Kullanıcı mesaj:Sakhalinio

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Eski mesajlara arşiv sayfasındaki linklerden ulaşabilirsiniz.
Vikipedi kısa tanıtım


Omar Elabdellaoui görsel hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba! Vikipedi'ye aktarılan bir görselin telif hakkı bulunmadığını tarafınıza bildiririm. GrocioJR (mesaj)12.48, 11 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba sayın GrocioJR, özgür lisanslı olmayan materyaller Vikipedi'de kullanılamamaktadır. Bu nedenle kendi çekmediğiniz yada özgür lisansa sahip olduğuna emin olmadığınız görselleri Vikipedi'ye yüklememeye özen göstermenizi rica ederiz. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 14.36, 11 Kasım 2020 (UTC)

Kafkasyayı seviyor! çevirdiğim maddeyi ekleyemiyorum.[kaynağı değiştir]

Merhaba. Gyulli Chokheli, Lana Gogoberidze, Veriko Anjaparidze maddelerini çevirdim. Fakat madde ekle kısmında ekleyemiyorum. Meta viki üyeliği mi gerekli? (sorun çözüldü) Robingunes (mesaj) 08.19, 1 Ekim 2020 (UTC)

Vikiproje madde listesi[kaynağı değiştir]

Merhaba! Azerbaycan'lı bir futbolcuyu oluştursak bu da Kafkasya'yı Seviyor projesinde geçerli olurmu? Robingunes (mesaj) 21.22, 2 Ekim 2020 (UTC)

Türkçe Vikipedi için sadece listedekileri değerlendirmeye alacağız. Selamlar, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 21.24, 2 Ekim 2020 (UTC)

Merhaba Scotiabank Arena Hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba,Sakhalinio, Scotiabank Arenadaki değişikliğimi neden geri aldığınızı öğrenebilir miyim ? Kendimi geliştirmek adına soruyorum. Yanlış bir değişiklik mi yaptım. --Destemora (mesaj) 08.33, 3 Ekim 2020 (UTC)7

Sn. Sakhalinio tekrar güncelledim. Müsait bir zamanda incelerseniz sevinirim.Scotiabank Arena --Destemora (mesaj) 15.13, 4 Ekim 2020 (UTC)

Viki Kafkasya'yı Seviyor[kaynağı değiştir]

Merhaba Thecatcherintherye, size bu mesajı Viki Kafkasya'yı Seviyor yarışmasına katılımınız nedeniyle yazıyorum. Öncelikle yarışmaya göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı çok teşekkür ederiz. Turkic Diller yarışmasında uygulanan kurallardan farklı olarak Viki Kafkasya'yı Seviyor yarışmasında sadece buradaki maddeler üzerinden değerlendirilme yapıalcaktır. Liste dışındaki maddeler değerlendirilmeye alınmayacak. Konular eğer kısa süre içerisinde tamamlanırsa ilave maddeler eklemek için bir çalışma içerisine girebiliriz. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 16.37, 3 Ekim 2020 (UTC)

Hm.. kötüymüş. Listelenen maddelerin hepsinin açılmasını mümkün görmüyorum. Sağlık olsun :)-thecatcherintheryeileti💬 16.55, 3 Ekim 2020 (UTC)

Wikimedia Commons telif?[kaynağı değiştir]

Merhaba Sakhalinio (mesaj - e-posta), Pergamon, başlıklı madde içeriğine yaptığım bilgi eklentisine konu ile ilgili görsel, burada , Telif hakkı içerirmi..! Yada kullanmamızda sakınca oluşturuyormu ? Teşekkürler, Baybarslı 13.22,17 Ekim 2020 (UTC)

Merhaba sayın Baybarslı, Wikimedia Commons'taki medya dosyaları özgür lisanslarla lisanslandığı için tüm Wikimedia projelerinde kullanabilirsiniz. Selamlar, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 18.32, 6 Ekim 2020 (UTC)

Telif hakkı[kaynağı değiştir]

Merhaba, Muratbağı, Şarkikaraağaç adlı sayfaya Zengibar.jpg adlı dosyayı yükledim. Dosyanın telif hakkı yüzünden silineceği yazıyor. Fotoğraf bana ait ancak düzenleme kısmında fotoğrafın bana ait olduğunu ekleyebileceğim bir şey bulamadım. Ne yapmam gerekiyor? Bu imzasız yazı Nazmi32 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Merhaba Nazmi32, telifle ilgili şablonları siz girmişsiniz, ellerinize sağlık, bende bazı düzeltmeler yaptım. Şu anda bir sıkıntı kalmadı. Selamlar, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 18.37, 6 Ekim 2020 (UTC)

Babür seyhan[kaynağı değiştir]

Merhabalar babür seyhan benim aktör ve şarkıcıyım neden kayda değer olmayan madde olarak görüldüğünü merak ediyorum çünkü imdb’de de kayıtlı aktörlüğüm ve adıma haberlerde yapıldı Expvs (mesaj) 21.53, 6 Ekim 2020 (UTC)

Ve ayrıca ege tanman da Wikipedi’de aynı bilgilerle hatta kaynak sadece imdb kullanılarak kayıtlı ve aktif gözüküyor Expvs (mesaj) 22.01, 6 Ekim 2020 (UTC)

Lütfen tekrar inceleyin ve bana yardımcı olun kariyerim için önemli olacak bir nokta ne yalnış bir bilgi sundum nede sahte bir bilgi Expvs (mesaj) 22.03, 6 Ekim 2020 (UTC)

Hocam sayfayı ben oluşturmadım google da adımı imdb için arattığımda gördüm en üstte wikipedi yazıyordu ve arkadaşlarıma wikipedide olduğumu söylediğimde silinmiş yazıyor dediler bende hesap oluşturup neden silindiğini anlamaya çalıştım kendim için oluşturmadım sayfayı lütfen yardımcı olun. Expvs (mesaj) 22.18, 6 Ekim 2020 (UTC)

Bilgi[kaynağı değiştir]

Merhaba Sn. Sakhalinio, şurda bir yeni madde girişi yaptım. Birde yeni fotoğraf ekledim. İlk defa localde fotoğraf yüklüyorum. Lisans ve vb. göre açabilmiş miyim? Müsait bir zamanda bakarsanız çok sevinirim. Çok teşekkürler. Şurdan Bu imzasız yazı Destemora (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 11.43, 8 Ekim 2020 (UTC)

Merhaba, yaşayan insanların fotoğrafları adil kullanım kapsamında yüklenemez. Bu nedenle yüklemiş olduğunuz dosya silindi. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 15.21, 8 Ekim 2020 (UTC)

Soru[kaynağı değiştir]

İyi günler, siz daha iyi bilirsiniz, Vikipedi'de kaynaksız bilgi eklemek yasaktır ancak bazı maddeleri incelediğimde 1000 civarında kelimeye sahip olmasına rağmen sadece bir iki adet kaynak gösterilmiş olduğunu görüyorum. Bunun sebebi ne olabilir? Acaba eskiden bu kurallar sıkı bir şekilde uygulanmamakta mıydı? Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.--Visnelma (mesaj) 21.07, 9 Ekim 2020 (UTC)

Merhaba sayın Visnelma, kaynaksız bilgi eklemek yasaktır diye bir durum yok ama eklenen bilgilere kaynak eklenmesine özen gösterilmesinde fayda var. Çünkü bu okuyucuları bilgilendirmek bakımından çok çok önemli. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 21.11, 9 Ekim 2020 (UTC)

Teşekkür[kaynağı değiştir]

Merhabalar

Fotoğraf Arayan Vikipedi Sayfaları kampanyasından haberdar olmamı sağlamanızdan, kampanya konusunda açıklayıcı bilgiler vermenizden ve kampanya sırasında karşılaştığım zorlukları aşmam konusunda yardımlarınızdan dolayı size çok teşekkür ederim. Bu sonucu almamda katkınız çok büyük. Size bir şey sormak istiyorum. Bana iki mail geldi. Aynı meseleyi ToprakM'ye yazdım. [1] kendisi sistemin nasıl işlediğini bilmediğini ifade etti. Şimdi benim ne yapmam gerekiyor. Sistemin nasıl işlediği konusunda bilginiz var mı. İngilizcem yeteri kadar ileri değil çeviri de bazen tam çevirmiyor. Neyi nasıl yapmam gerektiği konusunda yardımcı olursanız çok memnun olurum--Tarih (mesaj) 18.41, 11 Ekim 2020 (UTC)

Merhaba Tarih, dilerseniz mail loop'una beni ve ToprakM i de ekleyin. Biz size elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışalım. Selamlar, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 18.45, 11 Ekim 2020 (UTC)

mail loop kelimesinin ne anlama geldiğini ve nasıl çalıştığını bilmiyorum. Benim mailime bu mesaj geldi.


Meta <wiki@wikimedia.org>

Alıcı: ben


Dear Tarih, Congratulations! You have been announced as the winner of the WPWP Campaign 2020 in the "Top image user" category.[1]

You would be awarded a USD 500 worth of gift voucher. Ahmed from the WikiCred Team (CC'd in this email) would follow up with you on how to redeem your prize. Thanks for participating in the WPWP Campaign this year and we look forward to your participation next year. Please let us know if you have any questions or concerns.

With best regards, Isaac Olatunde, Project Manager & Coordinator, On behalf of the Wikipedia Pages Wanting Photos Campaign Team.

[1]. https://meta.wikimedia.org/wiki/Wikipedia_Pages_Wanting_Photos/Results

-- This email was sent by T Cells to Tarih by the "Email this user" function at Meta. If you reply to this email, your email will be sent directly to the original sender, revealing your email address to them. To manage email preferences for user ‪T Cells‬ please visit <https://meta.wikimedia.org/wiki/Special:Mute/T_Cells>.

--Tarih (mesaj) 18.57, 11 Ekim 2020 (UTC)

Rafael Nadal[kaynağı değiştir]

Onemli bir başarı, ve güncel bir konu olduğu için yaziyorum Sn. Sakhalinio Bey, uygunsa kontrol edip değişikleri onaylar misiniz. Rafael Nadal Teşekkürler--Destemora (mesaj) 20.41, 11 Ekim 2020 (UTC)

Süryaniler[kaynağı değiştir]

Sevgili Sakhalinio,

Verum-Nunc adlı bir kullanıcının terörize ettiği Süryaniler sayfasına bir göz atmanızı rica ediyorum. Kullanıcı ayrıca Almanca ve Hollandaca Wikipedia'da Süryaniler ile ilgili sayfaları tahrip etmeye çalıştı.

Ekip olarak bizler bu vandalizme karşı durmalıyız ve Wikipedia'yı Verum-Nunc gibi insanlardan uzak tutmalıyız.

Umarım Wikipedia'daki davranışına karşı rehberler alacaksınız, çünkü yaptığı düzenlemeler bu platformdaki kullanım şartlarını ihlal ediyor,

selamlar Vullc4n0 (mesaj) 21.08, 14 Ekim 2020 (UTC)

Yarışma puanlaması[kaynağı değiştir]

Merhaba @Sakhalinio, Viki Kafkasya'yı Seviyor yarışmasının puanlaması ne zaman yapılacak? Ornek11222mesaj 09.05, 15 Ekim 2020 (UTC)

Selamlar, yarışma bitiminin ardından puanlama yapılarak sonuçlar açıklanacak ama net bir tarih vermem çok mümkün değil. Selamlar, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 16.20, 19 Ekim 2020 (UTC)

Türkiye'deki vikipedistler[kaynağı değiştir]

Merhabalar,iyi çalışmalar. Merak ediyorum acaaba Türkiyedeki vikipedistler buluşma tanışma sohpet ve karşılıklı bilgi alışverişi eventleri düzenliyorlar mı acaba? eğer yapılıyorsa katılmayı çok isterim. İyi günler.--Baris365 (mesaj) 14.30, 16 Ekim 2020 (UTC)

Merhaba Baris365, öncelikle ilginiz için çok teşekkürler. Türkçe Viki kullanıcıları ve katkı verenleri olarak 2 haftada bir online olarak VikiSalı buluşmaları gerçekleştiriyoruz. Ayrıca online bir haberleşme kanalı olarakta Telegram grubumuz mevcut. Telegram grubuna şuradaki linkten katılabilir, VikiSalı toplantıları daveti için yazının sonundaki e-posta seçeneği ile bana e-posta adresini iletirseniz sie toplantı davetini iletebilirim. Selamlar, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 16.19, 19 Ekim 2020 (UTC)

Yarışma sayfasındaki sayfa[kaynağı değiştir]

Merhaba @Sakhalinio, bu sayfa ne işe yarıyor? Ornek11222mesaj 21.49, 16 Ekim 2020 (UTC)

Merhaba Ornek11222, yarışma dahilinde yeni eklenen maddeleri buraya ekliyoruz ve yarışma sonunda puanlama burası üzerinden yapılıyor. Selamlar, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 16.14, 19 Ekim 2020 (UTC)

Çıkarım konusunda akıl alma[kaynağı değiştir]

Selamlar, [[2]] paragrafın sonunda "Bu bulguların ışığında, kültür, cinsiyet, dini inanç unsurlarının prososyal davranışlar üzerinde hem bireysel hem de gruplar arası ilişkiler düzeyinde etkili olduğunu söylemek mümkündür." yazılmış ancak bunun çıkarım/özgün araştırma örneği olup olmadığını kestiremedim, bakabilir misin, sevgiler. :)--Satırdan Kahraman (mesaj) 21.54, 16 Ekim 2020 (UTC)

Selamlar Satirdan kahraman, aynen dediğin gibi bir çıkarım yapılmış, içerik açısından çok doğru değil bencede. Selamlar, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 16.12, 19 Ekim 2020 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Merhaba, bu makalenin son iki basımını kabul edebilir misin? Bir hatayı düzelttim: Ana Guerra.--87.223.52.18 11.29, 18 Ekim 2020 (UTC)

Pokemon yazıları hakkında[kaynağı değiştir]

merhabalar :) benim bir sorum olacaktı en son yazdığım pokemon gloom ve paras yazıları hızlı silinmeye aday gösterilmiş lakin bunlardan önceki yazılar nerdeyse 2 satır ben uzun uzun yazdım ama Kayda değer olmayan konulu madde denmiş tam olarak nerde hata yaptığımı söyler misiniz lütfen çünkü ben küçüklüğümden beridir neredeyse tüm pokemon oyunlarını oynadım ve pokemon oyunları için araştırma yapmak isteyen birisinin ihtiyacı bence bu değildir: https://tr.wikipedia.org/wiki/Arbok böyle bir yazının kaldırılmayıp bunun https://tr.wikipedia.org/wiki/Gloom silinmek istemesi bana absürt geliyor yanlışım varsa lütfen bana söyleyin. Teşekkürler Saygılarımla Ali İhsan Koçoğlu7 (mesaj) 15.44, 19 Ekim 2020 (UTC)

Merhaba Ali İhsan Koçoğlu7, diğer dillerdeki saayfalara bakarak size naçizane fikrimi aktarmak isterim. Mesela İngilizce'de Gloom içeriği List of generation I Pokémon#Gloom içinde değerlendirilmiş. Japonca'da ise yine benzer bir içerikle şurada, benzer bir liste sayfa ile değerlendirilmiş. Dilerseniz sizde böyle bir liste sayfalarında bunları değerlendirebilirsiniz. Hem okuyucu içinde daha kolay bir kullanım elde edilebilir. Selamlar, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 16.11, 19 Ekim 2020 (UTC)

Cevabınız için teşekkür ederim bana jenorasyonlara bölünmüş pokemon yazı başlıkları açarsanız keyifle doldururum :) sevgilerimle Ali İhsan Koçoğlu7 (mesaj) 18.45, 19 Ekim 2020 (UTC) https://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=%C4%B0lk_nesil_Pok%C3%A9monlar%C4%B1&action=edit&redlink=1 şunu kullanabilir miyim Bu imzasız yazı Ali İhsan Koçoğlu7 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 18.50, 19 Ekim 2020 (UTC) Doldurdum incelerseniz sevinirim Ali İhsan Koçoğlu7 (mesaj) 08.24, 20 Ekim 2020 (UTC)

Merhaba sayın Ali İhsan Koçoğlu7, liste bencce gayet güzel olmuş. Ben bir revizyon yaptım. O şekilde devam ederseniz daha düzgün maddeler çıkacaktır. Selamlar, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 21.14, 20 Ekim 2020 (UTC)

Süryaniler[kaynağı değiştir]

hey Sakhalinio, >> Süryaniler << sayfasını kontrol edebilir misiniz? yeni bilgiler ekledim ve sayfayı diğerleri için daha anlaşılır hale getirdim.

teşekkür ederimVullc4n0 (mesaj) 14.14, 22 Ekim 2020 (UTC)

Merhaba Vullc4n0, konuyla ilgili şurada bir tartışma başlatılmış. Bilginize, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 14.21, 22 Ekim 2020 (UTC)

Son yazılar hakkında[kaynağı değiştir]

Tekrardan selamlar yine ben :) uzun zamandır yazdığım yazılar kontrol edilmiyor acaba bir sorun mu var? önceden çok hızlı kontrol ediliyordu lakin bu aralar çok geç kontrol ediliyor. Benim yaptığım bir şey yüzündense lütfen beni bilgilendirin teşekkürler sevgilerimle Ali İhsan Koçoğlu7 (mesaj) 17.42, 24 Ekim 2020 (UTC)

Merhaba Ali İhsan Koçoğlu7, bu aralar sürüm kontrolleri biraz sekteye uğradı. Malum okulların açılması, işlerin başlaması ile devriye arkadaşlarımız muhtemelen sürüm kontrollerine çok vakit ayıramıyorlar. Sizinle ilgili bir konu değil yani. Selamlar, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 08.26, 25 Ekim 2020 (UTC)

Efeaktug35 kullanıcısından soru (15.59, 25 Ekim 2020)[kaynağı değiştir]

Yeni bir sayfa eklemek istiyorum --Efeaktug35 (mesaj) 15.59, 25 Ekim 2020 (UTC)

Merhaba sayın Efeaktug35, size nasıl yardımcı olabilir? Ne ile ilgili bir sayfa oluşturmaya çalışıyorsunuz? Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 19.46, 25 Ekim 2020 (UTC)

Canmuhacir kullanıcısından soru (18.03, 26 Ekim 2020)[kaynağı değiştir]

Merhaba, Adana da yaşıyorum. Adana Türkmenbaşı Bulvarı üzerinde bulunan "Fikr-et" adında bir restorant var ve ben bu restorant için bilgi girişi yapmak istiyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz? --Canmuhacir (mesaj) 18.03, 26 Ekim 2020 (UTC)

Sayın Canmuhacir, Vikipedi'nin ansiklopedi olduğunu ve ansiklopedik içeriklerin yer aldığını belirtmek isterim. Size Vikipedi ne değildir? sayfasını incelemenizi ve Vikipedi'de reklam yapılamayacağını belirtmek isterim. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 18.08, 26 Ekim 2020 (UTC)

Tekrardan Merhaba, yıllardır okuduğum tek içerik arşivinin wikipedia olduğunu söyleyerek konuşmaya başlamak istedim. Sizlere şunu belirtmeliyim ki; reklam amaçlı bir içerik olmayacağı üzere, sadece genel olarak bilinen birisi ve onun hakkındaki bilgilere sadece wikipedia üzerinden ulaşılmasını istiyoruz. Gerekli haber kaynaklarında haberlerimiz ve hak edilen yerlerde ödülleri de bulunuyor. Tekrardan soruyorum; bu tarz bir markanın wikipedia üzerinde bulunmasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? --Canmuhacir (mesaj) 18.13, 26 Ekim 2020 (UTC)

Sayın Canmuhacir, şirketlerle ilgili kayda değerlik kriterlerini incelemenizi tavsiye ederim. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 19.44, 26 Ekim 2020 (UTC)

Sayfa[kaynağı değiştir]

Uygun bir zamanda, oluşturduğum yeni maddeyi inceleyebilir misiniz ?Taco_tezgâhı Teşekkür ederim. --Bacaisi (mesaj) 14.31, 27 Ekim 2020 (UTC)

Dilay Kemer hakkında[kaynağı değiştir]

İyi günler sayın @Sakhalinio sunucu kayda değermi? Madde olarak açılmış olsa??--46.106.32.233 12.54, 30 Ekim 2020 (UTC)

Merhaba, kayda değerlik kriterlerini incelemenizi rica ederim. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 19.21, 2 Kasım 2020 (UTC)

Necdet Altunbudak kullanıcısından soru (23.45, 30 Ekim 2020)[kaynağı değiştir]

Merhaba, Adım Necdet Altunbudak 2012 yılından beri sosyal medya işi yapıyorum. Tanınmış kişiler ve şirketlerle çalışıyorum. Şu an müşterilerimden biri Ateş Menajerlik. Bazı oyuncularımıza wikipedia için yeni giriş yapmak istiyorum. Ayrıca bir oyuncumuzun bilgileri yanlış onu düzeltmem lazım. Daha önce bu kaynağı hiç kullanmadım. Benim için desteğiniz çok önemli. Şimdiden teşekkür ederim. Sevgiler Necdet Altunbudak --Necdet Altunbudak (mesaj) 23.45, 30 Ekim 2020 (UTC)

Merhaba sayın Necdet Altunbudak, öncelikle iş nedeniyle bu tip değişiklikler yapmak istediğinizden, bu değişiklikler ücretli değişiklikler kapsamında değerlendirilebilir. Wikipedia'da ücretli değişiklik yapmak yasak değildir ancak ücretli değişiklik yapan kullanıcıların kullanıcı sayfalarında bunu belirtmeleri gerekmektedir. İlgili politikayı burada bulabilirsiniz. Değişiklik yapmaya dair bilgilendirme için şu sayfadan başlayabilirsiniz. Ayrıca benim mesaj sayfamın en üstünde bulunan videoyu'da alt yazılı olarak incelemeniz size faydalı olacaktır. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 19.18, 2 Kasım 2020 (UTC)

Yarışma puanlaması hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba @Sakhalinio, bu konu hakkında tekrar rahatsız ediyorum ama yarışma biteli 1 gün oldu. Puanlaması hâlâ yapılmadı. Ornek11222mesaj 21.42, 1 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba Ornek11222, bu tip yarışamarın puanlaması çok hızlı sonuçlanmıyor maaelsef. Daha önceden düzenlemiş olduğumuz Türk Dilleri Vikimaratonu 2020'de 1 aydan biraz daha fazla sürede açıklayabilmiştik. Bu yarışma sonucunuda yaklaşık aynı tarihlerde açıklayabiliriz herhalde diye düşünüyorum. Selamlar, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 19.07, 2 Kasım 2020 (UTC)

Birleştirme[kaynağı değiştir]

Merhabalar :) https://tr.wikipedia.org/wiki/After_Life_(dizi) bu sayfadaki David Earl'ü çeviri yardımıyla oluşturdum (https://tr.wikipedia.org/wiki/David_Earl) birbirlerine bağlantı verirseniz sevinirim. Tüm dizi karakterlerini yazdım hepsi birleştirilmiş ama bunda olmamış. Şimdiden teşekkürler Ali İhsan Koçoğlu7 (mesaj) 09.14, 4 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba Ali İhsan Koçoğlu7, sanırım istedğinizi şurada halletim galiba. Selamlar, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 11.26, 4 Kasım 2020 (UTC)

Qkarmenges kullanıcısından soru (15.08, 5 Kasım 2020)[kaynağı değiştir]

Merhaba bana ne tür bir yardımınız dokunabilir --Qkarmenges (mesaj) 15.08, 5 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba sayın Qkarmenges, sayfa oluştururken yada sayfalarda yapacağınız değişikliklerde sorunlar yaşamanız durumunda size yardımcı olabilirim. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 16.12, 5 Kasım 2020 (UTC)

Kullanıcı:Ornek11122 hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba @Sakhalinio, yukarıda ismini gördüğün hesap bana aitti. Yukarıdaki hesaba erişimim kesilince şu anda kullandığım hesabı oluşturdum. Yukarıdaki hesap silinebilir mi? Ornek11222mesaj 05.18, 6 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba Ornek11222, hesapların silinmesi söz konusu değil. Ancak bu kullanıcıya halen ulaşım imkanınız varsa ve bu kullanıcının bu isimle kalmasını istemiyorasnız, şuradan kullanıcı adı değişikliğine başvurabilirsiniz. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 12.38, 6 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Merhaba Sayın Sakhalinio, "Ben Bilal"[[3]] isimli kullanıcıyı şikayet etmek istiyorum. Bu arkadaş özgün araştırmalara yer veriyor, kişisel yorum içeren ifadeler kullanıyor, doğrudan alakalı olmayan kaynaklar kullanıyor ve hiçbir değişiklik özeti yazmıyor. Kendisini uyarmama rağmen ısrarla devam ediyor. Bu imzasız yazı Kerim Coşkun Mirzazade (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 09.10, 8 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba Kerim Coşkun Mirzazade, öncelikle dikkatiniz ve incelemeliriniz için çok teşekkürler. @Ben Bilal, katkılarınızda yorum olabilecek cümlelerden özellikle kaçınmanızı rica ederim. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 18.59, 9 Kasım 2020 (UTC)

Ninjago4382 kullanıcısından soru (19.38, 8 Kasım 2020)[kaynağı değiştir]

Google'da bir kişiyi arayınca vikipediasi çıkıyor örneğin Enes Batur bunu nasıl yapabiliriz başkaları oraya nasıl çıkar --Ninjago4382 (mesaj) 19.38, 8 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba sayın Ninjago4382, Vikipedi'nin bir ansiklopedi olduğunu belirtmek isterim. Vikipedi yer alacak içeriklerin kayda değerlik kriterlerini karşılamalarını gerekmektedir. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 19.04, 9 Kasım 2020 (UTC)

İş birliği projesi daveti[kaynağı değiştir]

2020 46. Hafta İş Birliği Projesi'nin konusu, "Şablon:Pratt & Whitney hava aracı motorları maddelerinin oluşturulması" olarak belirlenmiştir. Projeye katılıp çeşitli ödüller kazanabilir, bunları kullanıcı sayfanızda sergileyebilir ve ödül koleksiyonunuzu tamamlayabilirsiniz! Bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan bakabilirsiniz. Projeye katılımınızı bekleriz.

Hakan Adanir adlı kullanıcıdan soru (10.46, 11 Kasım 2020)[kaynağı değiştir]

merhaba, yıllardır gönüllü doğa koruma ve hak alanında çalışıyorum. ancak ürettiğim bir çok bilgi kaynak gösterilmeden kullanılıyor. bunu düzeltmek için derneğimiz ve çalşmalarımızla ilgili maddeler eklemek. bazı bilgilerde de kaynakça eklemek istiyorum. nasıl bir yol yada eğitim önerirsiniz? --Hakan Adanir (mesaj) 10.46, 11 Kasım 2020 (UTC)

İBP'de yeni ödül: Ekonomi yıldızı![kaynağı değiştir]

Ekonomi Yıldızı
Selamlar. İş birliği projesi ödüllerinin arasına yeni Ekonomi yıldızı katıldı! Ekonomi ile ilgili iş birliği projelerine katılın, bu yıldızı kaçırmayın! İyi çalışmalar!
Caskination ?
Bu mesajı almak istemiyorsanız Şablon:İşbirliği-davet/İstemeyenler sayfasına imzanızı ekleyiniz. MediaWiki message delivery (mesaj) 21.02, 12 Kasım 2020 (UTC)

Teşekkürler[kaynağı değiştir]

Bugün Beyaz listeye alınmışım :) Bana vikipedinin kullanımını öğrettiğiniz çok teşekkür ederim Sevgilerimle Ali İhsan Koçoğlu7 (mesaj) 18.59, 15 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba Ali İhsan Koçoğlu7, rica ederim, ne zaman yardıma ihtiyacınız olursa yine mesaj yoluyla ya da e-posta ile her zaman buralardayım. Selamlar, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 21.29, 15 Kasım 2020 (UTC)

Küçük metin== Yönlendirme ==

https://tr.wikipedia.org/wiki/Terra_(mitoloji) şu sayfadan https://tr.wikipedia.org/wiki/Tellus şu sayfaya yönlendirme yapılması lazım kendim denedim ama yapamadım Ali İhsan Koçoğlu7 (mesaj) 19.31, 16 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba Ali İhsan Koçoğlu7, @Superyetkin herhalde konuyu halletmiş. Selamlar, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 15.57, 17 Kasım 2020 (UTC)

Bmkb adlı kullanıcıdan soru (15.09, 17 Kasım 2020)[kaynağı değiştir]

Merhaba, ben yeni dahil oldum ve ne yapacağım Wikipedia ya nasıl katkıda bulunacağıma dair bir fikrim yok bana bilgi verir misiniz --Bmkb (mesaj) 15.09, 17 Kasım 2020 (UTC)

Logo problemi[kaynağı değiştir]

Mardin fosfatspor sayfasında kulübün mevcut logosunu eklemiştim fakat daha sonradan nedenini bilmediğim şekilde logo siteden kaldırılmış nedeni nedir? Bu arada zonguldak kömürspor sayfasında kulübün mevcut logosunu değiştiren @zonguldaksporlu kullanıcıya bir uyarıda bulunabilirmisiniz? Çok sayıda vandalizm amaçlı logo değişikliği yaptığı görülüyor. Soruma geri dönüş alabilirsem sevinirim iyi geceler. Delbatros (mesaj) 20.17, 17 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba sayın Delbatros, yüklemiş olduğunuz dosyayı Commons'a yüklemişsiniz. Commons ta yer alan dosyalar serbest telif haklarına sahip olması gerekmektedir. Ama Mardin Fosfatspor'un logosunun telif hakları kulübe yada yaratıcısına aittir. Bu tip dosyaları ancak tr.wikipedia.org ta adil kullanım gerekçeleri ile yüklenebilir. Zonguldak Kömürsporla ilgili konuya da bakacağım. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 17.22, 18 Kasım 2020 (UTC)

Telif Hakkı[kaynağı değiştir]

Sayın Sakhalinio, Vikipedi'ye yaptığım ilk eklemelerin bir kısmı telif haklarını ihlal ediyordu. Bunları daha sonra düzeltsem de hala geçmiş kısmından herhangi birisi onlara ulaşabilmekte. Sorum da şu: internette bir Twitch yayıncısı videosunda kullandığı telif hakkı ihlal eden bir içeriği silmiş ancak bu içerik hala Twitch'in databaselerinde yer aldığı için kendisine ceza verilmiş. Bu olayı bizzat okumasam da benzer bir olay Vikipedi'deki değişiklikler için de geçerli olabilir mi? Saygılarımla --Visnelma (mesaj) 11.15, 18 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba sayın Visnelma, TikTok'ta bahsettiğiniz gibi bir örnek yaşamadık, umarımda yaşanmaz ama bu konuda sorun olur veya olmaz demem çok doğru bir tespit olmaz, çünkü hukukçu değilim. Bu nedenle sorunuza kesin bir yanıt vermem mümkün değil. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 17.27, 18 Kasım 2020 (UTC)

Karqes adlı kullanıcıdan soru (16.54, 19 Kasım 2020)[kaynağı değiştir]

Vikipedi'ye mi çalışıyorsunuz?Ayrıca siz danışan kişiyi kendiniz mi belirliyorsunuz? --Karqes (mesaj) 16.54, 19 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba sayın Karqes, hayır Vikipedi'de çalışmıyorum, buradaki katkılarını herkes gönüllü olarak yapmakta. Danışanları yada danışılanları bizler belirlemiyoruz, sistem kendisi belirlemekte. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 20.41, 19 Kasım 2020 (UTC)

Yardım Talebi[kaynağı değiştir]

Bu sayfanın kaliteli madde adaylığını oluşturmaya çalışıyorum ancak bir yerde hata yapmaktayım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Saygılarımla --Visnelma (mesaj) 23.27, 19 Kasım 2020 (UTC)

Bir şekilde hallettim teşekkürler. --Visnelma (mesaj) 23.32, 19 Kasım 2020 (UTC)

Anesteziyoloji ve Reanimasyon maddesi hk.[kaynağı değiştir]

İyi günler Sakhalinio birkaç gün önce Tıp maddesinden yola çıkarak açtığım madde tarafınızca kayda değerlik açısından etiket eklenmiş. Mevcut maddeyi açmadaki amacım tıbbi bilimlerin hepsinin hakkında bilgi sahibi olunması açısından eksikleri tamamlamaktır. Ancak dikkatsizliğim sonucu uzun zamandır zaten Anesteziyoloji maddesinin mevcut olduğunu bilmeden madde eklemiş bulundum. Bu açıdan hatamı kabul ediyorum. Maddenin silinmesiyle alakalı bir tartışma gündeme geldiğinde eğer denk gelirsem silinmesi talebine bir itirazım olmayacaktır.

Tek ricam, maddenin içindeki bilgilerin Anesteziyoloji maddesine entegre edilmesidir. Viki konusunda nispeten yeni olduğum için bu tartışmalar yapıldığında gözden kaçırma ihtimalim yüksektir. Bu açıdan birkaç önerinizi de dinlemek isterim.--Babanindusmanlarini (mesaj) 00.26, 20 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba sayın Babanindusmanlarini, öncelikle mesajınız için çok teşekkürler. Bende sizin söylediğiniz gibi çift bir madde olacağını düşüünüp, maddeyi silmek yerine KD etiketi koydum. Konunun uzmanı siz olduğunuz için sizin Anesteziyoloji maddesinin uygun yerine bilgileri eklemeniz daha verimli olacaktır. Yaşayacağınız herhangi bir sıkıntıda bana yada diğer arkadaşlardan yardım isteyebilirsiniz. Taşıma sonrasında da {{geçmiş birleştir|Anesteziyoloji}} etiketini Anesteziyoloji ve Reanimasyon maddesine koyarsanız, hizmetli arkadaşlar bilgilerin kaybolmaması açısından gerekli işlemi yapacaktır. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 09.07, 20 Kasım 2020 (UTC)
Önerileriniz için teşekkürler, elimden geldiğince yapmaya çalıştım. Maddenin geliştirilmesi için zamanla eklemelere devam edeceğim.--Babanindusmanlarini (mesaj) 13.10, 20 Kasım 2020 (UTC)

Yönlendirme hk.[kaynağı değiştir]

Merhabalar. Geleneksel Sporlar Ödülleri ile ilgili bir sayfa oluşturmuştum, yönlendirme yapmışsınız Etnospor ile ilgili maddeleri oluşturmaya başladım. Sayfayı eski haline geri çevirirseniz eğer Dünya Etnospor Konfederasyonu sayfasında da değişiklikler yapacağım. O sayfada değişiklik yapmadan önce farklı sayfaları oluşturup, Konfederasyon sayfasında da düzenleme yapmayı planlıyordum. Yaptığım düzenlemeye sebep olarak da oluşturduğum yeni sayfaları gösterecektim. Çok dağınık duruyor. --Remzitrc (mesaj) 13.05, 20 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba sayın Remzitrc, Geleneksel Sporlar Ödülleri sayfasında eklemekte olduğunuz bilgilerin aynıları Dünya Etnospor Konfederasyonu sayfasında da mevcut. Ayrı bir sayfa açmak gereklimi sizce? Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 16.45, 20 Kasım 2020 (UTC)
Dünya Etnospor Konfederasyonu sayfasında detayı verilmesi gereken bir şey değil. Şöyle örneklendireyim; Pantene sayfasında, Pantene Altın Kelebek Ödülleri'nin detayının verilmesi gibi bir durum. Zaten Konfederasyon sayfasında uyarı bulunduğu için böyle bir şey yapmak istedim.--Remzitrc (mesaj) 17.27, 20 Kasım 2020 (UTC)

Beyaz liste hk[kaynağı değiştir]

Selam, uzun süredir değişikliklerini takip ettiğim bu üç kullanıcıyı beyaz listeye alabilir miyiz? Üçü de özellikle dizi maddelerinde katkıları gayet olumlu ve ben hiçbir sorun görmedim. Hem vandalizm yapan dizi trollerinin hatalı değişikliklerini de düzeltmekteler. Bahsettiğim üç kullanıcı TatlışkoKız & Albay Steve ve N.e3838 bu şekildedir. Son kararı size bırakıyorum, iyi vikiler:) --CanQui es-tu? 16.53, 20 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba @Can, gerekli işlemleri yaptım. 1-2 telif sıkıntısı olmuş bir kullanıcı ile alakalı, sen yinede gördüğünde bildirirsen verimli olur. Selamlar, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 16.58, 20 Kasım 2020 (UTC)

Selam @Can teşekkürler beni beyaz listeye layık gördüğün için Albay Steve (mesaj) 20.35, 21 Kasım 2020 (UTC)

Teşekkürler beni beyaz listeye layık gördüğün için @Can bey. Selamlar, @N.e3838 N.e3838 (mesaj) 12.42, 27 Kasım 2020 (UTC)

Azerbaycana iade edilen Artsah tarafından oluşturulan idari bölgelerin sayfalarının kaldırılması[kaynağı değiştir]

Artık olmayan bu idari bölgelerin sayfalarının kaldırılması taraftarıyım zaten sayfalar çok kısa gelecekte geliştirilmeyeceğinden eminim daha önce bu sayfaları hızlı silmeye aday gösterdim ancak silinmeye aday göstermeliydim düzelttiğiniz için teşekkür ederim bu sayfaların kaldırılmasında yardımcı olurmusunuz. Palpatine the Good (mesaj) 16.57, 20 Kasım 2020 (UTC)

Sayın Palpatine the Good, şu anda mevcut olmayan bölgelerin sayfasının silinmesi, geçmişte olan ve şimdi mevcut olmayan bölge ve devlerler içinde geçerli olması gerekir o zaman bu bakış açısıyla. Ama Vikipedi'nin ansiklopedik içeriklerin yer aldığını düşünürsek, o bölgelerin mevcut olduğu yıllar içerisindeki bilgilerin ansiklopedik olduğu için bu sayfaların silinmeye aday gösterilsede silinmeyeceğini düşünüyorum. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 17.22, 20 Kasım 2020 (UTC)

İnceleme bekleniyor... sorunu.[kaynağı değiştir]

Merhaba, sayın Sakhalinio ben Beyaz liste vikipedistlerinden Kepler-45b, onay sisteminden geçen herhangi kullanıcı maddede düzenleme yapıtıktan sonra beyaz liste görevlileri onay almaksızın geçme hakkından muaf oluyor bu sorunun bir çözüm yolu yok mu ? Teşekkürler. Kepler-45b (mesaj) 17.45, 20 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba sayın Kepler-45b, eğer beyaz liste haklarına sahip bir kullanıcının yaptığı değişiklikten önce beyaz listede olmayan bir kullanıcı değişiklik yaparsa, tüm değişiklikler onay beklemek durumunda. Bunun teknik olarak bir çözümü yoktur. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 17.51, 20 Kasım 2020 (UTC)

Silinen Sayfanın Geri Getirilmesi[kaynağı değiştir]

Merhaba değerli wikipedia editörü sizden https://tr.wikipedia.org/wiki/Adem_Di%C5%9F%C3%A7i Adem DİŞÇİ sayfasının geri getirilmesini ve tekrardan silinmeye aday gösterilmesini talep ediyorum. Çok teşekkür ederim çalışmanızda başarılar dilerim . 78.188.176.142 14.21, 21 Kasım 2020 (UTC)

Onaylı Sayfa Silinmesi Hk.[kaynağı değiştir]

Merhabalar. Olcay Kutluca maddesini başlatmıştım. İnternetten bulduğum kaynakları ekleyerek viki kılavuzuna uygun bir şekilde yazmıştım. Ödüllerinin linklerini de eklemiştim ama kayda değer olmadığı gerekçesiyle silinmiş. Onaylı bir sayfaydı. Acaba bir sorun mu var?--Demircane (mesaj) 18.18, 23 Kasım 2020 (UTC)

İş birliği projesi daveti[kaynağı değiştir]

Selamlar. İş birliği projesinde bu haftanın konusu "Şablon:Queen ve Şablon:Queen şarkıları maddelerinin oluşturulması" olarak belirlenmiştir. Projeye katılıp çeşitli ödüller kazanabilir, bunları kullanıcı sayfanızda sergileyebilir ve ödül koleksiyonunuzu tamamlayabilirsiniz! Bu yılın kazananlarına ve ödül koleksiyonuna ise buradan göz atabilirsiniz. Projeye katılımınızı bekleriz. İyi çalışmalar!

Bu mesajı almak istemiyorsanız Şablon:İşbirliği-davet/İstemeyenler sayfasına imzanızı ekleyiniz.
Caskination ? 12.31, 24 Kasım 2020 (UTC)

BL[kaynağı değiştir]

Merhaba @Sakhalinio. Umarım iyisinizdir. @Dilara7800 adlı kullanıcı BL'ye alınabilir mi? Katkıları yapıcı görünüyor. Saygılarımla--Kadıköylümesaj 17.38, 24 Kasım 2020 (UTC)

Taşıma[kaynağı değiştir]

Selamlar çevirerek oluşturduğum bu sayfada başlıkta hata yapmışım https://tr.wikipedia.org/wiki/Micronezya_mitolojisi Mikronezya mitolojisi olarak değiştirebilir misiniz ayrıca araştırmalarımda taşı butonu denmiş ama ben nerde olduğunu bulamadım nerde bulacağımı detaylıca açıklar mısınız şimdiden çok teşekkürler Ali İhsan Koçoğlu7 (mesaj) 09.41, 25 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba Ali İhsan Koçoğlu7, taşıma gerçekleştirilmiş. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 17.44, 25 Kasım 2020 (UTC)

beyaz liste[kaynağı değiştir]

Selamlar Sakhalinio. K:MematiBas34'ün beyaz liste hakkını tekrardan gözden geçirebilir misin? Tarafsız bakış açısı ile ilgili daha önceden uyarılmasına rağmen çeşitli ihlallere yol açan değişiklikleri mevcut: [4][5][6][7] gibi. Bunların yanında ilk değişikliklerinden kalma şunun gibi vandallıklar da mevcut. İyi çalışmalar. --Dijkstra·ileti 01.22, 27 Kasım 2020 (UTC)

Bir maddedeki değişiklik savaşıyla ilgili[kaynağı değiştir]

Merhaba Sakhalinio. Değişiklik savaşına girmeme adına buradaki son değişikliklerle ilgili olarak yakın zamanda aktif olduğunu gördüğümden yazıyorum. Gözden geçirebilir misin? abc, 21.06, 29 Kasım 2020 (UTC)

Serhathicri adlı kullanıcıdan soru (13.34, 30 Kasım 2020)[kaynağı değiştir]

Merhaba, Amcam gazeteci, şair ve aynı yazamanda yazardır. Bugüne kadar 14 kitabı yayınlanmıştır. Kürtçe ve Türkçe eserleri bulunmaktadır. 27 Kasım tarihinde vefat etti. Vikipedi'de onun adına sayfa açtırmak istiyorum. Bu konuda gerekli olan prosedürler hakkında bilgi verebilir misiniz? --Serhathicri (mesaj) 13.34, 30 Kasım 2020 (UTC)

Merhaba sayın Serhathicri, ben konuyla ilgili bazı düzeltmeler yaptım. Ancak kişinin kayda değerliği için sayfayı kaynaklandırmanız gerekmekte. Kayda değerlik kriterlerini şu sayfadan inceleyebilirsiniz. Yine sorunuz olduğunda bana yazabilirsiniz. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 13.45, 30 Kasım 2020 (UTC)

Tekrar Değerlendirme Hk.[kaynağı değiştir]

Merhaba Sakhalinio, oluşturduğum Melih Saatçı sayfasını tekrardan değerlendirebilir misiniz rica etsem? Dönüşünüzü bekliyorum, sevgilerle--Cezmiboranlar (mesaj) 15.24, 30 Kasım 2020 (UTC)

Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Ayhan Tarakcı sayfasını açabilir misiniz?[kaynağı değiştir]

başlık. https://tr.wikipedia.org/wiki/Ayhan_Tarakc%C4%B1. efe aydal'ın maddesi silinmiş iken aynı çapta bile olmayan başkasının maddesi durmamalı vikipedide bence. yani...... KD değil. lütfen bakar mısınız? kolaygelsin, türk interneti size borçlu. Modern primat (mesaj) 16.32, 30 Kasım 2020 (UTC)

Sayfa silinmiş. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 17.01, 30 Kasım 2020 (UTC)

Tevfikbeys adlı kullanıcıdan soru (18.42, 30 Kasım 2020)[kaynağı değiştir]

Kendi sayfamı nasıl oluşturabilirim ? --Tevfikbeys (mesaj) 18.42, 30 Kasım 2020 (UTC)

sakhalinio'dan özür dileyerek cevap yazıyorum: https://tr.wikipedia.org/wiki/Kullan%C4%B1c%C4%B1:Tevfikbeys Tevfikbeys gel, ben açtım, düzenleme sırası sizde.Modern primat (mesaj) 22.33, 30 Kasım 2020 (UTC)

Yılın maddeleri banner'ına ek[kaynağı değiştir]

Merhaba Sakhalinio, yerleştirdiğin banner'ın en sonuna şunu eklersen çok memnun olurum: Oylama başladı, 1-21 Aralık arasında oylayın!
--iazak (mesaj) 21.31, 30 Kasım 2020 (UTC)
Merhaba @İazak, bu şekilde uygun mudur? İstediğin gibi şurada düzenleme yaparsan, bende direk onu kopyalayabilirim. Selamlar, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 21.54, 30 Kasım 2020 (UTC)