Kullanıcı mesaj:Sakhalinio

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Eski mesajlara arşiv sayfasındaki linklerden ulaşabilirsiniz.
Vikipedi kısa tanıtım


Murat Erkan[kaynağı değiştir]

Merhaba, bugün Turkcell'in yeni CEO'su Murat Erkan için bir başlık oluşturdum. Ancak başlığın silindiğini farkettim. Rica etsem silmeyi iptal edip başlığı tekrar kullanıma açabilir misiniz? Bunun için yeniden düzenlemem veya eklemem gereken bilgiler varsa lütfen belirtebilir misiniz? Bu maddeye daha çok haber kaynağı ve referans ekleyebilirim. Teşekkürler Tarhunza (mesaj) 23.01, 1 Nisan 2019 (UTC)

Sayın Tarhunza, madde telif ihlali içermekte. BU nedenle geri getirmem uygun değil. Siz maddeyi telifsiz bir şekilde tekrardan yaratmanız daha doğru olacaktır. Ayrıca kayda değerlik konusu içinde VP:KİŞİ sayfasını incelemenizi rica ederim. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 05.40, 2 Nisan 2019 (UTC)

Merhaba, sayfayı tekrar oluşturabilirim ama hangi kaynakların veya bilginin telif içerdiğini belirtebilir misiniz? Gerekirse onları bu sayfadan da kaldırırım. Bu imzasız yazı Tarhunza (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Sayın Tarhunza, bir yazıyı bir yerden alıp kopyala yapıştır yöntemi ile kullanmak telif ihlalidir. Aynı şekilde görsel bir materyali veya fotoğrafı kullanmakta telif hakkı ihlalidir. Siz bir kaynağı göstererek oradaki bilgilerle kendi cümlelerinizle metni oluşturmanız kendi çektiğiniz bir fotoğrafı kullanmanız gerekmektedir. Daha sonra sonrasında fotoğraf konusuna gelebileceğimiz için peşinen yazdım. Saygılarımla SakhalinioBuyrun beniiiim? 17.08, 2 Nisan 2019 (UTC)

Merhaba, öncelikle ben hiç bir yerden kopyala yapıştır yaparak sayfa oluşturmadım. Bu kişi ile ilgili internette çok bilgi yok ve bütün haberler birbirine benzer bilgilerle dolu. Ben de bu bilgileri kendi cümlelerimle ifade ettim. Sayfayı tekrar oluşturmayacağım. Saygılarımla Tarhunza (mesaj) 17.41, 2 Nisan 2019 (UTC)

Sayfayı geri getirerek kayda değerlik etiketi koydum. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 18.19, 2 Nisan 2019 (UTC)

Kırgızistan Silahlı Kuvvetleri[kaynağı değiştir]

bu resimler yanlış doğru resimleri (File:Armed Forces of the Republic of Kyrgyzstan.svg)
(File:Patch of Kyrgyz Armed Forces.svg) NiMa HmZ (mesaj) 17.44, 3 Nisan 2019 (UTC)


sevgili sakhalinio https://tr.wikipedia.org/wiki/Pelin_Batu ve https://tr.wikipedia.org/wiki/Cem_Davran 2009 yapimi masum kadinlar diye bir filmi yoktur ikiside böyle bir filmde yer almadi imdb sitesinde ve sinematürk sitesindede zaten yazmıyor düzeltilirse seviniriz saygilar efendim. Bu imzasız yazı İlteray (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Geri alma[kaynağı değiştir]

Kuşcağız, Kocasinan adlı maddeye kaynak eklemiş olmama ve ansiklopedikleştirmeme rağmen yaptığım değişiklikleri geri almışsınız, açıklayabilir misiniz? Yaptığım tek değişiklik nüfus ve posta kodunu güncellemekti, ve bunlar için kaynak sunmuştum. Başka bir ekleme veya silinme yapılmadı, sadece yazım hataları ve madde ismi düzenlendi (eski haline getirmiştim).Gogolplex (mesaj) 19.34, 8 Nisan 2019 (UTC)

Sayın Gogolplex, sizin değişikliğinizle birlikte bu değişiklikte onay bekliyormuş. ilgili değişikte de kaynak olmadığı işin değişiklik geri alınmıştır. Siz normalde zaten beyaz listedesiniz normalde değişiklikleriniz sürüm kontrolü gerektirmektedir. Saygılarımla SakhalinioBuyrun beniiiim? 19.53, 8 Nisan 2019 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Şu kayda değerlik diye işaretlediğiniz sayfayı ben tercüme etmiştim - en wiki'de mevcut, bende öylesine tercüme ettim, yani silmek isterseniz itirazım olmaz...Yolbilir (mesaj) 00.53, 9 Nisan 2019 (UTC)

Çukur (Dizi)[kaynağı değiştir]

Selam aleyküm. Hocam güncellemeleri silmissiniz. Bir dizide nasıl bir kaynak gösterilir anlamıyorum. Yapmış olduğum Sena kocovali değişikliğini kaldirmissiniz. Son bölümü, sneak peek ve fragmanlari izlemenizi tavsiye ederim. Ki bölüm bittikten sonra, sabah değişiklik yapılmasına yani yapılan değişikliğin tescillenmesine rağmen düzenlemeyi siliyorsunuz. Bunun mantıklı bir açıklamasını bekliyorum. İyi günler Togrul99 (mesaj) 13.01, 9 Nisan 2019 (UTC)

Sayın Togrul99, yaptığınız şu değişiklikte sayfada mevcut bir bilgiyi hiçbir gerekçe göstermeden siliyorsunuz. Bu da doğru bir işlem değil. Bu nedenle bu tpi değişiklikleri tek tek ayıklayama yapadığımız için tüm değişiklikler geri alınmaktadır. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 14.43, 9 Nisan 2019 (UTC)

Bana size nasıl bir gerekçe lazım onu izah ede bilir misiniz? Sizin açınızdan gerekçe olarak ne görünüyor acaba? Yani böyle bir konuda ne gibi bir gerekçe talebinde bulunuyorsunuz ben bunu anlamıyorum. Sayfada var olan bir bilgiyi silmedigimi sizde çok iyi biliyorsunuz. Sadece olması gerektiği bölüme taşınıyor. Öte yandan, Halil karakterini kastediyorsaniz; aynı kişi 2 kere nasıl ölüyor? Yani 1 bölümlük bir karakter nasıl 2 kere bitirilen karakter kısmına ekleniyor? 🤔🤔 Halil ve Halil Babür olarak 2 aynı karakter bitirilmiş.

Anlamsız gerekçeler ile geliyorsunuz kusura bakmayın. İzleyicisi olarak eklemelerde bulunuyorum. Gerekçe olarak da yukarıda konuyu tescillendiren video linki paylaştım. Hala silmekte kararliysaniz İyi günler dilerim.. Togrul99 (mesaj) 15.43, 9 Nisan 2019 (UTC)

Sayın Togrul99, ben diziyi izlemiyorum. Sayfa benim önüme kontrol edilmesi gereken değişiklikler içinde geliyor. Siz değişiklik özetinde hiçbirşey yazmadan sayfanın daha önceden onaylanmış bir versiyonundan bilgi çıkartıyorsunuz. Bunu silerken burada yaptığınız "1 bölümlük bir karakter nasıl 2 kere bitirilen karakter kısmına ekleniyor" açıklamasını değişikilk özetine "karakter iki kez yazılmış bu nedenle silindi" diye yazarsanız değerlendirmede onun üzerinden yapılır. Ama sayfadaki bir bilgiyi direk siler ve hiçbir açıklama yapmazsanız bu şekilde geri almalar olabilir bilginiz olsun. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 16.13, 9 Nisan 2019 (UTC)

En azından şimdi sebeplerini öğrendiniz. Lütfen yapılan değişikliklere müdahalede bulunmazsanız sevinirim. İyi günler Togrul99 (mesaj) 17.10, 9 Nisan 2019 (UTC)

Sayın Togrul99, sizden ricam lütfen sizde yaptığınız silme işlemlerinde açıklama yazarsanız bu tip sorunlarla karşılaşmazsınız. Aksi durumda yine benzer geri almalar olabilir. Saygıalrımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 17.15, 9 Nisan 2019 (UTC)

1994 İstanbul Yerel Seçimleri[kaynağı değiştir]

https://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=%C4%B0stanbul%27da_1994_T%C3%BCrkiye_yerel_se%C3%A7imleri&oldid=prev&diff=20533698
Daha derin bir açıklama talep ediyorum. Niye "Arnavutköy" başlığı sayfada 57 kez tekrar ediyor? Bunları silmek "nedensiz içerik silinmesi" mi? --TerrryTerrr (mesaj) 19.50, 9 Nisan 2019 (UTC)

Sayın TerrryTerrr, ben sayfada sürüm kontrolü yaparken şu şekilde bilgi çıkarması görüyorum. -106.761 ve hiçbir değişiklik özeti yazılmamamış. Si‎z mesajda yazdığınız ""Arnavutköy" başlığı sayfada 57 kez tekrar ediyor" bilgisini değişiklik özetine yazsanız bizde o zaman daha detaylı kontrol ederiz ama bilgi çıkartımı olunca tek tek neden çıkartımış diye bakacak vaktimiz olmuyor maalesef. Değişikliğiniz için teşekkürler. İlgili değişikliği geri alarak sizin yaptığınız sürüme geri getiriyorum. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 19.55, 9 Nisan 2019 (UTC)

ABK Şirketler Grubu Sayfanın silinmesi hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba; ABK Şirketler Grubu silindi, ne holding nede kurucusu hakkında bilgi paylaşımında bulunamıyorum. O kadar bilgi ve çalışmanın içinde neden gereksiz bularak sildiğinizi açıklarsanız sevinirim. iyi çalışmalar. --Yasin UĞUR (mesaj) 11.21, 10 Nisan 2019 (UTC)

Lütfen inceleyiniz VP:ŞİRKET. SakhalinioBuyrun beniiiim? 14.11, 10 Nisan 2019 (UTC)

Çukur[kaynağı değiştir]

İyi akşamlar, Çukur sayfasında "Ana Karakterler" "Yardımcı Karakterler" "Bitirilen Karakterler" ismiyle tablolar vardı. Oyuncular hakkında bilgi alabildiğimiz ve karakterleri tanıyabildiğimiz tablolar. Hangi bölümlerde oynadıklarını da görebiliyorduk. Bilgi edinmek açısından çok iyiydi. Şimdi sadece "Güncel oyuncu listesi" adlı bir başlık var ama ölen karakterleri de kapsıyor. Karakterler ve yaptıkları hakkında da bir bilgi vermiyor. Bu tablolar geri getirilecek mi? Tekrar iyi akşamlar... Bu imzasız yazı Nevmit (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Sayın Nevmit, tabloları geri getirdim. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 06.18, 11 Nisan 2019 (UTC)

Tablolarda ve Konusunda, Yapım şirketinin internet adresinden tamamen kaynaklı bilgiler eklendi. İyi günler... Nevmit

"Azerice dili"[kaynağı değiştir]

Merhaba, bildiğim kadarıyla Türkçe'de "Azerice dili" diye bir ifade olamaz. Ya "Azerice" olur, ya da (gramer anlamda) "Azeri dili". Dilin resmi ismi olan "Azerbaycan dili" şeklindeki düzeltmemi neden geri aldınız? HulaguKaan (mesaj) 09.13, 12 Nisan 2019 (UTC)

Sayın HulaguKaan, öncelikle Vikipedi'deki kullanımın Azerice olduğunu bilgilerinize sunarım. Konuyla ilgili eski tartışmalara gözgezdirmek isterseniz şurayı ve şurayı inceleyebilirsiniz. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 09.23, 12 Nisan 2019 (UTC)

Telif hakkı ihlali[kaynağı değiştir]

Merhaba Sencer Sarı isimli makalede kaynak güncellemesi yapılmıştır ancak telif hakkı ihlali var diye işaretlemişsiniz. Bu sorunu nasıl giderebilirim lütfen yardımcı olur musunuz? Bu imzasız yazı Hauptscharführer (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Sayın Hauptscharführer, eklediğiniz metinleri kopyala yapıştır ile yaptığınızda telif hakkı ihlali olmaktadır. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 09.40, 30 Nisan 2019 (UTC)

Sayın Sakhalinio Rica etsem konuyu anlamam için biraz yardımcı olabilirmisiniz. Kaynaklar ve içerikler kişi hakkında basında ve diğer online kaynaklarda yazılmış yazılardır. Bunları kopyalayıp yarıştıramayacaksam nasıl içeriği oluştura bilirim ? Bu imzasız yazı Hauptscharführer (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

İnternette yer alan bir metin ve/veya görsel fotoğrafların telif hakları yaratıcısına aitttir. Bu nedenle direk kopyala yöntemi ile kullanamazsınız. Ancak oradaki bilgileri kaynak göstererek kendi cümlelerinizle metni oluşturabilirsiniz. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 19.05, 30 Nisan 2019 (UTC)


Acaba arkadaşlık maddesine eklediğim bilgilerde nasıl bir telif hakkı ihlali olduğunu düşünüyorsunuz? --185.157.161.69 12.29, 14 Nisan 2019 (UTC)

Sayın anonim kullanıcı, bir bölüm şurada görebileceğiniz gibi kopyala yapıştır yapılmış. Ayrıca kısa bir madde de sadece dil etimilojisinden bahsetmek çok bilgi veriyormu sizce? Saygıalrımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 13.28, 14 Nisan 2019 (UTC)
Benim eklediğim kısım kopyala yapıştır değildi. Olsa olsa maddede zaten mevcut olan kısım kopyala yapıştırdır. Bu tip köken açıklamalarına İngilizce Vikipedide de rastlanılıyor ayrıca. --185.157.161.69 13.38, 14 Nisan 2019 (UTC)

Yayla Türk[kaynağı değiştir]

Merhabalar Sakhalinio bey, Yayla Türk logosu adı altında paylaştığım fotoğraf sizler tarafından silinmiş durumda. Wikipedia logo maddesini okuduğumda logoların telif hakkına dahil olmadığını gördüm. Kaynakça olarak yayla türk'ün kendi sayfasını gösterdim. Bu jpeg de yanlış olarak neyin yapıldığını bana bildirebilir misiniz? Saygılarımla Bu imzasız yazı C.ylcn (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Merhaba sayın C.ylcn, logo geri alınarak sayfaya eklenmiştir. Selamlarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 14.07, 16 Nisan 2019 (UTC)

Tekrar Merhaba sayin Sakhalinio bey, dün onaylanan Yayla Türk sayfasiyla ilgili yaziyorum. Yayla Türk sirket sayfasini Wikipedia kurallari uyarinca 4 kez güncelledim ve her seferinde Ali Haydar bey tarafindan silinmesi talebiyle karsilastim. Yeni bir icerik üreticisi olarak, icerigimin sebep gösterilmeden 4. kez ayni kisi tarafindan silinmesi motivasyonumu kirmaktadir. Ali Haydar Beye gönderdigim mesajin aynisini sizlere de gönderiyorum. "Tekrar merhaba Ali Haydar Bey. Bütün istediginiz degisiklikleri yaptigim halde 4. kez sayfayi silme talebinde bulundunuz. Silme talebine bulunudugunuz sayfa baska moderetorler tarafindan kontrol edilmis ve onaylanmis bir sayfaydi. Bu durumda baska modoretorlerin yetki alanina dahil olmus olmuyor musunuz? Emek verilip hazirlanmis bir sayfayi gelistirmek ve duzenlenemek yerine o sayfanin silinmesine talep edip# katkida bulunan yazarlarin sefkini kirdiginizin farkindasinizdir umarim. Bu siteye faydali olmak istiyorsaniz kendi dogrularinizi dayatmak yerine, yeni yazarlara yol göstermeniz Wikipedia`nin kurulus amacina daha cok hizmet edecektir. Saygilarimla"

Icerik hakkinda sorunlar olabilir, bu sorunari sizlerin yol gostermeleriyle ustesinden geleneceginin farkindayim. Ancak her üretilen sayfaya yayinlanmasindan hemen sonra silinme talebi bana biraz kötü niyetli geliyor. Bu mesaji sizlerle paylasmamin sebebi# bu tarz konularda cok daha acik goruslu olusunuz ve yeni katki saglayan kullanicilara daha anlayisli yaklasmanizdan ötürüdür.

Saygilarimla

  • Sayın Sakhalinio, kullanıcıyı reklam konusunda bilgilendirmemize rağmen kullanıcı reklam içeren metinle tekrardan aynı maddeyi açmış, bu nedenle G11'den silinmesini talep ettim. Şuradan reklam içeren cümleleri görebiliriz. --Ali Haydar (mesaj) 16.50, 17 Nisan 2019 (UTC)

Les Reed[kaynağı değiştir]

Bu maddenin diğer dillere bağlantısı hatalı oldu düzeltebilirmisiniz... Bu imzasız yazı Kostantinopolisli Kostantinopulos (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Merhaba sayın Sakhalinio, acaba Mahir Ergun içeriğindeki kaynakları neden yetersiz buldunuz? Mümkünse gerekli düzeltmeleri yapıp sayfayı yeniden açmak isteriz. Thoromund (mesaj) 14.57, 21 Nisan 2019 (UTC)thoromund

Sayın Thoromund, lütfen kayda değerlik kriterlerini inceleyiniz. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 15.58, 21 Nisan 2019 (UTC)

Sayın Sakhalinio, başlığı hazırlarken incelemiştim, yaratıcı mesleklerle ilgili şöyle bir madde var sizin de bildiğiniz üzere: "Kişi başkası veya başkalarıyla ortak olarak önemli veya iyi bilinen bir eseri yaratmış veya yaratılmasında önemli bir rol oynamış, bu eser bağımsız bir kitap veya sinema filminin, veya birden çok dergi makalesinin konusu olmuş." Bu kişinin bir eseri de birden çok dergi makalesinin konusu olmuştu, dış bağlantılar kısmında bir kısmına yer vermiştim. Biyografiyi hazırlarken kullandığım birbirinden bağımsız üç kaynağı da gösterdim. Vikipedi'de yer alan pek çok kişi başlığında bu saydıklarım maalesef bulunmuyor, buna rağmen ya sorunsuzca ya da en azından kayda değerlik işareti taşıyarak açık vaziyetteler. Başlığın tekrar açılması için yapabileceğim başka bir şey var mı acaba? Kolaylıklar. --Thoromund (mesaj) 18.52, 21 Nisan 2019 (UTC)Thoromund

Sayın Sakhalinio, sayfayı silinmeye aday sayfalar listesine almışsınız, itiraz etmek babında değil, ama yeni bir kullanıcı olarak yayın politikasını daha iyi anlamak adına soruyorum, aşağıdaki tartışmada adı geçen kişiyi ele alalım örneğin, kişinin bir şirketin ceo'su olması tali bir gazete haberi olmanın ötesinde değer taşımaz. Ansiklopedik bir bilgi değildir yani. Üstelik kayda değerlik kriterlerinin hiçbirini taşımıyor. Metne referans olarak gösterilenler, birkaç web sayfasıyla kişinin çalıştığı şirketin internet sitesinden ibaret. Bu sayfa silinmeye aday gösterilmezken, ya kendi yazdıklarıyla ya da eserleri hakkında yazılanlarla hemen her ay edebiyat dergilerinde adını gördüğümüz bir yazar ve çevirmene ait başlık silinmeye aday gösterilebiliyor. Tam olarak neye göre belirleniyor bu? --Thoromund (mesaj) 07.21, 22 Nisan 2019 (UTC)Thoromund

Sayın Thoromund, burada yüzbinlerce sayfa var ve hangisinde kaynak var, hangisinde kaynak yok sürekli denetlemek mümkün değildir. Sizin açmış olduğunuz sayfa benim önüme geldi ve bende gerekli değerlendirmeleri yapmaya çalışıyorum. Siz Vikipedi'ye ilk yaptığınız katkıda bir kişi üzerine özgeçmiş eklemeye çalışmakta ve bunun neden silindiği ile ilgili sürekli mesajlar atmaktasanız. Bu burada genelede kendi, veya bir yakınının özgeçmişini ekleme çabası olarak algılanmakta olduğunu bilmenizi isterim. Saygıalrımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 07.30, 22 Nisan 2019 (UTC)

Sayın Sakhalinio, meşgul ettiğim için üzgünüm. Kişiyi şahsen tanımam. Burada son dönemde faal olan bir dizi edebiyatçıya dair biygorafi başlığı hazırlamayı düşünüyordum, kayda değerlik kriterlerini de inceleyerek hareket etmeme karşın, hazırladığım ilk başlığın silinmesini şaşkınlıkla karşıladım hepsi bu. Sayfanın içeriğini tamamen sildim. İsterseniz sayfayı kaldırabilirsiniz. İyi çalışmalar dilerim. --Thoromund (mesaj) 07.40, 22 Nisan 2019 (UTC)Thoromund

Konulara Resim ekleme.[kaynağı değiştir]

Hocam iyi günler. Necip Memili sayfasında oyuncu resmi koymak istiyorum ama pek anlamadım nasıl yapacağımı. Biraz bilgi verir misiniz lütfen. Togrul99 (mesaj) 14.13, 24 Nisan 2019 (UTC)

Merhaba sayın Togrul99, resim konuları biraz sıkıntılı. Eğer kendi çektiğiniz bir fotoğraf değilse veya serbst kullanım hakkı olan bir görsel yoksa bunu Wİkipedia'da telif nedeni ile kullanamıyoruz. Yani internette bulduğunuz bir fotoprafı yaşayan bir insan için kullanamıyoruz. Saygıalrımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 14.17, 24 Nisan 2019 (UTC)

Egyptian vandal, suggest range blocks[kaynağı değiştir]

With the Arab string vandal, you will see that we have this tracked in special:abuselog in global filter 202. Can I suggest that you investigate whether you can block the ranges special:contributions/197.38.0.0/16 and special:contributions/197.39.0.0/16 as this is where most edits originate. Thanks. Billinghurst (mesaj) 01.17, 25 Nisan 2019 (UTC)

Futbolcu maddesi bilgi kutusu[kaynağı değiştir]

https://tr.wikipedia.org/wiki/Jaros%C5%82aw_Biernat - Şu maddeye bilgi kutusu dilinden baktım beceremedim yardımcı olabilirmisiniz --Kostantinopolisli Kostantinopulos (mesaj) 16.22, 25 Nisan 2019 (UTC)

Alexandra Cherepanova maddesi[kaynağı değiştir]

Rusçadan çevierek ekledim direkt silmemenizi rica ediyorum hemen silmişsiniz Rusça'da kaydı var rica ediyorum geri getirin efendim görüşülsün ödülleri var sayfasındaki bilgi kutusunda Rusçada... Kaydadeğerlik koymanızı mümkünse ödülleri ekledikten sonra karar verin hemen silmemenizi geri getirmenizi rica ediyorum değerli bir sanatçı kendisi...--Kostantinopolisli Kostantinopulos (mesaj) 07.33, 27 Nisan 2019 (UTC)

Merhaba sayın Kostantinopolisli Kostantinopulos, Rusçadaki sayfayı inleyerek (Rusça biliyorum) sildim. Rusçada bile sayfayı kayda değerlik ile işaretleyip kuluçkaya (Инкубатор) almışlar. Bu nedenle sayfa silinmiştir. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 07.38, 27 Nisan 2019 (UTC)

maddeyi geri getirmenizi kaydadeğerlik şablonu ekleneren Rusça'daki sürecin beklenmesini rica ediyorum bende ödülleri ve eksik diğer kaynaklar var onları ekleyeceğim lütfen...--Kostantinopolisli Kostantinopulos (mesaj) 08.44, 27 Nisan 2019 (UTC)

Kişi kayda değer değil. Burada şablon eklenen yüzlerce sayfaya geri dönüp bakılmaya unutuluyor. Rusça'da süreç tamamlanınzca siz tekrardan mesaj yazarsınız sayfayı geri getiririz. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 08.56, 27 Nisan 2019 (UTC)

Sadece bu madde için rica ediyorum daha böyle bir isteğim olmayacak geri getirirmisiniz lütfen ödülleri ve eksik kaynakları koyayım kaydadeğerlik etiketi koyun sayın Sakhalinio daha böyle bir istekle bulunmayacağım lütfen...--Kostantinopolisli Kostantinopulos (mesaj) 09.31, 27 Nisan 2019 (UTC) Akabinde Rusçada kalmazsa buradada silebilirsiniz oradaki maddeyi ekleyen ben değilim oradaki bilgileri çevirip bıraya ekledim sadece değerli bir sanatçı ödülleride var...--Kostantinopolisli Kostantinopulos (mesaj) 09.31, 27 Nisan 2019 (UTC) Daha önce onlarca kez böyle istekleriniz oldu. Rusçadaki süreç bitince Türkçede eklersiniz. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 09.50, 27 Nisan 2019 (UTC) Bu konuda son isteğimdir ısrarcı olam için değil sanatçıya bakarsanız ödülleri var kaydadeğer ekleyince göreceksiniz geri getirmenizi rica ediyorum ....--Kostantinopolisli Kostantinopulos (mesaj) 10.04, 27 Nisan 2019 (UTC)

Lütfen Rusçayı takip edin, sonrasında bakalım. Saygılarıma, SakhalinioBuyrun beniiiim? 16.52, 27 Nisan 2019 (UTC)

Yerine yüklenen dosya hk.[kaynağı değiştir]

Merhabalar, bu sayfaya eskisinin yerine yeni logo yükledim ama eskisinin yerine bu sayfada ve bu sayfanın altında eski dosyanın 300x300 versiyonu gözüküyor. Hatanın düzeltilmesi için yardımcı olursanız sevinirim. İyi vikiler.--KevinselfNR 12.17, 27 Nisan 2019 (UTC)

Yüklenmiş ve düzgün gözüküyor. Sizin görememenizin sebebi bilgisayarın hafızasında eski sayfanın kalmasından dolayıdır. Ama size bir tavsiyem bu tip yeni logoları yeni bir dosya olarak yükleyiniz ve takım sayfasının biryerlerinde bir dönem kullanılan eski logo olarak maddede yer verilmesi daha iyi olacaktır. Saygılarmla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 16.55, 27 Nisan 2019 (UTC)

Ürdün[kaynağı değiştir]

https://data.worldbank.org/country/jordan?view=chart girdin baktın mı da geri aldın düzeltmemi? Herkesin doğru bilgiye gereksinimi var... YosefHan7 (mesaj) 18.24, 27 Nisan 2019 (UTC)

Sayın YosefHan7, ben yaptığınız isim değişikliği ile ilgili geri alma yaptım. Değişiklikleri hiçbiri onayanmadığı için hepsi geri alınmış oluyor. Bu tip isim değişiklikerini Tartışma sayfasında tartışmadan yapmayınız lütfen. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 18.26, 27 Nisan 2019 (UTC)

Silinen Başlığı Kurtarma[kaynağı değiştir]

--Bilinemeyen0987 19.32, 27 Nisan 2019 (UTC)Murat Ekşioğlu adında sanatçı başlığı açılmıştı ve silinmiş oluşturmamda bana yardımcı olursanız sevinirim veya siz oluşturulabilir misiniz? Kurtarmanız mümkün mü?

Lütfen şurayı inceleyiniz. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 19.34, 27 Nisan 2019 (UTC)

Acaba siz oluşturabilir misiniz? E posta adresinizi gönderin sizi sanatçı Murat Ekşioğlu ile Bizzat bağlantıya geçireceğim size e posta yollayacak.--Bilinemeyen0987 19.38, 27 Nisan 2019 (UTC)

Cem Kenar[kaynağı değiştir]

Merhaba Sakhalinio,

https://tr.wikipedia.org/wiki/Can_Yaman , https://en.wikipedia.org/wiki/Birkan_Sokullu, https://en.wikipedia.org/wiki/Sinan_Tuzcu gibi bir çok emsal oyuncu sayfası mevcut ve aktif iken dahi kurallar çerçevesinde hak ihlalsiz bir emekle oluşturulan bu sayfayı "m6 kayda değer olmayan konulu madde" olarak tasnif etmenizi doğru bulmuyorum. Cem Kenar, sosyal medyada haftalık 1.5 milyon gösterim ve 500k+ erişim alan bir profildir ve gündemdedir. IMDB ve TheMovieDB benzeri databaselerde de Cem Kenar profili düzenlenmiş ya da güncellenmiştir(IMDB Pending). Silme işlemini geri almanızı rica ediyorum, sevgilerimle @ClapperAgency.

Lütfen kayda değerlik kritelerlerini inceleyiniz. Saygılarmla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 14.21, 29 Nisan 2019 (UTC)

Bağlantı hatası[kaynağı değiştir]

https://tr.wikipedia.org/wiki/Bruce_Bickford - Şu maddenin ara bağlantıları hatalı oldu düzeltebilirmisiniz--Kostantinopolisli Kostantinopulos (mesaj) 08.12, 2 Mayıs 2019 (UTC)


sevgili sakhalinio Türkiye'de yayın yapan televizyon kanalları listesini yeniledim yeni kanallari ekledim kapanan kanallarida sildim değişiklik kaydedilirse yenilenmiş olur saygilar efendim sevgilerle ilteray

İfrit[kaynağı değiştir]

Kur'an-ı Kerim'den yazılan yalan ayetin doğrusunu ekledim neden kaldırıldı??? YosefHan7 (mesaj) 23.13, 4 Mayıs 2019 (UTC)

Sayın YosefHan7, Türkçe Vikipedi'de arapça olduğunu düşündüğüm yazılar eklemektesiniz. Ayrıca kopyala yapştır ile bir sitedeki çeviriyi direk oalrak kullanamazsınız. Saygıalrımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 07.03, 5 Mayıs 2019 (UTC)

Kur'an ayetleri değiştirilemez. O yüzden doğrudan yazılması gerekir. YosefHan7 (mesaj) 07.45, 5 Mayıs 2019 (UTC)

Kur'an türkçe değil, Arapçadır. Yapılan çevirinin telif hakkıda çeviriyi yapana aittir. Bu nedenle direk kopyala yapıştır ile kullanılamaz. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 07.50, 5 Mayıs 2019 (UTC)

Yani kendi çevirimizi yapacağız😂😂 YosefHan7 (mesaj) 07.57, 5 Mayıs 2019 (UTC)

Öyle birşey mümkün değil, küfre düşme olasılığımız var... YosefHan7 (mesaj) 07.57, 5 Mayıs 2019 (UTC)

Teşekkürler YosefHan7 (mesaj) 17.03, 5 Mayıs 2019 (UTC)

Ara bağlantı yardımı[kaynağı değiştir]

https://tr.wikipedia.org/wiki/John_Starling - Oluşturduğum maddenin diğer dillere bağlantısı hatalı oldu... Bu imzasız yazı Kostantinopolisli Kostantinopulos (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Ara bağlantı yardımı[kaynağı değiştir]

https://tr.wikipedia.org/wiki/Jean_(L%C3%BCksemburg_B%C3%BCy%C3%BCk_D%C3%BCk%C3%BC) - Şu madde ara bağlantı hatalı oldu düzeltebilirmisiniz?--Kostantinopolisli Kostantinopulos (mesaj) 07.36, 7 Mayıs 2019 (UTC)

Teşekkürler ve Arka Sokaklar Ana karakterleri listesi[kaynağı değiştir]

Merhabalar, beni Beyaz Liste'ye aldiginiz icin cok tesekkur ederim.

Sizden ayrica bir istegim var tipki Cukur dizisi gibi en azindan Ana Karakterlerin; Arka Sokaklar karakterleri listesi -Devam eden oyuncular- Arka Sokaklar sayfasinda olmasi gerekmiyor mu? Bitmis Turk dizilerinin kategorilerinde bile Ana Karakterler ilk sayfada mevcuttlar lakin Arka Sokaklar da degil. Lutfen yardimci olursaniz sevinirim. --Bijoupicsou (mesaj) 19.20, 7 Mayıs 2019 (UTC)

Sayın Bijoupicsou, dizilerle ilgili çok bilgi sahibi değilim. Örnek sayfalara göre bakarak ilerlemenizin daha doğru bir yol olacağını düşünüyorum. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 19.40, 7 Mayıs 2019 (UTC)

Merhaba Sayın Sakhalinio diğer sayfalara dediğiniz gibi örneklere bakarak Arka Sokaklar (dizi) ve Arka Sokaklar karakterleri listesi Ana Karakterler ve Yardımcıları Arka Sokaklar Dizi sayfasına ekleyip Bitirilen Karakterleri de oradan Arka Sokaklar karakterleri listesinde bıraktım. Bitirilen Karakterler diye Arka Sokaklar dizi sayfasında Yardımcı karakterlerin sonunda yönlendirdim. Bakarsanız sevinirim. Kolay gelsin. --Bijoupicsou (mesaj) 06.32, 8 Mayıs 2019 (UTC)

Sayın Bijoupicsou, bence Arka Sokaklar karakterleri listesi sayfasındaki bilgileri silmek doğru olmamış. Çünkü bu sayfa tüm karakterler için yapılmış. Bİtirilen karakterler için değil. Dizinin ana maddesinde karakterlere kısaca değinip detayları karakterler listesi sayfasında yapmak doğru yaklaşım olacaktır. Birde mesaj sayfanızdaki mesajlarınızı lütfen silmeyiniz. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 16.14, 9 Mayıs 2019 (UTC)

Merhaba Sayin Sakhalinio dediginiz gibi tekrar duzelttim. Mesaj sayfasindaki size yazdigim icin orayi silmistim kotu bir amacim yoktu. Onu da ellemeyecegim. Uyarilariniz icin tesekkur ederim ve kolay gelsin.--Bijoupicsou (mesaj) 23.57, 9 Mayıs 2019 (UTC)

Hugo Grotius[kaynağı değiştir]

Merhaba Düzenlediğim başlığa telif ihlali demişsiniz fakat telif ihlali sanırım düzenleme yapılmadan önce var olan Hugo Grotius başlığının bölümlerini tamamen silmeyip kopyala yapıştır yapmamdan kaynaklı ? Eğer bundan dolayı değilse nerede telif ihlali olduğunu belirtir misiniz Salomeee.B (mesaj) 09.28, 9 Mayıs 2019 (UTC)

Sayın Salomeee.B, yaptığınız değişiklik başlıklar dahil kopyala yapıştır ile şu linkten alınmıştır. Ayrıca sayfadaki tüm bilgileri komple silmek yerine düzenleyerek yapmak daha doğru olacaktır. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 16.10, 9 Mayıs 2019 (UTC)

Rahmi Özgündüz[kaynağı değiştir]

Merhaba,

Rahmi Özgündüz sayfasını md 6 gereğince silmiştiniz. Sayfayı geri almanız için ne yapabilirim. Sayfanın md 6 gereklerine uyduğunu düşünüyorum rahmiozgunduz.com/tr adresinden ve https://m.imdb.com/name/nm7799690 adresinden de inceleyebilirsiniz.

İyi günler dilelerim,

Saygılarımla, Gokayalb (mesaj) 10.15, 11 Mayıs 2019 (UTC)

Academic Hospital[kaynağı değiştir]

Merhaba, reklam nedeniyle silinen bir konu hakkında size yazıyorum. Zamanla araştırma konum olan ve hizmet aldığım bir hastanenin içeriğini sizlerle paylaştım. Maksadım reklam değil, daha fazla içerik işlemektir. Hastane gerçekliği hakkında herhangi bir şüphe olmayıp yazılan yazı reklam amaclı değil insanların hastanenin geçmişinden günümüze gelişmesi ve hakkında bilgi edinmesi amaçlıdır. Silinen makaleyi geri getirirseniz sevinirim. Saygılarımla. Anilaydin (mesaj) 18.16, 11 Mayıs 2019 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Tireless Contributor Barnstar Hires.gif Yorulmaz Katılımcı Yıldızı
yapılan değişiklikleri hızlıca onayladığınız için teşekkürler Mertaydintr (mesaj) 20.36, 11 Mayıs 2019 (UTC)

Karışıklık[kaynağı değiştir]

Selam Sakhalinio. Superyetkin şu an burada değil sanırım sizden yardım isteyeceğim bu yüzden. Buradaki durumu düzeltebilir misiniz? --esc2003 (mesaj) 08.37, 14 Mayıs 2019 (UTC)

Başlık taşıma[kaynağı değiştir]

Selam. Aşırı milliyetçilik adlandırmasını Ulusalcılığa taşıyabilir misiniz? --esc2003 (mesaj) 10.30, 14 Mayıs 2019 (UTC)

Mümtaz Alpaslan maddesi[kaynağı değiştir]

https://tr.wikipedia.org/wiki/M%C3%BCmtaz_Alpaslan - Sayın @Sakhalinio madde hızlı sil etiketi koyulmuş sizin gördüğünüz madde sanatçı birçok yapımda rol almış ayrıuca yönetmenlik ve senaristlik yapmış direkt silinmesi yerine SAS'ta bakılmasını rica ediyorum saygılar..--Kostantinopolisli Kostantinopulos (mesaj) 22.55, 14 Mayıs 2019 (UTC)

Kuzgun dizi[kaynağı değiştir]

Hocam iyi günler. Kuzgun dizisi sayfasinda yeni başlık acmak istiyorum, bitirilen karakterler diye, malum bir çok oyuncu diziden ayrılmış. Bu başlığı nasıl açıyoruz bilgi vere bilirmisiniz? Togrul99 (mesaj) 06.27, 16 Mayıs 2019 (UTC)

Kamil Tolon hakkında[kaynağı değiştir]

Ben Kamil Tolon'un öz torunuyum, internette kendisi aratıldığında 20 den fazla websitesinde makalesi mevcut. Araştırmanızı öneririm. Siz sildikçe ben oluşturacağım! Elindeki yetkileri kullanmayı bilmeyen körpe çocuklar gibi davranmamanızı öneririm. Sizden makaleyi eski haline getirmenizi rica ediyor, iyi günler diliyorum. --2605:3E80:700:10:0:0:0:1797 20.30, 18 Mayıs 2019 (UTC) --63.141.56.22 19.38, 19 Mayıs 2019 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Merhabalar Sakhalino. Vikipedi'de draft benzeri bir opsiyonumuz var mı? Baştan yazmak istediğim maddeler var ve öncesinde deneme/karalama çalışmaları yapabileceğim bir alan olsa iyi olurdu. İngilizce versiyonda kullanıcılar draft ya da sandbox'ı kullanıyorlar. Poohclaps (mesaj) 10.55, 20 Mayıs 2019 (UTC)