Vikipedi:Devriyelik başvurusu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Devriyelik başvurusu

Devriyeler, FlaggedRevs eklentisini temel alan sürüm kontrolü uygulaması kapsamındaki sayfaları gözden geçirerek onay veya ret işlemi gerçekleştirebilen kullanıcılardır. Bu kullanıcı grubu, vandalizm ile mücadeleyi kolaylaştıracak çeşitli haklara sahiptir. Devriyelerin güncel listesine buradan ulaşılabilir. Diğer bilgiler için, Vikipedi:Sürüm kontrolü sayfasını incelemeniz önerilir.

Devriyelik yetkisi, hizmetliler tarafından manuel olarak verilmektedir. Yetki, kullanıcının istismarı görüldüğünde geri alınabilmektedir.

Kullanıcıların devriyelik grubuna terfi ölçütleri, burada açıklanmaktadır. Bu ölçütleri sağlaması olası olan, ancak henüz sağlamıyor oluşu nedeniyle terfisi gerçekleşmemiş olan kullanıcıların yaptığı devriyelik başvurularında, kullanıcıdan terfi ölçütlerini sağlamasının istenmesi mümkündür.

Eğer sadece değişikliklerinizin onay beklemesinden duyduğunuz rahatsızlık nedeniyle devriye olmak istiyorsanız, değişikliklerinizin otomatik olarak onaylanmasını sağlayacak olan beyaz liste grubunu tercih edebilirsiniz. Beyaz listeye terfi ölçütleri için, bu bağlantıyı incelemeniz önerilir. Ancak Vikipedi'de değişiklik yapabilmek için beyaz liste üyesi ya da devriye olmanız gerekmediğini unutmayınız.

Daha önce devriyelik yapıp görevden ayrıldıysanız, buradan başvuru yapabilirsiniz. Topluluğun görüş belirttiği adaylıklar hizmetliler tarafından genellikle 3 gün içinde karara bağlanır. Eski başvuru ve tartışmalara ise arşivden ulaşabilirsiniz.Kullanıcı:YenilenebilirAdam[kaynağı değiştir]


"Hali hazırda saygıdeğer Vikipedist arkadaşlarımın destekleri ile teknisyen ve arayüz yöneticisi olarak görev yapıyorum. Hizmetlilerimiz de takdir edeceklerdir ki VP:KET'e en az aktif devriyelerimiz kadar giriş yapıyorum. Bununla beraber bahsi geçen sorumlulukları üstlenmiş biri olarak sürüm kontrolü beklememin siz değerli Vikipedistlerin gözüyle baktığımda da gereği olmamalı. Devriye olmadan devriyelik yaptığım noktalarda da hiçbir zaman politikalara aykırı hareket etmemiş olmam lazım ki ciddi bir tepki almadım. Uzun süreli yokluğum sonrası hamlığıda atmışken devriye olmanın vakti geldi diye düşünüyorum. Sorular varsa gönül rahatlığıyla sormanızı bekliyorum arkadaşlar."

YenilenebilirAdamMESAJ 22.43, 22 Mart 2020 (UTC)

 • Kendisini zaten devriye sanıyordum, görüşüm olumlu. Elenktra (mesaj) 22.54, 22 Mart 2020 (UTC)
 • Vandalizm mücadelesinde katkısı olacaktır. İşbirliğine yatkın ve VP:V’ye yeterince hakim olduğunu düşünüyorum. Olumlu. Chansey 07.26, 23 Mart 2020 (UTC)
 • Teknisyen olup da devriye olmaması ilginç olurdu :) Devriye olabilecek tecrübe ve birikime sahip olduğunu düşünüyorum.--NanahuatlEfendim? 07.39, 23 Mart 2020 (UTC)
 • Olumlu. Dr. Coalmesaj 07.50, 23 Mart 2020 (UTC)
 • Ben de kendisini devriye sanıyordum. Olumlu. Cem 53 mesaj 08.50, 23 Mart 2020 (UTC)
 • Olumlu.Ben de buradaki çoğu kişi gibi devriye sanıyordum.--Yaratmayıcı evet? 08.58, 23 Mart 2020 (UTC)
 • Ben de olumlu görüş belirtiyorum.-thecatcherintheryemesaj 09.15, 23 Mart 2020 (UTC)
 • Olumlu Devriye olmadığının ben de farkında değildim, arayüz yöneticisi/teknisyen olarak seçilmiş birinin devriyelik hakkı olmaması da ilginç, zaten deneyimli bir kullanıcı, "zararlı" değişikliğine denk gelmedim de hiç, neyi onaylamışız neyi konuşuyoruz olmuş. :) ----anerka'ya söyleyin 10.55, 23 Mart 2020 (UTC)

İstek yapıldı Yapıldı Bir arayüz yöneticisi ve teknisyenin devriye olmaması oldukça şaşırtıcı değil mi? O zaman sizi devriye olarak atıyorum :) Sevgiler. e.c. 21.16, 23 Mart 2020 (UTC)

Kullanıcı:Tryoic[kaynağı değiştir]


"Vikipedi'de vandalizm amaçlı değişiklikleri engellemek ve bekleyen değişikleri kontrol etmek adına tekrardan devriyelik haklarına talibim. Geçmişte de devriyelik tecrübem oldu ve bir sıkıntı çıkmadı. Kendi isteğimle ayrıldım devriyelikten. Ama şuan düşüncem değişti ve tekrardan bu haklara sahip olmak için hazırım. Yine karar topluluğundur. Herkese iyi çalışmalar"

Tryoicileti 21.13, 23 Mart 2020 (UTC)

 • Kullanıcının ilk üye olduğu dönemdeki aktifliği son dönemlerde biraz azalmış görünüyor. Özellikle Mart ayı içerisinde yaptığı katkı sayısı oldukça az. Bununla birlikte, madde alanında her ne kadar olumlu değişiklikleri olsa da sayı olarak yeterli olduğu kanaatinde değilim. Elbette devriyelik için bir sayı kıstasımız yok ama kullanıcının devriyelik için gereken bilgi ve birikime, deneyime sahip olduğuna kani olmak için biraz daha beklemesi ve deneyim kazanması gerektiği kanaatindeyim. Bu nedenle şimdilik olumsuz bakıyorum --ravages | mesaj 15.12, 25 Mart 2020 (UTC)
 • Devriyeliğin gerek verilmesinin gerekse alınmasının çok zor bir süreç olmaması gerektiğini düşünüyordum. Şubat ayındaki adaylığında bir devriyeden bekleyeceğim tür değişiklikler gözlemlediğimi belirtmiştim, aynı görüşü devam ettiriyorum. Görüşüm olumlu. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 20.18, 25 Mart 2020 (UTC)
 • Kendisinin bu görevi yine yapabileceğini düşünüyorum.Görüşüm olumlu.--Yaratmayıcı evet? 10.32, 27 Mart 2020 (UTC)
 • Kullanıcının biraz daha kendini geliştirmesi taraftarıyım.Fakat bu yanlış anlaşılmasın sizi inceledim ve kaliteli değişiklikleriniz var.Sadece Vikipedi'ye yeni yeni alıştığınızı gözlemledim.Yakında tekrardan başvuruda bulunursanız görüşüm değişebilir fakat şimdilik görüşüm olumsuz--EdizS Efendim? 12.22, 30 Mart 2020 (UTC)
 • Kullanıcının eski hesaplarının bulunduğunu farketmedim. Kendisi benden de önce bu platformdaymış. Bu yüzden kendisinden özür diliyorum.Kendisinin devriye olmasına kesinlikle olumlu bakıyorum.--EdizS Efendim? 19.35, 29 Mart 2020 (UTC)
 • Önceki hesaplarından bildiğim tecrübeli bir kullanıcı. Görüşüm olumlu yönde. Dr. Coalmesaj 12.36, 30 Mart 2020 (UTC)
 • Seksen'in görüşleri değerli, ancak başvuru gerekçeniz makul değil. Birçok kullanıcı eski hesaplar üzerinden olumlu görüş belirtmiş. Eski hesapların size ait olduğunu ispat etmiş miydiniz? O hesaplardan bu durumu belirten bir mesaj gönderebilmeniz mümkün mü? Eğer bunu ispat edemiyorsanız, daha önceki adaylığınızda da belirttiğim üzere, lütfen kullanılmayan hesapları kendi hesabınız olarak iddia ederek devriyelik başvurusunda bulunmayın. Eğer bu dediğimi ispat etmezseniz görüşüm olumsuz.-thecatcherintheryemesaj 13.19, 30 Mart 2020 (UTC)
 • Kendisinin eski devriyelik donemini bilmedigimden ve acikcasi thecatcherintherye'in da dusunculerine katilarak, sunulan argumanlari makul bulmuyorum. Bu yuzden Ravages'in da parmak bastigi konulara da hak vererek biraz daha vakit gecmesi gerektigini dusunuyorum ve goruşum şimdilik olumsuz.--Nystaléos benim? 12.41, 31 Mart 2020 (UTC)

Kullanıcı:Baran Ahmet[kaynağı değiştir]


"Vikipedi’de varoluşumdan bu yana hiçbir zaman vandalizm yapmadım hep vikipedi yararına çalıştım şimdi ise Devriye olmak istiyorum. İyi Vikiler "

Baran Ahmet (mesaj) 14.57, 25 Mart 2020 (UTC)

 • Bence kendinizi Vandalizm ile mücadelede kanıtlamalısınız. Ayrıca henüz devriyelik görevi için hazır olduğunuzu düşünmüyorum, daha çok katkı yapmalısınız. Henüz beyaz listede bile değilsiniz. Burada yaptığınız değişiklik amacınıza anlam yükleyemedim, var olan kaynağı çıkarmışsınız. Ayrıca bu değişikliğinizde beni biraz işkillendirdi, lütfen yanlış anlamayın. --Madrox❯❯❯ mesaj? 15.01, 25 Mart 2020 (UTC)
Aslına bende yeni anlıyorum uygun olmadığımı haklısınız ama oradalarda ki değişikliklerden bahsedeyim murda ile ilgili olan değişiklik doğum tarihini düzeltmek yönünde oldu. Kaynağı sildim çünkü hollanda vikipedisinde olan doğum tarihinin daha doğru olduğunu düşündüm. Yanıldıysam geri alabilirsiniz. Baran Ahmet (mesaj) 15.25, 25 Mart 2020 (UTC)
Buradaki değişikliğinizi neden yaptığınızı açıklayabilir misiniz rica etsem?--Madrox❯❯❯ mesaj? 15.27, 25 Mart 2020 (UTC)
Tam olarak hatırlayamıyorum ama pişman olacağım ki kendi değişikliğimi geri almışım Baran Ahmet 15.32, 25 Mart 2020 (UTC)
 • Önceki adaylığınızda da yeni bir kullanıcı olduğunuz ve yeterli tecrübeyi haiz olmadığınız dile getirilmiş. Özellikle başvurunun sonuçlanmasını takip eden değişikliklerinizde de devriyelik tecrübesi kazanmaya yönelik katkılar görmüyorum. Bu yüzden hem o başvurudaki hem de bu başvurudaki görüşlere katılarak biraz daha tecrübe edinmenizi, özellikle sürüm kontrolü alanına yoğunlaşmanızı tavsiye ediyorum. --ravages | mesaj 15.24, 25 Mart 2020 (UTC)
 • Devriye olarak yeterince tecrube kazanilmadigini gormekteyim. Biraz daha zamana ihtiyaci var ve bol bol surum kontrolu yapilmali, yukaridaki goruslere de katiliyorum. Zamanla daha iyi olacaktir.--Nystaléos benim? 12.43, 31 Mart 2020 (UTC)--Nystaléos benim? 12.43, 31 Mart 2020 (UTC)