Vikipedi:Devriyelik başvurusu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Devriyelik başvurusu

Devriyeler, FlaggedRevs eklentisini temel alan sürüm kontrolü uygulaması kapsamındaki sayfaları gözden geçirerek onay veya ret işlemi gerçekleştirebilen kullanıcılardır. Bu kullanıcı grubu, vandalizm ile mücadeleyi kolaylaştıracak çeşitli haklara sahiptir. Devriyelerin güncel listesine buradan ulaşılabilir. Diğer bilgiler için, Vikipedi:Sürüm kontrolü sayfasını incelemeniz önerilir.

Devriyelik yetkisi, hizmetliler tarafından manuel olarak verilmektedir. Yetki, kullanıcının istismarı görüldüğünde geri alınabilmektedir.

Kullanıcıların devriyelik grubuna terfi ölçütleri, burada açıklanmaktadır. Bu ölçütleri sağlaması olası olan, ancak henüz sağlamıyor oluşu nedeniyle terfisi gerçekleşmemiş olan kullanıcıların yaptığı devriyelik başvurularında, kullanıcıdan terfi ölçütlerini sağlamasının istenmesi mümkündür.

Eğer sadece değişikliklerinizin onay beklemesinden duyduğunuz rahatsızlık nedeniyle devriye olmak istiyorsanız, değişikliklerinizin otomatik olarak onaylanmasını sağlayacak olan beyaz liste grubunu tercih edebilirsiniz. Beyaz listeye terfi ölçütleri için, bu bağlantıyı incelemeniz önerilir. Ancak Vikipedi'de değişiklik yapabilmek için beyaz liste üyesi ya da devriye olmanız gerekmediğini unutmayınız.

Daha önce devriyelik yapıp görevden ayrıldıysanız, buradan başvuru yapabilirsiniz. Topluluğun görüş belirttiği adaylıklar hizmetliler tarafından genellikle 3 gün içinde karara bağlanır. Eski başvuru ve tartışmalara ise arşivden ulaşabilirsiniz.


Kullanıcı:Yagizhan49[kaynağı değiştir]


"Vikipedi'ye Türkiye'den tekrar erişimin sağlanabilmesi sonucu anlık işlemlerde büyük bir artış oldu. Vikipedi erişime tekrar açılmadan önce de buradaydım ve olabildiğince katkıda bulunmaya çalışıyordum. Genel olarak son değişikliklerde gezmeyi seviyorum ancak değişiklikleri geri almaktan başka bir şey yapamıyorum. Belki devriyelik için zamanım gelmiştir, belki de gelmemiştir bilemiyorum ancak devriyelik şartlarını karşılıyorsam yardım etmeyi isterim çünkü maddeleri kontrol edecek gruba takviye yapılmasına ihtiyaç varmış gibi görünüyor."

Yağızhan Burak Yakar (mesaj) 18.04, 16 Ocak 2020 (UTC)

Yagizhan49 ozellikle TV dunyasiyla cok ilgili ve Vandalizm'e karsi da oldukca aktif bir kullaniciydi yasak doneminde. Hazir devriyeye ihtiyac varken bu yogun donemde kendisinin devriye olmasinda bir sakinca oldugunu dusunmuyorum ve "Olumlu" diyorum.--Nystaléos benim? 18.10, 16 Ocak 2020 (UTC)
Kullanıcının olumsuz bir katkısına denk gelmedim. Anlayışlı da. Ben destekliyorum. Cem 53 mesaj 18.13, 16 Ocak 2020 (UTC)
 • Yaptığı değişiklikleri incelerken bazı hatalı işlemlerini gördüm. Ancak bu hataları hepimiz zaman zaman yaptık, yaptıkça yanlış olduğunun farkına vardık, öğrendik, kendimizi geliştirdik. Kendisinin Vikipedinin işleyişine hakim olduğunu görüyorum. Eğer devriye olmak istiyorsa, kendisine hayırlı işler diyorum. Devriye olmasına olumlu bakıyorum.-thecatcherintheryemesaj 18.35, 16 Ocak 2020 (UTC)
 • Ben kendisinin hatalı değişikliklerine çokça rastladım. Kendisi öğrenme aşamasında, bu hataları yapması da normal ve aynı hatayı tekrarlamamaya çalışıyor gözlemlediğim kadarıyla. Somut örnekler de sunabilirim soran olursa, yalnızca aramam gerekecek :) Dolayısıyla şimdilik biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyorum vandalizm/zararlı değişiklik kavramını tam olarak oturtabilmesi için.--NanahuatlEfendim? 18.54, 16 Ocak 2020 (UTC)
 • Kullanıcının devriye olabilecek kadar yetkin olduğunu düşünmüyorum. Yeni açılan sayfalara hızlı sil etiketi ekleme konusundaki performansı en beğendiğim özelliği. --Ali Haydar (mesaj) 16.36, 17 Ocak 2020 (UTC)

Kullanıcı:Yaratmayıcı~~trwiki[kaynağı değiştir]


"Vandallarla savaşmak için ve kayda değer olmayan sayfaları hemen silmek için devriye başvurusunda bulundum.Ek devriyeye ihtiyaç duyduğunuzu duydum.İşimi yerime getirebileceğime inanıyorum."

Yaratmayıcı evet? 19.20, 16 Ocak 2020 (UTC)

 • Tekrar hoş geldiniz. Engelin kalkmasıyla birlikte tekrar aktif olmuşsunuz gördüğüm kadarıyla ve madde ad alanında da henüz birkaç katkınız var engel sonrası. Katkılarınıza devam edin, gözlemleme şansımız olsun derim :) Şu an için bir değerlendirme yapmak zor açıkçası.--NanahuatlEfendim? 20.00, 16 Ocak 2020 (UTC)
 • Bütün değişikliklerinizi kontrol etmek zor (yaklaşık 4.000) ama rastgele seçtiğim (nerede olduğuna bakmaksızın) onlarca maddede vandalizmle mücadele örneklerinizi bariz bir şekilde gördüm. Bu değişiklikleriniz engel öncesine ait, engel sürecinde katkı vermemiş ya da verememişsiniz, ancak engel sürecinde değişen bir şey olmadığı kanaatimle, devriye olmanıza olumlu bakıyorum.-thecatcherintheryemesaj 16.26, 17 Ocak 2020 (UTC)
 • Kullanıcının devriye olabilecek kadar yetkin olduğunu düşünmüyorum. --Ali Haydar (mesaj) 16.34, 17 Ocak 2020 (UTC)
  • Neden böyle düşündüğünüzü açıklayabilir misiniz? --Yaratmayıcı evet? 08.37, 18 Ocak 2020 (UTC)

Kullanıcı:Ahmetalkan63[kaynağı değiştir]


"İnterneti ve bilgi güvenliğini seviyorum. Kirli bilgilerin olmadığı bir internet hayal ediyorum. Bu hayalimin büyük çoğunluğu wikipedia mevcut. Bende katkı sağlamak yardımcı olmak istiyorum. Kapalı olduğu süreçten beri bir çok bilgi güncellenecek bu nedenle yardımım olacağını düşünüyorum."

Ahmetalkan63 (mesaj) 09.19, 17 Ocak 2020 (UTC)

 • Devriyeliğin sizin için çok erken olduğunu düşünüyorum.Şimdilik (galiba) beyaz liste alabilirsiniz.--Yaratmayıcı evet? 09.23, 17 Ocak 2020 (UTC)
 • Kullanıcının telif sistemini anladığından emin değilim. Beyaz listeye alınması için daha erken. Cem 53 mesaj 12.33, 17 Ocak 2020 (UTC)
 • Bence daha çok erken. Katkı sağlamak için devriye olmanıza gerek yok, Vikipedi'ye katkılarınızı merakla bekliyoruz :) --Ahmet Turhan (mesaj) 12.37, 17 Ocak 2020 (UTC)
 • Yeni kullanıcı değilsiniz, ancak katkı sayınıza bakılırsa bir süre değişiklik yapmayı düşünmemişsiniz. Dolayısıyla, sizinle ilgili görüş belirtebilecek kullanıcılar için bir fikir edinebilecekleri veri pek fazla yok. Siz katkılarınızı sürdürmeye devam edin. Bilirsiniz ki merdivenler basamak basamak tırmanılır. Bir anca en yukarıdaki basamağa atlayamayız. Devriyeliği de bunun gibi düşünün. Her yaptığınız değişikliği bir basamak olarak kabul edelim biz de. Görüşlerimizi daha yukarılardaki basamaklara çıktığınızda belirtelim. İyi vikiler dilerim.-thecatcherintheryemesaj 16.19, 17 Ocak 2020 (UTC)