Kullanıcı mesaj:BSRF

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atlaArşiv
1, 2, 3


14 Aralık 2018 Cuma

Crystal Clear action run.svg Bot başvurusu: Texvc2LaTeXBot


Nuvola apps error.svg Sayfa tartışmalarına katılarak görüş bildirin (58).
Nuvola apps korganizer.svg Kategori tartışmaları sayfasındaki tartışmalara katılın (7).
Cscr-featured1.png Haftanın seçkin maddesi için lütfen fikir belirtin.
Question book-3.png Biliyor muydunuz bölümündeki önerileri değerlendirin veya yeni cümle önerisinde bulunun.
Logo of Grafik Laboratuvarı.png Vikipedi:Grafik Laboratuvarı'nda dosyalar üzerinde isteğiniz değişiklikleri belirtebilirsiniz.


Good Article collaboration.svg İş birliği projesine katılın!


Cscr-featured1-candidate.png Seçkin madde adayları: Samantha Smith · Georgiy Çiçerin · Açlık Oyunları · Soy gaz · Samsun · 2017 Emirates Cup · İzlanda Penis Müzesi · Usame bin Ladin'in Abbottabad'daki kompleksi · Kuark · 2013 Akdeniz Oyunları'nda atletizm - Kadınlar çekiç atma · 2013 Akdeniz Oyunları'nda atletizm - Kadınlar yüksek atlama · Tambora Dağı · Sovyetler Birliği'nde 1956-1962 ücret reformu

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin liste adayları: Lou Marsh Kupası · Premier League Altın Ayakkabı · Bizim Hikaye (1. sezon) · Premier League Sezonun Oyuncusu · Premier League Sezonun Teknik Direktörü · Jack Adams Ödülü · Thierry Henry'nin attığı millî takım golleri listesi · Türkiye'deki millî parklar listesi · Sovyetler Birliği liderleri listesi · Grand Theft Auto: Vice City karakterleri listesi 2

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin resim adayları: Arpa tohumları · Big Mac · Bayağı sülün iskeleti · Martin Luther King

Cscr-featured2-candidate.png Kaliteli madde adayları: Cahit Sıtkı Tarancı · Cemal Süreya

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin madde incelemeleri: Hilary Duff · Porsche 911 · Ermenistan bayrağı · İstanbul Boğazı · Türk edebiyatı · Tiberius · Charlottenburg-Wilmersdorf · Orta Çağda Avrupa mutfağı · Surtsey

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin liste incelemeleri: Christina Aguilera diskografisi · Muhteşem Yüzyıl bölümleri listesi

Cscr-featured2-candidate.png Kaliteli madde incelemeleri: Federal Acil Durum Yönetim Kurumu · Aşk Meleğim · Tacik alfabesi · Kayıp On Kabile · Karamağara, Elbistan · Kars · Çin mitolojisi

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin resimlikten ihraç adayları: Benjamin Franklin'in deniz hortumu


SİS[kaynağı değiştir]

Selamlar. Aday olmayacak mısın? Sistem durmuş vaziyette şu an, işlemiyor.--RapsarEfendim? 03:49, 10 Ocak 2018 (UTC)

Selam @Rapsar. Tek aktif sorumlu olmak istemediğimi belirtmiştim. Kararım değişmedi.--BSRF 💬 05:33, 10 Ocak 2018 (UTC)
Sen aday olduktan sonra ve sorumluluğu alırsan, başka bir sorulu daha buluruz illa ki :) @Seksen iki yüz kırk beş de olabilir, benim başvurumun sonucuna göre ben de olabilirim.--RapsarEfendim? 05:36, 10 Ocak 2018 (UTC)
Öyle olmuyor işte. Nasıl olsa süreci aktif yürüten sorumlu var gözüyle bakılıyor. Ayrıca sorumlu adaylığı sayfasında yapılan talihsiz yorumlar nedeniyle başkası seçilse de aday olmayabilirim. Hiç içimden gelmiyor açıkçası.--BSRF 💬 05:42, 10 Ocak 2018 (UTC)
Şimdi malzeme vermeyelim konuşarak, boş ver. Biz aklı selim kişiler olduğu müddetçe zaten burası daha iyi yer olacaktır.--RapsarEfendim? 05:52, 10 Ocak 2018 (UTC)
  • BSRF'nin de Rapsar'la beraber veya ayrı olarak SİS olmasını çok isterim, desteklerim. Fırsatı bulmuşken bugüne kadar sorumluluğu üstlendiği için teşekkürümü de sunayım. Belirttiğim gibi seçkin içerik üretim ve değerlendirme süreçlerinde etkin olduğum için SİS olmamın ideal olmayacağını düşünüyorum, üstelik pek aktif olamayacağım bir dönemdeyim. Yine de sorumlunun olmayacağı ve sistemin duracağı bir durum olursa elimi taşın altına koymaya hazırım, Vikiçizer'in Rapsar hakkında belirttiği parametreleri aynen şahsım için de kabul ederek. Çok iş yükü getiren bir sorumluluk olduğunu düşünmüyorum bunun doğrusu, adaylık süreçlerinde nispeten daha az etkin olmayan @Chansey veya @Maurice Flesier'i son derece uygun görüyorum ben. Onlar tabii şimdi aklıma gelenler, başkaları da vardır elbet. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 22:13, 10 Ocak 2018 (UTC)
Sağolsun BSRF bu zamana dek çok güzel getirdi. Ama maalesef bu şekilde giderse sistemin kilitlenmesi muhtemeldir. İlgili tartışma sayasında görüşlerimi belirttim. @Seksen iki yüz kırk beş, hakkındaki düşünceleriniz için teşekkür ediyorum. Ama seçkin içerik yönünden hem çalışma alanım epey kısıtlı, hem de mutlu hissetmemi sağlayan çalışmalarım arasında -en azından henüz- seçkin içerik bulunmuyor:) Kısacası kendimi bu sorumluluk için uygun görmüyorum. Kolay gelsin chanseyMesajYaz 05:11, 11 Ocak 2018 (UTC)
@Seksen iki yüz kırk beş ve @Chansey, takdirleriniz için teşekkür ederim. Seksen iki yüz kırk beş, belirttiğiniz gibi bu sorumluluğu yerine getirebilecek kullanıcılarımız var. En az iki aktif sorumlu olması adaylık süreçlerine olumlu katıkı yapacaktır. Yeri geldiğinde ben de aday maddelerle ilgili detaylı görüş belirtmek veya yeni adaylıklar göstermek istedim ancak tek kişi olunca bunlardan mahrum kaldım.--BSRF 💬 05:58, 11 Ocak 2018 (UTC)
Aslında tek değildin, bir sorumlu daha vardı. Aktif olmadığını, sorumluluğunu yerine getiremediğini defalarca belirtmeme rağmen tekrar tekrar seçilmişti. Şu değişikliğe ve özetine bakarsan sorumluluğu yerine getirememek ne demek anlarsın(ız). BSRF her şeyi olması gerektiği gibi yapan bir sorumluydu (belki biraz daha cesur kararlar alabilirdi ama öyle olunca da eleştiri bombardımanı olabiliyor malum, kendimi de dahil ediyorum). Umarım 2-3 aktif sorumlumuz olur, burada adı geçenler uygun gözüküyor gayet.--RapsarEfendim? 06:44, 11 Ocak 2018 (UTC)
Beni bu göreve layık gördüğünüz için teşekkürler seksen, çok naziksiniz. Kendimi SİS konusunda yetkin ve de teknik konuda yeterli olduğumu düşünmüyorum. Ancak adaylıklarda değerlendirme yapabilirim, fazlası beni aşar. İleride sorumluluk almayı düşünsem bile Rapsar'ın adaylığı sürecinde yaşanan tantananın aynısının yaşanacağını garanti edebilirim. Her türlü kişisel husumet orada sergilenecektir, bundan adım gibi eminim. Bu sebeple bende sizin gibi topu karşı tarafa atmaktan başka elimden birşey gelmiyor. Ben bu tahlilde Rapsar'ın adaylık sürecinin by-pass edilerek kısa yoldan seçilebilmesinin yolunun olabileceğini düşünüyorum --Maurice Flesier message 11:02, 12 Ocak 2018 (UTC)

3GD[kaynağı değiştir]

Merhabalar. 3GD kuralını bildiğin için sanırım en anda durmuşsun. Lütfen bir fikir birliğine ulaşmadan sayfa adını değiştirmeyelim. İlk haline geri aldım. İyi çalışmalar...--Śαвяí¢αи76ileti 14.37, 17 Şubat 2018 (UTC)

Selam @Sabri76. Fark ettiysen ben iki kez taşıma işlemi gerçekleştirdim. Diğer kullanıcı ise üç kez taşıma yapmış. Her ne kadar uyarı mesajı almamın nedenini anlayamamış olsam da tarafsız bir hizmetli olarak bu mesajı diğer kullanıcıya da gönderirsin diye düşünüyorum. Sana da iyi çalışmalar.--BSRF 💬 14.51, 17 Şubat 2018 (UTC)
Merhabalar. kibele tartışma henüz sonuçlanmadan yapılan ad değiştirmesini geri aldığı için ona herhangi bir uyarı mesajı yollamadım. Eğer bir madde adını iki farklı kişi iki farklı şekilde değiştirmeye çalışsaydı her iki kişiyi de elbette uyarırdım.--Śαвяí¢αи76ileti 15.34, 17 Şubat 2018 (UTC)
Bahsettiğin durum ilgili politikanın istisnalar kısmında yer almıyor, senin şahsi görüşün @Sabri76. Kullanıcı, 5 Şubat'taki değişikliğimi (parantezli adın boşta duran yalın ada taşınması) geri alarak ilk geri almayı yaptı. Sonra iki kez ben geri alınca o da iki kez geri aldı ve üç kez geri almış oldu. Herhangi mantıklı bir gerekçe sunmadığı gibi yalın adı parantezli ada taşıdıktan sonra yalın ad tekrar yönlendirme olarak kaldı, yeni bir maddeye dönüştürülmedi. Uyarmayacağını tahmin etmiştim ama bil diye söylüyorum.--BSRF 💬 15.45, 17 Şubat 2018 (UTC)
Bir kullanıcı madde adını kendi inisiyatifiyle değiştiriyor ve diğeri de bunu geri alıyorsa geri alan kullanıcının 3. kez değiştirmesini 3GD olarak yorumlayamayız. Ha hoş değildir, keşke bir hizmetliyi müdahaleye çağırsa deriz ancak son kertede üzerinde anlaşılmamış bir değişikliği geri almıştır. 5 yıllık deneyimli bir kullanıcıdan hem bu az kalsın 3GD'ye varacak hareketleri hem de bu mesajları beklemezdim. Cidden hayal kırıklığına uğradım.--Śαвяí¢αи76ileti 15.55, 17 Şubat 2018 (UTC)
Neyi 3GD olarak yorumlayıp yorumlayamayacağımız politikada açıkça belirtilmiş ve söz konusu kullanıcının geri alma işlemi 3GD kapsamında sayılan değişiklikler arasında yer alıyor. Mesajlarımda hayal kırıklığına uğramanı gerektirecek bir husus yok. Aksine politikalarda yer almayan ve şahsi kanaatlerinle şekillendirdiğin gerekçelerle kullanıcılar arasında ayrımcılığa gitmen beni hayal kırıklığına uğratabilirdi ama uğratmadı çünkü şaşırmadım.--BSRF 💬 16.14, 17 Şubat 2018 (UTC)
Sabri76'ya Devlet Mezarlığı maddesindeki 3GD ihlalini ben bildirmiştim. Açıkçası ben de sizin gibi şaşkın ve hayal kırıklığı içerisindeyim BSRF. İhlalde bulunan kullanıcı yerine bunu tırmandırmak yerine tartışma sayfasına taşıyan size uyarı yapılmasını hayretle karşıladım. Dolaylı olarak buna neden olduğum için özürlerimi kabul ediniz. İyi çalışmalar. --Maurice Flesier message 11.22, 21 Şubat 2018 (UTC)
@Maurice Flesier, özür dilemenizi gerektirecek bir durum yok. İçiniz rahat olsun. Ortada uyarılmamı gerektirecek bir durum yokken uyarılmış olmam ilginç ancak asıl uyarılması gereken kişinin ısrarla uyarılmaması daha ilginç. Zaten o kullanıcı bu olaydan bir gün sonra yine bir değişiklik savaşına giriştiği için engellendi. Söz konusu hizmetli tarafından zamanında uyarılmış olsaydı durum küçük bir ihtimal de olsa farklı olabilirdi. Size de iyi çalışmalar.--BSRF 💬 11.29, 21 Şubat 2018 (UTC)

GM[kaynağı değiştir]

Selamlar, açtığım Kamu diplomasisi, Saliha Sultan Çeşmesi, Ali Saim Ülgen, Yemek kitabı, Asuman Baytop, Patates Yiyenler, Suzan Kahramaner, Osmanlı İmparatorluğu'nda feminizm ve Eyüp Sultan Türbesi gm olarak değerlendirilebilir diye düşünüyorum. Iyi vikiler. Kingbjelica (mesaj) 18.36, 9 Mart 2018 (UTC)

Merhaba @Kingbjelica. Önümüzdeki günlerde bunları ekleyeceğim. Bildirim için teşekkürler. İyi akşamlar.--BSRF 💬 18.41, 9 Mart 2018 (UTC)

+[kaynağı değiştir]

Selamlar, gündemdeki Çiftlik Bank olayını veya direkt kurucusunun maddesini açsaydık fazlasıyla okuyucu çekerdik diye düşünüyorum. Güncele olan ilginizden dolayı belki açabilirsiniz diye mesaj atayım dedim, uluslararası bir noktaya ulaşmış çünkü. Bir de Cambridge Analytica skandalı ayrı bir maddeyi hak edecek durumda değil mi? İngilizce'de şirket maddesine işlenmiş gördüğüm kadarıyla. Son olarak bugünkü AB-Türkiye toplantısını Viki'ye taşımak istedim de diğer vikilerde işlenmemis. Bu konularda biraz gorus alayim istedim sizden. Gorusmek uzere. Kingbjelica (mesaj) 19.59, 26 Mart 2018 (UTC)

Merhaba @Kingbjelica. Doğru söylüyorsunuz. Çiftlik Bank ve kurucusunun maddelerini ilk fırsatta açacağım. Cambridge Analytica olayı ile ilgili olarak İngilizce Vikipedi'de ayrı bir madde açılmış (en:Facebook and Cambridge Analytica data breach). Ayrı madde olacak kadar içerik barındıracaksa açılmasının önünde engel olduğunu düşünmüyorum. Varna'daki AB-Türkiye toplantısı için de aynı durum söz konusu. İçerik gelişecekse ayrı madde olabilir. Ama belli bir seviyeyi geçemeyecekse Türkiye'nin Avrupa Birliği üyelik süreci maddesinde birkaç cümleyle işlenebilir.--BSRF 💬 12.01, 27 Mart 2018 (UTC)
Maddeler ve geri dönüş için çok teşekkürler. Facebook olayını başka bir kullanıcıdan rica etmeyi düşünüyorum. Ben de Varna'yı ilgili maddeye işlerim, Sergei Skripal da aklımda. Sevgiler..--Kingbjelica (mesaj) 08.39, 28 Mart 2018 (UTC)

Soru[kaynağı değiştir]

Merhaba, madde içerisindeki kelime sayısını nasıl öğreniyorsunuz?--Nushirevan11 13.02, 28 Mart 2018 (UTC)

Merhaba @Nushirevan11. Sayfa geçmişinde dış araçlar bölümünde "Sürüm geçmişi istatistikleri" yazan yere tıklayıp öğrenebilirsiniz.--BSRF 💬 13.09, 28 Mart 2018 (UTC)

About Van Province[kaynağı değiştir]

Hi I add azerbaijani language because most of People of Turkey do not know alot of Azerbaijanis (caucasian tatar, Qarapapak, Küresünni) live in van, ağri, Muş, Bitlis, Erzurum Province. And think van totally populated by kurds but most of bordered villages with Iran are populated by Küresünni People. In Bitlis Province most of vilage in southern slope of mount suphan are Küresünni. Anyway, I enjoyed talking to you یاشاسین ترکیه ;) Amirxa (mesaj) 13.29, 28 Nisan 2018 (UTC)

Hi @Amirxa. I understand your concern but the name of the city is the same in both languages. That's why I reverted your edit. Best regards.--BSRF 💬 13.36, 28 Nisan 2018 (UTC)

WikiBotevgrad[kaynağı değiştir]

Hello, by June 15, 2018, there is an international challenge to write articles about Botevgrad - the first wikitown in Bulgaria. You wrote an article that you can record here and continue participating. Thank you! Best, Спасимир (mesaj) 06.34, 25 Mayıs 2018 (UTC)

Politika yenileme teklifi[kaynağı değiştir]

Selamlar. Köy çeşmesinin politika bölümünde, adlandırma kuralları politikasının yenilenmesine dair bir teklif var. Rica etsem bu teklifi okuyup, değerlendirip, görüşlerini paylaşabilir misin? İyi günler.--RapsarEfendim? 17.19, 27 Haziran 2018 (UTC)

Selam @Rapsar. Teklifi daha önce gördüm hatta geneline göz de gezdirdim. Eline sağlık. Zamanım olduğunda değerlendirmeyi planlıyorum. Sana da iyi günler.--BSRF 💬 17.24, 27 Haziran 2018 (UTC)

Göbeklitepe[kaynağı değiştir]

Merhaba, Bu değişikliği yapmak için, Göbeklitepe geçici listeye alındığı günden beri, yani yaklaşık bir yıldır bekliyordum. Beni geçtiniz, tebrikler :) thecatcherintheryemesaj 20.39, 1 Temmuz 2018 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Special Gold Barnstar.png Özel Kullanıcı Yıldızı
Kültürel ve güncel maddelerde yapmış olduğunuz güzel katkılarınız için.. --Maurice Flesier message 16.40, 5 Temmuz 2018 (UTC)

Yalnızca hayvan besleyelim![kaynağı değiştir]

Selamlar. Hayvanları beslemek iyidir, faydalıdır; trollerü beslemek değil :) Lütfen tuzaklara düşmeyelim, trol beslemeyelim BSRF. Emin ol beslemeyince sen de rahat ediyorsun, onlara istediklerini vermeyelim. İyi günler.--RapsarEfendim? 17.39, 21 Temmuz 2018 (UTC)

Fahrettin Altay (İzmir metrosu)[kaynağı değiştir]

Fahrettin Altay (İzmir metrosu) (ve olmayan "Fahrettin Altay (Konak tramvayı)" ve "Fahrettin Altay Otobüs Terminali") maddesinin bilgilerini "Fahrettin Altay Aktarma Merkezi" maddesine taşımıştım. Siz de "ortada mimari anlamda "merkez" denebilecek tek bir yapı yok. birbirinden bağımsız yapılar mevcut." gerekçesiyle geri aldınız.

Sundunuz gerekçeyi makul buluyorum ancak tıpkı Basmane Garı (ve metro istasyonu), Halkapınar Aktarma Merkezi gibi maddelerde de olduğu gibi yapılar bağımsız olsa da birbirlerine çok yakın konumda yer alıyor. Bu sebeple de bu yapıların topluca yer aldığı bir "Fahrettin Altay Aktarma Merkezi" maddesinin de olması gerektiğini düşünüyorum. Daha önceden "Halkapınar Aktarma Merkezi" maddesinden ayrıca "Tren İstasyonu", "Metro İstasyonu" ve "Otobüs Terminali"nin ayrı maddeleri bulunmaktaydı. Siz ve Superyetkin tarafından maddelerin birleştirme işlemi yapılmıştı.

Bu konudaki fikrinizi merak ediyorum. Belirtirseniz sevinirim. Kolay gelsin.--BlueTime93 (mesaj) 12.18, 1 Ağustos 2018 (UTC)

Merhaba @BlueTime93. Öncelikle otobüs ve tramvay duraklarının kayda değer/ansiklopedik olmadığını düşünüyorum. Ayrı madde olarak açılsalardı %99 silinirlerdi. O nedenle var olan ve kayda değer olduğu düşünülen bir yapı hakkındaki maddeyi o şekilde değiştirmek bence doğru değil. Madde içerisinde otobüs ve tramvaya aktarma yapılabildiği bilgisinin verilmesi yeterli olacaktır. Basmane örneğinde metro girişi garın içerisinde. Halkapınar örneğinde de metro ve banliyö platformları bitişik. İki ayrı istasyon değil onlar. O yüzden o birleştirmeler mantıklı geliyor. Yine de itirazınız varsa eski hâline döndürülür. Ama otobüs terminali yine kayda değer olmayacaktır. Ayrıca bir de Hilal metro ve banliyö örneği var. Onlar da birbirinden bağımsız ayrı iki yapı. Bu nedenle Basmane ve Halkapınar maddelerini birleştirirken Hilal'e dokunmadım.--BSRF 💬 12.52, 1 Ağustos 2018 (UTC)
Yorumunuz için teşekkür ederim @BSRF. Açıklamanız benim için yeterli. Teşekkür ederim. İyi günler.--BlueTime93 (mesaj) 13.03, 1 Ağustos 2018 (UTC)

Narcissus[kaynağı değiştir]

Narcissus için geçmiş birleştirme talep etmişsin fakat anlam ayrımı olarak kalması daha doğru olmaz mı? --Uğurkentmesaj 15.57, 19 Ağustos 2018 (UTC)

@Uğurkent sayfa Aralık 2004'te mitolojik kahraman ile ilgili olarak oluşturulmuş. Daha sonra Ekim 2005'te içeriği ayrı maddeye taşınarak anlam ayrımı sayfasına dönüştürülmüş. Yani hatalı taşıma yapılmış. Bu nedenle geçmişlerinin birleştirilmesi doğru olur diye düşünüyorum.--BSRF 💬 16.00, 19 Ağustos 2018 (UTC)
Hatalı taşıma işlemi yapılmış ama Nergis'in bilimsel literatürdeki adının da aynı olması sebebiyle özellikle Türkçe bilmeyen okuyucular için anlam ayrımı sayfasının bu şekilde kalmasının daha doğru olacağını düşünüyorum. Madde geçmişi iki aşamaya bölünmüş, geçmiş birleştirme sıkıntı yaratabilir. --Uğurkentmesaj 16.15, 19 Ağustos 2018 (UTC)
Tamam halledilmiştir. İlgin için teşekkürler. --Uğurkentmesaj 16.22, 19 Ağustos 2018 (UTC)

Şablon birleştirme[kaynağı değiştir]

Merhaba BSRF,

[1] Buradaki değişikliğinizi görünce, bir de size sorayım dedim. Öncelikli olarak Dünya Mirasları ile ilgili şablonları birleştiriyordum. HastaLavi2'nin gösterdiği yol üzere gidiyorum, ancak bazı maddelerde [2] birleşme meydana gelmedi. Sizin kullandığınız şablonda belirleme diye bir parametre kullanılmış. Bu maddelerde ramsar parametresi var, acaba Dünya Mirasları ile ilgili bir parametre de var mı? Nereden bakabilir ya da değiştirebilirim? Köy çeşmesinde belirttiğim maddelerin düzeltilmesinde yardımınızı da beklerim. thecatcherintheryemesaj 19.02, 20 Ağustos 2018 (UTC)

Merhaba @Thecatcherintherye. Belirleme parametresine WHS yazarsanız UNESCO Dünya Mirası olarak sonuç vermekte. Köy çeşmesinde belirttiğiniz maddelerden Ngorongoro Koruma Alanı'nda şablon çalıştı. Ancak ana bilgi kutusunun websitesi parametresi maddenin tepesinde hata verdi ve söz konusu parametreyi çıkarınca gömülen bilgi kutusu görünmez oldu. Sorun sanırım ana bilgi kutusunda. Kilimanjaro Dağı maddesinde ise gömülü bilgi kutusu görünmez olduğu için eklemedim. O maddede de ana bilgi kutusundan kaynaklı bir durum olmalı. Şimdi diğer maddelere de bakacağım.--BSRF 💬 19.18, 20 Ağustos 2018 (UTC)
Ngorongoro Koruma Alanı maddesinde eklediğiniz şablonu biraz yukarıya ekleyince düzeldi. Sebebini bilemesem de işe yaradığı için bu şekilde uygulamaya devam edeceğim, ne dersiniz? thecatcherintheryemesaj 19.29, 20 Ağustos 2018 (UTC)
Görünümü normal sıkıntı olmaz sanırım :) Kolay gelsin.--BSRF 💬 19.34, 20 Ağustos 2018 (UTC)
Teşekkürler. thecatcherintheryemesaj 19.43, 20 Ağustos 2018 (UTC)

Kusura bakmayın :)[kaynağı değiştir]

Selamlar! Göztepe SK tartışma sayfasındaki bir değişikliğiniz üzerine VPR etiketinin portala bağlantı verdiğini gördüm. Kendi kendime "acaba bu etiket neden portala yönlendiriyor da Vikiprojeye değil?" diyerek geçmişe bakarken yanlışlıkla teşekkür tuşuna bastım :) Aslında teşekkürün zararı olmaz ama; "Allah Allah bu neden şimdi benim 2017'deki değişikliğimi beğendi ki?" dememeniz için bu mesajı yazıyorum :) Kolay gelsin... ChanSey 09.10, 2 Eylül 2018 (UTC)

Merhaba @Chansey. Sorun yok :) İyi günler.--BSRF 💬 09.12, 2 Eylül 2018 (UTC)

Seçkin içerik sorumluluğu[kaynağı değiştir]

Merhaba,

Zaten acil bir ihtiyaçtan dolayı üstlendiğim seçkin içerik sorumluluğunu, sizin sorumlu olarak etkinliğinize ve geçmişte çıkardığınız iyi işlere de güvenerek az önce bıraktım. Bunun altında kısmen bir müddet Türkçe Vikipedi'deki meta süreçlerden uzak durma kararım (ki bu bir süredir aklımdaydı) ve dolayısıyla sorumluluğu hakkıyla ifa edemeyecek olmam gerçeği var. Açıkçası Türkçe Vikipedi'deki seçkin içerik süreçlerine de sorumluluğu üstlendiğim dönemdeki ilgim ve inancım kaldığını söyleyemem, tabii daha detaylı konuşulacabilecek bir konu bu. Mesaj sayfamdaki son diyalog son derece düşündürücüydü mesela benim için, ve umduğumun aksine çalıştığını gözlemlediğim sürecin bu noktada parçası olma konusunda rahat hissetmedim.

Zaten zamanında da pek istememiştim sorumluluğu, hobi olarak gördüğüm Vikipedi'de sorumluluk üstlenmeye bayağı meraksız ve maymun iştahlıyım doğrusu, devriyeliği de kolaylık olsun diye tutuyorum esasen, bir de arada birikme olduğunda bir yandan tutmak için :)

Bundan dolayı oluşacak uygunsuzluk ve size düşecek ek iş yükü için özür dilerim. Elbette ki bu konuda size ve muhakemenize güvenim tam.

İyi çalışmalar, sevgiler...

--Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 18.36, 5 Eylül 2018 (UTC)

Merhaba @Seksen iki yüz kırk beş. Kararınıza saygı duyuyorum ancak bu sorumluluğu hakkıyla yürüten bir kullanıcı olmanıza rağmen bu kararı almanıza üzüldüğümü bilin. Bu zamana kadar olan emekleriniz için teşekkürler. Size de iyi çalışmalar.--BSRF 💬 18.51, 5 Eylül 2018 (UTC)

Türkiye'de din[kaynağı değiştir]

zaten bu maddede:

Pew Araştırma Kuruluşu'nun yayınladığı 2010 yılı raporuna göre Türkiye nüfusunun %98'i Müslüman'dır. yazmakta161.253.75.216 21.41, 25 Eylül 2018 (UTC)
Bu Türkiye'de laiklik Din mi? ki buraya Şablon:Türkiye'de din konuluyor.161.253.75.216 22.22, 25 Eylül 2018 (UTC)
Pew kaynağını çıkarmadım zaten. Sizin maddeye eklediğiniz bilgiler ile bu bilgilerin sonuna eklediğiniz kaynaklar birbirini doğrulamıyor. Bu nedenle değişikliklerinizi geri aldım. Şablonla ilgili farklı düşünceleriniz varsa tartışma sayfasını kullanabilirsiniz.--BSRF 💬 04.54, 26 Eylül 2018 (UTC)

Anadolu budistleri[kaynağı değiştir]

800bin Budist oldugu da gerceklerle uyusmaz161.253.75.216 21.28, 1 Ekim 2018 (UTC)

Chartin ayarlanmasi gerekiyordu, maddelerde verilen bilgilerle dengeli hale getiriliyor161.253.75.216 21.29, 1 Ekim 2018 (UTC)

KET Bot Bildirim[kaynağı değiştir]

Merhaba. 161.253.75.216, siz bildirim yaptıktan sonra 24 saat geçmesine rağmen engellenmediği için sayfadan çıkartıldı. Bildirimde bulunduğunuz için teşekkürler. --KET Bot (mesaj) 04.46, 3 Ekim 2018 (UTC)

Sinagog[kaynağı değiştir]

Selamlar. Şurada fotoğrafı olan sinagog (adı her ne ise) İzmir'deymiş, maddesini açıp görseli işlevsel hâle getirebilirsin diye mesaj atıyorum. İyi günler :)--RapsarEfendim? 06.54, 5 Ekim 2018 (UTC)

Hatta benzer şekilde fotoğrafları olan Çatalkaya Hanı ve Latife Hanım Köşkü Anı Evi de kayda değer iseler açabilirsin :) İşlevsellik kazandıralım bu görsellere.--RapsarEfendim? 06.59, 5 Ekim 2018 (UTC)

Selam @Rapsar. Uygun bir zamanda ilgilenirim. Benzer dosyalara denk gelirsen yazabilirsin yine. Kolay gelsin.--BSRF 💬 07.17, 5 Ekim 2018 (UTC)
Süpersin :) İzmir ile alakalı denk gelince sana paslayayım o zaman. Kullanıcı sayfamda da Türkiye ile ilgili olanlar var, ilgini çeken olursa oradan da açabilirsin :) İyi günler.--RapsarEfendim? 07.23, 5 Ekim 2018 (UTC)

Şu kilise maddesi de yokmuş, ekleyeyim.--RapsarEfendim? 07.43, 5 Ekim 2018 (UTC)

Kayda değer mi bilmem ama eski bir otel, Ege Palas.--RapsarEfendim? 17.21, 5 Ekim 2018 (UTC)

İzmir tramvay hatları / Tram İzmir[kaynağı değiştir]

"Tram İzmir" maddesini maddede 19. yüzyıldan itibaren mevcut olan tüm tramvay hatları anlatılıyor gerekçesiyle geri taşıdınız. Ancak gerekçenizde sunduğunuz durum sadece 5 cümlelik bir paragraf ve şablondaki 8 satırdan ibaret. Eski tramvay hatlarıyla ilgili bilgi çok çok az. Bu durumda da madde Tram İzmir adıyla korunup, bu kısım tarihçe içinde de verilebilir. Sonuçta eski tramvay hattı şu anki sistemin yanında oldukça kısa kalıyor. Bence ya bu madde Tram İzmir maddesi olarak kalmalı ya da yeni bir madde açılmalı. Görüşlerinizi merak ediyorum. Teşekkürler.BlueTime93 (mesaj) 05.52, 23 Ekim 2018 (UTC)

Merhaba @BlueTime93. Öncelikle logodan yola çıkarak sisteme "Tram İzmir" diyeceksek İzmir metrosuna da "Metro İzmir" dememiz gerekmez mi? Eski tramvay hatlarıyla ilgili içeriğin kısa olması, o bilgilerin yalnızca 1,5 yıllık bir sistemin arka planıymış gibi aktarılmasını gerektirmez. İngilizce Vikipedi'de bizdeki maddeye ek olarak en:Tram İzmir diye bir madde daha açılmış. Ancak tarihçedeki içerik diğer maddedekiyle neredeyse örtüşüyor, güncel duruma da diğer maddede yeterince yer verilmemiş. Mevcut iki tramvay hattının da ayrı maddeleri olduğunu düşünürsek bence genel anlamda tramvay hatlarını anlatan bir maddeye daha ihtiyaç yok. Ancak ayrı bir madde açmanızın önünde bir engel yok. İçerik olarak tatmin edici olmazsa ileride birleştirilebilir. İyi çalışmalar.--BSRF 💬 06.07, 23 Ekim 2018 (UTC)
Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim.
İzmir'de eski tramvay hatları dönemin şartlarında gayet de yaygın kullanılmış, ben içerik çok kısa olduğu için böyle bir yorumda bulundum. İçeriği zenginleştirilebilir.
İngilizce maddede de aynı şekilde çift madde var. Biri genel olarak İzmir'deki tramvayı anlatıyor. Diğeri spesifik olarak şu anki sistemi. Bence doğru olan da böyle olması. Dediğiniz gibi içerik yeterli boyuta ulaşmazsa ileride birleştirilebilir.
Logo kısmına gelirsek, bakış açınızda haklısınız ki bence olması gereken de öyle bir isimlendirme ama metro şirketi resmi ad olarak "İzmir Metro A.Ş." ismini kullanıyor ve resmi sitesi de bu isme uygun açılmış. Ancak tramvay "Tram İzmir" ismini kullanıyor ve resmi sitesi de aynı şekilde bu isimle açılmış. Bu arada tramvay hizmetini de metro şirketi sunuyor zaten.BlueTime93 (mesaj) 06.29, 23 Ekim 2018 (UTC)

Şablonlar[kaynağı değiştir]

Merhabalar. {{Diğer anlamı}}, {{Diğer anlamı2}}, {{Hakkında}} ve {{Ayrıca bakınız}} şablonlarındaki yazılar önceden eğik olmasına rağmen nasıl olduğunu bilemediğim bir nedenle değişmiş. Bakabilir misiniz rica etsem?--BSRF 💬 07.43, 6 Kasım 2018 (UTC)

Tekrar merhaba. İlk üç şablon düzelmiş elinize sağlık ancak {{Ayrıca bakınız}} şablonundaki sıkıntı devam ediyor.--BSRF 💬 09.18, 7 Kasım 2018 (UTC)
Sanırım şu an düzeldi. Çok geç yanıt verdiğim için kusura bakmayın, iyi çalışmalar. ~ Z (m) 07.38, 9 Kasım 2018 (UTC)

Sizi tekrar rahatsız ediyorum ama {{Yerleşim bilgi kutusu}} şablonundaki diğer_ad parametresine girilen bilgi sola bitişik gözüküyor (örnek olarak Kahramanmaraş maddesi). Uygun olduğunuzda bakabilir misiniz? Teşekkürler şimdiden.--BSRF 💬 05.14, 12 Kasım 2018 (UTC)

Düzeltildi. ~ Z (m) 20.44, 12 Kasım 2018 (UTC)

Ülke bilgi kutusu[kaynağı değiştir]

Merhaba HastaLaVi2. {{Ülke bilgi kutusu}} şablonundaki yazılar solda olması gerekirken ortalanmış. Herhangi bir ülke maddesinden görebilirsiniz. Uygun olduğunuzda bakar mısınız? Teşekkürler.--BSRF 💬 05.26, 29 Kasım 2018 (UTC)

Değişikliğinizden sonra bazı parametreler eskiye dönmüş ancak sorun kısmen devam ediyor. Örneğin Türkiye maddesindeki En büyük şehir, Resmî diller, Demonim, Hükûmet, Yasama organı, Egemenlik türü, Yüzölçümü, Nüfus, Para birimi, Zaman dilimi, Takvim, Trafik akışı, Telefon kodu, ISO 3166 kodu, Internet TLD parametreleri sola yaslanmamış olarak gözüküyor.--BSRF 💬 09.26, 29 Kasım 2018 (UTC)
Merhaba, şu anda düzeldi diye ümit ediyorum. :) ~ Z (m) 15.56, 29 Kasım 2018 (UTC)

SL şablonu[kaynağı değiştir]

Selamlar. Şunlarla ilgilenmen mümkün mü vakit bulduğunda?--RapsarEfendim? 08.20, 2 Aralık 2018 (UTC)

Selam @Rapsar. Önümüzdeki hafta ilgilenmeye çalışırım.--BSRF 💬 08.22, 2 Aralık 2018 (UTC)