Kullanıcı mesaj:Sakhalinio

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Eski mesajlara arşiv sayfasındaki linklerden ulaşabilirsiniz.
Vikipedi kısa tanıtım


Israrlı vandal[kaynağı değiştir]

Merhaba Sakhalinio, Kullanıcı:194.27.245.109 ve Kullanıcı:194.27.197.187 ısrarla vandalizm yapıyor, gereğini yapar mısınız rica etsem? --Ali Haydar (mesaj) 12.06, 1 Temmuz 2019 (UTC)

Vandalizmi yapan Ali Haydarın kendisi. Vikipedide katkılarımı sabote etmekte --194.27.245.109 12.07, 1 Temmuz 2019 (UTC)
+ 3GD ihlalleri de yaptık ikimiz de ama o daha çok yaptı. Ama tabii kimsenin umrunda değil bu, yukarıyı kim memnun ediyorsa o kazanır tr.wiki-de :-) --194.27.245.109 12.08, 1 Temmuz 2019 (UTC)

Özge Özdemir Köz[kaynağı değiştir]

Merhabalar, Özge Özdemir Köz sayfası silinmiştir. Sebebini öğrenebilir miyim? @ Sakhalinio Sevgiler Bu imzasız yazı Ozozde (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Sayın Ozozde, Ali Haydar yukarıda size sebebini açıklamış. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 17.26, 1 Temmuz 2019 (UTC)

Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı[kaynağı değiştir]

Флаг СССР

Удивляете, это флаг СССР [1]. Башкирия здесь [2]. Валко (mesaj) 19.47, 1 Temmuz 2019 (UTC)

Flag of the Soviet Union (1924–1936). Sovyetler Birliği. Валко (mesaj) 13.29, 2 Temmuz 2019 (UTC)
Öyleyse neden iptal ettiklerini ve SSCB bayrağını geri getirdiklerini açıklayabilir misiniz? Валко (mesaj) 13.40, 2 Temmuz 2019 (UTC)

Sufi Yolu hakkında[kaynağı değiştir]

https://tr.wikipedia.org/wiki/Sufi_yolu maddesini telif hakkı ihlali nedeniyle silmişsiniz. anladığım kadarıyla kopyala yapıştır yöntemi olduğu için. Kopyaladığım yerde benim hazırladığım metin. Bu rotanın Türkiye Kültür rotaları derneği içinde oluşturan ekip içindeyim. Bana tam olarak hangi bölümün size göre ihlal olduğunu yazarsanız o bölümü değiştireyim. Sedatcakir (mesaj) 19.55, 1 Temmuz 2019 (UTC)

Sayın Sedatcakir, dediğiniz gibi telif problemi kopyala yapıştır olduğu için sorun yaratmakta. ANcak ayrıca kayda değerliği ve reklam konularına da dikkat etmenizi tavsiye ederim. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 06.12, 2 Temmuz 2019 (UTC)

Tarakoda’nın yaptığı değişiklikler[kaynağı değiştir]

Merhabalar, Kullanıcı Tarakoda maddelere taraflı kaynaklar eklemekte ve bu kaynakları Ak Hun İmparatorluğu maddesinde olduğu gibi kendinde yorumlayarak her devleti Türkleştirmeye çalışmaktadır. Değişiklikler kaynaklı gözüktüğünden bazen devriyelerimiz bu değişiklikleri kabul etmektedir. Ayrıca kullanıcıların zamanını çalmaktadır. Gerekli prosedürleri uygularsanız sevinirim. İyi günler Cem 53 mesaj 06.43, 2 Temmuz 2019 (UTC)

Konuyla ilgili dusuncelerimi bende burada belirttim. Ilgilenirseniz cok sevinirim Sayin @Sakhalinio --Bijoupicsou (mesaj) 11.52, 2 Temmuz 2019 (UTC)

Ara bağlantı yardımı[kaynağı değiştir]

https://tr.wikipedia.org/wiki/David_Binder - Yanlış bağlantı oldu diğer dillere yardımcı olurmusunuz düzeltmek için... Bu imzasız yazı Kostantinopolisli Kostantinopulos (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Sayfa Silinmesi Hakkında[kaynağı değiştir]

Merhaba hocam, Alihan Demirdaş isimli sayfayı 3.kişi ağzından yazmama rağmen her seferinde sildiniz. Hayır anlamıyorum,ne yapmam gerekiyor silinmemesi için. Gerekli referans linkleri de bırakıyorum oysa. Lütfen sayfayı yeniden inceleyin en azından taslak haline getirin. Saygılarımla--94.123.250.115 18.34, 2 Temmuz 2019 (UTC)

Kaynak[kaynağı değiştir]

Merhaba. Kaynakların kitap kaynağı olduğunu ve doğrulanamaz olduğunu belirtmişsiniz. Vikipedi'nin, bildiğim kadarıyla, kitap kaynağını onaylamadığı ve yalnız dijital kaynak istediği üzerine bir kuralı yok. Vikipedi içinde, İngilizce, Türkçe ve daha nice dillerde, sayısız kitap kaynağı vardır. Konuya açıklık getirebilir misiniz? Saygılar. Tarakoda (mesaj) 20.23, 2 Temmuz 2019 (UTC)

Merhaba sayın Tarakoda, yaptığınız değişiklikler daha önceden de diğer kullanıcıların belirttiği gibi bazı taraflı değişiklikler yapmaktasınız. Verdiğiniz kaynaklarda bu yönde bilgilerinizi doğrulanması yönünde kanıtlar sunma durumundasınız. Bu nedenle herhalde b içerikler dünyada sadece belirttiğiniz kaynaklarda geçmiyordur diye tahmin ediyorum. Sizden ricam daha önceden de yazdığım gibi doğrulabilir kaynaklar gösterinki bizde değişikliklerinizi kolaylıkla onaylayabilelim. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 20.31, 2 Temmuz 2019 (UTC)
Hangi bölümün yanlı olduğunu anlamadığımı belirtmem gerekir. Örneğin I. Artaşes'çe kurulmuş Ermeni hanedanın, ardıl Arşaklı hanedanı ile soyca hiçbir bağının bulunmadığı, tümüyle ayrı oldukları, yer çekiminin varlığı kadar kesindir. Ortada en küçük bir tartışma konusu yokken bu nasıl yanlı olarak değerlendirilmektedir bilmiyorum. Öte yandan Ahmeniş İmparatorluğu'nun resmi dilinin Farsça değil Aramca olduğu, tüm dünyanın malumudur. Hunlara gelirsek Guignes, Helfen, Gumilev, Pritsak, Kim gibi Hunlar üzerine otorite durumunda görülen herkes istisnasız olarak Hunların Türklüğünü belirtmektedir ancak niyeyse sayfada sıradan bir olasılık gibi yansıtılmaktadır. Buna karşılık İskitlerde ise İranlı oluşunun aksini öne süren çok kaynak olmasına karşın İranlılıkları neredeyse kesinmiş gibi yansıtılmaktadır. Öbür bir konu ise kullanmış olduğum kaynakların birçoğunun, İngilizce Vikipedi'de de kullanılmakta olmasına karşın onaylanmaması ama İskitlerin İranlılığı gibi konulara gelince İngilizce Vikipedi'nin bir dogma gibi öne sürülmesidir. Bu da açıkça çifte standarttır. Bu konu bana, benim yanlılığımdan çok, çoğunluğunu beyaz listelerin oluşturduğu Vikipedistlerin, kendi kişisel düşüncelerine uymayan görüşleri engellemek istemelerinden kaynaklanıyor gibi geliyor. Vikipedi'de yetki sahibi kullanıcılar, istediği değişikliğe gidebilir gibi bir kural varsa buna gerçekten diyecek söz olmaz. Ancak kitap kaynağın doğrulanabilir sayılmaması ki, ilk kez duyuyorum ve gözümden kaçmadıysa böyle bir şey kesinlikle bulunmamakta, ve tüm otoritecelerce onaylanan bir görüşün yanlı görülmesi kime göre ve neye göre belirlenmektedir? Bu konuda, Vikipedi tarafından belirlenmiş bir kural, buna bağlı bir standart var mıdır yoksa yetkili kullanıcılar istediği biçimde karar verebilir mi? Kitap kaynağın doğrulanamazlığı doğruysa çifte standart olmaması adına Vikipedi'deki tüm kitap kaynakların temizlenip ilgili bilgilerin silinmesi gerekmez mi? Deneyimli bir kullanıcı olarak aydınlatırsanız çok sevinirim. Tarakoda (mesaj) 21.05, 2 Temmuz 2019 (UTC)
Sayın Tarakoda tüm dünyanın malumu dediğiniz "Ahmeniş İmparatorluğu'nun resmi dilinin Farsça değil Aramca olduğu" değişikliğinize {{sfn|Wiesehöfer|2001|p=119}} kaynağını eklemişsiniz. Burada kimse özel haklara sahip değildir ancak yeni gelmiş bir kullanıcı tarih konusunda daha önce başka kullanıcılar tarafından yapılmış ve onaylamış değişiklikleri doğrulanamayan kaynaklarla değiştirmek istediğinde okuyucuya yanlış bir bilgi vermemek için bu değişiklikleri yayınlayıp okuyucunun yanlış olabilecek bir bilgiyi almasını istemeyiz. Umarım hassasiyeti anlatabilmişimdir. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 21.15, 2 Temmuz 2019 (UTC)
Anlıyorum Sayın Sakhalinio. Peki bu yönde bir değişiklik yapabilmek için gereken süre ve buna hak kazanmış olmayı gerektirecek koşulları belirten, bana bu konuda rehber olabilecek, ilgili Vikipedi yönetmeliğini, bana yönlendirmenizi rica edebilir miyim acaba? Böylelikle yanlışlarımı anlar, yapmam gerekenleri öğrenmiş olurum. Şimdiden teşekkürler. Tarakoda (mesaj) 21.37, 2 Temmuz 2019 (UTC)
Sayın Tarakoda, burada belirtilenler dışında kesin rakamlar ve süreler yoktur. Bu tamamen sizin yaptığınız değişikliklerin olumluluğuna göre gerçekleşen bir süreçtir. Bu nedenle size tavsiyem, verilen bilgileri dikkate alarak değişikliklerinize devam etmeniz yönündedir. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 06.06, 3 Temmuz 2019 (UTC)

Merhabalar, Nveo için hazırladığım sayfa silinmiş[kaynağı değiştir]

Zaten tahmin ediyordum sileneceğini. dergiler için hazır şablon vamı acaba. yada hatasız nasıl yeniden yapacağım konusunda bir makale.

birde yayınlamadan taslak halinde bırakarak sonra devam edebilme seceneğimiz varmı acaba. Bu imzasız yazı Sakyazi (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Bilgi Kutusu yardımı[kaynağı değiştir]

https://tr.wikipedia.org/wiki/Seydi_Din%C3%A7t%C3%BCrk - Şu açtığı maddeye bilg kutusu yapamadım yardımcı olurmusunuz...--Kostantinopulos 03.40, 8 Temmuz 2019 (UTC)

Bağlantı yardımı[kaynağı değiştir]

https://tr.wikipedia.org/wiki/James_Small - Açtığım bu maddenin bağlantısı hatalı oldu düzeltebilirmisiniz... Bu imzasız yazı Kostantinopolisli Kostantinopulos (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Halka Dizisi[kaynağı değiştir]

Merhabalar sayın @Sakhalinio, Halka (dizi) sayfasını tıpkı diğer Türk dizileri maddeleri gibi güncelledim. Gerekli kaynakları ve dış bağlantıları da ekledim ve Konu ile diğer İçindekileri de guncelledim. Maddeyi kayda değer olup olmadığını kontrol edip kayda değer kutusunu çıkartabilirsiniz. Kolay gelsin. --Can benim? 12.42, 12 Temmuz 2019 (UTC)

Merhaba tekrar @Sakhalinio, Bir Aile Hikayesi maddesini de tıpkı diğer Türk dizileri maddeleri gibi güncelledim. Kayda değerliliğini ispatlayacak gerekli kaynakları ve dış bağlantıları da ekledim ve Konu ile diğer İçindekileri de güncelledim. kontrol edip kayda değer kutusunu çıkartabilirsiniz. Kolay gelsin tekrar. --Can benim? 17.47, 12 Temmuz 2019 (UTC)

Kaynakça Değişiklikleri[kaynağı değiştir]

Merhaba Sayın Sakhalinio, Ömer Sevinçgül maddesiyle ilgili düzeltmeler yapmıştım, onayladınız. Teşekkür ederim. Fakat maddenin üstündeki iki not duruyor. Birincide "Bu madde Vikipedi standartlarına uygun değildir" denmiş. Niçin uygun olmadığını bilmiyorum, anlamadım. İkinci notta "Bu madde herhangi bir kaynak içermemektedir" yazılı. Belki bu konuda bir şeyler yapabilirim diye düşündüm. Epeyce araştırdım, işlevini yitirmiş kaynakları eledim. Gerekli düzeltmeleri yapmaya çalıştım. Fakat sizin yardımınıza ihtiyacım var. Deneyimli birinin el atması gerekiyor. İlgili maddeye göz atar da hataları düzeltirseniz memnun olurum. Saygılarımla... Semisarman (mesaj) 00.38, 13 Temmuz 2019 (UTC)Semisarman

Bağlantı yardımı[kaynağı değiştir]

https://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Carter_(actor) - Şu açtığım amddenin diğer dillere bağlantısı hatalı oldu düzeltemedim yardımcı olurmusunuz?