Vikipedi:Devriyelik başvurusu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Devriyelik başvurusu

Devriyeler, FlaggedRevs eklentisini temel alan sürüm kontrolü uygulaması kapsamında değişiklikleri gözden geçirerek onay veya ret işlemi gerçekleştirebilen deneyimli kullanıcılardır. Bu kullanıcı grubu, vandalizm ile mücadeleyi amaçlar ve bu doğrultuda çeşitli haklara sahiptir.

Devriyelik yetkisi, hizmetliler tarafından verilir ve kötüye kullanım durumunda geri alınabilir. Yalnızca değişikliklerinin onay beklemesinden rahatsızlık duyan kullanıcıların beyaz liste grubuna giriş için hizmetlilere başvurması yeterlidir. Vikipedi'de değişiklik yapabilmek için devriye veya beyaz liste üyesi olmak gerekmediği unutulmamalıdır.

Topluluk, devriyelik başvuruları konusunda hizmetliye destek vermek için bilgi ve bulgularını 3 günlük süre içerisinde paylaşabilir ve bu süre sonunda hizmetlinin kararıyla başvuru sonuçlandırılır. Daha önce devriyelik yapıp kendi isteğiyle görevden ayrılmış kullanıcıların başvuruları için bu sürenin beklenmesi gerekli değildir. Eski başvuru ve tartışmalara arşivden ulaşılabilir. Devriyelerin güncel listesine ise buradan ulaşılabilir.
Kullanıcı:Kralayolverin[kaynağı değiştir]

Tek amacım diğer devriyelerin iş yükünü hafifletmek ve vandallarla yaptıkları mücadeleye yardım etmek.

Kralayolverin (mesaj) 11.12, 29 Mart 2021 (UTC)

Merhaba öncelikle değişen şey aradaki süre zarfında benim Vikipedi hakkında çok daha fazla bilgi öğrenmem oldu. Vikipedi'ye zaten anonimken de değişiklik yapan biriydim 2 haftadır resmi üye olduğumu bir tarafa bırakacak olursak bu süre zarfında bir çok kez vandallığı engelleme adına eylemde bulundum, bir çok kez geri alma yaptım, sayfalarda geçmişten kalan vandallık benzeri bir içerik varsa onları düzelttim.Kralayolverinmesaj 19.58, 29 Mart 2021 (UTC)

  • Bir önceki başvuruyu kapatan hizmetli Chansey'in başvuru sonucunda belirttiği "VP:V politikasına hakimiyeti" gösteren değişikliklerden sonra bir başvuru daha uygun olur. Acele etmeyip katkılara odaklanmanızı tavsiye ederim. Teşekkürler --Kemalcan (mesaj) 13.39, 29 Mart 2021 (UTC)

Genellikle Vandalizm ile mücadelede değilde katkı amaçlı Vikipedide değişiklik yapıyorsunuz. Öbür başvurunuz da olduğu gibi kendi fikrim olumsuz. TheFraxdeS msj için tıkla! 19.45, 29 Mart 2021 (UTC)

@TheFraxdeS: Oy vermiyoruz dolayısıyla olumlu veya olumsuz diye belirtmenize gerek yok. Aday devriyeliğe uygun mudur yoksa değil midir bunu belirtmeniz yeterli. İyi vikiler. Kadıköylümesaj 19.52, 29 Mart 2021 (UTC)

@Kadıköylü evet dediğim gibi "fikrim" olumsuz :) Yoksa oy vermiyoruz tabii ki fikir belirtiyoruz. İyi vikiler. TheFraxdeS msj için tıkla! 21.08, 29 Mart 2021 (UTC)