Kullanıcı mesaj:Murhin

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Kullanıcı mesaj:Muratsahan sayfasından yönlendirildi)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Crystal Clear app kedit.svg Not: Burası kullanıcıya iletilmek istenen mesajların yazıldığı tartışma sayfasıdır. Lütfen mesajlarınızını yukarıdaki + sekmesine bastıktan sonra çıkan sayfaya ya da yukarıdaki değiştir sekmesine tıklayıp, sayfanın en aşağısına yazınız.

Hoş geldiniz[kaynağı değiştir]

Sizi buralarda tekrardan görmek çok güzel! Çok uzun zaman oldu, sanırım benim engel kaldırıldıktan sonra da denk gelmedik. Nasılsınız? Her şey yolundadır umarım. Umuyorum ki kalmaya niyetlisinizdir :) --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 01.30, 17 Ocak 2020 (UTC)

Çok teşekkür ederim. Çok sağolun. Siz de iyisinizdir umarım. Ben sizin engellendiğinizi ya da ne oldu onu da bilmiyorum.. :) Vikipedi'de etkin olmamdan cidden oldukça zaman geçmiş... Hiçbir şeyden haberim yok. Eski bir yüz görmekte çok iyi oldu. Eskiden olduğu gibi işbirliği ile yeni maddeler, içerikler yeniden oluştururuz umarım. Eskisi kadar olur mu bilmiyorum ama olabildiğince buralarda olmaya çabalayacağım. Kendinize iyi bakın. :) --Murhinileti 02.27, 17 Ocak 2020 (UTC)
Engel olayı 2012'deydi, gerçekten uzun yıllar olmuş :) Mutlaka çalışalım, çok sevinirim. Hele Kıbrıs konusunda yeni projelere atıldık sizin yokluğunuzda :) Buralarda olmaya çalışacağınızı duyduğuma çok sevindim. Bende de bir zamanlar olan vakit yok ama elimden geldiğince bir ucundan tutmaya çalışıyorum işlerin, siz de sağlıcakla kalın. --Seksen iki yüz kırk beş / GGT (mesaj) 02.32, 17 Ocak 2020 (UTC)

sayfa silme[kaynağı değiştir]

murhin deneme sayfası yerine normal sayfa açmışım onu silermisiniz karıştırdım sanırım biçok şeyi Bu imzasız yazı Adasali (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Hızlı silme şablonu eklemişsiniz sanırsam. Hizmetlilerden birisi halleder. İyi akşamlar dilerim. --Murhinileti 01.30, 26 Ocak 2020 (UTC)

denem tahtası[kaynağı değiştir]

sayın murhin ben deneme sayfamı hazırladım eksik veya yanlış var mı nasıl anlayabilirim ve bu deneme sayfasını nasıl yayın verebilirim Bu imzasız yazı Adasali (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Sayfayı açmıssınız ama Kayda değerlik kriterlerini karşılamıyor gibi. Bağımsız, doğrulanabilir ve güvenilebilir kaynaklarla kayda değerliğini kanıtlayamazsanız büyük ihtimal sayfa silinir.--Murhinileti 21.13, 26 Ocak 2020 (UTC)

Numan Kurtulmuş[kaynağı değiştir]

Selam Numan Kurtulmuş için eklenen fotoğrafların foto bilgisine baktığımda AAnadolu ajansına ait ve telifli yazıyor, kolay gelsin. 178.245.94.237 23.18, 1 Nisan 2020 (UTC)

Şablon:Türkiye'de 2020 koronavirüs pandemisi[kaynağı değiştir]

  • Selamlar Emyil, şöyle bir şablon oluşturdum. Konuyla ilgilendiğin için bildiriyorum. Yararlı olur mu olmaz mı, üzerinden düzenleme ve ekleme yaparsın haberin olsun.--Murhinileti 20.57, 1 Nisan 2020 (UTC)

Selam Murhin. Şablon güzel olmuş, eline sağlık.--Emyilmesaj 14.33, 2 Nisan 2020 (UTC)

d. ve ö.[kaynağı değiştir]

Merhaba. Konunun şurada tartışılması ve topluluk onayının ardından devreye alınması gerekmekte. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 05.18, 3 Nisan 2020 (UTC)

Bilecik'te 2020 koronavirüs pandemisi silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Bilecik'te 2020 koronavirüs pandemisi) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Bilecik'te 2020 koronavirüs pandemisi sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.----ToprakM 20.09, 3 Nisan 2020 (UTC)

Koronavirüs Bilim Kurulu[kaynağı değiştir]

Merhabalar sevgili Murhin. Umarım şu zor günlerde iyisinizdir. Günlerdir koronavirüs ile ilgili maddeleri takip ediyorum ve Türkiye'deki pandemi ile ilgili ana maddeyi İngilizce’yi çevirdim. Buna ek olarak zaman çizelgesi ile ilgili maddeyi de tercüme ettim. Geçen günlerde Koronavirüs Bilim Kurulu maddenin üzerinde çalıştığınızı gördüm. Açıkcası bu maddeyi de çevirmek istedim ama maalesef sınavlardan dolayı vakit bulamıyorum. O yüzden size bir mesaj attıyım dedim, belki siz yapabilirsiniz diye. İyi çalışmalar Keivan.f (mesaj) 06.16, 11 Nisan 2020 (UTC)

Merhaba, Keivan.f, teşekkür ederim umarım siz de iyisinizdir. Doğru söylemek gerekirse ben de fazla etkin değilim. En fazla maddeleri kontrol etmekle uğraşıyorum. Başka birisinden rica etseniz daha iyi olabilir. Kusuruma bakmayın. Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim. iyi günler.--Murhinileti 17.05, 11 Nisan 2020 (UTC)

Tarih Projesi Kaynaklar[kaynağı değiştir]

Merhabalar,iyi akşamlar. Tarih Projesi için dijital kaynak merkezleri eklediğiniz için çok teşekkürler ancak bu şekilde kullanıcıların yararlanabileceğini sanmıyorum onun yerine burada olduğu gibi kaynak eklememiz daha doğru diye düşünüyorum, siz ne dersiniz ? --𝐸𝓏𝒹𝒾̂𝓃𝓈̧𝑒̂𝓇 𝐵𝑒𝑔 (mesaj) 19.30, 15 Nisan 2020 (UTC)

  • Merhabalar, iyi akşamlar. Projeyi etkin hale getirdiğiniz için teşekkür ederim. Görünce çok sevindim. Umarım güzel işbirlikleri ve maddeler çıkar. Söylediğiniz sayfaya baktım ama şöyle bir şey var. Sovyetler Birliği başlığı dar kapsamlı bir başlık, belli orana indirgebilirsiniz. Fakat Tarih dediğiniz de oldukça kapsamlı. Diğer başlıkta ki gibi belli standartlara indirmek zor olur. Geniş kapsamlı. Sayfalarca kaynak eklenebilir. İnsanları akademik, güvenilir ve doğrulanabilir kaynaklara ulaşabilecekleri yerlere yönlendirmek daha mantıklı gibi. Tabii kastettiğiniz gibi spesifik başlıklar altında da yararlanabilecek bilimsel kaynakları da ekleyebiliriz. En başta ulaşılabilecek sayfaları koyarız, sonra kültürel, coğrafya temelli artk nasıl olursa belirli konuyu da içeren kaynakları da koyabiliriz.--Murhinileti 22.03, 15 Nisan 2020 (UTC)
İyi akşamlar çok teşekkürler ilgi ve alakanız için, sizin sözylediğiniz de çok mantıklı, çok haklısınız. O zaman şöyle bir yol izleyebilir miyiz ? Sizin eklediklerinizi "Kaynak araması yapılabilecek alanlar" başlığı altında yayınlasak ve geri kalan kısımlarda da işte, "Avrupa tarihi,Asya tarihi vb." şekilde ayırsak nasıl olur ? --𝐸𝓏𝒹𝒾̂𝓃𝓈̧𝑒̂𝓇 𝐵𝑒𝑔 (mesaj) 22.25, 15 Nisan 2020 (UTC)
Merhaba! Ezdînşêr Bêkendî sohbetinize dahil olmak istemezdim fakat ben üstteki mesajı yazarken konuşmuşsunuz. Yukarıda belirttiğim Kaynak ustaları kısmına bakarak belki bir yol haritası çizebilirsiniz :) kolay gelsin.. K a h v e 6buyrun? 22.32, 15 Nisan 2020 (UTC)
Coğrafya temelli bir adlandırma olabilir, benim için de uygun. "Kaynak araması yapılabilecek alanlar" isimlendirmesi de çok iyi. Olabildiğince spesifik alt başlıklar oluşturur, kaynaklar ve kaynak sayfaları eklerim. Kaynak Ustası olayını da inceleyeyim. İyi çalışmalar dilerim. --Murhinileti 22.43, 15 Nisan 2020 (UTC)

VP:UNVAN[kaynağı değiştir]

Selam Murhin.

Türkiye'de 2020 koronavirüs pandemisi zaman çizelgesi'ndeki Prof. Dr. yazısını VP:UNVAN yazarak kaldırmışsın ama bu şekilde bir politika veya yönerge bulamadım. Bahsettiğin şey şu ise bu sadece madde adlandırmada geçerli diye biliyorum, yanılıyor muyum?--Emyilmesaj 06.20, 17 Nisan 2020 (UTC)

Selamlar Emyil. Şu salgın günlerinde iyisindir umarım. Ben bildim bileli Vikipedi içerisinde adlandırma kuralları içerisinde hiçbir maddede Hz., Dr., Aziz, vs. unvanlar kullanılmıyor. Sadece maddesinde durum belirtiliyor. Niye unvanı aldığı, bulunduğu vs. Çok zaruri bir durum olmadığı sürecede adlandırılmasından kaçınılıyor. Gördüğüm sürece bunları siliyorum.--Murhinileti 06.47, 17 Nisan 2020 (UTC)

Orhan Koloğlu[kaynağı değiştir]

Merhabalar hoş geldiniz tekrar. Koloğlu Aklımda olan bir sayfaydı benim de, titiz eklemeler için teşekkür ediyorum. Sağlıklı günler dilerim.--Kingbjelica (mesaj) 18.47, 19 Nisan 2020 (UTC)

Rica ederim. Sevdiğim, takip ettiğim bir insandı. Brkaç ufak ekleme işte. Kolay gelsin, size de sağlıklı günler dilerim. İyi çalışmalar. --Murhinileti 18.56, 19 Nisan 2020 (UTC)

Bu arada @YBot ve benzeri birkaç bot düzenli aralıklarla bağlantıları arşivliyor bilginize, fazladan vakit harcamayın diye bilgilendirmek istedim. Kolaylıklar...--Kingbjelica (mesaj) 19.45, 19 Nisan 2020 (UTC)

Evet, haklısınız. InternetArchiveBot, YBot ekliyorlar, farketim ama biraz kaynaklarla uğraşmayı seviyorum. Alışkanlık işte, her ihtimale karşı. :) Sağolun, teşekkürler.--Murhinileti 20.15, 19 Nisan 2020 (UTC)

Bilecik’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu ve Şeyh Edebalı Kültür Şenlikleri silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Bilecik’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu ve Şeyh Edebalı Kültür Şenlikleri) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Bilecik’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu ve Şeyh Edebalı Kültür Şenlikleri sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.--Pragdonmesaj 16.41, 22 Nisan 2020 (UTC)


Psikoloji Projesi[kaynağı değiştir]

Vikiproje
Psikoloji
Daveti
WikiProject Psychology Logo (Deus WikiProject).png

Merhabalar Murhin!, Psikoloji ile ilgili maddeleri düzenlemek ve geliştirmeyi amaç edinen Psikoloji VikiProjesine davetlisiniz. Face-smile.svg


--~~~

Vikiproje Evrimsel Biyoloji Davetiyesi[kaynağı değiştir]

Darwin Tree 1837.png

VikiProje Evrimsel biyoloji davetiyesi

Merhaba Murhin, evrimsel biyoloji ile ilgili maddeleri düzenleyip geliştiren Evrimsel biyoloji Vikiprojesi'ne katılmanızı bekliyoruz. Amaçlarımız ve yapacaklarımız için proje sayfasına bakabilirsiniz. İyi çalışmalar. --~~~~


Brcan (mesaj) 22.37, 5 Haziran 2020 (UTC)

Vikiproje Evrimsel Biyoloji İş Birliği Daveti[kaynağı değiştir]

Darwin Tree 1837.png

VikiProje Evrimsel biyoloji davetiyesi

Merhaba Murhin, evrimsel biyoloji ile ilgili maddeleri düzenleyip geliştiren Evrimsel biyoloji Vikiprojesi'ne katılmanızı bekliyoruz. Amaçlarımız ve yapacaklarımız için proje sayfasına bakabilirsiniz. İyi çalışmalar. --~~~~


Brcan (mesaj) 00.37, 6 Haziran 2020 (UTC)

Vikiproje Evrimsel Biyoloji Davetiyesi[kaynağı değiştir]

Darwin Tree 1837.png

VikiProje Evrimsel biyoloji davetiyesi

Merhaba Murhin, evrimsel biyoloji ile ilgili maddeleri düzenleyip geliştiren Evrimsel biyoloji Vikiprojesi'ne katılmanızı bekliyoruz. Amaçlarımız ve yapacaklarımız için proje sayfasına bakabilirsiniz. İyi çalışmalar. --Brcan (mesaj) 16.10, 7 Haziran 2020 (UTC)Vikiproje Psikoloji İşbirliği Davetiyesi[kaynağı değiştir]

İş
Birliğine
Davet
WikiProject Psychology Logo (Deus WikiProject).png

İyi günler, iyi çalışmalar Murhin!!, Psikoloji ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan Psikoloji projesi kapsamında her ay tekrarlanan Psikoloji İşbirliği Projesine davetlisiniz. Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.


--Thothr (mesaj)

Vikiproje Psikoloji-Hatırlatma[kaynağı değiştir]

WikiProject Psycology Babel (Deus WikiProjects).png

İyi çalışmalar
Psikoloji Projesi dahilinde sürmekte olan bu ayın iş birliği çalışmasının sonlanmasına çok az kaldı.Son çalışmalar için lütfen proje sayfasını ziyaret ediniz..

--~~~~

Blogcu.com silinmeye aday gösterildi[kaynağı değiştir]

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Blogcu.com) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Blogcu.com sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler. --Ourlipsareapocalypse (mesaj) 19.18, 1 Temmuz 2020 (UTC)

VikiProje İnternet sizi bekliyor![kaynağı değiştir]Wikiproject internet.svg
Vikiproje İnternet tekrardan aktif!
Merhaba, yıllardır aktif olmayan Vikiproje İnternet'i tekrardan aktif hale getirme kararı aldık. Siz değerli katılımcımız da projemize üye olduğu için bu güzel haberi bildirmek istedik.

Yenilenen sayfaları, ödülleri ve İş birliği projeleri ile projeyi sürekli aktif tutmaya çalışacağız. Katılımınızı beklerim... MediaWiki message delivery (mesaj) 18.14, 3 Temmuz 2020 (UTC)

VP İnternet Temmuz ayı iş birliği projesi daveti[kaynağı değiştir]Internet Golden Barnstar.svg
Vikiproje İnternet İş Birliği Projesi Daveti
İyi günler, iyi Vikiler.
İnternet ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan Vikiproje İnternet projesi kapsamında Temmuz ayı İnternet İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Her ay planlı bir şekilde İnternet konusu ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler! MediaWiki message delivery (mesaj) 19.03, 3 Temmuz 2020 (UTC)

Vikipedi[kaynağı değiştir]

Merhabalar Ben Murat Mehmet Aslan Vikipedi,de 4 gündür katkı sunuyorum ve değişiklik sayım 60 geçmekte ve Vikipedi,de nasıl kullanmalıyım ve nelere dikkat etmeliyim cevabınızı bekliyorum Murat Mehmet Aslan (mesaj) 20.42, 23 Temmuz 2020 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Writers Barnstar Hires.png Yazar Yıldızı
Türkçe Vikipedi'ye yaptığınız katkılar için... Huuntaİleti 16.42, 4 Ağustos 2020 (UTC)

VikiProje İnternet Ağustos ayı İBP'si başladı[kaynağı değiştir]Internet Golden Barnstar.svg
Vikiproje İnternet İş Birliği Projesi Daveti
İyi günler, iyi Vikiler.
İnternet ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan Vikiproje İnternet projesi kapsamında her ay tekrarlanan İnternet İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Her ay planlı bir şekilde İnternet konusu ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli. Proje kapsamında verilen pek çok ödül sizi bekliyor.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler! ~~~~ Jelican9💬