Kullanıcı mesaj:Sakhalinio

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Eski mesajlara arşiv sayfasındaki linklerden ulaşabilirsiniz.
Vikipedi kısa tanıtım


Mehmet Ayhan Kuzu[kaynağı değiştir]

Sayın Sakhalinio yeniden merhabalar, geçen ay açmış olduğum sayfa yeterli kaynak araştırması yapılmadan maalesef 2 silinsin oyu kullanılarak silindi. Bu sayfanın kalması gerektiğini düşündüğüm için ne yapmam gerektiği konusunda yardım talep ediyorum. Bu kişi ciddi anlamda ülkemizi uluslararası olarak temsil eden ve sözlükte yer alması gereken bir kişi. aldığı ödüller ile de VP kişi maddelerini karşılıyor. Fazla zamanınızı almadan kontrol etmeniz mümkün mü? teşekkür ederim. Saygılarımla Profesyonelhasta (mesaj) 12:22, 2 Mayıs 2017 (UTC)

Sayın Profesyonelhasta, sayfayı daha çok bağımsız kaynaklarla desteklemeniz gerekir. Ama tabi sonuçta yine topluluk kararı ile SAS sonucu silinebilir. Saygıalrımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 14:07, 2 Mayıs 2017 (UTC)
Sayın Sakhalinio cevabınız için öncelikle çok teşekkür ederim. Aslına bakarsanız yeterince bağımsız kaynak kullandığımı düşünüyordum. Hatta kaynak ekledikçe "reklam amaçlı" yorumlarını okuduktan sonra başka da eklememiştim. Buradaki sorun, oylamaya katılan arkadaşların yeterince araştırma yapmamaları oldu. Mesela madde içerisinde kullandığım aşağıdaki kaynaklar sizce de yeterince bağımsız değil mi?
Google Scholar üzerinde MA Kuzu'ya ait akademik sonuçlar
The American Society of Colon & Rectal Surgeons (ASCRS) Best Video Award
Yukarıdaki ödüle ait haber örneği - Tıp dünyasının Oscar'lı profesörü
Eczacıbaşı Bilimsel Araştırma Tıp Teşvik Ödülü
Yayınlar ve projeler
Bağırsak Kanseri için Video Eğitim Seti
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Üyeliği
bu maddeyi yeniden oluşturmaya çalışmadan önce değerli fikirlerinize ihtiyacım var. Bu kişinin kayda değerliğine ben inanıyorum ama sadece benim inanmam yetmiyor tabii. Bu konuda lütfen yardımınızı esirgemeyin. Yapmam gerekenler konusunda yol gösterici olacağınızı umuyorum. Saygılarımla Profesyonelhasta (mesaj) 10:39, 8 Mayıs 2017 (UTC)

Sayın Sakhalinio bakma fırsatınız oldu mu acaba? Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Teşekkürler. Profesyonelhasta (mesaj) 08:35, 9 Mayıs 2017 (UTC)

Merhabalar bu maddenin yeniden değerlendirilmesi için yapmam gereken birşey veya yapılanları takip edebilme şansım var mıdır? Teşekkürler. Profesyonelhasta (mesaj) 08:37, 16 Mayıs 2017 (UTC)

Sayın Sakhalinio merhaba, açtığım maddenin yine silinmiş olduğunu görüyorum ve sebep olarak "silinmiş maddenin yeniden açılması" gösterilmiş. Yani hiçbir araştırma yapılmadan silinmiş. Siz kişinin kayda değerliği konusunda birinin araştırma yapacağını söylemiştiniz. Birkaç satır da olsa bilgi vermeniz mümkün mü? Teşekkürler. Profesyonelhasta (mesaj) 22:11, 20 Mayıs 2017 (UTC)

Sonar ve Sonar Sistem[kaynağı değiştir]

Merhaba Sakhalinio. Başlıkta belirttiğim sayfaların içeriklerini birleştirdiğiniz için teşekkürler. Yalnız bunu yaptıktan sonra, telif kurallarımız gereğince asıl maddeye yönlendirilen maddenin geçmişindeki katkıların kaybolmaması için geçmişlerin de birleştirilmesi gerekiyor. Az önce gerekli değişiklikleri yaptım, size de bilgi vermek istedim. Teşekkürler, kolay gelsin. --Yabancım 07:56, 8 Mayıs 2017 (UTC)

Teşekkür[kaynağı değiştir]

Trophy.png Teşekkür
Sayın Sakhalinio,

Mesajınız için teşekkür ederim. Yeni başladığım için siteye alışmakta biraz zorluk yaşıyorum. Lütfen kusuruma bakmayın. Umuyorum ki birçok maddeye katkıda bulunmak bana keyif verecektir. İlginiz ve hoş karşılamanız için tekrar teşekkür ederim.

Saygılarımla, Lumberrr (mesaj) 11:19, 11 Mayıs 2017 (UTC)

Telif hakkı[kaynağı değiştir]

Merhaba, ekran görüntüsü almak telif hakkı ihlaline mi giriyor? Adil kullanım olarak kullanılamıyor mu?--Nushirevan11 17:48, 12 Mayıs 2017 (UTC)

Merhabalar sayın Nushirevan11, bu tarz bir ekran görüntüsü VP:AK kapsamında kabul edilemez. Örneğin o zaman tv den herşeyin ekran yakalama görüntüsünü alarak kullanılabilir. Ekran görüntüsü bir film tanıtımı, müzik klibi, bilgisayar oyunu gibi konularda kullanılabilir. Saygılarımla, iyi vikiler, SakhalinioBuyrun beniiiim? 17:51, 12 Mayıs 2017 (UTC)

Futbol konulu VikiProje Sovyetler Birliği işbirliği[kaynağı değiştir]

Vikiproje:Futbol üyesi olmanız sebebiyle; bu ayın Sovyetler Birliği'nde futbol şablonu konulu VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi belki ilginizi çekebilir. --Ahmet Turhan (mesaj) 23:42, 16 Mayıs 2017 (UTC)

Reklam Amaçlı Sayfa[kaynağı değiştir]

Merhaba Sakhalinio, açmış olduğum sayfa 3 kez reklam amaçlı olduğu için silindi. Nasıl bir yol izlememiz gerekiyor? Teşekkürler.

42. Alay - Gelibolu 1915[kaynağı değiştir]

Merhaba, başlıkta adı geçen sayfayı sildiğinizi fark ettim. Yazar benim babam ve bu sayfayı kendi isteği dahilinde hazırladım. Sayfanın telif hakkı ihlal etmemesı için ne yapmam gerekiyor? Teşekkürler Eacar94 (mesaj) 19:00, 26 Mayıs 2017 (UTC)

en.wikipedia maddeleri[kaynağı değiştir]

Öncelikle kolay gelsin, enwiki'deki en:Constitutional history of Turkey maddesi, gene aynı vikideki en:Constitutional process in Turkey maddesi aynı konuda farklı isimle yazılmış maddeler. İkincisi daha kapsamlı yazılmış. "Birleştir" şablonu ekleyecektim ama, vpn yüzünden yapamadım.----Potkal 08:23, 30 Mayıs 2017 (UTC)

Merhaba Potkal, ilgili işlemi gerçekleştirdim. Kahya @HakanIST'ten sizin için IP muafiyeti sağlamasını isteyelim. Selamlarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 12:30, 30 Mayıs 2017 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Civility Barnstar Hires.png Nezaket Yıldızı
İlk katkıma teşekkürünüz için teşekkürler :) Hikmet Ünsal 00:49, 31 Mayıs 2017 (UTC)


Sezon maddeleri[kaynağı değiştir]

Selamlar. Sezon maddeleri konusunda bir standart belirlemiş olduğumuza memnun oldum. Üzerinde çalıştığım takımların sezonları için bu örneği temel alırım. Kolay gelsin. magawla magawla 06:33, 6 Haziran 2017 (UTC)

John Arbuthnot[kaynağı değiştir]

Günaydın, ana sayfadaki maddenin devamını okumak istediğimizde "böyle bir madde yok" diyor. Ana sayfada olan içeride yok (mu).--Potkal (mesaj) 06:41, 7 Haziran 2017 (UTC)

Merhaba Potkal, dikkatin için teşekkürler. Mirada'nın oluşturduğu maddeler telif nedeni ile silinirken ilgili madde de silinmiş. Bu nedenle madde yok. Madde değiştirildi. Selamlarımla, iyi vikiler SakhalinioBuyrun beniiiim? 06:58, 7 Haziran 2017 (UTC)

eskibalta[kaynağı değiştir]

merhaba eskibalta sayfasında neden değişiklik yapamyorum ayrıca karapolat ta da yazdklarm siliniyor. Bu imzasız yazı Aydin.che (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Merhaba sayın Aydin.che, Karapolat, Yedisu sayfasında yazdığınız "Çerkes köyüdür" ifadesi kaynak gerektirir. Bu tip ifadeleri kaynaksız tutmamız doğrulanabilirlik açısından sorun teşkil etmektedir. Eskibalta, Yedisu sayfası ise düzen açısından ansiklopedik olarak uygun değil. Standartlara uygun bir sayfa için Afşar, Bolu sayfasını referans alabilirsiniz. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 09:32, 9 Haziran 2017 (UTC)

Israr[kaynağı değiştir]

Merhabalar Kullanıcı:II. Niveles değişikliğini 2 kez geri almama rağmen [1] ve [2] kendisi de geri almaya devam ediyor. Bir diğer kullanıcının da geri almış ama ben devam edersem geri almaya 3GD olur. Sizden ricam ilgilenebilrmisiniz? --Toppolila 4 (mesaj) 20:55, 11 Haziran 2017 (UTC)

Madde: DJ Jackson[kaynağı değiştir]

Merhaba Sakhalinio. Olusturdugum sayfanin neden silonmeye aday gösterildigini ögrenebilir miyim? Ekledigim kaynaklar yeterli degil mi? Yada baska bir sebebi varsa, nasil düzeltebilirim? Saygilar,Kerem A. (mesaj) 14:18, 15 Haziran 2017 (UTC)

Beyaz liste[kaynağı değiştir]

Sizden ricam bu hesabı beyaz listeye alabilir misiniz? Hem önceki hesaplarımla beraber 3 yıldır buradayım. --Toppolila 4 (mesaj) 09:54, 17 Haziran 2017 (UTC)q

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Vitruvian Barnstar Hires.png Teknik Yıldız
Vikizere tenik yıldız dır Vikizere (mesaj) 12:20, 17 Haziran 2017 (UTC)

Cat[kaynağı değiştir]

Selam Sakhalinio. Kategori:Avusturya başbakanları'nı Kategori:Avusturya şansölyeleri'ne taşıdım. Fakat her nedense maddeleri katalitik ile taşımadı. Şu anda bütün maddeler şansölye kategorisinde var. Bilginize. --Maurice Flesier message 21:39, 17 Haziran 2017 (UTC)

Silinen maddeler[kaynağı değiştir]

Selam Sakhalinio. Umarım iyisindir. Rica etsem Mirada'nın oluşturduğu Vietnam Demokratik Cumhuriyeti, Uçuşa yasak bölge ve Harold Connolly maddelerini geri getirebilir misin?--B.S.R.F. 💬 07:29, 18 Haziran 2017 (UTC)

Dosya:Mecnun Çınar.jpg[kaynağı değiştir]

Selamlar Saginer, nasılsın, iyisindir umarım. Bu dosyayı hızlı silinmesi için işaretlemişsin ancak AK kullanımı doğru gözüküyor. Bir kez daha gözden geçirebilirmisin rica etsem. Bu imzasız yazı Sakhalinio (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Merhabalar, iyiyim teşekkürler. Sen de iyisindir inşallah. Bu dosya adil kullanıma uygun değil çünkü yaşayan bir kişiye ait, bir benzeri çekilebilir, Mecnun Çınar'ın Ali Atay'dan ancak AK kullanılarak gösterilebilecek herhangi bir farklılığı da yok.--Sayginerv-posta 09:43, 18 Haziran 2017 (UTC)

İş Birliği Projesi[kaynağı değiştir]

Selamlar. Bu haftanın İş Birliği Projesi ilgini çekebilir diye düşünüyorum :) Katılımını bekleriz :) İyi günler.--RapsarEfendim? 18:08, 19 Haziran 2017 (UTC)

+[kaynağı değiştir]

Selam, rica etsem Faruk Bayülken maddesini Faruk Bayülkem'e yönlendirmesiz olarak taşıyabilir misin? İyi vikiler.--Kingbjelica (mesaj) 22:47, 19 Haziran 2017 (UTC)

Emre[kaynağı değiştir]

Sil şablonu koymuştum geri almışsınız. Madde bir cümleden oluşuyor, ama o cümledeki ifade yanlış. Soyu tükenmiş topluluklar olur, hayvan olur, bitki olur, ama bir canlı olur. Soyu tükenmiş dil olmaz. Olsa olsa ölü dil olur. Maddeyi oluşturan tek cümledeki anlatım hatalıysa, silinsin bence.--Potkal (mesaj) 21:18, 21 Haziran 2017 (UTC)

3GD[kaynağı değiştir]

Merhabalar. şuradaki üç geri dönüş kuralı ile ilgilenebirmisiniz Sakhalinio. Aktif başka bir hizmetliye bidirimde bulundum fakat herhangibir geri dönüş yapmamasından işleme almayacağını veya alamayacağını anlıyorum. Bilginize. --Maurice Flesier message 18:12, 27 Haziran 2017 (UTC)

engel de engel.. :) bi zahmet şu blind revert'ün gerekçesini de öğrensek.. {...} --kibele 18:25, 27 Haziran 2017 (UTC)
kullanıcının ihlalleri için herhangi bir yaptırım uygulanacak mı yoksa bundan sonra Vikipedide VP:3GD kuralının ihlali serbest mi oldu?? Olmayacaksa bundan sonraki değişiklik savaşları için bu sayfaya ve Superyetkin'in mesaj sayfasına link vereceğim de kanıt için. --Maurice Flesier message 12:04, 28 Haziran 2017 (UTC)
siz önce yukarıdaki sorunun cevabını verin, sonra 3gd'ye neden ve ne zaman engel verilir, niye, amaç nedir onları okuyun bence.. bir de tavsiye.. {...}.. ne bu vikipedi ne bu dünya kimseye kalmıyor nasılsa.. --kibele 12:16, 28 Haziran 2017 (UTC)
bir de lojistik destek kesilince yalnız kalan kullanıcı da 3gd ihlalinde ama sanırım ilgi alanınıza girmiyor. kendisine hem bu kuralı hem de çok iyi bildiğiniz 'geri al, tartış' ilkesini hatırlatabilirsiniz. neyse {...}, size kolay gelsin.. --kibele 12:48, 28 Haziran 2017 (UTC)
Yine aynısı oluyor, kendisi bu tarz konudaki herkesi trol-kişiye yorum ile suçluyor. 3GD kuralı serbest mi kaldı acaba? Neyse gerekli karar kaldı, daha fazla şey yazmak istemiyorum İÜYYKÜD deyip silerler belki. --Toppolila 4 (mesaj) 13:05, 28 Haziran 2017 (UTC)
Dikkatli olun @Maurice Flesier VP:İÜYYKÜD diyerek silebilirler. [3]Böyle durumlarda bizde haksız uyarıyla karşılaşıyoruz. --Toppolila 4 (mesaj) 12:23, 28 Haziran 2017 (UTC)
  • Çok garip, kullanıcı 3GD filan değil. Kullanıcılara karşı resmen değişiklik savaşına kadar girdi ama bir hizmetli dahi kendisini uyarmıyor. 3GD açık açık olmasına rağmen engellenmiyor da. Çifte standart oluyor yalnız bu ama.--Tuğkan (mesaj) 12:26, 28 Haziran 2017 (UTC)
troll, vandal gibi kişisel saldırılara maruz kulan kullanıcılara tavsiyem, bu tür kullanıcılara yanıt verip onları (...)
VP:İÜYYKÜD gereği itham içeren yorumlara anında müdahale etmeleridir. Vito Genovese'nin mesaj sayfasında bu tür kişisel saldırılar için ilgili yorumu kaldırma kararı verildi. Eğer yeniden eklenirse VP:Şikayet'te yer aldığı gibi her ihlali listeleyebilirsiniz, serbest gördüğün kadarıyla. --Maurice Flesier message  16:36, 28 Haziran 2017 (UTC)
Konuyu başka bir gözünde incelemesi için @Elmacenderesi ve @Vito Genovese'ye mention verelim. Bu konuda sayın Kibele'nin VP:3GD'yi tekrardan ihlal etmesi durumunda engel verileceğinide bildirmek isterim. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 16:43, 28 Haziran 2017 (UTC)
hımm, aynı maddede 'geri al, tartış' kuralını hiçe sayarak geri almayı sürdürenler için de aynısı geçerli mi, yoksa yalnızca 'sayın kibele' için mi? geri al tartış ilkesini uygulamak yerine geri almanız konusunda da ping atalım deneyimli kullanıcılara.. ve de bu kuralı uygulamak yerine geri alıp yorum yaptığınız için de bu engeli sizin veremeyeceğinizi de hatırlatayım.. selametle.. --kibele 16:48, 28 Haziran 2017 (UTC)
@Kibele, eğer bu üç geri dönüş ihlalini ben yapmış olsam ikinci beklenilmeden engellenilirdim veya sizin günlerdir sürekli yaptığınız kişisel saldırıların daha azını yapıp engellenen kullanıcılar var. Sizin sadece bu 3GD ihlalinde değil, yaptığınız saldırılarda da engellenmeniz lazım ama nedense engellenmiyorsunuz. (...) Hizmetlilere gelince, ya görevinizi yapınız, ya da bırakınız. Siz topluluğun güvenerek seçtiği kullanıcılarsınız. Politikalar açık açık belliyken neden uygulanmıyor? Kimden korkuluyor? Politika açık açık belli işte. --Tuğkan (mesaj) 18:42, 28 Haziran 2017 (UTC)

Devriyelik başvurusu[kaynağı değiştir]

Henüz sonuçlanmayan başvurular sonuçlanacak gibi duruyorsa sonuçlayabilirmisiniz?--Toppolila 4 (mesaj) 12:16, 28 Haziran 2017 (UTC)

Prof. Dr. Hülya Uzunismail[kaynağı değiştir]

Merhabalar, bu sayfada bir copyright ihlali bulunmamaktadır. Gereken izin ve kaynakların hepsi alınmıştır ve paylaşılabilir. Teşekkürler. Bu imzasız yazı Onorbumbum (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Gerekli izinler için OTRS işlemleri yapılması gerekmektedir. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 06:01, 29 Haziran 2017 (UTC)