Vikipedi:İş birliği projesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Good Article collaboration.svg


İş birliği projesi

"Birlikten kuvvet doğar."

İş birliği projesi nedir?
Kısayol:

İş birliği projesi, Vikipedi topluluğunun her hafta belli bir konu üzerinde iş birliği yaparak çalışmasından meydana gelen bir projedir. Her haftanın ilk günü başlayan proje, haftanın son gününde tamamlanır ve proje kapsamında yapılan katkılar, proje sorumluları tarafından değerlendirilerek puanlanır. Yapılan puanlamalar sonucunda kullanıcılar, haftalık ve yıllık olarak Vikipedi içerisinde çeşitli ödüllerin sahibi olur.

İş birliği projesi'ne katılmak için katılımcılar ve sıralama kısmına kullanıcı adınızı eklemek yeterli olacaktır. Yeni kayıt olmuş veya herhangi bir konuda yardım isteyen kullanıcılar; projenin tartışma sayfasına veya proje sorumlusu olan Cem Rize, Mecnun112, Mukaddime ve ToprakM'nin mesaj sayfasına mesaj bırakabilirler. Diğer taraftan, siz de ilerisi için yeni proje adayı gösterebilir veya proje adayları için görüş belirtebilirsiniz.

Barnstar of Diligence Hires.png Ödüller (kazananlar/koleksiyon) Human-applications-office.svg Haftalık maraton GA candidate.svg Bir proje önerin! Gnome-applications-office.svg Arşiv Nuvola Red Plus.svg Kırmızı bağlar
%0
İlerleme: 0/15 madde

2019'un 26. hafta İş Birliği Projesi: Bilgi eksiği olan maddelerin bilgi eksikliklerinin giderilmesi

Bu iş birliği projesi, 24 Haziran 2019 günü saat 03:00'da (UTC) başlayacak ve 1 Temmuz 2019 günü saat 02:59'da (UTC) bitecektir.

Amacı ve hedefi

  • Proje başlangıcında 171 adet olan bilgi eksiği olan madde sayısı azaltmak.

Yapılabilecekler ve puanlama

Maddelerin geliştirilmesi biçem el kitabına göre yapılmalıdır ve sorumlular tarafından yeterince düzenlenmediği belirlenen maddeler puanlamaya dâhil edilmeyecektir

  • Maddenin geliştirildikten sonraki büyüklüğü 5.000 bayttan fazlaysa: +20 puan
    • İlk 5.000 bayt sonrasındaki her 3.000 baytlık kısım için: +25 puan
  • Maddenin düzenlendikten sonraki büyüklüğü 3.000 bayttan azsa: +3 puan
  • Düzenlenen maddeye bilgi kutusu eklemesi için: +5 puan
  • Düzenlenen maddeye eklenen her farklı kaynak için: +4 puan
  • Geliştirilen maddeye eklenen kategori için: +1 puan
Yeni katılımcılar
  • Daha önce hiçbir projeye katılım gerçekleştirmemiş olan kullanıcılar, ilk katılımlarına özel olarak +10 katılım puanı ile her bir katkılarında yukarıdaki puanlarına ek olarak +1 puanla ödüllendirilecektir.

Katılımcılar ve sıralama

Aşağıdaki tabloya kendi kullanıcı adınızı ekleyerek projeye katılımınızı gerçekleştirebilirsiniz.