Kullanıcı mesaj:Ahmet Turhan

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
USSR animated flag.gif
Ay yazımı

Merhaba,

Eğer ay isminden önce ya da sonra bir tarih varsa ay ismi büyük, tek başınaysa küçük yazılır. Hedda Gabler (mesaj) 23.05, 1 Mart 2019 (UTC)

Bence ay ve yıl olarak tam tarih verelim sorun çözülsün @Hedda Gabler :) --Ahmet Turhan (mesaj) 23.08, 1 Mart 2019 (UTC)

Vikipedi:Vikibahar 2019

CEE Spring Logo vertical-t.svg

Merhabalar. Vikipedi:Vikibahar 2019, 23 Mart günü başlıyor! Köy çeşmesindeki duyuruyu inceleyebilir, proje sayfasına giderek projeyle alakalı daha ayrıntılı bilgileri alabilirsiniz! Katılımınızı bekliyoruz!--Rapsar (MediaWiki message delivery (mesaj) 00.07, 21 Mart 2019 (UTC))

Vikibahar 2019

Yarışmayı organize eden kullanıcı olarak katılımcıların, yarışma kurallarını okumalarını ve kurallara dikkat etmelerini hatırlatan toplu bir mesaj atmak istedim :) İyi günler.--Rapsar (MediaWiki message delivery (mesaj) 21.14, 23 Mart 2019 (UTC))

Açıklama ve bir soru

Moro İslami Kurtuluş Cephesi İLE İLGİLİ DEĞİŞİKLİKTE SİZİN DE İSMİNİZ OLDUĞU İÇİN Kullanıcı:Théoden A GÖNDERDİĞM MESAJI SİZE DE GÖNDERİYORUM AYRICA ŞUNU SİZE DE SORUYORUM ACABA HANGİ GEREKÇEYLE ANADOLU AJANSINDA YER ALAN BİR BİLGİ KABUL ETMEYİP 9 YIL ÖNCEKİ ESKİ BİR BİLGİYİ ŞİMDİ MUHAFAZA ETMEYE ÇELIŞIYORSUNUZ SİZİN ANADOLU AJANSINDAN DAHA İYİ BİR BİLGİ KAYNağınız mı var--Tarih (mesaj) 16.41, 26 Mart 2019 (UTC)

Ayrıca maddenin ingilzcesinde şu açıklama var

The Moro Islamic Liberation Front (MILF; Arabic: جبهة تحرير مورو الإسلامية‎ Jabhat Taḥrīr Moro al-ʾIslāmiyyah) is a group based in Mindanao, Philippines seeking an autonomous region of the Moro people from the central government.[3] The group has a presence in the Bangsamoro region of Mindanao, the Sulu Archipelago, Palawan, Basilan, and other neighbouring islands.[4]

orada bile ayrılıkçı demezken sizin teşkilata ayrılıkçı denilen versiyona döndürmekte ısrarınız niçin???????????????????????????????????????

geçen hafta da maddeyi benim eklememden sonra geri aldınız hadi orada kaynak yok diye bir şey demedik fakat şimdiki halini geri almanız acaba niye--Tarih (mesaj) 16.54, 26 Mart 2019 (UTC)

Ben kaynakları ekleyerek maddenin güncel bilgisini ekledim siz ne gerekçeyle 2010 yılında ayrılıkçılığı bırakmış bir teşkilatı eski bilgilerine döndürüyorsunuz üstelik orada yapılan Ebu Seyyaf ile ilgili açıklama eski bilgidir burada onunla bağlantılı şimdi bir konu yoktur. Kaynaklara bakarsanız Anadaolu ajansında şu bilgi var--Tarih (mesaj) 16.38, 26 Mart 2019 (UTC)
Uzun süren müzakerelerin ardından MIKC ile hükümet arasında "Atalardan Kalan Topraklar Hakkında Mutabakat Zaptı" imzalandı. Mutabakat zaptı, 1996 yılında çıkan yasayla belirlenen Müslüman Mindanao Özerk Bölgesi sınırlarını genişletiyor ve yönetim esası olarak yasanın yerini alıyordu.
MIKC, 2010 yılında tam bağımsızlık hedefinden resmen vazgeçerek bölgesel özerkliği yeni hedef olarak belirledi.
Hükümetle yapılan müzakereler sonunda İbrahim dönemin Devlet Başkanı III. Benigno Aquino ile Bangsamoro Çerçeve Anlaşması'na (BÇA) imza attı. Anlaşma, nüfusunun çoğunluğu Katolik olan Filipinler'de Müslümanlar tarafından yönetilecek özerk bir yönetim bölgesi oluşturulmasına yönelik yol haritasını niteliğindeydi.
İbrahim liderliğindeki MIKC, BÇA'nın ardından 2014 yılında Manila hükümetiyle Bangsamoro Kapsamlı Anlaşması'nı (BKA) imzaladı. Anlaşma 17 yıldır devam eden müzakereleri somut sonuca ulaştırırken silahlı mücadelenin bitişini ilan ediyordu.
ACABA SİZİN ANADOLU AJANSINDAN DAHA İYİ BİR AJANSINIZ MI VAR DA BU BİLGİLERİ GERİ ALIYORSUNUZ 2010 YILINDA AYRILIKÇILIĞI BIRAKMIŞ 2014 YILINDA HÜKÜMETLE BARIŞ ANTLAŞMASI YAPMIŞ LİDERİDE 2019 BANGSAMORO GEÇİCİ HÜKÜMETİNİN BAŞBAKANI OLARAK ATANMIŞ TEŞKİLATI 9 YIL ÖNCEKİ BİLGLERE DÖNDÜRMEK SİZE VEYA VİKİPEDİYE NE KAZANDIRACAK AÇIKLARMISINIZ BURASI OYUN OYNANACAK YER VEYA İNSANLARI YANLIŞ BİLGİLERLE YANILTACAK YER DEĞİL--Tarih (mesaj) 16.13, 26 Mart 2019 (UTC)

Selamlar @Tarih, sorunuzu anlayamadım, galiba başka yere atacağınız mesajı bana da atmışsınız. Konu ayrılıkçılık ise maddede gerekli bilgiler mevcut. --Ahmet Turhan (mesaj) 23.07, 26 Mart 2019 (UTC)

Şablon hatası

Selamlar. Bu şablon hatalı görünüyor, hangi parametre ya da versiyon değişti anlamadım. --Ahmet Turhan (mesaj) 20.18, 1 Nisan 2019 (UTC)

Düzeltildi, teşekkürler. --Superyetkinileti 20.33, 1 Nisan 2019 (UTC)

geri alma

2014'te Yozgat'ın AKP tarafından alınmış olmasına, Mardin'de de bağımsız bir adayın kazanmış olmasına rağmen değişikliklerimi neden ve neye dayanarak geri aldınız? Gerekçe olarak gösterdiğiniz 2014 seçim maddesinde bile durum böyle gösterilirken üstelik... Gogolplex (mesaj) 13.14, 17 Nisan 2019 (UTC)

Sanrım hata olmuş, ben diğer anonim hesabın yaptığı katkılarla karıştırdım galiba, ilgili değişikliğimi geri aldım @Gogolplex --Ahmet Turhan (mesaj) 13.24, 17 Nisan 2019 (UTC)