Kullanıcı mesaj:Sabri76

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

Oblong swirl.svg

Milliyyetime hakaret[kaynağı değiştir]

Kullanıcı:Rapsar sildiyiniz bu sayfada milliyyetime hakaret etdi. Siz ise onu engellemeden sayfanı sildiniz. Ya milliyyetime karşı bu hakareti eden kullanıcı engellenecek, ya da ben bu mesele hakkında METAYA yazacam. Ben Karapapak, Terekeme, Türkmen, Türk oğluyum. Sayğılarla--Rufet Turkmen | müzakirə 11:35, 4 Kasım 2017 (UTC)

Özür dilerim linki yanlış gönderdim link budur--Rufet Turkmen | müzakirə 17:56, 4 Kasım 2017 (UTC)
Telefonla olduğum için Kullanıcı mesaj sayfanızı yanlışlıkla sildim özür dilerim. Şimdi bilgisayara keçdim. Benim üçün önemli mesele olduğu için ve sizinde bir cevab vermediğiniz için İnşallah Metaya yazacam ozaman. Sayğılarla--Rufet Turkmen | müzakirə 14:05, 4 Kasım 2017 (UTC)
Türkiyə azərbaycanlısı bir şəxsiyyət olaraq hər hansı bir milliyyətə həqarət görmədim. Rapsar'ı bu səbəbdən əngəlləmək yanlış addım olar.

Bunun kimi Vikipediya qanunları mövcuddur və istisna göstərmirik. İstədiyiniz xarici instansiyaya şikayət edə bilərsiniz. Ancaq müraciət etməyi tövsiyyə etmirəm, çünki Meta Wiki heç bir viki üzərində sanksiya tətbiq edə bilməz və heç bir vikinin daxili işlərinə müdaxilə edə bilməz. vaxt sərf etməyin. Türkçe Vikipedi'nin politikalarına uygun bir madde olmadıktan sonra silinmesi normaldir. Vikipedi politikaları tarafsız olarak uygulanır ve kullanıcıların milliyeti önemli değildir. Bir Azerinin kayda değer olmadığı için tr.wiki'de yer almaması hakaret değildir. Bunu açıklamaya gerek bile duymuyorum. İngilizce Vikipedi'deki Avustralya belediye başkanları bu vikide kayda değer değilse ve silinirse, bu durum onlara hakaret ettiğimiz anlamına gelmez. Kimse politikaları yok sayarak istediği kişilerin rastgele maddesini açamaz. Lütfen konuyu daha fazla uzatmayıp faydalı katkılarla meşgul olmanızı tavsiye ederim. Vikipedide madde sahiplenmek de hoş karşılanmaz ayrıca...--Śαвяí¢αи76ileti 20:39, 4 Kasım 2017 (UTC)

Cavab yazdığınız üçün təşəkkürlər. Diqqət edin ki, mən burda madde haqqında danışmadım. Maddəyə də sahiblənmirəm, heç o maddəni mən yaratmamışam. Mənim üçün önəmli olan məsələ İranlı/Azəri kukla sözüdür. İranlı ilə mənim milliyyətim niyə bir tutulmuş? Mən burda kiməsə Osmanlı/Rum desəm xoş olar?--Rufet Turkmen | müzakirə 01:53, 4 Kasım 2017 (UTC)
Azerice gramerini iyi bilmiyorum ama yanlış anlamış olabilirsiniz. Tükçe'de "/" = "ya da" = "yaxud" anlamına gelir ve kayda değer olmayıp açılan İranlı ya da Azeri maddelerinden bahsedilmiştir. O simge "ve" anlamına gelmez. Bu nedenle her iki milliyetin de bir tutulması gibi bir anlam yoktur. Tutulsa bile herhangi bir milliyete hakaret edilmiş olmaz. Bir maddede "John Ermeni ve Türk sevmez" dersek bu sefer Ermeniler neden bizi Türklerle kardeş miyiz de aynı cümle içerisinde bizi onlarla beraber zikrettin diye isyan ederse bu mantıklı olur mu? O cümleyi yazan "John Ermenileri sevmezdi. John Türkleri de sevmezdi" diye bir cümlede anlatabileceğini neden iki cümlede anlatmak zorunda kalsın. Kukla derken ise direkt olarak "sen bir kuklasın" demiyor. Belki kuklacılıktan şüpheleniyor ancak bunu belgelendirmeyip iddia olarak denetçilere havale etmediği için bir sıkıntı göremiyorum. Eğer herkesin kurduğu cümleleri detaylı inceleyip acaba yazmadığı halde ne demek istemiş diye düşünürsek Vikipedi'nin VP:İNOV politikasına aykırı davranmış oluruz. Burada ona "ben kukla değilim" derseniz ve o da "ben zaten sana kuklasın demedim" derse ne olacak? Boş yere tatsızlık yaşanacak. O nedenle böyle küçük ve gerekiz şeylere takılıp zamanınıza yazık etmeyin. İyi çalışmalar dilerim...--Śαвяí¢αи76ileti 22:49, 4 Kasım 2017 (UTC)
Anladım Sabrican bey. Açıklama için teşekkürler. Rapsar'ın yerine cevab verib, vekillik yaptığınız için de büyük eziyyet çekdiniz. Her şey için çox sağolun. --Rufet Turkmen | müzakirə 12:39, 4 Kasım 2017 (UTC)
Estağfurullah efendim. Yanlış bir anlaşılmayı düzeltmek neden eziyet olsun ki, kömәk etmәyә gücümüz yetirsә xoşbəxt oluram.--Śαвяí¢αи76ileti 08:48, 5 Kasım 2017 (UTC)

Engellenme talebi[kaynağı değiştir]

Rica etsem Vikipedi'ye olan tüm erişimimi engeller misiniz? Şimdiden size ve tabii ki tüm Vikipedi ailesine çok teşekkür ederim. İyi ki aranızda bulunmuşum ve iyi ki varsınız. Herkese iyi çalışmalar dilerim.--MerhabaNe yapabilirim? 21:07, 4 Kasım 2017 (UTC)

++[kaynağı değiştir]

Merhaba Sabri, rica etsem Pasifik Zaman Dilimi maddesini geri getirebilir misin? --Pragdonmesaj 18:04, 7 Kasım 2017 (UTC)

Yardım isteği[kaynağı değiştir]

Selamlar Hocam. Hep işin düşünce kapımı çalıyorsun dersen haklısın, ne yapayım Face-smile.svg. Mutlutopuz'un eksik şablon ve güncellemeyi hiç uymayan eksik bilgi kutulu, eksik turnuva şablonlu ve eksik kategorili maddeleri beni uzun zamandır rahatsız etmekteydi. İşe girdikten sonra eskisi kadar zaman ayıramasam da Alperen'in hayat kurtaran aracı sayesinde belki dikkat etmişsindir, uzun zamandır maddelerin bu eksikliklerini gideriyorum. Ancak özel hayatımda ortaya çıkan başka meşguliyetlerden ötürü katkılarım biraz daha azalmaya yüz tutacak ve eğer tek başıma devam edersem Mutlutopuz'un her açtığı maddeyi birkaç gün inceleyerek oluşturduğum şu sayfadaki listeyi bitirmem 1 yılı bulacak. Alında yaptığım şey sanki o madde hiç açılmamış gibi şablon kullanarak yenilemem, şablon aracından çıkan kategorileri ekleyip kalan eksikleri tamamlamam. Yaptığım şeyin örneği burada. 10 ay önce başladım ve 1500 civarındaki maddeyi 650'ye kadar indirdim. Alperen'in aracı 4-5 gün üst üste çalışmayınca ya ileride tamamen yok olursa ve uzun zamandır aktif olmayan Alperen aktif olmazsa ne yaparım diye panikleyerek her gün uykumdan bir iki saat çalarak uğraşmaya başladım ama meşguliyetim artınca ve hastalanma arefesine gelince profesyonel bir yardım almayı uygun gördüm. Senden isteğim sadece zaten Vikiyle ilgilenirken listeden günde 4-5 maddeye katkı sağlayıp iş yükümü hafifletmen. Bilmiyorum çok mu şey istiyorum ama sıkışınca hemen hocamın kapısını çalayım dedim Face-smile.svg--Śαвяí¢αи76ileti 20:05, 9 Kasım 2017 (UTC)

Selam, Sabri. Elbette elimden geldiğince. Bir tane yaptım bile:) Benim de kullandığım araç zaten o. Geçmiş olsun bu arada.--Teacher0691 (mesaj) 21:19, 9 Kasım 2017 (UTC)
Ben de sana kategoriler için şurayı tavsiye edeyim. Araç hata veriyor genelde çift kategori verebiliyor.--Teacher0691 (mesaj) 21:29, 9 Kasım 2017 (UTC)
Desteğin için çok teşekkürler @Teacher0691 hocam. Kategori aracını ise bilmiyordum. Vay arkadaş, aylardır kategori eklerken ne çok uğraşmışım Face-smile.svg--Śαвяí¢αи76ileti 13:32, 11 Kasım 2017 (UTC)

Maddeleri silip durmayın başka kullanıcı onaylamış siz siliyorsunuz sıkıntı varsa SAS'a götürün orası silsin sizin bakışınız subjektif tek taraflı silmek üzerine taraflı...--66.160.188.86 05:11, 13 Kasım 2017 (UTC)

Kayda değerliği açık ve net olarak olmayan maddeler silinir. Anonim hesaptan girip başka biriymiş gibi gözükmeye çalışmanızı tavsiye etmem.--Śαвяí¢αи76ileti 11:47, 13 Kasım 2017 (UTC)

Rica.[kaynağı değiştir]

Merhaba! Kandil Dağları maddesinde iki seferdir -ki kanaatimce devam edecek- TBA ihlali yapan kullanıcıyla ilgilenir misiniz? Sanırım uyarı kar etmeyecek. Kolay gelsin. chanseyMesajYaz 09:52, 15 Kasım 2017 (UTC)

Selamlar![kaynağı değiştir]

Merhaba Sabri76! Nasılsınız, iyi akşamlar diliyorum. Sizden istirham etsem buradaki teklife yorum yaparak değerli görüşlerinizi bildirebilir misiniz? Çok uzadı ve artık bağlanması gerektiğini düşünüyorum. İyi çalışmalar kolay gelsin... chanseyMesajYaz 15:50, 15 Kasım 2017 (UTC)

@Chansey, teşekkür ederim. Kendisine son uyarıyı yapmıştım. 48 saatlik engel verdim. Devam ederse engel süresini artırarak vermeye devam ederim. İyi çalışmalar...--Śαвяí¢αи76ileti 13:46, 16 Kasım 2017 (UTC)

150[kaynağı değiştir]

Bununla birlikte 150’ye yaklaşacağız sanırım Sabri76 ne dersiniz? :) chanseyMesajYaz 18:34, 16 Kasım 2017 (UTC)

Vallahi çok sıkıldım. Girdiği her 8 maddeden biri kayda değer olmuyor, onu siliyorum. Kalan maddeler iyi zamanında açtığı kuklalardan ötürü engellemek de gerekiyor. Hiç olmazsa anonim girip sürekli IP değiştirse, ama yok illaki engelletecek...--Śαвяí¢αи76ileti 20:54, 16 Kasım 2017 (UTC)

Vikiproje:Spor iş birliği projesi[kaynağı değiştir]

Merhaba. 2017'nin Kasım ayı için Vikiproje:Spor kapsamında gerçekleştirilen Birden fazla altın Olimpiyat madalyası kazanan sporcu maddelerinin açılması konulu iş birliği projesine katılımlarınızı bekleriz :) İyi günler.--MediaWiki message delivery (mesaj) 23:04, 19 Kasım 2017 (UTC)

Taşımalar[kaynağı değiştir]

Selam, şurası ile ilgilenebilir misin? Mesaj da yazdım. Kurallarımıza göre sponsor adı yok. Sayfaları hizmetli daha kolay geri alabilir sanıyorum. Teşekkürler.--Teacher0691 (mesaj) 20:56, 27 Kasım 2017 (UTC)

Geçmiş bieleştirme ve taşıma[kaynağı değiştir]

Selam. En aktif sizi gördüğüm için sizden rica edeyim. Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı'ndaki içerik Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanına aktarıldı ve yönlendirme yapıldı. Fakat ters bir durum oluştu bu sefer. İçeriğin taşındığı maddenin Nüfus cüzdanı'ndan "kimlik kartı" olarak, yönlendirme yapılan maddenin de Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı olması gerekiyor. Yani çapraz bir taşıma olması lazım. Bilmem anlatabildim mi? Birde sayfa ve tartışma geçmişlerini birleştirebilirmisiniz? --Maurice Flesier message 22:44, 29 Kasım 2017 (UTC)

Vikiproje:Spor iş birliği projesi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Vikiproje:Spor kapsamında 2017'nin Aralık ayının iş birliği projesi uluslararası spor federasyonu maddelerinin açılması olarak belirlenmiştir. Siz de projenin bir parçası olarak Vikipedi'mizdeki eksikliklerin giderilmesine yardımcı olabilirsiniz :) İyi günler.--MediaWiki message delivery (mesaj) 04:27, 1 Aralık 2017 (UTC)

[kaynağı değiştir]

Merhaba sponsor adlarını liglerde kullanmıştım sizde mesaj bırakmışsiniz yasak yoksa engellenirsiniz diye. Bilmiyordum kusuruma bakmayın Konsercigo55 (mesaj) 00:45, 5 Aralık 2017 (UTC)

Fiji[kaynağı değiştir]

Selamlar. Fiji kadroları şablonlarını bayrakla uyumlu renkler yapmışsın. Ancak maddedsinde gördüğüm kadarıyla takım siyah-beyaz renkleri kullanıyor; Hollanda ve İtalya benzeri durum söz konusu gibi. Yoksa maddede mi hata var?--RapsarEfendim? 19:17, 10 Aralık 2017 (UTC)

Selamlar. Öncelikle seçkin liste adaylıklarını inceleyip görüş bildireceğim en kısa zamanda. Bunca zamandır hep en.wiki'de hangi renk varsa onu kullandım. Hangi renkle değişirse değişsin onu yaptım ama ilk kez bayrak rengiyle hoş dursun diye farklı bir renk kullanınca dikkat çekti. En.wiki'de düz mavi-beyaz olarak kullanılıyor. Ben de öyle yapayım o zaman...--Śαвяí¢αи76ileti 20:31, 10 Aralık 2017 (UTC)
Mesajı görmedim :) Bilmiyorum hangi renk kullanıyorlar formalarında açıkçası. Bakalım. Benim gördüğüm siyah-beyaz (hatta beyaz-siyah?). İngilizce Vikipedi maddesinde de birinci forma için beyaz-siyah kullanmışlar. Dolayısıyla ben, bu renk ve formanın yerleşmiş olduğunu düşünüyorum açıkçası.--RapsarEfendim? 21:26, 10 Aralık 2017 (UTC)
@Rapsar, Her iki forma rengi de Fiji'de kullanılıyor ve önceki yıllarda en.wiki'de de siyah-beyaz olmasına karşın geçenlerde maviye döndüğünü fark ettim. Mesela Kamerun için de düz yeşil-sarı renk kullanmışken en son gördüğümde yeşilin tonunu biraz daha Kamerun fırmasındaki yeşil tonuna benzettiklerini gördüm ve daha gerçekçi duruyordu. Yeni Zelanda ile siyah-beyaz daha çok özdeşleştiği için mavi-beyaz kullanımı Fiji'yi daha çok temil ediyor gibi geliyor. Zaten Olimpiyatlarda da Meksika'yla oynarken Meksika'nın klasik yeşil forması dururken kendileri maviyi seçince Meksika da beyaz giymek zorunda kalmıştı. Kendilerini siyah-beyaz bu kadar çok temsil ediyor olsaydı siyah-beyazı seçerlerdi, Meksika da çok aşina olduğun yeşil-beyaz-kırmızılı formasını giyerdi. Yine de çok ısrar ediyorsan Siya-beyaz olarak hepsini değiştirebilirsin. Benim için fark etmez.--Śαвяí¢αи76ileti 21:55, 10 Aralık 2017 (UTC)
İkisi de kullanılıyor ama esas soru şu: yıllardır kullandıkları birinci forma renkleri dururken deplasman formasının renklerini neden tercih edelim? Fiji'nin maçını izlemişliğim yok yalan olmasın :) Google aramasıyla, yıllardır siyah-beyazı tercih ettiklerini anlıyorum. İngilizce Viki'deki şablonlara baktım ne zaman rengi değiştirmişler diye. Şurada (11 Haziran 2015) bir kullanıcı sebepsiz yere değiştirmiş. Bunun öncesinde oluşturulan başka bir şablon var, orada da şu değişiklikle mavi-beyaz eklenmeye çalışılmış (19 Mart 2013). Göz önünde olmayan bir ülke maluım, tartışma falan da göremedim konuya dair. Diyeceğim o ki, yıllardır kullandıkları birinci formaanın renkleri varken (2008 U-20 şampyonasında bile siyah-beyaz giyerek Yeni Zelanda'yı meviye zorlamışlar ki nadiren giyer biliyorsun ki Yeni Zelanda) ikinci renkleri kullanmak için bir gerekçe göremedim :) Olimpiyatlara gelirsem, Meksika'nın klasik kombinasyonu benim bildiğim yeşil forma beyaz şort kırmızı çorap. Fiji'nin siyah forma beyaz şort giymesi demek Meksika'nın beyaz şort giyememesi anlamına gelecekti. Adamların kinci formaları da komple beyaz gözüküyor :D Yani Fiji'nin ikinci formasını giymesinden başka ihtimal göremedim. Meksika'nın başka bir şortu olabilir (ama malum bunlar millî takım ve kombinasyonu nadiren bozarlar) onu bilmiyorum. Yine ufak bir detay da şu, Fiji mavi giymişken Meksika esas kombinasyonunu da giyebilirmiş, orada muhtemelen bunun muhabbeti dönmüştür :P Ha çok önemli bir konu mu totalde, değil :) İyi günler.--RapsarEfendim? 03:07, 11 Aralık 2017 (UTC)