İçeriğe atla

Same Time, Same Place

Vikipedi, özgür ansiklopedi
"Same Time, Same Place"
Buffy the Vampire Slayer bölümü
Bölüm no.7. sezon
3. bölüm
YönetmenJames A. Contner
Senarist
  • Jane Espenson
Prodüksiyon no.7ABB03
Yayın tarihi8 Ekim 2002 (2002-10-08)
Süresi43 dakika
Konuk oyuncular
  • Camden Toy, Gnarl rolünde
  • Anthony S. Johnson, Baba rolünde
  • Matt Koruba, Genç oğlam rolünde
  • Nicholette Dixon, Kız kardeş rolünde
  • Marshe Daniel, Erkek kardeş rolünde
Bölüm kronolojisi
← Önceki
"Deep Down"
Sonraki →
"Ground State"
Buffy the Vampire Slayer (7. sezon)
Buffy the Vampire Slayer bölümleri

"Same Time, Same Place" (ya da Türkçe adıyla Aynı Zamanda, Aynı Yerde), The WB kanalında yayınlanan, Joss Whedon tarafından oluşturulan bir fantastik dizi olan Buffy the Vampire Slayer televizyon dizisinin yedinci sezonunun üçüncü bölümü.

Genişletilmiş anlatım[değiştir | kaynağı değiştir]

Bölüm, havaalanında başlar. Scooby Gang, uçakta olan Willow'u beklemektedir. Uçaktaki herkes inmiştir ama Willow hala havaalanında değildir. Bir süre sonra zaman başa döner ve tekrar uçaktan yolcular inmeye başlar. Bu sefer Willow uçaktan havaalanına inmiştir ama bu sefer de hava alanında Scooby Gang yoktur. Willow oradan çıkıp eve gider. Eve geldiğinde evde kimseyi bulamaz. Kanepeye geçer ve uyur. Aynı zaman diliminde Buffy, Xander ve Dawn aynı kanepede Willow'un nerede olabileceğini düşünmektedirler. Willow'un zaman diliminde Willow uyanır ve Magic Box'a gider. Anya onu önce orayı mahvettiği için suçlar daha sonra Scooby Gang'in ona hala kızgın olabileceğini söyler. Willow Xander'ı bulmak için inşaat alanına gider ve orada derisi yüzülmüş bir ceset görür. Yine aynı zaman diliminde Xander ve Buffy'de oradadır ama nedense birbirlerini göremezler. Willow bunun üzerine Spike'a gider ve bir ceset bulduğunu anlatır. Aynı zaman diliminde Xander ve Buffy Spike'la konuşur ama yine Willow'u göremezler. Ne Willow ne de Xander ve Buffy bunun farkındadır. Willow Anya'ya gider ve gördüğü cesedi anlatır. Xander ve Buffy'nin yerini bulmak için büyü yapar ama büyü onların varolmadığını gösterir. Willow, büyüde bir şeylerin ters gittiğini düşünür.

Buffy, Xander ve Dawn Spike'tan yardım isterler. Dawn internette araştırma yaparken iblisin türünü bulmuştur, iblis kan içiyordur. Spike kanın kokusunu takip ederken Scoobyler de onu takip ederler. Spike onlara bir mağara gösterir ve gider. Onlar mağaraya bakarlarken göremedikleri Willow mağaraya girer. Scoobyler de peşinden. İblis Dawn'ın karnında tırnağıyla bir yara açar. İblisin tırnağında felç edici bir yara vardır ve Dawn hareket edemez. Buffy, onu dışarı çıkarmaları gerektiğini ve çıkışı kapatmalarını söyler. Xander da öyle yapar. Tabii Willow'un içeride olduğundan haberleri yoktur. Onlar Dawn'ı eve taşırken yaratık Willow'u da felç eder ve onu yemeye başlar. Bu sırada Anya, Buffy ve Xander'a Willow'un geldiğinden bahseder ve o da mağaraya gider. Mağaraya gittiklerinde Anya iblisi ve Willow'u görmektedir. Dawn'ın ve Willow'un iyileşmesinin tek yolu iblisin ölmesidir ve bunun için gözlerinin çıkması gerekir. Buffy göremediği iblisle savaşır, ayağına bıçak batırır ve parmaklarını gözlerine sokarak gözlerini çıkarır. Daha sonra Willow'u görebilirler.

Willow ve Buffy, Buffy'nin odasında konuşmaktadırlar. Neden birbirlerini göremediklerini araştırırken Willow bunun kendisinin yaptığını ama istemeden olduğunu söyler. Sadece onları görmek için hazır olmadığını düşünmüştür. Daha sonra Willow meditasyon için gücü olmadığını söylediğinde Buffy ona çok gücü olduğunu hatta boşa bile harcadığını söyler. El ele tutuşup meditasyona başlarlar.

Prodüksiyon[değiştir | kaynağı değiştir]

Müzik[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]