Kullanıcı mesaj:Absar

  Vikipedi, özgür ansiklopedi
  Wikipedia-logo-tr.png
  Bana iletmek istediğiniz herşeyi buraya yazabilirsiniz. Eğer aşağıda geçen konular harici yeni bir konu açacaksanız lütfen "değiştir" yerine "+" sekmesine tıklayarak mesajınızı bırakınız.
  Lütfen mesajızın sonuna 4 tane ~ (~~~~) yazarak imzanızı atınız.
  Salı
  Aralık
  11.21 UTC
  Vikipedi'de 530.158 madde var

  Arşivler: (17 Eylül 2005 - 9 Haziran 2006) ~ (9 Haziran 2006 - 8 Ağustos 2006) ~ (8 Ağustos 2006 - 6 Nisan 2007)  Türkçe olması TDK eşliğnde olmak zorunda değil[kaynağı değiştir]

  Vikipedi Türkçe bir ansiklopedidir ve günümüzde Türkçe'nin mekezi diye nitelendirebileceğimiz Türk Dil Kurumunu ve onun görüşlerini, çalışmalarını esas alır. Bu sırf şapka konusunda da böyle değil her konuda. Örnek TC resmî yazışmalrında ünvan kelimesi kullanılır ama TDK'ya göre bu unvandır ve bizim onu esas almamız gerekli.--Absarileti 12:07, 6 Nisan 2007 (UTC)

  Sayfanıza da OSS nedeniyle zaman kaybetmemeniz için Danbury kardeşimizin dahili olmasıyla yapılan yazışma ve ilgisi nedeniyl sayfanıza konulan konuda sanırım atladığınız nokta şu: şapka var yada yok bu benim sorunum, konum yada tarafı değilim. Türkiye yerleşim yerleri isimleri için ölçek şudur:
  1- Turkiye Cumhuriyeti Devleti resmi yazışmlarında yer isimlerini nasıl yazmakta
  2- Turkiye Cumhuriyeti Devleti resmi haritalarında yer isimlerini nasıl yazmakta
  3- Turkiye Cumhuriyeti Devleti İçişleri Bakanlığı yer isimlerini nasıl yazmakta
  4- Turkiye Cumhuriyeti Devleti İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Gen Müd. nasıl yazmakta
  5- Turkiye Cumhuriyeti Devleti İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Gen Müd Müd. nasıl yazmakta
  6- Turkiye Cumhuriyeti Devleti Valilikleri nasıl yazmakta.
  7- Turkiye Cumhuriyeti Devleti Kaymakamlıkları nasıl yazmakta.
  8- Özel yada resmi haritalarda nasıl yazılmakta.
  9- TDK farklı yazmışsa ve onu kendi devleti de ciddiye almamışsa ve önemsemiyorsa bunun sorumlusu ve tarafı ne benim ne de wikipedia türkçe sayfalarıdır. Bu konuda rahatsızlıklarınız oluyorsa bunları TC Devleti ile çözmeniz gereklidir, haşa ben TC Devleti değilim sadece o devlet nasıl yer adlarını yazıyorsa bende onu olduğu gibi buraya aktarıyorum. Kısaca TC Devletinin yazım biçimine tanıklıktan başka konuya dahlim, taraflığım ve yorumculuğum yoktur. Kısaca yer adlarında ölçütünüz TDK değil devletin nasıl yazdığı olsun TDK öyle yazıyor diye devlet haritalarını, tapularını, vergi sistemini, nüfus kütüklerini değiştirmiyorsa... sizde sıradan bir acem, arap kökenli kelime gibi yer isimlerine devleti kullanmadığı sürece ek koyamazsınız, koyarsanız kendinizi o soyut devletin yerine koymuş olursunuz.

  Burada yer alan konu bir sıradan örnek unvan kelime durumu değil anlayacağınız. Kelime olma ötesinde durumları olan coğrafi yer isimleridir.

  Unutmadan Türkçenin Merkezi diye tek bir şey vardır evet ama o da TDK değil SİZSİNİZ, TDK sizin memurlarınızdır. Siz olmazsanız TDK'da olmaz. Kendinizi merkezden alıp yerine TDK'yı koymamalısınız. Kendinizi kenara korsanız bir gün memurlarınızın olası ihanetlerini de göremeyebilirsiniz. OSS yolunda başarılar dilerim sevgili Absar, şu anda ve öncesinde yazdıklarımda eğer kırılabiliceğin alınganlık yapabileceğin bir yan varsa peşinen özür dilerim. Amacım yanlış anlamayı düzeltmek daha doğrusu konuya doğru nasıl yaklaşılırı aktarmak. İyi günler.--Etrüskileti 12:38, 6 Nisan 2007 (UTC)

  asker tembel[kaynağı değiştir]

  çok sağol absar, ezberliyorum. :) sevgiler.. -Tembelejderha 16:31, 9 Nisan 2007 (UTC)

  Signpost updated for March 27th, April 2nd and 9th, 2007.[kaynağı değiştir]

  The Wikipedia Signpost
  Weekly Delivery  Volume 3, Issue 13 27 March 2007 About the Signpost

  From the editor: Tardiness, volunteers, RSS
  Patrick and Wool resign in office shakeup WikiWorld comic: "Buffalo buffalo Buffalo buffalo buffalo buffalo Buffalo buffalo"
  News and notes: Board resolutions, milestones Features and admins
  The Report on Lengthy Litigation

  Volume 3, Issue 14 2 April 2007 About the Signpost

  Poll finds people think Wikipedia "somewhat reliable" Wikipedia biographical errors attract more attention
  Association of Members' Advocates nominated for deletion Reference desk work leads to New York Times correction
  WikiWorld comic: "Charles Lane" News and notes: Alexa, Version 0.5, attribution poll
  Wikipedia in the news Features and admins
  Bugs, Repairs, and Internal Operational News The Report on Lengthy Litigation

  Volume 3, Issue 15 9 April 2007 About the Signpost

  Danny Wool regains adminship in controversial RFA Leak last year likely to produce changes for handling next board election
  Association of Members' Advocates' deletion debate yields no consensus WikiWorld comic: "Fake shemp"
  News and notes: Donation, Version 0.5, milestones Wikipedia in the news
  Features and admins Bugs, Repairs, and Internal Operational News
  The Report on Lengthy Litigation

  Home  |  Archives  |  Newsroom  |  Tip Line  |  Single-Page View Shortcut : en:WP:POST

  You are receiving this message because you have signed up for the Signpost spamlist. If you wish to stop receiving these messages, simply remove your name from the list. 75.5.231.38 08:19, 10 Nisan 2007 (UTC)

  Absar sana bir kural önerisi[kaynağı değiştir]

  Kendi yazmadağın hiçbir madde de şapkalı a ile oynama. İnsanların yazma biçimine saygı göster. Ancak kendi yazdığın maddelerde istediğini yapabilirsin. Bu benim kendi adıma uyguladığım bir kuraldır. Başkalarının yazılarında harf hatası yoksa gerekmedikçe karışmam. Bu yaklaşımını olumlu bulmuyorum ve beğenmiyorum. O maddeleri yazanlar senin gibi düşünüyor olsalar şapka korlardı. İnsanların birikimlerine referanslarına öncelikle lütfen saygı!--Etrüskileti 09:19, 12 Nisan 2007 (UTC)

  Etrüsk kendi yazmadığın maddelerde Türkçe karakter kullanma diyebilir misin? ç, ş, ğ, kullanmamak olur mu? Aynen bunlar gibi de bu harfler dilimizdedir. Madem dilimizdeler neden alfabede yoklar dersen eğer bu TDK'nın görüşüdür. Diğer Türkçe karakterleri alfebemize alan kurum bunları zamanında almamış. Ayrıca bir bakabilir misin Harput Elazığ merkeze bağlı bir köy statüsünde mi?--Absarileti 09:26, 12 Nisan 2007 (UTC)


  Buraya katkı verenlerin tümünü senin gibi düşünmeye ve davranamaya zorlayamazsın. Bildiklerini / bildiklerimizi kendi çalışmlarımız için kullanalım. Günümüz TDK'nun yazım önerilerini sen referans alıyor olabilirsin ama her türkçe yazan almak zorunda değil. Böyle bir yaptırım gücümüz yok, birden fazla öneri ve yazım kılavuzu kullanımda vardır. Şapkalı a alfabemizde yoktur, bakınız ilgili kanun olan 3 Kasım 1928'de yürürlüğe giren kanunda yoktur bakarsan orada sadece 29 harf olduğunu göreceksindir! Yazında örnek verdiğin konu dışı ç, ş, ğ Türkçe'de olmadığını düşünüyorsan yada size okul sıralarınızda öyle öğretmişlerse öğretmenlerin gidip tüm türk dünyası ve ön türkçe alfabelerini öğrensin. Dediğimi tekrarlıyorum ne zaman kendin madde yazarsın yada bir maddeye ek yaparsın orada kendi referans dizgene göre gerek duyuyorsan eklersin ama başkalarına aynı şeyi hata yapar/yapmış gibi değerlendiremezsin (örneğin şu an ben senin hata yaptığını düşünüyorum), hele başkasının yazdığını hiç mi hiç değiştiremezsin. Olmayan bir harfi ister kullanırlar ister kullanmazlar. Lütfen başkalarını yazılarında bunu deneme artık! Kullandığın karakter bir kere Türkçe değildir ve hiç bir zaman Türk dil tarihinde olmamıştır!--Etrüskileti 09:48, 12 Nisan 2007 (UTC)

  Absar merhaba, bu tartismaya girmek istemeden girmis bulunuyorum. Sayenizde. Ben 7 yasindan beri Türkçe yziyorum, (hatta adimi 5 yasinda yazmaya baslamisim yani daha da erken.) Su anda 36 yasinday,m yani tam 31 senedir Türkçe yazıyorum ve okuyorumda. Ama bu inceltme isaretlerini egtim aldigim hicbir egitim kurumundaki dil dersinde türkce icinde gormedim. Dolayisiyla ben de gormedigim icin bunlari kullanmiyorum. Özellikle de madde actigim zaman bunlari kullanmiyorum. Ama aklima gelirse inceltmeli hallerine yonlendirme yapiyorum. Sen kullanabilirsin. Bu senin tercihindir. Fakat bunu saplanti haline getirip bu konuda savas yapmak yanlis ve beni buna alet etmemini rica ediyorum. Saygilarimla.--Plenumchamber 10:12, 12 Nisan 2007 (UTC) Absar saygili ve olgun yaklasimin icin tesekkur ederim. Bence bu konu yuzunden birbirimiz uzmemeliyiz. Yapacak daha cok is var. Ben sana ve Kibeleye yazdigim bu konudaki bunca kelimeyi madde yazmak icin harcamak isterdim. Kolay gelsin.--Plenumchamber 11:07, 12 Nisan 2007 (UTC)

  TCDD sablonu[kaynağı değiştir]

  Şablon:TCDD Ana Hat İstasyonları'nda yazıları biraz küçülttüm. Şablon çok büyük bu hâli nasıl?--Absarileti 09:11, 12 Nisan 2007 (UTC)
  Uyari icin sagol. %93 yaptim bende.. Ama bundna kucuk olunca Firefoxda Tren adlari bold olmuyor. Birde zaten sablonun default hali gizli olduğu icin buyuklugunun sorun olacagini sanmiyorum.--Plenumchamber 09:38, 12 Nisan 2007 (UTC)
  Aslında şablonu bölmeyi ben de düşündüm. Bölgelerine göre ayrılabilir aslında. Ben de bu şekilde böleceğim. Ancak daha sonra. Simdi burda gecen her istasyona yerlestirip bu sablonu daha sonra o madde icinde yer alan hatlara gore bolgelerine ayirmayi dusunuyorum. Ama biraz uzun soluklu bir is. Yavas yavas yapayim diyorum Ama her zman yardiminiza acigim. Boylece daha hizli haletmis olabiliriz. --Plenumchamber 10:01, 12 Nisan 2007 (UTC)

  II. Bayezid[kaynağı değiştir]

  Metal Militia merhaba,

  II. Bayezid hakkında ki tüm kullanıcıların ve sizin yorumunuzu okudum. Ruzgar dışındakilerin hepsi destekelemiş. Ruzgar'da kaynaksızlıktan yakınıyor. Aslında maddeye bilgi ekleken bir çok kitaptan faydalandım (Hammer'in Osmanlı Tarihi, Yılmaz Öztuna Türkiye Tarihi...). İnternette de geniş bir araştırma yaptım ve II. Bayezid lafzı geçen ve alakalı çoğu siteyi referans olarak gösterdim. Anlatım karışıklıklarıda büyük ölçüde giderildi (inşaallah gözümden kaçan olmamıştır). Maddenin pekte eksik yanı zannımca kalmadı. Sizce eksik yanlarını sayarsanız o yönde çalışmalara devam ederiz. Ayrıca muhtemel yöneticiliğinizi şimdiden kutlarım. Kolay gelsin. İyi çalışmalar.--Absarileti 11:26, 12 Nisan 2007 (UTC)
  Merhabalar Absar, II. Bayezid maddesi (ellerinize sağlık) kıvama gelmiş gibi görünüyor. Vikiyazar ve Tarih de katkılarda bulunuyorlardı ama son durum nedir bilmiyorum şu anda. Onlara da birazdan mesaj atıp sorarım. Kolay gelsin, iyi çalışmalar. --Metal Militia ileti 12:01, 12 Nisan 2007 (UTC)

  vikiProje[kaynağı değiştir]

  merhaba absar.Vikiproje:Türk Devletleri açtım ve sizin projenizden esinlendim biraz umarım kısmazsınız:) ilerleyen günlerde el atcam düzeltcem ama eğer hoşunuza gitmediyse şimdide düzeltebilirim.--uanniS 21:45, 18 Nisan 2007 (UTC)

  İşbirliği[kaynağı değiştir]

  Merhaba Absar, Haftanın İşbriliği projesi için padişah biyografilerine onay verenlerden biri de bendim ama kusura bakma bu ara yoğun olduğumdan projeye katkı sağlayamadım, sınavdan sonra hepsini elden geçiririz.--Çağatay 07:28, 21 Nisan 2007 (UTC)

  Portal:Türk dil ailesi[kaynağı değiştir]

  Merhaba, sanırım Portal:Türk dil ailesi portalı yarım kalmış. geliştirmeyi düşünmüyorsan silelim mi?--Atacameñoileti 11:44, 21 Nisan 2007 (UTC)

  Tartışma yapmadan önemli isim değişikliğine gitmek[kaynağı değiştir]

  Merhabalar, Kazım Mirşan maddesinde olduğu gibi tartışma sayfasına not bırakmadan isim değişikliğine gitmemeni rica ederim. Zira özel isimler nüfusa nasıl geçerse öyle açılmalı eğer bu kişinin de nüfusa böyle geçtiğine dair bir kaynak varsa ismini inceltme ile yazabiliriz. İyi çalışmalar--Atacameñoileti 19:50, 21 Nisan 2007 (UTC)

  Hakemlik politikası[kaynağı değiştir]

  Arkadaşlar bir çok kullanıcı bu tür bir kuruma ihtiyaç olduğundan bahsediyor. İnsanlardan ziyade buradaki yaşam da bu tür bir ihtiyaca işaret ediyor. Zaman kaybetmeden bu tartışmanın başlatılması gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda açılan tartışmaya katılmak isterseniz sevinirim. İyi çalışmalar. Vikipedi tartışma:Hakemlik politikası ----devrimdptmesaj 15:00, 8 Mayıs 2007 (UTC)

  Re: Turkmen Wikipedia[kaynağı değiştir]

  Hello. I've requested a temporary sysop status on that wiki; stewards asked then to write something there as there are 2 (inactive) local sysops. My status was granted yesterday and is going to expire on 11 July (2 months). Thank you. --84.221.208.150 11:17, 12 Mayıs 2007 (UTC)

  Kim 500.000 İstemez ki?:)[kaynağı değiştir]

  • Yarışmada başarılar dilerim. 500,000'i aldıktan sonra bilgi birikimimi edinmemde büyük etkisi olan Vikipedi'ye teşekkürler dersen Vikipedi'nin de tanıtımı olur. Kolay gelsin. Emin ol. Son kararını iyi ver. --Absarileti 08:25, 13 Mayıs 2007 (UTC)
  Teşekkürler. İnşallah yarışmacı olurum da Vikipedimizden bahsedebilirim Absar. Hoşçakal.--TOBB ETÜ 08:44, 13 Mayıs 2007 (UTC)

  Haftanın işbirliği[kaynağı değiştir]

  Bu haftanın işbirliği projesi için katılım çağrısıdır.

  Vikipedi'de yapılacak düzenlemeler için insan gücüne ihtiyacımız var. Lütfen bu projeye katılarak bize yardımcı olun.

  TOBB ETÜ 17:19, 14 Mayıs 2007 (UTC)

  Türkiyenin Geçmişteki başarıları[kaynağı değiştir]

  Türkiyenin geçmişte ve bugünde yaptığı bir çok iş var. bunlar bir başlık altında toplamak ve sunmak gerekir diye düşünüyorum. Amaç ise bazı kendini bilmeyen ve güvenmeyen, ve İçimizde beyni yıkanmış Türkler bişi beceremez diyenlere bir şeyler göstermek. mesela; Cumhuriyetin ilşk Yıllarında yaptığı uçak fabrikası,devrim otomobili, 1957 de Beylikdüzünde kurulan Nükleer Santral(Bilimsel amaçlı da ollsa). bunları günümüze kadar getirmeli ve tarihe not düşmeliyiz kanaatindeyiim. fikirlerini bekliyorum.--Koraman 20:38, 21 Mayıs 2007 (UTC)

  Hakikaten yapılabilecek ve yapılırsada güzel olabilecek bir çalışma olur. Ama tüm bilgileri derleyip toparlamak zaman alabilir. Hem bunların büyük bir kısmınada kaynak gerekir. Bunlar için Türkiye maddesi başta olmak üzere başka maddelerede (yani konu ile alakalı örneğin Devrim otomobilini otomobil maddesine) eklemeler yapılabileceği gibi hepsi tek çatı altında da toplanabilir. Madde adı olarak Türkiyenin Geçmişteki başarıları yerine daha güzel ve konuyu tam olarak açıklayabilecek bir isim altında güzel bir madde oluşturulabilir. Her türlü şekilde yardımcı olabilirim. Kolay gelsin. İyi çalışmalar.--Absarileti 10:35, 25 Mayıs 2007 (UTC)

  Aslında bu konuyu Türk Tarihi Portalında yer alan bunları biliyormuydunuz? altında yapabiliriz. bir Bunları biliyormuydunuz? sayfası oluşturup burada kısa açıklama yazıp detaylı bilgi istyenler için konun kendi sayfasına bağlantı yapmak olabilir. bu sayfa genişledikçe de bilimsel sınıflara ve gruplara ayrılır diye düşünüyorum.--Koraman 11:56, 30 Mayıs 2007 (UTC)

  Vikiproje Spor ile ilgili[kaynağı değiştir]

  Bu aralar projemizde büyük eksiklikler var. Ayrıca futbol haricindeki diğer sporlara (belki basketbol hariç) yeteri önem gösteremiyoruz ve bu durum, beni bir proje üyesi olarak çok üzüyor. Eğer spor sayfalarını geliştirmek istiyorsak, hepimizin elini taşın altına sokması gerektiğini düşünüyorum.

  Yaşasın spor!

  Sallapattias 21:04, 11 Haziran 2007 Pazartesi (UTC)

  Çeviri[kaynağı değiştir]

  Kolay gelsin Absar. Filipinler'in yönetimsel bölgeleri sayfasının çevirisi uzun zamandır yarım kalmış. Belki çeviriyi tamamlamak istersin, ya da çevirmediğin kısımları sayfadan silmek istersin diye bu mesajı yazıyorum. Teşekkürler --Pinar 11:43, 26 Haziran 2007 (UTC)

  Selam[kaynağı değiştir]

  Merhaba Absar, mesajın için teşekkürler.Şu Öss'den sonunda kurtulduk gerçekten de.Mesajın tam Vikipedi'de gerçekleşmesini düşündüğüm projeler hakkında umutsuzlanmaya başladığım bir zamanda geldi, kimse oraya attığım mesaja cevap yazmamıştı.Senin tarih konusunda ve genel olarak Vikipedi'de yaptıklarından haberim var, projeyi de istediğin gibi yaparız, benim vaktim var, ama katılım gerek.Sen işin içinde olursan da katılım olur sanıyorum.İyi çalışmalar..--Çağatayileti 15:23, 27 Haziran 2007 (UTC)

  Unutmadan, benim uğraştığım seçkin madde çalışmasını belki görmüşsündür.Bana şimdilik bazı kırmızı linkler dışında bir eksiği yok gibi geliyor.Sen de bir bakıp eksiklerini söyleren iyi olur.Türk Tarihi projesinin ilk seçkini olabilir, oldukça da yakın gibi.--Çağatayileti 10:40, 2 Temmuz 2007 (UTC)

  Absar, merhaba.Bir maruzatım var; şu Türk tarihi şablonunu biraz küçültsek mi?Fazla yer kaplıyor gibi, bir de madde ilk açıldığında yüklenmesi çok uzun sürüyor.Devletleri silmeyeceğimizden belki uzunluğuna karışamayız ama Cumhurbaşkanlığı forsunu küçültüp, şablonun genişliğini en azından "Tarihî ve Çağdaş Türk devletleri" yazısının kenarlarına kadar çekebilir miyiz? İyi çalışmalar.. --Çağatayileti 21:27, 13 Temmuz 2007 (UTC)

  Teşekkürler[kaynağı değiştir]

  Sevgili Absar, {{SR}} olması için önerdiğin Kutup ışıkları resmi Vikipedi topluluğunca SR olmaya layık görüldü.

  Güzel katkılarının devamı dileğiyle, teşekkürler, iyi çalışmalar. --Metal Militia ileti 19:14, 3 Temmuz 2007 (UTC)

  Portal:Ekonomi[kaynağı değiştir]

  Portal'ın hazırlanması için yardımcı olursanızı sevinirim.

  Smiley.svgkızılsungur®©ileti 01:31, 17 Temmuz 2007 (UTC)

  Çok çok teşekkürler. :) Katılımcılar ve Son eklenen maddeler adlı iki pencere daha açabilir miyiz?

  Ben Askeriye portalındaki küçük işlerimi bitirip bu portal ile ilgilenmeye başlayacağım. Bi' de alt kategori olarak Ekonometri'yi unutmuşsunuz. :)

  Smiley.svgkızılsungur®©ileti 12:09, 17 Temmuz 2007 (UTC) Smiley.svgkızılsungur®©ileti 12:09, 17 Temmuz 2007 (UTC)

  O da varmış. Ben görememişim. :)

  Smiley.svgkızılsungur®©ileti 12:11, 17 Temmuz 2007 (UTC)

  Mehmet Cansun makalesi hakkında[kaynağı değiştir]

  Selamlar. Ben Mehmet Cansun makalesini ekledim. Artık portalınızda o maddeyi istemenize gerek yok diye düşünmekteyim. Saygılar. --Cd96 19:18, 26 Temmuz 2007 (UTC)

  Haftanın işbirliği projesine davet[kaynağı değiştir]

  Bu haftanın işbirliği projesi için katılım çağrısıdır.


  Vikipedi'de yapılacak düzenlemeler için insan gücüne ihtiyacımız var.
  Lütfen → bu ← projeye katılarak bize yardımcı olun.

  Merhabalar, doğru yerdemiyim bilmiyorum siteye henüz üye oldum ayağımın tozuyla haftanın işbirliği projesine yardımcı olmak istiyorum.Ressam isimlerini maviye dönüştürmek ancak nasıl yapılacağını bulamadım yada bulmayı beceremedim zamanla daha çok katkıda bulunacağıma inanıyorum.yol gösterir misiniz? Teşekkürlerimren 23:31, 12 Ağustos 2007 (UTC)

  alkolizm[kaynağı değiştir]

  selam .absar.benim sorum alkolizm bölümünde anonim alkolikler diye bir dernekten bahsediliyor .ben bu dernek nerde nasıl faaliyet gösteriyor bunu öğrenmek istiyorum.teşekkürler

  Haftanin Isbirligi Projesi[kaynağı değiştir]

  Bu haftanın işbirliği projesi için katılım çağrısıdır.


  Vikipedi'de yapılacak düzenlemeler için insan gücüne ihtiyacımız var.
  Lütfen → bu ← projeye katılarak bize yardımcı olun.

  BrechtProscenium 10:58, 7 Eylül 2007 (UTC)

  --efsanefb1907 22:49, 20 Eylül 2007 (UTC)efsanefb1907== selam ==

  ben burda yeniyim yardım rica ediyorum

  Bayram tebriği ve lokumu[kaynağı değiştir]

  • Bayramınızı tebrik ediyorum.. (Lokumdan buyurun..) Lokum-Şeker bayramında Vikipedi kullanıcılarına ikram...jpg--Hasan Sami 06:04, 11 Ekim 2007 (UTC)

  Merhaba[kaynağı değiştir]

  Buradaki tartışmaya katılmanızı rica ediyorum. Teşekkürler, iyi çalışmalar.. Euthygenes EPISTVLA 15:43, 24 Ekim 2007 (UTC)

  Congratulations on your conditional project approval![kaynağı değiştir]

  Dear Absar. On Meta's Requests for new languages I read that you have recently supported a request for a new language project that has now been conditionally approved. Congratulations on that approval! I hope your community can make something wonderful out of it.

  One of the requirements for getting from a conditional approval to a complete project with its own wiki is that the interface for MediaWiki for that language has been sufficiently localised. I would like to ask you to check the localisation statistics for the languages you are able to contribute to, and if you are willing, invite you to visit Betawiki, where you can contribute to improving the localisation for those languages. On Betawiki, users contribute to the MediaWiki localisation of more than 70 languages every month. Please do not hesitate to drop me a note there if you have any questions. Cheers! Siebrand 22:57, 22 Aralık 2007 (UTC)

  bu nedir?[kaynağı değiştir]

  Bu haftanın işbirliği projesi için katılım çağrısıdır.  Vikipedi'de yapılacak düzenlemeler için insan gücüne ihtiyacımız var. Lütfen → bu ← projeye katılarak bize yardımcı olun.
  Yukarıdakini yanlış yazdım biliyorum.
  Biliyorum biraz fazla oldu bu ama bende bu projeye katılmak istiyorum. Bu nedir!!!? --Özgür Yılmaz (13 yaşında) 15:13, 23 Aralık 2007 (UTC)

  Çağrı[kaynağı değiştir]

  [1] sayfasında Az. vikipedinin bir kural deşikliği oylaması var. Vüsal adlı kullanıcı geçmişte 10 dk. engellendiği için şimdi yönetici olamadı. Eğer olumlu oy kullanırsanız, bu yönetici seçilme engeli kalkar ve Az. vikinin en çalışkan kullanıcısı yönetici olabilir, desteğinize ihtiyacı var. Bilgilerinize...--Peace.gifSαвяι¢αи76ileti 14:38, 26 Aralık 2007 (UTC)

  sinema portalı[kaynağı değiştir]

  Merhaba sinema portalının tasarımı ve içeriği ile ilgili bir tartışma var, katılmak isterseniz[[2]],kolay gelsin ----Tegiiinmesaj 15:53, 31 Aralık 2007 (UTC)

  Galatasaray[kaynağı değiştir]

  Galatasaraylı kullanıcımız; Galatasaray Portalımız daha önce olan yetersiz halinden ziyade, daha güzel bir biçimde geliştirilmiştir. Ziyaret edebilirsiniz. Kullanıcı GSH yi {{}} karakterleri içine alarak Galatasaray haberlerini takip edebilirsiniz.Ayrıca Galatasaray Gündemdeki Proje maddesine katkılarınızı bekliyoruz. Lütfen katkılarınızı esirgemeyin. Saygılarımla

  Absar kardeş özellikle senden ve Selim'den büyük katkılar bekliyorum, çabuk gel :D--SBM ileti 14 Ocak 2008 19:05 (GMT+2)

  Merhaba[kaynağı değiştir]

  Merhabalar. Adil kullanım resimlerini maddeler dışında kullanamıyoruz. Kolaylıklar.Barnstar of Reversion2.pngSağlamcıileti 15:01, 21 Ocak 2008 (UTC)

  Haftanın İş birliği[kaynağı değiştir]

  Bu haftaki işbirliğine katılın!


  20 Ocak 2008 haftasının işbirliği Ekim-Kasım-Aralık 2006'dan beri düzenleme bekleyen maddelerin düzenlenmesi seçilmiştir.


  • Proje başlangıç: 20 Ocak 2008
  • Proje bitiş: 27 Ocak 2008

  --Aycan 18:57, 21 Ocak 2008 (UTC)

  Nerdesin[kaynağı değiştir]

  Abi sen nerelerdesin canım abicim, Galatasaraylı abim ? Portal:Galatasaray yetim kaldı. Biz ilerletiyoruz artık. Galatasaray hakkında çok şey yazdım. E-16 diye bir kullanıcı arkadaş var o da sağolsun yardım ediyor. Hadi yardımlarını bekliyoruz. Flag of Turkey.svg SBM ileti 11:48, 8 Şubat 2008 (UTC) Abi be hadi Galatasaray'ı unutma :D Konya'da da şov yaptık. Flag of Turkey.svg SBM ileti 13:41, 18 Şubat 2008 (UTC)

  kosova[kaynağı değiştir]

  http://www.haber1.com/haber/20080220/18-ulke-Kosovayi-tanidi.php ya bakarsanız, ülke sayısı 18'e çıktı. --foPen bana ileti gönder 15:53, 21 Şubat 2008 (UTC)

  Politikaların düzenlenmesi[kaynağı değiştir]

  İlkeler, Politikalar, yönergeler.. bunlar arasında herkes kaybolup gidiyor. bunları toparlayan bir şablon çalışması yaptım. ve bazı maddelerin de ingilizce versiyona dayanarak geliştirilmesi kanaatindeyim. kullanıcı sayfamda ve alt sayfalarında çalışmalrı görebilirsin. bunları nasıl değerlendirebiliriz. özellikle şablonlar ve jpg resmi faydalı olacaktır kanaatindeyim. fikir almak istedim. ve bir el atarsan faydalı olur diyorum. kolay gelsin. --Qwl ye yaz 13:57, 27 Şubat 2008 (UTC)

  AKP[kaynağı değiştir]

  Selam. Tartışma sayfasında gerekçesini yazdıktan sonra çıkarılmalı. Teşekkür ederim. İyi çalışmalar. Takabeg 11:05, 2 Mart 2008 (UTC)

  Selamlar daha önce seçkin statüsü için tartışmasına katıldığınız Cengiz Han maddesi Vikipedi:Seçkin madde incelemesi sayfasındadır. İlgilenirseniz sevinirim. Saygılar.--Machiavelli' msj 00:48, 15 Mart 2008 (UTC)

  Nadia Petrova[kaynağı değiştir]

  İniglizce vikipediden ilk paragrafını aldığım ve sadece tenis oyuncu şanlonu olan Nadia Petrova maddesi Kullanıcı:Mach tarafından silinmiş. Kendisine neden sildiğini sorup durumuda anlatmama rağamen acayip bir bahaneyle geri döndü. [3] bu sayfadan alındığını söylüyor. Asılcanımı sıkan bende oturayım kopyala yapğıştırla goodle iki satırlık paragraf aratayıp acaba kaçtana madde geri kalacak vikipedi de. Biz burda katkı yapmaya çalışıyoruz birileri artık bu arkadaş kimse yönetici veya değil umurumda değil kalkıp acayip bahaneyle bu maddeyi sildiğini söylüyor. Acaba birde sen bakabilirmnisin neresinde telif hakkı ihlali var bu maddede y.erdem 21:35, 19 Mart 2008 (UTC)

  Mükemmel bir enstantane için yardım[kaynağı değiştir]

  Ben 1961 doğumlu baba mesleği fotoğrafçılk olan ve bunu da sürdüren biriyim.Gerçekleştirmek istediğim projemde Hz.İsa'nın bugüne değin hiç tasvir edilmemiş bir bakış açısından enstantanelemek istiyorum.Bu güne kadar yapılmış olan Hz.İsa tablo ve heykellerinde böyle bir pencere olmadığına eminim.Kelimelerin aciz kaldığı böyle bir çalışma için bu enstantaneyi fotoğraflayıp ebedileştirmek amacıyla gerek sponsor gerekse bu konuya gönül vermiş,kişi ve kuruluşlardan yardım bekliyorum.Projemin muhteşem olduğundan eminim.Lütfen;yapıcı ve destek olabileceklerin cevap vermesini bekliyorum. Sezar Tayhoş{RAMSES62 15:55, 27 Mart 2008 (UTC)}

  madde ekleme[kaynağı değiştir]

  selamlar.. Hacı Arap Yaman isimli bir madde oluşturdum.Fakat defalarca düzeltmeme rağmen hala uslup uygun değil ve standartlara uygun değil diyor.Ayrıca resim ekleyemiyorum.Bu sayfa benim için önemli Lütfen rica etsem bi açıp bakarmısınız nerede hata var .Bana mesaj bırakabilirsiniz yada siz de düzeltebilirsiniz.Şimdiden teşekkürler

  ilgine teşekür ederim.sağol

  Mehaba. Nahçıvan bayrağı olarak iddia edilen bayrağın remsi bir kullanımı yok. O eskiden kullanılan bir bayrak. Bugün Nahçıvan Azerbaycan bayrağını kendi özerk cumhuriyetlerinin bayrağı olarak da kullanır.--Özgün 08:40, 6 Haziran 2008 (UTC)

  Merhaba[kaynağı değiştir]

  Merhaba, Wikipedia'ya ya yeni üye oldum. Böyle bir siteye katkıda bulunmak zevk ile yapacağım işler arasında, ama diğer kişilerede yanlış bilgiler vermek veya yarım yamalak şeyler yapmak istemiyorum. Kodlar ve benzeri konularda bir ara yardımcı olabilirseniz sevinirim, iyi günler. --Brianless 05:41, 3 Eylül 2008 (UTC)

  Mimar Sinan[kaynağı değiştir]

  Osmanlı İmparatorluğunda yaşamış kaç Mimar Sinan var. Mimar Koca Sinan'dan önce yaşamış bir Mimar Sinan daha var mı ve (varsa) hakkında detaylı bilgiye nasıl ulaşabilirim. teşekkürler Öznur VELİOĞLU VAR ASLINDA İMPATÖR BİR KAC YEREDE GİTMİŞTİ BUNA İNAMAZSINIZ OK ANLADINIZ MI

  Hocalı Katliamı[kaynağı değiştir]

  Copyright caution-2.svg
  Öncelikle özgür ansiklopedi Vikipedi'ye hoş geldiniz ! Vikipedi'ye katkıda bulunmak istemeniz çok güzel, fakat ne yazık ki Vikipedi'ye özgür lisanslı (Kamu malı, GÖBL, Creative Commons vs.) olmayan hiçbir kaynaktan içerik aktaramayız; yani (telif hakkı saklı) başka web sitelerinden veya kitaplardan buraya doğrudan içerik taşımanız mümkün değildir. Telif hakları hakkında daha fazla bilgiyi Vikipedi:Telif hakları/SSS ve Vikipedi:Telif hakları sayfalarında bulabilirsiniz. İçerik aktarabileceğiniz bazı GÖBL kaynaklar için GÖBL kaynaklar sayfasına, bazı kamu malı kaynaklar içinse kamu malı kaynaklar sayfasına göz atabilirsiniz. Kısa bilgi almak için buraya tıklayınız. Tekrar hoşgeldiniz, iyi değişiklikler! - Takabeg ileti 15:15, 21 Nisan 2009 (UTC)


  Vikiproje:Spor[kaynağı değiştir]

  VikiProje Spor olarak bazı spor ödülleri kullanabiliriz diye dşünüyorum.Mesela sopr konusunda 75'den fazla katkı yapana bir BARNSTAR verebiliriz.Eğer onaylarsanız, hemen yapmaya başlayacağım ve proje sayfasına ekleyeceğim.Teşekkürler; --~ BerkayMesaj~--

  Kullanılmayan adil kullanım[kaynağı değiştir]

  Onur Kayabaşı sms 20:43, 26 Mayıs 2009 (UTC)

  VikiProje İstanbul[kaynağı değiştir]

  Merhabalar. Vikiproje:İstanbul/Katılımcılar sayfasında VikiProje İstanbul sayfasının katılımcılarından olduğunuzu gördüm. Artık burayı harekete geçirme zamanı geldi diye düşündüm:) burada İstanbul maddesini yeniden yazmaya başladım. Amacım elbette SM yapmak. Madde yazımım hakkında bilgi edinmek istiyorsanız Ankara ve Çankaya maddelerine göz atabilirsiniz. Sizlerden isteğim bu maddeye bağlı alt maddeleri güzelleştirmeniz ya da olmayan maddeleri açmanız. Örneğin ben İstanbul maddesiileoyalanırken bir kişi Sultan Ahmet Camii, bir kişi Kız Kulesi, bir kişi de Galata Kulesi'ni düzene sokabilir. Tabii benimki sadece bir öneri ancak III. Ahmet Çeşmesi gibi bir yapı için maddesindeki bilgi oldukça az değil mi? İlgilenen olursa İstiklal Caddesi başta olmak üzere birçok madde ilgi bekliyor. Şimdiden teşekkürler. Bu mesaj Kullanıcı:Math34, Kullanıcı:Absar ve Kullanıcı:Baskurtf'a toplu gönderilmiştir.--Veritas 16:44, 4 Haziran 2009 (UTC)

  Azərbaycan VikiKaynağı[kaynağı değiştir]

  Selam. Azerice VikiKaynakda idarəçi seçilməyim üçün seçki başlayıb. Bu səhifədən [4] səsvermədə iştirak edə bilərsiniz.-- Emin 17:04, 11 Haziran 2009 (UTC)

  VikiProje Kıbrıs[kaynağı değiştir]

  VikiProje Kıbrıs[kaynağı değiştir]

  Cyprus blank 1.svg
  VikiProje Kıbrıs davetiyesi
  Merhaba Absar;
  Katkılarınızdan görebildiğim kadarıyla Kıbrıs ile ilgilisiniz. Kıbrıs ile ilgili maddeleri düzenleyip geliştiren Kıbrıs Projesi'ne katılmanız için sizi davet ediyorum. Amaçlarımız ve yapacaklarımız için proje sayfasına bakabilirsiniz. İyi çalışmalar...

  --Muratsahinmesaj 02:28, 6 Temmuz 2009 (UTC)


  Hata![kaynağı değiştir]

  Bu şablonda bulunan bir hata yüzünden Güneydoğu Anadolu'daki tüm illeri Doğu Anadolu'da gösteriyor. Düzeltmenizi rica ederim. Bilginize Kaan 123 12:45, 8 Temmuz 2009 (UTC)

  Millî Türk Talebe Birliği[kaynağı değiştir]

  Copyright caution-2.svg
  Öncelikle özgür ansiklopedi Vikipedi'ye hoş geldiniz ! Vikipedi'ye katkıda bulunmak istemeniz çok güzel, ancak Vikipedi'ye özgür lisanslı (Kamu malı, GÖBL, Creative Commons vs.) olmayan hiçbir kaynaktan içerik aktaramayız; yani (telif hakkı saklı) başka web sitelerinden veya kitaplardan buraya doğrudan içerik taşımanız mümkün değildir. Telif hakları hakkında daha fazla bilgiyi Vikipedi:Telif hakları/SSS ve Vikipedi:Telif hakları sayfalarında bulabilirsiniz. İçerik aktarabileceğiniz bazı GÖBL kaynaklar için GÖBL kaynaklar sayfasına, bazı kamu malı kaynaklar içinse kamu malı kaynaklar sayfasına göz atabilirsiniz. Kısa bilgi almak için buraya tıklayınız. Tekrar hoşgeldiniz, iyi değişiklikler! - Takabeg ileti 10:13, 29 Temmuz 2009 (UTC)


  VP İstanbul / Ayın iş birliği[kaynağı değiştir]


  Bu ayki işbirliğine katılın!

  Ağustos 2009 ayının işbirliği; İstanbul Portalı'nın geliştirilmesi seçilmiştir.
  • Proje başlangıç: 16 Ağustos 2009
  • Proje bitiş: 30 Ağustos 2009

  --Kerem233 17:21, 15 Ağustos 2009 (UTC)

  VikiProje Türkiye[kaynağı değiştir]

  Flag of Turkey.svg VikiProje Türkiye davetiyesi
  İyi günler. VikiProje Türkiye'ye ilgi duyabileceğinizi düşündüm. Detay için proje sayfasına bakabilirsiniz.

  FinlandiyalımEsAj 17:56, 25 Ağustos 2009 (UTC)

  Copyright caution-2.svg
  Öncelikle özgür ansiklopedi Vikipedi'ye hoş geldiniz ! Vikipedi'ye katkıda bulunmak istemeniz çok güzel, ancak Vikipedi'ye özgür lisanslı (Kamu malı, GÖBL, Creative Commons vs.) olmayan hiçbir kaynaktan içerik aktaramayız; yani (telif hakkı saklı) başka web sitelerinden veya kitaplardan buraya doğrudan içerik taşımanız mümkün değildir. Telif hakları hakkında daha fazla bilgiyi Vikipedi:Telif hakları/SSS ve Vikipedi:Telif hakları sayfalarında bulabilirsiniz. İçerik aktarabileceğiniz bazı GÖBL kaynaklar için GÖBL kaynaklar sayfasına, bazı kamu malı kaynaklar içinse kamu malı kaynaklar sayfasına göz atabilirsiniz. Kısa bilgi almak için buraya tıklayınız. Tekrar hoşgeldiniz, iyi değişiklikler! - Takabeg ileti 20:16, 1 Eylül 2009 (UTC)


  MTTB hakkında ve genel[kaynağı değiştir]

  Merhaba, bildiğiniz gibi vikide telif haklarına önem vermekteyiz. Dolayısıyla yaptığınız girişlerde daha dikkatli olup kendi cümlelerinizi kullanmanız ve kopyala yapıştır metodundan kaçınmanız gerekmektedir. Bu konuda daha dikkatli olup özellikle [ burada] yaptığınız gibi telif ihlalleri yapmamanızı rica ederim. Bildiğiniz gibi telif ihlalleri engellenmeyi gerektirebilecek şekilde tekrarlanırsa engellenebilirsiniz. Sizin gibi deneyimli bir kullnıcının bu tür bir duruma düşmesini hiç birimiz istemeyiz. Anlayışınız için teşekkürler, --Manco Capac 20:43, 1 Eylül 2009 (UTC)

  Taslak kriterlerini karşılamayan madde girmeyiniz[kaynağı değiştir]

  Crystal Clear app error.png
  Lütfen çok kısa içerikli maddeler oluşturmayınız; taslak kriterlerini sağlamadıkları için silineceklerdir. Yarattığınız maddelerin silinmesini önlemek için en az üç-beş cümleden oluşan ve maddenin ele aldığı konuyu nitelikli bir biçimde tanımlayan bir bilgi girişi yapmanız uygun olacaktır. Taslaklar hakkında daha fazla bilgiye Vikipedi:Taslak sayfasından ulaşabilirsiniz. Teşekkürler, iyi çalışmalar.
  İyivikiler... [ho? ni!] 20:44, 1 Eylül 2009 (UTC)

  Kayda değerlik[kaynağı değiştir]

  Merhaba. Gördüğüm kadarıyla bu ara epeyce organizasyon maddesi açmışsınız. Bu ara incelemek için pek vakit bulamıyorum, ancak rica etsem bu maddelere Vikipedi:Kayda değerlik (organizasyonlar ve şirketler) şartlarını taşıdıklarına ilişkin kaynak ekleyebilir misiniz? Malum, konusu güvenilir ikincil kaynaklarca konu edilmemiş maddelere Vikipedide yer veremiyoruz. Maddeleri desteklerseniz çok iyi olacak, aksi halde silinmeleri gerekebilir. Şimdiden teşekkürler. --Yabancımsj 21:07, 1 Eylül 2009 (UTC)

  Gerekçesiz resim dosyaları[kaynağı değiştir]

  Muratsahinmesaj 16:55, 2 Eylül 2009 (UTC)

  Muratsahinmesaj 16:57, 2 Eylül 2009 (UTC)

  Muratsahinmesaj 17:03, 2 Eylül 2009 (UTC)

  İyi vikiler...Muratsahinmesaj 17:05, 2 Eylül 2009 (UTC)

  Eksik kaynak bilgisi[kaynağı değiştir]

  İyivikiler... [ho? ni!] 22:54, 25 Aralık 2009 (UTC)

  VikiÇağrı[kaynağı değiştir]

  Merhaba,
  Portal:İstanbul ve Vikiproje İstanbul tümüyle yenilendi! Artık tasarımımız değişti ve hedeflerimiz yükseldi. Vikipedist olarak siz de 2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti olan İstanbul'a destek vermek isterseniz projemizle ilgili çalışmalara katılın. Haydi gelin yeniliklere bir göz atın.
  (Bu, katılımcı Vikipedistlere gönderilen toplu bir mesajdır. Bundan sonra düzenli olarak gönderilecek olan bilgilendirme ve çağrı mesajlarını almak istemezseniz buradan bildirin.)

  Baskil, Elazığ[kaynağı değiştir]

  Copyright caution.svg
  Lütfen telif hakkı saklı içerik eklemeyiniz. Vikipedi'de telif hakkı saklı içerikler kullanılamaz. Unutmayın ki; Vikipedi Amerika Birleşik Devletleri Telif Hakkı Kanunu'na tabidir ve söz konusu kanuna göre; yayımlanmış her türlü çalışma (aksi belirtilmediği sürece), sahibine otomatik olarak telif hakkı kazandırır. Sadece özgür lisanslı (Kamu malı, GÖBL, Creative Commons vs.) kaynaklardan içerik aktarmanız mümkündür. Daha fazla bilgiyi Vikipedi:Telif hakları/SSS ve Vikipedi:Telif hakları sayfalarında bulabilirsiniz. Unutmayınız ki uyarılara rağmen ısrarla telif hakkı saklı içerik eklemek bir Vikipedi suçudur ve Vikipedi kuralları (madde 8) gereği engellenebilirsiniz. Teşekkürler, iyi değişiklikler! -- Takabeg ileti 12:59, 27 Ocak 2010 (UTC)


  Davet[kaynağı değiştir]

  CZE vs FRA (01) - 2010 European Men's Handball Championship.jpg VikiProje Spor Davetiyesi
  İyi günler...
  VikiProje Spor bünyesinde çalışmalara katılmak, Spor Portalı açılmasını teşvik ve yapılacakları belirlemek için projeye katılımınızı bekliyoruza[.]medileti 13:57, 6 Şubat 2010 (UTC)

  Haftanın iş birliği için katılım çağrısı!

  Haftanın iş birliği projesine katılarak 100 TL'lik kitap hediye çeki kazanma şansını yakalayın!
  2010'un 9. haftası için proje olarak Seçkin madde üretimi seçilmiştir.
  Projeye katılmak için buraya tıklayın.
  Bundan sonraki haftalar için bilgi mesajı almak istemiyorsanız lütfen bunu size mesajı atan kullanıcıya bildirin.

  --CnkALTDSmesaj/message 02:16, 2 Mart 2010 (UTC)

  HAK-İŞ[kaynağı değiştir]

  HAK-İŞ konusundaki maddelerin eksik ve taraflı bilgi içermektedir.

  • İyigünler. Biliyorsunuz vikikaynakta hizmetlilik yetkiniz bulunmakta ancak uzun zamandır orada faaliyet göstermemektesiniz? Acaba hizmetlilik yetkinizden vazmı geçtiniz öğrenmek istedim. Teşekkürler.--Reality 14:41, 6 Temmuz 2010 (UTC)

  Bekletmeli sil M1[kaynağı değiştir]

  Ambox warning pn.svg

  Sikke-i Tasdik-i Gaybi isimli maddeye, bekletmeli sil prosedürünün uygulanabileceğini ifade eden bekletmeli sil şablonu eklenmiştir. Her türlü katkı için minettar olsak da, bu madde Vikipedi'nin içerik politikalarıyla uyumsuz olabilir ve ilgili silme uyarısı tam olarak hangi açıdan uygunsuz olduğunu açıklamaktadır (ayrıca Vikipedi ne değildir? ve silme politikası sayfalarına bakarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz). İlgili bekletmeli sil etiketini kaldırarak, silme önerisine itiraz edebilirsiniz; fakat lütfen niçin ilgili silme önerisine itiraz ettiğinizi ya değişiklik özetinizde ya da maddenin tartışma sayfasında belirtiniz. Ek olarak, lütfen maddeyi belirtilen sorunlardan yola çıkarak geliştirmeye çalışınız. Her ne kadar bir bekletmeli sil etiketini kaldırmak, silme önerisini geçersiz kılsa da, madde yine de silinebilir
  Eğer herhangi bir hızlı silme kriterini karşılıyorsa hızlı silme yoluyla, veya silinmeye aday gösterilerek, topluluğun silinmeyi fikir birliği ile onaylaması sonucu silinebilir.

  --Merube 89msj 01:02, 11 Temmuz 2010 (UTC)

  Ambox warning pn.svg

  Mahmut Şah Behmeni isimli maddeye, bekletmeli sil prosedürünün uygulanabileceğini ifade eden bekletmeli sil şablonu eklenmiştir. Her türlü katkı için minettar olsak da, bu madde Vikipedi'nin içerik politikalarıyla uyumsuz olabilir ve ilgili silme uyarısı tam olarak hangi açıdan uygunsuz olduğunu açıklamaktadır (ayrıca Vikipedi ne değildir? ve silme politikası sayfalarına bakarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz). İlgili bekletmeli sil etiketini kaldırarak, silme önerisine itiraz edebilirsiniz; fakat lütfen niçin ilgili silme önerisine itiraz ettiğinizi ya değişiklik özetinizde ya da maddenin tartışma sayfasında belirtiniz. Ek olarak, lütfen maddeyi belirtilen sorunlardan yola çıkarak geliştirmeye çalışınız. Her ne kadar bir bekletmeli sil etiketini kaldırmak, silme önerisini geçersiz kılsa da, madde yine de silinebilir
  Eğer herhangi bir hızlı silme kriterini karşılıyorsa hızlı silme yoluyla, veya silinmeye aday gösterilerek, topluluğun silinmeyi fikir birliği ile onaylaması sonucu silinebilir.


  Oluşturduğunuz sayfa hızlı silinmeye aday![kaynağı değiştir]

  Merhaba Absar,

  Oluşturmuş olduğunuz Sikke-i Tasdik-i Gaybi adlı sayfa, Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden m1 uyarınca silinmeye aday gösterilmiştir.

  Sayfanın silinmeye neden aday gösterildiği ile ilgili daha fazla bilgi almak için, ilgili kriterde verilen açıklamaları okumanız önerilir.

  Bu uyarıyı gördüğünüzde sayfa silinmiş olabilir. Eğer sayfanızı bulamıyorsanız silme kayıtlarını kontrol edebilir ve sayfayı silen hizmetli ile irtibata geçebilirsiniz.

  Reality 18:59, 26 Temmuz 2010 (UTC)


  Oluşturduğunuz sayfa hızlı silinmeye aday![kaynağı değiştir]

  Merhaba Absar,

  Oluşturmuş olduğunuz Mahmut Şah Behmeni adlı sayfa, Vikipedi'nin hızlı silme kriterlerinden m1 uyarınca silinmeye aday gösterilmiştir.

  Sayfanın silinmeye neden aday gösterildiği ile ilgili daha fazla bilgi almak için, ilgili kriterde verilen açıklamaları okumanız önerilir.

  Bu uyarıyı gördüğünüzde sayfa silinmiş olabilir. Eğer sayfanızı bulamıyorsanız silme kayıtlarını kontrol edebilir ve sayfayı silen hizmetli ile irtibata geçebilirsiniz.

  Reality 23:21, 8 Eylül 2010 (UTC)

  Vikipedi sizi özledi!
  Sadness.jpg
  Katkılarınızı ve Vikipedi'deki varlığınızı özledik.

  Eski temponuz ile devam etmeniz dileğiyle...
  Sizi Bekliyoruz!
  Şubat 2011

  Osmanlıca Vikikaynak[kaynağı değiştir]

  Merhaba,

  Sizin geçmişte Osmanlıca Vikipedi'ye katkıda bulunduğuzu gördüm. Son birkaç ay boyunca Osmanlıca Vikikaynak çalışması yapıyoruz. İlgilenirseniz çok seviniriz.

  http://wikisource.org/wiki/Main_Page:Ottoman

  ---Vikiyazar 14:20, 29 Haziran 2011 (UTC)

  Utku TanrıvereMesaj 23:31, 1 Aralık 2011 (UTC)

  Yazmış Olduğum Sayfayı Google arattırdığım zaman neden Kullanıcı olarak çıkıyor?[kaynağı değiştir]

  Merhabalar vikipediye oturumumu açarak deneme tahtasını kullanarak bir sayfa oluşturdum ve kaydete tıkladım.Aradan bir kaç dakika geçtikden sonra google arama motorundan sayfamın çıkıp çıkmadığını kontrol etmek istedim.Sayfamı vermiş olduğum isimi yazarak sonuna vikipedia yazdım ve arattırdım.Sayfam arama sonucunda çıktı fakat "Kullanıcı:(verdiğim isim)" olarak çıktı anlam veremedim sayfayı oluştururken bir hatamı yaptım yada sayfam hala onaylanmadımı anlamış değilim.Normail Vikipedia' nın sayfasının sağ üst köşesindeki arama kutucuğundan aratıyorum fakat oradan hiç çıkmıyor.Bu ismimi düzenlemek istiyorsunuz diye bir yazı çıkıyor.:(Acil yardımınıza ihtiyacım var...

  Mutlutopuz 22:21, 1 Şubat 2012 (UTC)

  Mutlutopuz 22:26, 1 Şubat 2012 (UTC)

  Mutlutopuz 22:27, 1 Şubat 2012 (UTC)

  Reality 00:40, 30 Haziran 2012 (UTC)

  Siyaset VikiProjesi'ne Davet Edildiniz![kaynağı değiştir]

  Siyaset VikiProjesi Sizi Çağırıyor![kaynağı değiştir]

  Society.svg VikiProje Siyaset davetiyesi
  İyi günler.
  Siyaset ile ilgili maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı, geliştirmeyi ve düzenlemeyi hedefleyen Siyaset VikiProjesi ile ilgilenebileceğinizi düşündüm. Detaylı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz.--~~~~

  CEE Bahar Uluslararası VikiProjesi Sizsiz Olmaz![kaynağı değiştir]

  Nuvola apps file-manager.png CEE Bahar 2015 Uluslararası VikiProjesi davetiyesi
  Merhaba, VikiProje Siyaset
  Orta ve Doğu Avrupa ile ilgili maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı, geliştirmeyi ve düzenlemeyi hedefleyen Uluslararası VikiProjesi ile ilgilenebileceğinizi düşündüm. Ayrıntılı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz. Projede değerli katkılarınızı görmek dileğiyle şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar. --Fenerli1978Buyrun beniiiim? 03:47, 20 Mart 2015 (UTC)

  ArnavutlukAvusturyaAzerbaycanBelarusBosna-HersekBulgaristanÇek CumhuriyetiErmenistanEstonyaGürcistanHırvatistanKaradağKazakistanKıbrıs CumhuriyetiLetonyaLitvanyaMacaristanKuzey MakedonyaMoldovaPolonyaRomanyaRusyaSırbistanSlovakyaSlovenyaTürkiyeUkraynaYunanistan

  ~--~ Cano58ileti 08:00, 5 Temmuz 2012

  Merhaba[kaynağı değiştir]

  Uzun süre sonra sizi burada görmek çok güzel. Umarım güzel katkılarınıza vakit buldukça devam edersiniz. Bu arada Vikipedi'de yürürlüğe giren "sürüm kontrolü" çerçevesinde devriyeliğe başvurmak ister misiniz? (Vikipedi:Devriyelik başvurusu) --Math34 ileti 09:59, 26 Ağustos 2012 (UTC)

  Sizden yardım istediğim bir durum olmuştu,gerek kalmadan halledildi. Teşekkürler.

  Duyuru[kaynağı değiştir]

  Şablon:VikiProje Yıllar/Oylama Vakti

  Ambox warning pn.svg

  KKTC Din İşleri Başkanlığı isimli maddeye, bekletmeli sil prosedürünün uygulanabileceğini ifade eden bekletmeli sil şablonu eklenmiştir. Her türlü katkı için minettar olsak da, bu madde Vikipedi'nin içerik politikalarıyla uyumsuz olabilir ve ilgili silme uyarısı tam olarak hangi açıdan uygunsuz olduğunu açıklamaktadır (ayrıca Vikipedi ne değildir? ve silme politikası sayfalarına bakarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz). İlgili bekletmeli sil etiketini kaldırarak, silme önerisine itiraz edebilirsiniz; fakat lütfen niçin ilgili silme önerisine itiraz ettiğinizi ya değişiklik özetinizde ya da maddenin tartışma sayfasında belirtiniz. Ek olarak, lütfen maddeyi belirtilen sorunlardan yola çıkarak geliştirmeye çalışınız. Her ne kadar bir bekletmeli sil etiketini kaldırmak, silme önerisini geçersiz kılsa da, madde yine de silinebilir
  Eğer herhangi bir hızlı silme kriterini karşılıyorsa hızlı silme yoluyla, veya silinmeye aday gösterilerek, topluluğun silinmeyi fikir birliği ile onaylaması sonucu silinebilir.

  --kibele 10:23, 15 Aralık 2013 (UTC)


  Copyright caution-2.svg
  Öncelikle özgür ansiklopedi Vikipedi'ye hoş geldiniz. Vikipedi'ye katkıda bulunmak istemeniz çok güzel, ancak Vikipedi'ye özgür lisanslı (Kamu malı, GÖBL, Creative Commons vs.) olmayan hiçbir kaynaktan içerik aktaramayız; yani (telif hakkı saklı) başka web sitelerinden veya kitaplardan buraya doğrudan içerik taşımanız mümkün değildir. Telif hakları hakkında daha fazla bilgiyi Vikipedi:Telif hakları/SSS ve Vikipedi:Telif hakları sayfalarında bulabilirsiniz. İçerik aktarabileceğiniz bazı GÖBL kaynaklar için GÖBL kaynaklar sayfasına, bazı kamu malı kaynaklar içinse kamu malı kaynaklar sayfasına göz atabilirsiniz. Kısa bilgi almak için buraya tıklayınız. Tekrar hoşgeldiniz, iyi değişiklikler! - kibele 10:44, 15 Aralık 2013 (UTC)  eski bir kullanıcısınız ama katkılarınızda telif ihlallerine rastlanıyor. dikkatli olacağınızı umuyorum. --kibele 10:44, 15 Aralık 2013 (UTC)

  İlginize[kaynağı değiştir]

  Selamlar. İncelemeelemani'nin hizmetlilik başvurusunda oy kullanmak ister misiniz? Teşekkürler.. --SiLveRLeaD mesaj 10:40, 15 Haziran 2014 (UTC)

  Kıbrıs[kaynağı değiştir]

  Selam Absar, katkılarından gördüğüm kadarıyla Kıbrıslısın. Kıbrıs'ın senin gibilerine ihtiyacı var. Çalışmalarının devamını dilerim. İyi Vikiler. --Uğurkentmesaj 22:43, 28 Haziran 2014 (UTC)

  Your admin status[kaynağı değiştir]

  Hello. I'm a steward. A new policy regarding the removal of "advanced rights" (administrator, bureaucrat, etc.) was adopted by community consensus recently. According to this policy, the stewards are reviewing administrators' activity on wikis with no inactivity policy.   You meet the inactivity criteria (no edits and no log actions for 2 years) on trwikisource, where you are an administrator. Since that wiki does not have its own administrators' rights review process, the global one applies.   If you want to keep your rights, you should inform the community of the wiki about the fact that the stewards have sent you this information about your inactivity. If the community has a discussion about it and then wants you to keep your rights, please contact the stewards at m:Stewards' noticeboard, and link to the discussion of the local community, where they express their wish to continue to maintain the rights, and demonstrate a continued requirement to maintain these rights.   We stewards will evaluate the responses. If there is no response at all after approximately one month, we will proceed to remove your administrative rights. In cases of doubt, we will evaluate the responses and will refer a decision back to the local community for their comment and review. If you have any questions, please contact us on m:Stewards' noticeboard.   Best regards, Rschen7754 04:24, 17 Temmuz 2014 (UTC)

  Hoş geldiniz Absar![kaynağı değiştir]

  Vikipedi
  Vikipe-tan

  Davet..
  Gelin bize; bilgiye destek verin!

  Maddeler üzerinde düzeltme yapmanız dikkatimizi çekti. Vikipedi, sizin ve bizim gibi gönüllü kullanıcıların katkılarıyla gelişen bir "özgür ansiklopedidir". Ancak sistemimizin yapısı gereği, kayıtlı kullanıcı olsun ya da olmasın, her isteyenin kurallar çerçevesinde dilediği değişikliği yapması olasıdır.

  Bu durum; vandalizm amaçlı yıkıcı değişikliklerin yanı sıra, deneme amaçlı değişiklikleri de gündeme getirerek; maddelerin yapılarının bozulmasına yol açabilmekte. Bunları düzeltmek de yine biz kullanıcılara düşüyor. Vikipedi'nin yeni son değişiklikler devriyelerine gereksinimi var; bize katılmayı düşünürseniz, bilgiye ücretsiz ulaşmanın gelişimine yararınız dokunacaktır. Ayrıntılı bilgi almak için buraya bakabilir ya da size bu iletiyi yollayan kişi ile bağlantı kurabilirsiniz. Yardımlarınız için teşekkürler.

  Gönüllü kullanıcıların katkılarıyla bilgiye ücretsiz erişilmesini sağlayan özgür ansiklopedi Vikipedi'ye destek olun, sevgiler. - Mavrikantmsj 08:18, 19 Aralık 2014 (UTC)

  Global account[kaynağı değiştir]

  Hi Absar! As a Steward I'm involved in the upcoming unification of all accounts organized by the Wikimedia Foundation (see m:Single User Login finalisation announcement). By looking at your account, I realized that you don't have a global account yet. In order to secure your name, I recommend you to create such account on your own by submitting your password on Special:MergeAccount and unifying your local accounts. If you have any problems with doing that or further questions, please don't hesitate to contact me on my talk page. Cheers, DerHexer (mesaj) 18:02, 12 Şubat 2015 (UTC)

  CEE Bahar Uluslararası VikiProjesi Sizsiz Olmaz![kaynağı değiştir]

  Nuvola apps file-manager.png CEE Bahar 2015 Uluslararası VikiProjesi davetiyesi
  Merhaba, Absar
  Orta ve Doğu Avrupa ile ilgili maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı, geliştirmeyi ve düzenlemeyi hedefleyen Uluslararası VikiProjesi ile ilgilenebileceğinizi düşündüm. Ayrıntılı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz. Projede değerli katkılarınızı görmek dileğiyle şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar. --Mavrikantmsj 01:09, 15 Mart 2015 (UTC)

  ArnavutlukAvusturyaAzerbaycanBelarusBosna-HersekBulgaristanÇek CumhuriyetiErmenistanEstonyaGürcistanHırvatistanKaradağKazakistanKıbrıs CumhuriyetiLetonyaLitvanyaMacaristanKuzey MakedonyaMoldovaPolonyaRomanyaRusyaSırbistanSlovakyaSlovenyaTürkiyeUkraynaYunanistan

  Halit Acarken silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

  Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Halit Acarken) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Halit Acarken sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

  Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--Chansey (mesaj) 15:57, 2 Eylül 2016 (UTC)

  Temel siyasi terim maddelerini oluşturma[kaynağı değiştir]

  A coloured voting box.svg

  Merhabalar. Türkçe Vikipedi'de bulunmayan ve gerekli siyaset konulu temel maddelerin oluşturulması konusunda bir çalışma yapmayı hedeflemekteyim. Konunun işbirliği şeklinde şekillendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Daha yeni olmakla birlikte, bu kapsamda açılacak maddeler için şöyle bir liste mevcut. En temelden özele bu maddeleri ansiklopedimize kazandırmayı hedefliyorum. Yasa tasarısı, bütçe kanunu, kapalı oturum, genel seçim gibi temel kavramlar örnek verilebilir. Sizden bu konuda isteğim akılınıza gelen ve listede olmayan maddeleri de listeye eklemeniz ve eğer vaktiniz varsa bu çalışmaya ortak olmanız. Listeye çeşitli konu altbaşlıklı eklemeler de yapılabilir. Ne dersiniz, konu hakkında katkı sağlayabilir misiniz?

  Liste için tıklayın --Ahmet Turhan (mesaj) 12:27, 5 Eylül 2016 (UTC)

  Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba Absar!
  VikiProje Sinema bünyesinde Ekim 2016 iş birliği projesi "Afiş aranan filmler kategorisinin temizlenmesi" olarak seçilmiştir.

  Bu kapsamda, proje başlangıcı itibariyle 1.015 olan afiş aranan film maddelerin sayısının proje sonunda, 500'e düşürülmesini hedeflemekteyiz. Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN. --Pragdonmesaj 20:35, 18 Ekim 2016 (UTC)

  Ayın İşbirliği'nde Son 1 Hafta![kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg VikiProje Sinema Ayın İşbirliği'nde Son Hafta!
  Merhaba!
  VikiProje Sinema bünyesinde Ekim 2016 iş birliği projesi "Afiş aranan filmler kategorisinin temizlenmesi" olarak seçilmiştir.

  Bu kapsamda, proje başlangıcı itibariyle 1.015 olan afiş aranan film maddelerin sayısının proje sonunda, 500'e düşürülmesini hedeflemekteyiz. Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  MediaWiki message delivery (mesaj) 00:20, 25 Ekim 2016 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği daveti[kaynağı değiştir]

  VikiProje Sovyetler Birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Coat of arms of the Soviet Union (1956–1991).svg
  Flag of the USSR (1936-1955).svg
  VikiProje Sovyetler Birliği Daveti
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili tarih, politika, bilim, coğrafya, ekonomi, askeriye, hukuk, eğitim, felsefe, kişi, toplum vb. gibi konularda maddeler açmayı ve var olan maddeleri düzenleyerek kaliteli hale getirmeyi amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesine davetlisiniz.

  Projeye katkıda bulunmak için katılımcılar listesine isminizi ekleyin, iş bölümü ve hedefler kısmına yapmayı düşündüğü katkıları yazarak benzer ilgi alanına sahip kişilerle birlikte hareket edin. Bununla birlikte bu ayın iş birliği projesine katılarak projenin gelişmesine katkıda bulunun. İşbirliği projesinde pek çok ödül sizi beklemekte.

  Ayrıca çalışılan maddeleri ve düzenlenmesi gereken maddeleri inceleyebilir veya anket ve oylamalara katılarak görüş bildirebilirsiniz.

  Proje hakkında daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  --Ahmet Turhan (mesaj) 14:53, 30 Ekim 2016 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği Kasım ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  OpenRA.png
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu Sovyetler Birliği'nin madalya ve nişanları maddelerinin oluşturulmasıdır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 02:11, 1 Kasım 2016 (UTC)

  Keep competition[kaynağı değiştir]

  We must ""Conserver"" keep this article fr.wikipedia.org/wiki/Coupe du 50e anniversaire de la KTFF (French Version) competition taking place in northern Cyprus in 2005. The admissibility of this page is currently under discussion. We must help preserve this section by putting "" # "".

  This competition is dedicated to the 50 years of the Cyprus Turkish Football Association or Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu.

  It is important that the Turkish Cypriot North and Turkey living in Francophone countries to experience a part of football history of the Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti. The sources are also reliable.

  VikiProje Sovyetler Birliği'nde 1 ay geride kaldı[kaynağı değiştir]  Hammer and Sickle Red Star with Glow.svg
  Red flag waving.svg VikiProje Sovyetler Birliği'nde 1 ay geride kaldı
  7 Ekim 2016 tarihinde oluşturulan VikiProje Sovyetler Birliği'nde 1 ay geride kaldı. Bu zaman zarfı içerisinde ilgili katılımcıların katkılarıyla proje geliştirildi ve halen geliştirilmeye devam ediyor.

  Projenin bir aylık maratonunda;

  Projeye katkı sunmak için öncelikle katılımcılar listesine isminizi ekleyin. Proje kullanıcı şablonu olan {{Kullanıcı VP Sovyetler Birliği}} şablonunu profilinize de ekleyebilirsiniz. Katkı sunmak istediğiniz alanları iş bölümü ve hedefler kısmına ekleyerek diğer kullanıcılarla ortak hedeflere yönelin ve üzerinde çalıştığınız maddeleri çalışılan maddeler kısmına ekleyin. Ayrıca düzenlenmesi gereken maddeler kısmına da göz atmak isteyebilirsiniz.

  Proje katkılarınızla büyümeye devam edecek. Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 19:53, 7 Kasım 2016 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği Aralık ayı görseli önerisi[kaynağı değiştir]

  2016-08-19 GuentherZ (32) Lilienfeld russischer Soldatenfriedhof.jpg

  Merhabalar. VikiProje Sovyetler Birliği ana sayfasında yer alan ayın görseli için önerilerinize ihtiyaç duyuyoruz. Kasım ayının son haftasına girmemiz münasebetiyle, başta bir sonraki ay olan Aralık 2016 olmak üzere, gelecek aylar için Sovyetler Birliği ile ilgili ayın görseli önerilerinizi oylama sayfasına yazabilirsiniz. An itibariyle 12 aday görsel bulunmaktadır. Ayın görseli seçimlerine dair görüşlerinizi bekliyoruz.

  Bununla birlikte proje sizin katkılarınızla geliştirilmeyi beklemekte, lütfen proje sayfasını inceleyiniz.

  İyi Vikiler, bol katkılar.

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:49, 22 Kasım 2016 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği işbirliği projesinde son hafta![kaynağı değiştir]

  Order of the Red Banner of Labour OBVERSE.jpg


  VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleştirilen Sovyetler Birliği'nin madalya ve nişanları maddelerinin oluşturulması projesinde son haftaya girmiş bulunmaktayız.

  Sovyetler Birliği'nin madalya ve nişanları listesinde eksik olan maddeleri kapsayan proje 30 Kasım 2016 günü sona eriyor, projeye olan katkılarınızı gözden geçirmenin ve/veya yeni katkılar sunmanın tam zamanı. Proje sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır, işbirliğine katkılarınızı bekliyoruz.

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 00:01, 25 Kasım 2016 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği Aralık ayı işbirliği projesi önerisi[kaynağı değiştir]

  WorkerLogo.png

  VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi kapsamında Aralık 2016 projesini seçiyoruz. Sizin de önerilerinize ihtiyacımız var. Proje önerilerinizi oylama sayfasına yazabilirsiniz. An itibariyle 8 aday proje mevcut. Adaylıklara ya da yeni projeler önerilerinize dair görüşlerinizi bekliyoruz.

  İyi Vikiler, bol katkılar.

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 16:14, 29 Kasım 2016 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği Aralık ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  OpenRA.png
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu Şablon:1917 Rus Devrimi ve Şablon:Sovyetler Birliği Komünist Partisi'ndeki kırmızı bağlantılı maddelerinin oluşturulmasıdır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 13:27, 1 Aralık 2016 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği - Bunları biliyor muydunuz?[kaynağı değiştir]

  Merhabalar. VikiProje Sovyetler Birliği proje ana sayfasının sağ altında görülecek ve her 15 günde bir yenilenecek olan Bunları biliyor muydunuz? kısmı oluşturuldu. Arşive 113 madde eklendi. Proje konuları hakkındaki 5 farklı bilgi düzenli periyotlarla bu kısımda aktarılacaktır. Bilgilere göz atmak, düzenlemek ve metin eklemek için siz de ilgili sayfayı ziyaret edin.

  İyi çalışmalar, iyi Vikiler! --MediaWiki message delivery (mesaj) 02:32, 13 Aralık 2016 (UTC)

  Sovyetler Birliği İşbirliği projesinde hedefe ulaşıldı[kaynağı değiştir]

  VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi'nde belirlenen konularla ilgili 40 madde açma hedefine bugün itibariyle ulaşıldı. Tüm katılımcılara verdiği emekler için teşekkürler!

  Buna karşın, işbirliği projesi hala devam ediyor. 31 Aralık 2016 günü sona eren projeye dair 61 madde halen açılmayı bekliyor. Projeye katılımlarınızı bekliyoruz.

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:00, 19 Aralık 2016 (UTC)

  Vikiproje Sovyetler Birliği'nde Ocak 2017'ye son günler[kaynağı değiştir]

  New Year tree and Lenin statue in Moscow.JPG
  XXII Олимпийские игры. Москва, СССР (1980) C Новым годом!.jpg

  Yeni yılınız şimdiden kutlu olsun!

  Önümüzdeki dönem olan Ocak 2017'ye dair VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi hedeflerini belirliyoruz. Bir sonraki ayın işbirliği projesi ve proje ana sayfasında gösterilecek ayın görseli, bu kapsamda görüşlerinizi beklemekte. Bunun dışında yapılmasını istediğiniz her türlü etkinlik, faaliyet ya da projeyi burada belirtebilirsiniz.

  Bu kapsamda fikir ve önerilerinizi anket ve oylamalar kısmına eklemeniz projenin geleceği açısından önemli. Kollektif katkılarla ilerleyen projeye katılımlarınızı ve önerilerinizi bekliyoruz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:28, 25 Aralık 2016 (UTC)

  Proje katılımcı[kaynağı değiştir]

  Gauntlet.png

  VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında geçmişte projeye emek veren, katılım sağlayan veya ileride sağlayacak kullanıcı olarak katılımcılar listesine adınızı eklemeyi unutmayın. Kolektif bir şekilde proje konuları ile ilgili maddelerin düzenlenmesini, geliştirilmesini ve yeni maddeler açmayı amaçlayan projemizde sizin de isminiz yer alsın.

  Ayrıca kullanıcı sayfanıza {{Kullanıcı VP Sovyetler Birliği}} veya {{Kullanıcı SSCB}} şablonlarını da ekleyebilir, veya konu ile ilgili olduğunu düşündüğünüz kullanıcılara {{VikiProje Sovyetler Birliği-Davet}} şablonunu yollayabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 18:28, 29 Aralık 2016 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği'nde 2016 geride kaldı[kaynağı değiştir]  Kustodiev The Bolshevik.jpg Soviet propaganda poster, proletarian dictatorship 1918.jpg
  OpenRA.png VikiProje Sovyetler Birliği'nde 2016 yılı geride kaldı
  7 Ekim 2016 tarihinde oluşturulan VikiProje Sovyetler Birliği'nde 2016 yılı geride kaldı. Proje 2016 yılında katılımcıların katkılarıyla pek çok gelişmeye imza attı. Bu kapsamda;

  Projeye katkı sunmak için öncelikle katılımcılar listesine isminizi ekleyin. Proje kullanıcı şablonu olan {{Kullanıcı VP Sovyetler Birliği}} şablonunu profilinize de ekleyebilirsiniz. Katkı sunmak istediğiniz alanları iş bölümü ve hedefler kısmına ekleyerek diğer kullanıcılarla ortak hedeflere yönelin ve üzerinde çalıştığınız maddeleri çalışılan maddeler kısmına ekleyin. Ayrıca düzenlenmesi gereken maddeler ve madde istek sayfalarına da göz atmak isteyebilirsiniz.

  Proje katkılarınızla büyümeye devam edecek. Yeni yılda şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 20:57, 30 Aralık 2016 (UTC)

  VikiProje Azerbaycan Ocak ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  Flag of Azerbaijan.svg
  Azerbaycan Ayın İşbirliği Daveti

  Flag-map of Azerbaijan.svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Azerbaycan ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Azerbaycan projesi kapsamında her ay tekrarlanan Azerbaycan İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu {{VikiProje Azerbaycan}} şablonunu Azerbaycan alanındaki maddelerin tartışma sayfalarına yerleştirmek olarak belirlenmiştir. Hedef 2000 maddeye şablon eklemektir.

  Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 10:36, 31 Aralık 2016 (UTC)

  VikiProje Sinema Ocak 2017 İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba Absar!
  VikiProje Sinema bünyesinde Ocak 2017 iş birliği projesi Değerlendirilmemiş Sinema maddelerinin değerlendirilmesi olarak seçilmiştir.

  Bu kapsamda, proje başlangıcı itibariyle değerlendirilmemiş 6.708 maddenin değerlendirilmesini sağlamak ve {{VikiProje Sinema}} şablonu olmayan maddelere bu şablonun eklenmesi hedeflenmektedir.

  Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN. --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:53, 31 Aralık 2016 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği Ocak 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  OpenRA.png
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu Sovyetler Birliği ile ilgili taslak maddeleri kategorisi ve taslak-sınıf Sovyetler Birliği maddeleri kategorisindeki maddelerin geliştirilmesidir.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 14:22, 1 Ocak 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği işbirliği projesinde son 10 gün[kaynağı değiştir]

  Communism template.svg

  VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleştirilen Sovyetler Birliği ile ilgili taslak maddeleri kategorisindeki maddeleri geliştirmek projesinde son 10 güne girmiş bulunmaktayız.

  Sovyetler Birliği ile ilgili taslak maddeleri kategorisi ve taslak-sınıf Sovyetler Birliği maddeleri kategorisindeki maddelerin taslak seviyesinden çıkartılıp Türkçe Vikipedi'ye gelişmiş maddele olarak kazandırılması amaçlayan proje 15 Ocak 2017 günü sona eriyor, projeye yeni katkılar sunmanın tam zamanı. Proje sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır, işbirliğine katkılarınızı bekliyoruz.

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 19:54, 5 Ocak 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği İkinci Ocak 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  Soviet Union film clapperboard.png
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu Sovyet filmleri listesindeki maddeleri oluşturmak ve listede yer alan filmlere yönetmen, oyuncu, tür bilgilerini eklemek olarak belirlenmiştir.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Not: Bu ayki proje VikiProje Sinema İkinci Ocak İş birliği projesi ile ortak olarak yürütülmektedir. Bir projeye katılan kullanıcı diğerine de katılmış sayılır.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:51, 15 Ocak 2017 (UTC)

  Ocak ayı sona eriyor[kaynağı değiştir]

  Soviet Union film clapperboard.png

  VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleştirilen Sovyet filmleri listesini düzenleme projesinde son 5 güne giriyoruz. 50 madde olan proje hedefine dair an itibariyle 14 madde (28%) tamamlandı. Projenin bitimi olan 31 Ocak 2017'ye kadar katkılarınızı bekliyoruz.

  Bununla birlikte Şubat 2017 için anket ve oylamalara dair görüşünüze ihtiyacımız var. Buraya görüşlerinizi aktarmanız, gelecek aya dair ayın görseli ve işbirliği projesi konularında oylama yapmanızı temenni ediyoruz.

  Bol katkılar iyi Vikiler. --MediaWiki message delivery (mesaj) 14:19, 27 Ocak 2017 (UTC)

  Asâ-yı Musa silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

  Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Asâ-yı Musa) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Asâ-yı Musa sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

  Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--Nushirevan11 ☾★ 07:41, 28 Ocak 2017 (UTC)

  İman ve Küfür Muvazeneleri silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

  Değişiklik yaptığınız bir sayfa (İman ve Küfür Muvazeneleri) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/İman ve Küfür Muvazeneleri sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

  Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--Nushirevan11 ☾★ 07:41, 28 Ocak 2017 (UTC)

  Kastamonu Lahikası silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

  Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Kastamonu Lahikası) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Kastamonu Lahikası sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

  Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--Nushirevan11 ☾★ 07:42, 28 Ocak 2017 (UTC)

  Muhakemat silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

  Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Muhakemat) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Muhakemat sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

  Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--Nushirevan11 ☾★ 07:43, 28 Ocak 2017 (UTC)

  Mektûbat (Said Nursî) silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

  Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Mektûbat (Said Nursî)) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Mektûbat (Said Nursî) sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

  Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--Nushirevan11 ☾★ 07:51, 28 Ocak 2017 (UTC)

  Sözler silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

  Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Sözler) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Sözler sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

  Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--Nushirevan11 ☾★ 07:57, 28 Ocak 2017 (UTC)

  VikiProje Azerbaycan Şubat ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  Flag of Azerbaijan.svg
  Azerbaycan Ayın İşbirliği Daveti

  Flag-map of Azerbaijan.svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Azerbaycan ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Azerbaycan projesi kapsamında her ay tekrarlanan Azerbaycan İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayki proje, Azerbaycan sineması maddelerinin oluşturulması olarak belirlenmiştir. Hedef 50 madde oluşturmaktır

  Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler! --MediaWiki message delivery (mesaj) 08:59, 1 Şubat 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği ilk Şubat 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  Coat of arms of the Soviet Union (1956–1991).svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin özerk cumhuriyetleri şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerin oluşturulması olarak belirlenmiştir.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:23, 1 Şubat 2017 (UTC)

  İman ve Küfür Muvazeneleri silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

  Değişiklik yaptığınız bir sayfa (İman ve Küfür Muvazeneleri) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/İman ve Küfür Muvazeneleri sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

  Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--Nushirevan11 ☾★ 10:55, 3 Şubat 2017 (UTC)

  VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba Absar!
  VikiProje Sinema bünyesinde Şubat 2017 iş birliği projesi Film festivalleri listesi'ndeki maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir.

  Bu kapsamda, proje başlangıcı itibarıyla maddesi oluşturulmamış film festivallerinin 50'sinin maddesinin oluşturulması hedeflenmektedir.

  Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN. --MediaWiki message delivery (mesaj) 17:41, 8 Şubat 2017 (UTC)

  Şubat ayı ilk projesi sona eriyor[kaynağı değiştir]

  Coat of arms of the Soviet Union (1956–1991).svg

  VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleştirilen Sovyetler Birliği'nin özerk cumhuriyetleri ve idari bölümleri maddelerinin oluşturulması projesinde son günler. 25 madde olan projeye dair 14 Şubat 2017'ye kadar katkılarınızı bekliyoruz.

  Bol katkılar iyi Vikiler. --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:47, 11 Şubat 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği İkinci Şubat 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ikinci proje konusu Sovyetler Birliği'nde inşa edilen anıtlar ve heykeller kategorisine ait maddeler oluşturulmasıdır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:31, 15 Şubat 2017 (UTC)

  Şehzade Şehenşah silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

  Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Şehzade Şehenşah) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Şehzade Şehenşah sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

  Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--Nushirevan11 ☾★ 19:49, 16 Şubat 2017 (UTC)

  Bu ayın ve gelecek ayların işbirliği projeleri[kaynağı değiştir]

  Worker.jpg

  Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "Sovyetler Birliği'nde inşa edilen anıtlar ve heykeller kategorisine ait maddeler oluşturulması" projesine son 5 gün. An itibariyle 20 olan madde hedefine dair 10 madde (%50) açıldı, proje bitim tarihi olan 28 Şubat 2017 gününe kadar katkılarınızı bekliyoruz.

  Bununla birlikte gelecek aylara dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. An itibariyle şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme konuları gibi 8 farklı proje önerisi mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim. --MediaWiki message delivery (mesaj) 09:49, 24 Şubat 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği Birinci Mart 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  Frauentag 1914 Heraus mit dem Frauenwahlrecht (cropped).jpg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ikinci proje konusu Sovyet kadınlar kategorisine ait maddeler ve alt kategoriler oluşturulmasıdır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:03, 28 Şubat 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği Birinci Mart 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  Frauentag 1914 Heraus mit dem Frauenwahlrecht (cropped).jpg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ikinci proje konusu Sovyet kadınlar kategorisine ait maddeler ve alt kategoriler oluşturulmasıdır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:03, 28 Şubat 2017 (UTC)

  VikiProje Sinema Ayın İş birliği daveti (Mart 2017)[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba Absar!
  VikiProje Sinema bünyesinde Mart 2017 iş birliği projesi Kadın film yönetmenleri listesi'ndeki maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir.

  Bu kapsamda, proje başlangıcı itibarıyla maddesi oluşturulmamış kadın film yönetmenlerinin 50'sinin maddesinin oluşturulması hedeflenmektedir.

  Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *VikiProje Sinema mesajları almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:52, 1 Mart 2017 (UTC)

  Seçkin madde çalışması - VikiProje Sovyetler Birliği işbirliği[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ikinci proje konusu Rusya Ulusal Marşı maddesini Türkçe Vikipedi'ye seçkin madde olarak kazandırmaktır.

  Her iki haftada bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:09, 16 Mart 2017 (UTC)

  Seçkin madde çalışması - Rusya Ulusal Marşı[kaynağı değiştir]

  16-31 Mart 2017 tarihleri arasındaki VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi'nde Rusya Ulusal Marşı maddesini seçkin madde yapmak için çalışma devam ediyor. Bu kapsamda açılması gereken 36 maddelik listede halen eksiklikler mevcut. Katılımcılar listesine adınızı ekleyerek projeye katkılarınızı bekliyoruz.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:44, 22 Mart 2017 (UTC)

  VikiProje Sinema Ayın İş birliği daveti (Nisan 2017)[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba Absar!
  VikiProje Sinema bünyesinde Nisan 2017'nin 15 günlük ilk iş birliği projesi, Sergey Yutkeviç filmleri'ndeki maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir.

  Bu kapsamda, proje başlangıcı itibarıyla maddesi oluşturulmamış Sergey Yutkeviç filmlerinin 18'inin maddesinin oluşturulması hedeflenmektedir.

  Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:11, 1 Nisan 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği ilk Nisan 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  Flag of the Azerbaijan Soviet Socialist Republic (1956–1991).svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu Azerbaycan'da komünizm şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerin oluşturulması olarak belirlenmiştir.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:50, 1 Nisan 2017 (UTC)

  Azerbaycan konulu işbirliği projesinin bitmesine son 2 gün[kaynağı değiştir]

  Worker.jpg

  Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "Azerbaycan'da komünizm şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerin oluşturulması" projesine son 2 gün. An itibariyle 47 olan madde hedefine dair 18 madde (%38.3) açıldı, proje bitim tarihi olan 15 Nisan 2017 gününe kadar katkılarınızı bekliyoruz.

  Ayrıca gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 07:34, 13 Nisan 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği ikinci Nisan 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  Lapa Altair.png
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ilk proje konusu kaynak eksik olan maddeler kategorisinde yer alan Sovyet konulu maddelere kaynak eklemektir. Burada örnek bir liste yer almaktadır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:51, 15 Nisan 2017 (UTC)

  Kaynak ekleme işbirliği projesinin bitmesine son 2 gün[kaynağı değiştir]

  Lapa Altair.png

  Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "kaynak eksik olan maddeler kategorisinde yer alan Sovyet konulu maddelere kaynak ekleme" projesine son 5 gün. Burada örnek bir liste mevcut. An itibariyle 250 madde olan hedefe dair 57 maddeye (%22.8) kaynak eklendi, proje bitim tarihi olan 30 Nisan 2017 gününe kadar katkılarınızı bekliyoruz.

  Bununla birlikte gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:54, 26 Nisan 2017 (UTC)

  Sovyet kaynak listesi[kaynağı değiştir]

  VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında Sovyet kaynak listesi oluşturuldu. Vikipedistlerin yararlanılacağı kaynakların listesini barındıran bu listeye siz de herhangi bir kaynak önerebilir ve ilgili altbaşlığa ekleyerek içeriği zenginleştirebilirsiniz.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:35, 27 Nisan 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği ilk Mayıs 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  USSR animated flag.gif
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ilk proje konusu SSCB bayrakları şablonundaki kırmızı bağlantılı maddeleri gelişmiş seviyede (en az 5.000 bayt) oluşturmaktır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 20:40, 3 Mayıs 2017 (UTC)

  Sovyet bayrakları işbirliği projesinin bitmesine son 3 gün[kaynağı değiştir]

  USSR animated flag.gif

  Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "SSCB bayrakları şablonundaki yer alan eksik maddeleri gelişmiş seviyede (en az 5.000 bayt) oluşma" projesine son 3 gün. Proje bitim tarihi olan 16 Mayıs 2017 gününe kadar katkılarınızı bekliyoruz.

  Bununla birlikte gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:33, 12 Mayıs 2017 (UTC)

  VikiProje Sinema Ayın İş birliği daveti (Mayıs 2017)[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba Absar!
  VikiProje Sinema bünyesinde Mayıs 2017'nin iş birliği projesi, Cannes Film Festivali şablonundaki eksik maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir.

  Bu kapsamda, proje başlangıcı itibarıyla şablonda maddesi oluşturulmamış Cannes Film Festivali ile ilgili 20 maddenin oluşturulması hedeflenmektedir.

  Bir çok işbirliği projesinde olduğu gibi bu işbirliği projesinin sonunda da pek çok ödül seni beklemekte.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --Pragdonmesaj 11:19, 1 Nisan 2017 (UTC)

  Futbol konulu VikiProje Sovyetler Birliği ikinci Mayıs 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  Covers of the SU - Valentin A. Granatkin Memorial International Youth Football Tournament 1989 (cropped).jpg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ikinci proje konusu Sovyetler Birliği'nde futbol şablonundaki kırmızı bağlantılı maddeleri oluşturmaktır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 20:40, 3 Mayıs 2017 (UTC)

  Sovyet projesi oylamaları[kaynağı değiştir]

  GuentherZ 2015-1030 Wien22 AspernerFriedhof Russischer Heldenfriedhof (21).JPG

  VikiProje Sovyetler Birliği'nde gelecek dönemlerde planlanan tüm katkılar konusunda anket ve oylamalar sayfasında önerilerinize ihtiyaç duyuyoruz. Bir sonraki ayın işbirliği projesi ve ayın görseli başta olmak üzere aklınızdaki herhangi bir konu hakkındaki görüşlerinizi oylama sayfasında paylaşın, dilediğiniz öneriye oy verin. Sayfada an itibariyle 14 aday görsel ve 14 aday proje bulunmakta. Bunun dışında aklınıza gelen yeni fikirlerinizi de ekleyebilirsiniz.

  Proje sizin katkılarınızla geliştirilmeyi beklemekte. İyi Vikiler, bol katkılar.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 12:15, 23 Mayıs 2017 (UTC)

  Sovyet futbolu işbirliği projesinin bitmesine son 4 gün[kaynağı değiştir]

  Covers of the SU - Valentin A. Granatkin Memorial International Youth Football Tournament 1989 (cropped).jpg

  Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "Sovyetler Birliği'nde futbol şablonundaki kırmızı bağlantılı maddeleri oluşturma" projesine son 4 gün. 33 madde olan proje hedefine dair henüz 2 madde (6.06%) tamamlandı. Proje bitim tarihi olan 31 Mayıs 2017 gününe kadar katılımınızı ve katkılarınızı bekliyoruz.

  Bununla birlikte gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 22:39, 27 Mayıs 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği birinci Haziran 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  Union of Soviet Socialist Republics (orthographic projection).svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ilk proje konusu {{VikiProje Sovyetler Birliği}} şablonunu Sovyetler Birliği alanındaki maddelerin tartışma sayfalarına yerleştirmektir.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:34, 1 Haziran 2017 (UTC)

  VikiProje Sinema Ayın İş birliği daveti (Haziran 2017)[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg VikiProje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba Absar!
  VikiProje Sinema bünyesinde Haziran 2017 iş birliği projesi, Önemi Bilinmeyen ve Değerlendirilmemiş Sinema maddelerinin değerlendirilmesi olarak seçilmiştir.

  Bu kapsamda, proje başlangıcı itibarıyla değerlendirilmemiş 7.992 maddenin 500 tanesinin değerlendirilmesini sağlamak ve {{VikiProje Sinema}} şablonu olmayan maddelere bu şablonun eklenmesi hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz.

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:49, 8 Haziran 2017 (UTC)

  Sovyet işbirliği projesinin bitmesine son 2 gün[kaynağı değiştir]

  Union of Soviet Socialist Republics (orthographic projection).svg

  Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "{{VikiProje Sovyetler Birliği}} şablonunu Sovyetler Birliği alanındaki maddelerin tartışma sayfalarına yerleştirme" projesine son 2 gün. Bu kapsamda {{VikiProje |Proje = Sovyetler Birliği |Sınıf = |Önem = }} şablon kodu proje kapsamında ilgili maddelerin tartışma sayfalarına eklenecektir. Proje bitim tarihi olan 15 Haziran 2017 gününe kadar katılımınızı ve katkılarınızı bekliyoruz.

  Bununla birlikte gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 09:19, 14 Haziran 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği ikinci Haziran 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  Nuvola Red Plus.svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ikinci proje konusu 30'dan fazla dildeki olup Türkçe Vikipedi'de olmayan Sovyet konulu önemli maddelerin oluşturulmasıdır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 22:06, 15 Haziran 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği Temmuz 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

  Turkey Soviet Union Locator.svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu Kurtuluş Savaşı'nda SSCB-Türkiye ilişkileri maddesini Türkçe Vikipedi'ye kazandırmaktır.

  Her iki haftada bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 18:08, 4 Temmuz 2017 (UTC)

  Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Gay Pride Flag.svg
  Merhaba Absar!
  VikiProje Sinema bünyesinde Temmuz 2017 iş birliği projesi, dünya genelindeki Onur Haftası nedeniyle LGBT film festivalleri listesindeki kırmızı bağlantılı festival maddelerinin açılması olarak seçilmiştir.

  Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 20 maddenin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 10:51, 9 Temmuz 2017 (UTC)

  Vikiproje Feminizm ilk iş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Feminism symbol.svg Vikiproje Feminizm'de Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba Absar!
  Vikiproje Feminizm bünyesinde oluşturulan ilk iş birliği projesi, {{VikiProje Feminizm}} şablonu olmayan maddelere proje şablonun eklenmesi olarak seçilmiştir.

  Proje sonunda, {{VikiProje Feminizm}} şablonu olmayan maddelerin bulunup bu şablonun tartışma sayfalarına eklenmesi hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *Vikiproje Feminizm mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:10, 9 Temmuz 2017 (UTC)

  Kurtuluş Savaşı'nda SSCB-Türkiye ilişkileri konulu Sovyet işbirliği projesinin bitmesine son 3 gün[kaynağı değiştir]

  Turkey Soviet Union Locator.svg

  Bu ayın VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi olan "Kurtuluş Savaşı'nda SSCB-Türkiye ilişkileri maddesini Türkçe Vikipedi'ye kazandırma" projesine son 3 gün. Proje bitim tarihi olan 31 Temmuz 2017 gününe kadar katılımınızı ve katkılarınızı bekliyoruz.

  Bununla birlikte gelecek döneme dair yapılacak projelerde fikirlerinize ihtiyacımız var. Şablonlarda yer alan eksiklikleri giderme, çeşitli konulara dair maddeleri açma, eksik maddeleri geliştirme, seçkin madde üretme gibi pek çok konuda proje önerileri mevcut. Lütfen fikirlerinizi ve yeni proje önerilerinizi anket ve oylamalar sayfasına yazın, işbirliği ile Vikipedi'yi geliştirelim.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 08:02, 29 Temmuz 2017 (UTC)

  Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba Absar!
  Vikiproje Sinema bünyesinde Ağustos 2017 iş birliği projesi, Altın Aslan Ödülü maddesindeki kırmızı bağlantılı film maddelerinin açılması olarak seçilmiştir.

  Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 20 film maddesinin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:39, 31 Temmuz 2017 (UTC)

  Vikiproje Feminizm Ağustos ayı iş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Feminism symbol.svg Vikiproje Feminizm'de Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba Absar!
  Vikiproje Feminizm bünyesinde oluşturulan Ağustos ayı iş birliği projesi, Feminist filozoflar listesindeki kırmızı bağlantılı maddelerin açılması olarak seçilmiştir.

  Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 20 feminist filozof maddesinin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *Vikiproje Feminizm mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:42, 31 Temmuz 2017 (UTC)

  Sanat konulu Vikiproje Sovyetler Birliği birinci Ağustos 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği Ayın İşbirliği Daveti

  Триптих Коммунисты. Поднимающий знамя (центральная часть). 1959-1960г..jpg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her ay tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ikinci proje konusu Sovyet tabloları kategorisine ait maddeler oluşturulmasıdır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 08:30, 1 Ağustos 2017 (UTC)

  VikiProje Azerbaycan Ağustos ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  Flag of Azerbaijan.svg
  Azerbaycan Ayın İşbirliği Daveti

  Flag-map of Azerbaijan.svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Azerbaycan ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Azerbaycan projesi kapsamında her ay tekrarlanan Azerbaycan İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu en:Category:Azerbaijani women kategorisinin ve alt kategorilerinde bulunan Trwikide olmayan maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir. Hedef 20 madde oluştumaktır.

  Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler! --MediaWiki message delivery (mesaj) 10:24, 3 Ağustos 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği ve Rus Kültür Derneği ortaklığıyla ödüllü işbirliği projesi[kaynağı değiştir]


  Coat of arms of the Soviet Union (1956–1991).svg
  Flag of the USSR (1936-1955).svg RedSquare SaintBasile (pixinn.net).jpg
  OpenRA.png VikiProje Sovyetler Birliği ve Rus Kültür Derneği ortaklığıyla
  Rusya ve SSCB konulu 250 madde oluşturma konulu ilk ödüllü işbirliği projesi
  Vikiproje:Sovyetler Birliği sorumlularının Ağustos 2017'de Ankara merkezli Rus Kültür Derneği ile yaptıkları görüşme neticesinde periyodik olarak ortaklaşa ödüllü projeler gerçekleştirme kararı alındı. Bu kapsamda ilk proje olarak Rusya ve SSCB konulu 250 madde oluşturma konulu bir ay süreli işbirliği projesi düzenlenmesi kararlaştırıldı. Projeye BURADAN ulaşabilirsiniz.
  • 14 Ağustos 2017 Pazartesi günü UTC ile saat 00:01'de başlayacak ve 14 Eylül 2017 Cumartesi günü UTC ile saat 23:59'da bitecek olan bir aylık süre zarfında katkılarıyla en çok puan alan üç katılımcıya ödül verilecektir. Bununla birlikte her katılımcıya projeye özgü sürpriz bir teşekkür armağanı gönderilecektir.
  • Etkinlik sonunda puanlama sonucu sıralamada ilk üçte yer alan katılımcılara Rus Kültür Derneği tarafından imzalı olarak verilecek hediyeler:
   • Birinci: Toplam 1000 ruble (yaklaşık 60 ) değerinde üç kitap ödülü;
    • 650 ruble (yaklaşık 39 ₺) değerinde Aleksandr Soljenitsin'nin Gulag Takımadaları adlı eserinin Rusça basımı (Александр Солженицын - Архипелаг Гулаг)
    • 220 ruble (yaklaşık 13 ₺) değerinde Boris Pasternak'ın Doktor Jivago adlı eserinin Rusça basımı (Борис Пастернак - Доктор Живаго)
    • 130 ruble (yaklaşık 8 ₺) değerinde Cengiz Aytmatov'un Gün Olur Asra Bedel adlı eserinin Rusça basımı (Чингиз Айтматов - И дольше века длится день)
   • İkinci: Toplam 500 ruble değerinde (yaklaşık 30 ₺) değerinde iki kitap ödülü;
    • 360 ruble (yaklaşık 22 ₺) değerinde Joseph Brodsky'nin Küçük İşler adlı eserinin Rusça basımı (Антон Чехов: Малое собрание сочинений)
    • 140 ruble (yaklaşık 8 ₺) değerinde Mihail Bulgakov'un Usta ile Margarita adlı eserinin Rusça basımı (Михаил Булгаков - Мастер и Маргарита)
   • Üçüncü: Toplam 250 ruble (yaklaşık 15 ₺) değerinde bir kitap ödülü;
  • Projeye katılmak için katılımcılar bölümüne isminizi ekleyin, kendinize proje için bir alt sayfa oluşturun ve bu sayfada oluşturduğunuz maddelerin başına # işareti koyarak maddeleri alt alta yazın.
  • Açılması, geliştirilmesi, düzenlenmesi ve kaynak eklenmesi gereken maddeler burada listelenmiştir. Listede yer alan kırmızı bağlantılı herhangi bir maddeyi açabilirsiniz.

  Periyodik olarak ödüllü işbirliği projeleri devam edecek ve katkılarınızla büyümeye devam edecek. Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 15:31, 11 Ağustos 2017 (UTC)

  en:Category:Azerbaijani women kategorisinin ve alt kategorilerinde bulunan Trwikide olmayan maddelerin oluşturulması konulu VikiProje Azerbaycan Ağustos ayı işbirliği Projesinde Son 17 gün[kaynağı değiştir]
  Flag of Azerbaijan.svg
  Azerbaycan Ayın İşbirliği Daveti

  Flag-map of Azerbaijan.svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Azerbaycan ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Azerbaycan projesi kapsamında her ay tekrarlanan Azerbaycan İşbirliği Projesinde son 17 kaldı. Proje sonlanmadan sizde katılın!

  Bu ayın proje konusu en:Category:Azerbaijani women kategorisinin ve alt kategorilerinde bulunan Trwikide olmayan maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir. Hedef 20 madde oluştumaktır.

  Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 21:36, 13 Ağustos 2017 (UTC)

  VikiProje Azerbaycan Eylül ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  Flag of Azerbaijan.svg
  Azerbaycan Ayın İşbirliği Daveti

  Flag-map of Azerbaijan.svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Azerbaycan ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Azerbaycan projesi kapsamında her ay tekrarlanan Azerbaycan İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu Vikiproje Azerbaycan bilinmeyen-önemli değerlendirilmemiş-sınıf sayfalar kategorisindeki değerlendirilmemiş maddelerin değerlendirilmesi olarak belirlenmiştir. Hedef 500 şablonun düzenlenmesidir.

  Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 10:24, 31 Ağustos 2017 (UTC)

  Vikiproje Afrika Davetiyesi[kaynağı değiştir]

  Vikiproje Afrika İBP Davetiyesi

  VikiprojeAfrikaResim.PNG
  İyi günler, iyi çalışmalar,
  Sizi Afrika ile ilgili tarih, eğitim, kişi, toplum, ekonomi gibi konularda katkı sağlamayı amaçlayan Vikiproje Afrika projesi kapsamında her ay tekrarlanan Afrika İş Birliği Projesine davetlisiniz.

  Her ay planlı bir şekilde Afrika konusu ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan iş birliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Proje hakkında daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.
  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. MediaWiki message delivery (mesaj) 13:40, 31 Ağustos 2017 (UTC)

  Ödüllü işbirliği projesinin bitimine son 10 gün[kaynağı değiştir]

  Coat of arms of the Soviet Union (1956–1991).svg

  Rus Kültür Derneği katkılarıyla düzenlenen "Rusya ve SSCB konulu 250 madde oluşturma" konulu bir ay süreli iş birliği projesi olan Ödüllü İşbirliği Projesine son 10 gün. 250 madde açma hedefli projenin %38,8'i (97 madde) an itibariyle tamamlandı, geri kalan maddeler açılmayı bekliyor.

  Ödül olarak; birinciye toplam 1000 ruble (yaklaşık 60 ₺) değerinde üç kitap, ikinciye toplam 500 ruble değerinde (yaklaşık 30 ₺) değerinde iki kitap, üçüncüye toplam 250 ruble (yaklaşık 15 ₺) değerinde bir kitap ödül olarak verilecektir. Proje bitim tarihi olan 14 Eylül 2017 gününe kadar katılımınızı ve katkılarınızı bekliyoruz.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir.

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 20:41, 4 Eylül 2017 (UTC)

  Seçkin madde çalışması - Vikiproje Sovyetler Birliği işbirliği[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

  Red Star Emblem.svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın ikinci proje konusu George Koval maddesini Türkçe Vikipedi'ye seçkin madde olarak kazandırmaktır.

  Her iki haftada bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 10:00, 16 Eylül 2017 (UTC)

  Vikiproje Sovyetler Birliği işbirliği[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

  Coat of arms of the Soviet Union (1956–1991).svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu Sovyetler Birliği'nin dış ilişkileri şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerin oluşturulmasıdır.

  Her ay bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 18:26, 2 Ekim 2017 (UTC)

  Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba Absar!
  Vikiproje Sinema bünyesinde Ekim ve Kasım 2017 iş birliği projesi, 90. Akademi Ödülleri'nde Yabancı Dilde En İyi Film Ödülü başvuruları maddesindeki kırmızı bağlantılı film maddelerinin açılması olarak seçilmiştir.

  Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 78 film maddesinin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 18:05, 26 Ekim 2017 (UTC)

  VikiProje Sovyetler Birliği ikinci ödüllü işbirliği projesi[kaynağı değiştir]


  Coat of arms of the Soviet Union (1956–1991).svg
  Flag of the USSR (1936-1955).svg Roj emblem.svg
  OpenRA.png VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında
  Sovyetler Birliği'nde Kürtler konulu 50 madde oluşturma konulu ikinci ödüllü işbirliği projesi
  Vikiproje:Sovyetler Birliği sorumlularının periyodik olarak ödüllü projeler gerçekleştirme kararı sonrasında gerçekleşen birinci projenin ardından ikinci proje olarak "Sovyetler Birliğİ'nde Kürtler" konulu 50 madde oluşturma konulu 15 gün süreli iş birliği projesi düzenlenmesi kararlaştırılmıştır. Projeye BURADAN ulaşabilirsiniz.
  • 16 Kasım 2017 Perşembe günü UTC ile saat 00:01'de başlayacak ve 1 Aralık 2017 Cuma günü UTC ile saat 23:59'da bitecek olan 15 günlük süre zarfında katkılarıyla en çok puan alan üç katılımcıya ödül verilecektir. Bununla birlikte her katılımcıya projeye özgü sürpriz bir teşekkür armağanı gönderilecektir.
  • Etkinlik sonunda puanlama sonucu sıralamada ilk üçte yer alan katılımcılara proje sorumluları imzalı olarak verilecek hediyeler:
  • Birinci: Toplam altı adet Kürtçe dilinde yazılmış kitap ödülü;

   • Ehmed Huseyni - Berhemên Gıştî-I  • Ehmed Huseyni - Berhemên Gıştî-I  • Mela Bırhanê Tarînî - Medrese, Ji Her Aliyî Ve Medreseyên Me  • Newaf Mîro - Du Kes Yek Mırov  • Dilawer Zeraq - Nexşên Li Giyan  • Ahmedê Hepo - Bawerî

  • İkinci: Toplam beş adet Kürtçe dilinde yazılmış kitap ödülü;

   • Memo Şahin - Çîroka Koçberên Bêparêzer, Kurdên Elmanyayê  • Mahmut Baran - Êdî Navê Min Bêrîvane  • Sirri Ayhan - Dansa Berber  • Ali Yüzen - Dengê Felefeyê  • Eküp Kıran - Pilingê Serhedê

  • Üçüncü: Toplam dört adet Kürtçe dilinde yazılmış kitap ödülü;

   • Şiwan Osman Mıstefa - Kurdistan Û Prosesa Îslamkırına Kurdan  • Lokman Ayabe - Gava Heyatê  • Özgür Kıyak - Rêwıyên Bê Welat  • Celadet Alî Bedirxan - Ferheng

  • Projeye katılmak için katılımcılar bölümüne isminizi ekleyin, kendinize proje için bir alt sayfa oluşturun ve bu sayfada oluşturduğunuz maddelerin başına # işareti koyarak maddeleri alt alta yazın.
  • Açılması, geliştirilmesi, düzenlenmesi ve kaynak eklenmesi gereken maddeler burada listelenmiştir. Listede yer alan kırmızı bağlantılı herhangi bir maddeyi açabilirsiniz. Ayrıca açılacak maddelerde bu kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

  Periyodik olarak ödüllü işbirliği projeleri devam edecek ve katkılarınızla büyümeye devam edecek. Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler! --MediaWiki message delivery (mesaj) 14:12, 15 Kasım 2017 (UTC)

  Seçkin içerik[kaynağı değiştir]

  Selamlar. Vikiproje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleşecek Aralık 2017 işbirliğinde Türkçe Vikipedi'ye seçkin madde ve seçkin liste kazandırmayı düşünüyoruz. Burada İngilizce Vikipedi'de seçkin madde veya seçkin liste olan seçkin içerik oluşturma önerileri mevcut. Siz de görüşünüzü bildirerek ve projenin bir parçası olarak gerek Vikipedi'nin gerekse projenin gelişmesine yardımcı olun ve sizin de seçkin içeriklerde isminiz olsun. --MediaWiki message delivery (mesaj) 07:46, 28 Kasım 2017 (UTC)

  Seçkin liste çalışması[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

  Red Star Emblem.svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu Sovyetler Birliği liderleri listesi ve Sovyetler Birliği başbakanları listesi maddelerini Türkçe Vikipedi'ye seçkin liste olarak kazandırmaktır.

  Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 09:31, 1 Aralık 2017 (UTC)

  Ödüllü Sovyet işbirliği projesi[kaynağı değiştir]


  Coat of arms of the Soviet Union (1956–1991).svg

  Kustodiev The Bolshevik.jpg

  Meeting at the Blagovescenskaya Square.jpg

  Manifestación-petrogrado-diciembre-1917--russianbolshevik00rossuoft.png

  Митинг на Путиловском заводе (1917).jpg
  OpenRA.png VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında
  Ekim Devrimi'nin 100. yılı projesi konulu üçüncü ödüllü işbirliği projesi
  Vikiproje:Sovyetler Birliği sorumlularının periyodik olarak ödüllü projeler gerçekleştirme kararı sonrasında gerçekleşen birinci ve ikinci projenin ardından üçüncü proje olarak "100. yıla 100 madde" şiarıyla Ekim Devrimi'nin 100. yılına vesilesiyle 100 madde açma konulu 45 gün gün süreli iş birliği projesi düzenlenmesi kararlaştırılmıştır. Projeye BURADAN ulaşabilirsiniz.
  • 18 Aralık 2017 Pazartesi günü UTC ile saat 00:01'de başlayacak ve 4 Şubat 2017 Cumartesi günü UTC ile saat 23:59'da bitecek olan 45 günlük süre zarfında katkılarıyla en çok puan alan üç katılımcıya ödül verilecektir. Bununla birlikte her katılımcıya projeye özgü sürpriz bir teşekkür armağanı gönderilecektir.

  Etkinlik sonunda puanlama sonucu sıralamada ilk üçte yer alan katılımcılara Moskovskiy Dom Sootechestvennikov (Moskova Yurttaşları Evi), Rus Kültür Derneği ve Kor Yayınevi tarafından imzalı olarak verilecek hediyeler:

  • Birinci;
   • Rus Kültür Derneği tarafından verilecek Vyaçeslav Molotov'un torunu ve aynı zamanda Rusya Duma milletvekili olan Vyaçeslav Nikonov'un Ekim 2017 tarihinde İzdatelstvo E Yayınevi tarafından basılan Ekim 1917 isimli kitabı (Rusça)
   • Kor Yayınevi tarafından verilecek 4 adet kitap;
   • Kor Yayınevi editörleri tarafından verilecek Ekim Devrimi özel baskılı çanta
  • İkinci;
   • Kor Yayınevi tarafından verilecek Maksim Gorki'nin 3 adet kitabı;
    • Makar Çudra, Mujik ve Bozkırda adlı eserler
   • Kor Yayınevi tarafından verilecek Ekim Devrimi özel baskılı çanta
  • Üçüncü;
   • Kor Yayınevi tarafından verilecek 2 adet kitap;
   • Kor Yayınevi editörleri tarafından verilecek Ekim Devrimi özel baskılı çanta

   • Tüm katılımcılara ödüller

  • Projeye katkı sağlayan tüm katılımcılara Moskovskiy Dom Sootechestvennikov (Moskova Yurttaşları Evi) tarafından projeye özgü hatıra ödülleri verilecektir.
  • Projeye katkı sağlayan tüm katılımcılara Kor Yayınevi tarafından Marksizm ve Dil ve Sosyalizm ve Din adlı eserleri hediye olarak verilecektir.
  • Ödül verilecek eserler hakkında ayrıntılı bilgi proje ana sayfasında yazılıdır.
  • Projeye katılmak için katılımcılar bölümüne isminizi ekleyin, kendinize proje için bir alt sayfa oluşturun ve bu sayfada oluşturduğunuz maddelerin başına # işareti koyarak maddeleri alt alta yazın.
  • Açılması, geliştirilmesi, düzenlenmesi ve kaynak eklenmesi gereken maddeler burada listelenmiştir. Listede yer alan kırmızı bağlantılı herhangi bir maddeyi açabilirsiniz.

  Periyodik olarak ödüllü işbirliği projeleri devam edecek ve katkılarınızla büyümeye devam edecek. Şimdiden iyi çalışmalar, bol ödüller, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 17:28, 15 Aralık 2017 (UTC)

  Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba Absar!
  Vikiproje Sinema bünyesinde gerçekleştirilen Ocak 2018 iş birliği projesi, 75. Altın Küre Ödülleri maddesindeki kırmızı bağlantılı maddelerinin açılması olarak seçilmiştir.

  Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 30 maddenin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 09:52, 6 Ocak 2018 (UTC)

  Burç FM silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

  Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Burç FM) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Burç FM sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

  Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--Nushirevan11 01:16, 16 Ocak 2018 (UTC)

  Ödüllü işbirliği projesinin bitimine son 1 hafta[kaynağı değiştir]

  Kustodiev The Bolshevik.jpg
  2016-08-19 GuentherZ (32) Lilienfeld russischer Soldatenfriedhof.jpg

  Moskova Yurttaşları Evi, Rus Kültür Derneği ve Kor Yayınevi katkılarıyla düzenlenen "Ekim Devrimi'nin 100. yılı projesi" konulu bir buçuk ay süreli iş birliği projesi olan Ödüllü İşbirliği Projesinin bitimine son bir hafta. "100. yıla 100 madde" şiarıyla Ekim Devrimi'nin 100. yılına vesilesiyle 100 madde açma projede maddeler hala sizler tarafından açılmayı bekliyor.

  Ödül olarak; birinciye Rus Kültür Derneği tarafından Vyaçeslav Molotov'un torunu ve aynı zamanda Rusya Duma milletvekili olan Vyaçeslav Nikonov'un Ekim 1917 isimli kitabı, Kor Yayınevi tarafından Sovyet Devrimi I, Sovyet Devrimi II, Emmanuil Kazakeviç - Mavi Defter ve Nikolay Dobrolyubov - Oblomovluk Nedir? isimli 4 kitap ile Ekim Devrimi özel baskılı çanta; ikinciye Kor Yayınevi tarafından Maksim Gorki'nin Makar Çudra, Mujik ve Bozkırda isimli 3 adet kitabı ile Ekim Devrimi özel baskılı çanta, üçüncüye ise Kor Yayınevi tarafından Ivan Popov - Kavganın Şafağı ve Jan Otchenachek - Yurttaş Brych isimli 2 adet kitap ile Ekim Devrimi özel baskılı çanta ödül olarak verilecektir. Bununla birlikte tüm katılımcılara Kor Yayınevi tarafından Marksizm ve Dil ve Sosyalizm ve Din adlı eserler ile Moskova Yurttaşları Evi tarafından projeye özgü hatıra ödülleri hediye olarak verilecektir.

  Projenin bitim tarihi olan 4 Şubat 2018 gününe kadar katılımınızı ve katkılarınızı bekliyoruz.

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 10:14, 29 Ocak 2018 (UTC)

  Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba Absar!
  Vikiproje Sinema bünyesinde Şubat 2018 iş birliği projesi, 71. İngiliz Akademisi Film Ödülleri maddesindeki kırmızı bağlantılı maddelerin açılması olarak seçilmiştir.

  Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 50 maddenin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 07:39, 7 Şubat 2018 (UTC)

  Sovyet kozmonotları projesi[kaynağı değiştir]

  Vikiproje Sovyetler Birliği işbirliği[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

  Laika ac Memorial Museum of Astronautics (6849617334) (cropped).jpg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu Sovyet kozmonotlar kategorisine ait maddeler oluşturulmasıdır.

  Her ay bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 13.44, 17 Şubat 2018 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba Absar!
  Vikiproje Sinema bünyesinde Mart 2018 iş birliği projesi, Akademi Ödülleri şablonundaki kırmızı bağlantılı tören maddelerinin açılması olarak seçilmiştir.

  Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 30 maddenin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 10.12, 2 Mart 2018 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Vikiproje Sinema Nisan ayı iş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba Absar!
  Vikiproje Sinema bünyesinde Nisan 2018 iş birliği projesi, Vikiveri'de IMDb bilgisi eksik olan maddeler kategorisinin temizlenmesi olarak seçilmiştir.

  Proje sonunda, kategoride bulunan 200 maddenin IMDb bilgisinin Vikiveri'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11.27, 2 Nisan 2018 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Sovyetler Birliği konulu işbirliği projelerine ara verildi[kaynağı değiştir]

  USSR animated flag.gif

  Burada istatistiksel olarak listelendiği üzere; şu ana kadar 3'ü ödüllü olmak üzere toplam 27 işbirliği projesi düzenlendi. Projeler kapsamında çeşitli ödüller dağıtıldı. Ancak sorumlu eksikliği nedeniyle Sovyetler Birliği konulu işbirliği projelerine ara verilmiştir. Gelecekte Vikiproje:Sovyetler Birliği'nden sorumlu olmak isteyenlere duyurulur. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11.52, 21 Nisan 2018 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti[kaynağı değiştir]

  Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
  Merhaba Absar!
  Vikiproje Sinema bünyesinde Ağustos 2018 iş birliği projesi Afiş aranan filmler kategorisinin temizlenmesi olarak seçilmiştir.

  Proje sonunda 50 film afişinin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

  *Vikiproje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 14.18, 3 Ağustos 2018 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Vikiproje Olimpiyatlar Eylül ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
  Olympic flag.svg
  Olimpiyatlar Ayın İşbirliği Daveti

  Olympic flag.svg
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Olimpiyatlar ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan Vikiproje Olimpiyatlar projesi kapsamında her ay tekrarlanacak Olimpiyatlar İş birliği projesine davetlisiniz.

  Bu ayın proje konusu {{Vikiproje}} şablonunu Olimpiyat alanındaki maddelerin tartışma sayfalarına yerleştirmek olarak belirlenmiştir. Hedef 500 maddeye şablon eklemektir.

  Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 23.32, 31 Ağustos 2018 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Öz İplik-İş Sendikası silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

  Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Öz İplik-İş Sendikası) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Öz İplik-İş Sendikası sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

  Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.-- Hakan·IST 07.51, 19 Nisan 2019 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Vikiproje:Sovyetler Birliği'ni canlandıralım![kaynağı değiştir]  Gauntlet.png OpenRA.png
  Flag-map of Soviet Union sphere of influence (1961-1989).svg VikiProje:Sovyetler Birliği'ni canlandıralım!
  Ekim 2016 tarihinde oluşturulan VikiProje:Sovyetler Birliği'nde 2 yıl 9 ay geride kaldı. Proje katılımcıların katkılarıyla pek çok gelişmeye imza attı. Bu kapsamda;

  Proje kapsamında 3'ü ödüllü olmak üzere toplam 28 adet işbirliği projesi oluşturuldu. Bu kapsamda toplam 46 katılımcı işbirliği projelerine katkı sağladı, yüzlerce madde periyodik olarak düzenlenen işbirliği projeleri kapsamında oluşturuldu ve düzenlendi. Bunun yanında pek çok yeni kategoriler ve şablonlar meydana getirilerek proje ile ilgili maddeler geliştirildi. (detaylı istatistik) Proje kapsamında Rusya Federasyonu Devlet Marşı ve George Koval seçkin madde olarak Vikipedi'ye kazandırıldı. Sovyetler Birliği liderleri listesinin adaylığı ise devam etmekte.

  Maalesef sorumlu eksikliği nedeniyle projeye ara vermek zorunda kalmıştık. Ağustos 2019 itibariyle projeyi tekrar canlandırmak istiyoruz. Proje bülteninde yapılan gelişmeler ve yenilikler yer almakta. Projeyi tekrar canlandırmak için sizin katkılarınıza ihtiyacımız var. Anket ve oylamalar sayfasında görüşlerinizi bildirerek gelecek işbirliği projelerinin kolektif biçimde ilerleyebilmesi için yardımcı olun, Sovyetler Birliği ile ilgili maddelerin geliştirilmesine katkıda bulunun. Birlikte çalışmak için iletişime geçebilirsiniz. Proje kullanıcı şablonu olan {{Kullanıcı VP Sovyetler Birliği}} şablonunu profilinize de ekleyebilirsiniz.

  Proje katkılarınızla büyümeye devam edecek. Yeniden canlanmak umuduyla iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 11.24, 17 Temmuz 2019 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Sovyet casusları projesi[kaynağı değiştir]
  WorkerLogo.png
  Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

  KGB Symbol.png
  İyi günler, iyi Vikiler.
  Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında belli periyotlarla tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

  Ağustos 2019'un proje konusu Sovyet casuslar şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerinin oluşturulmasıdır.

  Her ay bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

  Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

  Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

  Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 13.44, 17 Şubat 2018 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  --MediaWiki message delivery (mesaj) 09.59, 29 Temmuz 2019 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  sayfa açma[kaynağı değiştir]

  Merhaba Absar ben kendime wikipedia sayfası açmak istedim içinde bilgilerimin olmasını istedim ama olmuyor. sen bana yapa bilir misin _? josephaliofficial@hotmail.com üzeründen ulaşa bilir misin ?95.70.130.165 09.48, 15 Kasım 2019 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Kurtlar Vadisi karakterleri listesi silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

  Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Kurtlar Vadisi karakterleri listesi) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Kurtlar Vadisi karakterleri listesi sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

  Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--İnkanyezi (mesaj) 15.48, 12 Şubat 2020 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Türkiye Teknik Elemanlar Vakfı silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

  Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Türkiye Teknik Elemanlar Vakfı) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Türkiye Teknik Elemanlar Vakfı sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

  Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--E4024 (mesaj) 00.54, 9 Mart 2020 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Viyabank silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

  Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Viyabank) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Viyabank sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

  Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 18.06, 23 Haziran 2020 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Universal Bank silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

  Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Universal Bank) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Universal Bank sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

  Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler. --Can Je suis là 08.44, 26 Haziran 2020 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Washington Temsilciliği silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

  Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Washington Temsilciliği) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Washington Temsilciliği sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

  Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler. --Can Je suis là 08.47, 26 Haziran 2020 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Gine-Kuzey Kıbrıs ilişkileri silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

  Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Gine-Kuzey Kıbrıs ilişkileri) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Gine-Kuzey Kıbrıs ilişkileri sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

  Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 02.31, 13 Aralık 2020 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Ekvator Ginesi-Kuzey Kıbrıs ilişkileri silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

  Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Ekvator Ginesi-Kuzey Kıbrıs ilişkileri) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Ekvator Ginesi-Kuzey Kıbrıs ilişkileri sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

  Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 02.37, 13 Aralık 2020 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Efesbank silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

  Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Efesbank) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Efesbank sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

  Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler. ----justinianus | mesaj 14.31, 11 Şubat 2022 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  ToprakM  16.14, 25 Mayıs 2022 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Vikiproje Ankara davetiyesi[kaynağı değiştir]

  Hittite sun disk.jpeg Vikiproje Ankara davetiyesi
  İyi günler...
  Ankara ile ilgili maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı, geliştirmeyi ve düzenlemeyi hedefleyen Ankara Vikiprojesi ile ilgilenebileceğinizi düşündüm. Detaylı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz.

  --LisafBia6531 MediaWiki message delivery (mesaj) 21.51, 29 Haziran 2022 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  Proje daveti[kaynağı değiştir]

  Hittite sun disk.jpeg Vikiproje Ankara davetiyesi
  İyi günler...
  Ankara ile ilgili maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı, geliştirmeyi ve düzenlemeyi hedefleyen Ankara Vikiprojesi ile ilgilenebileceğinizi düşündüm. Detaylı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz.

  MediaWiki message delivery (mesaj) 03.21, 17 Temmuz 2022 (UTC)--LisafBia6531Yanıtla[yanıtla]

  As TV silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

  Değişiklik yaptığınız bir sayfa (As TV) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/As TV sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

  Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler. --Wooze 02.19, 2 Ekim 2022 (UTC)Yanıtla[yanıtla]