Bu madde yarı korumaya alınmıştır. Uygulanan süresiz korumayla, süregelen yüksek vandalizm riskine karşı önlem alınması amaçlanmıştır.

Arka Sokaklar (dizi)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Arka Sokaklar
ArkaSokak-diziafişi.png
Arka Sokaklar Yeni Sezon Afişi
Format Televizyon dizisi
Tür Polisiye, Aksiyon, Dram,Komedi,Macera
Senarist Ahmet Yurdakul
Ozan Yurdakul
Sinan Yurdakul
Ömer Genç
Yönetmen Orhan Oğuz
Oyuncular Zafer Ergin
Şevket Çoruh
Özgür Ozan
Can Nergis
Alp Korkmaz
Özlem Çınar
Müge Boz
Beril Kayar
Bitiş müziği Bambaşka Bir Şehir
Besteci Murat Evgin
Ülke  Türkiye
Dili Türkçe
Sezon sayısı 9
Bölüm sayısı 360 (Bölüm listesi)
Prodüksiyon
Yapımcı Türker İnanoğlu
Gösterim süresi 90 - 100 dakika
Yapım şirketi Erler Film
Yayın bilgileri
Kanal Kanal D
Resim formatı SD:480i
HD:720P 1080İ
Yayın tarihi 17 Temmuz 2006 - günümüz
Durumu devam ediyor.
Harici linkler
Website
Production website

Arka Sokaklar, Kanal D'de yayınlanan Türk yapımı polisiye televizyon dizisidir. İstanbul sokaklarında suçluların peşinde koşan bir ekibin sıradışı maceraları ve aile yaşamları konu alınıyor. Dizi, 9 sezonda Cuma günleri yayınlanmaktadır. Aynı zamanda tekrar bölümleri gündüz Kanal D'de yayınlanmaktadır.

Yapım

Yönetmenliğini Orhan Oğuz'un yaptığı, yapımcılığını Türker İnanoğlu'nın üstlendiği dizinin senaryosunu Ahmet Yurdakul ve Ozan Yurdakul yazmıştır. Dizinin yapım şirketi Erler Film'dir. Dizinin müzikleri Murat Evgin tarafından yapılmıştır. Dizinin sloganı ‘‘Yaşamak da ölmek de ekip işidir’’.

Konu

Dizide İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'nde özel bir ekipte görev yapan polislerin aile yaşamları ve İstanbul sokaklarındaki maceraları anlatılmaktadır. Ve bu şehrin her sokağını, herkes için daha güzel, daha ‘yaşanır’ bir yer yapmak uğruna her türlü kötülüğe ve sıkıntıya meydan okuyan, sevinçte, kederde, aşkta ve yalnızlıkta her zaman birbirlerinin yanında olan bu yürekli polisler, “birliktelik ruhu” ve “mücadele azmiyle” minibüsleriyle bu metropolün sokaklarını arşınlamakta ve karşılarına çıkan her türlü kanunsuzlukla savaşarak suçluların korkulu rüyası olmaktadırlar. Ekip, görevleri sırasında değişik ve çeşitli insan hikayeleriyle sürekli karşılaşmaktadır. Zaman zaman gülümseten, zaman zaman da iç burkan bu hikayelere, meslek yıllarının tecrübesi ve ‘babalığıyla’ yaklaşan, ekibin diğer genç üyelerine de yol gösteren Emniyet amiri Rıza Baba olur.

Oyuncular

Zafer Ergin Rıza Soylu 1- İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube’de emniyet amiriyken terfi alır ve dördüncü sınıf emniyet müdürü olur. Ekibin lideri, çimentosu, babası. Sezgileri, iradesi ve tecrübesiyle kendini mesleğine, ailesine, hayata adamış bir adam.
İlker İnanoğlu Engin Balkan 44-172-210-214-358- İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube’de emniyet amiri. Daha önce Amerika büyükelçiliğinde koruma müdürü olarak görev yapmış daha sonra ekibe katılmıştır. Madrid büyükelçiliğinden ekibe dönmüş; ancak ardından gizli görevle Moskova'ya gitmiştir.Rıza babanın terfi alıp emniyet müdürü olması üzerine emniyet amiri olarak ekibe geri döner.
Şevket Çoruh Mesut Güneri 1- Özel ekibin komiserlerinden. 1990’lı yıllarda doğuda Özel Harekat’ta görev almış. Bu görevden kalma travmalarla dönmüş İstanbul’a. Oğlu Tunç’u neredeyse tek başına büyütmüş. İşinde de özel hayatında da sert sivri. Ama aile içinde, yani ekipte, sevilen sayılan bir ‘ağabey’. Bir zamanlar ekibe yeni katılan Melek Serter ile güzel bir ilişkileri vardı.Esma adlı bir doktora aşık olan Mesut 353.bölümde Esma'yı kaybetmiştir ve Esma'yı vuran Sidar'ı öldürmüştür.
Özgür Ozan Hüsnü Çoban 1- Ekibin Rıza Baba’yla birlikte en eskisi. İstanbul pahalılığında beş çocuğu ve karısını tek polis maaşıyla geçindirmeye çalışıyor ve bunu zor da olsa başarıyor. Ekibin gülümseyen-gülümseten yüzü. Başına gelen türlü aksiliklerden yılmayan, insani sıcaklığını asla kaybetmeyen bir ‘yurdum insanı’.
Müge Boz Ece Dündar 337- Amerika'da bir kaç ay eğitim almış sonra çocuk şubede çalışmıştır. Çocuk şubeden gelmiş ve ekibe katılmıştır. Annesiyle yaşamaktadır. Kendi gibi komiser Onur'a aşıktır.
Can Nergis Onur Yalçın 337- Çocukluğu kardeşiyle yurtta geçmiş. Kardeşi kaçmış kendisi kaçamamış kardeşi kötü işlere bulaşmış. Kardeşini bulmak için polis olmuş. İlk görevini Ankara narkotikte yapmış. Sonra ekibe gelmiştir. Kendisi gibi polis olan Ece'ye aşıktır.
Alp Korkmaz Ali Akdoğan 1-156-175- Ekibin en genci, komiser. Mesleğe Rıza Baba'nın elinde başlamış. Asıl görevi keskin nişancılık. Rıza Baba’nın kızı Pınar’la evliydi. Ekibin elinde büyüyen ve hayata atılan cesur, duyarlı genç bir adam. 156.bölümde askerlik görevi için diziden ayrılır. 19 bölüm sonra yani 175.bölümde diziye geri döner.
Beril Kayar Deniz Gençoğlu 337- Yunus komiserlerden ekibe geçmiş. Ablasının arkasını toplayan ve yeğenine düşkündür. Tersi de çok pistir.
Özlem Çınar Aylin Aydın 1- Ekibin kemik kadrosunda. Bir dönem operasyonlara katıldıysa da genellikle masa başında teknik takiple ilgilenir.
Figen Evren Suat Çoban 1- Hüsnü'nün eşi.
Nazlı Tosunoğlu Nazike 138- Suat'ın teyzesi. Ailenin neşe kaynağıdır.
İpek Yaylacıoğlu Pınar Soylu Akdoğan 126- Rıza ile Ayla'nın kızı Ali'nin eşi. Anaokulu öğretmenidir. Rıza Efe'nin ve Zeyno'nun annesi. (Pınar karakterinin üçüncüsüdür. Birincisi Pınar Aydın. 1-85) (İkincisi Sitare Bilge. 86-125)
Hülya Çelik Kalebayır Ayla Soylu 251- Rıza'nın eşi. (Ayla karakterinin ikincisidir.) (Birincisi Filiz Taçbaş. 1-250)
Can Başak Arif Müdür 294- Emniyet Müdür yardımcısı.
Buse Varol Yasemin 294- Asayiş Polisidir ve yeni mezundur.
Yüsra Geyik Zeliha Çoban 1- Hüsnü'nün büyük kızı.
Manolya Aşık Şule Çoban 210- Hüsnü'nün küçük kızı. Şule karakterinin ikincisidir. Birincisi Özge Özbütün. (1-209)
Onur Bay Tekin Çoban 1- Hüsnü'nün ortanca oğlu.
Furkan Göksel Metin Çoban 1- Hüsnü'nün büyük oğlu.
Balımgaye Bayrak Ceren Coşkun 337- Deniz'in Yeğeni. Feray'ın kızı.
Seda Kement Feray Coşkun 337- Deniz'in ablası.
Esin Karakaya Nerinan 337- Ece'nin annesi.
Tolga Yavuz Eren 337- Genç doktor.
Efe Aydın Fatih 337- Ekibin yardım ettiği yurtta büyüyen çocuk.
Mustafa Efe Günay Haydar Berk Çoban 126- Hüsnü'nün küçük oğlu. 4-5 yaşındadır.
Kaan Uslu Rıza Efe Akdoğan 264- Ali ve Pınar'ın oğlu Rıza'nın torunu. 4 yaşındadır. Efe karakterinin ikincisidir. Birincisi Muhammet Ege Yaşa (175-263)

Bölüm Oyuncuları

Oyuncu Karakter Başladığı Bölüm Açıklama
Nail Kırmızıgül Cevher Şanlı/Avcı Cevher 306-314, 318-330 Eski Harekatçı Mesut'un Devresi. Mesut'un eski devresi eski arkadaşı sonradan düşmanı. 306.bölümde Mesut'a suikast düzenler. 307.bölümde ise avcı olarak Mesut onun peşine düşer. 313. bölümde ekip tarafından yakalanır soydan onu ali karşılığında ekipten alır ve cevheri sınıra gönderir 318. bölüme kadar ortada yoktur 318. bölümde sınırda ortaya çıkar. 330. bölüm sonunda bir adada Mesut tarafından boğularak öldürüldü
Metin Belgin Mümtaz Hoca 319-328 Rıza Babanın hapiste karşılaştığı ve kısa sürede kaynaştığı bir adam. Rıza Baba hapisten çıkartılacak iken rakısına uyutucu ilaç katarak Rıza Babayı kaçırmış ve bir sonraki bölümde MİT ajanı olduğu anlaşıldıktan sonra Rıza Baba ve ekibine yardım etmeye başlamıştır.Cevher, ona suikast Yapmıştır Ve Mümtaz Hoca Ölmüştür
Gazanfer Ündüz Soydan Öğüt 313-323 329 Ekip Cevher Şanlı'yı yakaladıktan sonra ilk olarak Arif müdürün karşısına çıkmış, daha sonra da ekibin bir numaralı düşmanı haline gelmiştir. 319'uncu bölümde Rıza Baba'yı Bekir Komiser cinayeti ile suçlatıp hapse attırdıktan 3 bölüm sonra Rıza Baba'nın hapisten çıkarılması ile birlikte 323.bölümde ekip tarafından yakalanır ama 328.bölümde hapisten çıkar. Fakat bu seferde 329.bölümde Mümtaz Hoca'nın sayesinde yakayı ele vermiştir.Rıza baba ve ekibi yakalamaya gittiğinde Rızayı vurmaya çalışır Ali Rıza Babanın önüne atılır Soydan'ı vurur Soydan ölür.
oyuncu adı bilinmiyor Yücel 313-323-329 Soydan'ın adamlarından.Hep Soydan'a yardım etmiştir.Diğer adamları Malik'le birlikte Mardin'e gitmiştir. Soydan'ın adamlarının diğer kısmı önceden ölmüştür.Adamları Malik'in yanındayken Yücel Soydanın yanındadır. Maliklerin yanına giderken Ekip yolda Soydanla Yücel'i yakalar.Bundan 3 bölüm sonra hapisten çıkar.1 bölüm sonra ekip

tekrar yakalar. Bu sefer Ali Soydanı Öldürür bu yüzden tek başına kalır ve cezaevine gider.Ve bu bölümde diziden çıkar.

Gökhan Mumcu Tarık Bostancı 302-305 Ekibin tesadüf eseri bir olayla karşılaştığı adam .Muazzez,in gerçek yüzünü bilmediği erkek arkadaşı çiftliğindeki işçinin katili Mesut ve Rıza baba'nın hisleriyle takibe aldığı katil. 305. bölümde Muazzez tarafından yakalanır.
Nevra Kutal Fidan Teyze 26-114-256 293- Tunç'un eski Şirin'in yeni bakıcısı. Şirin ve annesi gittikten sonra diziden ayrılmıştır.
Mehmet Ali Yılmaz Tibet 187-296 Zeliha'nın sözlüsü. 296. bölümde Zeliş'ten ayrılması sonucu diziden ayrıldı.
Oyuncu Adı Bilinmiyor Canan 1- Asayiş Komiseri
Serkan Özcan Tufan 226- Çocuk şube komiseri Sinan'ın devresi/Bazı bölümde ekiple çalışır.
Cumhuriyet Kiper Mazlum 145- Ekibin korumasındaki akli dengesi bozuk birey. Konuk oyuncudur ara sıra bazı bölümlerde oynar.
Engin Kocagöz Canay 50- Mesut'un Beyoğlu bölgesindeki kaynağıdır.Konuk oyuncudur ara sıra bazı bölümlerde oynar.
Oyuncu Adı Bilinmiyor Komiser Mehtap 1- Asayiş polisi bazı bölümlerde konuk oyuncu olarak oynar.
Oyuncu Adı Bilinmiyor Komiser Serap 1- Asayiş polisi bazı bölümlerde konuk oyuncu olarak oynar.
Volkan Ünal Serdar Taşpınar 267 - 272, 288 - 293 Rıza babanın tayininin çıkmasından sonra gelen amir, geçici bir süre ekipte görev yaptı sonrasında Vedat müdürün emekliye ayrılması sonucu bir süre ekibin müdürü oldu. Ama Zeynep'in katilleriyle işbirliği yaptığı için 293. Bölümde tutuklandı.
Murat Ormıyak Vedat Müdür 1 - 288 Ekibin eski müdürü.Emekli olması diziden sonucu ayrılır.
Kerimhan Duman Tunç Güneri 1- Mesut'un oğludur.
İlker Yiğen Yavuz Ateş 1 - 336 Doktor. Murat'ın kardeşi. 336.bölümde Askerlik Görevi İçin diziden Ayrılmıştır.
Buse Varol Yasemin 294- Asayiş Polisidir ve yeni mezundur.
Tunç Oğuz Arda 294- Asayiş Polisidir ve yeni mezundur.
Yıldıray Yıldızoğlu Şamil 294-350 Gizli polistir. Ardayı asayişe yerleştirmiştir. 336. Bölümde Arda deşifre olmuştur. Arda yanlışlıkla Mesut'un oğlu Tunç'u öldürmüştür. Şamil Ardanın kaçmasına yardım etmiştir. 350.Bölümde Mesut ateş ederek öldürür.
Zülfikar Tutuş Zülfikar 78- Asayiş Polisi bazı bölümlerde konuk oyuncu olarak oynar.

Amir, Başkomiser ve Komiserler

Oyuncu Adı Rütbesi Karakteri Geldiği Birim Sonraki Birimi Durumu
Zafer Ergin Dördüncü sınıf emniyet müdürü Rıza Soylu Asayiş Ekipte
İlker İnanoğlu Emniyet amiri Engin Balkan Amerika Büyükelçiliği Madrid Büyükelçiliği/Moskova Gizli Görev Ekipte
Özgür Ozan Komiser Hüsnü Çoban Asayiş Ekipte
Şevket Çoruh Komiser Mesut Güneri Özel Harekat/Suriye Gizli görev(184-185.bölümler) Ekipte
Alp Korkmaz Komiser Ali Akdoğan Asayiş Ekipte
Can Nergis Komiser Onur Yalçın Narkotik (Ankara Emniyeti) Ekipte
Müge Boz Komiser Ece Dündar Çocuk Şube Ekipte
Beril Kayar Komiser Deniz Gençoğlu Yunuslar Ekipte
Özlem Çınar Komiser Yardımcısı Aylin Aydın Asayiş Ekipte
Uğur Pektaş Komiser Murat Ateş Narkotik Londra Büyükelçiliği/Amerika Büyükelçiliği İzmir'de görevde
Berk Oktay Komiser Sinan Bahadır Gasp masası /Organize Suçlar(Organize Şube) Suriye Gizli görev(184-185. bölüm) /Narkotik (Diyarbakır emniyeti) Doğu Hizmetini tamamlamaktadır.
Zeynep Beşerler Komiser Melek Serter Narkotik Kayseri emniyeti Kayseri De Görevdedir
Gülcan Arslan Komiser Yardımcısı Leyla Candaş Cinayet Şube Amerika Büyükelçiliği İzmir de görevde.
Gizem Soysaldı Komiser Yardımcısı Muazzez Kaplan Bomba İmha Malatya Emniyet Müdürlüğü Tayini Çıktı.
Gamze Özçelik Komiser Zeynep Akyüz Trafik Londra Büyükelçiliği Şehit
Çağla Kubat Komiser Elif Doğan Yabancılar şubesi/Pasaport Şube/Hırsızlık Masası Narkotik(Ankara emniyeti)/Aşayiş(Diyarbakır Emniyeti) Şehit

Hayvanlar

Oyuncu Adı Karakteri Bölüm Sayısı Rolü Hakkında Durumu
Garip Kont Garip 3- Mesut'un köpeği k9'Dur. Rolü Devam Ediyor.

Çıkarılan karakterler

Berk Oktay Sinan Bahadır 126-250 Ekibin hızlı-yakışıklı komiserlerinden. İşinde hırslı ve sertlikten kaçınmayan bir genç adam. Elif’le yaşadığı fırtınalı ilişki evlilikle sonuçlanacakken sarsılmış, her şeyden vazgeçtiği bir anda ekip onu yalnız bırakmamış ve kolundan tutup mesleğe-hayata geri döndürmüş. Mecburi şark görevinden dolayı Diyarbakır (il) İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Birimine tayini çıkar. Nişanlısını evleneceği gün kaybetti.
Çağla Kubat Elif Doğan 126-209 Özel ekibe sonradan katılan bir komiser. Sinan'ın ekip aşkı/nişanlısı Sinan ile evleneceği gün bıçaklanarak diziden çıkarıldı. 209.bölümde bıçaklanarak diziden çıktı.
Uğur Pektaş Murat Ateş 1-125-173-336 Özel ekibimizin hızlı komiserlerinden. Mesleğe nereda’nın elinde başlamış. Hayatının her aşamasına mesleği ve ekip arkadaşları var, burada sevmiş–evlenmiş-baba olmuş-ayrılmış. Ama aileden hiç kopmamış. İşinde hırslı, başarılı. Sakin gibi dursa da patlaması bela. 292. bölümde çok sevdiği karısı Zeynep'in hayatını kayıp etmesi sonucu ekipten bir süre izin alıp ayrılır. Karısının ölümünden sonra zor bir dönem geçirmiştir ama Ekip özellikle Rıza Baba onu bitkinlikten kurtarıp eski haline getirmiştir. Sonrasında Leyla'ya aşık olmuştur ve evlenmiştir. Ömer'in babası.336. bölümde İzmir'e tayini çıkmıştır.
Gamze Özçelik Zeynep Akyüz Ateş 1-125-210-292/293 Çocukluğundan beri başka bir meslek başka bir hayat istememiş, şehit polis memuru babasının izinden gitmiş ve polis olmuş. Trafik Şube’deki görevinden özel ekibe geçişiyle hayatı tamamen değişmiş.Diğer kızlar gibi güzel olmamasına rahmet Murat'ı aşık etmiştir.Tanışması Murat’la da burada tanışmış, aşkları böylelikle başlamış. Evlilik ve çocuktan sonra bir süreliğine yurt dışı görevde bulunsa da dönüp dolaşıp İstanbul sokaklarına ve ailesi gibi sevdiği insanların yanına-ekibe geri dönmüş .Yener tarafından vurulması sonucu 292. bölümde Kulağından kan gelmesi ile beraber beyin kanaması geçirmesi sonucu şehit oldu. Asıl 292. bölümde ayrılmasıyla tam olarak 293. bölümde diziden ayrılmıştır.
Zeynep Beşerler Melek Serter 168-293 315 -315 Melek Özel Ekip'e Narkotik şubeden gelmiştir. Başından bir evlilik geçmiştir, Şirin isminde bir kızı vardır. Kızıyla birlikte yaşıyor. Uzun süre boğuştuğu zorlukların ardından ekibe ve yeni görevine alışması, Melek’in de hayatını değiştirmiş. Ama Mesut'u unutamamıştır
İlker Yiğen Yavuz Ateş 1 - 336 Doktor. Murat'ın kardeşi.336.bölümde Askerlik Görevi İçin diziden Ayrılmıştır
Ege Barutçu Ömer Ateş 210-336 Murat'ın Zeynep'ten doğma oğludur.293.bölümde.annesini kaybetmesi sonucu babası ve amcası tarafından bakılmıştır.Annesinin gözünün önünde ölmesi sonucu annesinin ölümünden çok etkilenir. Annesi gibi Sarışın Babası gibi tarzandır. 6-7 yaşlarındadır 336.bölümde Babasının İzmir Leyla'yla Birlikte tayini çıkmasından dolayı İzmir'e gitmiştir
Ecem Naz Arslan Şirin Değirmenci 168 - 293 Melek'in kızı Mesut'un fıstığıdır.
Alev Oraloğlu Emel Akyüz 1 - 125 210 -293 331 336 Zeynep'in annesi 293. Bölümde kızını kaybetmesi sonucu diziden ayrılmıştır ama 331. bölümde diziye geri dönmüş 336. bölümde tekrar diziden ayrılarak Antalya dönmüş dir daha.
Nail Kırmızıgül Cevher Şanlı/Avcı Cevher Eski Harekatçı Mesut'un Devresi 306-314, 318-330 Mesut'un eski devresi eski arkadaşı sonradan düşmanı. 306.bölümde Mesut'a suikast düzenler. 307.bölümde ise avcı olarak Mesut onun peşine düşer. 313. bölümde ekip tarafından yakalanır soydan onu ali karşılığında ekipten alır ve cevheri sınıra gönderir 318. bölüme kadar ortada yoktur 318. bölümde sınırda ortaya çıkar. 330. bölüm sonunda bir adada Mesut tarafından boğularak öldürüldü
Metin Belgin Mümtaz Hoca 319-328 Rıza Babanın hapiste karşılaştığı ve kısa sürede kaynaştığı bir adam. Rıza Baba hapisten çıkartılacak iken rakısına uyutucu ilaç katarak Rıza Babayı kaçırmış ve bir sonraki bölümde MİT ajanı olduğu anlaşıldıktan sonra Rıza Baba ve ekibine yardım etmeye başlamıştır.Cevher, ona Suikast Yapmıştır Ve Mümtaz Hoca Ölmüştür
Gazanfer Ündüz Soydan Öğüt 313-323 329 Ekip Cevher Şanlı'yı yakaladıktan sonra ilk olarak Arif Müdürün karşısına çıkmış, daha sonra da ekibin bir numaralı düşmanı haline gelmiştir. 319'uncu bölümde Rıza Babayı Bekir Komiser cinayeti ile suçlatıp hapse attırdıktan 3 bölüm sonra Rıza Baba'nın hapisten çıkarılması ile birlikte 323 .Bölümde Ekip Tarafından Yakalanır Ama 328.Bölüm Hapisten Çıkar Fakat Bu Seferde 329.Bölümde Mümtaz Hoca'nın sayesinde yakayı ele vermiştir.Rıza baba ve ekibi yakalamaya gittiğinde Rızayı vurmaya çalışır Ali Rıza Babanın önüne atılır Soydanı vurur Soydan ölür.
oyuncu adı bilinmiyor Yücel 313-323-329 Soydan'ın adamlarından.Hep Soydan'a yardım etmiştir.Diğer adamları Malik'le birlikte Mardin'e gitmiştir. Soydan'ın adamlarının diğer kısmı önceden ölmüştür.Adamları Malik'in yanındayken Yücel Soydanın yanındadır. Maliklerin yanına giderken Ekip yolda Soydanla Yücel'i yakalar.Bundan 3 bölüm sonra hapisten çıkar.1 bölüm sonra ekip

tekrar yakalar. Bu sefer Ali Soydanı Öldürür bu yüzden tek başına kalır ve cezaevine gider.Ve bu bölümde diziden çıkar.

Gökhan Mumcu Tarık Bostancı 302-305 Ekibin tesadüf eseri bir olayla karşılaştığı adam .Muazzez,in gerçek yüzünü bilmediği erkek arkadaşı çiftliğindeki işçinin katili Mesut ve Rıza baba'nın hisleriyle takibe aldığı katil. 305. bölümde Muazzez tarafından yakalanır.
Nevra Kutal Fidan Teyze 26-114-256 293- Tunç'un eski Şirin'in yeni bakıcısı. Şirin ve annesi gittikten sonra diziden ayrılmıştır.
Mehmet Ali Yılmaz Tibet 187-296 Zeliha'nın sözlüsü. 296. bölümde Zeliş'ten ayrılması sonucu diziden ayrıldı.
Volkan Ünal Serdar Taşpınar 267 - 272, 288 - 293 Rıza babanın tayininin çıkmasından sonra gelen amir, geçici bir süre ekipte görev yaptı sonrasında Vedat müdürün emekliye ayrılması sonucu bir süre ekibin müdürü oldu. Ama Zeynep'in katilleriyle işbirliği yaptığı için 293. Bölümde tutuklandı.
Murat Ormıyak Vedat Müdür 1 - 288 Ekibin eski müdürü.Emekli olması diziden sonucu ayrılır.
  • Irmak Ünal Bölüm 67-86
  • Serhat Nalbantoğlu/Asım/ 37-44
   • Suat Sungur 76-81
   • Özge Ulusoy/Yeliz/ Bölüm 87-125 Bölüm
   • Aras Bulut Iynemli 122.Bölüm
   • Yasemin Balık-Seyran Esmer 192-224
   • Füsun Öztoprak-Mujgan Serter 168-293

Sezon özetleri

Uluslararası yayın

Ülke Kanal İlk gösterim Gösterim adı
 Türkiye Kanal D 31 Temmuz 2006 Arka Sokaklar
 KKTC Kanal D Arka Sokaklar
 Bulgaristan bTV 24 Mart 2011/2013/2014 Опасни улици

Mekan

Mekan ismi Bölümü Yer
Mesut'un evi 3-/251 Beyoğlu/Kadıköy(Fener Sokak)
Sinan balıkçı barınağı 210- Sahil
Emniyet 1- Vatan Caddesi
Hüsnü'nün evi 1- Kadıköy
Taksim İlkyardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1- Taksim

Dizi müzikleri

 • Murat Evgin - Özledim Gülüm =Sinan ve Elif'in sarkısı
 • Murat Evgin - Şehit: Mesut'la Beşir sahnelerinde fon müziği)
 • Murat Evgin -Elif&Sinan Tema =(Özledim gülüm fon Müziği)
 • Murat Evgin - Beni Ellere Verdin =Ali ve Pınar'ın şarkısı
 • Murat Evgin -Pınar& Ali Tema=(Beni Ellere Verdin fon Müziği)
 • Murat Evgin - İlk Tek Ve Son Aşkımsın =Murat ve Zeynep'in şarkısı
 • Murat Evgin - Murat&Zeynep Tema = (İlk Tek Ve Son Aşkımsın fon müziği)
 • Murat Evgin - Melek&Mesut Tema =
 • Murat Evgin - Melek Tema = (Melek tema fon müziği)
 • Murat Evgin-Masum =(Sinan'nın şarkısı)
 • Murat Evgin-Aaa fon Müziği =(Ekibin Duygusal fon müziği Zeynep'in Vurulduğunda çalan melodi.)
 • Murat Evgin-Özledim Gülüm Ensturmantal
 • Murat Evgin-Elif Sinan Duygusal Fon =(209.Bölüm cenazede çalan müzik)
 • Murat Evgin-Asayiş Duygusal Fon =(307.Bölüm Bitiş Müziği)
 • Murat Evgin-Elif Sinan ud. Versiyon =(209.Bölüm Fragmanında ve 303.Bölümde Suat Hüsnü Boşanması açıklandığı sahnede Çalan müzik.)
 • Murat Evgin-Ali Akdoğan Vuruluş Müziği
 • Murat Evgin-Umut=(198.hastane sahnelerinde çalan Müzik.
 • Murat Evgin-Mesut
 • Murat Evgin-Mesut(Ud versiyon)
 • Murat Evgin-Halim Duman(Leyla'nın arkadaşının düğününde çalan Müzik.)333. bölüm


Yayın takvimi

Sezon Gösterim günü ve saati Sezon başlangıcı Sezon finali Çekilen bölüm sayısı ! Bölüm aralığı Sezon yılı TV kanalı
1.Sezon Pazartesi/Salı 20:00 31 Temmuz 2006 26 Haziran 2007 43 1 - 43 2006-2007 Kanal D
2.Sezon Pazartesi 20.00 3 Eylül 2007 30 Haziran 2008 42 44 - 86 2007-2008
3.Sezon Pazartesi 20.00 8 Eylül 2008 29 Haziran 2009 38 87 - 125 2008-2009
4.Sezon Pazartesi 20.00 7 Eylül 2009 28 Haziran 2010 40 126 - 166 2009-2010
5.Sezon Pazartesi 20.00 23 Ağustos 2010 20 Haziran 2011 42 167 - 209 2010-2011
6.Sezon Pazartesi 20.00 5 Eylül 2011 18 Haziran 2012 40 210 - 250 2011-2012
7.Sezon Pazartesi/ Cuma 20.00 3 Eylül 2012 28 Haziran 2013 42 251 - 293 2012-2013
8.Sezon Cumartesi 20.00 7 Eylül 2013 28 Haziran 2014 42 294 - 336 2013-2014
9.Sezon Cuma 20.00 12 Eylül 2014 17 Haziran 2015 39 337 - 375 2014-2015

Ödüller

Kaynakça

Dış bağlantılar