Vikipedi:Medya telif soruları

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Hoşgeldiniz
Medya Telif Soruları sayfası

Resim etiketleme ile ilgili yardım sayfası,veya resimler ile ilgili özel sorular için

Uyarı Şayet özel bir resim ile ilgili sorunuz varsa, lütfen [[:Resim:Örnek.jpg]] şeklinde belirtiniz. Teşekkürler!

Soru nasıl soracaksınız[kaynağı değiştir]

  1. Yeni bir soru sormak için aşağıda bulunan "Soru sormak için buraya tıklayınız" bağlantısına tıklayın.
  2. Lütfen sorularınızın en sonuna --~~~~ ekleyerek imzanızı atınız.
  3. Güncellemeler ve bilgiler için bu sayfayı takip edin.

Soru sormak için buraya tıklayınız


kaymakam mehmet ünlü isimlü dosya[kaynağı değiştir]

iyi günler ben tokat turhal kaymakamlığında çalışıyorum. İlçemiz kaymakamının özgeçmişini vikipedia ya defalarca yazmama rağmen telif sorunuyla karşılaştım, İlçemiz kaymakamlığının internet sitesini link olarak vermeme rağmen yine sorun devam etti. sorunu çözmem için ne yapmam gerekio iyi günler

Ekeser60 (tartışma) 12:35, 5 Mart 2012 (UTC)

Merhabalar. Hiçbir şekilde Vikipedi'ye telif hakkı saklı (başka bir ifadeye kopyala/yapıştır) içerik eklenemiyor. Sorunun aşılması için ya metin baştan sona tekrar ele alınarak yazılmalı ya da birebir kullandığınız içerik için OTRS süreci takip edilmeli. İyi günler. --Sayginerv-posta 15:32, 8 Haziran 2012 (UTC)

Kendi çektiğim fotoğrafı telif gerekçesiyle kullanamıyorum.[kaynağı değiştir]

Emine Işınsu maddesinde madde yazıldığından beri kullanılan fotoğraf silindi. Gerekçe olarak "fotoğrafın kendine ait olduğu şüphelidir (doubtful)" ifadesi kullanıldı. Bu ifade "fotoğrafı ben çektim" diyen her kes için kullanılabilir. Yeni bir fotoğraf yükledim. Kendi evimde, kendi makinemle çektiğim eşimin fotoğrafı... (Emine Işınsu'nun eşiyim.) Birkaç dakika içinde yanlış telif, fair use gerekçesi yok gibi ard arda dört şablon yapıştırıldı. Fair use anladığım kadarıyla kutu kapağı, ekrandan yakalama gibi olaylarda kullanılan bir mekanizma.

Fotoğrafın sayfadaki bağlantısını kaldırdım. Dosya olarak Resim:EmineIsinsuOksuz.jpg adıyla hâlâ duruyor olabilir.

Konuyla ilgili yardım sayfalarının bazı bağlantıları kopuk. İ.Ö. (mesaj)

Mesaj sayfanızda gerekli açıklama yapıldı. Düzenleme yapıldı.--Aguzer<>Cx||16|Kasım|2012|13:28||

İmzayla birlikte bu sayfa 1.915 bayt.

Ayşe Şule Bilgiç Sayfası[kaynağı değiştir]

Merhabalar,

Geçtiğimiz günlerde Ayşe Şule Bilgiç başlığı ile açtığım sayfa kapandı. Gerekçe olarak Telif Sorunları öne sürülmekte. Ayşe Şule Bilgiç'in medya danışmanlığını yapan şirkette görevliyim. Konuyla ilgili nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda bana yardımcı olabilir misiniz?

İyi çalışmalar,

telif hakkı[kaynağı değiştir]

Aynarız, Elbistan sayfasını ekledim. Telif hakkının ihlali nedeniyle silindi. Kaynak web sitesinin sahibi olduğum için telif kısmını "Ali Gültekin Biniş © 2013 Bilgiler Wikipedia tarafından izin alınmaksızın kullanılabilir." şeklinde değiştirdim. Bu şartlar altında sayfayı yayınlama şansımız var mı?

kaynak ve lisans sorunu[kaynağı değiştir]

Kulüp isim değiştirdiği içi telif etiketiyle ilgili birşeyler demişsiniz. Nerden nasıl yapılıyor hiç bilmiyorum. Yardımcı olmanız mümkün mü acaba? https://tr.wikipedia.org/wiki/Hatay_Büyükşehir_Belediyespor

Benim Çektiğim Fotoğrafı Nasıl Kanıtlayabilirim ?[kaynağı değiştir]

Benim çektiğim resimin telif nasıl kanıtlayabilirim benim çektiğim fotoğrafa bildirim gelmiş Resim:2s.jpg --Koray sueda (mesaj) 07:06, 19 Eylül 2015 (UTC)

Hacı Uğur Polat[kaynağı değiştir]

Gönderdiğim Metinle İlgili Telif Hakkı Sorunu Yoktur. Çünkü Metni Ben Yazdım. Gönderdiğim Metnin Yayınlanması İçin Ne Yapmam Gerekir ?

Logo eklemek, telif vs. hakkında[kaynağı değiştir]

İyi günler.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Ulusal_savunma_kuvvetleri_(suriye)

linkteki konuyu ben yaptım ama sağ kısıma logo ekleyemiyorum. Telif sorunu çıkarıyor. Resmi yüklerken doldurulması gereken şeyleri doldurdum ama kabul etmedi. Nasıl doldurmam gerektiğine dair bir örnek verebilir misiniz ?

yönetmen katkısında bulunmak[kaynağı değiştir]

Merhabalar,

bir yönetmen ve çektiği filmler hakkında katkıda bulunmak istiyorum.--212.252.20.135 23:44, 13 Kasım 2016 (UTC)

Telifsiz resim kullanmak.[kaynağı değiştir]

Merhaba, Forever adlı dizinin Türkçe Vikipedi sayfasını hazırlıyordum. Resim koyacakken bir şey fark ettim. İngilizce sayfasındaki resim telifli. Ben bunu nasıl Türkçe sayfasına aktarabilirim? Teşekkürler. --Merotilo (mesaj) 18:08, 23 Kasım 2016 (UTC)

Kendi çektiğim fotoğrafta telif sorunu[kaynağı değiştir]

Nasuh paşa hanı fotoğrafı bana aittir wiki ye fotoğraf yüklemede yeniyim belki beceremedim. 4 fotodan sadece bunun için telif bilgisi girmem isteniyor ama ilgili sayfada değişiklik yapabileceğim bir yer bulamadım..Bu imzasız yazı Kesim00 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Merhaba @Kesim00. Ben ilgili lisans bilgisini giriyorum şimdi. Bundan sonraki yüklemelerinizde de benzer şekilde lisanslama yapmanız gerekiyor, onu da not düşeyim :) Teşekkürler katkılar için.--RapsarEfendim? 20:29, 23 Kasım 2016 (UTC)

harry potter bütün kitap resimlerini d&r sayfasından yükledim.