Kullanıcı mesaj:Pragdon

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, araArşivleme


Duyurular
Duyuru arşivi


Ödüller
Ödül arşivi


2016 Öncesi
Mesaj Arşivi


2016 Arşivi
Mesaj Arşivi


2017 Arşivi
Mesaj Arşivi


2018 Arşivi
Mesaj Arşivi


IMDb ID

Selamlar, bu kategorideki maddelerin Vikiveri'de IMDb bilgisi eksik. Ben ekliyordum ama tek başıma bitirmem uzun sürecek. Belki Vikiproje:Sinema/İş birliği projesi kapsamında değerlendirilebilir diye size söyleyeyim dedim. Yapılacak işlem çok basit. İlgili maddenin Vikiveri sayfasına gidip IMDb bilgisini eklemek: https://prnt.sc/il8qgv --Selahattin ilhan (mesaj) 07.20, 1 Mart 2018 (UTC)

Selamlar @Selahattin ilhan, bugün itibarı ile yeni aylık proje başladı öneri kısmına yazıyorum bu teklifi, önümüzdeki ay için yapılabilir. Tek başına yapılarak bitirilecek madde sayısını geçmiş çoktan :) --Pragdonmesaj 07.34, 1 Mart 2018 (UTC)
Tamamdır. Ek not: Bazı maddelerin Vikiveri sayfası olmayabilir. Bunlar için yeni sayfa oluşturmak gerekiyor. Onlar isteniyorsa atlanabilir, ben daha sonra hallederim onları. Bazılarınınsa IMDb'de sayfası olmayabilir. Onlar da atlanabilir. Daha sonra IMDb sayfası oluştururuz onlar için. --Selahattin ilhan (mesaj) 07.36, 1 Mart 2018 (UTC)
Buraya ekledim öneriyi yakında proje sayfasını da hazırlarım. Oraya da Vikiveri sayfası olmayanlar için not düşerim @Selahattin ilhan. --Pragdonmesaj 07.40, 1 Mart 2018 (UTC)

Tevafuklu Kuran

Merhaba. Bu sahifede onaylamış olduğun eklemelerimi anlaşılmaz olarak Nushirevan11 geri aldı. Her nedense bu sahifede tarafsızlık ilkesini bir türlü üstlenemedi. Bence bu sahife kaldırılmamalı, nitekim Osmanlının matbaacılık, özellikle dini eserler konusunda, hasasiyetlede Kuranın otomatik basımı konusundaki tutumu nedeniyle tarihde çok önemli bir olay oluşturmaktadır. Lütfen görüşünüzü belirtirmisiniz ? Saygılarla. [1]Nariai (mesaj) 15.38, 1 Mart 2018 (UTC)

Vikiproje Afrika Davetiyesi

VikiprojeAfrikaResim.PNG
İyi günler, iyi çalışmalar,
Sizi Afrika ile ilgili tarih, eğitim, kişi, toplum, ekonomi gibi konularda maddeler açmayı ve var olan maddeleri düzenleyerek kaliteli hale getirmeyi amaçlayan Vikiproje Afrika'ya davet ediyorum.

Projeye katkıda bulunmak için katılımcılar listesine isminizi ekleyin. Bununla birlikte bu ayın iş birliği projesine katılarak projenin gelişmesine katkıda bulunun. İş birliği projesinde pek çok ödül sizi beklemekte.

Ayrıca istenen maddeleri ve açılan maddeleri inceleyebilir veya anket ve oylamalara katılarak görüş bildirebilirsiniz.

Proje hakkında daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.
--TmѰ e12 17.48, 5 Mart 2018 (UTC)

Silinme

Şu tartışma sayfasında görüşlerinizi belirtebilir misiniz? İyi Vikiler --SarvSarv 00:15, 9 Mart 2018 (UTC)

Tartışma sayfası

Selam Ahmet Turhan, Tartışma:Zeytin Dalı Harekâtı sayfası baya bir yoğunlaştı malum. Arşiv şablonu ekledim ama hangi tartışma devam ediyor hangisi sonlandı çözemedim açıkçası. Çözebildiğim sadece madde adı başlığı. :) Bu tarz başlıklar varsa arşive taşısak fena olmaz sanki. Yeni veya devam eden tartışmaların takibini kolaylaştırmış oluruz böylece. Siz de bir göz atabilir misiniz rica etsem? İyi çalışmalar. --Pragdonmesaj 09.03, 10 Mart 2018 (UTC)

Çözüldüğünden emin olduğumuz sorunları arşivlesek bence başlangıç için iyi olur, ama çözülmeyen veya konsensüs oluşmayan epey bir altbaşlık var @Pragdon :) --Ahmet Turhan (mesaj) 09.05, 10 Mart 2018 (UTC)
Tabi tabi hala muallakta olanlar varsa ki var, onlar durmalı ama katılımcıların hemfikir olduğu. İstenen işlemlerin gerçekleştirildiği başlıklar varsa taşıyalım hep birlikte. Maurice Flesier'a da ilettim bu durumu. Arşivlemeyi de bir konsensüs ile gerçekleştirmek gerekecek malum hassas bir madde :) --Pragdonmesaj 09.09, 10 Mart 2018 (UTC)
Çözüldüğünü gördüğüm 6 altbaşlığı arşive koydum, kaldı 31 :)) --Ahmet Turhan (mesaj) 09.21, 10 Mart 2018 (UTC)
Elinize sağlık Ahmet hocam. Ne kadar azalsa o kadar kârdır. İnsanın gözü korkuyor tartışma sayfasına girmeye :) --Pragdonmesaj 09.32, 10 Mart 2018 (UTC)
Öyle düşünmeyin, ben başından beri içerisindeyim ve tartışmalardan pek çok şey öğrendim, size de katılmanızı öneririm :) --Ahmet Turhan (mesaj) 09.33, 10 Mart 2018 (UTC)
Son dönemde sadece takip etmeyi seviyorum tartışmaları :) Bunun dışında siyaset veya ülkelerin güncelini takip etmekten pek hoşlanmıyorum. Bu süreçlerde onu öğrendim. O yüzden olabildiğince uzak kalmaya çalışıyorum. Dahil olduğumda da genelde bu tarz temizlik gibi işlerle ilgileniyorum. Sinemanın günceli benim kutsalım haline gelmiş durumda artık :)
Bir yerden youtube açık şu parça denk geldi ilginç bir şekilde bunları yazarken. Keyifli dinlemeler diliyorum :)) --Pragdonmesaj 09.40, 10 Mart 2018 (UTC)
O zaman benden de size Sovyet Kara Gözlü Kazak Kızı parçası gelsin. Söyleyen Leonid Haritonov'un geçen sene öldüğü gün epey üzülmüştüm.. --Ahmet Turhan (mesaj) 10.05, 10 Mart 2018 (UTC)

Yetkiyi kötüye kullanmayın

Bakın, size daha önce de dedim bunları. Paul henze öyle bir şey dediğine dair kaynağınız yok ise de oranın silinmesini ve asıl röportajın yayınlanmasını engellemektesiniz. Ya gelin ilgili sayfada pozisyonunuzu belirtiniz yada Vikipediden o iftiranın silinmesini engellemeyin. Vikipedi ifitralar, çarpıtmalar sayfası değildir. Dayanağınız yoksa, ki yok, silinmesine engel olmayın.

Kendi kullandığınız kaynağı ben kullanınca niye engelliyorsunuz? Aynı kaynağı siz kullanınca oluyor ben kullanınca olmuyormu? https://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=12_Eyl%C3%BCl_Darbesi&diff=prev&oldid=19509810 Tahsin Şahinkaya hakkındaki yazımı sizin eklediğiniz kaynaktan aldım, aynı kaynağı siz kullanabiliyorsunuz ama ben kullanamıyorum, öylemi?

Konsensüs bahanesine sığınmeyın, vikipedi oylama üzerine değil kaynak üzerinedir ve elimizdeki kaynak Paul Henzenin öyle bir şey demediğini gösterir. Yetkiyi kötüye kullanmayın, vikipedi sizin görüşlerinizin bulunması için oluşturulan site değildir. Vikipedide İfitra barındırmayın, iftiraların silinmesini engellemeyin. Ben zorluklarla girebiliyorum vikipediye --Sir artur (mesaj) 07.24, 15 Mart 2018 (UTC)

Doğum günü

Çok teşekkür ederim @Sakhalinio :) --Pragdonmesaj 11.48, 19 Mart 2018 (UTC)
  • Nice sağlıklı ve mutlu yaşlara...--Kingbjelica (mesaj) 12.47, 19 Mart 2018 (UTC)
Teşekkürler @Kingbjelica :) --Pragdonmesaj 13.00, 19 Mart 2018 (UTC)

Gecikme ile nice mutlu yaşlar @Pragdon --SarvSarv 18:05, 20 Mart 2018 (UTC)

Çok teşekkür ederim @Sarv :) --Pragdonmesaj 18.07, 20 Mart 2018 (UTC)

Madde ricası

Selamlar. İlgi alanına girdiğinden yazıyorum, Next Goal Wins maddesini kazandırabilir misin? Teşekkürler ve iyi günler :)--RapsarEfendim? 08.26, 23 Mart 2018 (UTC)

Selam Rapsar, birazdan hallederim. Kahvemi tazeleyip geleyim önce :) --Pragdonmesaj 08.29, 23 Mart 2018 (UTC)

Hatalı etiketlendirmeler

Selamlar, Ankara'ya gunubirlik bir seyahatte bulunmustum ama pek bilmem, Manisa'yı da Yusuf Atılgan ekseninde kucuk capli arastirmalarim icin arastirdim, Yunan isgali donemine hakim sayilirim. Ama Istanbul'u biliyorum. Son etiketlendirmeleriniz o kadar yanlis ki.. Uzuldum, ve de sasirdim. Vatan Caddesi, Ordu Caddesi, hele hele Bankalar Caddesi... Bir Istanbullu Vikipedi'de bu maddeleri etiketli gorse emin ol o maddenin konusundan cok Vikipedi'nin kayda degerligini dusunurdu.. Demem o ki Vikipedi maddelerinin hepsi ust duzey yazarlarca yazilmiyor, cogunu tecrubesiz/anonim kisiler yazmis. Bir maddenin kotu yazilmis olmasi o maddenin kayda deger olmadigi anlamina gelmiyor. Kayda deger oldugu anlamina da gelmez fakat en azindan etiketi koyan kisi yeterli arastirmayi yaptigini taahhüt etmeli, ki samimi olsun. Bazı zevatlar ile cok tartistim bunlari. Yakin tarihli senin kd tartismalarini da uzulerek takip ettim. Cunku cogu insan bilgisi dahilinde olmayan seyi yok saymaya meyilli. Velhasil son etiketlemelere goz atmanda fayda var, en azindan kaynaksiz sablonu ekleyebilirsin. Inan vaktim olsa hepsini elden gecirmek istiyorum, maalesef.. Sevgiler kolay gelsin... Kingbjelica (mesaj) 23.13, 14 Nisan 2018 (UTC)

Selamlar @Kingbjelica, siteminde haklısın. İstanbul'u çok bilmediğim için İstanbullular için ne derece önemli/bilinen/KD emin olamadım. Yaptığım bu tarz "hatalı" "yanlış değerlendirmeleri" geri alabilirsiniz çekinmeden :) Kategoriye denk gelmiştim, orada maddeler arasında dolaşırken de KD'liğinde emin olmadığım maddelere bu şablonu ekledim. Dediğim gibi tamamen kişisel "bilgisizlikten" oldu aslında :) Belki ilgili bir arkadaş çıkar ve KD'liği ispatlanır, ispatlanmazsa da kategoride dursun vaktim olduğunda ben bakarım niyeti vardı. Tabi bunu yaparken, söylediğin "Bir Istanbullu Vikipedi'de bu maddeleri etiketli gorse emin ol o maddenin konusundan cok Vikipedi'nin kayda degerligini dusunurdu" kısmını hiç düşünmedim. En kısa sürede gözden geçirip, uygun etiketler ile değiştiririm. :) --Pragdonmesaj 16.50, 15 Nisan 2018 (UTC)

Künefe

Öyle bir tanımlama olabilir mi sayın Pragdon. Bari geri almaktansa düzeltseydiniz. Hasmetlihasmet--Msj✔ 15.23, 20 Nisan 2018 (UTC)

Merhaba @Hasmetlihasmet, gerekli düzeltme yapıldı. --Pragdonmesaj 15.24, 20 Nisan 2018 (UTC)

Turkish Movie Poster

Merhaba, bu twitter hesabından haberdar mısınız? Yabancı filmlerin Türkiye’de vizyona girdiği dönemde yapılan afişleri paylaşıyorlar. Bu da facebook sayfası. --Selahattin ilhan (mesaj) 22.08, 16 Mayıs 2018 (UTC)

Merhaba @Selahattin ilhan, haberdar değildim ama hemen takibe aldım. Çok teşekkür ederim bilgilendirme için iyi bir kaynak :) --Pragdonmesaj 08.35, 17 Mayıs 2018 (UTC)