Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Vikipedi:SAM sayfasından yönlendirildi)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Bu sayfa, Vikipedi kullanıcılarının sayfaların silinmesi hakkında tartıştıkları ve görüş bildirdikleri sayfadır. Silinmesi öngörülen güncel sayfalara yukarıdan bu aya tıklayarak erişebilirsiniz. Buraya eklenen silinmeye aday sayfaların durumu fikir birliği oluştuğu takdirde 7 gün (bu süre fikir birliğine varılmazsa +5 gün daha uzatılır) içinde tartışılarak karara bağlanır. Kullanıcıların hızlı silme ya da hızlı kalma yönünde çok miktarda görüş bildirmesi durumunda 5 günlük süre beklenmeksizin tartışma sonuçlandırılabilir.

Bir sayfanın silinebilmesi için fikir birliğinin sağlanmış olması gerekmektedir. (bkz. Vikipedi:Hizmetliler için silme yönergeleri)

Tartışma sonucuna göre sayfa:

 • Kalır
 • Silinir
 • Uygun şekilde düzenlenir
 • Diğer bir sayfa ile birleştirilir
 • Diğer Wikimedia projelerine (Vikikitap, Vikisöz, Vikisözlük, Vikikaynak veya diğer dillerdeki Vikipedi'ler) gönderilir
 • İsmi değiştirilir.

SAS şablonu kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalar[kaynağı değiştir]

Ayrıca, "tarafsız olmama" (Vikipedi:Tarafsız bakış açısı) gerekçesi de sıklıkla kullanılır, fakat bu durumdaki çoğu sayfanın kurtarılabilmesi olasıdır. Dolayısıyla bu gerekçe, silme için çok kuvvetli bir dayanak değildir.

Görüş bildirirken dikkat edilmesi gereken noktalar[kaynağı değiştir]

 • Sayfanın ilk veya önemli katkıları bulunan bir yazarı iseniz, neden silinmemesi gerektiğini silme politikasını göz önünde bulundurarak açıkça belirtin.
 • Sayfa hakkında görüş belirtmeden önce, lütfen sayfayı inceleyin. Sadece aday gösteren kişinin verdiği bilgilere göre görüş bildirmeyin. Sayfanın durumu hakkında daha fazla bilgi edinmek için, tartışma sayfasını ve sayfanın geçmişini incelemeniz tavsiye edilir, zira tartışma sayfası görüş belirtirken dikkate almanız gereken bilgiler içerebilir.
 • Eğer fikriniz değiştiyse ve görüşünüzü değiştirmek isterseniz, tavsiye edilen yol, eski görüşünüzü vurguladığınız yerin üstünü çizip yenisini yazmanızdır. (Örn: <s>eski görüş</s> yeni görüş; Silinsin Kesinlikle kalsın şeklinde.)
 • Genel olarak kullanıcıların konuya ilişkin görüşlerinin bir eylem belirtmesi ve bu eylemi belirten kısmın koyu harflerle (Örn; "Silinmesin" veya "Silinsin" şeklinde) yazılması öngörülmüştür. İfade edilen görüş yukarıda belirtilen eylemlerden birinin yapılmasına dair bir kanaat içermelidir.
 • Tartışmaya herkes katılabilir, fakat yorum ve tavsiyeler, özellikle kötü niyetle yapılmış izlenimi veriyorsa, inandırıcı olmayabilir.
 • Her tartışma için görüş belirtmek zorunda değilsiniz. Aşağıda belirtilen hususları göz önünde tutup tartışmaya katılmayabilirsiniz:
  • Tartışma sizin bilmediğiniz ya da size hiç tanıdık gelmeyen bir konuyu içerebilir.
  • Zaten hâlihazırda fikir birliği ile alınmış kararı kabul etmiş olabilirsiniz.
 • Sayfalara eklediğiniz sebep ve önerilerin sonuna "~~~~" şeklinde imzanızı atmayı unutmayınız.

Bir sayfanın silinmeye aday gösterilmesi[kaynağı değiştir]

Bir sayfayı silinmeye aday göstermek için aşağıdaki adımları izleyiniz. Burada sayfa adı yerine silinecek sayfanın adı yazılmalıdır.

I.
Silme şablonunu sayfaya ekleyiniz.

  Silinecek sayfada değiştir sekmesine tıklayarak açılan değiştirme penceresinde sayfanın en üstüne şablonu ekleyiniz.
  (Bu kısmı kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.):

{{sas}}

Lütfen "SAS" kelimesini değişiklik özetine eklemeyi unutmayın ve küçük değişiklik olarak işaretlemeyin. "Sayfayı izle" kutusunu seçmeniz iyi olacaktır. Bu sayede sayfadaki uyarı şablonunun vandalizm sonucu kaldırılmasını engelleyebilirsiniz. Sayfayı kaydedin.

Eğer şablonu silmeye aday gösteriyorsanız, <noinclude>{{sas}}</noinclude> şeklinde kullanın.

(Şayet sayfa daha önceden silinmeye aday olmuşsa, {{yk:sasx|2.}} (ikinci kez aday gösterilen sayfalar için; eğer sayı daha yüksekse 2. yerine uygun sayıyı girin ve noktayı silmeyin) şablonunu {{sas}} yerine kullanın.

II.
Silmeye aday sayfanın tartışma sayfasını oluşturun.

  Sayfanın üstündeki SAS kutusu, oluşmamış bir bağlantı içermektedir.
  Bu bağlantı tartışmanın gerçekleşeceği sayfaya verilmiş bağlantıdır. Sayfayı açmak için tıklayın.
  Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/sayfa adı.
  Bu sayfayı değiştirin ve alttaki kısmı oraya kopyalayın.

{{yk:sas2 | sa=sayfa adı | metin=Sayfa ne için silinmelidir.}}--~~~~

sayfa adı kısmını silinecek sayfanın ismi ile değiştirin ve neden silinmesi gerektiğini belirtin. İstiyorsanız, gerekçe kısmı sonrasında '''silinsin''' ibaresini ekleyebilirsiniz. Bu, tartışmada sizin görüşünüz olarak geçecektir. "Sayfayı izle" kutusunu seçmeniz tartışmayı takip etmenizi sağlayacaktır. Özet olarak bir şey yazmanız gerekmiyor, fakat "silinmesi yönünde ilk görüş" yazmanız yerinde olur. Sayfayı kaydedin.

III.
Sas tartışmalarına katılan kullanıcılara haber verebilirsiniz.

  Aşağıdaki şablonu kopyalayın ve bu bağlantıya basarak kayıt sayfasına ulaşın.
  Şablonu kayıt sayfasının en altına ekleyiniz.

{{yk:sas3 | sa=sayfa adı}}

Yine "sayfa adı" kısmını silinmeye aday sayfanın adı ile değiştirin. Özet kısmında da sayfanın adını belirtmeyi unutmayın. Sayfayı kaydedin.

SAS tartışması sonucunun arşivlenmesi[kaynağı değiştir]

SAS tartışması sonucunda aşağıdaki şablonlar kullanılarak tartışmalar kapatılır:

 • Eğer sayfanın kalması yönünde fikir birliği oluşmuşsa: Sayfanın başına {{SAS Kalsın}} şablonu ve imza, sonuna da {{SAS Son}} şablonu eklenir. Sayfa içindeki SAS etiketi, özet kutusuna tartışma sayfasının bağlantısı girilerek kaldırılır. Sayfanın tartışma sayfasına {{Eski SAS}} şablonu eklenir.
 • Eğer sayfanın silinmesi yönünde fikir birliği oluşmuşsa: Sayfanın başına {{SAS Silinsin}} şablonu ve imza, sonuna da {{SAS Son}} şablonu eklenir. Sayfa silinir, silinme nedeni olarak tartışma sayfasının bağlantısı girilir.
 • Eğer sayfanın ne kalması ne de silinmesi yönünde fikir birliği oluşmamışsa: Sayfanın başına {{SAS Kararsız}} şablonu ve imza, sonuna da {{SAS Son}} şablonu eklenir. Sayfa içindeki SAS etiketi, özet kutusuna tartışma sayfasının bağlantısı girilerek kaldırılır. Tartışma sayfasına {{Eski SAS}} şablonu eklenir.

Silme işlemine dair not: Bir sayfanın silinmeye aday gösterilmesi ve tartışma sonucu silinmesi, sayfanın ele aldığı konunun Vikipedi'de işlenmesinin uygun olmadığı anlamına gelmez. Her ne kadar ele aldığı konunun ansiklopedik olmadığı gerekçesiyle silinen bazı sayfalar için bu doğru olsa da, çoğu sayfa tarafsızlık, muhtemel telif ihlali veya ansiklopedik tarzda yazılmadığı gerekçeleriyle silinmeye aday gösterilmektedir. Düzensiz, taraflı unsurlar taşıyan ve telif durumu belirsiz sayfaların silinmesi, ileride konunun daha nitelikli biçimde ele alınmasına olanak sağlar.


< Ocak · Şubat ·

Tartışmalar[kaynağı değiştir]

Köksal Pabuçcu[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)

Sayfanın çokça problemi var. Aramamda sadece sıradan Biyografya gibi kaynaklara rastladım. VP:KİŞİ’deki kriterleri karşılamadığı düşüncesindeyim. --~Styyx Evet? 14.07, 16 Şubat 2021 (UTC)

Verilen kaynaklardan sadece şu, şu ve şu güvenilir kaynak olarak sayılıyor, ve bunların bazıları sacede dediğini tekrar ediyor. Şu bir yöresel kaynak olduğundan belki güvenilir olabilir. Geri kalanlar kitaplarının satın alınabileceğı ve bahsettiğim “sıradan Biyografya gibi kaynaklar”. ~Styyx Evet? 10.20, 17 Şubat 2021 (UTC)

Kaynaklardan maksat delil ve mesnettir, bulduğum kaynakların bir kısmı resmi ve yazarın çalışmalarına ait delilleri içeriyor, sayfanın SAS listesinden çıkarılmasını öneriyorum Bu imzasız yazı Er Okur (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 08.46, 18 Şubat 2021 (UTC)

Öncelikle yazdıklarınızın arkasına 4 tilde (~~~~) ekleyerek imzanızı atabilirsiniz. Kişinin kitap yazmadığını iddia etmiyorum, güvenilir kaynak arıyorum. Zaten her kitap yazan kişi kayda değerdir diye birşeyde yok. ~Styyx Evet? 10.03, 18 Şubat 2021 (UTC)

Tamam teşekkürlerEr Okur (mesaj) 13.45, 19 Şubat 2021 (UTC) Türk Bilim/sanat dünyası için önemli bir şahsiyet, Vikipedia'dan silinmesi doğru değil Bu imzasız yazı Vzyn (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 09.35, 22 Şubat 2021 (UTC) Sayfada değişiklik yapılabilir, özetlenebilir ama silinmesi saçmalık olur Vzyn (mesaj) 09.38, 22 Şubat 2021 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Akademik alanda yaptığı çalışmalar Türkiye akademisi açısından kayda değebilecek seviyede.--EmreOsm95 (mesaj) 08.13, 23 Şubat 2021 (UTC)

Akademik çalışmaları Türkiye için değerli, KALSINVzyn (mesaj) 12.15, 25 Şubat 2021 (UTC)

 • Yukarıda verilmiş olan kaynaklara bakıldığında 1 blog yazısı ve 2 AA’nın geçtiği haber haricinde kitapların satış sayfaları ve videolar konulmuş. Şimdi VP:KD genel kriterlere ve VP:AKADEMİK özel kriterlerine baktığımızda madde konusu zatın bağımsız kaynaklarda anıldığına dair bir bulgu edinemedim. AKADEMİK kriterlerinde belirtilen 9 kriterlerden de herhangi birisine henüz uymamakta. Çalışmaları elbette değerlidir, lakin kayda değerliğinin henüz ispatlanamadığı kanaatiyle silinmesinin uygun olacağı kanaatindeyim. chansey mesaj? 21.57, 28 Şubat 2021 (UTC)

Berrin Pehlivan[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)

Kayda değerliğinin tartışılması için SAS'a taşınmıştır. Ornek11222mesaj 18.53, 16 Şubat 2021 (UTC)

Değerli çalışmaları olan bir akademisyen olduğu kesin, ancak her zaman olduğu gibi VP:AKADEMİSYEN ve en:WP:MEDRS ışığında bağımsız kaynaklarca işlenmiş olup olmamasına göre kayda değerliğini inceleyeceğiz. Maddedeki kaynaklar kişiyi konu alan VP:Bağımsız kaynaklar olmadığından kayda değerliğe katkı sağlamıyor. İlk bakışta, Google Scholar ve Scopus üzerindeki h-index'ini incelediğimizde (sırasıyla 12 ve 10), kendisinin çalıştığı radyasyon onkolojisi alanının dinamiklerini de dikkate alarak VP:AKADEMİSYEN'in birinci kriterini karşılamak için yeterli olmadığını düşündüğüm bir değer görüyoruz. Ancak yine bu değer ışığında yayınlarının aldığı atıfların incelenip bunlardan ansiklopedik bir biyografinin oluşturulup oluşturulamayacağına bakmakta fayda var. Şu an detaylı bir inceleme için vaktim yok, ancak yüksek dereceli gliomlarda tedavi sonrası psödoprogesyon üzerine makalesine atıf veren yayınlardan iki derleme makalesine baktığımda (biri narrative review, diğeri sistematik derleme ve meta analiz), bunlarda makalenin özel bir tartışma konusu olmadığını gördüm. Sonuç olarak an itibarıyla kayda değerliğini ispatlayacak bir bulgu yok, ancak kendi adıma nihai fikir belirtmek için ihtiyatlı olup bir miktar daha bakmakta fayda görüyorum. Bilmiyorum @Endercoskunkan'ın getireceği başka bir bulgu var mıdır... --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 23.06, 16 Şubat 2021 (UTC)

 • Merhaba @Seksen iki yüz kırk beş, bulduğum linklerin tamamını eklememiştim ama şunu ve şunu da sunabilirim. Bu imzasız yazı Endercoskunkan (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 09.50, 18 Şubat 2021 (UTC)
 • Teşekkürler. PubMed'deki yayınlarına erişebildiğimiz arama sonuçları kendi başına kayda değerlik için bir bulgu taşımıyor maalesef. Yayınlarına ve özellikle aldıkları atıflarda ele alınış biçimlerine biraz daha detaylı bakma şansı buldum. Biyografi maddesi yazabilmeyi sağlayacak bir konu edilme tespit edemedim. Profesyonel açıdan kesinlikle ilginç çalışmalar olsa da ansiklopedik değerlendirme farklı beklentilerle yapılıyor. Silinsin demek durumundayım. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 01.07, 22 Şubat 2021 (UTC)
 • Merhabalar, daha detaylı anlaşılır olması için soruyorum. Kayda Değerlik (Kişiler) sayfasında bulduğum bazı kriterleri eklemek istiyorum. Kişinin adını Google'da arattırdığım zaman ilk sayfada 4 farklı kaynak bulabiliyorum, bu da "Kişinin, kendinden bağımsız olarak yazılmış, kabul görmüş bir biyografinin konusu olması." kriterini karşıladığını düşündürüyor.

"Kişinin adının kanıtlanabilir şekilde yaygınca tanınmış olması." maddesini de eklediğim ulusal televizyon kanallarından ve daha eklemediğim kanallarda görebiliyorum. Bahsettiğim yayınlar 5-10 dakikalık değil çoğunluğu program süresince olan yayınlar. "Kişi meslektaşları veya ardından gelenlerce önemli bir kişilik sayılmakta veya ona sıkça atıfta bulunulmakta." maddesinde ise herhangi bir sayı belirtilmemiş ve benim bulduğum kaynakların toplamında 500 civarı atıf vardı. Bulamadığım kaynaklar da vardır diye düşünüyorum. "Kişi başkası veya başkalarıyla ortak olarak önemli veya iyi bilinen bir eseri yaratmış veya yaratılmasında önemli bir rol oynamış, bu eser bağımsız bir kitap veya sinema filminin, veya birden çok dergi makalesinin konusu olmuş." maddesinde ise bilimsel uluslararası ve ulusal hakemli dergilerde çok sayıda makalesi bulunduğunu kanıtlayabiliyor ve bu kriteri de karşıladığını düşünüyorum. Şimdi üstte yazdığınız yazıda kişinin sadece makalelerinin mi yeterli olmadığını söylüyorsunuz? Eğer söylediğiniz şey bu ise diğer kriterlerle ilgili kaynakları da madde sayfasında eklemiştim. Ama dediğiniz şey kişinin wikipedia kriterlerini karşılamadığını söylemekse, bu mesajda yazdığım yazılar kayda değerlik kriterlerini karşıladığını kanıtlanıyor. Lütfen detaylandırır mısınız @Seksen iki yüz kırk beş?--Endercoskunkan (mesaj) 07.39, 23 Şubat 2021 (UTC)

Toprak Kardeşler[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 18 saat ve 46 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda Değerliği belirsiz. Baran Ahmet (mesaj) 17.03, 17 Şubat 2021 (UTC)

Vikipedi:En çok silinen sayfalar listesi[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 20 saat ve 46 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kullanılmamakta ve listelenmemiş kaçırılanlarla birlikte takibinin yapılması mümkün gözükmemekte. abc 19.03, 17 Şubat 2021 (UTC)

 • Silinmesine gerçekten de gerek var mı? Tarihsel ve güncel değil şablonları eklenebilir, silinmesine gerek yok bence. --Victor Trevor (mesaj) 14.56, 18 Şubat 2021 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Gerekçe yerinde. {{Tarihsel}}, "artık geçerliliği olmayan ve tarihsel bir referans amacıyla" saklanan sayfalar için. İşbu sayfada böyle bir referans (eski politika, yönerge gibi) durumu göremiyorum şahsen. Geçti gitti.--NanahuatlEfendim? 17.14, 18 Şubat 2021 (UTC)
 • Yukarı'da Victor'unda dediği gibi "Tarihsel ve güncel değil şablonlarının" eklenmesi daha mantıklı geliyor kulağa. Bence kalmalı. OreoVeo (mesaj) 20.31, 18 Şubat 2021 (UTC)
 • Silinmeli, gerekçeye göre. Ek olarak, karaliste görünüşünde olduğundan gerçek kişilere/kuruluşlara karşı projenin sakındığı bir durum içine girmekte. abc 21.06, 18 Şubat 2021 (UTC)
 • Kalsın, tarihsel etiketlemesi için politikalık veya yönergelik gerekmiyor. Artık geçerli olmayan, bir zamanlar takibi yapılmış, bir şekilde kaydı tutulmuş her şey için kullanılabilir. Dolayısıyla bu etiketleme uygundur.--Vito Genovese 08.45, 23 Şubat 2021 (UTC)
 • Kalsın Kalsın, Yukarıdaki görüşlere tamamen katılıyorum --Jelican9💬 08.55, 23 Şubat 2021 (UTC)
 • Silinsin Silinsin Kaydı doğru tutulamamış ve eksik. AYBARS 17.23, 23 Şubat 2021 (UTC)
 • silinsin yönündeki görüşleri makul bulmuyorum (eksik olması, kaydının doğru tutulmamış olması, güncel olmaması silinme gerekçesi değil). Kalsın.-thecatcherintheryeileti💬 19.01, 25 Şubat 2021 (UTC)

silinmesi için bir neden bulunmuyor. sürdürülebilir, tarihsel olarak etiketlenebilir.. --kibele 14.12, 27 Şubat 2021 (UTC)

Garaj Müzik[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 3 gün, 13 saat ve 33 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değerliği konusunda değerlendirilmesi için SAS'a taşınmıştır. Sakhalinio (mesaj - e-posta) 11.50, 20 Şubat 2021 (UTC)

 • İlgili madde Albüm Kayıt firmasına aittir. Madde içeriğinde firmanın çıkarttığı albümler listelenmiştir. Bilgi olarak değerli bulup maddenin silinmemesinden yanayım.--Metakafa (mesaj) 22.14, 22 Şubat 2021 (UTC)

Alper Afşin Özdemir[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 3 gün, 23 saat ve 14 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değerliği konusunda değerlendirilmesi için SAS'a taşınmıştır. Sakhalinio (mesaj - e-posta) 21.31, 20 Şubat 2021 (UTC)

Ali Sevimli[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 4 gün, 9 saat ve 40 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Şuradan görülebilen kariyerinde yalnızca 3. Lig (dördüncü lig seviyesi) ile Bölgesel Amatör Lig'de maçlara çıktığı görülebiliyor. Kayda değer olduğunu ispat edebilecek bağımsız ve güvenilir kaynaklara da denk gelmedim. --NanahuatlEfendim? 07.57, 21 Şubat 2021 (UTC)

Silinsin Silinsin Futbolcunun profesyonel liglerde maça çıkmaması silinmesi için yeterli bir sebep. --Tekask1903mesaj 21.12, 22 Şubat 2021 (UTC)

Blue Angel (pornografik film oyuncusu)[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 4 gün, 9 saat ve 43 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Ödülleri yok, yalnızca adaylıkları var. Kayda değer olduğunu ispat edecek bağımsız ve güvenilir kaynaklara rastlayamadım. --NanahuatlEfendim? 08.00, 21 Şubat 2021 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kayda değer değil. Empire990 | mesaj 12.31, 21 Şubat 2021 (UTC)

Ali Dursun Ulusoy[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma için öngörülen süre dolmuştur. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 4 gün, 9 saat ve 55 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değer olduğunu ispat edecek bağımsız ve güvenilir kaynağa rastlayamadım. --NanahuatlEfendim? 08.12, 21 Şubat 2021 (UTC)

Xebian[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 10 saat ve 6 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 5 gün, 10 saat ve 6 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değer olduğunu ispat edebilecek bağımsız ve güvenilir kaynaklar tespit edemedim. --NanahuatlEfendim? 08.23, 22 Şubat 2021 (UTC)

Kutlu Özmakinacı[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 18 saat ve 48 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 5 gün, 18 saat ve 48 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Hızlı silinen madde kullanıcının isteği üzerine geri getirilmiştir. --Superyetkinileti 17.07, 22 Şubat 2021 (UTC)

Maddeyi açan kullanıcı olarak madde Kalsın Kalsın diyorum. Çünkü Kayda Değerlik şartlarından 2 tanesini karşılamaktadır.

Müzisyen ve müzik grubu kriterleri 1-Konunun birçok kez güvenilir ve müzisyen/gruptan bağımsız olarak yayınlanmış kaynaklarda (haber yazıları, radyo/TV programları, vb.) geçmiş olması.

İlgili müzisyen Yüksek Sadakat grubunun kurucusu ve bas gitaristidir. Yüksek Sadakat çatısı altında 2011 yılından Türkiye'yi Eurovision yarışmasında Live It Up parçası ile temsil etmiştir. Müzisyenin Milliyet, Hürriyet ve Cumhuriyet gazetelerinde röportaj ve haberleri mevcuttur.

Kayda Değerlik şartlarından sağladığı bir diğer madde şudur; Ulusal müzik listelerine geçmiş bir eserinin olması; Müzisyen Eurovision yarışmasında çalınan Live It Up parçasının bestecisidir. Bu parça Türk Müzik Listelerinde 4. sırada yer almıştır.

Kanıt parçanın ingilizce wikipedia sayfasında mevcuttur.

 • https://en.wikipedia.org/wiki/Live_It_Up_(Yüksek_Sadakat_song) --Metakafa (mesaj) 18.00, 22 Şubat 2021 (UTC)
 • Kayda değer olduğunu gösterir bağımsız ve güvenilir kaynaklar bulunmuyor. Her ne kadar besteci ve söz yazarları için öngörülen kriterleri karşılıyor olsa da, bunun dışında kayda değerliği gösterir bağımsız ve güvenilir kaynakların bulunmaması nedeniyle silinmesine daha yakınım. Maalesef ülkemizde müzik yapan grupların üyeleri bireysel anlamda (bence) görmeleri gereken ilgiyi görmüyorlar, bu da kayda değerliği gösterebilecek kaynakların oluşmasını engelliyor. Yüksek Sadakat gibi bir grubun üyelerinden biri olarak kayda değer olması gereken ama mevcut şartlarda maalesef sağlayamayan bir madde diyebiliyorum yalnızca. --justinianus | mesaj 20.00, 22 Şubat 2021 (UTC)
 • Birleştirilsin Birleştirilsin Yukarıda sunulan "tatil sırları" ya da Eurovision röportajı, ansiklopedik bilgi ekleyebileceğimiz kaynaklar değiller. Diğeri ise gayet iyi bir kaynak. Tek başına yeterli değil. Yüksek Sadakat maddesine, temizlenerek aktarılması yerinde olacaktır bence. Ayrı bir madde olacak kadar kayda değer gözükmemekte.--NanahuatlEfendim? 20.20, 22 Şubat 2021 (UTC)
 • Nanahuatl,Justinianus İstediğiniz gazete kaynağı bizzat ilgili şahıs hakkında yığınca bilgi içeren kaynaksa, sizin de belirttiğiniz gibi bu tür kaynakları bulmak çok güçtür. Sadece Türkiye'de değil hiçbir ülkede bu tür kaynaklar bulamazsınız. Böyle grup üyeleri hakkında Ansiklopedik bilgileri ancak dergilerde bulabiliriz. Hatta bir tane buldum; Perspective Dergisi adında bir dergi geçen yıl Kutlu Özmakinacı ile ilgili bir röportaj yapmış. Şahıs bu röportajda geçmişi hakkında detaylı bilgiler vermiş. Bu sefer de diyeceksiniz Perspective Dergisi güvenilir bir kaynak değil. Elde başka kaynak yok. Neticede sadece Özmakinacı hakkında değil bu tür grup üyeleri hakkında varsa dergi ve müzik sitesi kaynak gösterilerek madde açılmasından yanayım. Çünkü gruplar kolektif bir oluşumdur. Bireysel müzik icrası değildir. Örneğin Metallica'nın tüm üyeleri hakkında ingilizce wikide yığınca bilgi var. Sadece Metallica değil az meşhur grup üyelerinin bile maddeleri açılmış. Gidin o maddelere bakın kaynakça'nın %90'ı dergilerdir.
 • https://www.perspectivedergisi.com/single-post/2020/08/02/İlk-Gördüğümüz-Andan-Bile-Güzel-Yüksek-Sadakat --Metakafa (mesaj) 22.02, 22 Şubat 2021 (UTC)


Şayet maddeler birleştirilecekse grup üyelerine ait 3 madde daha var, onlar da bileştirilsin. Gitarist Serkan Özgen, vokal Kenan Vural ve baterist Deniz Alemdar. Bu 4 madde Yüksek Sadakat maddesiyle birleşirse, ortaya nasıl bir curcuna çıkar, hayal bile etmek istemiyorum. Bu imzasız yazı Metakafa (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 08.34, 28 Şubat 2021 (UTC)

Ali Kurumahmut[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 1 gün, 1 saat ve 6 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 6 gün, 1 saat ve 6 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değer olduğunu ispat edecek bağımsız ve güvenilir kaynaklar tespit edemedim.--NanahuatlEfendim? 23.23, 22 Şubat 2021 (UTC)

 • Kalsın Kalsın Eski Danıştay üyesi olduğu için KD şartını sağladığını düşünüyorum. Geçtiğimiz yıl yaptığı çeşitli açıklamalarla (1, 2, 3, 4) gündeme gelmiş. Sayfanın içeriğinin geliştirilmesi gerekiyor. Ayrıca bazı bilgiler (doğum tarihi ve yeri gibi) adaşına ait olabilir (bkz. 1, 2). --EmreOsm95 (mesaj) 10.17, 25 Şubat 2021 (UTC)

Allwinner A31[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 1 gün, 1 saat ve 8 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 6 gün, 1 saat ve 8 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değer olduğunu ispat edecek bağımsız ve güvenilir kaynaklar tespit edemedim.--NanahuatlEfendim? 23.25, 22 Şubat 2021 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Yapılan tespite katılıyorum. --EmreOsm95 (mesaj) 10.18, 25 Şubat 2021 (UTC)

Ali Muhlis Karakaş[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 1 gün, 22 saat ve 12 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 6 gün, 22 saat ve 12 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değer olduğunu ispat edecek bağımsız ve güvenilir kaynaklar olmadığı kanaatindeyim. --NanahuatlEfendim? 20.29, 23 Şubat 2021 (UTC)

83M6E[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 1 gün, 22 saat ve 32 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 6 gün, 22 saat ve 32 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değer olduğunu ispat edecek bağımsız ve güvenilir kaynaklar yok (Rusça Viki dahi açmamış). "S-300'e aktarılsın" demeyin, ziya ona özgü bir sistem değil, 400'de de var(mış), en azından. Kaldı ki bu kadar kritik bir konuda kaynaksız aktarım da uygunsuz olacaktır. --NanahuatlEfendim? 20.49, 23 Şubat 2021 (UTC)

Olcay Güran[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 2 gün, 10 saat ve 33 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 7 gün, 10 saat ve 33 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kaydadeğerlik kriterlerini karşılamıyor . Ufukart (mesaj) 08.50, 24 Şubat 2021 (UTC)

 • Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin HS#M6'dan silinebilir bir madde. SAS'a taşımaya bile gerek olduğunu düşünmüyorum açıkçası. --BirazdangelicemMsj 09.31, 24 Şubat 2021 (UTC)

Tofaş Doğan SLX[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 2 gün, 19 saat ve 49 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 7 gün, 19 saat ve 49 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Tofaş Doğan ya da Tofaş Kuş Serisi maddemizle birleştirilebileceğini düşünüyorum. Biraz inceleme yaptığım zaman başka modellerin üst donanımlarıyla ilgili olarak tek tek ayrı madde açılmamış. Örnek veriyorum Renault Clio maddesi var ama Renault Clio Authenique gibi ayrı maddelerimiz yok. Tofaş Doğan (ya da Tofaş Kuş Serisi) maddesi varken Tofaş Doğan SLX maddesi ne kadar gereklidir bilemedim.

Birleştirilsin Birleştirilsin ben Tofaş Kuş Serisi maddesiyle birleştirilmesinden yanayım. Hatta geri kalan bütün kuş modelleri (Tofaş Şahin, Tofaş Doğan, Tofaş Kartal) Tofaş Kuş Serisi maddesiyle birleştirilebilir sanıyorum. Diyot 18.06, 24 Şubat 2021 (UTC)

Aimeos[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 2 gün, 21 saat ve 31 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 7 gün, 21 saat ve 31 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değer olduğunu ispat edecek kadar bağımsız ve güvenilir kaynaklar olmaması nedeniyle yakın zamanda İngilizce Vikipedi'de silinmiş. Hemfikirim, kayda değer olduğu ispat edilemiyor. --NanahuatlEfendim? 19.48, 24 Şubat 2021 (UTC)

AmpliTube[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 2 gün, 21 saat ve 33 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 7 gün, 21 saat ve 33 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değer olduğunu ispat edecek bağımsız ve güvenilir kaynaklar tespit edemedim. --NanahuatlEfendim? 19.50, 24 Şubat 2021 (UTC)

American Underwater Products[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 2 gün, 22 saat ve 9 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 7 gün, 22 saat ve 9 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değer olduğunu ispat edecek bağımsız ve güvenilir kaynaklar bulunmamakta. İngilizce Vikipedi'de de aynı gerekçeyle silinmiş -ki maddedeki mevcut kaynaklar incelendiğinde bu durum görülebilmektedir. --NanahuatlEfendim? 20.26, 24 Şubat 2021 (UTC)

Kırcalılar veya Dağlılar[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 3 gün, 15 saat ve 55 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 8 gün, 15 saat ve 55 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Gerçeklerle uyuşmayan, ansiklopedik olmayan ve bilimsellikten uzak bir madde. Silinsin --Ardinolu (mesaj) 14.12, 25 Şubat 2021 (UTC)

 • 1, 2, 3, 4, 5, 6 vd... Madde içeriği ile kaynaklar örtüşüyor. Gerekçeyi uygun bulmadım. Madde gayet ansiklopedik; bilimsel kaynaklarla desteklenmiş ve kaynaklarda aktarılanlarla oluşturulmuş. Hızlı kalsın.-thecatcherintheryeileti💬 18.51, 25 Şubat 2021 (UTC)
 • Öne sürülen kaynaklarda "Kırcalılar" olarak Rumeli Dağlı İsyanları'na katılanlar isimlendiriliyor. Oysa madde yazarı "Kırcalılar"ı bir etnik grup, halk olarak belirtmiş.

"Kırcalı" veya "Dağlı" kimlere denmiş? bknz:Rumeli Dağlı İsyanları Silinsin Ardinolu (mesaj) 19.48, 25 Şubat 2021 (UTC)

Erzurum (oyun)[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 4 gün, 7 saat ve 10 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 9 gün, 7 saat ve 10 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Bu oyunun kayda değer olmadığını düşünüyorum. Çünkü bu oyun zaten sadece şu jahreinin eleştirisiyle, pintipandanın o son videosuyla falan biliniyor. Kaynakların hepsi bu konu ile alakalı zaten. Bu olay ile ilgili kaynakları yok sayarsak, sadece 2 kaynak kalıyor. Onlar da yetersiz bence. hulusi bey hadi bana mesaj at 05.27, 26 Şubat 2021 (UTC)

Kalsın Kalsın Birden fazla güvenilir kaynak var.--Visnelma (mesaj) 08.53, 26 Şubat 2021 (UTC)
Kalsın Kalsın Her ne kadar iyi bir reklam politikası ve magazinsel nedenlerle gündemde olsa da hakkında kaynak bulunmaktadır.

--Metakafa (mesaj) 14.26, 27 Şubat 2021 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Kaynak çeşitliliği ve zamansal yayılımları kayda değerlik için yeterli gözükmüyor.--Kingbjelica (mesaj) 21.46, 28 Şubat 2021 (UTC)

Jahrein[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 4 gün, 7 saat ve 10 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 9 gün, 7 saat ve 10 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Bu adamında kayda değer olmadığını düşünüyorum. Bu adam sadece Erzurum olayı ile biliniyor (yani bu aralar). Kaynakların da hepsi bu olay hakkında. Bunları çıkarırsak sadece 2 kaynak kalıyor. Onlar da çok yetersiz. hulusi bey hadi bana mesaj at 05.41, 26 Şubat 2021 (UTC)

Kalsın Kalsın Birden fazla güvenilir kaynak var.--Visnelma (mesaj) 08.54, 26 Şubat 2021 (UTC)

Kalsın Kalsın Ödüllü bir twitch yayıncısıdır. Sadece Erzurum olayı ile biliniyor demek çok doğru bir tespit olmaz bence. BySterio (mesaj) 15.49, 26 Şubat 2021 (UTC)

Kalsın Kalsın Bilinen biridir. Turknet'in reklamında oynadı. Reklamları tv'de döndü.

Yorum Yorum Sayın @BySterio, @Metakafa Tanınmak ile Kayda değerlik aynı değildir. Yani vikipedi’de bir biyografi maddesinin açılması için kişinin tanınmış veya popüler olması yetmez. Lütfen yorumunuzu maddeye eklenen kaynakların doğrulanabilirliğine ve güvenilirliğine göre ekleyin.  Baran Ahmet  Talk? 17.06, 27 Şubat 2021 (UTC)


@Baran Ahmet; Sabah Gazetesi ve SporX sitesinde bilgi alınabilecak röportaj ve haberleri var. Asıl adı Ahmet Sonuç'tur.

@Metakafa, Kendisini ben de tanırım. Bu arada gösterdiğiniz sabah kaynağı gerçekten çok sağlam ama o ikinci kaynak için aynısını söyleyemem. Kimdir?, Nerelidir? gibi kaynakların işe yaramaz olduğunu belirtmeliyim.  Baran Ahmet  Talk? 20.56, 27 Şubat 2021 (UTC)


@Baran Ahmet; sporX'in vikipedi'de maddesi var. ve siz bu kaynağı işe yaramaz görüyorsunuz. Ortada muazzam bir çelişki var maalesef.--Metakafa (mesaj) 08.22, 28 Şubat 2021 (UTC)

Pardux[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 4 gün, 17 saat ve 7 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 9 gün, 17 saat ve 7 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değer olduğunu kanıtlayacak kaynak bulunmuyor. --Vlyalcin (mesaj) 15.24, 26 Şubat 2021 (UTC)

 • Silinsin Silinsin Bulabildiğim bilgilere göre maddede bahsedilen proje 2007-2008 yıllarında bir öğrenci tarafından Pardus projesi üstüne başlatılmış ve devamı gelmemiş. Madde de 2007 yılında açılmış ve son değişiklik 2009 yılında yapılmış. Yani eski bir madde olduğu bugünlere kadar gelmiş. Vlyalcin (mesaj) 17.01, 26 Şubat 2021 (UTC)

Pakize Özcan[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 4 gün, 18 saat ve 50 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 9 gün, 18 saat ve 50 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kitap satış siteleri dışında güvenilir ve bağımsız kaynak bulmakta zorlandım. Kayda değerliliği ile ilgili sizlerin fikrine açmak istedim. --Vlyalcin (mesaj) 17.07, 26 Şubat 2021 (UTC)


Yazar hakkında detay verilecek röportaj vb.. kaynak bulunmaktadır. Silinsin Silinsin--Metakafa (mesaj) 14.22, 27 Şubat 2021 (UTC)

 • Teis'te bulunyor, kalmasında sakınca görmüyorum. Çocuk kitabı yazarlığı pek görünürlüğü olan bir iş değildir, bu seviyede buraya eklenmiş olmasını önemli buluyorum.--Kingbjelica (mesaj) 21.49, 28 Şubat 2021 (UTC)

Zeki Çağlar Namlı[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 4 gün, 19 saat ve 13 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 9 gün, 19 saat ve 13 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değer olduğunu ispat edecek bağımsız ve güvenilir kaynağa rastlayamadım. --Vlyalcin (mesaj) 17.30, 26 Şubat 2021 (UTC)


Sanatçıyı tanımam etmem. Burada görünce kurcaladım, ömrünün müziğe adamış bir değerli bir müzisyenmiş. Maalesef Türkce Vikipedi görevlileri, Türk sanatçılar ve Müzik grupları hakkında katı politikalar uyguluyor. Dolayısıyla Türkçe Vikipedi sanatçılar kategorisinde zayıf kalıyor. Aslında biraz da maddeyi açan kullanıcılarının da kabahati var. Sanatçı hakkında kaynak olmasına rağmen kaynak sunmuyorlar. ilgili sanatçı hakkında şunlar var;

Sonuç olarak madde Kalsın Kalsın --Metakafa (mesaj) 14.01, 27 Şubat 2021 (UTC)

Radyo 59[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 5 gün, 11 saat ve 25 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 10 gün, 11 saat ve 25 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

15 Temmuz dönemi sonrasında kapatılması ile sonradan tekrar açılması dışında, kayda değer olduğunu ispat edecek bağımsız ve güvenilir kaynaklar göremedim. Kayda değerliğin ispatı için yeterli olmadıkları kanaatindeyim. --NanahuatlEfendim? 09.42, 27 Şubat 2021 (UTC)

Yalçın Tülpar[kaynağı değiştir]

Kaynak ara: Google (kitap · haber · gazete · akademik · özgür görsel · WRS) · DuckDuckGo · Bing · FENS · JSTOR · NYT · VK
Tartışma; 6 gün, 19 saat ve 46 dakika sonra kapatılabilir. (yenile)
Fikir birliği sağlanamamışsa ek süre verilmeli ve 11 gün, 19 saat ve 46 dakika sonra kapatılmalıdır. (yenile)

Kayda değerliğin tartışılması. Dicayes (mesaj) 18.03, 28 Şubat 2021 (UTC)

 • Toplumsal hafızada yer edinmiş bir sima ama bunu kanıtlayabilmek elbette zor, böyle bir haberde geçiyor, titiz bir kaynak taramasıyla ve ilk bahsettiğim durumun birleşmesiyle ansiklopedide kalabileceği düşüncesindeyim.--Kingbjelica (mesaj) 21.55, 28 Şubat 2021 (UTC)