Kullanıcı mesaj:Homonihilis

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

İ  |  Ç  |   K   |   P   |   R

Pieter Bruegel d. Ä. 012.jpg

Yeni bir konuda mesaj yazacaksanız, lütfen en alta yeni başlık açınız. (Yukarıdaki + işaretini kullanabilirsiniz.)
Mesaj Arşivi:İçindekiler

Poe Evi[kaynağı değiştir]

Merhaba ho ni. Edgar Allan Poe Evi ve Müzesi#Tarifi bölümündeki çeviremediğim kısma bir el atabilirsen çok iyi olur. Hatta maddenin genelini şöyle bir okuyup, gerekli gördüğün yerleri düzeltirsen harika olur, zira çeviri çok içime sinmedi. --yabancım 16:05, 4 Ağustos 2012 (UTC)

Görüyorum ve tebrik ediyorum. Maymun iştahlılıkta beni geçtin. :) Ben bir yandan Virginia'yı çevirip, bir yandan kırmızılarını açıyorum. Tabii Edgar'a da yarıyor. :) Daha Monty falan da var. Fazla dağılmasan mı sen de? Arkamızdan ağlayacak o yarım ya da bol kırmızılı çeviriler bak sonra. --yabancım 19:16, 5 Ağustos 2012 (UTC)
yabancı'dan yeni bir çeviri isteği alan ho ni.
Zombilerin kırmızlarını da arada açayım diyordum ama, benim önceliğim Virginia ve Monty olacak sanıyorum bu ara. Aslında benim gördüklerim arasında SM'liğe (en azından kırmızı sayısı açısından) en yakın madde Henry Moore. Onu daha fazla bekletmeden tamamlasak da, ana sayfaya kısa vadede bir katkıda bulunsak. Sonrasında Fink hâlâ bitmemiş olursa, ben de zevkle ilgilenirim. :) --yabancım 19:33, 5 Ağustos 2012 (UTC)
Çok uzun maddeymiş sahiden. Başka ilgilenenler de olmasını umalım o halde. Kısa sürede bitmeyeceği kesin. Moore'da kaynağa ihtiyaç var gibi bu arada, sayıca fazla kaynak yok. Ama ayrıntılı incelemedim. --yabancım 19:53, 5 Ağustos 2012 (UTC)
 • Sana atacağım pasın haddi hesabı yok biliyorsun. :) Arada bir uğrayabilirsen harika olur. Bir de Poe'nun eserlerinden ilk hangisini açsam diye düşünürsen, Virginia'ya bu lazım. Kafama domates falan yemeden kaçıyorum. :P --yabancım 16:58, 6 Ağustos 2012 (UTC)
 • Uğraştırdım seni, sağolasın. :) --yabancım 19:29, 26 Ağustos 2012 (UTC)

Bot?[kaynağı değiştir]

Selam Khutuck,
Bot'un çalışıyor mu? Buradaki dosyalardaki "satılabiliriliğinin" kelimesini düzeltebilir mi? İyivikiler... [ho? ni!] 18:38, 1 Eylül 2012 (UTC)

Yedek yazılımımla çalıştırdım, doğrudur inşallah :) --Khutuckmsj 10:22, 2 Eylül 2012 (UTC)
1000 küsür değişiklik tamamdır.--Khutuckmsj 11:55, 2 Eylül 2012 (UTC)

Dosya[kaynağı değiştir]

Merhaba ho ni. Şunun lisansı doğru mu sence? Kaynakta bir bilgi göremedim. --yabancım 18:42, 10 Eylül 2012 (UTC)

Tabii, haberi olsa da bir OTRS izni lazım ya; çok iyi olur. --yabancım 20:21, 10 Eylül 2012 (UTC)
Yazdım bakalım... İyivikiler... [ho? ni!] 04:28, 11 Eylül 2012 (UTC)
Harika! :) Sağolasın. --yabancım 06:59, 12 Eylül 2012 (UTC)

OTRS[kaynağı değiştir]

Merhaba Homonihilis, commons kuyruğunda epostayı buldum, hem CC-BY-Sa hemde GNU ile lisanslandırılmış. Cevaba bağlayıp, GNU ve OTRS etiketlerini de ekledim. İyi çalışmalar --taysin (mesaj) 07:36, 11 Eylül 2012 (UTC)

Tartışma yönlendirmeleri[kaynağı değiştir]

İkisini de geri getirdim. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 17:33, 14 Ekim 2012 (UTC)

Dosyalar[kaynağı değiştir]

Yarın bakarım şablonlar ve şablon ikonları üzerinde çalışma yapıyorum, Bildiri için teşekkürler..--Aguzer (mesaj) 19:05, 14 Ekim 2012 (UTC)

İstek yapıldı Yapıldı--Aguzer (mesaj) 13:59, 22 Ekim 2012 (UTC)

![kaynağı değiştir]

Selam eski dost! --e.c. 21:04, 15 Ekim 2012 (UTC)

Dag (film)[kaynağı değiştir]

Merhaba,

Filmin afişini herhangi bir siteden almadık. Kaynak kısmında belirtildiği üzere doğrudan yapımcı firmanın kendisinden aldık dosyayı. Bu durumda herhangi bir değişiklik yapmaya gerek bulunmadığını düşünüyoruz. Yanlış düşünüyorsak lütfen bildirin. Teşekkür ederiz. Elmauser (mesaj) 13:57, 12 Kasım 2012 (UTC)

Eklemeniz ve yönlendirmeniz için teşekkürler. Yerinde bir değişiklik olmuş. Size de iyivikiler. Elmauser (mesaj) 14:04, 12 Kasım 2012 (UTC)

Destek[kaynağı değiştir]

Wikibooks-logo-tr-noslogan.svg
Wikinews-logo-tr.png

Merhaba Homonihilis , kardeş projelerimiz olan Vikikitap ve Vikihaber ilgisizlikten dolayı güncelliğini ve dinamikliğini kaybetmektedir. Bu projelerin yeni ve gönüllü kullanıcılara ihtiyacı var.

Bu projelere de destek vermeniz dileğiyle..

---Aguzer#Cx|14|Kasım|2012|14:28|

Sorunlu değişiklik[kaynağı değiştir]

Kullanıcı sayfama yapılan sorunlu değişikliği, içerikten çıkarttığınız için teşekkür ederim.. İyi çalışmalar.. --Garbino ileti 21:41, 14 Kasım 2012 (UTC)

Selam[kaynağı değiştir]

Selam, başvurumda ki adil olmayan bir belaltı yaklaşımla oylamayı sulandırmaktan vazgeçiniz. TBA ve Eşcinsellik konusunda ki bir ihlalimi bir bulun katkılarımdan ben başvurumu geri çekeceğim...--Aguzer<>Cx||17|Kasım|2012|11:15||

İddialarınızı oylamada kanıtlamanız yönünde 2 defa ricam bulunuyor. Madem iddia ettiniz kanıtı gösterirseniz sizinde sevineceğiniz üzere hizmetli olmaktan vazgeçerim.--Aguzer<>Cx||17|Kasım|2012|11:58||
Lütfen iddialarınızı kanıtlayın sayenizden içi boş, zalim, tercihlere karşı, berbat katkısı olan birisi gibi yargılanıyorum..--Aguzer<>Cx||17|Kasım|2012|12:53||

Merhaba[kaynağı değiştir]

Merhabalar. Gelecek haftanın İBP'si Seçkin madde üretimi için kırmızılık giderme çalışması olacak. Çalışması tamamlanmaya yakın hale gelip de, kırmızılıklarının tamamlanmasını istediğiniz maddeleri bana bildirirseniz seve seve İBP'ye eklerim. Sargonileti 21:30, 18 Kasım 2012 (UTC)

Oy teşekkür[kaynağı değiştir]

Merhaba, oyunuzu soru gibi algıladığımdan dolayı yazıyorum ve oy için teşekkürler. Sakin ve yapıcı tavrımın değişmeyeceğini emin olun göreceksiniz. Kolay gelsin..--i.e.msj 07:42, 27 Kasım 2012 (UTC)

Resim Telif Hakkı[kaynağı değiştir]

Merhaba, ben ITU END 329E projesi kapsamında 24 Kasım 2012'de http://www.tez2.yok.gov.tr sitesinden indirilen "Sofyalıoğlu, Ç. (2006). Kalite fonksiyon göçerimi ve gıda sanayiinde uygulanabilirliği: Kano modeli ile bütünleşik bir yaklaşım (Doktora tezi, Celal Bayar Üniversitesi, Manisa, Türkiye)" kaynağından alınan Kano modeli.jpg resmini Kano Modeli maddesinde kullanmayı düşünüyorum. Ancak, vikipedinin telif haklarıyla ilgili tutumundaki ayrıntılarda boğuldum ve hangi etiketi kullanmam gerektiğini anlayamadım. Acaba yardımcı olabilir misiniz?

Durumu daha iyi idrak edebilmeniz için sözünü ettiğim kaynağın durumunu belirtmek isterim:

http://www.tez2.yok.gov.tr sitesinde "Ulusal Tez Merkezi arşivinde bulunan tezlerden, yazarları tarafından 'çoğaltması ve yayımı için izin' verilmiş olan tezler tam metin (pdf) olarak araştırma hizmetine açılmıştır. Diğer tezler, yazarlarından izin alınarak erişime açılmaktadır." ifadesi geçmekte. Ayrıca yine aynı sitede belirtilen izin için doldurulması gereken "Tezlerin Çoğaltılması ve Yayımı için İzin Belgesi"nde "Aşağıda başlığı yazılı olan tezimin/tezlerimin ilgilenenlerin incelemesine sunulmak üzere Yükseköğretim Kurulu Ulusal Tez Merkezi tarafından arşivlenmesi, kağıt, mikroform veya elektronik formatta, internet dahil olmak üzere her türlü ortamda çoğaltılması, ödünç verilmesi, dağıtımı ve yayımı için, tezimle ilgili fikri mülkiyet haklarım saklı kalmak üzere hiçbir ücret ve erteleme talep etmeksizin izin verdiğimi beyan ederim." ibaresi var. Buna ek olarak, belirttiğim kaynağın tam metin (pdf) olarak araştırma hizmetine açıldığı teyit edilebilir -ya da, kısaca indirilebilir-.

Şimdiden teşekkür ederim.Hakan Kılıç%1 (mesaj) 17:15, 28 Kasım 2012 (UTC)

Teşekkür ederim,
1) Önerdiğiniz şekilde kullanacağım.
2) Kusura bakmayın, o önemli ayrıntıyı atladım. Evet, aynen dediğiniz gibi belirtiğim grafik Noriaki Kano'nun modelinin görselleştirilmiş halidir.Hakan Kılıç%1 (mesaj) 09:35, 30 Kasım 2012 (UTC)
Tamamdır, ilginiz için sağolun.Hakan Kılıç%1 (mesaj) 20:34, 30 Kasım 2012 (UTC)

HSM[kaynağı değiştir]

 • Selam Ahzaryamed,

Ufak tefek şeyler ama haftanın seçkin maddesinde, sonlara doğru yer alan

 • çabası,Bertrand
 • tanımlar.Devamı...

kısımlarında noktalama işaretinden sonra birer boşluk ekleyebilir misin? Teşekkürler. İyivikiler... [ho? ni!] 08:42, 28 Kasım 2012 (UTC)

Merhaba Homonihilis. Belirttiğin hususlarda düzeltmeleri Mskyrider yapmış sağolsun. Ben de bir sonraki HSM'de bir boşluk düzeltmesi yaptım. İyi çalışmalar.--ahzaryamedileti 19:55, 28 Kasım 2012 (UTC)

Telif sorusu[kaynağı değiştir]

Merhaba ho ni. Anladığım kadarıyla senin kullanıcıya yazadığın mesajdaki ikinci şık için fikrimi soruyorsun. Bence de grafik, üzerinde telif hakkı doğabilecek özgünlükte değil. O nedenle KM etiketi uygundur. İyi çalışmalar. --yabancım 15:26, 30 Kasım 2012 (UTC)

Minik rica[kaynağı değiştir]

Merhaba ho ni. Başlığın mümkün olduğunca sempatik olmasına gayret ettim ki, bir dahaki gelişime kovmayasın. Face-smile.svg Rica etsem şu maddedeki iki satırlık not ile şiirin çevirisine el atabilir misin? Ben çeviremedim ve Poe'yu da ilgilendirdiğinden belki ilgini çeker diye düşündüm. İlgilenemezsen de boşver. Teşekkürler şimdiden. --yabancım 22:39, 2 Aralık 2012 (UTC)

İyi kötü demişsin de, uyak bile yerli yerinde; daha ne olsun. :) Veda notunda ben de o nedenle zorlandım ve en sonunda vazgeçtim. Zor sahiden, ama sana güveniyorum. :) Çok teşekkürler. --yabancım 14:50, 3 Aralık 2012 (UTC)

Kullanılmayan dosyalar[kaynağı değiştir]

Merhaba Cekli
Kullanılmadığı için silinmek üzere işaretlediğin bazı dosyaları (örn. Dosya:Bayan Ölgi eyaleti.JPG, Dosya:Kazakistan eyaletleri.png, Dosya:Bagisiklik1.JPG) eski hâline döndürdüm. Özgür lisanslı dosyaları kullanılmadığı için silmiyoruz. Senin eklediğin etiket, adil kullanım dosyaları için gerekli. Eğer özgür lisanslı bir dosya hiçbir ansiklopedik değer taşımıyorsa ve hiçbir yerde kullanılmıyorsa, onu silebiliriz. Ama özgür lisanslı ve ansiklopedik değeri olan dosyaları, mesela haritaları kullanılmasalar bile silmiyoruz. Son günlerde işaretlediğin dosyaları bir gözden geçirebilirsen iyi olur. İyivikiler... [ho? ni!] 07:29, 7 Aralık 2012 (UTC)

Haber verdiğiniz için ve gereken işlemleri yaptığınız için çok teşekkür ederim. ----Safir yüzüklü CekliAltından konuş 07:55, 7 Aralık 2012 (UTC)

HS[kaynağı değiştir]

Bir kez daha merhaba. Sizden şu sorunu haletmenizi rica ediyorum. Neden otomotik olarak ingilizce işlem görülüyor? ----Safir yüzüklü CekliAltından konuş 08:36, 7 Aralık 2012 (UTC)

Kendisini uyardım[kaynağı değiştir]

 • Burada gerekli uyarıyı yaptım ama bu kullanıcı daha önce buna benzer bir kullanıcı adıyla yine aynı şekilde gerekçesiz, kaynaksız ve lisanssız dosya eklemeleri yapıyordu diye hatırlıyorum. Uyarılara uymaz ise durum muhakemesi yapacağım. İyi geceler.--i.e.msj 21:35, 25 Aralık 2012 (UTC)

Sorunlu dosyalar[kaynağı değiştir]

Merhaba ho ni. İlk fırsatta ilgileneceğim. Hatırlattığın için teşekkürler. --yabancım 08:11, 26 Aralık 2012 (UTC)

 • silindi, selamlar ho ni. --Mskyrider ileti 08:13, 27 Aralık 2012 (UTC)

Haftanın İşbirliği[kaynağı değiştir]

Merhaba Homonihilis, bu haftanın işbirliği projesinin konusu "ressamlar ve resim sanatı". Senin de ilgini çekeceğini tahmin ettiğim için haberdar etmek istedim. İyi çalışmalar. Sargonileti 07:00, 7 Ocak 2013 (UTC)

bot mot[kaynağı değiştir]

Selam Khutuck,
Senin botlar bilgi kutusunda değişiklik yapar mı? Şunu mesela? Şablon belgelemesinde farklı yazıldığı için bu alan dolu olsa da görüntülenmiyor, kullanıldığı maddeleri değiştirmek gerek. İyivikiler... [ho? ni!] 10:54, 8 Ocak 2013 (UTC)

Çalıştırabilseydim yapardı, basit bir değişiklik. "Şablon:X'e bağlantısı olan sayfalarda Y'nin yerine Z yaz" diye komut vermek yeter. Pywikipedia veya AWB ile yapılabilecek değişiklikler; başka bir bot sahibine haber etsen yeter :) --Khutuckmsj 11:19, 8 Ocak 2013 (UTC)
Bot bozuldu mu yoksa??? İyivikiler... [ho? ni!] 15:51, 8 Ocak 2013 (UTC)
Bayadır bozuk, fırsat olmadı yeniden çalışır hale getirmeye. Geçen gün test ettim, 2 değişiklik yapıp patladı. --Khutuckmsj 16:06, 8 Ocak 2013 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Team Barnstar Hires.png Ekip Çalışması Yıldızı
Ressamlar ve resim sanatı ile ilgili yeni maddeler açma, varolanları düzenleme ve geliştirme konulu 2. hafta işbirliğine katılımızı için teşekkürler. Bu haftanın Balıklar ve böceklerle ilgili yeni maddeler açma, varolanları düzenleme ve geliştirme konulu işbirliği projesine katılımızı bekleriz. Mukaddimeileti 08:25, 14 Ocak 2013 (UTC)

Bilgi kutuları gitmiş[kaynağı değiştir]

2. hafta işbirliği projesinde oluşturduğum bazı maddelerin bilgi kutularında yönlendirme mesajı var ve kutular görünmüyor, neyi yanlış yaptığım için bu yapılmış olabilir? --Yoldassomsj 23:26, 10 Şubat 2013 (UTC)

teatro[kaynağı değiştir]

sensiz olmaz.. :) --kibele 13:44, 4 Mart 2013 (UTC)

kibele'nin çağrısına katılıyor ve ekliyorum, şuna ne dersin, bu tahmin doğru mudur sence ve kaynak bulabilir miyiz? --yabancım 19:47, 4 Mart 2013 (UTC)
Peki, sağolasın yine de. --yabancım 20:20, 9 Mart 2013 (UTC)

Barton Fink[kaynağı değiştir]

Teşekkürler. Umarım birlikte daha da fazlasını yapabiliriz. --Superyetkinileti 16:11, 17 Mart 2013 (UTC)

Çift maddeleri birleştirme konulu işbirliği[kaynağı değiştir]

Merhaba Homonihilis. Bu hafta, işbirliği projesi olarak, önermiş olduğun Kategori:Vikipedi:Çift madde kategorisindeki 405 maddeyi eritme işini önümüze çekmiş durumdayız. Projenin açılmasını destekleyenlerden biri olarak ilk günden motivasyonun artırılması için senin de katılımını bekliyorum. Sevgiler. Mukaddimeileti 08:19, 8 Nisan 2013 (UTC)

Ödüllü filmler[kaynağı değiştir]

Merhaba Homonihilis. Bu haftanın işbirliği projesi olarak senin de ilgini çekeceğini tahmin ettiğim bir konu seçildi. Katılmayı düşünürsen çok sevinirim. Sevgi ve selamlar. Mukaddimeileti 07:18, 22 Nisan 2013 (UTC)

Veni vidi[kaynağı değiştir]

Geldim gördüm baktım ki yoksun gittim. burayı özledim ama hayat da çok yağun... Görüşmek üzere....--Man•Ca 08:38, 17 Temmuz 2013 (UTC)

KA[kaynağı değiştir]

 • Yahu ben de bu kim hiç tanımadığım bir hizmetli diyorum Face-smile.svg. Yeni ismin hayırlı olsun. İyivikiler... [ho? ni!]06:24, 19 Ağustos 2013 (UTC)
İnanır mısın, ilk iki-üç gün Son değişiklikler ekranında gördüğümde ben de; "bu kim?" olmadım değil. :) Çok teşekkür ederim, sevgilerimle.. --Théoden ileti 09:33, 19 Ağustos 2013 (UTC)

Kılıçkalkan[kaynağı değiştir]

Selam Mukaddime,
Şunu geri mi alsak? TDK bitişik olarak sözlüğe dahil ediyor. İyivikiler... [ho? ni!] 04:33, 27 Ağustos 2013 (UTC)

Selam, özledik yahu, nerelerdeydiniz. Bahsettiğin değişikliği yapayım derken elime ayağıma dolaştırdım. Neyse, en kısa zamanda hallederim :) Sevgiler.. Mukaddimeileti 07:28, 27 Ağustos 2013 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Original Barnstar Hires.png Özgün Yıldız
Affe mit Schädel maddesi icin tebrikler. Arkenteron (mesaj) 14:24, 29 Ağustos 2013 (UTC)

Bilgi[kaynağı değiştir]

Burada tartışılmış hafiften ama, hiçbir politikaya eklememişiz galiba. --Eldarion 14:17, 23 Aralık 2013 (UTC)

ıslama köfte[kaynağı değiştir]

o kadar çok reklam girişi oluyor ki, otomatiğe bağlamış bir şekilde silmek üzere atlıyordum, 'yok artık köfteciler de mi?!' diye.. :) sevgiler. --kibele 20:30, 3 Şubat 2014 (UTC)

 :) bu saatte yapılacak şey mi bu! hiç hoşgöremedim. --kibele 20:37, 3 Şubat 2014 (UTC)

Ana sayfada AK dosyası[kaynağı değiştir]

Selam Théoden, Ana sayfadaki Dosya:Etoile-mysterieuse-drap.jpg dosyasını kaldırabilir misin? VP:AK gereği. İyivikiler... [ho? ni!] 05:51, 24 Şubat 2014 (UTC)

Merhabalar, günün maddeleri değiştirildi. Bu arada Hoşgör Köftecisi'ni ilk gördüğünde reklam sanan tek ben değilmişim. :) Teşekkürler, iyi çalışmalar.. --Théoden ileti 10:09, 24 Şubat 2014 (UTC)

Selam[kaynağı değiştir]

Eh, geri dönmüş gibiyim. İnceden bi geri dönüş yapıp bir kaç madde açtım sadece, ortam cidden çok değişmiş. --Kerem ileti 19:50, 15 Nisan 2014 (UTC)

SR adaylığı[kaynağı değiştir]

Voltairine de Cleyre (Age 35).jpg
Aday gösterdiğiniz resim, seçkin resim statüsü aldı.
Dosya:Voltairine de Cleyre (Age 35).jpg, Vikipedi:Seçkin resim adayları sayfasında aday gösterildi, yeterli desteği topladı ve seçkin resim seçildi. Başka bir resmi aday göstermek isterseniz, Vikipedi:Seçkin resim adayları sayfasındaki yönergeleri takip edebilirsiniz. Sİbot (mesaj) 18:05, 30 Nisan 2014 (UTC)

SR adaylığı[kaynağı değiştir]

David Villa - 01.jpg
Aday gösterdiğiniz resim, seçkin resim statüsü aldı.
Dosya:David Villa - 01.jpg, Vikipedi:Seçkin resim adayları sayfasında aday gösterildi, yeterli desteği topladı ve seçkin resim seçildi. Başka bir resmi aday göstermek isterseniz, Vikipedi:Seçkin resim adayları sayfasındaki yönergeleri takip edebilirsiniz. Sİbot (mesaj) 18:05, 30 Nisan 2014 (UTC)

SR adaylığı[kaynağı değiştir]

Chaplin The Kid edit.jpg
Aday gösterdiğiniz resim, seçkin resim statüsü aldı.
Dosya:Chaplin The Kid edit.jpg, Vikipedi:Seçkin resim adayları sayfasında aday gösterildi, yeterli desteği topladı ve seçkin resim seçildi. Başka bir resmi aday göstermek isterseniz, Vikipedi:Seçkin resim adayları sayfasındaki yönergeleri takip edebilirsiniz. Sİbot (mesaj) 18:05, 30 Nisan 2014 (UTC)

SR adaylığı[kaynağı değiştir]

Chaplin The Kid edit.jpg
Aday gösterdiğiniz resim, seçkin resim statüsü aldı.
Dosya:Chaplin The Kid edit.jpg, Vikipedi:Seçkin resim adayları sayfasında aday gösterildi, yeterli desteği topladı ve seçkin resim seçildi. Başka bir resmi aday göstermek isterseniz, Vikipedi:Seçkin resim adayları sayfasındaki yönergeleri takip edebilirsiniz. Sİbot (mesaj) 21:05, 30 Nisan 2014 (UTC)

SR adaylığı[kaynağı değiştir]

Chaplin The Kid edit.jpg
Aday gösterdiğiniz resim, seçkin resim statüsü aldı.
Dosya:Chaplin The Kid edit.jpg, Vikipedi:Seçkin resim adayları sayfasında aday gösterildi, yeterli desteği topladı ve seçkin resim seçildi. Başka bir resmi aday göstermek isterseniz, Vikipedi:Seçkin resim adayları sayfasındaki yönergeleri takip edebilirsiniz. Sİbot (mesaj) 18:05, 1 Mayıs 2014 (UTC)

Katkılar[kaynağı değiştir]

Merhaba Homonihilis; Oluşturduğun sayfaların kaydını tuttuğuna rastladım. Belki yardımcı olur: içinde birçok araç da var--İyi Vikiler.Ayrıntılı Bilgi#ileti 19:01, 22 Haziran 2014 (UTC)

Translation[kaynağı değiştir]

Thank you so much! I was hoping it'd work iff I stuck to simple, declarative sentences, but... I suppose that trying to jump language groups is too much for it. I'll ask next time. Which won't be long: I'm working on a photo of Mehmet VI. =) Adam Cuerden (mesaj) 22:05, 4 Temmuz 2014 (UTC)

Well, Mehmet VI is done, but I'm not sure it can be uploaded to commons. Jean Pascal Sébah died in 1947, which means that I'm not sure he left copyright in Turkey yet. Adam Cuerden (mesaj) 02:34, 7 Temmuz 2014 (UTC)

Enrique Simonet[kaynağı değiştir]

Hello Homonihilis

I would like to create Enrique Simonet but I cannot speak Turkish

I see you did a great job with Eugenio Lucas Velázquez, will you please make Enrique Simonet?

Maybe you can copy/translate from Enrique Simonet at Spanish wikipedia preferably. Or the English version if it’s easier for you.

Thank you very much

Best regards --188.86.157.155 02:44, 10 Ağustos 2014 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Writers Barnstar Hires.png Yazar Yıldızı
Türkçe Vikipedi'ye katkılarınız için. Drgulcu 19:05, 8 Ocak 2015 (UTC)

Merhaba[kaynağı değiştir]

Merhaba, Ben bu makaleyi genişletmek için çalıştı. Siz düzeltmek yardımcı olabilir?. Teşekkür Ederim: San Cristóbal de La Laguna Katedrali.--CanaryIslands (mesaj) 14:13, 27 Şubat 2015 (UTC)

Barış güvercini[kaynağı değiştir]

CEE Bahar Uluslararası VikiProjesi Sizsiz Olmaz![kaynağı değiştir]

Nuvola apps file-manager.png CEE Bahar 2015 Uluslararası VikiProjesi davetiyesi
Merhaba, Homonihilis
Orta ve Doğu Avrupa ile ilgili maddeleri belirli standartlara ulaştırmayı, çoğaltmayı, geliştirmeyi ve düzenlemeyi hedefleyen Uluslararası VikiProjesi ile ilgilenebileceğinizi düşündüm. Ayrıntılı bilgi için proje sayfasına bakabilirsiniz. Projede değerli katkılarınızı görmek dileğiyle şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar. --Mavrikantmsj 01:04, 15 Mart 2015 (UTC)

ArnavutlukAvusturyaAzerbaycanBeyaz RusyaBosna-HersekBulgaristanÇek CumhuriyetiErmenistanEstonyaGürcistanHırvatistanKaradağKazakistanKıbrıs CumhuriyetiLetonyaLitvanyaMacaristanKuzey MakedonyaMoldovaPolonyaRomanyaRusyaSırbistanSlovakyaSlovenyaTürkiyeUkraynaYunanistan

:)[kaynağı değiştir]

yaa işte böyle ho ni kardeş.. --kibele 15:23, 18 Mart 2015 (UTC)

Merhaba homolihinis[kaynağı değiştir]

Merhaba.Sayfaya veya bir maddeye nasıl fotoğraf yerleştirilir? (vikipedisssttt (mesaj) 12:25, 6 Nisan 2015 (UTC))Vikipedisssttt

Davet[kaynağı değiştir]

Vikipedi:Kayda_değerlik_(video_oyunları) için verilmiş olan yönerge teklifinin yürürlüğe girebilmesi için topluluğun ilgisine ihtiyaç vardır. Zaman ayırıp, tartışma sayfasında bir değerlendirmede bulunursanız müteşekkir olurum. --85.107.92.38 16:07, 3 Mayıs 2015 (UTC)

Poe[kaynağı değiştir]

Face-smile.svg Teşekkürler. Vakit buldukça ilgilenmek istiyorum. Virginia'yı bitirebilirsem (ki biraz destek fena olmaz :)), Edgar'a da yardım etmek isterim. Ona yakın zamanda başlayacak mısın, yoksa ilgili maddeleri mi açacaksın önce? --yabancım 19:35, 27 Temmuz 2015 (UTC)

Olur, toparlayınca haber verirsin o zaman. Gösterdiğin mesajların farkındayım; üç senede o kadar gevezeliğe bir Poe seçkini çıkartamamışız ya, bize de yuh. :) --yabancım 18:57, 29 Temmuz 2015 (UTC)

Updated scripts[kaynağı değiştir]

Hi Homonihilis. I edited your user.js to update you to the latest version of TemplateScript, update deprecated functions and make your scripts HTTPS-compatible. I also moved your monobook.js to common.js so it works in all skins. Let me know if anything breaks. :) Pathoschild (mesaj) 03:57, 25 Ağustos 2015 (UTC)

Hi Pathoschild, many thanks for this. It was broken for so long and I hated not to see the diff quickview on recent changes. All fine :) İyivikiler... [ho? ni!] 04:41, 25 August 2015 (UTC)

You're welcome! Pathoschild (mesaj) 04:54, 25 Ağustos 2015 (UTC)
Ho ni merhaba. Şu yukarıdaki değişikliği ben nasıl yapabilirim acaba? "I hated not to see the diff quickview on recent changes" +1. Face-smile.svg --yabancım 11:57, 27 Eylül 2015 (UTC)
Tamamdır, yazdım Pathoschild'a. Bu arada bak Guzelonlu ne diyor. Face-smile.svg --yabancım 09:17, 4 Ekim 2015 (UTC)

Çeviri kaynağı[kaynağı değiştir]

Merhaba,
Öncelikle hoş geldiniz. Çeviri yoluyla vikiye birçok madde kazandırdığınızı gördüm, dolayısıyla ne iyi ettiniz de geldiniz Face-smile.svg. Çeviri ile açılan maddelerin kaynağını takip edebilmek için, maddenin tartışma sayfasına çeviri kaynağını ekliyoruz. Ben bir örneğini Tartışma:San Vitale Kilisesi sayfasına ekledim. Çevrdiğiniz maddelerde bunu kullanabilirsiniz. İyivikiler... [ho? ni!] 17:35, 16 Aralık 2015 (UTC)

Uyarı için teşekkür ederim. Paulus Silentiarius ve Achim Arbeiter maddelerinde denedim ancak beceremedim sanırım. Bu sürüm numaralarını nereden almam gerekiyor? Achim Arbeiter sayfasında tekrar San Vitale açılıyor, Paulus Silentiarius'ta ise bambaşka bir sayfa geliyor. Yardım ederseniz sevinirim. (Saitcank (mesaj) 01:20, 17 Aralık 2015 (UTC))


Eski çalışmalar[kaynağı değiştir]

Selamlar ho. Nasılsınız? Bir zamanlar bazı çalışmalar vardı sanki SM yapılmaya aday :)). Yaşayan Ölülerin Gecesi SMA için kırmızılıkları mı vardı sadece doğru mu hatırlıyorum? Ne kadar da çok şey değişmiş, teşekkür butonu gibi değişiklikler gördüm. Kim bilir daha neler neler değişti acep... Hele bir ısınma turları atayım, makale yazmayı planlıyorum açıkçası ilk turlarda. O sırada şu kırmızılar da biraz biraz erir hem.. iyi vikilemeler, sevgiler--Merube 89msj 19:51, 22 Aralık 2015 (UTC)

Resim Ekleme[kaynağı değiştir]

Merhaba.Resim ekleme hakkında 3-4 ay önce soru sormustum.Yanıtınız için teşekkürler.Kullanıcı mesaj:vikipedisssttt --vikipedisssttt

bilgi[kaynağı değiştir]

sayın Homonihilis bir dosyaya kullanılmayan dosya ibaresi koymuşsunuz resmi yükleyen kişiye bildirmemişsiniz dosyaları yükleyen kişiye bunu bildirmemiz gerekiyor belki dosyayla ilgilenip sorunu giderecektir bir dahaki dosyalarda bildiriniz saygılar --Doruk455 13:57, 11 Şubat 2016 (UTC)

vikipedi kaynağı[kaynağı değiştir]

selamlar merhaba size bir soru soracağım bana vikipedi kaynak sayılmaz dediler onun için bende kaynak olarak ingizce vikipedi gösterilen dosyalara sorunlu dosya ibaresi koydum acaba doğru mu yapıyorum bide kaynağın direk resmi değil siteyi de göstermesi gerektiği söylendi sizce doğrumu cevaplarsanız sevinirim saygılar iyi vikiler --Doruk455 15:47, 12 Şubat 2016 (UTC)

Anladım arkadaşım peki ben şimdi ne yapayım acaba isaretlediğim dosyalar için öneriniz ne dir saygilar Günaydın iyi vikiler --Doruk455 07:47, 15 Şubat 2016 (UTC)

alacağım son bir soru kaynaktaki dosya bir hizmetli tarafından silinirse kaynaksız dosya koyayım mı çünkü bir dosyaya koymuştum kaynaktaki dosya silinmişti superyetkin o dosyayı sildi saygılar --Doruk455 13:16, 15 Şubat 2016 (UTC)

hala[kaynağı değiştir]

Selam iyi sabahlar size bir soru soracağım ben dosyalar konusunda hata yaptım ya yaptıktan sonra bir dosyayı yükleyen kişi dosyanın silinmesini talep etti acaba bana alimmiş olabilir mi şahsen ben bu hatayı size karşı yapsam alınır mısınız ben bu soruyu merak ettigim ve kimsenin bana darılmasıni istemedigim için soruyorum saygılar iyi vikiler Günaydın --Doruk455 05:00, 16 Şubat 2016 (UTC)

VP:Tiyatro[kaynağı değiştir]

Merhaba. Malumunuz tiyatro portalı güncelliğini yitirmiş durumda. VP:Tiyatro da öyle. Bu duruma ufaktan bir el attım. 1000 tane değerlendirilmemiş madde vardı. Kalite ve önem kategorilerini oluşturup birkaç maddeye ekledim. Belki bir işbirliği düzenleyip değerlendirilmemiş madde sayısını azaltabiliriz. Portal'da ise gündemdeki olaylar başlığı tee 2008 Haziran'dan beri güncellenmemişti. Dün akşam o başlığı yeniledim. Lakin seçilmiş içerik, biyografi ve resim başlıkları hala duruyor. Sanırım haftada yada ayda bir kez değiştirilmeliydi. Öneriler ışığında bunu yapmalıyız ama yeni hiçbir aday yok. Tekbaşıma karar alıp bunları değiştirmek istemedim, proje üyelerinden de bir tek siz etkinsiniz. Bu durumu ortadan kaldırmak, tiyatroyu yeniden güncel halde tutmak için ne yapabiliriz? (Bu durum VP:Sanat için de gerçerli). — OkanfanEvet benim? 06:36, 3 Mayıs 2016 (UTC)

Tekrar merhaba Homonihilis. Cevabınız için teşekkür ederim. Elbette birlikte bi şeyler yapabiliriz. Siz inceleyin, dönün, yeniden konuşalım. Şimdi şunu söyleyebilirim: Bence öncelikle maddelerin ne halde olduğunu görmek için şu maddeleri ayıklamalıyız. Sayıları fazla, bu yüzden aylık işbirliği düzenleyerek kısa sürede bitirebiliriz. Bunu yapacak olur isek dikkat çekmek için köy çeşmesinde duyuru yaparız. (Proje üyelerinden Frock'a da mail attım ama geri dönmedi). Sonra da sırasıyla gündemdeki olaylar, seçilen biyografi, seçilen oyun gibi başlıkları güncelleriz. Kerbela oyununun SM adaylığı da hala sürüyor. İyi günler — OkanfanEvet benim? 14:30, 8 Mayıs 2016 (UTC)

Buffy Animasyon Serisi[kaynağı değiştir]

İyivikiler... [ho? ni!] 16:20, 23 Haziran 2016 (UTC)

Tekrar kontrol edebilir misiniz şimdi? ~ HastaLaVi2 (mesaj) 19:29, 23 Haziran 2016 (UTC)
Öncelikle teşekkürler, bundan sonra dosya yüklerken bunlara çok dikkat edeceğim. Vikipedi adil kullanım sayfasını okudum ama çok karışık gelmişti pek bir şey anlamamıştım. Şimdi her şey daha net. :) Ama son bir şey daha bu dosyalara {{Şablon:Televizyon ekran görüntüsü adil kullanım}} şablonu uyar mı acaba, sonuçta televizyon dizisi karakterleri bunlar. Ben sonradan yüklediğim birkaç dosyanın lisanslarına bunu eklemiştim de. ~ HastaLaVi2 (mesaj) 00:04, 24 Haziran 2016 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği daveti[kaynağı değiştir]

VikiProje Sovyetler Birliği daveti[kaynağı değiştir]

State Emblem of the Soviet Union.svg
Flag of the Soviet Union (1924–1955).svg
VikiProje Sovyetler Birliği Daveti
İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili tarih, politika, bilim, coğrafya, ekonomi, askeriye, hukuk, eğitim, felsefe, kişi, toplum vb. gibi konularda maddeler açmayı ve var olan maddeleri düzenleyerek kaliteli hale getirmeyi amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesine davetlisiniz.

Projeye katkıda bulunmak için katılımcılar listesine isminizi ekleyin, iş bölümü ve hedefler kısmına yapmayı düşündüğü katkıları yazarak benzer ilgi alanına sahip kişilerle birlikte hareket edin. Bununla birlikte bu ayın iş birliği projesine katılarak projenin gelişmesine katkıda bulunun. İşbirliği projesinde pek çok ödül sizi beklemekte.

Ayrıca çalışılan maddeleri ve düzenlenmesi gereken maddeleri inceleyebilir veya anket ve oylamalara katılarak görüş bildirebilirsiniz.

Proje hakkında daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

--Ahmet Turhan (mesaj) 23:52, 7 Kasım 2016 (UTC)

Deniz (mesaj) 11:27, 6 Şubat 2017 (UTC)

+[kaynağı değiştir]

Selam Homonihilis, katkılarını bekliyorum. Görüşmek üzere.--Kingbjelica (mesaj) 10:03, 15 Mart 2017 (UTC)

Van Gogh[kaynağı değiştir]

Merhaba ho ni, nasılsın? Belki görmüşsündür, Mskyrider Vincent van Gogh maddesini çevirdi ve kırmızıları açılırsa SMA yapılabilir. İlgilenmek istersen liste şurada: Kullanıcı:Mskyrider/Van Gogh. Kolay gelsin. --Yabancım 12:07, 2 Nisan 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset Ağustos 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Ağustos 2017'nin işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine yapılacak katkı ile Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine yapılacak katkı ile C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 500, (b) kısmı için 25 madde, (c) kısmı için 10 maddedir.
MediaWiki message delivery (mesaj) 22:32, 31 Temmuz 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset Eylül 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Eylül 2017'nin işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 300, (b) kısmı için 20 madde, (c) kısmı için 10 maddedir.
MediaWiki message delivery (mesaj) 11:35, 6 Eylül 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset Ekim 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Ekim 2017'nin işbirliği, aşağıdaki 4 şablonun "kırmızı bağlantılı" maddelerinin açılmasıdır.
Şablon:Çift meclisli ulusal yasama organları, Şablon:Tek meclisli ulusal yasama organları, Şablon:Ulusal alt meclisler, Şablon:Ulusal üst meclisler

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedef: Eksik 350 maddeden 100 adedinin açılması.

Siyaset alanına odaklanan işbirliği projelerinin bu dönemkine siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli.

Herkese verimli çalışmalar dilerim.

VikiProje Siyaset Kasım 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Kasım 2017'nin işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 50, (b) kısmı için 10 madde, (c) kısmı için 5 maddedir.
MediaWiki message delivery (mesaj) 21:13, 2 Kasım 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset Aralık 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Aralık 2017'nin işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 50, (b) kısmı için 10 madde, (c) kısmı için 3 maddedir.
--MediaWiki message delivery (mesaj) 12:20, 1 Aralık 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset Ocak 2018 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Ocak 2018'in işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Taslak veya Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 50, (b) kısmı için 10 madde, (c) kısmı için 3 maddedir.
MediaWiki message delivery (mesaj) 14:33, 1 Ocak 2018 (UTC)

++[kaynağı değiştir]

Selam sizi özledik!! 2018'de daha fazla aktif olmanız dileğiyle. Sevgiler. Kingbjelica (mesaj) 18:45, 4 Ocak 2018 (UTC)

VikiProje Siyaset Şubat 2018 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Şubat 2018'in işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Taslak veya Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 50, (b) kısmı için 10 madde, (c) kısmı için 3 maddedir.
MediaWiki message delivery (mesaj) 18:37, 4 Şubat 2018 (UTC)

VikiProje Siyaset Mart 2018 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Mart 2018'in işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Taslak veya Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 50, (b) kısmı için 10 madde, (c) kısmı için 3 maddedir.
MediaWiki message delivery (mesaj) 22.08, 1 Mart 2018 (UTC)