Vikipedi:Devriyelik başvurusu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Devriyelik başvurusu

Devriyeler, FlaggedRevs eklentisini temel alan sürüm kontrolü uygulaması kapsamında değişiklikleri gözden geçirerek onay veya ret işlemi gerçekleştirebilen kullanıcılardır. Bu kullanıcı grubu, vandalizm ile mücadeleyi amaçlar ve bu doğrultuda çeşitli haklara sahiptir.

Devriyelik yetkisi, hizmetliler tarafından verilir ve kötüye kullanım durumunda geri alınabilir. Yalnızca değişikliklerinin onay beklemesinden rahatsızlık duyan kullanıcıların beyaz liste grubuna giriş için hizmetlilere başvurması yeterlidir. Vikipedi'de değişiklik yapabilmek için devriye veya beyaz liste üyesi olmak gerekmediği unutulmamalıdır.

Topluluk, devriyelik başvuruları konusunda hizmetliye destek vermek için bilgi ve bulgularını 3 günlük süre içerisinde paylaşabilir ve bu süre sonunda hizmetlinin kararıyla başvuru sonuçlandırılır. Daha önce devriyelik yapıp kendi isteğiyle görevden ayrılmış kullanıcıların başvuruları için bu sürenin beklenmesi gerekli değildir. Eski başvuru ve tartışmalara arşivden ulaşılabilir. Devriyelerin güncel listesine ise buradan ulaşılabilir.Kullanıcı:Hakaretamiz[kaynağı değiştir]

"Merhaba, Vikipedi'ye uye olurken temel amacim bilisim konusunda Vikipedi iceriginin gelistirilmesine katki da bulunmakti. Baslangicta bircok yeni arkadas gibi gereksiz tartismalara girdim ve yanlislar yaptim ancak Vikipedi'ye artik daha fazla hakim oldugumu dusunuyorum. Vikipedi'ye zarar veren, reklam iceren, ansiklopedik olmayan bircok degisikligi geri aldim ayrica Vikipedi'de vandalizme hakim oldugumu dusunmekteyim. Vikipedi'ye yeni katilan arkadaslara iyi niyetli bir sekilde benim yaptigim hatalari yapmamalari ve bekleyen degisikliklerde mevcut devriyelere yardimci olmak istiyorum. Temel devriye olma amacim tamamen budur. Olumlu veya olumsuz goruslerinizi icinizden geldigi gibi belirtmenizi cok isterim."

Hakaretamiz (mesaj) 14.44, 17 Eylül 2020 (UTC)