Kullanıcı mesaj:Sakhalinio

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Eski mesajlara arşiv sayfasındaki linklerden ulaşabilirsiniz.
Vikipedi kısa tanıtım


Seyyid Osman Mürteza Ustaoglu maddesi[kaynağı değiştir]

Merhaba Sakhalinio, Seyyid Osman Mürteza Ustaoglu maddesini silmissiniz. Seyyid Osman Mürteza Sufi camiasinda taninmis isimlerden sayildigindan kayda deger sahsiyet sayilmaktadir. Neden siliniyor anlayamadik.

Israrlı vandal[kaynağı değiştir]

Merhaba Sakhalinio, Kullanıcı:194.27.245.109 ve Kullanıcı:194.27.197.187 ısrarla vandalizm yapıyor, gereğini yapar mısınız rica etsem? --Ali Haydar (mesaj) 12.06, 1 Temmuz 2019 (UTC)

Vandalizmi yapan Ali Haydarın kendisi. Vikipedide katkılarımı sabote etmekte --194.27.245.109 12.07, 1 Temmuz 2019 (UTC)
+ 3GD ihlalleri de yaptık ikimiz de ama o daha çok yaptı. Ama tabii kimsenin umrunda değil bu, yukarıyı kim memnun ediyorsa o kazanır tr.wiki-de :-) --194.27.245.109 12.08, 1 Temmuz 2019 (UTC)

Özge Özdemir Köz[kaynağı değiştir]

Merhabalar, Özge Özdemir Köz sayfası silinmiştir. Sebebini öğrenebilir miyim? @ Sakhalinio Sevgiler Bu imzasız yazı Ozozde (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Sayın Ozozde, Ali Haydar yukarıda size sebebini açıklamış. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 17.26, 1 Temmuz 2019 (UTC)

Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı[kaynağı değiştir]

Флаг СССР

Удивляете, это флаг СССР [1]. Башкирия здесь [2]. Валко (mesaj) 19.47, 1 Temmuz 2019 (UTC)

Flag of the Soviet Union (1924–1936). Sovyetler Birliği. Валко (mesaj) 13.29, 2 Temmuz 2019 (UTC)
Öyleyse neden iptal ettiklerini ve SSCB bayrağını geri getirdiklerini açıklayabilir misiniz? Валко (mesaj) 13.40, 2 Temmuz 2019 (UTC)

Sufi Yolu hakkında[kaynağı değiştir]

https://tr.wikipedia.org/wiki/Sufi_yolu maddesini telif hakkı ihlali nedeniyle silmişsiniz. anladığım kadarıyla kopyala yapıştır yöntemi olduğu için. Kopyaladığım yerde benim hazırladığım metin. Bu rotanın Türkiye Kültür rotaları derneği içinde oluşturan ekip içindeyim. Bana tam olarak hangi bölümün size göre ihlal olduğunu yazarsanız o bölümü değiştireyim. Sedatcakir (mesaj) 19.55, 1 Temmuz 2019 (UTC)

Sayın Sedatcakir, dediğiniz gibi telif problemi kopyala yapıştır olduğu için sorun yaratmakta. ANcak ayrıca kayda değerliği ve reklam konularına da dikkat etmenizi tavsiye ederim. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 06.12, 2 Temmuz 2019 (UTC)

Tarakoda’nın yaptığı değişiklikler[kaynağı değiştir]

Merhabalar, Kullanıcı Tarakoda maddelere taraflı kaynaklar eklemekte ve bu kaynakları Ak Hun İmparatorluğu maddesinde olduğu gibi kendinde yorumlayarak her devleti Türkleştirmeye çalışmaktadır. Değişiklikler kaynaklı gözüktüğünden bazen devriyelerimiz bu değişiklikleri kabul etmektedir. Ayrıca kullanıcıların zamanını çalmaktadır. Gerekli prosedürleri uygularsanız sevinirim. İyi günler Cem 53 mesaj 06.43, 2 Temmuz 2019 (UTC)

Konuyla ilgili dusuncelerimi bende burada belirttim. Ilgilenirseniz cok sevinirim Sayin @Sakhalinio --Bijoupicsou (mesaj) 11.52, 2 Temmuz 2019 (UTC)

Ara bağlantı yardımı[kaynağı değiştir]

https://tr.wikipedia.org/wiki/David_Binder - Yanlış bağlantı oldu diğer dillere yardımcı olurmusunuz düzeltmek için... Bu imzasız yazı Kostantinopolisli Kostantinopulos (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Sayfa Silinmesi Hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba hocam, Alihan Demirdaş isimli sayfayı 3.kişi ağzından yazmama rağmen her seferinde sildiniz. Hayır anlamıyorum,ne yapmam gerekiyor silinmemesi için. Gerekli referans linkleri de bırakıyorum oysa. Lütfen sayfayı yeniden inceleyin en azından taslak haline getirin. Saygılarımla--94.123.250.115 18.34, 2 Temmuz 2019 (UTC)

Kaynak[kaynağı değiştir]

Merhaba. Kaynakların kitap kaynağı olduğunu ve doğrulanamaz olduğunu belirtmişsiniz. Vikipedi'nin, bildiğim kadarıyla, kitap kaynağını onaylamadığı ve yalnız dijital kaynak istediği üzerine bir kuralı yok. Vikipedi içinde, İngilizce, Türkçe ve daha nice dillerde, sayısız kitap kaynağı vardır. Konuya açıklık getirebilir misiniz? Saygılar. Tarakoda (mesaj) 20.23, 2 Temmuz 2019 (UTC)

Merhaba sayın Tarakoda, yaptığınız değişiklikler daha önceden de diğer kullanıcıların belirttiği gibi bazı taraflı değişiklikler yapmaktasınız. Verdiğiniz kaynaklarda bu yönde bilgilerinizi doğrulanması yönünde kanıtlar sunma durumundasınız. Bu nedenle herhalde b içerikler dünyada sadece belirttiğiniz kaynaklarda geçmiyordur diye tahmin ediyorum. Sizden ricam daha önceden de yazdığım gibi doğrulabilir kaynaklar gösterinki bizde değişikliklerinizi kolaylıkla onaylayabilelim. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 20.31, 2 Temmuz 2019 (UTC)
Hangi bölümün yanlı olduğunu anlamadığımı belirtmem gerekir. Örneğin I. Artaşes'çe kurulmuş Ermeni hanedanın, ardıl Arşaklı hanedanı ile soyca hiçbir bağının bulunmadığı, tümüyle ayrı oldukları, yer çekiminin varlığı kadar kesindir. Ortada en küçük bir tartışma konusu yokken bu nasıl yanlı olarak değerlendirilmektedir bilmiyorum. Öte yandan Ahmeniş İmparatorluğu'nun resmi dilinin Farsça değil Aramca olduğu, tüm dünyanın malumudur. Hunlara gelirsek Guignes, Helfen, Gumilev, Pritsak, Kim gibi Hunlar üzerine otorite durumunda görülen herkes istisnasız olarak Hunların Türklüğünü belirtmektedir ancak niyeyse sayfada sıradan bir olasılık gibi yansıtılmaktadır. Buna karşılık İskitlerde ise İranlı oluşunun aksini öne süren çok kaynak olmasına karşın İranlılıkları neredeyse kesinmiş gibi yansıtılmaktadır. Öbür bir konu ise kullanmış olduğum kaynakların birçoğunun, İngilizce Vikipedi'de de kullanılmakta olmasına karşın onaylanmaması ama İskitlerin İranlılığı gibi konulara gelince İngilizce Vikipedi'nin bir dogma gibi öne sürülmesidir. Bu da açıkça çifte standarttır. Bu konu bana, benim yanlılığımdan çok, çoğunluğunu beyaz listelerin oluşturduğu Vikipedistlerin, kendi kişisel düşüncelerine uymayan görüşleri engellemek istemelerinden kaynaklanıyor gibi geliyor. Vikipedi'de yetki sahibi kullanıcılar, istediği değişikliğe gidebilir gibi bir kural varsa buna gerçekten diyecek söz olmaz. Ancak kitap kaynağın doğrulanabilir sayılmaması ki, ilk kez duyuyorum ve gözümden kaçmadıysa böyle bir şey kesinlikle bulunmamakta, ve tüm otoritecelerce onaylanan bir görüşün yanlı görülmesi kime göre ve neye göre belirlenmektedir? Bu konuda, Vikipedi tarafından belirlenmiş bir kural, buna bağlı bir standart var mıdır yoksa yetkili kullanıcılar istediği biçimde karar verebilir mi? Kitap kaynağın doğrulanamazlığı doğruysa çifte standart olmaması adına Vikipedi'deki tüm kitap kaynakların temizlenip ilgili bilgilerin silinmesi gerekmez mi? Deneyimli bir kullanıcı olarak aydınlatırsanız çok sevinirim. Tarakoda (mesaj) 21.05, 2 Temmuz 2019 (UTC)
Sayın Tarakoda tüm dünyanın malumu dediğiniz "Ahmeniş İmparatorluğu'nun resmi dilinin Farsça değil Aramca olduğu" değişikliğinize {{sfn|Wiesehöfer|2001|p=119}} kaynağını eklemişsiniz. Burada kimse özel haklara sahip değildir ancak yeni gelmiş bir kullanıcı tarih konusunda daha önce başka kullanıcılar tarafından yapılmış ve onaylamış değişiklikleri doğrulanamayan kaynaklarla değiştirmek istediğinde okuyucuya yanlış bir bilgi vermemek için bu değişiklikleri yayınlayıp okuyucunun yanlış olabilecek bir bilgiyi almasını istemeyiz. Umarım hassasiyeti anlatabilmişimdir. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 21.15, 2 Temmuz 2019 (UTC)
Anlıyorum Sayın Sakhalinio. Peki bu yönde bir değişiklik yapabilmek için gereken süre ve buna hak kazanmış olmayı gerektirecek koşulları belirten, bana bu konuda rehber olabilecek, ilgili Vikipedi yönetmeliğini, bana yönlendirmenizi rica edebilir miyim acaba? Böylelikle yanlışlarımı anlar, yapmam gerekenleri öğrenmiş olurum. Şimdiden teşekkürler. Tarakoda (mesaj) 21.37, 2 Temmuz 2019 (UTC)
Sayın Tarakoda, burada belirtilenler dışında kesin rakamlar ve süreler yoktur. Bu tamamen sizin yaptığınız değişikliklerin olumluluğuna göre gerçekleşen bir süreçtir. Bu nedenle size tavsiyem, verilen bilgileri dikkate alarak değişikliklerinize devam etmeniz yönündedir. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 06.06, 3 Temmuz 2019 (UTC)

Merhabalar, Nveo için hazırladığım sayfa silinmiş[kaynağı değiştir]

Zaten tahmin ediyordum sileneceğini. dergiler için hazır şablon vamı acaba. yada hatasız nasıl yeniden yapacağım konusunda bir makale.

birde yayınlamadan taslak halinde bırakarak sonra devam edebilme seceneğimiz varmı acaba. Bu imzasız yazı Sakyazi (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Bilgi Kutusu yardımı[kaynağı değiştir]

https://tr.wikipedia.org/wiki/Seydi_Din%C3%A7t%C3%BCrk - Şu açtığı maddeye bilg kutusu yapamadım yardımcı olurmusunuz...--Kostantinopulos 03.40, 8 Temmuz 2019 (UTC)

Bağlantı yardımı[kaynağı değiştir]

https://tr.wikipedia.org/wiki/James_Small - Açtığım bu maddenin bağlantısı hatalı oldu düzeltebilirmisiniz... Bu imzasız yazı Kostantinopolisli Kostantinopulos (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Halka Dizisi[kaynağı değiştir]

Merhabalar sayın @Sakhalinio, Halka (dizi) sayfasını tıpkı diğer Türk dizileri maddeleri gibi güncelledim. Gerekli kaynakları ve dış bağlantıları da ekledim ve Konu ile diğer İçindekileri de guncelledim. Maddeyi kayda değer olup olmadığını kontrol edip kayda değer kutusunu çıkartabilirsiniz. Kolay gelsin. --Can benim? 12.42, 12 Temmuz 2019 (UTC)

Merhaba tekrar @Sakhalinio, Bir Aile Hikayesi maddesini de tıpkı diğer Türk dizileri maddeleri gibi güncelledim. Kayda değerliliğini ispatlayacak gerekli kaynakları ve dış bağlantıları da ekledim ve Konu ile diğer İçindekileri de güncelledim. kontrol edip kayda değer kutusunu çıkartabilirsiniz. Kolay gelsin tekrar. --Can benim? 17.47, 12 Temmuz 2019 (UTC)

Kaynakça Değişiklikleri[kaynağı değiştir]

Merhaba Sayın Sakhalinio, Ömer Sevinçgül maddesiyle ilgili düzeltmeler yapmıştım, onayladınız. Teşekkür ederim. Fakat maddenin üstündeki iki not duruyor. Birincide "Bu madde Vikipedi standartlarına uygun değildir" denmiş. Niçin uygun olmadığını bilmiyorum, anlamadım. İkinci notta "Bu madde herhangi bir kaynak içermemektedir" yazılı. Belki bu konuda bir şeyler yapabilirim diye düşündüm. Epeyce araştırdım, işlevini yitirmiş kaynakları eledim. Gerekli düzeltmeleri yapmaya çalıştım. Fakat sizin yardımınıza ihtiyacım var. Deneyimli birinin el atması gerekiyor. İlgili maddeye göz atar da hataları düzeltirseniz memnun olurum. Saygılarımla... Semisarman (mesaj) 00.38, 13 Temmuz 2019 (UTC)Semisarman

Bağlantı yardımı[kaynağı değiştir]

https://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Carter_(actor) - Şu açtığım amddenin diğer dillere bağlantısı hatalı oldu düzeltemedim yardımcı olurmusunuz? Bu imzasız yazı Kostantinopolisli Kostantinopulos (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Bilgi kutusu yardımı[kaynağı değiştir]

https://tr.wikipedia.org/wiki/Koldo_Aguirre - Şu maddeye yapamadım bilgi kutusu yardımcı olurmusunuz...--Kostantinopulos 04.58, 22 Temmuz 2019 (UTC)

Cevherriz Hanım Efendi adlı Vikipedi Sayfası Oluşturdum ve Bu Sayfa'nın Beyaz Liste'ye Alınmasını Rica Ederim[kaynağı değiştir]

Öncelikle Hayırlı Günleriniz olsun, Ben Earslaner2001 vikipedi'ye katkı sağlıyorum da, sizden ricam vardır. Cevherriz Hanım Efendi adlı vikipedi sayfası oluşturdum ve sayfamda hiçbir sıkıntı olmadığını başka bir devriye kullanıcısı söyledi ve ben de incelediğim de pek kusuru yoktu. Ricam şu; Bu Sayfayı İnceler misiniz ve Beyaz Listeye Alınabilir mi? -- Earslaner2001 (mesaj) 20:33 , 24 Temmuz 2019 (UTC)

Yardım[kaynağı değiştir]

Merhabalar, Bir firmaya ait internet sitesinden aldığım içerik ile wikide içerik oluşturabilir miyim? My.5380569 (mesaj) 19.14, 26 Temmuz 2019 (UTC)

Merhaba sayın My.5380569, direk olarak kopyala yapıştır ile kullamak mümkün değildir. Ayrıca firmanın VP:ŞİRKET kayda değerlik kriterlerine de uyması gerekmektedir. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 20.41, 26 Temmuz 2019 (UTC)

Beyaz liste[kaynağı değiştir]

Merhaba abi, iyisindir umarım. Kullanıcı:Salihhr91 genellikle spor maddelerini güncelliyor ve şimdiye kadar sorunlu bir değişikliğine denk gelmedim. Sen de bir inceleyip ardından uygun görürsen beyaz listeye alır mısın? --Pragdonmesaj 10.55, 28 Temmuz 2019 (UTC)

Ercan Tek[kaynağı değiştir]

--Ercan Tek 15.06, 29 Temmuz 2019 (UTC)Ercan Tek isimli kaynağın silinme nedenini merak ediyorum ve cevap beklemekteyim iyi çalışmalar...

Dilara Yarcı Diniz sayfası hk.[kaynağı değiştir]

Merhabalar;

Dilara Yarcı Diniz sayfası oluşturdum lütfen onaylarmısınız.--Bhdrdnz (mesaj) 08.18, 30 Temmuz 2019 (UTC)

Güreşçi bilgi kutusu yardımı[kaynağı değiştir]

Nikola Dinev mnaddesini açtığım https://tr.wikipedia.org/wiki/Nikola_Dinev güreşçi maddesine bilgi kutusuna bilgileriyle yardımcı olurmusunuz yapamadım --Kostantinopulos 08.31, 30 Temmuz 2019 (UTC)

Rasim Bajrović[kaynağı değiştir]

Hiç kimse Rasim Bajroviç'in makalesini düzenlemesine yardım etmek istememiş miydi? En azından biraz? Bosnian-Yellow (mesaj) 12.46, 31 Temmuz 2019 (UTC)

Gamemotion-AL Studios‎[kaynağı değiştir]

Merhaba sayın Sakhalinio, Gamemotion-AL Studios‎ maddesine 17.45 gibi hızlı silinme talebinde bulundum, aynı dakika madde silinmiş ama madde benim HS talebimle tekrardan oluşmuş gibi gözüküyor. Bir hata olmalı kontrol eder misiniz? --Ali Haydar (mesaj) 14.51, 1 Ağustos 2019 (UTC)

AWB değişiklikleri[kaynağı değiştir]

Sayın Thecatcherintherye, beyaz liste üyesi olmadığınız için yaptığınız değişiklikler onay gerektirmektedir ve bunu AWB ile yaptığınızda ciddi bir iş yükü olmaktadır. Bunun yerine değişikliklerini yapmak istediğiniz bu tip seri düzenlemeleri AWB ile düzenli değişiklikler yapan @Vikiçizer veya @Teacher0691'e bildirerek onların yapmasını sağlamanız daha kolay olacaktır. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 12.55, 5 Ağustos 2019 (UTC)

Sayın Sakhalinio, haklısınız. Ancak tüm işi Vikiçizer ya da Teacher0691'e bırakmak da çok adilane bir tutum değil sanki. Çünkü düzeltilmesi gereken o kadar çok madde var ki... Bekleyen değişikliklerin onaylanması sürecinin ne kadar zorlu bir süreç olduğunu bildiğim ve vikipedide halen saygı duyulası kullanıcılar var olduğu için, onları ağır bir iş yükünün altında bırakmamak adına AWB değişikliklerini şimdilik durdurma kararı alıyorum.thecatcherintheryemesaj 13.17, 5 Ağustos 2019 (UTC)
Dönüşünüz için teşekkürler. Siz yinede ilgili değişiklikleri AWB kullanan kullanıcılara yazarsanız onlar listelerine bunlarıda ekleyeceklerinden eminim. Selamlar, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 14.19, 5 Ağustos 2019 (UTC)

KIZILCIKLI Mahmut Pehlivan[kaynağı değiştir]

Sayın Sakhalinio,

Elimdeki belgeler ve fotoğraflarla büyük dedem hakkında bilgiler ekledim. Hangi telif hakkından dolayı tüm sayfayı kaldırdınız? Eğer telif hakkında sıkıntı olan fotoğraflar ya da yazılar varsa onlar hakkında bana bilgi verseydiniz ben açıklamamı yapsaydım. Gördüğünüz eti parkta yer alan heykel fotoğrafı dışındaki tüm fotoğraflar zaten aile albümünden internete yüklenmiş fotoğraflar. Eğer sadece heykel fotoğrafı için koca sayfayı sildiyseniz gerek yoktu bilgisayarımda zaten kendi çektiğim fotoğrafları vardı onlardan birini yüklerdim. Aile albümünde yer alan fotoğraflar için telif hakkından bahsediyorsanız söyleyin benden izinsiz internette onları kullananlara dava açayım. Dünyaca ünlü bir güreşçinin koskoca Wikipedia'nın türkçe bölümünde adı bile geçmiyor bunun için belgeleri toplayıp saatlerce uğraşıp sayfayı düzenliyorum ve telif hakkını öne sürerek tüm sayfayı kaldırıyorsunuz. Wikipedia'da kendine ait bir sayfası olmayınca büyük dedemin fotoğraflarını başka güreşçilerin sayfalarında görüyorum. İnsanlar araştırmadan her gördüğü güreşçinin başlığına ekliyor. Eğer doğru bilgilendirme yapılsa bu sorunlarında önüne geçilir.

TÜRKÇE SAYFA[kaynağı değiştir]

Merhaba, Almanca Vikipedide olan bir madde başlığı Burada Korumaya Alınmış ve silinmiş. Fakat işin ilginç tarafı şu Sayfa Önce Türkiyede Silinmiş Korumaya alınmış sonra Almanyada Açılmış. Burada Koruma Kalkıp Yeniden Başlatma gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Esinnesrinbulut (mesaj) 11.30, 6 Ağustos 2019 (UTC)

IP engelleme muafiyeti[kaynağı değiştir]

Merhaba. Uzun bir süredir Opera tarayıcısı üzerinden gerçekleştirdiğim katkılarıma aynı sistem üzerinden erişim sağlayan bazı kullanıcıların engellenmesi ve haliyle benim de kısıtlanmam sonucunda artık devam edemiyorum. Acaba beni de IP engelleme muafiyetine dahil edebilir misiniz? @Superyetkin - - Gargarapalvin Mesaj 14.56, 7 Ağustos 2019

Katkılarımın silinmesi talebi[kaynağı değiştir]

Merhaba vikipedi ye yaptığım bütün katkıların hepsinin silinmesini gerekirse kullanıcı hesabımında silinmesini istiyorum. Bu imzasız yazı Alixkandemir (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Sayın Alixkandemir, bir hizmetli olarak bu benim yapabildiğim bir işlem değil ki böyle bir işlem olduğunuda şimdiye kadar duymadım. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 21.36, 15 Ağustos 2019 (UTC)

UAnimals[kaynağı değiştir]

Hi!
First of all, I'm sorry to speaking English. Sadly, I don't speak Turkish fluently, so it will be hard to communicate freely for me. If You can speak Russian or Ukrainian it would be cool.
So, You deleted UAnimals article, saying that it is "Robot çeviri", but it doesn't. Yes, it's translation, but not auto. I forgot to add Şablon:Çevrilmiş sayfa, but I can do it, if necessary. Just having a little trouble with orientation in tr-wiki.
But if there are some other problems with this article or significant errors in translation - I'd appreciate all your help I can get. And I hope that we'll solve this problems!
Thank you in advance! --Glorin (mesaj) 10.25, 16 Ağustos 2019 (UTC)

Dear Glorin, sentences aren't correct. Grammer is auto translating. Regards, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 10.42, 16 Ağustos 2019 (UTC)

Çukur "Oyuncu kadrosu ve karakterler" hk[kaynağı değiştir]

Merhabalar sayın @Sakhalinio, Çukur sayfasında daha önce Oyuncu Kadrosu ve Karakterler tablosunda kaynakçalar eklemiştim lakin biraz karışık olduğundan tıpkı Arka Sokaklar (dizi) gibi sadece Ana Karakterlerin Hakkında bolumlerinde kısa bir açıklama yapıp digerlerini de Çukur karakterleri listesi diye ayrı bir madde açsam ve kaynakçaları düzenlesem sizce daha iyi olur mu? Ona göre çalışma yapacağım size de sorayim dedim. Maddeyi daha düzenli hale getiririm böylece. Kaynakçaları da düzeltirim sıfırdan. Zaten ben yapmıştım ilk başta, ne dersiniz? --Can benim? 11.28, 16 Ağustos 2019 (UTC)

Merhaba sayın Can Azizali, çok ilgilendiğim sayfalar değil ancak hem Kurtlar Vadisi, hemde sizin dediğiniz gibi Arka Sokaklar sayfalarında işleyiş böyle iken görünüm açısından iyi olabileceğini düşünüyorum. Selamlar Sakhalinio (mesaj - e-posta) 18.55, 16 Ağustos 2019 (UTC)

Merhaba tekrar sayın Sakhalinio, Çukur (dizi) maddesini Arka Sokaklar (dizi) gibi sade ve düzgün hale getirdim. Kaynakçaları da düzenledim. Çukur karakterleri listesi maddesini de açtım. Böylece isteyen tıpkı Arka Sokaklar karakterleri listesi örneğindeki gibi daha kapsamlı şekilde yazabilir ve Çukur (dizi) maddesi daha sade ve düzgün kalabilir böylece. Bir bakıp dönüş yaparsanız çok sevinirim. Selamlar ve kolay gelsin.--Can benim? 23.11, 16 Ağustos 2019 (UTC)

Beşiktaş Başlıkları 1957 ve 1958[kaynağı değiştir]

Türkiye Şampiyonası Başlıkları Tablosu dahil olmak üzere Beşiktaş 1957 ve 1958 ünvanları.

Türkiye Federasyonu tarafından tanınan bir işaret. Inor Santista (mesaj) 22.51, 16 Ağustos 2019 (UTC)

Sayın Inor Santista, ilgili bilgileri TFF sitesinden kontrol edebilirsiniz. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 23.24, 16 Ağustos 2019 (UTC)

Ama bu Beşiktaş Unvanlarının bir parçası Saygilanmla Inor Santista (mesaj) 23.33, 16 Ağustos 2019 (UTC)

Bu kupalar yıldız hesabına katıldı ancak şampiyonluk sayılarına eklenmemiştir. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 23.36, 16 Ağustos 2019 (UTC)

DannyS712 rights[kaynağı değiştir]

Hi. Sorry, I don't know Turkish, so I'm writing in English. Thanks for this, but you should know that I am not a "Global admin", nor an admin on any wiki. (Please ping me if replying). Thanks, --DannyS712 (mesaj) 08.13, 17 Ağustos 2019 (UTC)

Hi @DannyS712, we have revision control on turkish wikipedia. You are changing file direction and not vandalism. Regards Sakhalinio (mesaj - e-posta) 08.25, 17 Ağustos 2019 (UTC)
Oh. Well, thanks for the trust. I won't let you down. --DannyS712 (mesaj) 08.28, 17 Ağustos 2019 (UTC)

Şablon:Yardım[kaynağı değiştir]

Sakhalinio, ben Alert, Nunavut adlı dünyadaki en kuzey şehri hakkında bir makale hazırladım. Bunun için kanada haritalarında yerini ekleyemiyorum. Yerini gösteren bir nokta olmalı, lütfen ekleyebilir misiniz çünkü nasıl yapacağımı bilmiyorum teşekkür ederim. Tahir. koordinatlar: 82°30′6″N 62°20′53″W TAHIR321 (mesaj)

Bir yavru kedi de sizin için![kaynağı değiştir]

Cute grey kitten.jpg

tesekkurler silme işlemi için

Gunesyagiz (mesaj) 02.28, 24 Ağustos 2019 (UTC)

Can you check?[kaynağı değiştir]

Hey, can you check these articles: İtalya, Rusya, Almanca, Volkswagen, Avrupa Birliği vatandaşlığı and Avrupa kültürü? 2A01:111F:E1A:A400:2513:9E2A:71C9:6103 15.49, 26 Ağustos 2019 (UTC)

Bir yavru kedi de sizin için![kaynağı değiştir]

Kitten (06) by Ron.jpg

Merhaba Sakhalinio, kaynak gerekçesini belirtir misiniz? Ayrıca rica etsem Tülin Şahin'in ikinci evliliğini ön sayfaya ekler misiniz? Ya da nasıl yapıldığını tarif eder misiniz?

K77F07 (mesaj) 09.43, 27 Ağustos 2019 (UTC)

Merhaba sayın K77F07, özellikle aşağıda yıl bazında eklediğiniz bilgilerin hiçbirinin kaynağı yok ki bunların bu şekilde listelenmeside ansiklopedik anlatım açısından çok doğru değil. "ünlü yazar ve şair Hans Christian Andersen’in memleketi" tanımlamasıda biyografi için uygun değil. ÇÜnkü bu kişinin TÜlin Hanımla bir ilgisi yok. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 10.06, 27 Ağustos 2019 (UTC)

Sayfa koruma[kaynağı değiştir]

Selamlar abi, Manuş Baba sayfası bu aralar sürekli bir kaç yeni kayıtlı kullanıcı tarafından vandalizme maruz kalıyor bir süre korumaya alsak fena olmaz sanırım.--Pragdonmesaj 13.16, 28 Ağustos 2019 (UTC)

FC Bayern München Güncel Kadro[kaynağı değiştir]

Merhabalar, FC Bayern München futbol kadrosunu guncelledim lakin Güncel kadro altinda "{{#değiştir:|#default=" şöyle bir hata vardi daha oncesinden onu duzeltemedim ve sablonu guncelleyince orada direkt cikar diye dusundum lakin cikmayinca ben kadroyu hemen alta Şablon:FC Bayern München kadrosu kendim copy paste yaptim. Musait olunca bir bakarsaniz sevinirim, kolay gelsin :)--Can benim? 16.06, 31 Ağustos 2019 (UTC)

Merhaba Can Azizali, düzeltme yapıldı. Selamlar ve iyi vikiler, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 17.29, 5 Eylül 2019 (UTC)

Ara bbağlantı yardımı[kaynağı değiştir]

https://tr.wikipedia.org/wiki/Jukka_Virtanen - Şu madde ara bağlantısını yanlış yaptım düzeltemedim... Bu imzasız yazı 151.236.30.94 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Avrupa kulturu[kaynağı değiştir]

Can you see "Avrupa kulturu" article changes? 2A01:111F:E1A:A400:CDB7:65DF:B551:33BF 04.13, 4 Eylül 2019 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Original Barnstar Hires.png Özgün Yıldız
Teşekkürler K77F07 (mesaj) 16.43, 8 Eylül 2019 (UTC)

Silinen SAS sayfaları[kaynağı değiştir]

Selam Sakhalinio. İşleminizin yerinde olduğunu düşünsem de bildiğiniz şuradaki tartışma sayfasında, ne kadar saçma olursa olsun SAS'ların kalmasında yarar olduğu düşünülüyor. Öyleyse Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/İzel, Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Yalçın Gülhan tartışmalarını geri getirip kalmasına karar verilmiştir şeklinde kapatmak ve madddelerin tartışma sayfalarına eklemek gerekiyor. Kolay gelsin. --esc2003 (mesaj) 13.38, 14 Eylül 2019 (UTC)

Merhaba @Esc2003, bence şu anda geri getirmeye çok gerek yok. Temizlik nedeni ile sildik. Ama siz bikaç kullanıcıya daha sorun isterseniz. Eğer ortak görüş bu yönde ise geri getirip dediğiniz işlemi yaparız. Selamlar ve iyi vikiler, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 15.04, 14 Eylül 2019 (UTC)