Vikipedi:Devriyelik başvurusu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Devriyelik başvurusu

Devriyeler, FlaggedRevs eklentisini temel alan sürüm kontrolü uygulaması kapsamında değişiklikleri gözden geçirerek onay veya ret işlemi gerçekleştirebilen deneyimli kullanıcılardır. Bu kullanıcı grubu, vandalizm ile mücadeleyi amaçlar ve bu doğrultuda çeşitli haklara sahiptir.

Devriyelik yetkisi, hizmetliler tarafından verilir ve kötüye kullanım durumunda geri alınabilir. Yalnızca değişikliklerinin onay beklemesinden rahatsızlık duyan kullanıcıların beyaz liste grubuna giriş için hizmetlilere başvurması yeterlidir. Vikipedi'de değişiklik yapabilmek için devriye veya beyaz liste üyesi olmak gerekmediği unutulmamalıdır.

Topluluk, devriyelik başvuruları konusunda hizmetliye destek vermek için bilgi ve bulgularını 3 günlük süre içerisinde paylaşabilir ve bu süre sonunda hizmetlinin kararıyla başvuru sonuçlandırılır. Daha önce devriyelik yapıp kendi isteğiyle görevden ayrılmış kullanıcıların başvuruları için bu sürenin beklenmesi gerekli değildir. Eski başvuru ve tartışmalara arşivden ulaşılabilir. Devriyelerin güncel listesine ise buradan ulaşılabilir.
Kullanıcı:Mkacao[kaynağı değiştir]

Lütfen devriyelik başvurumu kabul edin...

Mkacao (mesaj) 05.59, 20 Mayıs 2022 (UTC)[yanıtla]

  • Kullanıcı:Mkacao, devriyelikten önce Vikipedi:Beyaz liste diye bir kullanıcı grubu da mevcut. Bu kullanıcı grubundakilerin değişiklikleri otomatik olarak onaylanıyor. Görece yeni kullanıcıların kademe kademe ilerlemesi daha iyi olabilir. Birkaç notumu ve gözlemimi paylaşayım naçizane:
  1. Şunun gibi görünürde zararlı olmayan değişiklikleri geri alırken bir değişiklik özeti girmek gerekiyor. "Neden geri alındı?" sorusunun cevabı olacak şekilde kısa bir açıklama yazarsan diğer kullanıcılar daha net anlayacaktır geri almanın nedenini :)
  2. Şurada yıl bilgisi girmişsin, ancak bu dizi devam ediyor. Dizi devam ediyorsa tire sonrasında bir yıl verisi girmemek lazım. Mesela şurada doğru yapmışsın, ancak dizi henüz sona ermediğinden aceleci davranmışsın :)

Bu gibi hususlara dikkat etmen dileğiyle.--NanahuatlEfendim? 01.09, 21 Mayıs 2022 (UTC)[yanıtla]


Tamam teşekkür ederim, dikkat ederim.

Kullanıcı:Ceren Ada[kaynağı değiştir]

Hesabı kurduğum günden bu yana sürekli faydalı katkılarda bulundum. Hesabı oluşturan önce ip adresi ile 50 ye yakın sayfa kurdum. Her kategoriye katkı sağladım. Ceren Ada (mesaj) 17.11, 22 Mayıs 2022 (UTC)[yanıtla]

Pictogram partialy voting support.svg Kısmi destek LisafBia6531 msj 17.18, 22 Mayıs 2022 (UTC)[yanıtla]