Faith, Hope & Trick

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Faith, Hope & Trick
Bölüm No 3. sezon, 3. bölüm
Yazar David Greenwalt
Yönetmen James A. Contner
Konuk Oyuncu(lar) Kristine Sutherland
   (Joyce Summers)
Fab Filippo
   (Scott Hope)
K. Todd Freeman
   (Mr. Trick)
Eliza Dushku
   (Faith)
Armin Shimerman
   (Principal Snyder)
Çekim Tarihi 13 Ekim 1998
Önceki Bölüm Dead Man's Party
Sonraki Bölüm Beauty and the Beasts

Özet[değiştir | kaynağı değiştir]

Faith adında başka bir avcı ortaya çıkar. Faith, Mr. Trick ve Kakistos adlarında iki vampir tarafından takip edilir. Faith, Buffy'yi öldürmek üzereyken Kakistos'u durdudur. Buffy ise Scott'tan aldığı çıkma teklifini kabul eder.

Genişletilmiş Anlatım[değiştir | kaynağı değiştir]

Buffy, Giles'ın müdür Snyder'a baskı yapması sayesinde, bazı şartlarla okula geri alınır. Önceki yıl kaldığı sınavlardan geçer. Hatta uzun zamandan beri kendisinden hoşlanan Scott'la yakınlaşmaya başlar. Hayatını yeniden düzene koymaya başlamışken, Sunnydale'a yeni bir Avcı gelir.

'Becoming, Part One'da Kendra'nın ölmesi üzerine yollanan Faith, rahat ve umursamaz bir kızdır ve Avcı olmayı sever. Buffy'yle neredeyse her yönden zıttır ve gelir gelmez Buffy'nin arkadaşları, gözetmeni, hatta annesi dahil herkesi tavlar. Fakat Faith'in Sunnydale'a gelmesinin sebebi, dediği gibi gözetmeninin İngiltere'de bir toplantıda olması değildir, gizlediği şeyler vardır.

Kakistos adında yaşlı bir vampir ve yardımcısı Mr. Trick, Faith'in peşindedir. Faith'in kaçışının sebebi, Kakistos'un gözetmenini öldürmüş olmasıdır. Bölümün sonunda Faith ve Buffy, Kakistos'u öldürürler. Mr. Trick ise kaçar.

Bölüm boyunca, geri dönüşlerle, Buffy'nin Angel'ı öldürdüğü sahneyi izliyoruz. (Scott'ın Buffy'ye verdiği yüzük, Angel'ın verdiği yüzüğün aynısıydı.) Bölüm, Buffy'nin Angel'ı öldürdüğü (cehenneme gönderdiği) yere yüzüğü bırakıp, Angel'a veda etmesiyle bitiyor. Ekran kararır. Bir ışık belirir. Yer sallanır. Ve Angel yere düşer. Korkmuş ve güçsüz bir halde yatmaktadır...

Detaylar[değiştir | kaynağı değiştir]

Müzikler :

> Third Eye Blind - The Background (Buffy'nin rüyasında, Angel ve Buffy dansederken çalıyor.)

> Darling Violetta - Cure (Bronze'da, Faith'i ilk gördüklerinde çalıyor.)

>> Bronze'da, Faith, Buffy ve arkadaşlarına yazın yaptıklarını anlatırken

Unutulmayacak replikler :

> When did you become Martha Stewart? (Cordelia, Buffy'nin getirdiği yiyecekleri görünce söyler.)

> I passed my English makeup exam, hangin’ with my friends. Hello, my life, how I’ve missed you. (Buffy, Bronze'da söyler.)

> Check out Slut-O-Rama and her Disco Dave. (Cordelia, Faith ve dans ettiği çocuk (vampir) hakkında, tanışmadan önce söyler.)

> I’m gonna go out on a limb and say there’s a new Slayer in town. (Tüm grup Faith'i bir vampiri öldürürken görür. Bu sırada Oz söyler.)

> Isn’t it crazy how slayin’ just always makes you hungry and horny? (Faith, Bronze'da söyler.)

> And they say young people don’t learn anything in high school nowadays, but I’ve learned to be afraid. (Xander, Faith'e söyler.)

> What is it with you and Slayers? Maybe I should dress up as one and put a stake to your throat. (Cordelia, Xander'a söyler.)

> Oh, I hate this. I hate your life. (Annesi, Buffy'nin -'Prophecy Girl'de- birkaç dakikalığına öldüğünü öğrenince söyler.)