Beneath You

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Beneath You
Bölüm No 7. sezon, 2. bölüm
Yazar Douglas Petrie
Yönetmen Bill L. Norton
Çekim Tarihi 1 Ekim 2002
Önceki Bölüm Lessons
Sonraki Bölüm Same Time, Same Place

Beneath You , Buffy the Vampire Slayer'ın 7. sezonunun ikinci bölümüdür.

Genişletilmiş Anlatım[değiştir | kaynağı değiştir]

Bölüm, Buffy'nin kabusuyla başlar. Rüyasında bir kız ona ' Senin içinden seni bitiriyor. ' demektedir. Bu sırada yerin altından hızlı bir şey ilerlemektedir. Spike ise yeni evinde bir fareyle konuşmaktadır ve birden her yer sallanmaya başlar. Ertesi sabah Xander, Buffy ve Dawn'ı okula bırakır. Buffy yeni işine başlar ve soluğu Spike'ın yanında alır. Bu sırada rehabilitasyonu sona eren Willow, karmaşık duygular içerisinde Sunnydale’e dönmek üzere yola çıkar.

O akşam bir kadın köpeğini gezdirirken, yerin altından çıkan bir yaratık kadının köpeğini yemiştir. Bu arada Xander, Nancy adında köpeği toprak altından çıkan bir yaratık tarafından yenen bu kadınla tanışır ve onu Buffy'nin evine götürür. Kısa süre sonra eve Spike da gelir. Spike bu canavarı yok etmek konusunda yardım etmek ister, ancak Buffy ve arkadaşları hala ona tam olarak güvenememektedir. Buffy Spike'la devriyeye çıkacağını, Xander'ın Nancy'yi eve bırakmasını söyler. Dawn, Spike'ı ablasına bir daha dokunursa ateşler içinde uyanacağı konusunda uyarır. Buffy ve Spike devriyeye çıkar ama hiçbir şey bulamazlar. Bu sırada Nancy'yi eve bırakan Xander tam gidecekken yaratık Nancy'nin evinde ilerler ve yeryüzüne çıkar. Daha sonra tekrar yeraltından kaçar. Nancy Xander'a eski erkek arkadaşının onu rahat bırakmadığını ve birine onun için dilek dilediğini söyleyince yaratığın nereden geldiği anlaşılır. Yaratık, Nancy'nin eski erkek arkadaşıdır ve onu o hale Anya getirmiştir.

Scooby Gang Anya'nın yanına gider ve büyüyü geri almasını isterler. Anya onlarla konuşurken Spike'ın ruhunu geri aldığını anlar ve ona sürekli ' Nasıl aldın? ' diye sorar. Spike, Buffy ruhunu geri aldığını anlamasın diye Anya'ya vurur daha sonra Buffy ile de kavga eder. Bu arada Nancy oradan kaçar, Buffy ise Spike'ı bırakıp Nancy'nin peşinden gider. Bu sırada yaratık tekrar çıkar ve Spike Buffy'yi korumak için ona demir saplar. Fakat tam bu sırada Anya büyüyü tersine çevirmiştir ve Spike bir insana demir saplamıştır. Anya ve Xander yaralıyla ilgilenirken Buffy Spike'ın peşinden gider. Spike ona ruhunu geri aldığını, ona layık olmak istediğini ama ruhunu geri aldığında yaptığı her şeyin ve öldürdüğü herkesin aklında konuştuğunu anlatır ve Buffy şok olup, hiçbir şey diyemez. Bölüm sonunda Spike kendini bir haça yapıştırır, üstünden dumanlar çıkar ve aynı cümleyi tekrarlar : ' Artık dinlenebilir miyiz? ' .. Bölüm de burda biter.

Yapım ve Senaryo[değiştir | kaynağı değiştir]

Cast[değiştir | kaynağı değiştir]