Vikipedi:VikiProje Sovyetler Birliği/İşbirliği Projesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

VikiProje Sovyetler Birliği

Coat of arms of the Soviet Union.svg


Sovyetler Birliği Projesi
“Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!”
Kısayollar:
Sovyetler Birliği Sovyetler Birliği Projesi İşbirliği Projesi İşbirliği Projesi Çalışılan maddeler Çalışılan maddeler Katılımcılar Katılımcılar
İş bölümü ve hedefler İş bölümü ve hedefler Düzenlenmesi gereken maddeler Düzenlenmesi gereken maddeler Anket ve oylamalar Anket ve oylamalar İstekler İstekler
Duyuru şablonları Duyuru şablonları Kategoriler ve şablonlar Kategoriler ve şablonlar Bülten Bülten Flag-map of Soviet Union sphere of influence (1961-1989).svg İlgili projeler
VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi
CominternIV.jpg
Bu işbirliği projesinin amacı; VikiProje Sovyetler Birliği topluluğunu Sovyetler Birliği konulu maddelerin ansiklopediye kazandırılması veya mevcut maddelerin geliştirilmesi amacıyla işbirliği ile birlikte hareket ettirmektir. Her ay en az bir proje seçilerek, kullanıcıların katılımıyla projenin hızlı bir şekilde bitirilmesi amaçlanır. Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi için siz de, yeni projeye aday gösterebilir veya oy kullanabilirsiniz. Ayrıca eski projeleri görmek için arşive göz atabilirsiniz.
Team Barnstar.png İş birliği ödülleri (kazananlar) Symbol list class.svg Proje önerileri ve oylamalar Gnome-colors-applications-office.svg Eski projeler istatistiği

Şu anki İşbirliği Projesi[kaynağı değiştir]

WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi
Lapa Altair.png
Nisan 2017'nin ikinci işbirliği, kaynak eksik olan maddeler kategorisinde yer alan Sovyet konulu maddelere kaynak eklemek olarak belirlenmiştir. Burada örnek bir liste yer almaktadır.
Proje hedefi 250 maddeyi kaynaklı hale getirmektedir.


  • Bu ayın projesinde kaynak eksik olan maddeler kategorisinde yer alan Sovyet konulu maddelere kaynak eklenmesi amaçlanmaktadır. Bu kapsamda listede görünen Sovyet konulu herhangi bir maddeye kaynak eklenebilir. Bu kapsamda burada örnek bir liste yer almaktadır. Bu yolla söz konusu kategorideki maddelerin kaynaklı hale getirilmesi amaçlanmaktadır.

Kaynak ekleme puanı

  • Kaynaksız maddeye eklenen her kaynak +3 puan olarak değerlendirilir. Kaynak eklemede kaynak gösterme şablonları kullanılırsa ekstra +2 puan verilir. Bir maddeye en az beş kaynak eklenmesi halinde, her beş kaynak başına +5 teşvik puanı verilir.
  • Maddeye kaynak eklenmesi sonrası maddede yer alan {{kaynaksız}} şablonunun çıkarılması zorunludur.
  • Kaynak eklenen madde listede ise, kaynaklandırılan maddenin yanına imza atılması zorunludur.
  • Kaynaklı herhangi bir Sovyet konulu maddeye kaynak eklenmesi +1 puan olarak değerlendirilir.

Kaynak hatası giderme puanı

  • Kaynak gösterme hatası bulunan maddeler kategorisindeki maddeler başta olmak üzere herhangi bir Sovyet konulu bir maddede erişilemeyen veya hatalı bir kaynağı düzeltmek proje kapsamındadır. Herhangi bir kaynak hatasını ilgili kaynağı kaldırarak giderme 1 puan, kaynak ekleyerek giderme 3 ek puan (toplamda; 3 kaynak ekleme puanı ile birlikte 6 puan, 2 kaynak gösterme şablonları puanı ile birlikte 8 puan) olarak hesaplanır.

Listeye ekleme puanı

  • Bu listede yer almayan maddeleri söz konusu listeye eklemek madde başına +2 puan olarak değerlendirilir.

  • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır. Bunun yanı sıra katılımcılara ilk katılım ödülü, çeşitli teşvik ödülleri ve Kaynak gösterme yıldızı verilecektir.

Proje başlangıç: 16 Nisan 2017
Proje bitiş: 30 Nisan 2017

Proje durumu[kaynağı değiştir]

İlerleme:
%22.8

250 madde olan proje hedefine dair 57 (22.8%) tamamlandı.
Katılımcılar ve puanlama[kaynağı değiştir]

İşbirliği Projesi sorumluları[kaynağı değiştir]

İşbirliği Projesi Sorumluları, işbirliği mesajı gönderir ve projede düzeni sağlar. Ayrıca birinci, ikinci ve üçüncü olarak başarı sıralamasını yapar. Ödülleri ise Ödül Sorumlusu verir. Sorumlu olmak isteyen her üye buraya imzasını atabilir.

Sorumluluk alanları;

A) Periyodik olarak iş birliği projesi konularının belirlenmesi, buna dair gerekli önerilerin ve oylamalar düzenlenmesi
B) Proje kapsamındaki sunulan katkıların kontrolü
C) Proje puanlaması ve ödül verme
D) İşbirliği projesinin tanıtımı ve kullanıcıları projeye katmaya teşvik

Sorumluluk konu dağılımı[kaynağı değiştir]

Sıra Kullanıcı adı ve sorumluluk alanı Listeye eklendiği tarih Durum
1 Ahmet Turhan
(A,B,C,D)
7 Ekim 2016 Evet Aktif
2