al al yeter artık...... Yukarıda ne dedim ben?--RapsarEfendim? 12:44, 15 Temmuz 2016 (UTC)
Keyfiniz bilir, şikayet edin. Ben "sürekli çifte standart, sürekli çifte standart" demiyorum. Gülüp geçiyorum. --E4024 (mesaj) 12:47, 15 Temmuz 2016 (UTC)
Ben yapıcı olmaya çalışıyorum, şikayete gerek yok. Yaşınıza hürmeten de sürekli alttan almaya çalışıyorum ama yeter artık, ne bana ne de başkasına laf sokun, kimse sizin laf sokmalarınızı çekmek zorunda değil burada. Teşekkürler.--RapsarEfendim? 12:50, 15 Temmuz 2016 (UTC)
Evet evet, hemen peşimden gittiğiniz Araz Nahçıvan maddesinde gördüm yapıcılığınızı. Ayrıca siz benim yaşımı filan bilemezsiniz, kişisel bilgilere girmeyin lütfen. --E4024 (mesaj) 12:53, 15 Temmuz 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum KD olsa bile kaynak yok. Kayda değer olduğu iddia ediliyorsa kaynaklarla desteklenmeli.

Halkevi yapıları ve İzmit Halkevi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Halkevi yapıları ve İzmit Halkevi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

"Halkevi yapıları ve İzmit Halkevi" başlığını destekleyecek güvenilir kaynaklar yok. Bunlar için yapılmış, basılmamış yüksek lisans tezi filan Vikipedide kaynak olarak kabul edilemez. E4024 (mesaj) 15:24, 21 Haziran 2016 (UTC)

 • Yorum Yorum İnternette sadece iki tane aynı yazılmış kaynak buldum. Bunlarda zaten maddenin açılmasından 1-2 yıl sonra Vikipedi'dan bakılıp yazılmış. Bağımsız ve nereden yazıldığı belli değil. -- Maniackinq' Manyakral 16:48, 21 Haziran 2016 (UTC)
 • Taşınsın Taşınsın ve Kalsın Kalsın Halkevleri ile bilgiler ana maddeye taşınsın, İzmit ile ilgili olanı da uygun ada taşınarak korunsun. Eğer kopyala yapıştır değilse (kaynakçadaki tezler çıkmadı Google'da) güzel yazılmış bir madde. --cobija 18:27, 21 Haziran 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Verdiğiniz cevabınıza tabii ki de saygı duyuyorum. Ama zaten internetteki sitelerin kopyala/yapıştır yaptıkları çok belli çünkü sayfa 2013 yılında oluşturulmuş ve Google'daki konu ile ilgili yazılar ise 2015 tarihinde yazıldığına baktım. Hemde kaynakçadaki tezler çıkmadıysa Google'da, bu sayfa nereden bakılarak yazılmış. Yani bunların doğru olduklarını nereden bileceğiz? KD değil. --Maniackinq' Manyakral 19:04, 21 Haziran 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Tek başına madde olacak bir özelliğe sahip değil. Halkevleri maddesi var, bu madde aktarılacak durumda değil. Şube için açıklama yapmanında verilen bilgilere göre, gerekli ve ansiklopedik olduğunu düşünmüyorum.--Muratero 05:32, 22 Haziran 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Gerekli kısımları buradan alıp Halkevleri başlığına ekledim. İzmit Halkevi yerine Halkevi Yapıları başlığında daha geniş ve ayrıntılı bir başlık açılması daha uygun olurdu. Zira Cumhuriyet döneminin ilk mimari eserleri arasında bu yapılar. Ancak her il, ilçe ve kasabadaki halkevlerine ayrı başlık açılamayacağı için bu başlığın da silinmesinden yanayım. Pragdonmesaj 14:26, 6 Temmuz 2016 (UTC)
Yalnız, "yapıları" veya "binaları" buyuk harfle baslayamaz. --E4024 (mesaj) 21:59, 8 Temmuz 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum Bir İzmitli olarak sadece bilgi vermek amacı ile yazıyorum. İzmit için Halkevi binası gerçekten çok bilinen bir yapıdır.Şehrin tam merkezinde D-100 karayolu üzerinde yer almaktadır. 70lerden 90lara kadar birçok etkinliğe ev sahipliği yapmış olsada günümüzde sadece toplantı ve okul gösterileri için kullanılmaktadır. Selamlar ve iyi vikiler, SakhalinioBuyrun beniiiim? 22:00, 8 Temmuz 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum İzmit'teki bahsi geçen yapıyı ve İzmit için gerçekten bilinen bir yer olduğunu bilirim. Ancak bahsi geçen yapılar, yapıldıkları hemen her şehirde aynı öneme sahipti ve ayakta kalanlar hala sahip. Tıpkı İzmit gibi. Yukarıdaki oylamamda da dediğim gibi bu tarz başlıkların Halkevi Yapıları benzeri bir başlık altında toplanılması konuyu daha düzenli hale getireceği kanısındayım. Veyahut yeni bir başlık yerine Halkevleri maddesinin altında düzenli bir hale getirilmesi düşüncesindeyim. Pragdonmesaj 22:11, 8 Temmuz 2016 (UTC)
 • "Y" haric Pragdon'a katiliyorum. --E4024 (mesaj) 22:19, 8 Temmuz 2016 (UTC)

Lady Evelyn Cobbold[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Lady Evelyn Cobbold"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

İngilizce VP maddesinde yer alan kaynaklar KD'liğini göstermiyor. Başka güvenilir kaynak yoksa silinmeli. E4024 (mesaj) 08:20, 22 Haziran 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Ansiklopedik değer taşımıyor. Pragdonmesaj 13:36, 6 Temmuz 2016 (UTC)

Teoman Topcu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Teoman Topcu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Aralık 2012'den beri KD etiketli, tartışılsın. evolutionoftheuniverse mesaj 16:55, 22 Haziran 2016 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Kayda değer. --Turgut46 17:51, 22 Haziran 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Kayda değer Pragdonmesaj 13:32, 6 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin kalsın da neye göre kalsın? ya bir kriter gösterilmeli ya da kaynak verilmeli.. --kibele 13:11, 12 Temmuz 2016 (UTC)
kayda değerliğe ilişkin kaynak, kişinin yaptıklarını değil, o kişiyi konu alan kaynak demek. bunlar o kapsamda değil. --kibele 14:56, 12 Temmuz 2016 (UTC)
Bence birinci kaynak o kapsama giriyor. --Turgut46 15:17, 12 Temmuz 2016 (UTC)
maalesef girmiyor. ama girdiğini farzetsek bile, bu şekilde magazinde yer bulmak kayda değer yapmıyor kimseyi. --kibele 15:22, 12 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer değil. --Turgut46 02:09, 17 Temmuz 2016 (UTC)

Hilmi Köksal Alişanoğlu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Hilmi Köksal Alişanoğlu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Aralık 2012'den beri KD etiketli, tartışılsın. evolutionoftheuniverse mesaj 16:55, 22 Haziran 2016 (UTC)

Kalsın Kalsın Çeşitli kaynaklarda adı bulunmakta.Kayda değer olduğunu düşünüyorum.--GelecekGecmisteGizlidir 📩Mesaj 09:59, 23 Haziran 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Ansiklopedik değer taşımıyor. Pragdonmesaj 13:30, 6 Temmuz 2016 (UTC)

Justin Bieber: Yolun Başı[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Justin Bieber: Yolun Başı"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Şubat 2013'ten beri KD etiketli, tartışılsın. evolutionoftheuniverse mesaj 16:57, 22 Haziran 2016 (UTC)

 • Aktarılmasın Aktarılsın tek başına bir madde oluştulacak durumda değil, Justin Bieber maddesine aktarılabilir. Pragdonmesaj 13:21, 6 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Kaynak olarak kullanılabilecek birkaç dış bağlantı ekledim, kayda değer olduğunun ispatı için yeterli diye düşünüyorum.--RapsarEfendim? 10:29, 23 Temmuz 2016 (UTC)

Yükyeri iskelesi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Yükyeri iskelesi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Şubat 2013'ten beri KD etiketli, tartışılsın. evolutionoftheuniverse mesaj 16:57, 22 Haziran 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Tarihî olsa yine bir nebze. --cobija 18:23, 22 Haziran 2016 (UTC)

Metro istasyonlari tarihi olduklari icin mi yer aliyor vikipedi'de? Bu da kalabilir. --151.135.244.44 08:51, 23 Haziran 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Ansiklopedik değer taşımıyor. Yeteri kadar bağımsız kaynağa rastlamadım Pragdonmesaj 13:14, 6 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin--Śαвяí¢αи76ileti 18:51, 9 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın adı 'geyikli feribot iskelesi' olarak da düzenlenebilir. --kibele 13:16, 12 Temmuz 2016 (UTC)
odunluk iskelesi ile farklı sanırım? --kibele 13:21, 12 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değerliği ispat edilemiyor.--RapsarEfendim? 10:24, 23 Temmuz 2016 (UTC)

Türk Dahili ve Cerrahi Bilimler Yoğun Bakım Derneği[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Türk Dahili ve Cerrahi Bilimler Yoğun Bakım Derneği"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Nisan 2013'ten beri KD etiketli, tartışılsın. evolutionoftheuniverse mesaj 17:01, 22 Haziran 2016 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Cerrahi alanda önemli eğitim kongreleri düzenliyorlar. Kaynaklar mevcut. Geliştirmeye ihtiyacı var sadece Pragdonmesaj 13:12, 6 Temmuz 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum kayda değerliğe ilişkin kaynaklar mevcut görünüyor, geliştirilmesi, maddeye kaynakların eklenmesi gerek. --kibele 13:29, 12 Temmuz 2016 (UTC)

Haluk Can Dizdaroğlu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Haluk Can Dizdaroğlu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Nisan 2013'ten beri KD etiketli, tartışılsın. evolutionoftheuniverse mesaj 17:02, 22 Haziran 2016 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Geliştirmeye ihtiyacı var sadece. Pragdonmesaj 13:09, 6 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin KD olmaya ihtiyacı var. Yani şu an değil. İleride olursa o zaman maddesini ben açacağım, söz. --E4024 (mesaj) 12:35, 12 Temmuz 2016 (UTC)

Netmaster[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Netmaster"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Nisan 2013'ten beri KD etiketli, tartışılsın. evolutionoftheuniverse mesaj 17:03, 22 Haziran 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Yeteri kadar bağımsız kaynağa rastlamadım Pragdonmesaj 13:06, 6 Temmuz 2016 (UTC)

Tuna Velibaşoğlu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Tuna Velibaşoğlu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Mayıs 2013'ten beri KD etiketli, tartışılsın. evolutionoftheuniverse mesaj 23:00, 22 Haziran 2016 (UTC)

 • Yorum Yorum bağımsız kaynağa pek fazla rastlayamamakla birlikte konuya ilgi duyan, bilgi sahibi bir arkadaş düzenleyebilir gibi geldi bana Pragdonmesaj 12:58, 6 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Solisti oldugu grubun albumleri o grubu KD yapar, solistini degil. --E4024 (mesaj) 19:43, 24 Temmuz 2016 (UTC)

Trendyol.com[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Trendyol.com"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Mayıs 2013'ten beri KD etiketli, tartışılsın. evolutionoftheuniverse mesaj 23:01, 22 Haziran 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin bir çok kimse tarafından aktif kullanılan bir alışveriş sitesi ancak kayda değer bağımsız kaynaklara rastlamadım. Ansiklopedik bir değer taşımıyor. Pragdonmesaj 12:55, 6 Temmuz 2016 (UTC)

Üniversitelerarası Gey ve Lezbiyen Topluluğu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Üniversitelerarası Gey ve Lezbiyen Topluluğu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Temmuz 2013'ten beri KD etiketli, tartışılsın. evolutionoftheuniverse mesaj 23:07, 22 Haziran 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Hakkında yeterince güvenilir kaynağa rastlayamadım. İngilizce ve İspanyolca wikilerde de kaynak yok. --Turgut46 23:24, 22 Haziran 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Şöyle aratınca hakkında bilgi daha kolay bulunuyor. Madde kaynaksız ancak KD. --Kudyaz 17:00, 23 Haziran 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum Kudelski' nin dediği gibi arama yapınca birşeyler çıkıyor. 2001 yılına ait Şu habere bakıyorum. İnternet adresi verilmiş ancak çalışmıyor. Türkiye'de yaşanan genel sıkıntı, gey ve lezbiyenliğin günümüzde de tabu olduğu yerlerde bir hevesle birşeylere başlanıyor ancak sonrası yok. Bu topluluğunda günümüzdeki varlığı Bu yazıyı okursak yok gibi. Bu yazı süreci açıklamış aslında, ve bu yzıya göre maddenin silinmesi daha ön plana çıkabilir.--Muratero 17:43, 23 Haziran 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değerliği ortaya koyan kaynak göremedim. --Eldarion 06:35, 25 Haziran 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Kaynak olarak kullanılabilecek birkaç dış bağlantı ekledim. Kayda değer olduğunun ispatı için yeterli gibi.--RapsarEfendim? 15:25, 26 Haziran 2016 (UTC)
 • Kalsın yıllara dağılmış bağımsız kaynakları olduğu görülmektedir. Şu anda aktif değilse/kapanmışsa bile (bu konu ile ilgili de görüş vardı) uzun yıllar ulusal ölçekte haber olmuş.--evolutionoftheuniverse mesaj 15:58, 26 Haziran 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Hiçbir güncel kaynak yok. Maddede tanımı yapılırken "Her üniversitede ayrı ayrı örgütlenir ve zaman zaman ortak etkinlik düzenler." deniyor kaynak gösteremiyor kimse. Yıllara dağılmış kaynak var deniyor 2002 ve 2003 yıllarından etkinlikler gösterilmiş ama güncel yakın zamanlı kaynak gösterilmemiş.Üstteki yorumumda topluluğu kuran kişinin topluluğun neden dağıldığına ve sonlandığına dair görüşleri varken, niçin devam eden bir topluluk muamelesi görür onuda anlayamadım. Vikipedia da pozitif ayrımcılık yapılır gibi bir ilke mi var? Bu arada maddeleri silinmeye aday gösteren arkadaşlar, silinme gerekçesini ortaya koyarsa iyi olur. Hem silinmeye aday gösterip hem de maddeye kalsın demek anlaşılır değil. KD etiketi var tartışılsın diye maddeleri yığmakla işler yürümüyor. Çok istiyorlarsa maddeleri KD yaparlar, bizler içinde iyi olur.--Muratero 17:09, 26 Haziran 2016 (UTC)
Pozitif ayrımcılık değil, kayda değer olduğunu söyleyenler ve verilen arama linki doğrultusunda gördüklerim 2000'in başlarından bu yana basında bağımsız kaynak olduğu yönündeydi. Ayrıca silinmeye aday gösterilen sayfayı aday gösteren illâ silinmesinin yanında olacak diye bir şey yok, tartışıyoruz burada. Gerekirse 3 kez, 5 kez görüş değiştirilir gelişmeler doğrultusunda. Bakın ne diyor KD şablonu, Eğer kayda değerliği kanıtlanamazsa, maddenin Vikipedi:Silme politikası gereği silinmeye uygunluğu, muhtemelen göz önüne alınacaktır. Bunu nasıl göz önüne alacağız, SAS ile. 3 yıl olmuş maddeye etiket konalı. Ki kategori 2011'e kadar uzuyor, bir süre önce 2010'a kadardı. 2013 Eylül'e kadar SAS'a geldi, yavaş yavaş durumunu belirleyip maddeler netleşiyoruz. KD değilse siliniyor tartışmalar doğrultusunda. Kötü mü yani, KD olmayanları temizlememiz. --evolutionoftheuniverse mesaj 18:11, 29 Haziran 2016 (UTC)
Burasının adı "Silinmeye aday sayfalar". Başta hizmetliler olmak üzere diğer kullanıcılara da kolaylık için bu sayfada sağlam gerekçelerle ya da bir gerekçeyle silinmeye aday maddelerin gösterilmesi daha iyi olacaktır. Buraya silinmeye aday madde koymanız sizin en doğal hakkınız tabiki. En azından silinmesini düşündüğünüz maddeleri öncelikle koyarsanız daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Sağlıcakla kalınız...--Muratero 17:45, 30 Haziran 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Yeterli kaynak yok. Vitruvian (mesaj) 21:35, 26 Haziran 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin KD değil. --E4024 (mesaj) 08:56, 1 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin KD. değil.--Kafkasmurat- 05:03, 5 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın rapsar ve kudelskiye katılarak. Pragdonmesaj 11:54, 6 Temmuz 2016 (UTC)

Ahmet Madaralı[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: "Ahmet Madaralı"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler

Ağustos 2013'ten beri KD etiketli, tartışılsın.--evolutionoftheuniverse mesaj 23:12, 22 Haziran 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Hakkında yeterli bilgi yok. --Turgut46 23:20, 22 Haziran 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer gibi gözükmüyor.--GelecekGecmisteGizlidir 📩Mesaj 09:46, 23 Haziran 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Bence kayda değer. Tükçe kaynaklardaki bilgiler benzer. Ancak işin enteresanı, google'a şöyle yazarsak The Terrible Turk, Ahmed Madrali epey bir anlatım görülmekte. Ben sayfanın KD olduğunu düşünüyorum, ancak içeriğinin biraz daha düzenlenmesi gerekli.--Muratero 18:48, 23 Haziran 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Önceki adaylıklardaki görüşlerimin aksine, kayda değerliğin ispat edilmiş olduğunu düşünüyorum.--RapsarEfendim? 12:30, 25 Haziran 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın daha önceki adaylıklarda da savunduğum gibi. --kibele 13:25, 12 Temmuz 2016 (UTC)

Tuncay Uluğ[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Tuncay Uluğ"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD olup olmadığı belirginleştirilsin. evolutionoftheuniverse mesaj 23:34, 22 Haziran 2016 (UTC)

 • Yorum Yorum Birkaç önemli sitede adı geçiyor. Kayda değer olma ihtimali var. --Turgut46 06:58, 23 Haziran 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğunu ortaya koyacak yeteri kadar bağımsız ve güvenilir kaynağa rastlayamadım.--RapsarEfendim? 12:27, 25 Haziran 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Şu haber varken KD değil demek pek anlamlı olmuyor. Ayrıca Bu haberde var. --Muratero 18:42, 26 Haziran 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Bir üst yoruma istinaden.--Kingbjelica (mesaj) 13:45, 3 Temmuz 2016 (UTC)

Kamufle (müzisyen)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Kamufle (müzisyen)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Sanatçının Pasaj Müzik'ten çıkan iki albümü ve Milliyet, CNN Türk gibi haber portallarında sanatçı ile ilgili yazılar var. Emin olamadım. Sayfanın Vikipedi'de kalıp kalmamasıyla ilgili ne dersiniz? Pirdeli (mesaj) 12:05, 23 Haziran 2016 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Bir süre sonra kayda değer olduğunu düşünmeye başladım. --Pirdeli (mesaj) 15:20, 8 Temmuz 2016 (UTC)

Demokrat Hukukçular Derneği[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Demokrat Hukukçular Derneği"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

VP:ÖRGÜT kriterlerini karşılamıyor gibi görünüyor. İkincil kaynakları araştırdım fakat güvenilir bir kaynak bulamadım. Mevcut içeriği ve kaynağı ile KD değil. Maurice Flesier message 22:16, 23 Haziran 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Maurice Flesier'e katılarak Bu imzasız yazı Pragdon (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
 • Silinsin Silinsin Bağımsız kaynaklar dahil edilirse kayda değerlik kazanabilir. -- Maurice Flesier message 11:40, 25 Haziran 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum Kaynak olarak kullanılabilecek birkaç dış bağlantıyı maddeye ekledim, dahası da var gibi. Kayda değerliğini ispatlayacaklar gibi duruyor.--RapsarEfendim? 12:22, 25 Haziran 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Yukarda yapılan açıklamalara istinaden...--Muratero 05:21, 15 Temmuz 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Moris bey, iyi de eskiden (yani geçen hafta filan :) ben buna benzer görüşler belirtince KD'lik için kaynakların maddeye eklenmiş olmasının gerekmediği, onların bizatihi varlığının (somewhere out there) yettiği, SAS açmak yerine maddeye bir kaynaksız etiketi eklenmesinin yeterli olacağı gibi sözlerle bana karşı çıkmıyor muydunuz? Ne değişti? Kural, politika, uygulama değişikliği oldu da ben mi göremedim? Yoksa karıştırıyor muyum? Rapsar bey veya hanım mı diyordu onu? Ya da siz bana başka kendinize başka standart mı uyguluyorsunuz? Hayır, SAS açma gerekçenizden bahsetmiyorum, "Bağımsız kaynaklar dahil edilirse kayda değerlik kazanabilir" görüşünüzden söz ediyorum. Bu bana benim bazı eleştirilen değerlendirmelerimi hatırlattı da, kendime yoldaş buldum diye seviniyorum. --E4024 (mesaj) 06:50, 15 Temmuz 2016 (UTC)
Bu laubali tavırla yazılmış yoruma cevap vererek sizi onurlandırmayacağım. İyi günler. Maurice Flesier message 13:13, 15 Temmuz 2016 (UTC)

Leonid Arslanov[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Leonid Arslanov"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olduğunu ispat edecek yeteri kadar bağımsız ve güvenilir kaynağa rastlayamadım. Maddedeki kaynaklar çalıştığı ya da üyesi olduğu kurumların siteleri, bağımsız değil. Şu da Kiril harfleriyle yapılan aramanın sonuçları.--RapsarEfendim? 12:38, 25 Haziran 2016 (UTC)

Cırnı[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Cırnı"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Herhangi bir ansiklopedik değeri yok gördüğüm kadarıyla.--RapsarEfendim? 13:03, 29 Haziran 2016 (UTC)

Frenk Mukallitliği ve Şapka[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Frenk Mukallitliği ve Şapka"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Bir buçuk yıl önce kaynaksız olduğunu belirtmiş ve bir hizmetlinin hızlı silmesini ummuştum. Ancak TR Vikipedi genellikle beni sükutu hayale uğratır; bu da istisna olmadı. Bir blog yapın, ona dayanarak Vikipediye taraflı propaganda malzemesi doldurun. Kolay gelsin gereksiz tartışmalar. Bakın bunun bile silinmesine karşı çıkan olabilir bu ortamda. E4024 (mesaj) 13:14, 30 Haziran 2016 (UTC)

Maddeyi açan da kuklacı imiş zaten. Bir an önce Silinsin Silinsin. --E4024 (mesaj) 15:48, 30 Haziran 2016 (UTC)
 • Yorum Maddede yoğun bir kaynak sorunu mevcut, tümüyle şahsen yayımlanmış bir bloga dayanıyor. Blogda da kaynaklar yok ya da göremedim. --evolutionoftheuniverse mesaj 17:06, 30 Haziran 2016 (UTC)
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Kayda değer bir yazarın idamına gerekçe gösterilen, bu konudaki güncel tartışmalarda da atıf yapılan bir eser olarak kalması gereklidir. Kaynak sıkıntısı var ve içerik düzenlenebilir. Ayrıca oylamada aykırı görüşleri peşinen eleştiren ifadeleri Vikipedi ortamına yakıştırmıyorum. ÖterbülbülBuyrun? 23:59, 1 Temmuz 2016 (UTC)
Öterbülbül Konusu kayda değer zaten, ancak maddenin tümü güvenilir olmayan kaynaklardan oluşturulmuş. Geçmişe bakarak görülebilir, SAS sırasında kaynaklar çıkarılmış. Eğer SAS bitmeden düzenlenirse kalabilir, şu hâli ile düzenlenip düzenlenmeyeceğini bilemem. --evolutionoftheuniverse mesaj 01:26, 2 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Ankara Siyasal'ın bir yayınından maddenin en az dörtte birini kaynaklandırabilirim, Aslı Yılmaz'ın 1925: Karşı Devrimciliğin Tasfiyesi ve Cumhuriyetin Yönetsel Kuruluşu başlıklı makalesi. GMT ile sabah bakarım. Yayın burada. --evolutionoftheuniverse mesaj 01:41, 2 Temmuz 2016 (UTC)
İstek yapıldı Yapıldı --evolutionoftheuniverse mesaj 16:55, 2 Temmuz 2016 (UTC)

Velvet IndieGround[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Velvet IndieGround"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Başka hiç bir "plak dükkanı" gibi bu da KD değil. Bir kavga olayı nedeniyle gündeme gelmiş, kavga gitmiş şöhret bitmiş. (Yoksa her gün insanlar oraya gidip çiçek mi bırakıyor?) Biz bunu tartışırken başka şehirlerde de insanlar çarşıda kavga ediyor olabilir. O kavgalarda ölen de olur. Hiçbiri "Şen Bakkal sahibi Münir Perakende olayda vurulup öldü" diye baş sayfalara çıksa bile maddesi yapılmaz. Aslında bu metin hızlı silinmeliydi. Yazarın "harareti" geçsin diye beklettim ve şimdi silinmesini öneriyorum. E4024 (mesaj) 15:06, 1 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Gerekçeye katılarak. "Kayda değerlik kalıcı olmalı".--RapsarEfendim? 16:31, 1 Temmuz 2016 (UTC)
 • Vikihaber'e aktarılsın ve silinsin Ansiklopedik değil, KD değil. Haber formatındaki kısmı Vikihaber politikalarına uyuyorsa oraya taşınsın, gerisi ise silinsin. --evolutionoftheuniverse mesaj 01:51, 2 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Sadece komik. --Kingbjelica (mesaj) 20:03, 2 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin --Śαвяí¢αи76ileti 18:48, 9 Temmuz 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum Müzik dükkanı kayda değer değil ancak neden tanındığının kayda değer olduğunu düşünüyorum. İsmi "17 Haziran Velvet IndieGround saldırısı" diye değiştirilip kayda değer bir hale gelebilir. BySharky (mesaj) 19:44, 20 Temmuz 2016 (UTC)
* Gelmez. SAS'ı açan ben olmama karşın "Neydi bu Velvet IndieGround?" diye döndüm buraya. Bu konuyu maddeyi açan gençten başka hatırlayan kalmadı. Siz miydiniz yoksa? --E4024 (mesaj) 07:17, 21 Temmuz 2016 (UTC)
Cevap Cevap Değildim. Sadece düşüncelerimi belirittim. --BySharky 23:43, 24 Temmuz 2016 (UTC)

Cengiz Sarıkuş[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Cengiz Sarıkuş"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ekim 2013‎'ten beri kayda değerliliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 14:25, 2 Temmuz 2016 (UTC)

 • Hmm...--RapsarEfendim? 09:38, 5 Temmuz 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum kaynak eklenmeli, doğrudan kayda değer olmadığını söylemek mümkün değil. --kibele 13:34, 12 Temmuz 2016 (UTC)

Doğan Atlay[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Doğan Atlay"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ekim 2013‎'ten beri kayda değerliliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 14:26, 2 Temmuz 2016 (UTC)

Ertuğrul Akalın[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ertuğrul Akalın"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ekim 2013‎'ten beri kayda değerliliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 14:27, 2 Temmuz 2016 (UTC)

Fatma Öney[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Fatma Öney"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ekim 2013‎'ten beri kayda değerliliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 14:28, 2 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Ben etiketlemistim. --E4024 (mesaj) 20:07, 3 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Düzensiz ve KD değil --Doruk455 13:27, 9 Temmuz 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum kayda değer dizilerde sürekli rolleri var. --kibele 13:44, 12 Temmuz 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum Umarım başrol filan değildir de mahcup olmam... --E4024 (mesaj) 14:01, 12 Temmuz 2016 (UTC)

Hamit Özsaraç[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Hamit Özsaraç"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ekim 2013‎'ten beri kayda değerliliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 14:28, 2 Temmuz 2016 (UTC)

Kemal Selçuk[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Kemal Selçuk"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ekim 2013‎'ten beri kayda değerliliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 14:32, 2 Temmuz 2016 (UTC)

Nuri Erbak[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Nuri Erbak"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ekim 2013‎'ten beri kayda değerliliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 14:32, 2 Temmuz 2016 (UTC)

Kadir Karaman[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Kadir Karaman"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ekim 2013‎'ten beri kayda değerliliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 14:27, 2 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kayda değerliği ispat edilememekte--RapsarEfendim? 09:37, 5 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin KD sebebiyle - Antmqr mesaj at 08:56, 15 Temmuz 2016 (UTC)

John Herlihy[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "John Herlihy"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olduğunu ispat edecek yeteri kadar bağımsız ve güvenilir kaynağa rastlayamadım. Sunulan kaynaklar kendi yazıları/eserleri. İngilizce Vikipedi'de de kayda değer olmadığı gerekçesiyle silinmiş.--RapsarEfendim? 09:56, 3 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin--RapsarEfendim? 09:56, 3 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin gerekçe yerinde.. --kibele 13:45, 12 Temmuz 2016 (UTC)

İzdiham Dergisi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "İzdiham Dergisi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olduğunu ortaya koyacak yeteri kadar bağımsız ve güvenilir kaynak yok gördüğüm kadarıyla.--RapsarEfendim? 18:58, 3 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin--RapsarEfendim? 18:58, 3 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Gerekçeye katılara.-- Hakan·IST 20:53, 3 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Edebiyat dergileri arasında müstesna bir yere sahip. Dergiler hakkında bilgisi olanlar muhakkak tanır. Önemli yerlerde haber olmuş.1&2 20 bin baskı yapıyormuş. En ünlü dergilerin bile 15-20 bin bastığı ülkemizde kayda değer bir sayı. Çoğu kütüphanenin aylık abone olması da kayda değerliğini artırmaktadır. --Kafkasmurat- 05:11, 5 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Ansiklopedik değer taşımıyor. Pragdonmesaj 12:11, 7 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin kayda değer değil.. --kibele 13:42, 12 Temmuz 2016 (UTC)

Joy TV[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Joy TV"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Guvenilir kaynak bulamadim. E4024 (mesaj) 10:42, 4 Temmuz 2016 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Ulusal çapta yayın yapmış, tanınırlığı olan bir televizyon kanalı. Kapanmış olsa da yıllar sonra hakkında bilgi edinmek isteyen insanlar ansiklopediye başvurmak durumundadır.--Kafkasmurat- 05:31, 5 Temmuz 2016 (UTC)
KD degilse burada bakamazlar. --E4024 (mesaj) 15:06, 5 Temmuz 2016 (UTC)

Ali Çimen[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ali Çimen"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ocak 2014'ten beri kayda değerliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 10:53, 4 Temmuz 2016 (UTC)

 • Çekimser Çekimser Kayda değer olduğu konusunda şüpheliyim --Doruk455 07:40, 22 Temmuz 2016 (UTC)

Abby Gaines[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Abby Gaines"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ocak 2014'ten beri kayda değerliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 10:53, 4 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin KD olduğunu düşünmüyorum --Doruk455 07:38, 22 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Madde İngilizce Vikipedi'de de var ancak orada da kayda değerliği ispat edilememiş. Kullanılan iki kaynak var, teki kendi yayıncısının web sitesi diğeri ise kendisiyle yapılan bir röportaj. İkisi de bağımsız olmayan kaynaklar.--RapsarEfendim? 08:56, 22 Temmuz 2016 (UTC)

İskender Köksal[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "İskender Köksal"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ocak 2014'ten beri kayda değerliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 10:53, 4 Temmuz 2016 (UTC)

İrfan S. Günsel[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "İrfan S. Günsel"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ocak 2014'ten beri kayda değerliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 10:54, 4 Temmuz 2016 (UTC)

Buray diskografisi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Buray diskografisi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Toplam bir bucuk album icin madde yaratilmis. Reklam amacli. E4024 (mesaj) 10:54, 4 Temmuz 2016 (UTC)

 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Sarkıçıların diskografileri zamanla, albümler çıkardıkça gelişir. Bir buçuk albüm çıkarmış KD kriterlerine uygun değil demek saçmadır. Bu kadar emek veriyoruz vandalizmden korumak ve sayfaları geliştirmek için bu denli basit olmamalı silinmeye aday olması devriyeler dışındakilere bu hak tanınmamalı yoksa böyle oluyor!--Alptns90 (mesaj) 15:02, 4 Temmuz 2016 (UTC)
 • Aktarılmasın Aktarılsın Hemen "reklam amaçlı" damgası da vurulmuş, neyse... Disografi maddeleri, hem diskografi kısmı hem de şarkıcı maddesi çok geliştiğinde, ayrı madde olacak kıvama geldiğince açılmalıdır. Burada öyle bir durum söz konusu değil, iki maddenin içeriği tek bir maddede bahsedilecek kapasitede.--RapsarEfendim? 18:34, 4 Temmuz 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum kişi kayda değerse aktarılsın.. --kibele 13:48, 12 Temmuz 2016 (UTC)
 • Ooo, hedef büyültüyoruz. Paralı editörlük daha yeni yeni serpilip büyüyüp ülkede yeni iş alanları açılırken bir de albümlerden şarkıcıların KD'liğine atlarsak elektrik kontağı filan olabilir. Şurada güzel güzel -başta ben- koca profları filan eleyip duruyoruz, şarkıcılara bulaşmak da ne akıl? (Umarım yaz sıcağını serinletme çabam "soğuk da olsa espri" olarak alınır ve ben üç dört gündür ciddi bir hoyratlığa maruz kalmadan sürdürdüğüm VP maceramda biraz daha böyle paşa paşa devam edebilirim. :-) Lütfen beni engellemeyin, kendimi tutamadım. --E4024 (mesaj) 13:58, 12 Temmuz 2016 (UTC)

İbrahim Örs[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "İbrahim Örs"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ocak 2014'ten beri kayda değerliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 10:54, 4 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Odulu icin GK bulunamadikca KD degil. Zaten korkarim o odul de KD degil. --E4024 (mesaj) 10:58, 4 Temmuz 2016 (UTC)
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 14:41, 23 Temmuz 2016 (UTC)

Özlem Malkara[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Özlem Malkara"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ocak 2014'ten beri kayda değerliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 10:54, 4 Temmuz 2016 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

Özgür Bacaksız[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Özgür Bacaksız"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ocak 2014'ten beri kayda değerliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 10:54, 4 Temmuz 2016 (UTC)

Zifir[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Zifir"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ocak 2014'ten beri kayda değerliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 10:55, 4 Temmuz 2016 (UTC)

Zafer Aydın[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Zafer Aydın"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ocak 2014'ten beri kayda değerliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 10:55, 4 Temmuz 2016 (UTC)

Yüksel Işık[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Yüksel Işık"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ocak 2014'ten beri kayda değerliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 10:55, 4 Temmuz 2016 (UTC)

Can Yeğinsu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Can Yeğinsu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ocak 2014'ten beri kayda değerliği belirsiz. Maddenin tartışma sayfasına bunun hakkında tartışmalar mevcut. evolutionoftheuniverse mesaj 10:56, 4 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Tartışmalarda kayda değerliğe dair bir veri sunulamadı. Bilgiler doğrulanamıyor, hepsi doğru olsa bile ansiklopedik bir nitelik görünmüyor.--Kafkasmurat- 05:33, 5 Temmuz 2016 (UTC)

Tonguç Vural[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Tonguç Vural"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ocak 2014'ten beri kayda değerliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 10:57, 4 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Turkce bile degildi. Acildigi gun silinmeliydi. --E4024 (mesaj) 20:27, 4 Temmuz 2016 (UTC)

Timuçin Özyürekli[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Timuçin Özyürekli"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ocak 2014'ten beri kayda değerliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 10:57, 4 Temmuz 2016 (UTC)

Timur Ertekin[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Timur Ertekin"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ocak 2014'ten beri kayda değerliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 10:57, 4 Temmuz 2016 (UTC)

Teşebbüs 2.0[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Teşebbüs 2.0"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ocak 2014'ten beri kayda değerliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 10:58, 4 Temmuz 2016 (UTC)

Tevfik Fikret Uçar[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Tevfik Fikret Uçar"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ocak 2014'ten beri kayda değerliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 10:58, 4 Temmuz 2016 (UTC)

Tahsin Yılmaz[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Tahsin Yılmaz"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ocak 2014'ten beri kayda değerliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 10:58, 4 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin kayda değer değil. --kibele 21:29, 11 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin katılıyorum. --AliKd 16:42, 19 Temmuz 2016 (UTC)

Serkan Kızılbayır[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Serkan Kızılbayır"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ocak 2014'ten beri kayda değerliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 10:58, 4 Temmuz 2016 (UTC)

 • Evet. Ben isaretlemistim. KD olmamaya devam ediyor. Silinsin. --E4024 (mesaj) 11:03, 4 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değerliği ispatlanamıyor.--RapsarEfendim? 09:39, 6 Temmuz 2016 (UTC)

Selim Tunçbilek[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Selim Tunçbilek"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ocak 2014'ten beri kayda değerliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 10:59, 4 Temmuz 2016 (UTC)

Saffet Uysal[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Saffet Uysal"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ocak 2014'ten beri kayda değerliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 10:59, 4 Temmuz 2016 (UTC)

Oyunbozan (çizgi roman)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Oyunbozan (çizgi roman)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ocak 2014'ten beri kayda değerliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 10:59, 4 Temmuz 2016 (UTC)

Haydar Ersöz[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Haydar Ersöz"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ocak 2014'ten beri kayda değerliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 11:00, 4 Temmuz 2016 (UTC)

Güvenli İnternet[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Güvenli İnternet"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ocak 2014'ten beri kayda değerliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 11:00, 4 Temmuz 2016 (UTC)

Emre Caner[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Emre Caner"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ocak 2014'ten beri kayda değerliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 11:01, 4 Temmuz 2016 (UTC)

Ekmel Denizer[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ekmel Denizer"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ocak 2014'ten beri kayda değerliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 11:01, 4 Temmuz 2016 (UTC)

Dilâra Akıncı[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Dilâra Akıncı"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ocak 2014'ten beri kayda değerliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 11:01, 4 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kayda değerliği ispat edilememekte.--RapsarEfendim? 09:33, 5 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Ansiklopedik bir değer taşımıyor. Yeteri kadar bağımsız kaynağa rastlamadım Pragdonmesaj 11:42, 6 Temmuz 2016 (UTC)

Cihangir Artun[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Cihangir Artun"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ocak 2014'ten beri kayda değerliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 11:02, 4 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Hürriyet ve Takvim kaynaklarında kişinin kendi söylemlerine yer verilmiş, bağımsız olmayan kaynaklar yani. Kayda değerliği ispat edilemiyor.--RapsarEfendim? 09:32, 5 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Ansiklopedik bir değer taşımıyor. Pragdonmesaj 11:39, 6 Temmuz 2016 (UTC)

Cem Güneş[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Cem Güneş"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ocak 2014'ten beri kayda değerliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 11:02, 4 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kayda değer olduğunu ispat edecek yeteri kadar bağımsız ve güvenilir kaynağa rastlayamadım.--RapsarEfendim? 09:16, 5 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Ansiklopedik bir değer taşımıyor. Yeteri kadar bağımsız kaynağa rastlamadım Pragdonmesaj 11:37, 6 Temmuz 2016 (UTC)

BAGU Çizgi Roman[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "BAGU Çizgi Roman"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ocak 2014'ten beri kayda değerliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 11:02, 4 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Ansiklopedik bir değer taşımıyor. Yeteri kadar bağımsız kaynağa rastlamadım Pragdonmesaj 11:37, 6 Temmuz 2016 (UTC)
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 14:43, 23 Temmuz 2016 (UTC)

Aziz Acar[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Aziz Acar"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ocak 2014'ten beri kayda değerliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 11:03, 4 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Ben isaretlemistim. Bunca zaman silinmemis olmasi hayret verici. --E4024 (mesaj) 20:10, 4 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin İyi işler yapmış gibi duruyor ancak yeteri kadar bağımsız kaynağa rastlamadım. Pragdonmesaj 11:21, 6 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin --Eldarion 08:51, 19 Temmuz 2016 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 14:45, 23 Temmuz 2016 (UTC)

Artbeats[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Artbeats"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ocak 2014'ten beri kayda değerliği belirsiz. evolutionoftheuniverse mesaj 11:03, 4 Temmuz 2016 (UTC)


Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir.--Vikiçizer (mesaj) 20:40, 25 Temmuz 2016 (UTC)

Lokman Çağırıcı[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Lokman Çağırıcı"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kullanılan kaynakların tamamı bağımlı kaynaklar, kayda değerliğin ispatı için yeteri kadar bağımsız ve güvenilir kaynağa rastlayamadım.--RapsarEfendim? 18:31, 4 Temmuz 2016 (UTC)

 • {silinsin}}--RapsarEfendim? 18:31, 4 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Ansiklopedik bir değer taşımıyor. Pragdonmesaj 11:14, 6 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Bir siyasetçi ve hakkında yeteri kadar atıf yapılabilecek haber yapılan biri. --Sadrettin 21:43, 9 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Takdime katılıyorum. (İleride İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ya da Başbakan olabilir diye ön KD'lik varsayımı yapmıyoruz. Olursa o zaman maddesi de olur.) --E4024 (mesaj) 14:21, 11 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin gerekçe yerinde.. --kibele 21:20, 11 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Bu yöndeki görüşlere katılarak.--Kingbjelica (mesaj) 21:38, 13 Temmuz 2016 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 14:49, 23 Temmuz 2016 (UTC)

Orkut Büyükkökten[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Orkut Büyükkökten"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ozgun arastirma. KD degil. HS gerekirdi ama nedense devriyeler sanki guvenilir kaynaklari varmis gibi iki sene katkida bulunmuslar bu otobiyografiye... E4024 (mesaj) 20:34, 5 Temmuz 2016 (UTC)

 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Fazla söze dahi gerek yok, yeterince kaynak mevcut. Önümüze gelen her kaynak eksikliğini bulunan maddeyi silinmeye aday göstermeyelim lütfen.--RapsarEfendim? 21:16, 5 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Sadrettin 21:38, 9 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın O maddenin Almanca, İngilizce, İspanyolca'sı da var. Oralarda kayda değerse burada da kayda değer olmalı. --Pirdeli (mesaj) 10:00, 10 Temmuz 2016 (UTC)
* Cevap Cevap Oyle bir KD'lik kriteri yok. Burada pek farkeden olmaz ama sakin gidip o Vikipedilerde boyle gorusler savunmayin, kendinize guldurursunuz. Selamlar. E4024
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Rapsar'a katılıyorum.--Śαвяí¢αи76ileti 19:29, 10 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Bir kaç kaynak ekledim.~ Rebuk 15:28, 13 Temmuz 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum Bir de Orkut maddesi var. Bunları tek başlık/madde altında birleştirip elinizdeki en iyi kaynaklarla filan desteklerseniz ben de bakışımı gözden geçirebilirim. Belki. --E4024 (mesaj) 15:40, 13 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Uzun yıllardır gündemde olan ansiklopedik bir kişi.--Kafkasmurat- 06:56, 14 Temmuz 2016 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 14:56, 23 Temmuz 2016 (UTC)

Tekirdağ köftesi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Tekirdağ köftesi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD ise kanitlansin. Degilse silinir. E4024 (mesaj) 11:13, 8 Temmuz 2016 (UTC)

 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Şu kaynak bile başlı başına yeterli. Kayda değerliğinin tartışılmasına dahi gerek olmayan bu madde nasıl SAS'a çıkarılır hiç anlamış değilim. E4024, lütfen kaynak eksilikliği olan her maddeyi SAS'a aday göstermeyiniz. Eğer her maddeye "KD ise kanitlansin. Degilse silinir" diyeceksek binlerce kaynaksız maddeyi burada tartışmamız gerekir.--Śαвяí¢αи76ileti 18:46, 9 Temmuz 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap - "Su kaynak bile yeter" derken ben de Turk mutfagi uzerine bir kitap, Tekirdag koftesini irdeleyen akademik bir makale filan sunacaksiniz sandim; cika cika basit bir haber cikti. Gerci sizin Igdir yoresel yemeklerine -maddelerinin acilmasindan seneler sonra- eklediginiz sozde kaynaktan daha iyi ama elbette yetersiz. Belli ki guvenilir kaynaklar konusuna kesinlikle ayni sekilde yaklasmiyoruz. Fakat benim asil anlayamadigim sey, sizin bir hizmetli olarak Vikipedinin temeli olan dogrulanabilirlik, kayda degerlik (konudan bagimsiz guvenilir kaynaklar) gibi temel konulara yaklasiminiz. Herhalde ya Vikipedinin bellibasli ilke ve degerlerini paylasmiyorsunuz, ya da TR Vikipediyi o standartlara layik gormuyor, bir tur "2. Sinif" ansiklopediyle yetinmek istiyorsunuz. Yerinizde olsam hizmetlilik gorevinden hemen ayrilirdim. Selamlar. --E4024 (mesaj) 19:32, 9 Temmuz 2016 (UTC)
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Kaynaklar ara bağlantısındaki sonuçların yeterli olduğunu düşünüyorum. KD'lik ayrı şey, kaynakça eksikliği ve içeriksel sorunlar ayrı şey. --Sadrettin 21:28, 9 Temmuz 2016 (UTC)
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın bence KD. kaynakça eksikliği sebebiyle KD olamayacağı kanaatinde değilim.--Dekolteli Kefen 10:37, 10 Temmuz 2016 (UTC)
* O zaman "ozgun arastirma" olur ve yine silinir. --E4024 (mesaj) 11:10, 10 Temmuz 2016 (UTC)
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın --Kafkasmurat- 06:55, 14 Temmuz 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum Nedense herkes -herhalde köfteler soğumasın diye- "hızlı kalsın" diyor. Kimse de "ben o kaynak sorununu çözerim" filan eklemiyor. "Doğrulanabilirlik" ilkesi TR Vikipedide de geçerli ise, ki öyledir diye umuyorum, ve bu madde silinmeyip burada kalırsa, metin, "sadece ve sadece sübjektif öğelerin silinmesi" sonunda kuşa dönecek. O zaman bir daha SAS'a çıkartılırsa bakalım ben dahil ne görüş belirteceğiz, çok merak ediyorum... --E4024 (mesaj) 07:07, 14 Temmuz 2016 (UTC)
Cevap Cevap İnternetteki bağımsız kaynakları geçtim, tonla akademik kaynak var. Siz de ekleyebilirsiniz yahut başka birisi de, fark etmez... Eğer birileri kaynak eklesin diye her kaynaksız maddeyi SAS'ta tartışacaksak gereksiz yere enerji kaybederiz...--Śαвяí¢αи76ileti 11:58, 14 Temmuz 2016 (UTC)
İyi de buna benden başkası ilgi göstermiyorsa ben sabah akşam başkalarının yazdığı, düzeni bozuk, içeriği eksik, öznel ifadelerle dolu maddelere kaynak eklemekle mi uğraşacağım. O maddenin her cümlesi "öznel". Kaynak: Vikipedi editörü. Nokta. (Not: Kim olduğunu bilmem, merak da etmem.) --E4024 (mesaj) 12:09, 14 Temmuz 2016 (UTC)
" İstanbul'da tüketilen Sultanahmet Köftesi Türkiye'ye gelen Avrupalı turistlerin bildiği bir lezzettir." Buyur, mesela buradan yak. --E4024 (mesaj) 12:10, 14 Temmuz 2016 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 15:00, 23 Temmuz 2016 (UTC)

Selin Şekerci[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Selin Şekerci"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD'lik iddiasi guvenilir kaynaklarca desteklenmiyor. E4024 (mesaj) 21:42, 8 Temmuz 2016 (UTC)

 • Nisan ayinda koydugum KD etiketi bir kullanici tarafindan kaldirildi, fakat ne o zaman ne de aradan gecen surede maddeye guvenilir kaynaklar eklenmedi.

--E4024 (mesaj) 21:48, 8 Temmuz 2016 (UTC)

 • Kalsın Kalsın: Sanatçı hakkında [4], [5], [6] ve [7] gibi birçok güvenilir makale, röportaj ve bilgi sayfaları var. Maddenin sadece kaynaklandırılması ve düzenlenmesi gerekiyor. Sebastian James -Rettelo- (mesaj) 21:54, 8 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Üstteki yoruma katılarak Sadrettin 21:32, 9 Temmuz 2016 (UTC)
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Katılarak.--RapsarEfendim? 16:35, 10 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Son derece kayda değer projelerde görev alıyor. --Kingbjelica (mesaj) 19:58, 10 Temmuz 2016 (UTC)
 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın kayda değer yapımlarda önemli rollerinden ötürü doğrudan kayda değer.. --kibele 16:33, 13 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın kd.--Kafkasmurat- 06:54, 14 Temmuz 2016 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

Ahmet Şimşirgil[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ahmet Şimşirgil"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD olup olmadigi belirsiz. Sadece metnin ikinci cumlesi bile bu maddeyi tartismak icin yeterli. Kendisi veya bir yakini tarafindan, promosyon ve ovgu amaciyla acilmis bir sayfa. KD'ligine inanan istekli editor varsa metni alip kendi calisma sayfasinda TBA'ya uygun olarak ve guvenilir kaynaklarla duzenlesin. Bu arada madde silinsin. E4024 (mesaj) 16:48, 9 Temmuz 2016 (UTC)

Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın KD'lik ayrı şey, kaynakça eksikliği veya içeriksel sorunlar ayrı şey. Kaynaklar ara, bağlantısındaki sonuçların yeterli olduğunu düşünüyorum. --Sadrettin 21:25, 9 Temmuz 2016 (UTC)
Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Kişisel beğeni ayrı, sayfanın düzeni de yetersiz olabilir, ama KD olarak görülmeli. Yorum içeren o cümleyi kaldırdım tabii. Madde silmeden önce temizleme yoluna gidilmesini öneriyorum tüm vikipedistlere. iazak (mesaj) 10:50, 10 Temmuz 2016 (UTC)
* Ben de KD'lik iddia eden Vikipedistlere, savunduklari maddelere guvenilir kaynaklar eklemelerini tavsiye ediyorum. --E4024 (mesaj) 11:00, 10 Temmuz 2016 (UTC)
Emrivaki yapıyorsunuz. Bir maddeyi SAS'a aday gösterip, içerik ve kaynakça sorununun, silinme riskiyle giderilmeye çalışılması doğru değil. Ben burada yorum yazdım, görüşümü ifade ettim. Ama yorum yazdım diye, zaman ve emeğimi bu maddenin geliştirilmesine ayırma mecburiyetini kendimde görmüyorum, çünkü Vikipedi'de gönüllü olarak katkı yapıyorum. Keşke, SAS sayfası açmak için harcadığınız zamanı, Google'daki 396.000 sayfa arasından 2 tane kaynak göstermek için harcasaydınız. Zira, şu anda bu sayfada mesaj yazmak amacıyla harcadığım 10 dakika için kendi adıma üzgünüm. Sadrettin 18:15, 10 Temmuz 2016 (UTC)
 • Bense TR Vikipedinin duzeyi neden boyle dusuk diye uzuluyorum. Bakarsiniz bu tartismalarin egitici bir yani da olur. Ben burada bazi hizmetlilerin bile Vikipediyi tanimadiklarini, bilmediklerini, ogrenmek icin caba harcamadiklarini gozlemledim. Neyse... --E4024 (mesaj) 18:31, 10 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın --Kingbjelica (mesaj) 19:57, 10 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin maddede kayda değerliğe ilişkin bir kaynak görünmüyor. biraz bakındım ve 'fatih terim'i eleştirdi', 'cübbeli ahmet hoca şöyle dedi'lerden başka bir şey göremedim. eğer kayda değer olduğunu düşünüyorsak en azından bir iki katkıda bulunmalıyız. değilse sas'lar 'kalsın, 'silinsin' oylamalarına dönüşür ki bunun da ansiklopediye bir yararının olmadığı açık. --kibele 21:15, 11 Temmuz 2016 (UTC)
Yorum Yorum Bir kullanıcı sabah TBA'ya aykırı bir yorum yazıyor maddeye, akşama bu sebeple SAS oluyor. Bu yüksek düzeylilik değil. Böyle olmaz. Üşenmeyip bir de madde geçmişine bakmak ve hatta çok önem verilen eklentiyi kimin ne zaman yaptığına bakmak lazım. Ahmet Şimşirgil değilim, yakını da değilim, madde promosyon amaçlı da yazılmadı. Açıldı, gelişmeye/değiştirilmeye bırakıldı. Yıllar sonra yapılan değişikliklerle maddeyi açan ilk kullanıcıyı ilişkilendirmek...Çaba bu değil. Madde silinecekse sadece ve sadece KD olup olmadığına bakılarak silinir. Akademisyen kayda değerlik kriterleri öyle duruyor, ilk fırsatta uygulamaya dökmek lazım ki KD tespiti de bir derece kolaylaşsın. Tabi bu kişiler bir noktada akademisyenlik dışında yazar, TV kişiliği, şovmen vs. vasıflara da bürünebiliyor, o zaman da genel biyografi KD kriterlerine bakılır. Bu konularda ne kadar kurallaşabilirsek o kadar kişisel yorumlardan ve inisiyatif kullanmadan uzaklaşırız. Vikiçizer (mesaj) 21:24, 11 Temmuz 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Bir konuda çok haklısınız: Dediğiniz gibi "Üşenmeyip bir de madde geçmişine bakmak" lazım. Bağlantıda görebileceğiniz gibi, ben maddeyi SAS'a sunacağımı o eklemeden (ve SAS'a sunmamdan) tam 17 gün önce belirtmiştim. O son ek sadece bardağı taşıran damla oldu. Profesör olmadığınızı tahmin edebiliyorum; henüz çok gençsiniz. Zaten size yönelik değildi ifadelerim. Hemen hemen hiç bir zaman bir maddeyi SAS'a sunarken "kim tarafından açıldığına" bakmadım. Bu kez de öyle oldu. Genellikle, SAS'a sunduğum maddeyi kimin açmış olduğunu, daha sonra "Katkılarım" listesine bakarken öğreniyorum, orada kime otomatik bildirim gönderilmişse oradan görüyorum. Öyle olduğu içindir ki, açtığım birkaç SAS'ta sonradan "zaten maddeyi açan da kuklacı imiş" gibi ibareler ekledim. Zira ancak bahsettiğim otomatik mesaja bakınca gördüm o maddeleri kimlerin açtığını. Lütfen böyle alıngan olmayın; ben yine de sizi istemeden üzdüysem özür dilerim. Keşke bu vesileyle, eliniz değmişken, maddenin silinip silinmemesine, KD'liğin sağlanıp sağlanmadığına ilişkin görüşlerinizi de yazsaydınız bu tartışma sayfasına... Selamlar. --E4024 (mesaj) 06:32, 12 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin O kadar kalsın diyen var ama maddede ne bir çalışma ne de kaynak ekleme var. Maddede kayda değerliği ispat edilemediği sürece hiçbir madde kayda değer değildir. Bu da ispat edilememiş, ben de kabaca bir arama yaptım ama ispat edecek kadar bağımsız ve güvenilir kaynağa ulaşamadım. Yapabilen varsa yapsın, aksi hâlde silinmeli.--RapsarEfendim? 08:00, 12 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kişisel yorumlar ve mesnetsiz iddialar dışında kayda değerliği ortaya koyan kaynak göremedim. --Eldarion 08:49, 19 Temmuz 2016 (UTC)
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 15:05, 23 Temmuz 2016 (UTC)

Keğam Vanigyan[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Keğam Vanigyan"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

1915 yılında asılan 20 kişiden biri. Hakkında 20 kişiyle birlikte asıldığı dışında yeterli kaynak bulunmamaktadır. II. Niveles (mesaj) 14:32, 10 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin mevcut haliyle KD gözükmemekte...--Muratero 11:16, 13 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Veri eksikliği nedeniyle.--Kafkasmurat- 06:52, 14 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değerliği ispat edilemiyor, Ermenice arama sonuç vermemekte.--RapsarEfendim? 14:39, 14 Temmuz 2016 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 15:09, 23 Temmuz 2016 (UTC)

Kon TV[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Kon TV"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Hic bir bagimsiz kaynagi yok.KD'ligi supheli. Bir kullanici bekletmeli silme icin isaretlemisti. Hic bir itiraz olmamasina karsin BS bir hizmetli tarafından geri alindi. BS'ye kullanicilar itiraz edebilir ama gorevi hakemlik olan hizmetli bunu yapamaz, yapmamali. Lutfen boyle konularda "yetki"lerinizi en dar anlamda kullaniniz. Soz kullanicilarindir. Siz sadece durum tespiti yapabilirsiniz. (Kac gun gecmis, itiraz var mi vs.). Lutfen. E4024 (mesaj) 18:46, 10 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Daha önce silinen Iğdır TV neyse bu sayfada aynı gerekçe ile silinmeli. --Kingbjelica (mesaj) 19:52, 10 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin maddede herhangi bir kaynak görünmüyor. gerekçede yer verilen hızlı sil etiketinin hizmetli tarafından çıkartılması konusuna katılarak.. bu etikette Belirtilen bu sorunu, maddeyi geliştirerek, yazım hatalarını düzelterek, kaynak vererek, ve gerekirse maddenin adını değiştirerek çözebilirsiniz. Maddeyi iyileştirebilirseniz bu mesajı kaldırabilirsiniz. Bu silinmeye neden karşı olduğunuzu, maddenin tartışma sayfasında veya yapacağınız değişikliğin özet kutusunda açıklayınız. diye yazıyor. eğer bütün bekletmeli silleri 'sas yapalım lütfen' diye kaldırabiliyorsak bekletmeli silin herhangi bir anlamı da kalmıyor. --kibele 21:03, 11 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Yerel bir TV kanalı. Kayda değer görünmüyor. --Turgut46 11:47, 12 Temmuz 2016 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

Anadolu Psikiyatri Dergisi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Anadolu Psikiyatri Dergisi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kd değil. Ben kendisinden kaynaklanan internet bağları dışında bir tek şunu gördüm ki o da sadece içerik endeksi: http://www.scopemed.org/?jid=91 E4024 (mesaj) 13:07, 11 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin İçeriği birçok sitede paylaşılmış ama bunlar maddeyi kayda değer yapmıyor tabi ki. Kayda değer olduğu ispatlanamamakta.--RapsarEfendim? 14:53, 11 Temmuz 2016 (UTC)
Rapsar bu kadar atıf alması kayda değerliğe ilişkin bir kanıt olarak kullanılamaz mı? --kibele 13:47, 13 Temmuz 2016 (UTC)
Bu bir kriter değil bildiğim kadarıyla. Temelde maddedeki içeriğin doğrulanabilir olması gerekmekte.--RapsarEfendim? 16:57, 13 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değer görünmüyor. --Turgut46 11:38, 12 Temmuz 2016 (UTC)

Taş köfte[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Taş köfte"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Yemek tarifi niteliğinde. Bu hali ile Vikipedide (ansiklopedide) yeri yok. Yemek kitabına gidebilir. E4024 (mesaj) 06:16, 12 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kayda değerliği ispat edilemiyor. Yemek tariflerinin Vikipedi'de yer almaması gerektiğini de not düşeyim, emsal kararlar mevcut.--RapsarEfendim? 08:02, 12 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Gerekçeye katılarak... --Turgut46 11:37, 12 Temmuz 2016 (UTC)

Militan Materyalizmin Önemi Üzerine[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Militan Materyalizmin Önemi Üzerine"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD statüsü şüpheli makalelerden birisi. Diğer bir makalesi SAS süreci sonunda Vladimir Lenin bibliyografyası maddesine birleştirilmesine kanaat getirildi. Ahmet Turhan adlı kullanıcıya bu makaleleri SAS yerine bibliyografya'ya aktarmayı bir kez daha teklif ettim fakat olumsuz yanıt aldım. Kararı topluluğa bırakıyorum. Maurice Flesier message 11:30, 12 Temmuz 2016 (UTC)

 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın Diğer ifadeler burada da gerekçedir;
İlk olarak belirtilmeli, makalenin On the Significance of Militant Materialism arama sonuç sayısı 410.000. Rusça arama kayıtlarında ise 19.800. Sayısız tezde, makalede, kitapta veya benzeri eserde atıf alan bir yapıt. Bu kapsamda kayda değer ölçütüne dair bir fikir edinilebilir. Ayrıca akademik literatür yazısı "Lenin, V. I. (1922). On the significance of militant materialism. Collected works, 33, s. 227-36." şeklinde.
İkinci olarak; bahsi geçen maddeler şu şablonda yer alan, şu kategoride toplanan maddelerdir. Ayrıca gene tarafımdan oluşturulan şu şablondaki kırmızılıkları dolduracaktım fakat kullanıcıların eserlere ve maddelere çekince koyması, ve bazılarının silinmesi sonucu bu proje yarıda kalmıştı.
Üçüncü olarak; kişisel olarak söylediğim veya suçladığım algılanmasın, bu ve benzeri konularda genelde olan durum olduğu için genel bir tespitim var. Karl Marx Öğretisinin Tarihsel Kaderi maddesinin silinmeye aday sayfasında olduğu üzere, söz konusu kullanıcı bu konuyla ilişkili maddelere daima benzer çekinceler koymakta, yapılan katkıları geri almakta, ansiklopedik katkı değil demekte vb. Zaten beyan ettiği üzere bu maddeleri "tek tek SAS'a getireceğim" demekte. Sadece benzeri konulardaki bu "duyarlılığı" bende fazlasıyla şüphe oluşturdu. Geçmiş katkılarından görülebilir. Yani "bunlar ne olursa olsun sakın tek tek ele alınmasın topluca özet halinde olsun, aman ha!" gibi bir politika güdülmüş olabilir. Benim şu Rusça şablondakinin daha gelişmiş halini oluşturmak üzere üstlendiğim şu eserler projesini önce taslak halinde oluşturma ve ardından tek tek geliştirme planım daha baştan engellenmekte. Bu benim bu ve diğer benzer konulara dair izlenimim.
Ayrıca hatırlatayım, şurada, Ocak 2016'da köy çeşmesinde bu konu tartışılmıştı ve kullanıcılar çeşitli görüşlerde bulunmuştu. Tartışmayı yeniden açma gereği duymuştum.
Özetle; bu maddelerin ve dolayısıyla tüm makalelerin olduğu projenin devamından ve söz konusu maddelerin kalmasından yanayım. Diğer dillerdeki Vikipedilerde makalelerin, eserlerin yer aldığı bu tür çalışmalar mevcut, Türkçe Viki de, bu tür argümanlar ile kesintiye uğramamalıdır. Ben söz konusu makalelerin literatür bilgilerde, yayınlanan birçok makalede, çeşitli akademik araştırmalarda, yüksek lisans ve doktora tezlerinde, enstitülerde, internet erişiminde, ve bunun gibi pek çok yerde kullanılmasının ve atıf alınmasının ansiklopedik kayıt açısından bir referans olduğu görüşündeyim. Bazen bir cümlenin bile ansiklopedik olarak kayıt edilmesinin önemi ortadayken (Tear down this wall!, Bütün ülkelerin işçileri, birleşin! veya Ne mutlu Türküm diyene gibi) makalelerin tamamını önemsizleștirecek bu ve benzer hareketlerin yanlış olduğu kanısındayım. Örnek verecek olursak Nisan Tezleri veya Rusya İnsan Hakları Bildirgesi (Lenin) gibi eserler hem tarihi hem de akademik açıdan gerçekten önemli örneklerdir. Yazılan bu eserler, tüm gelecek çağa veya çağlara etki eden Ekim Devrimi'ne yol açması açısından ve Çar'ın devrilmesine yol açması bakımından kayda değer eserlerdir. Çünkü sıradan makaleler olmayıp, toplumların sosyolojisini bizzat değiştirmiş eserlerdir. Zira "Toplu Eserler" adıyla hemen hemen bütün dillere çevirilen bu eserlerin son derece önemli olduğu ve bu önemin bağımsız makaleler olarak kalmasının uygun olduğunu düşünüyorum. Lenin, dünyada eserleri yabancı dile en fazla tercüme edilen birinci kişidir ve eserleri tüm dünyada hala yaygınca atıf alınmakta, okutulmakta, enstitülerce araştırılmakta ve çeşitli akademilerde çalışmalar yapılmaktadır. Ne kadar önemsizleştirilme davranışları olursa olsun, bu gerçek sabittir ve ansiklopedik kayıt için bu olgu bize yeter. --Ahmet Turhan (mesaj) 14:05, 12 Temmuz 2016 (UTC)
 • Pictogram voting question.png Soru Abi sen şimdi KD'dir mi demek istiyorsun? (Ciddi soruyorum, ona göre oy vericem.) Yaz sıcağında özet kısmı bile bana karışık, anlaması zor geldi. Makalenin kendisi daha kısa ve açıktır umarım. Kusura bakmayın. --E4024 (mesaj) 14:11, 12 Temmuz 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum "On the Significance of Militant Materialism" yazınca 731 sonuç çıkıyor ama. --E4024 (mesaj) 14:26, 12 Temmuz 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum Ahmet Turhan, Açmış olduğunuz her makalenin buraya getirilmesinde aynı şeyleri yazıp duruyorsunuz, üstüne birde kullanıcıları kişisel ithamlarınız ile suçlamaya devam ediyorsunuz. Bu madde başka bir kullanıcı tarafından açılsaydı da aynı işlemi uygulayacaktım, hiç şüpheniz olmasın. Bütün iyi niyet girişimlerime rağmen bu saldırıyı ve öznel suclamaları kınıyorum. Maurice Flesier message 14:37, 12 Temmuz 2016 (UTC)
 • Aktarılmasın Aktarılsın Vladimir Lenin bibliyografyası'na -- Hakan·IST 16:46, 12 Temmuz 2016 (UTC)
 • Aktarılmasın Aktarılsın Diğerler makaleleri de aktardık zaten.--Muratero 11:11, 13 Temmuz 2016 (UTC)
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 15:12, 23 Temmuz 2016 (UTC)

Handan Adalı[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Handan Adalı"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Üzgünüm ama Sinematürk veya Türknostaji.com ile olacak şey değil. Keşke güvenilir kaynaklar bulunsa da ben yanılsam, zira istemeye istemeye KD değil diyorum. (Genç kuşaklar bilmez, biz tanıdık.) E4024 (mesaj) 14:17, 12 Temmuz 2016 (UTC)

 • Kalsın Kalsın maddeye buldukça kaynak eklerim. --kibele 14:40, 12 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Yüzlerce filmde yardımcı oyuncu olarak yer almış ve KD'liği tartışılmaz bir kişiyi kaynak yok diye aday göstermek doğru değil. Daha önce ifade ettiğim gibi kaynaksız veya diğer kaynak şablonları ile etiketlemek daha yapıcı olur. Maurice Flesier message 14:46, 12 Temmuz 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum ilgili Makale ve Eleştiriler, ilgili Söyleşiler. Bunlara da bir bakmak lazım. Siteye kaydolup giriş yapınca pdf olarak görüntülenebiliyor. Not: Sadece ismi geçiyor da olabilir. Kontrol etmedim. --Üçüncü Adam (mesaj) 14:51, 12 Temmuz 2016 (UTC)
Ek: Şuradaki ansiklopedide (syf-3) kısa da olsa yer almış. Burada da bilgi mevcut. --Üçüncü Adam (mesaj) 17:45, 12 Temmuz 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap Moris bey, tamam, ben yıkıcıyım. Sürekli hatırlatmanıza gerek yok. Başkası olsa şikayet açar kişisel saldırı diye. Ben size "kaynak ekleyin, daha yapıcı olur" demiyorum. --E4024 (mesaj) 15:26, 12 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Aynı şeyi her adaylıkta yazmayayım, malum kriteri karşılıyor.--RapsarEfendim? 14:37, 14 Temmuz 2016 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 15:17, 23 Temmuz 2016 (UTC)

Epik (albüm)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Epik (albüm)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Daha piyasaya sürülmeden nasıl KD oluyor bu albümler acaba? E4024 (mesaj) 15:14, 12 Temmuz 2016 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Yeterli kaynağı bulunan bir film, bir dizi ya da bir kitap nasıl piyasaya sürülmeden KD olabiliyorsa neden albümler de olmasın?: [8], [9], [10]... Kaynaksız bilgiler silindiği müddetçe sayfada sıkıntı yok bana göre. Sebastian James -Rettelo- (mesaj) 15:27, 12 Temmuz 2016 (UTC)
Yani birçok maddenin tamamını silebilirim. İyiymiş. Boşuna burada vakit kaybediyorum. --E4024 (mesaj) 15:30, 12 Temmuz 2016 (UTC)
Son verdiğim kaynakta ([11]) "albümle ilgili diğer bilgiler" kısmı sayfadaki çoğu bilgiyi karşılıyor zaten. KD olan bir sanatçının albümü olması da önemli bu konuda. Hala silinecek şey varsa silinir. Sebastian James -Rettelo- (mesaj) 15:37, 12 Temmuz 2016 (UTC)
Bu kaynaklar hangi ölçütlere göre "güvenilir"? Sattıkları albümleri eve kırılmadan iyi bir kargo şirketiyle ulaştırdıklarından mı? --E4024 (mesaj) 15:46, 12 Temmuz 2016 (UTC)
İçiniz rahat etmediyse sanatçıyla iletişime geçip doğru bilgileri yayınlamasını isteyin ve kaynak gösterin. Hem boşuna vakit kaybetmemiş olursunuz hemde gönlünüz rahat eder. Sebastian James -Rettelo- (mesaj) 19:22, 12 Temmuz 2016 (UTC)
Böylece "tam bağımsız kaynaklar" elde etmiş oluruz. Siz güvenilir kaynaklarla ilgili sayfamızı bulup bir ziyaret edin de ondan sonra devam edelim tartışmaya lütfen. --E4024 (mesaj) 09:25, 13 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Kayda değer bir şarkıcının kayda değer bir firmadan yayınlanan albümü kayda değerdir. Henüz yayınlanmamış olması silinmesini gereketirmez, Kategori:Gelecek filmler ve benzeri kategoriler incelenebilir.--RapsarEfendim? 14:36, 14 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Kayda değer.--Kafkasmurat- 13:12, 15 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın--Alptns90 (mesaj) 16:36, 15 Temmuz 2016 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

Şablon:Türkiye'deki intihar saldırıları[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Şablon:Türkiye'deki intihar saldırıları"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Şablon:İstanbul'daki saldırılar ile birleştirilerek Türkiye'deki saldırılar adında yeni bir şablon yapılabilir. Yoksa ortaya bir sürü kombinasyon çıkıyor. Bu kombinasyonların en büyüğü olarak bu şablonu yapsak daha iyi olur.

 • Birleştirilsin Birleştirilsin--Shinobi19mesaj için 09:16, 13 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Her biri birbirinden bağımsız olarak değerlendirilmeli. İstanbul'daki saldırılar intihar, bombalı, katliam vs. bütün saldırıları kapsarken, bu şablon Türkiyede gerçekleştirilen sadece intihar saldırılarını toplamaktadır. "Türkiye'de ki saldırılar" başlığı altında bütün saldırı türlerini kapsayan bir şablon açılabilir, bunun için birleştirilmesine lüzum yok diye düşünüyorum. Maurice Flesier message 09:49, 13 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Şablon çok olmasında ben bir sakınca görmüyorum. Türkiyede'deki intihar saldırıları şablonu geneli görmek isteyenler tarafından kullanılır. İstanbul, Ankara, Gaziantep vb illerdeki görmek isteyenlerde il düzeyindeki şablon vasıtasıyla kısa sürede bilgi sahibi olabilir. --Muratero 11:07, 13 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Ayrı bir kategori ve anlayış içeren, kayda değer bir şablon.--Kafkasmurat- 06:52, 14 Temmuz 2016 (UTC)
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 15:23, 23 Temmuz 2016 (UTC)

Nihat Odabaşı[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Nihat Odabaşı"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Bana KD görünmüyor. (KD'liğinden emin olamadığım için etiketlemiştim ama kaynak eklenmeden etiket çıkartılmış.) Ayrıca bu maddenin ciddi bir yapısal sorunu var: bir sanatçı biyografisi olarak açılmış -olsa gerek- ama başka sanatçılara mavi link eklenen tuhaf bir liste halinde. O sanatçıları "Nihat Odabaşı tarafından resimlenen ya da filme alınan kişiler" türü bir listede toplayacak isek, güvenilir kaynaklarca desteklenmek kaydıyla anılan listeyi ayrıca yapmaya da engel yok. Bir not daha: Bu haliyle işbu maddenin asla tam olarak kaynaklandırılabileceğini sanmıyorum. Kişi kayda değer ise bence ilgili editör alıp kendi çalışma sayfasında tamamen yeniden kurgulasın, içerik eklesin ve bize "bir tek giriş cümlesinin ardından tonla mavi bağlantı" vermek yerine Nihat Odabaşı'yı anlatsın. E4024 (mesaj) 11:23, 13 Temmuz 2016 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Kendi alanında en yetkin isimlerden. Kayda değer çalışmalar, kayda değer atıflar ve haberler var.--Kafkasmurat- 11:44, 13 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın çokça atıf alan, ödüllü bir isim. böyle durumlarda kayda değerlik etiketi çıkartılabiliyor elbette. maddelerin yapısal sorunlarının çözüm yeri de sas sayfaları değil maddelerin tartışma sayfaları.. --kibele 13:44, 13 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Pragdonmesaj 17:34, 13 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın ~ Rebuk 18:06, 13 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın--Alptns90 (mesaj) 11:15, 14 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Kibele'ye katılarak.--RapsarEfendim? 14:34, 14 Temmuz 2016 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 15:26, 23 Temmuz 2016 (UTC)

Kayıp (Kitap)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Kayıp (Kitap)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

SAS'a sunulmuş bulunan, aynı yazarın diğer iki kitabından farkı yok. O nedenle, diğerleri silineceklerse bu da silinmeli. E4024 (mesaj) 14:05, 13 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin kaynak görünmüyor.. --kibele 16:31, 13 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kayda değerliği ispat edilememekte.--RapsarEfendim? 17:04, 13 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Yazarı da sorgulanabilir.--Kafkasmurat- 06:56, 14 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin --Adem20mesaj 16:02, 14 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin ve yazar kayda değerdir. --İnceleme Elemanı (mesaj) 19:02, 14 Temmuz 2016 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 15:28, 23 Temmuz 2016 (UTC)

Bus Simulator 16[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Bus Simulator 16"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Bir oyun maddesi olarak kayda değerlik standartlarına sayfadaki kaynaklara ve genel araştırmama dayanarak uymadığını düşünerek sayfayı silinmeye aday gösteriyorum. II. Niveles (mesaj) 21:01, 13 Temmuz 2016 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Oyun inceleme sitelerinin tümünde var olan popüler bir oyun. İyi notlar almasa da oynanıyor ve "biliniyor."1 2,3,4 gibi haberler kayda değerliğini ortaya koyuyor. Ayrıca iyi yazılmış, özenilmiş bir madde.--Kafkasmurat- 06:51, 14 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Yukarıya katılarak.--RapsarEfendim? 10:10, 14 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Kafkasmurat'a katılarak. --BySharky (mesaj) 01:23, 20 Temmuz 2016 (UTC)VP:OY Oyların geçerliliği başlığı 4. madde. --II. Niveles (mesaj) 05:00, 20 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın --Pragdonmesaj 16:36, 22 Temmuz 2016 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın kalması yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 15:36, 23 Temmuz 2016 (UTC)

Ayşe Şule Bilgiç[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ayşe Şule Bilgiç"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Güvenilir kaynaklarda yeterince yer almıyor. E4024 (mesaj) 08:40, 14 Temmuz 2016 (UTC)

 • Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın yeterince kaynak var. --kibele 08:50, 14 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Düzgün kaynak bulunmamakta. --Muratero 13:47, 14 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Şurada özgün kaynak var. Atlamışım. --E4024 (mesaj) 14:03, 14 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Maddede kayda değer olduğu ispat edilmiş.--RapsarEfendim? 14:34, 14 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Kayda değer olduğu bariz. --İnceleme Elemanı (mesaj) 18:41, 14 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Kayda değer.--Yaratmayıcı evet? 05:46, 15 Temmuz 2016 (UTC)
 • Pictogram voting question.png Soru Ben bu adaylığı geri çekmemiş miydim? --E4024 (mesaj) 06:39, 15 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın - Antmqr mesaj at 08:59, 15 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın Kayda değer. Bir şey yapmış olmak için madde silmek hiç hoş değil.--Kafkasmurat- 13:11, 15 Temmuz 2016 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

Omacaşı[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Omacaşı"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Hem kaynakça bakımından KD olmadığı anlaşılıyor hem de yemek tarifi niteliğinde. E4024 (mesaj) 09:25, 14 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Ansiklopedik bir içerik yok. --Turgut46 09:29, 14 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Gerekçeye katılarak.--RapsarEfendim? 10:03, 14 Temmuz 2016 (UTC)
 • Aktarılmasın Aktarılsın Iğdır yöresi halk kültürü maddesine. Iğdır'la ilgili kültür ve turizm yayınlarında yemekler hakkında bilgi bulunurken internette güvenilir kaynak bulmak çok zor. Sadece bu değil, Iğdır'ın yöresel yemeklerinden Helise, Tandır şiş, Cılvır, Omaç helvası, Kaysafa, Lepeli etli pilav ve Ekşili maddeleri de hiçbir akademik kaynak bulunmaması yönüyle bu maddeyle benzer durumda olduğundan SAS'a çıkarılmayıp direkt olarak ilgili maddeye aktarılmalı. Hatta bu nedenden dolayı şu sayfadaki yemekler de dahil olmak üzere kaynakça bakımından fakir olan birçok yemek maddesi ilgili halk kültürü maddelerine aktarılırsa SAS büyük bir yoğunluktan kurtulur. Eğer bu tip maddelerin her yörenin "halk kültürü" maddesine aktarılmasını uygun görürseniz, yoğunluğum bittiğinde her bir maddeyi ilgili maddeye aktarır ve aktarma konusunda tereddüt yaşadığım maddeleri burada tek tek aday gösterip görüşünüze sunabilirim. Eğer buradan direkt silinsin kararı çıkarsa da bu, benzer nitelikteki 50-60 civarı yemek maddesinin direkt silinmesi için gerekçe olur. Her halükârda vikipedinin ansiklopedikliği hakkında yol gösterici bir adaylık. Ayrıca yemek maddelerinde ansiklopedik bir dille yazılması ve kaynak gösterilmesi takdirde yemeğin tarifinin yer almaması çok mantıksız geliyor. Sonuçta tüm yemek maddelerinden yemeğin tarifini çıkarırsak geriye yemek hakkında yazılacak ne kalıyor? Çorba, döner gibi genel yemekleri geçtim, Lahana sarması ve İskender kebap maddelerinde bile tarifi, yapılışı ya da yapılışı her neyse yazıyor. Tüm ülkeye mal olmuş yemeklerde bile tarif bulunurken bunun bir gerekçe olarak sunulması cidden ilginç...--Śαвяí¢αи76ileti 11:54, 14 Temmuz 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum yemek tarifi olmadan nasıl ansiklopedik yemek maddesi yazılıra bir örnek vermek istedim. --kibele 12:42, 14 Temmuz 2016 (UTC)
böyle yemek maddelerinin bir problemi de sadece bir yöreye ait olarak değerlendirilmeleri. oysa neredeyse hiç bir yemek sadece bir ile özgü olamaz, çünkü zaten yemekler il bölünmelerinden çok daha önce şekillenmişlerdir. yemekler farklı isimlerle çeşitli bölgelerde yapılır, yenir. örneğin bu yemeğin 'tutmaç' ile bir akrabalığı vardır muhtemelen. bu bilgilerden yoksun olanlar, yukarıda önerildiği gibi başka maddelerde toptan değerlendirilmeli. --kibele 08:28, 15 Temmuz 2016 (UTC)
Aşağıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen bu sayfa üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

SAS tartışması sonucunda sayfanın silinmesi yönünde karar verilmiştir. --Superyetkinileti 15:41, 23 Temmuz 2016 (UTC)

Şablon:Pepee[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Şablon:Pepee"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Dolaşım şablonu oluşturacak kadar çok madde yok.--RapsarEfendim? 14:33, 14 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin--RapsarEfendim? 14:33, 14 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin doğrudur.. --kibele 15:13, 14 Temmuz 2016 (UTC)

Pictogram voting question.png Soru Şu şablon da silinebilir mi? Çoğu alt başlığa yönlendiriyor. --Turgut46 07:49, 15 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Gerekçeye istinaden. --Eldarion 08:43, 19 Temmuz 2016 (UTC)

Yukarıdaki silinmeye aday bir sayfanın arşivlenmiş tartışmasıdır. Lütfen üzerinde değişiklik yapmayınız. Bu sayfaya herhangi bir ek değişiklik yapılmamalıdır.

Yeni Ümit (dergi)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Yeni Ümit (dergi)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

önceki adaylık kararsız kapanmış, maddede de kayda değerlik gösteren bir kaynak bulunmuyor. bir daha değerlendirilsin.--kibele 07:51, 15 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Ansiklopedik bir içerik yok. Reklam gibi anlatılmış. --Turgut46 08:07, 15 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Önceki adaylığı ve maddeyi bir kez daha okudum. Ne maddede bir gelişme var ne de benim gerekçemde bir değişim.--RapsarEfendim? 09:00, 15 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin kayda değer değil.. --kibele 12:20, 18 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin --Eldarion 08:44, 19 Temmuz 2016 (UTC)

Demir Erman[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Demir Erman"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olduğunu ispat edecek yeteri kadar bağımsız ve güvenilir kaynağa rastlayamadım.--RapsarEfendim? 11:06, 15 Temmuz 2016 (UTC)

Ardaşes Harutünyan[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ardaşes Harutünyan"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Ekim 2013'den beri kayda değerlilik etiketi var,tartışılsın. Yaratmayıcı evet? 13:04, 15 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kaynaklar manipülatif. Tarafsız veri yok. THayatı boyunca yaşadığı Osmanlı'da doğrulanabilir bir kaydı görünmüyor. Nitekim kayda değerliği de tartışılır. Mevcut durumu ile ansiklopedik bir kişilik değil.--Kafkasmurat- 13:10, 15 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın şuradaki diğer isimler gibi kayıtlı biridir. maddedeki ve diğer dillerdeki kaynaklar ansiklopedik kayda değerliği için yeterli, zira ansiklopedilerde kayda geçirilmiş görüldüğü gibi. --kibele 13:39, 15 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın Kalsın kibelenin sunduğu veriler ve google aramalarında kaynaklar mevcut Pragdonmesaj 14:40, 15 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kafkasmurat'ın belirttiği gibi kişi ansiklopedik olmadığı gibi KD'de değil. Google aramalarında neyle ilgili kaynak mevcut. google aramalarında çıkan bir sürü kişi KD olmadığı için silindi. Bu kişininde onlardan farkı bulunmamakta. şair, çevirmen, öğretmen ve yazar olarak KD olduğunu gösteren kaynak lazım --Muratero 15:23, 15 Temmuz 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum google zaten düzeltiyor ama not düşelim. isminin daha önce olduğu gibi harutyunyan olması gerekli.. ana kaynaklar ermenice, onlardan yararlanan türkçe kaynakları ekledim. ermeniler 19.yy. basını ve edebiyatı içinde bir değer ve yer veriyorlar kendisine, bize de bu yeri aktarmak düşer. gerisi manipülatif olur.--kibele 15:28, 15 Temmuz 2016 (UTC)

Hazar Motan[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Hazar Motan"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

kayda değerlik Adem20mesaj 13:39, 15 Temmuz 2016 (UTC)

 • Kalsın Kalsın ATV'nin resmi web sitesinde biyografisine yer verilmiş, Habertürk, Radikal ve Sabah ile yapılmış röportajları var. Bence kayda değer. --Turgut46 14:19, 15 Temmuz 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum Atv'da biosu var çünkü o kanalın dizisinde oyunculuk yapıyor bu bağımsız kaynak değil, diğer röportajlar ise KD olduğunu doğrudan göstermez, bize kendisinden bağımsız bir şekilde yazılmış bir kaynak lazım. Sayfanın daha önce kuklacılıktan engellenen kişilerce açıldığı ve toplamda 8 kere silindiğini de ekleyerek, bağımsız kaynakların eklenmemesi halinde sayfanın silinmesin yerinde olacağını belirtmek istiyorum. Ayrıca Sabah gazetesi röportajı da bağımsız kaynak değil, çünkü malumunuz ATV ve Sabah aynı kuruma bağlı,--Kingbjelica (mesaj) 15:20, 15 Temmuz 2016 (UTC)--Kingbjelica (mesaj) 15:20, 15 Temmuz 2016 (UTC)
Maddeyi açan kişiden bağımsız olarak değerlendirmek lazım. --Turgut46 16:06, 15 Temmuz 2016 (UTC)

Peki o zaman buyrun kişiyi doğrudan konu edinen bağımsız kaynak ekleyin madde kalsın. Şu dizde oynamış KD'dir gibi bir cümle maalesef yeterli değil. Daha önceki SAS'larda bu konuşuldu ve hizmetliler yorumdan öteye geçmeyen fikirlerle dolu maddeleri haklı olarak kaynak eklemediği veya bulunamadığı için sildiler. --Kingbjelica (mesaj) 16:40, 15 Temmuz 2016 (UTC)

 • Kalsın Kalsın son dizisiyle önemli sayılabilecek bir rol oynamış. Şu aşamada maddenin kaynaklandırılması, geliştirilmesine yönelik şablon konulması daha faydalı olacaktır.--Muratero 15:42, 15 Temmuz 2016 (UTC)

Grayhatz[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Grayhatz"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

mayıs 2013'ten beri kayda değerlik etiketiyle duruyor. daha önceki adaylık da şuradan incelenebilir.--kibele 12:37, 19 Temmuz 2016 (UTC)

Kutup Ayısı Bark[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Kutup Ayısı Bark"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

ekim 2011'den beri kayda değerlik etiketiyle duruyor. burada değerlendirilsin.--kibele 12:42, 19 Temmuz 2016 (UTC)

Kurtuluş Savaşı'nda Sarıklı Mücâhidler[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Kurtuluş Savaşı'nda Sarıklı Mücâhidler"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

nisan 2015'tenberi kayda değerlik etiketiyle duruyor. burada değerlendirilsin.--kibele 13:25, 19 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kayda değer ancak kaynak yok. --BySharky 23:41, 24 Temmuz 2016 (UTC)
 • Pictogram voting question.png Soru Kaynak olmayınca nasıl KD olunuyor? --E4024 (mesaj) 07:54, 25 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin :) Kayda değerliği ispatlanamıyor.--RapsarEfendim? 09:27, 25 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin KD değil. --cobija 15:08, 25 Temmuz 2016 (UTC)

İhsan Şenocak[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "İhsan Şenocak"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

kayda değerlik..--kibele 14:12, 19 Temmuz 2016 (UTC)

Melih Altınok[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Melih Altınok"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

kayda değerlik..--kibele 14:33, 19 Temmuz 2016 (UTC)

Crytek İstanbul[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Crytek İstanbul"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

kayda değerlik..--kibele 14:38, 19 Temmuz 2016 (UTC)

 • Yorum Yorum Crytek dünyanın en büyük oyun yapımcılarından birisidir ve İstanbul da ofis açması kesinlikle kayda değerdir. --BySharky (mesaj) 01:27, 20 Temmuz 2016 (UTC)
 • Birleştirilsin Birleştirilsin En azından bir oyun geliştirmiş olsalar kalma ihtimali olurdu ama şu anda herhangi bir geliştirme faaliyeti olmamış olan firma. Crytek maddesine tamamen aktarmak yerine kabaca bahsedilebilir orada.--RapsarEfendim? 07:41, 21 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin oyun da geliştirmediklerine ve şirketin diğer ülkelerdeki ofislerinden bir farkı olmadığına göre ana maddede sözedilmesine değecek bir durum yok. --kibele 08:48, 21 Temmuz 2016 (UTC)
Oyun şirketlerinde ofisler, normal şirketlerin ofislerine göre farklılık gösteriyor. Bağımsız hareket ederek oyun geliştirebiliyorlar ayrı bir firma gibi (yahut alt firma gibi). EA Canada var örneğin, Rockstar San Diego var.--RapsarEfendim? 09:06, 21 Temmuz 2016 (UTC)
 • Birleştirilsin Birleştirilsin Hem içerik hem de faaliyeti açısından ancak Crytek'in alt başlığı olabilir. Dublaj çalışmalarının haricinde pek bir etkinlikleri yok keza. --cobija 15:09, 25 Temmuz 2016 (UTC)

Hacı Sabancı (1987 doğumlu)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Hacı Sabancı (1987 doğumlu)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

kayda değerlik..--kibele 14:40, 19 Temmuz 2016 (UTC)

elbette o.. madde adını yazarken eksik kalmış.. --kibele 20:29, 20 Temmuz 2016 (UTC)

Mehmet Tahmazoğlu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Mehmet Tahmazoğlu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

kayda değerlik..--kibele 14:41, 19 Temmuz 2016 (UTC)

*Kalsın KalsınYeterince kayda değer olduğunu düşünüyorum. Kaynak az olsa da adam belediye başkanı ve kariyerli birisi. Kesinlikle silinmemesi gerektiğini düşünüyorum. --BySharky (mesaj) 01:49, 20 Temmuz 2016 (UTC)VP:OY Oyların geçerliliği başlığı 4. madde.--II. Niveles (mesaj) 05:03, 20 Temmuz 2016 (UTC)

Mehmet Muzaffer[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Mehmet Muzaffer"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

kayda değerlik..--kibele 14:43, 19 Temmuz 2016 (UTC)

Cüneyt Kanat[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Cüneyt Kanat"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

kayda değerl--kibele 14:44, 19 Temmuz 2016 (UTC)

Görmeden Sevmek[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Görmeden Sevmek"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

kayda değerlik..--kibele 14:46, 19 Temmuz 2016 (UTC)

Mahmut Çetin (Ankara doğumlu)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Mahmut Çetin (Ankara doğumlu)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

kayda değerlik..--kibele 15:01, 19 Temmuz 2016 (UTC)

Mehmed Fatih Çıtlak[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Mehmed Fatih Çıtlak"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

kayda değerlik..--kibele 15:02, 19 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kayda değerliği ispat edilememekte.--RapsarEfendim? 22:11, 22 Temmuz 2016 (UTC)

Petrol Ofisi Gürcistan[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Petrol Ofisi Gürcistan"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

kayda değerlik..--kibele 15:03, 19 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin KD olmadığı gibi tek başına madde olmasına da gerek görülmemekte--Muratero 19:27, 20 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin KD değil. --cobija 15:19, 25 Temmuz 2016 (UTC)

Turancı Hareket Platformu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Turancı Hareket Platformu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

kayda değerlik..--kibele 15:06, 19 Temmuz 2016 (UTC)

 • Yorum Yorum Bu dernek Türkiye'nin en büyük Türkçü derneklerinden birisidir. Böyle bir örgüte "kayda değer değil" demek saçmalıktır. Bu imzasız yazı BySharky (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. VP:OY gereği yoruma çevrildi..
 • Silinsin Silinsin Türkiye'nin en büyük Türkçü derneği olduğu iddiası için kaynak bulunamamakta. --Muratero 20:00, 20 Temmuz 2016 (UTC)
Cevap Cevap Kayda değer olduğunu göstermek için yeni yeni kaynaklar yükledim. Umarım yeteri kadar bağımsız ve güvenilir kaynak yüklemişimdir. En yakın zamanda "SAS" listesinden çıkması dilekleriyle... --BySharky (mesaj) 00:30, 21 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Yapılan bir kaç eylemsellik haberi dışında kayda değer verilere rastlamadım. Kaynakların bir kısmı güvenilir değil güvenilir olanlar ise içeriğin kaynağı değil.Pragdonmesaj 16:23, 22 Temmuz 2016 (UTC)
Cevap Cevap Koyduğum kaynakları rapsar kaldırmış. Ben o kaynakları KD olduğunu göstermek için ekledim, içeriği gelişsin diye değil. Sözlük güvenilir bir kaynak değil, evet. Ancak sözlüklerde ki başlıkların altına o kadar entry gelmesi gelmesi kesinlikle kayda değer olduğunu gösterir. Uludağ Sözlük Turancı Hareket Platformu Başlığı, Ekşi Sözlük Turancı Hareket Platformu Başlığı, instela sözlük Turancı Hareket Platformu Başlığı gibi sözlüklerde başlıkları vardır. Özellikle Uludağ Sözlükte ki entry sayısı, bilindik bir dernek olduğunu açıkça gösterir. Ayrıca "Google Haberler Sekmesi" burada da olduğu gibi bir sürü haber mevcut.
Unutmayın bu başlık KD yüzünden SAS listesine girdi, kaynak eksikliğinden değil yani. Bu oluşum hakkında bir sürü haber ve içerik mevcuttur. KD olduğunu göstermek için düzenli olarak haber sitelerinde olmasına gerek yok. Düzenli olarak etkinlikler yapıp, binlerce üyesi olan bir dernektir. Kaynaklar ile göstermek gerek diye saçma bir yorum olamaz, çünkü kaynakların içinde fotoğraflar da var. KD olduğunu göstermek için farklı kaynaklar da mevcuttur, Görsel 1, Görsel 2, Görsel 3. Lütfen bu fotoğraflar KD olduğunu göstermez demeyin. Bu kalabalık neye göre kayda değer olmayabilir? --BySharky 17:06, 22 Temmuz 2016 (UTC)
Cevap Cevap Hocam, size onlarca dernek veya kuruluş sıralayabilirim haber sitelerinde ve sözlüklerde adı geçip burada olmayan, olmaması gereken örneğin; işçi sendikaları konfederasyonlarının bir çok şubesi. Hepsinin bu kurumdan çok çok daha fazla üye sayıları ve etkinlikleri var. Ancak bunlar, onları ansiklopedik bir alana taşımaya yetmeyebiliyor. Zira bir konunun popüler olması onu kayda değer yapmaz (Bknz:Vikipedi:Kayda değerlik). Kurumun ansiklopedik hiç bir değeri yok. Ayrıca bağımsız ve güvenilir kaynak eksikliği KD tartışmalarında etkin konumdadır. Binlerce üyesi olan bir dernek demişsiniz. Doğru da olabilir ancak bunun bağımsız ve güvenilir kaynaklarla kanıtlanması, kaynaklandırılması gerekmektedir (bknz: Vikipedi:Politika ve yönergeler). Ayrıca eklediğiniz görseller açılmamakta. İyi vikiler. --Pragdonmesaj 17:28, 22 Temmuz 2016 (UTC)
Cevap Cevap Şu şekilde link link atiyim en iyisi:
http://www.mansetkocaeli.com/Icerik/Gorsel/Metin/86970/atsiz-kultur-evi-acildi.jpg-3.jpg , http://www.anadoluyakasi.net/wp-content/uploads/2014/02/IMG_6369-480x284.jpg , https://i.ytimg.com/vi/-Zj2oenC6s0/maxresdefault.jpg , http://www.59haber.com/resimler/2015-7/27/1610336689548.jpg , http://www.tdyh.org/wp-content/uploads/2013/05/603636_596561127028709_1178836953_n.jpg Ekstra olarak ise; http://www.kocaelibarisgazetesi.com/guncel/atsiz-kultur-evi-acildi-h56970.html --BySharky 17:47, 22 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın KalsınVP:OY uyarınca...--RapsarEfendim? 18:11, 25 Temmuz 2016 (UTC) Üstte yazdığım gerekçe ile. --BySharky 23:40, 24 Temmuz 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap "Böyle bir örgüte "kayda değer değil" demek saçmalıktır" mı görüşünüz? --E4024 (mesaj) 07:23, 25 Temmuz 2016 (UTC)
Cevap Cevap Tam olarak öyle olmasa da öyle diyebilirim. Bu derneğe üye olan arkadaşlarım bile var. Türkçü dernekler gibi şeylerle ilgilenenler THP'nin ne kadar büyük bir dernek olduğunu bilir, ayrıca Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde gençlik kolları da var. Uzatmamak istiyorum, tam olarak öyle olmasa da yorumum o, kusura bakmayın. Saçma gelmesinin nedenini açıklayarak dedim, o yüzden sorun olacağını da sanmıyorum. Bütün oy kullanma politikalarını da karşılıyorum, sonuçta nedenini yazdım. --BySharky 16:16, 25 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin KD olduğuna dair bir kaynak bulamadım, BySharky'nin verdiği bağlantıların da bir anlamı yok. --cobija 15:22, 25 Temmuz 2016 (UTC)

UPSAM-Uluslararası Politik ve Stratejik Araştırmalar Merkezi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "UPSAM-Uluslararası Politik ve Stratejik Araştırmalar Merkezi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

kayda değerlik..--kibele 15:06, 19 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin KD'liğine dair hiçbir veri yok. --cobija 15:18, 25 Temmuz 2016 (UTC)

Uzun Sokak[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Uzun Sokak"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

kayda değerlik..--kibele 15:07, 19 Temmuz 2016 (UTC)

Uğraş Güneş[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Uğraş Güneş"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

kayda değerlik..--kibele 15:08, 19 Temmuz 2016 (UTC)

Halka Arz Seferberliği[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Halka Arz Seferberliği"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

kayda değerlik..--kibele 15:33, 19 Temmuz 2016 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Kesinlikle kayda değer. Neredeyse resmi bir hal almış. Ülkenin geleceğini tamamen değiştiren bir etkinlik. Resmi web sitelerinde ve ekonomi ile ilgili tüm mecra ve bültenlerde sıkça geçmektedir. 1 2 3 4 5 --Kafkasmurat- 21:26, 20 Temmuz 2016 (UTC)

Fahrettin Altun[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Fahrettin Altun"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

kayda değerlik..--kibele 15:41, 19 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kayda değer değil, kaynak bile yok.Bu imzasız yazı BySharky (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. VP:OY Oyların geçerliliği başlığı 4. madde.--II. Niveles (mesaj) 05:06, 20 Temmuz 2016 (UTC)

Selahattin Tansel[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Selahattin Tansel"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

kayda değerlik..--kibele 16:08, 19 Temmuz 2016 (UTC)

İrfan Çelik[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "İrfan Çelik"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

kayda değerlik..--kibele 16:10, 19 Temmuz 2016 (UTC)

Anoten[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Anoten"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

kayda değerlik..--kibele 15:36, 19 Temmuz 2016 (UTC)

Bir Kavanoz Aşk[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Bir Kavanoz Aşk"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

kayda değerlik..--kibele 16:14, 19 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kayda değer değil, kaynak bile yok.Bu imzasız yazı BySharky (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. VP:OY Oyların geçerliliği başlığı 4. madde.--II. Niveles (mesaj) 05:08, 20 Temmuz 2016 (UTC)

Bir Kavanoz Aşk (Umut)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Bir Kavanoz Aşk (Umut)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

kayda değerlik..--kibele 16:15, 19 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kayda değer değil, kaynak bile yok.Bu imzasız yazı BySharky (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. VP:OY Oyların geçerliliği başlığı 4. madde.--II. Niveles (mesaj) 05:09, 20 Temmuz 2016 (UTC)

Ekrem İmamoğlu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ekrem İmamoğlu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

kayda değerlik..--kibele 16:16, 19 Temmuz 2016 (UTC)

 • Kalsın KalsınVikipedi:Oylama sayfasındaki en az 150 değişiklik kriterini karşılamıyor.--RapsarEfendim? 07:38, 21 Temmuz 2016 (UTC) Kayda değerlik kriterlerine göre "Basında önemli derecede kendisinden bahsedilmiş mahallî politikacılar." kapsamında kalması gerektiğini düşünüyorum. 5 ulusal gazetede kişiden bahsedilmiş. --Aabdullayev851 (mesaj) 06:41, 21 Temmuz 2016 (UTC)

Arzu Baradaran İbrahimi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Arzu Baradaran İbrahimi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

kayda değerlik..--kibele 17:19, 19 Temmuz 2016 (UTC)

Edgeflame[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Edgeflame"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Maddede yeterince bağımsız ve güvenilir kaynak yok. Kayda değer olmadığı kanaati oluştu bende. Turgut46 19:56, 19 Temmuz 2016 (UTC)

 • Yorum Yorum Bütün Vikipedi politikalarını karşılayan bu sayfanın "silinmeye aday sayfalar" listesine girmesi saçma. Kayda değer bir grup ve yeterince kaynak belirtilmiş ayrıca çoğu müzik gruplarından daha fazla güvenilir kaynak sunulmuş.

Metallica, Death, Pantera gibi grupların sayfalarında bile yeterince kaynak belirtilmemiş.

Ayrıca her grupta Pentagram (müzik grubu) grubu kadar da bilinmek zorunda değil. Çok bilinmeyen ancak Vikipedi de olan bir sürü grup sayabilirim. Suidakra, Spawn of Possesion, Augury, Odius Mortem, Lord of War (müzik grubu) gibi bir çok örnek verebilirim. Bunların Edgeflame'den farkı ne? Tek farkı Türk grupları olmaması, tek fark coğrafi konumdan kaynaklanıyor.

Bir sürü kaynak vermeme hatta Pasifagresif gibi bir siteden kaynak vermeme rağmen kaynaklardan sıkıntı varsa ben bir şey bilmiyorum. Örnek olarak Lord of War (Müzik Grubu) çok bilindik bir grup mu? Değil. Ancak biliyorum ve diğer Türk gruplarının da Vikipedi de yer almasını isterken kayda değer politikaları yüzünden "silinmeye aday sayfalar" listesine giriyor. İşin garibi bütün "kayda değerlik" politikalarını karşılıyor. Gerçekten garip...

Ne yani kayda değer grup olmak için 10000 kişiye konser mi vermek gerekiyor? Türkiye de kaç tane Thrash Metal dinleyicisi varda neye göre "kayda değer" politikalarına takılıyor bu grup? 6 senelik bir grup sonuçta. Her grubun kayda değer olması için albümlerinin satış rekorları kırması gerekmiyor. Metal dinleyicileri tarafından yeterince bilinen bir gruptur bu.

En yakın zamanda silinmeye aday sayfalardan kaldırılması ve sayfanın onaylanması dilekleriyle... --BySharky (mesaj) 21:20, 19 Temmuz 2016 (UTC)

Sayın BySharky, maddenin Silinmeye aday sayfalarda yer alması maddenin yakın bir zamanda silineceği anlamına gelmez. Burada amaç diğer kullanıcıların görüşlerini almaktır. Eğer bu tartışmadan maddenin kalması yönünde bir karar çıkarsa madde kalacaktır. --Turgut46 21:56, 19 Temmuz 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum Yeterince kaynak verildiğini düşünüyorum ayrıca yeterince kayda değer olduğu kanıtlanmış. --Beshogur (mesaj) 02:37, ]] 07:35, 20 Temmuz 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum Yaklaşık 2 yıl önce aynı maddeyi ben eklediğimde kayda değer görülmemesi sebebiyle doğrudan silinmişti, görüyorum ki benim yaptığım işten onlarca kat detaylı bir biçimde, birçok kaynak gösterilerek yapılmış. Tatmin edici olması açısından ben de dünyanın farklı ülkelerinden irili ufaklı haberler, değerlendirmeler ekledim. Ülkede metal müzik hakkında yaşanan olayları takip eden 5 10 yayın kaynağından en büyükleri sayılabilecek Türk Gitar, PA ve Gitar Öğrencisi ile Paslanmaz kalemde defalarca adı geçmiş, ülkenin en köklü festivallerinden birinde sahne almış, 3 albüm kaydetmiş, 6 yıldır aktif olan, konserler veren, sosyal medya üzerinde konumuna göre hatırı sayılır bir kitlesi olan bir gruba karşı açılan kayda değerlik konusunda bu oylamayı açıp ikna olamayan kişiyi tatmin etmesi için kaç albüm, kaç stadyum konseri, kaç altın plak, kaç grammy gerekiyor bilemiyorum.

Ancak bu oylamanın objektif bir sonuca varması için 1 yıl boyunca yoruma açık bırakılsa da 10 kişinin anca fikir beyan edeceğini düşünüyorum. Ülkede sayısı tahminen 5 haneyi anca bulan metal müzik takipçilerinden kaç tanesi burada aktif olarak hareket ediyordur, bunların da kaçının geçerli oy kullanma hakkı vardır. Kaldı ki metal müzik adına dünyanın en kabul gören veritabanı Metal Archives'ta bile en ince detayına kadar işlenmiş olan bir grubun burada bu şekilde tartışılması bile, ülkede bu müziğe yabancı olanların tavrını gözler önüne sermektedir. Başlığı önceden açmış olup bunun dışında vikipedia üzerinde hiçbir aktif hareketimin olmaması ve gruba karşı konumum açısından oy kullanmamın etik olmayacağına inanıyorum.

Yine de değil 1 sene, 10 sene boyunca bu tartışma burada duyurulsa da herhangi bir yazar, yönetmen, oyuncu, akademisyen, tarihi olay vb.nin değerlendirildiği gibi değerlendirilemeyecektir. Ancak bu ve benzeri gruplara karşı olan tutumun değiştirilmesi halinde wikipedia gibi uluslararası bir platform üzerinde araştırma yapan her ülkeden müzikseverler bu ülkede iş yapan insanlara daha rahat ulaşacaklardır, daha kolay tanıyacaklardır. Konuyu 2.ye açan kişinin söylediği gibi yabancı ülkelerde sayısız örnek varken, bahsi geçen grup ve benzeri onlarca grubumuzdan daha öteye gidememiş yabancı gruplar kabul görürken bizim kendi ülkemizde ötekileştirilmemiz doğru gelmiyor. --Lucretia666 (mesaj) 05:37, 21 Temmuz 2016 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Artık oy kullanma hakkına sahip olmamla birlikte üstte yazdığım gerekçeler için. --BySharky 23:38, 24 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Pasifagresif.com, gitaröğrencisi.com gibi adresler asla güvenilir kaynak değil, dolayısıla KD'lik sağlamaz. Güvenilir kaynaklar varsa maddeye eklenmeli ki biz de görelim. --E4024 (mesaj) 07:21, 25 Temmuz 2016 (UTC)
Cevap Cevap Pasifagresif, Gitar Öğrencisi, Türk Gitar gibi siteler Türkiye'nin en güvenilir metal müzik kaynaklarıdır. Ayrıca Türkiye'nin en büyük albüm inceleme arşivi Pasifagresif'e aittir. Hiçbir Türk metal grubu Hürriyet, Haberturk, Sabah gibi sitelere çıkmaz. Örnek olarak Turisas, DÅÅTH, Man Must Die ve daha sayısız grup... Bu gruplarda her zaman yerel metal müzik haber sitelerinde olmasıyla birlikte Pasifagresif, Türk Gitar gibi sitelerde de ufak ufak ismi geçmiş gruplar. Bana Türkiye'de Pasifagresif ve Türk Gitar'dan daha güvenilir ve bağımsız haber sitesi atın silin diyeceğim, ancak yok. Sabhankra, Thrown to the Sun, Frozen Scars gibi grupların da Vikipedisi var ve hatta kaynakları bile yokken neden bu maddeye kaynak eksikliği var diyorsunuz anlamıyorum. Yanlış anlamayın bunlar kayda değer değil demiyorum, bunlar da kayda değer Edgeflame de kayda değer. Pasifagresif gibi bir site ve Türkiye'nin en köklü sitelerinden biri olan Pasifagresif'in, nasıl asla güvenilir bir kaynak olamayacağını anlamış değilim. Hiçbir metal grubu büyük gazetelere çıkmaz (şimdi bana Pentagram'ı atmayın da). Bu mantıkla bütün Türk metal grupları silinsin ve Vikipedi de Türk metal grubu kalmasın nede olsa güvenilir kaynakları yok, hiçbiri büyük gazetelere çıkmamış. --BySharky 15:33, 25 Temmuz 2016 (UTC)
Cevap Cevap X adlı bir metal grubu için Y gerçek bir kaynaktır bu sayede şu an Wikipedia'da kabul görmektedir şeklinde, sizin için kabul gören bir kaynak tanımlayabilirseniz yardımcı olmaya çalışacağım, ancak azıcık araştırma yaparsanız Metal-Archives sitesinin gayet "gerçek" bir kaynak olduğunu anlayabilmelisiniz. Burası gibi adminler tarafından, kontrol edilerek onaylanan bir düzene sahip olup dünya metal müziğinin tüm verilerinin kayıt altına alındığı bir sitedir. Bunu geçtim ülkenin en çok tıklanma alan sitelerinde attığı her adıma dair haber bulabilirken bu grup adına, daha ne istiyorsunuz bilemiyorum? Edgeflame davulcusu Çeşme'de kameralarımıza takıldı şeklinde şişirilen sanal veya basılı gazetelerde mi anılmalı grubun adı? Uzun lafın kısası, bu platformda kabul görülecek kaynak nedir? -- Lucretia666 (mesaj) 08:36, 26 Temmuz 2016 (UTC)

III. Reich[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "III. Reich"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Gördüğüm kadarıyla Nazi Almanyası ile aynı şeyi ifade ediyor. Aktarılsın diyeceğim ama aktarılacak bir içerik de yok. Silinip, yönlendirilmesi mantıklı gözüküyor.--RapsarEfendim? 16:45, 20 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin ve yönlendirilsin--RapsarEfendim? 16:45, 20 Temmuz 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum almancada yazacak o kadar şeyi nereden bulmuşlar diye düşündüm. anlayanlar anlatabilir mi? --kibele 17:43, 20 Temmuz 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum III. Reich Nazi kaynaklarında sıkça yer alan bir ifadedir. IV. Reich ise Neo Nazilerin kurmak istediği bir şeydir ilhamı III. Reich'dan alırlar bu kadar genel bir tabirin silinmeye aday gösterilmesi saçmalıktan başka bir şey değildir. --II. Niveles (mesaj) 17:53, 20 Temmuz 2016 (UTC)
 • Yorum Yorum Kibele'ye katılıyorum. Almancada o kadar şey yazıyorsa önemli bir şeydir. --BySharky (mesaj) 23:25, 20 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Baktığımızda Nazi Almanyası maddesinin almancası bulunmamakta. III. Reich maddesinin de ingilizcesi bulunmamakta. İngilizce Nazi almanyası maddesinde isimlendirmede III. Reich olarakta atıfta bulunulmuş. Bence bu madde silinmeli, Nazi Almanyası maddesinde çok daha detaylı bilgi bulunmaktadır. III. Reich adıyla Nazi Almanyası maddesine yönlendirme yapılması faydalı olacaktır.--Muratero 20:13, 20 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Gerekçeler yerinde. Soranlar için, tüm Reichlar hakkında bilgi Reich maddesinde bulunabilir. Wikidata'da interwiki düzenlemeleri yapılabilir.--evolutionoftheuniverse mesaj 21:36, 20 Temmuz 2016 (UTC)
 • Kalsın KalsınVikipedi:Oylama sayfasındaki en az 150 değişiklik kriterini karşılamıyor.--RapsarEfendim? 07:38, 21 Temmuz 2016 (UTC) Almancasını İngilizceye tercüme etdirdiğimde konun Nazi Almanyası ile değil, bu terimin kullanımı, siyasi, külterel etkileri hakkında bilgiler karşıma çıktı. Siyasi bir terim olarak algılanmış. Bu nedenle kalsın. --Aabdullayev851 (mesaj) 05:50, 21 Temmuz 2016 (UTC)

Domain Hunter[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Domain Hunter"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değerliği belirsiz olduğu için silinmeye aday gösterildi II. Niveles (mesaj) 07:49, 22 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kayda değerliği ispat edilememekte.--RapsarEfendim? 09:00, 22 Temmuz 2016 (UTC)

Ferda Yıldırım[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ferda Yıldırım"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değerliğin saptanabilmesi için gereken bağımsız güvenilir kaynakların yokluğu. Görebildiğim yerlerde "Ferda Yıldırım'ın sesi titredi, gözyaşlarına hakim olamadı" gibi magazin haberleri var, ama bunları çalıştığı kanalın gazetesi yayımlıyor; kendi kanalına ilgi çekmek için. Onlar KD'lik getirmez. "Bağımsız" güvenilir kaynaklar bulamadığım için silinmesi gerektiğini düşünüyorum. E4024 (mesaj) 09:19, 22 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin


Bu sayfanın içeriği uygun değil ya da boş!


Hızlı Sil Bu sayfa, Vikipedi'nin hızlı silme politikası gereğince silinmesi için etiketlenmiştir ve bir hizmetlinin incelemesini beklemektedir.
Sayfanın silinmemesi gerektiğini düşünüyorsanız, bu şablonu kaldırmadan,
Nedeninizi tartışma sayfasında belirtiniz ya da
Sayfayı, silinme gerekçelerini ortadan kaldıracak biçimde düzenleyiniz.

Hizmetliler için: Lütfen sayfanın geçmişine, özellikle de son değişikliği; kontrol etmeden sayfayı silme; işlemini gerçekleştirmeyiniz.


Neden ? Silinmesi için neden belirtilmemiş!
Lütfen bu şablonu {{sil | silme isteme nedeni}} biçiminde kullanınız.
Kim ? Bu sayfa üzerindeki en son değişiklik, 10 saat önce Rapsar (katkılar| kayıtlar) tarafından gerçekleştirildi.

Roksana (şarkıcı)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Roksana (şarkıcı)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD olmamak. E4024 (mesaj) 13:51, 23 Temmuz 2016 (UTC)

 • Kalsın Kalsın KD olmak. Bolulu bunu bilmamak. Ödülleri, konserleri buradan görülmek. Face-smile.svg --Üçüncü Adam (mesaj) 16:06, 23 Temmuz 2016 (UTC)
 • Pictogram voting question.png Soru Bolulu esprisini bilmiyorum. Onun linki daha makbule gecerdi. Bu Payner iyi bir kaynak mi? Blog filan degil, di mi? Ne diyor? --E4024 (mesaj) 17:36, 23 Temmuz 2016 (UTC)
E4024, Bolu'lu olduğunuzu düşünmüştüm. Commons sitesine yemek fotoğrafları yüklemişsiniz. Şaka amaçlıydı, gereksiz oldu. Kırmak, saldırı yapmak maksadıyla söylemedim. Payner, Bulgaristan'daki birçok ünlü şarkıcının plak şirketi. Vikipedi maddemiz de varmış: Payner. Bulgarca bilmiyorum, bilen biri çevirebilir belki. Robot çeviri aracı ile ne yazdığı az-çok anlaşılıyor. Aldığı 4 ödül bulunuyormuş. Belçika, Almanya, İspanya, Hollanda, Birleşik Krallık'ta konserler vermiş. --Üçüncü Adam (mesaj) 19:06, 23 Temmuz 2016 (UTC)
 • Cevap Cevap - * Pictogram voting question.png Soru Ben yemek islerini severim. Mengenli olmak isterdim. Sozlerinize uzulmedim ama surada insanlara guvenilir kaynak nedir ne degildir ogretemedigime cok uzuluyorum. Plak sirketinin finanse ettigi kaynak en guvenilmez kaynak, kendi elemanini ovecek elbet. Konser ise hic birsey ifade etmez. Bizim sanatcilar gidip Avrupa'da Turk iscilerinin yogun oldugu sehirlerde konser veriyor, o ulkelerin yerli halkinin haberi bile olmuyor. Odulleri de kendi plak sirketi verdi ise kaymakli KD demektir... --E4024 (mesaj) 20:36, 23 Temmuz 2016 (UTC)
Aldığı ödüller farklı kaynaklardan da doğrulanabiliyor. Kültür Bakanlığı tarafından ödüllendirilmiş. Roman kültürünün gelişmesine katkıda bulunduğu için. "Müzik Kraliçesi" seçilmiş. Ayrıca bir filmde başrol oynamış. Bulgarca Vikipedi'de sıklıkla kaynak olarak kullanıldığı için sadece bu siteye baktım. Hakkında başka haberler de bulunduğuna eminim. Bu veriler doğrultusunda bana göre kayda değer. --Üçüncü Adam (mesaj) 21:11, 23 Temmuz 2016 (UTC)

Radyo Trafik[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Radyo Trafik"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Şubat 2014'ten beri KD etiketli. evolutionoftheuniverse mesaj 23:54, 24 Temmuz 2016 (UTC)

Sol Cephe[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Sol Cephe"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Şubat 2014'ten beri KD etiketli. evolutionoftheuniverse mesaj 23:54, 24 Temmuz 2016 (UTC)

Tolga Tabu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Tolga Tabu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Şubat 2014'ten beri KD etiketli. evolutionoftheuniverse mesaj 23:59, 24 Temmuz 2016 (UTC)

Fenomen (kitap)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Fenomen (kitap)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Şubat 2014'ten beri KD etiketli. evolutionoftheuniverse mesaj 23:59, 24 Temmuz 2016 (UTC)

Vecdi Altay[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Vecdi Altay"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Şubat 2014'ten beri KD etiketli. evolutionoftheuniverse mesaj 23:59, 24 Temmuz 2016 (UTC)

Aydın Daruga[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Aydın Daruga"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Şubat 2014'ten beri KD etiketli. evolutionoftheuniverse mesaj 00:00, 25 Temmuz 2016 (UTC)

Efsane Yıldızlar 15[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Efsane Yıldızlar 15"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Şubat 2014'ten beri KD etiketli. evolutionoftheuniverse mesaj 00:00, 25 Temmuz 2016 (UTC)

Bülent Usta (oyun yazarı)[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Bülent Usta (oyun yazarı)"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Mart 2014'ten beri KD etiketli. evolutionoftheuniverse mesaj 00:02, 25 Temmuz 2016 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Yeterli güvenilir kaynak olmadığı anlaşılıyor. --E4024 (mesaj) 07:08, 25 Temmuz 2016 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Üstteki gerekçe ile. --BySharky 16:15, 25 Temmuz 2016 (UTC)

Sabanur Kıraç[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Sabanur Kıraç"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Mart 2014'ten beri KD etiketli. evolutionoftheuniverse mesaj 00:02, 25 Temmuz 2016 (UTC)

Tiyatro Simurg[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Tiyatro Simurg"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Mart 2014'ten beri KD etiketli. evolutionoftheuniverse mesaj 00:03, 25 Temmuz 2016 (UTC)

15 Temmuz suikast girişimi[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "15 Temmuz suikast girişimi"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Aslen suikast değil derdest etme girişimi. Tüm harekat içerisinde de ayrı madde olacak kadar içerik teşkil etmiyor, alt başlık olarak işlenebilir pekala. cobija 12:58, 25 Temmuz 2016 (UTC)

Ajdar Anık[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Ajdar Anık"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

KD değil. Kaynaklar güvenilmez. Zaten kalıcı bir KD'likten ayrılması gereken "geçici ün" sahibi kendisi. --E4024 (mesaj) 14:02, 25 Temmuz 2016 (UTC)

Paralel Devlet Operasyonu[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Paralel Devlet Operasyonu"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Halihazırda AK Parti-Gülen Hareketi çatışması diye bir maddemiz var. Oraya aktarılabilir diye düşünüyorum. Turgut46 13:47, 25 Temmuz 2016 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Bahsi geçen çatışmanın pek çok alt konusundan sadece biri. Her ne kadar madde içeriği doldurulmamış olsa da darbe davasını da kattığımızda (gerçi ona da ayrı madde açılabilir) ayrı madde olabilecek bir konu. --cobija 15:34, 25 Temmuz 2016 (UTC)

Gelecek Linux[kaynağı değiştir]

(Kaynak ara: "Gelecek Linux"haber • kitap • akademik • JSTOR • özgür resimler)

Kayda değer olduğunu ortaya koyacak yeteri kadar bağımsız ve güvenilir kaynağa rastlayamadım.--RapsarEfendim? 22:18, 25 Temmuz 2016 (UTC)