Kullanıcı mesaj:Sakhalinio

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Eski mesajlara arşiv sayfasındaki linklerden ulaşabilirsiniz.
Vikipedi kısa tanıtım


Mehmet Ayhan Kuzu[kaynağı değiştir]

Sayın Sakhalinio yeniden merhabalar, geçen ay açmış olduğum sayfa yeterli kaynak araştırması yapılmadan maalesef 2 silinsin oyu kullanılarak silindi. Bu sayfanın kalması gerektiğini düşündüğüm için ne yapmam gerektiği konusunda yardım talep ediyorum. Bu kişi ciddi anlamda ülkemizi uluslararası olarak temsil eden ve sözlükte yer alması gereken bir kişi. aldığı ödüller ile de VP kişi maddelerini karşılıyor. Fazla zamanınızı almadan kontrol etmeniz mümkün mü? teşekkür ederim. Saygılarımla Profesyonelhasta (mesaj) 12:22, 2 Mayıs 2017 (UTC)

Sayın Profesyonelhasta, sayfayı daha çok bağımsız kaynaklarla desteklemeniz gerekir. Ama tabi sonuçta yine topluluk kararı ile SAS sonucu silinebilir. Saygıalrımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 14:07, 2 Mayıs 2017 (UTC)
Sayın Sakhalinio cevabınız için öncelikle çok teşekkür ederim. Aslına bakarsanız yeterince bağımsız kaynak kullandığımı düşünüyordum. Hatta kaynak ekledikçe "reklam amaçlı" yorumlarını okuduktan sonra başka da eklememiştim. Buradaki sorun, oylamaya katılan arkadaşların yeterince araştırma yapmamaları oldu. Mesela madde içerisinde kullandığım aşağıdaki kaynaklar sizce de yeterince bağımsız değil mi?
Google Scholar üzerinde MA Kuzu'ya ait akademik sonuçlar
The American Society of Colon & Rectal Surgeons (ASCRS) Best Video Award
Yukarıdaki ödüle ait haber örneği - Tıp dünyasının Oscar'lı profesörü
Eczacıbaşı Bilimsel Araştırma Tıp Teşvik Ödülü
Yayınlar ve projeler
Bağırsak Kanseri için Video Eğitim Seti
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Üyeliği
bu maddeyi yeniden oluşturmaya çalışmadan önce değerli fikirlerinize ihtiyacım var. Bu kişinin kayda değerliğine ben inanıyorum ama sadece benim inanmam yetmiyor tabii. Bu konuda lütfen yardımınızı esirgemeyin. Yapmam gerekenler konusunda yol gösterici olacağınızı umuyorum. Saygılarımla Profesyonelhasta (mesaj) 10:39, 8 Mayıs 2017 (UTC)

Sayın Sakhalinio bakma fırsatınız oldu mu acaba? Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Teşekkürler. Profesyonelhasta (mesaj) 08:35, 9 Mayıs 2017 (UTC)

Merhabalar bu maddenin yeniden değerlendirilmesi için yapmam gereken birşey veya yapılanları takip edebilme şansım var mıdır? Teşekkürler. Profesyonelhasta (mesaj) 08:37, 16 Mayıs 2017 (UTC)

Sayın Sakhalinio merhaba, açtığım maddenin yine silinmiş olduğunu görüyorum ve sebep olarak "silinmiş maddenin yeniden açılması" gösterilmiş. Yani hiçbir araştırma yapılmadan silinmiş. Siz kişinin kayda değerliği konusunda birinin araştırma yapacağını söylemiştiniz. Birkaç satır da olsa bilgi vermeniz mümkün mü? Teşekkürler. Profesyonelhasta (mesaj) 22:11, 20 Mayıs 2017 (UTC)

Sayın Sakhalinio, Mehmet Ayhan Kuzu isimli maddenin oluşturulabilmesi için (bu kişinin sözlükte yer alması gerektiği konusunda düşüncelerim hala aynı) sizin veya ilgilenmesi için yönlendirebileceğiniz bir kişinin yardımını rica ediyorum. (uzun zamandır wiki'nin Türkiye'ye kapalı olması nedeniyle reklam amaçlı olmadığını da bilmenizi rica ediyorum) bu kişinin vp kriterlerini sağlayıp sağlamadığı konusunda ufak bir çalışma yapılabilir mi? Teşekkür ederim. Profesyonelhasta (mesaj) 10:19, 5 Ağustos 2017 (UTC)

Sayın Sakhalinio bende öyle anlaşılacağını düşündüğüm için ufak bir çalışma yapılmasını rica ediyorum. Özellikle bir madde üzerinde durduğumu düşünmeyin lütfen bu benim bilgi kaynağımızda oluşturmaya çalıştığım ilk maddeydi ve böyle bir durumla karşı karşıya kaldım. Araştırma yapılmadan kullanılan 2 oy nedeniyle silindi. Bir kişinin bu madde üzerinde biraz araştırma yapması gerçekten bu kadar zor mu bilmiyorum. Yoksa neden bu kadar ısrar edeyim ki? Profesyonelhasta (mesaj) 15:28, 5 Ağustos 2017 (UTC)

Sonar ve Sonar Sistem[kaynağı değiştir]

Merhaba Sakhalinio. Başlıkta belirttiğim sayfaların içeriklerini birleştirdiğiniz için teşekkürler. Yalnız bunu yaptıktan sonra, telif kurallarımız gereğince asıl maddeye yönlendirilen maddenin geçmişindeki katkıların kaybolmaması için geçmişlerin de birleştirilmesi gerekiyor. Az önce gerekli değişiklikleri yaptım, size de bilgi vermek istedim. Teşekkürler, kolay gelsin. --Yabancım 07:56, 8 Mayıs 2017 (UTC)

Teşekkür[kaynağı değiştir]

Trophy.png Teşekkür
Sayın Sakhalinio,

Mesajınız için teşekkür ederim. Yeni başladığım için siteye alışmakta biraz zorluk yaşıyorum. Lütfen kusuruma bakmayın. Umuyorum ki birçok maddeye katkıda bulunmak bana keyif verecektir. İlginiz ve hoş karşılamanız için tekrar teşekkür ederim.

Saygılarımla, Lumberrr (mesaj) 11:19, 11 Mayıs 2017 (UTC)

Telif hakkı[kaynağı değiştir]

Merhaba, ekran görüntüsü almak telif hakkı ihlaline mi giriyor? Adil kullanım olarak kullanılamıyor mu?--Nushirevan11 17:48, 12 Mayıs 2017 (UTC)

Merhabalar sayın Nushirevan11, bu tarz bir ekran görüntüsü VP:AK kapsamında kabul edilemez. Örneğin o zaman tv den herşeyin ekran yakalama görüntüsünü alarak kullanılabilir. Ekran görüntüsü bir film tanıtımı, müzik klibi, bilgisayar oyunu gibi konularda kullanılabilir. Saygılarımla, iyi vikiler, SakhalinioBuyrun beniiiim? 17:51, 12 Mayıs 2017 (UTC)

Futbol konulu VikiProje Sovyetler Birliği işbirliği[kaynağı değiştir]

Vikiproje:Futbol üyesi olmanız sebebiyle; bu ayın Sovyetler Birliği'nde futbol şablonu konulu VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi belki ilginizi çekebilir. --Ahmet Turhan (mesaj) 23:42, 16 Mayıs 2017 (UTC)

Reklam Amaçlı Sayfa[kaynağı değiştir]

Merhaba Sakhalinio, açmış olduğum sayfa 3 kez reklam amaçlı olduğu için silindi. Nasıl bir yol izlememiz gerekiyor? Teşekkürler.

42. Alay - Gelibolu 1915[kaynağı değiştir]

Merhaba, başlıkta adı geçen sayfayı sildiğinizi fark ettim. Yazar benim babam ve bu sayfayı kendi isteği dahilinde hazırladım. Sayfanın telif hakkı ihlal etmemesı için ne yapmam gerekiyor? Teşekkürler Eacar94 (mesaj) 19:00, 26 Mayıs 2017 (UTC)

en.wikipedia maddeleri[kaynağı değiştir]

Öncelikle kolay gelsin, enwiki'deki en:Constitutional history of Turkey maddesi, gene aynı vikideki en:Constitutional process in Turkey maddesi aynı konuda farklı isimle yazılmış maddeler. İkincisi daha kapsamlı yazılmış. "Birleştir" şablonu ekleyecektim ama, vpn yüzünden yapamadım.----Potkal 08:23, 30 Mayıs 2017 (UTC)

Merhaba Potkal, ilgili işlemi gerçekleştirdim. Kahya @HakanIST'ten sizin için IP muafiyeti sağlamasını isteyelim. Selamlarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 12:30, 30 Mayıs 2017 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Civility Barnstar Hires.png Nezaket Yıldızı
İlk katkıma teşekkürünüz için teşekkürler :) Hikmet Ünsal 00:49, 31 Mayıs 2017 (UTC)


Sezon maddeleri[kaynağı değiştir]

Selamlar. Sezon maddeleri konusunda bir standart belirlemiş olduğumuza memnun oldum. Üzerinde çalıştığım takımların sezonları için bu örneği temel alırım. Kolay gelsin. magawla magawla 06:33, 6 Haziran 2017 (UTC)

John Arbuthnot[kaynağı değiştir]

Günaydın, ana sayfadaki maddenin devamını okumak istediğimizde "böyle bir madde yok" diyor. Ana sayfada olan içeride yok (mu).--Potkal (mesaj) 06:41, 7 Haziran 2017 (UTC)

Merhaba Potkal, dikkatin için teşekkürler. Mirada'nın oluşturduğu maddeler telif nedeni ile silinirken ilgili madde de silinmiş. Bu nedenle madde yok. Madde değiştirildi. Selamlarımla, iyi vikiler SakhalinioBuyrun beniiiim? 06:58, 7 Haziran 2017 (UTC)

eskibalta[kaynağı değiştir]

merhaba eskibalta sayfasında neden değişiklik yapamyorum ayrıca karapolat ta da yazdklarm siliniyor. Bu imzasız yazı Aydin.che (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Merhaba sayın Aydin.che, Karapolat, Yedisu sayfasında yazdığınız "Çerkes köyüdür" ifadesi kaynak gerektirir. Bu tip ifadeleri kaynaksız tutmamız doğrulanabilirlik açısından sorun teşkil etmektedir. Eskibalta, Yedisu sayfası ise düzen açısından ansiklopedik olarak uygun değil. Standartlara uygun bir sayfa için Afşar, Bolu sayfasını referans alabilirsiniz. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 09:32, 9 Haziran 2017 (UTC)

Israr[kaynağı değiştir]

Merhabalar Kullanıcı:II. Niveles değişikliğini 2 kez geri almama rağmen [1] ve [2] kendisi de geri almaya devam ediyor. Bir diğer kullanıcının da geri almış ama ben devam edersem geri almaya 3GD olur. Sizden ricam ilgilenebilrmisiniz? --Toppolila 4 (mesaj) 20:55, 11 Haziran 2017 (UTC)

Madde: DJ Jackson[kaynağı değiştir]

Merhaba Sakhalinio. Olusturdugum sayfanin neden silonmeye aday gösterildigini ögrenebilir miyim? Ekledigim kaynaklar yeterli degil mi? Yada baska bir sebebi varsa, nasil düzeltebilirim? Saygilar,Kerem A. (mesaj) 14:18, 15 Haziran 2017 (UTC)

Beyaz liste[kaynağı değiştir]

Sizden ricam bu hesabı beyaz listeye alabilir misiniz? Hem önceki hesaplarımla beraber 3 yıldır buradayım. --Toppolila 4 (mesaj) 09:54, 17 Haziran 2017 (UTC)q

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Vitruvian Barnstar Hires.png Teknik Yıldız
Vikizere tenik yıldız dır Vikizere (mesaj) 12:20, 17 Haziran 2017 (UTC)

Cat[kaynağı değiştir]

Selam Sakhalinio. Kategori:Avusturya başbakanları'nı Kategori:Avusturya şansölyeleri'ne taşıdım. Fakat her nedense maddeleri katalitik ile taşımadı. Şu anda bütün maddeler şansölye kategorisinde var. Bilginize. --Maurice Flesier message 21:39, 17 Haziran 2017 (UTC)

Silinen maddeler[kaynağı değiştir]

Selam Sakhalinio. Umarım iyisindir. Rica etsem Mirada'nın oluşturduğu Vietnam Demokratik Cumhuriyeti, Uçuşa yasak bölge ve Harold Connolly maddelerini geri getirebilir misin?--B.S.R.F. 💬 07:29, 18 Haziran 2017 (UTC)

Dosya:Mecnun Çınar.jpg[kaynağı değiştir]

Selamlar Saginer, nasılsın, iyisindir umarım. Bu dosyayı hızlı silinmesi için işaretlemişsin ancak AK kullanımı doğru gözüküyor. Bir kez daha gözden geçirebilirmisin rica etsem. Bu imzasız yazı Sakhalinio (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Merhabalar, iyiyim teşekkürler. Sen de iyisindir inşallah. Bu dosya adil kullanıma uygun değil çünkü yaşayan bir kişiye ait, bir benzeri çekilebilir, Mecnun Çınar'ın Ali Atay'dan ancak AK kullanılarak gösterilebilecek herhangi bir farklılığı da yok.--Sayginerv-posta 09:43, 18 Haziran 2017 (UTC)
İyi akşamlar. Yaptığın değişikliği geri aldım. Bu dosyaların silinmesi gerekli çünkü adil kullanım şartı açık. Dosyanın telifsiz alternatifinin oluşturulamıyor olması gerekiyor. Bu iki dosya da yaşayan iki insana ait portreler ve serbest lisanslı benzerlerinin oluşturulması önünde herhangi bir engel yok. Örnek verdiğinz dosyaya kaynak gösterilen en.wiki adresindeki dosyanın silindiğine ve yerine şurada ne kullanıldığına bakarak ne söylemek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz.--Sayginerv-posta 20:03, 13 Ağustos 2017 (UTC)

İş Birliği Projesi[kaynağı değiştir]

Selamlar. Bu haftanın İş Birliği Projesi ilgini çekebilir diye düşünüyorum :) Katılımını bekleriz :) İyi günler.--RapsarEfendim? 18:08, 19 Haziran 2017 (UTC)

+[kaynağı değiştir]

Selam, rica etsem Faruk Bayülken maddesini Faruk Bayülkem'e yönlendirmesiz olarak taşıyabilir misin? İyi vikiler.--Kingbjelica (mesaj) 22:47, 19 Haziran 2017 (UTC)

Emre[kaynağı değiştir]

Sil şablonu koymuştum geri almışsınız. Madde bir cümleden oluşuyor, ama o cümledeki ifade yanlış. Soyu tükenmiş topluluklar olur, hayvan olur, bitki olur, ama bir canlı olur. Soyu tükenmiş dil olmaz. Olsa olsa ölü dil olur. Maddeyi oluşturan tek cümledeki anlatım hatalıysa, silinsin bence.--Potkal (mesaj) 21:18, 21 Haziran 2017 (UTC)

3GD[kaynağı değiştir]

Merhabalar. şuradaki üç geri dönüş kuralı ile ilgilenebirmisiniz Sakhalinio. Aktif başka bir hizmetliye bidirimde bulundum fakat herhangibir geri dönüş yapmamasından işleme almayacağını veya alamayacağını anlıyorum. Bilginize. --Maurice Flesier message 18:12, 27 Haziran 2017 (UTC)

engel de engel.. :) bi zahmet şu blind revert'ün gerekçesini de öğrensek.. {...} --kibele 18:25, 27 Haziran 2017 (UTC)
kullanıcının ihlalleri için herhangi bir yaptırım uygulanacak mı yoksa bundan sonra Vikipedide VP:3GD kuralının ihlali serbest mi oldu?? Olmayacaksa bundan sonraki değişiklik savaşları için bu sayfaya ve Superyetkin'in mesaj sayfasına link vereceğim de kanıt için. --Maurice Flesier message 12:04, 28 Haziran 2017 (UTC)
siz önce yukarıdaki sorunun cevabını verin, sonra 3gd'ye neden ve ne zaman engel verilir, niye, amaç nedir onları okuyun bence.. bir de tavsiye.. {...}.. ne bu vikipedi ne bu dünya kimseye kalmıyor nasılsa.. --kibele 12:16, 28 Haziran 2017 (UTC)
bir de lojistik destek kesilince yalnız kalan kullanıcı da 3gd ihlalinde ama sanırım ilgi alanınıza girmiyor. kendisine hem bu kuralı hem de çok iyi bildiğiniz 'geri al, tartış' ilkesini hatırlatabilirsiniz. neyse {...}, size kolay gelsin.. --kibele 12:48, 28 Haziran 2017 (UTC)
Yine aynısı oluyor, kendisi bu tarz konudaki herkesi trol-kişiye yorum ile suçluyor. 3GD kuralı serbest mi kaldı acaba? Neyse gerekli karar kaldı, daha fazla şey yazmak istemiyorum İÜYYKÜD deyip silerler belki. --Toppolila 4 (mesaj) 13:05, 28 Haziran 2017 (UTC)
Dikkatli olun @Maurice Flesier VP:İÜYYKÜD diyerek silebilirler. [3]Böyle durumlarda bizde haksız uyarıyla karşılaşıyoruz. --Toppolila 4 (mesaj) 12:23, 28 Haziran 2017 (UTC)
  • Çok garip, kullanıcı 3GD filan değil. Kullanıcılara karşı resmen değişiklik savaşına kadar girdi ama bir hizmetli dahi kendisini uyarmıyor. 3GD açık açık olmasına rağmen engellenmiyor da. Çifte standart oluyor yalnız bu ama.--Tuğkan (mesaj) 12:26, 28 Haziran 2017 (UTC)
troll, vandal gibi kişisel saldırılara maruz kulan kullanıcılara tavsiyem, bu tür kullanıcılara yanıt verip onları onurlandırmak VP:İÜYYKÜD gereği itham içeren yorumlara anında müdahale etmeleridir. Vito Genovese'nin mesaj sayfasında bu tür kişisel saldırılar için ilgili yorumu kaldırma kararı verildi. Eğer yeniden eklenirse VP:Şikayet'te yer aldığı gibi her ihlali listeleyebilirsiniz, serbest gördüğün kadarıyla. --Maurice Flesier message 16:36, 28 Haziran 2017 (UTC)
Konuyu başka bir gözünde incelemesi için @Elmacenderesi ve @Vito Genovese'ye mention verelim. Bu konuda sayın Kibele'nin VP:3GD'yi tekrardan ihlal etmesi durumunda engel verileceğinide bildirmek isterim. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 16:43, 28 Haziran 2017 (UTC)
hımm, aynı maddede 'geri al, tartış' kuralını hiçe sayarak geri almayı sürdürenler için de aynısı geçerli mi, yoksa yalnızca 'sayın kibele' için mi? geri al tartış ilkesini uygulamak yerine geri almanız konusunda da ping atalım deneyimli kullanıcılara.. ve de bu kuralı uygulamak yerine geri alıp yorum yaptığınız için de bu engeli sizin veremeyeceğinizi de hatırlatayım.. selametle.. --kibele 16:48, 28 Haziran 2017 (UTC)
@Kibele, eğer bu üç geri dönüş ihlalini ben yapmış olsam ikinci beklenilmeden engellenilirdim veya sizin günlerdir sürekli yaptığınız kişisel saldırıların daha azını yapıp engellenen kullanıcılar var. Sizin sadece bu 3GD ihlalinde değil, yaptığınız saldırılarda da engellenmeniz lazım ama nedense engellenmiyorsunuz. (...) Hizmetlilere gelince, ya görevinizi yapınız, ya da bırakınız. Siz topluluğun güvenerek seçtiği kullanıcılarsınız. Politikalar açık açık belliyken neden uygulanmıyor? Kimden korkuluyor? Politika açık açık belli işte. --Tuğkan (mesaj) 18:42, 28 Haziran 2017 (UTC)
  • Vikipedinin hizmetlileri bu 3 geri dönüş ihlali hakkında gerekeni yapmalıdır, eğer gereği yapılmaz ise bazı kullanıcıları koruyup kolladığınız, diğer kullanıcılara tarafından düşünülmeye başlanacaktır. Kurallara hepimiz itaat etmek zorundayken bazılarının bunu esnetmesine göz mü yumuluyor? soruları sorulabilir hizmetliler haklarında böyle düşünülmesini istemez. Konu hakkında iki kelam edip tartışmayı söndürebilir. --II. Niveles 17:29, 29 Haziran 2017 (UTC)

Devriyelik başvurusu[kaynağı değiştir]

Henüz sonuçlanmayan başvurular sonuçlanacak gibi duruyorsa sonuçlayabilirmisiniz?--Toppolila 4 (mesaj) 12:16, 28 Haziran 2017 (UTC)

Prof. Dr. Hülya Uzunismail[kaynağı değiştir]

Merhabalar, bu sayfada bir copyright ihlali bulunmamaktadır. Gereken izin ve kaynakların hepsi alınmıştır ve paylaşılabilir. Teşekkürler. Bu imzasız yazı Onorbumbum (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Gerekli izinler için OTRS işlemleri yapılması gerekmektedir. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 06:01, 29 Haziran 2017 (UTC)

Silinen sayfa[kaynağı değiştir]

Dün açmış olduğum "Naz Ölçal" adlı sayfa silinmiş. Nedenini anlayamadım. Kaynakları güncelleyebilirim eğer sıkıntı o ise. Daha resmi kaynaklar ekleyebilirim. Yeterlilikten kastedilen ne? 80 milyondan fazla dinlenmiş ve yakında albüm çıkaracak, resmi plak şirketleriyle bağlantısı olan bir sanatçıdan bahsediyoruz. Aynı durumda olan Aleyna Tilki adlı sanatçının Vikipedi sayfası olabilirken Naz Ölçal'ın olamamasını anlamadım. Yapabileceğim bir şey var mı öğrenmek isterim Saygılarımla, Mr savant (mesaj) 07:57, 3 Temmuz 2017 (UTC)

Merhaba Mr savant, ilgili yönergeler için şu sayfayı incelemenizi rica ederim. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 08:15, 3 Temmuz 2017 (UTC)

Devriyenin yaptığı ihlaller[kaynağı değiştir]

Merhabalar Sakhalinio, kolay gelsin. Son değişikliklerimi inceler misin? @Pragdon ile bir tartışmaya girdik. Bir TBA ihlali var mıdır? Varsa bu konuyu artık topluluğa taşımak gerekecek. Daha önce telif hakkı ihlali yapan bu devriye şimdi de TBA ihlali yapıyor ve soykırım gibi kelimeleri maddelere sokuyor. Bildiğim kadarıyla TBA sadece şehit ve hz. gibi kalıplar için yasaklanmadı. Değil devriye, tarafsız bakış açısı ve telif hakkı ihlali yapan kullanıcıların beyaz liste görevinde bile olmaması lazım. Daha önce kullanıcının telif hakkı ihlalini temizlemiştim. Böyle karşılık almadım şimdi TBA ihlalini temizlemeye çalışıyorum, izin verilmiyor aksine ihlal yapılıyor. Devriye görevinde olduğunu da tekrar belirtelim kullanıcın. Bir göz gezdirebilir misin? Sadece kendimin yanlış olduğunu düşünerek bir onay istiyorum. Bir hizmetli olarak size danışıyorum. Eğer bir ihlal varsa artık bu durumu topluluğa sunmak doğru olacaktır. İyi çalışmalar.--Tuğkan (mesaj) 12:57, 4 Temmuz 2017 (UTC)

@Sabri76, aktif gördüm sizi. Siz de inceyebilir misiniz? Teşekkürlerimle. --Tuğkan (mesaj) 12:59, 4 Temmuz 2017 (UTC)
Telif hakkı iddiası için @Vito Genovese gerekli bilgiye sahip. Lüzum görülürse o da dahil olur meseleye. Onun dışındaki tartışma için sizleri Mesaj sayfamdaki konuya pingliyorum. Vandalizm ve trollüğü incelerseniz sevinirim. İyi çalışmalar Sakhalinio ve @Sabri76.Pragdonmesaj 13:08, 4 Temmuz 2017 (UTC)
@Pragdon yaptığınız telif hakkı ihlali karşısında böyle tepki vermediğiniz için aramızda kısa süreli tartışma bile olsa o olaydan sonra size zeytin dalı şeklinde mesaj dahi bırakmıştım ama yine yaptığınız bir ihlal var ve düzeltmeme izin vermiyorsunuz. Olay zaten burada hizmetlilere geliyor ayrıca ben diğer tartışmalar için engelleneceksem engellenirim, oraya zaten birçok hizmetliyi pingledin. Üstelik sadece kendi bakış açınla yazıyorsun, ben öyle olmadığını söylemeye çalışınca da burası benim mesaj sayfam müdahale ediyorsun diye savunmamı çıkarıyorsun. Mesaj sayfama saldırıldı diye yeni bağlantılar veriyorsun. Kendi mesaj sayfana pingleme sebebin de bu sanırım, istediğin gibi anlatıp, savunma yapılınca da çıkarıp herkesin buna inanacağını zannetmen filan. Ama maalesef Vikipedide geçmiş var ve hizmetliler görüyor. Burada bunu gündeme getirip konu burada senin yaptığın ihlalken eski tartışmalarımızı taşıman bile çok yanlış. --Tuğkan (mesaj) 13:13, 4 Temmuz 2017 (UTC)
7 yıldır Vikipedideyim. Devriyeyim ve WMTR üyesi olarak vikimaratonlarda eğitim veriyorum. Neyin ne olduğunu bana anlatmayınız. Eski tartışma dediğin 2 gün öncesi. Oraya pingledim ki meselenin başını da görsün arkadaşlar. Mesaj sayfama sizin tarafınızdan nokta dahi konsun istemiyorum. Hatta vandalizme uğrasa bile siz düzeltmeyin eksik olsun. Bu kadar basit. --Pragdonmesaj 13:23, 4 Temmuz 2017 (UTC)
Ek olarak ortada iddia ettiğiniz türde telif ihlali olmadı. Gerekli açıklamayı o gün size de yapmıştım ama anlaşılmamış belli ki. Vito ile gerekli görüşmeyi yapmıştım zaten ve sıkıntı olmadığını ufak tefek cümle değişiklikleri ile sorun olma ihtimalini ortadan kaldırmıştım. Bu kadar yeterli sanırım. Gerisi hizmetli görevindeki arkadaşların. --Pragdonmesaj 13:26, 4 Temmuz 2017 (UTC)
Yahu, bu konu bağımsız bir konu eskilerden. Biz 2 gün önce bu konu hakkında mı tartışıyorduk ki oraya ping verip dikkat dağıtmaya çalışıyorsunuz? Yaptığınız ihlali düzeltiyorum. Maddede isim olan şeylere karışmadım zaten ama kırım yazılacak yerlere soykırım yazmanıza ağır şekilde taraflılıktır. Kime göre neye göre soykırımdır ki siz bu ansiklopediye soykırım diye geçirmeye çalışıyorsunuz? Ermeni soykırımı diye verdiğiniz bağlantıya basınca bile Ermeni kırımı çıkıyor. Bu isim değil, mesela anıt ismiyle uğraşıyorsunuz şu an, onu tutup kırıma taşıyamam onun adı o ama normal cümleleri yazarken neyin soykırımı? Açık açık taraflılık politikasını ihlal ediyorsunuz. 7 yıldır Vikipedi'de olmanız, eğitim vermeniz hiçbir şeyi değiştirmez, 7 yıldır öğrenemediyseniz ben 4 aylık tecrübem ile söyleyeyim, politikalar kimse için esnetilemez. Telif hakkı ihlaline gelince, o gün konuyu uzatmama sebebim sizin yaptığınız yanlışı kabul edip inkara kalkışmamanızdı. Birlikte el ele yaptığınız ihlalleri temizledik. Bugün de böyle bir şey olsa, ısrar etmeseniz, ihlali sürdürmeseniz hizmetli tartışma sayfasına taşınmayacaktı bu konu. İhlal yapabilirsiniz, hatasız olunacak diye bir kural yok ama yaptığınız ihlalden ders çıkarmıyorsanız, ihlal engellenmeye çalışıyor siz ısrarla karşı çıkıyorsanız bu kusura bakmayın direkt vandallık oluyor ve artık hizmetliye başvurmak şart oluyor. --Tuğkan (mesaj) 14:17, 4 Temmuz 2017 (UTC)
Yo hayır bağımsız değil. Katkı yaptığım sayfaların takibi sonrası yapılan vandalizmdir bunun adı :) --Pragdonmesaj 14:30, 4 Temmuz 2017 (UTC)

posof kolköyü kültür[kaynağı değiştir]

dostum ben o köylüyüm yanımda annemle birlikte o kültür yazısını yazdım o kadar emek verdim araştırdım baktım doğru telafuzlarını buldum ekledım sen neden sildin ki onlar için ansiklopedi bilgi demişsin ama o yemekleri malesef ansiklopedi de bulamazsın gidip görmen yemen gerekiyor o yemekleri posoflu birine sor hepsini bilir anlatır lütfen ekler misin ? Bu imzasız yazı Tasciomerfurkan (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Merhaba sayın Tasciomerfurkan, daha önceden köy maddeleri ile ilgili açılmış olan şuradaki tartışma sonrasında maddelerde Köy muhtarlığı bilgisi, kültür ve ekonomi başlığı maddelerde yer almayacağına dair bir fikir birliği sağlandı. Bu nedenle kültür ve muhtarlık bilgilerini ansiklopedik olmadığı gerekçesi ile kaldırıyoruz. Vikipedi'de 10.000 üzerinde köy maddesi var ve bunların hepsindeki bu başlıklarıda kaldırmamız zaman almaktadır. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 04:43, 5 Temmuz 2017 (UTC)

HS[kaynağı değiştir]

Merhaba, Sarv'ın açtığı yargıtay üyeleri maddeleri kayda değer olmadığından HS etiketi ekledim. Bu mesele SAS'ta konuşulmuştu. Siz de kayda değerliğini araştırarak siliniz lütfen, SAS'ta zaman kaybına sebep oluyor.--Nushirevan11 18:31, 11 Temmuz 2017 (UTC)

Paseyn hakkında[kaynağı değiştir]

hakkında HakanIST'e yazdım cevap gelmedi. İncelemenizi isterim Vikipedi:Şikâyet#Kullanıcı:Toppolila 4 --Toppolila 4 (mesaj) 15:38, 13 Temmuz 2017 (UTC)

Sadece bu değil [4] siz ve süperyetkin hakkında "İstifa edin, çıkın hizmetlilikten" diye bir şikayeti de var. --Toppolila 4 (mesaj) 15:49, 13 Temmuz 2017 (UTC)

Jasovská Cave[kaynağı değiştir]

Merhaba Sakhalinio. İlgili sayfadaki değişikliği geri alırken soru sormuşsunuz. Gerçi sorunuzun cevabını fark etmişsiniz sanırım :). Maddeyi, sehven İngilizce olarak açmışım. Daha sonra Türkçesi ile açtım. Bu nedenle temizlik için silinmesini talep etmiştim.thecatcherintheryemesaj 16:34, 13 Temmuz 2017 (UTC)

Fenerbahçe (futbol takımı) 2017-18 sezonu[kaynağı değiştir]

Selam üstad, ilgili sayfadaki değişiklikleri geri almanın özel bir sebebi var mı?--Teacher0691 (mesaj) 20:24, 14 Temmuz 2017 (UTC)

Merhabalar üstadım, sebebi sadece şu ki aynı anda değişiklikler yaptık. Değişiklik çakışması dedi ve bende benim versiyonu tekrar kopyala yapıştır yaptım ve senin yaptığın bazı değişiklikler o versiyonda olmadığı için sanki geri alınmış gibi olmuş. Kusuruma bakma. Sen AWB ile bunu hemen değiştirebilirsin değilmi? Selamlar ve iyi vikiler, SakhalinioBuyrun beniiiim? 05:36, 15 Temmuz 2017 (UTC)
Tamamdır üstad. Yanlış bir değişiklik mi yaptım diye sordum sadece. Hallederim. İyi vikiler--Teacher0691 (mesaj) 20:00, 15 Temmuz 2017 (UTC)

Madde adları tanınmıyor[kaynağı değiştir]

Kullanıcı:kibele PKK merkezli maddelerde, tartışmalar sonucunda yaygın adlarına taşınan maddelerin ana madde bağlantılarına engel olmakta, tartışma maddelerindeku kişisel görüşlerini muhafaza etmek suretiyle bu kararları tanımamaya devam etmektedir. [5] Bu konuda açık bir politika var mı yoksa tarafı uzun zamandır malum kullanıcının tercihleri öncelikli mi? --Maurice Flesier message 21:14, 17 Temmuz 2017 (UTC)

"Tarafı uzun zamandır malum kullanıcı" kişisel saldırısını da not etmekte fayda var tabi.--Pragdonmesaj 21:46, 17 Temmuz 2017 (UTC)
  • Cevap Cevap kullanıcıya dönük ifade ile bu kadar yakından ilgilendiğinize göre belki taşıma işlemlerinin yok sayılması ile ilgili de birşeyler söylemek istersiniz Pragdon. --Maurice Flesier message 07:12, 18 Temmuz 2017 (UTC)
Chansey değişiklik savaşını engellemek için Kısa/uzun versiyon anlaşmazlığı|ilgili maddenin tartışma sayfasına davet etti. Ben müdahil oldum fakat diğer kullanıcı maalesef her zamanki gibi çatışmayı uzlaşmaya ve konuşmaya tercih etti. Yorumlara o kadar çok müdahale ediyor ve sansür süzgecinden geçiriyor ki, konuşmak imkansız. Bu konuda bir politika veya yönerge olup olmadığı ile bilgi verirseniz bundan sonrası için daha yapıcı bir süreç olur belki. --Maurice Flesier message 07:09, 18 Temmuz 2017 (UTC)

Köy maddeleri[kaynağı değiştir]

Maddelerde temzilik yapıyorsunuz gibi duruyor. Köy maddelerinin çoğunda düzenle şablonu var ve yaptığınız değişikliklerden sonra genellikle buna gerek kalmamış gibi görünüyor. Eğer şablona ihtiyaç kalmıyorsa, onları da kaldırabilirseniz daha iyi olur.--Sayginerv-posta 18:55, 18 Temmuz 2017 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Tireless Contributor Barnstar Hires.gif Yorulmaz Katılımcı Yıldızı
Son zamanlarda Türkçe Vikipedi için yaptığınız katkılar için teşekkürlerimi sunuyorum Türkçe Vikipedi'nin sizin gibi Yorulmaz Katılımcılara ihtiyacı var. By erdo can • msj 08:40, 19 Temmuz 2017 (UTC)

++[kaynağı değiştir]

Selamlar Sakhalinio, Kullanıcı:Kostantinopulos...'un şimdiye kadar zararlı bir değişikliğine denk gelmedim. Beyaz listeyi hak ediyor gibi. Sen de inceleyip bir sorun yoksa beyaz listeye alabilir misin? --Pragdonmesaj 15:00, 19 Temmuz 2017 (UTC)

Kaynaklı bilgilerin silinmesi[kaynağı değiştir]

Sayın @Sakhalinio, şu kullanıcı Türk Hava Kuvvetleri sayfasında 2 adet kaynak belirttiğim halde yaptığım degişikliklikleri geri alıp duruyor. Kaynaklı bilgileri silerek kaynaksız bilgi ekliyor. Örnek vermek gerekirse envanterde 11 adet olan UH-1H Genel Maksat Helikopterleri için hatta kaynağı da mevcut bunun sayısını 59 adet yapıyor ortada kaynakta yok. Ben kendisine bir uyarı mesajı gönderdim ama tekrar değişiklikleri geri almasından kaygı duyuyorum. Kaynaklar eklenmesine rağmen sayfada vandalizme yakın davranışlar sergiliyor ve kaynaklı bilgileri siliyor. Lütfen bu kullanıcıyı uyarın veya engelleyin. Bu konuda gereğinin yapılmasını arz ederim, Saygılarımla.--Ahmet Akman31 (mesaj) 11:34, 20 Temmuz 2017 (UTC)

Merhaba @Ahmet Akman31 Bura da benden bahsettiğiniz için yazmak gereği duydum. Eğer bir anlaşmazlık varsa bunu ilk benimle çözmeye çalışmanızı tavsiye ederim. Zaten işleri yoğun olan görevlilere şikayet etmenize gerek yok. Konuya dönecek olursak, Vikipedi:Güvenilir kaynaklar bu sayfaya şiddetle bakmanızı ve bir gazetenin akademik bir kaynaktan daha güvenilir olacağını anlamanızı isterim. Değişikliklerimi geri almadan önce gerekli sayfada söylediğim üzeri tartışma sayfasına bakmanızı istedim ama siz onun yerine bunu tercih ettiniz. Lütfen bunu ilgili sayfada tartışma bölümünde tartışalım. Saygılarımla Mslost (mesaj) 13:22, 20 Temmuz 2017 (UTC)

Engel[kaynağı değiştir]

Selamlar. Vikiproje Sinema kapsamında oluşturduğum bu maddeyi VPN kullandığımdan ötürü diğer dillere bağlayamıyorum. Vitruzzu IP aralığını global blocklamış... Bir göz atarmısınız? Teşekkürler. chansey Mesaj 14:01, 23 Temmuz 2017 (UTC)

aynı sorundan bende muzdaribim. Açtığım madde ve kategorilerin interwiki bağlantılarını yapamıyorum. --Maurice Flesier message 14:03, 23 Temmuz 2017 (UTC)
Sayın @Chansey ve @Maurice Flesier, globaldeki engelleri lokalde bişey yapamıyoruz. Bununla ilgili kahyalara başvurmak gerekiyor. Lokalde @HakanIST'e yazabilirsiniz. Selamlar, SakhalinioBuyrun beniiiim? 14:16, 23 Temmuz 2017 (UTC)
Teşekkürler! chansey Mesaj 14:17, 23 Temmuz 2017 (UTC)

Geri getirme[kaynağı değiştir]

Merhabalar, Çetin Şahiner ve Poltava maddelerini geri getirebilir misiniz? --Sayginerv-posta 10:26, 6 Ağustos 2017 (UTC)

Bunlar için teşekkürler. Marlies Göhr'ü de alabilirsek çok iyi olur.--Sayginerv-posta 17:07, 12 Ağustos 2017 (UTC)

Beyaz liste[kaynağı değiştir]

Selamlar, Jarould kullanıcısına beyaz liste yetkisi verilebilir mi acaba? Kendisi dosyaları yeniden adlandırdığı için yararlı değişikliklere sahip bunlar bir devriye görene kadar beklemesin. --By erdo can • msj 08:59, 8 Ağustos 2017 (UTC)

Beyaz Lise Başvurusu[kaynağı değiştir]

Merhabalar Beyaz liste yapabilir misiniz? Vikipedia da çok aktifim ve insanlara da yardımımın dokunduğunu düşünüyorum. —Hile19 10:03, 10 Ağustos 2017 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Original Barnstar Hires.png Özgün Yıldız
İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Hile19 10:00, 10 Ağustos 2017 (UTC)


Rangers FC[kaynağı değiştir]

Merhaba Sakhalino (mesaj), lütfen düzenlemelerimi düzeltebilir misin? Benim Türkçe çok iyi değil. Teşekkür ederim. Bu imzasız yazı TheGlasgaeJimmy (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Dear TheGlasgaeJimmy, there to much grammer and word error. And I am admin, I can't spent to much time for that page and we can't leave robot translation. Regards, SakhalinioBuyrun beniiiim? 17:11, 10 Ağustos 2017 (UTC)

Please can you Sakhalino (mesaj), or ask someone else to fix it because all you would need to do is translate from Rangers English Wikipedia as everything as on there. I have spent an unbelievable amount of time editing this, I do not want all this to be deleted. There really isn't that much to translate. TheGlasgaeJimmy (mesaj) 17:17, 10 Ağustos 2017 (UTC)

I have a better idea Sakhalino (mesaj), would you be able to provide me with the correct words for my edits instead so that other editors don't need to spend ages fixing it? TheGlasgaeJimmy (mesaj) 18:35, 10 Ağustos 2017 (UTC)

Vandal[kaynağı değiştir]

Değerli Sakhalinio şuna bir bakarmısın? Teşekkürler chanseyMesajYaz 22:24, 12 Ağustos 2017 (UTC)

++[kaynağı değiştir]

Selamlar abi, aktif olduğunu görünce yazayım dedim acil olarak şuraya bir bakabilir misin? --Pragdonmesaj 14:24, 13 Ağustos 2017 (UTC)

Teşekküler[kaynağı değiştir]

Sanırım mobildeyken elim çarpmış. :) Doğrusu farkında olmamıştım... Teşekkürler! chanseyMesajYaz 20:12, 13 Ağustos 2017 (UTC)

İsmail Polat Karadağ[kaynağı değiştir]

Merhaba Ne için bu sayfayı sildiniz? Tüm kaynaklar var,kayıda değer olmayan ne var? Özgüransiklobedi (mesaj) 13:41, 15 Ağustos 2017 (UTC)

Nedemek ansiklobedik bilgi istiyorsunuz?Siyasetçiler ekonomistlerin bilgileri ansiklobedik bilgimi Özgüransiklobedi (mesaj) 14:09, 15 Ağustos 2017 (UTC)

Türkiye'de Anarşizm[kaynağı değiştir]

Merhaba Bu sayfayı silme gerekçeniz olarak "telif hakkı ihlali" göstermişsiniz. Lütfen girilen metin içerisinde ilgili ihlalin ne olduğunu bana gösterebilir misiniz? Metni farklı kaynaklardan yola çıkarak bizzat yazdım, hiçbir bölümünde (girintili bir alıntı hariç) kopyala-yapıştır bulunmuyor ve bütün kaynaklara referans verilmişti. Sadece girintili bölüm için bütün makaleyi silmeniz doğru mu? Aeyque (mesaj) 11:06, 16 Ağustos 2017 (UTC) Teşekkürler...

Merhaba sayın Aeyque, sayfayı şu şekilde kontrol ettiğimizde %50 Violation Possible görünmekte. Şu anda sayfayı geri getirdim. Sİzde kontrol edebilir misiniz rica etsem. Selamlarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 11:15, 16 Ağustos 2017 (UTC)
  • Merhaba tekrar. Tam tahmin ettiğim gibi, sorun yaptığım blok alıntıdan kaynaklanıyor. Alıntıya referans ekledim, siz de bir bakabilir misiniz başka sorun var mı? Teşekkürler tekrar... Aeyque (mesaj) 11:39, 16 Ağustos 2017 (UTC)

Leman dergisi kapağı[kaynağı değiştir]

@Sakhalinio Leman dergisi, darbe sonrası kapak.jpg adlı dosyayı 2016 Türkiye askerî darbe girişimi maddesine eklemek istedim ama uygunsuz ADK gerekçesiyle kaldırılmıştı. Bir göz atabilir misin, maddede kalması için uygun bir lisans mevcut mu? --Ahmet Turhan (mesaj) 15:50, 16 Ağustos 2017 (UTC)