Kullanıcı mesaj:Pragdon

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atlaArşivleme


Duyurular
Duyuru arşivi


Ödüller
Ödül arşivi


2016 Öncesi
Mesaj Arşivi


2016 Arşivi
Mesaj Arşivi


2017 Arşivi
Mesaj Arşivi


2018 Arşivi
Mesaj Arşivi


İsrail maddesi

Selam Cobija, buradaki değişikliğin henüz yasalaşmadı. İlgili yasanın 2 farklı meclisten daha geçmesi gerekmekte diye biliyorum ben. Yanlış biliyor olabilirim tabi ama biraz önce haber kanalında da benzer bir şey duydum sanki. --Pragdonmesaj 13.01, 19 Temmuz 2018 (UTC)

Şurada yasalaştığı yazıyor. Bilmiyorum, dediğin gibiyse geri alalım değişikliği. --Cobija (mesaj) 14.11, 19 Temmuz 2018 (UTC)
İngilizce vikide de değiştirilmiş. Şimdilik kalsın olmazsa. Benim iddiama bir kaynak bulamadım. Haber kanalının o yayını da aradım ama şimdilik online olarak erişemedim.--Pragdonmesaj 15.58, 19 Temmuz 2018 (UTC)
Kaynağı buldum. Burada. --Pragdonmesaj 16.07, 19 Temmuz 2018 (UTC)

Öneri

Malum trol arkadaşa Meta’ya şikayet etmeyi mi öğretsem diyorum ciddi ciddi ne dersin? chanseyMesajYaz 11.00, 20 Temmuz 2018 (UTC)

Örgütlere veya saldırı maddelerine terörizm şablonu ekleme arasındaki fark

Selamlar. Örgüt maddelerine terörizm taslak şablonu veya terörizm portalı'nın eklenmesine karşı çıkıyorsunuz, fakat yine örgütler tarafından yapılan saldırılara eklenmesini kabul ediyorsunuz. Neden birtakım saldırı maddelerine ekleniyor da diğer maddelere eklenmiyor sizce? Tüm saldırı maddelerine terör şablonu veya portalı mı eklemeliyiz? Neticede saldırı yapılan kuruluşça hepsi terör saldırısı olarak nitelendiriliyor? Hepsini ayrı listesi oldupu gerçeğine dayanarak; Vikipedi olarak hangi hükûmetin terör nitelendirmesini dikkate alacağız? --Ahmet Turhan (mesaj) 23.32, 6 Ağustos 2018 (UTC)

Selamlar Ahmet hocam, tüm bu saldırılar bir şeyleri terörize etmek için gerçekleştirilmişlerse eklenebilir. Neden eklemeyelim ki? Kendileri dahil birileri bu meseleye terörizm diyor/diyebiliyor sonuçta. Kategorik olarak bu başlığın altında da sıralanmasında hiç bir sakınca yok bence. Halk direnişleri, ulusal direnişler başlıklarının altında da sıralanabilir bunlar. Kesinlikle sıralanmalılar da zaten.
Neden seçmece başlıklara ekleniyor diye soruyorsunuz sanırım (yanlış anlamadıysam soruyu)? Ben bunun bilinçli yapıldığını düşünmüyorum. Denk geldikçe, akıla geldikçe ekleniyor izlenimi yaratıyor bende. Kaldı ki bilinçli yapılıyor olsa bile diğer maddelere de siz/biz/başkaları eklesin. Elimize yapışmaz sonuçta. :)
Örgüt maddelerine eklenmesine karşı çıkmıyorum. Örgütlere de pek ala eklenebilir. Bu örgütler vikipedi nezdinde terörist olmuyor bunları yapınca. @Maurice Flesier'ın değişikliğini geri almamdaki sebep karşı çıkmak değil. Sadece öncesinde sağlıklı bir tartışma yürütüp net bir karara vararak değişiklik savaşlarının önüne geçmek. Net bir karara varırsak ne değişiklik savaşları yaşanır ne de kişisel atışmalara sebebiyet veririz.
Maddeleri bu kategorilerin altına almak belli bir devletin veya hükûmetin nitelemesi altına almak anlamını taşımaz. Tıpkı ulusal direnişler başlığı altına alınınca o halk hareketinin tahakkümü altına girmeyeceği gibi.
Portal ve kategoriler vikipedideki içeriklerin düzeni ve kolay erişimi için var. Onları tanımlamak, yaftalamak veya övmek için değil. Bu şekilde algılanıyorsa orada bir hata var düzeltmek gerek.--Pragdonmesaj 10.20, 7 Ağustos 2018 (UTC)
Pinglemeyi unutmuşum :) @Ahmet Turhan --Pragdonmesaj 10.25, 7 Ağustos 2018 (UTC)
"Neden eklemeyelim ki" sorusunu ben söyledim zaten :) Örneğin saldırı maddesi olarak; Yunan İç Savaşı, Libya İç Savaşı veya Suriye İç Savaşı'nda hükûmetlerin terörizm suçlaması olmasına rağmen buradaki tonlarca saldırıyı terörizm adı altında vermiyoruz, grupları da terör yaftasına almıyoruz. Ya da kuruluş maddesi olarak; Yunan Halk Kurtuluş Ordusu, Türkiye Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi, Filistin Kurtuluş Örgütü veya YPJ maddeleri arasında fark gözetmek, tarafsızlık ilkesine göre hareket edilmediğini gösterir. Peki ya devlet terörü konusu? Bu konu iktidardaki hükûmetleri kapsıyor zira. Devlet destekli terörizm (en:State-sponsored terrorism) ise ayrı bir konu zaten; paramiliter güçlerle benzenmiş Arjantin Antikomünist İttifakı ile Kızıl Kmerler hükûmetleri gibi mesela. Muhattabı olan hükûmet maddelerini mi ekleyeceğiz bu şablonları böyle bir tanımlama var diye.
Sanırım şununla karıştırılıyor: "Terör yöntemlerini kullandığını deklare etmek" ile "devletlerin grupları terörist ilan etmesi" durumu birbirinden farklı. Jakobenler açıkça biz terör yöntemleri kullanıyoruz diyordu, bunda sorun yok, ama günümüzde gruplarca böyle bir kabullenme söz konusu değil (gerilla savaşında olduğu gibi). Karşılıklı eklensin söyleminize yönelik olarak ise direniş hareketleri ve ulusal hareketler gibi kategoriler, buna yönelik katkılar, tanımlamalardaki karşıtlık nedeniyle maddelerden çıkartılmıştı, hatırlarsanız. Birinin dediğini diğeri kabul etmiyor, nasıl olacak bu :) IŞİD'e karşı direniş gösteren YPJ'ye "Direniş hareketleri-taslak" eklesek, altına da "Terörizm-taslak yapsak" bu doğru mu olur? Ne okuyucuyu yönlendirmeye gerek var ne de böyle tartışmalara. --Ahmet Turhan (mesaj) 10.53, 7 Ağustos 2018 (UTC)
Devlet terörizmi hakkındaki görüşüm nettir @Ahmet Turhan. Bu örgütlerin eylemlerine eklenebiliyorsa onlara da eklenebilir. Bu arada kesinlikle yapılmalı/eklenmeli olarak algılanmasın sözlerim. Sadece ihtimal dahilinde demek istedim. Bu ihtimalleri de tartışarak, fikir alışverişinde bulunarak netleştirebiliriz.
Direniş hareketleri/ulusal hareketler kategorilerine ne zaman karşı gelindi/çıkarıldı? Hatırlayamadım ben. Onların çıkarılmasına "evet denip" bu kategorizasyon ekleniyorsa ortada ciddi bir sorun var demektir. --Pragdonmesaj 14.52, 7 Ağustos 2018 (UTC)

Formalar

Selamlar. Geçen bahsettiim sayfa şuydu, lazım olursa bakarsın :)--RapsarEfendim? 02.59, 12 Ağustos 2018 (UTC)

Teşekkür ettim. İş görecek gibi bu ama bir bakmak lazım tabi :) --Pragdonmesaj 09.04, 13 Ağustos 2018 (UTC)

KB1 İngilizce kaynakları (en)

Selamlar HastaLaVi2, aklıma takılan ve çözemediğim bir kısım var bu son kategoriler ile ilgili. Senin açtığın bu "Kategori:KB1 İngilizce kaynakları (en)" gibi çeşitli dillerin de olduğu kategoriler tam olarak hangi sorunu kategorilendiriyor? Çalıştığım maddeler bir kısmında çıkıyor ama ne olduğunu bir türlü çözemedim :) --Pragdonmesaj 14.51, 17 Ağustos 2018 (UTC)

Bu aslında bir sorun değil, sadece istatistik. Ne kadar hangi dilde kaynaklar olduğunu listeliyor. İngilizce vikide kullanıyorlar bu özelliği, buraya da aktarayım dedim. :) ~ Z (m) 14.52, 17 Ağustos 2018 (UTC)
Ahh tamamdır o halde. Bende bir sorunun kategorisi zannetmiştim. Neyse merakımı giderdim. Şimdi sessizce uzaklaşabilirim. İyi çalışmalar :) --Pragdonmesaj 15.01, 17 Ağustos 2018 (UTC)

Altınordu FK

Selam Cobija, aklıma takılan ve çözemediğim bir mesele var. Altınordu U21 takımı Ocak 2017'de ligden çekilmiş. Resmî sitelerine baktığımda U19 takımlarının bu yıl U21 liginde yer alacağını söylüyorlar ve bu U19 takımı bu yıl da (daha önce de katılmış) UEFA Gençlik Ligi'nde yer alıyor. Sence bu takımların hangisi kayda değer? Veya ikisi de kayda değerler mi? U21 için bir kaç sağlıklı kaynak var gibi aslında. U19'da UEFA'ya katılıyor. Bunlar takımları KD yapar mı bilemedim. --Pragdonmesaj 15.06, 18 Ağustos 2018 (UTC)

Selam. İçeriğe sahip olmadıklarından 21 yaş altı takımları ana maddeleriyle birleştirmiştim. Yalnızca şampiyon olan takımları bırakmıştım. Onun haricinde Avrupa'da oynaması hasebiyle bahsettiğin 19 yaş altı takım kayda değer gibi görünüyor. Bana kalırsa ayrı ayrı diş kovuğunu doldurmayacak içerikte maddeler açmak yerine Beşiktaş Özkaynak gibi bir içerikte tüm takımlar toplanabilir. Altınordu gibi bir takımın altyapı organizasyonu da kesinlikle kayda değer. --Cobija (mesaj) 15.23, 18 Ağustos 2018 (UTC)
"Beşiktaş Özkaynak" formülü makul bir çözüm gibi geldi bana da. Vakit bulduğumda üzerinde çalışırım diye umut ediyorum. Bu arada şimdi farkettim Altınordu U21 takımı 2015-16 U21 1.lig sezonunu şampiyon olarak kapatmış. Neyse bir ara el atayım ben bu meseleye. :) --Pragdonmesaj 15.35, 18 Ağustos 2018 (UTC)
Bu mesele bana baya mantıklı geldi. Bence bunu tüm kulüplere yaymalı @Cobija.--Pragdonmesaj 08.53, 31 Ağustos 2018 (UTC)

Burada da şöyle bir mesele var, gerçi maddeyi taşıyan da benmişim ama :) Şu an uyguladığımız usulde takımlar için kullanıyoruz mevcut parantezli adlandırmayı. Altyapı takımlarını bu şekilde parantezli kullanıma taşımak yerine (bu adlandırmayı takımlar için kullandığımızdan tüm altyapı düzeni kendi başına takımmış intibaı -bu kelimenin kaynaştırma harfi olmaması beni üzüyor- uyandırabilir diye düşünüyorum) Beşiktaş Futbol Akademi adı gibi kulüplerin kendi kullandıkları adları kullanalım. Galatasaray da aynı adı kullanıyormuş mesela.[1] Buradaki ana odak olan Altınordu da aynı tabiri kullanıyor. Zaten neredeyse tüm kulüpler bunu kullanıyor. --Cobija (mesaj) 09.03, 31 Ağustos 2018 (UTC)

İncelerken gözünüzden kaçanlar

Eski bir tarihte de olsa şimdi fark ettiğim için uyarayım dedim şu değişikliği kabul etmişsiniz o günden beri böyla kalmış şablon hatası gözünüzden kaçtı diye umuyorum. Saygılar --By erdo can • msj 14.25, 19 Ağustos 2018 (UTC)

  • @By erdo can ben de tam o değişikliği inceliyordum. Sonrasında da bir kaç defa maddeye uğramama rağmen kaynakça kısmı gözümden kaçmış. Düzeltme için teşekkürler. --Pragdonmesaj 14.28, 19 Ağustos 2018 (UTC)

CSS ve JS

Pragdon Merhaba,

"Tercihlerim"- "Görünüm" kısmındaki CSS ve Javascript sayfalarının işlevi kullanıcının imzasını özelleştirmek sanırım-pek detaylı bir anlatım bulamadım bağlantılı sayfalarda. Poohclaps (mesaj) 21.57, 23 Ağustos 2018 (UTC)

Merhaba @Poohclaps, açıkçası ben de ne işe yaradıklarını bilmiyorum. Belki @HakanIST ne işe yaradıklarını ve buna dair bilgilerin yer aldığı bir bağlantıyı verebilir bize vakti olursa. --Pragdonmesaj 22.02, 23 Ağustos 2018 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü

12 eylül sayfası

Kukla olan kullanıcının anonim katkısı. Sayfa korumadan çıkar çıkmaz başlamış. bu onun PROTESTO şekli. özellikle büyük yazdım sayfanın geçmişine atıfta bulunarak. Bakarsak görebiliriz.--Pragdonmesaj 15.17, 28 Ağustos 2018 (UTC)

Bu şekilde içerik kaldırılarak bir şey çözülmez. Kukladır, değildir, görüşünde haklıdır, yazdıkları saçmadır yahut madde içerisinde vandalizm yapıyor olabilir ve hatta tartışma sayfasının geçmişinde de onaylanmayacak şeyler yazmış olabilir. Son kertede yazdığı şeye bakıyorum ve meramını kendince anlatmış. Cevap verilir ya da verilmez ayrı konu ancak ortada hakaret vb. yokken onun oradan kaldırılması yanlış. Zaten kayıtlı kullanıcı olsaydı bu içeriği kimse kaldırmazdı, anonimlere karşı garip tutum var, anlamıyorum. --Cobija (mesaj) 15.27, 28 Ağustos 2018 (UTC)
Daima aynı mesele olduğu için (önce sakince meram anlatılıyor. Cevap gelmeyin ard ardına aynı şey yazılıp sayfa dolduruluyor ve ardından Brad pit sayfasına kadar aynı şeyi yapıyor.) müsamma gösterilmemeli. Bu sebeple sayfa anaonim katkıya bir süredir kapalıydı. Tartışma sayfası dahil. Kayıtlı kullanıcı olsaydı da kaldırılacaktı. Zira kim olduğunu biliniyor. aynı kişi. kukla. --Pragdonmesaj 15.33, 28 Ağustos 2018 (UTC)
Ek olarak diğer vikilerden, metadan vs ben dahil bir çok kullanıcıya yaptığı taciz bildirimleri de cabası tabi. Vandal olduğunu kendisi kabul edip kendisi söylüyor zaten. --Pragdonmesaj 15.35, 28 Ağustos 2018 (UTC)
  • Kullanıcıyı bilmiyorum, doğru olabilir lâkin belirttiğim gibi içeriğe baktığımızda hiçbir sorun yok. İşin komik yanı adam haklı da. Maddenin belirttiği kısmının düzgün şekilde birincil kaynaktan yazılması lazımdı. --Cobija (mesaj) 15.46, 28 Ağustos 2018 (UTC)
Adam bunu söylemiyor ki :/ yani şimdilik ben, rapsar, chansey, vikiçizer, Sakhalinio olarak bizim anladığımız bu. O adamın tam olarak ne istediğini bir türlü çözemedik. Sayfa geçmişine vaktin olur da bakarsan anlarsın sanırım. Neyse aramıza hoş geldin diyerek bu vandalizm gerçeğiyle birebir yüzleşmeni bekleyeceğim şu an :) Her birimiz teker teker tane tane bilale anlatır gibiden daha ince ve anlaşılır anlatmaya, konuşmaya çalıştık ama olmadı. illa "benim dediğim olacak benim yaptığım değişiklik kalacak" demekten başka bir şey demiyor yazdıklarının özünde. Neyse, bir iki güne gelip senin yaptığın değişikliği de değiştirip yine kafasına göre içerik sildiğinde anlarsın ne demek istediğimi. Tabi bunları söylerken bir yandan da bu yaptığın değişikliğin meseleyi sonlandıracağını umut ediyorum. :))--Pragdonmesaj 15.58, 28 Ağustos 2018 (UTC)
  • "haberi ulaştıran diplomatın konuşması olduğuna dair bir esas yok. Var ise buyrunuz alıntı yapınız" diye kaynak istemiş, eklediğim kaynakta haberi ulaştıran diplomatın konuşması olduğuna dair bilgi var, yani istediği bilgiyi almış oldu. Buna ek olarak sadece diplomatın konuşmasının içeriğinin farklı olduğuna dair bir düzeltme yaptım. Bahaneyle madde biraz daha düzelmiş oldu. Win-win. Haklısın, madde geçmişinde değişik değişik şeyler var ama yine de içeriğin silinmemesi gerektiğini savunuyorum. Diyorsun ya bütün Vikipedi seferber olduk her yazdığına cevap verdik diye, eğer kaldırılmasaydı senin burada özellikle belirtmene gerek kalmadan bilecektim neler konuştuğunuzu, o nedenle tartışmanın uzayın sonsuz boşluğuna gitmemesi lazımdı. Eğer bu cevabı beğenmeyip yine aynı konuya dair ipe sapa gelmez şeyler söylerse cevap vermeyiz olur biter. Tartışma sayfasına bakan hiç değilse laf anlatılmaya çalışılmış olduğunu görür. Hakaret olmadığı müddetçe bu son cümlede yazdığım sebep uyarınca tartışmaların saklanması gerektiğini düşünüyorum. --Cobija (mesaj) 16.11, 28 Ağustos 2018 (UTC)

Çiçerin maddesi kontrol

Selamlar, nasılsın? Diğer ilgilendiğin maddeler nedeniyle pek zamanın olmayabilir ama SM için aday göstereceğim Georgiy Çiçerin maddesinde çeviriyi, yazımı ve cümle düzeltme işlerini bitirdim, ufak teknik kısımlar ve kırmızı bağlantılı maddelerin açılması kaldı. Sonrasında adaylık önerisinde bulunacağım, ufak tefek işleri hallederken sen de kontrol edebilir misin? Belki madde listesinden biraz madde de açarsın :) --Ahmet Turhan (mesaj) 09.05, 5 Eylül 2018 (UTC)

Selam @Ahmet Turhan, iyiyim çok teşekkür ederim. Sen de iyisindir umarım. Öncelikle eline sağlık, ilk fırsatta maddeye uğrayacağım çorbada benim de tuzum olsun diye kırmızı bağlantılardan bir kısmına da göz atarım tabi ki :) --Pragdonmesaj 13.10, 5 Eylül 2018 (UTC)

Samsun 19 Mayıs Stadyumu görselleri

Selam Cobija, Flickr'da dolaşırken Samsun 19 Mayıs Stadyumu'nun çok iyi fotoğraflarına denk geldim. Flickr fotoğrafları bildiğim kadarıyla commonsa yüklenebiliyor istersen bir göz gezdir. Burada. --Pragdonmesaj 16.03, 5 Eylül 2018 (UTC)

Cidden güzel çekmiş ama haklarını saklamış maalesef. Fotoğraflara tek tek bakınca lisans etiketleri görülebiliyor. --Cobija (mesaj) 17.13, 5 Eylül 2018 (UTC)
Evet ben de sana yazdıktan sonra farkettim. Belki iletişime geçilip en azından bir ikisinin telifini serbest bırakması rica edilebilir. Flickr yüklenen her fotoyu telif hakkı saklı olarak kaydediyor. Serbest bırakmak için ayarlamak gerekiyor. Belki yükleyen kullanıcı bu kısmı çok umursamayıp direkt yüklemiştir ve rica üzerine serbest bırakabilir. Vaktin olduğunda şansını bir dene derim :) --Pragdonmesaj 17.17, 5 Eylül 2018 (UTC)

Yardım Lütfen

Merhaba,

TOYP Türkiye Birincileri sayfasında https://tr.wikipedia.org/wiki/TOYP_T%C3%BCrkiye_%C3%96d%C3%BClleri Kaynakça kısmında şu uyarı yazıyor "Tarih değerini gözden geçirin: |tarih= (yardım)" ben bu konuda ne yapacağımı bilemedim bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim lütfen. Teşekkür ederim. SevgilerOznurkazanci (mesaj) 14.12, 7 Eylül 2018 (UTC)

Merhaba Öznur hocam, iyisinizdir umarım görüşmeyeli? Kaynak şablonlarında yapılan bir yenileme çalışması sonrası kaynak şablonlarında noktalı veriler kabul edilmiyor. Yani; 7.9.2018, 7/9/2018 yerine 7 Eylül 2018 gibi yazılması gerekiyor. Bu konu ile ilgili bir bot çalışması var şu an görüşülen. Görüşme olumlu sonuçlanırsa bu tarz hataları bir bot hesabı otomatik olarak düzeltecek. Ben şimdilik manuel düzelttim. @Oznurkazanci :) --Pragdonmesaj 14.23, 7 Eylül 2018 (UTC)

Teşekkür ederim

Merhaba,

Tatilden yeni döndüm. İstanbul dışında olmak çok güzeldi. Malum bu yaz çok sıcak geçti. Yardımınız için çok teşekkür ederim. Tekrar sinema projelerine katılmayı çok isterim. Sevgiler,Oznurkazanci (mesaj) 19.44, 7 Eylül 2018 (UTC)

Umarım keyifli geçmiştir tatil :) Sinema projeleri her ay yenileniyor bildiğiniz gibi ve her ay katılımcılara açık. Her zaman bekleriz :) --Pragdonmesaj 09.28, 10 Eylül 2018 (UTC)

Bir yıldız da sizin için!

Original Barnstar Hires.png Özgün Yıldız
Yardımınız için çok teşekkür ederim. Bu yıldız sizin için... Sevgiler. Oznurkazanci (mesaj) 19.49, 7 Eylül 2018 (UTC)

Dardenne kardeşler

Selam Cobija, Dardenne kardeşler özel bir ad değil adlandırma bu haliyle doğru mu gerçekten? --Pragdonmesaj 08.19, 11 Eylül 2018 (UTC)

Bunun gibi durumlarda büyük yazılıyor Abdullah Biraderler ve Taylan Biraderler gibi. Detayını hatırlayamadım ama "Ahmet ve Mehmet Beyler" kalıbındaki büyük harfli kullanımla ilintili bir kuraldı sanırım. --Cobija (mesaj) 08.30, 11 Eylül 2018 (UTC)

İBP'de Papalar şablonu

Merhaba Pragdon. İBP'ye alınmasını önermiş olduğunuz konu bu hafta projenin konusu olarak seçildi. Öneren olarak sizden de bir iki papa maddesi ile katkıda bulunmanızı bekliyoruz. Katılımınız ve desteğiniz için şimdiden teşekkürler. Mukaddimeileti 12.36, 11 Eylül 2018 (UTC)

Bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim @Mukaddime. İşe koyuluyorum hemen. :) --Pragdonmesaj 12.38, 11 Eylül 2018 (UTC)

Yardım Lütfen

Merhaba,

Üzerinde daha önce çalıştığım aşağıdaki iki madde uyarı almış bir göz atıp beni yönlendirmeniz mümkün mü ben bu maddelerde bir sorun göremedim. https://tr.wikipedia.org/wiki/Beykent_%C3%9Cniversitesi_Sosyal_Bilimler_Dergisi https://tr.wikipedia.org/wiki/Emerging_Markets_Journal Teşekkür ederim. Sevgiler. Oznurkazanci (mesaj) 16.47, 12 Eylül 2018 (UTC)

Merhaba Öznur hocam, verdiğiniz bağlantıları inceledim. Açtığımız maddeler Vikipedi:Kayda değerlik kriterlerine uymak zorunda yoksa silinirler. Bu maddelere baktığımda da bu kriterlere uymadığını görüyorum. Bu sebeple maddeler silinecektir. Ama bunun bir çözüm yolu olarak; bu bilgileri Vedat Akman'ın sayfasına aktararak orada bunlardan bahsetmek daha sağlıklı olabilir. İnternette bu dergileri arayan kullanıcılar da Vedat Akman'ın sayfasına yönlendirilir. Sizin için de uygunsa oraya taşımayı ben gerçekleştireyim. --Pragdonmesaj 09.46, 13 Eylül 2018 (UTC)

Teşekkür ederim

Merhaba,

Taşımayı yaparsanız çok memnun olurum lütfen. Harika olur. Belki CINEJ Cinema Journal içinde aynısı olabilir aktarım yani çünkü o madde de aynı sorunu yaşayabilir. Bu arada Vedat hoca bu dergilerin kurucusu kaynakça da KHAS haber "http://www.khas.edu.tr/news/244" içeriği var. Faydası olur mu? Harika bir fikir. Çok teşekkür ederim. SevgilerOznurkazanci (mesaj) 15.21, 13 Eylül 2018 (UTC)

Teşekkür ederim

Merhaba,

Taşımayı yaparsanız çok memnun olurum lütfen. Belki CINEJ Cinema Journal içinde aynısı olabilir aktarım yani çünkü o madde de aynı sorunu yaşayabilir. Bu arada Vedat hoca bu dergilerin kurucusu kaynakça da KHAS haber "http://www.khas.edu.tr/news/244" içeriği var. Faydası olur mu?https://tr.wikipedia.org/wiki/Cinema_Journal Çok teşekkür ederim. Harika bir fikir. Sevgiler, Oznurkazanci (mesaj) 15.27, 13 Eylül 2018 (UTC)

Bir yıldız da sizin için!

Original Barnstar Hires.png Özgün Yıldız
Yardımınız ve taşıma işlemi için tekrar çok teşekkür ederim. Harika bir fikir. Bu yıldız sizin için... Sevgiler. Oznurkazanci (mesaj) 16.44, 13 Eylül 2018 (UTC)

Teşekkür ederim

Teşekkür ederim. Sevgiler :-) Oznurkazanci (mesaj) 15.48, 14 Eylül 2018 (UTC)

Bir düşünce :-)

Merhaba,

Harika bir haftasonu diliyorum. Umarım çok güzel bir gün olmuştur. Yardımcı olabilir miyim diyeceğim ama daha önce hiç taşıma işlemi yapmadım. Ama bir fikrim vardı acaba diyorum taşımayı "Dergi çalışmaları" başlığında hocanın dergi kurucusu olduğu dergileri taşıyarak yapmak iyi bir fikir olabilir mi? Daha önce hiç taşıma tecrübem olmadığından nasıl olur ya da madde nasıl toparlanır bilmiyorum. Ancak siz ne yaparsanız benim yapabileceğimden kat ve kat iyi olacağını biliyorum :-) Bilgi ve tecrübe farkı büyük katma değer. Benimle bilgi ve tecrübelerinizi paylaştığınız için minnettarım. Şimdiden çok teşekkür ederim Sevgiler:-) Oznurkazanci (mesaj) 18.57, 15 Eylül 2018 (UTC)

Sinema Projeleri Katılımı Hakkında

Merhaba,

Sinema projelerine nazik davetiniz için teşekkür ederim. Bu seferki projeler daha öncelerine göre daha ileri seviye sanırım. Bir şey yapıp katılmak istiyorum ama kayboldum. Ne yapacağımı anlamadım? Bana yol gösterirseniz katılımcı olmayı çok isterim. Örneğin madde nasıl silinir ve poster çalışmaları telif hususlarında bilgim yok. Belki daha basit sinema projelerini beklemem daha iyi olabilir. Bu projeler için fazla acemi kaldım :-) Ama yinede bir şeyler öğrenmeyi çok isterim. Sevgiler:-)Oznurkazanci (mesaj) 20.18, 15 Eylül 2018 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü

Bir yavru kedi de sizin için!

Cute grey kitten.jpg

Tekrar Merhaba,

Sizden bir kaç gündür haber alamayınca merak ettim. Umarım iyisinizdir... Harika bir hafta dileğiyle... Sevgiler.

Oznurkazanci (mesaj) 18.01, 18 Eylül 2018 (UTC)

Merhaba Öznur hocam, bu hafta ofisteki iş yoğunluğu bir hayli fazla. Malum film festivalleri için yoğun bir dönem bu dönem :) O sebeple pek aktif olamıyorum. İlk fırsatta bahsettiğim işlemleri gerçekleştireceğim. Sevgiler. :) --Pragdonmesaj 19.22, 18 Eylül 2018 (UTC)