Kullanıcı mesaj:Dr. Coal

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Replacement filing cabinet.svg
Arşivleme

Arşiv 1
2009 - 2019

Arşiv 2
2020 - ...

Arşivlerde flaşlı fotoğraf çekmek yasaktır.
Türkiye Lütfen başlık ve imzanızı eklemeyi unutmayınız. Teşekkürler!
Birleşik KrallıkAmerika Birleşik Devletleri Please do not forget to add a title and your signature. Thanks!
Almanya Vergessen Sie bitte nicht, einen Betreff und Ihre Unterschrift hinzufügen. Danke!

Hoşgeldiniz[kaynağı değiştir]

Nasılsınız? Uzun zaman oldu, hızlı bir giriş yapmışsınız. --Esc2003 (mesaj) 00.40, 16 Ocak 2020 (UTC)

 • Merhaba! Çok iyiyim, çok teşekkür ederim! Siz nasılsınız? Umarım her şey yolundadır. :) Tahmin edebileceğiniz günlük koşuşturmalar nedeniyle pek vakit ayıramıyordum, üzerine erişim engeli de gelince bir hayli uzak kaldım maalesef. Dediğiniz gibi, hem hasret gidermek hem de yoğunlukta yeni madde ve değişiklik kontrolüne destek atmak için hızlı bir dönüş oldu. :) Her gün bu kadar olamasa da en azından eskisi kadar da uzak kalmamayı umuyorum. İyi vikiler. :) Dr. Coalmesaj 00.51, 16 Ocak 2020 (UTC)
Tekrar hoş geldiniz! Son değişikliklerde tanıdık isimler görmek beni çok mutlu ediyor. --Khutuckmsj 00.53, 16 Ocak 2020 (UTC)
Hoşbuldum @Khutuck! Çok teşekkür ederim, ben de aynı şekilde bildiğim kullanıcıları görünce eski dostlarla oturmuş, sohbet ediyor gibi hissediyorum. Var mı henüz kaliteli olmamış bir savaş gemisi maddesi?.. :) Dr. Coalmesaj 00.55, 16 Ocak 2020 (UTC)
Yavuz'un yanına Midilli ve Takip maddeleri geldi ama Dan Van Der Vat'ın kitabını hala okumayı bitiremediğim için VP:SMA olmadılar henüz, Reşadiye hala teslim edilmedi, Abdülkadir'i söktüler , onlar VP:KMA'da :). --Khutuckmsj 01.02, 16 Ocak 2020 (UTC)
Katkıda bulunan herkesin emeğine sağlık @Khutuck, hepsi de belli ki büyük özenle yazılmış. İlk fırsatta her birini detaylıca okuyacağım. Önümüzdeki 3-4 aylık süreçte yine eskisi kadar etkin olamayacağım ama sanıyorum kullanıcı adımdaki akademik unvanı resmen aldıktan sonra 7/24 esasına dönerim. :) Dr. Coalmesaj 01.18, 16 Ocak 2020 (UTC)
Siz dönene dek donanmayı tamamlıyorum o zaman :) Bir yandan da bot çalışmalarım var, oradan da güzel şeyler çıkacak diye umuyorum, bakacağız. Şimdiden unvan hayırlı olsun diyelim, özletmeyin kendinizi :) Denk gelirse İstanbul buluşmalarına da bekleriz, her salı arkadaşlar toplanıyor. --Khutuckmsj 01.24, 16 Ocak 2020 (UTC)
Yukarıda söylediklerim, haftada belirli bir veya iki gün ve saat aralığı içerisinde sistematik olarak tercüme yapamayacağım ya da kırmızı iç bağlantı gideremeyeceğim anlamına gelmiyor aslında @Khutuck. :) Eğer bir İstanbul seyahatim olursa gününü denk getirmeye çalışırım ama şimdilik böyle bir gelişme sürpriz olur gibi görünüyor. Dr. Coalmesaj 01.30, 16 Ocak 2020 (UTC)

Murat Ekşioğlu[kaynağı değiştir]

Murat Ekşioğlu Adında şarkıcı var. Neden onuda Wikipedia'ya eklemiyorsunuz.

Google'a Murat Ekşioğlu yazınca çıkıyor.

78.167.93.84 15.30, 16 Ocak 2020 (UTC)irem78.167.93.84 15.30, 16 Ocak 2020 (UTC)

 • Merhaba! Vikipedi'ye üye olun ya da olmayın, siz de madde oluşturabilir veya mevcut maddeler üzerinde değişiklik yapabilirsiniz. Eğer bahsettiğiniz kişi, kayda değerlik yönergesinde açıklanan şartları sağlıyor ise herhangi bir sorun olmayacaktır. İyi günler dilerim. Dr. Coalmesaj 14.59, 17 Ocak 2020 (UTC)

Telif[kaynağı değiştir]

Merhaba "Uzay Muhasebesi" sayfası için silinmesini işaretlemişsiniz. Neden olarak telif yazmışsınız. Telif açısından bir sorun yoktur. Bu konu hakkında bilgi almak istiyordum.--MALİ MÜHENDİS (mesaj) 23.17, 18 Ocak 2020 (UTC)

 • Madde içeriği, akademik yayınlar dahil olmak üzere çok sayıda farklı kaynaktan doğrudan alıntı (kopyala/yapıştır) içeriyor. Bu da telif hakkı ihlâli doğurur. Sunduğunuz kaynaklardaki bilgileri kendi cümlelerinizle aktarırsanız böyle bir sorun olmayacaktır. Katkılarınız için teşekkürler, iyi çalışmalar. Dr. Coalmesaj 23.25, 18 Ocak 2020 (UTC)
  • Merhabalar, Uzay Muhasebesi Sayfasına "G9: Telif (Gösterilen çok sayıda kaynaktan kopyala/yapıştır" Hızlı silinme talebi girmişsiniz. Fakat oradaki çoğu çalışma bana ait. Bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum. Bu imzasız yazı MALİ MÜHENDİS (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
   • Tekrar merhaba. Kopyala/yapıştır biçiminde yapılan alıntılara kaynak teşkil eden çoğu internet sitesinde copyright ibaresi bulunuyor, kimisinde ise içeriklerin serbestçe kullanılabileceğini belirten herhangi bir ibare olmadığından onları da copyrightli saymak gerekiyor. Hangi çalışmaların size ait olduğunu bilemiyorum fakat akademik bir yayından söz ediyorsanız; kitap, kitap bölümü, makale, bildiri vb. her türlü eserin yayımlanmasından önce "telif hakkı devri" yapıldığından, sizin çalışmalarınızın yayın hakkı da sizde kalmıyor genellikle. Önceki mesajımda belirttiğim gibi, kaynaklardaki bilgileri yeni ve farklı cümlelerle kurguladığınız takdirde telif hakkı ihlâli sorununun da üstesinden gelinmiş olur. Tekrar iyi çalışmalar diliyorum. Dr. Coalmesaj 23.35, 18 Ocak 2020 (UTC)

Selamlar[kaynağı değiştir]

Merhaba! Ben de tanıdık bir isim görünce selam vermek istedim. :) İyi çalışmalar. Dr. Coalmesaj 20.35, 19 Ocak 2020 (UTC)

Merhabalar, teşekkürler. Çokça sevgiler. :) --Théoden ileti 20.39, 19 Ocak 2020 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Editors Barnstar Hires.png Düzeltmen Yıldızı
Merhabalar,yakın süreçte oluşturduğum bir madde hakkında hızlı silme talebiniz için teşekkürler.İlk süreçlerde hepimiz hata yapabiliyoruz.Telif hakkı konusunda çok daha dikkatli olacağım.Nezaketiniz için teşekkürler. Tolgademirelofficial (mesaj) 20.30, 20 Ocak 2020 (UTC)

Kamil Tolon[kaynağı değiştir]

Merhaba Kamil Tolon sayfasında yaptığım değişikliklere bakar mısınız? @Dr. Coalsaygılarımla --Crazyboy26 (mesaj) 08.44, 9 Şubat 2020 (UTC)

Efesbank[kaynağı değiştir]

@Dr. Coal Efesbank sayfasındaki Yaptığım değişikliklere bir göz atar mısınız? --Alidogancik (mesaj) 17.42, 10 Şubat 2020 (UTC)

 • Merhaba. Değişikliklerinizi kontrol edip biraz düzenleme yaptım ben de. Katkılarınız için teşekkürler, iyi çalışmalar. Dr. Coalmesaj 01.29, 11 Şubat 2020 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Barnstar of Diligence Hires.png Özen Yıldızı
Çok başarılısınız, devamını dilerim. Alidogancik (mesaj) 07.19, 11 Şubat 2020 (UTC)

Yemekler[kaynağı değiştir]

Bazı yemek maddelerini elden geçiriyordum, bunlardan ikisini de SAS'a sundum. Yemek konusuna en meraklı Vikipedistlerden biriyim (Bkz. başka bir Vikide yaptığım yemek maddeleri). Ara sıra çok SAS açmakla eleştirilmekten doğal olarak sıkıldım. O nedenle, ve son yaptığım yemek katkılarınıza ilginizi gördüğüm için, sizden rica edebilir miyim, inci köftesi başlıklı şeye bir el atsanız... Peşin teşekkürlerimle. E4024 (mesaj) 15.19, 12 Şubat 2020 (UTC)

 • Merhaba! "El atmak" ile tam olarak ne kastettiğinizi anlamadım maalesef. :) Dr. Coalmesaj 15.33, 12 Şubat 2020 (UTC)

Şablon:Kaynak yetersiz silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Şablon:Kaynak yetersiz) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Şablon:Kaynak yetersiz sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--Esmer Günler (mesaj) 13.25, 13 Şubat 2020 (UTC)

 • Haber için teşekkürler @Esmer Günler, ben de birbirine bu kadar benzer iki şablon olduğunu bilmiyordum. İyi çalışmalar. Dr. Coalmesaj 16.49, 13 Şubat 2020 (UTC)
  • Rica ederim. Ben de epey kullandıktan sonra tesadüfen buldum diğerini, size de iyi çalışmalar.Esmer Günler (mesaj) 18.58, 13 Şubat 2020 (UTC)

Kurtboğazı barajı sayfasında yapılan değişiklik.[kaynağı değiştir]

sayfaya panaromik bir görüntü ekledim. ancak arabaların fazlalığından şikayet ederek görüntüyü kaldırmışsınız. eğer arabalar olmasaydı yine o görüntüyü kaldıracak mıydınız? kurtboğazı barajı sayfasına daha iyi bir görüntü konulana kadar lütfen bu görüntü o sayfada yer alsın. her şey türkçe bilgi kaynakları için. bu arada ilk kez imza atıyorum. Modern primat (mesaj) 22.09, 13 Şubat 2020 (UTC)modern primat

 • Değişiklik özetinde de belirttiğim gibi görselin ansiklopedik bir değer ve önem taşımadığı, maddeye bir katkı sağlamadığı kanaatiyle yaptığınız eklemeyi geri almıştım. Elbette çok sayıdaki taşıt da kadraj bakımından bunun nedenidir. "Arabalar olmasaydı yine o görüntüyü kaldıracak mıydınız?" sorunuzu ise en hafif tabiriyle yersiz bulduğumu belirtmeliyim. Benim size veya Kurtboğazı Barajı'na karşı neden olumsuz veya kötü bir tutumum, garezim olsun ki? Hepimiz Vikipedi'yi nitelikli bir ansiklopedi yapmak (ya da öyle tutmak) için çalışıyoruz. Siz de, ben de. Görüş ayrılıklarına da düşebiliriz, son derece normal. Vereceğim tavsiye, değişikliği tekrar yapmanız olurdu ve kararı da başka bir kullanıcıya bırakalım, diyecektim. Zaten böyle de olmuş, dolayısıyla herhangi bir sorun yok. Katkılarınız için teşekkürler, iyi çalışmalar. Dr. Coalmesaj 22.28, 13 Şubat 2020 (UTC)

İsmet Saz hk.[kaynağı değiştir]

şefin kaynakları haklı, neden sayfanın silinmesi gerektiğini ve kişinin Wikidata ve Wikipedia İngilizcesinde bir sayfası olduğunu anlamadım.--FCBlinder (mesaj) 15.46, 14 Şubat 2020 (UTC)
Bence karakter Wikipedia kurallarında dikkat çekici.--FCBlinder (mesaj) 15.47, 14 Şubat 2020 (UTC)

 • Kişinin İngilizce Vikipedi'deki maddesini siz, daha bugün oluşturmuşsunuz... Önceki mesajımda sunduğum bağlantılarda yer alan bilgileri incelemenizi ve vaktinizi verimli kullanmanızı naçizane tavsiye eder, iyi çalışmalar dilerim. Dr. Coalmesaj 15.52, 14 Şubat 2020 (UTC)

Dr. Coal: evet biliyorum bugün yarattım, bana burada sizinle bilgileri tartışmamı söyledin, bu yüzden tam olarak ne tartışmak istiyorsun?. sayfadaki tüm bilgiler onları sayfaya koyduğum kaynaklara bağlı.--FCBlinder (mesaj) 18.29, 14 Şubat 2020 (UTC)