Vikipedi:Devriyelik başvurusu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Devriyelik başvurusu

Devriyeler, FlaggedRevs eklentisini temel alan sürüm kontrolü uygulaması kapsamında değişiklikleri gözden geçirerek onay veya ret işlemi gerçekleştirebilen deneyimli kullanıcılardır. Bu kullanıcı grubu, vandalizm ile mücadeleyi amaçlar ve bu doğrultuda çeşitli haklara sahiptir.

Devriyelik yetkisi, hizmetliler tarafından verilir ve kötüye kullanım durumunda geri alınabilir. Yalnızca değişikliklerinin onay beklemesinden rahatsızlık duyan kullanıcıların beyaz liste grubuna giriş için hizmetlilere başvurması yeterlidir. Vikipedi'de değişiklik yapabilmek için devriye veya beyaz liste üyesi olmak gerekmediği unutulmamalıdır.

Topluluk, devriyelik başvuruları konusunda hizmetliye destek vermek için bilgi ve bulgularını 3 günlük süre içerisinde paylaşabilir ve bu süre sonunda hizmetlinin kararıyla başvuru sonuçlandırılır. Daha önce devriyelik yapıp kendi isteğiyle görevden ayrılmış kullanıcıların başvuruları için bu sürenin beklenmesi gerekli değildir. Eski başvuru ve tartışmalara arşivden ulaşılabilir. Devriyelerin güncel listesine ise buradan ulaşılabilir.
Kullanıcı:Güncelleyici Adam[kaynağı değiştir]

Öncelikle, merhabalar. İyi vikiler diliyorum. 7 yıl 1 ay önce vikipediye katıldım. Ve genellikle futbol konusunda hemen hemen insanların transfer veya vb. konuları resmileştiğinde kaynak gösterek duyurmaya çalıştım ve genellikle anında duyurdum, güncelledim. Kendi mesleğim haricinde (Mimarlık) ekran olarak Vikipedi hep 2. bilgisayarımda açık kaldı. Devriyelik başvuru ekranını görüncede.. Özetle, güvenilir olan bu Özgür Ansiklopedide artık Devriye haklarına başvurmam gerektiğini düşündüm. Saygılarımla, iyi vikiler. Günceller 17.51, 6 Eylül 2021 (UTC)

  • Elimizde vandalizmle savaşma bulgusu yok, geri almalarınızı artırmanızı öneriyorum.--Kadıköylü Mesaj 17.53, 6 Eylül 2021 (UTC)
  • Yetersiz buluyorum.S.Y ✉  09.37, 7 Eylül 2021 (UTC)
  • VP:V'yi anladığınızı gösteren bazı geri almalar yapmanızı öneririm. --Assyrtiko (mesaj) 21.27, 8 Eylül 2021 (UTC)

Kullanıcı:Fatih Müftüoğlugil[kaynağı değiştir]

Uzun zamandır hesabım olmasa da Vikipedi'yi uzun yıllardır takip ederim. Yazı yazmaya başladığım zamandan bu yana dikkatimi çeken en önemli unsur Devriye sayısındaki yetersizlik. Başlıca makalelerin sürekli kontrolden geçtiğini söyleyebilirim evet ama özellikle kenarda köşede kalmış makalelerin aylarca onay beklediği oluyor. Özellikle sürekli güncellenmesi gereken Türkiye İş Bankası Modern Klasikler dizisi veya İthaki Bilimkurgu Klasikleri dizisi gibi makalelerde sıkıntılar yaşanıyor. Dolayısıyla kriterlerinizi düşürmeniz Türk Vikipedi'sinin iyiliği için naçizane tavsiyemdir. Başvurumun onaylanmayacağını bilsem de yine de özellikle bu gibi durumlardan ötürü Devriye olmaya adayım. Fatih Müftüoğlugil 15.06, 8 Eylül 2021 (UTC)

Fatih Müftüoğlugil (mesaj) 12.08, 8 Eylül 2021 (UTC)

Yorum Yorum Vandalizmle mücadelenizi artırdıktan sonra tekrar başvurmanızı tavsiye ediyorum. 𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 12.15, 8 Eylül 2021 (UTC)
Yorum Yorum Geri alma işlemleriniz oldukça az. Katkılarınızı arttırıp tekrar başvurabilirsiniz. -- Efe7961 (mesaj) 19.18, 8 Eylül 2021 (UTC)

Kullanıcı:Zynpfdnc[kaynağı değiştir]

Bir süredir Vikipedi'de bulunuyorum. Gün içerisinde çok olamıyorum ama her gün aksatmadan katkı sağlamaya çalışıyorum. Geri alma işlemlerimin sayısı fazla değil, çünkü benden önce müdahale eden arkadaşlarım var. Ben de bu süreçte incelemede bekleyen sayfalardaki değişiklikleri kontrol edip, bunları azaltmaya yönelik çalışıyorum. Kontrollerden sonra ise diğer devriye arkadaşlara kontrol ettiğimi ve onaylanabileceğini bildiriyorum. Bekleyen incelemeleri kontrol etmeye ve geri alma işlemlerine devam edeceğim. İşlemleri yapmadan önce, bu işlemleri yapan arkadaşlarımızın ne yaptıklarını anlamak için profillerini inceledim ve geri alma durumlarının hangi koşullarda yapılması gerektiğini öğrendim. Ben de bunlara uygun bir biçimde devam ediyorum.--Zynpfdnc (mesaj) 11.50, 13 Eylül 2021 (UTC) Zynpfdnc (mesaj) 11.50, 13 Eylül 2021 (UTC)

Yorum Yorum: Vandalizmle mücadelenizi artırdıktan sonra tekrar başvurmanızı tavsiye ediyorum. 𝗩𝗶𝗸𝗶𝗽𝗼𝗹𝗶𝗺𝗲𝗿 11.54, 13 Eylül 2021 (UTC)
Sizden fırsat kalmıyor benden hızlı davranıyorsunuz :)--Zynpfdnc (mesaj) 11.55, 13 Eylül 2021 (UTC)

Kullanıcı:Vikistanbul[kaynağı değiştir]

Merhaba, bir süredir vikipedide aktif bir şekilde katkı sunmaya çalışıyorum. Hâlihazırda beyaz liste haklarına sahibim. Bekleyen değişiklikler listesindeki kalabalığı gördükten sonra yeni devriyelere ihtiyaç olabileceğini düşündüm ve bu sebeple başvurumu yapıyorum. İyi vikiler...

Vikistanbul (mesaj) 00.44, 15 Eylül 2021 (UTC)

  • Yorum Yorum Kullanıcının sadece 5 geri alması bulunuyor. ~StyyxEvet? 15.44, 16 Eylül 2021 (UTC)
  • Yorum Yorum Vandalizm ile ilgili katkılarınızı artırdıktan sonra tekrar başvurabilirsiniz. Efe7961 (mesaj) 16.27, 16 Eylül 2021 (UTC)

Kullanıcı:HayırSeverBirey[kaynağı değiştir]

Merhaba, vandalizmle daha fazla mücadele etmek için devriyelik haklarına sahip olmak istiyorum. HayırSeverBirey (buyrun¿) 16.18, 16 Eylül 2021 (UTC)