Kullanıcı mesaj:Uncitoyen

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Kullanıcı:Uncitoyen/Çalışma

Vikipedi'ye Hoşgeldiniz![kaynağı değiştir]

Vikipedi'ye hoşgeldiniz

Merhaba Uncitoyen. Herkesin katkıda bulunabildiği Özgür Ansiklopedi Vikipedi'ye hoşgeldiniz!

  • Aklınıza takılan sorular varsa ve danışma gereği duyuyorsanız yardım ve sıkça sorulan sorular sayfalarına bakabilirsiniz. Ayrıca sorularınızı Danışma masası ve Köy çeşmesinde de belirtebilirsiniz. Maddelerde değişiklik yapmak için bu sayfaya ve bu sayfaya bakmanızda yarar var. Ses, animasyon, fotoğraf, vb. dosyaları Vikipediye yüklemek için önce mutlaka bu sayfayı okumalısınız. Vikipedistlerle mesajlaşmak isterseniz size her konuda yardımcı olmak isteyeceklerdir. Mesaj atmak istediğiniz kullanıcının mesaj sayfasına girip, üstteki "+" butonuna tıklayıp, çıkan değişiklik sayfasında konuyu, mesajı yazıp sonunda da 4 tilde ile (~~~~) imza atmayı lütfen unutmayınız!
  • Telif politikalarımız sebebiyle Vikipedi'ye telif hakkı saklı başka bir kaynakta var olan metinleri eklemiyoruz. Bunların içerdiği bilgileri ancak kendi cümlelerimizle buraya yazabilir ve onları kaynak gösterebiliriz. Lütfen başka site, kitap veya dergilerden Vikipedi'ye bilgi kopyalamayınız.

Unutmayın![kaynağı değiştir]

  • Maddelere imza atmayınız, maddelerde reklam yapmayınız, e-posta ve telefon numarası gibi özel bilgilerinizi paylaşmayınız. Kendinizi tanıtabilmek için kullanıcı sayfanızda Babil şablonlarını kullanabilirsiniz.
  • Aynı kişiye ait birden fazla hesabın ya da farklı kişilere ait olsa bile birden fazla hesabın tartışmalarda avantaj sağlamak amacıyla birlikte hareket etmesinin Kuklacılık olarak değerlendirileceğini ve bunun yasak olduğunu unutmayın. Politika ve yönergeleri okuduysanız, değişiklik yapmayı ve Vikipedide neler yapabileceğinizi artık biliyorsanız cesur olun ve değişiklik yapmaya başlayın!...
Haydi kolay gelsin!

ki bl 19:48, 9 Şubat 2011 (UTC)

Madde[kaynağı değiştir]

yüze boşalma maddemi niye sildiniz ki? orada ben ingilizce vikipedi'de çeviri yapmıştım. Yunusemresahin (mesaj) 14.08, 1 Temmuz 2020 (UTC)

Robot çeviri ile çevrilmiş bir madde olduğu için silinmiştir. Maddenin içeriği anlaşılmaktan uzaktı. İçerik oluştururken mümkün mertebe doğru bir şekilde Türkçe kullanalım. --Uncitoyenmesaj 14.09, 1 Temmuz 2020 (UTC)

Haluk Savaş[kaynağı değiştir]

Sayın Uncitoyen,

Haluk Savaş sayfasını "kayda değerlik sağlamayan kişi" gerekçesiyle silmişsiniz. Bu sayfanın hızlı silme adayı olmasının nedeni kaynak yetersizliğiydi. Tartışma sayfasında konuya ilişkin değerlendirmeler yapıldıktan sonra birçok yeni kaynak eklendi. Bu kaynakları incelediniz mi? Öte yandan kayda değerlik kriterlerini belirlerken neyi baz aldınız? Kaynaklar arasında Türkiye'nin saygın medya kuruluşlarının haberleri yer alıyordu ve çok sayıda kaynak vardı. Üstelik sayfa açılalı daha 1 - 2 gün oldu. Örneğin, tartışma sayfasında görüşlerinizi belirtebilirdiniz ve ortak bir karar alınabilirdi. Sizden bir açıklama beklememde bir sakınca yoktur umarım. Keşke Wikipedia'ya katkıda bulunmak isteyen çaylakların emeğine biraz daha saygı gösterilmesini beklerdim. Teşekkür ederim Bu imzasız yazı Sadegz (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Sayfa M6 kriterine göre hızlı silinmesi için işaretlenmişti. Kayda değerlik kriterleri uyarınca yaratıcı meslekler bölümü özelinde ve genel olarak bunları karşılamadığını düşünüyorum. Maddedeki birçok kaynak direkt güvenilir kaynak olarak sayamayacağımız kaynaklardı. Araştırdığımda hakkındaki birçok kaynak özellikle son 1-2 gündür yayımlanan haberlerden oluşmaktadır. Hızlı silme süreci tartışma sayfasında ortak bir karar alınıp işlenmemektedir. Tartışma sayfasındaki karşıt görüşlerin elbette önemi vardır. Sayfayı silmeden önce tüm görüşleri de ölçüp biçmekteyiz. Eğer ileride aynı sayfası veya başka bir sayfayı açmaya çalışırsanız size tavsiyem daha güvenilir kaynakları kullanmanızdır. Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim. --Uncitoyenmesaj 18.12, 2 Temmuz 2020 (UTC)

Toplu ileti göndericisi talebi[kaynağı değiştir]

Merhaba, Vikiproje:İnternet'i tekrardan aktif hale getiriyorum. Üyelere toplu bildirimler gönderebilmem için gerekli yetkiyi bana tanımlayabilir misiniz? Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim... --Jelican9💬 17.58, 2 Temmuz 2020 (UTC)

Gerekli yetkilendirmeyi hesabınıza tanımladım. Bu yetkiyi kullanırken bilgilendirme sayfasını bir daha gözden geçirmeyi unutmayın. --Uncitoyenmesaj 18.12, 2 Temmuz 2020 (UTC)

Toplu ileti listesi oluşturulması[kaynağı değiştir]

Merhaba, Vikiproje:İnternet/Katılımcılar sayfasındaki kullanıcılar için toplu ileti listesi oluşturabilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim. --Jelican9💬 20.05, 2 Temmuz 2020 (UTC)

İstek yapıldı Yapıldı --ToprakM 09.09, 3 Temmuz 2020 (UTC)
Teşekkür ederim. @Jelican9 Toprak benim yerime yapmış. Son 1 senede Vikipedi'ye katkı yapanları listeye ekledim. Geri kalanı siz halledersin. --Uncitoyenmesaj 09.22, 3 Temmuz 2020 (UTC)
Çok teşekkürler, ancak [[Kategori:Toplu İleti dağıtım listeleri]]'de bulamadım. Nereden erişebilirim? --Jelican9💬 12.59, 3 Temmuz 2020 (UTC)
@Jelican9, Kullanıcı:Jelican9/Toplu mesaj listesi.--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 13.01, 3 Temmuz 2020 (UTC)

BS[kaynağı değiştir]

Selamlar. BS işaretlemiş olduğun Baskıya karşı direnme hakkı maddesinde gelişmeler var. Bir kontrol edip işlem yapar mısın? Kolaylıklar... chansey mesaj? 16.09, 6 Temmuz 2020 (UTC)

Bilgi verdiğin için sağ ol. Maddede bazı eksiklikler var ama bs'yi çoktan aşmış olduğundan çıkardım. Onlar da zamanla düzelir. --Uncitoyenmesaj 16.18, 6 Temmuz 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi daveti[kaynağı değiştir]

Merhabalar. 2020'nin 28. haftasının İş Birliği Projesi, Bayrak taşıyıcı hava yolu maddelerinin oluşturulması olarak belirlenmiştir. Projeye katılıp çeşitli ödüller kazanabilir, bunları kullanıcı sayfanızda sergileyebilir ve ödül koleksiyonunuzu tamamlayabilirsiniz! Projeye katılımınızı bekleriz :)--Nanahuatl--MediaWiki message delivery (mesaj) 23.19, 6 Temmuz 2020 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Original Barnstar Hires.png Özgün Yıldız
Merhaba, bana yardımcı olabilir misin? Mehmetsalihgurl (mesaj) 07.21, 7 Temmuz 2020 (UTC)
@Mehmetsalihgurl konu nedir? --Uncitoyenmesaj 08.32, 7 Temmuz 2020 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Original Barnstar Hires.png Özgün Yıldız
Mevcut, kayda değer "Her gün 1 kitap hediye" sosyal projemiz var. Dün /kitapjet olan sayfamızı silme talebinde bulundunuz. Bu platformda yeniyim süreçlerin nasılilerlediğini bilmemekteyim.. Size göre kayda değer bir bilgi değil midir? Veya içeriği nasıl uygun hale getirebilirim. Mehmetsalihgurl (mesaj) 08.47, 7 Temmuz 2020 (UTC)
Dün belirttiğiniz sayfası web siteleri için belirlenmiş kayda değerlik kriterleri uyarınca sildim. Bir web sitesinin bilgileri güvenilir kaynaklar ile bu koşulları sağladığı belirtilirse Vikipedi'de yer alabilir. Sayfayı tekrar açsanız bile daha sonra kayda değer olmadığı için yine silinecektir. Bunun yerine katkılarınızı farklı noktalara yönlendirebilirsiniz. --Uncitoyenmesaj 09.05, 7 Temmuz 2020 (UTC)

Kullanıcı Tarafından İtham Edilme[kaynağı değiştir]

İstanbul Medeniyet Üniversitesi sayfasında Medeniyetprofesor kullanıcısı sayfaya dair ansiklopedik olmayan içerik ekleme konusunda ısrarında devam etmektedir. Üstelik şahsıma ve sizin şahsınıza da çeşitli ithamlarda bulunmaktadır. Bilginizi ve gereğini rica ediyorum. TutarMu (mesaj) Bu imzasız yazı TutarMu (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 21:36, 11 Temmuz 2020 (UTC)

  • Geri aldığım bu değişiklikte de önceki rektörün isminin ilk harfi olan "İ" kalın yazılmış. Kullanıcının değişiklik savaşı yönünden ve değişiklik özetlerindeki tavır ve tutumlarını da gözeterek, "vandalizm" gerekçesiyle geri aldım. Dr. Coalmesaj 21.54, 11 Temmuz 2020 (UTC)
Olayda adı geçen bir hizmetli olarak bir müdahalede bulunmak istemem. Kendisi hakkında iyi niyeti aşan değişiklikler nedeniyle bir engel talebinde bulundum. Bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim. --Uncitoyenmesaj 21.56, 11 Temmuz 2020 (UTC)

Denetçi isteği ynt.[kaynağı değiştir]

Selamlar, denetçi isteğini zaten twinkle nedeniyle yanlışlıkla açtım. Silinme için etiketleyecektim fakat kalsın belki işe yarar dedim. Bunu da açıklama gereği duydum. İyi çalışmalar. :) -Caskination ? 21.36, 13 Temmuz 2020 (UTC)

Yok fark ettim. Bazı araçlar ile dava açınca isimlendirme konusunda sıkıntı yapabiliyor. İlginiz için teşekkürler. --Uncitoyenmesaj 21.37, 13 Temmuz 2020 (UTC)

KET[kaynağı değiştir]

Hiç bir sorun yok... Kolay gelsin. chansey mesaj? 09.56, 16 Temmuz 2020 (UTC)

TMG[kaynağı değiştir]

Merhaba Uncitoyen, aktifliği düşmüş olan bazı Vikiprojeleri canlandırmak ve özellikle şu an aktif olmayan Thothr'ın daha önceden yürüttüğü VPR Psikoloji İBP'lerini devralmak için toplu mesaj gönderici grubuna dahil olmak istiyorum. Yardım edersen sevinirim, sevgiler.--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 12.44, 16 Temmuz 2020 (UTC)

Yetki tanımlandı. Bu sayfadan da projeye üye olan veya ilgisi olan kullanıcıların mesaj sayfasını eklersiniz. --Uncitoyenmesaj 12.47, 16 Temmuz 2020 (UTC)
Teşekkürler, rica etsem bir tane de Kullanıcı:Evrifaessa/Toplu mesaj listesi 2 adıyla oluşturabilir misin?--evrifaessa ❯❯❯ mesaj 13.17, 16 Temmuz 2020 (UTC)
Tabi. --Uncitoyenmesaj 13.21, 16 Temmuz 2020 (UTC)

Kuklacılık[kaynağı değiştir]

  • Merhaba! "Tarık Beyen" kullanıcısı, daha önce defalarca silinen Ömer Çavmak maddesini oluşturmuş. Oluşturma sırasında yazılan değişiklik özeti öncekilerle benzerlik taşıyor ve bu öncekiler ise "Kastamonu Vehicle" ve kuklaları tarafından oluşturulmuş. Bulguların yeterli olduğu kanaatindeyim naçizane fakat denetçi isteği oluşturmamı ister misiniz? İyi çalışmalar dilerim. Dr. Coalmesaj 00.28, 23 Temmuz 2020 (UTC)
Merhaba @Dr. Coal. Gereken yapıldı. Daha karmaşık veya ilk defa yeni bir kukla şüphesi olursa dava açmanız daha iyi olabilir. Aslında bu durumda da dava açmanıza engel yok ama. --Uncitoyenmesaj 09.40, 23 Temmuz 2020 (UTC)
Belirttiğim gibi, ben de bulguların yeterli olduğu kanaatindeydim fakat hesabın 3 değişikliği olduğu için daha fazla ve kesin veri olması adına tercih eder misiniz diye sormak istedim. Vakit ayırdığınız ve ilgili tüm işlemler için teşekkür ederim, iyi çalışmalar diliyorum. Dr. Coalmesaj 12.10, 23 Temmuz 2020 (UTC)
Tekrar merhaba, "TatlışkoKız" kullanıcısının da Kastamonu Vehicle tarafından oluşturulmuş ve pek çok kez silinmiş maddeleri yeniden oluşturduğunu, dolayısıyla kukla olduğuna yönelik kuvvetli bir izlenim verdiğini belirtmek isterim. Ek olarak, "Murat Mehmet Aslan" kullanıcısının katkıları da anılan kuklacıyla oldukça benzer. İyi çalışmalar dilerim. Dr. Coalmesaj 22.58, 24 Temmuz 2020 (UTC)
Şu değişikliği de bilginize sunmak isterim. Kim olduğu bilinen ilk kullanıcının geri alma veya seslenme içermeyen, dolayısıyla bildirim gitmeyen bir değişikliğinden sadece 1 dakika sonra müdahale edilmiş. Şu da, ne kadar doğru bilmem ama, hedef şaşırtma gibi görünüyor. Zira denenmedik şey değil. Tekrar iyi çalışmalar diliyorum. Dr. Coalmesaj 02.12, 25 Temmuz 2020 (UTC)
Teşekkürler! Dr. Coalmesaj 11.02, 25 Temmuz 2020 (UTC)
Yeni bildirim: Bir yeni kukla. İyi çalışmalar diliyorum. Dr. Coalmesaj 23.12, 25 Temmuz 2020 (UTC)
Teşekkürler. --Uncitoyenmesaj 11.49, 26 Temmuz 2020 (UTC)

Küfürlü değişiklik[kaynağı değiştir]

Selamlar Uncitoyen. Şuradaki sürümü gizleyebilir misiniz? Sevgiler.--Madrox❯❯❯ mesaj? 20.00, 29 Temmuz 2020 (UTC)

Selam. Chansey gizlemiş. Teşekkürler. --Uncitoyenmesaj 20.55, 29 Temmuz 2020 (UTC)

Paylaşımlı ağ hk.[kaynağı değiştir]

  • Merhabalar! Bir süredir yöneltmek istediğim bir soru var ama unutuyordum... Kampüste olduğum zamanlarda genellikle üniversitenin kampüs genelinde sunduğu kablosuz ağ üzerinden bağlantı sağlıyorum. Hiçbir veriye dayanmamakla beraber kendi kişisel tahminim, böylelikle ortaya çıkabilecek çakışmaların aslında kolaylıkla anlaşılır olduğu yönünde fakat eğer aksi bir durum söz konusuysa, kullanıcı sayfamda bunu belirtmemi tavsiye eder misiniz diye bir sormak istedim. İyi çalışmalar dilerim. Dr. Coalmesaj 10.40, 30 Temmuz 2020 (UTC)
Biz denetçiler için eğer kampüsünüz aynı IP adresini paylaşıyorsa (büyük ihtimalle de böyle olur) ve siz kurumunuzun cihazları ile katkı sağlıyorsanız çakışma olacağından sıkıntı olabilir. Bunun için Şablon:Kullanıcı çoklu ağ şablonunu kullanıcı sayfanıza ekleyip kullanabilirsiniz. --Uncitoyenmesaj 10.51, 30 Temmuz 2020 (UTC)
Cihazlar bana ait de, kullanıcı adı ve şifreyle girilen internet bağlantısı üniversitenin. Ek olarak, çakışma olsa dahi bu çerçevede görülebilecek zamana yayılmışlık ve kalabalık durumu kendiliğinden ifade eder mi diye merak etmiştim. Teşekkür ederim, iyi çalışmalar. Dr. Coalmesaj 11.47, 30 Temmuz 2020 (UTC)
89.....217  muhtemelen bir üniversitenin IP'si, değil mi?-thecatcherintheryeileti💬 08.04, 1 Ağustos 2020 (UTC)
@Thecatcherintherye Teknik olarak değil gibi ama. --Uncitoyenmesaj 08.18, 1 Ağustos 2020 (UTC)

Hayırlı olsun! :)[kaynağı değiştir]

Noto Emoji Pie 1f389.svg Parti şapkası
Yeni küresel adlandırıcılık görevinizde başarılar dilerim Uncitoyen :)-- evrifaessa ❯❯❯ mesaj 14.19, 30 Temmuz 2020 (UTC)
Teşekkürler. tr.wikilere dalacağız bakalım.--Uncitoyenmesaj 14.27, 30 Temmuz 2020 (UTC)
Tebrikler! :) -- Dr. Coalmesaj 14.37, 30 Temmuz 2020 (UTC)
Teşekkür ederim. :) --Uncitoyenmesaj 14.38, 30 Temmuz 2020 (UTC)
N'olmuş şimdi? Kullanıcı ad değişikliği için Turkmen'e değil Uncitoyen'e mi yazacağız? (adımı değiştirmek gibi bir fikriyatı evvelim ve dahi ahirim yoktur)-thecatcherintheryeileti💬 08.03, 1 Ağustos 2020 (UTC)
Adınızı değiştirmek istiyorsanız yazacaksınız artık kim görürse. :) --Uncitoyenmesaj 08.08, 1 Ağustos 2020 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Administrator Barnstar Hires.png Hizmetli Yıldızı
Global Renamer kokusu alıyorum. (Epey fazla göreviniz var ha!) Tüm görevlerinizde başarılar diler, mause clicklerinizin sorunsuz tıklamasını temenni ederim. Victor Trevor (mesaj) 23.26, 1 Ağustos 2020 (UTC)
@Victor Trevor İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Türkçe Vikipedi, Meta-Wiki ve diğer toplulukların bize verdiği ek yetkileri elimizden geldiğince yürütmeye çalışıyoruz. Kolay gelsin. --Uncitoyenmesaj 23.28, 1 Ağustos 2020 (UTC)

Silinen sayfa[kaynağı değiştir]

Herhalde biraz uzun bir zaman önce açtığım Avlonya Kalesi sayfasının (https://tr.wikipedia.org/wiki/Avlonya_Kalesi) silindiğini fark ettim. Gerekçe olarak da telif hakları ihlali gösterilmiş ancak bildiğim kadarıyla (ve satın aldığım kitapta yazdığı üzere) kitaplardan kısa alıntılar yapılması serbesttir. Benim oluşturduğum sayfa da zaten kısaydı ve taslak niteliğindeydi. Bu yüzden sayfayı incelemenizi uygun görürseniz söylediklerime binaen sayfayı geri getirmenizi istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim. --Visnelma (mesaj) 20.42, 9 Ağustos 2020 (UTC)

Bahsettiğiniz maddede 7 cümle vardır. Bu yedi cümleyi kaynak ile kontrol ettiğimde büyük ölçüde benzer şekilde geçmekteydi. Ayrıca kitabın en başında telif hakkı saklıdır yazmaktadır. Vikipedi:Telif hakları uyarınca mümkün olduğunca telif hakkı saklı materyalleri kullanmamaya özen göstermeliyiz. Maddeyi kendi cümleleriniz ile tekrardan oluşturmanızda herhangi bir engel yoktur. --Uncitoyenmesaj 21.09, 9 Ağustos 2020 (UTC)

Kitabı daha önceden satın almıştım ve ilk sayfasında aynen şunlar yazıyor:"Bu kitabın tüm yayın hakları saklıdır. Tanıtım amacıyla, kaynak göstermek şartıyla yapılacak kısa alıntılar dışında gerek metin, gerek görsel malzeme hiçbir yolla yayınevinden izin alınmadan çoğaltılamaz, yayımlanamaz ve dağıtılamaz." Kitapta da yazdığı gibi "kaynak göstermek amacıyla" 7 cümlelik "kısa bir alıntı" yapmak telif haklarını ihlal etmez. İsterseniz yazan sayfanın fotoğrafını çekip gönderebilirim. Lütfen kararınızı tekrar gözden geçirin. --Visnelma (mesaj) 21.47, 9 Ağustos 2020 (UTC)

İzninizle araya girmek isterim. Buradaki sorun anladığım kadarıyla şu Visnelma; maddenin tamamının veya çok büyük bölümünün alıntıdan oluşması. Yani, örneğin 200 tümce bulunan bir maddede 5 veya 10 tümceyi alıntı olarak, elbette tırnak içine alıp atıf yapmak koşuluyla kullanabilirsiniz. Ne var ki bunun tam tersine, maddenin tamamının veya büyük bölümünün alıntıdan oluşması söz konusu. Eğer "alıntı yoğunluğu"nu azaltırsanız evet, sizin belirtmiş olduğunuz "kaynak göstermek şartıyla yapılacak kısa alıntılar" olarak değerlendirilebilir ancak bütün bir maddeyi alıntıyla oluşturmak da kabul edilemez. Katkılarınız için teşekkürler, iyi çalışmalar. Dr. Coalmesaj 21.50, 9 Ağustos 2020 (UTC)
Gördüğüm kadarıyla sorun çözülmüş; elinize, emeğinize sağlık Visnelma! Uncitoyen, yeni oluşturulan maddede her şey şahane, sizin de bilginize hocam. :) İyi çalışmalar dilerim. Dr. Coalmesaj 22.35, 9 Ağustos 2020 (UTC)
Teşekkürler @Dr. Coal Visnelma, yeni madde daha iyi gibi. --Uncitoyenmesaj 09.58, 10 Ağustos 2020 (UTC)

Listelemedeki "ufak" bir tuhaflık hakkında[kaynağı değiştir]

Bu hesap anladığım kadarıyla adı değiştirilmiş bir hesap. Olayları bilmiyorum tam olarak (2010 eski bir tarih), lakin işin ilginç yanı, bu hesaptan iki tane var - muhtemelen iki defa isim değişmiş. Belki eski hizmetçilerden biri girdileri gizlemiş olabilir. Ne kadar önemli gerçi, bilemiyorum ama sadece söylemek istedim. İyi çalışmalar.ahmetlii mesaj katkılar 19.25, 12 Ağustos 2020 (UTC)

Uzun zamandır vikide olmayan az sayıda katkı yapan hesaplara el koyulabiliyor. O yüzden başka bir kullanıcı o kullanıcının adını alabiliyor. Böyle bir durum gibi gözüküyor. --Uncitoyenmesaj 19.30, 12 Ağustos 2020 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Bu kullanıcı mesaj sayfalarına gönderdiğiniz uyarı mesajlarını nasıl gönderiyorsunuz merak ettim. Twinkle'da bulamadım da.--GüneşÖzgün 11.04, 18 Ağustos 2020 (UTC)

Kategori:Kullanıcı uyarı şablonları buradan eski usül yapıyorum. --Uncitoyenmesaj 11.06, 18 Ağustos 2020 (UTC)

Cevabınız için teşekkür ederim.--GüneşÖzgün 11.07, 18 Ağustos 2020 (UTC)

Kullanıcı adı değiştirme[kaynağı değiştir]

Merhaba. Bugün kullanıcı adı değiştirme başvurusu yaptım. Geçen yaptığım başvuru engelli olduğum için reddedilmişti. Şimdi engelim tamamen kalktı. Bir sorun olur mu?--GüneşÖzgün 18.19, 20 Ağustos 2020 (UTC)

Küresel yeniden adlandırma politikası uyarınca genelde uygun olmayan kullanıcı adı haricindeki ve vandal, kukla gibi engeller nedeniyle isimlendirme yapmayı reddedebiliyoruz. Bunun sebebi ilgili kullanıcı kendini unutturmaya çalışmasın vs gibi nedenlerle oluyor. Adlandırma işlemi sonrasında eski kullanıcı adınız zaten günlüklerde gözüküyor. Engeliniz hizmetliler tarafından da kaldırılmış gözüküyor. Şimdilik pek sorun olmaz diye düşünüyorum. --Uncitoyenmesaj 18.27, 20 Ağustos 2020 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Administrator Barnstar Hires.png Hizmetli Yıldızı
İsmimi değiştirdiğiniz için... Kullanıcı:Kadıköylü 19.00, 20 Ağustos 2020 (UTC)
Teşekkür ederim. --Uncitoyenmesaj 19.01, 20 Ağustos 2020 (UTC)
Rica ederim--Kadıköylümesaj 19.02, 20 Ağustos 2020 (UTC)

Seçkin madde adaylıkları görüş bekliyor![kaynağı değiştir]

Selamlar, şu an "Vikipedi'de bulunan 365.786 maddenin 199 tanesi seçkin madde statüsündedir; yani diğer bir deyişle 1.830 Vikipedi maddesine bir seçkin madde düşmektedir." Oysa ki bu oran enWiki'de 1.050 maddede 1 seçkin madde. Seçkin madde oluşturmak kadar, seçkin maddde adaylıklarına görüş bildirmekte çok önemlidir, zira adaylıkların bekleme süresi 1 aydan fazla sürebiliyor. Ancak burada yalnızca "Destek Destek" şablonu eklemekten değil, detaylı bir incelemeden bahsediyoruz. Unutmayın ki, seçkin olması amacıyla bir madde oluşturduğunuzda o madde de "görüş bekleyen seçkin madde adaylıklarından" biri olacak. Eee bu kadar dil döktükten sonra bir görüşünüzü alırız, iyi Vikiler :) MediaWiki message delivery (mesaj) 13.22, 19 Eylül 2020 (UTC)

Merhaba Telif İhlali ve makale[kaynağı değiştir]

Kerem Önder şahsı için madde oluşturmuştum ve bu kaynağın telif haklarını GNU' ya bağışladığımızı beyan etmiştim bir üyeye lakin kabul edilmedi, bunun üzerine admin@keremonder.com üzerinden info-tr@wikimedia.org bu adrese beyanımızı ilettiğimizi ve diğer kanıt olarak admin@keremonder.com e-posta adresinin hesabıma kayıtlı olduğunu söylemiştim.

Kayda değer konusu da şöyle belirtmek istiyorum Kerem Önder adlı şahsın Türkiye üzerinde din konusu olsun yazarlık konusu olsun haber edinilmiş adı duyulmuş bir şahıstır. Haber ve yüksek kitlelere kendini duyurmuş olup Resmi Web sitemizin çok popülerite olduğunu gördük. Bunun üzerine fazlasıyla Youtube, Instagram gibi sosyal medya mecralarında da popülerlik kazandık, ve ilerlemeye devam ediyoruz.

İnsanlara doğru bilgiyi aktarma yolunda sizin gibi Wikipedia bilgi forumuna ihtiyacımız var. Bu yüzden sizi tercih ettik ki insanlar detaylı ve ayrıntılı bilgiyi alabilsin.

Saygılarla

--CelilGökmen

Merhaba @Celil Gökmen, öncelikle geç cevap yazdığım için özür dilerim. İlgili kimselere OTRS sistemi üzerinde ayrıntılı bir şekilde sürecin nasıl oması gerektiğinden bahsetmiştim. Kayda değerlik nedeniyle de SAS sonucu ilgili makale silinmiş. Ne yazık ki şimdilik benim de yapabileceğim bir şey yoktur. --Uncitoyenmesaj 13.17, 3 Ekim 2020 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. 212.252.139.87, siz bildirim yaptıktan 3:55:23 saat sonra Dr. Coal tarafından engellendi. Engel açıklaması :#13-Uygunsuz kukla kullanımı: ve hakaret içeren değişiklik. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 23.47, 11 Ekim 2020 (UTC)

İsviçre'nin tarafsızlık politikası[kaynağı değiştir]

Merhaba Mukaddime. Umarım iyisindir. İsviçre'nin tarafsızlık politikası maddesinde son yaptığın bir IP'nın değişikliğini geri alman hatalı olabilir. Kaynaklarda ve diğer dil Vikipedilerinde maddelerde de İsviçre'den bahsediliyor. IP'nın maddede İsveç yazan yerleri İsviçre olarak düzeltmesinin doğru olduğunu düşünüyorum. Bu iki ülke belki sende karışıklığa sebep olmuş olabilir, hangimizde olmuyor ki, olmayan varsa helal olsun. :) --Uncitoyenmesaj 09.34, 14 Ekim 2020 (UTC)

Herhangi bir savaşa girmeme bakımından İsviçre resmi olarak 1815'ten beri tarafsız ülke statüsünde sayılsa da, İsveç tarafsızlık politikasını resmi olarak ancak 1834'te ilan etmiştir. daha mantıklı gibi. Çünkü NATO'nun Slovenya sitesinde bu iki ülkeden bu şekilde bahsetmiş. Kaynak. --Uncitoyenmesaj 09.42, 14 Ekim 2020 (UTC)
Merhaba Uncitoyen. Teşekkürler iyiyim, epeydir kimseye bir mesaj atmamıştım, seninle siftah yapmış oldum. İlgin için teşekkür ederim. Benim anladığım kadarıyla her iki ülke de aslında uzun zamandır tarafsızlık politikasını benimsemiş ama uluslararası düzeyde 1815'de İsviçre'nin 1834'de İsveç'in tarafsızlığı onaylanmış. Sanki şu "herhangi bir savaşa girmeme bakımından" ifadesini kaldırsak daha iyi olacak gibi. Ne dersin? --Mukaddimeileti 10.05, 14 Ekim 2020 (UTC)

Başbakanlık Danışmanı[kaynağı değiştir]

Merhaba, Kamu kurumlarında danışmanlara “Müşavir” denilir. Bakanlık, Kapatılan Başbakanlık’ta öyle. Kararname ile atanırlar, isterseniz örnekler gönderebilirim size. Teşekkürler. Dipnot: Müşavir, Müşavere edilen, Danışılan kişi, danışman. Demektir. Lucky Lucianom 18.10, 16 Ekim 2020 (UTC)

Çok detaylı bilmediğim konularda ekleyip eklememeye onay verecek gibi bir durumum yok. Daha önceden haberlerde adı çıkan başbakan danışmanlığı yapmış farklı kişilerin de adını Resmi Gazete sitesindeki arşivde arattım ama bir atama kararı bulamadım. Benim belirttiğim durum buydu. --Uncitoyenmesaj 18.16, 16 Ekim 2020 (UTC)

Silinen şablonu geri getirme[kaynağı değiştir]

Merhaba Uncitoyen, daha önce silinmiş olan Şablon:Badmintonbox adlı şablonu geri getirebilir misin? Yeni açacağım maddede bu şablonun kullanılması gerekiyor. Şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar--Ali95Acar (mesaj) 11.48, 18 Ekim 2020 (UTC)

Merhaba @Ali95Acar. Özellikle benim tarafımdan silinen revizyonlarınızı geri getirdim. Kolay gelsin. --Uncitoyenmesaj 17.52, 18 Ekim 2020 (UTC)

Deniz Erkin Purut Silinen Sayfasını Geri Getirir misin?[kaynağı değiştir]

Deniz Erkin Purut Sayfasında kullanılan materyaller yazarın kendisi tarafından bana sağlanan metaryaller olup, tüm telifi kullanıma açıktır. Telif gerektiren bir durum yoktur. Bu imzasız yazı Ugorur (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 15.01, 23 Ekim 2020 (UTC)

@Ugorur İlgili içerik daha önceden internette yayınlandığı için telif hakkına sahiptir. Telif hakları ve kurallarımız gereği daha önceden herhangi bir yerde telifle yayınlanan içerikleri Vikipedi'de kullanamayız. Ayrıca ilgili kişi kayda değerlik kriterlerini karşılamamaktadır. Saygılarımla. --Uncitoyenmesaj 15.07, 23 Ekim 2020 (UTC)

SVMO Sayfasının Silinmesi HK[kaynağı değiştir]

Merhaba, açmış olduğum SVMO sayfası kayda değer değil denilerek silindi, fakat bir konuyu anlayamadığım için aydınlatmanızı rica edeceğim. Bir sayfanın silinebilmesi için yapılan oylama da ezici çoğunluk oluşması gerekmiyor mu ? SVMO sayfasında 6 silinsin oyu varken, 4 tane de olumlu oy vardı, Ezici çoğunluğun sağlanabilmesi için %60 ila %80 oranında bir ezici çoğunluk olması lazım değil mi ? bilgilendirmenizi rica eder, iyi çalışmalar dilerim. Krearon41 (mesaj) 21.10, 26 Ekim 2020 (UTC)

Merhabalar, orası bir oylama sayfasından çok tartışma sayfasıdır. Sizin kafa sayımınıza gelirsek, tartışmada 6 kullanıcı silinsin, 2 kullanıcı kalsın, 1 kullanıcı zayıf kalsın demiş. Nanahuatl ve Seksen kullanıcıları ise madde veyahut kaynaklar üzerine direkt yorum yapmadan bir fikir belirtmişlerdir. Sayfanın silinmesi için fikirsel olarak %60-80 arası bir oran gerekir diye bir yerde yazmıyor. Kayda değerlik kriterleri ve tartışmada belirtilen yorumlara göre silinmesi yönünde fikir birliği oluştuğu gözükmektedir. --Uncitoyenmesaj 21.23, 26 Ekim 2020 (UTC)

"Sonuç olarak, ezici çoğunluğa varmak için yeterli sayı, karara bağlı olarak %60 ile %80 ve üstü arasında değişir. Daha kritik konularda bu eşik biraz daha yükselir." Fikir birliği sayfasında yazan maddeyi görerek ilgili yüzdeleri yazdım. Sadece editör arkadaşların kimileri yerel haber sitelerinin kayda değerlik kriterleri için yeterli olduğunu söylerken, bazı editör arkadaşların tam tersi düşünmesi bana göre biraz mantıksız kaçıyor. Eğer yerel haber siteleri referans alınabiliyorsa, diğer editör arkadaşların kullandığı oyun bir mantığı kalıyor mu sizce ? teşekkürler. Krearon41 (mesaj) 21.30, 26 Ekim 2020 (UTC)

İlgili ifadenin öncesini ve sonrasını okursanız bu sayıların bir kesin geçerliliğinin olmadığını da görebilirsiniz. Yerel haberler de kaynak olarak kullanılabilir. Fakat ilgili bu tartışmada genel olarak ilgili kişi hakkındaki yerel kaynakların yeterli olmadığı söylenmiştir. Diğer kullanıcıların fikirlerinin mantıklı/mantıksız olup olmamasını tartışamayız. Her kullanıcının görüşü belli başlı kuralları ihlal etmedikçe geçerlidir. --Uncitoyenmesaj 21.42, 26 Ekim 2020 (UTC)

Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Naira Seyidova[kaynağı değiştir]

şarkıcının bir çok türk kaynakçası olduğuna rağmen neden siliniyorki? neden tartışma açılmadan hızlı siliniyor? Bu imzasız yazı Xəyal Haşımov (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 20.18, 27 Ekim 2020 (UTC)

3 ay önce burada zaten bir tartışma yaşanmış. Oluşturduğunuz sayfa, o zamanki silinen versiyon ile büyük ölçüde aynı bilgilerden oluşuyordu. O zamandan bu yana da çıkan yeni bir bilgi veyahut güncel bir kaynak yok. Bu noktada tekrar bir tartışma açmanın sağlıklı olacağını düşünmüyorum. --Uncitoyenmesaj 20.21, 27 Ekim 2020 (UTC)