Kullanıcı mesaj:Ahmet Turhan

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
USSR animated flag.gif


Samantha Smith Seçkin Madde Seçildi

Merhaba Ahmet Turhan. Önemli katkıda bulunduğunuz Samantha Smith maddesi topluluk tarafından Seçkin Madde seçilmiştir. 2020'nin 7. haftasında ana sayfada yer almak üzere sıraya da eklendi. Katkılarınız için teşekkürler! --Khutuckmsj 02.53, 11 Ocak 2020 (UTC)

Hatırlatma

Selam, Ahmet Turhan! Kullanıcı VPN şablonunu artık kullanmaya gerek kalmadı. Bir daha hiç bir zaman kullanmamıza gerek kalmaz umarım.--≈ SunSoldiers  ✉  16.29, 16 Ocak 2020 (UTC)

Uyarın için teşekkürler, kaldırdım :) Umarım ilk ve son kullanışımız olur. @SunSoldiers --Ahmet Turhan (mesaj) 16.57, 17 Ocak 2020 (UTC)

Marx-Engels-Marksizm silinmeye aday gösterildi

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Marx-Engels-Marksizm) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Marx-Engels-Marksizm sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.----Maurice Flesier message 22.17, 19 Ocak 2020 (UTC)

Reddettiğimiz Miras silinmeye aday gösterildi

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Reddettiğimiz Miras) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Reddettiğimiz Miras sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.----Maurice Flesier message 22.13, 22 Ocak 2020 (UTC)

Hoşgeldiniz

Hoşgeldiniz! Nasılınız, uzun zaman sonra sizi burada görmek güzel. Biliyorsunuz, daha önce pek çok konuda birlikte çalışmıştık, yeniden işbirliği içerisinde çalışabileceğimizi düşünüyorum :) --Ahmet Turhan (mesaj) 11.53, 24 Ocak 2020 (UTC)

Merhaba @Ahmet Turhan, elbette yardım edebileceğim konularda yardımcı olmak isterim ama siz genelde Sovyetler Birliği üzerine çalışıyorsunuz, ne kadar katkı sunabilirim bilmem. Yine de dediğim, fırsat buldukça ve elimden geldikçe yardımcı olabilirim diye umuyorum.
Beyaz Deriili (mesaj) 13.23, 24 Ocak 2020 (UTC)
Ortak ilgi alanlarını gördüğüm üzere sorabilirim, siz neler üzerinde çalışmalar yapmayı hedefliyorsunuz? Ortaklaştırabiliriz veya size katkı sunabilirim, o yüzden söyledim. --Ahmet Turhan (mesaj) 14.37, 24 Ocak 2020 (UTC)
@Ahmet Turhan daha çok TDH ve UKH, yani Maoist parti ve örgütler. Ama maalesef bu değişiklikler bazı kendini çok iyi bilir sanan ve hareketin tamamen dışındaki, hakkında hiçbir kayda değer külliyat okumamış kişilerin kendi sübjektif istekleriyle çelişip sorun çıkartıyor sürekli (mesela THKP-C maddesi, deveye hendek atlatmaya çalışsam o konuşma sayfasındaki çabamdan daha kolay sonuç elde edebilirim), o yüzden Vikipedi'nin bu tür değişiklikleri kaldıracak nitelikte olduğunu sanmıyorum. Bu kadar bilirkişi arasında o iş çok zor.
Beyaz Deriili (mesaj) 13.17, 25 Ocak 2020 (UTC)
Sorun çıkmak olarak tariflendirmeyelim bence, topluluk tarafından başka görüşlerin görünüp eksikliklerin giderilmesi veya başkalarının eksikliklerini bizim gidermemiz diyelim. Kaynaksız subjektif bilgi vermeye çalışıyorsa zaten yok hükmünde, o konuda bence canınızı sıkmayın. O maddelere kaynaklı ve kaliteli destekler verdiğinizi biliyorum, epey şahit oldum. Bu nedenle üzerinde birlikte çalışmak istediğiniz maddelerde ortaklaşıp birlikte katkılar sunalım derim. Hatta işbirliği projeleri, madde listeleri vb. bile oluşturabiliriz. --Ahmet Turhan (mesaj) 14.10, 25 Ocak 2020 (UTC)
Yani dediğim gibi @Ahmet Turhan, katkı yapabileceğim alan çok geniş değil sınırlı ve şu anda planlı programlı bir çalışma düzenim yok, ne kadar aktif olacağımı da söyleyemem doğrusu çünkü bir fikrim yok. İlgimi çeken ve alanımda olacak konularda müsaitsem tabii ki yardımcı olurum, yine de belirtmem gerek: Vikipedi'de katkı yapmak meselesinde 3-4 yıl önceki kadar hevesli değilim. Hem deneyim soğuttu, hem de çok vakit yaratamıyorum.
Beyaz Deriili (mesaj) 14.35, 25 Ocak 2020 (UTC)
Çin-Vietnam Savaşı maddesini gelişmiş seviyeye getirelim mi mesela? Vietnamca versiyonu seçkin madde, oradakileri ve diğer dillerdeki bilgileri ekleyerek bu maddeyi Türkçe Vikipedi'ye kaliteli/seçkin madde olarak kazandırabiliriz. Bu maddeye dair buna benzer bir liste oluşturabilirim. Çin özelinde sizin katkı sunabileceğiniz bir sürü madde ortaya çıkar. Ne dersin? --Ahmet Turhan (mesaj) 17.57, 25 Ocak 2020 (UTC)
Garanti veremem zira dediğim gibi bir programım yok henüz ama dediğim gibi bir aksilik olmazsa yardımcı olmak isterim.
Beyaz Deriili (mesaj) 18.08, 25 Ocak 2020 (UTC)
O yüzden çalışmayı hedeflediğiniz şeyleri soruyorum, netlik olması için, ancak her duruma net değilim dediğiniz için, başka bir şey diyemeyeceğim maalesef o zaman :( --Ahmet Turhan (mesaj) 18.15, 25 Ocak 2020 (UTC)

Dosya

--Maurice Flesier message 16.12, 25 Ocak 2020 (UTC)

Gençlik Üzerine silinmeye aday gösterildi

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Gençlik Üzerine) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Gençlik Üzerine sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.----Maurice Flesier message 23.06, 26 Ocak 2020 (UTC)

Tartışma şablonu

Selamlar. Şablon:Tartışma'yı ben de önceden her maddede kullanıyordum, ancak ilgili sayfada "Bu şablonun sadece çok faal tartışma sayfalarında veya politika ihlallerinin olduğu yerlerde kullanılması uygundur. Bu şablon ancak gerektiği zaman kullanılmalıdır. Her tartışma sayfasına onu eklemeyin. Özellikle boş tartışma sayfalarına onu koymayın." yazıyor. Ben de o sebeple artık kullanmıyorum :) --Ahmet Turhan (mesaj) 18.40, 30 Ocak 2020 (UTC)

Merhaba. Şu an çok üzüldüm, sabahtan beri ben de tartışma sayfası olmayan sayfalarla ilgileniyordum. Baya da sayfa açtım ama Allah'tan daha fazla ilerlemeden uyardınız. Çok teşekkür ederim gerçekten, haberim yoktu böyle bir kuraldan. :((( @Ahmet Turhan --Gargarapalvin mesaj 21.40, 30 Ocak 2020
Ben aylarca hatta, yıllarca ekledim binlerce maddeye, sonra burada denilince uyandım :) --Ahmet Turhan (mesaj) 18.49, 30 Ocak 2020 (UTC)
Sorun değil Face-smile.svg Konuyla ilgileneceğim, iyi vikiler. --Superyetkinileti 18.55, 30 Ocak 2020 (UTC)

İsim Değişikliği

Merhaba, İki senedir Vikipedi'yi kullanmadığım için birçok şeyi unuttum. Vikipedi'de aktif bir devriye olduğunuz için size sormayı seçtim. Bana yardımcı olur musunuz? - Vikipedi'nin Vikipedi:... şeklinde kendisi hakkında maddeleri dolaşabileceğim ana sayfası neredeydi? Bunu, teker teker herhangi bir Vikipedi:... maddesi neredeydi diye sormamak için sordum genel olarak. - Bir maddenin isim değişikliği talebini yapmak için bir anasayfa var mıydı? Eğer isim değişikliği talebini maddenin tartışma sayfasında yaparsam (bir iki tane yaptım) "Kim ne zaman görecek?!" durumu oluyor. Yardım için önceden teşekkürler. -- İskenderBalas💬 02.18, 1 Şubat 2020 (UTC)

Georgiy Çiçerin Seçkin Madde Seçildi

Merhaba Ahmet Turhan. Aday gösterdiğiniz Georgiy Çiçerin maddesi topluluk tarafından Seçkin Madde seçilmiştir. 2020'nin 10. haftasında ana sayfada yer almak üzere sıraya da eklendi. Katkılarınız için teşekkürler! --Khutuckmsj 16.28, 1 Şubat 2020 (UTC)

Dosya

--Maurice Flesier message 13.04, 4 Şubat 2020 (UTC)

Vladimir Lenin konuşmaları silinmeye aday gösterildi

Değişiklik yaptığınız bir sayfa (Vladimir Lenin konuşmaları) Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Vladimir Lenin konuşmaları sayfasında silinmeye aday gösterildi. Bir fikir birliği oluşana dek tartışma sayfası açık kalacaktır. Tartışmaya herkesin katılımını bekliyoruz.

Maddede düzenlemeler yapabilirsiniz, ancak sayfanın üst kısmındaki silinmeye adaylık etiketini çıkarmayın. Teşekkürler.----Maurice Flesier message 01.19, 6 Şubat 2020 (UTC)

--Maurice Flesier message 12.58, 8 Şubat 2020 (UTC)

LOCALYEAR şablonu

Şablonları ve ilgili maddeleri güncellemiştim. Sorun nerede? --Superyetkinileti 18.22, 12 Şubat 2020 (UTC)

Bu gibi tek sekmeli şablonlarda sorun yok da, mesela Şablon:Yılın maddesi 2. oldu mesajı Şablon:Yılın maddesi adayı mesajı gibi şablonlar "madde adı" ve "yıl" bazında çift parametre içeriyor, örneğin {{Yılın maddesi 2. oldu mesajı|2019}} yazıldığında madde adı ile çakışıyor ve 2019 maddesine bağlantı veriyor. Kategorideki şablonların çoğunda parametre hataları var. --Ahmet Turhan (mesaj) 18.28, 12 Şubat 2020 (UTC)

Oluşturulan maddeler hk.

Selamlar, Değerli Ahmet Turhan Desteğiniz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Dikkate alacağım. Sevgiler, saygılar. Tanridagli61 (mesaj) 11.18, 13 Şubat 2020 (UTC)

Ahmet Turhan Tekrar merhabalar, hocam size birşey danışacağım Irène Némirovsky hakkında bir madde açıcam maddenin adını Türkçe karşılığı olarak Irina Nemirovskaya olarak mı açmam gerekiyor yoksa orijinal adıyla mı açmalıyım. Birde Vikiproje Sovyetler Birliği'ne katılım şansım var mı, sağcıyım ama destek vermek istiyorum. Fakat ben VP Coğrafyaya da üyeyim iki farklı projeye katılabilir miyim saygılar.Tanridagli61 (mesaj) 10.53, 17 Şubat 2020 (UTC)

@Tanridagli61 Selamlar. Davet şablonu yolluyorum mesaj olarak, katkılarınızı bekliyorum. Irène Némirovski şeklinde açın bence zaten ilgili arkadaşlar doğrulamasını yapıp taşır. --Ahmet Turhan (mesaj) 11.06, 17 Şubat 2020 (UTC)

Cevap Cevap Tamamdır, çok teşekkür ederim. Kolay gelsin,herhangi bir sorun olursa tekrar yazarım. Saygılar.Tanridagli61 (mesaj) 11.10, 17 Şubat 2020 (UTC)

Madde hakkında

Selamlar Ahmet Turhan. Daha önce oluşturduğumuz Veteriner tıp şablonunda Sovyetler Birliği Silahlı Kuvvetleri Veteriner Dairesi maddesi kırmızı kaldı. Aslında başka ülkelerin de bu tip yapıları var, fakat maddeleri oluşturulmadığı için şablonda yer almıyorlar. Ben bu maddeyi yazmayı çok istedim, biraz araştırdım fakat bir şey bulamadım. Belki siz ilgili madde için bir şeyler bulursunuz diye yazmak istedim. Kolay gelsin. --KediÇobanı🐈 13.34, 13 Şubat 2020 (UTC)

Selamlar, @KediÇobanı Sovyetler Birliği'nde veteriner tıp maddesinde kullandığım Şöyle bir kaynak var;
Ama Sovyetler Birliği Silahlı Kuvvetleri'nin bir alt birim maddesini konu alıyoruz, bağımsız bir madde olacak kadar kayda değer midir, yoksa ordu maddesinin alt başlığı olarak mı bilgi vermeliyiz önce ona karar vermemiz gerek. Birkaç bağımsız kaynak var ise bağımsız madde olur ama önce onu araştırıp karar vermemiz gerek. --Ahmet Turhan (mesaj) 13.40, 13 Şubat 2020 (UTC)
Kaynak bulursak eğer, bence en az bunun kadar kayda değer. Ben İngilizce sürümde yaka renkleri ve isim konusunda bir şeyler buldum. Sizin gönderdiğiniz kaynağa da bakıp bir madde ortaya çıkartabiliriz. --KediÇobanı🐈 13.49, 13 Şubat 2020 (UTC)
Tamam bi bakayım, maddeyi oluşturayım. --Ahmet Turhan (mesaj) 15.17, 13 Şubat 2020 (UTC)
Nerede o yaka renkleri ve isim konusundaki bilgiler @KediÇobanı ? --Ahmet Turhan (mesaj) 16.26, 13 Şubat 2020 (UTC)
Sovyetler Birliği Silahlı Kuvvetleri Veteriner Dairesi maddesi oluşturdum. Bu kaynakta resmî arması da var, bir yerlerde uygun lisanslı bulursak ekleriz. --Ahmet Turhan (mesaj) 17.16, 13 Şubat 2020 (UTC)
Çok güzel bir madde olmuş. Biliyorsunuz SSCB çağının veteriner hekimlik konusunda önde olan ülkelerinden. Bu madde bu konuda yerinde oldu. Teşekkür ederim. --KediÇobanı🐈 17.39, 13 Şubat 2020 (UTC)
Ayrıca kaynakta armayı göremedim, en baş soldaki arma mı acaba? --KediÇobanı🐈 17.44, 13 Şubat 2020 (UTC)
Kaynakta "Soviet" diye arattırın, alttaki şemada gözüküyor. --Ahmet Turhan (mesaj) 17.58, 13 Şubat 2020 (UTC)
Gördüm, ben de "USSR" şeklinde arama yapmıştım. Eğer görüntü müsait ise (çözünürlük vesire) ben yüklerim. --KediÇobanı🐈 18.09, 13 Şubat 2020 (UTC)
  • Şu kategoride Sovyet veteriner hekimler var. Bi girişsek nasıl olur? Proje oluşturabilirim buna yönelik aslında. --Ahmet Turhan (mesaj) 18.03, 13 Şubat 2020 (UTC)
Bunların İngilizce sürümü varsa yardımcı olabilirim. Tabi bir de kişilerin kayda değerlik kriterleri falan var. O şekilde ben de projeye katılabilirim. --KediÇobanı🐈 18.09, 13 Şubat 2020 (UTC)
Arma burada. Ama commons sürümü gerek belki çizimle aktarılabilir o işten anlayan varsa. O kişilerin arasında onur nişanı almış veteriner hekimler de var, hemen hemen hepsi yaptıklarıyla tarihsel incelemelere tabi tutuldukları için kayda değer diye tahmin ediyorum. --Ahmet Turhan (mesaj) 18.12, 13 Şubat 2020 (UTC)
Buyurun, maddeye de ekledim. --KediÇobanı🐈 21.36, 13 Şubat 2020 (UTC)

Silinen Şablon

Selam. Vikipedi:Silinmeye aday sayfalar/Şablon:Kullanıcı Antikomünist maddesi özelinde (ki bu tartışmayı kararsız olarak kapatmamanız ayrıca tartışılmalı bence) kullanıcıların kendini tarif ettiği Kategori:Kullanıcı görüş şablonlarının ve Kategori:Siyasi görüşlerine göre Vikipedistler kısmının tamamı silinecek mi? --Ahmet Turhan (mesaj) 13.29, 15 Şubat 2020 (UTC)

Merhabalar, belirtmeliyim ki kararımın arkasındayım. Mevcut durumda oylamanın silinme lehinde kapanmaması, keyfiyetten başka bir karar olmazdı. Yanlış olduğunu düşünüyorsanız sizi anlar, diğer hizmetlilerimizden konuyu değerlendirmelerini isteyebileceğinizi belirtmek isterim. Ayrıca, silme kararı yalnızca söz konusu şablon özelinde verilmiştir. Sevgiler. --Théoden ileti 16.56, 15 Şubat 2020 (UTC)

Bahadir Yenishehiroglu

Merhaba nasılsın? bu sayfayı görebiliyor musun Bahadir Yenishehiroglu Bu imzasız yazı Ahmadqatari (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Sayfa isimlendirmesi hakkında

Merhaba @Ahmet Turhan. Son değişikliklerde sizi görünce size sorayım dedim. Sayfa isimlendirmesinde "Prens" ibaresini koymamız doğru mu? Bu sayfada prens ifadesi kullanılmış. Ama bu sayfada kullanılmamış. Birkaç sayfayı taşımıştım hatalı taşıma yapmış olmak istemem. İlgilenebilirseniz sevinirim. --GelecekGecmisteGizlidir 📩Mesaj

Taşıma yaptığım sayfalar:1,2--GelecekGecmisteGizlidir 📩Mesaj 09.49, 16 Şubat 2020 (UTC)
Normalde güncel olan isimlere dair unvan kullanmıyoruz, ad soyad standart kullanımımız. Ancak eğer tarihsel kişilikler kaynaklarda salt bu isimle anılıyorsa "özel ad" benzeri bir durum ortaya çıkıyor. Soyadı gibi bir niteleme yok çünkü. Öyle olunca kullanılabilir, mesela diğer türlü en:Empress Shōtoku ile karıştırılabilir. Kaynaklar baskın biçimde ikisini empress ve prens olarak ayırmış. Prens Bernhard ve Prens Constantijn gibi güncel isimlerde unvan kullanılmamalı, Vikipedi:Adlandırma kurallarında "Madde adlarında, genel olarak unvanlara yer verilmez" yazıyor çünkü. Bu kişilerin adı soyadı var ve gayet de o kişiyi betimleyici, diğer örnekteki gibi herhangi bir karışıklığa yol açmıyor. --Ahmet Turhan (mesaj) 09.56, 16 Şubat 2020 (UTC)
Tamamdır.Yanıtladığınız için teşekkürler.--GelecekGecmisteGizlidir 📩Mesaj 10.00, 16 Şubat 2020 (UTC)

Gli anni più belli

Salam, dear Ahmet Turhan, how are you? Me fine, here in Italy we are wayting Spring!

I've opened this page about a wonderful Italian film, and I ask you just to put in Turkis the 2 lines of the plot form English, just the 2 lines. Thanks a lot for your great help.

I'll be pleased to help you in Italian and Portuguese.

Rei Momo (mesaj) 22.52, 16 Şubat 2020 (UTC)

İstek yapıldı Yapıldı It's done. Please check it. @Rei Momo --Ahmet Turhan (mesaj) 23.03, 16 Şubat 2020 (UTC)
Wowowowow, very good!!! And thanks a lot!!! See you soon. Rei Momo (mesaj) 23.05, 16 Şubat 2020 (UTC)

Şablon

İstek yapıldı Yapıldı --Superyetkinileti 15.20, 17 Şubat 2020 (UTC)