Kullanıcı mesaj:Pragdon

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atlaArşivleme


Duyurular
Duyuru arşivi


Ödüller
Ödül arşivi


2016 Öncesi
Mesaj Arşivi


2016 Arşivi
Mesaj Arşivi


2017 Arşivi
Mesaj Arşivi


2018 Arşivi
Mesaj Arşivi


Maddeler[kaynağı değiştir]

Selam, şurada ilgini çeken madde var mı? Varsa açabilirsen sevineceğim :) --Ahmet Turhan (mesaj) 17.05, 23 Ekim 2018 (UTC)

Yanıt vermedin ama listedeki şu maddeler sinema/tv vb. görsel görüntü konularıyla ilgili, belki ilgilenirsin.

--Ahmet Turhan (mesaj) 15.11, 1 Kasım 2018 (UTC)

  • Selam @Ahmet Turhan, mesajı gördüm hatta listeni de inceledim ama cevap vermeyi unutmuşum kusura bakma. :) Bu aralar fazlaca vakit ayıramıyorum buralara ama ilk fırsatta buraya eklediklerin ile ilgilenmeye çalışacağım. :) --Pragdonmesaj 16.43, 1 Kasım 2018 (UTC)

Pittsburgh Üniversitesi ve Hong Kong University of Science and Technology maddesi hk.[kaynağı değiştir]

Merhaba her iki maddeye görsel eklemek istiyorum ancak yardıma ihtiyacım var. Bu maddelere görsel bulmamda yardımcı olursanız çok sevinirim lütfen. Çok teşekkür ederim. Bu arada sizden epeydir haber alamadım umarım iyisinizdir. Güzel haberlerinizi almak dileğiyle. Sevgiler. Oznurkazanci (mesaj) 20.57, 28 Ekim 2018 (UTC)

Teşekkür ederim[kaynağı değiştir]

Merhaba, Çok teşekkür ederim hocam. Sizden haber almak harika büyük moral oldu:-) Bu hafta üç yeni madde açtım. Pittsburgh Üniversitesi, Hong Kong University of Science and Technology (Hong Kong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi) ve Prof. Dr. David Zweig maddeleri. Bu maddelere görsel eklemek istedim ancak başarılı olamadım. Bu maddeler için görseller Google media ve wikimedia’da mevcut ancak ben eklemeyi beceremedim :-( Bu konuda biraz daha pratiğe ihtiyacım var. Şanslıyım ki sizin gibi bir guru bana hep yardımcı oluyor. Sizden çok şey öğrendim öncelikle bu süreçte harika bir öğretmen olduğunuz için minnettarım. Yoksa çoktan kaybolmuştum. İyi bir yardım (hoca) bulmak çok zor hocam insan kiymetini bilmeli diyorum. Sizin için böyle yoğun olduğunuz bir süreçte bana vakit ayırdığınız için ayrıca çok teşekkür ederim. Aşağıdaki hususlarda bana değerli vaktinizi ayırırsanız minnettar olurum hocam.

Prof. Dr. David ZWEIG maddesi hızlı silinme sürecinde görünüyor. Diğer iki maddede kayda değerlik hususunda bir sorun görünmüyor. Gayet iyi durumdalar ancak bir kontrol ederseniz süper olurdu. Onlara resim veya görsel ekleyebilirsek (uygun gördüğünüz şekilde) çok sevinirim hocam. Birde üzerinde uzun zamandır çalıştığım ve emek verdiğim Vedat Akman hocanın maddesine bir iki çok küçük eklemem ve düzeltmem oldu kontrol edip onaylarsanız ayrıca minnettar olurum. Son olarak CINEJ maddesi halen üzerinde uyarı ile duruyor acaba onu Pittsburgh maddesine taşımamız mümkün mü lütfen. Biliyorum çok uzun bir istek listesi oldu ancak affınıza sığınarak yardımınızı rica ediyorum hocam. Bu arada film veya sinema projeleri varsa yakın zamanda katılmak isterim. Bu aralar vaktim müsait hem de bir şeyler öğrenmiş olurum. Benim için çok iyi olur. Çok teşekkür ederim. Sevgiler.:-)Oznurkazanci (mesaj) 22.42, 29 Ekim 2018 (UTC)

Estağfurullah elimden geldikçe yardımcı olmaya çalışıyorum sadece :) David ZWEIG ile ilgili şu aşamada yapılacak bir şey yok. Vikipedi yönergelerine göre vikipedide maddesi yer alacak kadar kaynağa ulaşılamıyor. CINEJ maddesine gelirsek de gerekli noktaların taşımasını gerçekleştirdim zaten. Ancak o madde özelinde diğer üyeler ile bir tartışma yürütülmesi gerekiyor. O sebeple şimdilik orası için de bir işlem yapmaya gerek yok. Hong Kong ve Pittsburgh üniversitelerini de inceledim. Bir sıkıntısı yok şimdilik. Hong Kong maddesine bir görsel ekledim ancak daha ayrıntılı bir zamanda bir kaç görsel daha ekleyebilirim. Ve tabi Pittsburgh üniversitesi için de.
Sinema ile ilgili projeye de [Vikiproje:Sinema/İş birliği projesi/2018/Ekim Buradan] katılabilirsiniz. :) --Pragdonmesaj 11.50, 30 Ekim 2018 (UTC)

Çok teşekkür ederim:-) SevgilerOznurkazanci (mesaj) 15.21, 30 Ekim 2018 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Original Barnstar Hires.png Özgün Yıldız
Bu yıldız sizin için. Yardımınız için çok teşekkür ederim. Oznurkazanci (mesaj) 15.27, 30 Ekim 2018 (UTC)

Dil maddeleri[kaynağı değiştir]

Merhaba Pragdon, İBP'de bu hafta ilgini çekeceğini sandığım bir proje var. Bir göz atarsan sevinirim. Mukaddimeileti 11.04, 5 Kasım 2018 (UTC)

Mutlu Yıllar Dilerim[kaynağı değiştir]

Sizin ve tüm Viki ailesinin yeni yılını kutlarım. Sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yeni yıl diliyorum. Her şey yeni yılda gönlünüzce olsun. Sevgiler Oznurkazanci (mesaj) 16.04, 1 Ocak 2019 (UTC)

Madde açma[kaynağı değiştir]

Selam. Buradaki maddelerden biri veya birkaçı ilgini çeker mi? --Ahmet Turhan (mesaj) 22.16, 8 Şubat 2019 (UTC)

  • Merhaba @Ahmet Turhan, maalesef bu aralar yeni maddeye açacak pozisyonu pek yakalayamıyorum. Bulduğum ilk fırsatta da sinema ile ilgili maddeleri güncellemeye çabalıyorum. Bu sebeple de üzülerek bu çalışmana katkı veremeyeceğimi belirtmek isterim. --Pragdonmesaj 12.57, 9 Şubat 2019 (UTC)
O zaman belki en:Brezhnev (film) ilgini çeker :) --Ahmet Turhan (mesaj) 13.14, 9 Şubat 2019 (UTC)

Akademi Ödülleri[kaynağı değiştir]

Merhaba. Muhtelif sebeplerden dolayı ne kadar yapabiliriz, pek bilemiyorum yine de şansımı deneyim. Geçenlerde denk geldim, hatılı sayılır Akademi Ödülleri sayfalarının çoğu yok. Birkaç kişi el atıp, açsak düzenlesek nasıl olur? Ayrıca ödül sayfaları da epey eksik. Dediğim gibi Muhtelif sebeplerden dolayı ne kadar uğraşabiliriz ya da uğraşabilirim bilmiyorum. İyi kötü bir şekilde siteye katkı vermeye devam ediyorum ama o eski halimden eser yok. --Hancer i figan (mesaj) 21.29, 9 Şubat 2019 (UTC)

Merhaba @Hancer i figan, öncelikle bu kadar geç döndüğüm için kusuruma bakma lütfen. Ne zamandır aklımdaydın ama bir türlü fırsat bulup dönüş yapamadım. Akademi Ödülleri bu sitede özellikle üzerinde durmaya çalıştığım bir bölüm. Eksiklikler beni de düşündürüyor. Bir süre vikiproje üzerinden toparlamaya çalıştım ama malum engelden dolayı günden güne azalan katkılar nedeniyle tıkandı orası da. Son bir kaç aydır kişisel işlerimin de yoğunlaşması ile bireysel katkılarım da azalmış durumda. Fırsat buldukça desteklemeye çalışıyorum tabi.
Yeni törenin sonlanmasından sonra önceliğimi daha önceden üzerinde çalıştığım Türkiye'nin Yabancı Dilde En İyi Film Akademi Ödülü başvuruları maddesini seçkin liste statüsüne ulaştırmaya vermeyi planlıyorum. Madde ulaşabileceği geliştirme seviyesine ulaştı, sadece kırmızılıkların giderilmesi kaldı. Onlar da tören maddeleri. Vaktin olduğunda buradaki kırmızılıklara bakabilirsen güzel olur aslında. Bir taşla iki kuş vurmuş oluruz. Ben de kişisel işlerimden fırsat buldukça öyle yapıyorum. Belki buradan başlamak işe yarayabilir. Senin tavsiyelerin varsa da duymak isterim tabi.
Geç dönüş yaptığım için tekrar kusura bakma. Sevgiler. --Pragdonmesaj 12.58, 3 Mart 2019 (UTC)
Niyetim aslında En İyi Animasyon Filmi Akademi Ödülü ve diğer kategorileri en son törendeki verilen ödülleriyle birlikte güncellemekti. Hatta birkaç sefer aklımda geldi fakat hep öyle kaldı. Halli hazırda seçkin maddesine hazır sayfa varsa Türkiye'nin Yabancı Dilde En İyi Film Akademi Ödülü başvuruları'den başlayabilirim. 37. Akademi ödüllerinden başlıyorum o zaman. Gerçi birkaç hafta boyunca benim de pek vaktim olmayacak. Sonrasında müsait artacak diye ümit ediyorum. O vakit üstünde daha fazla durabilirim. --Hancer i figan (mesaj) 05.45, 4 Mart 2019 (UTC)
Merhaba @Pragdon 37. Akademi Ödüllerinden başladım yapmaya. Şunu soracağım, çoğu filmlerin Türkçe'de sayfası yok. Tek tek iç bağlantıları kaldırmak zahmetli ve zaman kaybı oluyor. Kırmızı olan iç bağlantıları düzeltmenin kısa yolu var mıdır? --Hancer i figan (mesaj) 07.31, 5 Mart 2019 (UTC)
Merhaba @Hancer i figan, kırmızı olan iç bağlantıları kaldırmaya gerek yok. Kırmızı olarak kalabilir. Zamanla o filmler/maddeler açılırsa orada hazır bağlantısı olur. Bence hiç kaldırmakla uğraşma. Şimdiden eline sağlık. Ben de ilk fırsatta maddeleri açmaya başlayacağım. --Pragdonmesaj 11.36, 5 Mart 2019 (UTC)

Madde açma[kaynağı değiştir]

Selamlar. Nazilerin Sovyet savaş esirlerine karşı işledikleri suçlar maddesi üzerinde çalışıyorum, epey bi kırmızı bağlantılı madde mevcut. Şu listede toparladım, ilgi alanın olan madde varsa açabilirsen sevinirim :) --Ahmet Turhan (mesaj) 15.14, 9 Mart 2019 (UTC)

Vikipedi:Vikibahar 2019[kaynağı değiştir]

CEE Spring Logo vertical-t.svg

Merhabalar. Vikipedi:Vikibahar 2019, 23 Mart günü başlıyor! Köy çeşmesindeki duyuruyu inceleyebilir, proje sayfasına giderek projeyle alakalı daha ayrıntılı bilgileri alabilirsiniz! Katılımınızı bekliyoruz!--Rapsar (MediaWiki message delivery (mesaj) 00.07, 21 Mart 2019 (UTC))

Vikibahar 2019[kaynağı değiştir]

Yarışmayı organize eden kullanıcı olarak katılımcıların, yarışma kurallarını okumalarını ve kurallara dikkat etmelerini hatırlatan toplu bir mesaj atmak istedim :) İyi günler.--Rapsar (MediaWiki message delivery (mesaj) 21.14, 23 Mart 2019 (UTC))

Spoilerlar hk.[kaynağı değiştir]

Merhabalar, dizi sayfaların çoğunda dizinin içeriğiyle alakalı bilgiler olabiliyor. Örneğin Game of Thrones sayfasının 8. sezonla alakalı olan kısımda Arya'nın Night King'i öldürmesi gibi. Sezonu izlememiş birini istemeden üzen bilgiler olabiliyor :). Bunu biraz olsun engelleyebilmek için dizi sayfalarının başına Spoiler uyarısı içeren bir şablon yapabiliriz. Bunun hakkında görüşünü merak ediyorum.--KevinselfNR 12.59, 23 Mayıs 2019 (UTC)

Merhaba @Kevinself, seninle aynı fikri paylaşıyorum bu konuda ancak bir dönem zaten böyle bir şablonumuz varmış ve 2014 yılında buradaki tartışma sonrası silinmesine karar verilmiş. Elbet yeniden yapılabilir ama SAS sonucu silinmiş bir şablon olmasından kaynaklı bu konuda ilgili tartışmada silinmesini belirten kullanıcıların da fikrini almak gerekir öncelikle. --Pragdonmesaj 13.36, 23 Mayıs 2019 (UTC)