Vikipedi:İş birliği projesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Good Article collaboration.svg


İş Birliği Projesi
“Birlikten kuvvet doğar.”
Kısayol:
İş birliği projesi nedir?

İş birliği projesi, Vikipedi topluluğunun birlikte belli bir konu üzerinde çalışmasından meydana gelen bir projedir. Başka bir deyişle, projenin amacı Vikipedi topluluğunu birlikteliğe teşvik ederek kullanıcılar tarafından verilen adaylıklarla ilgi çekilen konularda iş birliği yapmaktır. Genelde her hafta yeni bir proje belirlenir. Projenin devamlılığını sağlamak için sorumlular belirlenmiştir. Proje süresi sorumlu tarafından ihtiyaca göre düzenlenebilir. Vikipedistlerin yoğun katılımıyla mevcut proje konusunun hızlı ve etkin bir şekilde bitirilmesi amaçlanır.

Vikipedi İş Birliği Projesi için siz de, yeni proje aday gösterebilir, gelecek proje için görüş belirtebilirsiniz. Aday gösterilecek projenin konusu hakkında herhangi bir kısıtlama yoktur. Eksik gördüğünüz herhangi bir konuyu aday gösterebilirsiniz. Ayrıca İBP ile ilgili ayrıntılar ve temel ölçütler için İBP tüzüğüne göz atınız.

Projenin mevcut sorumluları; SiLveRLeaD, Mecnun112 ve Ozankra'dır. Proje sorumlusu gelecek arşivlerde ya da mevcut oylamalarda bir iş birliği projesi konusu bulunmaması durumunda kendi inisiyatifi ile bir proje konusu seçebilir. Bununla projenin devamlılığı amaçlanmıştır.

Numismatics Barnstar Hires.png İş birliği ödülleri Human-applications-office.svg Haftalık İBP Maratonu GA candidate.svg Bir proje önerin! Gnome-applications-office.svg Arşiv Nuvola Red Plus.svg Kırmızı bağlar
%
İlerleme: /20 madde

2016'nın 18. hafta iş birliği projesi: SAS Sürecindeki Maddeler İçin Fikir Belirtme

Bu iş birliği projesi, 2 Mayıs 2016 günü UTC ile saat 00:01'da başlayacak ve 8 Mayıs 2016 günü UTC ile saat 23:59'da bitecektir.

Yapılabilecek işler

  • SAS sürecinin daha kısa ve düzgün işlemesi adına silinmeye aday gösterilmiş sayfalara nesnel ve Vikipedi politikalarına dayanaraktan Silinsin Silinsin, Symbol speedy vote.svg Hızlı silinsin, Kalsın Kalsın, Symbol speedy keep.svg Hızlı kalsın, Aktarılmasın Aktarılsın, Birleştirilsin Birleştirilsin gibi fikir belirtilmesi projeye katılan katılımcılardan beklenmektedir.
  • Yeni Vikipedistler VP:OY kriterlerini mutlaka okumalıdırlar. Kriterleri sağlamayan Vikipedistler {{yorum}} etiketiyle fikir beyan edebilirler.

Puanlama

  • Oy kullanılan her madde için 5 Puan
  • İsabetli oylar için(*) 10 Puan veya - (eksi) Puan *Örneğin "Silinsin" dediğiniz bir madde için proje süresi içerisinde SAS'ta silinmesi yönünde karar çıkarsa çalışmanız proje kapsamında "isabetli" değerlendirilir. Tersi durumda ise - (eksi) puan uygulanabilir.

Katılımcılar

Projeye nasıl katılabilirim?

Çok basit! Projeye katılmak için yukarıdaki katılımcılar bölümünün altına isminizi ve kendi proje sayfanızı ekleyebilirsiniz. Kendi altsayfanızı oluşturup sıralama başlığı altındaki tabloya eklemek kaydı ile hemen katkıda bulunmaya başlayabileceğiniz gibi, bu konuda tecrübesizseniz, proje sorumlusunun aynı işi sizin için yapmasını bekleyebilirsiniz. Mevcut olan bir başka örneğe bakmak ise faydalı bir yoldur.