Kullanıcı mesaj:Mecnun112

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

Harita ekleme[kaynağı değiştir]

Meraba. İş Birliği projesine katıldım. Türkiye'deki adalar maddesinde çalışıyorum. Daha açıklayıcı olması açısından Google Haritası eklesem bir sorun olur mu? --Mecnun (mesaj) 22:16, 25 Nisan 2015 (UTC)

Link verebilirsiniz ama resim telif açısından sıkıntı olabilir ama OpenStreetMap'ten resim alabilirsiniz. CC BY-SA lisansı Viki iye uyumlu. :) İyi Vikiler. --Mavrikantmsj 22:19, 25 Nisan 2015 (UTC)

Sayfa silinecek diyor biri yardimci olabilir mi eksik olan nedir ? Kralitsaledena (mesaj) 12:51, 8 Temmuz 2015 (UTC)

Anlamadım hangi sayfa Kullanıcı:Kralitsaledena?

Burak Soygür isimli konunun silinmesini istiyorum teşekkürler.[kaynağı değiştir]

Burak Soygür isimli konunun silinmesini istiyorum teşekkürler. Buraksoygur (mesaj) 09:57, 9 Temmuz 2015 (UTC)

Öyle bir sayfa görünmüyor. Buraksoygur. --Mecnun (mesaj) 10:54, 9 Temmuz 2015 (UTC)

İşbirliği projesinde 3. oldunuz!!![kaynağı değiştir]

Bronze Medal.svg İş Birliği Projesinde 3. oldunuz!!!

Merhaba Mecnun112,

İş birliği projesine katılımınız için çok teşekkürler!

Kategorisi eksik maddelerin kategorilendirilmesi konulu projede 3. oldunuz. ¨ Katılımınızın devamını bekleriz.

İyi çalışmalar
--Uğurkentmesaj 23:00, 9 Temmuz 2015 (UTC)

Tebrikler[kaynağı değiştir]

Selam Mecnun112, Yeni devriyelik görevinizde başarılar. Başlamadan önce birkaç hatırlatma yapmak istiyorum. Öncelikle aşağıdaki yönerge ve politikaları yeniden okumanız sizin için faydalı olabilir:

Bunlarla ilgili anlamadığınız herhangi bir yer varsa bana, herhangi bir devriyeye ya da hizmetli arkadaşlarımdan birine sorabilirsiniz. Size yardım etmekten zevk duyarız.

Şimdi buraya kadar her şeyi anladıysanız okuyucuya gösterilmeden önce devriyeler tarafından incelenmeyi bekleyen değişiklikleri Özel:BekleyenDeğişiklikler sayfasından incelemeye başlayabilirsiniz. Özel:Doğrulamaİstatistikleri sayfasından çalışkan devriye arkadaşlarımızı görebilirsiniz. Her değişikliği kabul etmek ya da reddetmek zorunda değilsiniz. Anlamadığınız veya emin olamadığınız değişikliği pas geçiniz. Böylece konunun uzmanı bir arkadaşımız ilgilenebilir. Özel:Tercihler#mw-prefsection-gadgets sayfasında işinizi kolaylaştırabilecek bazı küçük programlar var. Gerekçe yardımcısı bunların olmazsa olmazı diyebiliriz.

Eskiden beri bekleyen değişiklikleri incelemek dışında yeni eklenen katkıları da canlı olarak takip edebilir ve kontrol edebilirsiniz. Vikipedi:Huggle programı bunu yapmanızın en kolay yolu. Program bir değişikliği geri aldığınızda kullanıcıya uygun bir uyarı mesajı da gönderiyor. Ayrıca programda diğer çevrim içi Huggle kullanıcıları ile fikir alışverişi yapabileceğiniz bir chat penceresi de var.

Çok konuştum biliyorum. Haydin kolay gelsin. :) --Fenerli1978Buyrun beniiiim? 02:28, 13 Temmuz 2015 (UTC)

Devriyelik Hakkında[kaynağı değiştir]

Çok teşekkür ederim. Görevimizi layıkıyla yaparız inşallah. Lakin şuradan yetki tanımı yapılmamış :) --Mecnun (mesaj) 09:33, 13 Temmuz 2015 (UTC)

Pardon. Küçük bir eksiklik olmuş. Selamlar ve iyi vikiler, Fenerli1978Buyrun beniiiim? 09:40, 13 Temmuz 2015 (UTC)

Yeni Sayfa Açma[kaynağı değiştir]

Merhaba. Yeni bir Vikipedi üyesiyim. Gebze Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü diye bir konu açmak istiyorum. Daha önce GTU IEEE başlığı altında benzer iki kere konu açmıştım. Ama konu başlığı yanlış olduğunu düşündüğüm ve sayfa silindiği için Gebze Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü adı altında yeni bir sayfa oluşturdum.Yeni üye olduğum için ne yapabileceğimi pek bilmiyorum. Sayfanın kaldırılmasını engellemek için ne yapmam gerekiyor? --Cagrikoyuncu (mesaj) 21:43, 13 Temmuz 2015 (UTC)

rica[kaynağı değiştir]

merhaba, iyi çalışmalar öncelikle. Bringo Telekom olarak bir sayfa oluşturdum. Bakanlıktan yetki alan 9 firmadan biriyiz. bizimle birlite aynı yetkide olan 3 firmanın biografisini wiki den inceleyerek yazdım. reklam ve gereksiz bilgi imleci eklemişiniz.Nasıl düzelte bilirim. diğer 3 firma işnet, türknet, millenicom.

Teşekkür ederim.Burakkirazlı (mesaj) 21:50, 13 Temmuz 2015 (UTC)

Merhaba Kullanıcı:Burakkirazlı. şurayı ve şurayı okumanız faydalı olabilir. --Mecnun (mesaj) 21:55, 13 Temmuz 2015 (UTC)

kaynakları okudum tekrar teşşekkür ederim. 3 şirketi tekrar inceleyerek düzenlicem. Şu nu eklesen yada şunu silseniz diyebilceğiniz bir alan varmı. Bir yardımcı olsanız. şimdiden teşekkürler.

Şunu belirtmek gerek ki Kullanıcı:Burakkirazlı Vikipedi bir reklam veya tanıtım alanı değildir. Bu nedenle eklenen içerikte kayda değerlik kriterini ararız. Örnek: ABC telekom Vikipedi'de yer almaz TTNET yer alır. Çünkü TTNet hakkında onlarca haber, video, köşe yazısı vb. içerik var. Bringo için aynı şeyi söyleyebilir miyiz? --Mecnun (mesaj) 22:06, 13 Temmuz 2015 (UTC)

Tabikki bu konuda haklısınız, sizin profesyonel bakış açınız ve deneyiminiz fazla olduğu için sizi rahatsız ediyorum. TTnet ayrı bir örnek, benim clasmanım Turknet,İşnet,Millenicom gibi şirketler. onların hakkında yazılmakale haber bizim içinde var, örneğin sosyal sorumluluklarda biz öncüyüz. daha çok kurumlara hizmet veriyoruz. reklam içeriği olmasın diğer şirketler gibi bizde sizin aranızda bulunalım istiyoruz. mesela linkini verdiğim(https://en.wikipedia.org/wiki/G.992.5) adreste uluslar arası telekominikasyon birliği türk firma listesinde bizi de yayınladı. Çok vaktinizi aldığımı biliyorum. lütfen destek olun. saygılarımla. Burakkirazlı (mesaj) 22:15, 13 Temmuz 2015 (UTC)

Sayfayı SAS'a taşıdım. burada görüşlerini belirtebilirsiniz. Topluluk çoğunlukla kalsın derse sayfanız kalacaktır. Kullanıcı:Burakkirazlı --Mecnun (mesaj) 22:23, 13 Temmuz 2015 (UTC)

Kaynak gösterme hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba bir gazetenin internet sitesinde yayınlanan bir haberi kaynak göstermek istiyorum. Gazetenin internet sitesine reklam verilmiş ve açılan sayfada reklam gözüküyor. Bu sayfayı kaynak olarak gösterirsem reklam içerme maddesini kapsar mı?

Merhaba. Kullanıcı:Cagrikoyuncu. Reklamlar kaynak niteliği taşımıyor. Sayfanız kriterleri taşımıyor, lütfen eklemekte ısrarcı olmayın. Sevgiler, iyi bayramlar.

Selam[kaynağı değiştir]

Selam Mecnun, Ramazan Bayramı'n kutlu olsun. Ben birkaç gün sonra vikitatile çıkabilirim. O zamanlarda İBP sana emanet. En geç pazar gününe kadar yeni haftalardaki projeyi oluşturmanı tavsiye ederim. --Uğurkentmesaj 17:45, 17 Temmuz 2015 (UTC)

Teşekkürler Kullanıcı:Uğurkent. Hiç proje oluşturmamıştım şimdiye kadar. İnşallah hata yapmam. İyi tatiller. --Mecnun (mesaj) 09:31, 18 Temmuz 2015 (UTC)

İBL ile ilgili[kaynağı değiştir]

Merhaba hocam, nasılsınız? iBP puanlaması yapacağımda 30.hafta'da çetelenize yazdığınız 2015 UEFA ile ilgili katkılarınızı pek anlamayadım. Sebebi nedir acaba? --Mecnun (mesaj) 12:29, 26 Temmuz 2015 (UTC)

Selamalar, onlar eski projelerden kalanlar dikkate almayın. Ayrıca henüz proje bitmedi gece 2.30 a kadar süre var. Puanlama için erken değil mi? Yeni proje yayına girmiş görünüyor bu arada. --Teacher0691 (mesaj) 17:52, 26 Temmuz 2015 (UTC)

İBP günleri[kaynağı değiştir]

Selamlar Mecnun112, İBP için yaptıkların için öncelikle şahsım adına teşekkür ederim. Sormak istediğim bir konu var. Eskiden proje pazartesiden pazara idi. Şimdi pazardan cumartesiye oldu. Bununla ilgili bir fikrin varmı? Neden böyle bir değişiklik yaptık? Birde sana uzun süredir yazacaktım bu vesile ile belki gçrmemişsindir diye hatırlatayım dedim. İBP için şöyle bir sayfada var. 2014'ü tamamlayıp 2015'i de açabilirsen çok makbule geçer. Selamlarımla, iyi vikiler Fenerli1978Buyrun beniiiim? 02:58, 27 Temmuz 2015 (UTC)

Kullanıcı:Fenerli1978 ve Kullanıcı:Teacher0691 hocam. Son haftanın proje başlangıç ve bitiş tarihlerinde 1 günlük hata yapmışım. Özür dilerim. Kullanıcı:Fenerli1978 maratonları da inşallah tamamlayacağım. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederim. --Mecnun (mesaj) 14:37, 27 Temmuz 2015 (UTC)

Türkçe[kaynağı değiştir]

Türkçe biliyor musun? bilmiyorsan İngilizce anlatmaya çalışabilirim. Önce mesaj sayfamda yazanları oku sonra eski mesajları geri alıyorsan biir açıklama yap olur mu kardeşim. Ayrıca beni diğerleri gibi rahatsız etme bu sorunlar ve bu konuşmalar gereksiz mesajları geri alan birinin yüzünden yapıldı. Geri aldığın mesaj sayfasındaki konuşmalar aynı senin gibi birinin geri almasından ortaya çıktı ve engellendim. Daha eski konuşmaları geri alman gerekiyor. Taraflı olma. Sende aynını yapma beni rahatsız etme. Saygı göster.--Cankoray (mesaj) 22:20, 27 Temmuz 2015 (UTC)

Bu kuralları ben koymuyorum ki Kullanıcı:Cankoray?! Vikipedi, Mesaj sayfanızı boşaltamazsanız diyorsa bunu uygulamak durumundayız. /Arşiv diye bir yer açıp eski mesajlarınızı oraya taşıdıktan sonra kullanıcı sayfanıza "arşiv" şeklinde link verebilirsiniz. İyi geceler.

Merhaba sizin mesaj sayfanızın bir arşivi var mı? yoksa burada bir istisna mısınız?--Cankoray (mesaj) 04:01, 28 Temmuz 2015 (UTC)

Mesajlarım çoğaldığında sayfamın düzenli görünmesi için arşivleyeceğim. Vikipedi mesajlaşmasını sosyal ağlardaki mesajlaşmalar gibi düşünmeyin. "Mahremiyet" içermez ve sürekli kalmak durumundadır. --Mecnun (mesaj) 19:26, 28 Temmuz 2015 (UTC)

_____________________________________________________

İşbirliği projesi 2015 33. hafta Katılımcı listesine kendimi yazmıştım. Ancak herhangi şekilde kaç Maddede değişklik yaptığımı yazılmamış. Neden olabilir?

Teşekkürler Muratin

İBP'de rutinin dışına çıkmak[kaynağı değiştir]

Merhabalar Uğurkent. İBP projelerine biraz renk katmak istiyorum. Bu hafta Google Play'daki popüler app'ların maddesini oluşturmak gibi bir şey yapsak nasıl olur? --Mecnun (mesaj) 11:26, 23 Ağustos 2015 (UTC)

Sağol Mecnun. KD ise açılabilir. --Uğurkentmesaj 22:46, 23 Ağustos 2015 (UTC)
2015 maratonunu oluşturmayı düşünüyorum. O şablonun boş hali var mı? --Mecnun (mesaj) 21:04, 26 Ağustos 2015 (UTC)
Bildiğim kadarıyla yok. --Uğurkentmesaj 10:44, 27 Ağustos 2015 (UTC)

Kayda değer olmayan konulu madde[kaynağı değiştir]

"Kayda değer olmayan konulu madde. Hızlı Silme Talep Ediliyor" Derken Neyi İma Ediyorsunuz? ORTAD (mesaj) 03:37, 30 Ağustos 2015 (UTC)

Caniniz sagolsun madem oyle diger taraftar gruplarinida silmenizi rica edecegim ORTAD (mesaj) 16:06, 30 Ağustos 2015 (UTC)

Lütfen yanlış anlamayın ORTAD. Kesinlikle kişisel insiyatif kullanmıyorum. Kurallar böyle söylüyor. Diğer gruplar derken? Örnek varsa inceleyelim. --Mecnun (mesaj) 16:46, 30 Ağustos 2015 (UTC)

Carsi genc fenerbahceliler ultraaslan v.b sirf sampiyon olabilen bir takimin taraftar gruplarini ansiklopedi bilgisi olaral kabul ediyorsaniz anadolu kluplerini es geciyorsaniz bisi diyemiyorum adi ustunde ozgur ansiklopedi bence tutumunuz yanlis... ORTAD (mesaj) 19:59, 30 Ağustos 2015 (UTC)

Dikkat ettiyseniz ORTAD o maddelerin Kaynakça kısmı ile sizin maddenizinki bir değil. Bağımsız kaynaklarca (Tv, Gazete, internet siteleri, ajanslar vb.) fazlaca ele alınmış. Genç Fenerbahçeliler biraz sıkıntılı ona da KD etiketi koydum. Kaynakça kısmı düzenlenmez ise o madde de silinecek. --Mecnun (mesaj) 20:09, 30 Ağustos 2015 (UTC)

Egerki uyari verseydiniz kaynakcalari sınırlandirabilirdik. Ilgi ve alakaniz icin tesekkur ederim. Tekrardan sinirli kaynakca ile yazabilirmiyim ? ORTAD (mesaj) 16:56, 31 Ağustos 2015 (UTC)

Merhaba. Rica ederim ORTAD. Buraya bir müsveddesini açın önce, inceleyelim. --Mecnun (mesaj) 20:52, 31 Ağustos 2015 (UTC)

İBP[kaynağı değiştir]

Bu haftaki işbirliği projesine katılmayı düşünüyorum. İlk kez katılıyorum. Kendi proje sayfanızı oluşturur musunuz? Onu örnek alarak ben de bir proje sayfası açacağım. Mesela şu maddeye kapak resmi ekledim. Teşekkürler. Sultan Galiyev (mesaj) 12:11, 1 Eylül 2015 (UTC)

  • İBP'ler Vikipedi gelişiminin temel taşlarından biri. Katılımınız için teşekkürler Kullanıcı:Sultan Galiyev. Yaptığınız değişiklikleri buraya listelemenizi rica edeceğim. --Mecnun (mesaj) 16:59, 1 Eylül 2015 (UTC)
Böyle mi olacak? Bu arada küçük bir ayrıntı var. İBP 36. haftadayız galiba, ama proje sayfaları 35 görünüyor? Sultan Galiyev (mesaj) 19:17, 1 Eylül 2015 (UTC)
Yanlışlık olmuş, düzelttim. Evet aynen bu şekilde listelemelisiniz. --Mecnun (mesaj) 19:32, 1 Eylül 2015 (UTC)
Tekrar vaktinizi alacağım ama birkaç madde yaptım, onlara bir bakar mısınız? Uygunsa böyle devam ederim. İyi akşamlar. Sultan Galiyev (mesaj) 20:17, 1 Eylül 2015 (UTC)
Böyle devam edin Sultan Galiyev --Mecnun (mesaj) 20:32, 1 Eylül 2015 (UTC)
Selamlar. İBP'de sanırım bir yanlış anlaşılma var. Bilgi kutusu eksik maddelere değil, bilgi kutusu olup da görseli olmayan maddelere Şablon:Kutueksik eklenecek değil mi? Bu arada {{kutueksik}} şablonu bulunmamakta, silinmiş. Bu konuyu bir açıklığa kavuşturur musunuz? Sultan Galiyev (mesaj) 15:20, 2 Eylül 2015 (UTC)

Selamlar tekrardan. Kutueksik şablonu geri gelmiş, teşekkürler. Yalnız projedeki iki kullanıcı kutueksik şablonunu değil de bilgi kutusuz şablonunu ekliyorlar (Örnek: HakanIST ve AliIsingor). Ozankra doğru yapıyor gözüküyor. Size önerim ya projenin şartlarını değiştirin böylece arkadaşların emeği boşa gitmemiş olur ya da kullanıcıları şimdiden uyarın. İyi vikiler. Sultan Galiyev (mesaj) 17:40, 3 Eylül 2015 (UTC)

Merhaba. Sultan Galiyev. Şablonu silen hizmetliyle görüştüm geri getirdi. Hiç kutusu olmayana bilgi kutusuz, bilgi kutusunda eksik bilgi barındırana kutueksik şablonu koyulacak. Kolay gelsin. --Mecnun (mesaj) 19:45, 3 Eylül 2015 (UTC)

G11 Hakkında[kaynağı değiştir]

Merhabalar,

Bu düzenle G11 olarak işaretlenmiş.

Durumu dikkate alarak reklam olarak nitelendirilebilecek bölümleri (Ürün Kategorileri ve Ödeme Gerçekleştirme Kanalları) silmek istedim ancak sayfayı boşaltmayınız şeklinde uyarı aldım. Konuyla ilgili bir öneri/bilgilendirme yaparak bana yol göstermenizi rica ediyor, selamlarımı iletiyorum.

Eklediğim dökümana örnek olarak;

Gittigidiyor N11.com

--Vayfay (mesaj) 23:13, 2 Eylül 2015 (UTC)

Merhabalar Vayfay. Ürünsepeti maddeniz ansiklopedik değer taşımıyor. Lütfen VP:KD politikasını okuyunuz. --Mecnun (mesaj) 19:47, 3 Eylül 2015 (UTC)

İBP hakkında[kaynağı değiştir]

Mecnun; Sultan Galiyev, bazı katkılarını 23:30'dan sonra yaptı, haberin olsun. Dün ben ona da aynı mesajı attım, yani uyardım. O da anladı. Seni de uyarayım da, puanlamada hata yapma. Sevgilerimle, iyi çalışmalar. --Ozankra (mesaj) 21:08, 7 Eylül 2015 (UTC)

Merhaba Ozankra. Son değişikliklere baktım bir sorun göremedim. Örnek bir değişiklik numarası verebilir misin? Biliyorsunuzdur ama hatırlatayım yerel saat değil Vikipedi saati geçerli olan. --Mecnun (mesaj) 21:31, 7 Eylül 2015 (UTC)
Olay şu, ben TSİ 23:45 gibi son maddeleri ekledim. Ama UTC'ye göre 20:45 oluyor. Fakat bu konuda bir tartışmaya girmek istemem. Ozankra da çok emek verdi çünkü. Benim hesaplamama göre 15 puan farkla ben öndeyim. Eminim UTC meselesini yanlış anlamasa o da eklemelerine devam ederdi. Önerim ikimize de birincilik ödülü verilmesidir. 1000 küsür puanda 15 puan çok önemli olmamalı. Üçüncü zaten belli. Bu mümkün değilse, gönül rahatlığıyla feragat ederim, ikinciliğe razıyım. Kimseyi kırmak istemem. Özellikle de tatlı bir rekabet yaşadığım Ozan'ı. İyi vikiler. Sultan Galiyev (mesaj) 23:05, 7 Eylül 2015 (UTC)

İBP-37[kaynağı değiştir]

Selamlar. Bu hafta Şevket Süreyya Aydemir ile ilgili maddeler açmayı planlamıştım kendimce. Mesela dün gece Otarşi açtım. Madde istekleri listesinde yok. Ama anladığım kadarıyla listede olmasa da bu tür maddeler kabul oluyor değil mi? Geçen hafta bir sürü kitap ve albüm kapağı yüklemeyi kafama koymuştum, denk geldi İBP'ye katkısı oldu. Bu hafta da açmayı düşündüğüm maddeler vardı, yine denk gelirse şık olacak benim için. Açacağım maddeleri madde istek listesine mi eklemeliyim? Sultan Galiyev (mesaj) 22:38, 7 Eylül 2015 (UTC)

  • Sorun olacağını dsüşünmüyorum Sultan Galiyev. İBP'ye olan ilginizden ötürü teşekkür ederim. --Mecnun (mesaj) 08:05, 23 Eylül 2015 (UTC)

bayram[kaynağı değiştir]

selam, iş birliği projesi bayram tatiline girdi herhalde, şimdiden iyi bayramlar Hakan·IST 19:50, 22 Eylül 2015 (UTC)

  • Çok teşekkür ederim. Yoğundum ilgilenemedim. Geçtiğimiz hafta ilgi bulamayan proje ile devam edeceğiz bu hafta. Sizlere de iyi bayramlar Kullanıcı:HakanIST --Mecnun (mesaj) 08:07, 23 Eylül 2015 (UTC)

İşbirliği projesinde 1. oldunuz!!![kaynağı değiştir]

Gold Medal.svg İş Birliği Projesinde 1. oldunuz!!!

Merhaba Mecnun112,

İş birliği projesine katılımınız için çok teşekkürler!

Türkiye'de ki görsel ve yazılı medya organlarının maddelerini eklenmesi/düzenlenmesi konulu projede 1. oldunuz. ¨ Katılımınızın devamını bekleriz.

İyi çalışmalar
--Ozankra (mesaj) 14:37, 31 Ekim 2015 (UTC)

MECNUN112 rica sadece:)[kaynağı değiştir]

öncelikle nasılsınz. Eklediğm bir madde sayfasını reklam amaçlı oldugunu belitrek yayndan kaldırmşsnız mutlaka, haklı bir gerekçeniz ve mutlak bir yetkiniz var. Sadece aynı amaçla kullanılan farkı isimdeki maddeyi örnek alarak actığımıştık daha sade ve yalın ayrıca reklamsız bir sayfayı tekrardan ve sizinde bahsettiğinz gibi reklamsız ve kurallaara uygun şekilde nasıl açabiliiz.SİZDEN KONU İLE ALAKALI DESTEK İSTİYORUZ. TEŞEKKÜR EDİYORUZ. Bu imzasız yazı Crazyholiday34 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Merhaba. Hangi madde için nasıl yardımcı olabilirim @Crazyholiday34?

Merhaba. Özellikle geri dönüşüm yaptığınız için ayrıca çok tşk ediyorum. mail olarak yazabablirmiyim, sorun olmazsa sizin için? Mail adresiniz varmi? Bu imzasız yazı Crazyholiday34 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Tekrar merhaba @Crazyholiday34. Öncelikle mesajlarınızın sonuna --~~~~ ifadesi koyarak imzalayınız. Talebinizi buradan iletebilirsiniz. --Mecnun (mesaj) 18:22, 14 Ocak 2016 (UTC)

Çocuk koruma politikası teklifi[kaynağı değiştir]

Merhaba Mecnun112, müsait bir zamanınızda, bu konu bağlamında giderek artan suç oranları ve internetin bu suça aracılığı göz önünde bulundurularak oluşturulmuş çocuk koruma politikası teklifine göz atarak yorumlarınızı paylaşabilir misiniz? İyi çalışmalar ve güzel bir hafta dilerim. Dr. Coalmesaj 06:41, 25 Ocak 2016 (UTC)

İlgineceğim @Dr. Coal Teşekkür ederim. --Mecnun (mesaj) 11:43, 31 Ocak 2016 (UTC)

Önemli! KD Madde Silinmesi[kaynağı değiştir]

Merhabalar @Sakhalinio. Çok sayıda bağımsız kaynaklarla oluşturduğum Dr. Sinan Nazif ARAN maddesi bir hizmetli tarafından direkt olarak silindi. İşlemin sehven yapıldığını düşünüyorum, ilgili hizmetliden cevap alamadığım için size yazıyorum. Lütfen sayfayı geri getirip SAS'a taşır mısınız? --Mecnun (mesaj) 11:32, 31 Ocak 2016 (UTC)

Selamlar Mecnun112, ilgili konuyu işlemi yapan hizmetli ile kontak kurarak çözmeniz daha doğru olacaktır. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 11:40, 31 Ocak 2016 (UTC)
Maddenin kayda değer olduğunu düşünmediğim için silinmeye aday gösterdim. Kararı topluluk verecektir. --Eldarion 08:23, 2 Şubat 2016 (UTC)
En doğrusu da bu @Eldarion Teşekkürler. --Mecnun (mesaj) 11:51, 2 Şubat 2016 (UTC)

İBP sorumlusu adaylığı[kaynağı değiştir]

Merhaba, şu sayfada işbirliği projesi için aday oldum. Rica etsem görüşlerinizi belirtir misiniz. --Teacher0691 (mesaj) 01:34, 4 Şubat 2016 (UTC)

Aday olmanıza çok mutlu oldum. Çok doğru bir karar verdiğinize inanıyorum.@Teacher0691 --Mecnun (mesaj) 11:19, 4 Şubat 2016 (UTC)

Mert Özeer[kaynağı değiştir]

KARDEŞİM MERT ÖZER İSİMLİ SAYFADAKİ BİLGİLER TAMAMEM DOĞRUDUR NEDEN SİLME TALEP ETTİN BUNUN NEDENİNİ ÖĞRENEBİLİRMİYİM?MERT ÖZER (mesaj) 14:25, 5 Şubat 2016 (UTC)

Merhabalar @Tokatmert. Nasılsın? Vikipedi tüm insanlığa ait özgür bir ansiklopedi olup, sadece kaydadeğer bilgilerin yer aldığı bir kaynaktır. Sizden ricamız lütfen otobiyografinizi eklemeye çalışmayın. Sevgiler! --Mecnun (mesaj) 14:42, 5 Şubat 2016 (UTC)

İBP[kaynağı değiştir]

Selamlar, ilk deneyim olarak 2016/6. hafta sayfasını oluşturdum. Bir göz atabilir misin lütfen. Benim asıl sorum, zamanından önce oluşturduğum için problem olur mu? veya nasıl görünmez yapabiliriz şimdilik?--Teacher0691 (mesaj) 23:43, 5 Şubat 2016 (UTC)

Merhabalar @Teacher0691. Ellerinize sağlık. Zamanınca önce oluşturulması bilakis daha faydalı olur. Nitekim bazen Pazar geceleri proje oluşturulma unutulabiliyor ve İBP boş kalabiliyor. Bilgi kutusu ile ilgili çok proje yapmıştık. Önümüzdeki haftalarla ilgili daha kreatif projeler üretmek için kafa yoralım isterseniz. Sevgiler --Mecnun (mesaj) 11:14, 6 Şubat 2016 (UTC)
  • @Teacher0691 merhaba. 5. hafta puanlaması için teşekkürler, ellerine sağlık. Dereceye giren kullanıcılara nişanlarını da verirseniz güzel olur :) --Mecnun (mesaj) 13:21, 8 Şubat 2016 (UTC)
Merhaba, dün gece bitiremedim. Bugün de malum okulların ilk günü pek fırsatım olmadı. Halledeceğim.--Teacher0691 (mesaj) 14:58, 8 Şubat 2016 (UTC)
Kolay gelsin sevgili hocam, öğretmenim :) --Mecnun (mesaj) 19:29, 8 Şubat 2016 (UTC)

İşbirliği projesinde 3. oldunuz!!![kaynağı değiştir]

Bronze Medal.svg İş Birliği Projesinde 3. oldunuz!!!

Merhaba Mecnun,

İş birliği projesine katılımınız için çok teşekkürler!

Siyasi partilerle ilgili maddelerin düzenlenmesi konulu projede 3. oldunuz. ¨ Katılımınızın devamını bekleriz.

İyi çalışmalar
--Teacher0691 (mesaj) 15:29, 8 Şubat 2016 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Merhaba Mecnun. Dikkatin için teşekkür ederim. Gereken ℅70 bariyerini aşamadım. Doğru, seçilmedim lakin, topluluğun benimle ilgili düşüncelerini öğrendim. Bu bile güzel. Benim için bir tecrübe oldu. Umarım bir sonraki başvurumda (eğer o güne kadar ölmez ve burada olursam tabii) olumlu sonuç alırım. Ayrıca, edebiyyatı sevdiğim de doğrudur. Başlık manidar olmuş :) İyi geceler. - OkanfanEvet benim? 20:44, 8 Şubat 2016 (UTC)

 %70'i aştığını görüyorum :) Umarım uzun yıllar aramızda olursun. Bu arada edebiyatı çift y ile yazman da manidar :) @Okanfan --Mecnun (mesaj) 21:27, 8 Şubat 2016 (UTC)
℅ 0,37 pek etkili olmadı. y ise yazım hatası. Klavyeye iki kez tıklamışım. İyi geceler. - OkanfanEvet benim?
0,37 etkili olmaz diye bir kuralımız yok. Adaylığınız bürakrat takdirine bırakılmadan kapatıldıysa bir sorun vardır @Okanfan --Mecnun (mesaj) 21:37, 8 Şubat 2016 (UTC)

İBP[kaynağı değiştir]

Selamlar, İBP 8. hafta hazırlamışsınız. Teşekkürler. 7. haftayı ben puanlarım. 8. Haftayı da sizin puanlamanız daha uygun olur. Ayrıca aktif olarak sorumluluğa devam etmek isterseniz sevinirim. --Teacher0691 (mesaj) 21:25, 20 Şubat 2016 (UTC)

Merhabalar öğretmenim @Teacher0691. Siz de isterseniz puanlayabilirsiniz, sıkıntı olmaz benim için. ... aktif olarak sorumluluğa devam etmek kısmını anlayamadım :) İsterseniz gelecek haftalar için proje hazırlama işini size bırakabilirim. Aklınızda farklı bir şey vardı ise benim oluşturduğumu 9. haftaya kaydırabiliriz. --Mecnun (mesaj) 22:06, 20 Şubat 2016 (UTC)
Yok yanlış anlamayın. Aslında tekrar direksiyon başına geçmenizi istedim. İBP epey bir zamanımı alıyor ve normal rutinlerime yetişemiyorum. Keşke yeniden aktif sorumlu olsanız anlamında idi. :) --Teacher0691 (mesaj) 22:14, 20 Şubat 2016 (UTC)
Aktif olduğumu düşünüyorum. @Teacher0691 :) Ömür vefa ederse uzun soluklu bir İBP sorumlusu olacağım. Çok zamanınızı alıyorsa birazcık mola verebilirsiniz. İyi geceler dilerim. --Mecnun (mesaj) 22:22, 20 Şubat 2016 (UTC)
O zaman süper. 8. haftadan itibaren puanlama, 2016 maratonu, ödül sıralama vs. kısımlarını size bırakıyorum. Ne zaman yardım ihtiyaç olursa lütfen yazın. Ben zaten hep buralardayım:) İyi geceler.--Teacher0691 (mesaj) 22:30, 20 Şubat 2016 (UTC)
  • Selam, İBP 9. hafta UTC saati ile 23:00 itibari ile yoktu. Ben oluşturdum. Değişiklik gerekli ise yapabilirsiniz sorun değil. Kolaylıklar dilerim. Saygılar. --Teacher0691 (mesaj) 23:03, 28 Şubat 2016 (UTC)
@Teacher0691 hocam, dün gece uyuya kalmışım. İyi yapmışsınız. ellerinize sağlık. --Mecnun (mesaj) 20:00, 29 Şubat 2016 (UTC)

İBP 10. hafta[kaynağı değiştir]

Merhabalar. Vikipedi:İş birliği projesi/2016/10. hafta kapsamındaki devriyelik başvuruları sonucunda seçilen 2 devriyenin ardından 1 devriye daha seçildi. Ardından Babatolian adlı kullanıcı da başvurdu. Bunlar Vikipedi adına ve oluşturduğunuz VP:İBP projesinin doğru seçilmesi adına müjdeli bir haberler, tekrar teşekkürler. --Ahmet Turhan (mesaj) 20:55, 17 Mart 2016 (UTC)

Buna çok sevindim @Ahmet Turhan. En çok ilgi gösteren sizdiniz, çok iyi çalıştınız. Umarım diğer haftalarda diğer deneyimli kullanıcılar da iştirak eder. --Mecnun (mesaj) 22:07, 17 Mart 2016 (UTC)
Şu haberle birlikte kazanılan devriye sayısı toplam 4 oldu. --Ahmet Turhan (mesaj) 01:30, 19 Mart 2016 (UTC)
Çok sevindim @Ahmet Turhan. --Mecnun (mesaj) 12:50, 20 Mart 2016 (UTC)

İBP 12. hafta[kaynağı değiştir]

Selamlar, 12. hafta İBP henüz hazır değil. Buralardasındır umarım. Bir süre daha bekleyip gelen önerilere göre düzenlenmesi gereken maddeler olarak hazırlayabilirim istersen. Ben buralardayım. En geç 1 saat kala hazırlarım yeni projeyi. --Teacher0691 (mesaj) 21:33, 20 Mart 2016 (UTC)

İşbirliği için oylama sizi bekliyor![kaynağı değiştir]

Society.svg VikiProje Siyaset İşbirliği Oylama
İyi günler...
Siyaset Projesi'nde ayın işbirliğini görüşünüzü ve oyunuzu belirtmek için TIKLAYIN. --Ahmet Turhan (mesaj) 00:24, 21 Mart 2016 (UTC)

İBP bakım[kaynağı değiştir]

Vikipedi:İş birliği projesi/2016 Maratonu sayfası an itibariyle 2 haftadır bakım bekliyor. Zamanınız yok diye tahmin ediyorum fakat affınıza sığınarak ufak bir hatırlatma yapmak istedim. --Ahmet Turhan (mesaj) 21:50, 28 Mart 2016 (UTC)

Teşekkürler @Ahmet Turhan düşünceli davranışınız için. Bu gece ilgileneceğim. --Mecnun (mesaj) 20:39, 29 Mart 2016 (UTC)

Haydi Nisan 2016 İşbirliğine![kaynağı değiştir]

Society.svg VikiProje Siyaset Ayın işbirliği
İyi günler.
VikiProje Siyaset bünyesinde Nisan 2016 iş birliği projesi belirlenmiştir.

Daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN
--Ahmet Turhan (mesaj) 11:32, 31 Mart 2016 (UTC)

İş birliği projesi[kaynağı değiştir]

Hocam merhaba ben şu an ki işbirliği projesi girmek istedim fakat katılımcılar bölümüne ismimi eklediğimde burada gözüküyor fakat burada gözükmüyor acaba sebebi nedir? --By Erdo Can (mesaj) 12:33, 10 Nisan 2016 (UTC)

Merhaba. Her iki kısımda da görünüyor @By erdo can. Sorun yok. --Mecnun (mesaj) 21:21, 10 Nisan 2016 (UTC)
Bende bi hata oldu heralde --By Erdo Can (mesaj) 13:22, 12 Nisan 2016 (UTC)

İBP 13. hafta[kaynağı değiştir]

Selamlar, 13 hafta puanlaması bekliyor. Ne kadar birikirse o kadar zor oluyor. Yardım edemiyorum çünkü projeye katıldığım için doğru olmaz. Umarım kısa sürede elden geçirirsin. Kolaylıklar.--Teacher0691 (mesaj) 21:20, 10 Nisan 2016 (UTC)

O iş bende öğretmenim. Merak metmeyin. @Teacher0691 --Mecnun (mesaj) 21:22, 10 Nisan 2016 (UTC)
28 Mart - 3 Nisan 2016 tarihleri arasındaki Vikipedi:İş birliği projesi/2016/13. hafta hala sonuçlanmadı. Ayrıca Vikipedi:İş birliği projesi/2016 Maratonu sayfası da düzenlemeyi bekliyor. Tek başınıza İBP projelerini düzenlemek zorluyorsa yardımcı olabilecek bir sorumlu iyi olabilir. Zaten son haftaların projeleri nezaket mesajı, uyarı mesajı, kullanıcı grubu terfisi gibi projeler oluyor, bunların tekrarı sıkıcılık da yaratabilir bence. Tabi siz bilirsiniz, bunlar sadece kişisel bir yorum. --Ahmet Turhan (mesaj) 11:50, 27 Nisan 2016 (UTC)
Sonuçlandıracağım @Ahmet Turhan. Sorumluluk adaylığına oy kullanması için Vikipedistlere davetiye yolla mümkünse. Adaylığını sonuçlandıralım. --Mecnun (mesaj) 18:30, 27 Nisan 2016 (UTC)
Yukarıdaki son mesaj tarihinden, yani 27 Nisan'dan bu yana tam 1 ay geçmesine rağmen hala bir sonuçlandırma mevcut değil. --Ahmet Turhan (mesaj) 20:20, 27 Mayıs 2016 (UTC)
Yoğundum bu aralar @Ahmet Turhan. Bu akşam ve yarın akşam bakacağım. İlgine teşekkür ederim. --Mecnun (mesaj) 10:37, 28 Mayıs 2016 (UTC)
Halen bir ilerleme bulunmamakta. --Ahmet Turhan (mesaj) 23:12, 22 Haziran 2016 (UTC)
Bu haftasonu ilgileneceğim @Ahmet Turhan --Mecnun (mesaj) 21:58, 24 Haziran 2016 (UTC)
Halen bir ilerleme mevcut değil. --Ahmet Turhan (mesaj) 19:55, 10 Temmuz 2016 (UTC)

İBP[kaynağı değiştir]

Selam Mecnun112, iş birliği projesinde Hakan İst'in önerisinin kabul edilmesini sabırsızlıkla beklediğimi ifade etmek istiyorum, Bu öneriye katılım fazla olacaktır.(fayda açısından güzel olacak) İyi çalışmalar diliyorum. --Kingbjelica (mesaj) 00:40, 1 Mayıs 2016 (UTC)

Proje seçimleri konusunda dikkatli olmaya davet ediyorum ben de artık. Son 6 haftadır ortalama katılımcı sayısı 2'den fazla değil. Vikipedi:İş birliği projesi/Gelecek hafta veya aylar için proje önerileri ve oylamalar sayfasındaki önerileri dikkate almakta fayda var. Yukarıda var olan sonuçlandırılmamış projeleri de bitirmen dileği ile. Kolay gelsin.--Teacher0691 (mesaj) 22:23, 1 Mayıs 2016 (UTC)
Pratik, ilgi çekici projeleri koymaya çalışıyorum ama yine de pek itibar görmüyor öğretmenim @Teacher0691. Yarın son haftayı ve 13. haftayı sonuçlandıracağım. İyi geceler. --Mecnun (mesaj) 22:26, 1 Mayıs 2016 (UTC)
Neyse, anlamış oldun belki de nezaket, vandalizm, engelleme vb. herkesi ilgilendirmiyor demek ki (ben dahil). Geçmişe bakarsan bakım konulu projeler daha ilgi çekebiliyor genelde. İyi geceler. --Teacher0691 (mesaj) 22:36, 1 Mayıs 2016 (UTC)

Haydi Haziran 2016 İşbirliğine![kaynağı değiştir]

Society.svg VikiProje Siyaset Ayın işbirliği
İyi günler, iyi Vikiler.
VikiProje Siyaset bünyesinde Haziran 2016 iş birliği projesi "Düzenlenmesi gereken maddeler kategorisinde bekleyen siyaset konulu maddelerin düzenlenmesi" olarak belirlenmiştir.

Daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.
--Ahmet Turhan (mesaj) 16:50, 1 Haziran 2016 (UTC)

İlyas Kemaloğlu (Kamalov) maddesi[kaynağı değiştir]

HEZARFEN72 (mesaj) 11:40, 27 Haziran 2016 (UTC)Merhaba.. "İlyas Kemaloğlu (Kamalov)" maddesindeki "Vikipedi standartlarına uygun değil" mesajından sonra gerekli düzenlemeleri yapmaya çalıştım. Standartlara uygun hale getirmek ve "uygun değil" ibaresinin kalkması için ne yapabilirim? Bilgilendirebilirseniz çok memnun olurum..

Vikipedi:İş birliği projesi/2016/13. hafta[kaynağı değiştir]

Merhaba Vikipedi:İş birliği projesi/2016/13. hafta hayla sonuçlanması bekleniyor biliyorum yoğunsunuz bu yüzden siz projeleri sonuçlandırdığınız da hemen Vikipedi:İş birliği projesi/2016 Maratonu ekliyorum projelerde de yardım etmek isterdim ama bir yanlışlık yaparım diye korkuyorum.En kısa sürede bekleyen projeleri sonuçlandıracağınızı düşünüyorum iyi günler :)--Krystal. ? 10:22, 29 Haziran 2016 (UTC)

Hayla :))) Tebessüm ettirdiniz sağ olunuz @Anyela23. Evet çok yoğunum bu aralar. Maratonu güncellersiniz çok ikrama geçer, mutlu olurum. Sorumluluğa da aday olabilirsinizarzu ederseniz. İyi geceler dilerim :) --Mecnun (mesaj) 20:31, 29 Haziran 2016 (UTC)
O hayla bende takıntı gibi bir şey ne kadar istesem de değiştiremiyorum :) Ama sizi gülümsettiyse sorun yok :D --Krystal. ? 08:33, 30 Haziran 2016 (UTC)

İlyas Kemaloğlu (Kamalov) maddesi[kaynağı değiştir]

HEZARFEN72 (mesaj) 20:25, 30 Haziran 2016 (UTC) Merhaba.. İlyas Kemaloğlu (Kamalov) maddesinde biçem el kitabına göre gerekli düzenlemeleri yaptım. "Vikipedi standartlarına uygun değil" ibaresi kalkacak mı? İyi çalışmalar..

İlyas Kemaloğlu (Kamalov) maddesi[kaynağı değiştir]

HEZARFEN72 (mesaj) 20:26, 30 Haziran 2016 (UTC) Merhaba.. İlyas Kemaloğlu (Kamalov) maddesinde biçem el kitabına göre gerekli düzenlemeleri yaptım. "Vikipedi standartlarına uygun değil" ibaresi kalkacak mı? İyi çalışmalar..

Maddeyi onayladım @HEZARFEN72. İyi çalışmalar

Haydi Temmuz 2016 İşbirliğine![kaynağı değiştir]

National Emblem of the People's Republic of China.svg VikiProje Siyaset Ayın İşbirliği
İyi günler, iyi Vikiler.
VikiProje Siyaset bünyesinde Temmuz 2016 iş birliği projesi "Çin siyaseti şablonunda yer alan kırmızı maddelerin oluşturulması" olarak belirlenmiştir.

Çin Halk Cumhuriyeti siyaseti ile ilgili Şablon:Çin siyaseti şablonu neredeyse bomboş, maddelerin birçoğu kırmızı. İngilizce dildeki şablon referans alınmış ve bu şablonda yer alan maddelerin kırmızılıklarının giderilmesi ve konuya ilişkin çeşitli maddelerle zenginleştirilmesi gerekmekte. Katılımlarınızı bekliyorum.

Daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.
--Ahmet Turhan (mesaj) 20:30, 30 Haziran 2016 (UTC)

Kayda değerlik[kaynağı değiştir]

Biyografi buradan görebileceğiniz üzere, topluluk kararı ile silinmiştir. --Eldarion 19:50, 12 Temmuz 2016 (UTC)

Evet gördüm @Eldarion, biliyorum. Sıkıntı da burada zaten. Tek satır dahi gerekçe belirtilmeden silinsin oyu kullanılmış ve görece hızlı bir şekilde oylama sonuçlandırılmış. Bu madde üzerinde çokça kafa yordum ve kaydadeğerlik konusunda çekincelerimi giderek pekçok kaynağa ulaşmıştım. İstanbul Bilim Üniversitesi'ni kuran ve de İstanbul Üniversitesi eski rektörü bir akademisyen. --Mecnun (mesaj) 19:59, 12 Temmuz 2016 (UTC)
Oylama 15 gün açık kalmış, hızlı bir durum yok yani. Sizden başka maddenin kayda değer olduğunu düşünen Vikipedist göremedim. Eldarion 20:15, 12 Temmuz 2016 (UTC)
Maddeyi ikinci kez SAS'a taşımanızı rica edebilir miyim @Eldarion? 1 Maddenin peşine düşmüş değilim fakat SAS sürecinde ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. İyi geceler dilerim. --Mecnun (mesaj) 21:36, 12 Temmuz 2016 (UTC)
Maddeyi 15 günde bir SAS'a taşımaya gerek olduğunu düşünmüyorum, SAS süreci ile ilgili herhangi bir sıkıntı göremedim. İyi çalışmalar. --Eldarion 11:42, 13 Temmuz 2016 (UTC)
Elbette gerek yok ama Cemşid Bey konusunda bariz bir hata yapmışız. Topluluğun güvenirliliğini ve itibarını korumak için elimi taşın altına koymak zorundayım @Eldarion :(. Umarım bu hareketimi yanlış algılamazsınız. İyi çalışmalar, güzel günler. --Mecnun (mesaj) 15:05, 13 Temmuz 2016 (UTC)

VP:N[kaynağı değiştir]

İyi akşamlar Rapsar. Ne Vikipedi yaşınıza ne de "benden çok daha fazla" olan tecrübenize diyecek bir lafım yok. Fakat daha öncede belirttiğim gibi "usta-çırak" ilişkisi çerçevesinde yaklaşmanıza da müsaade edemem. Vikipediyi ve politikalarını sizden değil bizzat ilgili sayfasından öğrenirim. Bir aktör biyografisi maddesinde "oynadığı filmler" ne ise, bilim adamı maddesinde bilimsel çalışmaları o nispette önemlidir, maddede olmalıdır. VP:ÖAY kastı bellidir; fakat bahse konu şeyin bir biyografi maddesi olduğunu unutuyorsunuz. Bu yüzden değişikliğinizi geri alıyorum. --Mecnun (mesaj) 17:50, 13 Temmuz 2016 (UTC)

İyi akşamlar. Estağfurullah, öyle bir niyetim olmadı. Beni yaptığım tek şey politika ve yönergeleri uygulamak, bunu yaparken de kırıcı bir üsluptan ziyade doğruya yönlendiren bir üslup kullanmak. Özgün araştırmaya yer vermeme politikasına aykırı bir şey varsa yapılması gereken şey bu kısma müdahalede bulunmaktır. Buna karşı bir argüman sunabilir misiniz?--RapsarEfendim? 18:02, 13 Temmuz 2016 (UTC)
Bu arada değişiklik özetine yazdığım şey sizi hedef almışım gibi durmuş, pardon. Herhangi birini hedef alıcı değil, daha çok şaka maksadıyla yazmıştım.--RapsarEfendim? 18:04, 13 Temmuz 2016 (UTC)

Oylama kapatma[kaynağı değiştir]

Merhabalar. Şurada fikir birliğine varılamamıştır demissiniz, bunu anlayamadım. Ben halihazırda zaten adaylığımı çekmiştim, ve öncesinde olumsuz bir yorum da yoktu. Nasıl fikir birliğine varılamadı sonucu çıkıyor anlayamadım. --Ahmet Turhan (mesaj) 16:26, 14 Temmuz 2016 (UTC)

Merhaba @Ahmet Turhan. O kısmı düzeltiriz de yazdığınız ifadeyi hiç hoş bulmadım. Adaylığınızı açıkladığınız zaman birkaç arkadaşı da davet et oylamaya da hemen sonuçlandıralım demiştim. Sanırım pek alaka göstermediniz. Akabinde adaylığınıza "kimse buraya bakmıyor" şeklinde kişisel bir yorum girmeniz üzücü. --Mecnun (mesaj) 17:47, 14 Temmuz 2016 (UTC)
Ben de sizinle aynı oranda üzüldüm haliyle, zaten bu durum benim adaylığımı vazgeçmeme yol açan asıl nedenlerden biri. Projeler ilgisiz, geçmiş projelerin puanlanması çok geç, güncel projeler ve öyle görünüyor ki gelecek projeler benim fikrime göre epey bi vasat. Bu durumları sadece ben değil başka kullanıcılar da söylemişti. Bu gibi nedenler nedeniyle adaylıktan vazgeçtim. --Ahmet Turhan (mesaj) 21:20, 14 Temmuz 2016 (UTC)
Sizin gibi çalışkan, sürekli üreten bir Vikipedist'in kişisel yorum yapmasına üzüldüm doğal olarak @Ahmet Turhan. İBP için elimden geleni yapıyorum. Adaylığınız için olumlu oy kullanacaktım ama İBP'nin önemli bir emektarı olan Teacher öğretmene de aynı tavrı sergilemeniz tereddütte bırakmıştı. Sanırım anlatabildim. İyi çalışmalar. --Mecnun (mesaj) 21:42, 16 Temmuz 2016 (UTC)
Lütfen bunu kişisel değil, Vikipedi'nin daha fazla gelişmesine yönelik bir öneri/eleştiri olarak algılayalım. Sizin katkılarınızı beğenerek takip etmekteyim ve zaten katkılarınız ortada, bahsi geçmişken bir kez daha size teşekkür ederim, fakat var olan "duruma" (kişiye değil) benim yorumum üstteki gibidir. --Ahmet Turhan (mesaj) 21:52, 16 Temmuz 2016 (UTC)

İBP[kaynağı değiştir]

Bekleyen tüm puanlamaları yaptım bir tek 23.hafta kaldı Face-smile.svg--Krystal. ? 05:45, 17 Temmuz 2016 (UTC)

Maşşallah ellerine sağlık @Anyela23 :) Çok iyi oldu sorumlu olman, benim de şevkim arttı :) Yarın ki yeni proje için kafa yoralım mı :) --Mecnun (mesaj) 12:00, 17 Temmuz 2016 (UTC)
Teşekkürler yarınki projeyi zaman yetmezse diye cumartesiden yapmıştım :)--Krystal. ? 18:14, 17 Temmuz 2016 (UTC)
Ellerine sağlık @Anyela23 :) --Mecnun (mesaj) 21:55, 17 Temmuz 2016 (UTC)

İstek[kaynağı değiştir]

Merhaba Mecnun,30. Hafta açılacağı zaman vikipediye giremeyeceğim senden ricam 30.haftayı sen açabilir misin? Eğer yapabilirsen bu öneri iyi olur diye düşünüyorum herkes olumlu oy vermiş çünkü Face-smile.svg.Şimdiden teşekkürler--Krystal. ? 08:13, 23 Temmuz 2016 (UTC)

Elbette :) Kendine iyi bak @Anyela23, kolay gelsin. --Mecnun (mesaj) 15:11, 23 Temmuz 2016 (UTC)
Merhaba @Anyela23, nasılsın? Ellerine sağlık 32'yi oluşturmussun 33'ü de ben oluşturdum. Proje sayfalarını mümkün olduğu kadar sadeleştirmeye ve puanlama kurallarını mümkünse tek satıra indirgemeye çalışsak fena olmaz sanırım. --Mecnun (mesaj) 20:22, 6 Ağustos 2016 (UTC)
Merhaba teşekkürler.aslında başta öle yapmıştım ama diğer projelere bakınca hepsinde puanlama böyle yapılmıştı bu nedenle bende öyle yapmıştım.Diğer projelerde artık dediğiniz gibi yapmaya çalışacağım Face-smile.svg--Krystal. ? 06:12, 7 Ağustos 2016 (UTC)

Haydi Ağustos 2016 İşbirliğine![kaynağı değiştir]

Image of none.svg VikiProje Siyaset Ayın İşbirliği
İyi günler, iyi Vikiler.
VikiProje Siyaset'in yeni 1-31 Ağustos 2016 tarihleri arasındaki işbirliği projesi: Resim aranan siyasetçiler kategorisindeki maddelere görsel ekleme olarak belirlenmiştir.

Resim aranan siyasetçiler kategorisinde an itibariyle 4.151 madde bulunmakta. Burada yer alan maddelere resim eklenmesi gerekmekte. Katılımlarınızı bekliyorum.

Daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.
--Ahmet Turhan (mesaj) 17:18, 31 Temmuz 2016 (UTC)

?[kaynağı değiştir]

Merhaba Mecnun seni rahatsız ettim kusura bakma.Aklıma bir şey takıldı 32. hafta için HastaLaVi2 bir sayfa açtı ancak sayfa proje başlamadan saatler önce açıldı puanlama yaparken sayfayı puanlamalımıyım yoksa puanlamamalımıyım?.Yardımcı olursan çok sevinirim.--Krystal. ? 06:54, 9 Ağustos 2016 (UTC)

Rahatsızlık olur mu @Anyela23, proje başlamadan önce ve bittikten sonra ki katkılar puanlamaya dahil edilmez. Sanırım bunu sordun değil mi? --Mecnun (mesaj) 09:43, 11 Ağustos 2016 (UTC)

VikiPera: Vikimaraton[kaynağı değiştir]

Istanbul Arastirmalari Enstitusu (dikey logo).png


Wikimedia CUG Turkey Logo in Turkish.svg

VikiPera: Vikimaraton
13 Ağustos 2016 Cumartesi 10:30-17:00, İstanbul Araştırmaları Enstitüsü

VikiPera: VikiKarekod Projesinin ilk ayağı olan ödüllü yarışma VikiPera İBP tamamlanmak üzere. Pera Müzesi’nin 2 sergisinde yer alan 32 tablo hakkında birer Vikipedi maddesi oluşturulması ve geliştirilmesi için düzenlenen yarışmada, tablolar ve ressamları hakkında el birliğiyle yeni içerik ürettik. Hepimizin eline sağlık!

Projenin ikinci aşaması, karekodların müzeye yerleştirilmesi olarak planlanmıştı. Bu konuda da hazırlıklar tamam. Ancak şimdilik bu ilk GLAM deneyiminden öğrendiğimiz önemli bir şey oldu: Maddelerin müzede karekodla kamuoyu ile paylaşılacak duruma gelmesi için yarışma sürecindeki üretim yeterli değil; ek bir çalışma daha gerekli.

Maddelerin daha kaliteli hale getirilmesi ve kayda değerlik sorunlarının çözülmesi için bir Vikimaraton yapılması planlanıyor. Pera Müzesi, eserler hakkında internetten ulaşılamayan bazı kaynakları İstanbul Araştırmaları Enstitüsü Kütüphanesi’nde (Tepebaşı’nda Pera Müzesi’ne 1 dk. yürüme mesafesinde) bulmanın mümkün olduğu ancak dışarıya ödünç kitap verilemediği bilgisini paylaştı. Bu sebeple, kaynakların proje dahilindeki maddelerin geliştirilmesinde kullanılması için vikipedistleri bir vikimaraton etkinliği kapsamında misafir etmeyi teklif etti.

Katılabilecek deneyimli vikipedistler ile kütüphanede buluşup maddelere son halini vermek üzere ikinci bir çalışma yapacağız. Cumartesi sabah 10.30'da başlayacak olan çalışmamız akşam 17.00'ye kadar sürecektir. İstanbul'da olan her yazarımızın, ilgi duyan herkesin etkinliğe katılmasını ve maddelerin gelişimine katkıda bulunmasını istiyoruz.

Gelecek olan vikipedistlerin aşağıda bir isim listesi oluşturmasını rica ederiz. Bu sayı Pera Müzesi'ne bildirilerek gerekli düzen sağlanacaktır.

Gelecek olan vikipedistlerin taşınabilir bilgisayarlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Symbol opinion vote.svg Not: Vikimaraton kapsamında yapılacak tüm değişiklikler VikiPera İBP yarışmasındaki puanlamanın dışında tutulacaktır.

Katılımınızı bekliyoruz! Sevgiler. --Wikimedia TKG Türkiye

Katılmak için etkinlik sayfasına kaydolun!
Bu duyuru mesajı size Wikimedia Topluluğu Kullanıcı Grubu Türkiye üyesi olduğunuz için gönderilmiştir.

Tekrar merhaba[kaynağı değiştir]

Merhaba Mecnun yine ben Face-smile.svg son 4-5 projede katılımcı sayısı 3'den 9'a yükseldi bence bu büyük bir başarı Face-smile.svg Ancak yakında okullar açılıyor ve benimde okulum haliyle başlayacak sanırım o sürede aktif olan bir sorumlu daha bulmamız gerekiyor diye düşünüyorum .Sizce?--Krystal. ? 10:31, 15 Ağustos 2016 (UTC)

Merhaba Sevgili @Anyela23 :) Bence o senin gayretin ve başarın :) Derslerini ihmal etme, yüzün hep gülsün başarılar seninle olsun. İsteyen herkes sorumluluğa aday olabilir. Aktif olmayacağın zaman haber verirsin, ben sonuçlandırmaları yaparım. İyi bak mümkünse kendine... --Mecnun (mesaj) 22:08, 16 Ağustos 2016 (UTC)
  • Merhaba @Anyela23 :) Nasılsın, ne var ne yok iyi mi keyifler? Sonraki haftalar için Günün Maddesine adaylık gösterme ile alakalı proje de yayınlayalım olur mu, ne dersin? --Mecnun (mesaj) 10:24, 11 Eylül 2016 (UTC)
Teşekkürler umarım sende iyisindir Face-smile.svg.Çok iyi olur ancak haftaya fazla etkin olmayacağım malum okul açılıyor bu yüzden yeni hafta için proje açabileceğimi pek sanmıyorum bunu size bıraksam bir sorun olur mu? Face-smile.svg--Krystal. ? 11:03, 11 Eylül 2016 (UTC)

Cevap Cevap Olmaz tabii ki :) iyi bak kendine, bayramın kutlu olsun. @Anyela23 --Mecnun (mesaj) 11:28, 12 Eylül 2016 (UTC)

  • Selamlar ikinize de. Köy çeşmesine İBP ile ilgili bir şeyler yazmıştım, bir bakıverseniz?--RapsarEfendim? 11:07, 11 Eylül 2016 (UTC)
Teşekkürler sizinde bayramınız kutlu olsun.İyi güler--Krystal. ? 11:51, 17 Eylül 2016 (UTC)

Temel siyasi terim maddelerini oluşturma[kaynağı değiştir]

A coloured voting box.svg

Merhabalar. Türkçe Vikipedi'de bulunmayan ve gerekli siyaset konulu temel maddelerin oluşturulması konusunda bir çalışma yapmayı hedeflemekteyim. Konunun işbirliği şeklinde şekillendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Daha yeni olmakla birlikte, bu kapsamda açılacak maddeler için şöyle bir liste mevcut. En temelden özele bu maddeleri ansiklopedimize kazandırmayı hedefliyorum. Yasa tasarısı, kapalı oturum, yasama yılı, kanun teklifi gibi temel kavramlar örnek verilebilir. Sizden bu konuda isteğim akılınıza gelen ve listede olmayan maddeleri de listeye eklemeniz ve eğer vaktiniz varsa bu çalışmaya ortak olmanız. Listeye çeşitli konu altbaşlıklı eklemeler de yapılabilir. Ne dersiniz, konu hakkında katkı sağlayabilir misiniz? --Ahmet Turhan (mesaj) 17:10, 17 Ağustos 2016 (UTC)

Merhaba. İlgimi çeken konular @Ahmet Turhan, elimden geldiğince katkı sağlamaya çalışacağım. --Mecnun (mesaj) 20:29, 17 Ağustos 2016 (UTC)

Temel siyasi terim maddelerini oluşturma projesi - 100 madde[kaynağı değiştir]

100-dyn.png

Tekrar merhaba. Bu nişan sizin için. Sizin de katılımcısı olduğunuz Türkçe Vikipedi'de bulunmayan gerekli siyaset konulu temel maddelerin oluşturulması konusundaki projede an itibariyle 100 madde oluşturuldu. 18 Ağustos 2016'da ilk maddenin oluşturulduğu projede, tam bir ay sonra 18 Eylül 2016'da 100 madde geride kaldı. İşbirliğimizin devamı ve Vikipediye daha çok madde kazandırmaya yönelik çalışmalarımız birçok kullanıcının da katkısıyla ilk günkü gibi devam etmekte. Katkılarınızın devamını bekliyorum, daha açacağımız çok sayıda madde bulunmakta :)

Liste için tıklayın. --Ahmet Turhan (mesaj) 07:26, 18 Eylül 2016 (UTC)

38.hafta[kaynağı değiştir]

38.haftanın puanlamasını yaptım ama diğerlerini yapmaya vaktim yetmedi bu nedenle ilk üçtekilerin ödüllerini sen verirsen sevinirim Face-smile.svg--Krystal. ? 18:00, 30 Eylül 2016 (UTC)

Tabii ki @Anyela23 :) İyi bak kendine olur mu, görüşürüz. --Mecnun (mesaj) 15:56, 1 Ekim 2016 (UTC)
Teşekkürler Face-smile.svg. Sende--Krystal. ? 16:07, 1 Ekim 2016 (UTC)

Haydi Ekim 2016 İşbirliğine![kaynağı değiştir]

Flag of the People's Republic of Kampuchea.svg
Flag of Cambodia.svg
VikiProje Siyaset Ayın İşbirliği
İyi günler, iyi Vikiler.
VikiProje Siyaset bünyesinde Ekim 2016 iş birliği projesi "Kamboçya Krallığı, Demokratik Kampuçya ve Kampuçya Halk Cumhuriyeti ile ilgili maddeler ve Kamboçya kategorisine yeni alt kategoriler oluşturmak" olarak belirlenmiştir.

Kamboçya ile ilgili bilgiler Türkçe Vikipedi'de sınırlı seviyede. Kamboçya'ya dair tarihi, politik, kültürel, coğrafi vb. konulara dair birçok madde oluşturulmayı beklemekte. Kamboçya kategorisine yeni alt kategoriler oluşturmak suretiyle ansiklopedimize katkıyı hedefliyoruz. Bu kapsam İngilizce kategori sayfası yardımcı olabilir. Katılımlarınızı bekliyorum.

Daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN. --Ahmet Turhan (mesaj) 06:52, 2 Ekim 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği davet[kaynağı değiştir]

Coat of arms of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union (1936-1955).svg
VikiProje Sovyetler Birliği Daveti
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği ile ilişkili tarih, politika, bilim, coğrafya, ekonomi, askeriye, hukuk, eğitim, felsefe, kişi, toplum vb. gibi konularda maddeler açmayı ve var olan maddeleri düzenleyerek kaliteli hale getirmeyi amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesine davetlisiniz.

Projeye katkıda bulunmak için katılımcılar listesine isminizi ekleyin, iş bölümü ve hedefler kısmına yapmayı düşündüğü katkıları yazarak benzer ilgi alanına sahip kişilerle birlikte hareket edin. Bununla birlikte bu ayın iş birliği projesine katılarak projenin gelişmesine katkıda bulunun. İşbirliği projesinde pek çok ödül sizi beklemekte.

Ayrıca çalışılan maddeleri ve düzenlenmesi gereken maddeleri inceleyebilir veya anket ve oylamalara katılarak görüş bildirebilirsiniz.

Proje hakkında daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

Bugün tamamladığım projeye sıcağı sıcağına davetlisiniz :) Katkılarınızı bekliyorum. --Ahmet Turhan (mesaj) 00:51, 8 Ekim 2016 (UTC)

Başvuru[kaynağı değiştir]

Merhaba. Önemsiz gibi görünse de teamülleri uygulamakta fayda var. Öncelikle bir adaylık açmanızı rica ediyorum. --Mecnun (mesaj) 08:31, 12 Ekim 2016 (UTC)

Merhaba. Köy çeşmesinde iki kez yazdım, ayrıca proje sayfasının tartışmasında da belirttim. Hiçbir itiraz gelmedi, ben de kendimi sorumlular listesine ekledim. Ayrı bir prosedüre gerek olmadığını, yalnızca zaman kaybı yaratacağını düşünüyorum bu saatten sonra. Sizi de sorumlulardan biri olarak puanlama konusunda yardıma beklerim :) İyi günler.--RapsarEfendim? 09:28, 12 Ekim 2016 (UTC)
Nacizane olarak fikrimi ben de belirteyim, ben de teamülün uygulanmasından yanayım. Zaten adaylıkta destek alacaksınız, yönergeler sorumluluk usüllerinde bu şekilde söylüyor ve bunun aksi bir uygulamanın olduğunun görülmesi hoş bir görüntü oluşmaz. Tartışmadan maddelerde ani değişiklik yapmaya benziyor, kafa karışıklığı olmasın diye bence de adınızı eklemeniz uygun olur. Kullanıcılar sorumluların adaylık arşivlerine de göz atabilir, erişime açık sonuçta. Bence de bir adınızı ilgili yere ekleyin @Rapsar :) --Ahmet Turhan (mesaj) 10:37, 12 Ekim 2016 (UTC)
Adı üzerinde "köy çeşmesi" adı üzerinde "tartışma sayfası". Bu alanlar sadece fikir beyanı için @Rapsar. Adaylık açmak 30 saniyenizi almaz. 2-3 gün oylamaya yorum alır, sonra neticelendiririz. Akabinde beraber puanlamayı yaparız. Doğrusu budur. İyi geceler dilerim. --Mecnun (mesaj) 22:46, 13 Ekim 2016 (UTC)

Siyasi terim maddelerini oluşturma projesi devam ediyor[kaynağı değiştir]

Hand in Hand Barnstar Gold.png

Merhabalar, sizin de katılımcısı olduğunuz oluşturulması planlanan siyasi terim maddeleri projesinde an itibariyle 222 madde oluşturuldu. 18 Ağustos 2016'da ilk maddenin oluşturulduğu projede birçok madde ansiklopedimize kazandırıldı. İşbirliğimizin devamı ve Vikipediye daha çok madde kazandırmaya yönelik çalışmalarımız birçok kullanıcının da katkısıyla ilk günkü gibi devam etmekte.

Liste için tıklayın. Halen açılmayı bekleyen birçok madde bulunmakta. Katkılarınızı bekliyoruz.

Not: Bu mesaj proje toplu mesaj listesinde ismi olan kullanıcılara yollanmaktadır.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 11:57, 16 Ekim 2016 (UTC)

VikiProje Siyaset - Ekim 2016 işbirliği projesi devam ediyor[kaynağı değiştir]

Flag of the People's Republic of Kampuchea.svg
Flag of Cambodia.svg

Merhabalar.

VikiProje Siyaset kapsamında gerçekleştirilen Ekim 2016 - Kamboçya Krallığı, Demokratik Kampuçya ve Kampuçya Halk Cumhuriyeti ile ilgili maddeler ve Kamboçya kategorisine yeni alt kategoriler oluşturmak projesi halen devam etmekte. İşbirliği projesine ait konulardaki eksiklerin planlı bir şekilde giderilme hedefi halen devam etmekte. Proje Kamboçya'a dair tarihi, politik, kültürel, coğrafi vb. konuları kapsamaktadır. Madde ve kategori açmakta bir sınır veya kota yoktur. Proje sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.

İşbirliği projesi için tıklayın. Halen açılmayı bekleyen birçok madde bulunmakta. Proje bitiş tarihi olan 31 Ekim 2016 tarihine kadar katkılarınızı bekliyoruz.

Not: Bu mesaj proje toplu mesaj listesinde ismi olan kullanıcılara yollanmaktadır.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 13:00, 17 Ekim 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği ayın görseli önerisi[kaynağı değiştir]

2016-08-19 GuentherZ (32) Lilienfeld russischer Soldatenfriedhof.jpg

Merhabalar. VikiProje Sovyetler Birliği ana sayfasında yer alan ayın görseli için önerilerinize ihtiyaç duyuyoruz. Başta bir sonraki ay olan Kasım 2016 olmak üzere, gelecek aylar için Sovyetler Birliği ile ilgili ayın görseli önerilerinizi oylama sayfasına yazabilirsiniz.

Bununla birlikte proje sizin katkılarınızla geliştirilmeyi beklemekte, lütfen proje sayfasını inceleyiniz.

İyi Vikiler, bol katkılar.

Not: Bu mesaj proje toplu mesaj listesinde ismi olan kullanıcılara yollanmaktadır.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 23:05, 17 Ekim 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği İşbiriliği Projesi[kaynağı değiştir]

Worker.jpg

VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesinde son haftaya giriyoruz. Projenin yeni başlaması vesilesiyle, Sovyetler Birliği ile ilgili konu alanlarına giren maddelerin projeye dahil edilmesine yönelik bir proje başlatılmıştı. Bu kapsamda {{VikiProje Sovyetler Birliği}} şablonu gerek Sovyetler Birliği kategorisinde yer alan maddelere, gerekse kategoride yer almayan konu ile ilişkili diğer maddelere eklenecektir. Bu yolla üzerinde çalışılacak maddelerin belirlenmesi amaçlanmaktadır. Şu an, yani 16 Ağustos 2017 Çarşamba, 05:53 (Eş Güdümlü Evrensel Zaman) itibariyle 2000 madde olan proje hedefine dair 570 (28.5%) tamamlandı. Yani daha 1430 maddeye şablon eklenmesi gerekmekte. Katkılarınızı bekliyoruz.

Bununla birlikte proje sizin katkılarınızla geliştirilmeyi beklemekte, lütfen proje sayfasını inceleyiniz.

İyi Vikiler, bol katkılar.

Not: Bu mesaj proje toplu mesaj listesinde ismi olan kullanıcılara yollanmaktadır.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 10:55, 22 Ekim 2016 (UTC)

Kaliteli ve seçkin madde adayları[kaynağı değiştir]

VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında; konu ile ilgili olan 5 madde kaliteli ve seçkin madde olmaya aday. Bu sayfada yer alan maddelere göz gezdirin, siz de görüşünüzü bildirerek eksikliklerin tamamlanmasına yardımcı olun. Detaylı bilgi için Vikipedi:Kaliteli madde nedir? ve Vikipedi:Seçkin madde nedir? sayfalarına göz atabilirsiniz.

Bu mesaj proje toplu mesaj listesinde ismi olan kullanıcılara yollanmaktadır. --MediaWiki message delivery (mesaj) 15:12, 24 Ekim 2016 (UTC)

Ayın İşbirliği'nde Son 1 Hafta![kaynağı değiştir]

Clap cinema.svg VikiProje Sinema Ayın İşbirliği'nde Son Hafta!
Merhaba!
VikiProje Sinema bünyesinde Ekim 2016 iş birliği projesi "Afiş aranan filmler kategorisinin temizlenmesi" olarak seçilmiştir.

Bu kapsamda, proje başlangıcı itibariyle 1.015 olan afiş aranan film maddelerin sayısının proje sonunda, 500'e düşürülmesini hedeflemekteyiz. Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

MediaWiki message delivery (mesaj) 00:20, 25 Ekim 2016 (UTC)

Vikiproje Siyaset İşbirliği projesinde son 3 gün![kaynağı değiştir]

VikiProje Siyaset kapsamında gerçekleştirilen Kamboçya ile ilgili maddeler ve Kamboçya kategorisine yeni alt kategoriler oluşturmak projesinde son 3 gün!

Kamboçya'ya dair tarihi, politik, kültürel, coğrafi vb. konuları kapsayan proje 31 Ekim 2016 günü sona eriyor. Proje sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır, projeye olan katkılarınızı gözden geçirmenin ve/veya yeni katkılar sunmanın tam zamanı!

Not: Bu mesaj proje toplu mesaj listesinde ismi olan kullanıcılara yollanmaktadır.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 10:59, 28 Ekim 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği Kasım ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

OpenRA.png
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Sovyetler Birliği'nin madalya ve nişanları maddelerinin oluşturulmasıdır.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 02:11, 1 Kasım 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği'nde 1 ay geride kaldı[kaynağı değiştir]Hammer and Sickle Red Star with Glow.svg
Red flag waving.svg VikiProje Sovyetler Birliği'nde 1 ay geride kaldı
7 Ekim 2016 tarihinde oluşturulan VikiProje Sovyetler Birliği'nde 1 ay geride kaldı. Bu zaman zarfı içerisinde ilgili katılımcıların katkılarıyla proje geliştirildi ve halen geliştirilmeye devam ediyor.

Projenin bir aylık maratonunda;

Projeye katkı sunmak için öncelikle katılımcılar listesine isminizi ekleyin. Proje kullanıcı şablonu olan {{Kullanıcı VP Sovyetler Birliği}} şablonunu profilinize de ekleyebilirsiniz. Katkı sunmak istediğiniz alanları iş bölümü ve hedefler kısmına ekleyerek diğer kullanıcılarla ortak hedeflere yönelin ve üzerinde çalıştığınız maddeleri çalışılan maddeler kısmına ekleyin. Ayrıca düzenlenmesi gereken maddeler kısmına da göz atmak isteyebilirsiniz.

Proje katkılarınızla büyümeye devam edecek. Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 19:54, 7 Kasım 2016 (UTC)

Selam[kaynağı değiştir]

Selam Mecnun. Umarım iyisindir. Şu sorunun cevabını alabilir miyim? Cevabı buldum da acep yanlış mı kontrol edelim. --Uğurkentmesaj 19:09, 16 Kasım 2016 (UTC)

Teşekkür ederim sevgili @Uğurkent. Cevap tahmin edeceğin üzere B şıkkı. --Mecnun (mesaj) 21:13, 16 Kasım 2016 (UTC)
O zaman geçer notu aldık. Cevabın için teşekkürler. --Uğurkentmesaj 21:18, 16 Kasım 2016 (UTC)
Evet :) Büro Teknolojileri Dersinin sınavıydı ben de geçer notu almıştım @Uğurkent :-) --Mecnun (mesaj) 22:00, 16 Kasım 2016 (UTC)

Parametre sayfası hakkında[kaynağı değiştir]

Öncelikle Merhaba... Parametre sayfasını oluşturmaya çalışırken silinmek üzere etiketlendiğini gördüm... Parametre sayfasını açmaya çalıştığımda vikipedi "Değişken" sayfasına yönlendiriyor. Oysaki Parametre "Değişken" değil tam aksine "Sabit" anlamındadır. Eğer musade ederseniz bu yanlışlğı düzeltmek istiyorum. Kolay gelsin.--Volkan SERT (mesaj) 15:45, 19 Kasım 2016 (UTC)

Merhabalar @Volkan SERT. Açtığınız madde kriterlere uymuyordu. Biraz daha zenginleştirmeye çalışınız, olur mu? --Mecnun (mesaj) 17:23, 19 Kasım 2016 (UTC)

Parameter konusunu wikipedia'nın ingilizce sayfasından çevirmeye başladım. Bitince komple yüklemeyi düşünüyorum. İlginiz için çok teşekkür ederim.--Volkan SERT (mesaj) 15:06, 20 Kasım 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği Aralık ayı görseli önerisi[kaynağı değiştir]

2016-08-19 GuentherZ (32) Lilienfeld russischer Soldatenfriedhof.jpg

Merhabalar. VikiProje Sovyetler Birliği ana sayfasında yer alan ayın görseli için önerilerinize ihtiyaç duyuyoruz. Kasım ayının son haftasına girmemiz münasebetiyle, başta bir sonraki ay olan Aralık 2016 olmak üzere, gelecek aylar için Sovyetler Birliği ile ilgili ayın görseli önerilerinizi oylama sayfasına yazabilirsiniz. An itibariyle 12 aday görsel bulunmaktadır. Ayın görseli seçimlerine dair görüşlerinizi bekliyoruz.

Bununla birlikte proje sizin katkılarınızla geliştirilmeyi beklemekte, lütfen proje sayfasını inceleyiniz.

İyi Vikiler, bol katkılar.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 12:49, 22 Kasım 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği işbirliği projesinde son hafta![kaynağı değiştir]

Order of the Red Banner of Labour OBVERSE.jpg


VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleştirilen Sovyetler Birliği'nin madalya ve nişanları maddelerinin oluşturulması projesinde son haftaya girmiş bulunmaktayız.

Sovyetler Birliği'nin madalya ve nişanları listesinde eksik olan maddeleri kapsayan proje 30 Kasım 2016 günü sona eriyor, projeye olan katkılarınızı gözden geçirmenin ve/veya yeni katkılar sunmanın tam zamanı. Proje sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır, işbirliğine katkılarınızı bekliyoruz.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 00:01, 25 Kasım 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği Aralık ayı işbirliği projesi önerisi[kaynağı değiştir]

WorkerLogo.png

VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi kapsamında Aralık 2016 projesini seçiyoruz. Sizin de önerilerinize ihtiyacımız var. Proje önerilerinizi oylama sayfasına yazabilirsiniz. An itibariyle 8 aday proje mevcut. Adaylıklara ya da yeni projeler önerilerinize dair görüşlerinizi bekliyoruz.

İyi Vikiler, bol katkılar.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 16:15, 29 Kasım 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği Aralık ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

OpenRA.png
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Şablon:1917 Rus Devrimi ve Şablon:Sovyetler Birliği Komünist Partisi'ndeki kırmızı bağlantılı maddelerinin oluşturulmasıdır.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 13:27, 1 Aralık 2016 (UTC)

Haydi Vikiproje Siyaset Aralık 2016 İşbirliğine![kaynağı değiştir]

Symbol list class.svg VikiProje Siyaset Ayın İşbirliği
İyi günler, iyi Vikiler.
VikiProje Siyaset bünyesinde Aralık 2016 iş birliği projesi "siyaset kategorisinde yer alan kaynaksız veya kaynağı zayıf maddelere kaynak ekleme ve kaynakları düzenleme" olarak belirlenmiştir. Katılımlarınızı bekliyoruz.

Daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN. --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:08, 6 Aralık 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği - Bunları biliyor muydunuz?[kaynağı değiştir]

Merhabalar. VikiProje Sovyetler Birliği proje ana sayfasının sağ altında görülecek ve her 15 günde bir yenilenecek olan Bunları biliyor muydunuz? kısmı oluşturuldu. Arşive 113 madde eklendi. Proje konuları hakkındaki 5 farklı bilgi düzenli periyotlarla bu kısımda aktarılacaktır. Bilgilere göz atmak, düzenlemek ve metin eklemek için siz de ilgili sayfayı ziyaret edin.

İyi çalışmalar, iyi Vikiler! --MediaWiki message delivery (mesaj) 02:32, 13 Aralık 2016 (UTC)

Sovyetler Birliği İşbirliği projesinde hedefe ulaşıldı[kaynağı değiştir]

VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi'nde belirlenen konularla ilgili 40 madde açma hedefine bugün itibariyle ulaşıldı. Tüm katılımcılara verdiği emekler için teşekkürler!

Buna karşın, işbirliği projesi hala devam ediyor. 31 Aralık 2016 günü sona eren projeye dair 61 madde halen açılmayı bekliyor. Projeye katılımlarınızı bekliyoruz.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 21:00, 19 Aralık 2016 (UTC)

Vikiproje Sovyetler Birliği'nde Ocak 2017'ye son günler[kaynağı değiştir]

New Year tree and Lenin statue in Moscow.JPG
XXII Олимпийские игры. Москва, СССР (1980) C Новым годом!.jpg

Yeni yılınız şimdiden kutlu olsun!

Önümüzdeki dönem olan Ocak 2017'ye dair VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi hedeflerini belirliyoruz. Bir sonraki ayın işbirliği projesi ve proje ana sayfasında gösterilecek ayın görseli, bu kapsamda görüşlerinizi beklemekte. Bunun dışında yapılmasını istediğiniz her türlü etkinlik, faaliyet ya da projeyi burada belirtebilirsiniz.

Bu kapsamda fikir ve önerilerinizi anket ve oylamalar kısmına eklemeniz projenin geleceği açısından önemli. Kollektif katkılarla ilerleyen projeye katılımlarınızı ve önerilerinizi bekliyoruz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:28, 25 Aralık 2016 (UTC)

Proje katılımcı[kaynağı değiştir]

Gauntlet.png

VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında geçmişte projeye emek veren, katılım sağlayan veya ileride sağlayacak kullanıcı olarak katılımcılar listesine adınızı eklemeyi unutmayın. Kolektif bir şekilde proje konuları ile ilgili maddelerin düzenlenmesini, geliştirilmesini ve yeni maddeler açmayı amaçlayan projemizde sizin de isminiz yer alsın.

Ayrıca kullanıcı sayfanıza {{Kullanıcı VP Sovyetler Birliği}} veya {{Kullanıcı SSCB}} şablonlarını da ekleyebilir, veya konu ile ilgili olduğunu düşündüğünüz kullanıcılara {{VikiProje Sovyetler Birliği-Davet}} şablonunu yollayabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 18:29, 29 Aralık 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği'nde 2016 geride kaldı[kaynağı değiştir]Kustodiev The Bolshevik.jpg Soviet propaganda poster, proletarian dictatorship 1918.jpg
OpenRA.png VikiProje Sovyetler Birliği'nde 2016 yılı geride kaldı
7 Ekim 2016 tarihinde oluşturulan VikiProje Sovyetler Birliği'nde 2016 yılı geride kaldı. Proje 2016 yılında katılımcıların katkılarıyla pek çok gelişmeye imza attı. Bu kapsamda;

Projeye katkı sunmak için öncelikle katılımcılar listesine isminizi ekleyin. Proje kullanıcı şablonu olan {{Kullanıcı VP Sovyetler Birliği}} şablonunu profilinize de ekleyebilirsiniz. Katkı sunmak istediğiniz alanları iş bölümü ve hedefler kısmına ekleyerek diğer kullanıcılarla ortak hedeflere yönelin ve üzerinde çalıştığınız maddeleri çalışılan maddeler kısmına ekleyin. Ayrıca düzenlenmesi gereken maddeler ve madde istek sayfalarına da göz atmak isteyebilirsiniz.

Proje katkılarınızla büyümeye devam edecek. Yeni yılda şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 20:57, 30 Aralık 2016 (UTC)

VikiProje Azerbaycan Ocak ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
Flag of Azerbaijan.svg
Azerbaycan Ayın İşbirliği Daveti

Flag-map of Azerbaijan.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Azerbaycan ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Azerbaycan projesi kapsamında her ay tekrarlanan Azerbaycan İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu {{VikiProje Azerbaycan}} şablonunu Azerbaycan alanındaki maddelerin tartışma sayfalarına yerleştirmek olarak belirlenmiştir. Hedef 2000 maddeye şablon eklemektir.

Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 10:36, 31 Aralık 2016 (UTC)

VikiProje Sinema Ocak 2017 İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Mecnun112!
VikiProje Sinema bünyesinde Ocak 2017 iş birliği projesi Değerlendirilmemiş Sinema maddelerinin değerlendirilmesi olarak seçilmiştir.

Bu kapsamda, proje başlangıcı itibariyle değerlendirilmemiş 6.708 maddenin değerlendirilmesini sağlamak ve {{VikiProje Sinema}} şablonu olmayan maddelere bu şablonun eklenmesi hedeflenmektedir.

Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN. --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:53, 31 Aralık 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği Ocak 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

OpenRA.png
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Sovyetler Birliği ile ilgili taslak maddeleri kategorisi ve taslak-sınıf Sovyetler Birliği maddeleri kategorisindeki maddelerin geliştirilmesidir.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 14:22, 1 Ocak 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği işbirliği projesinde son 10 gün[kaynağı değiştir]

Communism template.svg

VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleştirilen Sovyetler Birliği ile ilgili taslak maddeleri kategorisindeki maddeleri geliştirmek projesinde son 10 güne girmiş bulunmaktayız.

Sovyetler Birliği ile ilgili taslak maddeleri kategorisi ve taslak-sınıf Sovyetler Birliği maddeleri kategorisindeki maddelerin taslak seviyesinden çıkartılıp Türkçe Vikipedi'ye gelişmiş maddele olarak kazandırılması amaçlayan proje 15 Ocak 2017 günü sona eriyor, projeye yeni katkılar sunmanın tam zamanı. Proje sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır, işbirliğine katkılarınızı bekliyoruz.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 19:54, 5 Ocak 2017 (UTC)

Deniz (mesaj) 19:47, 8 Ocak 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği İkinci Ocak 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

Sovietfilm.png
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Sovyet filmleri listesindeki maddeleri oluşturmak ve listede yer alan filmlere yönetmen, oyuncu, tür bilgilerini eklemek olarak belirlenmiştir.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Not: Bu ayki proje VikiProje Sinema İkinci Ocak İş birliği projesi ile ortak olarak yürütülmektedir. Bir projeye katılan kullanıcı diğerine de katılmış sayılır.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 21:51, 15 Ocak 2017 (UTC)

Ocak ayı sona eriyor[kaynağı değiştir]

Sovietfilm.png

VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleştirilen Sovyet filmleri listesini düzenleme projesinde son 5 güne giriyoruz. 50 madde olan proje hedefine dair an itibariyle 14 madde (28%) tamamlandı. Projenin bitimi olan 31 Ocak 2017'ye kadar katkılarınızı bekliyoruz.

Bununla birlikte Şubat 2017 için anket ve oylamalara dair görüşünüze ihtiyacımız var. Buraya görüşlerinizi aktarmanız, gelecek aya dair ayın görseli ve işbirliği projesi konularında oylama yapmanızı temenni ediyoruz.

Bol katkılar iyi Vikiler. --MediaWiki message delivery (mesaj) 14:19, 27 Ocak 2017 (UTC)

VikiProje Azerbaycan Şubat ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
Flag of Azerbaijan.svg
Azerbaycan Ayın İşbirliği Daveti

Flag-map of Azerbaijan.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Azerbaycan ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Azerbaycan projesi kapsamında her ay tekrarlanan Azerbaycan İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayki proje, Azerbaycan sineması maddelerinin oluşturulması olarak belirlenmiştir. Hedef 50 madde oluşturmaktır

Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler! --MediaWiki message delivery (mesaj) 09:00, 1 Şubat 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği ilk Şubat 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

State Emblem of the Soviet Union.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin özerk cumhuriyetleri şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerin oluşturulması olarak belirlenmiştir.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 12:23, 1 Şubat 2017 (UTC)

VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin[kaynağı değiştir]

Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Mecnun112!
VikiProje Sinema bünyesinde Şubat 2017 iş birliği projesi Film festivalleri listesi'ndeki maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir.

Bu kapsamda, proje başlangıcı itibarıyla maddesi oluşturulmamış film festivallerinin 50'sinin maddesinin oluşturulması hedeflenmektedir.

Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN. --MediaWiki message delivery (mesaj) 17:41, 8 Şubat 2017 (UTC)

Şubat ayı ilk projesi sona eriyor[kaynağı değiştir]

State Emblem of the Soviet Union.svg

VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleştirilen Sovyetler Birliği'nin özerk cumhuriyetleri ve idari bölümleri maddelerinin oluşturulması projesinde son günler. 25 madde olan projeye dair 14 Şubat 2017'ye kadar katkılarınızı bekliyoruz.

Bol katkılar iyi Vikiler. --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:47, 11 Şubat 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği İkinci Şubat 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

The Worker and Kolkhoz Woman.jpg
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın ikinci proje konusu Sovyetler Birliği'nde inşa edilen anıtlar ve heykeller kategorisine ait maddeler oluşturulmasıdır.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 12:31, 15 Şubat 2017 (UTC)

Bu ayın ve gelecek ayların işbirliği projeleri[kaynağı değiştir]

Worker.jpg

Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "Sovyetler Birliği'nde inşa edilen anıtlar ve heykeller kategorisine ait maddeler oluşturulması" projesine son 5 gün. An itibariyle 20 olan madde hedefine dair 10 madde (%50) açıldı, proje bitim tarihi olan 28 Şubat 2017 gününe kadar katkılarınızı bekliyoruz.

Bununla birlikte gelecek aylara dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. An itibariyle şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme konuları gibi 8 farklı proje önerisi mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim. --MediaWiki message delivery (mesaj) 09:49, 24 Şubat 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği Birinci Mart 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

Frauentag 1914 Heraus mit dem Frauenwahlrecht (cropped).jpg
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın ikinci proje konusu Sovyet kadınlar kategorisine ait maddeler ve alt kategoriler oluşturulmasıdır.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 23:03, 28 Şubat 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği Birinci Mart 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

Frauentag 1914 Heraus mit dem Frauenwahlrecht (cropped).jpg
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın ikinci proje konusu Sovyet kadınlar kategorisine ait maddeler ve alt kategoriler oluşturulmasıdır.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 23:03, 28 Şubat 2017 (UTC)

VikiProje Sinema Ayın İş birliği daveti (Mart 2017)[kaynağı değiştir]

Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Mecnun112!
VikiProje Sinema bünyesinde Mart 2017 iş birliği projesi Kadın film yönetmenleri listesi'ndeki maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir.

Bu kapsamda, proje başlangıcı itibarıyla maddesi oluşturulmamış kadın film yönetmenlerinin 50'sinin maddesinin oluşturulması hedeflenmektedir.

Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*VikiProje Sinema mesajları almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:52, 1 Mart 2017 (UTC)

Seçkin madde çalışması - VikiProje Sovyetler Birliği işbirliği[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın ikinci proje konusu Rusya Ulusal Marşı maddesini Türkçe Vikipedi'ye seçkin madde olarak kazandırmaktır.

Her iki haftada bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:09, 16 Mart 2017 (UTC)

Seçkin madde çalışması - Rusya Ulusal Marşı[kaynağı değiştir]

16-31 Mart 2017 tarihleri arasındaki VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi'nde Rusya Ulusal Marşı maddesini seçkin madde yapmak için çalışma devam ediyor. Bu kapsamda açılması gereken 36 maddelik listede halen eksiklikler mevcut. Katılımcılar listesine adınızı ekleyerek projeye katkılarınızı bekliyoruz.

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:44, 22 Mart 2017 (UTC)

VikiProje Sinema Ayın İş birliği daveti (Nisan 2017)[kaynağı değiştir]

Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Mecnun112!
VikiProje Sinema bünyesinde Nisan 2017'nin 15 günlük ilk iş birliği projesi, Sergey Yutkeviç filmleri'ndeki maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir.

Bu kapsamda, proje başlangıcı itibarıyla maddesi oluşturulmamış Sergey Yutkeviç filmlerinin 18'inin maddesinin oluşturulması hedeflenmektedir.

Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:11, 1 Nisan 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği ilk Nisan 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

Flag of the Azerbaijan Soviet Socialist Republic.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Azerbaycan'da komünizm şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerin oluşturulması olarak belirlenmiştir.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:50, 1 Nisan 2017 (UTC)

"İlyas Kemaloğlu (Kamalov)" maddesi[kaynağı değiştir]

Merhaba.. "İlyas Kemaloğlu (Kamalov)" maddesine yaptığım ilaveler inceleme bekliyor. Söz konusu incelemeleri yapabilmeniz mümkün mü? Çok teşekkürler, iyi çalışmalar..

Azerbaycan konulu işbirliği projesinin bitmesine son 2 gün[kaynağı değiştir]

Worker.jpg

Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "Azerbaycan'da komünizm şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerin oluşturulması" projesine son 2 gün. An itibariyle 47 olan madde hedefine dair 18 madde (%38.3) açıldı, proje bitim tarihi olan 15 Nisan 2017 gününe kadar katkılarınızı bekliyoruz.

Ayrıca gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 07:35, 13 Nisan 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği ikinci Nisan 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

Lapa Altair.png
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın ilk proje konusu kaynak eksik olan maddeler kategorisinde yer alan Sovyet konulu maddelere kaynak eklemektir. Burada örnek bir liste yer almaktadır.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:51, 15 Nisan 2017 (UTC)

Kaynak ekleme işbirliği projesinin bitmesine son 2 gün[kaynağı değiştir]

Lapa Altair.png

Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "kaynak eksik olan maddeler kategorisinde yer alan Sovyet konulu maddelere kaynak ekleme" projesine son 5 gün. Burada örnek bir liste mevcut. An itibariyle 250 madde olan hedefe dair 57 maddeye (%22.8) kaynak eklendi, proje bitim tarihi olan 30 Nisan 2017 gününe kadar katkılarınızı bekliyoruz.

Bununla birlikte gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:54, 26 Nisan 2017 (UTC)

Sovyet kaynak listesi[kaynağı değiştir]

VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında Sovyet kaynak listesi oluşturuldu. Vikipedistlerin yararlanılacağı kaynakların listesini barındıran bu listeye siz de herhangi bir kaynak önerebilir ve ilgili altbaşlığa ekleyerek içeriği zenginleştirebilirsiniz.

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:35, 27 Nisan 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği ilk Mayıs 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

USSR animated flag.gif
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın ilk proje konusu SSCB bayrakları şablonundaki kırmızı bağlantılı maddeleri gelişmiş seviyede (en az 5.000 bayt) oluşturmaktır.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 20:40, 3 Mayıs 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset[kaynağı değiştir]

VikiProje Siyaset kapsamında gerçekleştirilen ilk Mayıs 2017 projesi "Türkçe vikipedide olmayan siyaset konulu şablonların Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması" projesi başladı. Projeye katılmak için tıklayın. Proje bitiş tarihi olan 16 Mayıs 2017 tarihine kadar katkılarınızı bekliyoruz.

Not: Bu mesaj proje toplu mesaj listesinde ismi olan kullanıcılara yollanmaktadır. --MediaWiki message delivery (mesaj) 19:38, 5 Mayıs 2017 (UTC)

VikiProje Sinema Ayın İş birliği daveti (Mayıs 2017)[kaynağı değiştir]

Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Mecnun112!
VikiProje Sinema bünyesinde Mayıs 2017'nin iş birliği projesi, Cannes Film Festivali şablonundaki eksik maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir.

Bu kapsamda, proje başlangıcı itibarıyla şablonda maddesi oluşturulmamış Cannes Film Festivali ile ilgili 20 maddenin oluşturulması hedeflenmektedir.

Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --Pragdonmesaj 11:19, 1 Nisan 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset[kaynağı değiştir]

VikiProje SiyasetMayıs 2017'nin 2. işbirliği, bir önceki dönem yeni siyaset şablonlarının oluşturulması hedefli işbirliğinde oluşturulmuş olan yeni şablonlarda bulunan açılmamış maddelerin ve kategorilerin açılmasıdır. Bu listedeki maddeler açılabilir. Projeye katkılarınızı bekliyoruz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 20:03, 18 Mayıs 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset[kaynağı değiştir]

VikiProje Siyaset kapsamında gerçekleştirilen ilk Haziran 2017 projesi "İllere göre 1999 Türkiye yerel seçimleri maddelerinin oluşturulması" projesi başladı. Projeye katılmak için tıklayın. Proje bitiş tarihi olan 15 Haziran 2017 tarihine kadar katkılarınızı bekliyoruz.

Not: Bu mesaj proje toplu mesaj listesinde ismi olan kullanıcılara yollanmaktadır. --MediaWiki message delivery (mesaj) 00:35, 2 Haziran 2017 (UTC)

VikiProje Sinema Ayın İş birliği daveti (Haziran 2017)[kaynağı değiştir]

Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Mecnun112!
VikiProje Sinema bünyesinde Haziran 2017 iş birliği projesi, Önemi Bilinmeyen ve Değerlendirilmemiş Sinema maddelerinin değerlendirilmesi olarak seçilmiştir.

Bu kapsamda, proje başlangıcı itibarıyla değerlendirilmemiş 7.992 maddenin 500 tanesinin değerlendirilmesini sağlamak ve {{VikiProje Sinema}} şablonu olmayan maddelere bu şablonun eklenmesi hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 11:49, 8 Haziran 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset Temmuz 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Temmuz 2017'nin işbirliği dört maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayanlara (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelere yapılacak katkı ile Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelere yapılacak katkı ile C sınıfına yükseltilmesi.

  • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) maddeleri için 3000, (b) kısmı için 50 madde, (c) kısmı için 20 maddedir.

MediaWiki message delivery (mesaj) 13:49, 6 Temmuz 2017 (UTC)

Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Gay flag.svg
Merhaba Mecnun112!
VikiProje Sinema bünyesinde Temmuz 2017 iş birliği projesi, dünya genelindeki Onur Haftası nedeniyle LGBT film festivalleri listesindeki kırmızı bağlantılı festival maddelerinin açılması olarak seçilmiştir.

Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 20 maddenin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 10:51, 9 Temmuz 2017 (UTC)

Vikiproje Feminizm ilk iş birliği daveti[kaynağı değiştir]

Feminism symbol.svg Vikiproje Feminizm'de Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Mecnun112!
Vikiproje Feminizm bünyesinde oluşturulan ilk iş birliği projesi, {{VikiProje Feminizm}} şablonu olmayan maddelere proje şablonun eklenmesi olarak seçilmiştir.

Proje sonunda, {{VikiProje Feminizm}} şablonu olmayan maddelerin bulunup bu şablonun tartışma sayfalarına eklenmesi hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*Vikiproje Feminizm mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:10, 9 Temmuz 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset Ağustos 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Ağustos 2017'nin işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine yapılacak katkı ile Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine yapılacak katkı ile C sınıfına yükseltilmesi.

  • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 500, (b) kısmı için 25 madde, (c) kısmı için 10 maddedir.

MediaWiki message delivery(mesaj) 22:32, 31 Temmuz 2017 (UTC)

Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Mecnun112!
Vikiproje Sinema bünyesinde Ağustos 2017 iş birliği projesi, Altın Aslan Ödülü maddesindeki kırmızı bağlantılı film maddelerinin açılması olarak seçilmiştir.

Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 20 film maddesinin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:39, 31 Temmuz 2017 (UTC)

Vikiproje Feminizm Ağustos ayı iş birliği daveti[kaynağı değiştir]

Feminism symbol.svg Vikiproje Feminizm'de Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Mecnun112!
Vikiproje Feminizm bünyesinde oluşturulan Ağustos ayı iş birliği projesi, Feminist filozoflar listesindeki kırmızı bağlantılı maddelerin açılması olarak seçilmiştir.

Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 20 feminist filozof maddesinin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*Vikiproje Feminizm mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:42, 31 Temmuz 2017 (UTC)

Toplulukça Vikiprojeleri ve işbirliği projelerini canlandırma[kaynağı değiştir]

WLM logo-2.svg

Selamlar. Geçmiş dönemdeki istatistiğe baktığımızda Vikiprojelere ilginin son derece azaldığını ve birçok Vikiprojenin inaktif olduğunu gördük. Bunun üzerine Vikiprojeleri canlandırmak, bir standarta kavuşturmak ve toplulukça bu konuya eğilim bir atılım yapmak üzere bir girişim başlattık. Sizin de dahil olduğunuz üzere, birçok kullanıcı kendi ilgi alanına dair çeşitli konularda halen güncel olarak katkı yapıyor, katkılarına devam ediyor. Buna karşın benzer konulara katkı yapan kullanıcıların birçoğu maalesef birbirinden bağımsız hareket etmekte ve birbiriyle ilişkisi son derece zayıf. Paralel konularda yapılan katkıların derli toplu olması, katkı sunulan konuların ilgi çekmesi, başka kullanıcılara ulaşma gibi konularda Vikiprojeler önemli yer tutuyor.

Siz de kendi ilgi alanınıza göre bir Vikiprojede sorumluluk almak ve katkılarınızı bu yönde kolektif bir şekilde geliştirmek ister misiniz? Burada tartışma sürüyor, lütfen görüşlerinizle birlikte siz de aramıza bize katılın. İlgi alanınızı kapsayan Vikiprojelerde sorumluluk almak veya kendi Vikiprojenizi oluşturmaya ne dersiniz? Katkılarınızı Vikiprojeler eşliğinde sürdürmeniz ansikopedik bilgilerin gelişmesine hızlı bir ivme kazandıracaktır. Katkılarınızı bekliyoruz. --Ahmet Turhan (mesaj) 09:17, 2 Ağustos 2017 (UTC)

VikiProje Azerbaycan Ağustos ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
Flag of Azerbaijan.svg
Azerbaycan Ayın İşbirliği Daveti

Flag-map of Azerbaijan.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Azerbaycan ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Azerbaycan projesi kapsamında her ay tekrarlanan Azerbaycan İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu en:Category:Azerbaijani women kategorisinin ve alt kategorilerinde bulunan Trwikide olmayan maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir. Hedef 20 madde oluştumaktır.

Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler! --MediaWiki message delivery (mesaj) 10:25, 3 Ağustos 2017 (UTC)

en:Category:Azerbaijani women kategorisinin ve alt kategorilerinde bulunan Trwikide olmayan maddelerin oluşturulması konulu VikiProje Azerbaycan Ağustos ayı işbirliği Projesinde Son 17 gün[kaynağı değiştir]
Flag of Azerbaijan.svg
Azerbaycan Ayın İşbirliği Daveti

Flag-map of Azerbaijan.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Azerbaycan ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Azerbaycan projesi kapsamında her ay tekrarlanan Azerbaycan İşbirliği Projesinde son 17 kaldı. Proje sonlanmadan sizde katılın!

Bu ayın proje konusu en:Category:Azerbaijani women kategorisinin ve alt kategorilerinde bulunan Trwikide olmayan maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir. Hedef 20 madde oluştumaktır.

Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 21:37, 13 Ağustos 2017 (UTC)