Vikipedi:Devriyelik başvurusu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Devriyelik başvurusu
Kısayollar:

Devriyeler, FlaggedRevs eklentisini temel alan Sürüm Kontrolü uygulaması kapsamındaki sayfaları gözden geçirerek onay veya ret işlemi gerçekleştirebilen kullanıcılardır. Bu kullanıcı grubu, vandalizm ile mücadeleyi kolaylaştıracak çeşitli haklara sahiptir. Devriyelerin güncel listesine buradan ulaşılabilir. Diğer bilgiler için, Sürüm Kontrolü sayfasını incelemeniz önerilir.

Devriyelik yetkisi, hizmetliler tarafından manuel olarak verilmektedir. Yetki, kullanıcının istismarı görüldüğünde geri alınabilmektedir.

Kullanıcıların devriyelik grubuna terfi ölçütleri, burada açıklanmaktadır. Bu ölçütleri sağlaması olası olan, ancak henüz sağlamıyor oluşu nedeniyle terfisi gerçekleşmemiş olan kullanıcıların yaptığı devriyelik başvurularında, kullanıcıdan terfi ölçütlerini sağlamasının istenmesi mümkündür.

Eğer sadece değişikliklerinizin onay beklemesinden duyduğunuz rahatsızlık nedeniyle devriye olmak istiyorsanız, değişikliklerinizin otomatik olarak onaylanmasını sağlayacak olan beyaz liste grubunu tercih edebilirsiniz. Beyaz listeye terfi ölçütleri için, bu bağlantıyı incelemeniz önerilir. Ancak Vikipedi'de değişiklik yapabilmek için beyaz liste üyesi ya da devriye olmanız gerekmediğini unutmayınız.

Daha önce devriyelik yapıp görevden ayrıldıysanız, buradan başvuru yapabilirsiniz. Topluluğun görüş belirttiği adaylıklar hizmetliler tarafından genellikle 3 gün içinde karara bağlanır. Eski başvuru ve tartışmalara ise arşivden ulaşabilirsiniz.Kullanıcı:GFB Mete 34[kaynağı değiştir]


"Sayın çok değerli vikipedi üyeleri sizin benim hakkımdaki devriyelik için düşüncülerinizi ve herhangi bir hatam yada kusurum varmı bilmek öğrenmek istiyorum. Hepinize Saygılar... GFB Mete 34 08:44, 24 Mart 2018"

  • Beyaz listede, vandalizmle mücadelesi yok. Devriyelik yetkileri verilip kendisinin vandalizmle mücadele edip edemeyeceğine dair veri yok elimizde, ihtiyacı da var gibi gözükmüyor zaten. Bu riske girmektense beyaz liste olarak devam etmesinde bir mahsur görmüyorum.--RapsarEfendim? 18.12, 24 Mart 2018 (UTC)
  • Yorumun ve düşüncelerin için teşekkürler Rapsar--GFB Mete 34 18:24, 24 Mart 2018 (UTC)