Kullanıcı mesaj:Turgut46

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

KET Bot Bildirim[kaynağı değiştir]

Merhaba. Yurttaş Tete S!ks!n Sizi..., siz bildirim yaptıktan sonra 5 gün geçmesine rağmen engellenmediği için sayfadan çıkartıldı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler. --KET Bot (mesaj) 15:37, 30 Ocak 2018 (UTC)

Vikiproje:Müzik Başvurusu[kaynağı değiştir]

Selam, Vikiproje'lere katılım nasıl gerçekleştiriliyor acaba? Çok aktif olamamamla birlikte elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Zaten profil sayfamda bilgiler mevcut. "Vikiproje:Müzik" sayfasına girip direk kaynağı mı değiştireceğim yoksa bunun başka bir işleyişi falan mı var? --BySharky 22:24, 2 Şubat 2018 (UTC)

Yeniden katkı yapmaya başlamanıza sevindim. Katılmak için katılımcılar bölümüne isminizi yazdırmanız gerekli sonrasında dilerseniz, henüz bir proje belirlenmemiş ama, ödüllü ayın iş birliği projesine katılabilirsiniz ya da yapılacaklar listesine bir göz atın. --Turgut46 22:48, 2 Şubat 2018 (UTC)

Jakuzi Maddesi Hakkında[kaynağı değiştir]

Selam. Jakuzi maddesine KD'liği şüpheli olduğunu söylemiştiniz ve taslak ibaresi koymuştunuz. Ben maddeyi geliştirerek KD olduğunu kanıtlamış olduğumu düşünüyorum. Zaten İngilizce Vikipedi çok daha aktif olmasına rağmen KD'liğine dair bir denmemiş. Eğer ki sizde artık aynısını düşünüyorsanız Fantezi Müzik diye ayrı bir albüm maddesi açmak istiyorum. --BySharky 16:48, 6 Şubat 2018 (UTC)

Düzeltiyorum, KD ibaresi koyan siz değilmişsiniz. --BySharky 16:50, 6 Şubat 2018 (UTC)
Mesaj sayfam burasıdır. Burası değil. --Turgut46 17:07, 6 Şubat 2018 (UTC)

Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Turgut46!
Vikiproje Sinema bünyesinde Şubat 2018 iş birliği projesi, 71. İngiliz Akademisi Film Ödülleri maddesindeki kırmızı bağlantılı maddelerin açılması olarak seçilmiştir.

Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 50 maddenin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 07:39, 7 Şubat 2018 (UTC)

Bizim Hikâye[kaynağı değiştir]

"Bölümler" başlığının başta olması ne kadar doğru? Önce oyuncuları tanıtmak gerekmez mi? Karakter bilgisi ekleyecektim ama dizinin yapımıyla ilgili bilgiler bulmaya çalışıyordum öncelikle. Pek bulamadım aslında. Dilerseniz yardım edebilirsiniz, bu konuda çalışma yapmışlığınız var. Taslak madde açmayı pek sevmediğim için işe yarar ne bulsam eklemeye çalışıyorum. Dizi hâlâ devam ettiği için şu an kaliteli madde olması mümkün değil ama ben bu maddede o potansiyeli görüyorum. Ne kadar olabiliyorsa artık. Teşekkürler. Turgut46 21:08, 7 Şubat 2018 (UTC)

Diziyi çok fazla bilmiyorum. Ara sıra Shameless ile aralarındaki farkları karşılaştırmak için baktığım oluyor. Şimdi oturup karakter açıklamaları yazamam yani. Ama genelde, en başta "Konusu" başlığı atılır ve buraya genel olarak kısa bir özet geçilir. Bu bölümde kaynak verirken de diziyi yeni çıktığı zaman tanıtan kaynaklardan yararlanılabilir. Sonra "Oyuncu kadrosu ve karakterler" başlığı gelir, Fi (dizi) maddesinde mesela ben karakterleri inceleyen bazı kaynaklar bulabilmiştim onlardan yararlanarak her karaktere açıklama yazdım. Ama bulamadıklarıma da kendi diziden izlediklerimle açıklama yaptım. Siz de aynısını yapabilirsiniz. Şu anda Beni Adınla Çağır maddesinde bir çalışma yapıyorum da, bu gece onu bitirmeyi planlıyorum. Daha sonra yardımcı olabilirim ama. Madde şu an iyi gidiyor. (Y) ~ Z (m) 21:14, 7 Şubat 2018 (UTC)
Karakter mi? Benim kastettiğim yapımı ile ilgili bilgilerdi. :) O başlık çok kısa kaldı, ben de ancak bu kadar bilgi bulabildim. --Turgut46 21:20, 7 Şubat 2018 (UTC)
Ama yapımı ile ilgili bilgiler zaman ile gelecektir. Size tavsiyem ara ara yapımcıların, yönetmenin, senaristlerin sosyal medya hesaplarını takip etmeniz. Bana çok yardımcı oluyorlardı. Ama şu an asıl önemli eksikler konusu ve karakterler başlıkları. Bunlar önemli. ~ Z (m) 21:22, 7 Şubat 2018 (UTC)
Diziyi izlemeye çok yeni başladım, 3 gün falan oldu. O yüzden henüz pek bir bilgim yok. Zaten 20 bölüm yayımlanmış, birkaç güne yetişirim 20'ye. Ondan sonra o bilgileri eklerim. 20'den sonra hafta hafta gelişemelere göre güncelleme yaparım. Teşekkürler. --Turgut46 21:31, 7 Şubat 2018 (UTC)
Bu arada HastaLaVi2, bilgi kutusunda gösterim süresi yapım bilgilerinde sıralanmış, bunun genel bilgilerde olması gerekmiyor mu? Sezon sayısı, bölüm sayısı falan orada ama gösterim süresi nedense burada. --Turgut46 23:59, 7 Şubat 2018 (UTC)
Aslında yapım süresi montaj esnasında belirlenen bir detay, bu nedenle yapım başlığı altında. Sezon sayısı ve bölüm sayısı ile hiçbir ilgisi yok ki zaten. ~ Z (m) 00:14, 8 Şubat 2018 (UTC)

Takip önerileri[kaynağı değiştir]

Sina Koloğlu ve Oya Doğan'ın Bizim Hikaye hakkındaki yazılarına hiç bakmamışsınız. Bu insanlar Türkiye'deki televizyon dalında en çok yazan köşe yazarları. :) Bence ikisini de takibe alın. Yazılarını okuması oldukça keyifli hem de. Şu an sayfanın yapım kısmını genişletiyorum. ~ Z (m) 22:56, 12 Şubat 2018 (UTC)

Gene Bir Kayda Değerlik Tartışması[kaynağı değiştir]

Kuaför Cengiz maddesinin tartışılmadan silinmesinin nedenini öğrenebilir miyim? Türkiye'ye grindcore'u getiren grup Kuaför Cengiz'dir ve underground dünyasında bir efsane olarak kabul edilir. Kaynakları beğenmiyorsanız en ünlü underground grubun bile bilinen bir gazete de adının geçtiğini duyamazsınız. Çünkü underground kültüründe bu yoktur.

"Konunun birçok kez güvenilir ve müzisyen/gruptan bağımsız olarak yayınlanmış kaynaklarda (haber yazıları, radyo/TV programları, vb.) geçmiş olması"

"Kayda değer bir müzik stilinin veya belli bir yöre veya kentte mahalli eğlence tarzının önde gelen bir temsilcisi olmalı. Bu durumda Vikipedi'nin diğer olağan kriterlerinin, özellikle doğrulanabilirlik kriterinin karşılanması gereklidir."

"Güvenilir kaynaklar tarafından belli bir müzik türü içinde stil, teknik, repertuar veya eğitici etkisinden dolayı bahsedilmiş olması."

"Yukarıdaki listeye uyan bir müzisyen veya besteci üzerinde önemli bir müzikal etkiye sahip olmuş olması."

"Kayda değer bir müzik tarzı, geleneği veya kayda değer bir tür içinde yer alan bir ekol tarafından kullanılmış birden fazla melodi, müzik veya standartlar bestelemiş olması."

"Özgün bir tarz yaratmış olması."

"Kayda değer bir alt-kültüre yönelik yayınlarda sıkça bahsi geçmesi."

Lütfen artık bir rahat bırakın da Vikipedi'nin büyük bir boşluğunu doldurmaya devam edeyim. Birazcık diğer dillerde ki Vikipedi'lere bakın. Geçtiğimiz yıllarda Vikipedi TR'de çeviri yapılan bir maddenin bile KD'liğinin tartışıldığını görmüştüm ve o madde silinmişti. Jakuzi maddesinin İngilizce Vikipedi'de bir tane madde ile KD ibaresi yokken TR Vikipedi'de katlarca madde olupta KD ibaresi koyulmasının sebebi ne? Bir dakika içinde 10'dan fazla Vikipedi TR'de kaynaksız madde atabilirim size. Pop müzik maddesinde sıfır madde var, neden hızlı sil yapılmıyor? Vikipedi'yi kalıcı olarak bırakmak istemiyorum. Ancak sizler benim koyduğum maddeleri inat gibi siliyorsunuz. 7 tane KD şartını karşılayan bir grubun hızlı sil yapmaya kimsenin hakkı yok. Lütfen bilmediğiniz konular hakkında üstüme gelmeyin artık. Vikipedi kurallarını benden iyi bilmeniz müzik dünyasını benden iyi bildiğiniz anlamına gelmez ki 7 tane KD değerini karşılayan şeyi bir hizmetli "hızlı sil" yapıyorsa ben şüphelenmeye başlarım. --BySharky 12.29, 18 Şubat 2018 (UTC)

Tamam da sayfayı ben silmedim. --Turgut46 14.41, 18 Şubat 2018 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Merhaba, rica etsem Aday olduğum hizmetli adaylık sayfamda oy kullanıp görüşünüzü belirtir misiniz? İyi vikiler.

Admin mop question.svg Bu kullanıcı şu sıralar bir hizmetli adayıdır. İlgili başvuruya göz atmak ve fikrinizi belirtmek için lütfen On 15 sayfasını ziyaret ediniz.

--On 15 (mesaj) 08.42, 23 Şubat 2018 (UTC)

Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Turgut46!
Vikiproje Sinema bünyesinde Mart 2018 iş birliği projesi, Akademi Ödülleri şablonundaki kırmızı bağlantılı tören maddelerinin açılması olarak seçilmiştir.

Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 30 maddenin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 10.12, 2 Mart 2018 (UTC)

Telif hakkı[kaynağı değiştir]

Merhaba Turgut bey ünlü birinin bir videodan ekran görüntüsünü çekip Commonsa atabilir miyiz? Telif hakkı olur mu? Hayırlı günler.Mehk63 Mesaj 15.27, 4 Mart 2018 (UTC)

Muhtemelen olur. Bu konuda pek bilgim yok. Kullanılacak madde biyografiyse olabilir ama bir film ya da dizi maddesinde kullanılacaksa adil kullanım sayılabilir belki. Ama adil kullanımlar Commons'a yüklenemez. YouTube'da Atıf Lisansı ile belgelenmişse kaynak göstermek şartıyla kullanılabilir. --Turgut46 15.49, 4 Mart 2018 (UTC)

Değerlendirme[kaynağı değiştir]

Merhaba, Türkiye Futbol Şampiyonası sayfası değerlendirilmemiş, bunu nerede nasıl isteyebilirim? Akocsg (mesaj) 16.06, 4 Mart 2018 (UTC)

Bu gibi konuları Rapsar biliyor olabilir. --Turgut46 16.12, 4 Mart 2018 (UTC)

Vikiproje Video oyunları Mart 2018 iş birliği daveti[kaynağı değiştir]

Old computer game.svg
Nuvola filesystems folder games.png
Video Oyunları İş Birliği Daveti!
Video-Game-Controller-Icon-IDV-green-barnstar.svg
İyi günler, İyi Vikiler.
Video oyunları ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan Video Oyunları Projesi kapsamında her ay tekrarlanan Video Oyunları İş Birliği Projesine davetlisiniz.

Her ay planlı bir şekilde video oyunları ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan iş birliği projesinin bu ay ki projesine siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen bir çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca İş Birliği Projesi için siz de, bir proje önerebilir veya mevcut öneriler için oy kullanabilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--•gufosowa•✆• 13.45, 5 Mart 2018 (UTC)

Sayfa silme[kaynağı değiştir]

Merhaba Turgut bey. şu sayfayı silebilir misiniz? iyi günler Mehk63 Mesaj 23.22, 19 Mart 2018 (UTC)

Alpaslan Kaya[kaynağı değiştir]

Merhaba! Since you're the only one with EN-* language skill listed on this RfD I ask for a bit of your help, if I may. I'm from Hungary, and as it's been noted HUWP does have an article on the said person. However it was barely included since there are pretty low amount of sources, with similarly low quality, and notability was hard to establish.

My question is, since this is a Turkish person, do you (local people) know anything about this person, or its "Koçkaya Holding" or "Kale Global Holding"? Do they even exist? Does he represent any Turkish institution or politically relevant party or agent in Hungary or elsewhere? Is he any way recognised by anyone? What does "member of the Istanbul Industrial Chamber" or "member of Istanbul Economical Chamber" mean, or does it mean anything apart from that someone doing any kind of business there?

I see you guys have agreed that he's not notable here, but first there was pretty little detail, second we (in Hungary) are in worse :-) position since he got (or bought) various governmental titles in Hungary, but that's the only thing making him notable. I'd appreciate the local help! Here, or on my talk page. Thanks! --Grin (mesaj) 09.21, 21 Mart 2018 (UTC)

Vikiproje Sinema Nisan ayı iş birliği daveti[kaynağı değiştir]

Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Turgut46!
Vikiproje Sinema bünyesinde Nisan 2018 iş birliği projesi, Vikiveri'de IMDb bilgisi eksik olan maddeler kategorisinin temizlenmesi olarak seçilmiştir.

Proje sonunda, kategoride bulunan 200 maddenin IMDb bilgisinin Vikiveri'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11.28, 2 Nisan 2018 (UTC)

Kaynak sorunu[kaynağı değiştir]

Bozukluk tam olarak nerede? --Superyetkinileti 16.38, 27 Nisan 2018 (UTC)

Olağandışı bir durum göremedim. Farklı bir tarayıcıda deneyebilir misiniz? Önbelleği boşaltmak ya da sayfayı doğrudan (hiçbir değişiklik yapmadan) kaydetmek de işe yarayabilir. --Superyetkinileti 17.03, 27 Nisan 2018 (UTC)

Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Turgut46!
Vikiproje Sinema bünyesinde Ağustos 2018 iş birliği projesi Afiş aranan filmler kategorisinin temizlenmesi olarak seçilmiştir.

Proje sonunda 50 film afişinin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 14.18, 3 Ağustos 2018 (UTC)

Arka Sokaklar[kaynağı değiştir]

Merhaba Turgut bey, benim bilgisayarımda sorun olduğundan Arka Sokaklar dizi sayfasında şablonları duzeltemiyorum. 1) Bu yuzden 13. Sezon diye düzeltme yapamadım karakterler Şablonununda ve bu yüzden 12. Sezon diye kaldı. 2) 13. Yıl diye vurgu da Arka Sokaklar, Bizimkiler dizisi gibi ile 13 yıl geride bıraktı ve eğer 2 sezon daha devam ederse onu da esitleyecek. Ondan 13. Yıl vurgusunu yaptım orada ve 2 tane kaynakça ekledim.

Sizden ricam 13. Sezon kadrosu diye güncelle misiniz karakterler Şablonunu?

Kusura bakmayın tekrar. Mobilden anca o şekilde yazabildim Arka Sokaklar dizi bölümünde. Arka Sokaklar Gönüllüsü (mesaj) 16.04, 19 Eylül 2018 (UTC)

13 yıldır ifadesini sakınılacak bir kelime olduğu için sildim. Bu ifadenin her yıl güncellenmesi gerektiğinden bu tür bir kullanım sağlıklı değildir. İkincisi, neden sadece 13. sezon bilgisi ana maddede yer alıyor? Bunun yerine Arka Sokaklar (13. sezon) maddesi açılmalı ve bu tür bilgilere orada yer verilmeli, ana maddede değil. Turgut46 16.38, 19 Eylül 2018 (UTC)

Osmanlıca Vikipedi hk.[kaynağı değiştir]

Merhaba @Turgut46 Akay Çelebi,

Bu mesajı size Osmanlıca okuyabildiğiniz için yazıyorum. Incubator'da 2012 yıldan beri sürmekte olan Osmanlıca Vikipedi Tartışması hakkında bir iddia ortaya atılmış. Bu iddiaya göre incubatorda bulunan test projesindeki maddeler Türkçe Vikipediden birebir kopyalanarak sadece transliterasyon yapılmış. Ben Osmanlıca okuyamadığım için bunu inceleyemiyorum. Bu maddeleri inceleyip yorum yapabilir misiniz? Eğer anlamlı içerik taşıyorlarsa kalacaklar, aksi takdirde silinmeleri gerekiyor.-- Hakan·IST 20.27, 21 Eylül 2018 (UTC)

HakanIST, hangi maddeler mesela? Bayağı bir madde var. Ben de bir madde eklemiştim Türkçe Vikipedi'den çevirerek. Neden, bunun ne sakıncası var ki? --Turgut46 20.47, 21 Eylül 2018 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Maddelere baktım da, sadece kodlar vardı veya ben açamadım. Siz bana bir sayfanın doğrudan linkini verin, ben de size onu latin harfleriyle yazıp göndereyim. Bu imzasız yazı Akay Çelebi (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Örnek olarak bu madde. İçeriği anlamlı mı yoksa Osmanlıca harflerle yazılmış makine çevirisi gibi mi duruyor? @Akay Çelebi.-- Hakan·IST 21.00, 21 Eylül 2018 (UTC)
@HakanIST Robot çeviri gibi durmuyor. Yazım yanlışları var sadece. --Turgut46 21.08, 21 Eylül 2018 (UTC)

Bir iki cümle yazayım mesela.

Şeyhülislam Mustafa Sabri Efendi 1869'da Tokat'ta doğdu. Babası Ahmed Efendi'dir. İlk tahsilini memleketinde yabtı (P yerine B yazılı)

Böyle devam ediyor. Ufak tefek hataları var tabii. Bu imzasız yazı Akay Çelebi (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Arşivleme[kaynağı değiştir]

Merhabalar Turgut bey. Mesaj sayfamı arsivleyemiyorum. Siz arşivleyebilir misiniz? Çok mesaj birikmiş de. İyi günler.Mehk63 Mesaj 21.54, 27 Eylül 2018 (UTC)

SakhalinioBuyrun beniiiim? 05.11, 2 Ekim 2018 (UTC)

Fazladan kronoloji[kaynağı değiştir]

Merhaba HastaLaVi2, Şablon:Fazladan kronoloji şablonuna Şablon:Albüm bilgi kutusundaki gibi önceki, bu ve sonraki albüm yıllarıyla ilgi parametre eklemeniz mümkün mü? Turgut46 16.54, 5 Ekim 2018 (UTC)

Merhaba Turgut46, zaten Önceki albüm=, Bu albüm=, Sonraki albüm= parametreleri bu işlevleri görmüyor mu? ~ Z (m) 19.43, 5 Ekim 2018 (UTC)
Tarihleri için demiştim. --Turgut46 19.46, 5 Ekim 2018 (UTC)
Ha, pardon şu anda ekledim. :) Kolay gelsin. ~ Z (m) 19.53, 5 Ekim 2018 (UTC)
Bir de önceki albüm ve sonraki albüm değişkenlerinin eğik olması gerekiyor. Bu albüm değişkeni ise hem kalın hem eğik olmalı. --Turgut46 20.04, 5 Ekim 2018 (UTC)
Değişkenler girilmediğinde kesme işareti görünmese (Toplama Kampı (albüm)) ve tarihler de eğik yazılmasa olacak. --Turgut46 20.20, 5 Ekim 2018 (UTC)

Selehaddin eyyubi maddesi[kaynağı değiştir]

Selehaddin eyyubi için ing wiki direk kürt derken burada neden benim eklediğim kaynaklarıyla olan yazıyı kabul etmiyorsun.. ayrıca selehaddinin soyu başlığı çok banel gözüküyor adam direk arap olmuş , burası bir ansiklopedimi yoksa türkçülük otağı filanmı Bu imzasız yazı Subutay1000 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Öncelikle sildiğiniz bilgi eklediğiniz bilgiden fazla. Ekleme değil, kaynaklı bilgiler de dâhil olmak üzere, çıkarma yapıyorsunuz. İkincisi, eklenen bilgiler tarafsız değil. İyi niyet göremedim. --Turgut46 21.39, 5 Ekim 2018 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]


İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Bizim Hikaye (dizi)[kaynağı değiştir]

Sayfada karakterlerin açıklamalarını neden tabloya yerleştirdiğinizi sorabilir miyim? Bu kadar uzun açıklamaları sizce tablolara yerleştirip, sebepsiz yere bilgi kutusunun altında boşluk oluşturmak ansiklopediye uygun bir hareket midir? ~ Z (m) 21.15, 11 Ekim 2018 (UTC)

Ben yerleştirmedim. Ben başlığı noktalı madde şeklinde açmıştım, daha sonra birisi tabloya çevirdi. Ben de geri aldım. Daha sonra yeniden tabloya çevrildi, yine geri aldım. Bu sefer benim değişikliğim geri alındı. Ben de geri aldım. En son tekrardan biri tablo hâline getirmiş ve öylece kalmış. Uzun lafın kısası ben yapmadım. --Turgut46 00.00, 12 Ekim 2018 (UTC)

DizilerinBölüm listeleri[kaynağı değiştir]

Merhaba Turgut bey. Dizilerde bulunan bölüm listeleri şablon halinde. ben şablonlara ulaşamıyorum. mesela buMehk63 Mesaj 17.20, 14 Ekim 2018 (UTC)

Şablon:Bölüm listesi şablonuyla yapılıyor. --Turgut46 19.43, 14 Ekim 2018 (UTC)
Demek istediğim örneğin Aşkı Memnu bölümleri şablonunu nasıl değiştireceğim?Mehk63 Mesaj 11.35, 15 Ekim 2018 (UTC)
Aşk-ı Memnu (1. sezon)#Bölümler sayfasını değiştirirseniz oradaki bilgiler de değişir. --Turgut46 13.17, 15 Ekim 2018 (UTC)

Dizlerin Reytingleri[kaynağı değiştir]

Merhabalar. Dizilerin bölümlerinin yanında yazan TV reytinginin yanına bir de resmi YouTube izlenmesini de yazsak nasıl olur? İyi günler.Mehk63 Mesaj 11.34, 15 Ekim 2018 (UTC)

Bu tür bilgiler ansiklopedik olmadığı için eklemek doğru değildir. Ayrıca izlenme oranları değişime uğrayacağı için sürekli sürekli güncellenmesi gerekir. Sadece reytingler... --Turgut46 13.21, 15 Ekim 2018 (UTC)

Kapak resmi aranan albümler[kaynağı değiştir]

merhaba Turgut46, katılmak istediğiniz İBP bu hafta açıldı. Katkılarınızı bekliyoruz. Mukaddimeileti 11.21, 23 Ekim 2018 (UTC)

Ana kullanımlar[kaynağı değiştir]

Evet, genel eğilimimiz bu yönde. Buffy the Vampire Slayer gibi istisnai örnekler için ise (dizinin filme göre açık bilinirlik farkı nedeniyle) topluluğun görüşünü almak daha doğru olacaktır. İyi vikiler. --Superyetkinileti 14.34, 26 Ekim 2018 (UTC)

Selam kelam[kaynağı değiştir]

Nasılsın Turgut, nasıl gidiyor? :) --bermanya 01.07, 29 Ekim 2018 (UTC)

Sen yaşıyor muydun? İyiyim, sağ ol. Sen nasılsın? --Turgut46 13.04, 29 Ekim 2018 (UTC)
Yaşıyorum :) Ben de iyiyim sağol. Derslerden dolayı zaten giremiyordum bir de şu engel-VPN olayı olunca hiç giremez oldum. Gelmişken bir selam vereyim dedim. --bermanya 01.32, 1 Kasım 2018 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Merhaba Turgut46, kullanıcı vandalist değişiklikler yaparak oraya buraya ismini eklemeye çalışan bir kullanıcı. Sayfa geçmişlerine bakarasanız önce değişiklikler onayladım ama sonra bu güvenilmez bir kullanıcı olması münasebeti ile değişlikleri geri aldım. Selamlar ve iyi vikiler, SakhalinioBuyrun beniiiim? 21.41, 21 Kasım 2018 (UTC)

Adil kullanım[kaynağı değiştir]

Merhaba. Görüntünün ilgili politikadaki 8. ölçütü karşılamadığı kanısındayım. İyi vikiler. --Superyetkinileti 14.59, 31 Aralık 2018 (UTC)

Reality006 (mesaj) 21.36, 29 Nisan 2019 (UTC)

Reality006 (mesaj) 21.36, 29 Nisan 2019 (UTC)

SakhalinioBuyrun beniiiim? 07.35, 30 Nisan 2019 (UTC)

SakhalinioBuyrun beniiiim? 07.35, 30 Nisan 2019 (UTC)

The Balkan Line[kaynağı değiştir]

Dear Turgut46! Can you make articles in Turkish about movies Brothers 2015 starring Jackie Shroff and The Balkan Line and find Turkish poster? Teşekkürler! --178.71.220.150 16.33, 23 Ağustos 2019 (UTC)

Why should I do this? --Turgut46 23.12, 23 Ağustos 2019 (UTC)

+[kaynağı değiştir]

Selamlar. Senden bir şey rica edebilir miyim? Benimle alakalı o tip tartışmalara girmenin hiç gereği yok, biz işimize bakalım :) Çok teşekkür ediyorum, benim için çok değerli bunlar, selamlarımı gönderiyorum :)--RapsarEfendim? 15.46, 5 Eylül 2019 (UTC)

Ücretli Editörlük[kaynağı değiştir]

Merhaba Turgut,

Diğer sayfayı çok meşgul etmek istemediğim için buradan mesaj göndermek istedim. Umarım mazur görürsünüz. Burada vakti zamannda uzun bir tartışma yaşanmış. Benim yorumum buna dayanıyor. Siz bana katılabilir ya da katılmayabilirsiniz. Ancak konuya şerh düşme sebebimi bilin istedim. Kolay gelsin. thecatcherintheryemesaj 16.30, 5 Eylül 2019 (UTC)

Aynı durumun sözkonusu olduğunu sanmıyorum. Önceki olay kişinin Vikipedi'nin adını kullanarak kayda değer olmayan kişilerin maddelerini ücret karşılığında açma durumu. İkinci olaysa kayda değer maddelerin açılması. Ücretli olup olmadığını bilmiyoruz. İlk olay tamamen sahtekârlık. İki olay aynı şey değil. Alakası bile yok. --Turgut46 19.46, 5 Eylül 2019 (UTC)

Minecraft Makalesi Hakkında[kaynağı değiştir]

Merhabalar Turgut46, bu platforma yeni üye oldum ve Minecraft'a ilgim var. Benim düzenlediği versiyonda hatalar nelerdir? Abdullah NİL (mesaj) 21.06, 19 Ocak 2020 (UTC)

Bilemiyorum, doğru gelmedi. Çünkü bu şekilde biliyorum. Pocket Edition mobil versiyonunu. --Turgut46 10.47, 20 Ocak 2020 (UTC)

Sorun Ne?[kaynağı değiştir]

Yaptığım şablon değişikiğini "ne alaka?" diye geri almışsınız sorunun ne olduğunu açıkca belirtir misiniz ? ikincisi giriş kısmında belirtilen Bediüzzaman ismini kaldırmışssınız. Bu ifade giriş kısmında belirtiliyor sayfanın geri kalan yerlerinde bu ifade yok ve Said Nursi'ye Osmanlı döneminde ve cumhuriyet döneminde Bediüzzaman diye hitap edilmiş birçok resmi belgede dahi bu şekilde ifade ediliyor. Osmanlı kimlik belgesinde dahi Bediüzzaman ifadesi yer alıyor. Günümüzde de yaygın bir şekilde kullanılıyor. Giriş kısmında Bediüzzaman denilmesi vikipedi tarafsızlık ilkesine aykırı değil. Bediüzzaman kelimesinin övücü bi mana ifade ediyor diye giriş kısmından kaldırılması doğru değil çünkü Bediüzzaman onun ismi olmuş. Kerim Coşkun Mirzazade (mesaj) 19.36, 14 Mayıs 2020 (UTC)

Kişiyle doğrudan alakası bulunmayan ve kayda değerliği bile belirsiz bilgilerin dolaşım şablonunda ne işi var? İkincisi "Bediüzzaman" ifadesinin sadece Said Nursi taraftarlarınca kullanılmadığına dair bir bilgi var mıdır? --Turgut46 00.28, 15 Mayıs 2020 (UTC)

Said Nursi şablonuna eklemeler yaparken Mustafa Kemal Atatürk şablonundan esinleniyorum. Sizde bence bi inceleyin. Vikipediye göre Said Nursi kayda değer ise onun hakkında açılan bi müze ve kültür evi'de kayda değer oluyor. İkincisi Said Nursi hakkında dönemin gazete ve dergi ve resmi belgelerine ait kaynaklar ekledim çoğunda Bediüzzaman ifadesi yer alıyor. günümüzde muhalif insanlar tarafından bu ifade hoş karşılanmıyor olabilir fakat Bediüzzaman isim olarak kullanılmış.

Bediüzzaman olarak hitap edildiği TBMM zabıt ceridesi >> https://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/td_v2.sayfa_getir?sayfa=439&v_meclis=1&v_donem=1&v_yasama_yili=&v_cilt=24&v_birlesim=135

Bediüzzaman olarak hitap edildiği Başbakanlık Osmanlı arşivleri>> https://www.devletarsivleri.gov.tr/varliklar/dosyalar/eskisiteden/yayinlar/osmanli-arsivi-yayinlar/ERMEN%C4%B0%20KATL%C4%B0AM-1.pdf

Bediüzzaman olarak hitap edildiği Takvim-i Vekayi Gazetesi 11 Ağustos 1918 >> https://dspace.ankara.edu.tr/xmlui/bitstream/handle/20.500.12575/67458/0141.pdf?sequence=141&isAllowed=y

Bediüzzaman olarak hitap edildiği Tanin Gazetesi 24 mayıs 1909 >> https://dspace.ankara.edu.tr/xmlui/bitstream/handle/20.500.12575/3494/24%20May%c4%b1s%201909.pdf?sequence=1&isAllowed=y

Bediüzzaman olarak hitap edildiği Sebilürreşad Mecmuası >> https://web.archive.org/web/20200427222246/https://4html.net/source/0125.pdf

Bu ve bunun gibi daha çok var. Kerim Coşkun Mirzazade (mesaj) 01.38, 15 Mayıs 2020 (UTC)

Family[kaynağı değiştir]

İlgili şablon güncellendi. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 14.05, 24 Mayıs 2020 (UTC)

Tablo[kaynağı değiştir]

Merhaba HastaLaVi2, Kullanıcı:Turgut46/1 sayfasındaki başlığı Vikisözlük'teki Üst şablonu gibi yapabilir misiniz? Turgut46 10.27, 25 Mayıs 2020 (UTC)

Yaptığım değişiklikte "NavHead" kısmını "NavHead gradientFrame" şeklinde güncelledim. Bu şekle sokmak için bu sınıfı eklemeniz gerekiyor sadece. Umarım ihtiyacınızı karşılar. ~ Z (m) 13.50, 25 Mayıs 2020 (UTC)
E görünüyor bende, çok garip. Farklı bir tarayıcıdan deneyebilme fırsatınız var mı? ~ Z (m) 16.23, 25 Mayıs 2020 (UTC)

Çağatay Akman[kaynağı değiştir]

Ambox warning yellow.svg

Merhaba, ben AugustusAurelio. Oluşturduğun Çağatay Akman maddesini Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden "G2: Deneme" kriterine uyduğuna inandığımdan silinmesi için işaretledim. Hizmetliler maddeyi ve tartışma sayfasını inceledikten sonra karar verecekler. Eğer bir hata yaptığımı düşünüyorsan ya da herhangi bir sorun varsa mesaj sayfam üzerinden bana ulaşabilirsin. Teşekkürler. --AugustusAurelio (mesaj) 15.14, 30 Mayıs 2020 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Barnstar of Reversion Hires.png Anti-Vandalizm Yıldızı
Kamiltolon kuklacısının bir kuklasının yaptığı zararlı değişiklikleri hızlıca geri aldığınız için teşekkürler. Face-smile.svg evrifaessamesaj 17.02, 4 Haziran 2020 (UTC)

Talkback[kaynağı değiştir]

Yeni bir mesajınız var
Merhaba, Turgut46. Yeni bir mesajınız var. Lütfen Zehra Kılıçarslann'in mesaj sayfasına bakınız.
Mesaj eklendi 10.08, 5 Haziran 2020 (UTC). Bu bildiriyi dilediğiniz zaman {{mesajbildiri}} şablonunu kaldırarak silebilirsiniz.

Zehra Kılıçarslann (mesaj) 10.08, 5 Haziran 2020 (UTC)

Teşekkür ve Rica[kaynağı değiştir]

Sayın Turgut46, öncelikle teşekkür ederim "Bediüzzaman Said Nursi Karakalem" resmini Wikimedia Commons'a koymuşsunuz. Fakat ben bu resmi silip biraz daha farklı bi versiyonunu koymak istiyorum. Şimdiki yüklü olan resmin görünmesini istemiyorum. Sizden ricam silmek için aday gösterir misiniz. ben bilmiyorum. Kerim Coşkun Mirzazade (mesaj) 13.59, 5 Haziran 2020 (UTC)

Silinmesine gerek yok. Bu sayfadan yenisini yükleyebilirsiniz. Turgut46 14.57, 5 Haziran 2020 (UTC)

Ama ben eski versiyonun görünmesini istemiyorum o yüzden silmek istiyorum Kerim Coşkun Mirzazade (mesaj) 15.08, 5 Haziran 2020 (UTC)

Soru[kaynağı değiştir]

Merhaba.

  1. Böyle bir işlem için JavaScript kullanmak gerekir.
  2. Hızlı Bilgi küçük aracının kaynak kodu uyarlanarak yapılabilir.

İyi vikiler. --Superyetkinileti 14.53, 7 Haziran 2020 (UTC)

Vikiproje Evrimsel Biyoloji İş Birliği Daveti[kaynağı değiştir]

Darwin Tree 1837.png

VikiProje Evrimsel biyoloji davetiyesi

Merhaba Turgut46, evrimsel biyoloji ile ilgili maddeleri düzenleyip geliştiren Evrimsel biyoloji Vikiprojesi'ne katılmanızı bekliyoruz. Amaçlarımız ve yapacaklarımız için proje sayfasına bakabilirsiniz. İyi çalışmalar. --Brcan (mesaj) 16.20, 7 Haziran 2020 (UTC)


İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Kindness Barnstar Hires.png
Yeni Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Turgut46,
Bu haftaki İş Birliği Projesi'ne katılımınız için çok teşekkürler. Spike Lee filmografisindeki film maddelerinin oluşturulması konulu projedeki performansınız sonrasında Yeni Katılımcı Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.
Sevgiler...NanahuatlEfendim? 00.47, 8 Haziran 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Bronze medal wikiproject.png
İş Birliği Projesi Haftanın 3.'sü ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Turgut46,
Bu haftaki İş Birliği Projesi'ne katılımınız için çok teşekkürler. Spike Lee filmografisindeki film maddelerinin oluşturulması konulu projedeki performansınız sonrasında İş Birliği Projesi Haftanın 3.'sü ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.
Sevgiler...NanahuatlEfendim? 00.47, 8 Haziran 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Film Barnstar Hires Gold.svg
Sinema Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Turgut46,
Bu haftaki İş Birliği Projesi'ne katılımınız için çok teşekkürler. Spike Lee filmografisindeki film maddelerinin oluşturulması konulu projedeki performansınız sonrasında Sinema Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.
Sevgiler...NanahuatlEfendim? 00.47, 8 Haziran 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi daveti[kaynağı değiştir]

Merhabalar. 2020'nin 24. haftasının İş Birliği Projesi, açılması istenen maddelerin oluşturulması olarak belirlenmiştir. Projeye katılıp çeşitli ödüller kazanabilir ve bunları kullanıcı sayfanızda sergileyebilir ve ödül koleksiyonunuzu tamamlayabilirsiniz! Projeye katılımınızı bekleriz :)--Nanahuatl--MediaWiki message delivery (mesaj) 01.01, 8 Haziran 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi daveti[kaynağı değiştir]

Merhabalar. 2020'nin 25. haftasının İş Birliği Projesi, kadın millî ragbi birliği takımı maddelerinin oluşturulması olarak belirlenmiştir. Projeye katılıp çeşitli ödüller kazanabilir, bunları kullanıcı sayfanızda sergileyebilir ve ödül koleksiyonunuzu tamamlayabilirsiniz! Projeye katılımınızı bekleriz :)--Nanahuatl--MediaWiki message delivery (mesaj) 19.06, 15 Haziran 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi daveti[kaynağı değiştir]

Merhabalar. 2020'nin 26. haftasının İş Birliği Projesi, Viki bağlantısı olmayan maddelerde iç bağlantı verilmesi olarak belirlenmiştir. Projeye katılıp çeşitli ödüller kazanabilir, bunları kullanıcı sayfanızda sergileyebilir ve ödül koleksiyonunuzu tamamlayabilirsiniz! Projeye katılımınızı bekleriz :)--Nanahuatl--MediaWiki message delivery (mesaj) 21.22, 22 Haziran 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Feminism Barnstar Hires.png
Kadın Yıldız ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Turgut46,
Bu haftaki İş Birliği Projesi'ne katılımınız için çok teşekkürler. Kadın millî ragbi birliği takımı maddelerinin oluşturulması konulu projedeki performansınız sonrasında Kadın Yıldız ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.
Sevgiler...NanahuatlEfendim? 21.52, 22 Haziran 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Sport of athletics golden barnstar.png
Spor Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Turgut46,
Bu haftaki İş Birliği Projesi'ne katılımınız için çok teşekkürler. Kadın millî ragbi birliği takımı maddelerinin oluşturulması konulu projedeki performansınız sonrasında Spor Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.
Sevgiler...NanahuatlEfendim? 21.52, 22 Haziran 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

GDBarnstar1.png
Gelişmiş Madde Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Turgut46,
Bu haftaki İş Birliği Projesi'ne katılımınız için çok teşekkürler. Kadın millî ragbi birliği takımı maddelerinin oluşturulması konulu projedeki performansınız sonrasında Gelişmiş Madde Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.
Sevgiler...NanahuatlEfendim? 20.01, 23 Haziran 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü[kaynağı değiştir]

Navy barnstar gold.svg
İleri Seviye Madde Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz!
Merhaba Turgut46,
Bu haftaki İş Birliği Projesi'ne katılımınız için çok teşekkürler. Kadın millî ragbi birliği takımı maddelerinin oluşturulması konulu projedeki performansınız sonrasında İleri Seviye Madde Yıldızı ödülünün sahibi oldunuz. Proje kapsamında verilen ödüllere buradan, bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Kazandığınız bu ödülü, buradaki şablon yardımıyla kullanıcı sayfanızdaki kişisel koleksiyonunuzda sergileyebilirsiniz. Sonraki haftalarda da katılımınızın devamını umuyorum.
Sevgiler...NanahuatlEfendim? 20.01, 23 Haziran 2020 (UTC)

KS Değişikliği[kaynağı değiştir]

Merhabalar. Üzerinden bir ay geçmiş ama ben yine de yazayım. Kullanıcı:Watermelon juice sayfasında değişiklik yaparak kullanıcı hakkında bilgi veren kısmı silmiştim. Belirttiğim gibi onunla aynı kişiyim, işlemi zaten hesaba erişimim olamadığından şu anki hesaptan yapmıştım. Dolayısıyla işlemim kötü bir niyet taşımıyordu, ilgili kısmın silinmiş hâlde olmasını tercih ederim, ancak kalması da benim açımdan büyük bir sıkıntı değil. Bu bahaneyle ayrıyeten belirteyim; yeniden, daha özenli ve önemli işler yaparak katkıda bulunmak üzere aranıza döndüm. Kullanıcı adım yapacağım katkılar konusunda sınırlayıcı bir imaj çizmesin lütfen. Kolaylıklar dilerim, iyi vikiler. Orthography editor (mesaj) 17.05, 24 Haziran 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi daveti[kaynağı değiştir]

Merhabalar. 2020'nin 27. haftasının İş Birliği Projesi, Wolf Kimya Ödülü sahibi maddelerinin oluşturulması olarak belirlenmiştir. Projeye katılıp çeşitli ödüller kazanabilir, bunları kullanıcı sayfanızda sergileyebilir ve ödül koleksiyonunuzu tamamlayabilirsiniz! Projeye katılımınızı bekleriz :)--Nanahuatl--MediaWiki message delivery (mesaj) 06.20, 29 Haziran 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi daveti[kaynağı değiştir]

Merhabalar. 2020'nin 28. haftasının İş Birliği Projesi, Bayrak taşıyıcı hava yolu maddelerinin oluşturulması olarak belirlenmiştir. Projeye katılıp çeşitli ödüller kazanabilir, bunları kullanıcı sayfanızda sergileyebilir ve ödül koleksiyonunuzu tamamlayabilirsiniz! Projeye katılımınızı bekleriz :)--Nanahuatl--MediaWiki message delivery (mesaj) 23.19, 6 Temmuz 2020 (UTC)

Kullanıcı Engel Talebi bildirimi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Animasyon Merkezi, siz bildirim yaptıktan 3:26:42 saat sonra Uncitoyen tarafından engellendi. Engel açıklaması :#9-Uygun olmayan kullanıcı adı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler.--KET Bot (mesaj) 08.15, 10 Temmuz 2020 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Writers Barnstar Hires.png Yazar Yıldızı
Türkçe Vikipedi'ye yaptığınız katkılar için... Huuntaİleti 16.37, 4 Ağustos 2020 (UTC)


Vikisözlük[kaynağı değiştir]

Sabri76 kabul edilme kriterlerine aykırı bir şekilde milliyetsel maddesini silmiş. Ben de sözcüğün kullanımı ile ilgili açıklama yaparak kendisini eleştirdim. Bunun üzerine yetkisini kullanarak eleştirimi silmiş ve trollere geçit yok gibi bir ifade kullanıp IP adresimi engellemiş. Bu kullanıcıden şikâyetçiyim. Kabul edilme kriterlerine rağmen kendi kafasına göre Türkçede böyle bir sözcük olamaz deyip kelime siliyor. Sözlükçüler kullanımda olan kelimeleri mi tespit eder, yoksa bu kurallara aykırı, bu benim siyasi görüşüme aykırı, vs. deyip sözcüklerin üzerini mi çizer? --85.101.221.139 19.55, 25 Ağustos 2020 (UTC)

Bu arada milliyetsel için uğraşıp 3 alıntı da eklemiştim. Bunları da silmiş. Halbuki İngilizce Vİkisözlükte madde silinse bile alıntılar tartışma sayfasına taşınıyor. Sabri76 resmen delil karartıyor. --85.101.221.139 20.03, 25 Ağustos 2020 (UTC)

Lütfen emailinizi kontrol edin[kaynağı değiştir]

Merhaba Turgut46: Lütfen emailinizi kontrol edin! Konu: "The Community Insights survey is coming!" Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen surveys@wikimedia.org adresine e-posta gönderin.

(English: Please check your email and spam! Subject is "The Community Insights survey is coming!" If you have questions, email surveys@wikimedia.org.)

Sorry for the inconvenience, see my explanation here.

MediaWiki message delivery (mesaj) 19.39, 24 Eylül 2020 (UTC)