Kullanıcı mesaj:Dr. Coal

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Türkiye Lütfen başlık ve imzanızı eklemeyi unutmayınız. Teşekkürler!
Birleşik KrallıkAmerika Birleşik Devletleri Please do not forget to add a title and your signature. Thanks!
Almanya Vergessen Sie bitte nicht, einen Betreff und Ihre Unterschrift hinzufügen. Danke!

SAS için teşekkür[kaynağı değiştir]

Deniz Tunca maddesi adına yapılan adil SAS oylaması için teşekkür ederim temiz bir SAS oldu doğdu kararları tarafsız bakış açıılarıyla gördüm.. Bir madde daha var 2 defa eklediğim daha önce bu maddeyi ben düzenledim kaynaklarıda var bağımsız en son eklediğimde sayın Sakhalinio'da onayladığı halde direkt sildirildi bu madde içinde sizden mümkünse SAS talep edicem aynı Deniz Tunca gibi eski bir madde onun içinde yardımcı olursanız küresel engelin kalktığı bu dönemde çoğulcu eşit katılımlı SAS ile değerlendirilmesini rica ediyorum madde adı Sema Peyman ressam hanımefendi en son silinen versiyonu geri getirip son bir defa SAS göstermenizi rica edicem olursa çok müteşekkir olurum yardımlarınız için teşekkürler...--176.43.208.158 10.06, 9 Ağustos 2020 (UTC)

Merhabalar. Konuyla ilgili olarak 2016'da burada ve 2020'de burada iki ayrı SAS tartışması gerçekleşmiş. Katılım ve sunulan gerekçeler de yeterli görünüyor. Dolayısıyla bu noktada ilgili maddeyi yeniden SAS'a taşımak, topluluğun vaktini harcamak olur. Bu nedenle SAS talebiniz için yeterli şartların oluşmadığı gerekçesiyle isteğinizi yerine getiremeyeceğim... Deniz Tunca konusunda ise ilk SAS'ta bir kişinin görüş bildirmiş oluşu ve öncül bir internet taramasından elde ettiğim bulgular, konunun kayda değer olabileceği yönünde SAS için yeterli şüphenin oluşmasını sağlamıştı. Bu talebinizde ise benzer bir durum görünmüyor, dolayısıyla ifade ettiğim gibi, topluluğun emek ve zamanını boşa harcamasına vesile olmak istemem. İyi çalışmalar dilerim. Dr. Coalmesaj 10.17, 9 Ağustos 2020 (UTC)

Sayfanın silinmesi[kaynağı değiştir]

Sanat tarihinde Türkiyenin yetiştirmiş olduğu en önemli bilim insanlarından birinin sayfasını oluşturuyor hakkında bilgi topluyor kendisiyle röportaj yapıyorum; ancak "kayda değer değil" diyerek sayfayı siliyorsunuz. Bunun sebebi nedir? Yani kayda değerlik ölçütlerini de okudum. Araştırmaları makaleleri ortada, nasıl bir bilim insanı olması gerekiyor anlamadım ki ? Kimisevsemsensin (mesaj) 19.51, 9 Ağustos 2020 (UTC)

Merhabalar. Genel kayda değerlik yönergesinde ve ayrıca akademisyenler için kayda değerlik ölçütlerinde belirtilen hususların sağlandığını bağımsız ve güvenilir kaynaklar kullanarak gösterebilmek, diğer bir deyişle kişinin bu kaynaklarca konu edilmiş olması gerekiyor. İkincil olarak, bu doğrudan bir silme gerekçesi olmamakla beraber, eğer oluşturduğunuz maddeyi doğru hatırlıyorsam; akademisyen maddesi oluştururken "YÖK formatlı özgeçmiş" biçiminden kaçınmanızı tavsiye ederim. Zira kişinin yayınının SSCI veya A&HCI dizininde yer alıyor oluşu, tek tek yaptığı idari görevler veya hangi dönem hangi dersi verdiği gibi bilgiler ansiklopedik değil, örnek vermek gerekirse. Yok, eğer yanlış hatırlıyorsam da lütfen bu kısmı dikkate almayın. Eğer "sanat tarihinde Türkiye'nin yetiştirmiş olduğu en önemli bilim insanlarından biri" iddianızı destekleyen ve yukarıda ilgili bağlantılarını italik olarak verdiğim nitelikte kaynaklar mevcut ise bunlardan faydalanarak maddeyi yeniden oluşturabilirsiniz elbette. Kaynak gösterme konusunda detaylı bilgi için burayı inceleyebilirsiniz. İyi çalışmalar dilerim. Dr. Coalmesaj 20.07, 9 Ağustos 2020 (UTC)

En iyi doktor![kaynağı değiştir]

HippocraticOath.jpg Vikipedi'nin en iyi doktoru
Kısa bir süre önce hizmetli olmanıza rağmen, hizmetlilik hakları hesabınıza tanımlandığından bu yana canavar gibisiniz ve yetkilerinizi etkin bir şekilde kullanıyorsunuz. Katkılarınızın ve çalışmalarınızın devamını dilerim. Victor Trevor (mesaj) 23.20, 9 Ağustos 2020 (UTC)

Hipokrat Yemini bağdaşık olamasa da önemli olan niyet, çok teşekkür ederim Victor! :) Eğer işlerliğe hem hız hem de isabet yönünden katkıda bulunabiliyorsam ne mutlu bana. İyi çalışmalar. Dr. Coalmesaj 23.25, 9 Ağustos 2020 (UTC)

Hahahahha, -koyacak fotoğraf yoktu!- aklıma başka bir fotoğraf gelmedi -Commons'ta da uygun fotoğraf yoktu-, Hipokrat Yemini'ni koyayım dedim, doktorlarla bağdaşacak bir şey değil mi bu yahu? Aa, şimdiki fakültelerde orijinal metin okutulmuyor ama olsun :D. İyi çalışmalar. --Victor Trevor (mesaj) 23.27, 9 Ağustos 2020 (UTC)
Tıp doktoru (MD) başka, bilim doktoru (PhD) başka Victor. :) -- Dr. Coalmesaj 23.29, 9 Ağustos 2020 (UTC)
Daha fazla rezil olmamak için bir şey yazmamalıyım galiba :). --Victor Trevor (mesaj) 23.31, 9 Ağustos 2020 (UTC)
Estağfurullah, ikisi de "Dr." kısaltması kullandığından yaygın bir yanlış anlaşılmadır. :) -- Dr. Coalmesaj 23.34, 9 Ağustos 2020 (UTC)

Merhaba. Ersu Pekin sayfası hızlı silinmeye aday gösterildi, bunun düzeltilmesi için aday gösteren arkadaşla yazıştım, bundan sonra hizmetlilere yazmam gerektiğini iletti. Sayfanın silinmesinin, hele de hızlı silinmesinin yanlış olduğunu düşünüyorum. --Lokomotifk (mesaj) 23.38, 9 Ağustos 2020 (UTC)

Merhaba Lokomotifk, ben de şimdi ilgili maddeye doğru yol alıyordum. Yaptığım taramalarda kendisini konu edinen bağımsız ve güvenilir kaynak göremedim ne yazık ki. Bu durumda hızlı silme talebi yerinde görünüyor. İyi çalışmalar dilerim. Dr. Coalmesaj 23.41, 9 Ağustos 2020 (UTC)

Sizi algılamakta zorlanıyorum. Kendisiyle yapılmış video kayıtlarıyla ilgili linkler ekledim. NTV'de program yapan Hasan Bülent Kahraman veya yüzlerce yardımcı oyuncu (figüran) veya futbolcu wikipedia'da yer alabilir, ama söyleşi yapmaya değer bulduğu Ersu Pekin wikipedia'da olamaz. Üzücü. --Lokomotifk (mesaj) 23.46, 9 Ağustos 2020 (UTC)

"Kendisini konu edinen" diyorum Lokomotifk, aksi takdirde buradaki bilgiler doğrulanabilir olmaktan çıkar. Bu durumda, kayda değerlikten de bahsetmek son derece zordur. Bazı maddelerde konu edilen kimselerle bir çeşit bağınız olduğunu anlayabiliyorum ama bu "kayda değerlik" konusunu kişinin insani veya mesleki "değeri" ile bağdaştırmayın lütfen. Burada insanların değerini sorgulamak bizim ne işimiz, ne haddimiz, ne de amacımız. Tekrar iyi çalışmalar dilerim. Dr. Coalmesaj 00.01, 10 Ağustos 2020 (UTC)

af[kaynağı değiştir]

affa ne gerek var :) ben de hızlı yazayım diye öyle yapmışım. hızlı yazsam ne olacak, bu saatte... benimki de iş, heyecanlandım birden. teşekkürler düzeltme için yine de :) Goktr 00.30, 10 Ağustos 2020 (UTC)

O heyecanı hiç kaybetmemeniz dileklerimle Goktr001. Niyet ve düzey her ne olursa olsun, bir başkasının mesajı üzerinde ihlal çıkarma harici düzeltme yaparken kötü hissediyorum hep. :) -- Dr. Coalmesaj 00.39, 10 Ağustos 2020 (UTC)

Haftanın SM[kaynağı değiştir]

Ekledim sanıyordum, geçen haftanınkini hatırlıyormuşum... Yeni SM pek seçilmiyor bu ara. Eline sağlık.--Khutuckmsj 03.05, 10 Ağustos 2020 (UTC)

Vikipedi:Şikâyet/Arşiv/2020[kaynağı değiştir]

Merhaba Dr. Coal. Sıkıntıdan arşivdeki şikâyetleri okurken fark ettim; şu başlıkta belirtilen görüşlerin bir kısmının yapısı bozulmuş. İmzalar, seslenmeler vs. çalışmıyor. Düzeltebilir misiniz?  Emin Savaş 🗣 16.35, 10 Ağustos 2020 (UTC)

Yapısı bozulmuş değil, baştan o şekilde yazılmışlardı. Şimdi zaman ayırıp orayı düzeltmeye çalışmanın pratik bir faydasını görmüyorum @Emin Savaş, arşiv nasılsa. Dr. Coalmesaj 20.14, 10 Ağustos 2020 (UTC)

Tarihçe Bölümü[kaynağı değiştir]

Merhaba. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Sayfayı yeniden oluşturacaktım. Bu sebeple G6 kriterini kullandım. Tarihçe bölümünü neden sildiğinizi anlayamadım. Cümleleri vikipediye uygun hale getirip yayınlamıştım. İyi günler. Yigitda (mesaj) 23.18, 10 Ağustos 2020 (UTC)

Merhaba Yigitda. Öncelikle Vikipedi'ye hoşgeldiniz. Tarihçe başlığının içeriğini, size gönderdiğim telif açıklamasında belirtilen nedenle kaldırdım. Zira içerik, kaynak gösterilen internet sitesinden doğrudan kopyala/yapıştır ile alınmış biçimdeydi. Bu bilgileri kendi cümlelerinizle ifade ederseniz telif sorunu olmayacaktır. Katkılarınız için teşekkür eder, devamını dilerim. Dr. Coalmesaj 23.20, 10 Ağustos 2020 (UTC)

Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Aynı bilgileri daha çok değiştirerek yazarsam içeriğim kaldırılmayacaktır değil mi? Yigitda (mesaj) 23.22, 10 Ağustos 2020 (UTC)

Rica ederim Yigitda. Evet, kaynakta yer alan bilgilere kendi ifadelerinizle yer vermeniz telif hakkı ihlalini önleyecektir. Tabii bunu yaparken ansiklopedik bir üslup kullanmak da gerekir, ki bu telif kadar önemli bir mesele değil. Tavsiyem ilgili kaynağı okuyup aklınızda kalanları kendi kuracağınız tümcelerle aktarmanız olur. İyi çalışmalar dilerim. Dr. Coalmesaj 23.28, 10 Ağustos 2020 (UTC)

TBA[kaynağı değiştir]

merhaba bay coal editörü olmuş olduğunuz sitede yapmış olduğum düzenlemeye Wikipedia hiç bir şekilde bir millete ait değildir içerikli bir metini cevap olarak gönderme siniz. Burada ki sorum şu türk çocuk yazıyorsunuz bununla bir sorunum yok tür olmak kahramanlık tır vs gibi milliyetçilik yapmayacağım lakin neden PKK ya terör örgütü ibaresini de kaldırıyorsunuz? Bu imzasız yazı Escape0742 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Merhaba Escape0742. Tarafsız bakış açısı politikası gereği; "terör" tanımına dair tartışmalarla birlikte hangi örgütün hangi ülkeye/devlete göre terör örgütü olduğunun farklılık göstermesi gibi hususlar dolayısıyla, örgütleri bu şekilde "terör örgütü" olarak tanımlamamaktayız. Ancak ilgili maddelerde, "... ülkelerce terör örgütü olarak tanımlanmaktadır" gibi kaynaklı bilgilere yer vermekteyiz. İyi çalışmalar dilerim. Dr. Coalmesaj 11.17, 11 Ağustos 2020 (UTC)

Selam[kaynağı değiştir]

Dr. Coal selamlar. Omergedik adlı kullanıcı ısrarla Türk Kara Kuvvetleri sayfasından bilgi çıkartıyor. Ve her geri almamda tekrar geri alıyor. Üç geri dönüş ihlali olmasın diye geri almadım. KET'e raporladım. Sizin de bilginiz olsun. İyi günler dilerim--GüneşÖzgün 12.14, 11 Ağustos 2020 (UTC)

Merhaba GüneşÖzgün. Şimdilik KET'lik bir durum görünmüyor aslında; son değişiklik özetimde tartışma sayfasına yönlendirme yapıp kullanıcıyı ayrıca 3GD ile ilgili bilgilendirdim. Bakalım, umuyorum kendisi de gerekçeyi olgulara dayalı biçimde değerlendirir. Teşekkürler bildirim için, iyi çalışmalar dilerim. Dr. Coalmesaj 12.17, 11 Ağustos 2020 (UTC)

Dr. Coal tekrardan selam. Ben Kadri Özdal adlı maddeyi SAS'a taşıdım ama SAS sayfasında maddenin tartışması görünmüyor. Yardımcı olabilir misiniz?--GüneşÖzgün 12.49, 11 Ağustos 2020 (UTC)

Tekrar merhaba GüneşÖzgün, internet tarayıcınızın önbelleğini boşaltırsanız meselenin çözüleceğini tahmin ediyorum. Zira adaylık bende sorunsuz görünüyor. İyi çalışmalar dilerim. Dr. Coalmesaj 12.58, 11 Ağustos 2020 (UTC)

Azminiz için tebrik ediyorum[kaynağı değiştir]

(...) azminize hayran kaldım koskoca Türk Kara Kuvvetlerinin 1968 kararıyla Resmi olarak kuruluşunu MÖ 209 olarak kabul eden, Armasına MÖ 209 yazan, Resmi web sayfasının tek bir cümlesinde "sembolik" diye anlam çıkmayan Türk Kara Kuvvetleri sayfasındaki kuruluş tarihinin sembolik gösterilmesine olan itirazım sonucu Emniyet Genel Müdürlüğü örneği vermem üzerine gittiniz Emniyet Genel Müdürlüğünün de kuruluş tarihinde düzenleme yaptınız. Azminize hayranım Omergedik (mesaj) 12.57, 11 Ağustos 2020 (UTC)

Hatalı bir örneği gösterdiniz, ben de örnekteki hatayı düzelttim Omergedik. Bir kez daha VP:N ve VP:İÜYYKÜD sayfalarını okumanızı tavsiye eder, iyi çalışmalar dilerim. Dr. Coalmesaj 12.59, 11 Ağustos 2020 (UTC) 

Tavsiye için Teşekkürler. Bu imzasız yazı Omergedik (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Administrator Barnstar Hires.png Hizmetli Yıldızı
Yustsoy'un kuklasını çabucak engellediğiniz için... GüneşÖzgün 13.06, 11 Ağustos 2020 (UTC)

Teşekkür eder, ben de devriyeliğe doğru hızla koşuyor oluşunuz dolayısıyla tebrik ederim GüneşÖzgün. Hakikaten bir günde dikkate değer bir performansınız var. Bu şekilde devamını dilerim. Dr. Coalmesaj 13.11, 11 Ağustos 2020 (UTC)

Teşekkür ederim. Sizce ne zaman devriyelik başvurusu yapmam gerekli? Eski kukla olayları yüzünden engellenip Vito Genovese tarafından bana bir şans verildi. Şuan sadece Kamil Tolon maddesinde değişiklik engelim var. Teşekkürler--GüneşÖzgün 13.23, 11 Ağustos 2020 (UTC)

GüneşÖzgün, bir süre daha deneyim kazanmaya devam edin ve -tamamen kişisel görüşüm olmakla birlikte- ilgili maddedeki değişiklik engeliniz kalkmadan devriyelik başvurusu yapmayın derim. Zira madde özelinde konulmuş olan engelin kaldırılması sizin değişiklik ve tartışma niteliğiniz yönünden son derece önemli göstergeler olacaktır. İlgili engelin de kaldırılmasından sonra, kendinizi sürüm kontrolü için hazır hissettiğinizde başvurabilirsiniz. Performansınız bu şekilde devam ederse mutlaka birisi "başvurmayı düşünmez misin" diye yazacaktır zaten. :) İyi çalışmalar dilerim. Dr. Coalmesaj 13.28, 11 Ağustos 2020 (UTC)