Kullanıcı mesaj:Sakhalinio

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Eski mesajlara arşiv sayfasındaki linklerden ulaşabilirsiniz.
Vikipedi kısa tanıtım


Tebrik[kaynağı değiştir]

Selamlar. Teknik olarak Türkiye topluluğunun parçası olmasam da, Dijital Bilgi Derneği kuruluşuyla uzun yıllardır süregelen çalışmaları taçlandırdığınız için sizi ve tüm emeği geçenleri tebrik etmek istedim. Dış temas açısından ilgilenecek olursanız KKTC makamlarıyla/sivil toplum kurumlarıyla ilgili yardımcı olmaya da her daim hazırım, fiziksel olarak orada olmasam dahi. İyi çalışmalar! --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 00.07, 6 Temmuz 2020 (UTC)

Merhabalar Seksen iki yüz kırk beş, iyi dileklerin için çok teşekkürler. Sizlerin destekleri bizler için çok önemli,yakın zamanda neler yapabileceğimiz ile ilgili görüşmekten mutluluk duyarız. Yakın zamanda görüşmek dileğiyle. Sakhalinio (mesaj - e-posta) 06.52, 6 Temmuz 2020 (UTC)

Teşekkür[kaynağı değiştir]

sakhalinio amca kullanıcı haklarımı değiştirdiğiniz için teşekkür ediyorum. Yunusemresahin (mesaj) 17.02, 6 Temmuz 2020 (UTC)

İş Birliği Projesi daveti[kaynağı değiştir]

Merhabalar. 2020'nin 28. haftasının İş Birliği Projesi, Bayrak taşıyıcı hava yolu maddelerinin oluşturulması olarak belirlenmiştir. Projeye katılıp çeşitli ödüller kazanabilir, bunları kullanıcı sayfanızda sergileyebilir ve ödül koleksiyonunuzu tamamlayabilirsiniz! Projeye katılımınızı bekleriz :)--Nanahuatl--MediaWiki message delivery (mesaj) 23.19, 6 Temmuz 2020 (UTC)

Teşekkür[kaynağı değiştir]

Benim için mesaj sayfama yazdığınız güzel ifadeleriniz için teşekkür ederim. Bu yıl okullar Korona virüs sebebiyle 13 Mart tarihinde kapanınca vikipediye katkı sağlamak için daha fazla vaktim oldu. (WMTR) sayfanızı inceledim öncelikle şunu hatırlatayım hakkımızda başlıklı yazının ilk paragrafının son kelimesi yanlış yazılmış galiba

Türkiye topluluğunun aktif üyeleri tarafından kurulan kullanılmıştır. bu son kelime cümleye uymuyor.

Sayfanızdaki Vikipedi Sayfaları Fotoğrafını Arıyor kampanyası dikkatimi çekti. Resimlere özel bir ilgim var. Aslında ben kendin de bunu düşünüyordum. Önce commons taki resimleri inceledim kategorisiz veya eksik kategorilenmiş çok resim vardı. Sonuçta Commons'a 4 ayda yaptığım katkı vikipediye 14 yılda yaptığım katkıyı çoktan geçti Yapabileceğim bir konu ise belki katılırım. Bunun için size bazı şeyler sormak istiyorum

1- Mesela Tuzluca, Iğdır safasında hiç resim yok ve bu sayfadan 10 dilde yazılmış madde var onların hepsine bulduğum aynı resmi ekleyebilir miyim bu halde tek resim kaydetmiş mi oluyorum 10 resim kaydetmiş mi oluyorum.

2-Bir sayfada tek resim var bunlara yenilerini eklemek kampanyaya dahil oluyor mu? Oluyorsa her resmi ayrı ayrı kaydetmeli miyim

3- Düzenleme özeti kısmına #WPWP ve #WPWPTR yazmalı. diyor

öteki sayfada Katılımcılar, resimle geliştirdikleri tüm maddelerin düzenleme özetine #WPWP hashtagini eklemek zorundadır. iki ekten hangisini ve nasıl kullanacağız.

Bu sayada iki resim kaydetmiştim bana eksik gibi geldi acaba bu parantezi {{ }} mi kullanacağız

4- kurallar kısmında

Resim ücretsiz kullanım lisansı altında veya kamu malı olarak yayınlanmalıdır. Olası lisanslar: CC-BY-SA 4.0, CC-BY 4.0, CC0 1.0.

bu ne anlama geliyor Commons taki her resmi kullanamaz mıyız.

5- Bu kampanyaya katılanları ve katkılarını gösteren bir sayfa var mı

Gelelim diğer konuya

Türkçe vikinin gelişmesine katkıda bulunmak isterim, fakat fotoğraflarda görüldüğü gibi (WMTR) Üyeleri gençlerden ve bilgisayarın teknik kısımlarını da iyi bilenlerden oluşuyor. Ben ise bilgisayar tekniği konusunda fazla bilgi sahibi değilim. Cep telefonu kullanmıyorum. Tarih Öğretmenliğine başlayalı 30 yıl oldu. Salı toplantılarınıza katılmak isterim fakat size nasıl bir faydam olur bilmiyorum. Ayrıca nasıl katılacağımı da bilmiyorum. Acaba bu mail adresine wmtr@wikimedia.community mi mail atmam gerekiyor.

Biraz fazla uzun oldu kusura bakmayın vaktinizi aldım. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.--Tarih (mesaj) 13.00, 7 Temmuz 2020 (UTC)

Merhabalar sayın Tarih, öncelikle geri dönüşünüz için çok teşekkürler. #WPWP ile ilgili kampanya detaylarına çok hakim değilim, konu hakkında @ToprakM size belki daha fazla detay verebilir ama bende bazı sorularınız hakkındaki bildiklerimi aktarayım. 1. soru, muhtemelen evet, sizin diğer dillerde de ekleyeceğiniz her görsel ayrı ayrı değerlendirilecektir. 2. soru sayfaya eklenecek görseller sayfayı çok fotoğraf galerisine çevirmeyecek sayıda eklenmeli, ama bununla ilgili yarışamaya katkı ne olur tam emin değilim. 3. soruya bende emin olamadım. 4.soru commonstaki tük görseller kullanılabilir. Muhtemelen kullanılmasını istenen lisanslar sizin yeni yükleyeceğiniz dosyalar için verilmiştir. 5. soruyada ToprakM cevap verebilir diye tahmin ediyorum.
Size toplantı davetini gönderebileceğimiz bir e-posta adresinizi wmtr adresine yada benim imzamın sonunda bulunan e-posta gönderme seçeği ile iletebilirsiniz. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 13.13, 7 Temmuz 2020 (UTC)
Merhaba, sorularınız için teşekkürler. Elimden geldiğince cevaplayacağım:
  1. Evet, bunların hepsi ayrı bir madde olduğu için bu katkılarınızın hepsi teker teker sayılacaktır. Tüm Vikipedi'lerde düzenleme özetine #WPWP ve #WPWPTR hastagini eklemeyi unutmayın.
  2. Kampanyanın amacı dosya bulunmayan maddelere dosya eklemek olduğu için bunu önermesem de bu konuyu soracağım. Ayrıca bir maddeye eklediğiniz birden fazla dosya olsa dahi bunlar tek sayılacak.
  3. #WPWP hastagi genel, #WPWPTR hastagi ise Wikimedia Türkiye Kullanıcı Grubu'nun (WMTR). Yerelde ödül vermediğimiz için çok önemli gözükmese de istatistiklerde hata olmaması için düzenleme özetinde #WPWPTR ve #WPWP hastaglerini beraber kullanmanız en doğrusu olur. Örnek kullanma biçimi şöyle: (+görsel #WPWPTR #WPWP).
  4. Wikimedia Commons'da bulunmak şartıyla bütün dosyaları kullanabilirsiniz.
  5. Katılanları ve katkılarını gösteren bir sayfa bildiğim kadarıyla yok lakin bunu da soracağım.
İyi vikiler. --ToprakM 13.30, 7 Temmuz 2020 (UTC)

Merhabalar

Rus vikisine en son yaptığım resim eklemesinden sonra mesaj sayfama söyle bir mesaj bırakmışlar. [1]

Please, stop your spam. There is no necessarity to copy every image in hundreds of wikipedias, it is enough to just once add image on Wikidata. See example: adding the image on Wikidata item (property P18) and result. — Slb_nsk (обс.) 00:23, 11 июля 2020 (UTC)

Acaba burada ne demek istiyorlar. Diğer vikilerde böyle bir mesaj yazan çıkmadı. Resimsiz viki maddelerine resim eklerken acaba bir yanlışlık mı yapıyorum. Ben birkaç gündür resimsiz vikilere resim ekliyorum. Acaba bu katkılarım Vikipedi Sayfaları Fotoğrafını Arıyor kampanyasında geçerli olarak görünüyor mu? Katkılarımda eksik veya kampanya kurallarına uymayan bir şey var mı diye bu kampanyayı düzenleyen yetkililere benim için sorabilir misiniz. Eğer bu eklemeler geçersizse buna devam etmenin bir anlamı kalmıyor. --Tarih (mesaj) 03.30, 11 Temmuz 2020 (UTC)


evrifaessa ❯❯❯ mesaj 08.51, 8 Temmuz 2020 (UTC)

BL[kaynağı değiştir]

Merbalar Sakhalinio, Kullanıcı:Cousincocaine'nin hemen bl'ye alınmasına şaşırdım. Muhtemelen siz BL'ye aldığınızda 10 değişikliği olmalı. Commons'a yüklediği telifli fotoğraf için de hs talebinde bulunabilir misiniz acaba, mobilden biraz zor oluyor. Kolaylıklar. Kingbjelica (mesaj) 23.03, 8 Temmuz 2020 (UTC)

Merhabalar Kingbjelica, ben kullanıcıyı şu değişikliğinden sonra BL'ye aldım. Commons a yüklediği fotoğrafta metadata mevcut ve şöyle bir arama yaptığımızda aynı çözünürlükte bir kopyasını göremedim. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 23.09, 8 Temmuz 2020 (UTC)
Kişi bu fotoğrafı ile afişe oldu, twitterda vs. her yerde bu foto paylaşılıyordu. Google taraması sağlıklı sonuç vermiyor. Kulllanıcı da "Internette herkese açık durumda" diyerek paylaşmış ve üreticisi belli değil. Silme talebi bence yerinde olurdu. BL ise hizmetli takdiridir, kullanıcı eğer ESG ise kendi maddesini yazdıktan sonra pek aktif olmayacaktır sanıyorum. Orada da ESG'nin tezi kaynak olarak kullanılmış. 10 değişikliği yetkinlik için az bulmuştum sadece, bakalım olumsuz bir durumda bildirimde bulunurum. Umarım kalıcı olur kullanıcı. Sevgiler.--Kingbjelica (mesaj) 23.19, 8 Temmuz 2020 (UTC)

Lisans[kaynağı değiştir]

Radyo 59 logosuna lisans ekledim. Sarı Saçlı (mesaj) 11.14, 9 Temmuz 2020 (UTC)

Maalesef henüz olmamış. Lisans gözükmemekte. Diğer örneklere bakarak yapmanızı tavsiye ederim. Saygılarımla, Sakhalinio (mesaj - e-posta) 13.46, 9 Temmuz 2020 (UTC)

Olmuş mu? Sarı Saçlı (mesaj) 18.43, 10 Temmuz 2020 (UTC)