Kullanıcı mesaj:euvonia

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Bonkkanka135, siz bildirim yaptıktan 0:00:25 saat sonra ToprakM tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 10.42, 2 Temmuz 2020 (UTC)

kayda değerlik[kaynağı değiştir]

Oradaki kişi grubun yıllardır üyesi aynı zamanda bilgileri derleyip hazırlayan kişi sizin bu konuda kayda değer olmamanız gayet normal :) TAC Echo (mesaj) 09.27, 3 Temmuz 2020 (UTC)

Benim olmadığım kesin, sizin de öyle gözüküyor. VP:MÜZİK'ten alıntı yaparak:
 1. Konunun birçok kez güvenilir ve müzisyen/gruptan bağımsız olarak yayınlanmış kaynaklarda (haber yazıları, radyo/TV programları, vb.) geçmiş olması.
 2. Bu kriterde, aşağıdaki durumlar hariçtir:
 3. Müzisyen veya müzik grubunun kendinden bahsettiği ve kendi reklamını yaptığı basın duyurularının medyada aynen yayımlanmış hâlleri.
 4. Basın-yayın organlarında basit bir haber hâlinde geçiyorsa, örneğin konser günlerinin tarihleri, veya rehber bilgisi seklinde yayımlanmış iletişim bilgileri veya konser verme şartları, vs.
 5. Okul veya üniversite yayınlarında (veya benzerleri) çıkmış haberler çoğunlukla kayda değer sayılmasa da bu tür kaynaklar için genelleme yapılması doğru olmaz. Her bir konu kendi şartları içerisinde değerlendirilmelidir.
 6. Ulusal müzik listelerine geçmiş bir eserinin olması;
 7. Büyük ölçekli ülkelerde uluslararası veya ulusal bir konser turu düzenlemiş olmaları[2] ve bunun güvenilir kaynaklarca işlenmiş olması.
 8. Ünlü bir müzik yayın şirketi aracılığıyla en az iki albüm yayımlamış olmalı. Müzik şirketinin ünlü olduğu tartışmalı ise bu şirketin en az birkaç yıllık bir geçmişi olmalı, önemli sayıda sanatçının albümünü yayımlamış olmalı ve bu kişilerin pek çoğu da kayda değer olmalıdır.
 9. Grubun bir üyesi daha evvel veya daha sonra kayda değer sayılabilecek bir grubun üyesi olmuş olmalı. Genelde eski gruplar veya yan projelerle ilgili ayrı bir madde açmaktansa bunlardan asıl maddeye bir yönlendirme yapıp bunlardan orada bahsetmek daha uygundur.
 10. Kayda değer bir müzik stilinin veya belli bir yöre veya kentte mahalli eğlence tarzının önde gelen bir temsilcisi olmalı. Bu durumda Vikipedi'nin diğer olağan kriterlerinin, özellikle doğrulanabilirlik kriterinin karşılanması gereklidir.
 11. Önemli bir müzik yarışmasında ödül kazanmış olması;
 12. Kayda değer bir medya ürünü için müzik yapmış olmalı, örneğin tanınmış bir televizyon programında müzik yetenekleriyle, uzun süredir görev alıyor olmalı. Ancak, ansiklopedik olmak yönündeki tek iddiaları buysa, muhtemelen müzisyenin/grubun ana maddeye yönlendirilip ondan orada bahsedilmesi daha uygundur.
 13. Ulusal radyolarda eserlerinin düzenli olarak yayımlanıyor olması.
 14. Müzisyenin veya grubun ulusal bir televizyon veya radyo yayınında en az yarım saat işlenmiş olması.


İyi çalışmalar. --єυνσηια / mesaj 09.30, 3 Temmuz 2020 (UTC)

 • Benim şablonun cevabı size mi geldi? :) -- Dr. Coalmesaj 09.33, 3 Temmuz 2020 (UTC)

E-postanız var![kaynağı değiştir]

Mail-message-new.svg
Merhaba, Euvonia. Lütfen e-posta hesabınızı kontrol edin – e-postanız var!
Mesaj eklendi 13.52, 3 Temmuz 2020 (UTC). Bu mesajı, istediğiniz zaman {{E-postanız var}} ya da {{EPV}} şablonunu silerek sayfanızdan kaldırabilirsiniz.

https://en.wikipedia.org/wiki/Omer_Faruk_Celik şeklinde ingilizce biyografi içeren sayfa oluşturmam gerekiyor lakin kişi adını girdiğimde "this high-risk page is permanently template-protected to prevent vandalism" engeliyle karşılaşıyorum. Bu engeli nasıl aşabilirim? Sayfa oluşturmamda alternatif bir yol mevcut mu ya da sayfadaki korumanın kaldırılması için kimle iletişime gerekiyor? https://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Article_wizard sayfasına yönlendirme yapmıştınız geçtiğimiz hafta, buradan yazdığımda ise Draft:Ömer Faruk Çelik olarak yayınlanıyor sayfa başlığı. Yardımcı olabilirseniz müteşekkir olurum çok kompleks bir site ve anlamıyorum. Teşekkürler. Bkaratas (mesaj) 13.52, 3 Temmuz 2020 (UTC)

Selamlar sayın @Bkaratas, sanırım size attığım sayfada düzenleme yapmaya çalıştınız. Burayı takip edin, maddeyi yazın ve incelenmesi için yollayın. Selamlar --єυνσηια / mesaj 17.51, 3 Temmuz 2020 (UTC)

Biraz baklava da sizin için![kaynağı değiştir]

Baklava - Turkish special, 80-ply.JPEG Vikiproje İnternet için tasarladığım logodaki katkınız için çok teşekkür ederim :) Jelican9💬 14.10, 3 Temmuz 2020 (UTC)
Ellerine sağlık, dört dörtlük logo yapmışsın ben azıcık bir şey dedim sadece :)@Jelican9 --єυνσηια / mesaj 17.51, 3 Temmuz 2020 (UTC)

Karşılayıcı[kaynağı değiştir]

Merhaba @Euvonia. Karşılayıcı botunuz hakkında bir bilgilendirmede bulunmak istedim. Karşılayıcı'nın son gönderdiği "Hoş geldin" mesajları mobil ortamda sorunlu gözüküyor. Mobil üzerinden ilk değişikliğini yapan kullanıcılar için yararlı olamayabailir. İyi vikiler.--GelecekGecmisteGizlidir Mesaj 17.17, 4 Temmuz 2020 (UTC)

Hmm... Bilgilendirme için teşekkürler @GelecekGecmisteGizlidir, biraz daha uygun bir şablon arayışındayım, sonraki deployda mobile uygun bir şablon bulmayı deneyeceğim. Tekrardan teşekkür ederim, selamlar :) --єυνσηια / mesaj 19.10, 4 Temmuz 2020 (UTC)
Rica eder, iyi günler dilerim --GelecekGecmisteGizlidir Mesaj 12.36, 5 Temmuz 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi daveti[kaynağı değiştir]

Merhabalar. 2020'nin 28. haftasının İş Birliği Projesi, Bayrak taşıyıcı hava yolu maddelerinin oluşturulması olarak belirlenmiştir. Projeye katılıp çeşitli ödüller kazanabilir, bunları kullanıcı sayfanızda sergileyebilir ve ödül koleksiyonunuzu tamamlayabilirsiniz! Projeye katılımınızı bekleriz :)--Nanahuatl--MediaWiki message delivery (mesaj) 23.19, 6 Temmuz 2020 (UTC)

İBP Daveti[kaynağı değiştir]Internet Golden Barnstar.svg
Vikiproje İnternet İş Birliği Projesi Daveti
İyi günler, iyi Vikiler.
İnternet ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan Vikiproje İnternet projesi kapsamında her ay tekrarlanan İnternet İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Her ay planlı bir şekilde İnternet konusu ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler! ~~~~

--Jelican9💬 21.08, 8 Temmuz 2020 (UTC)