Kullanıcı mesaj:BSRF

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atlaArşivler
1, 2, 3


19 Temmuz 2018 Perşembe

Nuvola apps error.svg Sayfa tartışmalarına katılarak görüş bildirin (72).
Nuvola apps korganizer.svg Kategori tartışmaları sayfasındaki tartışmalara katılın (3).
Cscr-featured1.png Haftanın seçkin maddesi için lütfen fikir belirtin.
Question book-3.png Biliyor muydunuz bölümündeki önerileri değerlendirin veya yeni cümle önerisinde bulunun.
Logo of Grafik Laboratuvarı.png Vikipedi:Grafik Laboratuvarı'nda dosyalar üzerinde isteğiniz değişiklikleri belirtebilirsiniz.


Good Article collaboration.svg İş birliği projesine katılın!


Cscr-featured1-candidate.png Seçkin madde adayları: Futbol · Usame bin Ladin'in Abbottabad'daki kompleksi · Kuark · 2013 Akdeniz Oyunları'nda atletizm - Kadınlar çekiç atma · 2013 Akdeniz Oyunları'nda atletizm - Kadınlar yüksek atlama · Tambora Dağı · Sovyetler Birliği'nde 1956-1962 ücret reformu · George Koval · Destiny's Child · Nasreddin Hoca · Peyami Safa

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin liste adayları: Kadınlar 1. Ligi şampiyonları listesi · Sovyetler Birliği liderleri listesi · Grand Theft Auto: Vice City karakterleri listesi 2

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin resim adayları: Yeni Zenit Stadyumu · Vista de Tiflis, Georgia, 2016-09-29, DD 52-55 PAN.jpg

Cscr-featured2-candidate.png Kaliteli madde adayları: Cemal Süreya · Pillars of Eternity · Kiraz Mevsimi · Ray of Light

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin madde incelemeleri: Charlottenburg-Wilmersdorf · Che Guevara · Orta Çağda Avrupa mutfağı · Abbas Kiyarüstemi · Surtsey · Emma Watson · Angelina Jolie · Yıldız Savaşları: Bölüm V - İmparator

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin liste incelemeleri: Muhteşem Yüzyıl bölümleri listesi

Cscr-featured2-candidate.png Kaliteli madde incelemeleri: Kars · Çin mitolojisi · Mustafa Kemal Atatürk · Hemşinliler

Cscr-featured1-candidate.png Seçkin resimlikten ihraç adayları: Walt Whitman · Benjamin Franklin'in deniz hortumu · Çatal, kaşık ve bıçaklar · Zeplin ve piramitler


SİS[kaynağı değiştir]

Selamlar. Aday olmayacak mısın? Sistem durmuş vaziyette şu an, işlemiyor.--RapsarEfendim? 03:49, 10 Ocak 2018 (UTC)

Selam @Rapsar. Tek aktif sorumlu olmak istemediğimi belirtmiştim. Kararım değişmedi.--BSRF 💬 05:33, 10 Ocak 2018 (UTC)
Sen aday olduktan sonra ve sorumluluğu alırsan, başka bir sorulu daha buluruz illa ki :) @Seksen iki yüz kırk beş de olabilir, benim başvurumun sonucuna göre ben de olabilirim.--RapsarEfendim? 05:36, 10 Ocak 2018 (UTC)
Öyle olmuyor işte. Nasıl olsa süreci aktif yürüten sorumlu var gözüyle bakılıyor. Ayrıca sorumlu adaylığı sayfasında yapılan talihsiz yorumlar nedeniyle başkası seçilse de aday olmayabilirim. Hiç içimden gelmiyor açıkçası.--BSRF 💬 05:42, 10 Ocak 2018 (UTC)
Şimdi malzeme vermeyelim konuşarak, boş ver. Biz aklı selim kişiler olduğu müddetçe zaten burası daha iyi yer olacaktır.--RapsarEfendim? 05:52, 10 Ocak 2018 (UTC)
  • BSRF'nin de Rapsar'la beraber veya ayrı olarak SİS olmasını çok isterim, desteklerim. Fırsatı bulmuşken bugüne kadar sorumluluğu üstlendiği için teşekkürümü de sunayım. Belirttiğim gibi seçkin içerik üretim ve değerlendirme süreçlerinde etkin olduğum için SİS olmamın ideal olmayacağını düşünüyorum, üstelik pek aktif olamayacağım bir dönemdeyim. Yine de sorumlunun olmayacağı ve sistemin duracağı bir durum olursa elimi taşın altına koymaya hazırım, Vikiçizer'in Rapsar hakkında belirttiği parametreleri aynen şahsım için de kabul ederek. Çok iş yükü getiren bir sorumluluk olduğunu düşünmüyorum bunun doğrusu, adaylık süreçlerinde nispeten daha az etkin olmayan @Chansey veya @Maurice Flesier'i son derece uygun görüyorum ben. Onlar tabii şimdi aklıma gelenler, başkaları da vardır elbet. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 22:13, 10 Ocak 2018 (UTC)
Sağolsun BSRF bu zamana dek çok güzel getirdi. Ama maalesef bu şekilde giderse sistemin kilitlenmesi muhtemeldir. İlgili tartışma sayasında görüşlerimi belirttim. @Seksen iki yüz kırk beş, hakkındaki düşünceleriniz için teşekkür ediyorum. Ama seçkin içerik yönünden hem çalışma alanım epey kısıtlı, hem de mutlu hissetmemi sağlayan çalışmalarım arasında -en azından henüz- seçkin içerik bulunmuyor:) Kısacası kendimi bu sorumluluk için uygun görmüyorum. Kolay gelsin chanseyMesajYaz 05:11, 11 Ocak 2018 (UTC)
@Seksen iki yüz kırk beş ve @Chansey, takdirleriniz için teşekkür ederim. Seksen iki yüz kırk beş, belirttiğiniz gibi bu sorumluluğu yerine getirebilecek kullanıcılarımız var. En az iki aktif sorumlu olması adaylık süreçlerine olumlu katıkı yapacaktır. Yeri geldiğinde ben de aday maddelerle ilgili detaylı görüş belirtmek veya yeni adaylıklar göstermek istedim ancak tek kişi olunca bunlardan mahrum kaldım.--BSRF 💬 05:58, 11 Ocak 2018 (UTC)
Aslında tek değildin, bir sorumlu daha vardı. Aktif olmadığını, sorumluluğunu yerine getiremediğini defalarca belirtmeme rağmen tekrar tekrar seçilmişti. Şu değişikliğe ve özetine bakarsan sorumluluğu yerine getirememek ne demek anlarsın(ız). BSRF her şeyi olması gerektiği gibi yapan bir sorumluydu (belki biraz daha cesur kararlar alabilirdi ama öyle olunca da eleştiri bombardımanı olabiliyor malum, kendimi de dahil ediyorum). Umarım 2-3 aktif sorumlumuz olur, burada adı geçenler uygun gözüküyor gayet.--RapsarEfendim? 06:44, 11 Ocak 2018 (UTC)
Beni bu göreve layık gördüğünüz için teşekkürler seksen, çok naziksiniz. Kendimi SİS konusunda yetkin ve de teknik konuda yeterli olduğumu düşünmüyorum. Ancak adaylıklarda değerlendirme yapabilirim, fazlası beni aşar. İleride sorumluluk almayı düşünsem bile Rapsar'ın adaylığı sürecinde yaşanan tantananın aynısının yaşanacağını garanti edebilirim. Her türlü kişisel husumet orada sergilenecektir, bundan adım gibi eminim. Bu sebeple bende sizin gibi topu karşı tarafa atmaktan başka elimden birşey gelmiyor. Ben bu tahlilde Rapsar'ın adaylık sürecinin by-pass edilerek kısa yoldan seçilebilmesinin yolunun olabileceğini düşünüyorum --Maurice Flesier message 11:02, 12 Ocak 2018 (UTC)

3GD[kaynağı değiştir]

Merhabalar. 3GD kuralını bildiğin için sanırım en anda durmuşsun. Lütfen bir fikir birliğine ulaşmadan sayfa adını değiştirmeyelim. İlk haline geri aldım. İyi çalışmalar...--Śαвяí¢αи76ileti 14.37, 17 Şubat 2018 (UTC)

Selam @Sabri76. Fark ettiysen ben iki kez taşıma işlemi gerçekleştirdim. Diğer kullanıcı ise üç kez taşıma yapmış. Her ne kadar uyarı mesajı almamın nedenini anlayamamış olsam da tarafsız bir hizmetli olarak bu mesajı diğer kullanıcıya da gönderirsin diye düşünüyorum. Sana da iyi çalışmalar.--BSRF 💬 14.51, 17 Şubat 2018 (UTC)
Merhabalar. kibele tartışma henüz sonuçlanmadan yapılan ad değiştirmesini geri aldığı için ona herhangi bir uyarı mesajı yollamadım. Eğer bir madde adını iki farklı kişi iki farklı şekilde değiştirmeye çalışsaydı her iki kişiyi de elbette uyarırdım.--Śαвяí¢αи76ileti 15.34, 17 Şubat 2018 (UTC)
Bahsettiğin durum ilgili politikanın istisnalar kısmında yer almıyor, senin şahsi görüşün @Sabri76. Kullanıcı, 5 Şubat'taki değişikliğimi (parantezli adın boşta duran yalın ada taşınması) geri alarak ilk geri almayı yaptı. Sonra iki kez ben geri alınca o da iki kez geri aldı ve üç kez geri almış oldu. Herhangi mantıklı bir gerekçe sunmadığı gibi yalın adı parantezli ada taşıdıktan sonra yalın ad tekrar yönlendirme olarak kaldı, yeni bir maddeye dönüştürülmedi. Uyarmayacağını tahmin etmiştim ama bil diye söylüyorum.--BSRF 💬 15.45, 17 Şubat 2018 (UTC)
Bir kullanıcı madde adını kendi inisiyatifiyle değiştiriyor ve diğeri de bunu geri alıyorsa geri alan kullanıcının 3. kez değiştirmesini 3GD olarak yorumlayamayız. Ha hoş değildir, keşke bir hizmetliyi müdahaleye çağırsa deriz ancak son kertede üzerinde anlaşılmamış bir değişikliği geri almıştır. 5 yıllık deneyimli bir kullanıcıdan hem bu az kalsın 3GD'ye varacak hareketleri hem de bu mesajları beklemezdim. Cidden hayal kırıklığına uğradım.--Śαвяí¢αи76ileti 15.55, 17 Şubat 2018 (UTC)
Neyi 3GD olarak yorumlayıp yorumlayamayacağımız politikada açıkça belirtilmiş ve söz konusu kullanıcının geri alma işlemi 3GD kapsamında sayılan değişiklikler arasında yer alıyor. Mesajlarımda hayal kırıklığına uğramanı gerektirecek bir husus yok. Aksine politikalarda yer almayan ve şahsi kanaatlerinle şekillendirdiğin gerekçelerle kullanıcılar arasında ayrımcılığa gitmen beni hayal kırıklığına uğratabilirdi ama uğratmadı çünkü şaşırmadım.--BSRF 💬 16.14, 17 Şubat 2018 (UTC)
Sabri76'ya Devlet Mezarlığı maddesindeki 3GD ihlalini ben bildirmiştim. Açıkçası ben de sizin gibi şaşkın ve hayal kırıklığı içerisindeyim BSRF. İhlalde bulunan kullanıcı yerine bunu tırmandırmak yerine tartışma sayfasına taşıyan size uyarı yapılmasını hayretle karşıladım. Dolaylı olarak buna neden olduğum için özürlerimi kabul ediniz. İyi çalışmalar. --Maurice Flesier message 11.22, 21 Şubat 2018 (UTC)
@Maurice Flesier, özür dilemenizi gerektirecek bir durum yok. İçiniz rahat olsun. Ortada uyarılmamı gerektirecek bir durum yokken uyarılmış olmam ilginç ancak asıl uyarılması gereken kişinin ısrarla uyarılmaması daha ilginç. Zaten o kullanıcı bu olaydan bir gün sonra yine bir değişiklik savaşına giriştiği için engellendi. Söz konusu hizmetli tarafından zamanında uyarılmış olsaydı durum küçük bir ihtimal de olsa farklı olabilirdi. Size de iyi çalışmalar.--BSRF 💬 11.29, 21 Şubat 2018 (UTC)

GM[kaynağı değiştir]

Selamlar, açtığım Kamu diplomasisi, Saliha Sultan Çeşmesi, Ali Saim Ülgen, Yemek kitabı, Asuman Baytop, Patates Yiyenler, Suzan Kahramaner, Osmanlı İmparatorluğu'nda feminizm ve Eyüp Sultan Türbesi gm olarak değerlendirilebilir diye düşünüyorum. Iyi vikiler. Kingbjelica (mesaj) 18.36, 9 Mart 2018 (UTC)

Merhaba @Kingbjelica. Önümüzdeki günlerde bunları ekleyeceğim. Bildirim için teşekkürler. İyi akşamlar.--BSRF 💬 18.41, 9 Mart 2018 (UTC)

+[kaynağı değiştir]

Selamlar, gündemdeki Çiftlik Bank olayını veya direkt kurucusunun maddesini açsaydık fazlasıyla okuyucu çekerdik diye düşünüyorum. Güncele olan ilginizden dolayı belki açabilirsiniz diye mesaj atayım dedim, uluslararası bir noktaya ulaşmış çünkü. Bir de Cambridge Analytica skandalı ayrı bir maddeyi hak edecek durumda değil mi? İngilizce'de şirket maddesine işlenmiş gördüğüm kadarıyla. Son olarak bugünkü AB-Türkiye toplantısını Viki'ye taşımak istedim de diğer vikilerde işlenmemis. Bu konularda biraz gorus alayim istedim sizden. Gorusmek uzere. Kingbjelica (mesaj) 19.59, 26 Mart 2018 (UTC)

Merhaba @Kingbjelica. Doğru söylüyorsunuz. Çiftlik Bank ve kurucusunun maddelerini ilk fırsatta açacağım. Cambridge Analytica olayı ile ilgili olarak İngilizce Vikipedi'de ayrı bir madde açılmış (en:Facebook and Cambridge Analytica data breach). Ayrı madde olacak kadar içerik barındıracaksa açılmasının önünde engel olduğunu düşünmüyorum. Varna'daki AB-Türkiye toplantısı için de aynı durum söz konusu. İçerik gelişecekse ayrı madde olabilir. Ama belli bir seviyeyi geçemeyecekse Türkiye'nin Avrupa Birliği üyelik süreci maddesinde birkaç cümleyle işlenebilir.--BSRF 💬 12.01, 27 Mart 2018 (UTC)
Maddeler ve geri dönüş için çok teşekkürler. Facebook olayını başka bir kullanıcıdan rica etmeyi düşünüyorum. Ben de Varna'yı ilgili maddeye işlerim, Sergei Skripal da aklımda. Sevgiler..--Kingbjelica (mesaj) 08.39, 28 Mart 2018 (UTC)

Soru[kaynağı değiştir]

Merhaba, madde içerisindeki kelime sayısını nasıl öğreniyorsunuz?--Nushirevan11 13.02, 28 Mart 2018 (UTC)

Merhaba @Nushirevan11. Sayfa geçmişinde dış araçlar bölümünde "Sürüm geçmişi istatistikleri" yazan yere tıklayıp öğrenebilirsiniz.--BSRF 💬 13.09, 28 Mart 2018 (UTC)

About Van Province[kaynağı değiştir]

Hi I add azerbaijani language because most of People of Turkey do not know alot of Azerbaijanis (caucasian tatar, Qarapapak, Küresünni) live in van, ağri, Muş, Bitlis, Erzurum Province. And think van totally populated by kurds but most of bordered villages with Iran are populated by Küresünni People. In Bitlis Province most of vilage in southern slope of mount suphan are Küresünni. Anyway, I enjoyed talking to you یاشاسین ترکیه ;) Amirxa (mesaj) 13.29, 28 Nisan 2018 (UTC)

Hi @Amirxa. I understand your concern but the name of the city is the same in both languages. That's why I reverted your edit. Best regards.--BSRF 💬 13.36, 28 Nisan 2018 (UTC)

WikiBotevgrad[kaynağı değiştir]

Hello, by June 15, 2018, there is an international challenge to write articles about Botevgrad - the first wikitown in Bulgaria. You wrote an article that you can record here and continue participating. Thank you! Best, Спасимир (mesaj) 06.34, 25 Mayıs 2018 (UTC)

Politika yenileme teklifi[kaynağı değiştir]

Selamlar. Köy çeşmesinin politika bölümünde, adlandırma kuralları politikasının yenilenmesine dair bir teklif var. Rica etsem bu teklifi okuyup, değerlendirip, görüşlerini paylaşabilir misin? İyi günler.--RapsarEfendim? 17.19, 27 Haziran 2018 (UTC)

Selam @Rapsar. Teklifi daha önce gördüm hatta geneline göz de gezdirdim. Eline sağlık. Zamanım olduğunda değerlendirmeyi planlıyorum. Sana da iyi günler.--BSRF 💬 17.24, 27 Haziran 2018 (UTC)

Göbeklitepe[kaynağı değiştir]

Merhaba, Bu değişikliği yapmak için, Göbeklitepe geçici listeye alındığı günden beri, yani yaklaşık bir yıldır bekliyordum. Beni geçtiniz, tebrikler :) thecatcherintheryemesaj 20.39, 1 Temmuz 2018 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Special Gold Barnstar.png Özel Kullanıcı Yıldızı
Kültürel ve güncel maddelerde yapmış olduğunuz güzel katkılarınız için.. --Maurice Flesier message 16.40, 5 Temmuz 2018 (UTC)