Dirty Girls

Vikipedi, özgür ansiklopedi
"Dirty Girls"
Buffy the Vampire Slayer bölümü
Bölüm no.7. sezon
18. bölüm
YönetmenMichael Gershman
Senarist
 • Drew Goddard
Prodüksiyon no.7ABB18
Yayın tarihi15 Nisan 2003 (2003-04-15)
Süresi43 dakika
Konuk oyuncular
 • Anthony Stewart Head, Rupert Giles rolünde
 • Eliza Dushku, Faith rolünde
 • Nathan Fillion, Caleb rolünde
 • Tom Lenk, Andrew Wells rolünde
 • Iyari Limon, Kennedy rolünde
 • Indigo, Rona rolünde
 • Clara Bryant, Molly rolünde
 • Sarah Hagan, Amanda rolünde
 • Kristy Wu, Chao-Ahn rolünde
 • D. B. Woodside, Müdür Robin Wood rolünde
 • Mary Wilcher, Shannon rolünde
 • Dania Ramirez, Caridad rolünde
 • Rachel Bilson, Colleen rolünde
 • Carrie Southworth, Betty rolünde
 • Christie Abbott, Yardıma muhtaç kız rolünde
Bölüm kronolojisi
← Önceki
"Shiny Happy People"
Sonraki →
"The Magic Bullet"
Buffy the Vampire Slayer (7. sezon)
Buffy the Vampire Slayer bölümleri

"Dirty Girls" (ya da Türkçe adıyla Kirli Kızlar), The WB kanalında yayınlanan, Joss Whedon tarafından oluşturulan bir fantastik dizi olan Buffy the Vampire Slayer televizyon dizisinin yedinci sezonunun on sekizinci bölümü.

Genişletilmiş anlatım[değiştir | kaynağı değiştir]

Bölüm, peşinde keşişler olan bir potansiyelin onlardan kaçarken bir arabayı durdurup binmesiyle başlar. Arabanın şoförü bir papazdır. Potansiyel ve papaz konuşmaya başlarlar. Papaz'ın adı Caleb, potansiyelin adı ise Shannon'dur. Caleb ve Shannon konuşurken Caleb birden Shannon'a hakaret etmeye başlar. Daha sonra arabanın çakmağını yüzüğünün üzerinde tutar ve yüzüğünü ısıtır. Isınan yüzüğü Shannon'ın boynuna yapıştırır ve bagajda adamları olduğunu söyler. Ona arkalarında bir araba olduğunu ve gitmek istediği yere giden iki kişi olduğunu söyler. Ona kendisi adına Avcı'ya bir mesaj iletmesini söyler ve onu bıçaklar. Bıçak Shannon'ın içindeyken Caleb ona bir şeyler fısıldar ve onu arabadan atar. Arkadaki araba durur ve içinden Willow çıkarak kıza doğru koşar. Willow'un arkasından gelen kişiyse hepinizi şaşırtacaktır : Faith.

Bütün potansiyeller Xander'ın evinde kalmaktadır. İki potansiyel Xander'a çok korktuklarını ve birçok şeyi yapmadıklarını ima ederek Xander'ı yatakta yakalarlar. Ama bu gördüklerimizin Xander'ın rüyası olduğu anlaşılır. Potansiyeller onu uyandırırlar çünkü birinin midesi bozulmuştur ve klozeti tıkamıştır. Yani yardıma ihtiyaçları vardır. Willow ve Faith, Shannon'ı hastaneye götürürler. Shannon ameliyata girer. Faith, Willow'a dünyanın dört bir yanında avcıları öldüren keşişler olduğunu ve kendisine haber vermedikleri için kızar. Willow ise onun hapiste güvende olduğunu sandıklarını söyler.

Faith Buffy'yi bulmak için mezarlığa gider ve Spike'la dövüşür. Buffy Spike'ı kurtarır ve Spike'ın durumunu ona açıklar. Buffy, Faith'i eve götürdüğünde Dawn'ın tepkisiyle karşılaşır. Giles, Faith'e yatacak yer ayarlamak için oradan ayrılırken Spike da gerginliğin Faith yüzünden olmadığını söyler. Bu sırada Caleb, kendisine doğru yolu gösterdiği için birine teşekkür etmektedir. Bu kişi, Buffy'nin kılığına girmiş olan ' İlk 'tir ve Avcı'nın Buffy olduğunu öğrenir. Bu sırada Gözetmenler Konseyi'ni havaya uçurduğunu da itiraf eder.

Ertesi sabah Andrew, potansiyelleri mutfağa toplar. Faith'in geçmişini anlatır; onun bir katil olduğunu ve yanında dikkatli olmaları gerektiğini söyler. Buffy ise Robin'in yanına gider ve onu yanında istediğini söyler. Robin ise zaten onun yanında olduğunu hemen arkasından da kovulduğunu söyler. Çünkü insanlar şehri terkediyordur ve öğrencilerin yarısından fazla okula gelmemektedir. Buffy potansiyeller hakkında endişelerinden bahseder. Robin ise ona, potansiyelleri sınamaları gerektiğinden bahseder.

Faith potansiyellerin neşesinden biraz ayrı kalmak için bodruma inip sigara yakar. Spike'ın orada olduğundan haberi yoktur. Spike'a da bir sigara uzatır ve sohbet etmeye başlarlar. Faith Spike'ı baştan çıkarmaya çalışır ama başaramaz. Bu sırada Buffy gelir ve Dawn onlara Willow'un aradığını, potansiyelin uyandığını söyler. Hemen hastaneye giderler. Shannon onlara Caleb'in Avcı'ya bir mesaj iletmesini istediğini söyler. Mesaj ise : ' Ben de sana ait bir şey var. '

Buffy eve döner ve herkese; Caleb'i tanıtır. Onda ona ait bir şey olduğunu ve hep birlikte gidip onu alacaklarını söyler. Bu sırada kilisenin kilerine bir kız gelir. Caleb'e vaazını dinlediğini ve kelimelerinin onu buraya sürüklediğini söyler. Caleb ise kızı öldürür. Buffy bazı hazır olan potansiyellerle ve Scoobylerden bazılarıyla savaşmaya gideceğini söyler. Willow ve Giles'ın evde kalmasını ister. Buffy ve Faith etrafı kolaçan etmek için önceden çıkarlar ve Buffy Faith'e keşişler hakkında bilgi verir. Tam Faith'e, Angel hakkında sorular soracakken Faith Caleb'in şarap mahzenini görür ve gidip piyadeleri almaya karar verirler. Bu sırada Xander evde, potansiyellere savaş taktikleri vermektedir. Rona yaptıklarının yanlış olduğunu, Buffy'nin onları tehlikeye attığını söyler. Xander ise Buffy'nin yanında sayısız savaşta bulunduğunu, O'nun karşısına çıkan her şeyi durdurduğunu, etrafındaki insanları korumak uğruna canını verdiğini ve bunlara rağmen Buffy'den şüphe duyup onun öldürmekten başka bir şey olmadığını düşünen herkesin bir otobüse binip gitmesini ister. Bu sırada Buffy gelir, bunları duyar ve çok duygulanır.

Buffy, Faith, Xander, Spike ve hazır olan eski potansiyeller birlikte yola çıkarlar. Şarap mahzenine geldiklerinde Buffy grubu ikiye böler. Bir grup Buffy ile içeri girip durumu kontrol ederken diğer grup kapıda bekleyip güvenliği sağlayacaktır. İçeri giren grup işaret verirse dışarıdaki grup bunun bir tuzak olduğunu anlayacak ve içeri girecektir. Xander işaretin ne olduğunu sorunca Buffy : ' Bir sürü, bir sürü çığlık. Sanırım. ' der. Spike, Buffy ve birkaç potansiyel içeri girerler. Hizmetkarlar onlara saldırır ama hepsini etkisiz hale getirirler. Bu sırada Caleb ortaya çıkar. Caleb bir süre konuşur ve Buffy'ye yumruk atar. Caleb ona çok güçlü vurmuştur. Buffy karşı duvara çarpar, yere düşer ve bayılır. Spike buna çok sinirlenir ve Caleb'a saldırır. Caleb onu da etkisiz hale getirir. Bunları gören potansiyeller dışarı çıkmaya çalışırlar ama hizmetkarlar onlara izin vermez. Caleb'e karşı gelen Kennedy, Caleb tarafından etkisiz hale getirilir. Bunu gören Rona ona vurmaya çalışır ve Caleb onun kolunu kırar. Dışarıdaki grup içeri girer. Faith direkt Caleb'e saldırır. Biraz dövüştükten sonra Caleb onu da etkisiz hale getirir. Bu sırada Caleb Dianne'i öldürür. Molly bunu görünce bağırmaya başlar. Buffy ise bu sırada Xander'a herkesi geri çekmesini söyler. Caleb Molly'i de öldürür. Buffy deliye döner ve Caleb'e saldırır. Bu sırada Xander orada kalan bütün potansiyelleri dışarı çıkarmaya çalışmaktadır. Caleb buna sinirlenir, Xander'ın her şeyi gören olduğunu söyler ve sol gözünü çıkarır. Spike bunu görür ama yetişemez, acı içinde kıvranan Xander'ı dışarı çıkarırlar. Sakat olan potansiyeller, gözü çıkmış olan Xander'la birlikte hastaneye yatarlar. Buffy önce hastaneyi, sonra evi kontrol eder. Dışarıya çıkıp karanlıkta yürümeye başlar.

Prodüksiyon[değiştir | kaynağı değiştir]

Müzik[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]