İçeriğe atla

The Harsh Light of Day

Vikipedi, özgür ansiklopedi
"The Harsh Light of Day"
Buffy the Vampire Slayer bölümü
Bölüm no.4. sezon
3. bölüm
YönetmenJames A. Contner
Senarist
  • Jane Espenson
Prodüksiyon no.4ABB03
Yayın tarihi19 Ekim 1999 (1999-10-19)
Süresi43 dakika
Konuk oyuncular
Bölüm kronolojisi
← Önceki
"Lonely Hearts"
Sonraki →
"In the Dark"
Buffy the Vampire Slayer (4. sezon)
Buffy the Vampire Slayer bölümleri

The Harsh Light of Day (ya da Türkçe adıyla Günün Sert Işığı), The WB kanalında yayınlanan, Joss Whedon tarafından oluşturulan bir fantastik dizi olan Buffy the Vampire Slayer televizyon dizisinin dördüncü sezonunun üçüncü bölümü.

Özet[değiştir | kaynağı değiştir]

Spike, bir vampire dönüşmüş olan kız arkadaşı Harmony ile Sunnydale’e geri döner. Amacı, Sunnydale’de bir yerlerde gömülü olduğuna inandığı ve vampirleri günışığına karşı korunaklı kılan Amara'nın Yüzüğünü bulmaktır. Willow, Harmony'nin vampir olduğunu bir ısırıkla öğrenir ancak Oz onu kurtarır. Zihni tamamen Parker ile yeni başlayan ilişkisiyle meşgul olan Buffy, geceyi onunla geçirir. Bu arada Sunnydale’e geri dönen Anya’nın Xander’a olan aşırı ilgisi de herkesi şaşırtmaktadır. Anya ve Xander, Harmony ve Spike, Buffy ve Parker birlikte olurlar. Spike, yüzüğü bulur. Fakat Buffy yüzüğü kavga ederek ondan alır ve Angel'a vermeye karar verir. Buffy, randevusuna geri dönmeye çalışır ama ortada başka bir kötü adam dolaşmaya başlayınca randevu iptal olur. Buffy'ye ise, Parker'la yaşadığı hızlı biten ilişkiyi düşünmek kalır.

Eş zamanlı olaylar[değiştir | kaynağı değiştir]

Oz, sonunda yüzüğü Los Angeles'a götürür ve onu Angel'a verir. Ancak bu kısım, bu dizide yoktur, Buffy ile eş zamanlı geçen Angel dizisinde gösterilmiştir. ("In the Dark")

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]