Winx Club

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Winx Club
Winx Club logo.png
Tür Fantastik
Animasyon
Romantik
Macera
Yaratan Iginio Straffi
Yönetmen Iginio Straffi
Seslendiren İtalyanca:
Letizia Ciampa
Perla Liberatori
Ilaria Latini
Gemma Donati
Domitilla D'Amico
Laura Lenghi
Debora Magnaghi
Türkçe:
Figen Sümeli
Elif Acehan
Serpil Saraç
Didem Atlıhan
D. Zeynep Ateşer
Canan Özacun
Tema müziği bestecisi Giovanni Cera
Angelo Poggi
Ülke İtalya İtalya
Sezon sayısı 7 (7. sezon henüz çıkmamıştır.)
Bölüm sayısı 156 (Bölüm listesi)
Prodüksiyon
Gösterim süresi 23 - 24 dakika
Yayın bilgileri
Kanal Kanal D/D Çocuk/Smart Çocuk (1,2,3 ve 4. Sezon)
Star TV (2009)
Show TV (4, 5. Sezon)
Disney Channel (5 ve 6. Sezon, 1 ve 2. Özel Bölüm)
Nickelodeon (3,4,5 ve 6. Sezon; 1,2,3 ve 4. Özel Bölüm)
Ses formatı Stereo (Sezon 1 – 4) Dolby Surround 5.1 (Sezon 5 - Günümüz)
Yayın tarihi 28 Ocak 2004 – Günümüz
Kronoloji
İlişkili programlar PopPixie Huntik
Harici linkler
Website

Winx Club, Iginio Straffi tarafından oluşturulan İtalyan Animasyon televizyon dizisidir. Yapımcı şirketi Rainbow S.p.A'dır. İlk gösterimini 28 Ocak 2004'de yapmış, son gösterimini ise 13 Kasım 2009 tarihinde yapmıştır. Orijinal kanalları Rai 2 ve Rai Gulp, kanallarıdır. Daha sonradan (sezon 5'ten itibaren) orijinal kanalı Nickelodeon olmuştur. 6.sezonda toplam 156 bölüm üretilmiştir. Seri ilk başta 4 ve 16 yaş arası hedef kitlesine yönelik olsa da, 16 yaş üstü hedef kitlesine de yönelikleşmiştir. Dizinin, oyuncak, kitap, giysi, Video oyunları, DVD'leri üretilmiş, uzun metrajlı CGI animasyonlu 2 filmi ve ayrıca 4 bölümlük ''One Hour Special'' adlı sezon 1 ve 2'den esinlenilmiş TV Filmleri yapılmıştır. Dünyada 131 ülkede izlenmiş, birçok dile çevrilmiş ve “Kayıp Krallığın Sırrı” adlı sinema filmi 22 Şubat 2008’den itibaren birçok ülkede gösterime girmiştir. İtalya'da ikinci sinema filmi 2009 yılının sonunda gösterime girmiştir. 3. filmi, 4 Eylül 2014'de İtalya'da ilk gösterimi yapacaktır . Türkiye'de ise 3. film 3 Ekim'de sinemalarda olacak. Ayrıca Winx On Tour (Winx Turnede) ve Winx Club On Ice (Winx Club Buzda), gibi gösteriler dünyada birçok ülkede gösterim yapmıştır.

Sezonlar[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Sezon1:

Bloom adındaki 16 yaşında olan normal bir kız bir gün şans eseri bir peri ile karşılaşır. Zor durumda olan periyi yeni keşfettiği sihirli güçleriyle kurtarmayı başarır

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Winx Club üyeleri.

Winx Club Perileri[değiştir | kaynağı değiştir]

Bloom : Serinin başlarında 16 yaşındadır. Winx Club'ın ana karakteri baş oyuncusudur. 'Ejder Ateşi (Dragon Fire/Flame)' gücüne sahiptir. Dünya'dan geldiği sanılsa da aslında Domino'nun prensesidir. Sky'a çok aşıktır. Bloom, çok güzel, tatlı ve iyi kalpli bir kızdır. Gerçek annesini ve babasını ise Winx Kayıp Krallığın Sırrı adlı sinema filminde bulmuştur. Bloom'un, Daphne adlı birde ablası vardır. Ablası Daphne su perisidir, Bloom ise Evrenin en güçlü sihri olan Ejder Ateşi'ne sahiptir. Kiko, onun evcil hayvanıdır. Lockette ise pixie'sidir. En iyi arkadaşı ise Stella'dır. Selkie'si Serena'dır. Peri Dönüşümleri: Magic Winx(1.,2. ve 3. sezon), Charmix(2. sezon), Enchantix(3. ve 4. sezon ve 1. film), Peri tozu(3. sezon), Mini Winx(3. ve 4. sezon), Believix(4. ve 5. sezon ve 2. film), Speedix(4. sezon), Tracix(4. sezon), Zoomix(4. sezon), Sophix(4. sezon), Lovix(4. sezon), Harmonix(5. sezon), Sirenix(5. ve 6. sezon), Bloomix(6. sezon) ve Mythix(6. sezon), Butterflyix (7. sezon).

 • Stella : Güneş'in ve Ay'ın gücünü kullanır. Parlak Güneş Perisidir. Brandon'a aşıktır. Konuşkandır ve modayı çok sever. Sihirli Boyut'un merkezi olan Solaria'dan gelmektedir. Ebeveyinleri Kraliçe Luna ve Kral Radius'dur. Stella yıldızları, annesi Ay'ı, babası ise Güneş'i temsil etmektedir. En sevdiği arkadaşı Bloom'dur. Pixie'si Amore'dir. Selkie'si Illiris'dir. Donusumleri sirayla : Magic Winx(1.,2. ve 3. sezon), Charmix(2. sezon), Enchantix(3. ve 4. sezon ve 1. film), Peri tozu(3. sezon), Mini Winx(3. ve 4. sezon), Believix(4. ve 5. sezon ve 2. film), Speedix(4. sezon), Tracix(4. sezon), Zoomix(4. sezon), Sophix(4. sezon), Lovix(4. sezon), Harmonix(5. sezon), Sirenix(5. ve 6. sezon), Bloomix(6. sezon) ve Mythix(6. sezon), Butterflyix (7. sezon).
 • Flora : Doğa gücünü kullanır. Oldukça sakin,çok güzel, iyi kalpli ve romantiktir. Helia'ya aşıktır. Lynphea koruyucusudur. En sevdiği arkadaşı Layla'dır. Pixie'si Chatta'dır. Selkie'si Desiryee'dir.Donusumleri sirayla : Magic Winx(1.,2. ve 3. sezon), Charmix(2. sezon), Enchantix(3. ve 4. sezon ve 1. film), Peri tozu(3. sezon), Mini Winx(3. ve 4. sezon), Believix(4. ve 5. sezon ve 2. film), Speedix(4. sezon), Tracix(4. sezon), Zoomix(4. sezon), Sophix(4. sezon), Lovix(4. sezon), Harmonix(5. sezon), Sirenix(5. ve 6. sezon), Bloomix(6. sezon) ve Mythix(6. sezon),Butterflyix (7. Sezon)
 • Musa : Müzik gücünü kullanır. Müziği çok sever. Karamsar olmasına rağmen iyi bir arkadaştır. Riven'dan hoşlanır. Melody gezegeninden gelmektedir. En sevdiği arkadaşı ise Tecna'dır. Pixie'si Tune idi fakat 6. sezonda bilinmeyen bir nedenle Pixie'si Cherie olarak değiştirilmiştir. Selkie'si Sonna'dır.Donusumleri sirayla : Magic Winx(1.,2. ve 3. sezon), Charmix(2. sezon), Enchantix(3. ve 4. sezon ve 1 film), Peri tozu(3. sezon), Mini Winx(3. ve 4. sezon), Believix(4. ve 5. sezon ve 2. film), Speedix(4. sezon), Tracix(4. sezon), Zoomix(4. sezon), Sophix(4. sezon), Lovix(4. sezon), Harmonix(5. sezon), Sirenix(5. ve 6. sezon), Bloomix(6. sezon) ve Mythix(6. sezon), Butterflyix (7. sezon).
 • Tecna : Teknoloji gücüne hakimdir. Bilgisayarı ve cep telefonunu çok sever. Bu nedenle mantıklı ve rasyonel bir kişiliğe sahiptir. Timmy'e aşıktır. Zenith gezegeninden gelmektedir. En sevdiği arkadaşı ise Musa'dır. Pixie'si Digit idi fakat 6. sezonda bilinmeyen bir nedenle Pixie'si Caramel olarak değiştirilmilştir. Selkie'si Lithia'dır.Donusumleri sirayla : Magic Winx(1.,2. ve 3. sezon), Charmix(2. sezon), Enchantix(3. ve 4. sezon ve 1. film), Peri tozu(3. sezon), Mini Winx(3. ve 4. sezon), Believix(4. ve 5. sezon ve 2. film), Speedix(4. sezon), Tracix(4. sezon), Zoomix(4. sezon), Sophix(4. sezon), Lovix(4. sezon), Harmonix(5. sezon), Sirenix(5. ve 6. sezon), Bloomix(6. sezon) ve Mythix(6. sezon), Butterflyix (7. sezon).
 • Layla : Diziye 2. sezonda katılmıştır. Morfix sıvısı gücünü kullanır. Sporu çok sever. Nabu ile nişanlıydı fakat Nabu 4. sezonda Karaçember Büyücüleri'nin açtığı geçidi kapatırken ölmüştür. Daha sonra Roy ile aralarında bir şey olmuştur ve Nex de ona aşıktır. Andros gezegeninin prensesidir. En sevdiği arkadaşı ise Flora'dır. Pixie'si Piff'dir. Selkie'si Lemmy'dir.Donusumleri sirayla : Magic Winx(2. ve 3. sezon), Charmix(2. sezon), Enchantix(3. ve 4. sezon ve 1. film), Peri tozu(3. sezon), Mini Winx(3. ve 4. sezon), Believix(4. ve 5. sezon ve 2. film), Speedix(4. sezon), Tracix(4. sezon), Zoomix(4. sezon), Sophix(4. sezon), Lovix(4. sezon), Harmonix(5. sezon), Sirenix(5. ve 6. sezon), Bloomix(6. sezon) ve Mythix(6. sezon), Butterflyix (7. sezon).
 • Roxy : Diziye 4.sezonda katılmıştır. Hayvan gücünü kullanır. Yeryüzünün son perisidir.Bu nedenle Karaçember Büyücüleri onu yok etmek istemektedirler. Tir Nan Og'un prensesidir. Winx perilerinden değildir. Winx Club'un en güçsüz perisi olsa da irade gücüyle bir periliği yürütmektedir. En iyi arkadaşı ise Flora'dır. Sadece Believix'e dönüşmüştür. Dönüşümleri sırasıyla: Believix(4. sezon).
 • Daphne : Daphne Bloom'un lanetli kız kardeşidir. sirenix gücünü kullanır. Dizinin bütün sezonlarında görülmüştür. 5. sezonda Bloom'un Sirenix Gardiyanı Tritannus'u yendikleri için ödül olarak laneti kaldırmıştır. 6. sezonda da Winx Club'e katılmıştır. Sihir Tarihi dersi vermektedir. Sadece Sirenix'e dönüşmüştür. Dönüşümleri sırasıyla: Sirenix(6. sezon).
 • Eldora  : Diziye 6.sezonda katılmıştır. Winx'e Mythix'i kazanması için öncülük eder. Mythix perisi ve gardiyanıdır.Winx'in Mythix güçlerinin kazanmasını ve Efsaneler Dünyası'na sokmayı sağlamıştır.Ayrıca Selina'nın koruyucu perisidir

Winxteki her peri çok güçlüdür.

Uzmanlar[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Sky : Bir Eraklyon kralıdır. Romantiktir, Çok güçlüdür, Yakışıklıdır. Bloom'a çok aşıktır. Brandon en yakın arkadaşıdır.
 • Brandon : Sky'ın en yakın arkadaşı aynı zamanda uşağıdır.Havalı ve yakışıklıdır. Stella'ya aşıktır.
 • Helia : Timmy'nin en yakın arkadaşıdır. Romantiktir ve şiir yazar. Flora'ya aşıktır.
 • Riven : Musa onu iyi olmadığı zaman sevmez. Aksi biridir. Musa'ya aşıktır. Nabu'nun en yakın arkadaşıdır. 6.sezonda sonsuza kadar gider.
 • Timmy : Teknolojiyi sever, zekidir. En yakın arkadaşı Helia'dır. Tecna'ya aşıktır.
 • Nabu : Yeni bir uzmandır. Ama uzman kostümü giymez. En yakın arkadaşı Riven'dır. Romantiktir, Layla'ya aşıktır. 4. sezonda ölür.
 • Roy : 5. sezonda katılmıştır. Layla'ya aşıktır.
 • Nex : 6. sezonda katılmıştır. O da Layla'ya aşık olduğu için Roy ile aralarında bir rekabet vardır.
 • Manuel : Bazı Winx dergilerinde Manuel'in Roxy ile sevgili olduğu gösterilir. Manuel Kızılçeşme'de bir uzmandır. Eski sevgilisi Rachel'dir. Rachel bir Bulutlukule cadısıdır.
 • Thoren : 6. sezonda katılmıştır. Daphne'ye aşıktır, Sky'ın kuzenidir en iyi arkadaşı Nex'dir. O ve Nex Eraklyon'un şövalyeleridir.Daphne'yle evlenir

Pixie'ler[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Lockette : Bloom'un yön miniperisidir.
 • Amore : Stella'nın aşk/duygular miniperisidir.
 • Chatta : Flora'nın dedikodu miniperisidir.
 • Tune : Musa'nın görgü miniperisidir.
 • Digit : Tecna'nın nanoteknoloji miniperisidir.
 • Piff : Layla'nın uyku miniperisidir.
 • Concorda : Alfea arşivinin koruyucu miniperisidir.
 • Athena : Kızılçeşme arşivinin koruyucu miniperisidir.
 • Discorda : Bulutlukule arşivinin koruyucu miniperisidir.
 • Ninfea : Hayat Ağacı'nın miniperisidir.
 • Livy : Mesaj miniperisidir.
 • Glim : Ateş böceği miniperisidir.
 • Zing : Böceklerin miniperisidir.
 • Joly : Eşek şakalarının miniperisidir.
 • Caramel : Tecna'nın yeni süper güç miniperisidir.
 • Cherie : Musa'nın yeni miniperisidir. Hava olaylarını kontrol eder.

Tune ve Digit'nin değişim nedeni ;

6.Sezon 2.bölüm'de pixielerin saldırıya uğrayıp kaybolması üzerine sadece bu 6 peri kurtarılmıştır.

Ancak 6.Sezon 24.bölümde diğer pixielerin kurturulması üzerine Digit ve Tune geri dönmüştür.

Düşmanlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Cadılar(Trix)[değiştir | kaynağı değiştir]

(1, 2, 3, 4, 5 ve 6. Sezondaki düşmanlar) Trix 1. sezonda karanlığın yaratıklarını harekete geçirmiş ve Magix boyutuna büyük zarar vermiştir Winx onları Magic Winx ile yener.

 • Icy : Buz ve kar gücüne sahiptir. Trix'in grubunun başıdır. Dönüşümleri: Brujas(1.,2.,3. ve 5 sezon ve 2. film), Gloomix(2. sezon), Disenchantix(3. sezon), Dark Sirenix(5. sezon) ve Dark Witch(6. sezon).
 • Darcy : İllüzyon gücüne sahiptir. Ve düşmanına karşı gizli saldırılarda bulunmayı sever. Dönüşümleri: Brujas(1.,2.,3. ve 5 sezon ve 2. film), Gloomix(2. sezon), Disenchantix(3. sezon), Dark Sirenix(5. sezon) ve Dark Witch(6. sezon).
 • Stormy : Şimşek- yıldırım ve hortum gücüne sahiptir. Çoğu zaman Icy'i kıskanır ve ondan daha güçlü olduğunu düşünür. Dönüşümleri: Brujas(1.,2.,3. ve 5 sezon ve 2. film), Gloomix(2. sezon), Disenchantix(3. sezon), Dark Sirenix(5. sezon) ve Dark Witch(6. sezon).
 • Selina : Legendarium adlı Efsanevi Kitap ile tarihte yaşamış tüm canavarları kontrol eder.Hatta Winx Bulutlu Kuleye Saldırıp Selina üzünden Sirenix güçlerini kaybetmiştir.
 • Mandragora : Kayıp Krallığın Sırrı filminde ortaya çıkmıştır. Korkunç derece güçlü bir cadıdır. Onu hapsolduğu yerden serbest bırakan Eski Çağ Cadılarıdır. Ejder ateşine sahip olmak için Winx'e saldırmıştır ama Winxler onu yenmiştir.
 • Politea : Politea Daphne'nin eski bir arkadaşıydı. Daphne ve o Sirenix perileriydi. Cadılar yani Trix ve Eski Çağ Cadılarına karşı savaştılar fakat Politea Daphne'ye ihanet etti ve Cadılarla işbirliği yaptı. Bu yüzden Daphne kendini savunmak için Sirenix'i kullandı. Sirenix lanetli bir güç olduğu için Daphne'ye lanetledi. Ama 5. sezonda Bloom'un Sirenix Gardiyanı Tritannus'u yendikleri için ödül olarak laneti kaldırmıştır. 6. sezonda da Winx Club'e katılmıştır.
 • Üç Büyük Eski Çağ Cadısı : Hapsedildikleri yerden kurtulmak için çalışan cadılardır. 2. sezonda ortaya çıkmışlardır. Winx Club Sihirli Macera filminde Bloom onları yok etmiştir...

Ana Düşmanlar[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Lord Darkar (2.Sezon) : Karanlıkların ve kötülükleri efendisidir. Trixe Gloomix gücünü verir.Karanlık Zümrüdüanka kuşudur ve anka ateşine sahiptir. Bloom ' un ejder ateşi ile zıt güçlere sahip olmasına rağmen Bioom ile güçlerini birleştirdiklerinde sihirli boyutun en büyük gücünü oluştururlar. Bloom'u Karanlık Bloom'a dönüştürür. Sezon finalinde Bloom ve gücü sayesinde yok olmuştur. Kötü karakterlerden biridir. Bloom' karanlık tarafa çekmeyi başarmıştır fakat Sky Bloom'a aşkını itiraf edince kara sihir yok olur ve Bloom eski haline döner. Winx onu yenmek için Charmix gücünü kullanır.
 • Valtor (3.Sezon) : Trix yani Cadılar onu Omega boyutunda bulur. Omega kötülerin sonsuza kadar hapsedildikleri bir boyuttur. Trixe Disenchantixi verir. Valtor da Bloom gibi ejderha ateşine sahip olsa da Bloom, Valtoru yok etmeyi başarır. Bu mücadelede tek başınadır. Arkadaşları için kendini feda eder fakat Bloom'un güçleri ona dönerek tekrar hayata döner. Kötü karakterlerden biridir. Bloom kadar güçlüdür. Baş düşmanı bundan dolayı Bloom'dur. Bloom ve Valtor aynı güç olan ejder ateşine sahiptir. Fakat Bloom 3.sezonun sonunda Valtor'u öldürmeyi başarır. Valtor son bölümde Bloom'a birlik olup evreni fethetme teklifinde bulunur. Winx onu yenmek için Enchantix'i kullanır.
 • Karaçember Büyücüleri (4.Sezon) : Yeryüzünün son perisi Roxy'i avlamak istemektedirler. 4 kişidirler, Ogron grubun başıdır büyüleri yutar, Gantlos şok dalga gücüne sahiptir, Anagan insan üstü hız gücüne sahiptir ve Duman hayvan canavar ya da başka kılığa girme gücüne sahiptir 4. sezonda ölürler. Winx onları yenmek için Believix gücünü kulanır.
 • Tritannus (5.Sezon) : Layla'nın kuzenidir. Andros Su Krallığında Yaşamaktadır. Babasına ve krallığına karşı gelerek bütün evreni ele geçirmek istemektedir. Trix'e karanlık Sirenix'i verir. Winx onu yenmek için Harmonix ve Sirenix gücünü kullanır.
 • Acheron (6. Sezon) : Legendarium'u oluşturmuştur ancak onu kontrol edemeyip içinde kapana kısılmıştır. Çıkmak için Selina'dan yardım alır.
 • Selina (6. Sezon) Bloomun küçüklük arkdasıdır.Ama sonradan 6. sezonda Trix e katılıp Legendaium'daki canavarlarla onları yok etmeye çalışmışlardır.

Okul Sorumluları ve Öğrenciler[değiştir | kaynağı değiştir]

Winx'in Öğretmenleri[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Faragonda :Alfea`nın Müdüresidir.
 • Griselda : Disiplin Şefidir.
 • Daphne : Sihir tarihi Öğretmenidir.
 • Palladium : İksir Dersi Öğretmenidir.
 • Wizgiz : Başkalaşım Dersi Öğretmenidir.
 • Avalon : Büyü Felsefesi Öğretmenidir.
 • Du Four : Görgü Kurallari Öğretmenidir.
 • Barbatea : Alfea Kütüphanecisidir.
 • Opelia : Alfea'nın Doktor ve Hemşiresidir.

Bazı Alfea Perileri[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Luna : Donusumleri sirayla : Simply (yani winxlerin Magic Winxi)
 • Nova : Gunes isini perisidir. Donusumleri sirayla : Simply (yani winxlerin Magic Winxi)
 • Katy : Donusumleri sirayla : Simply (yani winxlerin Magic Winxi)
 • Ortensia : Muzik perisidir. Donusumleri sirayla : Simply (yani winxlerin Magic Winxi)
 • Amaryl : Yildiz persidir. Donusumleri sirayla : Simply (yani winxlerin Magic Winxi)
 • Francis : Su perisidir. Donusumleri sirayla : Simply (yani winxlerin Magic Winxi)
 • Priscilla : Hava ve ruzgar perisidir. Donusumleri sirayla : Simply (yani winxlerin Magic Winxi)
 • Mirta : Sonradan peri olmuş bir cadıdır. Icy onu bir bal kabağına çevirmiştir ama Flora onu tekrar insan haline dönüştürmeyi başarmıştır. Lucy onun en yakın arkadaşıdır. Lucy de onun gibi sonradan peri olup güzelleşmiştir... İlluzyon perisidir. Dönüşümleri sırayla: Simply (yani Winxler'in Magic Winx'i)
 • Roxy : Alfea'ya 5.sezonda katılmıştır. Hayvan perisidir. Dönüşümleri sırayla: Believix...
 • Krystall : Lynpeha'nın prensesidir. Helia'nın çocukluk arkadaşı olduğu için Flora onları kıskanmıştır. Şifa perisidir. Dönüşümleri sırayla: Simply (yani Winxler'in Magic Winx'i)
 • Galetea : Melody'nin prensesidir. Musa'nın da arkadaşıdır. Müzik perisidir. Dönüşümleri sırayla: Simply (yani Winxler'in Magic Winx'i)

Kızılçeşme Öğretmenleri[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Saladin : Müdürdür ve Helia'nın büyük babasıdır.
 • Codatorta : Spor Şefidir.

Bulutlukule Öğretmenleri[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Griffin : Müdürdür.
 • Ediltrude : Müdür Yardımcısıdır.
 • Zarathustra : Müdür Yardımcısıdır.
 • Bittersmoke : Müdür Yardımcısıdır.

Bazi bulutlukale ogrencileri

 • Icy : Kar ve buz cadısıdır.
 • Darcy :Karanlık cadısıdır. 'Stormy : Şimşek, fırtına ve kasırga cadısıdır..
 • Lucy : Böcek cadısıdır. Mirta onu Alfea'ya çağırsa da o yine de Bulutlukule'de kalıp cadı olmayı tercih etmiştir. Trix'ten nefret eder.
 • Selina : Eskiden yasayan canavar cadısıdır.Ayrıca Bloomun eski arkadaşıdır.6. sezonda Trix 'e katılarak Winx' e düşman olmuştur.Elinde Legendarium adlı bir kitap vardır.Bu kitapla yaşayan efsanevi canavarları hayata döndürebilir.

Diğer Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Kraliçe Luna : Stella'nın annesidir.
 • Kral Radius : Stella'nın babasıdır.
 • Nova : Stella'nın Solaria'dan bir arkadaşıdır.
 • Galatea: Musa'nın gezegeni olan Melody'nin prensesidir.
 • Marion : Bloom'un gerçek annesidir.
 • Oritel : Bloom'un gerçek babasıdır.
 • Daphne : Bloom'un ölmüş kız kardeşi, fakat yine de görülebilirdir. Bir su perisidir. 5. sezonun sonunda tekrar insana dönmüştür. 6. sezonda Winx'e katılmıştır.
 • Mike : Bloom'un dünyadaki babasıdır.
 • Vanessa : Bloom'un dünyadaki annesidir.
 • Nabu : Layla'nın nişanlısıydı ve 4. sezonda ölmüştür.
 • Diaspro : Sky'ın eski nişanlısıydı. Sky'a hala aşıktır. Bu yüzden Bloom ile anlaşamaz. toprak perisidir.
 • Kontes Cassandra : Stella'nın babasına büyü yaparak onunla evlenmeye çalışan kadındır.
 • Chimera : Kontes Cassandra'nın kızıdır.
 • Kiko : Bloom'un evcil tavşanıdır.
 • Andy : Bloom'un eski erkek arkadaşıdır. Ancak hala Bloom'a hala aşıktır.
 • Klaus : Roxy'nin babasıdır.
 • Morgana : Roxy'nin annesidir. Dünyalı perilerin eski kraliçesidir.
 • Nebula : Dünyalı perilerin yeni Kraliçesidir. 4. sezonda Roxy korumak amacıyla Bloom, Nebulayla savaşmış ve kazanmıştır. Barışın buyuk perisidir ama yılarca hapis olduktan sonra 4. sezonunda savaş perisi olmuştur ama sonradan kraliçelik ona devrolunca o da insanlarla dost olmaya ikna olur.
 • Diana : Dünyalı perilerden birisidir. doğanın büyük savaşçı perisidir. Winx kızları onu yenmek için Sophix gücünü kullanırlar.
 • Aurora : Dünyalı perilerden birisidir. Kuzeyin büyük savaşçı perisidir. Winx kızları onu yenmek için Lovix gücünü kullanırlar.
 • Sybilla : Dünyalı perilerden birisidir. Doğruluğun buyuk perisidir.
 • Miele : Flora'nın kız kardeşidir. Doğa perisidir.
 • Sagu : Sky'ın ve Bloom'un arkadaşı hiçbir bölümde gösterilmediği için yüzü bilinmemekle birlikte, sadece çok az bölümlerde konuşulmuştur.

Bölüm listesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Bknz. Winx Club bölüm listesi