Kullanıcı mesaj:Yabancı

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

MESAJ ARŞİVİ: Ağustos - Eylül 2007, Ekim - Aralık 2007, Ocak 2008, Şubat - Mart 2008, Nisan - Haziran 2008, Temmuz - Eylül 2008, Ekim - Aralık 2008, Ocak - Şubat 2009, Mart - Nisan 2009, Mayıs - Haziran 2009, Temmuz - Ağustos 2009, Eylül - Ekim 2009, Kasım - Aralık 2009, Ocak - Haziran 2010, Temmuz - Ağustos 2010, Eylül - Ekim 2010, Kasım - Aralık 2010, Ocak - Mart 2011, Nisan - Aralık 2011, Ocak - Temmuz 2012, Ağustos - Aralık 2012, Ocak - Mart 2013, Nisan - Aralık 2013, 2014 - 2015, 2016, Ocak - Mart 2017.

VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi Yeni Katılımcı Yıldızı[kaynağı değiştir]


Kindness Barnstar Hires.png
VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi Yeni Katılımcı Yıldızı
Tebrikler. VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında bir projeye katılmanız şerefine Yeni Katılımcı Yıldızı ödülünü kazandınız. Gelecekteki iş birliği projelerine katılımınızın devamını bekleriz.

--Ahmet Turhan (mesaj) 21:14, 1 Nisan 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi Sovyet Seçkin Madde Nişanı[kaynağı değiştir]


Soviet Union Order of Merit.svg
VikiProje Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi Sovyet Seçkin Madde Nişanı
Tebrikler. VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında seçkin madde konulu bir iş birliği projesine katılmanız şerefine Sovyet Seçkin Madde Nişanı ödülünü kazandınız. Gelecekteki iş birliği projelerine katılımınızın devamını bekleriz.

--Ahmet Turhan (mesaj) 21:14, 1 Nisan 2017 (UTC)

Hoysala mimarisi[kaynağı değiştir]

 • Merhaba Mimar, nasılsın? SM çalışmalarına ilgi duyduğundan sormak istedim. Hoysala mimarisi maddesini Mskyrider 2007'de SM olan İngilizcesinden çevirmiş. İng.'deki madde o zamandan bu yana çok köklü bir değişikliğe uğramamış sanıyorum, ama arada az da olsa bir fark var gibi. Bu iki metni karşılaştırıp eksikleri gidermek ilgini çeker mi acaba? Kırmızılar konusunda işbirliği gerekecek gibi görünüyor, ama işin bu kısmını belki sen halledebilirsin. İlgilenemezsen de sorun değil. İyi çalışmalar. --Yabancım 12:19, 2 Nisan 2017 (UTC)
 • Merhaba Yabancı. İyiyim teşekkür ederim. Sen de iyisindir umarım. Evet haklısın, bu madde rahatlıkla SM adayı olabilir. Elimden geldiğince vaktim olduğunda yardımcı olmaya çalışırım. Kırmızıları ben açarım yavaş yavaş. Kolay gelsin. Mimar77 (mesaj) 03:25, 5 Nisan 2017 (UTC)
 • Sevindim, şimdiden teşekkürler. :) Kırmızılar için ben de elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım, ama işin diğer kısmı benim boyumu aşıyor. Umarım maddeyi SM yapabiliriz. Kolay gelsin. --Yabancım 08:22, 5 Nisan 2017 (UTC)

Deniz (mesaj) 20:20, 9 Nisan 2017 (UTC)

Kukla[kaynağı değiştir]

Merhabalar, OmerFarukDemir'in kukla olduğu kanaatine nereden vardınız? Bu konuda şüphelerim var da. Turgut46 23:19, 9 Nisan 2017 (UTC)

Merhaba @Turgut46. O hesap ve diğerinin kukla olduğu, şu mesajdan görülebileceği gibi denetlemeyle sabitti. --Yabancım 07:55, 10 Nisan 2017 (UTC)
Mutlutopuz'un fotoğraflarına ve OmerFarukDemir'in fotoğraflarına bakacak olursak ikisinin farklı kişiler olduğunu söylemek mümkün. --Turgut46 10:21, 10 Nisan 2017 (UTC)
@Turgut46 birincisi, denetçilerin yaptığı işlem, bu hesapların kullandığı IP adreslerinin çakıştığını gösteriyor. Ayrıca kukla hesap kullanmak isteyen birinin mantıken iki hesabında ayrı fotoğraflar kullanması gayet akla yatkın bir davranış, öyle değil mi? Esasen kukla hesabı davranışsal izden dahi tespit etmek mümkün, her zaman teknik kanıta da ihtiyaç yok. Ancak burada denetimin sonucu net olduğundan (zira Elmacenderesi "kukla olmaları olası" dememiş, "... kuklası oldukları tespit edilmiştir" ifadesini kullanmış), tartışılacak bir şey de kalmıyor. --Yabancım 10:31, 10 Nisan 2017 (UTC)
Sosya medya hesapları da mı kukla yani? IP adreslerinin çakışması dinamik IP kullanımından kaynaklanan bir olay, anormal bir durum yok yani. Davranışsal ize gelince, Mutlutopuz OmerFarukDemir'e göre daha tecrübeli davranışlar sergiliyor. Üstelik bu topluluk hatalı denetleme işlemlerini çok gördü (Örn: Vikipedi:Denetçi isteği/Dava/Mulazimoglu). --Turgut46 12:28, 10 Nisan 2017 (UTC)
@Turgut46, sosyal medya hesapları da hesapların farklı kişilere ait olduğu görüntüsünü desteklemek amacıyla açılmış olabilir elbette. Davranışsal iz konusundaki yorumunuza karşılık da Mutlutopuz'un öyleymiş gibi görünmesini sağlamak amacıyla öyleymiş gibi davranıyor olabileceği söylenebilir pekâlâ. Çok görüldüğünü belirttiğiniz denetleme hatalarına bizzat sizin mağdur olduğunuz tek bir örnek vermişsiniz, hatalı çok örnek gördüğümüz kanısında değilim. Teknik kanıtın hatalı bir denetleme sonucuna dayandığını düşünüyorsanız, ki bizzat siz mağdur olmadıkça bundan emin olmanıza imkân yok, lütfen işlemi yapan denetçiyle iletişime geçiniz. Ben aksine bir bulgu olmadıkça işlemin doğru olduğunu kabul edeceğim. Bu arada kukla davalarını ve denetleme arşivlerini incelemeniz, size önceki kuklacılık olaylarıyla ilgili bilgi verecektir. --Yabancım 13:30, 10 Nisan 2017 (UTC)
Bir örnek yeterli olur diye düşünmüştüm. Peki öyleyse, şurada daha ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz. --Turgut46 22:45, 10 Nisan 2017 (UTC)
Merhaba Yabancı, Facebook "Türkçe Vikipedi Gönüllüleri" grubunda olmam sebebiyle müdahil olduğum bir gönderiden sizin de haberiniz olsun istedim. Bu konuda sizin gibi düşünüyorum. İyi çalışmalar. --KediÇobanı🐈 14:27, 11 Nisan 2017 (UTC)
Merhaba @KediÇobanı. Verdiğiniz bağlantıdan gönderinin içeriğini göremedim. O gruptakilere açık bir gönderiyse ve beni ilgilendiriyorsa e-posta atabilirsiniz. Teşekkürler. --Yabancım 16:58, 11 Nisan 2017 (UTC)

Atom teorisi[kaynağı değiştir]

Merhaba. "Atom teorisi" daha geniş bir bağlam sunmasından ötürü bence doğru başlık. Geçmiş birleştirme öncesinde aktarılacak içerik de mevcut değil gibi. Teşekkürler, iyi çalışmalar. --Superyetkinileti 18:24, 14 Nisan 2017 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Original Barnstar Hires.png Özgün Yıldız
ok LAKAPSIZ (mesaj) 19:53, 15 Nisan 2017 (UTC)
 • herhalde her yönü ile işlenen en geniş madde olacak böyle giderse. --Mskyrider ileti 12:41, 16 Nisan 2017 (UTC)

Kukla damgası[kaynağı değiştir]

Efendim hayırlı günler. Ben OmerFarukDemir. Geçenlerde hesabıma kukla şablonu konulmuş, şok oldum. Tanımadığım ve Vikipedi'yi ticari amaçla kullanan bir kişiye etiket edilmişim. Böyle bir durum söz konusu değil. Dört yıldır madde yazıyorum ve hiç bir ticari amaç gütmedim. Yemin ederim ki o kişiyle alakam yoktur! Hatta isterseniz iletişime geçelim. Ben yıllardır Vikipedi'de hem katkı sağlamak hem de kendime bir hobi edinmek adına madde yazmaktayım. Ama bu kukla damgası ile benim hakkım yenildi. Lütfen bu durum ile ilgili benimle iletişime geçin, ben bunu hak etmedim. Üç yıl önce yazdığım bir iki maddede telif ihlali bulunduğundan dolayı da 4 yıllık devriyelik hakkım elimden alındı. Lütfen bu durum çok zoruma gidiyor ve ben Vikipedi'de madde yazmaya devam etmek istiyorum. Sizden rica ediyorum bu mesajıma geri dönün. -95.10.25.1 19:30, 16 Nisan 2017 (UTC)ÖmerFarukDemir.

Denetçi @Elmacenderesi'nin şu mesajında belirttiği sebeplerle yaptığı denetlemenin sonucu gereği engellendiniz. Eğer denetlemenin hatalı olduğunu düşünüyorsanız, kendisiyle iletişime geçiniz. Denetleme sonucuna dayanarak verdiğim engeli, ancak o denetlemenin hatalı olması halinde kaldırabilirim. Öte yandan denetlemenin kuklalığa ilişkin temel gerekçeyi oluşturduğunu ve başta bağlantısını verdiğim mesajda sözü edilenler olmak üzere başka davranışsal gerekçelerin de mevcut olduğunu not düşmek isterim. --Yabancım 08:49, 19 Nisan 2017 (UTC)
Geri döndüğünüz için teşekkür ederim, ancak engelin yanında e-posta gönderme seçeneği de kapatılmış. Tr Alperen17 benim sınıf arkadaşım. Görkem Sala meselesine gelince, şahıs benimle iletişime geçti ve maddesinin yazılması için ricada bulundu. Ancak daha önce Mutlutopuz kişisinin adı geçen şahsın dosyasını yüklediğinden haberim yoktu. Google üzerinde adı geçen şahıs ile ilgili haber kaynakları gördüm. Maddeye güvenilir kaynaklar ekledim ve tecrübesiz bir Vikipedist'in silme şablonu koyması üzerine kaldırdım. Daha sonra o kişiye silmeye aday oluşturmasını rica ettim. Kişi silmeye aday sayfa oluşturunca, Alperen'den ricada bulundum ve o da oylamaya katıldı. Hata ettiğimi fark etmem geç olmadı ancak şahsın daha önce Mutlutopuz kişisiyle iletişime geçtiğini öğrenince işkillendim. Lütfen bu verilen karar ve üzerimden alınan devriyelik yetkisi haksız yere idi ve haksızlığa uğradım. @Elmacenderesi de konuya müdahil olursa çok memnun olurum.
Wikimedia Commons üzerinde şahsıma ait fotoğraflar da yer almaktadır. Mutlutopuz kişisiyle alakam yoktur. @Elmacenderesi lütfen artık konuya müdahil olur musunuz?. --OmerFarukDemir 9:10, 24 Nisan 2017 (UTC)
İki haftadır bekliyorum hocam, @Elmacenderesi. --OmerFarukDemir 14:15, 2 Mayıs 2017 (UTC)

akrostiş[kaynağı değiştir]

bir karalama yaptım serbest olarak ama akrostiş dersen o biraz kasar valla. --Mskyrider ileti 14:40, 10 Mayıs 2017 (UTC)

@Mskyrider, önemli olan anlamı vermekti, akrostiş de olmayıversin. Çok teşekkürler. :) --Yabancım 20:42, 10 Mayıs 2017 (UTC)

Birkaç kitap[kaynağı değiştir]

Selamlar. Elimde şu, şu, şu ve şu kitap var. Tamamı İspanyolca ama. Kaynak olarak kullanabileceğiniz, işime yarar diyeceğiniz var mı arasında? E-posta atabilirim öyle dediğiniz varsa.--RapsarEfendim? 19:28, 11 Mayıs 2017 (UTC)

@Rapsar Merhaba. İhtiyacım olmayacak, teşekkürler. --Yabancım 20:48, 11 Mayıs 2017 (UTC)

İş Birliği Projesi[kaynağı değiştir]

Selamlar. Vincent van Gogh tabloları maddelerinin oluşturulması konulu bu haftanın İş Birliği Projesi ilginizi çekebilir :)--RapsarEfendim? 00:27, 16 Mayıs 2017 (UTC)

Değışıklıkler[kaynağı değiştir]

Benim Edgar Allen Poe da yaptığm değışıklıkleri geri almışınız bir daha yapmayın. @Mskyriderin tercümesi yetersiz - aslında fazla hata yok, ama aralardaki bulduğum hataları düzeltiyorum. Hiç bir şey nedesiz silinmedi, sadece hatalar düzeltidi. Anslikopedik dil değil nedeni ile şu cümeli restore edene Allah akıl versin. "En çok şiirleri ve kısa öyküleri ile ve özellikle de gizem ile macabre hikâyeleriyle tanınır" Bir daha olamsın bu Saygılar Seraphim System (mesaj) 08:50, 4 Haziran 2017 (UTC)

Bir kaç örnek daha - sizce bu doğru mu "ABD'de ve Amerikan edebiyatında Romantizm akımının önemli figürlerinden olmasının yanı sıra ülkesinde kısa öykünün ilk yazarlarından sayılır."

Düzeltmeleri geri almak ve üstelik karşıma çıkıp "Türkçe karakter kullanımına ilişkin sorunlar nedeniyle" demeniz hiç hoş değil. Orda bağlantıda küçuk bir hata göruyorum, daha doğrusu bağlantıyı düzeltmek olurdur.

Ve bir örnek daha: "yazdıklarıyla kazanmaya çalışan" - bunu neden değıştırdım? Kaba olduğu için. Türkçenin belli kulturel adetleri var dır ... "kazanmaya çalışan" biraz kaba bir laf. Daha kibarcası "Yaşamını yalnızca yazdıkları ile sürdürmeye çabalayan" ... kazanmaya çalışan sa kullanılabılır ama eksiği var - ne kazanmaya çalışıyor? Para. "Yazdıklarıyla para kazamaya çalışan" olmalı ya da "Yaşamını yalnızca yazdıklarından kazandığı para ile sürdürmeye çabalyan." - cümle eknomik güçlükler ile ilgili olduğu için bu cümleyi seçtim. İlaveten, bu cümlenin sonu " Amerika'nın ilk ünlü yazarları arasında sayılır ve bunun sonucunda yaşamı ve kariyeri ekonomik güçlükler içinde geçmiştir" ... yani Amerkanın ilk ünlü yazarı olduğu için mi hayatı ekonomik güçlükler içinde geçmiş? Her düzeltığım cümleyi böyle teker teker anlatmam pek mantıklı olmaz diye düşünüyorum - ama sorunuz varsa bana ping atmanız yeterlidir, kesinlikle cevaplarım.Seraphim System (mesaj) 10:24, 4 Haziran 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset Ağustos 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Ağustos 2017'nin işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine yapılacak katkı ile Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine yapılacak katkı ile C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 500, (b) kısmı için 25 madde, (c) kısmı için 10 maddedir.
MediaWiki message delivery (mesaj) 22:32, 31 Temmuz 2017 (UTC)

Toplulukça Vikiprojeleri ve işbirliği projelerini canlandırma[kaynağı değiştir]

WLM logo-2.svg

Selamlar. Geçmiş dönemdeki istatistiğe baktığımızda Vikiprojelere ilginin son derece azaldığını ve birçok Vikiprojenin inaktif olduğunu gördük. Bunun üzerine Vikiprojeleri canlandırmak, bir standarta kavuşturmak ve toplulukça bu konuya eğilim bir atılım yapmak üzere bir girişim başlattık. Sizin de dahil olduğunuz üzere, birçok kullanıcı kendi ilgi alanına dair çeşitli konularda halen güncel olarak katkı yapıyor, katkılarına devam ediyor. Buna karşın benzer konulara katkı yapan kullanıcıların birçoğu maalesef birbirinden bağımsız hareket etmekte ve birbiriyle ilişkisi son derece zayıf. Paralel konularda yapılan katkıların derli toplu olması, katkı sunulan konuların ilgi çekmesi, başka kullanıcılara ulaşma gibi konularda Vikiprojeler önemli yer tutuyor.

Siz de kendi ilgi alanınıza göre bir Vikiprojede sorumluluk almak ve katkılarınızı bu yönde kolektif bir şekilde geliştirmek ister misiniz? Burada tartışma sürüyor, lütfen görüşlerinizle birlikte siz de aramıza bize katılın. İlgi alanınızı kapsayan Vikiprojelerde sorumluluk almak veya kendi Vikiprojenizi oluşturmaya ne dersiniz? Katkılarınızı Vikiprojeler eşliğinde sürdürmeniz ansikopedik bilgilerin gelişmesine hızlı bir ivme kazandıracaktır. Katkılarınızı bekliyoruz. --Ahmet Turhan (mesaj) 21:12, 6 Ağustos 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset Eylül 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Eylül 2017'nin işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 300, (b) kısmı için 20 madde, (c) kısmı için 10 maddedir.
MediaWiki message delivery (mesaj) 11:35, 6 Eylül 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset Ekim 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Ekim 2017'nin işbirliği, aşağıdaki 4 şablonun "kırmızı bağlantılı" maddelerinin açılmasıdır.
Şablon:Çift meclisli ulusal yasama organları, Şablon:Tek meclisli ulusal yasama organları, Şablon:Ulusal alt meclisler, Şablon:Ulusal üst meclisler

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedef: Eksik 350 maddeden 100 adedinin açılması.

Siyaset alanına odaklanan işbirliği projelerinin bu dönemkine siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli.

Herkese verimli çalışmalar dilerim.

VikiProje Siyaset Kasım 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Kasım 2017'nin işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 50, (b) kısmı için 10 madde, (c) kısmı için 5 maddedir.
MediaWiki message delivery (mesaj) 21:13, 2 Kasım 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset Aralık 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Aralık 2017'nin işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 50, (b) kısmı için 10 madde, (c) kısmı için 3 maddedir.
--MediaWiki message delivery (mesaj) 12:20, 1 Aralık 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset Ocak 2018 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Ocak 2018'in işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Taslak veya Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 50, (b) kısmı için 10 madde, (c) kısmı için 3 maddedir.
MediaWiki message delivery (mesaj) 14:33, 1 Ocak 2018 (UTC)

VikiProje Siyaset Şubat 2018 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Şubat 2018'in işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Taslak veya Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 50, (b) kısmı için 10 madde, (c) kısmı için 3 maddedir.
MediaWiki message delivery (mesaj) 18:37, 4 Şubat 2018 (UTC)

Van Gogh[kaynağı değiştir]

Merhaba Guzelonlu, iyisinizdir umarım. Biraz ara vermişsiniz, ama yine de şansımı deneyeyim dedim. Mskyrider Vincent van Gogh maddesini çevirdi ve kırmızıları açılırsa SMA yapılabilir. Eğer bunları açmak ilginizi çekerse, listesini şurada bulabilirsiniz: Kullanıcı:Mskyrider/Van Gogh. İlgilenemezseniz de sorun değil. İyi çalışmalar. --Yabancım 12:03, 2 Nisan 2017 (UTC)

Çok zaman geçmiş, mesajınızı şimdi gördüm. Çalışma devam ediyor mu? -- Güzelonlu (mesaj) 11:42, 15 Şubat 2018 (UTC)

VikiProje Siyaset Mart 2018 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Mart 2018'in işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Taslak veya Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 50, (b) kısmı için 10 madde, (c) kısmı için 3 maddedir.
MediaWiki message delivery (mesaj) 22.08, 1 Mart 2018 (UTC)