Kullanıcı mesaj:Ahmet Turhan

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Blinking exclamation mark.gif Kişisel saldırılara dair şuradaki durum sonuçlanmalı, belli bir prosedüre bağlanmalı ve Vikipedi yönergeleri dahilinde gerekli yaptırımlar uygulanmalıdır, lütfen görüş bildirin.
USSR animated flag.gif
Toplu mesaj

Toplu mesaj ettiğim rica ping'imi kaçırdın sanırım, bir de buraya yazayım.

"Temmuz projesinin toplu mesajını hazırlayıp göndermeni rica ediyorum. Bu kez sen de katkı verirsen çok memnun olurum. Zira bu seferkini daha çok önemsiyorum."
iazak (mesaj) 08:56, 2 Temmuz 2017 (UTC)
Bilgisayara erişim sağladığımda yollayacağım. Bununla birlikte her ay katkı sunacaksanız neden siz de toplu mesaj gönderici grubuna katılmıyorsunuz @İazak? --Ahmet Turhan (mesaj) 09:38, 2 Temmuz 2017 (UTC)
Olur. Bir yol yordam rica edeyim o zaman. (Biz senli benli olmamış mıydık?) iazak (mesaj) 21:53, 2 Temmuz 2017 (UTC)
Sen-ben farketmez :) Prosedürü anımsayamadım ama sanırım @HakanIST topluluğun onayına sunarak toplu mesaj göndericiler grubuna ekliyordu diye hatırlıyorum @İazak. --Ahmet Turhan (mesaj) 06:45, 5 Temmuz 2017 (UTC)
Tamam. Sen ben varız, biz de varız... Ben HakanIST'e başvurayım. 'Sen' de bir yandan Temmuz toplu mesajını gönderiver lütfen, geç kaldık. Teşekkürlerimle. iazak (mesaj) 11:42, 5 Temmuz 2017 (UTC)

Sovyetler Birliği İşbirliği

Merhaba, ben Murat. Sizden küçük bir ricada bulunacağım. Teklifiniz gerçekten güzel ve anlamlı ama uzman olmadığım ve bilgi sahibi olmadığım bir konu olduğu için size Soyvetler Birliği İşbirliği'nde yardımcı olamayacağım. O yüzden benim kullanıcı ismimi toplu mesaj listesinden çıkarsanız olur mu? Mesajıma son verirken size Vikipedi'ye erişim engelinin kalktığı güzel günler diliyorum. --Murat Güneş Altuntaşoğlu 14:42, 5 Temmuz 2017 (UTC)

İstek yapıldı Yapıldı @Murat Güneş Altuntaşoğlu, toplu mesaj listesinden adınız kaldırıldı. İlginizi çekerse tekrar projeye katılmanızı bekleriz, iyi Vikiler. --Ahmet Turhan (mesaj) 15:49, 5 Temmuz 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset Temmuz 2017 işbirliği daveti


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Temmuz 2017'nin işbirliği dört maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayanlara (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelere yapılacak katkı ile Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelere yapılacak katkı ile C sınıfına yükseltilmesi.

  • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) maddeleri için 3000, (b) kısmı için 50 madde, (c) kısmı için 20 maddedir.

MediaWiki message delivery (mesaj) 13:48, 6 Temmuz 2017 (UTC)

Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti

Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Gay flag.svg
Merhaba Ahmet Turhan!
VikiProje Sinema bünyesinde Temmuz 2017 iş birliği projesi, dünya genelindeki Onur Haftası nedeniyle LGBT film festivalleri listesindeki kırmızı bağlantılı festival maddelerinin açılması olarak seçilmiştir.

Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 20 maddenin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 10:51, 9 Temmuz 2017 (UTC)

Vikiproje Feminizm ilk iş birliği daveti

Feminism symbol.svg Vikiproje Feminizm'de Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Ahmet Turhan!
Vikiproje Feminizm bünyesinde oluşturulan ilk iş birliği projesi, {{VikiProje Feminizm}} şablonu olmayan maddelere proje şablonun eklenmesi olarak seçilmiştir.

Proje sonunda, {{VikiProje Feminizm}} şablonu olmayan maddelerin bulunup bu şablonun tartışma sayfalarına eklenmesi hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*Vikiproje Feminizm mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 11:10, 9 Temmuz 2017 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü


İş Birliği Projesi ödülü

Uluslararası veya ulusal işbirlikleri

Merhabalar Başak. Çeşitli ulusal veya uluslararası etkinlikleri/işbirliklerini takip edebileceğimiz bir yer/sayfa var mı? Sen dahil ilgili kullanıcıların duyurularıyla haberimiz oluyor, takip edilebilen bir liste var mı? Takip etsek birçok dilde birçok etkinlik yakalayabiliriz. --Ahmet Turhan (mesaj) 21:31, 9 Temmuz 2017 (UTC)

Merhaba, ulusal/uluslararsı etkinliklerin liste halinde yer aldığı bir yer bilmiyorum. Etkinlikler tek bir merkezden organize edilmiyor, herkes bir şeyler yapıyor ve ilgilenebileceklere çeşitli yollardan duyurmaya çalışıyor görebildiğm kadarıyla. O yüzden takibi zor, ne kadar çok koldan takip edilse o kadar iyi. Mesela Orta ve Doğu Avrupa Vikipedistlerinin etkinlikleri daha organize ve onları şu facebook sayfasından takip etmek mümkün:CEE Facebook, blog CEE; tabi ki Wikimedia Vakfı'nın blogunu takip etmek iyi olur; Ben daha çok facebook duyurularını takip ediyorum. Wikidata Weekly Facebook sayfası aktif kullanılıyor. Wikidata ile ilgili şurası takip edilebilir: Wikidata FB, Wikpipedia Eğitim Programı ile ilgili duyurular şurada: Eğitim Programı, Art&Feminism burada: Art&Feminsim fb... Bir de tabi uluslararası etkinliklerde tanışıklıklar olunca, kendi etkinliklerini duyurmak için özellikle mesaj bırakan, mail gönderen oluyor. Aslında uluslararası etkinlik, duyuru vs.'lerin takbini etkin biçimde yapmak üzere kullanıcı grubu içinde bir işbölümü yapılması, tr.wikimedia.org'da ve diğer kanallarda duyurulmasını sağlamak gerek ama bir türlü bunlara sıra gelmiyor, şimdilik biraz tesadüfi biçimde duyduklarımızı ileterek ilerliyoruz.--Başak (mesaj) 07:53, 11 Temmuz 2017 (UTC)
O halde duyduğun/gördüğün etkinlikleri benle paylaşabilir misin :) --Ahmet Turhan (mesaj) 09:24, 11 Temmuz 2017 (UTC)

Temmuz 2017

Bilgilendirme simgesi Lütfen Vikipedi'de yapıcı olmayan değişiklikler yapmaktan kaçının. Değişiklikleriniz vandalizm içeriyordu ve geri alındı ya da silindi. Eğer deneme yapmak istiyorsanız, lütfen Deneme tahtasını kullanın. Hizmetlilerin tekrarlayan vandalizm gerekçesi ile kullanıcıları engelleme yetkileri vardır. Teşekkürler!


Maurice Flesier message 17:14, 20 Temmuz 2017 (UTC)

 :) Ansiklopedide yeni olan kullanıcılara atılacak bu tür otomatik mesajlar yerine kendi ifadelerimizle cümle kurarak iletişime geçmek daha uygun. Malesef bu tür parmak sallarcasına kullanıcıları uyarma üslubu hiç hoş olmadığı gibi aynı zamanda gerginliklerin tırmanmasına yol açıyor @Maurice Flesier. Daha önce sizin mesaj sayfanıza attığım iletişim mesajlarını "temizlik" yorumuyla kaldırmak yerine bu otomatik mesaja neden olan Vikipedi:Şikâyet sayfasında tartışmaya yanıt vermek daha uygun olacaktır. Sevgiler, iyi Vikiler. --Ahmet Turhan (mesaj) 17:16, 20 Temmuz 2017 (UTC)

İBP

Selam, özel değilse neden İBP sorumluluğundan ayrıldınız? --Ahmet Turhan (mesaj) 20:29, 24 Temmuz 2017 (UTC)

Selam. Yok ya ne özeli :) Zaman ayıramıyorum yeterince, ilgili bir sorumlu da gelince benim ayrılmam daha doğru diye düşündüm.--RapsarEfendim? 20:38, 24 Temmuz 2017 (UTC)

Portal hakkında

Merhaba. Biz beş kişi Doctor Who dizisi hakkında bir işbirliği projesi ve portali açmayı düşünüyoruz. Bunu doğrudan yapabilir miyiz, yoksa izin mi almak gerek? --akil13ileti 22:28, 26 Temmuz 2017 (UTC)

Selamlar @Akil13. Öncelikle portal taslağınızı hazırlayıp Vikipedi:Portal adayları kısmına adaylık başvurusunu yapmalısınız. Ardından topluluk görüşlerini sunsun. Diğer dillerde de bu portal mevcut, İngilizce versiyonu en:Portal:Doctor Who mesela. --Ahmet Turhan (mesaj) 09:28, 27 Temmuz 2017 (UTC)
Teşekkürler. --akil13ileti 15:43, 27 Temmuz 2017 (UTC)

(Soru) VPN Kullanmam hakkında...

Merhaba, ne yazık ki Vikipedi erişime kapatıldığından beri siteye VPN ile giriş yapmak zorundayım. VPN kullanarak Vikiye giriş yapmam uzaklaştırılma sebebi midir? Vakit ayırdığınız için teşekkürler. -SunSoldiers 08:09, 28 Temmuz 2017 (UTC)

Selamlar @SunSoldiers. Normalde farklı IP adreslerinden ardı ardına katkı yapmak troll faaliyetleri kapsamında iceleniyor. Fakat şuan var olan Vikipedi'ye Türkiye'den erişimin engellenmesi sürecinde Vikipedi nezdinde hizmetliler, katkı yapan kullanıcıları IP engelleme muafı grubuna ekleyip sorunu bu şekilde aşıyorlar. Dolayısıyla VPN kullanmak uzaklaştırılma sebebi değil, ben bu satırları VPN kullanarak yazıyorum mesela, yoksa yazamam :) --Ahmet Turhan (mesaj) 08:18, 28 Temmuz 2017 (UTC)

Sovyetler birliği projesi ve beyaz liste hakkında.

Davetiniz için gerçekten çok teşekkür ederim, Vikipedi'de aldığım ilk proje daveti oldu. Ancak bir sorum olacaktı. Aslında Sovyetler birliği ilgi alanımda olan bir konu ancak yaşım gereği madde oluşturacak kadar bilgi sahibi olduğumu düşünüyorum. Açıkçası projeye katılırsam pek bir katkım olacağını sanmam ama eğer dilerseniz sadece katılımcı olabilirim. :) Beyaz listeye katılmak için ne gibi kriterleri yerine getirmek gerekiyor bu konu hakkında beni biraz bilgilendirirseniz sevinirim üyelik süremin 2 yılı geçmiş olmasına rağmen henüz bilmediğim çok şey var ve kendimi acemi Vikipedist olarak tanımlıyorum. -SunSoldiers 08:44, 28 Temmuz 2017 (UTC)

Hepimizin bu süreçleri oldu ve halen ben dahil birçok kullanıcının bilmediği bir sürü şey eminim vardır. Katkılarınıza odaklanın takıldığınız yerde bana dilediğiniz zaman mesaj yazabilirsiniz. --Ahmet Turhan (mesaj) 09:25, 28 Temmuz 2017 (UTC)

-Teşekkürler. -SunSoldiers 09:42, 28 Temmuz 2017 (UTC)

Bir yıldız da sizin için!

Administrator Barnstar Hires.png Hizmetli Yıldızı
Dolaşım oluşturma konusunda acemi olduğum için biraz sizin kodlarınızdan yararlandım bazı gözümden kaçan küçük şeyler olmuş. Dikkatli ve ayrıntıcı olduğunuz çok teşekkür ederim. -SunSoldiers 07:18, 30 Temmuz 2017 (UTC)

İBP

İş birliği projesi'nde katkı yapmaya devam edecek misin? Etmeyecek isen bu haftanın yıldızlarını dağıtmaya başlayacağımda sana da sorayım dedim. --TmѰ e12 22:27, 30 Temmuz 2017 (UTC)

Eksik 1-2 şehir kalmış sanırım, onları da yapayım @TmY e12. --Ahmet Turhan (mesaj) 22:32, 30 Temmuz 2017 (UTC)
Tamam bekliyorum --TmѰ e12 22:36, 30 Temmuz 2017 (UTC)

VikiProje Sovyetler Birliği

Merhaba, sizden küçük bir isteğim olacak.. Kategori:Konusu Sovyetler Birliği'nde geçen video oyunları sayfasını Vikiproje:Sovyetler Birliği/Kategoriler ve şablonlar sayfasına ekleyebilirseniz sevinirim. -SunSoldiers 22:43, 30 Temmuz 2017 (UTC)

Merhabalar @SunSoldiers. Zaten ekli: Kategori olarak "Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği -> SSCB'de toplum -> SSCB'de kültür -> Kurguda SSCB -> Konusu Sovyetler Birliği'nde geçen video oyunları" olarak erişilebiliyor. --Ahmet Turhan (mesaj) 22:54, 30 Temmuz 2017 (UTC)
@Ahmet Turhan bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Acemiliğime verin. -SunSoldiers 23:02, 30 Temmuz 2017 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü


İş Birliği Projesi ödülü

VikiProje Siyaset Ağustos 2017 işbirliği daveti


Society.svg
Bu ayki işbirliğine katılın!

Ağustos 2017'nin işbirliği üç maddeden oluşmaktadır.
(a) "Siyaset proje şablonu" bulunan maddelerde sınıf ve önem değerlerinin birinin veya ikisinin tamamlanması veya düzeltilmesi, siyaset proje şablonu olmayan ilgili maddelere (sınıf ve önemi belirtilerek) eklenmesi.
(b) Taslak sınıfındaki siyaset maddelerine yapılacak katkı ile Başlangıç sınıfına yükseltilmesi.
(c) Başlangıç sınıfındaki siyaset maddelerine yapılacak katkı ile C sınıfına yükseltilmesi.

  • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır.
Hedefler: (a) kısmı için 500, (b) kısmı için 25 madde, (c) kısmı için 10 maddedir.

MediaWiki message delivery(mesaj) 22:32, 31 Temmuz 2017 (UTC)

VikiProje Siyaset Temmuz 2017 İşbirliği Projesi'nde 2. oldunuz


Silver Medal.svg
VikiProje Siyaset Temmuz 2017 İşbirliği Projesi'nde 2. oldunuz
Tebrikler. VikiProje Siyaset kapsamında düzenlenen "Siyaset proje şablonu ve sınıf yükseltme" konulu işbirliği projesinde 2. oldunuz.
Gelecekteki iş birliği projelerine katılımınızın devamını bekleriz.

iazak (mesaj) 23:31, 31 Temmuz 2017 (UTC)

Vikiproje Sinema Ayın İş birliği daveti

Clap cinema.svg Vikiproje Sinema'da Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Ahmet Turhan!
Vikiproje Sinema bünyesinde Ağustos 2017 iş birliği projesi, Altın Aslan Ödülü maddesindeki kırmızı bağlantılı film maddelerinin açılması olarak seçilmiştir.

Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 20 film maddesinin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*VikiProje Sinema mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:39, 31 Temmuz 2017 (UTC)

Vikiproje Feminizm Ağustos ayı iş birliği daveti

Feminism symbol.svg Vikiproje Feminizm'de Ayın İşbirliği'ne Davetlisin!
Merhaba Ahmet Turhan!
Vikiproje Feminizm bünyesinde oluşturulan Ağustos ayı iş birliği projesi, Feminist filozoflar listesindeki kırmızı bağlantılı maddelerin açılması olarak seçilmiştir.

Proje sonunda, kırmızı bağlantılı 20 feminist filozof maddesinin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması hedeflenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

*Vikiproje Feminizm mesajlarını almak istemiyorsanız buradaki listeden kullanıcı adınızı kaldırabilirsiniz. --MediaWiki message delivery (mesaj) 23:42, 31 Temmuz 2017 (UTC)

Lenin Kremlin'de (tablo)

Ayın işbirliği çerçevesinde Lenin Kremlin'de (tablo) adlı maddeyi çeviriyorum. Lenin_in_Kremlin_(painting).jpg ve Dosya:Baskakov-Nikolai-Nikolaevich-bask bw.jpg resimleri İngilizce viki'den Common'a taşınamaz mı acaba?Yzkoc (mesaj) 10:15, 1 Ağustos 2017 (UTC)

İnanır mısınız birazdan bu maddeyi oluşturacaktım, benden önce davrandınız :) Sanırım telif hakları görselin commonsa taşınmasına bir engel malesef. --Ahmet Turhan (mesaj) 11:59, 1 Ağustos 2017 (UTC)

Toplu mesaj gönderme

Merhaba Ahmet Turhan! Ben sorumluluk aldığım projelerin işbirliklerini başlatıyorum yavaş yavaş. Aklımda her proje için mesaj göndereceğim bazı kişiler var. Ama bu toplu mesaj listeleri nasıl oluşturuluyor ve nasıl gönderiliyor bir tutorial verseniz. :) ~ Z (m) 17:26, 1 Ağustos 2017 (UTC)

Merhabalar, @HastaLaVi2. Toplu mesaj listeleri hizmetlilerin onayı ile oluyor, @HakanIST ile iletişime geçebilirsiniz. Fakat bu işe başlayacaksanız toplu mesaj ile başlamayın, zira iyi planlanmayan vikiprojelere kullanıcıları yönlendirmek hatalı olacaktır. Önce projeleri bir şekle sokalım, ondan sonra toplu mesaj olayına girin derim. --Ahmet Turhan (mesaj) 18:05, 1 Ağustos 2017 (UTC)

Toplulukça Vikiprojeleri ve işbirliği projelerini canlandırma

WLM logo-2.svg

Selamlar. Geçmiş dönemdeki istatistiğe baktığımızda Vikiprojelere ilginin son derece azaldığını ve birçok Vikiprojenin inaktif olduğunu gördük. Bunun üzerine Vikiprojeleri canlandırmak, bir standarta kavuşturmak ve toplulukça bu konuya eğilim bir atılım yapmak üzere bir girişim başlattık. Sizin de dahil olduğunuz üzere, birçok kullanıcı kendi ilgi alanına dair çeşitli konularda halen güncel olarak katkı yapıyor, katkılarına devam ediyor. Buna karşın benzer konulara katkı yapan kullanıcıların birçoğu maalesef birbirinden bağımsız hareket etmekte ve birbiriyle ilişkisi son derece zayıf. Paralel konularda yapılan katkıların derli toplu olması, katkı sunulan konuların ilgi çekmesi, başka kullanıcılara ulaşma gibi konularda Vikiprojeler önemli yer tutuyor.

Siz de kendi ilgi alanınıza göre bir Vikiprojede sorumluluk almak ve katkılarınızı bu yönde kolektif bir şekilde geliştirmek ister misiniz? Burada tartışma sürüyor, lütfen görüşlerinizle birlikte siz de aramıza bize katılın. İlgi alanınızı kapsayan Vikiprojelerde sorumluluk almak veya kendi Vikiprojenizi oluşturmaya ne dersiniz? Katkılarınızı Vikiprojeler eşliğinde sürdürmeniz ansikopedik bilgilerin gelişmesine hızlı bir ivme kazandıracaktır. Katkılarınızı bekliyoruz. --Ahmet Turhan (mesaj) 09:23, 2 Ağustos 2017 (UTC)

Merhaba. Elimden geldiğince destekleyeceğim bu konuyu. İyi vikiler. --akil13ileti 11:13, 2 Ağustos 2017 (UTC)

Merhaba Ahmet Turhan,

Uzun bir aradan sonra tekrar görüşmek hoş oldu. Çağrınıza şimdi dönebiliyorum. Bahsettiğiniz Vikiprojeleri canlandırmak gerçekten Vikipedi için son derece önemli bir konu. Bu topluluğa katıldığım ilk günlerde katkı yaptığım Harry Potter'ın proje ve portal sayfalarındaki durağanlığın diğer proje ve portallerde de olması sanki erişim engeli daha yeni değil de çok uzun zamandır varmış hissi uyandırıyor. Şahsi gözlemim ve genel kanı Vikipedi'nin engel öncesinde de katkı yapma açısından ivme kaybettiği yönünde. Hazır konusu açılmışken değineyim; bağlantı verdiğiniz tatışmada kullanıcıların ilgisizliğinden bahsedilmiş. Başak ile yaptığımız yüz yüze bir görüşmede de kendisinin belirttiği gibi Vikipedi İnternet kullanımının artmasıyla beraber oldukça ilgi gören bir yer. Ben bile, ki engel bana pek tesir etmedi, ilk engel konduğunda sudan çıkmış balığa döndüm. Demek istediğim toplumsal olarak Vikipedi ilgi görüyor, kullanılıyor ve engel konmasa giriş trafiği de artacak. Fakat aynı kitle beslendiği bu kaynağa bir sebepten katkı vermiyor (daha doğrusu elde kalan net katkı çok cüzi kalıyor). Nedenler hakkında fikrim var ama burası onun yeri değil. Ziyaretçilerin kullandığı sayfaları ortalama bin kullanıcı ortaya çıkartıyor. Bu bin kişinin katkıları da gördüğüm kadarıyla engelden pek etkilenmemiş çünkü daha önce de istatistikleri kontrol ettiğimde 900 ile 1000 küsur arasında seyrediyordu aktif kullanıcı oranı. Bugün itibariyle bu sayı 860. Çok uzatmayayım. Kullanıcı ilgisizliği meselesinden Vikipedi'nin ilk ortaya çıktığı zamanla kıyaslanayak bir sav ortaya koyamayız. O günden bugüne 13 yıl geçtiği halde hala 1000 civarı kişi Türkofon dünyanın en kalabalık dilinin vikisini döndürmeye çalışıyorsa sadece bir "projelerin görünürlüğü" sorunundan bahsetmiyoruz demektir. Yıldönümüne yaklaştığımız "Siyasi terim maddeleri"ndeki %27'lik katkı oranı bir fikir verir sanırım.

Önerinize gelirsek, dediğim gibi çok güzel ve sıraladığınız öncelikli adımlar yerinde. Elbette ortaya konması durumunda üzerinde konuşularak daha da iyileştirilebilir. Ana fikir güzel. Umarım bu hareket hız kesmeden ve yoğun katılımla ilerler. Çaylak bir tarihçi olarak özellikle Vikiproje:Tarih'te katkı yapmayı çok isterim.

Ancak şu sıralar, aslında uzun zamandan beri, farklı yoğunluklarım olduğu için Vikipedi'yle dilediğim gibi ilgilenemiyorum. Bu süreçte de sanırım yapmak istediğim halde gereken katkıyı sağlayamayacağım. Yine de süreci yakından takip etmeye devam edeceğim ve mümkün oldukça katkılarımı, hem maddelerde hem de odaklı bu tür kitlesel çalışmalarda, sunacağım. Özellikle madde listeleri oluşturmak ve bunları başlatmak konusunda.

Haberdar ettiğiniz ve bu tür topluluğa can veren fikirler sunduğunuz için çok teşekkürler. Esenlikler.--Narsilien (mesaj) 12:05, 2 Ağustos 2017 (UTC)

Madde listesi

Selam, Ahmet Turhan. Yine rahatsız ediyorum ama, sorumlusu olduğum Vikiprojelerin eksiklerini giderme çalışmalarına başladım ve ilgili son değişiklikler kısmını yaparken madde listesini siz elinizle mi yaptınız? Çünkü çok fazla madde var yani. Bunun yöntemi tam olarak nedir? ~ Z (m) 21:32, 2 Ağustos 2017 (UTC)

O listeleri @Mavrikant bot yardımıyla hazırlamıştı. Bu link işinizi görebilir. --Ahmet Turhan (mesaj) 21:40, 2 Ağustos 2017 (UTC)

Kurtuluş Savaşı'nda SSCB-Türkiye ilişkileri

Çalışma şablonunu kaldırmakla iyi etmişin, ben de dün sabah yapayım deyip unutmuşum. Doğru, büyük çalışma bitti, ama benim gece okumalarım bitmedi, arada 1-2 cümle eklerim o kadar. Diğer sayfalarda buluşmak üzere.iazak (mesaj) 06:42, 3 Ağustos 2017 (UTC)

VikiProje Azerbaycan Ağustos ayı işbirliği daveti
Flag of Azerbaijan.svg
Azerbaycan Ayın İşbirliği Daveti

Flag-map of Azerbaijan.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Azerbaycan ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Azerbaycan projesi kapsamında her ay tekrarlanan Azerbaycan İşbirliği Projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu en:Category:Azerbaijani women kategorisinin ve alt kategorilerinde bulunan Trwikide olmayan maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir. Hedef 20 madde oluştumaktır.

Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler! --MediaWiki message delivery (mesaj) 10:24, 3 Ağustos 2017 (UTC)

Düzeltme :)

Pardon, sehven oldu sanmıştım :) {{ksöz... }} de kullanılabilir. Kolay gelsin. chanseyMesajYaz 14:56, 4 Ağustos 2017 (UTC)

Vikiproje İnternet DavetiyesiGnu meditate levitate.png
Vikiproje İnternet Daveti
İyi günler, iyi Vikiler.
Sizi internet ile ilişkili tarih, eğitim, kişi, toplum vb. gibi konularda maddeler açmayı ve var olan maddeleri düzenleyerek kaliteli hale getirmeyi amaçlayan Vikiproje İnternet projesine davet ediyorum.

Projeye katkıda bulunmak için katılımcılar listesine isminizi ekleyin. Bununla birlikte bu ayın iş birliği projesine katılarak projenin gelişmesine katkıda bulunun. İşbirliği projesinde pek çok ödül sizi beklemekte.

Ayrıca çalışılan maddeleri ve düzenlenmesi gereken maddeleri inceleyebilir veya anket ve oylamalara katılarak görüş bildirebilirsiniz.

Proje hakkında daha fazla bilgi ve katılım için TIKLAYIN.

--TmѰ e12 14:31, 5 Ağustos 2017 (UTC)

Puan tablosu

Selamlar. Her Vikiproje özelinde farklı puanlamaya gitseniz daha uygun olur. Vikiproje:İnternet/İşbirliği Projesi'nin puanlama tablosunda genel puanlamayı kullandığınız için söylüyorum, o puan tablosunu Vikipedi:Vikiproje Konseyi'nin kullanacağı kendi puan tablosu için hazırladık ve projeyle son derece ilgisiz görünüyor :) --Ahmet Turhan (mesaj) 14:47, 5 Ağustos 2017 (UTC)

Peki düzenlerim --TmѰ e12 14:48, 5 Ağustos 2017 (UTC)

İBP yardım

Selamlar, şuan trwikinin en aktif projesini yönettiğiniz için size sormak istedim VP:AZERBAYCAN'da Ağustos ayı İBPsini oluşturdum fakat 3 gündür hiç bir katılım sağlanamadı. Katılımcı çekmek için neler yapmalıyım yardım edebilir misiniz?--By erdo can • msj 21:46, 5 Ağustos 2017 (UTC)

Selam, ülke konulu projelerde o ülkeye ilgi duyan kişilerle iletişime geçseniz daha uygun olur bence. Azeri kuruluşlarla, derneklerle vakıflarla vb. iletişime geçerek ödüllü işbirliği projeleri yapabilirsiniz belki. --Ahmet Turhan (mesaj) 21:48, 5 Ağustos 2017 (UTC)
Daha önceden projeye katılmış/katılmamış 171 kullanıcıya mesajla bildirdim fakat ilgilerini çekmedi herhalde bu ay böyle geçecek sanırım. --By erdo can • msj 21:51, 5 Ağustos 2017 (UTC)
Belki de proje konuları ilgi çekici değildir. Projeye farklılıklar getirmeyi deneyin o zaman :) Ödüllü bir işbirliği bence güzel bir girişim olur. --Ahmet Turhan (mesaj) 21:52, 5 Ağustos 2017 (UTC)

++

Merhaba. Tasfiye sayfasındaki "Halihazırda Kürtler 'azınlık' değil. Burada da böyle bir çıkarım yapmak hem güç, hem zorlama, hem de gereksiz" ifadenizin açıklığa kavuşması gerekiyor. "zorlama ve gereksiz"lik falan olmamış :) Kürt öğretmenler diye özel olarak haberler var. hatta hemen bir tane [1]. bir de kürtler azınlık mı değil mi buna mı bakacağız merak ettim doğrusu. sıcağı sıcağına şu haberi paylaşayım. bu tarz ("azınlık değiller" gibi) bizlerin çıkarımlarından ziyade kaynakları dikkate almak daha doğru olacaktır bildiğiniz üzere. belki "PKK ile ilişki iddiasıyla ihraç edilen Kürt öğretmenler" denebilir. -MHIRM. 23:07, 6 Ağustos 2017 (UTC)

Selamlar. Resmi anlamda soruyor iseniz Türkiye'nin kuruluşunda Kürtler kurucu unsur. Zaten dönemin önde gelenleri/vekilleri/önderleri azınlık sıfatını kabul etmedikleri için ilk kurucu mecliste bu sıfatla anılıyor. Maddede demografik araştırmaya neden duyulacak bir içerik verilmemesi bence en doğru olanı. Basın haberlerinden ziyade atılan öğretmenlerin milliyeti hakkında bilimsel bir çalışma olsa daha uygun olurdu mesela, bu yüzden söyledim. --Ahmet Turhan (mesaj) 23:15, 6 Ağustos 2017 (UTC)

Alternatif görsel önerisi.

Merhaba, Vikiproje:Sovyetler Birliği/Anket ve oylamalar sayfasında kullanılan görsel yerine alternatif olarak bu görselin kullanılabileceğini düşündüm. -SunSoldiers (mesaj) 23:33, 6 Ağustos 2017 (UTC)

Tüm Vikiprojeler değişiklikler listesi

Günde bir kez güncellenecek şöyle bir liste oluşturdum. Konuya dikkat çektiğiniz için teşekkürler. --Superyetkinileti 14:26, 7 Ağustos 2017 (UTC)

Sayfa hazır, iyi çalışmalar. --Superyetkinileti 15:51, 13 Ağustos 2017 (UTC)

Proje için tartışma sayfası şablonu.

İyi Vikiler, biliyorsun 2-3 gündür Video Oyunları Projesi'ni oluşturmaya çalışıyorum. Çok fazla zamanım olmadığı için biraz yavaş ilerliyorum ama proje için bir konuda yardıma ihtiyacım var. Proje dahilinde ki maddelerin tartışma sayfaları için bir şablon lazım ama yapısı çok karmaşık ben çözemedim nasıl yapılıyor bu iş? Bir sürü alt kategori açmak falan gerekiyor sanırım. Bana biraz yardım edebilirsen çok sevinirim. (Bu arada sen-ben li şekilde konuşmanın daha samimi olduğunu düşündüm eğer hoşuna gitmezse eski moda dönebilirim. ;_;) -SunSoldiers (mesaj) 19:17, 9 Ağustos 2017 (UTC)

{{VikiProje |Proje = Video oyunları |Sınıf = |Önem = }}

Yukarıdaki kodu kullanabilirsiniz. @SunSoldiers --Ahmet Turhan (mesaj) 19:23, 9 Ağustos 2017 (UTC)

Peki yan tarafa Video Oyunları Portali kısmını nasıl ekleyebilirim? @Ahmet Turhan -SunSoldiers (mesaj) 20:02, 9 Ağustos 2017 (UTC)
Tam olarak nereye, anlamadım? @SunSoldiers --Ahmet Turhan (mesaj) 20:04, 9 Ağustos 2017 (UTC)
Örneğin [bu sayfa]daki gibi. @Ahmet Turhan -SunSoldiers (mesaj) 20:08, 9 Ağustos 2017 (UTC)
@Mavrikant o projeleri standarta kavuşturmuştu, onla iletişime geçsen daha sağlıklı olur. --Ahmet Turhan (mesaj) 20:12, 9 Ağustos 2017 (UTC)

Vikiprojeler

Buradaki tartışma üzerine, katkıları Vikiproje kapsamında vermek istemez miydin? Senin gibi tecrübeli ve faydalı katkı veren bir kullanıcının en azından bir projede sorumluluk alması gerektiğini düşünüyorum. --Ahmet Turhan (mesaj) 19:42, 9 Ağustos 2017 (UTC)

Merhaba. Şu aralar bilgisayarım arızalı ve fazla katkı veremiyorum ne yazık ki. Yine bu aralar katkı sağlamak istediğim konu olan Meksika ile alakalı bir proje de yok:D Ara ara bakmaya çalışıyorum yine de işbirliklerine ve ilgimi çeken olursa bir şeyler yapmaya çalışıyorum.--RapsarEfendim? 19:50, 9 Ağustos 2017 (UTC)
en:Wikipedia:WikiProject Mexico projesini Türkçe Vikipedi'ye kazandırmak size kalmış :) --Ahmet Turhan (mesaj) 19:54, 9 Ağustos 2017 (UTC)

SAS

Siz bu kitabın konusuna ilgilisiniz bir göz atıp yorum yapsanız? Kolay gelsin. chanseyMesajYaz 13:49, 10 Ağustos 2017 (UTC)

Hemen baktım :) --Ahmet Turhan (mesaj) 14:47, 10 Ağustos 2017 (UTC)
Teşekkür ederim... chanseyMesajYaz 14:56, 10 Ağustos 2017 (UTC)

Tartışmaya katılır mısınız?

İyi günler, burada aynı görevi gördüğünü düşündüğüm 2 şablon hakkında tartışma başlattım ama görüş belirten olmamış. Göz atıp görüşünüzü belirtebilir misiniz? -SunSoldiers (mesaj) 11:49, 11 Ağustos 2017 (UTC)

Ağustos 2017

Bilgilendirme simgesi Lütfen maddelerden bilgi silmeyiniz. Vikipedi'de sansür uygulanmaz ya da hoş bulunmadığı için bilgiler kaldırılmaz. Üzerinde anlaşmazlık yaşanan içeriği sürekli silmek yerine maddenin tartışma sayfasında fikir birliğine varmak için tartışma başlatabilirsiniz. Eğer söz konusu içerikteki resimler sizi rahatsız ediyorsa buradaki talimatları (İngilizce) takip ederek resimleri sizin için görünmez hale getirebilirsiniz. Teşekkürler!


Maurice Flesier message 13:02, 13 Ağustos 2017 (UTC)

SakhalinioBuyrun beniiiim? 13:27, 13 Ağustos 2017 (UTC)

@Sakhalinio görsel 2016 Türkiye askerî darbe girişimi maddesinde ama uygunsuz ADK gerekçesiyle kaldırılmıştı. Bir göz atabilir misin, maddede kalması için uygun bir lisans mevcut mu?--Ahmet Turhan (mesaj) 13:43, 13 Ağustos 2017 (UTC)

en:Category:Azerbaijani women kategorisinin ve alt kategorilerinde bulunan Trwikide olmayan maddelerin oluşturulması konulu VikiProje Azerbaycan Ağustos ayı işbirliği Projesinde Son 17 gün
Flag of Azerbaijan.svg
Azerbaycan Ayın İşbirliği Daveti

Flag-map of Azerbaijan.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Azerbaycan ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan VikiProje Azerbaycan projesi kapsamında her ay tekrarlanan Azerbaycan İşbirliği Projesinde son 17 kaldı. Proje sonlanmadan sizde katılın!

Bu ayın proje konusu en:Category:Azerbaijani women kategorisinin ve alt kategorilerinde bulunan Trwikide olmayan maddelerin oluşturulması olarak seçilmiştir. Hedef 20 madde oluştumaktır.

Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 21:36, 13 Ağustos 2017 (UTC)

Puan

Selam Ahmet Turhan, ödüllü iş birliği projesinde neden yeni dolaşım şablonu veya kenar şablonu oluşturması için puan yok? Buradaki listede var oysaki. Kolay gelsin --TmѰ e12 12:05, 15 Ağustos 2017 (UTC)

Vikipedi:Vikiproje Konseyi/Puan tablosu sayfası daha yürürlüğe girmedi, o tüm projelerde herhangi bir zamanda yapılanları kapsıyor. Yani yalnızca işbirliği projelerini değil, tüm Vikiprojelere yapılan katkıları. Daha doğrusu kapsayacak. İlgili çalışma sonlandığında yürürlüğe sokacağız, bu konuda siz de katkılarınızı ve görüşlerinizi bence ortaya koyun hızlıca o sistemi hayata geçirelim. Ödüllü iş birliği projesinde şablon oluşturmaktan ziyade 250 madde tamamlamaya odaklandığımız için yeni oluşturulan şablonlara ayrıca bir puanlama getirmemiştir. Ama öneriniz son derece güzel, derhal ekledim. --Ahmet Turhan (mesaj) 12:22, 15 Ağustos 2017 (UTC)

Fyodorgiller

Selam Ahmet Turhan. Fyodor maddeleri bence de ilgisiz ama bu proje kapsamında açılan maddelerin tartışma sayfasına Sovyetler Birliği şablonu konması gerektiğini sen yazmıştın. Ne yapıyoruz? iazak (mesaj) 18:16, 15 Ağustos 2017 (UTC)

Koşullar kısmını sonradan "Oluşturulan madde eğer SSCB ile ilişkili ise" şeklinde değiştirmiştik :) --Ahmet Turhan (mesaj) 18:33, 15 Ağustos 2017 (UTC)
İyi olmuş. Dikkat edeceğim. iazak (mesaj) 20:07, 15 Ağustos 2017 (UTC)