Winx Club karakterleri listesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Winx Club, Iginio Straffi tarafından oluşturulan İtalyan animasyon televizyon dizisidir. Bu sayfa bu serinin karakter listesini içermektedir.

Winx Club perileri ve Dönüşümleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Bloom[değiştir | kaynağı değiştir]

Serinin başlarında 16 yaşındadır. Ejder Ateşi (Dragon Fire/Flame) gücüne sahiptir. Dünya'dan geldiği sanılsa da aslında Domino'nun prensesidir. Sky'a çok aşıktır. Bloom, çok güzel, tatlı ve iyi kalpli bir kızdır. Gerçek annesini ve babasını Winx Kayıp Krallığın Sırrı adlı sinema filminde bulmuştur. Bloom'un Daphne adlı bir de ablası vardır. Ablası Daphne su perisidir. Bloom ise Evrenin en güçlü sihri olan Ejder Ateşi'ne sahiptir. Kiko, onun evcil hayvanıdır. Lockette ise pixie'sidir. En yakın arkadaşı ise Stella'dır. Selkie'si Serena'dır. Dönüşümleri sırayla: Magic Winx (1., 2. ve 3. sezon), Charmix (2. sezon), Enchantix (3. ve 4. sezon ve 1. film), Peri tozu (3. sezon), Mini Winx (3. ve 4. sezon), Believix (4. ve 5. sezon ve 2. film), Speedix (4. sezon), Tracix (4. sezon), Zoomix (4. sezon), Sophix (4. sezon), Lovix (4. sezon), Harmonix (5. sezon), Sirenix (5. ve 6. sezon), Bloomix (6. ve 7. sezon) ve Mythix (6. sezon), Butterflix (7. sezon), Hatıralar Taşı (7. sezon), Tynix (7. sezon), Dreamix (Wow Serisi),Onyrix(WoW Serisi),cosmix (8. sezon).

Stella[değiştir | kaynağı değiştir]

1. sezonda 17 yaşındadır. Güneş'in ve Ay'ın gücünü kullanır. Parlak Güneş perisidir. Brandon'a çok aşıktır. Konuşkandır ve modayı çok sever. Sihirli Boyut'un merkezi olan Solaria'dan gelmektedir ve yegane Solaria prensesidir. Ebeveynleri Kraliçe Luna ve Kral Radius'dur. Stella yıldızları, annesi Ay'ı, babası ise Güneş'i temsil etmektedir. En sevdiği arkadaşı Bloom'dur. Pixie'si Amore'dir. Selkie'si İlliris'dir. Peri hayvanı: Shiny'dir. Dönüşümleri sırayla: Magic Winx (1., 2. ve 3. sezon), Charmix (2. sezon), Enchantix (3. ve 4. sezon ve 1. film), Peri tozu (3. sezon), Mini Winx (3. ve 4. sezon), Believix (4. ve 5. sezon ve 2. film), Speedix (4. sezon), Tracix (4. sezon), Zoomix (4. sezon), Sophix (4. sezon), Lovix (4. sezon), Harmonix (5. sezon), Sirenix (5. ve 6. sezon ve 3. film), Bloomix (6. sezon) ve Mythix (6. sezon), Butterflix (7. sezon), Hatıralar Taşı (7. sezon), Tynix (7. sezon), Dreamix (Wow Serisi),Onyrix(WoW Serisi), cosmix (8. sezon).

Flora[değiştir | kaynağı değiştir]

Doğanın gücünü kullanır. Oldukça sakin, iyi kalpli ve romantiktir. Helia'ya çok aşıktır. Lynpheanın koruyucusudur. En sevdiği arkadaşı Layla'dır. Pixie'si Chatta'dır. Selkie'si Desiryee'dir. Dönüşümleri sırayla: Magic Winx (1., 2. ve 3. sezon), Charmix (2. sezon), Enchantix (3. ve 4. sezon ve 1. film), Peri tozu (3. sezon), Mini Winx (3. ve 4. sezon), Believix (4. ve 5. sezon ve 2. film), Speedix (4. sezon), Tracix (4. sezon), Zoomix (4. sezon), Sophix (4. sezon), Lovix (4. sezon), Harmonix (5. sezon), Sirenix (5. ve 6. sezon ve 3. film), Bloomix (6. sezon) ve Mythix (6. sezon), Butterflix (7. sezon), Hatıralar Taşı (7. sezon), Tynix (7. sezon), Dreamix (Wow Serisi),Onyrix(WoW Serisi), Cosmix (8. sezon).

Muisa[değiştir | kaynağı değiştir]

Müziğin gücünü kullanır. Müziği çok sever. Karamsar olmasına rağmen iyi bir arkadaştır. Riven'a çok aşıktır. Melody gezegeninden gelmektedir. En sevdiği arkadaşı ise Tecna'dır. Pixie'si Tune idi fakat 6. sezonda bilinmeyen bir nedenle Pixie'si Cherie olarak değiştirilmiştir. Selkie'si Sonna'dır. Dönüşümleri sırayla : Magic Winx (1., 2. ve 3. sezon), Charmix (2. sezon), Enchantix (3. ve 4. sezon ve 1 film), Peri tozu (3. sezon), Mini Winx (3. ve 4. sezon), Believix (4. ve 5. sezon ve 2. film), Speedix (4. sezon), Tracix (4. sezon), Zoomix (4. sezon), Sophix (4. sezon), Lovix (4. sezon), Harmonix (5. sezon), Sirenix (5. ve 6. sezon), Bloomix (6. sezon) ve Mythix (6. sezon), Butterflix (7. sezon), Hatıralar Taşı (7. sezon), Tynix (7. sezon), Dreamix (Wow Serisi),Onyrix(WoW Serisi), Cosmix (8. sezon).

Tecna[değiştir | kaynağı değiştir]

Teknoloji gücüne hakimdir. Bilgisayarı ve cep telefonunu çok sever. Bu nedenle mantıklı ve rasyonel bir kişiliğe sahiptir. Timmy'e âşıktır. Zenith gezegeninden gelmektedir. En sevdiği arkadaşı ise Musa'dır. Pixie'si Digit idi fakat 6. sezonda bilinmeyen bir nedenle Pixie'si Caramel olarak değiştirilmilştir. Selkie'si Lithia'dır. Dönüşümleri sırayla: Magic Winx (1., 2. ve 3. sezon), Charmix (2. sezon), Enchantix (3. ve 4. sezon ve 1. film), Peri tozu (3. sezon), Mini Winx (3. ve 4. sezon), Believix (4. ve 5. sezon ve 2. film), Speedix (4. sezon), Tracix (4. sezon), Zoomix (4. sezon), Sophix (4. sezon), Lovix (4. sezon), Harmonix (5. sezon), Sirenix (5. ve 6. sezon ve 3. film), Bloomix (6. sezon) ve Mythix (6. sezon), Butterflix (7. sezon), Hatıralar Taşı (7. sezon), Tynix (7. sezon), Dreamix (Wow Serisi),Onyrix(WoW Serisi), Cosmix (8. sezon).

Layla[değiştir | kaynağı değiştir]

Diziye 2. sezonda katılmıştır. Sonsuz Okyanus perisidir ayrıca morfiks gücüne sahiptir. Sporu çok sever. Nabu ile nişanlıydı fakat Nabu Ogron'un hamlesi üzerine ölmüştür. Daha sonra Roy ile aralarında bir şey olmuştur ve Nex de ona âşıktır. Andros gezegeninin prensesidir. En sevdiği arkadaşı Flora'dır. Pixie'si Piff'dir. Selkie'si Lemmy'dir. Dönüşümleri sırayla: Magic Winx (2. ve 3. sezon), Charmix (2. sezon), Enchantix (3. ve 4. sezon ve 1. film), Peri tozu (3. sezon), Mini Winx (3. ve 4. sezon), Believix (4. ve 5. sezon ve 2. film), Speedix (4. sezon), Tracix (4. sezon), Zoomix (4. sezon), Sophix (4. sezon), Lovix (4. sezon), Harmonix (5. sezon), Sirenix (5. ve 6. sezon ve 3. film), Bloomix (6. sezon) ve Mythix (6. sezon), Butterflix (7. sezon), Hatıralar Taşı (7. sezon), Tynix (7. sezon), Dreamix (Wow Serisi),Onyrix(WoW Serisi), Cosmix (8. sezon).

Roxy[değiştir | kaynağı değiştir]

Diziye 4. sezonda katılmıştır. Hayvanların gücünü kullanır ve eşyaları oynatma gücüne sahiptir. Yeryüzünün son perisidir. Bu nedenle Karaçember Büyücüleri onu yok etmek istemektedirler. Tir Nan Og'un prensesidir. 5. sezon başlarında Winx Club'dan geçici bir süre için ayrılan Roxy 7. sezonun sonunda Winx Club'a tekrar katılmıştır. Winx Club'un en güçsüz perisi olsa da irade gücüyle bir periliği yürütmektedir. En iyi arkadaşı ise Flora'dır. Pixie'si belirsizdir. Dönüşümleri sırasıyla: Believix (4., 5., 6., 7. sezon ve Wow Serisi), Hatıralar Taşı (7. sezon), Cosmix (8. sezon)

Daphne[değiştir | kaynağı değiştir]

Daphne Bloom'un lanetli kız kardeşidir. Sirenix gücünü kullanır. Dizinin bütün sezonlarında görülmüştür. 5. sezonda Bloom'un Sirenix Gardiyanı Tritannus'u yendikleri için ödül olarak laneti kaldırmıştır. 6. sezonda Winx Club'a geçici bir süreliğine de olsa katılmıştır. Sihir Tarihi dersi vermektedir. Sadece Sirenix'e dönüşmüştür. Dönüşümleri sırasıyla: Sirenix (6 ve 7. sezon).

Eldora[değiştir | kaynağı değiştir]

Diziye 6. sezonda katılmıştır. Winx'e Mythix'i kazanması için öncülük eder. Mythix perisi ve gardiyanıdır. Winx'in Mythix güçlerini kazanmasını ve onların Efsaneler Dünyası'na girmesini sağlamıştır. Ayrıca Selina'nın koruyucu perisidir. Selina bir zamanlar onun çırağı ve öğrencisi olmuştur.

Dönüşümler[değiştir | kaynağı değiştir]

Winx Club peri üyeleri ve cadılar bazı dönüşümler geçirmiştir. Daha ileri ve güçlü bir peri olmak için bu aşamalardan geçilmesi gerekir. Winx Club kızları Sihirli Winx (Magic Winx), Charmix, Enchantix (Peri Tozu), Believix, Speedix, Tracix, Zoomix, Sophix, Lovix, Harmonix, Sirenix, Bloomix, Mythix, Butterflix, Tynix ve Cosmix adlı dönüşümler geçirmiştir. Cadılar ise Brujas'a ve Gloomix isminde bir madalyona, sonrasında da Disenchantix, Sirenix ve Wild Magic isminde dönüşümlere sahip olmuşlardır. Cadılar Sirenix'i Tritannus'un Daphne'nin gücünü alıp onlara vermesi ile kazanmışlardır. Daphne sadece Sirenix'e dönüşmüştür.

Rai Charmix[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu daha güçlü perilerin zayıflıklarını aşarak kazandıkları bir mücevherdir. Bloom, arkadaşlarına kötü davrandıktan sonra pişman olup özür dilediği için, Stella Layla'ya ayrım yapmadığını kanıtladığı için, Musa Riven'a güvendiği için, Tecna Timmy ile barıştığı için, Layla yalnızlık ve karanlık korkusunu yendiği için, Flora Helia'ya onu sevdiğini söylediği için Charmix kazanmıştır. Flora dışındaki herkes sihirsiz iken kazanmıştır. Flora Pixie köyünde kazanmıştır.

Enchantix[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu güç gerçek bir peri olmak için gereklidir. Bu peri hali Peri Tozu barındıran yeni bir kanat verir ve bu sayede tüm kara büyüler yok edebilir. Bu güç kendi millettinizden olan birine fedakarlık yaparak kazanılır. İlk başta Layla (Aisha), Valtor tarafından kör edilmiş gözlerini kurtarmak için yengesi Kraliçe Ligea'nın asasını kullanıp kendini iyileştirmek yerine kraliçeyi iyileştirdi. Stella babasını bir ejderhadan kurtardı ancak kendisi yaralandı ve Enchantix kazandı. Musa Trix'in kütüphanede açtığı yangında boğulmak üzere olan Melody Prensesi Galatea'yı kurtardı. Flora ise kardeşini sudan çıkardı ve kendisi aşağıda kaldı ama Enchantix kazandı ve kurtuldu. Tecna Valtor'un açtığı Omega Geçidi'ni kapatmak için geçidin içine girdi yürekliliği ve muhteşem fedakarlığıyla Enchantix'i kazandı bu sayede geçidi kapatabildi, öldüğü sanıldı ancak daha sonra Winx ve Uzmanlar tarafından bulundu. Ve çok mutlu oldular. Sadece Bloom'un Enchantix'i kazanma yolu farklıdır. Bloom ise ejderha enerjisi ve istek duygusunu birleştirdi ve kazandı. Başta fedakarlık yapmadığı için Enchantix'i tam kullanamıyordu. Ancak sonrasında Enchantix'ini annesini ve babasını kurtararak tamamladı.

Peri Tozu[değiştir | kaynağı değiştir]

Winx Club üyeleri bu güç ile karanlık büyüleri yok ediyorlar. Örneğin Layla gözlerini düzeltti. Stella babasını Valtor'un büyüsünden kurtardı. Musa yangını söndürdü. Flora Kara Söğütü canlandırdı. Tecna Geçidi kapadı. Bloom ise Buz Ejderha'sını durdurdu ve ailesini bulup kurtardı.

Mini Winx[değiştir | kaynağı değiştir]

Winx içindeki karanlık yönü üzerine peri tozu serpip kendilerini minik bir peri haline sokuyor ama bunu Bloom yapamıyor. Nedeni Bloom'un Enchantix'inin tam olmamasından. Ama Bloom 4. sezonda Mini Winx olabiliyor çünkü kendisinin prenses olduğu Domino Gezegen'inin kralını yani babasını kurtarmıştır. Aynı zamanda Domino kraliçesi yani annesini de kurtarmıştır.

Believix[değiştir | kaynağı değiştir]

Winx Club'ın Roxy'nin güvenini kazanarak kazandıkları dönüşümdür. Bu dönüşüm sayesinde İnsanları sihre inandırabilir, çeşitli şartlara ayak uydurabilirlerdir. Ayrıca Speedix, Zoomix ve Tracix adlı yedek kanatlardan da faydalanabilirler.

Speedix, Tracix, Zoomix[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu kanatlar Winx Club'un özel Believix kanatlarıdır;

Speedix: daha hızlı uçmayı,

Tracix: geçmişte yaşanan olayları ve geçmişi görmeyi,

Zoomix: istedikleri yere ışınlanmayı sağlayan kanatdır...

Lovix, Sophix[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu dönüşümler 4. sezonda Winxler'in Believix değişim dönüşümleridir.

Sophix: Diana yani Dünya'nın doğa perisini yenmek için kullandıkları Believix'in doğa gücüdür.

Lovix: Aurora yani Dünya'nın buz perisini yenmek için kullandıkları Believix'in buz gücüdür.

Harmonix[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu güç Sirenix kitabının Believix dönüşümünde iken su altında zorlandıkları için kazandıkları güçtür bu güçle Sirenix Kutusunun mücevherlerini kazanmışlardır.

Flora Özgüven Mücevherini kazandı çünkü kendine güvendi ve inandı bu sayede mücevheri aldı.

Tecna Layla ile kavga etmeden beraberce yapabilceklerine inandı ve empati mücevheri kazandı.

Bloom canavarı yenerek cesaretini göstermiş oldu ve Sirenix kutusunun mücevherlerinin tamamı kazanılmış oldu.

Sirenix[değiştir | kaynağı değiştir]

Sirenix gücü, Winx Sirenix Kitabı'nın görevi olan Sirenix kutusunu tamamladığı için elde ettikleri bir güçtür, bu güçle Tritannus'u yenmişlerdir ve ceza olarak Tritannus unutulanlar geçidi adında bir yere gönderilmiştir.

Bloomix[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu 6. sezonda Winx'in Selina yüzünden güçlerini kaybetmesi sonucunda Bloom arkadaşlarına verdiği ejdarha ateşi Bloomix gücünü oluşturur ve bunu kazanmak için ise her bir Winx cesaretini göstermek zorundadır. Stella, Flora ve Layla bu gücü Linfea Kolejinde, Tecna ve Miusa Altın Oditoryum 'da, ve Bloom Alev Girdabında kazanmış ve yeni güçlere sahip olmuşlardır.

Mythix[değiştir | kaynağı değiştir]

Mythix bir Legendarium dönüşümüdür Eldora sayesinde bu gücü kazanmışlardır. Bu dönüşümün 6 tane asası vardır. Bu asalar Nebula'nın sarayındalardır. Sadece Legendarium Kitabı'nın görevlerinde Mythix'e dönüşürler. Eğer bu güçle Legendarium'da uzun süre kalırlarsa oradan çıkamazlar. Bu güç onları efsane dünyasına aparır. Bu dönüşum legendarium dönüşümüdür.

Hatıralar Taşı[değiştir | kaynağı değiştir]

Müdire Faragonda'nın Winx Club'a verdiği özel taşlardır. Bu taşlar sayesinde geçmişe gidebilir ve eskiden yaşanmış tüm olayların seyrini değiştirebilirlerdir. Butterflix ve Tynix'i kazanmak için bu taşlardan faydalanmışlardır.

Butterflix[değiştir | kaynağı değiştir]

Winx'in 7. sezonda keşfettiği bir güçtür. Bu gücü onlara doğa 3. bölümde yani 'Butterflix' adlı bölümde geçmişin Alfea Koleji'nde kazanmışlardır. Roxy, Enchantix kazanmadığı için Butterflix'e dönüşemez. Ama Roxy 8. sezon 7. bölümde Enchantix kazanacaktır. Bu güçle Kalshara ve Brafilius'a karşı avantaj edinirler. Peri hayvanlarla özel bağ kurabilir ve onlarla konuşabilirler.

Tynix[değiştir | kaynağı değiştir]

Winx'in peri hayvanlar aracılığıyla kazandıkları mini-dünya dönüşümüdür. Alfea Tabiat Parkı'nda kazanmışlardır. Bu güçle ekosistemi etkileyen mini-dünya'lara girebilmiş ve "Evrenin ilk rengi"ni bulabilmişlerdir.

Dreamix[değiştir | kaynağı değiştir]

Winx'in World of Winx adlı serisinde kazandıkları bir güçtür. Kaçırılan yetenekli insanları kurtarmak için bu güçten faydalanmışlardır.

Onyrix

Bir perinin Onyrix kazanması için önce Dreamix kazanması gerekir. Sonra Rüyaların ruhu ona Onyrix'i verir.

Cosmix[değiştir | kaynağı değiştir]

Winx Club'ın 8. sezonda Valtor'u yenmek için keşfettikleri güçtür.

Uzmanlar[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Sky: Bir Eraklyon prensidir. Romantiktir, çok güçlüdür ve yakışıklıdır. Bloom'la sevgilidir. Brandon en yakın arkadaşıdır.
 • Brandon: Sky'ın en yakın arkadaşıdır. Havalı ve yakışıklıdır. Stella'ya çok aşıktır.
 • Helia: Timmy'nin en yakın arkadaşıdır. Romantiktir ve şiir yazar. Flora'ya çok aşıktır.
 • Riven: Aksi biridir. Musa'dan hoşlanır. Nabu'nun en yakın arkadaşıdır. 6. sezonda 8. sezonda geri gelmek üzere gider.
 • Timmy: Teknolojiyi sever, zekidir. En yakın arkadaşı Helia'dır. Tecna'ya aşıktır.
 • Nabu: Yeni bir uzmandır. Ama uzman kostümü giymez. En yakın arkadaşı Riven'dır. Romantiktir, Layla'ya aşıktır. 4. sezonda ölür.
 • Roy: 5. sezonda katılmıştır. Layla'ya aşıktır. 6. sezonda gider.
 • Nex: 6. sezonda katılmıştır. O da Layla'ya âşık olduğu için Roy ile aralarında bir rekabet vardır.
 • Thoren: 6. sezonda katılmıştır. Daphne'ye âşıktır. Sky'ın kuzenidir. En iyi arkadaşı Nex'dir. O ve Nex Eraklyon'un şövalyeleridir. 6. sezon 26. bölümde Daphne'yle evlenir.

Pixie'ler[değiştir | kaynağı değiştir]

Pixie, Winx Club üyelerinin yanında bulunan ve cadılarla savaşmaya yardım eden küçük perilerdir. Bu miniperiler sadece tek bir kişiye bağlanırlar. Miniperiler kendi ormanlarında yaşarlar ama bu 8 tanesi Alfea'da kalıyor. İçlerinden 6'sı Winx'in 2 tanesinden biri mesaj getirir götürür. Öbürü ise böceklerle ateş böceklerini yönetir. Alfea Koleji'nde kalan miniperiler Winx kızlarına bağlıdır.

 • Lockette: Locette portaller miniperisidir. Bloom ile eşleşmisştir. Locette çok ürkektir ve Bloom'la birbirlerin çok sever. Uysaldır. Locette bütün kapıları açabilir ve bütün anahtarları dizebilir kayıp olan herkesi bulabilir.
 • Amore: Aşk ve sevgi miniperisidir. Stella ile eşleşmiştir. Çok sakindir ve uysaldır. Saldırgan değildir. Romantik bir minperidir. Ne de olsa aşk miniperisi. Kendisi gibi başkalarının güler yüzlü ve her zaman mutlu olmasını ister. Çok kibar bir miniperidir. Hiçbir saygısızlığı görülmemiştir. Ayrıca zeki olmakla birlikle Stella'ya çok bağlıdır.
 • Chatta: Chatta Flora ile eşleşmiştir. Gevezelik miniperisidir. Dedikoducu bir huyu vardır. Ama her dediği doğru değildir. Çok gevezedir. Çok hızlı konuşabilir ve kimse onun dediğini anlamaz. Aralarından en olgun olan miniperi Chatta'dır.
 • Tune: Tune Musa ile eşleşmiştir. Görgü miniperisidir. Çok kibar ve naziktir. Bir bağırdığında neredeyse yer gök inler. Görgü kurallarına uymaya çok ilgi gösterir. 6 sezonda Musa'nın yeni bir pixiesi olacaktır.
 • Digit: Digit Tecna ile eşleşmiştir ve de teknoloji miniperisidir. Aynı Tecna gibi teknolojiyi çok sever ve bağlıdır. Hele bilgisayar oyunlarına bayılır.
 • Piff: Piff Layla ile eşleşmiştir. Tatlı uyku miniperisidir. Neredeyse her zaman uyur. Konuşamaz ve aralarından en küçüğü odur. Dediklerini Tune çevirir. Çok fazla uyur.
 • Concorda: Alfea arşivinin koruyucu miniperisidir.
 • Athena: Kızılçeşme arşivinin koruyucu miniperisidir.
 • Discorda: Bulutlukule arşivinin koruyucu miniperisidir.
 • Ninfea: Hayat Ağacı'nın miniperisidir.
 • Livy: Mesaj miniperisidir.
 • Glim: Ateş böceği miniperisidir.
 • Zing: Böceklerin miniperisidir.
 • Joly: Eşek şakalarının miniperisidir.
 • Caramel: Tecna'nın yeni süper güç miniperisidir.
 • Cherie: Musa'nın yeni miniperisidir. Hava olaylarını kontrol eder.

Tune ve Digit'nin değişim nedenleri: 6. sezon 2. bölümde Pixielerin saldırıya uğrayıp kaybolması üzerine sadece 6 miniperi kurtarılmıştır.

Ancak 6. sezon 24. bölümde diğer pixielerin kurturulması üzerine Digit ve Tune geri dönmüştür.

Peri hayvanlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Elas: Bloom'un peri hayvanıdır. Bir tek boynuzlu attır.

Shiny: Stella'nın peri hayvanıdır. Bir kuştur.

Amarok: Flora'nın peri hayvanıdır. Bir kurttur.

Critty: Musa'nın peri hayvanıdır. Bir dikenli kedidir.

Flitter: Tecna'nın peri hayvanıdır. Bir tekno sincaptır.

Squonk: Layla'nın peri hayvanıdır. Bir ağlak-ağlaktır.

İlk Layla peri hayvanını 5. bölümde kurtararak kazandı. 7. bölümde ise Flora Kurt soyunu Lyhnphea'da tehlikeli mantar sporundan kurtararak kazandı. 9. bölümde Musa dikenli kediyi Brafilius'dan kurtararak kazanmıştır. 10. bölümde Winx Kalshara ve Brafilius'un Mağarasında Critty'i onlardan geri almak için giderler ama bir kuş gelir ve onlara yol gösterir. Winx ayrı bir yoldan gider ama Stella kuşu izler. Kalshara ve Brafilius hayvanları hipnotize eder ama Stella büyüyü bozar ve kuşu peri hayvanı edinir. 12. bölümde Tecna sincabı Briflius'dan kurtarır ve kazanır. 13. bölümde Winx Çine gider ve ateş püskürten tek boynuzlu atı normale döndürerek kazanır. 14. bölümde birleşerek Winx Club'a Tynix bilekliklerini kazandırmışlardır. Peri hayvanlar 26. bölümde Winx Club'ı Trix'ten kurtarmak adına birleşerek kuğu formuna dönüşürler ve kısa bir süre sonra yok olurlar.

Düşmanlar[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Icy: Buz ve kar gücüne sahiptir. Trix grubunun başıdır. Dönüşümleri: Brujas (1., 2., 3. ve 5 sezon ve 2. film), Gloomix (2. sezon), Disenchantix (3. sezon), Dark Sirenix (5. sezon), Dark Witch (6. sezon) ve Wild Magic (7. sezon).
 • Darcy: İllüzyonun ve karanlığın gücüne sahiptir, düşmanına karşı gizli saldırılarda bulunmayı sever. Trix'in en kurnaz cadısıdır. Dönüşümleri: Brujas (1., 2., 3. ve 5 sezon ve 2. film), Gloomix (2. sezon), Disenchantix (3. sezon), Dark Sirenix (5. sezon), Dark Witch (6. sezon) ve Wild Magic (7. sezon).
 • Stormy: Şimşek, yıldırım ve hortum gücüne sahiptir. Dönüşümleri: Brujas (1., 2., 3. ve 5 sezon ve 2. film), Gloomix (2. sezon), Disenchantix (3. sezon), Dark Sirenix (5. sezon), Dark Witch (6. sezon) ve Wild Magic (7. sezon).
 • Mandragora: Kayıp Krallığın Sırrı filminde ortaya çıkmıştır. Korkunç derece güçlü bir cadıdır. Onu hapsolduğu yerden serbest bırakan Eski Çağ Cadılarıdır. Ejder ateşine sahip olmak için Winx'e saldırmıştır ama Winx'ler onu yenmiştir.
 • Politea: Politea Daphne'nin eski bir arkadaşıydı. Daphne ve o Sirenix perileriydi. Onlar Trix ve Eski Çağ Cadılarına karşı savaştılar fakat Politea Daphne'ye ihanet etti ve Cadılarla işbirliği yaptı. Bu yüzden Daphne kendini savunmak için Sirenix'i kullandı. Sirenix lanetli bir güç olduğu için Daphne'ye lanetledi. Ama 5. sezonda Winx perileri Tritannus'u yendikleri için ödül olarak Daphne'nin laneti kaldırılmıştır. 6. sezonda da Winx Club'a katılmıştır.
 • Üç Büyük Eski Çağ Cadısı: Hapsedildikleri yerden kurtulmak için çalışan cadılardır. 2. sezonda ortaya çıkmışlardır. Winx Club'ın Sihirli Macera filminde Bloom onları yok etmiştir.

Ana Düşmanlar[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Lord Darkar (2. sezon): Karanlıkların ve kötülüklerin efendisidir. Trixe Gloomix gücünü verir. Karanlık Zümrüdüanka kuşudur ve anka ateşine sahiptir. Bloom'un ejder ateşi ile zıt güçlere sahip olmasına rağmen Bloom ile güçlerini birleştirdiklerinde sihirli boyutun en büyük gücünü oluştururlar. Bloom'u bir süreliğine karanlık Bloom'a dönüştürür. 2. sezonun sonunda Bloomun gücü sayesinde yok olmuştur. Bloom'u karanlık tarafa çekmeyi başarmıştır fakat Sky Bloom'a aşkını itiraf edince kara sihir yok olur ve Bloom eski haline döner. Winx onu yenmek için Charmix gücünü kullanır.
 • Valtor (3. sezon): Trix yani Cadılar onu Omega boyutunda bulur. Omega kötülerin sonsuza kadar hapsedildikleri bir boyuttur. Trix'e Disenchantixi verir. Valtor da Bloom gibi ejderha ateşine sahip olsa da Bloom, Valtoru yok etmeyi başarır. Bu mücadelede tek başınadır. Arkadaşları için kendini feda eder fakat Bloom'un güçleri ona geri döner ve o tekrar hayata döner. Bloom kadar güçlüdür. Baş düşmanı bundan dolayı Bloom'dur. Bloom ve Valtor aynı güç olan ejder ateşine sahiptir. Fakat Bloom 3. sezonun sonunda Valtor'u öldürmeyi başarır. Valtor son bölümde Bloom'a birlik olup evreni fethetme teklifinde bulunur. Winx onu yenmek için Enchantix'i kullanır.
 • Karaçember Büyücüleri (4. sezon): Yeryüzünün son perisi Roxy'i avlamak istemektedirler. 4 kişidirler, Ogron grubun başıdır büyüleri yutar. Gantlos şok dalga gücüne sahiptir. Anagan insan üstü hız gücüne sahiptir ve Duman hayvan, canavar ya da başka kılığa girme gücüne sahiptir. Onlar 4. sezonda ölürler. Winx onları yenmek için Believix gücünü kullanır.
 • Tritannus (5. sezon): Layla'nın kuzenidir. Andros Su Krallığında yaşamaktadır. Babasına ve krallığına karşı gelerek bütün evreni ele geçirmek istemektedir. Trix'e karanlık Sirenix'i verir. Winx onu yenmek için Harmonix ve Sirenix gücünü kullanır.
 • Acheron (6. sezon): Legendarium'u oluşturmuştur ancak onu kontrol edemeyip içinde kapana kısılmıştır. Oradan çıkmak için Selina'dan yardım alır.
 • Selina (6. sezon): Bloom'un küçüklük arkadaşıdır. Ama 6. sezonda Trix'e katılıp Legendarium'daki canavarlarla Winx'i yok etmeye çalışmışdır. 6.sezonun sonunda Acheron'a karşı çıkarak Winx Club'a teslim olmuş ve peri olmaya karar vermiştir.
 • Brafilius ve Kalshara (7. Sezon): 2 kardeş peri hayvanı avcısıdır. Ama Brafilius hem avcı hem sihirbazdır. Roxy'nin Hatıralar Taşı'ndan faydalanarak geçmişe gidebilirler. Amaçları tüm peri hayvanlarını kendilerine köle edip bir ordu oluşturmaktır. 7. sezonun sonunda Trix'ten kurtulmak için Winx Club'a teslim olurlar.

Alfea öğretmenleri[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Faragonda: Alfea'nın müdüresidir.
 • Griselda: Alfea'nın disiplin görevlisidir.
 • Daphne: Sihir tarihi öğretmenidir.
 • Palladium: İksir dersi öğretmenidir.
 • Wizgiz: Başkalaşım dersi öğretmenidir.
 • Avalon: Büyü Felsefesi öğretmenidir.
 • DuFour: Görgü Kuralları öğretmenidir.
 • Barbatea: Alfea'nın kütüphanecisidir.
 • Ofelia: Alfea'nın sağlık görevlisidir.

Bazı Alfea perileri[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Nova: Güneş ışını perisidir. Dönüşümleri sırayla: Simply (Winxlerin Magic Winx'i)
 • Katy: Dönüşümleri sırayla: Simply (Winxlerin Magic Winx'i)
 • Ortensia: Müzik perisidir. Dönüşümleri sırayla: Simply (Winxlerin Magic Winx'i)
 • Amaryl: Yıldız perisidir. Dönüşümleri sırayla: Simply (Winxlerin Magic Winx'i)
 • Francis: Su perisidir. Dönüşümleri sırayla: Simply (Winxlerin Magic Winx;i)
 • Priscilla: Hava ve rüzgar perisidir. Dönüşümleri sırayla: Simply (Winxlerin Magic Winx'i)
 • Mirta: Sonradan peri olmuş bir cadıdır. Icy onu bir bal kabağına çevirmişti ama Flora onu tekrar insan haline dönüştürmeyi başarmıştır. Lucy onun en yakın arkadaşıdır. İlizyon perisidir. Dönüşümleri sırayla: Simply (Winxler'in Magic Winx'i)
 • Roxy: Alfea'ya 5.sezonda katılmıştır. Hayvan perisidir. Dönüşümleri sırayla: Believix, Hatıralar Taşı ve Candix'tir. 7. Sezonda Winx Club'ın arasına katılmıştır.
 • Krystall: Lynpeha'nın prensesidir. Helia'nın çocukluk arkadaşı olduğu için Flora onları kıskanmıştır. Şifa perisidir. Dönüşümleri sırayla: Simply (Winxler'in Magic Winx'i)
 • Galetea: Melody'nin prensesidir. Musa'nın da arkadaşıdır. Müzik perisidir. Dönüşümleri sırayla: Simply (Winxler'in Magic Winx'i)

Kızılçeşme öğretmenleri[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Saladin: Kızılçeşme'nin müdürüdür.
 • Codatorta: Kızılçeşme'nin spor öğretmenidir.

Bulutlukule öğretmenleri[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Griffin: Bulutlukule'nin müdüresidir.
 • Ediltrude: Müdür yardımcısıdır.
 • Zarathustra: Müdür yardımcısıdır.

Bazı Bulutlukule cadıları[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Icy: Kar ve buz cadısıdır.
 • Darcy: İlizyon cadısıdır.
 • Stormy: Fırtına cadısıdır.
 • Lucy: Böcek cadısıdır. Mirta onu Alfea'ya çağırsa da o yine de Bulutlukule'de kalıp cadı olmayı tercih etmiştir. Trix'ten nefret eder.
 • Selina : Bloom'un eski arkadaşıdır. 6. sezonda Trix'e katılarak Winx'e düşman olmuştur. Elinde Legendarium adlı bir kitap vardır. Bu kitapla efsanevi canavarları hayata döndürebilir.

Diğer karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Kraliçe Luna: Stella'nın annesidir.
 • Kral Radius: Stella'nın babasıdır.
 • Nova: Stella'nın Solaria'dan bir arkadaşıdır.
 • Galatea: Musa'nın gezegeni olan Melody'nin prensesidir.
 • Kraliçe Marion: Bloom'un gerçek annesidir.
 • Kral Oritel: Bloom'un gerçek babasıdır.
 • Daphne: Bloom'un lanetlenmiş kız kardeşidir. Bir su perisidir. 5. sezonun sonunda tekrar insana dönmüştür. 6. sezonda Winx'e katılmıştır.
 • Mike: Bloom'un dünyadaki babasıdır.
 • Vanessa: Bloom'un dünyadaki annesidir.
 • Nabu: Layla'nın nişanlısıydı ve 4. sezonda ölmüştür.
 • Diaspro: Sky'ın eski nişanlısıdır. Sky'a hala aşıktır. Bu yüzden Bloom ile anlaşamaz. Mücevher perisidir.
 • Kontes Cassandra: Stella'nın babasına büyü yaparak onunla evlenmeye çalışan kadındır.
 • Chimera: Kontes Cassandra'nın kızıdır.
 • Kiko: Bloom'un tavşanıdır.
 • Andy: Bloom'un eski erkek arkadaşıdır. Ancak Bloom'a hala aşıktır.
 • Klaus: Roxy'nin babasıdır.
 • Morgana: Roxy'nin annesidir. Dünyalı perilerin eski kraliçesidir.
 • Nebula: Dünyalı perilerin yeni kraliçesidir. 4. sezonda Roxy'i korumak amacıyla Bloom, Nebulayla savaşmış ve kazanmıştır. Barışın büyük perisidir ama yıllarca hapis olduktan sonra 4. sezonunda savaş perisi olmuştur ama sonradan kraliçelik ona devrolunca o da insanlarla dost olmaya ikna olur.
 • Diana: Dünyalı perilerden birisidir. Doğanın büyük savaşçı perisidir. Winx kızları onu yenmek için Sophix gücünü kullanırlar.
 • Aurora: Dünyalı perilerden birisidir. Kuzeyin büyük savaşçı perisidir. Winx kızları onu yenmek için Lovix gücünü kullanırlar.
 • Sybilla: Dünyalı perilerden birisidir. Doğruluğun büyük perisidir.
 • Miele: Flora'nın kız kardeşidir. Doğa perisidir.
 • Amentia: Yer altı kraliçesidir. 2. sezonda Brandon'a ilk gördüşte aşık olup onunla evlenmek ister. Fakat pixie Amore'un yardımıyla Brandon onunla evlenmekten kurtulmuştur ve o Winx'e Lord Darkar'ı yenmekte yardım etmiştir.

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]