Kullanıcı mesaj:Yabancı

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

MESAJ ARŞİVİ: Ağustos - Eylül 2007, Ekim - Aralık 2007, Ocak 2008, Şubat - Mart 2008, Nisan - Haziran 2008, Temmuz - Eylül 2008, Ekim - Aralık 2008, Ocak - Şubat 2009, Mart - Nisan 2009, Mayıs - Haziran 2009, Temmuz - Ağustos 2009, Eylül - Ekim 2009, Kasım - Aralık 2009, Ocak - Haziran 2010, Temmuz - Ağustos 2010, Eylül - Ekim 2010, Kasım - Aralık 2010, Ocak - Mart 2011, Nisan - Aralık 2011, Ocak - Temmuz 2012, Ağustos - Aralık 2012, Ocak - Mart 2013, Nisan - Aralık 2013, 2014 - 2015, 2016, Ocak - Mart 2017.

VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi Yeni Katılımcı Yıldızı[kaynağı değiştir]


Kindness Barnstar Hires.png
VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi Yeni Katılımcı Yıldızı
Tebrikler. VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında bir projeye katılmanız şerefine Yeni Katılımcı Yıldızı ödülünü kazandınız. Gelecekteki iş birliği projelerine katılımınızın devamını bekleriz.

--Ahmet Turhan (mesaj) 21:14, 1 Nisan 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi Sovyet Seçkin Madde Nişanı[kaynağı değiştir]


Soviet Union Order of Merit.svg
VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi Sovyet Seçkin Madde Nişanı
Tebrikler. VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında seçkin madde konulu bir iş birliği projesine katılmanız şerefine Sovyet Seçkin Madde Nişanı ödülünü kazandınız. Gelecekteki iş birliği projelerine katılımınızın devamını bekleriz.

--Ahmet Turhan (mesaj) 21:14, 1 Nisan 2017 (UTC)

Hoysala mimarisi[kaynağı değiştir]

  • Merhaba Mimar, nasılsın? SM çalışmalarına ilgi duyduğundan sormak istedim. Hoysala mimarisi maddesini Mskyrider 2007'de SM olan İngilizcesinden çevirmiş. İng.'deki madde o zamandan bu yana çok köklü bir değişikliğe uğramamış sanıyorum, ama arada az da olsa bir fark var gibi. Bu iki metni karşılaştırıp eksikleri gidermek ilgini çeker mi acaba? Kırmızılar konusunda işbirliği gerekecek gibi görünüyor, ama işin bu kısmını belki sen halledebilirsin. İlgilenemezsen de sorun değil. İyi çalışmalar. --Yabancım 12:19, 2 Nisan 2017 (UTC)
  • Merhaba Yabancı. İyiyim teşekkür ederim. Sen de iyisindir umarım. Evet haklısın, bu madde rahatlıkla SM adayı olabilir. Elimden geldiğince vaktim olduğunda yardımcı olmaya çalışırım. Kırmızıları ben açarım yavaş yavaş. Kolay gelsin. Mimar77 (mesaj) 03:25, 5 Nisan 2017 (UTC)
  • Sevindim, şimdiden teşekkürler. :) Kırmızılar için ben de elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım, ama işin diğer kısmı benim boyumu aşıyor. Umarım maddeyi SM yapabiliriz. Kolay gelsin. --Yabancım 08:22, 5 Nisan 2017 (UTC)

Deniz (mesaj) 20:20, 9 Nisan 2017 (UTC)

Kukla[kaynağı değiştir]

Merhabalar, OmerFarukDemir'in kukla olduğu kanaatine nereden vardınız? Bu konuda şüphelerim var da. Turgut46 23:19, 9 Nisan 2017 (UTC)

Merhaba Turgut46. O hesap ve diğerinin kukla olduğu, şu mesajdan görülebileceği gibi denetlemeyle sabitti. --Yabancım 07:55, 10 Nisan 2017 (UTC)
Mutlutopuz'un fotoğraflarına ve OmerFarukDemir'in fotoğraflarına bakacak olursak ikisinin farklı kişiler olduğunu söylemek mümkün. --Turgut46 10:21, 10 Nisan 2017 (UTC)
Turgut46 birincisi, denetçilerin yaptığı işlem, bu hesapların kullandığı IP adreslerinin çakıştığını gösteriyor. Ayrıca kukla hesap kullanmak isteyen birinin mantıken iki hesabında ayrı fotoğraflar kullanması gayet akla yatkın bir davranış, öyle değil mi? Esasen kukla hesabı davranışsal izden dahi tespit etmek mümkün, her zaman teknik kanıta da ihtiyaç yok. Ancak burada denetimin sonucu net olduğundan (zira Elmacenderesi "kukla olmaları olası" dememiş, "... kuklası oldukları tespit edilmiştir" ifadesini kullanmış), tartışılacak bir şey de kalmıyor. --Yabancım 10:31, 10 Nisan 2017 (UTC)
Sosya medya hesapları da mı kukla yani? IP adreslerinin çakışması dinamik IP kullanımından kaynaklanan bir olay, anormal bir durum yok yani. Davranışsal ize gelince, Mutlutopuz OmerFarukDemir'e göre daha tecrübeli davranışlar sergiliyor. Üstelik bu topluluk hatalı denetleme işlemlerini çok gördü (Örn: Vikipedi:Denetçi isteği/Dava/Mulazimoglu). --Turgut46 12:28, 10 Nisan 2017 (UTC)
Turgut46, sosyal medya hesapları da hesapların farklı kişilere ait olduğu görüntüsünü desteklemek amacıyla açılmış olabilir elbette. Davranışsal iz konusundaki yorumunuza karşılık da Mutlutopuz'un öyleymiş gibi görünmesini sağlamak amacıyla öyleymiş gibi davranıyor olabileceği söylenebilir pekâlâ. Çok görüldüğünü belirttiğiniz denetleme hatalarına bizzat sizin mağdur olduğunuz tek bir örnek vermişsiniz, hatalı çok örnek gördüğümüz kanısında değilim. Teknik kanıtın hatalı bir denetleme sonucuna dayandığını düşünüyorsanız, ki bizzat siz mağdur olmadıkça bundan emin olmanıza imkân yok, lütfen işlemi yapan denetçiyle iletişime geçiniz. Ben aksine bir bulgu olmadıkça işlemin doğru olduğunu kabul edeceğim. Bu arada kukla davalarını ve denetleme arşivlerini incelemeniz, size önceki kuklacılık olaylarıyla ilgili bilgi verecektir. --Yabancım 13:30, 10 Nisan 2017 (UTC)
Bir örnek yeterli olur diye düşünmüştüm. Peki öyleyse, şurada daha ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz. --Turgut46 22:45, 10 Nisan 2017 (UTC)
Merhaba Yabancı, Facebook "Türkçe Vikipedi Gönüllüleri" grubunda olmam sebebiyle müdahil olduğum bir gönderiden sizin de haberiniz olsun istedim. Bu konuda sizin gibi düşünüyorum. İyi çalışmalar. --KediÇobanı🐈 14:27, 11 Nisan 2017 (UTC)
Merhaba KediÇobanı. Verdiğiniz bağlantıdan gönderinin içeriğini göremedim. O gruptakilere açık bir gönderiyse ve beni ilgilendiriyorsa e-posta atabilirsiniz. Teşekkürler. --Yabancım 16:58, 11 Nisan 2017 (UTC)

Atom teorisi[kaynağı değiştir]

Merhaba. "Atom teorisi" daha geniş bir bağlam sunmasından ötürü bence doğru başlık. Geçmiş birleştirme öncesinde aktarılacak içerik de mevcut değil gibi. Teşekkürler, iyi çalışmalar. --Superyetkinileti 18:24, 14 Nisan 2017 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Original Barnstar Hires.png Özgün Yıldız
ok LAKAPSIZ (mesaj) 19:53, 15 Nisan 2017 (UTC)
  • herhalde her yönü ile işlenen en geniş madde olacak böyle giderse. --Mskyrider ileti 12:41, 16 Nisan 2017 (UTC)

Kukla damgası[kaynağı değiştir]

Efendim hayırlı günler. Ben OmerFarukDemir. Geçenlerde hesabıma kukla şablonu konulmuş, şok oldum. Tanımadığım ve Vikipedi'yi ticari amaçla kullanan bir kişiye etiket edilmişim. Böyle bir durum söz konusu değil. Dört yıldır madde yazıyorum ve hiç bir ticari amaç gütmedim. Yemin ederim ki o kişiyle alakam yoktur! Hatta isterseniz iletişime geçelim. Ben yıllardır Vikipedi'de hem katkı sağlamak hem de kendime bir hobi edinmek adına madde yazmaktayım. Ama bu kukla damgası ile benim hakkım yenildi. Lütfen bu durum ile ilgili benimle iletişime geçin, ben bunu hak etmedim. Üç yıl önce yazdığım bir iki maddede telif ihlali bulunduğundan dolayı da 4 yıllık devriyelik hakkım elimden alındı. Lütfen bu durum çok zoruma gidiyor ve ben Vikipedi'de madde yazmaya devam etmek istiyorum. Sizden rica ediyorum bu mesajıma geri dönün. -95.10.25.1 19:30, 16 Nisan 2017 (UTC)ÖmerFarukDemir.

Denetçi Elmacenderesi'nin şu mesajında belirttiği sebeplerle yaptığı denetlemenin sonucu gereği engellendiniz. Eğer denetlemenin hatalı olduğunu düşünüyorsanız, kendisiyle iletişime geçiniz. Denetleme sonucuna dayanarak verdiğim engeli, ancak o denetlemenin hatalı olması halinde kaldırabilirim. Öte yandan denetlemenin kuklalığa ilişkin temel gerekçeyi oluşturduğunu ve başta bağlantısını verdiğim mesajda sözü edilenler olmak üzere başka davranışsal gerekçelerin de mevcut olduğunu not düşmek isterim. --Yabancım 08:49, 19 Nisan 2017 (UTC)
Geri döndüğünüz için teşekkür ederim, ancak engelin yanında e-posta gönderme seçeneği de kapatılmış. Tr Alperen17 benim sınıf arkadaşım. Görkem Sala meselesine gelince, şahıs benimle iletişime geçti ve maddesinin yazılması için ricada bulundu. Ancak daha önce Mutlutopuz kişisinin adı geçen şahsın dosyasını yüklediğinden haberim yoktu. Google üzerinde adı geçen şahıs ile ilgili haber kaynakları gördüm. Maddeye güvenilir kaynaklar ekledim ve tecrübesiz bir Vikipedist'in silme şablonu koyması üzerine kaldırdım. Daha sonra o kişiye silmeye aday oluşturmasını rica ettim. Kişi silmeye aday sayfa oluşturunca, Alperen'den ricada bulundum ve o da oylamaya katıldı. Hata ettiğimi fark etmem geç olmadı ancak şahsın daha önce Mutlutopuz kişisiyle iletişime geçtiğini öğrenince işkillendim. Lütfen bu verilen karar ve üzerimden alınan devriyelik yetkisi haksız yere idi ve haksızlığa uğradım. Elmacenderesi de konuya müdahil olursa çok memnun olurum.
Wikimedia Commons üzerinde şahsıma ait fotoğraflar da yer almaktadır. Mutlutopuz kişisiyle alakam yoktur. Elmacenderesi lütfen artık konuya müdahil olur musunuz?. --OmerFarukDemir 9:10, 24 Nisan 2017 (UTC)