İçeriğe atla

Dead Man's Party (Buffy the Vampire Slayer)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
"Dead Man's Party"
Buffy the Vampire Slayer bölümü
Bölüm no.3. sezon
2. bölüm
YönetmenJames Whitmore, Jr.
Senarist
  • Marti Noxon
Prodüksiyon no.3ABB02
Yayın tarihi6 Ekim 1998 (1998-10-06)
Süresi43 dakika
Konuk oyuncular
  • Kristine Sutherland, Joyce Summers rolünde
  • Nancy Lenehan, Pat rolünde
  • Armin Shimerman, Müdür Snyder rolünde
  • Danny Strong, Jonathan Levinson rolünde
  • Jason Hall, Devon MacLeish rolünde
  • Paul Morgan Stetler, Genç doktor rolünde
  • Chris Garnant, Taşçı #1 rolünde
Bölüm kronolojisi
← Önceki
"Anne"
Sonraki →
"Faith, Hope & Trick"
Buffy the Vampire Slayer (3. sezon)
Buffy the Vampire Slayer bölümleri

Dead Man's Party (ya da Türkçe adıyla Ölü Adamın Partisi), The WB kanalında yayınlanan, Joss Whedon tarafından oluşturulan bir fantastik dizi olan Buffy the Vampire Slayer televizyon dizisinin üçüncü sezonunun ikinci bölümü.

Özet[değiştir | kaynağı değiştir]

Buffy, Sunnydale'de tekrar yaşayabilmek için çaba gösterir. O yokken, arkadaşlarının ondan uzaklaştığını hisseder. Ama eski bir Nijerya maskının çağırdığı zombi sürüsü, onları tekrar bir araya getirir.

Genişletilmiş anlatım[değiştir | kaynağı değiştir]

Buffy'nin dönüşü, herkesi mutlu eder, ama Giles dışında kimse bunu göstermez. Çünkü dönüşüyle, problemleri de birlikte getirmiştir. Joyce, tüm yazı mutsuz geçirmiştir; Xander, Willow ve Oz ise, hayatlarını tehlikeye atarak Buffy'nin görevini üstlenmişlerdir. Hiçbiri, bunları konuşmak istemez.

Joyce ve Buffy, Müdür Snyder'la Buffy'nin okula geri alınması konusunda konuşurlar. Snyder'ın kesinlikle itiraz etmesi üzerine Joyce, Buffy'yi bir kız okuluna yollamayı düşünür. Joyce, Giles ve diğerlerini aynı akşam yemeğe davet eder. Sessiz bir yemek yerine, Oz'un grubu 'Dingoes Ate My Baby' ve Buffy'nin yabancısı olduğu bir insan sürüsü, Summers evine doluşur. Bu sırada, Joyce'un sergiden alıp, eve astığı antika bir maske, gücünü kullanıp, ortalığı karıştırmaya başlamıştır. Bu maske, Ovu Mobani adında, ölüleri canlandıran bir iblisin güç kaynağıdır.

Giles, partidekileri uyaramadan, zombiler, Summers evini basar. Neredeyse herkesi öldürürler. Pat de bir zombi kurbanıdır, zombiye dönüşür. Ama maskeyi takıp, gücünü kullanmayı başarır. Bu iblisin gücü, gözlerindedir. Buffy, zayıf noktasının da gözleri olduğunu fark ederek iblisi yok eder.

Bu bölümde Buffy, geldiği gibi tekrar kaçmayı dener ve bu yüzden annesiyle herkesin içinde, büyük bir kavga eder. Xander da üstüne gelmektedir. Ama bölümün sonunda barışıyorlar ve grup tekrar birleşiyor. Buffy'nin arkadaşlarıyla barışmasına sevinen Giles, müdür Snyder'a Buffy'yi okula geri alması için baskı yapar.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]