Kullanıcı mesaj:Ahmet Turhan

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
USSR animated flag.gif
"Suçundan" ifadesi

Tartışmanın ilgili sayfada sürdürülmesi gerek. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 16.01, 29 Eylül 2018 (UTC)

 •Eylemler terör eylemi, portale bağlantı verelim.
 •Portale bağlantı için zaten "topluluk kararı var", portalde de bu maddeleri görüntüleyelim.
 •İlk ikisi gayet normal, neden kategorilerde terörist eylem denmesin?
 •Terörist olduğu "herkesçe kabul ediliyor", topluluk kararı da almıştık, tanıma da koyabiliriz.
 •Maddenin adı da terörizm vurgusu yapmalı, sonuçta ne olduğu "herkesçe biliniyor".

şeklinde. "Terörizm suçundan" ifadesi net olarak üçüncü maddeye giriyor. Terörizm'in siyasal bir yöntem olarak tarihte kullanılmasına taraf olup bunu suç olarak atfedersek bu açık olarak Vikipedi'nin taraf olmasısır. Tekrar değerlendirmenizi rica ve talep ediyorum. --Ahmet Turhan (mesaj) 17.58, 1 Ekim 2018 (UTC)

İş Birliği Projesi ödülü

Görsel Türkçeleştirme

Selamlar. Şu görseldeki ifadeleri Türkçe yaparak tekrar yükleyebilecek, yani bu işten anlayan birini tanıyor musun? :) --Ahmet Turhan (mesaj) 16.55, 4 Ekim 2018 (UTC)

Selam @Ahmet Turhan. Vikipedi:Grafik Laboratuvarı/İstekler sayfasında bir talepte bulunabilirsin, ilgilenen çıkıyor mutlaka.--RapsarEfendim? 00.46, 5 Ekim 2018 (UTC)
Tamamdır ekledim, çok teşekkür. --Ahmet Turhan (mesaj) 09.06, 5 Ekim 2018 (UTC)

Adil kullanım

Selamlar. Şu dosya Adil kullanım kapsamında kullanılabilir değil mi? Bu görsel konu hakkındaki en önemli görüntü ve bu kapsamda "eşsiz tarihi görüntü" kapsamında kullanılabilir diye düşünüyorum, ama bir sorun var mı diye de size bir danışayım dedim. --Ahmet Turhan (mesaj) 15.17, 6 Ekim 2018 (UTC)

Merhaba Ahmet Turhan, karşılaştırma olarak misal ağca'nın papayı vurduğu an eşsiz bir tarihi görüntü veya kuzey güney kore liderlerinin el sıkışması da bu kategoride yer alabilir ama bir mektubun eşsiz tarihi görüntü olabileceği konusunda tereddütlerim var. Siz nasıl karar verirsiniz bilemedim. Selamlarımla, iyi vikiler, SakhalinioBuyrun beniiiim? 06.19, 7 Ekim 2018 (UTC)
Tabi, aslında bu konu epey bir göreceli. Smith olayı, kendi döneminde ve hala da etkisini sürdüren bir tarihi gelişme, ve buna dair olan mektubun görüntüsü bence eşsiz bir tarihi görsel. Maddede durum açık bir şekilde anlatıldığını düşünüyorum. Görüşlerin için teşekkürler. --Ahmet Turhan (mesaj) 08.18, 7 Ekim 2018 (UTC)

RIAN Archive görsel lisansı

Tekrar selam, yine rahatsız edeceğim :) Görmüşsündür RIAN Archive diye bir commons görsel dizini var. Burada pek çok görsel mevcut. Samantha Smith için görsel arıyorum ama commonsta RIAN Archive adına yüklü sadece bu görsel var. Visualrian.ru'nun İngilizcesi versiyonu olan Sputnikimages.com dan Samantha Smith için arattığım zaman çok iyi ve maddede kullanılabilecek görseller olduğunu görüyorum. Mesela Valentina Tereşkova ile olan bu veya Kızıl Meydan'daki şu gibi. Bu görselleri ilgili uygun lisans ile commonsa nasıl aktarabiliriz, biraz araştırdım ama pek anlamadım. Burada örnek bir lisanslama var ama benim için biraz kontrol edip bir tane örnek yapabilir misin? Önce istek olarak isteyip sonra onay mı almak gereliyor bilemedim, bir inceleyebilir misin vaktin olduğunda?--Ahmet Turhan (mesaj) 18.39, 7 Ekim 2018 (UTC)

Selam @Ahmet Turhan. Rahatsız etmiyorsun, estağfurullah, herhangi bir durumda mesaj yazabilirsin :) Yanlış anlamadıysam bu kuruluşun arşivinde yer alan her görsel, lisans açısından Commons'a yüklenmeye uygun değil. Bazı görselleri belli dönemlerde, Commons'ta kullanıma uygun lisanslarla yayımlamışlar yalnızca. Gördüğüm kadarıyla da bunları takip eden kullanıcılar var ve böyle durumlarda, en kısa sürede yükleme yapıyorlar Commons'a. Dolayısıyla orada yer alan her görsel Commons'a yüklenemez (örnek verdiklerin dahil). İyi günler.--RapsarEfendim? 19.45, 7 Ekim 2018 (UTC)
En altta "It is possible to request a photo from the archive through Wikimedia RU using this page." şeklinde bir kısım var, buradan talep edemez miyiz ki acaba? --Ahmet Turhan (mesaj) 20.08, 7 Ekim 2018 (UTC)
Kendisine sor istersen @Ahmet Turhan, daha iyi bilgilendirme yapacaktır :) Belki de aracı bir kişidir ve direkt arşivden talepte bulunabilir.--RapsarEfendim? 20.20, 7 Ekim 2018 (UTC)

Vikiproje kategorileri

Sorun şöyle çözülebilir. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 16.21, 11 Ekim 2018 (UTC)

Maddedeki şablon görünürlüğü bozukluğu

İlgili çizelge maddedeki bilgi kutusuyla çakıştığından otomatik olarak altta görüntülenmekte. Çözüm için genişliği azaltmak ya da maddenin giriş bölümünü varsıllaştırarak çakışmayı önlemek denenebilir. İyi çalışmalar. --Superyetkinileti 16.50, 15 Ekim 2018 (UTC)