Kullanıcı mesaj:SiLveRLeaD

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Yine, yeni, yeniden BEN!Bogaz-pano-1070002-1070024.jpg

İçindekiler

Mesajlar[kaynağı değiştir]

Hoşgeldiiiiiiiiiiiiiiiin[kaynağı değiştir]

Selamlar üstadım, hoşgeldin. Seni tekrardan burada görmek süper. Belki görmezsin diye akşama toplantı var. IRC de buluşulacak ve Skype'de user group un kurulması için konuşulacak. Katılırsan çok faydalı olur diye düşünüyorum. Selamlar ve iyi vikiler, Eski KA Fenerli1978 SakhalinioBuyrun beniiiim? 13:47, 24 Ekim 2015 (UTC)

Hoşbulduk hocam.. İsim değişikliği yapmışsınız siz de, hayırlı olsun :) Ben de başvurdum, değişir yarın herhalde. Her ne kadar eski aktifliğim olmasa da genel anlamda buradayım tekrardan.. 21:00'de IRC'de olmaya çalışacağım. --SiLveRLeaD mesaj 15:56, 24 Ekim 2015 (UTC)

Bot hesabı[kaynağı değiştir]

Hocam, bi bot hesabı açsanız nasıl olur? Yanlış anlamayın, son değişiklikler sayfası alt üst oluyor böyle.. Face-smile.svg --SiLveRLeaD mesaj 16:53, 27 Ekim 2015 (UTC)

Selam, ne demek istediğinizi tam olarak anlamadım. Yaptığım bir yanlış mı var? --Teacher0691 (mesaj) 18:18, 27 Ekim 2015 (UTC)
Yanlışınız yok sadece bir rica Face-smile.svg. Siz AWB ile bi anda birden çok değişiklik yapınca Özel:SonDeğişiklikler sayfası tamamen sizin değişiklikleriniz ile doluyor. Bu sayfayı genel olarak kontrol eden biri olarak biraz zorluk yaşadım. Bot hesabı ile yapılan değişiklikler bu sayfa da görüntülenmiyor. Diyorum ki bu politika doğrultusunda daha önce benim kendime açtığım gibi bir bot hesabı açıp otomatik değişikliklerinizi o hesap üzerinden yapsanız nasıl olur?--SiLveRLeaD mesaj 18:25, 27 Ekim 2015 (UTC)
Aynı değişiklikleri kopyala yapıştır olarak ta yapabilirdim (forvet yerine forvet (futbol) yazmak gibi) ve yine son değişiklikler sayfası dolardı. AWB sayfasında: tekrarlayan görevleri daha hızlı ve kolay hale getirmek için tasarlanmış olan bir yarı-otomatik MediaWiki düzenleme yazılımıdır. deniyor ve bot olma şartı da yok. Ben asla auto save de yapmıyorum. Her maddeyi tek tek inceliyorum. Kusura bakmayın herhangi bir politika ihlali yaptığımı düşünmüyorum. İyi vikiler. --Teacher0691 (mesaj) 18:45, 27 Ekim 2015 (UTC)
Peki hocam. Kızmayın.. Yanlış anladınız herhalde. Herhangi bir politika ihlal ettiğinizi belirtmedim. Sadece ricada bulunmuştum. Siz nasıl isterseniz. Sorun yok Göz kırpma Kolay gelsin, iyi vikiler! --SiLveRLeaD mesaj 18:50, 27 Ekim 2015 (UTC)
Yok kızmadım açıkladım sadece. Bot çok daha karmaşık işler için gerekli diye düşünüyorum sadece. Ben AWB yi sadece kolaylık olsun diye kullanıyorum. Size de kolaylıklar dilerim. İyi çalışmalar. --Teacher0691 (mesaj) 18:56, 27 Ekim 2015 (UTC)

Puanlama yaparken[kaynağı değiştir]

Selam Ozankra, puanlama yaparken "*" ile satıra başlamak yerine "#:" ile başlarsan daha düzenli bir görünüm oluşacaktır. Aksi takdirde sen puanlama yaptıktan sonra eklenen katkıların numarası tekrar 1'den başlıyor. Kolay gelsin! --SiLveRLeaD mesaj 19:52, 1 Kasım 2015 (UTC)

Sıkıntı olmuyor. Çünkü; puanlama yaparken aksayan bir durum söz konusu değil. Puanları toplayıp buraya yazdıktan sonra, geri kalanı hiçbir sıkıntı yaratmaz. Gerçekten sıkıntı yaratacak bir şey olursa er ya da geç, onu ben fark ederim. Yine de uyarın için sağol. Sevgilerimle, iyi çalışmalar. --Ozankra (mesaj) 13:28, 2 Kasım 2015 (UTC)
Sıkıntı olduğundan değil görünüm ve düzen açısından demiştim ama sorumlu sensin, istediğin gibi olsun Göz kırpma --SiLveRLeaD mesaj 13:44, 2 Kasım 2015 (UTC)

Bir yıldız da sizin için![kaynağı değiştir]

Editors Barnstar Hires.png Düzeltmen Yıldızı
merhaba iyi akşamlar bu haftanın görevinde ki taşıma nasıl olacak pcye kaydedip tekrardan upload mı edeceğiz commons sayfasına Alpermuratmavis (mesaj) 18:44, 18 Ocak 2016 (UTC)

İBP sorumlusu adaylığı[kaynağı değiştir]

Merhaba, şu sayfada işbirliği projesi için aday oldum. Rica etsem eski bir sorumlu olarak görüşlerinizi belirtir misiniz. --Teacher0691 (mesaj) 02:00, 4 Şubat 2016 (UTC)

Ben mesajınızı görene kadar oylama bitmiş bile Face-smile.svg. Hayırlı olsun. Kolaylıklar diliyorum.. --SiLveRLeaD mesaj 15:42, 5 Şubat 2016 (UTC)
Çok teşekkür destek için. Umarım layık olurum.--Teacher0691 (mesaj) 00:00, 6 Şubat 2016 (UTC)

Google Groups ve Hangouts Chat uygulaması[kaynağı değiştir]

Merhaba Silverlead, gmail adresini biran önce gönderirsen sevinirim :) --WikiBronze [M] 08:21, 3 Mart 2016 (UTC)

WMTR toplantı çağrısı[kaynağı değiştir]

Sevgili WMTR üyesi,

Wikimedia Community User Group Turkey

12 Mart 2016 Cumartesi saat 19:30'da başlayacak WMTR çevrimiçi toplantıya (WMTR09Ç/TP12032016) katılımınız önemle rica olunur. Ayrıntılı bilgiye WMTR GoGro'dan ulaşabilirsiniz. --WikiBronze [M] 00:05, 12 Mart 2016 (UTC)

Glasiyoloji[kaynağı değiştir]

Merhaba SiLveRLeaD, vikipedide Glasiyoloji varmış. Buzul bilimi ile düzeltilmesini tartışma sayfasına yazdım. TDK'de glasiyoloji yoktu glasyoloji vardı hem de Güncel Türkçe Sözlük'te "buzul bilimi" ile "buzulbilim" var. Bu dayanakla hem de Buzul biliminin doğru olmasından düzeltilmesi için Glasiyoloji sayfasının tartışma sayfasında görüşünü bildirir misin? --123snake45 (mesaj) 05:59, 27 Mart 2016 (UTC)

Orta ve Doğu Avrupa 2016 Bahar Yarışmasına davet[kaynağı değiştir]

CEE Spring Logo vertical-t.svg Bahar geldi, yarışma başladı!
Merhaba SiLveRLeaD !
Orta ve Doğu Avrupa Vikipedistleri tarafından organize edilen Orta ve Doğu Avrupa (CEE) Bahar 2016 yarışması başladı! 31 Mayıs’a kadar sürecek yarışmada amaç, üye ülkeler ve onların kültürleri, insanları ile ilgili maddeler oluşturmak. Madde listeleri hazır! (sayfadaki bayraklara tıklayınız). Siz de yarışa hazırsanız hemen adınızı proje sayfasına ekleyin.

Değerli katkılarınız için şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar. --Başak (mesaj) 20:19, 29 Mart 2016 (UTC)

VikiPera İBP sorumluluğu[kaynağı değiştir]

Selamlar,

Halihazırda devam etmekte olan WikiPera projesinde İBP sorumlusu olarak ben yer alacaktım. Fakat bazı nedenlerden olayi aktif olamıyorum. Tecrüben olduğundan dolayı eğer müsaitsen sen ilgilenebilir misin? --SiLveRLeaD mesaj 09:46, 3 Ağustos 2016 (UTC)

Selamlar, hem artık İBP sorumlusu olmamam hem de tatil sürecinde olmam nedeniyle yeterince vakit ayıramayacağım için üzülerek kabul edemiyorum. Yine de teşekkürler. --Teacher0691 (mesaj) 21:55, 3 Ağustos 2016 (UTC)

VikiPera: Vikimaraton[kaynağı değiştir]

Istanbul Arastirmalari Enstitusu (dikey logo).png


Wikimedia CUG Turkey Logo in Turkish.svg

VikiPera: Vikimaraton
13 Ağustos 2016 Cumartesi 10:30-17:00, İstanbul Araştırmaları Enstitüsü

VikiPera: VikiKarekod Projesinin ilk ayağı olan ödüllü yarışma VikiPera İBP tamamlanmak üzere. Pera Müzesi’nin 2 sergisinde yer alan 32 tablo hakkında birer Vikipedi maddesi oluşturulması ve geliştirilmesi için düzenlenen yarışmada, tablolar ve ressamları hakkında el birliğiyle yeni içerik ürettik. Hepimizin eline sağlık!

Projenin ikinci aşaması, karekodların müzeye yerleştirilmesi olarak planlanmıştı. Bu konuda da hazırlıklar tamam. Ancak şimdilik bu ilk GLAM deneyiminden öğrendiğimiz önemli bir şey oldu: Maddelerin müzede karekodla kamuoyu ile paylaşılacak duruma gelmesi için yarışma sürecindeki üretim yeterli değil; ek bir çalışma daha gerekli.

Maddelerin daha kaliteli hale getirilmesi ve kayda değerlik sorunlarının çözülmesi için bir Vikimaraton yapılması planlanıyor. Pera Müzesi, eserler hakkında internetten ulaşılamayan bazı kaynakları İstanbul Araştırmaları Enstitüsü Kütüphanesi’nde (Tepebaşı’nda Pera Müzesi’ne 1 dk. yürüme mesafesinde) bulmanın mümkün olduğu ancak dışarıya ödünç kitap verilemediği bilgisini paylaştı. Bu sebeple, kaynakların proje dahilindeki maddelerin geliştirilmesinde kullanılması için vikipedistleri bir vikimaraton etkinliği kapsamında misafir etmeyi teklif etti.

Katılabilecek deneyimli vikipedistler ile kütüphanede buluşup maddelere son halini vermek üzere ikinci bir çalışma yapacağız. Cumartesi sabah 10.30'da başlayacak olan çalışmamız akşam 17.00'ye kadar sürecektir. İstanbul'da olan her yazarımızın, ilgi duyan herkesin etkinliğe katılmasını ve maddelerin gelişimine katkıda bulunmasını istiyoruz.

Gelecek olan vikipedistlerin aşağıda bir isim listesi oluşturmasını rica ederiz. Bu sayı Pera Müzesi'ne bildirilerek gerekli düzen sağlanacaktır.

Gelecek olan vikipedistlerin taşınabilir bilgisayarlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Symbol opinion vote.svg Not: Vikimaraton kapsamında yapılacak tüm değişiklikler VikiPera İBP yarışmasındaki puanlamanın dışında tutulacaktır.

Katılımınızı bekliyoruz! Sevgiler. --Wikimedia TKG Türkiye

Katılmak için etkinlik sayfasına kaydolun!
Bu duyuru mesajı size Wikimedia Topluluğu Kullanıcı Grubu Türkiye üyesi olduğunuz için gönderilmiştir.

Temel siyasi terim maddelerini oluşturma[kaynağı değiştir]

A coloured voting box.svg

Merhabalar. Türkçe Vikipedi'de bulunmayan ve gerekli siyaset konulu temel maddelerin oluşturulması konusunda bir çalışma yapmayı hedeflemekteyim. Konunun işbirliği şeklinde şekillendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Daha yeni olmakla birlikte, bu kapsamda açılacak maddeler için şöyle bir liste mevcut. En temelden özele bu maddeleri ansiklopedimize kazandırmayı hedefliyorum. Yasa tasarısı, bütçe kanunu, gizli oylama, genel seçim gibi temel kavramlar örnek verilebilir. Sizden bu konuda isteğim akılınıza gelen ve listede olmayan maddeleri de listeye eklemeniz ve eğer vaktiniz varsa bu çalışmaya ortak olmanız. Listeye çeşitli konu altbaşlıklı eklemeler de yapılabilir. Ne dersiniz, konu hakkında katkı sağlayabilir misiniz?

Liste için tıklayın --Ahmet Turhan (mesaj) 15:03, 24 Ağustos 2016 (UTC)


CEE Bahar 2016 Anketi[kaynağı değiştir]

Merhaba!

Gelecek CEE Bahar yarışmasını daha iyi düzenlemek için gerekli istatistiksel veri sağlamak üzere sizden çok kısa bir anket doldurmanızı rica ediyoruz. Bu anket yarışmanın uluslararası organizatörleri tarafından hazırlandı. Maalesef sayfayı çevirme imkanımız olmadı ama şu adreste soruların Türkçeleri mevcut. Anketi yanıtlamak ister ama dil konusunda sorun yaşarsanız Basak veya Rapsar'a mesaj gönderebilirsiniz. İlginize teşekkürler. --Başak (mesaj) 20:21, 29 Ağustos 2016 (UTC)

İşbirliği projesinde 3. oldunuz!!![kaynağı değiştir]

Bronze Medal.svg İş Birliği Projesinde 3. oldunuz!!!

Merhaba SiLveRLeaD,

İş birliği projesine katılımınız için çok teşekkürler!

Çoğu dilde olan ancak Türkçede olmayan maddeleri oluşturmak konulu projede 3. oldunuz. ¨ Katılımınızın devamını bekleriz.

İyi çalışmalar
--Krystal. ? 08:16, 24 Eylül 2016 (UTC)

Parmenides Özel Armağanı[kaynağı değiştir]

Parmenides.jpg
KUTLARIM!!!
Bu armağan iş birliği projesi 37. haftasında bir madde ile en çok puanı alma, kalıcı bir madde bırakma kıstası uyarınca; ilgili koşulu sağlayan Kuzey Ostrobothnia adlı maddeyi oluşturan; SiLveRLeaD'a sunulmuştur. Bu özel ödül kalıcılığı simgeleyen Parmenides onurudur.

--Krystal. ? 08:12, 24 Eylül 2016 (UTC)
PARMENİDES ÖZEL ARMAĞANI

Tech News: 2018-28[kaynağı değiştir]

23.10, 9 Temmuz 2018 (UTC)

Tech News: 2018-29[kaynağı değiştir]

16.01, 16 Temmuz 2018 (UTC)

Tech News: 2018-30[kaynağı değiştir]

09.44, 24 Temmuz 2018 (UTC)

Tech News: 2018-31[kaynağı değiştir]

14.05, 30 Temmuz 2018 (UTC)

Tech News: 2018-32[kaynağı değiştir]

19.39, 6 Ağustos 2018 (UTC)

Tech News: 2018-33[kaynağı değiştir]

17.53, 13 Ağustos 2018 (UTC)

Tech News: 2018-34[kaynağı değiştir]

16.46, 20 Ağustos 2018 (UTC)

Tech News: 2018-35[kaynağı değiştir]

16.16, 27 Ağustos 2018 (UTC)

Vikiproje Olimpiyatlar Eylül ayı işbirliği daveti[kaynağı değiştir]
Olympic flag.svg
Olimpiyatlar Ayın İşbirliği Daveti

Olympic flag.svg
İyi günler, iyi Vikiler.
Olimpiyatlar ile ilişkili konularda katkı sağlamayı amaçlayan Vikiproje Olimpiyatlar projesi kapsamında her ay tekrarlanacak Olimpiyatlar İş birliği projesine davetlisiniz.

Bu ayın proje konusu {{Vikiproje}} şablonunu Olimpiyat alanındaki maddelerin tartışma sayfalarına yerleştirmek olarak belirlenmiştir. Hedef 500 maddeye şablon eklemektir.

Her ay planlı bir şekilde Azerbaycan ile ilişkin farklı bir hedefe odaklanan işbirliği projesinin bu ay ki ayağına siz de katılım sağlayın. Projeye katılmak için proje sayfasının en altında yer alan katılımcılar bölümüne isminizi eklemeniz yeterli.

Ayrıca anket ve oylamalara katılarak gelecek işbirliği projeleri için öneri ve görüş bildirebilirsiniz.

Ayrıca davet mesajları toplu olarak gönderilmektedir eğer bu mesajları devamlı almak istemiyorsanız adınızı toplu listeden kaldırabilirsiniz.

Şimdiden iyi çalışmalar, bol Vikiler!

--MediaWiki message delivery (mesaj) 23.32, 31 Ağustos 2018 (UTC)

Tech News: 2018-36[kaynağı değiştir]

16.48, 3 Eylül 2018 (UTC)

Tech News: 2018-37[kaynağı değiştir]

22.36, 10 Eylül 2018 (UTC)

Tech News: 2018-38[kaynağı değiştir]

21.58, 17 Eylül 2018 (UTC)

Tech News: 2018-39[kaynağı değiştir]

15.23, 24 Eylül 2018 (UTC)

Tech News: 2018-40[kaynağı değiştir]

17.35, 1 Ekim 2018 (UTC)

Tech News: 2018-41[kaynağı değiştir]

23.38, 8 Ekim 2018 (UTC)

Tech News: 2018-42[kaynağı değiştir]

22.41, 15 Ekim 2018 (UTC)

Tech News: 2018-43[kaynağı değiştir]

23.12, 22 Ekim 2018 (UTC)

Tech News: 2018-44[kaynağı değiştir]

20.09, 29 Ekim 2018 (UTC)

Tech News: 2018-45[kaynağı değiştir]

17.29, 5 Kasım 2018 (UTC)

Tech News: 2018-46[kaynağı değiştir]

19.22, 12 Kasım 2018 (UTC)

Tech News: 2018-47[kaynağı değiştir]

23.29, 19 Kasım 2018 (UTC)

Tech News: 2018-48[kaynağı değiştir]

22.22, 26 Kasım 2018 (UTC)

Tech News: 2018-49[kaynağı değiştir]

16.13, 3 Aralık 2018 (UTC)

Tech News: 2018-50[kaynağı değiştir]

17.34, 10 Aralık 2018 (UTC)

Tech News: 2018-51[kaynağı değiştir]

20.35, 17 Aralık 2018 (UTC)

Tech News: 2019-02[kaynağı değiştir]

18.30, 7 Ocak 2019 (UTC)

Tech News: 2019-03[kaynağı değiştir]