İçeriğe atla

Him (Buffy the Vampire Slayer)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
"Him"
Buffy the Vampire Slayer bölümü
Bölüm no.7. sezon
6. bölüm
YönetmenMichael Gershman
Senarist
  • Drew Z. Greenberg
Prodüksiyon no.7ABB06
Yayın tarihi5 Kasım 2002 (2002-11-05)
Süresi43 dakika
Konuk oyuncular
  • Thad Luckinbill, RJ Brooks rolünde
  • Brandon Keener, Lance Brooks rolünde
  • D. B. Woodside, Müdür Robin Wood rolünde
  • Yan England, O'Donnell rolünde
  • Angela Sarafyan, Lori rolünde
  • David Ghilardi, Öğretmen rolünde
  • Riki Lindhome, Cheryl rolünde
Bölüm kronolojisi
← Önceki
"Supersymmetry"
Sonraki →
"Spin the Bottle"
Buffy the Vampire Slayer (7. sezon)
Buffy the Vampire Slayer bölümleri

"Him" (ya da Türkçe adıyla O), The WB kanalında yayınlanan, Joss Whedon tarafından oluşturulan bir fantastik dizi olan Buffy the Vampire Slayer televizyon dizisinin yedinci sezonunun altıncı bölümü.

Genişletilmiş anlatım[değiştir | kaynağı değiştir]

Bölüm Buffy'nin Spike'ı, Xander'ın evine yerleştirmesiyle başlar. Xander bu duruma çok sinirlenmiştir ama Buffy başka bir yolu olmadığını söyler. Spike ise Buffy'ye ona acımasına gerek olmadığını söylediğinde Buffy acıdığı için yapmadığını söyler. Bu Spike'ın hoşuna gider. Ertesi gün lise takımı çalışma yaparken, Buffy ve Dawn tribünde Spike hakkında konuşmaktadırlar. Buffy bu konuşmadan kaçmak için işinin başına döner. Dawn ise kendi kendine konuşmaya devam ederken okul takımının bir oyuncusunu, R.J'yi, görür ve anında ona aşık olur.

Buffy, Anya'ya nasıl olduğunu sormak için uğradığında bir iblisle başının dertte olduğunu görür ve iblisi öldürüp onu kurtarır. Anya ise ona teşekkür eder ve kimsenin yardımına ihtiyaç duymadığını söyler. Dawn ise R.J arkadaşlarıyla konuşurken gidip onunla tanışmaya çalışır ve saçmalamaya başlar. Durumu bir türlü toparlayamaz, R.J ve arkadaşları eve gitmek için yola çıkarlar. Dawn başarısız olmuştur. Bunun üzerine Dawn ponpon kız seçmelerine katılmaya karar verir. R.J için bir tezahürat yazar ve seçmelere katılır. Dansının sonunda takla atmaya çalışırken düşer. Böylece seçmeleri kazanamaz. Dawn eve gider, ağlamaktadır ve odasından çıkmaz. Buffy onu teselli eder ama yine de dinlemez. Hayallerinin erkeğiyle karşılaştığını ama onun ondan nefret ettiğini söyler. Xander ise Buffy'ye ona tutulduğunda daha sevimli olduğunu ve o dönemi özlediğini söyler. Ertesi gün Dawn, R.J'yi başka bir arkadaşıyla konuşurken görür. Arkadaşı R.J'ye ilk maçta kendisinin çıkacağını ve R.J'in yedek kulübesinde oturacağını söyler. R.J buna çok bozulur. Dawn, R.J'in arkadaşına gidip ona haksızlık yaptıklarını, kimsenin ondan iyi olmadığını söyler. Arkadaşı itiraz edince Dawn onu merdivenlerden aşağıya iter. Müdür onu odasına çağırır ve Dawn müdüre çocuğun tökezleyip düştüğünü, utandığı için kendisinin ittiğini söylediğini söyler. Ama Buffy şüphelenmiştir. R.J, müdürün odasından çıkan Dawn'ı yakalar ve akşam eğlenmeye gideceğini söyleyip, buluşup buluşamayacaklarını sorar. Dawn tabii ki bu teklifi kabul eder.

Scooby Gang o akşam Bronze'a gider ve R.J'yi bir kızla kucak dansı yaparken görürler. Dawn'ın burada olup bunu görmediğine sevinen Buffy ise büyük gerçekle şoka uğrar. R.J ile dans eden kız Dawn'dır! Buffy onu barda yakalar ve kavga ederler. Dawn ceketini alıp sokağa çıkar ve R.J'in eski sevgilisi onu sıkıştırıp, R.J'den uzak durması gerektiğini söylediğinde kavga etmeye başlarlar. Buffy onları ayırır. Ertesi gün Müdür Wood, R.J'yi ödevlerini kendi yapmadığı için azarlar. Buffy ise onunla kızlar hakkında konuşmak ister fakat Buffy de ona anlamadığı bir şekilde aşık olur ve ona kur yapmaya başlar. O akşam Dawn eve gelir ve Buffy onunla konuşmak ister. R.J'in ondan hoşlandığından ama üstüne fazla gittiğini söylediğinden bahseder. Buffy anlamsız bir şekilde, Dawn ve R.J'in arasını bozmaya çalışıyordur.

Ertesi gün Buffy R.J'i dersten çıkarır ve boş bir sınıfa götürür ve yakınlaşırlar. Onları gören Dawn ağlayarak bahçeye çıkar. Xander onu görür ve gidip Buffy'yi bulur. Gördüğü manzaradan dolayı çok şaşkın olan Xander onları eve götürür. Durumu Willow ve Anya'ya anlatır ve aşk büyüsü olduğuna karar verirler. Araştırmaları sonucunda R.J'in abisini bulurlar, Xander onu tanıyordur. Spike'la beraber abisinin yanına giderler. Spike R.J'e abisinden miras kalan montta bir gariplik olduğunu fark eder ve o evden giderler. Bu sırada R.J, Summers'ların evine gelir. Kapıyı Willow açar hemen arkasından Anya gelir. R.J Buffy'yi sorar. Ona Buffy'nin evde olmadığını söylerler. Hemen sonra Anya ve Willow da R.J'e aşık olurlar.Willow ve Anya, R.J için tartışırken Buffy ve Dawn aşağıya inerler. Olayı öğrendiklerinde Dawn şoke olur. İlk kez birisine âşık olmuştur ve en yakını olan 3 kadın da aynı kişiye aşıktır.

Willow hemen yukarıya çıkıp R.J için büyü yapmaya başlar. Buffy, elinde kocaman bir silahla müdürü öldürmeye gider. Anya, bankadan para çalmaya niyetlidir. Dawn ise intihar etmek için demiryoluna yatar ve trenin gelmesini bekler. Willow'un büyüsü devam ederken Xander onu görür ve büyüyü durdurur. Willow büyüye R.J için baştan başlaması gerektiğini söyleyince Xander diğerlerinin nerede olduğunu sorar ve öğrenir. Buffy, Müdür Wood'u çalışırken yakalar ama Spike onu durdurur. Dawn'a yer belirleme büyüsü yapıp yerini bulurlar. Buffy, Dawn'ı kıl payı kurtarır ve hiçbir erkeğin onun hayatından önemli olmadığını söyler. Spike ve Xander, R.J'i bulup montunu çalarlar. Onu Buffy'lerin evinde yakarlar ve büyü ortadan kalkar.

Prodüksiyon[değiştir | kaynağı değiştir]

Müzik[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]