Vikipedi:İş birliği projesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Good Article collaboration.svg


İş birliği projesi

"Birlikten kuvvet doğar."

İş birliği projesi nedir?
Kısayol:

İş birliği projesi, Vikipedi topluluğunun her hafta belli bir konu üzerinde iş birliği yaparak çalışmasından meydana gelen bir projedir. Her haftanın ilk günü başlayan proje, haftanın son gününde tamamlanır ve proje kapsamında yapılan katkılar, proje sorumluları tarafından değerlendirilerek puanlanır. Yapılan puanlamalar sonucunda kullanıcılar, haftalık ve yıllık olarak Vikipedi içerisinde çeşitli ödüllerin sahibi olur.

İş birliği projesi'ne katılmak için katılımcılar ve sıralama kısmına kullanıcı adınızı eklemek yeterli olacaktır. Yeni kayıt olmuş veya herhangi bir konuda yardım isteyen kullanıcılar; projenin tartışma sayfasına veya proje sorumlusu olan Cem Rize, Mecnun112, Mukaddime ve ToprakM'nin mesaj sayfasına mesaj bırakabilirler. Diğer taraftan, siz de ilerisi için yeni proje adayı gösterebilir veya proje adayları için görüş belirtebilirsiniz.

Barnstar of Diligence Hires.png Ödüller (kazananlar/koleksiyon) Human-applications-office.svg Haftalık maraton GA candidate.svg Bir proje önerin! Gnome-applications-office.svg Arşiv Nuvola Red Plus.svg Kırmızı bağlar
%0
İlerleme: 0/200 dosya

2019'in 16. hafta İş Birliği Projesi: Kullanılmayan dosyaların bakımı

Bu iş birliği projesi, 15 Nisan 2019 günü saat 03:00 (UTC+03:00)'da başlayacak ve 22 Nisan 2019 günü saat 02:59 (UTC+3)'da bitecektir.

Amacı ve hedefi

Proje sonunda, proje başlangıcı itibarıyla Türkçe Vikipedi'de yüklü olan ancak kullanılmayan 245 dosyanın 200'ünün gözden geçirilmesi hedeflenmektedir.

Şartlar ve puanlama

  • Silinmesi için işaretlenen ve silinen dosya (uygunsuz lisansa sahipse veya kullanılamayacak bir adil kullanım dosyasıysa): +1 puan
  • Uygun bir maddeye, uygun bir altyazıyla eklenen dosya: +5 puan
  • Wikimedia Commons'a taşıma: +10 puan
Not: Maddelerde yapılan vandalizmin geri alınmasıyla maddelere tekrar eklenen dosyalar değerlendirmeye alınmayacaktır.
Yeni katılımcılar
  • Daha önce hiçbir projeye katılım gerçekleştirmemiş olan kullanıcılar, ilk katılımlarına özel olarak +50 katılım puanı ile her bir katkılarında yukarıdaki puanlarına ek olarak +1 puanla ödüllendirilecektir.

Katılımcılar ve sıralama

Aşağıdaki tabloya kendi kullanıcı adınızı ekleyerek projeye katılımınızı gerçekleştirebilirsiniz.