Kullanıcı mesaj:Sakhalinio

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Eski mesajlara arşiv sayfasındaki linklerden ulaşabilirsiniz.
Vikipedi kısa tanıtım


Kayde değer olmayan kişi[kaynağı değiştir]

Öncelikle merhaba. Sedat Tuna sayfasını oluşturmama ve kaynaklar vermeme rağmen neden silindiğini anlamadım. Kendisi ve babası basın şeref kartı sahibi olup, Türkiye'nin önde gelen reklam fotoğrafcılarındandır. Bilgilendirmenizi beklemekteyim. Teşekkürler.

Halduntuna (mesaj) 10:52, 16 Ocak 2018 (UTC)

Merhaba. Gözde Mimiko Türkkan sayfasında kaynaklar olmasına rağmen neye göre kayda değer olmayan kişi olarak işaretlendi anlamadım. Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar sayfasında bile başlığı konmamış. Nereye nasıl yazacağım, o bile yok. Hani yeni kullanıcılar ısırılmıyordu? Lunarsolar (mesaj) 20.53, 11 Mart 2018 (UTC)Lunarsolar (mesaj) 17.55, 11 Mart 2018 (UTC)

Yukarıdaki mesajı okursanız gerekli yönlendirmeyi görebilirsiniz. Yeni kullanıcıyı ısırmak diye bir olay yok. Bir sayfa var ve kayda değerliğ konusunda tereddütte kaldığım için hızlı silmeyerek SAS'a taşıdım. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 17.59, 11 Mart 2018 (UTC)

Akçakese Köyü Güdül[kaynağı değiştir]

Merhaba Sakhalinio bey, tarihçe kısmına eklediğim yazıyı neden geri aldınız? Kopya falan edilmiş bir yazı değildi, emek verilmiştir ve kaynaklara dayanarak yazdığım bir kısım. Ya da siz Prof. Dr. İlhami beyin kitabını okuyup araştırmacının yazdıklarını mı yanlış buluyorsunuz? Hepsini silivermişsiniz. Üstelik "gereksiz" demişsiniz - nasıl gereksiz olur? Tarihçe kısmı tamamen boştu, hiç yazan olmamış. Boş kalması mı "gerekli" o zaman? Okuduğunuz ve uğraştığınız için çok teşekkürler, anonim kullanıcı. Bu imzasız yazı 2003:7a:aa7e:4300:b543:90f0:88c7:334c (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Sayın anonim kullanıcı, daha önceden şurada görebileceğiniz gibi alınan kararlarla köy ve mahalle maddelerine bazı standartlar getirilmiştir. Bu standartlar kapsamında da bende gördüğüm maddelerde bu standartları mümkün olduğunca uygulamaya çalışmaktayım. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 12:10, 6 Ocak 2018 (UTC)
Merhaba Sakhalinio bey, cevabınız ve okuma tavsineyiz için teşekkür ederim - böyle kararların olması çok iyi bir şey elbette. Bilimsel kaynak vererek yazdığım tarihçe kısmının o standartlara uygun olduğunu düşünüyorum - belki her kısmı olmasa da çoğunluğu bahsettiğim kaynakta geçer (Prof. Dr. İlhami Beyin kitabında). Sizden ricam - eğer dahala ilginizi çeken bir sayfaysa - metnin tamamını sileceğinize uygun bulmadığınız kısımları silmenizdir. Dediğim gibi araştırılarak ve emek verilerek yazılmış bir metindir. Ya da tarihçe kısmını kaynakları okuyup kendiniz yazsanız en azından boş kalmaz. Çok teşekkürler, anonim kullanıcı Bu imzasız yazı 2003:7A:AA73:4600:28CB:A86C:6414:6E30 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Ah güzel İstanbul[kaynağı değiştir]

Zaten Vikipedi perişan günde. Şimdi bu yazıya eklediğim bilgi neden kabul olunmadı? Buna bir sebep gösterin ki, anlayalım. Hercule.Poirot (mesaj) 03:49, 2 Ocak 2018 (UTC)Hercule.Poirot

Merhaba Sayın Hercule.Poirot, eklemiş olduğunuz metin kopyala yapıştır ile eklendiği için telif sorunu içermektedir ve bu nedenle kaldırılmıştır. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 05:51, 2 Ocak 2018 (UTC)

Vikiproje:Spor Ocak 2018 iş projesi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Vikiproje:Spor kapsamında Ocak 2018'in iş birliği projesi, spor ile ilgili madde isteklerinin oluşturulması olarak belirlendi. Katılımınızı bekliyoruz :)--MediaWiki message delivery (mesaj) 08:40, 2 Ocak 2018 (UTC)


Por[kaynağı değiştir]

or hakkında yazdıklarımı telif hakkı nedeniyle silmişsiniz. Kaynak belirtmek gerekmiyor mu? Por hakkında bir sürü publication var bunları Türkçeye çevirmek yanlış mı? Baturix (mesaj) 13:54, 2 Ocak 2018 (UTC)

Merhaba Sayın Baturix, muhtemelen bir yanlışlık yapmışım. Değişikliğimi geri alıp geri düzeltmeleri yaparak değişikliklerinizi yayınladım. Yanlışlık için özür dilerim. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 17:40, 2 Ocak 2018 (UTC)

Por-> hücre çekirdeği poru[kaynağı değiştir]

İlk önce geri eklediğiniz için çok teşekkür ederim. Elimde daha fazla bilgi var. Şu anda bu konu hakkında tezimi yazıyorum. Daha fazla bilgi eklememde sakınca yoktur umarım. Telif hakkı konusunda bana yardımcı olursanız sevinirim. Por ismi yerine hücre çekirdeği poru dense sizce daha kolay bulunmaz mı Vikipedi de. Baturix (mesaj) 17:58, 2 Ocak 2018 (UTC)

Merhaba sayın Baturix, Telif konusu daha önce yayınlanmış bir yazıyı kopyala yapıştır yöntemi ile Vikipedi'ye aktarırsanız bu telif hakkı ihlaline sebep olur. Kendi yazdığınız bir yazının telif hakkı size ait olduğu için Vikipedi'de kullanabilirsiniz, ancak eğer bu yazıyı internette yayınladıysanız bunun size ait olduğunu teyit etmek için VP:OTRS sürecini tamamlamanız gerekir. İsim konusunda ise ben bu konunun uzmanı değilim ama ingilizce Wikipedia'da konu Nuclear pore olarak isimlendirilmiş. Ama bunun Türkçede kullanımı Hücre çekirdeği poru ise bu şekilde değişiklik yapılabilir yada tam ingilizceden çeviri yaparsak Nükleer por diyebiliriz. Karar sizin. Birde bir daha bana mesaj yazdığınızda benim mesaj sayfamı kullanın, çünkü ben buraya tesadüfen baktıım için yazdığınız mesajı gördüm. Saygıalrımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 21:15, 2 Ocak 2018 (UTC)

Altınbek Mamayusupov[kaynağı değiştir]

Merhabalar. Bu isim ile açtığım sayfa ikinci kez silindi. Büyükelçi, hakkında biyografi sayfası açmak için ne yapmam lazım ? Yani hızla silinme mesajını gördükten sonra kaynağı yeterince düzenlediğimi düşünüyorum. Ve maddeyi ilerleyen günlerde daha fazla detaylandıracaktım. Kopyala yapıştır yapmadım. Turk-pa.org web sitesine yazılan bilgileri zaten kendim doldurmuştum Türkçeye çevirip. Diplomatik kuruluş ve büyükelçisi adına madde oluşturabilmem için daha fazla ne yapmalıyım ? Aynı maddeyi Azerbaycanca açtım ve aynı kaynakları gösterdim onaylandı. Diplomatik kuruluşumuz adına (Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi) Türkçe detaylı bilgi girdim ancak aynı maddenin ingilizcesini oluşturduğumda bu sefer de onlar sildi. Anlamakta zorluk çekiyorum lütfen bilgilendirin beni saygılarımla ile şimdiden teşekkür ederim. --Fahtle (mesaj) 02:54, 3 Ocak 2018 (UTC)Fahtle

Hızlı silme[kaynağı değiştir]

Bir kaç hafta önce YouTube ünlüleri listesi SAS'a taşındı. Oylama sonucunda bir karara varılamadı. Gördüğüm kadarıyla Türkiyenin fazla kitlesi olan youtuberlarından Enes Batur sayfasını silmişsiniz. Bizim için bir anlamı kalmayan YouTube ünlüleri listesi maddeside tekrar SAS'a taşınmalı ya da Enes Batur sayfasının silme işlemi geri alınarak SAS taşınması fikrini sunuyorum. İyi çalışmalar--TugsataydinKonuş 20:18, 3 Ocak 2018 (UTC)

Telifli resim[kaynağı değiştir]

Sayın 'Sakhalinio', Sildiğiniz 'Balıkesir Atatürk Stadyumu' resmi ilk denememdi. Yani kendim hazırladığım maddelerden birine bir resim yerleştirmeye çalıştım. Bunu da başardım. Kulladığım resim telif haklı bir resim değildi. Bir televizyon alıntısı idi. Ancak resmin sağ üst köşesinde yayın kuruluşunun logosunun bir kısmı çıkmış. Böylece telifli bir duruma gelmiş. Dikkatsizliğim için özür dilerim ve uyarınız için teşekkür ederim. Oluşturduğum 'Adana'da spor'... 'Zonguldak'ta spor' sayfalarına telif sıkıntısı olmayan resimler aktaracağım. iyi günler.Mehmet Ali Acar 21:47, 3 Ocak 2018 (UTC)

Merhaba sayın Mehmet Ali Acar, televiyondan fotoprafı kendiniz çekmeniz de bir telif ihahlidir. Çünkü o enstanteniyi kameraman, yayıncı kuruluş yakalayarak yayınlamaktadır ve telif hakkı onlara aittir. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 06:14, 4 Ocak 2018 (UTC)

Şablon çevirme ricası[kaynağı değiştir]

Merhaba Sakhalinio, https://en.wikipedia.org/wiki/Template:TennisEvents - Şu şablonun Türkçeye çevirisini yapabilir misiniz acaba?--Ali95Acar (mesaj) 21:39, 6 Ocak 2018 (UTC)

GSR[kaynağı değiştir]

Selam Sakhalinio. Birkaç gündür günün seçkin resmi şablonu oluşturulmadığından ana sayfa renksiz kaldı. Seçilenlerden bir tanesini ben koyayım dedim fakat bu sefer de izin hatası çıkıyor. Bu şablonlar hizmetlilerin yanı sıra deneyimli kullanıcılar tarafından oluşturulamaz mı? Tıpkı GM'lerde olduğu gibi? Bilgilendirirseniz sevinirim. --Maurice Flesier message 23:54, 7 Ocak 2018 (UTC)

Madde isteği[kaynağı değiştir]

Selamlar Sakhalinio. Sveti Stefan Kilisesi, Yelpaze, Şezlong, Sintagma Meydanı, Yunanistan coğrafyası, İtalyan Libyası, Sinop Yarımadası, Japon yönetiminde Kore, Japonya Ulusal Dieti, Atlı tramvay, Japonya Yüksek Mahkemesi, Kore Körfezi, Pasifik Adaları, İos (ada), Ulusal Arkeoloji Müzesi (Atina), Otto (Yunanistan) maddelerini geri getirebilir misin? Şimdiden teşekkürler.--BSRF 💬 11:08, 8 Ocak 2018 (UTC)

Merhaba @BSRF, tüm istediğin sayfalar geri getirildi. Selamlar ve iyi vikiler, SakhalinioBuyrun beniiiim? 05:32, 9 Ocak 2018 (UTC)

[kaynağı değiştir]

Merhaba Sakhalinio; uzun zaman oldu görüşmeyeli. Umarım iyisinizdir. http://www.iyiparti.org.tr/Assets/KurumsalKimlik/Logo/mavi-icinde-iyi-logo-pusula.zip Bu linkteki logoyu wikimedia ya yükleyebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler, iyi vikiler. İtalyakurdumesaj atın! 18:43, 8 Ocak 2018 (UTC)

Vikipedi'de bazı işlerin yardım istenmeden yapılacağını unutmuşum. Size kolay gelsin. İtalyakurdumesaj atın! 17:48, 10 Ocak 2018 (UTC)

Merhaba @İtalyakurdu, bu aralar çok yoğun olduğundan tamamen aklımdan çıkmış. Az önce baktım ama gördüğüm kadarıyla parti şu logoyu resmi olarak kullanıyor. Bu logo neden gerekli? Selamlar ve iyi vikiler, SakhalinioBuyrun beniiiim? 18:49, 10 Ocak 2018 (UTC)
Öncelikle geri döndüğünüz için teşekkürler. Parti evet birçok logo çeşidini kullanıyor. Fakat siyasi parti sayfalarında oy pusulası üzerindeki logolar kullanılıyor. İYİ Parti'nin de resmi (oy pusulası üzerinde yer alacak) logosu size gönderdiğim linkte yer alıyor. Bu sebepten o logonun kullanılmasının daha doğru olacağını düşündüm. Ricamı yenileyerek logonun wikimedia ya yüklenmesini istiyorum. Kolay gelsin. İtalyakurdumesaj atın! 20:46, 10 Ocak 2018 (UTC)
Sevgili @İtalyakurdu, partinin genel başkanı dahil şu anda bu logoyu kullanmakta. Selamlarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 20:49, 10 Ocak 2018 (UTC)

Engel talebi[kaynağı değiştir]

Selam abi, Kullanıcı:Balamir5 maddelere uyarılara rağmen zarar vermekte. @Chansey'in uyarılarını görmezden gelmekte. Tipik bir vandal sanırım. --Pragdonmesaj 10:39, 9 Ocak 2018 (UTC)

Öyle değerlendirdim; devam da ediyor bir an önce el atılmalı @Pragdon. chanseyMesajYaz 16:10, 9 Ocak 2018 (UTC)

Merhaba, uyarınız için çok teşekkür ederim. Görselleri maddeden kaldırdım. İyi çalışmalar. Sevgiler. ÖznurOznurkazanci (mesaj) 21:53, 9 Ocak 2018 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Original Barnstar Hires.png Özgün Yıldız
Yardımınız için teşekkür ederim. İyi çalışmalar. Sevgiler. Öznur Kazancı Oznurkazanci (mesaj) 21:56, 9 Ocak 2018 (UTC)

++[kaynağı değiştir]

Selamlar, Kullanıcı:Balamir5'i süresiz engellemekte fayda var sanırım. Malum kuklalardan biri büyük ihtimal. Dün verilen 24 saatlik engele rağmen aynen devam etmekte. Vikipedi işleyişine engel olmakta. --Pragdonmesaj 12:29, 11 Ocak 2018 (UTC)

Ek olarak burada da bir yasal tehdit var.--Pragdonmesaj 12:44, 11 Ocak 2018 (UTC)
VP:SGT başvuralım. Kabul edilebilir değil. chanseyMesajYaz 12:59, 11 Ocak 2018 (UTC)
Şuradaki itham da burada dursun tabi :) --Pragdonmesaj 15:32, 11 Ocak 2018 (UTC)
@Sabri76 ve @Vikiçizer'i de buraya pinglesem sorun olmaz sanırım. Sevgili Sakhalinio yoğunluğundan kaynaklı ilgilenemiyor olabilir. Burası ve alt başlığa bakmak yeterli sorunu anlamak için. --Pragdonmesaj 15:38, 11 Ocak 2018 (UTC)

++[kaynağı değiştir]

Yoğun geri dönüş,Kullanıcıyı veya kullanıcıları tehlikeye sokan tehditler,Topluluğun sabrını zorlayan ve topluluğa karşı sorun çıkaran kullanıcılar Başlıktanda görüldüğü üzere bazı yetkili kullanıcılar tarafından rahatsız edilmekteyim vikipediye Vandalizm ile mücade etmek ve kesin olarak tarafsızlık yasasına dayanarak değişiklik yapmam benim Vandalizm yapıldığım iddiları beni rahatsız etmiştir.buraya ilk katıldığım zaman acemi olduğum için birkaç hata yaptığım doğrudur 24 saat engellenmiştim. bu engelimden sonra daha dikkatli değişikler yapmışımdır.ancak burada söylediğim kullanıcılar (...) vikipedinin açık olduğu yerlerde bu terör örgütleri terörist örgüt olarak adlandırılmıştır.ancak bizim bazı değişiklik yapmamız bazı terör destekçilerini rahatsız etmiştir.benim burada vikipediye katkım Vandalizm ile mücadele ve tarafsızlıktır.burada yazdığım kullanıcıların geçmişlerine bakınız Pragdon,Chansey bu iki kullanıcı pragdon (...) ve baskı yapmaktadır. gereğinin yapılmasını istemekteyim ve ayrıca bazı yampış olduğum değişilikler hatalıysan bana bildirmenizde fayda vardır Balamir5 (mesaj) 12:48, 11 Ocak 2018 (UTC)

@Balamir5 emin olun bir dönem kafanızın karışmış olduğunu da düşündüm. Ama hiç yoktan ve politikaları ihlal ederek uyarı şablonu kullanıyor, kullanıcılar hakkında engel talebinde bulunuyorsunuz. Hatalı olduğunuz konuları defalarca mesaj sayfanıza ikaz şablonları koyarak belirttim; hepsini kaldırdınız. Huggle kullanıyorsunuz ve yeni katılan bir kullanıcı olmanızdan ötürü seri hatalı değişiklikleriniz mevcut. Eğer iyi niyetli iseniz -ki öyle olduğunuzu varsayıyorum- her türlü yardımı yapmaya hazırım. Siz ikazı dinlemiyor tabiri caizse burnunuzun dikine hareket etmeye devam ediyorsunuz. chanseyMesajYaz 12:54, 11 Ocak 2018 (UTC)
"Yeni kullanıcı" ama TW'yi baya iyi kullanıyor. Yukarıdaki yaftaların da bir engel sebebi olduğunu burada belirtmiş olayım. --Pragdonmesaj 13:01, 11 Ocak 2018 (UTC)
  • @Balamir5, Merhaba konu benimle ilgili değil ama bu ifadeleriniz karşısında bir şeyler söylemek istedim. Tabi, bu meajiçin, Sayın Sakhalinio'nun mesaj sayfasını kullanmaktan hicap duyuyorum ancak, birkaç söz etmek lazım. Taraf oldukları için Pragdon ve Chansey bir söz öylemek istemeyebilirler. Bahsettiğiniz iki kullanıcı da trwikinin saygıdeğer üyelerindendir. İkisini de uzun zamandır takip ederim. Bu suçlamalarınızı ispat edebileceğiniz hiçbir değişiklik gösteremezsiniz. Vikipedi'nin yönergelerini çok iyi bilen Pragdon ve Chansey'e karşı terör propagandası yapıyor diye bir suçlama yöneltmeniz karşısında susamazdım. Emin olun ki bu iki değerli devriye arkadaşımız yönergeleri çok iyi bilmektedir. Özellikle Dağlıca saldırısı maddesinde yaptığınız değişikliklerde Pragdon sonuna kadar haklıdır. Çünkü vikipedi, Müslüman değildir. Şehit kavramı da Müslümanlıkla alakalıdır. Vikipedi ise tarafsızdır. VP:TBA inceleyiniz. thecatcherintheryemesaj 13:04, 11 Ocak 2018 (UTC)

KD olmayan maddeler[kaynağı değiştir]

Merhaba, Sarv'ın sistematik bir şekilde açtığı kayda değer olmayan hukukçu maddelerini kaynaklarda arama yaparak HS etiketi koydum. Lütfen siz de kontrol edip KD olup olmama durumuna göre siler misiniz. Böyle yüzlerce madde var, SAS'ta şişkinliğe sebep oluyorlar. Zaten SAS'a taşındığı zaman genelde Rapsar silinsin diye yorum yapıyor veya sadece benim yorumum üzerinden siliniyor. HS etiketi ile iki defa süzgeçten geçmiş oluyorlar. Kolay gelsin.--Nushirevan11 16:24, 13 Ocak 2018 (UTC)

Merhaba Nushirevan11, sil etiketi koymak yerine böyle maddeleri bir sayfada listeleyin ve sonrasında da oluşturduğunuz sayfaya link vererek SAS yapmanız daha doğru olacaktır. Selamlarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 16:27, 13 Ocak 2018 (UTC)

Koruma ricası[kaynağı değiştir]

Selamlar, zamanım şu an için kısıtlı; gereksiz polemik devam ediyor lütfen mesaj sayfama süreli bir tam koruma uygularmısın? En azından bir 6 saat... chanseyMesajYaz 10:23, 14 Ocak 2018 (UTC)

Taha Genc[kaynağı değiştir]

Hello, Regarding the erasing of this page (Taha Genc), I know it was wrong to create it in English language, but I intend to improve it in Turkish language. Could you please restore it? Thanks you. --Dr-Taher (mesaj) 14:28, 17 Ocak 2018 (UTC)

+[kaynağı değiştir]

Şununla ilgilenebilir misiniz? Teşekkürler, iyi çalışmalar. --Superyetkinileti 16:49, 18 Ocak 2018 (UTC)

Değişiklik inceleme[kaynağı değiştir]

Balamir5 adlı kullanıcının madde değişikliklerini inceleyebilir misiniz? Faydasına bakmaksızın topluca geri alınmış bir çok düzenleme bulunmakta. Teşekkürler. 23.228.215.46 12:20, 21 Ocak 2018 (UTC)

Madde açma isteği[kaynağı değiştir]

Merhaba Superyetkin, şu an devam etmekte olan 2018 Avustralya Açık tenis turnuvası maddesini Türkçe Vikipedi'de açmak istiyorum. https://en.wikipedia.org/wiki/2018_Australian_Open bana yardımcı olabilir misiniz acaba? --Ali95Acar (mesaj) 11:54, 23 Ocak 2018 (UTC)

Merhabalar sayın Ali95Acar,spor maddelerini her ne kadar çok sevsemde şu anda yaşadığım iş yoğunluğu nedeniyle Vikipedi'ye hiç vakit ayıramıyorum. Beni mazur görün, Selamlarımla, iyi vikiler, SakhalinioBuyrun beniiiim? 19:48, 23 Ocak 2018 (UTC)

Vikiproje:Spor Ayın İş Birliği[kaynağı değiştir]

Merhaba. Vikiproje:Spor kapsamında Şubat 2018'in İş Birliği Projesi, Kış Olimpiyatları programındaki spor maddelerinin oluşturulması olarak belirlendi. Katılımınızı bekliyoruz :)--MediaWiki message delivery (mesaj) 20:43, 31 Ocak 2018 (UTC)

Süper Lig Teknik Direktör Değişikliği[kaynağı değiştir]

Merhaba Sakhalinio. Geçtiğimiz haftada Kasımpaşaspor'un teknik direktörü Kemal Özdeş istifa ettiğini açıklamıştı. Bunun üzerine 2017-18 Süper Lig sayfasında gerekli olan düzenlenmeyi yaptım. Dün kulüp yaptığı açıklamada Kemal Özdeş ile devam etme kararı aldığını söyledi. Aklıma takılan bu düzenlemeyi nasıl yapılacağıdır? Yerine gelen kısmına tekrardan Kemal Özdeş yazmak gerekiyor sanırım. Hiç istifa etmemiş gibi silmek aklıma geldi ama pekte doğru gelmedi. Devam etme kararı ifadesi kafamı kurcaladı. Yeniden anlaşma sağlandı ifade kullanılsaydı yerine gelen kısmına Kemal Özdeş'i yazardım. --Hancer i figan (mesaj) 05:38, 1 Şubat 2018 (UTC)

Merhaba Hancer i figan, bence hiç maç kaçırmadan geri döndüğü için silinmesi en doğru olur. Sadece Kasımpaşa'nın sezon sayfasında bu kaynaklarla eklenebilir diye düşünüyorum. Selamlar ve iyi vikiler, SakhalinioBuyrun beniiiim? 07:01, 1 Şubat 2018 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Original Barnstar Hires.png Özgün Yıldız
Yardımınız için çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim. Sevgiler :) Öznur Kazancı Oznurkazanci (mesaj) 08:54, 2 Şubat 2018 (UTC)

Flood bildirimi[kaynağı değiştir]

Sir artur adlı üye Vikipedi tartışma:Şikâyet, Tartışma:12 Eylül Darbesi ve Vikipedi:Şikâyet sayfalarına aynı başlığı onlarca defa tekrar tekrar girmektedir.

https://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%96zel:Katk%C4%B1lar/Sir_artur --Bir Zamanlar Fırtınalar Estirirdim (mesaj) 18:34, 5 Şubat 2018 (UTC)

++[kaynağı değiştir]

Merhaba abi, rica etsem Dosya:12 eylul belgesel.jpg dosyasını geri getirebilir misin?--Pragdonmesaj 16:09, 7 Şubat 2018 (UTC)

Merhaba @Pragdon, gecikme için kusura bakma. Vandalist değişiklikler arasında bunu kaçırmışım. Selamlar SakhalinioBuyrun beniiiim? 13:12, 9 Şubat 2018 (UTC)
Sorun değil yoğunluğunun farkındayım. Geç olsun güç olmasın. Eline sağlık :) --Pragdonmesaj 13:17, 9 Şubat 2018 (UTC)

Russian Wikipedia IP block remove request[kaynağı değiştir]

Privet @Ctac, as you know Wikipedia block in Turkey and we are connecting with VPN. VPN IP's are local block has a Russian Wikipedia. Who can help me about this situation. Can you help me please? Regards and spasibo, SakhalinioBuyrun beniiiim? 13:08, 9 Şubat 2018 (UTC)

Kayda değer olmayan kişi: Ali Kılıç[kaynağı değiştir]

Ali Kılıç başlığının aşağıdaki kayda değer politik kişilik standartlarını tutturmasına ve ikincil kaynaklarım olmasına rağmen neden silindiğini anlamadım. Açıklama bekliyorum. Teşekkürler.

Uluslararası, ulusal veya il/eyalet düzeyinde mevkiye sahip olmuş politikacılar; ve ulusal, il/eyalet yasama organlarının şimdiki ve geçmiş üyeleri.[6]

Basında önemli derecede kendisinden bahsedilmiş mahallî politikacılar.[5]

Mahalli düzeyde seçimle başa gelmiş olmak kayda değerliği garantilemez.

Ahdiker, 10:12, 13 Şubat 2018 (UTC)

Arkadas yazar ekliyoruz kitaplarini bilmem basinda cikan yazilarini bir cokseyi ekliyoruz o kadar ugras hemen siliyorsunuz.sizin kayda deger dediniginiz elektirigi dinamiti bilmem ayi kesfeden mi olmasi lazim. Belirttiklerinizde anayasa dili gibi bir sey aciklayici olsaniz yada video ekleseniz. Iki satirlik biyografiler var kitabi eklenmis sadece ama onlar duruyor. Reheval (mesaj) 13.07, 19 Şubat 2018 (UTC)

"Kayda değerlik ölçütlerini sağlamayan oluşum" uyarısı[kaynağı değiştir]

12.02.18 tarihinde oluşturduğumuz Otsimo sayfası makale ve haber referansları vermemize rağmen madde 6'ya uymadığı gerekçesiyle silindi, geliştirebilmemiz adına sorunun tam olarak nerde olduğunun detaylarını öğrenmemiz mümkün mü?

Zeynepgoksu (mesaj) 07:40, 14 Şubat 2018 (UTC)

2018 Kış Olimpiyatları[kaynağı değiştir]

Merhaba Sakhalinio, biliyorsun 2018 Kış Olimpiyatları başladı ve ben de zamanım olduğu ölçüde Olimpiyat Oyunları'nda yer alan spor etkinliklerini 2018 Kış Olimpiyatları'nda kızak - Tek erkekler örneğinde olduğu gibi Türkçe Vikipedi'ye kazandırmaya çalışıyorum. Gördüğüm kadarıyla siz de bu Olimpiyatlar ile ilgili katkıda bulunuyorsunuz. İsterseniz birlikte iş birliği yaparak İngilizce'deki maddeleri Türkçe'ye kazandırabiliriz. Ne dersin? AliAcar95 (mesaj) 00:22, 15 Şubat 2018 (UTC)

Lüyfen Bana Yardımcı Olun[kaynağı değiştir]

https://tr.wikipedia.org/wiki/La_Dernier_Jour_(film) - Şu filmin adını ve bağlantısını yanlış yaptım efendim, ayrıca benim amacım katkı yapmak şeytanlık değil lütfen siz beni himaye edin maddelerimi siz ve diğerleri baksın Sabri76 silmekte devamlı benim amacım katkıdır yardımcı olmak buraya üzgün olduğumu belirtmek isterim elimden geldiğinde madde girmeye devam edeceğim ama lütfen artık engel yapmasın ikide bir hesabım kukla diye gidiyor... Saygılar Vikipedi ailesine herkese...--Çikilop Kostantinopulos (mesaj) 06:45, 15 Şubat 2018 (UTC)--Çikilop Kostantinopulos (mesaj) 06:45, 15 Şubat 2018 (UTC)

Kaynak olarak İstanbul mezarlıklar müdürlüğü[kaynağı değiştir]

Vefat etmiş bir kişinin tam adı, doğum tarihi gibi bilgiler için https://application2.ibb.gov.tr/ces/ burası kaynak olarak kullanılabilir mi? Örneğin Münir Özkul'un ön adının Mustafa olması ya da Nuray Hafiftaş'ın doğum tarihinin 5.11.1962 olarak geçmesi herhangi bir haber kaynağında mevcut değil. İBB nüfus kayıtlarını baz alıyor olsa gerek siz ne dersiniz? İyi çalışmalar. 185.112.249.186 11.51, 16 Şubat 2018 (UTC)

Bence olabilir. Sonuçta resmi bir kurumun kaydı diye düşünüyorum. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 14.26, 16 Şubat 2018 (UTC)

Kuaför Cengiz[kaynağı değiştir]

Kuaför Cengiz maddesine neden KD ibaresi koyduğunuzu öğrenebilir miyim? Türkiye'nin ilk Grindcore grubu ve metal dünyasından kime gösterseniz bu grubu efsane olarak adlandırır. Kaynakları beğenmiyorsanız en ünlü underground grubun bile bilinen bir gazete de adının geçtiğini duyamazsınız. Yeteri kadar kaynak yok derseniz ise gene grubun felsefesinden dolayı internette pek ilgili kaynak yok. Ayrıca Pasifagresif Türkiye'nin en büyük albüm krtiği paylaşımı yapan sitesi ve onların kritiklerinde Türk grupları aşağı yukarı %1 %2'si oluyor. Yani o sitenin bile kritiği var bu grubun albümü hakkında. Zaten biliyorsunuz ki ansiklopedik kaynak olmasının popülerlikle alakası yok. Lütfen bana tatmin edici bir cevap verin ki bende kabul edeyim kayda değerliğınin tartışmaya açık olup olmadığının ya da popüleritesi yüksek olan metal gruplarını dinleyen insanlara sormayın bu soruyu. Sadece gerçekten arşiv dünyasını bilen ya da 1999 - 2000 senelerinde underground dünyasını yaşayabilen bir insana sorun. --BySharky 15.36, 16 Şubat 2018 (UTC)

Merhaba sayın BySharky, yazdığınız Türkiye'nin en büyük albüm krtiği paylaşımı yapan sitesi ve onların kritiklerinde Türk grupları aşağı yukarı %1 %2'si oluyor, Sadece gerçekten arşiv dünyasını bilen ya da 1999 - 2000 senelerinde underground dünyasını yaşayabilen bir insana sorun vb kriterler kayda değerlik kriterlerinde yoktur. Bu nedenle tartışmalı olabilecek maddelere kayda değerlik etiketi koyulabilir. Ayrıca size telifli fotoğraf yüklememeniz gerektiğinide tekrardan hatırlatmak isterim. Telifli materyaller kullanmak engel sebebidir. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 22.26, 16 Şubat 2018 (UTC)

Kayda Değer Olmayan Kişi[kaynağı değiştir]

Sakhalinio merhaba, sayfamı sildiğinizi gördüm. Sebebini öğrenmem mümkün mü acaba? Belki yanlışımızı düzeltmemiz mümkün olabilir diye düşünüyorum. Saygılar. Vonband (mesaj) 23.03, 17 Şubat 2018 (UTC)

Merhaba. Size dün gönderdiğim metne hala cevap vermediniz. Yardımınızı rica ediyorum. Enes Batur gibi vloger arkadaşlar bile ansiklopedik bilgi olarak kabul görmüş. Yapmayın. Etmeyin. Bu durum çok komik. Nasıl oluyor ben gerçekten anlayamıyorum. Bir gamer / youtuber nasıl oluyor da bir sanatçı grubundan daha çok ansiklopedik bilgi kabul edilebiliyor? Ben gerçekten anlayamıyorum. Eğer gerçekten de olan bitenin normal olduğunu düşünüyorsanız hemen söyleyiniz. Zira bu durumda konuşacak hiçbir şey yok demektir. Vonband (mesaj) 10.01, 18 Şubat 2018 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Kayda deger ile etmeyen yada kisi nasil eklenir kaynaklarla nasil beslenir o konuda bir video eklemeniz mumkun mu. Reheval (mesaj) 13.03, 19 Şubat 2018 (UTC)

Kullanıcı adımı kullanan vandal[kaynağı değiştir]

Merhaba Sakhalinio Bey, şurada kullanıcı adımı kullanıp insanlara hakaretler savuran biri var. Gereğini yapar mısınız? --Bir Zamanlar Fırtınalar Estirirdim (mesaj) 20.50, 20 Şubat 2018 (UTC)

Vikiproje:Spor tartışması[kaynağı değiştir]

Selamlar. Vikiproje:Spor kapsamında yeni bir tartışma mevcut. Fikrini belirtebilirsen sevinirim :) İyi günler.--MediaWiki message delivery (mesaj) 07.59, 21 Şubat 2018 (UTC)

Silinme[kaynağı değiştir]

Merhaba sayın Sakhalinio Çağlar Yüksel adlı sayfamızı telifden düzeltmemize rağmen silindi sanatçının menajeriyim bu wikiyi oluşturamamak bizi gerçekten çok üzdü yardımlarınızı beklemekteyiz esenliklerle kalın teşekkürler.--Furkankorkmazk (mesaj) 21.32, 22 Şubat 2018 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Merhaba, rica etsem Aday olduğum hizmetli adaylık sayfamda oy kullanıp görüşünüzü belirtir misiniz? İyi vikiler.

Admin mop question.svg Bu kullanıcı şu sıralar bir hizmetli adayıdır. İlgili başvuruya göz atmak ve fikrinizi belirtmek için lütfen On 15 sayfasını ziyaret ediniz.

--On 15 (mesaj) 08.53, 23 Şubat 2018 (UTC)

Geri getirme isteği[kaynağı değiştir]

  • Selamlar olsun, Norm Ender'in ikinci albümünü çıkarması nedeniyle KD olduğunu düşünüyorum. Rica etsem, geçmiş (muhtemelen ve hatırladığım kadarı ile benim oluşturduğum) sayfayı mesaj sayfama veya başka bir alana bir copy&paste yapmanız mümkün müdür? Kolay gelsin, iyi çalışmalar. --İnceleme Elemanı (mesaj) 23.22, 23 Şubat 2018 (UTC)

Otsimo sayfası (güncelleme)[kaynağı değiştir]

Merhaba,

Otsimo Türkçe sayfası daha önce iki kez silinmişti. Şimdi referanslar ve içeriği biraz düzenleyip yeniden yükledik, ingilizce sayfası bu düzenlemelerle birlikte yayınlandı. Türkçe sayfasıyla ilgili geri bildirim almamız ve değiştirmemiz gereken bir şey varsa spesifik olarak öğrenmemiz mümkün mü?

https://tr.wikipedia.org/wiki/Otsimo https://en.wikipedia.org/wiki/Otsimo

Teşekkürler Zeynepgoksu (mesaj) 08.55, 26 Şubat 2018 (UTC)

Sayın yetkili Boğulma (film) maddesi hakkında[kaynağı değiştir]

https://tr.wikipedia.org/wiki/Bo%C4%9Fulma_(film) - Bu madde sizin kontrol ettiğiniz üzere bir sorun yokken şimdi telif ihlali diye gösterilerek silinmek istenmektedir bir kullanıcı tarafından madde birebir İngilizce Vikiden eklenmiştir efendim...--72.52.87.81 03.38, 3 Mart 2018 (UTC)

Vikiproje Afrika Davetiyesi

VikiprojeAfrikaResim.PNG
İyi günler, iyi çalışmalar,
Sizi Afrika ile ilgili tarih, eğitim, kişi, toplum, ekonomi gibi konularda maddeler açmayı ve var olan maddeleri düzenleyerek kaliteli hale getirmeyi amaçlayan Vikiproje Afrika'ya davet ediyorum.

Projeye katkıda bulunmak için katılımcılar listesine isminizi ekleyin. Bununla birlikte bu ayın iş birliği projesine katılarak projenin gelişmesine katkıda bulunun. İş birliği projesinde pek çok ödül sizi beklemekte.

Ayrıca istenen maddeleri ve açılan maddeleri inceleyebilir veya anket ve oylamalara katılarak görüş bildirebilirsiniz.

Proje hakkında daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.
--TmѰ e12 17.52, 5 Mart 2018 (UTC)

Metin Kıratlı[kaynağı değiştir]

Selamlar. Bildiğim kadarıyla hızlı silinme durumunda 5 günden siliniyor maddeler oysa bu maddede hızlı silinme talebi yoktu SAS'a taşınmıştı ve tartışılıyordu. En azından 5 gün beklenmeliydi 2 günde silmişsiniz. Ama ben daha kendi görüşümü sunamadım ki. --SarvSarv 18:37, 10 Mart 2018 (UTC)

Sayın Sarv, bu ve buna benzer onlarca madde var. Bu madde aynı kriterlerde bu nedenle silindi. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 18.51, 10 Mart 2018 (UTC)
Haklısınız ama ben pek çoğunda (hepsinde değil) görüş sunuyorum, bu maddeye dair sonuç olarak silinme durumu çıksa da görüşümü sunup birkaç kaynak ekleyecektim. Gerçi çoğunlukla görüş sunsam da bazılarının yetersiz maddeler olduğunu ve KD'liğinin sorgulanması gerektiği konusunda hemfikirim ve iyi niyetle bu çalışmalarımı yaptığımı belirtmek amacıyla da uzun zamandır yargı mensuplarına dair madde de açmadım sadece önceden açtıklarıma dair ek katkılar sunmaya çalışıyorum. --SarvSarv 19:00, 10 Mart 2018 (UTC)

Erbakan: Eziyet Edilerek Yalnızlığa Yükseltilen İnatçı Bir Siyasal Liderin Portresi[kaynağı değiştir]

Sayın Nushirevan11 adaylık şu anda bu şekilde kapatıldı. Lütfen geri almayınız. Saygılarımla SakhalinioBuyrun beniiiim? 19.13, 10 Mart 2018 (UTC)

Rica ediyorum sizden, tekrar adaylık yerine Rapsar'ın yorumu üzerine kapatmanız daha doğru olmaz mı? Niçin kapatma konusunda ısrarcısınız anlayamadım.--Nushirevan11 19.16, 10 Mart 2018 (UTC)
@Rapsar zaten yorumunu yapmış ki sizin istemiş olduğunuz ekstra yorumu mesaj sayfanızda verebileceğimiz bağlantı ile de yapabilir diye düşünüyorum. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 19.22, 10 Mart 2018 (UTC)

Nushirevan11[kaynağı değiştir]

Merhaba sayın @Sakhalinio. Kısa bir süre önce istemeden büyük bir hata yapıp, Nil Karaibrahimgil ve Hale Caneroğlu'na ait albümlerde bulunan şarkılara ayrı ayrı maddeler oluşturdum. Bu hareketim başka bir Vikipedist arkadaş tarafından fark edilmiş ki tarafıma yapılan uyarı sonrasında derhal bu eylemi sonlandırdım ve bir daha bu tarz maddeler oluşturmadım. Zaten olması gerektiği gibi bu sayfalar birer birer silindi. Fakat bu olaydan sonra @Nushirevan11 tarafından kullanıcı sayfam abluka altına alınmış olacak ki; sürekli oluşturduğum sayfalar hakkında hızlı silinme önerileri ve kayda değer olmadıkları konusunda işaretlemeler yapılmaya başlandı. Bir süredir Ankara'yı ilgilendiren maddeler üzerine çalışmaktayım ki bu bağlamda birçok liste oluşturdum ve tiyatrolar, alışveriş merkezleri, müzeler gibi kültürel ve sosyal konular çerçevesinde çalışmalar yaptım. Hepsinde olmasa bile oluşturduğum maddelerin en azından asgari seviyede bilgi içermesine dikkat ediyor ve bilgilerin tarafsız, güvenilir olması açısından birden fazla kaynakla bunları destekliyorum. Yaptığım her şeyin mükemmel olduğunu iddia etme niyetinde değilim fakat bir sayfanın kayda değer olup olmadığına sadece bir kişinin karar verip tartışmaya bile sunmadan silinmeye aday gösterilmesini doğru bulmuyor ve en azından sayfaya daha fazla katkı yapılabilir mi, nasıl iyileştirilebilir soruları üzerine düşünülmesini talep ediyorum. Kaldı ki Nushirevan11'in kendi oluşturduğu maddeler incelendiğinde birçoğunun birkaç cümleden öteye gitmeyen oldukça basit tanımlamalar içerdiğini, tarafsız kaynak ve taşıdığı bilgi açısından gayet yetersiz olduğu çok kolayca görülebilir. Eğer bir yerlerde hataların düzeltilmesi gerekiyorsa bunun önce Nushirevan11'in oluşturduğu maddelerden başlaması taraftarıyım çünkü başkalarını kayda değer olmayan sayfalar açmakla suçlayan ve tarafsız kaynaklar kullanılmadığını iddia ederek hepsi hakkında direkt silme işlemi başlatan @Nushirevan11; aynı hataları kendisi yapmaktadır. Görevini doğruya kullanıp kullanmadığının araştırılmasını ve açtığı maddelerin kayda değerliklerinin, güvenilir ve tarafsız kaynaklar içerip içermediğinin incelenmesini istiyorum. Kullanıcı mesaj:Gargarapalvin 22:44, 11 Mart 2018

Sayın Gargarapalvin, sayfalar oluşturulurken sizlerinde bildiğiniz gibi kayda değerlik kriterlerimiz var. Bu kriterlere uymayan sayfalar hızlı silinebiilr yada silinmeye aday gösterilebilir. Size naçizane tavsiyem şimdilik katkılarınızı yeni sayfa oluşturmak yerine mevcut sayfaları geliştirmeye yönelik olarak çalışmanız yolunda bir değişiklik yapmanız olacaktır. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 06.48, 11 Mart 2018 (UTC)

Filiz Balta Peltekoğlu sayfasındaki değişiklikler[kaynağı değiştir]

Merhaba @Sakhalinio. @Nushirevan11 tarafından iki defa yapılan değişikliği geri alma işlemini tekrar geri almıştım. Bu sefer de siz değişikliğimi geri aldınız. @Nushirevan11'e mesaj yazdım ama sanırım görmedi. Bu kez size yazıyorum. Filiz Balta Peltekoğlu sayfasını, Prof.Peltekoğlu'nun kendi isteği ile oluşturmuştum. Şimdi ise Prof.Peltekoğlu, gördüğü lüzum üzerine, sayfasındaki bilgilerin bir kısmını kaldırmamı ve değişiklik yaptığım şekle getirmemi talep etmiştir. Sonuçta kişiler bilgilerinin burada yayınlanıp yayınlanmaması özel hayatın korunması kapsamında kişinin kendi karar vereceği bir konudur, diye düşünüyorum. Devriyelerin (nedensiz içerik silinmesi) etiketiyle değişikliklerimi geri alması, benim de tekrar değişiklik yapmam şeklinde bir kısır döngü oluşturmak yerine bu değişiklikleri nasıl "nedenlendirebileceğimi" içerecek şekilde NASIL bir yöntem kullanmam gerektiğini bildirirseniz sonuca daha hızlı ulaşabileceğiz. İyi çalışmalr.Drkarma01 (mesaj) 18.15, 13 Mart 2018 (UTC)

Sayın Drkarma01, öncelikle Vikipedi'nin bir Özgür Ansiklopedi olduğunu bilmenizi isterim. Burada Otobiyografilerin yayınlanabileceği bir yer değildir. Kişiler kendi haklarındaki şu bilgiler burada yer alsın, bunlar yeralmasın diye yön veremezler. Bu nedenle bu tip yapacağınız çıkarmalar gördüğü lüzum üzerine sebebi ile yapılamaz. Ayrıca Vikipedi ne değildir? sayfasına da göz gezdirmenizi tavsiye ederim. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 18.30, 13 Mart 2018 (UTC)

Sayın @Sakhalinio. Yanıtlama nezaketini gösterdiğiniz ve açıklamalarınız için teşekkürler. Öncelikle, belki de benim yanlış ifade etmemden kaynaklanmış olabilecek bir konuyu düzelteyim: Bu sayfayı bir otobiyografi sayfası olarak oluşturmadım, hazırlarken Prof.Peltekoğlu'nun iznini aldım. İçerikteki bazı bilgileri de kendisinden temin ettim. Metinde, okuyucuların bilgi alma özgürlüğüne halel getirmeden bazı değişiklikler yapabilmemiz mümkün değil mi? Yazarı özgür olmayan bir özgür ansiklopedi nasıl mümkün olabilir? Tekrar teşekkürler. İyi çalışmalar. Drkarma01 (mesaj) 19.27, 13 Mart 2018 (UTC)

Sayın Drkarma01, iznini almanız ve bazı bilgileri de kendisinden temin etmeniz bu sayfanın bir otobiyografi olduğu izlenimini vermektedir. Yazar ansiklopediye bilgileri eklerken özgürlük tartışılabilir, ancak gördüğü lüzum üzerine çıkartmak özgürlük olduğunu düşünmüyorum. Saygılarımla, SakhalinioBuyrun beniiiim? 19.40, 13 Mart 2018 (UTC)

Anasayfa Vikisözlük logosu[kaynağı değiştir]

Ana sayfada diğer projeler bağlantı veren, bu şablondaki bu değişikliği geri alır mısınız rica etsem? Çünkü şuan Vikisözlük logosu olarak bu resim değil, bu resim kullanılmakta. Teşekkürler --TmѰ e12 22.40, 16 Mart 2018 (UTC)

İlgili madde hakkında[kaynağı değiştir]

https://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=Luo_Fu_(yazar)&oldid=19617258 - Burada kontrol ettiğiniz maddeye kaydadeğer etiketi konmuştur malum silici bir kullanıcı tarafından ben maddeye ilave bilgiler ekledim tekrar kontrol edermisiniz efendim... saygılar...--74.82.17.63 06.59, 20 Mart 2018 (UTC)