İçeriğe atla

Kullanıcı mesaj:Mavrikant

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Konu ekle
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Son yorum: MediaWiki message delivery tarafından 2 ay önce Sevgili Mavrikant, yardımına ihtiyacımız var! başlığına


Şablon birleştirme[kaynağı değiştir]

Selamlar. Şablon:Futbol maçı kutusu diye bir şablon var ama parametreleri İngilizce. Bir de Şablon:Futbolkutusu var, aynı görevi görüyor ama parametreleri Türkçe. İngilizce olan daha düzenli. İngilizce olana, Türkçedeki parametreleri ekleyebilir misin? Yani Türkçe giriş yapsak da o şablon çalışacak. Sonrasında da Türkçe olanı İngilizce olana yönlendirip, iki şablon yerine tek bir şablona kavuşmuş olacağız :) Teşekkürler şimdiden.--RapsarEfendim? 03:18, 2 Temmuz 2017 (UTC)


Merhaba Mavriakant, vaktiniz varsa Vikisözlük'te süzgeç oluşturmada bana yardım eder misiniz? Eğer kabul ederseniz bana buradan ulaşın, lütfen. Teşekkürler. Turgut46 21:33, 17 Temmuz 2017 (UTC)

Selamlar Serdar, bir ara vikiprojelerdeki istatistik kategorilerini açmıştın. Sanırım bot aracılığı ile de hızlıca tamamlamıştın. Vikiproje:Ankara'daki "Madde istatistikleri"nde de bunu yapabilir misin rica etsem? Tek tek elle açayım dedim ama uğraştıracak baya. --Pragdonmesaj 10:51, 28 Temmuz 2017 (UTC)


Toplulukça Vikiprojeleri ve işbirliği projelerini canlandırma[kaynağı değiştir]

Selamlar. Geçmiş dönemdeki istatistiğe baktığımızda Vikiprojelere ilginin son derece azaldığını ve birçok Vikiprojenin inaktif olduğunu gördük. Bunun üzerine Vikiprojeleri canlandırmak, bir standarta kavuşturmak ve toplulukça bu konuya eğilim bir atılım yapmak üzere bir girişim başlattık. Sizin de dahil olduğunuz üzere, birçok kullanıcı kendi ilgi alanına dair çeşitli konularda halen güncel olarak katkı yapıyor, katkılarına devam ediyor. Buna karşın benzer konulara katkı yapan kullanıcıların birçoğu maalesef birbirinden bağımsız hareket etmekte ve birbiriyle ilişkisi son derece zayıf. Paralel konularda yapılan katkıların derli toplu olması, katkı sunulan konuların ilgi çekmesi, başka kullanıcılara ulaşma gibi konularda Vikiprojeler önemli yer tutuyor.

Siz de kendi ilgi alanınıza göre bir Vikiprojede sorumluluk almak ve katkılarınızı bu yönde kolektif bir şekilde geliştirmek ister misiniz? Burada tartışma sürüyor, lütfen görüşlerinizle birlikte siz de aramıza bize katılın. İlgi alanınızı kapsayan Vikiprojelerde sorumluluk almak veya kendi Vikiprojenizi oluşturmaya ne dersiniz? Katkılarınızı Vikiprojeler eşliğinde sürdürmeniz ansikopedik bilgilerin gelişmesine hızlı bir ivme kazandıracaktır. Katkılarınızı bekliyoruz. --Ahmet Turhan (mesaj) 09:40, 2 Ağustos 2017 (UTC)


Tüm Vikiprojeler değişiklikler listesi[kaynağı değiştir]

Selamlar. Vikiprojelerde yapılan değişiklikler göre oluşturulan bu listeyi bot yardımıyla oluşturabilir miyiz? Hazırlayanlar manuel mi hazırlamışlar bilemedim. Manuel ise sayıları nereden bulmuşlar, yardımcı olabilir misin? --Ahmet Turhan (mesaj) 16:01, 5 Ağustos 2017 (UTC)

Vikiprojeler için Popüler Sayfalar listesi[kaynağı değiştir]

Selamlar, meta:Community Tech/Popular pages bot sayfasında belirtilen bir vikiprojenin popüler sayfalarını listeleyen en:User:Community Tech bot'un yaptığı düzenlemeleri trwikide de yapamaz mıyız acaba? Saygılar --By erdo can • msj 21:53, 7 Ağustos 2017 (UTC)

@Superyetkin de bu konuyu inceleyebilir. --Ahmet Turhan (mesaj) 21:57, 7 Ağustos 2017 (UTC)

Proje tartışma şablonuna portal ekleme.[kaynağı değiştir]

Merhaba, üzerinde çalıştığım ve yakın zamanda başlatmayı planladığım Vikiproje: Video oyunları için tartışma şablonuna buradaki gibi Video Oyunları Portali kısmını ekleyebilir miyiz? -SunSoldiers (mesaj) 20:26, 9 Ağustos 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği ve Rus Kültür Derneği ortaklığıyla ödüllü işbirliği projesi[kaynağı değiştir]VikiProje Sovyetler Birliği ve Rus Kültür Derneği ortaklığıyla
Rusya ve SSCB konulu 250 madde oluşturma konulu ilk ödüllü işbirliği projesi
Vikiproje:Sovyetler Birliği sorumlularının Ağustos 2017'de Ankara merkezli Rus Kültür Derneği ile yaptıkları görüşme neticesinde periyodik olarak ortaklaşa ödüllü projeler gerçekleştirme kararı alındı. Bu kapsamda ilk proje olarak Rusya ve SSCB konulu 250 madde oluşturma konulu bir ay süreli işbirliği projesi düzenlenmesi kararlaştırıldı. Projeye BURADAN ulaşabilirsiniz.
 • 14 Ağustos 2017 Pazartesi günü UTC ile saat 00:01'de başlayacak ve 14 Eylül 2017 Cumartesi günü UTC ile saat 23:59'da bitecek olan bir aylık süre zarfında katkılarıyla en çok puan alan üç katılımcıya ödül verilecektir. Bununla birlikte her katılımcıya projeye özgü sürpriz bir teşekkür armağanı gönderilecektir.
 • Etkinlik sonunda puanlama sonucu sıralamada ilk üçte yer alan katılımcılara Rus Kültür Derneği tarafından imzalı olarak verilecek hediyeler:
  • Birinci: Toplam 1000 ruble (yaklaşık 60 ) değerinde üç kitap ödülü;
   • 650 ruble (yaklaşık 39 ₺) değerinde Aleksandr Soljenitsin'nin Gulag Takımadaları adlı eserinin Rusça basımı (Александр Солженицын - Архипелаг Гулаг)
   • 220 ruble (yaklaşık 13 ₺) değerinde Boris Pasternak'ın Doktor Jivago adlı eserinin Rusça basımı (Борис Пастернак - Доктор Живаго)
   • 130 ruble (yaklaşık 8 ₺) değerinde Cengiz Aytmatov'un Gün Olur Asra Bedel adlı eserinin Rusça basımı (Чингиз Айтматов - И дольше века длится день)
  • İkinci: Toplam 500 ruble değerinde (yaklaşık 30 ₺) değerinde iki kitap ödülü;
   • 360 ruble (yaklaşık 22 ₺) değerinde Joseph Brodsky'nin Küçük İşler adlı eserinin Rusça basımı (Антон Чехов: Малое собрание сочинений)
   • 140 ruble (yaklaşık 8 ₺) değerinde Mihail Bulgakov'un Usta ile Margarita adlı eserinin Rusça basımı (Михаил Булгаков - Мастер и Маргарита)
  • Üçüncü: Toplam 250 ruble (yaklaşık 15 ₺) değerinde bir kitap ödülü;
 • Projeye katılmak için katılımcılar bölümüne isminizi ekleyin, kendinize proje için bir alt sayfa oluşturun ve bu sayfada oluşturduğunuz maddelerin başına # işareti koyarak maddeleri alt alta yazın.
 • Açılması, geliştirilmesi, düzenlenmesi ve kaynak eklenmesi gereken maddeler burada listelenmiştir. Listede yer alan kırmızı bağlantılı herhangi bir maddeyi açabilirsiniz.

Periyodik olarak ödüllü işbirliği projeleri devam edecek ve katkılarınızla büyümeye devam edecek. Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 15:31, 11 Ağustos 2017 (UTC)

en:Category:Azerbaijani women kategorisinin ve alt kategorilerinde bulunan Trwikide olmayan maddelerin oluşturulması konulu VikiProje Azerbaycan Ağustos ayı işbirliği Projesinde Son 17 gün[kaynağı değiştir]
Azerbaycan Ayın İşbirliği Daveti

İyi günler, iyi Vikiler.
Azerbaycan ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Azerbaycan projesi kapsamında her ay tekrarlanan Azerbaycan İşbirliği Projesinde son 17 kaldı. Proje sonlanmadan sizde katılın!

Bu ayın proje konusu en:Category:Azerbaijani women kategorisinin ve alt kategorilerinde bulunan Trwikide olmayan maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir. Hedef 20 madde oluştumaktır.

Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 21:37, 13 Ağustos 2017 (UTC)

Sayfa Taşıma[kaynağı değiştir]

Selamlar, Vikipedi:Vikiproje Konulu Ay sayfası Vikiproje:Konulu Ay olarak taşınmış fakat alt sayfaları ellenmemiş bot yardımı ile taşıyabilir misiniz? --By erdo can • msj 10:43, 24 Ağustos 2017 (UTC)

Ortak maddeler[kaynağı değiştir]

Merhaba, nasılsınız? Bir sorum olacaktı size. Kategori:Vikipedi düzenle kategorisi ile Kategori:Televizyon dizileri kategorisinin kesişimini yani ortak maddelerinin bir listesini nasıl elde edebilirim? Bunun bir yolu var mı? ~ Z (m) 14:30, 24 Ağustos 2017 (UTC)

@HastaLaVi2, Petscan sorgusu --Mavrikantmsj 18:58, 24 Ağustos 2017 (UTC)
Tekrar rahatsız edeceğim ama, sorguyu çalıştırdığım zaman "502 Bad Gateway" hatası alıyorum, bu neden kaynaklanıyor olabilir? ~ Z (m) 17:10, 25 Ağustos 2017 (UTC)
@HastaLaVi2, Depth'i 2 yapıp tekrar denesene. Çok fazla alt-kategori var demekki. --Mavrikantmsj 01:16, 28 Ağustos 2017 (UTC)

Vikiproje Afrika Davetiyesi[kaynağı değiştir]

Vikiproje Afrika İBP Davetiyesi

İyi günler, iyi çalışmalar,
Sizi Afrika ile ilgili tarih, eğitim, kişi, toplum, ekonomi gibi konularda katkı sağlamayı amaçlayan Vikiproje Afrika projesi kapsamında her ay tekrarlanan Afrika İş Birliği Projesine davetlisiniz.

Her ay planlı bir şekilde Afrika konusu ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan iş birliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Proje hakkında daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.
Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. MediaWiki message delivery (mesaj) 13:40, 31 Ağustos 2017 (UTC)

Mavrikant Bot hakkında[kaynağı değiştir]

İyi günler, Vikiproje Azerbaycan'ın iş birliği projesi için Kategori:Vikiproje Azerbaycan bilinmeyen-önemli değerlendirilmemiş-sınıf sayfalar kategorisini düzenliyordum. Bazı sayfalarda Mavrikant Bot'un sayfaların tartışma sayfalarına çift proje şablonu koyduğunu gördüm. Örn: bu, bu, bu ve bu sayfalar. Haberiniz olsun.-SunSoldiers (mesaj) 21:15, 1 Eylül 2017 (UTC)

Ödüllü işbirliği projesinin bitimine son 10 gün[kaynağı değiştir]

Rus Kültür Derneği katkılarıyla düzenlenen "Rusya ve SSCB konulu 250 madde oluşturma" konulu bir ay süreli iş birliği projesi olan Ödüllü İşbirliği Projesine son 10 gün. 250 madde açma hedefli projenin %38,8'i (97 madde) an itibariyle tamamlandı, geri kalan maddeler açılmayı bekliyor.

Ödül olarak; birinciye toplam 1000 ruble (yaklaşık 60 ₺) değerinde üç kitap, ikinciye toplam 500 ruble değerinde (yaklaşık 30 ₺) değerinde iki kitap, üçüncüye toplam 250 ruble (yaklaşık 15 ₺) değerinde bir kitap ödül olarak verilecektir. Proje bitim tarihi olan 14 Eylül 2017 gününe kadar katılımınızı ve katkılarınızı bekliyoruz.

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir.

--MediaWiki message delivery (mesaj) 20:41, 4 Eylül 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset Eylül 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Bu ayki işbirliğine katılın!

Eylül 2017'nin işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 300, (b) kısmı için 20 madde, (c) kısmı için 10 maddedir.
MediaWiki message delivery (mesaj) 11:35, 6 Eylül 2017 (UTC)

Seçkin madde çalışması - Vikiproje Sovyetler Birliği işbirliği[kaynağı değiştir]
Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın ikinci proje konusu George Koval maddesini Türkçe Vikipedi'ye seçkin madde olarak kazandırmaktır.

Her iki haftada bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 10:00, 16 Eylül 2017 (UTC)

Sihirli Annem değişiklik incelemesi[kaynağı değiştir]

Merhaba. Değişiklikleri inceleyip kabul etmeden önce dikkatli olmalısınız. セバスチャンPatooties? 11:02, 30 Eylül 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset Ekim 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Bu ayki işbirliğine katılın!

Ekim 2017'nin işbirliği, aşağıdaki 4 şablonun "kırmızı bağlantılı" maddelerinin açılmasıdır.
Şablon:Çift meclisli ulusal yasama organları, Şablon:Tek meclisli ulusal yasama organları, Şablon:Ulusal alt meclisler, Şablon:Ulusal üst meclisler

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedef: Eksik 350 maddeden 100 adedinin açılması.

Siyaset alanına odaklanan işbirliği projelerinin bu dönemkine siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli.

Herkese verimli çalışmalar dilerim.

Merhaba Mavriakant Beyaz Listeye nasıl alınabilirim veya alınma şansım var mı? Geri dönüş yaparsanız sevinirim. Mertacar50 (mesaj) 06:47, 2 Ekim 2017 (UTC)

Vikiproje Sovyetler Birliği işbirliği[kaynağı değiştir]
Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Sovyetler Birliği'nin dış ilişkileri şablonundaki kırmızı bağlantılı maddelerin oluşturulmasıdır.

Her ay bir planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 18:26, 2 Ekim 2017 (UTC)

Vikisözlükteki küçük araçlar[kaynağı değiştir]

Merhaba, bir şey danışmak istiyordum. Vikipedi'de mesela tercihlerim sayfasındaki küçük araçlar sekmesine girince, Genel, Görünüm gibi başlıklar görüyoruz. Aynı yere Vikisözlük'te girince ⧼gadget-section-Genel⧽ gibi başlıklar çıkıyor. Bu durum nasıl düzeltilebilir? ~ Z (m) 13:06, 7 Ekim 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset Kasım 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Bu ayki işbirliğine katılın!

Kasım 2017'nin işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 50, (b) kısmı için 10 madde, (c) kısmı için 5 maddedir.
MediaWiki message delivery (mesaj) 21:13, 2 Kasım 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği ikinci ödüllü işbirliği projesi[kaynağı değiştir]VikiProje Sovyetler Birliği kapsamında
Sovyetler Birliği'nde Kürtler konulu 50 madde oluşturma konulu ikinci ödüllü işbirliği projesi
Vikiproje:Sovyetler Birliği sorumlularının periyodik olarak ödüllü projeler gerçekleştirme kararı sonrasında gerçekleşen birinci projenin ardından ikinci proje olarak "Sovyetler Birliğİ'nde Kürtler" konulu 50 madde oluşturma konulu 15 gün süreli iş birliği projesi düzenlenmesi kararlaştırılmıştır. Projeye BURADAN ulaşabilirsiniz.
 • 16 Kasım 2017 Perşembe günü UTC ile saat 00:01'de başlayacak ve 1 Aralık 2017 Cuma günü UTC ile saat 23:59'da bitecek olan 15 günlük süre zarfında katkılarıyla en çok puan alan üç katılımcıya ödül verilecektir. Bununla birlikte her katılımcıya projeye özgü sürpriz bir teşekkür armağanı gönderilecektir.
 • Etkinlik sonunda puanlama sonucu sıralamada ilk üçte yer alan katılımcılara proje sorumluları imzalı olarak verilecek hediyeler:
 • Birinci: Toplam altı adet Kürtçe dilinde yazılmış kitap ödülü;

 • Ehmed Huseyni - Berhemên Gıştî-I  • Ehmed Huseyni - Berhemên Gıştî-I  • Mela Bırhanê Tarînî - Medrese, Ji Her Aliyî Ve Medreseyên Me  • Newaf Mîro - Du Kes Yek Mırov  • Dilawer Zeraq - Nexşên Li Giyan  • Ahmedê Hepo - Bawerî

 • İkinci: Toplam beş adet Kürtçe dilinde yazılmış kitap ödülü;

 • Memo Şahin - Çîroka Koçberên Bêparêzer, Kurdên Elmanyayê  • Mahmut Baran - Êdî Navê Min Bêrîvane  • Sirri Ayhan - Dansa Berber  • Ali Yüzen - Dengê Felefeyê  • Eküp Kıran - Pilingê Serhedê

 • Üçüncü: Toplam dört adet Kürtçe dilinde yazılmış kitap ödülü;

 • Şiwan Osman Mıstefa - Kurdistan Û Prosesa Îslamkırına Kurdan  • Lokman Ayabe - Gava Heyatê  • Özgür Kıyak - Rêwıyên Bê Welat  • Celadet Alî Bedirxan - Ferheng

 • Projeye katılmak için katılımcılar bölümüne isminizi ekleyin, kendinize proje için bir alt sayfa oluşturun ve bu sayfada oluşturduğunuz maddelerin başına # işareti koyarak maddeleri alt alta yazın.
 • Açılması, geliştirilmesi, düzenlenmesi ve kaynak eklenmesi gereken maddeler burada listelenmiştir. Listede yer alan kırmızı bağlantılı herhangi bir maddeyi açabilirsiniz. Ayrıca açılacak maddelerde bu kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

Periyodik olarak ödüllü işbirliği projeleri devam edecek ve katkılarınızla büyümeye devam edecek. Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler! --MediaWiki message delivery (mesaj) 14:12, 15 Kasım 2017 (UTC)

Seçkin içerik[kaynağı değiştir]

Selamlar. Vikiproje Sovyetler Birliği kapsamında gerçekleşecek Aralık 2017 işbirliğinde Türkçe Vikipedi'ye seçkin madde ve seçkin liste kazandırmayı düşünüyoruz. Burada İngilizce Vikipedi'de seçkin madde veya seçkin liste olan seçkin içerik oluşturma önerileri mevcut. Siz de görüşünüzü bildirerek ve projenin bir parçası olarak gerek Vikipedi'nin gerekse projenin gelişmesine yardımcı olun ve sizin de seçkin içeriklerde isminiz olsun. --MediaWiki message delivery (mesaj) 07:46, 28 Kasım 2017 (UTC)

Seçkin liste çalışması[kaynağı değiştir]
Sovyetler Birliği İşbirliği Daveti

İyi günler, iyi Vikiler.
Sovyetler Birliği ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Sovyetler Birliği projesi kapsamında her iki haftada bir tekrarlanan Sovyetler Birliği İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu Sovyetler Birliği liderleri listesi ve Sovyetler Birliği başbakanları listesi maddelerini Türkçe Vikipedi'ye seçkin liste olarak kazandırmaktır.

Her ay planlı bir şekilde Sovyetler Birliği ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin dönemki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz ve katkı sunmanız yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 09:31, 1 Aralık 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset Aralık 2017 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Bu ayki işbirliğine katılın!

Aralık 2017'nin işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 50, (b) kısmı için 10 madde, (c) kısmı için 3 maddedir.
--MediaWiki message delivery (mesaj) 12:20, 1 Aralık 2017 (UTC)

Ödüllü Sovyet işbirliği projesi[kaynağı değiştir]


Meeting at the Blagovescenskaya Square.jpgVikiProje Sovyetler Birliği kapsamında
Ekim Devrimi'nin 100. yılı projesi konulu üçüncü ödüllü işbirliği projesi
Vikiproje:Sovyetler Birliği sorumlularının periyodik olarak ödüllü projeler gerçekleştirme kararı sonrasında gerçekleşen birinci ve ikinci projenin ardından üçüncü proje olarak "100. yıla 100 madde" şiarıyla Ekim Devrimi'nin 100. yılına vesilesiyle 100 madde açma konulu 45 gün gün süreli iş birliği projesi düzenlenmesi kararlaştırılmıştır. Projeye BURADAN ulaşabilirsiniz.
 • 18 Aralık 2017 Pazartesi günü UTC ile saat 00:01'de başlayacak ve 4 Şubat 2017 Cumartesi günü UTC ile saat 23:59'da bitecek olan 45 günlük süre zarfında katkılarıyla en çok puan alan üç katılımcıya ödül verilecektir. Bununla birlikte her katılımcıya projeye özgü sürpriz bir teşekkür armağanı gönderilecektir.

Etkinlik sonunda puanlama sonucu sıralamada ilk üçte yer alan katılımcılara Moskovskiy Dom Sootechestvennikov (Moskova Yurttaşları Evi), Rus Kültür Derneği ve Kor Yayınevi tarafından imzalı olarak verilecek hediyeler:

 • Birinci;
  • Rus Kültür Derneği tarafından verilecek Vyaçeslav Molotov'un torunu ve aynı zamanda Rusya Duma milletvekili olan Vyaçeslav Nikonov'un Ekim 2017 tarihinde İzdatelstvo E Yayınevi tarafından basılan Ekim 1917 isimli kitabı (Rusça)
  • Kor Yayınevi tarafından verilecek 4 adet kitap;
  • Kor Yayınevi editörleri tarafından verilecek Ekim Devrimi özel baskılı çanta
 • İkinci;
  • Kor Yayınevi tarafından verilecek Maksim Gorki'nin 3 adet kitabı;
   • Makar Çudra, Mujik ve Bozkırda adlı eserler
  • Kor Yayınevi tarafından verilecek Ekim Devrimi özel baskılı çanta
 • Üçüncü;
  • Kor Yayınevi tarafından verilecek 2 adet kitap;
  • Kor Yayınevi editörleri tarafından verilecek Ekim Devrimi özel baskılı çanta

 • Tüm katılımcılara ödüller

 • Projeye katkı sağlayan tüm katılımcılara Moskovskiy Dom Sootechestvennikov (Moskova Yurttaşları Evi) tarafından projeye özgü hatıra ödülleri verilecektir.
 • Projeye katkı sağlayan tüm katılımcılara Kor Yayınevi tarafından Marksizm ve Dil ve Sosyalizm ve Din adlı eserleri hediye olarak verilecektir.
 • Ödül verilecek eserler hakkında ayrıntılı bilgi proje ana sayfasında yazılıdır.
 • Projeye katılmak için katılımcılar bölümüne isminizi ekleyin, kendinize proje için bir alt sayfa oluşturun ve bu sayfada oluşturduğunuz maddelerin başına # işareti koyarak maddeleri alt alta yazın.
 • Açılması, geliştirilmesi, düzenlenmesi ve kaynak eklenmesi gereken maddeler burada listelenmiştir. Listede yer alan kırmızı bağlantılı herhangi bir maddeyi açabilirsiniz.

Periyodik olarak ödüllü işbirliği projeleri devam edecek ve katkılarınızla büyümeye devam edecek. Şimdiden iyi çalışmalar, bol ödüller, bol Vikiler!

Bu mesaj proje toplu mesaj listesindeki kişilere gönderilmiştir. --MediaWiki message delivery (mesaj) 17:28, 15 Aralık 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset Ocak 2018 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Bu ayki işbirliğine katılın!

Ocak 2018'in işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Taslak veya Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 50, (b) kısmı için 10 madde, (c) kısmı için 3 maddedir.
MediaWiki message delivery (mesaj) 14:33, 1 Ocak 2018 (UTC)

VikiProje Siyaset Şubat 2018 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Bu ayki işbirliğine katılın!

Şubat 2018'in işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Taslak veya Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 50, (b) kısmı için 10 madde, (c) kısmı için 3 maddedir.
MediaWiki message delivery (mesaj) 18:37, 4 Şubat 2018 (UTC)

VikiProje Siyaset Mart 2018 işbirliği daveti[kaynağı değiştir]


Bu ayki işbirliğine katılın!

Mart 2018'in işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Taslak veya Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine katkı vererek C sınıfına yükseltilmesi.

 • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 50, (b) kısmı için 10 madde, (c) kısmı için 3 maddedir.
MediaWiki message delivery (mesaj) 22.08, 1 Mart 2018 (UTC)Yanıtla

Vikiproje takip sayfası[kaynağı değiştir]

Selamlar, Vikiproje:Azerbaycan/Takip sayfasını güncellemek istiyordum da bu işlemi nasıl gerçekleştirebilirim. Saygılar --By erdo can • msj 12.40, 11 Haziran 2018 (UTC)Yanıtla

Bekleyen değişiklikler[kaynağı değiştir]

Selamlar. Son değişiklikler sayfasındaki bekleyen değişiklikler bağlantısında, bekleyen değişiklik sayısı hep 78 olarak gözüküyor. Düzeltmen mümkün müdür?--RapsarEfendim? 03.39, 5 Temmuz 2018 (UTC)Yanıtla

Buna bakabilme forsatın oldu mu acaba?--RapsarEfendim? 03.10, 1 Ağustos 2018 (UTC)Yanıtla

Bot[kaynağı değiştir]

Selamlar Mavrikant. Mavrikant Bot’un son olarak “kategorisiz şablonu” eklediği sayfalara (aynı zamanda oluşturduğu) bir göz atarmısınız? Örneğin Lucius licinius lucullus maddesi. Sanırım bir sorun var. Şurada da belirtilmiş. Bilginize... chanseyMesajYaz 20.59, 9 Ağustos 2018 (UTC)Yanıtla

günün maddesi[kaynağı değiştir]

selam, günün maddelerini yeniliyorum fırsat buldukça. dün hazırlamış, kaydetmemiştim, senin yaptığını değiştirmiş oldum farketmeden. haber vereyim dedim. kolay gelsin. --kibele 10.02, 9 Ocak 2019 (UTC)Yanıtla

Özledik[kaynağı değiştir]

Mavrikant, Vikipedi sizi özledi!
Katkılarınızı ve Vikipedi'deki varlığınızı özledik.

Eski temponuz ile devam etmeniz dileğiyle...
Sizi Bekliyoruz!


Ahmet Turhan(mesaj) 21.37, 1 Mayıs 2020 (UTC)Yanıtla

Twinkle şeysi[kaynağı değiştir]

Selamlar,

Hatırlar mısın, vaktiyle Twinkle'ı olduğu gibi kopyalamıştım ama bir nedenden dolayı gözükmüyordu. Sen ufak bir müdahalede bulunmuştun ve çalışmaya başlamıştı. Şimdi çalışan eski sürüm Twinkle'ı bozmadan enwiki'den güncel sürümü alıp Twinkle2 adıyla uyarlama işinin temelini yaptım hafiften ama betik yine görünmüyor. TW kutucuğunun çıkacağı yer CSS ayarlarından dolayı güzelce hazırlanmış filan, her şey güzel, ama o hızlı menü ortada yok.

Tüm altmodülleri sonunda 2 yazacak şekilde düzenledim. Şüphelendiğim unsur da orası. Twinkle2.js olan ana dosya acaba kodlar nedeniyle Twinkle adındaki küçük aracı da çağırıyor bir yerde de ondan mı açılmıyor filan diye düşünüyorum. Bir fikrin var mı diye ses edeyim dedim. Dosyaların toplu listesine Kullanıcı:Vito Genovese/Twinkle'dan ulaşabilirsin.

Vito Genovese 17.03, 3 Temmuz 2020 (UTC)Yanıtla

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Yazar Yıldızı
Türkçe Vikipedi'ye yaptığınız katkılar için... Huuntaİleti 19.24, 8 Ağustos 2020 (UTC)Yanıtla

Merhabalar[kaynağı değiştir]

Merhabalar, şu revizyonu neden onaydan geçirdiğinizi anlamadım. Açıklarsanız sevinirim :3 --Zemxer buyur kardeşim? 18.15, 6 Eylül 2020 (UTC)Yanıtla


Hükümet[kaynağı değiştir]

Şurada bir şablonda sorun olmuş. Düzeltebilir misin? --Mavrikantmsj 21.59, 12 Eylül 2020 (UTC)Yanıtla

Yapıldı. LuCKY 💬 ✒️ 13.48, 14 Eylül 2020 (UTC)Yanıtla

Lütfen emailinizi kontrol edin[kaynağı değiştir]

Merhaba Mavrikant: Lütfen emailinizi kontrol edin! Konu: "The Community Insights survey is coming!" Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen surveys@wikimedia.org adresine e-posta gönderin.

(English: Please check your email and spam! Subject is "The Community Insights survey is coming!" If you have questions, email surveys@wikimedia.org.)

Sorry for the inconvenience, see my explanation here.

MediaWiki message delivery (mesaj) 19.39, 24 Eylül 2020 (UTC)Yanıtla

Şablon:Çıkmaz sokak[kaynağı değiştir]

Merhaba, buradaki kategori alanında yer alan tarih parametrelerini kaldırsak mı? 2015'ten bu yana bunun gibi birçok kategori kırmızı kalmış. Ben hepsini açtım. Muhtemelen şablonu ekleyen kullanıcılar kırmızı kalan kategorileri fark etmiyorlar. İyivikiler... [ho? ni!] 06.37, 7 Ekim 2020 (UTC)Yanıtla

TekTıkArşivleyici hk.[kaynağı değiştir]

Uzun bir aradan sonra AWB isteklerini arşivlemek istemiştim ve 'TekTıkArşivleyici' daha önceden kullandığım bir yöntemdi şu an ne bu sayfada ne de kendi kullanıcı mesaj sayfamda kullanamamaktayım uzun zamandır kullanmadığımı göz önünde bulundurarak eklentinin eskidiğini düşündüm. "Herşey tamamlandı yenileniyor" yazısından sonra maalesef hiçbir değişiklik yapılmıyor sayfada. Acaba ilgilenebilir misiniz? Bu imzasız yazı By erdo can (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 21.10, 11 Ekim 2020 (UTC)Yanıtla

Oberontr kullanıcısından soru (16.09, 22 Ekim 2020)[kaynağı değiştir]

merhaba bilgi eklemek istiyorum --Oberontr (mesaj) 16.09, 22 Ekim 2020 (UTC)Yanıtla

@Oberontr Nasıl yardımcı olarabiliim? --Mavrikantmsj 00.47, 23 Ekim 2020 (UTC)Yanıtla

Markastok1616 kullanıcısından soru (06.24, 23 Ekim 2020)[kaynağı değiştir]

Serdar Hocam merhabalar, Firmamız için bir vikipedi sayfası oluşturmak istiyoruz. Nasıl bir yol izleyebiliriz ? Teşekkürler. --Markastok1616 (mesaj) 06.24, 23 Ekim 2020 (UTC)Yanıtla

Amphitrite99 kullanıcısından soru (13.18, 25 Ekim 2020)[kaynağı değiştir]

Merhabalar Serdar Bey, Geçen haftalarda Vikipedi'de 'Dünya Tarihi' adlı konuyu araştırıyordum, lakin son zamanlarda sözünü ettiğim konudaki bilgilerin çoğu silinmiştir. Rica etsem silinen (eski) bilgileri tekrar yükleme gibi bir şansınız varsa yükleyebilir misiniz? Şimdiden teşekkür ediyor ve İyi Günler diliyorum... --Amphitrite99 (mesaj) 13.18, 25 Ekim 2020 (UTC)Yanıtla

Merttolgademir kullanıcısından soru (10.16, 4 Kasım 2020)[kaynağı değiştir]

Merhaba Serdar Bey, dün bir kişi hakkında madde yazdım. Fakat M6'dan konuyu sildi devriye arkadaşlar. Halbuki konusunu açtığım kişi basın yoluyla haberlere çıkmış da bir kişi. Eğer konuyu onaylayabiliyorsanız onaylar mısınız?(Sayfa adı: Kaan Evkaya) Ayrıca tüm biçem kurallarına da uydum. Bilgiler de gerçeği yansıtmaktadır. --Mert Tolga Demir (mesaj) 10.16, 4 Kasım 2020 (UTC)Yanıtla

Xirhacker kullanıcısından soru (21.37, 5 Kasım 2020)[kaynağı değiştir]

Merhaba, kendimi tanıtmak için ne yapmam gerekir? --Xirhacker (mesaj) 21.37, 5 Kasım 2020 (UTC)Yanıtla

Buzcug kullanıcısından soru (06.25, 6 Kasım 2020)[kaynağı değiştir]

lol nabiyon --Buzcug (mesaj) 06.25, 6 Kasım 2020 (UTC)Yanıtla

Webeemo kullanıcısından soru (17.47, 8 Kasım 2020)[kaynağı değiştir]

Merhabalar,

Firmamı buraya ekleyebilir miyim ? Firmam hakkında detaylı bilgi yazısını yüklemeyi düşünüyoruz ? Bu konuda herhangi bir bilgilendirici makale vb. bir şey bulamadım. Eğer firmamız eklenir ise aktif olarak burada yer alacak ve buradaki günlük görevleri yerine getirecek bir editör koyabilirim hesabımızın başına. --Webeemo (mesaj) 17.47, 8 Kasım 2020 (UTC)Yanıtla

Mehmet Beyhan kullanıcısından soru (13.09, 9 Kasım 2020)[kaynağı değiştir]

Merhaba Serdar bey, kendi adıma Vikipedia oluşturmak istiyorum. Dış politika yazarıyım. Milat Gazetesinde köşe yazarlığı yapıyorum. Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz? Saygılar --Mehmet Beyhan (mesaj) 13.09, 9 Kasım 2020 (UTC)Yanıtla

Zkarapatlak adlı kullanıcıdan soru (06.40, 10 Kasım 2020)[kaynağı değiştir]

İlginiz teşekkür ederim. Adım Zekeriya Kahramanmaraşlıyım. Yeni başladım. Bir madde eklemek istiyorum. Bir şahıs, mesela il kültür turizm müdürü hakkında bilgiler oluşturmak niyetimdeyim. Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz? Kolay gelsin. --Zkarapatlak (mesaj) 06.40, 10 Kasım 2020 (UTC)Yanıtla

Mhrzngn5 adlı kullanıcıdan soru (18.56, 22 Kasım 2020)[kaynağı değiştir]

merhaba deneme sayfamı silmek istiyorum nasıl silebilirim yardımcı olursanız sevinirim. --Mhrzngn5 (mesaj) 18.56, 22 Kasım 2020 (UTC)Yanıtla

Autoparcabulcom adlı kullanıcıdan soru (15.06, 27 Kasım 2020)[kaynağı değiştir]

merhaba --Autoparcabulcom (mesaj) 15.06, 27 Kasım 2020 (UTC)Yanıtla

Autoparcabulcom adlı kullanıcıdan soru (15.08, 27 Kasım 2020)[kaynağı değiştir]

ben işletmemi internet sitesi ile birlikte bilgileriyle wikipedia ya kaydetmek istiyorum bana yardımcı olur musunuz ? --Autoparcabulcom (mesaj) 15.08, 27 Kasım 2020 (UTC)Yanıtla

Akılküpü281 adlı kullanıcıdan soru (10.52, 29 Kasım 2020)[kaynağı değiştir]

merhaba serdar acaba buraya hesaap olluşturmak paralımı --Akılküpü281 (mesaj) 10.52, 29 Kasım 2020 (UTC)Yanıtla

Bilêle02 adlı kullanıcıdan soru (17.48, 29 Kasım 2020)[kaynağı değiştir]

Merhaba Wikipedia ya nasıl fotoğraf ekleyebilirim --Bilêle02 (mesaj) 17.48, 29 Kasım 2020 (UTC)Yanıtla

Shortiez21 adlı kullanıcıdan soru (00.40, 1 Aralık 2020)[kaynağı değiştir]

Merhabalar Serdar bey, bir fotoğrafçı arkadaşıma viki sayfası açmak ve onu doğru sunan bir kaynak oluşturmak istiyorum bu konuda da telefondan bir türlü nerden oluşturabileceğimi bulamıyorum, nasıl yardımcı olabilirsiniz? Hatta tavsiyeleriniz varsa da okumak isterim :) Teşekkürler şimdiden. --Shortiez21 (mesaj) 00.40, 1 Aralık 2020 (UTC)Yanıtla

Osman Gazi çelik adlı kullanıcıdan soru (17.21, 2 Aralık 2020)[kaynağı değiştir]

Merhaba, Köyüm hakkında bilgi eklemek istiyorum nasıl yapabilirim? --Osman Gazi çelik (mesaj) 17.21, 2 Aralık 2020 (UTC)Yanıtla

Mspdeaf adlı kullanıcıdan soru (01.20, 5 Aralık 2020)[kaynağı değiştir]

Ben işitme engelliyim iletişim yazabilirsin? Yardım olur mu? --Mspdeaf (mesaj) 01.20, 5 Aralık 2020 (UTC)Yanıtla

MLYV 32 adlı kullanıcıdan soru (06.59, 9 Aralık 2020)[kaynağı değiştir]

papatyam dizisinin yayın takvimi doğrumu --MLYV 32 (mesaj) 06.59, 9 Aralık 2020 (UTC)Yanıtla

Yunusmre Çolak adlı kullanıcıdan soru (15.09, 13 Aralık 2020)[kaynağı değiştir]

Merhaba Serdar bey instagram : emrecolakofficiall üzerinden benimle iletişime geçebilir misiniz. Verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim ... --Yunusmre Çolak (mesaj) 15.09, 13 Aralık 2020 (UTC)Yanıtla

Göktuğ ali adlı kullanıcıdan soru (05.23, 17 Aralık 2020)[kaynağı değiştir]

e --Göktuğ ali (mesaj) 05.23, 17 Aralık 2020 (UTC)Yanıtla

Göktuğ ali adlı kullanıcıdan soru (05.23, 17 Aralık 2020) (2)[kaynağı değiştir]

benden mutlu musunuz? --Göktuğ ali (mesaj) 05.23, 17 Aralık 2020 (UTC)Yanıtla

Secil.orengul adlı kullanıcıdan soru (10.18, 17 Aralık 2020)[kaynağı değiştir]

Merhaba Bugün bir kitap bitirdim. Daha doğrusu bir günce. Yazarın güncesi o kadar kalbime dokundu ki, hakkında araştırma yapmak istedim . Maalesef hakkında neredeyse hiçbir yazı ile karşılaşmadım. Ama olmalıydı. Yer almalıydı bu büyük adam. Özellikle wiki gibi bir mecra da nasıl yer almaz diyerek, webte bulduğum bir kaç yorum ve kitabın içeriğinde özgeçmiş bilgilerinden derleyerek bir yazı oluşturdum. Fakat bu benim ilk deneyimim ve böyle bir işe soyunacağım aklımın ucundan bile geçmezdi. Haliyle çok amatörce bir şey çıktı ortaya. Sanatçının sadece bir tana olan fotoğrafını bile yüklemeyi başaramadım. --Secil.orengul (mesaj) 10.18, 17 Aralık 2020 (UTC)Yanıtla

Erkan7575sarıkaya adlı kullanıcıdan soru (18.31, 21 Aralık 2020)[kaynağı değiştir]

mrb wikipediye katkı yapmak istiyorum --Erkan7575sarıkaya (mesaj) 18.31, 21 Aralık 2020 (UTC)Yanıtla

Ali İhsann adlı kullanıcıdan soru (17.02, 23 Aralık 2020)[kaynağı değiştir]

Öncelikle merhaba . İlk defa bir madde yazıyorum bu konuda yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Dijital derleme kapsamında bir madde girişiminde bulundum . Taslak olarak arama kısmında dijital derleme başlığı altında çıkıyor fakat birkaç ekleme çıkarma yaptım. Bu yaptığım düzenlemeleri sanırım deneme tahtası kısmında yaptım o yüzden de madde başlığı altında gözükmüyor. Deneme tahtasındaki değişiklikler otomatik olarak madde altına geçer mi ya da ben nasıl geçiririm? --Ali İhsann (mesaj) 17.02, 23 Aralık 2020 (UTC)Yanıtla

Ebubekir Arslan adlı kullanıcıdan soru (17.11, 24 Aralık 2020)[kaynağı değiştir]

Merhaba, ben Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim bölümü son sınıf öğrencisiyim. Yuki-Onna girdisini Japonca dilinden çeviri yaparak geliştirmek istiyorum. Çeviri yapıp yayınlamam için gereken adımlar hakkında bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. --Ebubekir Arslan (mesaj) 17.11, 24 Aralık 2020 (UTC)Yanıtla

Ankakuşı adlı kullanıcıdan soru (00.04, 30 Aralık 2020)[kaynağı değiştir]

Merhaba 28 yaşındayım yazılım öğrenmek istiyorum ve ülkemize katkıda bulunmak için ne yapabilirim --Ankakuşı (mesaj) 00.04, 30 Aralık 2020 (UTC)Yanıtla

Rauf fa adlı kullanıcıdan soru (12.12, 1 Ocak 2021)[kaynağı değiştir]

Fatih Gülümser kimlik oyuncu. Wikipedia tanımlaması yok Google sayfada. Fatih Gülümser yazıldığında karşısına fotoğraf ve altına oyuncu yazılabilme durumumuz mümkünse şayet harika olur. Sadece bunlar eksik. Kişinin tanımı; 1977 Üsküdar doğumlu 175 boyunda 78 kilo Sadri alışık sanat merkezi oyunculuk bölümü mezunu. Anne adı fırdes baba adı halit. Zaten aldığı roller Google ekli.. --Rauf fa (mesaj) 12.12, 1 Ocak 2021 (UTC)Yanıtla

Turansancagi adlı kullanıcıdan soru (10.11, 2 Ocak 2021)[kaynağı değiştir]

merhaba tanınmış kişi olarak birini eklemek istiyorum nasıl yapabilirim acaba --Turansancagi (mesaj) 10.11, 2 Ocak 2021 (UTC)Yanıtla

Firmayazar adlı kullanıcıdan soru (23.13, 3 Ocak 2021)[kaynağı değiştir]

Merhabalar wikipedia ya bir sayfa eklemeye çalıştım ancak sayfa engellendi. Bu neden kaynaklanıyor --Firmayazar (mesaj) 23.13, 3 Ocak 2021 (UTC)Yanıtla

Asimdemirag adlı kullanıcıdan soru (05.34, 7 Ocak 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba Mavrikant,

Ben yeni başladım. Sadece selam vermek istedim...

Sevgiler --Asimdemirag (mesaj) 05.34, 7 Ocak 2021 (UTC)Yanıtla

Gfbfatih adlı kullanıcıdan soru (09.36, 9 Ocak 2021)[kaynağı değiştir]

MERHABA BİR SORUNUM VARDIDA YARDIMCI OLURMUSUNUZ --Gfbfatih (mesaj) 09.36, 9 Ocak 2021 (UTC)Yanıtla

Muhammed Nassif adlı kullanıcıdan soru (21.12, 11 Ocak 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba, nasıl bir yazı ve biyogrofi oluşturabilirim? --Muhammed Nassif (mesaj) 21.12, 11 Ocak 2021 (UTC)Yanıtla

Trakeaözofagial Fistül adlı kullanıcıdan soru (16.45, 14 Ocak 2021)[kaynağı değiştir]

Ayrıca Bakınız kısmını nasıl ekleyebilirim ? --Trakeaözofagial Fistül (mesaj) 16.45, 14 Ocak 2021 (UTC)Yanıtla

Noemitrite adlı kullanıcıdan soru (16.16, 15 Ocak 2021)[kaynağı değiştir]

Merhabalar Serdar bey, Wiki projelerine nasıl katkıda bulunabilirim ? --Noemitrite (mesaj) 16.16, 15 Ocak 2021 (UTC)Yanıtla

Merttdoganayy adlı kullanıcıdan soru (06.01, 17 Ocak 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba ben iş insanı ve siyasetçiyim kendi adıma sayfa açamıyorum sebebi nedir ? --Merttdoganayy (mesaj) 06.01, 17 Ocak 2021 (UTC)Yanıtla

Skarabul adlı kullanıcıdan soru (07.15, 18 Ocak 2021)[kaynağı değiştir]

Merhabalar. Vikipedi'de yeniyim.

Acaba aşağıya bıraktığım maddeyi genişletmem hususunda bana yardımcı olur musunuz? mail adresim: mselmankarabul@gmail.com

https://tr.wikipedia.org/wiki/Y%C3%BCzy%C4%B1ll%C4%B1k_Markalar_Derne%C4%9Fi --Skarabul (mesaj) 07.15, 18 Ocak 2021 (UTC)Yanıtla

Gadderegozzot adlı kullanıcıdan soru (07.00, 20 Ocak 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba, sadece selam vermek istedim, Vikipedi'de yeniyim. --Gadderegozzot (mesaj) 07.00, 20 Ocak 2021 (UTC)Yanıtla

Gadderegozzot adlı kullanıcıdan soru (07.04, 20 Ocak 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba, genişlettiğim sayfa taslaklıktan nasıl çıkacak? --Gadderegozzot (mesaj) 07.04, 20 Ocak 2021 (UTC)Yanıtla

Gadderegozzot adlı kullanıcıdan soru (07.06, 20 Ocak 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba, genişlettiğim Don Quijote sayfasındaki değişiklikleri inceler misiniz? --Gadderegozzot (mesaj) 07.06, 20 Ocak 2021 (UTC)Yanıtla

Ersanisin adlı kullanıcıdan soru (09.03, 20 Ocak 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba İsmimi internete yazdığımda sağ üstte wikipedia yazan biyografim çıksın istiyorum bunu nasıl yapabilirim. --Ersanisin (mesaj) 09.03, 20 Ocak 2021 (UTC)Yanıtla

Ebubekir Arslan adlı kullanıcıdan soru (18.57, 24 Ocak 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba, bir düzenleme yaptım fakat birkaç gündür hala incelenmedi. Acaba bu inceleme kaç gün sürmekte ortalama ya da incelediğim sayfayı yönlendirebileceğim bir editörle iletişime geçebiliyor muyum? --Ebubekir Arslan (mesaj) 18.57, 24 Ocak 2021 (UTC)Yanıtla

message[kaynağı değiştir]

Hello dear friend
how can i send you an email? my email is M.mogoei@gmail.com
Mogoeilor (mesaj) 04.36, 28 Ocak 2021 (UTC)Yanıtla

Voviska adlı kullanıcıdan soru (10.33, 30 Ocak 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba, bir mikroulus var sayfa oluşturacağım bayrak , arma vs. ekliyim derken siliniyor bana biraz zaman verilse sayfa oluşacak. --Voviska (mesaj) 10.33, 30 Ocak 2021 (UTC)Yanıtla

Avrupaarastirma adlı kullanıcıdan soru (10.49, 30 Ocak 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba bir vikipedi maddesine harita eklemek ve bazı ülkeleri boyamak istiyorum bunun nasıl yapabilirim. Madde eklemek hakkında biraz bilgim var ama haritayı nasıl kendim düzenlerim bilmiyorum. --Avrupaarastirma (mesaj) 10.49, 30 Ocak 2021 (UTC)Yanıtla

Olgu Aslan adlı kullanıcıdan soru (11.35, 4 Şubat 2021)[kaynağı değiştir]

merhaba serdar bey ben siyasetle ilgileniyorum çok ciddi bir şekilde kendime bir sayfa yaratmak istiyorum --Olgu Aslan (mesaj) 11.35, 4 Şubat 2021 (UTC)Yanıtla

Rauf fa adlı kullanıcıdan soru (08.35, 5 Şubat 2021)[kaynağı değiştir]

Merhabalar, Serdar bey Fatih Gülümser olarak son görev aldığım film projesi, Payitaht Abdülhamid dizisi( Edip) karakterine hayat verdim. Bu eserinde Google sayfamda yer almasını istirham ediyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim. Gelişen durumlardan sizi tekrardan haberdar edeceğim. Sevgiyle kalın.. --Rauf fa (mesaj) 08.35, 5 Şubat 2021 (UTC)Yanıtla

Kaganpu adlı kullanıcıdan soru (14.08, 5 Şubat 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba üstad. Kolay Gelsin. https://www.sepetegel.com adında bir site ve sepetegel isminde bir mobileapp yaptık ve bunu burada kullanımı, firma bilgileri gibi insanların erişebileceği bir sayfa yapmak istiyorum. Nerden başlamam gerekiyor bilgi vermen mümkün mü. Sağlıklı günler --Kaganpu (mesaj) 14.08, 5 Şubat 2021 (UTC)Yanıtla

Rauf fa adlı kullanıcıdan soru (09.33, 7 Şubat 2021)[kaynağı değiştir]

Selamlar Serdar bey, Fatih Gülümser kimlik oyuncu sizden ricamız, Google sayfada Wikipedia düzenlemesi yapabilirmisiniz şimdiden çok teşekkür ederiz. Fatih Gülümser biyografisi; 22 03 1977 Üsküdar doğumlu, Ebeveynler, Anne Firdevs baba, Halit. Kişisel bilgileri; Boy; 175 Kilo; 78 Oyunculuk eğitimi; Sadri Alışık Sanat merkezi. 2005/2007 Yılları arasında eğitim almıştır. Tiyatro oyuncusu. Son rol aldığı proje, Payitaht Abdülhamid 137, bölüm (edip) karakteri. --Rauf fa (mesaj) 09.33, 7 Şubat 2021 (UTC)Yanıtla

Hayri Enes SÜZER adlı kullanıcıdan soru (22.02, 11 Şubat 2021)[kaynağı değiştir]

Eski bir başlığı silip düzgün yeni bir başlığı nasıl oluşturacağım? sayın danışmanım Serdar bey --Hayri Enes SÜZER (mesaj) 22.02, 11 Şubat 2021 (UTC)Yanıtla

Yohaim adlı kullanıcıdan soru (12.38, 12 Şubat 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba, bir makaleye daha çok ayrıntıları eklemek amacıyla o makalenin tartışma sayfasında nispeten uzun bir ekleme bıraktım. Şimdiye kadar o makalenin sorumlusu bir mesaj bırakmadı. Tahminimce ben inisiyatif kullanarak bu makaleyi değiştirme hakkım yok. Ne yapabilirim? Not: 1. Vikipedia'da yeniyim ve 2. Türkçe anadilim olmadığı için yardıma muhtacım. Hoşça kal Yohaim ya da Joachim ;-) --Yohaim (mesaj) 12.39, 12 Şubat 2021 (UTC)Yanıtla

@Yohaim, Merhabalar, istediğiniz sayfayı değiştirebilirsiniz. "makalenin sorumlusu" diye bir kişi Wiki'de yok. Yardım için Vikipedi:Telegram kanalına başvurabiliriniz. --Mavrikantmsj 10.44, 15 Şubat 2021 (UTC)Yanıtla

Teşekkürler, bana yardım ettin. --Yohaim (mesaj) 08.35, 16 Şubat 2021 (UTC)Yanıtla

Mydexchain adlı kullanıcıdan soru (16.43, 14 Şubat 2021)[kaynağı değiştir]

iyi akşamlar biz oldukça büyük bir kripto parayız ve kendi blok zincirini kurduk. Büyük borsalarda listelendik. Hakkımızda ansiklopedik bilgi oluşturmak istiyoruz. Amacımız reklam değildir. hakkımızda teknik bilgi içeren bilgiler koymak.

Bunu nasıl gerçekleştirebiliriz --Mydexchain (mesaj) 16.43, 14 Şubat 2021 (UTC)Yanıtla

Wiki sena00 adlı kullanıcıdan soru (17.24, 16 Şubat 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba ben moda tasarimcisi olmak istiyorum bana yardimci ilurmusun:)( --Wiki sena00 (mesaj) 17.24, 16 Şubat 2021 (UTC)Yanıtla

Metepb adlı kullanıcıdan soru (20.53, 16 Şubat 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba. --Metepb (mesaj) 20.53, 16 Şubat 2021 (UTC)Yanıtla

Lil Eymwn adlı kullanıcıdan soru (07.25, 18 Şubat 2021)[kaynağı değiştir]

merhaba kolay seviyede birkaç düzenleme yaptım aynı kişide düzenleme yapan birkaç kişi gördüm. İsimlerinin solunda artı sayılar veya eksi sayılar yazıyordu o sayılar ne anlama geliyor? --Lil Eymwn (mesaj) 07.25, 18 Şubat 2021 (UTC)Yanıtla

Sbdncr adlı kullanıcıdan soru (17.05, 21 Şubat 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba Serdar,

Ünlü bir şahıs için sayfa kurma konusunda, panel kullanımı karışık geldiği için yardıma ihtiyacım var.

Dönüşlerini beklerim.

Sevgiler, --Sbdncr (mesaj) 17.05, 21 Şubat 2021 (UTC)Yanıtla

Vikipeda3434 adlı kullanıcıdan soru (14.39, 22 Şubat 2021)[kaynağı değiştir]

tşk --Vikipeda3434 (mesaj) 14.39, 22 Şubat 2021 (UTC)Yanıtla

Yohaim adlı kullanıcıdan soru (16.50, 22 Şubat 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba, geçenlerde iki makaleye birçok ayrıntı kattım. Değiştirilmiş metin "bekleyen değişiklikler" sayfasında görülür. Bu yeni metni yayımlamak için bir şey yapmam gerekir mi? Evetse, ne? Teşekkürler. --Yohaim (mesaj) 16.51, 22 Şubat 2021 (UTC)Yanıtla

CanerAKGN adlı kullanıcıdan soru (19.57, 22 Şubat 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba Serdar bey Ben CANER AKGÜN Yazarım Wikipedide Kendimi antalan bi BiyoProfil Oluşturmak istiyorum Bunun İçin neler yapmalıyım. Yani CANER AKGÜN Denildiğinde Hakkımda olan bilgilerime Erişmelerini istiyorum bu mümkünmüdür --CanerAKGN (mesaj) 19.57, 22 Şubat 2021 (UTC)Yanıtla

Alper Öncer adlı kullanıcıdan soru (20.36, 22 Şubat 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba 27 klübüne 27 yaşında ölen başarılı bir snooker oyuncusu olan ve ölümünden sonra Paul Hunter kupası olarak anılan German Masters kupasına adını veren Paul Hunter’ı ekleyebiliriz. Müzisyen ve sanatçı ağırlıklı bu listede olmayı hak ediyor bence. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. --Alper Öncer (mesaj) 20.36, 22 Şubat 2021 (UTC)Yanıtla

MerveBalkuvar adlı kullanıcıdan soru (14.29, 24 Şubat 2021)[kaynağı değiştir]

merhaba, oluşturduğum sayfa önce yayınlandı bir ay sona silindi neden olabilir --MerveBalkuvar (mesaj) 14.29, 24 Şubat 2021 (UTC)Yanıtla

Merhaba, MerveBalkuvar oluşturduğunuz madde "Madde 6: Kayda değerlik ölçütlerini sağlamayan konuya sahip madde" etiketiyle silinmiş görünüyor. Daha fazla bilgi için Vikipedi kayda değerlik sayfasını inceleyebilirsiniz. --BirazdangelicemMsj 09.25, 4 Mart 2021 (UTC)Yanıtla

Meryem Özkan adlı kullanıcıdan soru (16.35, 2 Mart 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba,

Türkiye Katılım Bankaları Birliği vikipedi sayfasında kurumunun bir personelinin talebi doğrultusunda düzenleme gerçekleştirmem gerekiyor. Ancak "Otomatik olarak bu işlemin zararlı olduğu belirlendi ve izin verilmedi. İşleminizin yapıcı olduğunu düşünüyorsanız, lütfen ne yapmaya çalıştığınız konusunda bir hizmetliye bilgi verin. İşleminizin eşleştiği kötüye kullanım kuralının kısa bir açıklaması: Özet kutusu kullanılmadan uzun bir metin parçasının çıkartılması" şeklinde bir uyarı ile karşılaştım.

Hazırladığım değişikliklerin yayınlanması konusunda destek olabilir misiniz? --Meryem Özkan (mesaj) 16.35, 2 Mart 2021 (UTC)Yanıtla

Meryem Özkan adlı kullanıcıdan soru (09.12, 4 Mart 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba, Türkiye Katılım Bankaları Birliği vikipedi sayfasında kurumunun bir personelinin talebi doğrultusunda düzenleme gerçekleştirmem gerekiyor. Ancak "Otomatik olarak bu işlemin zararlı olduğu belirlendi ve izin verilmedi. İşleminizin yapıcı olduğunu düşünüyorsanız, lütfen ne yapmaya çalıştığınız konusunda bir hizmetliye bilgi verin. İşleminizin eşleştiği kötüye kullanım kuralının kısa bir açıklaması: Özet kutusu kullanılmadan uzun bir metin parçasının çıkartılması" şeklinde bir uyarı ile karşılaştım. Ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim. --Meryem Özkan (mesaj) 09.12, 4 Mart 2021 (UTC)Yanıtla

Merhaba Meryem Özkan, yaptığınız değişikliği yayınlamadan önce bu değişikliği neden yaptığınıza dair özet kutusuna bilgi girmeniz gerekmektedir. --BirazdangelicemMsj 09.20, 4 Mart 2021 (UTC)Yanıtla

Meryem Özkan adlı kullanıcıdan soru (10.39, 4 Mart 2021)[kaynağı değiştir]

Değişikliği yayınlamadan önce özet kutusuna bilgi giriyorum ama yine de aynı hatayı alıyorum. --Meryem Özkan (mesaj) 10.39, 4 Mart 2021 (UTC)Yanıtla

Merhaba Vito Genovese, kullanıcı nerede hata yapıyor, yardımcı olabilir misiniz? Üstteki mesajda daha ayrıntılı bilgi vermiş. --BirazdangelicemMsj 11.03, 4 Mart 2021 (UTC)Yanıtla
Telif hakkı ihlali teşkil eden metni Vikipedi'ye ekleyerek yapıyor, en temel düzeydeki hata bu.
Vito Genovese 11.47, 4 Mart 2021 (UTC)Yanıtla

Yohaim adlı kullanıcıdan soru (06.52, 5 Mart 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba, seni tekrar rahatsız ediyorum. Galiba bir hata yaptım. Bir konuya daha çok ayrıntılara eklerken 'önizlemeyi göster' kullanmaktansa birçok defa 'değişiklikleri gönder' tuşuna bastım. Sonuç olarak asıl metin değiştirilmedi, fakat metnim 'bekleyen değişiklikleri' altında görünür. İlk metni değiştirmek için ne yapabilirim? Teşekkürler --Yohaim (mesaj) 06.52, 5 Mart 2021 (UTC)Yanıtla

Batusirin adlı kullanıcıdan soru (15.29, 7 Mart 2021)[kaynağı değiştir]

Merhabalar, bu hesabı silmek istiyorum fakat bununla ilgili hiçbir opsiyon göremedim. Hesap silme işlemini nasıl yapabilirim? --Batusirin (mesaj) 15.29, 7 Mart 2021 (UTC)Yanıtla

Ziyanihad adlı kullanıcıdan İnsan hakkında soru (19.58, 9 Mart 2021)[kaynağı değiştir]

Ziya Kerimli kim --Ziyanihad (mesaj) 19.58, 9 Mart 2021 (UTC)Yanıtla

BeraatAydin632 adlı kullanıcıdan soru (11.10, 11 Mart 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba --BeraatAydin632 (mesaj) 11.10, 11 Mart 2021 (UTC)Yanıtla

Elmaralzde adlı kullanıcıdan soru (02.40, 12 Mart 2021)[kaynağı değiştir]

Merhabalar Hocam. Hocam Arkadaşım sanatçı ve müzik dağıtımlarını ben yapıyorum. Google bilgi panelini aldık ama wikidede paneli olması lazım. Bunun için bi panel oluşturdum. Bunun onaylanması mümkün mü? --Elmaralzde (mesaj) 02.40, 12 Mart 2021 (UTC)Yanıtla

Göktürk2016 adlı kullanıcıdan Vikipedi:Deneme tahtası hakkında soru (09.04, 12 Mart 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba ben ben kendim ile ilgili bilgi oluşturmak istiyorum nasıl yapabilirim --Göktürk2016 (mesaj) 09.04, 12 Mart 2021 (UTC)Yanıtla

Zülal Norma adlı kullanıcıdan soru (15.02, 14 Mart 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba, birinin başlığını açmak istiyorum. Nasıl açabileceğimi tam anlamadım. Bana yardım eder misiniz? --Zülal Norma (mesaj) 15.02, 14 Mart 2021 (UTC)Yanıtla

MurgadDemir1 adlı kullanıcıdan soru (17.10, 15 Mart 2021)[kaynağı değiştir]

Sözlükte değişiklik yapabilmek için onay almam gerekiyor mu? --MurgadDemir1 (mesaj) 17.10, 15 Mart 2021 (UTC)Yanıtla

Sayido adlı kullanıcıdan teşekkür yanıtı (17.10, 15 Mart 2021)[kaynağı değiştir]

Mavrikant, teşekkürler bilgi kutusu için, seneler sonra yine sizleri görmek onore etti. İçerik girdileri yapmak için girerken Wiki'ye hesabıma rastladım. Biraz paslanmışım, tavsiyeleriniz ve redaksiyonlarınızı bekliyor olacağım. --Sayido (mesaj) sayido (mesaj) 12.54, 16 Mart 2021 (UTC)Yanıtla

Yohaim adlı kullanıcıdan Kullanıcı:Yohaim/deneme tahtası hakkında soru (13.55, 17 Mart 2021)[kaynağı değiştir]

İlk makalemi bitirdim, fakat taşınması başarılı değildi. Yeni bir isim ve taşımanın sebebini de yazdım. Teşekkürler. --Yohaim (mesaj) 13.55, 17 Mart 2021 (UTC)Yanıtla

Kralayolverin adlı kullanıcıdan soru (20.06, 17 Mart 2021)[kaynağı değiştir]

beyaz listeye nasıl dahil olabilirim. --Kralayolverin (mesaj) 20.06, 17 Mart 2021 (UTC)Yanıtla

Deniz.Erbil adlı kullanıcıdan soru (17.31, 18 Mart 2021)[kaynağı değiştir]

merhabalar, bir sayfa yayınlamaya calıstım sanırım kabul edilmedi, ama yazdıgım sayfayı da bulamıyorum. yardımcı olur musunuz lutfen? --Deniz.Erbil (mesaj) 17.31, 18 Mart 2021 (UTC)Yanıtla

Kendinepeygamber adlı kullanıcıdan soru (21.53, 18 Mart 2021)[kaynağı değiştir]

merhaba --Kendinepeygamber (mesaj) 21.53, 18 Mart 2021 (UTC)Yanıtla

OsmanKars adlı kullanıcıdan soru (18.54, 21 Mart 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba Serdar Bey Hakkımda Bölümüne Bu şekilde Bir Bilgi Eklemek Sakıncalı Olabilir mi Zira yaptığım iş ile alakalı bir paylaşım yaparak bütün okları üzerime çekmek istemem.

Adım Osman KARS 1982 Erzurum doğumluyum, ilk ve orta dereceli eğitimimi Erzurum'da aldım. Şu anda Antalya'da yaşamakta ve taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren bir firmanın sahibi olarak çalışmaktayım. İyi derecede Türkçe ve İngilizce bilmekteyim ayrıca Rusça öğrenmekteyim. Forumları ve Wiki sayfaları severim hele de düzeltilmesi gereken bir şeyler var ise ve bu benim dikkatimi çekti ise. Bilginin paylaşıldıkça daha da değerli olacağına her zaman inanmışımdır zira liseden sonra okuyamamama rağmen kendimi paylaşılan bilgiyi inceleyerek iyi yönde geliştirdiğime inanıyorum. --OsmanKars (mesaj) 18.54, 21 Mart 2021 (UTC)Yanıtla

Eda Elif Başlamışlı adlı kullanıcıdan Kayıt hakkında soru (11.03, 27 Mart 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba --Eda Elif Başlamışlı (mesaj) 11.03, 27 Mart 2021 (UTC)Yanıtla

İlkay Barboros adlı kullanıcıdan soru (08.03, 5 Nisan 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba Serdar Bey, ben İlkay. TBF sayfası üzerinde bazı bilgilerde değişiklik yapmak için kullanıcı oturumu açtım. Bilmem gereken önemli bir konu varsa desteğinizi her zaman kullanabilirim. Teşekkürler --İlkay Barboros (mesaj) 08.03, 5 Nisan 2021 (UTC)Yanıtla

Merve kaymak adlı kullanıcıdan Vikipedi:Vikibahar 2021 hakkında soru (13.07, 6 Nisan 2021)[kaynağı değiştir]

merhaba, Vikibahar 2021 yarışmasına adımı nasıl ekleyeceğim acaba? --Merve kaymak (mesaj) 13.07, 6 Nisan 2021 (UTC)Yanıtla

Wikihomecom adlı kullanıcıdan soru (22.20, 6 Nisan 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba. ben wikipediada madde oluşturmak istiyorum. ticaget isimli şirketimiz var. şirketimiz yakında hisse dağtımaya başlayacak. wikipediada yer almasını istiyorum. --Wikihomecom (mesaj) 22.20, 6 Nisan 2021 (UTC)Yanıtla

İndirimkuponutr adlı kullanıcıdan soru (18.47, 8 Nisan 2021)[kaynağı değiştir]

Selamlar,

1 içerik paylaşmak istiyoruz. Nasıl yapabiliriz? --İndirimkuponutr (mesaj) 18.47, 8 Nisan 2021 (UTC)Yanıtla

Dizaynyadigar adlı kullanıcıdan Kullanıcı:Seksen iki yüz kırk beş hakkında soru (12.39, 11 Nisan 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba ben şirketimi sanal mağazamı vikipediya kaydetmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim --Dizaynyadigar (mesaj) 12.39, 11 Nisan 2021 (UTC)Yanıtla

Quadreamaa adlı kullanıcıdan soru (10.39, 18 Nisan 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba, yeni bir viki sayfası yazarken, sayfaya nasıl tablo (İlk karşımıza çıkan tarihlerin vb yazılı olduğu) ve resim eklerim. Teşekkürler. --Quadreamaa (mesaj) 10.39, 18 Nisan 2021 (UTC)Yanıtla

Nurten taş adlı kullanıcıdan soru (18.08, 21 Nisan 2021)[kaynağı değiştir]

Yakın bir arkadaşım yazar oldu, daha yeni kitabı çıktı 20li yaşlarda. Hayalindeki kariyerini ilerletebilmesi için, kişi bilgi kutusuna ihtiyacı var. Yardımcı olur musunuz lütfen? --Nurten taş (mesaj) 18.08, 21 Nisan 2021 (UTC)Yanıtla

Jordiozalp adlı kullanıcıdan soru (11.38, 24 Nisan 2021)[kaynağı değiştir]

merhaba biz yeni oluşmuş artbender adına müzik şirketiyiz sayfamızı oluşturmak istiyoruz bize yardım edebilirmisiniz --Jordiozalp (mesaj) 11.38, 24 Nisan 2021 (UTC)Yanıtla

Mahfiruz Alexsandra adlı kullanıcıdan soru (05.43, 30 Nisan 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba --Mahfiruz Alexsandra (mesaj) 05.43, 30 Nisan 2021 (UTC)Yanıtla

Meireles1930 adlı kullanıcıdan soru (15.52, 30 Nisan 2021)[kaynağı değiştir]

izotop sayfasinda bazi bilgileri guncelledim ama degismedi --Meireles1930 (mesaj) 15.52, 30 Nisan 2021 (UTC)Yanıtla

Doc.Dr.Murat Bilgin adlı kullanıcıdan soru (10.28, 4 Mayıs 2021)[kaynağı değiştir]

meraba --Doc.Dr.Murat Bilgin (mesaj) 10.28, 4 Mayıs 2021 (UTC)Yanıtla

LisafBia6531 adlı kullanıcıdan soru (19.43, 9 Mayıs 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba, Ben mesajda görünen ismimi diğer bazı kullanıcılar gibi değiştirmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Teşekkürler. --LisafBia6531 (mesaj) 19.43, 9 Mayıs 2021 (UTC)Yanıtla

Mr.AliEmir197 adlı kullanıcıdan soru (08.15, 10 Mayıs 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba saygıdeğer danışmanım. Vikipedi ailesine katıldığım için çok mutluyum. Zamanında ve halen de boş zamanlarımda vikipedi okurum. Benim için çok verimli bir vakit olur vikipedi'de geçirdiğim zaman. Sonrasında yazar olmaya karar verdim, fakat daha tam olarak nasıl yazabileceğime hakim değilim. Benim sorum, vikipedi'de yazarlığı nasıl daha iyi kavrayabilirim? --Mr.AliEmir197 (mesaj) 08.15, 10 Mayıs 2021 (UTC)Yanıtla

Sayaslan adlı kullanıcıdan Kullanıcı:Emrelive hakkında soru (13.08, 10 Mayıs 2021)[kaynağı değiştir]

Nasıl gidiyor --Sayaslan (mesaj) 13.08, 10 Mayıs 2021 (UTC)Yanıtla

Clover Cage adlı kullanıcıdan soru (14.46, 11 Mayıs 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba, biliyorusunuzki bir konu ile ilgili araştırma yapıldığında Wikipedia konunun bir kesitini Google sayfasının yanında gösterir. Bende de gösteriyor ama nedense ingilizce gösteriyor. Bilgisayarı ve Google'ı bayağıdır İngilizce kullanıyorum ve Google'da bir araştırma yaptığımda Wikipedia bana türkçe olarak ekranın sağ tarafında bilgi gösteriyordu. 1 hafta önce yaptığım bir değişiklik sonucu artık İngilizce gösteriyor. Bunu yeniden nasıl Türkçe yapabilirim? --Clover Cage (mesaj) 14.46, 11 Mayıs 2021 (UTC)Yanıtla

Devriyelik[kaynağı değiştir]

Merhaba, "Ortak ata" maddesini denetleyebilir misiniz? Chftmnr (mesaj) 09.31, 21 Mayıs 2021 (UTC)Yanıtla

Gökhan istanbulu adlı kullanıcıdan soru (13.09, 22 Mayıs 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba vikipediada gogle arama motorunda bilgilerimin herkes tarafından görülmesini istiyorum sinema ve dizi oyuncusiyum --Gökhan istanbulu (mesaj) 13.09, 22 Mayıs 2021 (UTC)Yanıtla

Özcan Taylan adlı kullanıcıdan Berk Ali Çatal hakkında soru (19.35, 27 Mayıs 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba Berk Ali çatal kimdir --Özcan Taylan (mesaj) 19.35, 27 Mayıs 2021 (UTC)Yanıtla

Seda Menekşe adlı kullanıcıdan Sedamenekse hakkında soru (00.22, 28 Mayıs 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba sayfa olusturmam da yardimci olurmusunuz --Seda Menekşe (mesaj) 00.22, 28 Mayıs 2021 (UTC)Yanıtla

Devriye veya Hizmetli olma talebi[kaynağı değiştir]

Selamlar, Mavrikant.

Devriye veya Hizmetli olma gibi bir talebim var. Bu talebi kimlere iletmeliyim? Teşekkürler--seyitculum (mesaj) 15.10, 31 Mayıs 2021 (UTC)Yanıtla

Ferhat Domurcuk makalesi hakkında[kaynağı değiştir]

Ferhat Domurcuk sayfasını deneteyebilir misin, devriyesi gecikti sanırım. Doğrulanabilir tüm kaynaklar eklendi. Teşekkürler. Bu imzasız yazı Seyit12 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 15.50, 31 Mayıs 2021 (UTC)Yanıtla

Sefa ddcn adlı kullanıcıdan soru (12.45, 11 Haziran 2021)[kaynağı değiştir]

Google' a biyografi eklemek istiyorum yardımcı olabilir misiniz --Sefa ddcn (mesaj) 12.45, 11 Haziran 2021 (UTC)Yanıtla

Muratkoral adlı kullanıcıdan soru (16.02, 18 Haziran 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba, geçen hafta ‘Bizim Sesimiz’ Engelli haber gazetesi başlığıyla bir yazı açmıştım. Ama şimdi yazıya ulaşamıyorum. neden acaba? --Muratkoral (mesaj) 16.02, 18 Haziran 2021 (UTC)Yanıtla

Pekerseo adlı kullanıcıdan soru (17.27, 23 Haziran 2021)[kaynağı değiştir]

Merhabalar; --Pekerseo (mesaj) 17.27, 23 Haziran 2021 (UTC)Yanıtla

Pekerseo adlı kullanıcıdan soru (17.28, 23 Haziran 2021)[kaynağı değiştir]

Düzenleme eklemek veya yeni bir bilgi eklemek için nasıl bir yol izlemeliyim? Türkiye'de ilk olarak belli başlı kazanımları gerçekleştiren doktorumuz var. Kendisinin biyografisini ve gelişimlerini, yurt dışı kazanımlarını ve yaptığı işlemlerin ne olduğu hakkında bilgi verebiliriz. --Pekerseo (mesaj) 17.28, 23 Haziran 2021 (UTC)Yanıtla

Kutayalp123 adlı kullanıcıdan soru (20.39, 12 Temmuz 2021)[kaynağı değiştir]

Merhabalar, ben yabancı bir sanatçı ile ilgili bir madde oluşturmak istiyorum da ingilizce wiki sayfasını kaynak olarak kullanıp (bir bakıma) çeviri niteliğinde bir madde oluştursam sorun olur mu acaba? --Kutayalp123 (mesaj) 20.39, 12 Temmuz 2021 (UTC)Yanıtla

Merhabalar yıllar sonra sizi görmek bir onur benim için[kaynağı değiştir]

Merhaba ben Seyit12, yıllar öncesinde devriye teklifinde bulunmuştunuz ama zaman olmadığı için kabul edememiştim, hatırlayabildiniz mi? Ben de çok zor hatırlıyorum ama geri dönünce bana attığınız tavsiye verici mesajları tekrar okudum. Ve açıkçası yıllardır olan tecrübemi katlamak istiyorum ve internet dünyasında baya bir birikim kazandım. hatta bunlar için seminerlere katılıp etkinlikler düzenlemek istiyorum. Viki üzerinden yetkilendirme almak ve kaynak oluşturmadan önce tavsiyelerinizi alabilir miyim? Her şey için teşekkürler! seyitculum (mesaj) 12.05, 3 Eylül 2021 (UTC)Yanıtla

Abdulsamet Erimez adlı kullanıcıdan Asmakaya, Solhan hakkında soru (16.09, 18 Eylül 2021)[kaynağı değiştir]

Sayfayı silmek istiyorum --Abdulsamet Erimez (mesaj) 16.09, 18 Eylül 2021 (UTC)Yanıtla

Erdemtokuss adlı kullanıcıdan soru (22.01, 21 Eylül 2021)[kaynağı değiştir]

Merhaba, Ben Mehmet Erdem TOKUŞ. İş sağlığı ve güvenliği sektöründe eğitim medya ve STK faaliyetlerimiz sürmekte. Bu noktada İSG sektörü ile ilgili nitelikli bilgiler eklemek isterim. Örneğin Tigep Derneğimiz Wikipedi de bulunmuyor, haber platformumuz isghaber ajansı bulunmuyor. Bana yol gösterirseniz İSG sektörüne dair elimden geleni yapmak isterim. Teşekkürler --Erdemtokuss (mesaj) 22.01, 21 Eylül 2021 (UTC)Yanıtla

Davet[kaynağı değiştir]

Japonya Vikiprojesine Davetlisiniz
Merhaba, iyi çalışmalar, iyi vikiler.
Japonya ile ilişkili tarih, politika, bilim, coğrafya, ekonomi, askeriye, hukuk, eğitim, felsefe, kişi, toplum vb. gibi konularda maddeler açmayı ve var olan maddeleri düzenleyerek kaliteli hale getirmeyi amaçlayan Japonya Vikiprojesine davetlisiniz.

Projeye katkıda bulunmak isterseniz katılımcılar listesine isminizi ekleyebilir ve çalışma sayfasında yapmayı düşündüğünüz katkıları yazarak benzer ilgi alanına sahip kişilerle birlikte hareket edebilirsiniz.

Proje hakkında daha fazla bilgi ve tartışma için TIKLAYINIZ.

--Huunta ▪ ileti 21.46, 15 Ekim 2021 (UTC)Yanıtla

İnceleme bekleyen sayfalar[kaynağı değiştir]

Selam @Mavrikant, uzun süreden sonra tekrar devriye olmamla birlikte, senin oluşturduğun bir grafik vardı.sürüm kontrolünde azalma ya da çoğalmayı takip edebiliyorduk. Göremedim acaba link rica edebilir miyim hala duruyorsa.IpsumVelit🦖 ✉  13.05, 21 Aralık 2021 (UTC)Yanıtla

Kadir.yildiz.alperen adlı kullanıcıdan Muhammed'in askerî harekâtları hakkında soru (05.58, 22 Ocak 2022)[kaynağı değiştir]

Merhaba Başlığın "Hz.Muhammed'in askerî harekâtları" şeklinde degistirilmesi daha uygundur. Peygambere isimle hitap hoş degildir. --Kadir.yildiz.alperen (mesaj) 05.58, 22 Ocak 2022 (UTC)Yanıtla

Dunya1453 adlı kullanıcıdan soru (07.40, 6 Mart 2022)[kaynağı değiştir]

Klor Noksanlığı:

Belirtileri, solgunluk, kılcıklı kökler, kloroz (sararma) ve bronzlaşma gibi semptomları kapsar. Bazı bitkilerde koku artabilir.

Klor Fazlalığı (toksisitesi): Eğer klor seviyeleri çok yüksekse bazı bitkiler toksisite semptomları gösterebilir.

12. MANGAN

Manganez fotosentez için enzim aktivitesi, solunum ve azot metabolizmasında görev alır. Manganezin görevleri klorofil teşekkülünde olduğu gibi demirin görevleri ile sıkı bir şekilde ilişkili olduğu düşünülür. Bu sebepten dolayı manganez noksan olduğu zaman sarılık yaygın bir semptomdur. Manganez demirin oksidasyon yoluyla çözünebilirliğini azaltır ve bu sebepten dolayı bitkide çok miktarda manganezin bulunması demir noksanlığına ve sarılığa yol açar. Toprak pH’sı ile mangan elverişliliği arasında sıkı bir ilişki vardır. Yüksek pH’lı topraklarda manganın alınabilirliği düşüktür. Bu sebeple kireçli topraklarda Manganez eksikliği sık görülür.

Manganez Noksanlığı:

Demir Noksanlığıyla sık sık karıştırılır. Yaprak analiziyle doğru teşhis yapılabilir. Genç yapraklarda noksanlıklar demir noksanlığına benzeyen açık yeşil bir zemin üzerinde yeşil damar ağları şeklinde görünüm gösterir. İleri safhalarda açık yeşil kısımlar beyazlaşır ve yapraklar dökülür. Damarların bitişiğinde kahverengimsi, siyah veya yeşilimsi noktalar gözükebilir. Nötr ve alkali topraklarda bitkiler genellikle noksanlık semptomları gösterirler. Yüksek asitli topraklarda manganezin bitkiye toksisite etkisi yapacak kadar alımı mümkündür. Mangan noksanlığı belirtileri Magnezyum noksanlığı belirtilerine de benzer. Semptomlar yaprak kenarından başlayarak ve ana damara doğru uzanarak ana damarlar arasında oluşan kloroz ile başlarlar. Fakat magnezyum noksanlığına benzemez, manganez noksanlığında sarılık normal olarak yaprak kenarlarında sınırlı kalır ve damarlar arasında sarılık pek nadir gelişir. Diğer bir ayırt edici özellikte manganez noksanlığı önce genç yapraklarda görülür ve demir noksanlığında görüldüğü gibi ince yaprak damarları yeşi --Dunya1453 (mesaj) 07.40, 6 Mart 2022 (UTC)Yanıtla

Orgdemir adlı kullanıcıdan soru (21.28, 22 Eylül 2022)[kaynağı değiştir]

Merhaba, kendimle ilgili Wikipedia ya konu ve bilgi eklemek istiyorum bu mümkün mü acaba --Orgdemir (mesaj) 21.28, 22 Eylül 2022 (UTC)Yanıtla

MavilikA adlı kullanıcıdan Gustav Klimt hakkında soru (21.54, 14 Ocak 2023)[kaynağı değiştir]

İyi günler.Gustave Klimt bilgi içeriğinde tanıştığı bir kadın için ‘baldızının kardeşi’ açıklaması var.Bir insanın baldızının kardeşi kadın ise yine o kişinin baldızıdır.( veya erkek ise kayınbiraderi olur.)Bahsedilen yakınlığın doğrusu ile düzeltilmesini talep ve bunun için yardımınızı rica ederim. --MavilikA (mesaj) 21.54, 14 Ocak 2023 (UTC)Yanıtla

Philip Kotler-A dan Z ye Pazarlama.jpg adlı dosya kullanılmıyor[kaynağı değiştir]

Philip Kotler-A dan Z ye Pazarlama.jpg adlı dosyayı yüklediğiniz için teşekkürler. Açıklama sayfasında belirtildiği üzere dosya, adil kullanım dosyasıdır ve Vikipedi'de adil kullanım politikası kriterlerini sağlamak zorundadır. Ancak şu anda bu dosya hiçbir maddede kullanılmamaktadır. Eğer dosya maddeden çıkarıldıysa, neden çıkarıldığını kontrol ediniz. Eğer kullanılabilir olduğunu düşünüyorsanız yeniden ekleyebilirsiniz. Ancak resmin adil kullanım politikasına uyduğundan emin olunuz.

Önümüzdeki yedi gün içinde dosya hala kullanılmıyorsa silinecektir. Dosya zaten silindiyse, silen hizmetliden geri getirme talebinde bulunabilir ve sorunu çözme şansı isteyebilirsiniz. Sorularınız için danışma masasını kullanabilirsiniz. Diğer yüklediğiniz dosyaları kontrol etmek istiyorsanız bu bağlantıyı tıklayabilirsiniz. Teşekkürler. ‒ToprakM  23.56, 2 Şubat 2023 (UTC)Yanıtla

Seda Menekşe adlı kullanıcıdan Seda Menekşe hakkında soru (21.55, 27 Haziran 2023)[kaynağı değiştir]

https://www.voleybolmagazin.com/seda-menekse-goztepede/ Goztepe haberimi kaynak olarak ekleyebilir misiniz? --Seda Menekşe (mesaj) 21.55, 27 Haziran 2023 (UTC)Yanıtla

Need your input on a policy impacting gadgets and UserJS[kaynağı değiştir]

Dear interface administrator,

This is Samuel from the Security team and I hope my message finds you well.

There is an ongoing discussion on a proposed policy governing the use of external resources in gadgets and UserJS. The proposed Third-party resources policy aims at making the UserJS and Gadgets landscape a bit safer by encouraging best practices around external resources. After an initial non-public conversation with a small number of interface admins and staff, we've launched a much larger, public consultation to get a wider pool of feedback for improving the policy proposal. Based on the ideas received so far, the proposed policy now includes some of the risks related to user scripts and gadgets loading third-party resources, best practices for gadgets and UserJS developers, and exemptions requirements such as code transparency and inspectability.

As an interface administrator, your feedback and suggestions are warmly welcome until July 17, 2023 on the policy talk page.

Have a great day!

Samuel (WMF), on behalf of the Foundation's Security team 12.08, 10 Temmuz 2023 (UTC)Yanıtla

Erdemtokuss adlı kullanıcıdan soru (21.10, 11 Eylül 2023)[kaynağı değiştir]

Merhaba Deneme tahtama bir içerik girdim. Müsait olduğunuzda kontrol edebilir misiniz? Teşekkürler --Nezaket | Sadakat | Merhamet #bedava (mesaj) 21.10, 11 Eylül 2023 (UTC)Yanıtla

Görkem Baba adlı kullanıcıdan soru (12.45, 5 Ekim 2023)[kaynağı değiştir]

Merhaba, ilk veri girişimi Meltem Doğanay ile yaptım ve WikiPedia'da editörlük yapmanın beklediğim kadar zor olmadığını gördüm. Yardım ve yönlendirmeleriniz için teşekkür ederim. Veri girilmemiş ve halen boş alanları bulabilmek ve çalışmak isterdim. Teşekkürler. --Görkem Baba (mesaj) 12.45, 5 Ekim 2023 (UTC)Yanıtla

Görkem Baba adlı kullanıcıdan soru (12.51, 5 Ekim 2023)[kaynağı değiştir]

Gerçek bir kişinin Wikipedia'da yer alması için gerekli kriterler nelerdir? Elbette paylaşımları, eserleri ve topluma sunduğu fayda önemli ancak bu konuda bir rehber var mıdır? --Görkem Baba (mesaj) 12.51, 5 Ekim 2023 (UTC)Yanıtla

Görkem Baba adlı kullanıcıdan soru (07.22, 9 Aralık 2023)[kaynağı değiştir]

Merhaba. "Çolak Holding" isimli bir sayfa oluşturdum. Bir arkadaşım, ailem vs de değildi. Sadece Ankara'daki evim için rüzgar enerjisi paneli aldığım süreçte tanıdığım kişilerdi.

Wikipedia'da yeni olduğum için holding sayfası açmak zorlayıcı ve eğitici geldiği için açmıştım. Tüm holding sayfalarını da tek tek inceledim. Web sitelerinden bağlantı eklemedim, reklam da yapmamaya elbette dikkat ettim. Tamamen tarafsız oldum ancak içerik tamamen kaldırılmış. Üzüldüm açıkçası.

(Çolak Holding, Soyut Grup ve iştirakleri) ifadesi uygun bulunmamış anladığım kadarıyla. Bu şekilde bildirim geldi.

Vaktinizi almadan sormak isterim. Silindikten sonra şimdi hiç denemeyeyim mi? Tekrar yazsam sorun olur mu? Portakal ile alakalı düzeltmelerim vardı ancak alakasız bir sayfa ve bunu bile eklemeye çekiniyorum.

Bilgilendirirseniz çok memnun olurum. --Görkem Baba (mesaj) 07.22, 9 Aralık 2023 (UTC)Yanıtla

Osahinbas adlı kullanıcıdan soru (17.45, 19 Ocak 2024)[kaynağı değiştir]

Merhabalar, biyografi sayfası oluşturmama yardımcı olabilir misiniz? --Osahinbas (mesaj) 17.45, 19 Ocak 2024 (UTC)Yanıtla

Hep birlikte sürüm kontrollerini eritelim![kaynağı değiştir]

Selam sevgili devriye, şu anda, özgür ansiklopedimiz Vikipedi'de sürüm kontrolü bekleyen tam olarak 1.880 değişiklik bulunmakta; bu oldukça yüksek bir değer. Bu sayıyı 2 haneli sayıların altına düşürmek için iş birliği yapmaya ihtiyacımız var.. Okurların doğru bilgilere hızlı ve düzgün şekilde erişebilmesi için haydi hep birlikte bekleyen değişiklikleri eritelim!

(Bu toplu mesaj olduğu için lütfen yanıtınızı ya bu mesaja beni etiketleyerek ya da mesaj sayfama belirterek cevap veriniz.) YG1’mensaje❓ MediaWiki message delivery (mesaj) 19.31, 12 Mart 2024 (UTC)Yanıtla

Bilgilendirme Hk.[kaynağı değiştir]

MediaWiki message delivery (mesaj) 19.06, 15 Mart 2024 (UTC)Yanıtla

Bilgilendirme[kaynağı değiştir]

Merhaba sevgili kullanıcı, 20 Mart tarihinde yani bu gün 14:00 UTC (TSİ:17:00) saatlerinde yapılacak olan sunucu değişikiliğinden dolayı Tüm Vikileri kısa bir süreliğine sadece okuyabiliceksiniz, değişiklik yapamayacaksınız. Detaylı bilgi için bkz.: Test duyuru.
MediaWiki message delivery (mesaj) 13.41, 20 Mart 2024 (UTC) YG1’Je t'écoute❓ Yanıtla

Sevgili Mavrikant, yardımına ihtiyacımız var![kaynağı değiştir]

Selam sevgili Mavrikant, şu anda, özgür ansiklopedimiz Vikipedi'de sürüm kontrolü bekleyen tam olarak 4.743 değişiklik bulunmakta; ne yazık ki bu çok yüksek bir değer. Bu sayıyı hızlıca eriterek okurlara sunmak için hep birlikte iş birliği yapmaya ihtiyacımız var.. Okurların doğru bilgilere hızlı ve düzgün şekilde erişebilmesi için haydi hep birlikte bekleyen değişiklikleri eritelim!

(Bu bir toplu mesajdır.) ~ YG1¡Hola❗️ MediaWiki message delivery (mesaj) 19.32, 20 Nisan 2024 (UTC)Yanıtla