Dead Things

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Dead Things
Bölüm No 6. sezon, 13. bölüm
Yazar Steven S. DeKnight
Yönetmen James A. Contner
Konuk Oyuncu(lar) Amber Benson
   (Tara)
Danny Strong
   (Jonathan)
Adam Busch
   (Warren)
Tom Lenk
   (Andrew)
Amelinda Smith
   (Katrina)
Çekim Tarihi 5 Şubat 2002
Önceki Bölüm Doublemeat Palace
Sonraki Bölüm Older and Far Away

Dead Things, Buffy the Vampire Slayer'ın 6. sezonunun on üçüncü bölümüdür.

Genişletilmiş Anlatım[değiştir | kaynağı değiştir]

Bölüm yine Spike ve Buffy ile başlar. Spike Buffy'ye ilişkilerinin onun için önemini sorgularken, Buffy bir önemi olmadığını açıkça söyler. Bu sırada Warren, Andrew ve Jonathan kaçmak için eşyalarını toplarken bir yandan da bir kızı seks köleleri yapmaya çalışırlar. Jonathan bunun için bir büyü yapar.

Ertesi gün Buffy mesaideyken Tara onu ziyarete gelir. Buffy Spike ile olan ilişkisini ölümden dönmesindeki bir soruna bağlamaktadır ve bunu Tara ile paylaşıp geri döndüğü büyü hakkında bilgi ister. Tara böyle bir sorun olmayacağını ama yine de araştıracağını söyler. O akşam Warren ve arkadaşları yeni oyuncakları için hedef ararlar. Warren eski kız arkadaşı Katrina'ya rastlar ve hedef olarak onu gösterir. Büyü işe yaramıştır, Katrina onların kölesi olmuştur. Bu sırada eve gelen Buffy, Dawn'ın arkadaşında kalacağını öğrenir. Dawn, Buffy'ye eve geleceğini tahmin edemediğini ve önemsemeyeceğini düşündüğü için onlarda kalmayı kabul ettiğini söyler. Bu sırada Katrina büyünün etkisinden çıkar ve kaçmaya çalışır ama Katrina, Warren'a direnirken kazayla ölür.

Ertesi gün Willow ve Xander Magic Box'a giderken Tara oradan çıkmaktadır ve Willow'a, Buffy'ye onu aradığını söylemesini ister. Buffy o gece devriyededir ve garip şeyler olmaktadır. Warren ve arkadaşları yine pek başarılı olmadıkları büyü işlerini kullanarak Buffy'nin Katrina'yı öldürdüğünü düşünmesini sağlamaya çalışırlar. Buffy suçluluk duygusuyla karakola gitmeden önce kardeşine durumu anlatır ve gider. Spike giderken onu durdurmaya çalışır fakat Buffy Spike'ı feci şekilde döver. Karakola vardığında polis memurunu Katrina'nın ismini söylerken duyar ve Katrina'nın Warren'ın eski kız arkadaşı olduğunu hatırlar.

Ertesi gün Magic Box'ta gördüğü iblisi araştırır ve Anya o iblisin hafıza düzensizliği yarattığını söyler. Durumu anlattıktan sonra kardeşi, karakola gitmeden önce O'nu bırakacağını söylediği için Buffy'i affetmez. O akşam Tara'nın eve gelip Buffy'nin bir sorunu olmadığını söyleyince, Spike ile olan ilişkileri ister istemez açığa çıkar. Bu konuşmanın sonunda Buffy yaşadığı ilişkinin yanlış olduğunu söyleyerek Tara'ya O'nu affetmemesi gerektiğini söyler.

Yapım ve Senaryo[değiştir | kaynağı değiştir]

Cast[değiştir | kaynağı değiştir]